Resultat Triumfglasspelen 8 dec 2019

   Åsbro GoIF och Stocksäters IF arrangerade i Tybblelundshallen Örebro
 
    MÄN 60 M  HEAT 1    
1Karl-William Einarson -02Wedevågs IF7,59Final
2Oskar Hjelte -02Stocksäters IF7,95Final
3Tobias Hertzman -81Ösmo Nynäs FIK7,98Final
4Patrik Hellborg -01Spårvägens FK8,10Final
5Leo Thillou Thomasson -02Spårvägens FK8,45

    MÄN 60 M  HEAT 2    
1Viktor Palmén -02Karlskoga FIF7,35Final
2Edvin Habermann -01Spårvägens FK7,47Final
3Rasmus Blomstrand -98Stocksäters IF7,52Final
4Pierre Nordqvist -83Linköpings GIF7,87Final
5Karl Johansson -01Stocksäters IF8,22

    MÄN 60 M  FINAL    
1Viktor Palmén -02Karlskoga FIF7,31
2Edvin Habermann -01Spårvägens FK7,40
3Rasmus Blomstrand -98Stocksäters IF7,47
4Karl-William Einarson -02Wedevågs IF7,58
5Pierre Nordqvist -83Linköpings GIF7,91
6Oskar Hjelte -02Stocksäters IF7,98
7Patrik Hellborg -01Spårvägens FK8,02
8Tobias Hertzman -81Ösmo Nynäs FIK8,13

    MÄN 200 M  HEAT 1    
1Anton Sjölund -01Spårvägens FK24,0224.016
2Karl Johansson -01Stocksäters IF27,04
3Patrik Hellborg -01Spårvägens FK27,69
-Leo Thillou Thomasson -02Spårvägens FKDNS

    MÄN 200 M  HEAT 2    
1Rasmus Blomstrand -98Stocksäters IF24,0224.018
2Edvin Habermann -01Spårvägens FK24,66
3Pierre Nordqvist -83Linköpings GIF25,29
4Tobias Hertzman -81Ösmo Nynäs FIK27,45

    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA    
1Anton Sjölund -01Spårvägens FK24,02
2Rasmus Blomstrand -98Stocksäters IF24,02
3Edvin Habermann -01Spårvägens FK24,66
4Pierre Nordqvist -83Linköpings GIF25,29
5Karl Johansson -01Stocksäters IF27,04
6Tobias Hertzman -81Ösmo Nynäs FIK27,45
7Patrik Hellborg -01Spårvägens FK27,69

    MÄN 1000 M      
1William Wickholm -98KFUM Örebro2.34,80
2Noha Olsson -02KFUM Örebro2.39,46
3Erik Roos -77Mölndals AIK2.48,28
4Anders Hansson -44Vilsta IK3.42,60

    MÄN HÖJD      
1Joakim Wadstein -00Tjalve IF Norrköping1,98
2Per Liljegren -01Spårvägens FK1,90
3Gustav Hellsten -05Spårvägens FK1,50


Gustav Hellsten
Joakim Wadstein
Per Liljegren
140 145 150 160 175 178 184 187 190 193 195 198 200
o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   -   o   o   xxx
-   -   -   -   xo  o   o   xxo xxo xxx

    MÄN STAV      
1Karl Johansson -01Stocksäters IF4,09
2Joel Andersson -02Kvarnsvedens GoIF3,99
3Karl-William Einarson -02Wedevågs IF3,59
4Leo Thillou Thomasson -02Spårvägens FK2,89
-Per Drageryd -91KFUM Örebro0,00


Per Drageryd
Joel Andersson
Leo Thillou Thomasson
Karl-William Einarson
Karl Johansson
289 299 329 339 349 359 369 379 389 399 409 415
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   xxx
-   -   -   -   -   o   -   o   xxo o   xxx
o   xxx
-   -   o   o   xxo xo  xxx
-   -   -   -   -   -   xxo o   o   xxo o   xxx

    MÄN TRESTEG      
1Karl-William Einarson -02Wedevågs IF12,80

Karl-William Einarson
1229     x  1248  1280  1244  1260

    MÄN KULA      
1Niklas Lindstedt -93Hässelby SK16,55
2Johan Eisler -76Åsbro GoIF9,99
3Oskar Hjelte -02Stocksäters IF8,77
4Michael Oesten -74IFK Nora8,17
5Henric Fredman -72IFK Märsta6,96

Henric Fredman
Johan Eisler
Michael Oesten
Oskar Hjelte
Niklas Lindstedt
 688   632   676   613   638   696
 963     x   999   958   944   977
 793   770   804   803   800   817
 806   852   836   751   837   877
   x  1587     x  1588  1655  1583

    P17 60 M      
1Philip Tennhed -04Råby-Rekarne FIF7,32
2Henrik Silva Skoog -04Västerås FK7,50
3Maximus Jansson -03IFK Lidingö7,59
4Vilgot Elfström -04Linköpings GIF7,81
5Ludvig Molinder -03KFUM Örebro8,02
6Viggo Berlin -04Spårvägens FK8,07

    P17 200 M      
1Vilgot Elfström -04Linköpings GIF25,41
-Viggo Berlin -04Spårvägens FKDNS

    P17 1000 M      
1Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF2.49,54

    P17 STAV      
1Viggo Berlin -04Spårvägens FK2,19


Viggo Berlin
179 199 209 219 229
o   o   o   o   xxx

    P17 TRESTEG      
1Philip Tennhed -04Råby-Rekarne FIF12,03
2Viggo Berlin -04Spårvägens FK11,93
3Henrik Silva Skoog -04Västerås FK11,92
4Ludvig Molinder -03KFUM Örebro11,04

Ludvig Molinder
Henrik Silva Skoog
Philip Tennhed
Viggo Berlin
1084  1104  1032     -     -  1043
1126  1122     x  1192  1178     x
1159  1169  1174  1183  1203  1178
1148  1193  1162  1183     x  1110

    P17 KULA 5,0      
1Viggo Berlin -04Spårvägens FK11,51

Viggo Berlin
1130  1133  1141  1115  1151  1076

    P15 60 M  HEAT 1    
1Edwin Gyllander -05KFUM Örebro8,10Final
2Leo Steen -05Åsbro GoIF8,23Final
3Vidar Pege -06Spårvägens FK8,52
4Hampus Wiborg -05KFUM Örebro8,77
5Tom Holmgren -06Spårvägens FK8,83
6Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK9,06

    P15 60 M  HEAT 2    
1Wilmer Daleskog -05KFUM Örebro8,10Final
2Gustav Hellsten -05Spårvägens FK8,18Final
3Johan Runesson -05Fjugesta IF8,24Final
4Erik Andersson -06Spårvägens FK8,25Final
-Sigge Bergentz -06KFUM ÖrebroDNS

    P15 60 M  HEAT 3    
1Jacob Nilsson -05Spårvägens FK7,98Final
2Konrad Sundbom Kopparberg -05Spårvägens FK8,05Final
3Max Titus -05KFUM Örebro8,39
4Daniel Kindvall -05Fjugesta IF8,63
5Gustav Malmkvist -06Katrineholms SK9,23
6Melker Olsson -06KFUM Örebro9,50

    P15 60 M  FINAL    
1Jacob Nilsson -05Spårvägens FK7,92
2Konrad Sundbom Kopparberg -05Spårvägens FK7,93
3Wilmer Daleskog -05KFUM Örebro7,96
4Edwin Gyllander -05KFUM Örebro8,01
5Gustav Hellsten -05Spårvägens FK8,12
6Leo Steen -05Åsbro GoIF8,26
7Erik Andersson -06Spårvägens FK8,29
8Johan Runesson -05Fjugesta IF8,29

    P15 200 M  HEAT 1    
1Tom Holmgren -06Spårvägens FK29,41
2August Humeur -06Spårvägens FK29,49
-Melker Olsson -06KFUM ÖrebroDQ linje

    P15 200 M  HEAT 2    
1Hampus Hillding -06KFUM Örebro27,22
2Vidar Pege -06Spårvägens FK28,67
3Hampus Wiborg -05KFUM Örebro28,84
-Oliver Ericsson -06Spårvägens FKDNS

    P15 200 M  HEAT 3    
1Edwin Gyllander -05KFUM Örebro26,23
2Viggo Olsson -06KFUM Örebro26,39
3Leo Steen -05Åsbro GoIF27,08
4Max Titus -05KFUM Örebro27,40

    P15 200 M  HEAT 4    
1Wilmer Daleskog -05KFUM Örebro25,76
2Konrad Sundbom Kopparberg -05Spårvägens FK25,81
3Jacob Nilsson -05Spårvägens FK25,91
4Gustav Hellsten -05Spårvägens FK26,76

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Wilmer Daleskog -05KFUM Örebro25,76
2Konrad Sundbom Kopparberg -05Spårvägens FK25,81
3Jacob Nilsson -05Spårvägens FK25,91
4Edwin Gyllander -05KFUM Örebro26,23
5Viggo Olsson -06KFUM Örebro26,39
6Gustav Hellsten -05Spårvägens FK26,76
7Leo Steen -05Åsbro GoIF27,08
8Hampus Hillding -06KFUM Örebro27,22
9Max Titus -05KFUM Örebro27,40
10Vidar Pege -06Spårvägens FK28,67
11Hampus Wiborg -05KFUM Örebro28,84
12Tom Holmgren -06Spårvägens FK29,41
13August Humeur -06Spårvägens FK29,49

    P15 800 M      
1Konrad Sundbom Kopparberg -05Spårvägens FK2.28,45
2Lucas Asplund -06KFUM Örebro2.29,53
3August Humeur -06Spårvägens FK2.35,87
-Melker Olsson -06KFUM ÖrebroDNF

    P15 STAV      
1Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro3,49
2Hampus Hillding -06KFUM Örebro3,09
3Oliver Ericsson -06Spårvägens FK2,59
4Ludvig Fredman -06IFK Märsta2,29
5Jacob Nilsson -05Spårvägens FK1,89


Hampus Hillding
Oliver Ericsson
Alfons Elmgren Hallinger
Jacob Nilsson
Ludvig Fredman
179 189 199 209 219 229 239 249 259 269 279 289 299 309 319 339 349 359
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   xxo xxo o   xxx
o   o   o   o   xo  o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   xxx
-   o   -   -   -   xxx
-   o   o   o   xxo o   xxx

    P15 TRESTEG      
1Oliver Ericsson -06Spårvägens FK11,92
2Jacob Nilsson -05Spårvägens FK11,52
3Daniel Kindvall -05Fjugesta IF10,53
4Johan Runesson -05Fjugesta IF10,29
5Konrad Sundbom Kopparberg -05Spårvägens FK10,09
6Jon Joelsson -06KFUM Örebro9,98
7Vidar Pege -06Spårvägens FK9,82
8Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK9,70
9Gustav Malmkvist -06Katrineholms SK9,53
10Ludvig Fredman -06IFK Märsta9,17
11Wilmer Fjellestad -06Spårvägens FK7,72

Johan Runesson
Daniel Kindvall
Jacob Nilsson
Mikael Tsegaye
Oliver Ericsson
Wilmer Fjellestad
Jon Joelsson
Konrad Sundbom Kopparberg
Ludvig Fredman
Gustav Malmkvist
Vidar Pege
 961     x   960   985  1019  1029
 992     x     x     x  1053   964
1037  1108  1050  1067   997  1152
 961   959   968   962   953   970
1192  1104  1128     -  1153     -
   x   772   757
 915   929   998     x   938     x
 938  1009     x   939   982  1009
 897   917   914
   x     x   953
 960   850   904   912   957   982

    P15 KULA 4,0      
1Jacob Nilsson -05Spårvägens FK11,50
2Ludvig Fredman -06IFK Märsta10,29
3Daniel Kindvall -05Fjugesta IF10,07
4Johan Runesson -05Fjugesta IF9,73
5Leo Steen -05Åsbro GoIF9,69
6Edwin Gyllander -05KFUM Örebro8,46
7Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK7,17
8Wilmer Fjellestad -06Spårvägens FK6,73
9Gustav Malmkvist -06Katrineholms SK6,68
10Vidar Pege -06Spårvägens FK6,64

Mikael Tsegaye
Johan Runesson
Edwin Gyllander
Daniel Kindvall
Leo Steen
Vidar Pege
Jacob Nilsson
Gustav Malmkvist
Wilmer Fjellestad
Ludvig Fredman
 696   686   715   717   713   700
 970   905   973   956   960   946
 843   799   842   846     -     -
1007   941   925   935   924   978
 951   965   942   969   905   881
 655   614   664
   x  1150     x  1108     x     x
 642     x   668
 571   673   669   658   637   632
 950   753     x   943  1008  1029

    P13 60 M  HEAT 1    
1Alexander Görtz -08KFUM Örebro8,54Final
2Jacob Åhman -07IF Göta Karlstad9,01Final
3Elias Skogberg -07Spårvägens FK9,14Final
4Gustaf Holmgren -07Ludvika FFI9,51
5Agaton Lindh -08KFUM Örebro9,58
6Lucas Westerberg -07Spårvägens FK10,46
7Ramadan Ibrahim -08IFK Nora13,17

    P13 60 M  HEAT 2    
1Oskar Tennhed -07Råby-Rekarne FIF8,50Final
2James Lundqvist -07KFUM Örebro9,13Final
3Alwe Widman -07KFUM Örebro9,47
4Noel Sundberg -08Spårvägens FK9,62
5August Kainelainen -08Spårvägens FK9,77
6Oscar Halkonen -07Ludvika FFI9,81
7Khalid Hassan -08IFK Nora11,44

    P13 60 M  HEAT 3    
1Isac Karlsson -07Katrineholms SK8,51Final
2Audunn Kristjansson -07Spårvägens FK9,28
3Albin Wallgren -07Åsbro GoIF9,55
4Rasmus Gunnelöf -08Spårvägens FK9,85
5Mikael Dagernäs -07KFUM Örebro10,12
6Henrik Stenberg -08Stocksäters IF13,26
-Elias Fredman -08IFK MärstaDNS

    P13 60 M  HEAT 4    
1Eric Nilsson Struck -08Istrums SK8,12Final
2Neo Kanedal -07KFUM Örebro8,27Final
3Viggo Fahlström -08Åsbro GoIF9,37
4Max Lann -07KFUM Örebro9,90
5Gunnar Wistrand -08Åsbro GoIF10,07
6Isak Olsson -08Glanshammars IF10,41
7Anton Halkonen -08Ludvika FFI10,48

    P13 60 M  FINAL    
1Eric Nilsson Struck -08Istrums SK8,02
2Neo Kanedal -07KFUM Örebro8,28
3Oskar Tennhed -07Råby-Rekarne FIF8,31
4Alexander Görtz -08KFUM Örebro8,64
5Elias Skogberg -07Spårvägens FK8,84
6Jacob Åhman -07IF Göta Karlstad9,01
7James Lundqvist -07KFUM Örebro9,03
-Isac Karlsson -07Katrineholms SKDNS

    P13 200 M  HEAT 1    
1Audunn Kristjansson -07Spårvägens FK30,63
2Noel Sundberg -08Spårvägens FK32,71
3Rasmus Gunnelöf -08Spårvägens FK33,27
-August Kainelainen -08Spårvägens FKDQ linje

    P13 200 M  HEAT 2    
1Gunnar Wistrand -08Åsbro GoIF34,51
2Luigi Thoresson -08Stocksäters IF35,79
3Anton Halkonen -08Ludvika FFI37,20
-Henrik Stenberg -08Stocksäters IFDNS

    P13 200 M  HEAT 3    
1Linus Enqvist -07IF Hagen30,43
2Alwe Widman -07KFUM Örebro30,66
3Viggo Fahlström -08Åsbro GoIF32,28
4Oscar Halkonen -07Ludvika FFI33,43

    P13 200 M  HEAT 4    
1Neo Kanedal -07KFUM Örebro26,80
2Eric Nilsson Struck -08Istrums SK27,37
3Karl Löfberg -08KFUM Örebro30,47
4Svante Jorstig -08KFUM Örebro31,87

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Neo Kanedal -07KFUM Örebro26,80
2Eric Nilsson Struck -08Istrums SK27,37
3Linus Enqvist -07IF Hagen30,43
4Karl Löfberg -08KFUM Örebro30,47
5Audunn Kristjansson -07Spårvägens FK30,63
6Alwe Widman -07KFUM Örebro30,66
7Svante Jorstig -08KFUM Örebro31,87
8Viggo Fahlström -08Åsbro GoIF32,28
9Noel Sundberg -08Spårvägens FK32,71
10Rasmus Gunnelöf -08Spårvägens FK33,27
11Oscar Halkonen -07Ludvika FFI33,43
12Gunnar Wistrand -08Åsbro GoIF34,51
13Luigi Thoresson -08Stocksäters IF35,79
14Anton Halkonen -08Ludvika FFI37,20

    P13 600 M      
1Jacob Åhman -07IF Göta Karlstad1.43,27
2Karl Löfberg -08KFUM Örebro1.53,05
3Hampus Östring -08KFUM Örebro1.53,30
4Svante Jorstig -08KFUM Örebro1.54,42
5Albin Wallgren -07Åsbro GoIF1.54,71

    P13 HÖJD      
1Samuel Berglund -07KFUM Örebro1,44
2Eric Nilsson Struck -08Istrums SK1,44
3Isac Karlsson -07Katrineholms SK1,44
4Simon Svartengren -07KFUM Örebro1,40
5Lucas Björfelt -08IF Göta Karlstad1,36
6Audunn Kristjansson -07Spårvägens FK1,32
7Elias Skogberg -07Spårvägens FK1,32
8Max Lann -07KFUM Örebro1,24
9Rasmus Gunnelöf -08Spårvägens FK1,20
10Noel Sundberg -08Spårvägens FK1,20
11Gustaf Holmgren -07Ludvika FFI1,20
12Anton Halkonen -08Ludvika FFI1,15


Simon Svartengren
Lucas Björfelt
Isac Karlsson
Gustaf Holmgren
Samuel Berglund
Rasmus Gunnelöf
Audunn Kristjansson
Max Lann
Anton Halkonen
Elias Skogberg
Eric Nilsson Struck
Noel Sundberg
110 115 120 124 128 132 136 140 144 147
-   -   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxo xxo xxx
xo  xo  xo  xxx
-   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
o   o   xo  xo  o   o   xxx
-   o   o   xxo xxx
o   xxo xxx
o   o   o   xxo o   xxo xxx
-   o   o   o   o   xo  o   o   xo  xxx
o   o   xo  xxx

    P13 STAV      
1Sigvard Einarson -07Wedevågs IF2,29
2Max Lann -07KFUM Örebro2,19


Sigvard Einarson
Max Lann
199 209 219 229 239
o   o   o   o   xxx
xo  o   o   xxx

    P13 TRESTEG ZON      
1Isac Karlsson -07Katrineholms SK10,06
2Oskar Tennhed -07Råby-Rekarne FIF9,59
3Mikael Dagernäs -07KFUM Örebro8,00
4Anton Halkonen -08Ludvika FFI7,65
5Luigi Thoresson -08Stocksäters IF6,97
-Elias Fredman -08IFK Märsta0,00

Oskar Tennhed
Mikael Dagernäs
Elias Fredman
Anton Halkonen
Isac Karlsson
Luigi Thoresson
 943   929   916   898     x   959
 720   725   767   781   774   800
   x     x
 723   765   707     x   732   704
1006   928   992   945     -   943
   x   697   662   681   682   643

    P13 KULA 3,0      
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro9,00
2Hannes Kindvall -07Fjugesta IF7,58
3Sigvard Einarson -07Wedevågs IF7,48
4Eric Nilsson Struck -08Istrums SK7,32
5Elias Skogberg -07Spårvägens FK7,07
6Viktor Johansson -07KFUM Örebro6,88
7Gustaf Holmgren -07Ludvika FFI6,53
8Isak Olsson -08Glanshammars IF6,34
9Noel Sundberg -08Spårvägens FK6,00
10Oscar Halkonen -07Ludvika FFI5,66
11Rasmus Gunnelöf -08Spårvägens FK5,46
12Anton Halkonen -08Ludvika FFI5,32
13Lucas Westerberg -07Spårvägens FK5,20
14Khalid Hassan -08IFK Nora4,73
15Elias Fredman -08IFK Märsta4,11
16Ramadan Ibrahim -08IFK Nora2,14

Elias Skogberg
Isak Olsson
Noel Sundberg
Elias Fredman
Eric Nilsson Struck
Khalid Hassan
Gustaf Holmgren
Viktor Johansson
Oscar Halkonen
Hannes Kindvall
Ramadan Ibrahim
Lucas Westerberg
Rasmus Gunnelöf
Sigvard Einarson
Noah Karlsson Hjortborg
Anton Halkonen
 701   670   631     x   649   707
 571   634   540   545   598     x
 582   556   600
 411   376   342
 644   729   732   607   728   670
 456   417   473
 578   626   653   627   617   644
   x   688   611   645     x   646
 537   542   566
 726   758   722   709   665   686
   x   213   214
 499   520   452
 438   503   546
 748   701   695   708   717   748
 807   900   876   743   856   875
 527   486   532

    P11 60 M  HEAT 1    
1William Daun -09Katrineholms SK8,95Final
2Anthon Efremov -09Åsbro GoIF9,43Final
3Matthias Lund -09Spårvägens FK9,43Final
4Fabian Nordlund -09KFUM Örebro9,63
5Felix Sjöstedt -09Glanshammars IF10,04
6Emil Olsson -09Strömstads IF10,22
7Emil Karlsson -09Katrineholms SK11,47

    P11 60 M  HEAT 2    
1Teodor Mattsson -09KFUM Örebro8,86Final
2Oskar Rosenberg -09KFUM Örebro9,22Final
3Oliver Silfverstrand -09IF Hagen9,45Final
4Edvin Danhard -09Istrums SK9,73
5Filip Karlström Lindqvist -09KFUM Örebro10,36
6Hugo Holmgren -09Ludvika FFI10,57

    P11 60 M  HEAT 3    
1Theo Jern -09IF Göta Karlstad9,20Final
2Olle Jendeberg -09KFUM Örebro9,30Final
3Alfred Bäckman -09IF Göta Karlstad9,72
4Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF9,87
5Bence Györi-Kormos -09Spårvägens FK10,14
6Malcolm Lundin -09Spårvägens FK10,55
7Malte Hagerud -09Åsbro GoIF10,97

    P11 60 M  FINAL    
1William Daun -09Katrineholms SK8,73
2Teodor Mattsson -09KFUM Örebro8,88
3Theo Jern -09IF Göta Karlstad9,14
4Oskar Rosenberg -09KFUM Örebro9,20
5Oliver Silfverstrand -09IF Hagen9,37
6Anthon Efremov -09Åsbro GoIF9,37
7Olle Jendeberg -09KFUM Örebro9,41
8Matthias Lund -09Spårvägens FK9,59

    P11 200 M  HEAT 1    
1Malcolm Lundin -09Spårvägens FK34,99
2Olle Ekholm -09KFUM Örebro37,67
3Malte Hagerud -09Åsbro GoIF37,77

    P11 200 M  HEAT 2    
1Fabian Nordlund -09KFUM Örebro32,33
2Alvin Skoglund Örnefur -09KFUM Örebro32,38
3Edvin Danhard -09Istrums SK34,37
4Bence Györi-Kormos -09Spårvägens FK35,78

    P11 200 M  HEAT 3    
1Teodor Mattsson -09KFUM Örebro30,70
2Alfred Bäckman -09IF Göta Karlstad32,76
3Matthias Lund -09Spårvägens FK32,88
4Felix Sjöstedt -09Glanshammars IF34,14

    P11 200 M  HEAT 4    
1William Daun -09Katrineholms SK30,21
2Theo Jern -09IF Göta Karlstad30,73
3Anthon Efremov -09Åsbro GoIF31,80
4Oliver Silfverstrand -09IF Hagen32,29

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1William Daun -09Katrineholms SK30,21
2Teodor Mattsson -09KFUM Örebro30,70
3Theo Jern -09IF Göta Karlstad30,73
4Anthon Efremov -09Åsbro GoIF31,80
5Oliver Silfverstrand -09IF Hagen32,29
6Fabian Nordlund -09KFUM Örebro32,33
7Alvin Skoglund Örnefur -09KFUM Örebro32,38
8Alfred Bäckman -09IF Göta Karlstad32,76
9Matthias Lund -09Spårvägens FK32,88
10Felix Sjöstedt -09Glanshammars IF34,14
11Edvin Danhard -09Istrums SK34,37
12Malcolm Lundin -09Spårvägens FK34,99
13Bence Györi-Kormos -09Spårvägens FK35,78
14Olle Ekholm -09KFUM Örebro37,67
15Malte Hagerud -09Åsbro GoIF37,77

    P11 600 M      
1Olle Jendeberg -09KFUM Örebro1.50,88
2Theo Jern -09IF Göta Karlstad1.55,18
3Alvin Skoglund Örnefur -09KFUM Örebro1.59,32
4Fabian Nordlund -09KFUM Örebro2.04,33
5Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF2.10,21
6Vilgot Sjögren -09Glanshammars IF2.32,15

    P11 HÖJD      
1William Daun -09Katrineholms SK1,24
2Theo Jern -09IF Göta Karlstad1,20
2Emil Söderlund -09KFUM Örebro1,20
4Fabian Nordlund -09KFUM Örebro1,20
5Felix Bjurling -09Glanshammars IF1,16
6Simon Findell -09KFUM Örebro1,16
7Anthon Efremov -09Åsbro GoIF1,12
8Oscar Adamsson -09KFUM Örebro1,12
9Bence Györi-Kormos -09Spårvägens FK1,08
10Malcolm Lundin -09Spårvägens FK1,08
11Emil Karlsson -09Katrineholms SK0,95


Emil Karlsson
Anthon Efremov
Simon Findell
Theo Jern
Emil Söderlund
Bence Györi-Kormos
Malcolm Lundin
Felix Bjurling
Oscar Adamsson
Fabian Nordlund
William Daun
95  100 104 108 112 116 120 124
o   xxx
-   -   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
o   xo  o   xxo xxx
-   -   xo  o   xxo xo  xxx
-   -   o   o   xxo xxx
-   -   o   o   xxo xo  xo  xxx
-   -   -   -   o   o   xxo xxo

    P11 LÄNGD ZON      
1William Daun -09Katrineholms SK4,29
2Oliver Silfverstrand -09IF Hagen4,02
3Teodor Mattsson -09KFUM Örebro4,01
4Theo Jern -09IF Göta Karlstad4,00
5Oskar Rosenberg -09KFUM Örebro3,99
6Anthon Efremov -09Åsbro GoIF3,77
7Matthias Lund -09Spårvägens FK3,56
8Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF3,55
9Fabian Nordlund -09KFUM Örebro3,54
10Hugo Holmgren -09Ludvika FFI3,37
11Alfred Bäckman -09IF Göta Karlstad3,37
12Bence Györi-Kormos -09Spårvägens FK3,24
13Vilgot Sjögren -09Glanshammars IF3,04
14Malte Hagerud -09Åsbro GoIF2,95
15Emil Karlsson -09Katrineholms SK2,75

Oliver Silfverstrand
Teodor Mattsson
Theo Jern
Vilgot Sjögren
Fabian Nordlund
Emil Karlsson
Matthias Lund
Anthon Efremov
Hugo Holmgren
Malte Hagerud
William Daun
Bence Györi-Kormos
Edvin Wallgren
Oskar Rosenberg
Alfred Bäckman
 379   397   367   402
 386   386   375   401
 371   400   392     x
 286   304   304   301
   x     x     x   354
 269   255   258   275
 354   328   325   356
 366   377   373   339
 323   337   330   333
 295   294   275   289
 426   426   419   429
 314   283   321   324
 342   345   350   355
 399   393   392   388
 337   324   304   325

    P11 KULA 2,0      
1Felix Sjöstedt -09Glanshammars IF6,93
2Alfred Bäckman -09IF Göta Karlstad6,84
3William Daun -09Katrineholms SK6,53
4Felix Bjurling -09Glanshammars IF6,37
5Hugo Holmgren -09Ludvika FFI6,37
6Oliver Silfverstrand -09IF Hagen5,73
7Vilgot Sjögren -09Glanshammars IF5,28
8Edvin Danhard -09Istrums SK5,27
9Emil Karlsson -09Katrineholms SK4,99
10Teodor Mattsson -09KFUM Örebro4,66

Oliver Silfverstrand
Teodor Mattsson
Vilgot Sjögren
Felix Sjöstedt
William Daun
Edvin Danhard
Emil Karlsson
Alfred Bäckman
Felix Bjurling
Hugo Holmgren
 554   550   573     x
 427   444   466   464
 501   528   509   501
 693   683   667   658
 653   612   637   639
 478   512   527   518
 472   476     x   499
 660   684   657   670
 627   637     x   637
 630   637   600   588

    P10 60 M  HEAT 1    
1Elliot Gillström -10Tjalve IF Norrköping9,55Final
2Edvin Unosson -10KFUM Örebro9,66Final
3Alfred Olsson -10KFUM Örebro10,06
4Bastian Rudin -10KFUM Örebro10,27
5Oskar Sjöberg -10Fjugesta IF10,34
6Emil Sjöholm -10KFUM Örebro10,43
7Adam Gunnarsson -10KFUM Örebro10,75

    P10 60 M  HEAT 2    
1Axel Sjöholm -10KFUM Örebro9,44Final
2Charlie Jullien Persson -10SOK Träff9,66Final
3Axel Krejby -10KFUM Örebro9,67Final
4Sixten Didriksson -10KFUM Örebro9,86
5Ture Ivansson -10KFUM Örebro10,06
6William Danielsson Wellsén -10Stocksäters IF10,42
7Agaton Berggren -10KFUM Örebro11,33
8Folke Brättorp -10Fjugesta IF11,57

    P10 60 M  HEAT 3    
1Ludvig Svefors -10IF Hagen9,55Final
2Leon Bermhed -10Tjalve IF Norrköping9,56Final
3Oscar Eckerberg -10KFUM Örebro9,83Final
4Edvin Samuelsson -10Glanshammars IF10,30
5Oscar Karlsson -10Fjugesta IF10,70
6Emil Eriksson Boo -10KFUM Örebro10,89

    P10 60 M  FINAL    
1Axel Sjöholm -10KFUM Örebro9,48
2Charlie Jullien Persson -10SOK Träff9,60
3Elliot Gillström -10Tjalve IF Norrköping9,62
4Leon Bermhed -10Tjalve IF Norrköping9,67
5Edvin Unosson -10KFUM Örebro9,69
6Ludvig Svefors -10IF Hagen9,72
7Axel Krejby -10KFUM Örebro9,73
8Oscar Eckerberg -10KFUM Örebro9,89

    P10 200 M  HEAT 1    
1Lukas Leo -10IF Hagen33,76
2Johan Evenhamre -10KFUM Örebro36,81
-Vilgot Tränk -10KFUM ÖrebroDNS

    P10 200 M  HEAT 2    
1Sixten Axmon -10KFUM Örebro34,00
2Emil Sjöholm -10KFUM Örebro34,87
3Bastian Rudin -10KFUM Örebro35,06

    P10 200 M  HEAT 3    
1Oscar Eckerberg -10KFUM Örebro32,92
2Edvin Unosson -10KFUM Örebro33,10
3Leon Bermhed -10Tjalve IF Norrköping33,87
4Elliot Gillström -10Tjalve IF Norrköping50,64

    P10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Oscar Eckerberg -10KFUM Örebro32,92
2Edvin Unosson -10KFUM Örebro33,10
3Lukas Leo -10IF Hagen33,76
4Leon Bermhed -10Tjalve IF Norrköping33,87
5Sixten Axmon -10KFUM Örebro34,00
6Emil Sjöholm -10KFUM Örebro34,87
7Bastian Rudin -10KFUM Örebro35,06
8Johan Evenhamre -10KFUM Örebro36,81
9Elliot Gillström -10Tjalve IF Norrköping50,64
10Vilgot Tränk -10KFUM ÖrebroDNS

    P10 600 M      
1Lukas Leo -10IF Hagen2.03,46
2Axel Krejby -10KFUM Örebro2.04,38
3Sixten Axmon -10KFUM Örebro2.04,49
4Sixten Didriksson -10KFUM Örebro2.04,78
5Johan Evenhamre -10KFUM Örebro2.08,92

    P10 HÖJD      
1Alfred Olsson -10KFUM Örebro1,19
2Leon Bermhed -10Tjalve IF Norrköping1,19
3Sixten Ilbäcks -10Glanshammars IF1,15
4Lukas Leo -10IF Hagen1,15
5Ludvig Svefors -10IF Hagen1,11
6Elliot Gillström -10Tjalve IF Norrköping1,11
7Bastian Rudin -10KFUM Örebro1,07
8Charlie Jullien Persson -10SOK Träff1,07
9Vilgot Tränk -10KFUM Örebro0,95


Vilgot Tränk
Bastian Rudin
Sixten Ilbäcks
Ludvig Svefors
Charlie Jullien Persson
Leon Bermhed
Lukas Leo
Alfred Olsson
Elliot Gillström
85  90  95  99  103 107 111 115 119 122
o   o   o   xxx
o   o   o   xo  o   o   xxx
o   o   o   o   o   xo  xxo o   xx-
o   xo  o   o   o   o   xo  xxx
o   o   xo  o   o   xxo xxx
o   o   o   xo  o   xo  xo  o   xxo xxx
o   o   o   o   o   xo  xxo xxo xxx
o   o   o   o   o   o   xo  xo  o   xxx
o   o   o   o   xo  xo  xo  xxx

    P10 LÄNGD ZON      
1Axel Krejby -10KFUM Örebro3,90
2Sixten Didriksson -10KFUM Örebro3,86
3Leon Bermhed -10Tjalve IF Norrköping3,80
4Elliot Gillström -10Tjalve IF Norrköping3,61
5Sixten Axmon -10KFUM Örebro3,60
6Ludvig Svefors -10IF Hagen3,49
7Emil Sjöholm -10KFUM Örebro3,46
8Charlie Jullien Persson -10SOK Träff3,44
9Edvin Unosson -10KFUM Örebro3,43
10Alfred Olsson -10KFUM Örebro3,30
11Edvin Samuelsson -10Glanshammars IF3,11
12Emil Eriksson Boo -10KFUM Örebro2,96
13Oscar Karlsson -10Fjugesta IF2,87
14Adam Gunnarsson -10KFUM Örebro2,86
15Folke Brättorp -10Fjugesta IF2,50
16Agaton Berggren -10KFUM Örebro2,49

Sixten Axmon
Folke Brättorp
Elliot Gillström
Edvin Samuelsson
Sixten Didriksson
Edvin Unosson
Axel Krejby
Alfred Olsson
Charlie Jullien Persson
Agaton Berggren
Emil Eriksson Boo
Adam Gunnarsson
Leon Bermhed
Ludvig Svefors
Emil Sjöholm
Oscar Karlsson
 341   329   360   355
 225   231   242   250
 352     x   346   361
 293   297   304   311
 384   386   374   382
 343   339   335   311
 390     x   367   371
 323   305   330   307
 344   316   323   335
 248   245   243   249
 278     x   263   296
 286   284   273     x
 379   369   380     x
 349   346   325   344
 346   341   331   329
 287   279   280   278

    P10 KULA 2,0      
1Elliot Gillström -10Tjalve IF Norrköping7,50
2Lukas Leo -10IF Hagen6,89
3Ludvig Svefors -10IF Hagen6,63
4Edvin Samuelsson -10Glanshammars IF6,37
5Ture Ivansson -10KFUM Örebro5,76
6Oscar Karlsson -10Fjugesta IF5,66
7Alvin Bjuremar -10KFUM Örebro5,39
8Johan Evenhamre -10KFUM Örebro4,84
9Amadeus Fredman -10IFK Märsta4,75
10William Danielsson Wellsén -10Stocksäters IF4,69
11Folke Brättorp -10Fjugesta IF4,59
12Adam Gunnarsson -10KFUM Örebro4,00

William Danielsson Wellsén
Alvin Bjuremar
Folke Brättorp
Ture Ivansson
Amadeus Fredman
Oscar Karlsson
Lukas Leo
Elliot Gillström
Adam Gunnarsson
Johan Evenhamre
Edvin Samuelsson
Ludvig Svefors
 450   418   469   466
 524   483     x   539
 358   370   459   444
 553   542   576   531
 475   445   421   442
 566   530   496   499
 548   613   689     x
 679   651   750   725
 400   392   343     x
 484   473     x   429
 548   560   575   637
 663   599   632   545

    P9 60 M  HEAT 1    
1Edvin Lindén -11Åsbro GoIF9,54Final
2Oskar Silfverstrand -11IF Hagen10,04Final
3Bruno Thuvander -11KFUM Örebro10,35Final
4Oscar Ahlin -11KFUM Örebro10,67
5Anton Lann -11KFUM Örebro10,67
6David Björklund -11KFUM Örebro11,00

    P9 60 M  HEAT 2    
1Theo Holm -11KFUM Örebro9,96Final
2Valdemar Karlsson -11IF Göta Karlstad10,05Final
3Hugo Victorén -11KFUM Örebro10,21Final
4Vincent Brodén -11Glanshammars IF10,56
5Olle Preinert -11KFUM Örebro10,84
6Gabriel Alm -11KFUM Örebro11,12
7Axel Hedman -11KFUM Örebro12,52

    P9 60 M  HEAT 3    
1Oskar Liljeberg -11KFUM Örebro9,66Final
2Liam Olsson -11IF Göta Karlstad10,19Final
3Ferdinand Öhrn -11KFUM Örebro10,48
4Vincent Bruhn -11KFUM Örebro10,49
5Sixten Viking -12KFUM Örebro10,71
6Filip Gillberg -11KFUM Örebro11,33

    P9 60 M  FINAL    
1Oskar Liljeberg -11KFUM Örebro9,51
2Edvin Lindén -11Åsbro GoIF9,70
3Theo Holm -11KFUM Örebro9,87
4Oskar Silfverstrand -11IF Hagen10,05
5Liam Olsson -11IF Göta Karlstad10,20
6Valdemar Karlsson -11IF Göta Karlstad10,24
7Hugo Victorén -11KFUM Örebro10,25
8Bruno Thuvander -11KFUM Örebro10,47

    P9 600 M      
1Liam Olsson -11IF Göta Karlstad2.09,43
2Valdemar Karlsson -11IF Göta Karlstad2.10,49
3Oskar Silfverstrand -11IF Hagen2.13,61
4Vincent Bruhn -11KFUM Örebro2.15,11
5Oskar Liljeberg -11KFUM Örebro2.21,26
6Filip Gillberg -11KFUM Örebro2.21,49
7Anton Lann -11KFUM Örebro2.22,63
8Gabriel Alm -11KFUM Örebro2.26,66
9Dante Skoglund Örnefur -12KFUM Örebro2.27,50

    P9 HÖJD      
1Hugo Victorén -11KFUM Örebro1,19
2Liam Olsson -11IF Göta Karlstad1,13
3Valdemar Karlsson -11IF Göta Karlstad1,06
4Edvin Lindén -11Åsbro GoIF1,06
5Bruno Thuvander -11KFUM Örebro1,02
6Anton Lann -11KFUM Örebro0,98
7Vincent Bruhn -11KFUM Örebro0,98
8Olle Preinert -11KFUM Örebro0,94


Vincent Bruhn
Liam Olsson
Bruno Thuvander
Hugo Victorén
Olle Preinert
Valdemar Karlsson
Edvin Lindén
Anton Lann
80  85  90  94  98  102 106 110 113 116 119 121
xo  o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   xo  o   xxx
o   xxo o   xo  o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xxo xxo xo  xxx
o   xo  xo  xo  xxx
o   o   o   xo  o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxo xxo xxx
-   -   -   o   o   xxx

    P9 LÄNGD ZON      
1Oskar Silfverstrand -11IF Hagen3,57
2Hugo Victorén -11KFUM Örebro3,53
3Oskar Liljeberg -11KFUM Örebro3,49
4Liam Olsson -11IF Göta Karlstad3,44
5Ferdinand Öhrn -11KFUM Örebro3,31
6Valdemar Karlsson -11IF Göta Karlstad3,23
7Vincent Bruhn -11KFUM Örebro3,20
8Olle Preinert -11KFUM Örebro3,00
9David Björklund -11KFUM Örebro2,99
10Oscar Ahlin -11KFUM Örebro2,96
11Bruno Thuvander -11KFUM Örebro2,92
12Filip Gillberg -11KFUM Örebro2,91
13Vincent Brodén -11Glanshammars IF2,78
14Edvin Lindén -11Åsbro GoIF2,75
15August Adamsson -11KFUM Örebro2,75
16Sixten Viking -12KFUM Örebro2,73
17Filip Rydén -11Glanshammars IF1,93

Filip Gillberg
Sixten Viking
Ferdinand Öhrn
Edvin Lindén
Oskar Liljeberg
David Björklund
Oscar Ahlin
August Adamsson
Liam Olsson
Olle Preinert
Vincent Brodén
Bruno Thuvander
Valdemar Karlsson
Oskar Silfverstrand
Filip Rydén
Vincent Bruhn
Hugo Victorén
 288   291   281   276
 249   273   267   240
 331   323   320   318
   x   275   267   263
   x   331   318   349
 295   299   282   267
 296     x     x   253
 255   262   275   251
 263   339   344   339
 282   286   277   300
 278   266   269   249
 292   271     x   250
 299   298   309   323
 342   337   327   357
 193   186   176   175
 317   313   318   320
 331   333   327   353

    P9 KULA 2,0      
1Ivar Steinbergs -11Glanshammars IF6,94
2Hugo Victorén -11KFUM Örebro6,71
3Oskar Liljeberg -11KFUM Örebro6,27
4Olle Preinert -11KFUM Örebro5,52
5Anton Lann -11KFUM Örebro5,27
6Edvin Lindén -11Åsbro GoIF5,21
7Oscar Ahlin -11KFUM Örebro5,12
8Gabriel Alm -11KFUM Örebro5,04
9Oskar Silfverstrand -11IF Hagen4,88
10Filip Rydén -11Glanshammars IF3,75

Hugo Victorén
Edvin Lindén
Oskar Liljeberg
Oscar Ahlin
Filip Rydén
Anton Lann
Olle Preinert
Oskar Silfverstrand
Gabriel Alm
Ivar Steinbergs
 666   606   653   671
 489   515   521   447
   x   627     x   577
 428   512   483   486
 375   335   365     x
 474   527   486   511
 496   464   552     x
 475   488   468   379
 504   428     x     x
 694     x   647   630

    KVINNOR 60 M  HEAT 1    
1Sofia Carlberg -01Stocksäters IF8,16Final
2Anneli Hulldin -73Glanshammars IF8,74Final
3Maja Persson -02Stocksäters IF8,91Final
4Helene Carlsson -76Lidköpings IS10,22Final

    KVINNOR 60 M  HEAT 2    
1Linnea Borrman -01Strömstads IF8,41Final
2Lisa Msoffe Kumlin -01Stocksäters IF8,70Final
3Emma Johansson -02Stocksäters IF9,03Final
4Linda Nordh -81KFUM Örebro9,29Final
-Alicia Karell -01Spårvägens FKDNS

    KVINNOR 60 M  FINAL    
1Sofia Carlberg -01Stocksäters IF8,16
2Linnea Borrman -01Strömstads IF8,33
3Anneli Hulldin -73Glanshammars IF8,67
4Lisa Msoffe Kumlin -01Stocksäters IF8,72
5Maja Persson -02Stocksäters IF8,93
6Linda Nordh -81KFUM Örebro9,24
7Helene Carlsson -76Lidköpings IS10,21
-Emma Johansson -02Stocksäters IFDNS

    KVINNOR 200 M  HEAT 1    
1Alicia Karell -01Spårvägens FK28,45
2Anneli Hulldin -73Glanshammars IF29,35
3Emma Johansson -02Stocksäters IF30,98

    KVINNOR 200 M  HEAT 2    
1Linnea Borrman -01Strömstads IF27,17
2Sara Angelmyr -94KFUM Örebro28,67
3Lisa Msoffe Kumlin -01Stocksäters IF29,04
4Maja Persson -02Stocksäters IF29,99

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA    
1Linnea Borrman -01Strömstads IF27,17
2Alicia Karell -01Spårvägens FK28,45
3Sara Angelmyr -94KFUM Örebro28,67
4Lisa Msoffe Kumlin -01Stocksäters IF29,04
5Anneli Hulldin -73Glanshammars IF29,35
6Maja Persson -02Stocksäters IF29,99
7Emma Johansson -02Stocksäters IF30,98

    KVINNOR 1000 M      
1Lilly Wizén -55Roma IF3.46,19

    KVINNOR HÖJD      
1Ebba Elfström -05Lidköpings IS1,60
2Helena Kuksa -02Åsbro GoIF1,57
3Ebba Melin -02Katrineholms SK1,54
4Emma Karlsson-Svedestam -04Råby-Rekarne FIF1,51
5Emma Hjelm -05Motala AIF1,51
6Ida Kindbom -05Motala AIF1,48
7Elvira Fredin -03Spårvägens FK1,45
8Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF1,40
8Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF1,40
10Lilia Trentham -05Spårvägens FK1,30


Ebba Melin
Lilia Trentham
Elvira Fredin
Jenna Mogren-Dowding
Ida Kindbom
Emma Karlsson-Svedestam
Angelina Mogren-Dowding
Emma Hjelm
Ebba Elfström
Helena Kuksa
125 130 135 140 145 148 151 154 157 160 162
-   -   -   -   o   o   o   o   xxx
o   o   xxx
-   -   o   -   xo  xxx
-   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   -   o   xxx
-   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xxo o   xxx
-   -   -   -   o   -   o   o   o   xxx

    KVINNOR STAV      
1Emma Johansson -02Stocksäters IF3,29


Emma Johansson
299 309 319 329 339
o   o   o   xo  xxx

    KVINNOR KULA      
1Felicia Lindberg -97Hammarby IF11,93
2Sara Angelmyr -94KFUM Örebro9,32
3Alexandra Nyman -86KFUM Örebro7,73
4Ulrika Lindgren -76IFK Nora7,32

Sara Angelmyr
Ulrika Lindgren
Alexandra Nyman
Felicia Lindberg
 922   932   813   841   892   927
   x   721   732   705     x   727
 719   760   707   773   746   767
1176  1189  1193     x     x  1164

    F17 60 M  HEAT 1    
1Ebba Asp -04KFUM Örebro8,13Final
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF8,27Final
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,53Final
4Alice Lundborg -03Spårvägens FK8,63Final
5Meja Kjellberg Larsson -04Lidköpings IS8,65Final
6Emma Carlsson -04Istrums SK8,90
7Elvira Fredin -03Spårvägens FK9,33

    F17 60 M  HEAT 2    
1Nova Fogelkvist -04Motala AIF8,00Final
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF8,06Final
3Dora Humeur -03Spårvägens FK8,57Final
4Nora Jolbäck -04Lidköpings IS8,72
5Elin Järnbrink -03Spårvägens FK9,01
6Teodora Angergård -03Spårvägens FK9,10

    F17 60 M  FINAL    
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF7,97
2Nova Fogelkvist -04Motala AIF8,01
3Ebba Asp -04KFUM Örebro8,12
4Klara Frykholm -03Glanshammars IF8,19
5Dora Humeur -03Spårvägens FK8,45
6Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,61
7Alice Lundborg -03Spårvägens FK8,65
8Meja Kjellberg Larsson -04Lidköpings IS8,72

    F17 200 M  HEAT 1    
1Dora Humeur -03Spårvägens FK28,69
2Elvira Fredin -03Spårvägens FK30,28
3Teodora Angergård -03Spårvägens FK30,45

    F17 200 M  HEAT 2    
1Nova Fogelkvist -04Motala AIF27,53
2Elin Wallin -03Glanshammars IF27,90
3Alice Lundborg -03Spårvägens FK29,23

    F17 200 M  SAMLAD LISTA    
1Nova Fogelkvist -04Motala AIF27,53
2Elin Wallin -03Glanshammars IF27,90
3Dora Humeur -03Spårvägens FK28,69
4Alice Lundborg -03Spårvägens FK29,23
5Elvira Fredin -03Spårvägens FK30,28
6Teodora Angergård -03Spårvägens FK30,45

    F17 1000 M      
1Elin Freed -06Glanshammars IF3.19,34
2Elvira Fredin -03Spårvägens FK3.22,21

    F17 STAV      
1Myra Eriksson -03Stocksäters IF3,51
2Alva Nilsson -04KFUM Örebro2,89


Myra Eriksson
Alva Nilsson
269 279 289 299 309 319 329 339 346 351 356
-   -   -   -   o   o   o   xo  o   o   xxx
o   xo  xo  xxx

    F17 TRESTEG      
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF11,62
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF11,22
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF10,86
4Myra Eriksson -03Stocksäters IF10,72
5Nora Jolbäck -04Lidköpings IS10,65
6Emma Carlsson -04Istrums SK10,47
7Meja Kjellberg Larsson -04Lidköpings IS10,10
8Nova Fogelkvist -04Motala AIF9,81

Meja Kjellberg Larsson
Myra Eriksson
Klara Frykholm
Nova Fogelkvist
Jennifer Axelsson
Emma Carlsson
Tindra Frykholm
Nora Jolbäck
 993     x  1010     x  1003  1010
1045  1050  1025  1045  1057  1072
1096  1062  1077  1074  1096  1122
 981   948   945     -     -     -
   x   928  1051  1065  1021  1086
1047  1040  1040  1028  1047  1032
1109  1109  1145     x     x  1162
1060     x  1029  1036  1047  1065

    F17 KULA 3,0      
1Linn Gabrielli Gustafsson -03Råby-Rekarne FIF13,43
2Alva Nilsson -04KFUM Örebro11,66
3Natalie Persson -03Katrineholms SK10,67
4Emma Carlsson -04Istrums SK10,22
5Nora Jolbäck -04Lidköpings IS9,74

Natalie Persson
Nora Jolbäck
Linn Gabrielli Gustafsson
Alva Nilsson
Emma Carlsson
1067  1064   987   997  1011   946
 850   974   956     x   880   969
1300  1302  1269  1265  1343  1285
1028  1085  1076  1166  1144     x
1012   968  1022  1017  1018  1009

    F15 60 M  HEAT 1    
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad8,24Final
2Hilma Grundström -06Linköpings GIF8,67Final
3Lara Johnsson -05Turebergs FK8,91
4Ebba Lindegren Vare -06Spårvägens FK9,18
5Matilda Martini -06Motala AIF9,19
6Maja Särnholm -05KFUM Örebro9,23
7Lilou Moilanen Demargne -06Spårvägens FK9,52
8Stella Holmquist -06KFUM Örebro9,79

    F15 60 M  HEAT 2    
1Lina Ånstad -05Motala AIF8,18Final
2Anna Strunke -05Turebergs FK8,70
3Tilde Andersson -06IF Göta Karlstad8,83
4Gabriela Gumbricht -05Spårvägens FK8,88
5Em Lindstedt -06Spårvägens FK9,01
6Ebba Elfström -05Lidköpings IS9,11
7Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro9,16

    F15 60 M  HEAT 3    
1Chekube Roseangela Anichukwu -05KFUM Örebro8,33Final
2Linn von Hofsten -06Glanshammars IF8,37Final
3Tova Gustafsson -05Istrums SK8,42Final
4Hanna Trygg -05KFUM Örebro8,86
5Ida Larsson -06KFUM Örebro8,92
6Stella Berggren -06Spårvägens FK9,15
7Tilde Adolfsson -05Motala AIF9,29
8Rut Jerlström -06Åsbro GoIF9,30

    F15 60 M  HEAT 4    
1Rebecka Hall -05Spårvägens FK8,32Final
2Emma Hjelm -05Motala AIF8,55Final
3Ebba Hasselgren-Svensson -05Spårvägens FK8,73
4Elin Jakobsson -05KFUM Örebro8,88
5Ida Kindbom -05Motala AIF9,13
6Sara Persson -05KFUM Örebro9,16
7Ilva Gunnarsson -05Glanshammars IF9,40
8Rhianna Markovic -06KFUM Örebro10,38

    F15 60 M  FINAL    
1Lina Ånstad -05Motala AIF8,09
2Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad8,17
3Rebecka Hall -05Spårvägens FK8,28
4Chekube Roseangela Anichukwu -05KFUM Örebro8,39
5Tova Gustafsson -05Istrums SK8,46
6Linn von Hofsten -06Glanshammars IF8,47
7Hilma Grundström -06Linköpings GIF8,67
8Emma Hjelm -05Motala AIF8,82

    F15 200 M  HEAT 1    
1Kristelle Grahn -06Spårvägens FK29,31
2Tilde Adolfsson -05Motala AIF29,99
3Emma Thomson -06KFUM Örebro32,67
4Rhianna Markovic -06KFUM Örebro36,91

    F15 200 M  HEAT 2    
1Matilda Martini -06Motala AIF30,13
2Ebba Elfström -05Lidköpings IS30,98
3Stella Berggren -06Spårvägens FK31,34
4Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro31,62

    F15 200 M  HEAT 3    
1Hanna Trygg -05KFUM Örebro29,67
2Em Lindstedt -06Spårvägens FK30,23
3Svea Eklundh -05Motala AIF31,02
-Sara Persson -05KFUM ÖrebroDNS

    F15 200 M  HEAT 4    
1Chekube Roseangela Anichukwu -05KFUM Örebro27,32
2Tilde Andersson -06IF Göta Karlstad28,76
3Ebba Hasselgren-Svensson -05Spårvägens FK29,01
4Elin Jakobsson -05KFUM Örebro30,05

    F15 200 M  HEAT 5    
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad25,73
2Lina Ånstad -05Motala AIF26,67
3Rebecka Hall -05Spårvägens FK28,02
4Hilma Grundström -06Linköpings GIF28,54

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad25,73
2Lina Ånstad -05Motala AIF26,67
3Chekube Roseangela Anichukwu -05KFUM Örebro27,32
4Rebecka Hall -05Spårvägens FK28,02
5Hilma Grundström -06Linköpings GIF28,54
6Tilde Andersson -06IF Göta Karlstad28,76
7Ebba Hasselgren-Svensson -05Spårvägens FK29,01
8Kristelle Grahn -06Spårvägens FK29,31
9Hanna Trygg -05KFUM Örebro29,67
10Tilde Adolfsson -05Motala AIF29,99
11Elin Jakobsson -05KFUM Örebro30,05
12Matilda Martini -06Motala AIF30,13
13Em Lindstedt -06Spårvägens FK30,23
14Ebba Elfström -05Lidköpings IS30,98
15Svea Eklundh -05Motala AIF31,02
16Stella Berggren -06Spårvägens FK31,34
17Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro31,62
18Emma Thomson -06KFUM Örebro32,67
19Rhianna Markovic -06KFUM Örebro36,91

    F15 800 M      
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad2.21,02
2Tilde Adolfsson -05Motala AIF2.27,81
3Matilda Martini -06Motala AIF2.37,83
4Emma Eriksson -06IK Westmannia2.45,46
5Ida Kindbom -05Motala AIF2.51,51
6Emma Thomson -06KFUM Örebro2.55,00
7Emma Hjelm -05Motala AIF3.24,91

    F15 STAV      
1Svea Eklundh -05Motala AIF2,79
2Lina Ånstad -05Motala AIF2,59
3Lilia Trentham -05Spårvägens FK1,89
-Emma Hjelm -05Motala AIF0,00


Emma Hjelm
Lilia Trentham
Lina Ånstad
Svea Eklundh
159 169 179 189 199 229 239 249 259 269 279 289
-   -   -   -   -   -   xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   xo  o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   xo  xxo o   xxx

    F15 TRESTEG      
1Melina Lidberg -05Hammarby IF10,45
2Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping10,44
3Anna Strunke -05Turebergs FK10,39
4Tova Gustafsson -05Istrums SK10,07
5Lara Johnsson -05Turebergs FK9,97
6Emma Hjelm -05Motala AIF9,78
7Ebba Elfström -05Lidköpings IS9,32
8Kristelle Grahn -06Spårvägens FK9,26
9Hilma Grundström -06Linköpings GIF9,01
10Felicia Persson -06Katrineholms SK8,77
11Gabriela Gumbricht -05Spårvägens FK8,69
12Lilou Moilanen Demargne -06Spårvägens FK7,32
13Stella Berggren -06Spårvägens FK7,10

Felicia Persson
Gabriela Gumbricht
Ebba Elfström
Anna Strunke
Stella Berggren
Hilma Grundström
Kristelle Grahn
Ida Fogdeson
Lilou Moilanen Demargne
Tova Gustafsson
Melina Lidberg
Emma Hjelm
Lara Johnsson
 755   877   796
   x     x   869
 888   892   918   884   930   932
1016   976   973     x  1039   989
 710     x   689
   x   901   881
 912   877   926   914   921   917
   x   998   988     x  1029  1044
 732   699     x
 959   947   983  1000  1007   992
1045     x     -     x     -     -
 978     -   867   959     -     -
 997   938   951   989   964   954

    F15 KULA 3,0      
1Anna Strunke -05Turebergs FK11,58
2Hanna Gabrielli Gustafsson -06Råby-Rekarne FIF10,25
3Sofia Elleborn -05IF Linnéa9,38
4Ida Kindbom -05Motala AIF9,25
5Svea Eklundh -05Motala AIF9,01
6Lara Johnsson -05Turebergs FK8,93
7Felicia Persson -06Katrineholms SK8,25
8Ilva Gunnarsson -05Glanshammars IF7,60
9Ida Larsson -06KFUM Örebro6,52
10Em Lindstedt -06Spårvägens FK6,02
11Lilou Moilanen Demargne -06Spårvägens FK4,90

Svea Eklundh
Ida Larsson
Felicia Persson
Ida Kindbom
Anna Strunke
Sofia Elleborn
Lara Johnsson
Em Lindstedt
Hanna Gabrielli Gustafsson
Lilou Moilanen Demargne
Ilva Gunnarsson
 821   878   901     x     x     x
 630   580   652
   x   823   723   825   793   730
 880   895   915   923   925   922
1128  1121  1158  1108  1116  1150
 903   928   938   817   890   916
 808   750   816   686   893   801
 550   585   602
   x   965   911     x  1008  1025
 490   473   480
 705   615   713   736   760   723

    F13 60 M  HEAT 1    
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF8,69Final
2Miranda Koubek -08Stocksäters IF9,36
3Josefine Eriksson -07KFUM Örebro9,51
4Minna Fahlström -07Spårvägens FK9,71
5Wilma Stenborg -07Lidköpings IS9,75
6Ida Carlsson -08Lidköpings IS10,16
7Agnes Claesson -08Stocksäters IF10,67
8Elin Lundqvist -07IFK Nora10,79

    F13 60 M  HEAT 2    
1Alice Lundström -07Stocksäters IF9,29Final
2Olivia Okara -07KFUM Örebro9,46
3Sofia Svenberg -07Spårvägens FK9,50
4Moa Kindbom -07Motala AIF9,55
5Ebba Olsson -08Istrums SK9,73
6Ella Lindgren -07KFUM Örebro9,84
7Signe Spännar -07IFK Nora10,47
8Simone Allbäck -07Spårvägens FK10,58

    F13 60 M  HEAT 3    
1Cecilia Eriksson -07IFK Nora9,03Final
2Josefine Johansson -08IF Göta Karlstad9,15Final
3Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF9,19Final
4Wilma E Larsson -07KFUM Örebro9,28Final
5Miranda Eriksson -07Åsbro GoIF9,61
6Josefin Lissing -07Spårvägens FK9,83
7Linnéa Vigstrand -07Ludvika FFI9,98
8Greta Andrinsson -07Glanshammars IF10,27

    F13 60 M  HEAT 4    
1Ellen Bäckström -07Istrums SK9,06Final
2Julia Karlsson -07Fjugesta IF9,26Final
3Svea Victorén -08KFUM Örebro9,31
4Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF9,80
5Bea Humeur -08Spårvägens FK9,97
6Iris Svensson -07Glanshammars IF10,08
7Desirée Nilsson -08Spårvägens FK10,64

    F13 60 M  FINAL    
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF8,75
2Cecilia Eriksson -07IFK Nora8,94
3Ellen Bäckström -07Istrums SK9,06
4Josefine Johansson -08IF Göta Karlstad9,06
5Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF9,21
6Alice Lundström -07Stocksäters IF9,39
7Julia Karlsson -07Fjugesta IF9,41
8Wilma E Larsson -07KFUM Örebro9,49

    F13 200 M  HEAT 1    
1Annabelle Grahn -08Spårvägens FK32,27
2Iris Svensson -07Glanshammars IF34,78
3Greta Andrinsson -07Glanshammars IF35,57
4Agnes Claesson -08Stocksäters IF37,95

    F13 200 M  HEAT 2    
1Sofia Svenberg -07Spårvägens FK32,53
2Miranda Eriksson -07Åsbro GoIF33,02
3Ida Carlsson -08Lidköpings IS34,02
4Wilma Stenborg -07Lidköpings IS35,42

    F13 200 M  HEAT 3    
1Cecilia Eriksson -07IFK Nora30,03
2Alice Lundström -07Stocksäters IF30,41
3Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF31,20
4Miranda Koubek -08Stocksäters IF31,57

    F13 200 M  HEAT 4    
1Nova Andersson -07IF Hagen29,11
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF29,86
3Olivia Okara -07KFUM Örebro30,72
4Wilma E Larsson -07KFUM Örebro32,08

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Nova Andersson -07IF Hagen29,11
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF29,86
3Cecilia Eriksson -07IFK Nora30,03
4Alice Lundström -07Stocksäters IF30,41
5Olivia Okara -07KFUM Örebro30,72
6Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF31,20
7Miranda Koubek -08Stocksäters IF31,57
8Wilma E Larsson -07KFUM Örebro32,08
9Annabelle Grahn -08Spårvägens FK32,27
10Sofia Svenberg -07Spårvägens FK32,53
11Miranda Eriksson -07Åsbro GoIF33,02
12Ida Carlsson -08Lidköpings IS34,02
13Iris Svensson -07Glanshammars IF34,78
14Wilma Stenborg -07Lidköpings IS35,42
15Greta Andrinsson -07Glanshammars IF35,57
16Agnes Claesson -08Stocksäters IF37,95

    F13 600 M      
1Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad1.47,11
2Moa Kindbom -07Motala AIF1.49,78
3Alice Lundström -07Stocksäters IF1.57,69
4Olivia Okara -07KFUM Örebro1.58,16
5Kim Semstrand -07IFK Nora1.59,49
6Miranda Koubek -08Stocksäters IF2.01,42
7Tuva Frih -07Åsbro GoIF2.01,59
8Annabelle Grahn -08Spårvägens FK2.06,88
9Ester Skoglund -07Östansjö SK2.07,32
10Agnes Claesson -08Stocksäters IF2.48,36

    F13 HÖJD      
1Nova Andersson -07IF Hagen1,47
2Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad1,47
2Svea Victorén -08KFUM Örebro1,47
4Ellen Bäckström -07Istrums SK1,47
5Cecilia Eriksson -07IFK Nora1,44
6Hilma Sevelin -07Katrineholms SK1,32
7Ebba Olsson -08Istrums SK1,32
8Wilma E Larsson -07KFUM Örebro1,28
9Olivia Okara -07KFUM Örebro1,28
10Nora Gillberg -08KFUM Örebro1,28
11Minna Fahlström -07Spårvägens FK1,24
11Moa Kindbom -07Motala AIF1,24
13Alma Jolbäck -07Lidköpings IS1,24
14Linnéa Vigstrand -07Ludvika FFI1,24
15Josefin Lissing -07Spårvägens FK1,20
16Greta Andrinsson -07Glanshammars IF1,20
16Sofia Svenberg -07Spårvägens FK1,20
18Bea Humeur -08Spårvägens FK1,15
19Simone Allbäck -07Spårvägens FK1,10
19Iris Svensson -07Glanshammars IF1,10
19Annabelle Grahn -08Spårvägens FK1,10


Josefin Lissing
Nathalie Wiman Ahlstedt
Simone Allbäck
Iris Svensson
Alma Jolbäck
Minna Fahlström
Greta Andrinsson
Nova Andersson
Wilma E Larsson
Annabelle Grahn
Sofia Svenberg
Nora Gillberg
Olivia Okara
Ebba Olsson
Ellen Bäckström
Bea Humeur
Hilma Sevelin
Linnéa Vigstrand
Cecilia Eriksson
Svea Victorén
Moa Kindbom
110 115 120 124 128 132 136 140 144 147 150
o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xxo o   xxx
o   xxx
o   xxx
-   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xo  o   xxx
-   o   o   o   xxo xxx
o   xxx
o   o   xo  xxx
o   o   xxo o   xxo xxx
-   o   o   xo  xxo xxx
-   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   xxx
-   o   o   o   o   o   xxx
o   xo  o   xxo xxx
o   o   o   o   o   o   xo  o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xxo o   xxx
-   -   o   o   xxx

    F13 STAV      
1Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad2,09
2Klara Johansson -09Stocksäters IF1,99


Nathalie Wiman Ahlstedt
Klara Johansson
159 169 179 189 199 209 219
o   o   o   o   xxo o   xxx
-   o   o   o   o   xxx

    F13 TRESTEG ZON      
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,65
2Ellen Bäckström -07Istrums SK9,60
3Nova Andersson -07IF Hagen9,32
4Kayla Collin -07Åsbro GoIF9,29
5Julia Karlsson -07Fjugesta IF8,59
6Moa Kindbom -07Motala AIF8,51
7Hilma Sevelin -07Katrineholms SK8,33
8Ebba Olsson -08Istrums SK8,07
9Wilma Stenborg -07Lidköpings IS7,81
10Annabelle Grahn -08Spårvägens FK7,78
11Josefin Lissing -07Spårvägens FK7,61
12Signe Spännar -07IFK Nora7,57
13Ida Carlsson -08Lidköpings IS7,56

Tuva Frih
Moa Kindbom
Wilma Stenborg
Josefin Lissing
Ellen Bäckström
Ebba Olsson
Kayla Collin
Annabelle Grahn
Hilma Sevelin
Nova Andersson
Julia Karlsson
Signe Spännar
Ida Carlsson
 965   930   932   873   924     x
 698   828   810   848   830   851
 781   779   769
 748     x   761
 923   947   916   927   929   960
 807   786   729     x   753     x
 923   929   885     -     -     -
 778   767   748
 801   833   765   774   791   811
 905   916   921   932   927   931
 859   853   840   843     -   858
 757   749   757
 756   751   705

    F13 KULA 2,0      
1Julia Karlsson -07Fjugesta IF10,53
2Alma Jolbäck -07Lidköpings IS10,24
3Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF9,13
4Kayla Collin -07Åsbro GoIF8,98
5Linnéa Vigstrand -07Ludvika FFI8,08
6Hilma Sevelin -07Katrineholms SK7,95
7Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad7,61
8Miranda Eriksson -07Åsbro GoIF7,23
9Wilma Stenborg -07Lidköpings IS7,01
10Maja Svärd -08KFUM Örebro6,97
11Elin Lundqvist -07IFK Nora6,86
12Simone Allbäck -07Spårvägens FK6,21
13Signe Spännar -07IFK Nora6,02
14Desirée Nilsson -08Spårvägens FK5,64
15Ida Carlsson -08Lidköpings IS5,43
16Josefin Lissing -07Spårvägens FK5,38

Signe Spännar
Hilma Sevelin
Josefin Lissing
Miranda Eriksson
Maja Svärd
Amanda Sjöberg
Julia Karlsson
Simone Allbäck
Wilma Stenborg
Kayla Collin
Desirée Nilsson
Alma Jolbäck
Ida Carlsson
Nathalie Wiman Ahlstedt
Elin Lundqvist
Linnéa Vigstrand
 588   602   586
 795   735   771   774   777   792
 444   472   538
 723   720   663     x   715   627
   x   639   697
 845   796   881   887   913   883
1053   966     -  1018     x   908
 531   621   610
 643   637   701
 840   842   772   866   897   898
   x   564   546
 990   982   951  1001  1012  1024
 543   489   509
 761   730   594   737   707   690
 669   665   686
 715   696   727   764   751   808

    F11 60 M  HEAT 1    
1Siri Frisk -09IF Göta Karlstad9,57Final
2Ellen Rinnemo -09IF Göta Karlstad9,88Final
3Freja Wilén -09KFUM Örebro10,05Final10.048
4Siri Bjurén -09IF Hagen10,0510.049
5Sara Carlsson -09Lidköpings IS10,47
6Arwen Ljungström Grek -09Lidköpings IS10,54

    F11 60 M  HEAT 2    
1Klara Johansson -09Stocksäters IF9,51Final
2Alva Lilja -09Glanshammars IF9,91Final
3Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro10,23
4Stella Nyfeldt Gyllin -09Stocksäters IF10,25
5Tilde Jason -09Lidköpings IS10,43
-Ellen Axelsson -09IFK NoraDNS

    F11 60 M  HEAT 3    
1Ella Högman Skager -09IF Göta Karlstad9,48Final
2Tilde Remonen -09Stocksäters IF10,21
3Astrid Lindén -09KFUM Örebro10,50
4Alva Settergren -09Spårvägens FK10,85
5Josefine Strand -09KFUM Örebro11,37
6Emma Sandberg -09Glanshammars IF12,52

    F11 60 M  HEAT 4    
1Ella Madland -09IF Göta Karlstad8,94Final
2Louise Wettersand -09Spårvägens FK9,07Final
3Milla Svensson -09Glanshammars IF10,33
4Leonie Käll -09Glanshammars IF10,60
5Leonie Almerstedt -09Spårvägens FK10,68
6Jonna Berndt -09KFUM Örebro11,53
7Isabelle Berggren -09KFUM Örebro11,74

    F11 60 M  FINAL    
1Louise Wettersand -09Spårvägens FK8,94
2Ella Madland -09IF Göta Karlstad9,00
3Ella Högman Skager -09IF Göta Karlstad9,47
4Siri Frisk -09IF Göta Karlstad9,53
5Ellen Rinnemo -09IF Göta Karlstad9,82
6Alva Lilja -09Glanshammars IF9,83
7Klara Johansson -09Stocksäters IF9,85
8Freja Wilén -09KFUM Örebro9,93

    F11 200 M  HEAT 1    
1Ilse Jason -09Lidköpings IS37,05
2Alva Settergren -09Spårvägens FK38,84
3Isabelle Berggren -09KFUM Örebro41,73

    F11 200 M  HEAT 2    
1Leonie Käll -09Glanshammars IF38,14
2Ebba Johansson -09Glanshammars IF39,20
-Tilde Jason -09Lidköpings ISDNS

    F11 200 M  HEAT 3    
1Siri Bjurén -09IF Hagen35,84
2Sara Carlsson -09Lidköpings IS37,96
3Arwen Ljungström Grek -09Lidköpings IS38,29

    F11 200 M  HEAT 4    
1Siri Frisk -09IF Göta Karlstad32,19
2Klara Johansson -09Stocksäters IF33,55
3Alva Lilja -09Glanshammars IF34,13
4Ellen Rinnemo -09IF Göta Karlstad34,59

    F11 200 M  HEAT 5    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad29,18
2Louise Wettersand -09Spårvägens FK31,14
3Ella Madland -09IF Göta Karlstad32,05
-Ella Högman Skager -09IF Göta KarlstadDNS

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad29,18
2Louise Wettersand -09Spårvägens FK31,14
3Ella Madland -09IF Göta Karlstad32,05
4Siri Frisk -09IF Göta Karlstad32,19
5Klara Johansson -09Stocksäters IF33,55
6Alva Lilja -09Glanshammars IF34,13
7Ellen Rinnemo -09IF Göta Karlstad34,59
8Siri Bjurén -09IF Hagen35,84
9Ilse Jason -09Lidköpings IS37,05
10Sara Carlsson -09Lidköpings IS37,96
11Leonie Käll -09Glanshammars IF38,14
12Arwen Ljungström Grek -09Lidköpings IS38,29
13Alva Settergren -09Spårvägens FK38,84
14Ebba Johansson -09Glanshammars IF39,20
15Isabelle Berggren -09KFUM Örebro41,73

    F11 600 M      
1My Olsson -09IF Göta Karlstad1.54,51
2Siri Bjurén -09IF Hagen2.22,47
-Ellen Rinnemo -09IF Göta KarlstadDNS

    F11 HÖJD      
1My Olsson -09IF Göta Karlstad1,35
2Siri Frisk -09IF Göta Karlstad1,28
3Klara Johansson -09Stocksäters IF1,24
4Klara Rönnbäck -09KFUM Örebro1,16
5Freja Wilén -09KFUM Örebro1,16
6Ilse Jason -09Lidköpings IS1,16
7Ella Madland -09IF Göta Karlstad1,12
7Ella Högman Skager -09IF Göta Karlstad1,12
9Milla Svensson -09Glanshammars IF1,08
10Louise Wettersand -09Spårvägens FK1,00
11Arwen Ljungström Grek -09Lidköpings IS0,95


Freja Wilén
Milla Svensson
Ella Madland
My Olsson
Klara Johansson
Ilse Jason
Siri Frisk
Klara Rönnbäck
Arwen Ljungström Grek
Ella Högman Skager
Louise Wettersand
95  100 104 108 112 116 120 124 128 131 135 138
-   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   xxo o   xxx
-   -   -   -   xo  xo  o   o   xxx
o   xo  o   xxo xo  xxo xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   o   xx-
xo  xxx
-   o   o   o   o   xxx
o   o   xxx

    F11 LÄNGD ZON      
1My Olsson -09IF Göta Karlstad4,58
2Ella Högman Skager -09IF Göta Karlstad4,34
3Klara Johansson -09Stocksäters IF4,03
4Louise Wettersand -09Spårvägens FK3,94
5Siri Frisk -09IF Göta Karlstad3,80
6Ella Madland -09IF Göta Karlstad3,75
7Klara Rönnbäck -09KFUM Örebro3,58
8Astrid Lindén -09KFUM Örebro3,54
9Alva Lilja -09Glanshammars IF3,52
10Siri Bjurén -09IF Hagen3,47
11Stella Nyfeldt Gyllin -09Stocksäters IF3,45
12Freja Wilén -09KFUM Örebro3,42
13Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro3,34
14Tilde Remonen -09Stocksäters IF3,32
15Milla Svensson -09Glanshammars IF3,29
16Sara Carlsson -09Lidköpings IS3,25
17Ebba Johansson -09Glanshammars IF3,19
18Tilde Jason -09Lidköpings IS3,16
19Josefine Strand -09KFUM Örebro3,15
20Leia Kjellbom -09KFUM Örebro3,14
21Julia Eriksson -09KFUM Örebro2,94
22Ilse Jason -09Lidköpings IS2,88
23Arwen Ljungström Grek -09Lidköpings IS2,86
24Alva Settergren -09Spårvägens FK2,86
25Leonie Käll -09Glanshammars IF2,84
26Ellen Axelsson -09IFK Nora2,81
27Leonie Almerstedt -09Spårvägens FK2,79
28Elin Pettersson Westerberg -09Spårvägens FK2,38
29Isabelle Berggren -09KFUM Örebro2,14

Elin Pettersson Westerberg
Sara Carlsson
Siri Frisk
Tilde Jason
Josefine Strand
Louise Wettersand
Ella Högman Skager
Milla Svensson
Siri Bjurén
Ella Madland
Julia Eriksson
Ilse Jason
My Olsson
Ebba Johansson
Freja Wilén
Tuvalie Medberg
Alva Lilja
Alva Settergren
Leia Kjellbom
Leonie Almerstedt
Astrid Lindén
Klara Johansson
Tilde Remonen
Arwen Ljungström Grek
Klara Rönnbäck
Stella Nyfeldt Gyllin
Leonie Käll
Isabelle Berggren
Ellen Axelsson
 238   215   218   237
 298   315   325   316
 380   368   371     x
 306   312   292   316
 303   315   289   274
 394     x   380   356
 434   418   414   409
 329   320   291   265
 328   347   332   324
 375   358   360   363
 294   288   278   272
 281   288   286   277
 450   458   425   453
 319   315   319   302
 340   331   327   342
 334   319   330   327
 352   338   350   323
 232   286   268   273
 314   314   312   311
 279   257   257   255
 308   320   340   354
 358   374   403   395
 305   332   325   331
 273   285   280   286
 350   339   346   358
 344   345   305   337
 279   284   284   284
 214     x     x   204
   x   271   274   281

    F11 KULA 2,0      
1Ebba Johansson -09Glanshammars IF7,56
2Emma Sandberg -09Glanshammars IF7,18
3Siri Frisk -09IF Göta Karlstad7,15
4Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI7,04
5Tuva Wistrand -09Glanshammars IF6,84
6Ilse Jason -09Lidköpings IS6,44
7Ellen Rinnemo -09IF Göta Karlstad5,95
8Stella Nyfeldt Gyllin -09Stocksäters IF5,12
9Sara Carlsson -09Lidköpings IS4,74
10Tilde Remonen -09Stocksäters IF4,69

Vendela Dekreon
Ebba Johansson
Tilde Remonen
Emma Sandberg
Tuva Wistrand
Sara Carlsson
Siri Frisk
Ellen Rinnemo
Stella Nyfeldt Gyllin
Ilse Jason
 689   639   698   704
 610   756   739   683
 444   469   380   446
 718   656   676   628
 658   684   664   650
 398   474   420   441
 668   630   715   685
 592   595   594   586
 461   487   464   512
 589   535   614   644

    F10 60 M  HEAT 1    
1Ebba Forslund Ekberg -10KFUM Örebro9,52Final
2Maja Lilja -10KFUM Örebro9,89Final
3Maja Olsson -10Istrums SK9,95Final
4Linnea Danielsson Wellsén -10Stocksäters IF10,64
5Ella Strunke -10Turebergs FK10,80
6Molly Brodin -10KFUM Örebro10,82
7Lilly Stenberg -10Stocksäters IF11,49
8Alva Nordlander -10KFUM Örebro11,57

    F10 60 M  HEAT 2    
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK9,87Final
2Julia Karlsson -10Säffle FIK10,08Final
3Malva Tun -10KFUM Örebro10,38
4Hedvig Elfström -10Lidköpings IS10,51
5Lina Lindell -10KFUM Örebro10,88
6Saga Widholm -10KFUM Örebro11,15
7Ellen Eldh -10Glanshammars IF12,43
8Rut Carlson Nyman -10KFUM Örebro12,91

    F10 60 M  HEAT 3    
1Elvira Lindén -10Åsbro GoIF9,35Final
2Linnea Stenborg -10Lidköpings IS9,83Final
3Siri Löfberg -10KFUM Örebro9,85Final
4Liv Björklund -10Upsala IF10,41
5Maja Martini -10Motala AIF10,60
6Lova Hammarland -10KFUM Örebro10,80
7Nova Pantzar -10KFUM Örebro11,11
8Isola Bleckert -10KFUM Örebro11,21

    F10 60 M  FINAL    
1Ebba Forslund Ekberg -10KFUM Örebro9,34
2Elvira Lindén -10Åsbro GoIF9,55
3Siri Löfberg -10KFUM Örebro9,69
4Linnea Stenborg -10Lidköpings IS9,82
5Maja Lilja -10KFUM Örebro9,82
6Julia Karlsson -10Säffle FIK10,04
7Maja Olsson -10Istrums SK10,10
8Maja Sevelin -10Katrineholms SK10,11

    F10 200 M  HEAT 1    
1Agnes Egeryd -10KFUM Örebro36,21
2Saga Widholm -10KFUM Örebro39,34
3Isola Bleckert -10KFUM Örebro40,32
4Alva Nordlander -10KFUM Örebro41,27

    F10 200 M  HEAT 2    
1Ella Strunke -10Turebergs FK37,32
2Maja Martini -10Motala AIF37,34
3Lova Hammarland -10KFUM Örebro37,74
4Molly Brodin -10KFUM Örebro38,70

    F10 200 M  HEAT 3    
1Siri Löfberg -10KFUM Örebro33,01
2Enya Kojic -10KFUM Örebro34,34
3Julia Karlsson -10Säffle FIK34,99
4Linnea Stenborg -10Lidköpings IS35,47

    F10 200 M  HEAT 4    
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK32,52
2Ebba Forslund Ekberg -10KFUM Örebro32,86
3Nora Blom -10Turebergs FK34,00
4Maja Lilja -10KFUM Örebro34,45

    F10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK32,52
2Ebba Forslund Ekberg -10KFUM Örebro32,86
3Siri Löfberg -10KFUM Örebro33,01
4Nora Blom -10Turebergs FK34,00
5Enya Kojic -10KFUM Örebro34,34
6Maja Lilja -10KFUM Örebro34,45
7Julia Karlsson -10Säffle FIK34,99
8Linnea Stenborg -10Lidköpings IS35,47
9Agnes Egeryd -10KFUM Örebro36,21
10Ella Strunke -10Turebergs FK37,32
11Maja Martini -10Motala AIF37,34
12Lova Hammarland -10KFUM Örebro37,74
13Molly Brodin -10KFUM Örebro38,70
14Saga Widholm -10KFUM Örebro39,34
15Isola Bleckert -10KFUM Örebro40,32
16Alva Nordlander -10KFUM Örebro41,27

    F10 600 M      
1Agnes Egeryd -10KFUM Örebro2.05,43
2Siri Löfberg -10KFUM Örebro2.14,83
3Maja Martini -10Motala AIF2.32,21

    F10 HÖJD      
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK1,34
2Malva Tun -10KFUM Örebro1,19
3Linnea Stenborg -10Lidköpings IS1,15
3Maja Olsson -10Istrums SK1,15
5Ebba Forslund Ekberg -10KFUM Örebro1,15
6Nora Blom -10Turebergs FK1,15
7Ella Strunke -10Turebergs FK1,07
7Julia Karlsson -10Säffle FIK1,07
7Maja Martini -10Motala AIF1,07
10Agnes Holm -10Stocksäters IF1,07
11Hedvig Elfström -10Lidköpings IS0,99
12Isola Bleckert -10KFUM Örebro0,90


Linnea Stenborg
Ella Strunke
Malva Tun
Nora Blom
Maja Olsson
Julia Karlsson
Ebba Forslund Ekberg
Maja Martini
Isola Bleckert
Agnes Holm
Hedvig Elfström
Maja Sevelin
85  90  95  99  103 107 111 115 119 122 125 128 131 134 136
o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxo o   xxx
-   o   o   o   xo  xxo o   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   o   xxx
xo  xo  xxx
o   o   xo  o   o   xxo xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   xo  xo  o   xo  xo  xxo xo  x-

    F10 LÄNGD ZON      
1Elvira Lindén -10Åsbro GoIF4,03
2Ebba Forslund Ekberg -10KFUM Örebro3,77
3Maja Lilja -10KFUM Örebro3,75
4Maja Sevelin -10Katrineholms SK3,71
5Enya Kojic -10KFUM Örebro3,67
6Linnea Stenborg -10Lidköpings IS3,65
7Nora Blom -10Turebergs FK3,58
8Julia Karlsson -10Säffle FIK3,52
9Siri Löfberg -10KFUM Örebro3,47
10Maja Olsson -10Istrums SK3,41
11Agnes Egeryd -10KFUM Örebro3,31
12Maja Martini -10Motala AIF3,30
13Liv Björklund -10Upsala IF3,28
14Lova Hammarland -10KFUM Örebro3,13
15Malva Tun -10KFUM Örebro3,06
16Lina Lindell -10KFUM Örebro2,97
17Hedvig Elfström -10Lidköpings IS2,92
18Ella Strunke -10Turebergs FK2,80
19Nova Pantzar -10KFUM Örebro2,79
20Agnes Holm -10Stocksäters IF2,77
21Molly Brodin -10KFUM Örebro2,72
22Lilly Stenberg -10Stocksäters IF2,53
23Ellen Eldh -10Glanshammars IF2,39
24Alva Nordlander -10KFUM Örebro2,25

Maja Sevelin
Maja Lilja
Linnea Stenborg
Malva Tun
Julia Karlsson
Enya Kojic
Alva Nordlander
Nora Blom
Nova Pantzar
Ella Strunke
Molly Brodin
Ellen Eldh
Ebba Forslund Ekberg
Siri Löfberg
Elvira Lindén
Agnes Holm
Lilly Stenberg
Agnes Egeryd
Hedvig Elfström
Maja Martini
Lova Hammarland
Liv Björklund
Maja Olsson
Lina Lindell
 354   345   371   353
 375   351   369   347
 365   344   354   349
 297   295   287   306
 332   319   352   339
 332   340   367   345
 213     x   225   209
 339   338   346   358
 279   269   245   272
 271   267   280   275
 249   249   272   251
 191   224   187   239
 369   377   355   311
 347   330   339   339
 382   403   381   366
 265   266   274   277
 253   235   239   216
 308   304   321   331
 290   264   280   292
 328   325   330   325
 298   313   290     x
 292   290   287   328
 336   341   333   285
 243   283   297   279

    F10 KULA 2,0      
1Nora Blom -10Turebergs FK6,32
2Maja Martini -10Motala AIF6,10
3Ebba Forslund Ekberg -10KFUM Örebro5,68
4Ella Strunke -10Turebergs FK5,39
5Hedvig Elfström -10Lidköpings IS5,11
6Nova Pantzar -10KFUM Örebro4,69
7Enya Kojic -10KFUM Örebro4,65
8Linnea Danielsson Wellsén -10Stocksäters IF4,65
9Towe Eriksson -10KFUM Örebro3,55
10Rut Carlson Nyman -10KFUM Örebro3,32

Linnea Danielsson Wellsén
Nova Pantzar
Maja Martini
Ebba Forslund Ekberg
Towe Eriksson
Rut Carlson Nyman
Nora Blom
Enya Kojic
Ella Strunke
Hedvig Elfström
 374   465     x   426
 398   469     x     x
 555   417   559   610
 499   548   526   568
   x   355     x   353
 288   270   281   332
 569   586   596   632
 440   425   430   465
 503   488   523   539
 511   433   498   391

    F9 60 M  HEAT 1    
1Lovisa Daun -11Katrineholms SK9,90Final
2Freja Gustafsson -11IK Hakarpspojkarna10,31Final
3Linn Rönnbäck -11KFUM Örebro10,96
4Thilda Högberg -12KFUM Örebro10,97
5Elsa Gyhlenius -12KFUM Örebro11,23
6Elsa Löfberg -12KFUM Örebro11,45
7Vilma Claesson -12Stocksäters IF12,77

    F9 60 M  HEAT 2    
1Ellen Adolfsson -11Motala AIF10,03Final
2Cornelia Svahn -11Stocksäters IF10,14Final
3Svea Nordlund -11KFUM Örebro10,86
4Alva Hultgren -11Glanshammars IF11,03
5Bodil Efraimsson -11Motala AIF11,61
6Larabella Thoresson -12Stocksäters IF11,97

    F9 60 M  HEAT 3    
1Freja Dalesjö -11Stocksäters IF10,60Final
2Ruth Thapper -11KFUM Örebro10,69Final
3Tove Fredin -12Lidköpings IS10,69Final
4Tilde Högberg -11Motala AIF10,72Final
5Agnes Karlberg -11KFUM Örebro10,86
6Sandelia Tränk -11KFUM Örebro11,64
7Ella Jern -12IF Göta Karlstad12,12

    F9 60 M  FINAL    
1Lovisa Daun -11Katrineholms SK9,66
2Ellen Adolfsson -11Motala AIF9,95
3Cornelia Svahn -11Stocksäters IF10,01
4Freja Gustafsson -11IK Hakarpspojkarna10,32
5Freja Dalesjö -11Stocksäters IF10,49
6Tove Fredin -12Lidköpings IS10,52
7Tilde Högberg -11Motala AIF10,81
-Ruth Thapper -11KFUM ÖrebroDNS

    F9 600 M      
1Eira Granevald -11IF Göta Karlstad2.06,52
2Lovisa Daun -11Katrineholms SK2.06,64
3Thilda Högberg -12KFUM Örebro2.22,86
4Svea Nordlund -11KFUM Örebro2.24,48
5Ellen Adolfsson -11Motala AIF2.35,24
6Elsa Löfberg -12KFUM Örebro2.35,69
7Ella Jern -12IF Göta Karlstad2.46,12

    F9 HÖJD      
1Lovisa Daun -11Katrineholms SK1,15
2Freja Dalesjö -11Stocksäters IF1,02
3Cornelia Svahn -11Stocksäters IF0,98
4Tove Fredin -12Lidköpings IS0,94
5Ellen Adolfsson -11Motala AIF0,90
6Elsa Gyhlenius -12KFUM Örebro0,90
7Nike Svensson -12Glanshammars IF0,90
8Tilde Högberg -11Motala AIF0,90
9Larabella Thoresson -12Stocksäters IF0,90
10Bodil Efraimsson -11Motala AIF0,85


Elsa Gyhlenius
Cornelia Svahn
Lovisa Daun
Larabella Thoresson
Tilde Högberg
Bodil Efraimsson
Tove Fredin
Nike Svensson
Ellen Adolfsson
Freja Dalesjö
80  85  90  94  98  102 106 110 115 118
o   o   xo  xxx
o   o   o   xxo xxo xxx
o   o   o   o   o   o   xo  o   xxo xxx
xxo o   xxo xxx
xo  xxo xo  xxx
xo  o   xxx
o   o   xo  xxo xxx
o   xxo xo  x-
o   xxo o   xxx
-   o   o   o   xxo xo  xxx

    F9 LÄNGD ZON      
1Lovisa Daun -11Katrineholms SK3,71
2Ellen Adolfsson -11Motala AIF3,47
3Tove Fredin -12Lidköpings IS3,29
4Freja Gustafsson -11IK Hakarpspojkarna3,22
5Tilde Högberg -11Motala AIF3,13
6Linn Rönnbäck -11KFUM Örebro2,99
7Cornelia Svahn -11Stocksäters IF2,97
8Freja Dalesjö -11Stocksäters IF2,89
9Elsa Gyhlenius -12KFUM Örebro2,77
10Bodil Efraimsson -11Motala AIF2,69
11Agnes Karlberg -11KFUM Örebro2,68
12Alva Hultgren -11Glanshammars IF2,68
13Elsa Löfberg -12KFUM Örebro2,62
14Ellinor Sjögren -11Glanshammars IF2,61
15Svea Nordlund -11KFUM Örebro2,46
16Sandelia Tränk -11KFUM Örebro2,44
17Vira Hultgren -12Glanshammars IF2,42
18Ella Jern -12IF Göta Karlstad2,31
19Nike Svensson -12Glanshammars IF2,25
20Larabella Thoresson -12Stocksäters IF2,19
21Isabella Runfelt -11Glanshammars IF2,15
22Vilma Claesson -12Stocksäters IF2,13

Ella Jern
Sandelia Tränk
Freja Dalesjö
Larabella Thoresson
Svea Nordlund
Alva Hultgren
Tove Fredin
Ellinor Sjögren
Linn Rönnbäck
Cornelia Svahn
Vilma Claesson
Elsa Gyhlenius
Ellen Adolfsson
Freja Gustafsson
Agnes Karlberg
Elsa Löfberg
Lovisa Daun
Nike Svensson
Tilde Högberg
Vira Hultgren
Bodil Efraimsson
Isabella Runfelt
 231   209   206   203
 216   239   244   230
 289     x   243   274
 206   213   199   219
 246   235   230   233
 268   238   226     x
 290   298   309   329
   x   237   261   255
 283   299   276   278
 275   284   297   289
 170   168   198   213
 255   245   251   277
 347   317   336   339
 297   302   317   322
 252   268   266   254
 262   241   230   237
 360   371   367   354
 225   218   211   185
 299   304   302   313
   x     x   242   227
 269   257   267   240
 209   215   201   199

    F9 KULA 2,0      
1Freja Gustafsson -11IK Hakarpspojkarna5,09
2Tilde Högberg -11Motala AIF4,37
3Lovisa Daun -11Katrineholms SK4,34
4Ellen Adolfsson -11Motala AIF4,29
5Bodil Efraimsson -11Motala AIF3,93
6Thilda Högberg -12KFUM Örebro3,89
7Isabella Runfelt -11Glanshammars IF3,82
8Ella Jern -12IF Göta Karlstad3,72
9Linn Rönnbäck -11KFUM Örebro3,04

Bodil Efraimsson
Thilda Högberg
Isabella Runfelt
Tilde Högberg
Linn Rönnbäck
Ella Jern
Lovisa Daun
Ellen Adolfsson
Freja Gustafsson
 393   349   334   381
 363   361   382   389
 382   297   374   360
 402   431   437   387
 267   282   288   304
 372   348   344   349
 365   411   414   434
 403   373     x   429
 420   509     x   486

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram