Resultat Triumfglasspelen 24 nov 2018

   Åsbro GoIF och Stocksäters IF arrangerade i Tybblelundshallen Örebro
 
  Triumfglasspelen på Youtube
 
    MÄN 60 M  (Löpte tillsammans med P17)    
1Daniel Andersson -91Istrums SK7,36
2Philip Robertsson -01Lidköpings IS8,10

    MÄN 200 M  (Löpte tillsammans med P17 heat 1)    
1Daniel Andersson -91Istrums SK23,52
2Philip Robertsson -01Lidköpings IS27,22

    MÄN 1000 M  (Löpte tillsammans med P17)    
1Gustaf Norlander -99Ärla IF2.35,95
2Michael Welday -99Stocksäters IF2.38,54
3Per Arvidsson -86IF Start2.40,95
4Rodney Hundermark -69IFK Nora2.53,24
5Jakob Nilsson -84Örebro AIK2.55,52
6Daniel Eklund -84Stockholm Snipers IF3.03,71

    MÄN STAV      
1Johan Björk -91Istrums SK3,48


Johan Björk
338 348 358
xo  o   xxx

    MÄN KULA      
1Kolė Lleshi -68IFK Nora10,51
2Mattias Bjurling -77Glanshammars IF8,88
3Michel Oesten -74IFK Nora8,27

Kolė Lleshi
Mattias Bjurling
Michel Oesten
1022  1051     x  1022     -     -
 888   842   886   860   850   816
 803     x   813   763   827   827

    P17 60 M  (Löpte tillsammans med MÄN)    
1Stefan Franzén -03KFUM Örebro7,56
2Anton Essén -03IK Orient7,70
3Oskar Hjelte -02Stocksäters IF8,24
4Leo Thillou Thomasson -02Spårvägens FK8,73

    P17 200 M  HEAT 1 (tillsammans med MÄN)    
1Leo Thillou Thomasson -02Spårvägens FK29,45

    P17 200 M  HEAT 2    
1Stefan Franzén -03KFUM Örebro24,31
2Anton Essén -03IK Orient24,86
3Karl-William Einarson -02Wedevågs IF25,17
4Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF25,63

    P17 200 M  SAMLAD LISTA    
1Stefan Franzén -03KFUM Örebro24,31
2Anton Essén -03IK Orient24,86
3Karl-William Einarson -02Wedevågs IF25,17
4Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF25,63
5Leo Thillou Thomasson -02Spårvägens FK29,45

    P17 1000 M  (Löpte tillsammans med MÄN)    
1Wilhelm Bergentz -02Thorengruppen TFC2.37,43
2Henrik Franzén -03Thorengruppen TFC2.38,12
3Noha Olsson -02Thorengruppen TFC2.41,21
4David Steen -03Flens FS2.49,52
5Simon Öberg -03Västerås FK2.52,93

    P17 STAV      
1Oliver Lundström -03KFUM Örebro4,00
2Joel Andersson -02Kvarnsvedens GoIF3,78
3Karl-William Einarson -02Wedevågs IF3,18
4Leo Thillou Thomasson -02Spårvägens FK2,08


Karl-William Einarson
Oliver Lundström
Joel Andersson
Leo Thillou Thomasson
158 168 178 188 198 208 268 278 288 298 308 318 328 338 348 358 368 378 388 400 410
-   -   -   -   -   -   xxo xo  o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   xo  xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   o   o   xo  -

    P17 TRESTEG      
1Karl-William Einarson -02Wedevågs IF12,56
2Leo Thillou Thomasson -02Spårvägens FK9,84

Karl-William Einarson
Leo Thillou Thomasson
   x   1213   1256      x   1208   1213
 937    977    965    984    960    973

    P17 KULA 5,0      
1Oskar Hjelte -02Stocksäters IF10,15
2Erik Lindkvist -02Wedevågs IF10,10
3Karl-William Einarson -02Wedevågs IF9,49
4Leo Thillou Thomasson -02Spårvägens FK7,34

Erik Lindkvist
Oskar Hjelte
Karl-William Einarson
Leo Thillou Thomasson
   x   903   925   913  1010   954
   x  1015   961   959  1000   941
 795     x   901   949   939     x
 693   734   700   615     -     -

    P15 60 M  HEAT 1    
1Viggo Berlin -04Spårvägens FK8,26Final
2Daniel Forsman -05IF Göta Karlstad8,26Final
3Olle Jacobson -05Istrums SK8,50Final
4Max Titus -05KFUM Örebro8,61
5Leo Steen -05KFUM Örebro8,69
6Axel Kullander -05IF Göta Karlstad8,92
7Lucas Gomes -05Spårvägens FK9,13

    P15 60 M  HEAT 2    
1Jacob Nilsson -05Spårvägens FK8,28Final
2Joel Borrman -04Huddinge AIS8,35Final
3Alexander Stenmark -05KFUM Örebro8,67
4Hampus Wiborg -05KFUM Örebro8,88
5Wilmer Daleskog -05KFUM Örebro8,93
6Edwin Ask -05KFUM Örebro9,43

    P15 60 M  HEAT 3    
1Douglas Goldén -04Katrineholms SK7,89Final
2Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro8,30Final
3Edwin Gyllander -05KFUM Örebro8,47Final
4Johan Runesson -05Fjugesta IF8,76
5Konrad Sundbom Kopparberg -05Spårvägens FK9,02
6Noah Simonsson -05KFUM Örebro9,40

    P15 60 M  FINAL    
1Douglas Goldén -04Katrineholms SK7,92
2Viggo Berlin -04Spårvägens FK8,22
3Joel Borrman -04Huddinge AIS8,23
4Daniel Forsman -05IF Göta Karlstad8,25
5Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro8,28
6Jacob Nilsson -05Spårvägens FK8,38
7Edwin Gyllander -05KFUM Örebro8,42
-Olle Jacobson -05Istrums SKDNS

    P15 200 M  HEAT 1    
1Alexander Stenmark -05KFUM Örebro28,95
2Axel Kullander -05IF Göta Karlstad29,37
-Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM ÖrebroDQ Linje

    P15 200 M  HEAT 2    
1Hampus Wiborg -05KFUM Örebro28,85
2Wilmer Daleskog -05KFUM Örebro29,00
3Konrad Sundbom Kopparberg -05Spårvägens FK29,43

    P15 200 M  HEAT 3    
1Jacob Nilsson -05Spårvägens FK26,94
2Max Titus -05KFUM Örebro27,81
3Edwin Gyllander -05KFUM Örebro28,37

    P15 200 M  HEAT 4    
1Douglas Goldén -04Katrineholms SK25,87
2Anton Eklind -05KFUM Örebro27,28
3Zinedine Eade -04Stocksäters IF27,64
4Daniel Forsman -05IF Göta Karlstad28,09

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Douglas Goldén -04Katrineholms SK25,87
2Jacob Nilsson -05Spårvägens FK26,94
3Anton Eklind -05KFUM Örebro27,28
4Zinedine Eade -04Stocksäters IF27,64
5Max Titus -05KFUM Örebro27,81
6Daniel Forsman -05IF Göta Karlstad28,09
7Edwin Gyllander -05KFUM Örebro28,37
8Hampus Wiborg -05KFUM Örebro28,85
9Alexander Stenmark -05KFUM Örebro28,95
10Wilmer Daleskog -05KFUM Örebro29,00
11Axel Kullander -05IF Göta Karlstad29,37
12Konrad Sundbom Kopparberg -05Spårvägens FK29,43

    P15 800 M      
1Marcus Andersson -05Västerås FK2.33,88
2Jacob Nilsson -05Spårvägens FK2.35,07
3Zinedine Eade -04Stocksäters IF2.45,89

    P15 STAV      
1Linus Jönsson -05Tjalve IF Norrköping3,48
2=Josef Külen -04Tjalve IF Norrköping2,98
2=Erik Zetterlund -04KFUM Örebro2,98
4Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro2,88
5Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro2,38
6Olle Jacobson -05Istrums SK2,28
7Noah Simonsson -05KFUM Örebro2,08


Olle Jacobson
Alfons Elmgren Hallinger
Albin Gyhlenius
Noah Simonsson
Linus Jönsson
Josef Külen
Erik Zetterlund
188 198 208 218 228 238 248 258 268 278 288 298 308 328 338 348 358
o   xxo o   xxo xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xxo o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   xxx
-   -   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   xo  xxx

    P15 TRESTEG      
1Douglas Goldén -04Katrineholms SK11,83
2Jacob Nilsson -05Spårvägens FK11,31
3Viggo Berlin -04Spårvägens FK11,18
4Joel Borrman -04Huddinge AIS11,14
5Anton Eklind -05KFUM Örebro9,91
6Max Titus -05KFUM Örebro9,15
7Marcus Andersson -05Västerås FK9,11
8Daniel Forsman -05IF Göta Karlstad8,97
9Daniel Kindvall -05Fjugesta IF8,96
10Lucas Gomes -05Spårvägens FK8,66
11Axel Kullander -05IF Göta Karlstad8,47
12Konrad Sundbom Kopparberg -05Spårvägens FK8,22
13Hampus Wiborg -05KFUM Örebro7,93

Anton Eklind
Joel Borrman
Daniel Kindvall
Axel Kullander
Marcus Andersson
Jacob Nilsson
Daniel Forsman
Douglas Goldén
Konrad Sundbom Kopparberg
Viggo Berlin
Max Titus
Lucas Gomes
Hampus Wiborg
 991   917     x   949   959   936
1075  1079  1064  1087  1047  1114
 896   806   846
 847   828   804
 907   869   838   883   911     x
1052  1102     x     x     x  1131
 874   897   868   749     -     -
1148  1129     x  1183  1133  1118
 795   807   822
1071  1118  1071  1084  1085     x
 915     x   875   905     x     x
 866   863   816
 793     x   732

    P15 KULA 4,0      
1Viggo Berlin -04Spårvägens FK11,32
2Jacob Nilsson -05Spårvägens FK9,70
3Leo Steen -05KFUM Örebro9,30
4Gustav Käll -04Glanshammars IF9,16
5Daniel Forsman -05IF Göta Karlstad8,92
6Robin Ringström -05KFUM Örebro8,84
7Anton Eklind -05KFUM Örebro8,69
8Johan Runesson -05Fjugesta IF8,42
9Daniel Kindvall -05Fjugesta IF7,88
10Lucas Gomes -05Spårvägens FK7,60
11Konrad Sundbom Kopparberg -05Spårvägens FK6,08

Lucas Gomes
Johan Runesson
Gustav Käll
Jacob Nilsson
Robin Ringström
Viggo Berlin
Daniel Forsman
Daniel Kindvall
Leo Steen
Anton Eklind
Konrad Sundbom Kopparberg
   x   741   760
 795   842   825   766   824   822
 899   906   916   891   858   823
   x   957   859   912   970     -
 811   884   869     x     x     x
1030  1115   971  1086  1132
 814   892   881   783   685     -
 788   693   720
 895   930   865   849   893   902
 869   845   847   820   825   764
 583   608   510

    P13 60 M  HEAT 1    
1Edvin Sidwall -06Täby IS8,40Final
2Jon Joelsson -06KFUM Örebro9,06Final
3Noa Gustavsson -06Spårvägens FK9,11
4Benjamin Bodin -06Säters IF9,18
5Lucas Asplund -06KFUM Örebro9,31
6Elliot Smedstad -07KFUM Örebro9,61
7Viktor Näslund -07KFUM Örebro9,62
8Bob Kentrschynskyj -06Spårvägens FK9,98

    P13 60 M  HEAT 2    
1Filip Olsson -06Bromma IF8,33Final
2Vidar Pege -06Spårvägens FK8,91Final
3Kim Wingren -06Bromma IF9,04Final
4Vincent Efremov -06Åsbro GoIF9,08
5Audunn Kristjansson -07Spårvägens FK9,34
6Dante Ståhlberg -07KFUM Örebro9,74
7Sebastian Lindgren -06IFK Nora10,08
8Jonathan Danielsson -07Säters IF11,40

    P13 60 M  HEAT 3    
1Elton Holmberg -06IF Göta Karlstad8,93Final
2Erik Andersson -06Spårvägens FK8,98Final
3Svante Nilsson -07Spårvägens FK9,00Final
4Olle Leonardsson -07KFUM Örebro9,15
5Jasper Norlander -06Glanshammars IF9,26
6David Jonhed -06IF Göta Karlstad9,97
7Max Lann -07KFUM Örebro10,44
8Morris Andersson Fredriksson -07KFUM Örebro10,45

    P13 60 M  FINAL    
1Filip Olsson -06Bromma IF8,22
2Edvin Sidwall -06Täby IS8,40
3Elton Holmberg -06IF Göta Karlstad8,91
4Jon Joelsson -06KFUM Örebro8,98
5Vidar Pege -06Spårvägens FK8,98
6Svante Nilsson -07Spårvägens FK9,03
7Kim Wingren -06Bromma IF9,17
8Erik Andersson -06Spårvägens FK9,19

    P13 200 M  HEAT 1    
1Bastian Widlund -07KFUM Örebro31,23
2Bob Kentrschynskyj -06Spårvägens FK34,46
3Morris Andersson Fredriksson -07KFUM Örebro34,48

    P13 200 M  HEAT 2    
1Jasper Norlander -06Glanshammars IF30,21
2Audunn Kristjansson -07Spårvägens FK31,17

    P13 200 M  HEAT 3    
1Kim Wingren -06Bromma IF30,43
2Vidar Pege -06Spårvägens FK31,36
3Erik Andersson -06Spårvägens FK32,30

    P13 200 M  HEAT 4    
1Filip Olsson -06Bromma IF28,51
2Olle Leonardsson -07KFUM Örebro29,83
3Jon Joelsson -06KFUM Örebro30,34
4Viggo Olsson -06KFUM Örebro30,98

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Filip Olsson -06Bromma IF28,51
2Olle Leonardsson -07KFUM Örebro29,83
3Jasper Norlander -06Glanshammars IF30,21
4Jon Joelsson -06KFUM Örebro30,34
5Kim Wingren -06Bromma IF30,43
6Viggo Olsson -06KFUM Örebro30,98
7Audunn Kristjansson -07Spårvägens FK31,17
8Bastian Widlund -07KFUM Örebro31,23
9Vidar Pege -06Spårvägens FK31,36
10Erik Andersson -06Spårvägens FK32,30
11Bob Kentrschynskyj -06Spårvägens FK34,46
12Morris Andersson Fredriksson -07KFUM Örebro34,48

    P13 600 M      
1Julius Wiklund -06IK Wilske1.55,89
2Lucas Asplund -06KFUM Örebro1.57,60
3Bastian Widlund -07KFUM Örebro1.58,15
4Audunn Kristjansson -07Spårvägens FK2.08,55
5Erik Andersson -06Spårvägens FK2.08,57
6Raymond Welday -06Stocksäters IF2.13,15
7Morris Andersson Fredriksson -07KFUM Örebro2.18,63
-Kim Wingren -06Bromma IFDNF

    P13 HÖJD      
1Hampus Hilding -06KFUM Örebro1,53
2Julius Wiklund -06IK Wilske1,50
3Filip Olsson -06Bromma IF1,47
4Kim Wingren -06Bromma IF1,36
5Noa Gustavsson -06Spårvägens FK1,36
6Simon Svartengren -07KFUM Örebro1,32
7Sigvard Einarson -07Wedevågs IF1,32
8Elliot Smedstad -07KFUM Örebro1,28
9Jon Joelsson -06KFUM Örebro1,28
10Viktor Näslund -07KFUM Örebro1,28
11Samuel Berglund -07KFUM Örebro1,28
12Vidar Pege -06Spårvägens FK1,24
13Audunn Kristjansson -07Spårvägens FK1,24
14Jasper Norlander -06Glanshammars IF1,20
15Morris Andersson Fredriksson -07KFUM Örebro1,20
16Bob Kentrschynskyj -06Spårvägens FK1,20


Simon Svartengren
Viktor Näslund
Sigvard Einarson
Samuel Berglund
Hampus Hilding
Jon Joelsson
Filip Olsson
Elliot Smedstad
Bob Kentrschynskyj
Kim Wingren
Morris Andersson Fredriksson
Noa Gustavsson
Vidar Pege
Audunn Kristjansson
Julius Wiklund
Jasper Norlander
110 115 120 124 128 132 136 140 144 147 150 153 155
o   o   o   xxo xo  xo  xxx
o   xo  o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   xo  xxo xo  xxx
-   -   -   o   o   xo  o   o   o   xo  xo  xo  xxx
-   -   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   xo  o   o   xo  o   xxo xxx
o   o   xo  o   o   xxx
o   o   xxo xxx
o   o   o   o   xo  o   o   xxx
o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   xxo o   xxx
o   xo  o   xo  xxx
-   -   o   -   o   -   o   o   xo  o   xo  xxx
o   o   o   xxx

    P13 STAV      
1Sigvard Einarson -07Wedevågs IF2,08
2Samuel Berglund -07KFUM Örebro1,98
3Filip Olsson -06Bromma IF1,88
4Max Lann -07KFUM Örebro1,68


Filip Olsson
Max Lann
Sigvard Einarson
Samuel Berglund
158 168 178 188 198 208 218
o   o   o   o   xxx
o   o   xxx
-   -   -   o   o   xo  xxx
o   o   o   xo  xxo xxx

    P13 TRESTEG ZON      
1Filip Olsson -06Bromma IF10,74
2Hampus Hilding -06KFUM Örebro10,61
3Edvin Sidwall -06Täby IS9,76
4Kim Wingren -06Bromma IF9,65
5Vidar Pege -06Spårvägens FK9,14
6Svante Nilsson -07Spårvägens FK8,90
7Benjamin Bodin -06Säters IF8,69
8Sigvard Einarson -07Wedevågs IF8,15
9Max Lann -07KFUM Örebro7,64
10Johan Lindkvist -06Wedevågs IF7,43
11Wilmer Fjellestad -06Spårvägens FK7,20
12Jonathan Danielsson -07Säters IF6,05

Johan Lindkvist
Filip Olsson
Hampus Hilding
Svante Nilsson
Max Lann
Vidar Pege
Sigvard Einarson
Benjamin Bodin
Jonathan Danielsson
Edvin Sidwall
Wilmer Fjellestad
Kim Wingren
 732   741   743
1033  1017   994  1019  1028  1074
 998  1024  1005  1042   997  1061
 821     x     x   817   890   886
 710   736   764
 870   892   913   914   905   814
 723   789   806   815   795     -
 869   856     x     x   861     x
 599   605   600
   x   976     x   963     x     x
 710   720   712
   x     x   945   951   937   965

    P13 KULA 3,0      
1Hampus Hilding -06KFUM Örebro10,18
2Ludvig Fredman -06IFK Märsta9,27
3Benjamin Bodin -06Säters IF8,70
4Vincent Efremov -06Åsbro GoIF8,37
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF7,96
6Hanad Afrah -07IF Göta Karlstad7,30
7Kim Wingren -06Bromma IF7,28
8Hannes Kindvall -07Fjugesta IF6,54
9Vidar Pege -06Spårvägens FK6,53
10Bob Kentrschynskyj -06Spårvägens FK6,34
11Morris Andersson Fredriksson -07KFUM Örebro6,30
12Lucas Lange -06KFUM Örebro5,86
13Wilmer Fjellestad -06Spårvägens FK5,45
14Jonathan Danielsson -07Säters IF4,17

Jonathan Danielsson
Wilmer Fjellestad
Vincent Efremov
Johan Lindkvist
Ludvig Fredman
Kim Wingren
Hannes Kindvall
Vidar Pege
Hanad Afrah
Morris Andersson Fredriksson
Bob Kentrschynskyj
Benjamin Bodin
Hampus Hilding
Lucas Lange
 357     x   417
 545   514   526
 837   712   810   783   816   837
 736   751   750   706   729   796
 927   817   886   829   884   909
 651   694   627   634     x   728
 617   654   593   572   538   550
 571   590   653
 683   680   717   730   690     x
 606   630   596
 611   634   494
 827   866   806   870   864   833
 883   924   920   982   877  1018
 574   586   547

    P11 60 M  HEAT 1    
1Alexander Görtz -08KFUM Örebro9,13Final
2Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro9,26Final
3Hugo Anfält -08KFUM Örebro9,92Final
4Elias Höijer -08Glanshammars IF10,24Final
5Henrik Stenberg -08Stocksäters IF10,27Final
6Oskar Eriksson -08KFUM Örebro10,67
7Ludwig Lunander -08Glanshammars IF11,55

    P11 60 M  HEAT 2    
1Joshua Harrington -08Stocksäters IF8,91Final
2Rasmus Gunnelöf -08Spårvägens FK9,79Final
3Oscar Sjöström -08KFUM Örebro9,87Final
4August Kainelainen -08Spårvägens FK10,41
5Elliot Runestav -08KFUM Örebro10,46
6Zeb Andersson -08SOK Träff10,57
7Sebastian Laurell -08Spårvägens FK11,54

    P11 60 M  FINAL    
1Joshua Harrington -08Stocksäters IF8,84
2Alexander Görtz -08KFUM Örebro9,02
3Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro9,15
4Rasmus Gunnelöf -08Spårvägens FK9,72
5Oscar Sjöström -08KFUM Örebro9,82
6Hugo Anfält -08KFUM Örebro9,83
7Henrik Stenberg -08Stocksäters IF10,34
8Elias Höijer -08Glanshammars IF10,48

    P11 200 M      
1Joshua Harrington -08Stocksäters IF30,22
2Karl Löfberg -08KFUM Örebro33,08
3Rasmus Gunnelöf -08Spårvägens FK34,40
4Zeb Andersson -08SOK Träff36,31

    P11 600 M      
1Hampus Östring -08KFUM Örebro2.00,71
2Karl Löfberg -08KFUM Örebro2.01,33
3Adam Montén -08KFUM Örebro2.06,35
4Love Bergström -08IF Start2.06,62
5Axel Örneland -08IF Start2.06,66

    P11 HÖJD      
1Svante Gustafsson -08KFUM Örebro1,24
2Hampus Östring -08KFUM Örebro1,24
3Adam Montén -08KFUM Örebro1,20
4Oskar Eriksson -08KFUM Örebro1,08
5Zeb Andersson -08SOK Träff1,08
6Elias Höijer -08Glanshammars IF1,04


Elias Höijer
Hampus Östring
Adam Montén
Svante Gustafsson
Zeb Andersson
Oskar Eriksson
95  100 104 108 112 116 120 124 128
o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xxo xo  xo  xxx
-   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   xxx
xo  o   o   xxo xxx
o   o   o   xo  xxx

    P11 LÄNGD ZON      
1Alexander Görtz -08KFUM Örebro3,75
2Karl Löfberg -08KFUM Örebro3,66
3Adam Wong -08KFUM Örebro3,56
4Rasmus Gunnelöf -08Spårvägens FK3,55
5Hugo Anfält -08KFUM Örebro3,35
6Elliot Runestav -08KFUM Örebro3,30
7Zeb Andersson -08SOK Träff3,18
8Oskar Eriksson -08KFUM Örebro3,16
9Henrik Stenberg -08Stocksäters IF3,16
10August Kainelainen -08Spårvägens FK2,98
11Arvid Melander -08KFUM Örebro2,70
12Elias Fredman -08IFK Märsta2,22

Rasmus Gunnelöf
Alexander Görtz
Zeb Andersson
Henrik Stenberg
August Kainelainen
Karl Löfberg
Elliot Runestav
Arvid Melander
Elias Fredman
Oskar Eriksson
Adam Wong
Hugo Anfält
 353   347   314   338   346   355
 368   374   375   375   373   372
 318   302   297   301   314   304
 296   292   316
 298   179     x
 324   352   348   337   363   366
 330   327   328   317   328   289
   x   270   265
 216   222   216
 302   283   316   307   303   300
 330     x   322   347   348   356
 296   314   335   334   282   326

    P11 KULA 2,0      
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro8,52
2Ludwig Lunander -08Glanshammars IF7,09
3Arvid Melander -08KFUM Örebro7,05
4Sebastian Laurell -08Spårvägens FK5,86
5Rasmus Gunnelöf -08Spårvägens FK5,71
6August Kainelainen -08Spårvägens FK5,04
7Elias Fredman -08IFK Märsta4,22

Sebastian Laurell
Elias Fredman
Rasmus Gunnelöf
Arvid Melander
August Kainelainen
Noah Karlsson Hjortborg
Ludwig Lunander
 552   559   547   452   543   586
 378   404   394   410   387   422
 475   488   508   521   450   571
 656   668   705   629   646   650
 391   487   414     x   410   504
 802   835   829   822   724   852
 661     x   629   679   644   709

    P10 60 M  HEAT 1    
1Philip Wäseby -09IF Göta Karlstad9,91Final
2Fabian Nordlund -09KFUM Örebro9,92Final
3Anthon Efremov -09Åsbro GoIF9,92Final
4Gustav Forsling -09KFUM Örebro10,22Final
5Simon Isenberg Erlandson -09Bromma IF10,56
6Oliver Runestav -09KFUM Örebro10,87
7Casper Appelgren -09Frövi IK11,94

    P10 60 M  HEAT 2    
1Ivar Olsson -09Bromma IF9,22Final
2Oskar Rosenberg -09KFUM Örebro9,96Final
3Oliver Silfverstrand -09IF Hagen9,97Final
4Edvin Danhard -09Istrums SK10,16Final
5Felix Bjurling -09Glanshammars IF10,92
6Anton Pranjic -09IFK Kristinehamn11,07
7Vilgot Sjögren -09Glanshammars IF11,09

    P10 60 M  FINAL    
1Ivar Olsson -09Bromma IF9,28
2Philip Wäseby -09IF Göta Karlstad9,86
3Oskar Rosenberg -09KFUM Örebro9,94
4Oliver Silfverstrand -09IF Hagen10,00
5Anthon Efremov -09Åsbro GoIF10,02
6Gustav Forsling -09KFUM Örebro10,04
7Fabian Nordlund -09KFUM Örebro10,09
8Edvin Danhard -09Istrums SK10,33

    P10 200 M  HEAT 1    
1Theodor Kallio -09Fjugesta IF35,32
2Sven Magnusson Szabo -09KFUM Örebro37,35
3Casper Appelgren -09Frövi IK44,27

    P10 200 M  HEAT 2    
1Fabian Nordlund -09KFUM Örebro33,67
2Oliver Silfverstrand -09IF Hagen34,90
3Anthon Efremov -09Åsbro GoIF35,47
-Simon Isenberg Erlandson -09Bromma IFDNF

    P10 200 M  HEAT 3    
1Ivar Olsson -09Bromma IF31,84
2Olle Jendeberg -09KFUM Örebro31,86
3Sture Eriksson -09Stocksäters IF33,62
-Philip Wäseby -09IF Göta KarlstadDNS

    P10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Ivar Olsson -09Bromma IF31,84
2Olle Jendeberg -09KFUM Örebro31,86
3Sture Eriksson -09Stocksäters IF33,62
4Fabian Nordlund -09KFUM Örebro33,67
5Oliver Silfverstrand -09IF Hagen34,90
6Theodor Kallio -09Fjugesta IF35,32
7Anthon Efremov -09Åsbro GoIF35,47
8Sven Magnusson Szabo -09KFUM Örebro37,35
9Casper Appelgren -09Frövi IK44,27

    P10 600 M      
1Olle Jendeberg -09KFUM Örebro1.58,50
2Sture Eriksson -09Stocksäters IF2.06,72
3Fabian Nordlund -09KFUM Örebro2.07,68
4August Josefsson -09Glanshammars IF2.22,12

    P10 HÖJD      
1Ivar Olsson -09Bromma IF1,19
2Oliver Silfverstrand -09IF Hagen1,15
3Edvin Danhard -09Istrums SK1,11
4Anton Pranjic -09IFK Kristinehamn1,03
5Noa Windal -09KFUM Örebro0,99


Ivar Olsson
Noa Windal
Oliver Silfverstrand
Edvin Danhard
Anton Pranjic
85  90  95  99  103 107 111 115 119 123
-   -   -   o   o   o   xo  o   xo  xxx
-   xo  o   xxo xxx
o   o   o   o   o   xo  xo  xo  xxx
o   o   o   xo  xo  o   o   xxx
o   o   o   o   xxo xxx

    P10 LÄNGD ZON      
1Ivar Olsson -09Bromma IF4,06
2Olle Jendeberg -09KFUM Örebro4,01
3Oskar Rosenberg -09KFUM Örebro3,72
4Theodor Kallio -09Fjugesta IF3,63
5Oliver Silfverstrand -09IF Hagen3,58
6Philip Wäseby -09IF Göta Karlstad3,51
7Anthon Efremov -09Åsbro GoIF3,43
8Edvin Danhard -09Istrums SK3,31
9Fabian Nordlund -09KFUM Örebro3,29
10Felix Bjurling -09Glanshammars IF3,13
11Anton Pranjic -09IFK Kristinehamn2,94
12Simon Isenberg Erlandson -09Bromma IF2,92
13Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF2,90
14August Josefsson -09Glanshammars IF2,89
15Casper Appelgren -09Frövi IK2,89
16Vilgot Sjögren -09Glanshammars IF2,76
17Sven Magnusson Szabo -09KFUM Örebro2,52
18Lukas Lagerson -09Glanshammars IF2,20

Oskar Rosenberg
Olle Jendeberg
Theodor Kallio
Lukas Lagerson
Anton Pranjic
Sven Magnusson Szabo
August Josefsson
Oliver Silfverstrand
Casper Appelgren
Felix Bjurling
Vilgot Sjögren
Edvin Danhard
Fabian Nordlund
Anthon Efremov
Ivar Olsson
Philip Wäseby
Simon Isenberg Erlandson
Rasmus Ahlström
 336   343   333   329   360   372
 364   370   377   401   330     x
 275   328   334   309   342   363
 220   213   219
 245   294   293
 252   246   241
 284   284   289
 347   356   343   305   346   358
 275   289   253
 309   298   313
 276   267   258
 331   322   318     x   318     x
 329     x   303
 249   332   321   322   343   320
 400   401   394   404   406   394
 335   342   348   327   351   323
 292   287   282
 270   290   290

    P10 KULA 2,0      
1Anton Pranjic -09IFK Kristinehamn8,99
2Felix Bjurling -09Glanshammars IF6,18
3Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF5,79
4Philip Wäseby -09IF Göta Karlstad5,77
5Oskar Rosenberg -09KFUM Örebro5,51
6Gustav Forsling -09KFUM Örebro5,50
7Simon Isenberg Erlandson -09Bromma IF5,46
8Noa Windal -09KFUM Örebro4,90
9August Josefsson -09Glanshammars IF4,84
10Lukas Lagerson -09Glanshammars IF4,10

Oskar Rosenberg
Anton Pranjic
Rasmus Ahlström
Noa Windal
Simon Isenberg Erlandson
August Josefsson
Felix Bjurling
Lukas Lagerson
Philip Wäseby
Gustav Forsling
 459   489   550   495   551   532
 834   871   842   844   899   865
 530   579   572     x   500   570
 490   474   465     -     -     -
 497   527   542   528   518   546
   x   353   484
 618   581   559   618   587   604
 410   410   396
 435   562   499   543     x   577
 429     x   550     x   483   451

    P9 60 M  HEAT 1    
1Ludvig Svefors -10IF Hagen10,08Final
2Anton Martinsson -10SOK Träff10,86
3Rasmus Sjödin -10Glanshammars IF10,93
4Liam Olsson -11IF Göta Karlstad11,05
5Olle Åberg -10KFUM Örebro11,13
6Oscar Silfverstrand -11IF Hagen11,31
7Folke Sternlind -12Hammarby IF12,90

    P9 60 M  HEAT 2    
1Edvin Lindén -11Åsbro GoIF10,36Final
2Alfred Olsson -10KFUM Örebro10,68Final
3Oskar Sjöberg -10Fjugesta IF10,71Final
4Felix Widlund -10KFUM Örebro11,26
5Alvin Bjuremar -10KFUM Örebro11,60
6Thor Frisk -11IF Göta Karlstad11,90

    P9 60 M  HEAT 3    
1August Grek -10KFUM Örebro10,21Final
2Charlie Jullien Persson -10SOK Träff10,42Final
3Theo Holm -11KFUM Örebro10,66Final
4Emil Sjöholm -10KFUM Örebro10,86
5Elliot Sahlberg -10IF Hagen11,10
6Pontus Lagerson -11Glanshammars IF11,29
7Johan Evenhamre -10KFUM Örebro11,55

    P9 60 M  HEAT 4    
1Sixten Ilbäcks -10Glanshammars IF10,36Final
2Hugo Victorén -11KFUM Örebro10,83
3Bruno Thuvander -11KFUM Örebro10,84
4Anton Lann -11KFUM Örebro11,05
5Kasper Bergentz -10Glanshammars IF12,05
6Holger Spännar -11IFK Nora12,34

    P9 60 M  FINAL    
1Ludvig Svefors -10IF Hagen9,94
2August Grek -10KFUM Örebro10,06
3Sixten Ilbäcks -10Glanshammars IF10,19
4Charlie Jullien Persson -10SOK Träff10,36
5Edvin Lindén -11Åsbro GoIF10,39
6Alfred Olsson -10KFUM Örebro10,49
7Theo Holm -11KFUM Örebro10,62
8Oskar Sjöberg -10Fjugesta IF10,63

    P9 600 M      
1August Grek -10KFUM Örebro2.14,68
2Liam Olsson -11IF Göta Karlstad2.18,70
3Aksel Lundström -10Stocksäters IF2.20,26
4Felix Widlund -10KFUM Örebro2.20,55
5Elias Yasin -10KFUM Örebro2.20,58
6Anton Martinsson -10SOK Träff2.24,19
7Edvin Lindén -11Åsbro GoIF2.25,82
8Oscar Silfverstrand -11IF Hagen2.26,73
9Johan Evenhamre -10KFUM Örebro2.26,88
10Folke Sternlind -12Hammarby IF3.02,92
-Bruno Thuvander -11KFUM ÖrebroDNF

    P9 HÖJD      
1Ludvig Svefors -10IF Hagen1,10
2Alfred Olsson -10KFUM Örebro1,06
3Anton Martinsson -10SOK Träff1,02
4Liam Olsson -11IF Göta Karlstad1,02
5August Grek -10KFUM Örebro0,98
6Rasmus Sjödin -10Glanshammars IF0,94
7Kasper Bergentz -10Glanshammars IF0,94
8Elliot Sahlberg -10IF Hagen0,90
9Edvin Karlsson -10Glanshammars IF0,85
10Charlie Jullien Persson -10SOK Träff0,85


Anton Martinsson
August Grek
Edvin Karlsson
Alfred Olsson
Charlie Jullien Persson
Kasper Bergentz
Ludvig Svefors
Liam Olsson
Elliot Sahlberg
Rasmus Sjödin
80  85  90  94  98  102 106 110 113
o   o   xo  o   o   o   xxx
o   o   o   xxo xxo xxx
o   o   xxx
o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
o   xo  xxx
o   xo  o   xo  xxx
-   o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xxx
o   o   xxo o   xxx

    P9 LÄNGD ZON      
1Anton Martinsson -10SOK Träff3,44
2August Grek -10KFUM Örebro3,42
3Ludvig Svefors -10IF Hagen3,35
4Emil Sjöholm -10KFUM Örebro3,31
5Liam Olsson -11IF Göta Karlstad3,19
6Hugo Victorén -11KFUM Örebro3,15
7Charlie Jullien Persson -10SOK Träff3,09
8Alfred Olsson -10KFUM Örebro3,08
9Rasmus Sjödin -10Glanshammars IF2,96
10Alvin Bjuremar -10KFUM Örebro2,85
11Edvin Lindén -11Åsbro GoIF2,81
12Anton Lann -11KFUM Örebro2,77
13Edvin Samuelsson -10Glanshammars IF2,76
14Bruno Thuvander -11KFUM Örebro2,76
15Oscar Silfverstrand -11IF Hagen2,74
16Elliot Sahlberg -10IF Hagen2,74
17Sixten Ilbäcks -10Glanshammars IF2,65
18Pontus Lagerson -11Glanshammars IF2,56
19Theo Holm -11KFUM Örebro2,54
20Olle Åberg -10KFUM Örebro2,53
21Thor Frisk -11IF Göta Karlstad2,37
22Isak Kindvall -10Fjugesta IF2,37
23Edvin Karlsson -10Glanshammars IF2,27
24Holger Spännar -11IFK Nora2,22
25Folke Sternlind -12Hammarby IF2,20
26Mio Andersson -10Glanshammars IF2,19
27Amadeus Fredman -10IFK Märsta2,05
28Filip Rydén -11Glanshammars IF1,83

Rasmus Sjödin
Alfred Olsson
Elliot Sahlberg
Pontus Lagerson
Bruno Thuvander
Liam Olsson
Charlie Jullien Persson
August Grek
Edvin Karlsson
Amadeus Fredman
Emil Sjöholm
Anton Martinsson
Mio Andersson
Edvin Samuelsson
Sixten Ilbäcks
Olle Åberg
Oscar Silfverstrand
Holger Spännar
Anton Lann
Filip Rydén
Ludvig Svefors
Theo Holm
Edvin Lindén
Isak Kindvall
Folke Sternlind
Thor Frisk
Hugo Victorén
Alvin Bjuremar
 290   296     x
 280   290   308     x   300   293
 267   274   261
 256   255   256
 276   258   265
 281   303   307   311   317   319
 298   217   309   300   281   299
 333   324   287   312   307   342
 227   205   222
   x   190   205
 309     x   312   322   326   331
 268   289   344   322   286   272
 219   209     x
 276   250   269
 265     x     x
 251   253   230
 274   259   273
 175   222   160
 274   277   266
 142     x   183
 309   302   314   304   335   330
 252   251   254
 279   274   281
 232   237   217
 209   220     x
 235   237   223
 268   296   308   311   315   311
 285   264   258

    P9 KULA 2,0      
1Edvin Samuelsson -10Glanshammars IF5,85
2Ludvig Svefors -10IF Hagen5,56
3Elliot Sahlberg -10IF Hagen4,47
4Emil Sjöholm -10KFUM Örebro4,45
5Anton Martinsson -10SOK Träff4,15
6Alvin Bjuremar -10KFUM Örebro4,08
7Liam Olsson -11IF Göta Karlstad4,02
8Thor Frisk -11IF Göta Karlstad3,78
9Folke Sternlind -12Hammarby IF3,63
10Oscar Silfverstrand -11IF Hagen3,55
11Amadeus Fredman -10IFK Märsta3,30
12Mio Andersson -10Glanshammars IF3,27
13Johan Evenhamre -10KFUM Örebro3,05
14Filip Rydén -11Glanshammars IF2,96

Johan Evenhamre
Folke Sternlind
Amadeus Fredman
Anton Martinsson
Alvin Bjuremar
Filip Rydén
Ludvig Svefors
Liam Olsson
Mio Andersson
Thor Frisk
Oscar Silfverstrand
Edvin Samuelsson
Emil Sjöholm
Elliot Sahlberg
 305     x     x
 363   327   325
 325   325   330
 360   390     x     x   381   415
 399   382   408   373   405   404
 296   264   286
 494   463   503     x   556   488
 379   372   390   402   364   287
 253   327   277
 376     x   352   378   374   341
 355     x   328
 585   568   549   584   539   569
 388     x   419     x   370   445
 402   350   390   422   410   447

    KVINNOR 60 M  (Löpte tillsammans med F17 heat 2)    
1Alva Kojic -01KFUM Örebro8,51
2Emelie Lindgren -02IFK Nora9,63
3Ulrika Lindgren -76IFK Nora10,57

    HANDIKAPP 60 M      
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF7,4948m
2Miranda Koubek -08Stocksäters IF7,7945m
3Ebba Lindén -07Åsbro GoIF7,8348m
4Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF7,9643m
5Freja Dalesjö -11Stocksäters IF8,0039m
6Kayla Collin -07Åsbro GoIF8,0952m
7Anthon Efremov -09Åsbro GoIF8,1746m
8Elin Östlund -91KFUM Örebro9,0060m

    KVINNOR 200 M  (Löpte tillsammans med F17 heat 2)    
1Alva Kojic -01KFUM Örebro27,86

    KVINNOR 1000 M  (Löpte tillsammans med F17)    
1Liduina van Sitteren -89Örebro AIK3.16,58
2Betti Lukic -74Västerås FK3.20,37
3Liva Gustavsson -01Spårvägens FK3.24,78
4Maria Eriksson -76IF Start3.26,01
5Moa Alsiö -01IK Wilske3.26,51

    KVINNOR HÖJD      
1Stina Larsson -04IK Wilske1,62
2Nora Jolbäck -04Lidköpings IS1,59
3Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF1,53
4Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF1,46
5Sophie Säwe -04Kils AIK1,42
6Lea Mellin -05Spårvägens FK1,38
7Elsa Josephson -05Spårvägens FK1,34


Elsa Josephson
Stina Larsson
Angelina Mogren-Dowding
Sophie Säwe
Nora Jolbäck
Lea Mellin
Jenna Mogren-Dowding
120 125 130 134 138 142 146 150 153 156 159 162 165
o   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xxo o   xxx
o   o   xo  xo  xo  xx-
-   -   -   o   o   o   xo  xo  xxo xxx

    KVINNOR KULA      
1Ebba Löfholm -00KFUM Örebro8,98
2Tova Holmberg -01Lidköpings IS8,24
3Emelie Lindgren -02IFK Nora7,12
4Ulrika Lindgren -76IFK Nora7,12

Tova Holmberg
Ulrika Lindgren
Ebba Löfholm
Emelie Lindgren
 824   808   814   815   786   791
 712   690   681   679   688     x
   x   756   898   830     x   808
 660   701     x   677   695   712

    F17 60 M  HEAT 1    
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF8,15Final
2Lisa Holmberg -02Lidköpings IS8,70Final
3Cecilia Eriksson -02Säffle FIK8,76Final
4Maja Persson -02Stocksäters IF8,78Final
5Tea Husberg -03IFK Strängnäs8,80Final
6Dora Humeur -03Spårvägens FK9,05
7Moa Karlsson -03Åsbro GoIF9,37

    F17 60 M  HEAT 2    
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF8,18Final
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,60Final
3Julia Widén -02Glanshammars IF8,80Final
4Elvira Fredin -03Spårvägens FK9,33
5Lova Thunholm -02Spårvägens FK9,95

    F17 60 M  FINAL    
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF8,10
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF8,11
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,47
4Tea Husberg -03IFK Strängnäs8,73
5Lisa Holmberg -02Lidköpings IS8,73
6Maja Persson -02Stocksäters IF8,75
7Julia Widén -02Glanshammars IF8,90
-Cecilia Eriksson -02Säffle FIKDNS

    F17 200 M  HEAT 1    
1Ida Genitz -03Istrums SK29,11
2Dora Humeur -03Spårvägens FK30,13
3Elvira Fredin -03Spårvägens FK30,55

    F17 200 M  HEAT 2    
1Maja Persson -02Stocksäters IF29,48
2Tea Husberg -03IFK Strängnäs29,72

    F17 200 M  HEAT 3    
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF26,59
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF27,01
3Klara Frih -02Åsbro GoIF28,11

    F17 200 M  SAMLAD LISTA    
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF26,59
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF27,01
3Klara Frih -02Åsbro GoIF28,11
4Ida Genitz -03Istrums SK29,11
5Maja Persson -02Stocksäters IF29,48
6Tea Husberg -03IFK Strängnäs29,72
7Dora Humeur -03Spårvägens FK30,13
8Elvira Fredin -03Spårvägens FK30,55

    F17 1000 M  (Löpte tillsammans med KVINNOR)    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF3.07,50
2Ida Blom -02Hässelby SK3.14,45
3Ida Genitz -03Istrums SK3.24,67
4Elvira Fredin -03Spårvägens FK3.33,66
-Emelie Lindgren -02IFK NoraDNF

    F17 STAV      
1Myra Eriksson -03Stocksäters IF3,03
2Lova Thunholm -02Spårvägens FK1,88


Myra Eriksson
Lova Thunholm
158 168 178 188 198 268 278 288 298 303 312
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xxo xxx
xo  xo  o   o   xxx

    F17 TRESTEG      
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF10,69
2Lisa Ljung -02Glanshammars IF10,50
3Myra Eriksson -03Stocksäters IF10,34
4Julia Widén -02Glanshammars IF9,09
5Lova Thunholm -02Spårvägens FK7,40

Lisa Ljung
Lova Thunholm
Jennifer Axelsson
Myra Eriksson
Julia Widén
1010     x  1050     x  1043  1049
 735     x   704   739   740   713
   x  1016  1069  1047  1035   946
   x   993   977  1034  1010     x
 909   839   880   889   877     -

    F17 KULA 3,0      
1Alexandra Nilsson -02Götlunda IF9,48
2Lisa Holmberg -02Lidköpings IS9,32
3Tindra Frykholm -03Glanshammars IF8,95
4Klara Frykholm -03Glanshammars IF8,43
5Emelie Lindgren -02IFK Nora8,35
6Lova Thunholm -02Spårvägens FK6,22
7Elvira Fredin -03Spårvägens FK5,53

Lisa Holmberg
Emelie Lindgren
Lova Thunholm
Klara Frykholm
Alexandra Nilsson
Elvira Fredin
Tindra Frykholm
 902   928   932     -     -     -
 831   804     x     x   835   820
 486   467   537   622   517     -
 772   823   843   829   827   841
 873   948   895   886     x   877
 553     x   480   392   532     -
 808   895   855   786   877   848

    F15 60 M  HEAT 1    
1Elvira Tanderud -04Trollhättan FIK7,99Final
2Sofia Eskilsson -05Tyresö FK8,72
3Märta Castenfors -05Spårvägens FK8,99
4Eowyn Svahn -05Wedevågs IF9,31
5Lea Mellin -05Spårvägens FK9,33
6Ängla Herold -05IFK Kristinehamn9,34
7Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn9,47

    F15 60 M  HEAT 2    
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad8,57Final
2Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad8,61Final
3Ebba Hasselgren-Svensson -05Spårvägens FK8,84
4Rebecka Stensson -05Glanshammars IF8,88
5Gabriela Gumbricht -05Spårvägens FK9,26
6Thea Nilsson -04Spårvägens FK9,39
7Emma Lloyd -05IFK Kristinehamn10,15

    F15 60 M  HEAT 3    
1Ebba Asp -04KFUM Örebro8,17Final
2Kim Gullstrand -05Spårvägens FK8,48Final
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF8,62Final
4Olivia Bruzelius -05Spårvägens FK9,03
5Molly Eriksson -05KFUM Örebro9,13
6Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn9,18
7Maja Särnholm -05KFUM Örebro9,55

    F15 60 M  HEAT 4    
1Agnes Bjerke -04Glanshammars IF8,27Final
2Tova Gustafsson -05Istrums SK8,49Final
3Rebecka Hall -05Spårvägens FK8,76
4Elin Jakobsson -05KFUM Örebro9,03
5Hannah Nowinski Noren -04Spårvägens FK9,83
6Anna Nordquist -05Spårvägens FK9,95
6Clara Sundqvist -05Frövi IK9,95

    F15 60 M  FINAL    
1Elvira Tanderud -04Trollhättan FIK7,98
2Ebba Asp -04KFUM Örebro8,20
3Agnes Bjerke -04Glanshammars IF8,27
4Kim Gullstrand -05Spårvägens FK8,42
5Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad8,56
6Tova Gustafsson -05Istrums SK8,61
7Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad8,67
8Nanna Frih -04Åsbro GoIF8,73

    F15 200 M  HEAT 1    
1Ängla Herold -05IFK Kristinehamn31,94
2Lilia Trentham -05Spårvägens FK32,30
3Anna Nordquist -05Spårvägens FK33,71

    F15 200 M  HEAT 2    
1Olivia Bruzelius -05Spårvägens FK29,48
2Elin Jakobsson -05KFUM Örebro30,16
3Gabriela Gumbricht -05Spårvägens FK30,61

    F15 200 M  HEAT 3    
1Rebecka Hall -05Spårvägens FK29,40
2Ebba Hasselgren-Svensson -05Spårvägens FK29,71
3Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF30,62
4Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF31,21

    F15 200 M  HEAT 4    
1Agnes Bjerke -04Glanshammars IF28,22
2Kim Gullstrand -05Spårvägens FK28,74
3Tova Gustafsson -05Istrums SK29,25
4Nanna Frih -04Åsbro GoIF29,31

    F15 200 M  HEAT 5    
1Elvira Tanderud -04Trollhättan FIK26,35
2Ebba Asp -04KFUM Örebro27,60
3Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad27,75
4Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad28,59

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Elvira Tanderud -04Trollhättan FIK26,35
2Ebba Asp -04KFUM Örebro27,60
3Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad27,75
4Agnes Bjerke -04Glanshammars IF28,22
5Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad28,59
6Kim Gullstrand -05Spårvägens FK28,74
7Tova Gustafsson -05Istrums SK29,25
8Nanna Frih -04Åsbro GoIF29,31
9Rebecka Hall -05Spårvägens FK29,40
10Olivia Bruzelius -05Spårvägens FK29,48
11Ebba Hasselgren-Svensson -05Spårvägens FK29,71
12Elin Jakobsson -05KFUM Örebro30,16
13Gabriela Gumbricht -05Spårvägens FK30,61
14Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF30,62
15Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF31,21
16Ängla Herold -05IFK Kristinehamn31,94
17Lilia Trentham -05Spårvägens FK32,30
18Anna Nordquist -05Spårvägens FK33,71

    F15 800 M      
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad2.40,93
2Tova Gustafsson -05Istrums SK2.43,27
3Emma Carlsson -04Istrums SK2.47,90
4Märta Castenfors -05Spårvägens FK2.53,74
5Lea Mellin -05Spårvägens FK3.12,45
-Lilia Trentham -05Spårvägens FKDNF

    F15 STAV      
1Sofia Eskilsson -05Tyresö FK2,88
2Maja Forss -04Tjalve IF Norrköping2,78
3Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad2,18
4Lilia Trentham -05Spårvägens FK1,68
Elsa Josephson -05Spårvägens FK0,00


Irma Jonhed
Elsa Josephson
Sofia Eskilsson
Lilia Trentham
Maja Forss
158 168 178 198 208 218 228 238 248 258 268 278 288 298
-   -   -   xo  o   o   xxx
xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  o   xxx
xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   xo  o   xxo o   xxx

    F15 TRESTEG      
1Nora Jolbäck -04Lidköpings IS10,90
2Sophie Säwe -04Kils AIK10,64
3Emma Carlsson -04Istrums SK10,54
4Stina Larsson -04IK Wilske10,53
5Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,82
6Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad9,50
7Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn9,25
8Märta Castenfors -05Spårvägens FK9,14
9Kim Gullstrand -05Spårvägens FK8,76
10Eowyn Svahn -05Wedevågs IF8,48
11Olivia Bruzelius -05Spårvägens FK8,43
12Anna Nordquist -05Spårvägens FK8,02
13Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn7,67
14Gabriela Gumbricht -05Spårvägens FK7,53
15Emma Lloyd -05IFK Kristinehamn7,42
-Ebba Wetterberg -05Spårvägens FK0,00
-Ebba Hasselgren-Svensson -05Spårvägens FK0,00

Gabriella Pranjic
Sophie Säwe
Märta Castenfors
Stina Larsson
Emma Carlsson
Gabriela Gumbricht
Eowyn Svahn
Amelia Lundgren
Olivia Bruzelius
Nanna Frih
Ebba Wetterberg
Nora Jolbäck
Anna Nordquist
Emma Lloyd
Kim Gullstrand
Lathifa Afrah
Ebba Hasselgren-Svensson
 925   868   911     x   925   917
1061  1027  1059  1064  1032  1052
   x   847   898   913   914   904
 999  1019  1038  1031  1053  1043
1004  1019  1041  1049  1054  1047
 731   753   731
   x   848   847
 721   767     x
   x   843     x
 960   956   981   982     x     x
   x     x     x
1080  1068  1090  1068     x  1084
   x     x   802
   x   712   742
 833   852   876
 889   808     x   867   950   934
   x     x     x

    F15 KULA 3,0      
1Tilda Bernhult -04Thorengruppen TFC11,56
2Nora Jolbäck -04Lidköpings IS9,92
3Emma Carlsson -04Istrums SK9,69
4Sofia Eskilsson -05Tyresö FK9,20
5Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad8,05
6Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn7,79
7Kim Gullstrand -05Spårvägens FK7,69
8Thea Nilsson -04Spårvägens FK7,60
9Emilia Öster -05KFUM Örebro7,04
10Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn6,73
11Hannah Nowinski Noren -04Spårvägens FK6,25
12Emma Lloyd -05IFK Kristinehamn6,22
13Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad6,08
14Alma Waller -05KFUM Örebro6,04
15Elsa Josephson -05Spårvägens FK6,04
16Clara Sundqvist -05Frövi IK5,66
17Alma Sandberg -05KFUM Örebro5,50
18Anna Nordquist -05Spårvägens FK5,26
19Ebba Wetterberg -05Spårvägens FK4,74

Ebba Wetterberg
Tilda Bernhult
Hannah Nowinski Noren
Elsa Josephson
Irma Jonhed
Thea Nilsson
Alma Sandberg
Lathifa Afrah
Emma Carlsson
Anna Nordquist
Alma Waller
Sofia Eskilsson
Emma Lloyd
Emilia Öster
Nora Jolbäck
Gabriella Pranjic
Kim Gullstrand
Clara Sundqvist
Amelia Lundgren
 412   474     x
1100  1115  1156  1114  1144     x
 625   577   590
 502   604   548
 789   805   666   766   669   724
 760   755   705     -     -   683
 549   550   519
 531   541   608
 822   758   939   956     x   969
 526     x   515
 572   604   595
 871   837   917   920   907   918
 622   590   611
 669   643   704
 961   960   924   881   974   992
   x   673   600
 767   757   769     -     x   669
 565   566   564
 696   658   779   725   698

    F13 60 M  HEAT 1    
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF8,73Final
2Alva Levin -06Bromma IF8,83Final
3Tindra Törnestam -06Spårvägens FK9,16
4Stella Berggren -06Spårvägens FK9,24
5Elin Runemar -07Täby IS9,70
6Tilda Eriksson -06Filipstads IF9,86
7Iris Svensson -07Glanshammars IF10,85
8Pomeline Stövind -07Spårvägens FK11,94

    F13 60 M  HEAT 2    
1Linn von Hofsten -06Glanshammars IF8,70Final
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,08
3Karoline Wijk -06Spårvägens FK9,39
4Michell Funck -06Bromma IF9,47
5Lilou Moilanen Demargne -06Spårvägens FK9,95
6Nova Samuelsson -07KFUM Örebro10,32
7Signe Spännar -07IFK Nora10,36

    F13 60 M  HEAT 3    
1Thilda Lipkin -06IFK Kristinehamn8,59Final
2Stella Önander -06KFUM Örebro9,04
3Ida Larsson -06KFUM Örebro9,22
4Vendela Eriksson -07Gefle IF9,73
5Nellie Wreth -07KFUM Örebro10,49
6Josefin Lissing -07Spårvägens FK10,88
7Agnes Kjell -07Spårvägens FK10,88

    F13 60 M  HEAT 4    
1Elsa Kagevik -06Turebergs FK9,00Final
2Isolde Väinölä -07IK Westmannia9,09
3Alice Lundström -07Stocksäters IF9,56
4Elin Oskarsson -07Stocksäters IF9,97
5Cornelia Appelgren -07Frövi IK10,87
6Greta Andrinsson -07Glanshammars IF11,05
7Simone Allbäck -07Spårvägens FK11,08
-Sofia Svenberg -07Spårvägens FKDQ start

    F13 60 M  HEAT 5    
1Ellen Forsell -06IFK Tumba8,72Final
2Tuva Sandberg -06SOK Träff9,05
3Wilma Larsson -07KFUM Örebro9,42
4Alva Brunström -07IFK Nora9,84
5Rut Jerlström -06Åsbro GoIF9,96
6Stella Holmquist -06KFUM Örebro9,98
-Minna Fahlström -07Spårvägens FKDNS

    F13 60 M  HEAT 6    
1Elsa Olausson -06IK Wilske8,43Final
2Ebba Lindén -07Åsbro GoIF8,86Final
3Em Lindstedt -06Spårvägens FK9,38
4Agnes Isenberg Erlandson -06Bromma IF9,44
5Josefine Eriksson -07KFUM Örebro10,15
6Jonna Häggström -07KFUM Örebro10,65
7Eugenie Stövind -07Spårvägens FK11,12

    F13 60 M  FINAL    
1Elsa Olausson -06IK Wilske8,38
2Linn von Hofsten -06Glanshammars IF8,67
3=Thilda Lipkin -06IFK Kristinehamn8,69
3=Kayla Collin -07Åsbro GoIF8,69
5Ellen Forsell -06IFK Tumba8,77
6Alva Levin -06Bromma IF8,83
7Elsa Kagevik -06Turebergs FK8,84
8Ebba Lindén -07Åsbro GoIF8,98

    F13 200 M  HEAT 1    
1Cornelia Appelgren -07Frövi IK38,80
2Eugenie Stövind -07Spårvägens FK41,05
3Pomeline Stövind -07Spårvägens FK45,39

    F13 200 M  HEAT 2    
1Kristelle Grahn -06Spårvägens FK31,36
2Stella Berggren -06Spårvägens FK31,88
3Vera Lech -06KFUM Örebro33,26

    F13 200 M  HEAT 3    
1Em Lindstedt -06Spårvägens FK31,37
2Lilou Moilanen Demargne -06Spårvägens FK34,81
3Minna Fahlström -07Spårvägens FK35,55

    F13 200 M  HEAT 4    
1Wilma Larsson -07KFUM Örebro32,00
2Michell Funck -06Bromma IF32,02
3Alice Lundström -07Stocksäters IF32,03

    F13 200 M  HEAT 5    
1Agnes Isenberg Erlandson -06Bromma IF31,03
2Tuva Sandberg -06SOK Träff31,50
3Emma Olofsson -07Täby IS32,16
4Rut Jerlström -06Åsbro GoIF34,38

    F13 200 M  HEAT 6    
1Elsa Kagevik -06Turebergs FK29,05
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF30,47
3Isolde Väinölä -07IK Westmannia30,53
4Ebba Lindén -07Åsbro GoIF31,33

    F13 200 M  HEAT 7    
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF28,56
2Elsa Olausson -06IK Wilske28,88
3Linn von Hofsten -06Glanshammars IF29,41
4Johanna Fernberg -06IK Westmannia29,42

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF28,56
2Elsa Olausson -06IK Wilske28,88
3Elsa Kagevik -06Turebergs FK29,05
4Linn von Hofsten -06Glanshammars IF29,41
5Johanna Fernberg -06IK Westmannia29,42
6Tuva Frih -07Åsbro GoIF30,47
7Isolde Väinölä -07IK Westmannia30,53
8Agnes Isenberg Erlandson -06Bromma IF31,03
9Ebba Lindén -07Åsbro GoIF31,33
10Kristelle Grahn -06Spårvägens FK31,36
11Em Lindstedt -06Spårvägens FK31,37
12Tuva Sandberg -06SOK Träff31,50
13Stella Berggren -06Spårvägens FK31,88
14Wilma Larsson -07KFUM Örebro32,00
15Michell Funck -06Bromma IF32,02
16Alice Lundström -07Stocksäters IF32,03
17Emma Olofsson -07Täby IS32,16
18Vera Lech -06KFUM Örebro33,26
19Rut Jerlström -06Åsbro GoIF34,38
20Lilou Moilanen Demargne -06Spårvägens FK34,81
21Minna Fahlström -07Spårvägens FK35,55
22Cornelia Appelgren -07Frövi IK38,80
23Eugenie Stövind -07Spårvägens FK41,05
24Pomeline Stövind -07Spårvägens FK45,39

    F13 600 M      
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF1.59,82
2Tuva Sandberg -06SOK Träff2.04,56
3Alice Lundström -07Stocksäters IF2.05,43
4Kim Semstrand -07IFK Nora2.10,36
5Minna Fahlström -07Spårvägens FK2.16,70
6Eugenie Stövind -07Spårvägens FK2.40,60
7Cornelia Appelgren -07Frövi IK2.45,30

    F13 HÖJD      
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF1,44
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia1,40
3Tindra Törnestam -06Spårvägens FK1,40
4Emma Eriksson -06IK Westmannia1,36
5Kristelle Grahn -06Spårvägens FK1,24
5Agnes Isenberg Erlandson -06Bromma IF1,24
5Elsa Kagevik -06Turebergs FK1,24
8Emma Olofsson -07Täby IS1,24
9Tuva Sandberg -06SOK Träff1,24
10Vendela Eriksson -07Gefle IF1,24
11Hanna Ryen Jern -07Karlskoga FIF1,15
12Minna Fahlström -07Spårvägens FK1,15
13Tove Eskilsson -07Österhaninge IF1,15
14Simone Allbäck -07Spårvägens FK1,05
-Eugenie Stövind -07Spårvägens FK0,00
-Pomeline Stövind -07Spårvägens FK0,00
-Agnes Kjell -07Spårvägens FK0,00


Tindra Törnestam
Johanna Fernberg
Eugenie Stövind
Tuva Sandberg
Pomeline Stövind
Simone Allbäck
Tove Eskilsson
Hanna Ryen Jern
Kristelle Grahn
Emma Olofsson
Agnes Isenberg Erlandson
Agnes Kjell
Elsa Kagevik
Vendela Eriksson
Minna Fahlström
Emma Eriksson
Kayla Collin
105 110 115 120 124 128 132 136 140 144 146
-   -   o   o   o   o   xo  o   xxo xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   xxx
xxx
-   o   o   o   xo  xxx
xxx
xo  xxx
o   xo  xxo xxx
o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   xxx
o   o   o   xo  o   x   -
-   o   o   o   o   xxx
xxx
-   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xo  xxo xxx
o   xo  xo  xxx
-   -   -   o   o   xxo o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx

    F13 STAV      
1Leonie Mörstam -06IFK Växjö2,38
2Tindra Törnestam -06Spårvägens FK1,88
-Elsa Kagevik -06Turebergs FK0,00
-Vendela Eriksson -07Gefle IF0,00


Elsa Kagevik
Tindra Törnestam
Leonie Mörstam
Vendela Eriksson
158 168 178 188 198 208 218 228 238
xxx
xo  xo  o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   xo  ooo
xxx

    F13 TRESTEG ZON      
1Thilda Lipkin -06IFK Kristinehamn10,65
2Ellen Forsell -06IFK Tumba10,30
3Kayla Collin -07Åsbro GoIF9,83
4Kristelle Grahn -06Spårvägens FK9,63
5Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,58
6Tindra Törnestam -06Spårvägens FK9,26
7Agnes Isenberg Erlandson -06Bromma IF9,16
8Elsa Olausson -06IK Wilske9,15
9Stella Önander -06KFUM Örebro8,69
10Elsa Kagevik -06Turebergs FK8,52
11Karoline Wijk -06Spårvägens FK8,49
12Vendela Eriksson -07Gefle IF8,44
13Alva Levin -06Bromma IF8,25
14Michell Funck -06Bromma IF8,21
15Tilda Eriksson -06Filipstads IF8,11
16Ida Larsson -06KFUM Örebro8,11
17Elin Runemar -07Täby IS8,05
18Stella Berggren -06Spårvägens FK7,78
19Lilou Moilanen Demargne -06Spårvägens FK7,57
20Stella Holmquist -06KFUM Örebro7,55
21Alva Brunström -07IFK Nora7,49
22Signe Spännar -07IFK Nora7,33
23Agnes Kjell -07Spårvägens FK6,72
24Eugenie Stövind -07Spårvägens FK6,56
25Josefin Lissing -07Spårvägens FK6,22
-Simone Allbäck -07Spårvägens FK0,00
-Pomeline Stövind -07Spårvägens FK0,00

Stella Önander
Tilda Eriksson
Ellen Forsell
Tindra Törnestam
Tuva Frih
Signe Spännar
Eugenie Stövind
Elsa Kagevik
Simone Allbäck
Thilda Lipkin
Agnes Isenberg Erlandson
Alva Brunström
Stella Holmquist
Agnes Kjell
Kayla Collin
Kristelle Grahn
Lilou Moilanen Demargne
Elin Runemar
Josefin Lissing
Alva Levin
Stella Berggren
Vendela Eriksson
Karoline Wijk
Pomeline Stövind
Michell Funck
Ida Larsson
Elsa Olausson
 869   865   868
 798   779   811
 968   982   933   960   997  1030
 918   926   902   913   910   925
 911   929   914   927   958     x
 732   733   730
   x   656   629
 815   852   850
   x     x     x
 984   956   998  1027  1053  1065
 910   891   889   916   895   878
 716   746   749
   x   755     x
 672   626   633
 935   936   975   969   983   977
 950   921   861     x   955   963
 757   757     x
   x   805     x
 605   622     x
 825   808     x
 778     x     x
 844   825   815
 849   817   778
   x     x     x
   x   821     x
 784   760   811
 884   875   895   894   915   890

    F13 KULA 2,0      
1Tindra Törnestam -06Spårvägens FK10,84
2Ellen Forsell -06IFK Tumba10,08
3Julia Karlsson -07Fjugesta IF9,61
4Karoline Wijk -06Spårvägens FK9,24
5Elin Runemar -07Täby IS8,64
6Isolde Väinölä -07IK Westmannia8,19
7Elsa Kagevik -06Turebergs FK8,16
8Alva Levin -06Bromma IF8,00
9Tilda Eriksson -06Filipstads IF7,90
10Michell Funck -06Bromma IF7,72
11Ida Larsson -06KFUM Örebro7,54
12Filippa Nilsson -06Götlunda IF7,43
13Agnes Isenberg Erlandson -06Bromma IF7,31
14Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF7,15
15Emma Olofsson -07Täby IS7,05
16Vendela Eriksson -07Gefle IF6,36
17Tove Eskilsson -07Österhaninge IF6,24
18Ebba Lindén -07Åsbro GoIF5,82
19Kristelle Grahn -06Spårvägens FK5,77
20Alva Brunström -07IFK Nora5,73
21Agnes Kjell -07Spårvägens FK5,66
22Simone Allbäck -07Spårvägens FK5,57
23Lilou Moilanen Demargne -06Spårvägens FK5,46
24Signe Spännar -07IFK Nora5,40
25Greta Andrinsson -07Glanshammars IF5,27
26Eugenie Stövind -07Spårvägens FK5,06
27Josefin Lissing -07Spårvägens FK4,99
28Nova Samuelsson -07KFUM Örebro4,97
29Pomeline Stövind -07Spårvägens FK4,06

Tindra Törnestam
Kristelle Grahn
Karoline Wijk
Alva Levin
Isolde Väinölä
Vendela Eriksson
Simone Allbäck
Lilou Moilanen Demargne
Greta Andrinsson
Alva Brunström
Josefin Lissing
Filippa Nilsson
Elin Runemar
Amanda Sjöberg
Ida Larsson
Tove Eskilsson
Tilda Eriksson
Michell Funck
Signe Spännar
Ebba Lindén
Eugenie Stövind
Emma Olofsson
Julia Karlsson
Agnes Isenberg Erlandson
Ellen Forsell
Elsa Kagevik
Agnes Kjell
Pomeline Stövind
Nova Samuelsson
1067  1083  1084  1002  1043  1051
 577     x   527
 792   729   857   858   852   924
 800   688   765     -     -     -
 819   803   769   815   818   755
 564   615   636
 557   460   503
   x   439   546
 527   503   503
 511   476   573
 494   499   438
 731   732   743
 864   783   745   764   760   818
 715   622   691
 730   664   754
 570   618   624
 709   751   790
 760   630   772
 504   525   540
 582     x   534
 506   488   408
 685   705   686
 961   946   889   892   905   948
 657   731   730
 934   981   980   965   985  1008
 759   692   816   776   730   752
 566   413   473
   x   374   406
   x     x   497

    F11 60 M  HEAT 1    
1Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad9,44Final
2Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF9,86Final
3Miranda Koubek -08Stocksäters IF9,90Final
4Bea Humeur -08Spårvägens FK10,20Final
5Stella Davidsson -08KFUM Örebro10,28Final
6Emelie Blomqvist -08Frövi IK10,55
7Milla Hernebring -08KFUM Örebro10,94
8Emilia Lindén -08Istrums SK10,99

    F11 60 M  HEAT 2    
1Wilma Wessman -08Frövi IK9,57Final
2Svea Victorén -08KFUM Örebro9,58Final
3Alva Sundqvist -08Frövi IK10,28Final
4Saga Sandberg -08SOK Träff10,36
5Tea Andersson -08Fjugesta IF10,47
6Nicole von Peltzer -08Spårvägens FK10,70
7Linnea Ekström -08Wedevågs IF11,30
8Desirée Nilsson -08Spårvägens FK11,39

    F11 60 M  FINAL    
1Wilma Wessman -08Frövi IK9,50
2Svea Victorén -08KFUM Örebro9,65
3Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF9,75
4Miranda Koubek -08Stocksäters IF9,78
5Alva Sundqvist -08Frövi IK10,19
6Stella Davidsson -08KFUM Örebro10,24
7Bea Humeur -08Spårvägens FK10,36
-Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta KarlstadDNS

    F11 200 M  HEAT 1    
1Emelie Blomqvist -08Frövi IK37,07
2Nicole von Peltzer -08Spårvägens FK39,47
3Linnea Ekström -08Wedevågs IF41,16

    F11 200 M  HEAT 2    
1Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF32,95
2Ebba Olsson -08Istrums SK35,29
3Saga Sandberg -08SOK Träff36,50

    F11 200 M  HEAT 3    
1Wilma Wessman -08Frövi IK31,91
2Svea Victorén -08KFUM Örebro32,27
3Miranda Koubek -08Stocksäters IF33,15
4Frida Arenvang -08Wedevågs IF33,18

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Wilma Wessman -08Frövi IK31,91
2Svea Victorén -08KFUM Örebro32,27
3Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF32,95
4Miranda Koubek -08Stocksäters IF33,15
5Frida Arenvang -08Wedevågs IF33,18
6Ebba Olsson -08Istrums SK35,29
7Saga Sandberg -08SOK Träff36,50
8Emelie Blomqvist -08Frövi IK37,07
9Nicole von Peltzer -08Spårvägens FK39,47
10Linnea Ekström -08Wedevågs IF41,16

    F11 600 M      
1Frida Arenvang -08Wedevågs IF2.06,56
2Miranda Koubek -08Stocksäters IF2.12,96

    F11 HÖJD      
1Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad1,37
2Tea Andersson -08Fjugesta IF1,20
3Ebba Olsson -08Istrums SK1,16
4Bea Humeur -08Spårvägens FK1,08
5Wilma Wessman -08Frövi IK1,08
6Linnea Ekström -08Wedevågs IF1,00


Bea Humeur
Ebba Olsson
Linnea Ekström
Nathalie Wiman Ahlstedt
Wilma Wessman
Tea Andersson
95  100 104 108 112 116 120 124 128 131 134 137 140
o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   xo  o   o   xxo xxo xxx
o   xo  xxo xo  xxx
o   o   o   o   o   xo  xxo xxx

    F11 LÄNGD ZON      
1Svea Victorén -08KFUM Örebro4,20
2Wilma Wessman -08Frövi IK3,70
3Ebba Olsson -08Istrums SK3,69
4Frida Arenvang -08Wedevågs IF3,64
5Stella Davidsson -08KFUM Örebro3,61
6Alva Sundqvist -08Frövi IK3,53
7Tea Andersson -08Fjugesta IF3,51
8Nicole von Peltzer -08Spårvägens FK3,44
9Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF3,26
10Emelie Blomqvist -08Frövi IK3,20
11Saga Sandberg -08SOK Träff3,19
12Linnea Ekström -08Wedevågs IF3,14
13Desirée Nilsson -08Spårvägens FK2,98
14Emilia Lindén -08Istrums SK2,81

Alva Sundqvist
Ebba Olsson
Tea Andersson
Nicole von Peltzer
Emelie Blomqvist
Saga Sandberg
Svea Victorén
Linnea Ekström
Emilia Lindén
Frida Arenvang
Doris Blomqvist-Blom
Wilma Wessman
Desirée Nilsson
Stella Davidsson
 327    318    345    337    316    353
 342    351    340    345    341    369
 351    342    334    325    340    331
   x    344    337    328    319    319
 287    314    320
 306    313    319
 385    420    391    399    366    357
 307    314    314
 261    274    281
 355    350    357    352    349    364
 325    326    325
 365    361    363    351    370    365
 298    289    287
 350    353    339    353    355    361

    F11 KULA 2,0      
1Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad7,33
2Linnea Ekström -08Wedevågs IF6,32
3Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF6,23
4Nicole von Peltzer -08Spårvägens FK5,84
5Alva Sundqvist -08Frövi IK5,73
6Wilma Wessman -08Frövi IK4,76
7Desirée Nilsson -08Spårvägens FK4,43
-Emilia Lindén -08Istrums SK0,00

Wilma Wessman
Emilia Lindén
Doris Blomqvist-Blom
Linnea Ekström
Nicole von Peltzer
Desirée Nilsson
Nathalie Wiman Ahlstedt
Alva Sundqvist
 476   420   411   429   447   415
   x     -     -     -     -     -
 614     x   542   623   572   596
 632   591   619   619   589   591
 584   577     x   554     x   546
   x     x   443   397   415   412
 730   728   733   678   692   656
 506   560   519   530   550   573

    F10 60 M  HEAT 1    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad9,39Final
2Tyra Sternlind -09Hammarby IF10,20Final
3Filippa Hedlund -09KFUM Örebro10,22Final
4Emmy Lindblom -09Hammarby IF10,26Final
5Milla Svensson -09Glanshammars IF10,68
6Josefine Strand -09KFUM Örebro11,04
7Leonie Käll -09Glanshammars IF11,09

    F10 60 M  HEAT 2    
1Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF9,75Final
2Siri Frisk -09IF Göta Karlstad10,18Final
3Hanna Jacobson -09Istrums SK10,45
4Linn Elsässer Haldin -09Hammarby IF10,53
5Ella Ryen Jern -09Karlskoga FIF10,72
6Olivia Berg -09KFUM Örebro11,31

    F10 60 M  HEAT 3    
1Chanelle Falck -09KFUM Örebro9,74Final
2Nelly Hjertman -09Finspångs AIK9,88Final
3Freja Wilén -09KFUM Örebro10,34
4Thalea S -09Karlskoga FIF10,45
5Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro10,66
6Astrid Lindén -09KFUM Örebro10,91
7Ellen Axelsson -09IFK Nora11,04

    F10 60 M  FINAL    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad9,31
2Chanelle Falck -09KFUM Örebro9,63
3Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF9,81
4Nelly Hjertman -09Finspångs AIK9,95
5Tyra Sternlind -09Hammarby IF10,17
6Filippa Hedlund -09KFUM Örebro10,26
7Emmy Lindblom -09Hammarby IF10,32
-Siri Frisk -09IF Göta KarlstadDNS

    F10 200 M  HEAT 1    
1Maja Bernhult -09KFUM Örebro36,01
2Alva Lilja -09Glanshammars IF38,13
3Ebba Niemelä -09Glanshammars IF39,56

    F10 200 M  HEAT 2    
1Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro36,06
2Josefine Strand -09KFUM Örebro39,27
3Olivia Berg -09KFUM Örebro40,21

    F10 200 M  HEAT 3    
1Elvira Lindén -10Åsbro GoIF35,58
2Astrid Lindén -09KFUM Örebro38,44
-Filippa Hedlund -09KFUM ÖrebroDQ Linje

    F10 200 M  HEAT 4    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad31,57
2Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF33,70
3Tyra Sternlind -09Hammarby IF35,85
4Linn Elsässer Haldin -09Hammarby IF36,13

    F10 200 M  SAMLAD LISTA    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad31,57
2Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF33,70
3Elvira Lindén -10Åsbro GoIF35,58
4Tyra Sternlind -09Hammarby IF35,85
5Maja Bernhult -09KFUM Örebro36,01
6Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro36,06
7Linn Elsässer Haldin -09Hammarby IF36,13
8Alva Lilja -09Glanshammars IF38,13
9Astrid Lindén -09KFUM Örebro38,44
10Josefine Strand -09KFUM Örebro39,27
11Ebba Niemelä -09Glanshammars IF39,56
12Olivia Berg -09KFUM Örebro40,21

    F10 600 M      
1My Olsson -09IF Göta Karlstad2.03,66
2Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF2.17,96
3Olivia Berg -09KFUM Örebro2.25,95
4Tyra Sternlind -09Hammarby IF2.28,83
5Linn Elsässer Haldin -09Hammarby IF2.29,09

    F10 HÖJD      
1My Olsson -09IF Göta Karlstad1,33
2Siri Frisk -09IF Göta Karlstad1,19
3Milla Svensson -09Glanshammars IF1,11
4Tyra Sternlind -09Hammarby IF1,07
5Thalea S -09Karlskoga FIF1,07
6Klara Rönnbäck -09KFUM Örebro1,07
7Ebba Niemelä -09Glanshammars IF1,07
8Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF1,03
8Freja Wilén -09KFUM Örebro1,03
10Emmy Lindblom -09Hammarby IF1,03
11Olivia Berg -09KFUM Örebro0,95
11Hanna Jacobson -09Istrums SK0,95
13Linn Elsässer Haldin -09Hammarby IF0,90


Rebecka Albinsson
Tyra Sternlind
Siri Frisk
Emmy Lindblom
Ebba Niemelä
Olivia Berg
Hanna Jacobson
Freja Wilén
Linn Elsässer Haldin
Milla Svensson
My Olsson
Klara Rönnbäck
Thalea S
85  90  95  99  103 107 111 115 119 122 126 130 133 136
-   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xo  o   o   xxx
-   o   o   o   o   xo  o   o   o   xxx
o   o   xo  o   o   xxx
-   o   o   xo  xo  xxo xxx
o   o   xxo xxx
o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   xxx
o   o   xxx
-   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxo xo  xo  xxx
-   o   o   o   o   xo  xxx

    F10 LÄNGD ZON      
1My Olsson -09IF Göta Karlstad4,21
2Tyra Sternlind -09Hammarby IF3,61
3Siri Frisk -09IF Göta Karlstad3,48
4Nelly Hjertman -09Finspångs AIK3,45
5Emmy Lindblom -09Hammarby IF3,40
6Milla Svensson -09Glanshammars IF3,38
7Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro3,35
8Thalea S -09Karlskoga FIF3,27
9Maja Bernhult -09KFUM Örebro3,25
10Ella Ryen Jern -09Karlskoga FIF3,22
11Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF3,22
12Hanna Jacobson -09Istrums SK3,13
13Freja Wilén -09KFUM Örebro3,11
14Klara Rönnbäck -09KFUM Örebro3,10
15Filippa Hedlund -09KFUM Örebro2,96
16Alva Lilja -09Glanshammars IF2,96
17Josefine Strand -09KFUM Örebro2,95
18Astrid Lindén -09KFUM Örebro2,90
19Linn Elsässer Haldin -09Hammarby IF2,84
20Ellen Axelsson -09IFK Nora2,83
21Olivia Berg -09KFUM Örebro2,75
22Elise Bergström -09KFUM Örebro2,73
23Leonie Käll -09Glanshammars IF2,67

Hanna Jacobson
My Olsson
Linn Elsässer Haldin
Tuvalie Medberg
Emmy Lindblom
Olivia Berg
Filippa Hedlund
Thalea S
Nelly Hjertman
Alva Lilja
Josefine Strand
Maja Bernhult
Siri Frisk
Leonie Käll
Klara Rönnbäck
Tyra Sternlind
Freja Wilén
Ellen Axelsson
Astrid Lindén
Milla Svensson
Ella Ryen Jern
Elise Bergström
Rebecka Albinsson
 313   297   311
 399   408   399   399   405   421
 284   263   259
 335   312   320   322   335   335
 333   322   324   312   340   340
 275   248   259
 293   278   296
 327   313   308   326   324   321
 334   345   246   322   325   329
 278   281   296
 285   295     x
 293   279   325
 338   348   340   331   324   336
 261   249   267
 310   308   306
 319   329   328   312   343   361
 295   300   311
 283   274   276
 290   286   269
 303   306   330   335   338   317
 291   309   322
 273   246   262
 322   296     -

    F10 KULA 2,0      
1Tyra Sternlind -09Hammarby IF6,38
2Ebba Niemelä -09Glanshammars IF6,35
3Siri Frisk -09IF Göta Karlstad6,18
4Thalea S -09Karlskoga FIF5,79
5Maja Bernhult -09KFUM Örebro5,29
6Alva Lilja -09Glanshammars IF5,14
7Elise Bergström -09KFUM Örebro4,71
8Linn Elsässer Haldin -09Hammarby IF4,67
9Nelly Hjertman -09Finspångs AIK4,22
10Leonie Käll -09Glanshammars IF3,89
11Emmy Lindblom -09Hammarby IF3,84
12Alma Pantzar -09KFUM Örebro3,58

Nelly Hjertman
Alva Lilja
Siri Frisk
Alma Pantzar
Ebba Niemelä
Leonie Käll
Emmy Lindblom
Maja Bernhult
Tyra Sternlind
Thalea S
Elise Bergström
Linn Elsässer Haldin
 346   390   422
 424   416   405   505   500   514
 553   564   568   553   578   618
 332   358   297
 513   573   545   604   635   583
 389   312   290
 384   377   302
 462   448   446   405   474   529
 540   621   554   548   638   553
 551   578   574   579   529   543
 471   409   438   419   400   458
 427   437   429   359   467   428

    F9 60 M  HEAT 1    
1Elvira Lindén -10Åsbro GoIF10,06Final
2Maja Lilja -10KFUM Örebro10,63Final
3Miranda Jönsson -10Åsbro GoIF10,82
4Rakel Goldén -10Katrineholms SK11,13
5Ellen Holmberg -10IF Göta Karlstad11,18
6Judith Evertson Thuvander -11KFUM Örebro11,24
7Agnes Holm -10Stocksäters IF11,41

    F9 60 M  HEAT 2    
1Ebba Forslund Ekberg -10KFUM Örebro10,22Final
2Siri Löfberg -10KFUM Örebro10,54Final
3Maja Olsson -10Istrums SK10,57Final
4Wilma Höög-Duberg -11KFUM Örebro10,67Final
5Lina Fagermo -10KFUM Örebro10,76
6Sara Athlin -10KFUM Örebro11,00
7Josephine Wäseby -11IF Göta Karlstad11,07
8Flora Nielsen -11IF Göta Karlstad11,82

    F9 60 M  HEAT 3    
1Elisa Östin -10Karlskoga FIF10,26Final
2Filippa Smedstad -10KFUM Örebro10,64Final
3Enya Kojic -10KFUM Örebro10,79
4Cornelia Svahn -11Stocksäters IF11,09
5Edith Lunander -10Glanshammars IF11,13
6Freja Dalesjö -11Stocksäters IF11,71
7Vera Eriksson -10Filipstads IF11,89

    F9 60 M  FINAL    
1Elvira Lindén -10Åsbro GoIF9,96
2Ebba Forslund Ekberg -10KFUM Örebro10,21
3Elisa Östin -10Karlskoga FIF10,30
4Maja Lilja -10KFUM Örebro10,32
5Filippa Smedstad -10KFUM Örebro10,34
6Siri Löfberg -10KFUM Örebro10,41
7Wilma Höög-Duberg -11KFUM Örebro10,55
8Maja Olsson -10Istrums SK10,68

    F9 600 M      
1Miranda Jönsson -10Åsbro GoIF2.15,88
2Elisa Östin -10Karlskoga FIF2.19,81
3Siri Löfberg -10KFUM Örebro2.25,85
4Astrid Sutter Beime -10KFUM Örebro2.26,49
5Maliom Manele -10IFK Märsta2.36,37
6Rut Carlson Nyman -10KFUM Örebro2.36,81

    F9 HÖJD      
1Maja Olsson -10Istrums SK1,10
2Freja Dalesjö -11Stocksäters IF0,94
3Maliom Manele -10IFK Märsta0,94
4Josephine Wäseby -11IF Göta Karlstad0,80
5Lilly Stenberg -10Stocksäters IF0,80
-Elisa Östin -10Karlskoga FIF0,00


Lilly Stenberg
Maliom Manele
Freja Dalesjö
Maja Olsson
Josephine Wäseby
Elisa Östin
75  80  85  90  94  98  102 106 108 110 112
xo  xxo xxx
o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   xo  xo  xo  xxx
o   o   o   o   o   o   o   xo  o   xo  xxx
o   o   xxx
xxx

    F9 LÄNGD ZON      
1Ebba Forslund Ekberg -10KFUM Örebro3,35
2Filippa Smedstad -10KFUM Örebro3,25
3Maja Lilja -10KFUM Örebro3,24
4Maja Olsson -10Istrums SK3,22
5Elisa Östin -10Karlskoga FIF3,21
6Siri Löfberg -10KFUM Örebro3,21
7Lina Fagermo -10KFUM Örebro3,15
8Judith Evertson Thuvander -11KFUM Örebro2,96
9Sara Athlin -10KFUM Örebro2,95
10Maija Skantz -10KFUM Örebro2,92
11Josephine Wäseby -11IF Göta Karlstad2,89
12Enya Kojic -10KFUM Örebro2,86
13Vera Eriksson -10Filipstads IF2,82
14Alva Balke -10Åsbro GoIF2,81
15Lina Lidell -10KFUM Örebro2,75
16Ester Niemelä -11Glanshammars IF2,73
17Rakel Goldén -10Katrineholms SK2,66
18Agnes Holm -10Stocksäters IF2,63
19Edith Lunander -10Glanshammars IF2,55
20Ellinor Sjögren -11Glanshammars IF2,50
21Isola Bleckert -10KFUM Örebro2,44
22Flora Nielsen -11IF Göta Karlstad2,42
23Freja Dalesjö -11Stocksäters IF2,30
24Stina Andrinsson -10Glanshammars IF2,23
25Astrid Borneland -10Åsbro GoIF2,17
26Corinne Käll -10Glanshammars IF2,07
27Lilly Stenberg -10Stocksäters IF1,99

Isola Bleckert
Maja Olsson
Ellinor Sjögren
Judith Evertson Thuvander
Sara Athlin
Filippa Smedstad
Elisa Östin
Josephine Wäseby
Ester Niemelä
Lina Fagermo
Stina Andrinsson
Lina Lidell
Flora Nielsen
Maja Lilja
Corinne Käll
Rakel Goldén
Ebba Forslund Ekberg
Freja Dalesjö
Enya Kojic
Lilly Stenberg
Vera Eriksson
Astrid Borneland
Maija Skantz
Edith Lunander
Siri Löfberg
Agnes Holm
Alva Balke
 244   232   230
 291   288   322   314   319   314
 250   220   221
 296   272   284   276   259   281
 276   295     x
 288   301   310   308   305   325
 318   309   321     x   302     x
 283   289   278
 273   256   246
 290     x   306   303   304   315
 223   207   210
 248   275     x
 242   236   234
 312   311   265   254   324   320
 207   185   175
 266   266   259
 320   335   316   324   204   297
 207   230   216
 286   230   278
 192   199   198
 274   277   282
 201   217     x
 292   287   289
 242   243   255
 291   305   302   296   321   314
 263   239   259
 258   248   281

    F9 KULA 2,0      
1Vera Eriksson -10Filipstads IF5,06
2Sara Athlin -10KFUM Örebro4,36
3Elisa Östin -10Karlskoga FIF4,15
4Edith Lunander -10Glanshammars IF4,06
5Enya Kojic -10KFUM Örebro4,04
6Ester Niemelä -11Glanshammars IF3,76
7Josephine Wäseby -11IF Göta Karlstad3,61
8Agnes Holm -10Stocksäters IF3,35
9Lilly Stenberg -10Stocksäters IF3,29
10Corinne Käll -10Glanshammars IF2,58
11Lina Lidell -10KFUM Örebro2,44
-Freja Dalesjö -11Stocksäters IF0,00

Josephine Wäseby
Agnes Holm
Edith Lunander
Enya Kojic
Lilly Stenberg
Elisa Östin
Vera Eriksson
Lina Lidell
Sara Athlin
Ester Niemelä
Freja Dalesjö
Corinne Käll
 360     x   326   323   361   353
 335   317   312   310   277     x
 379   325   406   325   343   400
 383   285   404   366   404   368
 322   329     x
 411   415   415   395     x   348
 442     x   506   498   479   506
   x     x   244
 401   335     x   436   421   393
 369   376   350   246   343   331
   x     x     x
 258   185   229

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram