Resultat UDM 21-22 aug 2018

   Stocksäters IF arrangerade på Transtensvallen i Hallsberg
 
    P15 300 M HÄCK (löpte tillsammans med F15)      2018-08-22
1Erik Zetterlund -04KFUM Örebro49,31

    P15 STAV      2018-08-21
1Oliver Lundström -03KFUM Örebro3,70
2Erik Zetterlund -04KFUM Örebro3,00


Oliver Lundström
Erik Zetterlund
260 270 280 290 300 310 350 370 380
-   -   -   -   -   -   o   o   xxx
o   o   o   xxo xxo xx  -

    P15 DISKUS 1,0      2018-08-21
1Torbjörn Ekestubbe -04IFK Nora24,50

    P13 200 M  HEAT 1  Vind -0,4  2018-08-21
1Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF30,02
2Hampus Wiborg -05KFUM Örebro30,85
3Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC32,43

    P13 200 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro28,09
2Edwin Gyllander -05KFUM Örebro29,23
3Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC29,82
4Jon Joelsson -06Thorengruppen TFC30,50

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro28,09
2Edwin Gyllander -05KFUM Örebro29,23
3Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC29,82
4Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF30,02
5Jon Joelsson -06Thorengruppen TFC30,50
6Hampus Wiborg -05KFUM Örebro30,85
7Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC32,43

    P13 1500 M      2018-08-21
1Mio Sörling -05KFUM Örebro5.00,54
2Anton Eklind -05KFUM Örebro5.01,76
3Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC5.13,38
4Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF5.32,29

    P13 200 M HÄCK (löpte tillsammans med F13)    Vind -3,0  2018-08-22
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro31,20
2Anton Eklind -05KFUM Örebro32,21

    P13 STAV      2018-08-21
1Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro2,40
2Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro2,30
-Sigvard Einarson -07Wedevågs IF2,00Ej DM


Sigvard Einarson (ej DM)
Albin Gyhlenius
Alfons Elmgren Hallinger
180 190 200 210 220 230 240 250
o   o   xo  xxx
-   -   o   xo  o   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   xxo xxx

    P13 TRESTEG ZON      2018-08-22
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro9,91
2Max Titus -05Frövi IK9,54
3Hampus Wiborg -05KFUM Örebro8,51

Albin Gyhlenius
Hampus Wiborg
Max Titus
 925 +5,3     x +2,2     x +3,0   991 +3,2   965 +1,8   956 +1,5
 851 +4,3   824 +2,0   810 +2,4   812 +3,4   826 +3,7   823 +4,8
   x +2,3     x +2,5   952 +2,8     x +2,1   954 +2,5     x +2,5

    P13 DISKUS 0,6      2018-08-21
1Johan Runesson -05Fjugesta IF33,52
2Robin Ringström -05KFUM Örebro22,98
-Ragnar Spännar -09IFK Nora12,41Ej DM

    P13 SLÄGGA 3,0      2018-08-22
1Liam Haili -06Wedevågs IF27,99
2Johan Runesson -05Fjugesta IF26,63
3Johan Lindkvist -06Wedevågs IF20,33
4Robin Ringström -05KFUM Örebro18,57

    KVINNOR 200 M (startade med 200 m häck!)    Vind -3,0  2018-08-22
1Hannah Eriksson -02Thorengruppen TFC30,99

    F15 300 M      2018-08-21
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF42,67
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF43,36
3Ebba Asp -04KFUM Örebro43,79
4Nanna Frih -04Åsbro GoIF47,09
5Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF50,15

    F15 1500 M (löpte tillsammans med P13)      2018-08-21
1Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF6.32,98

    F15 300 M HÄCK      2018-08-22
1Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF53,58
2Nanna Frih -04Åsbro GoIF54,83
3Irma Kron -04Åsbro GoIF59,32

    F15 STAV      2018-08-21
1Myra Eriksson -03Stocksäters IF2,903.00omhopp
2Isabell Lundholm -04Thorengruppen TFC2,902.95omhopp
3Alva Nilsson -04Thorengruppen TFC2,60


Alva Nilsson
Myra Eriksson
Isabell Lundholm
240 250 260 270 280 290 300 300 295 300
o   o   o   xxx
-   o   o   xo  o   o   xxx x   o   o
-   xo  o   o   o   o   xxx x   o   x

    F15 TRESTEG      2018-08-22
1Myra Eriksson -03Stocksäters IF10,34
2Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,80

Myra Eriksson
Nanna Frih
 990 +2,5  1034 +1,8     x +3,6  1013 +2,2     x +3,3  1001 +2,1
 939 +3,3   943 +1,6     x +2,4   980 +2,4   958 +3,6   950 +2,1

    F15 DISKUS 0,75      2018-08-21
1Tilda Bernhult -04Thorengruppen TFC36,92
2Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF17,70

    F15 SLÄGGA 3,0      2018-08-22
1Alva Nilsson -04Thorengruppen TFC31,20
2Julia Runesson -03Thorengruppen TFC31,18
3Irma Kron -04Åsbro GoIF25,99

    F13 200 M    Vind 0,0  2018-08-21
1Elin Jakobsson -05KFUM Örebro31,53
2Sara Persson -05KFUM Örebro31,63
3Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF31,88
-Kayla Collin -07Åsbro GoIF29,84Ej DM

    F13 200 M HÄCK (löpte tillsammans med P13)    Vind -3,0  2018-08-22
1Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF35,98
2Maja Söderqvist -06Fjugesta IF36,30

    F13 TRESTEG ZON      2018-08-22
1Maja Söderqvist -06Fjugesta IF8,81

Maja Söderqvist
 881 +3,0   831 +2,5   783 +2,0   874 +2,1   847 +2,7   879 +1,9

    F13 DISKUS 0,6      2018-08-21
1Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF20,38

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram