Resultat UDM 27-28 aug 2019

   Stocksäters IF arrangerade på Transtensvallen i Hallsberg
 
    MÄN SLÄGGA ej DM      2019-08-28
1Adrian Efremov -76Åsbro GoIF30,55

    P17-19 STAV ej DM      2019-08-27
1Karl Johansson -01Stocksäters IF3,70
2Karl-William Einarson -02Wedevågs IF3,30


Karl Johansson
Karl-William Einarson
300 310 320 330 340 350 370 380
-   -   -   -   -   xo  xo  xxx
o   xo  o   xo  xxx

    P17 TRESTEG      2019-08-28
1Karl-William Einarson -02Wedevågs IF12,98

Karl-William Einarson
1179 +3,1  1224 +3,6     x       1298 +1,1     x       1229 +0,9

    P15 300 M      2019-08-27
1Zinédine Eade -04Stocksäters IF42,70
2Hampus Wiborg -05KFUM Örebro46,41

    P15 2000 M      2019-08-27
1Anton Eklind -05KFUM Örebro6.51,36
2Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF8.12,05

    P15 300 M HÄCK      2019-08-28
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro44,31

    P15 STAV      2019-08-27
1Johan Runesson -05Fjugesta IF2,40
-Alfons Elmgren-Hallinger -05KFUM Örebro0,00
-Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro0,00

    P15 TRESTEG      2019-08-28
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro10,71
2Johan Runesson -05Fjugesta IF10,13
3Daniel Kindvall -05Fjugesta IF9,72

Johan Runesson
Daniel Kindvall
Albin Gyhlenius
 967 +2,7   932 +3,2   966 +1,5   968 +1,6   995 +1,7  1013 +1,6
   x        972 +2,2     x        908 +3,2     x        916 +1,6
1048 +2,5  1071 +2,8   992 +2,6  1045 +1,1  1035 +1,7   970 +1,6

    P15 DISKUS 1,0      2019-08-27
1Johan Runesson -05Fjugesta IF31,11
2Robin Ringström -05KFUM Örebro24,05
3Daniel Kindvall -05Fjugesta IF18,40

    P15 SLÄGGA 4,0      2019-08-28
1Johan Runesson -05Fjugesta IF32,99
2Robin Ringström -05KFUM Örebro22,97
3Daniel Kindvall -05Fjugesta IF22,10

    P13 200 M    Vind -1,1  2019-08-27
1Viggo Olsson -06KFUM Örebro27,66
2Jon Joelsson -06KFUM Örebro29,78

    P13 1500 M      2019-08-27
1Lucas Asplund -06KFUM Örebro5.18,95
2Albin Wallgren -07Åsbro GoIF5.32,64
3Anton Bergvall -06Åsbro GoIF6.08,32

    P13 STAV      2019-08-27
1Hampus Hillding -06KFUM Örebro2,80
2Sigvard Einarson -07Wedevågs IF2,40
3Max Lann -07KFUM Örebro2,10

    P13 TRESTEG ZON      2019-08-28
1Hampus Hillding -06KFUM Örebro10,59
2Jon Joelsson -06KFUM Örebro9,55

Jon Joelsson
Hampus Hillding
 915 +1,2   947 +1,4   946 +1,4   907 +1,9   920 +2,9   955 +1,6
1007 +1,4   960 +1,9  1034 +1,6  1017 +2,4  1036 +2,2  1059 +4,2

    P13 DISKUS 0,6      2019-08-27
1Sigvard Einarson -07Wedevågs IF24,53
2Simon Lindahl -07IFK Nora12,40

    F17 STAV ej DM      2019-08-27
1Myra Eriksson -03Stocksäters IF3,30
2Emma Johansson -02Stocksäters IF3,10


Myra Eriksson
Emma Johansson
290 300 310 320 330 340
-   o   xo  xxo xxo xxx
xo  o   xxo xxx

    F17 TRESTEG ej DM      2019-08-28
1Myra Eriksson -03Stocksäters IF10,38

Myra Eriksson
 995 +1,3  1034 +3,5  1030 +1,8  1038 +2,1  1030 +1,7  1013 +1,3

    F15 300 M      2019-08-27
1Ebba Asp -04KFUM Örebro44,31

    F15 DISKUS 0,75      2019-08-27
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro38,55
2Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF23,20
3Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF18,97

    F15 SLÄGGA 3,0      2019-08-28
1Alva Nilsson -04KFUM Örebro38,92

    F13 200 M    Vind -0,1  2019-08-27
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF29,00
2Elin Freed -06Glanshammars IF29,32
3Olivia Okara -07KFUM Örebro30,55
4Julia Karlsson -07Fjugesta IF32,40
-Miranda Koubek -08Stocksäters IF32,38ej DM

    F13 1500 M      2019-08-27
1Kim Semstrand -07IFK Nora5.38,51

    F13 200 M HÄCK    Vind -1,6  2019-08-28
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF32,93
2Kayla Collin -07Åsbro GoIF33,35
-Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF36,68ej DM

    F13 TRESTEG ZON      2019-08-28
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,57
2Julia Karlsson -07Fjugesta IF8,40
-Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF8,04ej DM

Tuva Frih
Julia Karlsson
Doris Blomqvist-Blom
 957 +2,3   905 +0,9   927 +2,4   928 +2,7   899 +2,7   902 +3,4
   x          x        826 +1,7   839 +2,0   824 +2,8   840 +2,5
 803 +2,2     x        802 +2,3     x        804 +2,8     x

    F13 DISKUS 0,6      2019-08-27
1Julia Karlsson -07Fjugesta IF29,15
2Signe Spännar -07IFK Nora15,97

    F13 SLÄGGA 2,0      2019-08-28
1Julia Karlsson -07Fjugesta IF16,19
2Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF16,10

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram