RESULTATLISTA I PDF-FORMAT

  Resultat Triumfglasspelen 28 nov 2015

   Åsbro GoIF och Stocksäters IF arrangerade i Tybblelundshallen, Örebro
 
    MÄN 60 M      
1Kolė Lleshi -68IFK Nora7,84
2Erik Henrysson -79IFK Nora7,95
3Hans Widström -53Stocksäters IF8,81

    MÄN 200 M      
1Anton Östebo -96Glanshammars IF24,52
2Kolė Lleshi -68IFK Nora27,06
3Abdoulie Toure -96Ludvika FFI27,14
-Buba Singhateh -95Ludvika FFIDQ linje

    MÄN 1000 M      
1Martin Regborn -92KFUM Örebro2.41,82
2Haben Kidane -98Eskilstuna FI2.43,00
3Magnus Wallenius -73Västerås FK2.43,29
4Patrik Johansson -65Östansjö SK2.46,87
5Oscar Östebo -96Glanshammars IF2.49,30
6Weldemariam Haile -95Ludvika FFI2.52,08
7Buba Singhateh -95Ludvika FFI3.03,79
8Abdoulie Toure -96Ludvika FFI3.04,69
9Jimmy Carlsson -76IK Wilske3.08,69
10Jan Wiklund -67IK Wilske3.14,44
11Sture Åhs -56FGF Gotland/Roma IF3.40,16
12Martin Larsson -71Huddinge AIS3.49,17

    MÄN HÖJD      
1Simon Wiklund -99IK Wilske1,96
2Evald Håkansson -02Karlskoga FIF1,45


Evald Håkansson
Simon Wiklund
127 130 133 136 139 142 145 148 180 185 190 193 196 199
o   o   o   o   o   o   xo  xxx
                                o   o   xo  o   xxo xxx
    MÄN TRESTEG      
1Anton Östebo -96Glanshammars IF12,55

Anton Östebo
1242  1186  1207  1255     x  1242
    MÄN KULA      
1Erik Ekestubbe -83IFK Nora12,07
2Mats Matsson -72Västerås FK9,81

Mats Matsson
Erik Ekestubbe
 930   889   570   981   926   955
1207  1127  1133  1118  1079  1151
    P17 60 M      
1Siem Goitom -99Stocksäters IF7,85
2Leonard Karlsson -00Stocksäters IF7,88
3Gustaf Calles -00Wedevågs IF8,29
4Albin Melin -00Katrineholms SK8,72
5Abdul Samat -00Stocksäters IF9,50

    P17 200 M      
1Siem Goitom -99Stocksäters IF24,83
2Gustaf Calles -00Wedevågs IF26,28
3Michael Welday -99Stocksäters IF26,36

    M60 200 M      
1Hans Widström -53Stocksäters IF29,51

    P17 1000 M      
1Michael Welday -99Stocksäters IF2.48,57
2Amin Abrirahman -00Wedevågs IF2.57,13
3Albin Alsiö -99IK Wilske3.08,32
4Mohamed Hassan -00IFK Nora3.15,57
5Albin Melin -00Katrineholms SK3.32,04

    P17 STAV      
1Tomas Johansson -00KFUM Örebro3,90


Tomas Johansson
365 380 390 400
xo  xo  o   xxx
    P17 TRESTEG      
1Gustaf Calles -00Wedevågs IF9,86
2Albin Melin -00Katrineholms SK9,78
3Viktor Karlsson -00Wedevågs IF9,10

Gustaf Calles
Albin Melin
Viktor Karlsson
 980   965     x   947   986   953
 892   971   947   950   978   972
 838   824   910   886     x     x
    P17 KULA 5,0      
1Viktor Karlsson -00Wedevågs IF8,31
2Albin Melin -00Katrineholms SK6,84

Viktor Karlsson
Albin Melin
 792   729   788     x   826   831
 656   649   623   655   656   684
    P15 60 M      
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro7,74
2Kalle Hällgren -01KFUM Örebro8,04
3Melvin Wahlström -01Motala AIF8,21
4Benjamin Karlsson -01Motala AIF8,46
5Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro8,54
6Linus Strand -01KFUM Örebro8,55
7Karl-William Einarson -02Wedevågs IF8,81
8Elias Åström -02KFUM Örebro9,04

    P15 200 M  HEAT 1    
1Kevin Bodén -02Motala AIF29,25
2Noha Olsson -02KFUM Örebro29,37
3Karl-William Einarson -02Wedevågs IF29,50

    P15 200 M  HEAT 2    
1Benjamin Karlsson -01Motala AIF27,67
2Linus Strand -01KFUM Örebro27,70
3Melvin Wahlström -01Motala AIF28,19

    P15 200 M  HEAT 3    
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro25,50
2Melker Forsberg -01Glanshammars IF26,39
3Kalle Hällgren -01KFUM Örebro26,40
4Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro28,66

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro25,50
2Melker Forsberg -01Glanshammars IF26,39
3Kalle Hällgren -01KFUM Örebro26,40
4Benjamin Karlsson -01Motala AIF27,67
5Linus Strand -01KFUM Örebro27,70
6Melvin Wahlström -01Motala AIF28,19
7Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro28,66
8Kevin Bodén -02Motala AIF29,25
9Noha Olsson -02KFUM Örebro29,37
10Karl-William Einarson -02Wedevågs IF29,50

    P15 800 M      
1Hassan Abdiqadir -01Västerås FK2.11,04
2Melker Forsberg -01Glanshammars IF2.13,19
3Kevin Bodén -02Motala AIF2.23,76
4Alfred Pettersson -01IK Wilske2.28,04
5Edwin Nylander -01IF Start2.30,64
6Benjamin Karlsson -01Motala AIF2.32,63
7Ulf Thuresson -01Stocksäters IF2.35,55
8Karl-William Einarson -02Wedevågs IF2.52,52
-Simon Wiklund -99IK Wilske2.12,01ut.tävl

    P15 STAV      
1Karl Johansson -01Stocksäters IF3,25
2Erik Hanell -01Stocksäters IF3,05
3Melvin Wahlström -01Motala AIF2,55


Karl Johansson
Melvin Wahlström
Erik Hanell
255 265 285 295 305 315 325 335
-   -   -   o   o   o   o   xxx
xo  xxx
-   -   o   xo  xo  xxx
    P15 TRESTEG      
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro12,62
2Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro9,93
3Elias Åström -02KFUM Örebro9,22
4Karl-William Einarson -02Wedevågs IF9,10
5Evald Håkansson -02Karlskoga FIF8,15

Philip Wilhelmsson
Elias Åström
Evald Håkansson
Rasmus Hugosson
Karl-William Einarson
 950   971   971   969   993   989
   x     x     x   901   922     x
 815   754   697     x   721     x
1262  1252  1252  1243     -  1229
 876   886   910   901     x     x
    P15 KULA 4,0      
1Philip Robertsson -01Lidköpings IS10,90
2Evald Håkansson -02Karlskoga FIF9,36
3Oskar Hjelte -02Stocksäters IF8,03
4Elias Åström -02KFUM Örebro7,70

Elias Åström
Philip Robertsson
Oskar Hjelte
Evald Håkansson
 770   763   700     x   664   736
1090   940   960   990   948   939
 803   774   735   754   774   716
 826   878   855   867   932   936
    P13 60 M  HEAT 1    
1Kristian Melander -03KFUM Örebro8,80Final
2Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro9,00Final
3Tobias Erlandh -03KFUM Örebro9,09Final
4Isak Olausson -04IK Wilske9,22
5Walter Thornberg -04Mälarhöjdens IK9,28
6Elvin Öhrström -04IF Linnéa9,56
7Martin Lövgren -04KFUM Örebro10,51
8Torbjörn Ekestubbe -04IFK Nora11,02

    P13 60 M  HEAT 2    
1William Nilsson -03KFUM Örebro8,54Final
2Theodor Uliana -04Mälarhöjdens IK9,11Final
3Martin Kero -03KFUM Örebro9,12Final
4Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF9,15Final
5Emil Fredensborg -04KFUM Örebro9,77
6Markus Karlsson -04Wedevågs IF9,97
7Oscar Johnsson -04KFUM Örebro10,09
8Anton Flis -03Motala AIF11,16

    P13 60 M  HEAT 3    
1Anton Essén -03Bokenäs IF8,91Final
2Hugo Karlsson -03Linköpings GIF9,24
3Viktor Stenberg-Lilja -04KFUM Örebro9,30
4Augustin Hilmersson -03IK Orient9,32
5Alvin Reinebo -04KFUM Örebro9,39
6Joel Bergqvist -03Stocksäters IF9,47
7Rufus Arvén -04Mälarhöjdens IK9,80
8Benjamin Berge -03Motala AIF9,97

    P13 60 M  FINAL    
1William Nilsson -03KFUM Örebro8,68
2Kristian Melander -03KFUM Örebro8,78
3Anton Essén -03Bokenäs IF8,83
4Theodor Uliana -04Mälarhöjdens IK9,04
5Tobias Erlandh -03KFUM Örebro9,06
6Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF9,26
7Martin Kero -03KFUM Örebro9,39
-Lukas Bjuremar -03KFUM Örebroej start

    P13 200 M  HEAT 1    
1Kristian Melander -03KFUM Örebro30,00
2Theodor Uliana -04Mälarhöjdens IK30,41
3Rufus Arvén -04Mälarhöjdens IK33,47
4Markus Karlsson -04Wedevågs IF34,01

    P13 200 M  HEAT 2    
1Viktor Dahlberg -03Västerås FK30,28
2Alvin Reinebo -04KFUM Örebro30,37
3Elvin Öhrström -04IF Linnéa31,35
4Viktor Stenberg-Lilja -04KFUM Örebro31,81

    P13 200 M  HEAT 3    
1Rasmus Rågberger -03Västerås FK29,54
2Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF29,67
3Tobias Erlandh -03KFUM Örebro30,75
4Walter Thornberg -04Mälarhöjdens IK31,70

    P13 200 M  HEAT 4    
1Albin Wallenius -03Västerås FK28,22
2William Nilsson -03KFUM Örebro28,70
3Anton Essén -03Bokenäs IF30,85
-Augustin Hilmersson -03IK Orientej start

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Albin Wallenius -03Västerås FK28,22
2William Nilsson -03KFUM Örebro28,70
3Rasmus Rågberger -03Västerås FK29,54
4Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF29,67
5Kristian Melander -03KFUM Örebro30,00
6Viktor Dahlberg -03Västerås FK30,28
7Alvin Reinebo -04KFUM Örebro30,37
8Theodor Uliana -04Mälarhöjdens IK30,41
9Tobias Erlandh -03KFUM Örebro30,75
10Anton Essén -03Bokenäs IF30,85
11Elvin Öhrström -04IF Linnéa31,35
12Walter Thornberg -04Mälarhöjdens IK31,70
13Viktor Stenberg-Lilja -04KFUM Örebro31,81
14Rufus Arvén -04Mälarhöjdens IK33,47
15Markus Karlsson -04Wedevågs IF34,01

    P13 600 M      
1Albin Wallenius -03Västerås FK1.42,54
2Ludvig Molinder -03KFUM Örebro1.54,07
3Erik Zetterlund -04KFUM Örebro1.59,71
4Emil Larsson -04KFUM Örebro2.01,73
5Benjamin Berge -03Motala AIF2.06,18
6Anton Flis -03Motala AIF2.24,17
-Elvin Öhrström -04IF Linnéaej start

    P13 HÖJD      
1Augustin Hilmersson -03IK Orient1,58
2Hugo Karlsson -03Linköpings GIF1,50
3Walter Thornberg -04Mälarhöjdens IK1,40
4Theodor Uliana -04Mälarhöjdens IK1,28
5Rufus Arvén -04Mälarhöjdens IK1,24
6Elvin Öhrström -04IF Linnéa1,24
7Torbjörn Ekestubbe -04IFK Nora1,20
8Markus Karlsson -04Wedevågs IF1,15


Rufus Arvén
Elvin Öhrström
Torbjörn Ekestubbe
Walter Thornberg
Augustin Hilmersson
Markus Karlsson
Theodor Uliana
Hugo Karlsson
110 115 120 124 128 132 136 140 144 147 150 153 156 158 160
o   o   o   o   x-
o   o   xo  o   xxx
xo  xo  xxo xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   o   xo  o   o   o   xxx
o   o   xxx
-   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
    P13 STAV      
1Joel Bergqvist -03Stocksäters IF2,05
2Tobias Erlandh -03KFUM Örebro1,75
3Walter Thornberg -04Mälarhöjdens IK1,55
-Theodor Uliana -04Mälarhöjdens IK0,00


Walter Thornberg
Tobias Erlandh
Joel Bergqvist
Theodor Uliana
155 165 175 185 205 215
xxo xxx
o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   xxx
xxx
    P13 TRESTEG ZON      
1Ludvig Molinder -03KFUM Örebro9,67
2Theodor Uliana -04Mälarhöjdens IK9,34
3Hugo Karlsson -03Linköpings GIF9,15
4Augustin Hilmersson -03IK Orient8,88
5Martin Kero -03KFUM Örebro8,18
6Elvin Öhrström -04IF Linnéa8,15
7Markus Karlsson -04Wedevågs IF7,83
8Benjamin Berge -03Motala AIF7,69
9Anton Flis -03Motala AIF7,18
10Torbjörn Ekestubbe -04IFK Nora6,89

Torbjörn Ekestubbe
Martin Kero
Benjamin Berge
Theodor Uliana
Anton Flis
Ludvig Molinder
Markus Karlsson
Hugo Karlsson
Elvin Öhrström
Augustin Hilmersson
   x    689    672
 818    813      x    802    805    789
 725    753    748    736    769    756
   x    934    915      x    858    884
 688    718    714
 955    967    962    960      x    949
 750      x    780    757    772    783
 907    915    910    881    886    905
 767    784      x    769    794    815
 869    888    867    887    871    881
    P13 KULA 3,0      
1William Nilsson -03KFUM Örebro8,76
2Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro8,53
3Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF7,99
4Augustin Hilmersson -03IK Orient7,69
5Theodor Uliana -04Mälarhöjdens IK7,60
6Torbjörn Ekestubbe -04IFK Nora7,08
7Rasmus Rågberger -03Västerås FK6,75
8Rufus Arvén -04Mälarhöjdens IK6,71
9Oscar Johnsson -04KFUM Örebro5,89
10Walter Thornberg -04Mälarhöjdens IK5,83
11Markus Karlsson -04Wedevågs IF5,81
12Emil Fredensborg -04KFUM Örebro5,80
13Martin Lövgren -04KFUM Örebro5,19

Torbjörn Ekestubbe
Martin Lövgren
Oscar Johnsson
Markus Karlsson
Emil Fredensborg
Walter Thornberg
Lukas Bjuremar
Theodor Uliana
Rasmus Rågberger
Rufus Arvén
William Nilsson
Viktor Sjökvist
Augustin Hilmersson
 663   708   702   656   672   622
 471   519   429
 538   589   535
 532   514   581
 580   555   555
 553   549   583
 784   853   773   747     x     x
 664   739   756   695   736   760
 662   652   617   675     x   631
 628   671   629   636   670   590
 790   816   769   795   876   870
 799   743   791   789   769   733
 689   642   712   699   746   769
    P11 60 M  HEAT 1    
1Hampus Wiborg -05KFUM Örebro9,47Final
2Adam Karlsson -05IF Hagen9,50Final
3Edvin Eriksson -05Karlskoga FIF9,52Final
4Josef Lindberg -05IF Linnéa9,75Final
5Anton Eklind -05KFUM Örebro9,86
6Martin Wrobel -05Fjugesta IF10,62

    P11 60 M  HEAT 2    
1Erik Fogdesson -05IK Norrköping FI9,24Final
2Linus Jönsson -05IK Norrköping FI9,26Final
3Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF10,10
4Johan Runesson -05Fjugesta IF10,50
5Robin Ringström -05KFUM Örebro10,53
6Nino Bolinder -05KFUM Örebro10,53
7Nils Carlsson -05IK Wilske11,05

    P11 60 M  HEAT 3    
1Edvin Unger -05IF Linnéa9,09Final
2Oliver Vesterlund -05IK Norrköping FI9,61Final
3Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro10,00
4Noah Simonsson -05KFUM Örebro10,00
5Mio Sörling -05KFUM Örebro10,15
6Arvid Bergström -05IK Wilske10,31
7Daniel Kindvall -05Fjugesta IF11,32

    P11 60 M  FINAL    
1Edvin Unger -05IF Linnéa8,95
2Erik Fogdesson -05IK Norrköping FI9,18
3Linus Jönsson -05IK Norrköping FI9,20
4Hampus Wiborg -05KFUM Örebro9,42
5Adam Karlsson -05IF Hagen9,45
6Edvin Eriksson -05Karlskoga FIF9,53
7Oliver Vesterlund -05IK Norrköping FI9,65
8Josef Lindberg -05IF Linnéa9,93

    P11 200 M  HEAT 1    
1Nino Bolinder -05KFUM Örebro35,40
2Martin Wrobel -05Fjugesta IF40,11
3Daniel Kindvall -05Fjugesta IF42,00

    P11 200 M  HEAT 2    
1Josef Lindberg -05IF Linnéa32,66
2Edvin Eriksson -05Karlskoga FIF32,99
3Hampus Wiborg -05KFUM Örebro33,01
4Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF34,23

    P11 200 M  HEAT 3    
1Sebastian Brodin -05Glanshammars IF33,96
2Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro34,41
3Anton Eklind -05KFUM Örebro35,17
-Adam Karlsson -05IF HagenDQ linje

    P11 200 M  HEAT 4    
1Max Titus -05Frövi IK30,41
2Edvin Unger -05IF Linnéa30,73
3Linus Jönsson -05IK Norrköping FI31,22
4Erik Fogdesson -05IK Norrköping FI31,52

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Max Titus -05Frövi IK30,41
2Edvin Unger -05IF Linnéa30,73
3Linus Jönsson -05IK Norrköping FI31,22
4Erik Fogdesson -05IK Norrköping FI31,52
5Josef Lindberg -05IF Linnéa32,66
6Edvin Eriksson -05Karlskoga FIF32,99
7Hampus Wiborg -05KFUM Örebro33,01
8Sebastian Brodin -05Glanshammars IF33,96
9Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF34,23
10Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro34,41
11Anton Eklind -05KFUM Örebro35,17
12Nino Bolinder -05KFUM Örebro35,40
13Martin Wrobel -05Fjugesta IF40,11
14Daniel Kindvall -05Fjugesta IF42,00

    P11 600 M      
1Adam Karlsson -05IF Hagen2.03,64
2Max Titus -05Frövi IK2.03,64
3Mio Sörling -05KFUM Örebro2.05,27
4Edvin Eriksson -05Karlskoga FIF2.06,98
5Leon Bodén -05Motala AIF2.07,72
6Hampus Wiborg -05KFUM Örebro2.16,84

    P11 HÖJD      
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,31
2Oliver Vesterlund -05IK Norrköping FI1,24
3Edvin Unger -05IF Linnéa1,20
4Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro1,20
5Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF1,16
6Arvid Bergström -05IK Wilske1,16
7Josef Lindberg -05IF Linnéa1,12
8Max Titus -05Frövi IK1,12
9Daniel Kindvall -05Fjugesta IF1,08
10Leon Bodén -05Motala AIF1,08


Oliver Vesterlund
Arvid Bergström
Max Titus
Albin Gyhlenius
Tim Wigh-Dahlgren
Josef Lindberg
Alfons Elmgren H
Leon Bodén
Daniel Kindvall
Edvin Unger
95  100 104 108 112 116 120 124 128 131 134
-   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   xo  xxo xxo xxx
o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   -   o   xo  o   xxo xo  xxx
-   o   o   xo  o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xo  o   o   xxx
-   o   o   o   xxx
o   xo  o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxx
    P11 LÄNGD ZON      
1Max Titus -05Frövi IK3,93
2Linus Jönsson -05IK Norrköping FI3,87
3Edvin Eriksson -05Karlskoga FIF3,85
4Oliver Vesterlund -05IK Norrköping FI3,77
5Hampus Wiborg -05KFUM Örebro3,75
6Arvid Bergström -05IK Wilske3,56
7Johan Runesson -05Fjugesta IF3,40
8Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro3,37
9Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro3,30
10Mio Sörling -05KFUM Örebro3,24
11Martin Wrobel -05Fjugesta IF3,14
12Edvin Persson Tsakanyan -05Stocksäters IF3,10
13Nils Carlsson -05IK Wilske2,91

Linus Jönsson
Hampus Wiborg
Edvin Eriksson
Alfons Elmgren Hallinger
Arvid Bergström
Mio Sörling
Oliver Vesterlund
Max Titus
Martin Wrobel
Edvin Persson Tsakanyan
Albin Gyhlenius
Nils Carlsson
Johan Runesson
 387     x   383   386   377     x
 353   370   362   345   375   352
 367   361   377   371   365   385
 331   328   332   337   308   319
 356   339   342   353     x   346
 301   324   316
 352   347   377   364   369   376
 378   364   385   393   379   392
 314   299   297
 300   310   308
 330   313   313
 288   278   291
 313   316   337   320   300   340
    P11 KULA 2,0      
1Robin Ringström -05KFUM Örebro8,85
2Leon Bodén -05Motala AIF8,12
3Johan Runesson -05Fjugesta IF7,71
4Nils Carlsson -05IK Wilske7,53
5Anton Eklind -05KFUM Örebro7,52
6Erik Fogdesson -05IK Norrköping FI7,30
7Oliver Vesterlund -05IK Norrköping FI6,63

Anton Eklind
Erik Fogdesson
Robin Ringström
Leon Bodén
Johan Runesson
Nils Carlsson
Oliver Vesterlund
 614   631   650   724   752   566
 722   730   593   714   695   691
 768   855   860   791   885   881
 811   812   788   758   768   792
 661   671   722   771   767   752
 693   664   727   677   753   677
 584   644   621   663     x     x
    P10 60 M  HEAT 1    
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro9,23Final
2Ville Bjuremar -06KFUM Örebro10,25Final
3Isak Skogwik -06Fjugesta IF10,49
4Theo Pelgander -06KFUM Örebro10,72
5Adam Rudin -06KFUM Örebro11,24

    P10 60 M  HEAT 2    
1Oli Melander -06KFUM Örebro9,88Final
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF9,99Final
3Nils Wallin -06Glanshammars IF10,14Final
4Lucas Asplund -06KFUM Örebro10,96
5Olle Persson -06Stocksäters IF11,09
6Alex Gisslén -06IK Wilske11,44

    P10 60 M  HEAT 3    
1Filip Olsson -06Bromma IF9,69Final
2Jon Joelsson -06KFUM Örebro9,94Final
3Olle Wennerström -06KFUM Örebro10,05Final
4Arvid Eriksson -06Karlskoga FIF10,74
5Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro10,77
6Liam Haili -06Wedevågs IF10,83

    P10 60 M  FINAL    
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro9,27
2Oli Melander -06KFUM Örebro9,78
3Filip Olsson -06Bromma IF9,81
4Jon Joelsson -06KFUM Örebro9,93
5Olle Wennerström -06KFUM Örebro9,95
6Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,16
7Nils Wallin -06Glanshammars IF10,29
8Ville Bjuremar -06KFUM Örebro10,53

    P10 200 M  HEAT 1    
1Jasper Norlander -06Glanshammars IF39,86
2Måns Kareliussén -06Glanshammars IF42,49
3Jesper Lundgren -06Stocksäters IF44,76

    P10 200 M  HEAT 2    
1Theo Pelgander -06KFUM Örebro36,16
2Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro36,53
3Axel Norsebäck -06Frövi IK39,88

    P10 200 M  HEAT 3    
1Oli Melander -06KFUM Örebro34,26
2Viggo Olsson -06KFUM Örebro36,07
3Arvid Eriksson -06Karlskoga FIF36,10

    P10 200 M  HEAT 4    
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro31,43
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF33,87
3Jon Joelsson -06KFUM Örebro34,74
4Filip Olsson -06Bromma IF34,87

    P10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro31,43
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF33,87
3Oli Melander -06KFUM Örebro34,26
4Jon Joelsson -06KFUM Örebro34,74
5Filip Olsson -06Bromma IF34,87
6Viggo Olsson -06KFUM Örebro36,07
7Arvid Eriksson -06Karlskoga FIF36,10
8Theo Pelgander -06KFUM Örebro36,16
9Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro36,53
10Jasper Norlander -06Glanshammars IF39,86
11Axel Norsebäck -06Frövi IK39,88
12Måns Kareliussén -06Glanshammars IF42,49
13Jesper Lundgren -06Stocksäters IF44,76

    P10 600 M      
1Julius Wiklund -06IK Wilske2.04,81
2Buster Runheim -06KFUM Örebro2.10,01
3Arvid Eriksson -06Karlskoga FIF2.13,94
4Lucas Asplund -06KFUM Örebro2.22,85
5Axel Norsebäck -06Frövi IK2.30,39
6Jesper Lundgren -06Stocksäters IF2.35,97

    P10 HÖJD      
1Julius Wiklund -06IK Wilske1,19
2Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro1,15
3Filip Olsson -06Bromma IF1,07
4Johan Lindkvist -06Wedevågs IF1,07
5Jasper Norlander -06Glanshammars IF0,99
6Axel Norsebäck -06Frövi IK0,99
7Liam Haili -06Wedevågs IF0,99


Jasper Norlander
Johan Lindkvist
Liam Haili
Julius Wiklund
Axel Norsebäck
Filip Olsson
Sigge Zetterdahl
85  90  95  99  103 107 111 115 119 122
o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xxo xxx
-   xo  o   xo  xxx
o   -   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   xo  xo  o   xxx
o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xo  xo  o   xxx
    P10 LÄNGD ZON      
1Filip Olsson -06Bromma IF3,87
2Julius Wiklund -06IK Wilske3,76
3Buster Runheim -06KFUM Örebro3,63
4Sigge Bergentz -06KFUM Örebro3,62
5Olle Wennerström -06KFUM Örebro3,56
6Jon Joelsson -06KFUM Örebro3,48
7Oli Melander -06KFUM Örebro3,42
8Ville Bjuremar -06KFUM Örebro3,33
9Johan Lindkvist -06Wedevågs IF3,27
10Liam Haili -06Wedevågs IF3,20
11Måns Kareliussén -06Glanshammars IF3,06
12Adam Rudin -06KFUM Örebro3,05
13Isak Skogwik -06Fjugesta IF3,04
14Arvid Eriksson -06Karlskoga FIF3,01
15Alex Gisslén -06IK Wilske2,98
16Theo Pelgander -06KFUM Örebro2,89
17Lucas Asplund -06KFUM Örebro2,89
18Olle Persson -06Stocksäters IF2,58
19Jesper Lundgren -06Stocksäters IF2,40

Jesper Lundgren
Måns Kareliussén
Olle Persson
Buster Runheim
Isak Skogwik
Liam Haili
Alex Gisslén
Ville Bjuremar
Oli Melander
Olle Wennerström
Filip Olsson
Lucas Asplund
Julius Wiklund
Adam Rudin
Jon Joelsson
Arvid Eriksson
Theo Pelgander
Sigge Bergentz
Johan Lindkvist
 240     x     x
 282   290   306
 258   236   252
 360   350   363   345   356   358
 272   272   304
 320   273   310
 289   298   296
 333   296   321   330   333   304
 330   329   334   342   342     x
 328     x   309   333   356   338
 366   350   368   376   370   387
 289     x   280
 359   373   368   373   376   363
 305   300     x
 309   328   348   336   347   330
 301   292   295
 279   289   281
 362   347   359   362   359   350
 327   325   325
    P10 KULA 2,0      
1Wille Gäverth -06Åsbro GoIF7,58
2Alex Gisslén -06IK Wilske7,15
3Liam Haili -06Wedevågs IF7,04
4Ville Bjuremar -06KFUM Örebro6,92
5Kalle Svensén -06KFUM Örebro6,62
6Johan Lindkvist -06Wedevågs IF6,30
7Filip Olsson -06Bromma IF6,05
8Jasper Norlander -06Glanshammars IF6,04
9Jesper Lundgren -06Stocksäters IF4,87
10Olle Persson -06Stocksäters IF4,10

Kalle Svensén
Jesper Lundgren
Alex Gisslén
Ville Bjuremar
Olle Persson
Johan Lindkvist
Filip Olsson
Jasper Norlander
Liam Haili
Wille Gäverth
 648   662   596     x   622   607
 425   443   487
 672   715   665   711     x   701
 667   692   617   631     x   679
 374   410     x
 581   579   600   630   606   607
 605   482   590   587   586   575
 551   595   596   586   604   590
 684   654   616     x   699   704
 696   652   644   648   664   758
    P9 60 M  HEAT 1    
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,22FinalA
2Philip Sjödin -07Stocksäters IF10,40FinalA
3Bruno Leander -07KFUM Örebro10,43FinalB
4Sigvard Einarson -07Wedevågs IF10,81FinalB
5Dante Ståhlberg -07KFUM Örebro11,00
6William Jansson -07KFUM Örebro11,01
7Theodor Bjälkefors -07KFUM Örebro11,55

    P9 60 M  HEAT 2    
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro10,36FinalA
2Edvin Carlsson -07KFUM Örebro10,77FinalB
3Danny Frykholm -07KFUM Örebro11,00
4Viktor Näslund -07KFUM Örebro11,10
5Erik Eisler -08Åsbro GoIF11,10
6Thim Lundvall -08KFUM Örebro11,21
7Svante Gustafsson -08KFUM Örebro11,38
8Samuel Skogwik -08Fjugesta IF12,34

    P9 60 M  HEAT 3    
1Svante Widlund -07KFUM Örebro10,28FinalA
2Lukas Lindvall -07Stocksäters IF10,42FinalA
3Oskar Vesterlund -07IK Norrköping FI10,54FinalB
4Bastian Widlund -07KFUM Örebro10,84
5Edvin Wallenberg -08KFUM Örebro11,02
6Hannes Kindvall -07Fjugesta IF11,36
7William Runnquist -07KFUM Örebro11,51
8Ted Sörling -07KFUM Örebro11,58

    P9 60 M  HEAT 4    
1Gustav Dahlberg -07Västerås FK10,30FinalA
2Axel Larsson -07KFUM Örebro10,91
3Axel Blomkvist -07KFUM Örebro10,97
4Simon Wikström -08KFUM Örebro11,61
5Edvin Holmberg -08Stocksäters IF12,05
6Love Lothigius Gabrielsson -09Stocksäters IF12,31
7Edvin Carlsson -10IK Wilske13,15
8Hampus Fredman -07KFUM Örebro13,30

    P9 60 M  HEAT 5    
1Elias Karlsson -07Karlskoga FIF10,34FinalA
2David Elander -08KFUM Örebro10,79FinalB
3Gustav Matsson -07Västerås FK10,86
4Filip Stackling -08Stocksäters IF11,11
5Alwe Widman -07KFUM Örebro11,22
6Philip Jonutis -07KFUM Örebro11,31
7Leo Jansson -07Stocksäters IF11,50
8Henrik Wickbom -07KFUM Örebro12,18

    P9 60 M  HEAT 6    
1Hugo Eriksson -07Stocksäters IF10,18FinalA
2Joel Ahlsson -07Stocksäters IF10,59FinalB
3Olle Elofsson -08Fjugesta IF10,70FinalB
4Olle Reinholdsson -07KFUM Örebro10,74FinalB
5Isak Larsson -08OK Tisaren11,04
6Albin Jonasson -07KFUM Örebro11,06
7Alfred Andersson-Lindberg -07KFUM Örebro11,08
8Jackson Hägerås -07KFUM Örebro11,53

    P9 60 M  A-FINAL    
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,10
2Svante Widlund -07KFUM Örebro10,13
3Hugo Eriksson -07Stocksäters IF10,17
4Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro10,30
5Gustav Dahlberg -07Västerås FK10,33
6Philip Sjödin -07Stocksäters IF10,47
7Elias Karlsson -07Karlskoga FIF10,51
8Lukas Lindvall -07Stocksäters IF10,60

    P9 60 M  B-FINAL    
1Bruno Leander -07KFUM Örebro10,40
2Joel Ahlsson -07Stocksäters IF10,66
3Edvin Carlsson -07KFUM Örebro10,68
4Oskar Vesterlund -07IK Norrköping FI10,73
5David Elander -08KFUM Örebro10,80
6Olle Elofsson -08Fjugesta IF10,83
7Olle Reinholdsson -07KFUM Örebro10,91
8Sigvard Einarson -07Wedevågs IF11,08

    P9 600 M  HEAT 1    
1Sigvard Einarson -07Wedevågs IF2.10,78
2Svante Widlund -07KFUM Örebro2.11,09
3Gustav Dahlberg -07Västerås FK2.11,52
4Kevin Sjöström -07IFK Märsta2.13,63
5Svante Gustafsson -08KFUM Örebro2.19,28
6Danny Frykholm -07KFUM Örebro2.19,34
7Kalle Böttiger -07KFUM Örebro2.37,01

    P9 600 M  HEAT 2    
1Elias Karlsson -07Karlskoga FIF2.10,48
2Edvin Carlsson -07KFUM Örebro2.10,87
3Axel Blomkvist -07KFUM Örebro2.20,73
4Edvin Wallenberg -08KFUM Örebro2.20,78
5Isak Larsson -08OK Tisaren2.28,32
6Thim Lundvall -08KFUM Örebro2.34,03
7Viktor Näslund -07KFUM Örebro2.37,02
8Edvin Böttiger -07KFUM Örebro2.39,06

    P9 600 M  SAMLAD LISTA    
1Elias Karlsson -07Karlskoga FIF2.10,48
2Sigvard Einarson -07Wedevågs IF2.10,78
3Edvin Carlsson -07KFUM Örebro2.10,87
4Svante Widlund -07KFUM Örebro2.11,09
5Gustav Dahlberg -07Västerås FK2.11,52
6Kevin Sjöström -07IFK Märsta2.13,63
7Svante Gustafsson -08KFUM Örebro2.19,28
8Danny Frykholm -07KFUM Örebro2.19,34
9Axel Blomkvist -07KFUM Örebro2.20,73
10Edvin Wallenberg -08KFUM Örebro2.20,78
11Isak Larsson -08OK Tisaren2.28,32
12Thim Lundvall -08KFUM Örebro2.34,03
13Kalle Böttiger -07KFUM Örebro2.37,01
14Viktor Näslund -07KFUM Örebro2.37,02
15Edvin Böttiger -07KFUM Örebro2.39,06

    P9 HÖJD      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta1,10
2Sigvard Einarson -07Wedevågs IF1,10
3Isak Larsson -08OK Tisaren0,98
4Gustav Matsson -07Västerås FK0,98
5Philip Sjödin -07Stocksäters IF0,94
6Thim Lundvall -08KFUM Örebro0,94
7Edvin Holmberg -08Stocksäters IF0,80
8Leo Jansson -07Stocksäters IF0,80
9Hampus Fredman -07KFUM Örebro0,80


Gustav Matsson
Leo Jansson
Hampus Fredman
Philip Sjödin
Isak Larsson
Sigvard Einarson
Kevin Sjöström
Edvin Holmberg
Thim Lundvall
80  85  90  94  98  102 106 110 113
xo  o   o   o   o   xxx
xo  xxx
xxo xxx
o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   o   xo  o   o   xxo xo  xxx
o   xxx
-   -   xo  xxo xxx
    P9 LÄNGD ZON      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta3,57
2Svante Widlund -07KFUM Örebro3,42
3Philip Sjödin -07Stocksäters IF3,41
4Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro3,40
5Sigvard Einarson -07Wedevågs IF3,39
6Edvin Wallenberg -08KFUM Örebro3,38
7Vincent Pellrud -07KFUM Örebro3,27
8Lukas Lindvall -07Stocksäters IF3,20
9Olle Reinholdsson -07KFUM Örebro3,17
10Gustav Dahlberg -07Västerås FK3,15
11Svante Gustafsson -08KFUM Örebro3,12
12Hugo Eriksson -07Stocksäters IF3,03
13Elias Karlsson -07Karlskoga FIF2,99
14Danny Frykholm -07KFUM Örebro2,98
15Joel Ahlsson -07Stocksäters IF2,95
16Isak Larsson -08OK Tisaren2,94
17Gustav Matsson -07Västerås FK2,93
18Axel Larsson -07KFUM Örebro2,92
19Oskar Vesterlund -07IK Norrköping FI2,90
20William Jansson -07KFUM Örebro2,90
21David Elander -08KFUM Örebro2,88
22Albin Jonasson -07KFUM Örebro2,82
23William Runnquist -07KFUM Örebro2,76
24Viggo Engdahl -08KFUM Örebro2,75
25Theodor Bjälkefors -07KFUM Örebro2,74
26Olle Elofsson -08Fjugesta IF2,71
27Dante Ståhlberg -07KFUM Örebro2,70
28Hannes Kindvall -07Fjugesta IF2,64
29Jackson Hägerås -07KFUM Örebro2,58
30Kalle Böttiger -07KFUM Örebro2,55
31Thim Lundvall -08KFUM Örebro2,55
32Edvin Böttiger -07KFUM Örebro2,46
33Edvin Holmberg -08Stocksäters IF2,43
34Erik Eisler -08Åsbro GoIF2,16

Olle Reinholdsson
Elias Karlsson
Danny Frykholm
Oskar Vesterlund
Joel Ahlsson
Dante Ståhlberg
Svante Gustafsson
Hannes Kindvall
Edvin Böttiger
Olle Elofsson
Jackson Hägerås
William Runnquist
Viggo Engdahl
Thim Lundvall
Isak Larsson
Axel Larsson
William Jansson
Edvin Holmberg
Philip Sjödin
Sigvard Einarson
Noah Karlsson H
Theodor Bjälkefors
Edvin Wallenberg
Svante Widlund
Hugo Eriksson
Kalle Böttiger
Kevin Sjöström
Gustav Dahlberg
David Elander
Gustav Matsson
Lukas Lindvall
Albin Jonasson
Vincent Pellrud
Erik Eisler
 317   304   281
 291   299   265
 267   298   260
 290     x   287
 260   284   295
 268   259   270
 306   305   312
 250   254   264
 220   200   246
 271   266     x
 258   240   223
 270   244   276
 275     x   267
 255     x   220
 293   294   206
 292   275     x
 267   290   272
 243   225   221
 315   341   337   340   332   334
 327     x   334     x   329   339
 327   338   332   327   336   340
 274   251   246
   x   338   334   322     x   327
 342   302   310   336   337   321
 302   290   303
 255   245   238
 321   318   329   316   313   357
 315   309   311
   x   283   288
 287   279   293
 320   311   295   315   291   308
   x   282   280
 298   303   320   320     x   327
   x     x   216
    P9 KULA 2,0      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta6,12
2Elias Karlsson -07Karlskoga FIF5,36
3Viktor Näslund -07KFUM Örebro5,26
4Hannes Kindvall -07Fjugesta IF5,23
5Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro5,06
6Axel Larsson -07KFUM Örebro4,90
7Vincent Pellrud -07KFUM Örebro4,88
8Isak Larsson -08OK Tisaren4,88
9Edvin Wallenberg -08KFUM Örebro4,01
10Oskar Vesterlund -07IK Norrköping FI3,89
11Simon Wikström -08KFUM Örebro3,73
12Olle Elofsson -08Fjugesta IF3,59
13Thim Lundvall -08KFUM Örebro3,26
14Leo Jansson -07Stocksäters IF3,22
15Erik Eisler -08Åsbro GoIF2,65
16Hampus Fredman -07KFUM Örebro2,48

Kevin Sjöström
Leo Jansson
Axel Larsson
Edvin Wallenberg
Vincent Pellrud
Isak Larsson
Thim Lundvall
Noah Karlsson H
Hannes Kindvall
Erik Eisler
Olle Elofsson
Hampus Fredman
Elias Karlsson
Viktor Näslund
Oskar Vesterlund
Simon Wikström
 577   609   612   551   561   535
 279   322   256
 407   456   457   471   490     x
 351   350   401
 463   488     x   449   478     x
 488   456     x   458     x   426
   x     x   326
 478   434   345   505     x   506
 523   460   518   463   490     x
 244   247   265
 359   340   326
   x   248   232
 514   536   524   476   463   499
 450   439   448   456   457   526
 369   389   387
 333   373   363
    KVINNOR 60 M      
1Sandra Andersson -86IF Hagen9,20

    KVINNOR 200 M      
1Sandra Andersson -86IF Hagen30,71

    KVINNOR 1000 M      
1Lilly Wizén -55FGF Gotland/Roma IF3.37,73
2Moa Kindbom -07Skeninge IK3.51,89
3Midea Allard -08Eskilstuna FI3.52,79

    F17 60 M      
1Moa Seger -99Glanshammars IF8,11
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF8,40
3Ebba Löfholm -00KFUM Örebro8,70
4Elin Blomkvist -00IF Göta9,07

    F17 200 M      
1Moa Seger -99Glanshammars IF26,38
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF28,33

    F17 1000 M      
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF3.16,17
2Maja Hagelvik -00KFUM Örebro3.26,46

    F17 TRESTEG      
1Emelina Wirebro -99Motala AIF10,87

Emelina Wirebro
1051  1047  1039  1030  1059  1087
    F17 KULA 3,0      
1Amanda Lejros -99KFUM Örebro12,61
2Elin Blomkvist -00IF Göta8,56

Amanda Lejros
Elin Blomkvist
1261  1232  1177  1202  1214  1226
 827   845   856   855   846   839
    F15 60 M  HEAT 1    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF8,36FinalA
2Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro8,41FinalA
3Zandra Lindén -02IFK Nora8,94FinalB
4Madelene Ammebratt -01KFUM Örebro8,97FinalB
5Linnéa Holm -01KFUM Örebro9,10
6Maja Bjurman -02KFUM Örebro9,61

    F15 60 M  HEAT 2    
1Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro8,33FinalA
2Emelie Jälmeneng -01IK Wilske8,59FinalA
3Alva Hilding -02Motala AIF8,81FinalB
4Matilda Eklind -02KFUM Örebro8,91FinalB
5Amira Musa -01KFUM Örebro9,19
6Karin Carlsson -02IK Wilske9,51

    F15 60 M  HEAT 3    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro8,17FinalA
2Minna Qvarnström -02Kils AIK8,53FinalA
3Julia Widén -02Glanshammars IF8,66FinalB
4Ida Boström -02Frövi IK9,11
5Maja Persson -02Stocksäters IF9,13
6Sofie Fransson -02KFUM Örebro9,37
7Wilma Gabenius -02KFUM Örebro9,84

    F15 60 M  HEAT 4    
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,03FinalA
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,58FinalA
3Adama Diop -02IF Linnéa8,60FinalB
4Sofia Carlberg -01Stocksäters IF8,61FinalB
5Selma Söderholm -02Frövi IK8,96FinalB
6Nellie Bergkvist -01KFUM Örebro9,43
7Wera Molin -02Glanshammars IF9,45

    F15 60 M  A-FINAL    
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro7,97
2Emily Capobianco -01KFUM Örebro8,15
3Emelie Jälmeneng -01IK Wilske8,36
4Klara Frih -02Åsbro GoIF8,44
5Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro8,44
6Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro8,45
7Minna Qvarnström -02Kils AIK8,55
8Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,56

    F15 60 M  B-FINAL    
1Sofia Carlberg -01Stocksäters IF8,55
2Adama Diop -02IF Linnéa8,69
3Julia Widén -02Glanshammars IF8,72
4Alva Hilding -02Motala AIF8,81
5Zandra Lindén -02IFK Nora8,97
6Madelene Ammebratt -01KFUM Örebro9,00
7Selma Söderholm -02Frövi IK9,01
8Matilda Eklind -02KFUM Örebro9,04

    F15 200 M  HEAT 1    
1Madelene Ammebratt -01KFUM Örebro29,98
2Karin Carlsson -02IK Wilske31,84
3Ida Boström -02Frövi IK32,71

    F15 200 M  HEAT 2    
1Alva Hilding -02Motala AIF29,46
2Amira Musa -01KFUM Örebro30,91
3Ellen Steinvall -02Motala AIF31,01

    F15 200 M  HEAT 3    
1Ida Pettersson -02KFUM Örebro28,99
2Maja Persson -02Stocksäters IF30,78
3Maja Bjurman -02KFUM Örebro33,27

    F15 200 M  HEAT 4    
1Johanna Wirebro -02Motala AIF29,13
2Julia Widén -02Glanshammars IF29,32
3Nellie Bergkvist -01KFUM Örebro31,04
4Linnéa Holm -01KFUM Örebro31,57

    F15 200 M  HEAT 5    
1Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro27,95
2Minna Qvarnström -02Kils AIK28,91
3Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn29,09
4Lisa Holmberg -02Lidköpings IS29,81

    F15 200 M  HEAT 6    
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro26,78
2Emily Capobianco -01KFUM Örebro26,89
3Emelie Jälmeneng -01IK Wilske27,76
4Tyra Landin -02Västerås FK28,91

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro26,78
2Emily Capobianco -01KFUM Örebro26,89
3Emelie Jälmeneng -01IK Wilske27,76
4Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro27,95
5Minna Qvarnström -02Kils AIK28,91
6Tyra Landin -02Västerås FK28,91
7Ida Pettersson -02KFUM Örebro28,99
8Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn29,09
9Johanna Wirebro -02Motala AIF29,13
10Julia Widén -02Glanshammars IF29,32
11Alva Hilding -02Motala AIF29,46
12Lisa Holmberg -02Lidköpings IS29,81
13Madelene Ammebratt -01KFUM Örebro29,98
14Maja Persson -02Stocksäters IF30,78
15Amira Musa -01KFUM Örebro30,91
16Ellen Steinvall -02Motala AIF31,01
17Nellie Bergkvist -01KFUM Örebro31,04
18Linnéa Holm -01KFUM Örebro31,57
19Karin Carlsson -02IK Wilske31,84
20Ida Boström -02Frövi IK32,71
21Maja Bjurman -02KFUM Örebro33,27

    F15 800 M      
1Tyra Landin -02Västerås FK2.47,02
2Moa Alsiö -01IK Wilske2.48,23
3Madelene Ammebratt -01KFUM Örebro2.52,23
4Ellen Steinvall -02Motala AIF2.52,35
5Matilda Eklind -02KFUM Örebro2.55,08
6Karin Carlsson -02IK Wilske3.00,11
7Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn3.02,84

    F15 STAV      
1Emma Johansson -02Stocksäters IF2,90
2Eila Jansson -02Gefle IF1,95
3Klara Stenman -02KFUM Örebro1,65
4Zandra Lindén -02IFK Nora1,65


Zandra Lindén
Emma Johansson
Klara Stenman
Eila Jansson
155 165 175 185 195 205 265 275 290 300
xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   -   xo  o   xo  xxx
o   o   xxx
-   o   o   xxo xxo xxx
    F15 TRESTEG      
1Adama Diop -02IF Linnéa10,02
2Johanna Wirebro -02Motala AIF9,82
3Lisa Holmberg -02Lidköpings IS9,81
4Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn9,70
5Nova Santunione -01IF Linnéa9,09
6Tova Holmberg -01Lidköpings IS8,82
7Lisa Ljung -02Glanshammars IF8,46
8Emelie Lindgren -02Glanshammars IF8,27

Adama Diop
Lisa Ljung
Tova Holmberg
Filippa Dedorsson
Nova Santunione
Lisa Holmberg
Johanna Wirebro
Emelie Lindgren
   x     x   957     x  1002     x
 812   813   736   815   846   830
 882   861   881   859     x     x
 927   931     x   949   938   970
 904   889   909   899   904   902
 913     x   981   978   943   963
 936   946   966   947   944   982
 816   817   809   827   812   806
    F15 KULA 3,0      
1Ebba Henriksson -01Karlskoga FIF9,75
2Johanna Wirebro -02Motala AIF9,28
3Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn9,08
4Tova Holmberg -01Lidköpings IS8,62
5Matilda Eklind -02KFUM Örebro7,62
6Johanna Sedström -02Åsbro GoIF7,58
7Linnéa Holm -01KFUM Örebro7,48
8Ida Boström -02Frövi IK7,12
9Maja Bjurman -02KFUM Örebro6,81
10Sofie Fransson -02KFUM Örebro6,79
11Helena Kuksa -02Åsbro GoIF6,54
12Maja Nilsson -02KFUM Örebro6,32
13Emelie Lindgren -02Glanshammars IF6,29
14Emma Stenman -02KFUM Örebro5,95
15Leah Wahlström -02Motala AIF5,48
-Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro0,00

Emma Stenman
Johanna Wirebro
Matilda Eklind
Leah Wahlström
Ebba Henriksson
Maja Nilsson
Johanna Sedström
Sara Bergenbrant
Tova Holmberg
Linnéa Holm
Ida Boström
Emelie Lindgren
Filippa Dedorsson
Maja Bjurman
Helena Kuksa
Sofie Fransson
 583   595   592
 909   878   902     x   928   906
 762   664   600   688   729   697
   x   548   510
 975   858   808   898   880     x
 630   615   632
 694   729   688   758   747   700
   x     x     x
 790   786   820   791   862   838
 748   744   675   737   735   747
 712   662   670   669   647   659
 616   629   615
 788   763   716   908   814   873
 660   616   681
 603   646   654
 679   659   626
    F13 60 M  HEAT 1    
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,48FinalA
2Tova Gisslén -03IK Wilske8,86FinalA
3Agnes Bjerke -04Glanshammars IF9,38FinalB
4Klara Johnsson -04KFUM Örebro9,39FinalB
5Moa Karlsson -03Åsbro GoIF9,69
6Jenna Mogren -04Åsbro GoIF9,73
7Tamina Lindgren -03Glanshammars IF10,25

    F13 60 M  HEAT 2    
1Elin Wallin -03Glanshammars IF8,66FinalA
2Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,25FinalB
3Ines Lindberg -03IF Linnéa9,37FinalB
4Irma Kron -04Åsbro GoIF9,55FinalB
5Ronja Löfdahl -04KFUM Örebro9,76
6Alessia Balla -03Finspångs AIK9,82
7Alva Nilsson -04KFUM Örebro10,38

    F13 60 M  HEAT 3    
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,82FinalA
2Saga Hermundstad -04IF Linnéa8,87FinalA
3Thien-Mai Wheeldon -04Mälarhöjdens IK9,74
4Amanda Sjödin -04Stocksäters IF9,88
5Aurora Zune -04Motala AIF9,89
6Nora Eriksson -03Motala AIF10,12

    F13 60 M  HEAT 4    
1Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS8,64FinalA
2Tilda Karlsson -03Linköpings GIF8,73FinalA
3Nova Fogelqvist -04Motala AIF9,10FinalB
4Myra Eriksson -03Stocksäters IF9,65
5Sigrid Wikfeldt -04Mälarhöjdens IK9,90
6Ida Reutersten -04Mälarhöjdens IK10,02

    F13 60 M  HEAT 5    
1Maja Matsson -04Västerås FK8,84FinalA
2Tyra Tjulander -04Västerås FK9,16FinalB
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,53FinalB
4Maja Granqvist -04KFUM Örebro9,97
5Iris Norlander -04Glanshammars IF10,40
6Oliwia Englund -04Stocksäters IF10,55
7Ilaria Balla -04Finspångs AIK10,56

    F13 60 M  A-FINAL    
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,44
2Elin Wallin -03Glanshammars IF8,59
3Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS8,73
4Tilda Karlsson -03Linköpings GIF8,75
5Saga Hermundstad -04IF Linnéa8,83
6Tova Gisslén -03IK Wilske8,85
7Maja Matsson -04Västerås FK8,93
8Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,94

    F13 60 M  B-FINAL    
1Tyra Tjulander -04Västerås FK9,00
2Nova Fogelqvist -04Motala AIF9,04
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,30
4Ines Lindberg -03IF Linnéa9,38
5Irma Kron -04Åsbro GoIF9,44
6Klara Johnsson -04KFUM Örebro9,47
7Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,49
-Agnes Bjerke -04Glanshammars IFej start

    F13 200 M  HEAT 1    
1Alessia Balla -03Finspångs AIK33,73
2Ida Reutersten -04Mälarhöjdens IK36,04
3Thien-Mai Wheeldon -04Mälarhöjdens IK36,99

    F13 200 M  HEAT 2    
1Aurora Zune -04Motala AIF33,72
2Tamina Lindgren -03Glanshammars IF34,28
3Iris Norlander -04Glanshammars IF34,86
4Sigrid Wikfeldt -04Mälarhöjdens IK35,35

    F13 200 M  HEAT 3    
1Nova Fogelqvist -04Motala AIF31,17
2Jenna Mogren -04Åsbro GoIF32,38
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF33,36
4Myra Eriksson -03Stocksäters IF33,83

    F13 200 M  HEAT 4    
1Isabell Lundholm -04KFUM Örebro31,19
2Julia Runesson -03KFUM Örebro31,61
3Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro31,81
4Irma Kron -04Åsbro GoIF32,87

    F13 200 M  HEAT 5    
1Saga Hermundstad -04IF Linnéa31,23
2Nanna Frih -04Åsbro GoIF31,78
3Klara Johnsson -04KFUM Örebro31,95
4Stella Santunione -03IF Linnéa32,26

    F13 200 M  HEAT 6    
1Ebba Asp -04KFUM Örebro29,09
2Fiona Eriksson -03Västerås FK30,19
3Tyra Tjulander -04Västerås FK30,25
4Ida Genitz -03Istrums SK30,43

    F13 200 M  HEAT 7    
1Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS28,55
2Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro29,02
3Maja Matsson -04Västerås FK29,88
-Tova Gisslén -03IK Wilskeej start

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS28,55
2Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro29,02
3Ebba Asp -04KFUM Örebro29,09
4Maja Matsson -04Västerås FK29,88
5Fiona Eriksson -03Västerås FK30,19
6Tyra Tjulander -04Västerås FK30,25
7Ida Genitz -03Istrums SK30,43
8Nova Fogelqvist -04Motala AIF31,17
9Isabell Lundholm -04KFUM Örebro31,19
10Saga Hermundstad -04IF Linnéa31,23
11Julia Runesson -03KFUM Örebro31,61
12Nanna Frih -04Åsbro GoIF31,78
13Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro31,81
14Klara Johnsson -04KFUM Örebro31,95
15Stella Santunione -03IF Linnéa32,26
16Jenna Mogren -04Åsbro GoIF32,38
17Irma Kron -04Åsbro GoIF32,87
18Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF33,36
19Aurora Zune -04Motala AIF33,72
20Alessia Balla -03Finspångs AIK33,73
21Myra Eriksson -03Stocksäters IF33,83
22Tamina Lindgren -03Glanshammars IF34,28
23Iris Norlander -04Glanshammars IF34,86
24Sigrid Wikfeldt -04Mälarhöjdens IK35,35
25Ida Reutersten -04Mälarhöjdens IK36,04
26Thien-Mai Wheeldon -04Mälarhöjdens IK36,99

    F13 600 M      
1Ida Genitz -03Istrums SK1.52,60
2Jenna Mogren -04Åsbro GoIF1.56,42
3Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro1.59,27
4Hanna Alsiö -04IK Wilske2.34,42

    F13 HÖJD      
1Tova Gisslén -03IK Wilske1,53
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF1,50
3Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,44
4Stina Larsson -04IK Wilske1,40
5Tilda Karlsson -03Linköpings GIF1,40
6Irma Kron -04Åsbro GoIF1,40
6Jenna Mogren -04Åsbro GoIF1,32
8Agnes Bjerke -04Glanshammars IF1,28
9Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,24
10Stella Stenman -04KFUM Örebro1,15
11Sigrid Wikfeldt -04Mälarhöjdens IK1,15
-Helena Kuksa -02Åsbro GoIF1,40ut.tävl


Sigrid Wikfeldt
Tilda Karlsson
Irma Kron
Jenna Mogren
Klara Frykholm
Tova Gisslén
Stina Larsson
Tindra Frykholm
Agnes Bjerke
Myra Eriksson
Stella Stenman
Helena Kuksa
110 115 120 124 128 132 136 140 144 147 150 153 155
xxo xo  xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xo  xo  o   xxx
o   o   o   xo  o   o   xxo o   xxx
-   -   -   -   o   o   xo  xo  xxo xxx
o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   xxx
o   xo  xx-
-   -   -   -   o   o   o   o   xxx
    F13 STAV      
1Alva Nilsson -04KFUM Örebro1,75
2Isabell Lundholm -04KFUM Örebro1,65
3Stella Stenman -04KFUM Örebro1,55
-Thien-Mai Wheeldon -04Mälarhöjdens IK0,00
-Ida Reutersten -04Mälarhöjdens IK0,00


Thien-Mai Wheeldon
Isabell Lundholm
Stella Stenman
Alva Nilsson
Ida Reutersten
155 165 175 185
xxx
o   o   xxx
xo  xxx
xxo xxo xo  xxx
xxx
    F13 TRESTEG ZON      
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF10,01
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF9,63
3Tilda Karlsson -03Linköpings GIF9,44
4Tindra Frykholm -03Glanshammars IF9,40
5Ida Genitz -03Istrums SK9,37
6Saga Hermundstad -04IF Linnéa9,21
7Maja Matsson -04Västerås FK8,97
8Ines Lindberg -03IF Linnéa8,79
9Nora Eriksson -03Motala AIF8,66
10Stella Santunione -03IF Linnéa8,54
11Myra Eriksson -03Stocksäters IF8,52
12Nanna Frih -04Åsbro GoIF8,51
13Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,51
14Stina Larsson -04IK Wilske8,48
15Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF8,31
16Nova Fogelqvist -04Motala AIF8,08
17Klara Johnsson -04KFUM Örebro7,93
18Tyra Tjulander -04Västerås FK7,78
19Amanda Sjödin -04Stocksäters IF7,65
20Ida Reutersten -04Mälarhöjdens IK7,25
21Maja Granqvist -04KFUM Örebro7,17
22Aurora Zune -04Motala AIF7,02

Klara Frykholm
Wilma Gäverth
Nanna Frih
Nora Eriksson
Nova Fogelqvist
Stella Santunione
Aurora Zune
Jennifer Axelsson
Stina Larsson
Saga Hermundstad
Klara Johnsson
Tindra Frykholm
Ines Lindberg
Ida Genitz
Maja Granqvist
Amanda Sjödin
Tilda Karlsson
Ida Reutersten
Maja Matsson
Myra Eriksson
Sanna Pernerdal
Tyra Tjulander
 949   959   963   951   945   936
 831   826   825
 834   848   851
 847   844   866
   x   808   784
 828   854   842
 702   697   699
   x   976  1001   969   900   986
 848   804   835
 855   873   878   884   886   921
 791   793   793
 865   869   907   900   920   940
 870   879   863   877   856   855
 919   894   900   937   902   907
 717   712     -
 765   724   704
 919   918   944   907   928   920
   x   722   725
 864   817   882   894   897   891
 810   848   852
   x     x   851
 778   773     x
    F13 KULA 2,0      
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro10,99
2Tova Gisslén -03IK Wilske10,56
3Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS10,18
4Tilda Karlsson -03Linköpings GIF9,19
5Ines Lindberg -03IF Linnéa9,04
6Johanna Eirefors -03Västerås FK8,39
7Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF8,23
8Julia Runesson -03KFUM Örebro8,19
9Nora Eriksson -03Motala AIF7,98
10Alva Nilsson -04KFUM Örebro7,91
11Sara Robertsson -03Lidköpings IS7,62
12Isabell Lundholm -04KFUM Örebro7,25
13Maja Matsson -04Västerås FK6,72
14Iris Norlander -04Glanshammars IF6,61
15Aurora Zune -04Motala AIF6,49
16Tyra Tjulander -04Västerås FK6,49
17Nikita Karlsson -04Wedevågs IF6,33
18Tamina Lindgren -03Glanshammars IF6,31
19Thien-Mai Wheeldon -04Mälarhöjdens IK5,99
20Nova Fogelqvist -04Motala AIF5,88
21Ida Reutersten -04Mälarhöjdens IK5,64
22Oliwia Englund -04Stocksäters IF5,61
23Ilaria Balla -04Finspångs AIK4,44

Sara Robertsson
Tilda Karlsson
Ida Reutersten
Sanna Pernerdal
Alva Nilsson
Wilma Gäverth
Aurora Zune
Oliwia Englund
Ilaria Balla
Isabell Lundholm
Nova Fogelqvist
Julia Runesson
Johanna Eirefors
Maja Matsson
Iris Norlander
Thien-Mai Wheeldon
Nikita Karlsson
Ines Lindberg
Tamina Lindgren
Tyra Tjulander
Nora Eriksson
Lovisa Pettersson
Tova Gisslén
 762   747   710
 881   887   831   876   919   872
 500   512   564
 931  1099  1064  1094   998     x
 718   673   791
 732   782   823   777   777   660
 628   649   608
 561   505   474
 439   443   444
 701     x   725
 588   560   548
 771   819   735   738   801   783
 759   761   802   769   839   811
 672   669   643
 661   635   659
 599   537   524
 592   633   575
 904   838   879   846   872   886
 615   625   631
 600   607   649
 798   780   751
 954  1018   935   991   949   960
1001  1025  1022   979   967  1056
    F11 60 M  HEAT 1    
1Lina Ånstad -05Linköpings GIF9,16FinalA
2Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro10,03FinalB
3Molly Eriksson -05KFUM Örebro10,17FinalB
4Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF10,19FinalB
5Elin Jakobsson -05KFUM Örebro10,72
6Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro10,79
7Isabelle Lörne -05IF Hagen10,95

    F11 60 M  HEAT 2    
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF9,03FinalA
2Tilde Adolfsson -05Motala AIF9,73FinalA
3Ida Mattsson -05Karlskoga FIF9,83FinalA
4Rebecka Stensson -05KFUM Örebro9,89FinalA 9,883
5Ebba Wessman -05Frövi IK10,04FinalB
6Svea Eklundh -05Motala AIF10,22
7Nora Malmgren -05Motala AIF10,70
8Wilma Wikström -05Skeninge IK10,77

    F11 60 M  HEAT 3    
1Sara Persson -05KFUM Örebro9,76FinalA
2Ida Henriksson -05Karlskoga FIF9,87FinalA
3Julia Söderholm -05Frövi IK9,99FinalB
4Maja Särnholm -05KFUM Örebro10,20FinalB
5Junie Wickberg -05KFUM Örebro10,35
6Clara Sundqvist -05Frövi IK10,91
7Lovisa Åström -05KFUM Örebro12,21

    F11 60 M  HEAT 4    
1Hjördis Bäckman -05IF Linnéa9,09FinalA
2Ida Kindbom -05Skeninge IK9,89FinalB 9,884
3Nora Eriksson -05Frövi IK9,96FinalB
4Klara Pettersson -05KFUM Örebro10,29
5Julia Eriksson -05Glanshammars IF10,29
6Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF10,75
7Samra Mehanovic -05IFK Nora11,66

    F11 60 M  A-FINAL    
1Lina Ånstad -05Linköpings GIF8,98
2Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF9,00
3Hjördis Bäckman -05IF Linnéa9,13
4Tilde Adolfsson -05Motala AIF9,76
5Rebecka Stensson -05KFUM Örebro9,86
6Ida Henriksson -05Karlskoga FIF9,88
7Sara Persson -05KFUM Örebro9,89
8Ida Mattsson -05Karlskoga FIF9,93

    F11 60 M  B-FINAL    
1Ida Kindbom -05Skeninge IK9,78
2Julia Söderholm -05Frövi IK9,99
3Ebba Wessman -05Frövi IK10,11
4Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro10,21
5Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF10,26
6Molly Eriksson -05KFUM Örebro10,33
7Maja Särnholm -05KFUM Örebro10,48
8Nora Eriksson -05Frövi IK10,55

    F11 200 M  HEAT 1    
1Nora Malmgren -05Motala AIF35,78
2Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro37,48
3Ebba Essén -05Bokenäs IF39,11
4Stina Westerlund -05KFUM Örebro41,00

    F11 200 M  HEAT 2    
1Hanna Trygg -05KFUM Örebro33,52
2Wilma Wikström -05Skeninge IK39,57
3Isabelle Lörne -05IF Hagen40,67
-Elin Jakobsson -05KFUM Örebroej start

    F11 200 M  HEAT 3    
1Hjördis Bäckman -05IF Linnéa33,82
2Ida Mattsson -05Karlskoga FIF35,54
3Emilia Öster -05KFUM Örebro36,43
4Junie Wickberg -05KFUM Örebro38,05

    F11 200 M  HEAT 4    
1Svea Eklundh -05Motala AIF34,59
2Ebba Wessman -05Frövi IK34,69
3Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF35,62
4Molly Eriksson -05KFUM Örebro36,61

    F11 200 M  HEAT 5    
1Angelina Mogren -05Åsbro GoIF33,56
2Ida Kindbom -05Skeninge IK33,80
3Ida Henriksson -05Karlskoga FIF34,46
4Rebecka Stensson -05KFUM Örebro34,99

    F11 200 M  HEAT 6    
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF30,44
2Lina Ånstad -05Linköpings GIF30,51
3Tilde Adolfsson -05Motala AIF32,27
4Sara Persson -05KFUM Örebro34,39

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF30,44
2Lina Ånstad -05Linköpings GIF30,51
3Tilde Adolfsson -05Motala AIF32,27
4Hanna Trygg -05KFUM Örebro33,52
5Angelina Mogren -05Åsbro GoIF33,56
6Ida Kindbom -05Skeninge IK33,80
7Hjördis Bäckman -05IF Linnéa33,82
8Sara Persson -05KFUM Örebro34,39
9Ida Henriksson -05Karlskoga FIF34,46
10Svea Eklundh -05Motala AIF34,59
11Ebba Wessman -05Frövi IK34,69
12Rebecka Stensson -05KFUM Örebro34,99
13Ida Mattsson -05Karlskoga FIF35,54
14Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF35,62
15Nora Malmgren -05Motala AIF35,78
16Emilia Öster -05KFUM Örebro36,43
17Molly Eriksson -05KFUM Örebro36,61
18Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro37,48
19Junie Wickberg -05KFUM Örebro38,05
20Ebba Essén -05Bokenäs IF39,11
21Wilma Wikström -05Skeninge IK39,57
22Isabelle Lörne -05IF Hagen40,67
23Stina Westerlund -05KFUM Örebro41,00

    F11 600 M      
1Tilde Adolfsson -05Motala AIF2.03,78
2Svea Eklundh -05Motala AIF2.05,22
3Ida Kindbom -05Skeninge IK2.06,85
4Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF2.11,03
5Ida Henriksson -05Karlskoga FIF2.11,13
6Angelina Mogren -05Åsbro GoIF2.14,37
7Wilma Wikström -05Skeninge IK2.41,67

    F11 HÖJD      
1Ida Kindbom -05Skeninge IK1,30
2Sara Persson -05KFUM Örebro1,20
3Lina Ånstad -05Linköpings GIF1,20
4Wilma Wikström -05Skeninge IK1,20
5Ida Mattsson -05Karlskoga FIF1,12
6Hjördis Bäckman -05IF Linnéa1,12
7Ida Henriksson -05Karlskoga FIF1,08
8Svea Eklundh -05Motala AIF1,08
9Julia Söderholm -05Frövi IK1,04
10Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF1,04
11Nora Malmgren -05Motala AIF1,00


Wilma Wikström
Hjördis Bäckman
Ida Henriksson
Sara Persson
Svea Eklundh
Julia Söderholm
Josefine Sjöholm
Lina Ånstad
Nora Malmgren
Ida Mattsson
Ida Kindbom
95  100 104 108 112 116 120 124 130 135
-   -   -   xo  o   o   xxo xxx
o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xxo x-
-   -   -   -   -   xo  o   xxx
-   o   xxo xxo xxx
xo  o   o   xxx
o   o   xo  xxx
-   -   o   xo  xo  xxo xo  xxx
-   xxo xxx
o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xxx
    F11 LÄNGD ZON      
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF4,31
2Lina Ånstad -05Linköpings GIF4,23
3Hjördis Bäckman -05IF Linnéa4,11
4Rebecka Stensson -05KFUM Örebro3,81
5Ida Kindbom -05Skeninge IK3,80
6Tilde Adolfsson -05Motala AIF3,59
7Klara Pettersson -05KFUM Örebro3,59
8Ida Mattsson -05Karlskoga FIF3,50
9Svea Eklundh -05Motala AIF3,49
10Maja Särnholm -05KFUM Örebro3,46
11Ebba Wessman -05Frövi IK3,44
12Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro3,41
13Nora Eriksson -05Frövi IK3,38
14Angelina Mogren -05Åsbro GoIF3,37
15Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF3,32
16Wilma Wikström -05Skeninge IK3,30
17Hanna Trygg -05KFUM Örebro3,28
18Nora Malmgren -05Motala AIF3,20
19Molly Eriksson -05KFUM Örebro3,18
20Märta Frih -05KFUM Örebro3,17
21Elin Jakobsson -05KFUM Örebro3,04
22Stina Westerlund -05KFUM Örebro3,01
23Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF2,99
24Emilia Öster -05KFUM Örebro2,96
25Isabelle Lörne -05IF Hagen2,87
26Clara Sundqvist -05Frövi IK2,81
27Ebba Essén -05Bokenäs IF2,69
28Lovisa Åström -05KFUM Örebro2,49
29Samra Mehanovic -05IFK Nora2,10

Josefine Sjöholm
Svea Eklundh
Tilde Adolfsson
Elin Jakobsson
Cajsa Hermansson
Märta Frih
Ebba Wessman
Stina Westerlund
Lovisa Åström
Clara Sundqvist
Hanna Sjökvist
Isabelle Lörne
Hanna Trygg
Nora Eriksson
Emilia Öster
Nora Malmgren
Molly Eriksson
Wilma Wikström
Hjördis Bäckman
Ebba Essén
Samra Mehanovic
Ida Mattsson
Klara Pettersson
Lina Ånstad
Rebecka Stensson
Ida Kindbom
Angelina Mogren
Meja Törnqvist
Maja Särnholm
 330   306   332
 349     x   336
 351   333   336   339   353   359
   x   304   288
 341   332   339
 317   288   289
 332   344   322
 301   270   250
 249   231   238
 261   281   274
 287   238   299
 287   280   283
 311   328   303
 338   326   320
 295   296   295
 316   320   317
 313   310   318
 317   319   330
 389   397   392   395   411   397
 262   269   265
 194   200   210
 337   340   349   336   350   340
 359   346   299   350   351   350
 406   408   395   400   405   423
 367     x   361   367   367   381
 370   377   380   379   363   370
 337   334   335
 398   400   416   422   415   431
 346   342   344
    F11 KULA 2,0      
1Ida Kindbom -05Skeninge IK6,88
2Klara Pettersson -05KFUM Örebro6,48
3Lina Ånstad -05Linköpings GIF5,88
4Runa Eriksson -05Stocksäters IF5,77
5Svea Eklundh -05Motala AIF5,64
6Tilde Adolfsson -05Motala AIF5,61
7Ida Henriksson -05Karlskoga FIF5,59
8Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF5,44
9Emilia Öster -05KFUM Örebro4,97
10Hjördis Bäckman -05IF Linnéa4,88
11Nora Eriksson -05Frövi IK4,68
12Nora Malmgren -05Motala AIF4,56
13Wilma Wikström -05Skeninge IK4,50
14Julia Eriksson -05Glanshammars IF4,44
15Clara Sundqvist -05Frövi IK4,00

Hjördis Bäckman
Tilde Adolfsson
Klara Pettersson
Emilia Öster
Ida Henriksson
Clara Sundqvist
Runa Eriksson
Svea Eklundh
Lina Ånstad
Nora Eriksson
Josefine Sjöholm
Julia Eriksson
Ida Kindbom
Nora Malmgren
Wilma Wikström
 488   418   481
 542   511   500   553   522   561
 645   648   648   624   635   602
 497   435   435
 529   534   559   504   546   529
 379   400     x
 555   536   577   548   562   554
 428   441   537   471   563   564
 588   571   535   544   568   559
 468   404   437
 523   516   544   487   531   528
 421   444   409
 638   688   628   642   651   660
 407   452   456
 450   431   441
    F10 60 M  HEAT 1    
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,52Final
2Maja Söderquist -06Fjugesta IF10,10Final
3Stina Isacsson -06IF Hagen10,21
4Selma Svefors -06IF Hagen10,23
5Michelle Bichis -06Stocksäters IF11,17
6Elin Nordström -06KFUM Örebro11,29
7Lova Knutsson -06Glanshammars IF11,30
8Lovide Kindström -06KFUM Örebro12,55

    F10 60 M  HEAT 2    
1Elsa Olausson -06IK Wilske9,29Final
2Ebba Wetterlund -06Borensbergs IF9,88Final
3Thea Aversjö -06KFUM Örebro9,92Final
4Elise Emmoth -06Fjugesta IF10,14Final
5Ida Larsson -06KFUM Örebro10,27
6Altea Mellberg -06Västerås FK10,58
7Hanna Ustamujic -06KFUM Örebro11,53

    F10 60 M  HEAT 3    
1Ida Fogdesson -06IK Norrköping FI9,67Final
2Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro10,01Final
3Hanna Schnitzler -06IF Hagen10,25
4Alva Wildeman -06KFUM Örebro10,51
5Ellen Lothigius Gabrielsson -06Stocksäters IF10,57
6Emilia Heldemar -06IK Stål10,59
7Leia Brolin -06IK Hakarpspojkarna10,69
8Tilda Granqvist -06KFUM Örebro11,21

    F10 60 M  FINAL    
1Elsa Olausson -06IK Wilske9,15
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,40
3Ida Fogdesson -06IK Norrköping FI9,73
4Ebba Wetterlund -06Borensbergs IF9,91
5Thea Aversjö -06KFUM Örebro10,05
6Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro10,10
7Maja Söderquist -06Fjugesta IF10,30
8Elise Emmoth -06Fjugesta IF10,42

    F10 200 M  HEAT 1    
1Maja Söderquist -06Fjugesta IF35,53
2Altea Mellberg -06Västerås FK35,83
3Selma Svefors -06IF Hagen36,12
4Tilda Granqvist -06KFUM Örebro39,90

    F10 200 M  HEAT 2    
1Ida Larsson -06KFUM Örebro36,18
2Stina Isacsson -06IF Hagen36,69
3Thea Aversjö -06KFUM Örebro38,11
-Ebba Wetterlund -06Borensbergs IFej start

    F10 200 M  HEAT 3    
1Elsa Olausson -06IK Wilske31,89
2Ida Fogdesson -06IK Norrköping FI32,44
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn34,03
4Emilia Heldemar -06IK Stål35,55

    F10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Elsa Olausson -06IK Wilske31,89
2Ida Fogdesson -06IK Norrköping FI32,44
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn34,03
4Maja Söderquist -06Fjugesta IF35,53
5Emilia Heldemar -06IK Stål35,55
6Altea Mellberg -06Västerås FK35,83
7Selma Svefors -06IF Hagen36,12
8Ida Larsson -06KFUM Örebro36,18
9Stina Isacsson -06IF Hagen36,69
10Thea Aversjö -06KFUM Örebro38,11
11Tilda Granqvist -06KFUM Örebro39,90

    F10 600 M      
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn2.09,77
2Tilde Lager -06KFUM Örebro2.11,69
3Emilia Heldemar -06IK Stål2.14,76
4Joline Wahman -06KFUM Örebro2.29,51
5Wera Falk -06KFUM Örebro2.33,72

    F10 HÖJD      
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn1,25
2Altea Mellberg -06Västerås FK1,11
3Elsa Olausson -06IK Wilske1,11
4Stella Holmquist -06KFUM Örebro1,07
5Emilia Heldemar -06IK Stål1,03
6Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro0,95
7Tilda Granqvist -06KFUM Örebro0,95
8Wera Falk -06KFUM Örebro0,95
9Leia Brolin -06IK Hakarpspojkarna0,85


Elsa Olausson
Emilia Heldemar
Leia Brolin
Filippa Börjeskog
Tilda Granqvist
Altea Mellberg
Wera Falk
Tilde Andersson
Stella Holmquist
85  90  95  99  103 107 111 115 118 121 123 125 127
o   o   o   xo  xo  xo  xxo x-
o   o   o   xxo xxo xxx
xo  xxx
o   o   o   xxx
o   xxo o   xxx
-   o   o   o   o   xxo xxo xxx
o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   xxo o   xo  xxx
o   o   o   xxo o   xo  xx-
    F10 LÄNGD ZON      
1Elsa Olausson -06IK Wilske4,04
2Ida Fogdesson -06IK Norrköping FI3,99
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn3,89
4Thea Aversjö -06KFUM Örebro3,60
5Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro3,45
6Elise Emmoth -06Fjugesta IF3,41
7Maja Söderquist -06Fjugesta IF3,39
8Stina Isacsson -06IF Hagen3,22
9Hanna Schnitzler -06IF Hagen3,18
10Selma Svefors -06IF Hagen3,16
11Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro3,13
12Leia Brolin -06IK Hakarpspojkarna3,08
13Alva Wildeman -06KFUM Örebro3,04
14Ellen Lothigius Gabrielsson -06Stocksäters IF3,04
15Emilia Heldemar -06IK Stål2,92
16Altea Mellberg -06Västerås FK2,87
17Lova Knutsson -06Glanshammars IF2,81
18Stella Holmquist -06KFUM Örebro2,79
19Michelle Bichis -06Stocksäters IF2,61
20Wera Falk -06KFUM Örebro2,61
21Anna Ström -06Stocksäters IF2,44

Altea Mellberg
Wera Falk
Selma Svefors
Anna Ström
Alva Wildeman
Ida Fogdesson
Maja Söderquist
Michelle Bichis
Emilia Heldemar
Tilde Andersson
Stina Isacsson
Thea Aversjö
Lova Knutsson
Hanna Schnitzler
Leia Brolin
Stella Holmquist
Elsa Olausson
Jennifer Eldholm
Ellen Lothigius Gabrielsson
Filippa Börjeskog
Elise Emmoth
 287   280   285
 261   238     x
 316   316   311
 244   243   229
 304   290   302
 366   369   399   396   385   379
 322   315   312   335   329   339
 246   241   261
 292   284   285
 380   367   385   375   389   375
 322   306   309   295   290   320
 337   339   343     x   355   360
 281   264   260
 318   300   307
 308   303   288
 270   259   279
 377   404   383   389     x   398
   x   286   313
 292   300   304
 333   281   344   294   345   338
 330   324   325   312   333   341
    F10 KULA 2,0      
1Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro6,58
2Ida Larsson -06KFUM Örebro4,81
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn4,65
4Hanna Schnitzler -06IF Hagen4,44
5Emilia Heldemar -06IK Stål4,28
6Lova Knutsson -06Glanshammars IF3,60

Lova Knutsson
Tilde Andersson
Hanna Schnitzler
Emilia Heldemar
Ida Larsson
Filippa Börjeskog
 360   297   279   282   267   295
 465   457   419   416   417   445
 428   418   444   409   398   439
 428   409   391     x     x   367
 423   435   481   477   465   462
 624   658   600   639   579   622
    F9 60 M  HEAT 1    
1Therese Pettersson -07Lidköpings IS10,44FinalA
2Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro10,59FinalA
3Lilly Sartz -07Stocksäters IF10,87FinalB
4Kim Semstrand -07IFK Nora11,23FinalB
5Klara Sandberg -07KFUM Örebro11,57
6Elwira Englund -08Stocksäters IF12,47

    F9 60 M  HEAT 2    
1Wilma Wessman -08Frövi IK10,83FinalB
2Jonna Häggström -07KFUM Örebro11,08FinalB
3Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn11,12FinalB
4Isa Zune -07Motala AIF11,31
5Amelie Widegren -08KFUM Örebro11,59
6Linnea Friström -09KFUM Örebro11,67
7Stella Holmstedt -07KFUM Örebro11,75

    F9 60 M  HEAT 3    
1Nelly Bergstrand -07IK Stål10,30FinalA
2Ella Olsson -07KFUM Örebro10,88FinalB
3Flora Bergqvist -07KFUM Örebro11,31
4Midea Allard -08Eskilstuna FI11,32
5Lova Rodesten -07KFUM Örebro11,43
6Alva Brunström -07IFK Nora11,46

    F9 60 M  HEAT 4    
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF10,29FinalA
2Hedda Reinebo -07KFUM Örebro11,17FinalB
3Maja Sjödin -07Stocksäters IF11,26
4Lisa Graff -07KFUM Örebro11,36
5Alva Sundqvist -08Frövi IK11,62
6Ella Jönsson -07KFUM Örebro13,03
7Signe Åkesson -07KFUM Örebro13,30

    F9 60 M  HEAT 5    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK10,23FinalA
2Olivia Okara -07KFUM Örebro10,34FinalA
3Elsa Brorsson -07KFUM Örebro11,41
4Miranda Koubek -08IF Start11,75
5Linnea Ekström -08Wedevågs IF12,08
6Lovisa Berg -07KFUM Örebro12,45
7Filippa Mäkinen -07KFUM Örebro13,44

    F9 60 M  HEAT 6    
1Nova Andersson -07IF Hagen10,12FinalA
2Maja Sandberg -07KFUM Örebro10,38FinalA
3Elsa Unger -07IF Linnéa11,10FinalB
4Elsa Rosmark -07KFUM Örebro11,78
5Maja Koss -07KFUM Örebro12,15
6Daga Eriksson -07Stocksäters IF12,34
7Ewelina Ask -07KFUM Örebro12,42

    F9 60 M  A-FINAL    
1Therese Pettersson -07Lidköpings IS10,02
2Nova Andersson -07IF Hagen10,12
3Moa Kindbom -07Skeninge IK10,24
4Tuva Frih -07Åsbro GoIF10,28
5Olivia Okara -07KFUM Örebro10,29
6Nelly Bergstrand -07IK Stål10,36
7Maja Sandberg -07KFUM Örebro10,42
8Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro10,48

    F9 60 M  B-FINAL    
1Lilly Sartz -07Stocksäters IF10,74
2Wilma Wessman -08Frövi IK10,94
3Hedda Reinebo -07KFUM Örebro10,94
4Ella Olsson -07KFUM Örebro11,09
5Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn11,11
6Kim Semstrand -07IFK Nora11,26
7Elsa Unger -07IF Linnéa11,30
8Jonna Häggström -07KFUM Örebro11,32

    F9 600 M      
1Moa Kindbom -07Skeninge IK2.09,73
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF2.14,56
3Nova Andersson -07IF Hagen2.14,61
4Astrid Wallenius -08Västerås FK2.18,06
5Kim Semstrand -07IFK Nora2.29,62
6Miranda Koubek -08IF Start2.35,47
7Linnea Ekström -08Wedevågs IF2.39,80
-Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamnbröt

    F9 HÖJD      
1Moa Kindbom -07Skeninge IK1,17
2Nova Andersson -07IF Hagen1,06
3Nelly Bergstrand -07IK Stål1,06
4Midea Allard -08Eskilstuna FI1,06
5Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro1,02
6Alva Brunström -07IFK Nora0,98
7Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn0,94
8Daga Eriksson -07Stocksäters IF0,85
9Linnea Ekström -08Wedevågs IF0,80


Midea Allard
Daga Eriksson
Alva Brunström
Nelly Bergstrand
Elin Rubertsson
Moa Kindbom
Olivia Sjöholm
Linnea Ekström
Nova Andersson
80  85  90  94  98  102 106 110 111 113 115 117 119
-   -   o   o   o   xxo xxo xxx
xo  o   xxx
o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   xo  xxo xxo xxx
-   -   o   o   xo  xo  o   o   o   xxo xo  xxo xxx
o   o   o   xo  xxo xo  xxx
o   xxx
o   o   o   xo  o   o   o   xxx
    F9 LÄNGD ZON      
1Moa Kindbom -07Skeninge IK3,51
2Therese Pettersson -07Lidköpings IS3,50
3Nelly Bergstrand -07IK Stål3,39
4Olivia Okara -07KFUM Örebro3,28
5Ella Olsson -07KFUM Örebro3,11
6Ella Lindgren -07KFUM Örebro2,94
7Maja Sjödin -07Stocksäters IF2,94
8Wilma Wessman -08Frövi IK2,90
9Tuva Frih -07Åsbro GoIF2,86
10Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro2,85
11Lova Rodesten -07KFUM Örebro2,83
12Jonna Häggström -07KFUM Örebro2,80
13Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn2,69
14Elsa Unger -07IF Linnéa2,68
15Maja Koss -07KFUM Örebro2,67
16Alva Sundqvist -08Frövi IK2,66
17Lilly Sartz -07Stocksäters IF2,63
18Flora Bergqvist -07KFUM Örebro2,61
19Amelie Widegren -08KFUM Örebro2,59
20Maja Sandberg -07KFUM Örebro2,56
21Linnea Ekström -08Wedevågs IF2,53
22Elsa Brorsson -07KFUM Örebro2,52
23Hedda Reinebo -07KFUM Örebro2,51
24Elsa Rosmark -07KFUM Örebro2,51
25Klara Sandberg -07KFUM Örebro2,45
26Stella Holmstedt -07KFUM Örebro2,35
27Alice Wetterlund -08Borensbergs IF2,26
28Ewelina Ask -07KFUM Örebro2,16
29Elwira Englund -08Stocksäters IF2,13
30Filippa Mäkinen -07KFUM Örebro2,02
31Ella Jönsson -07KFUM Örebro1,97
32Signe Åkesson -07KFUM Örebro1,90
33Linnea Börjeskog -09KFUM Örebro1,87
-Isa Zune -07Motala AIF0,00

Olivia Okara
Linnea Börjeskog
Amelie Widegren
Ella Lindgren
Maja Sjödin
Maja Sandberg
Elsa Unger
Elsa Brorsson
Ella Olsson
Alice Wetterlund
Wilma Wessman
Maja Koss
Ewelina Ask
Stella Holmstedt
Moa Kindbom
Olivia Sjöholm
Signe Åkesson
Hedda Reinebo
Therese Pettersson
Ella Jönsson
Nelly Bergstrand
Klara Sandberg
Isa Zune
Flora Bergqvist
Elwira Englund
Lilly Sartz
Tuva Frih
Linnea Ekström
Elin Rubertsson
Filippa Mäkinen
Jonna Häggström
Alva Sundqvist
Lova Rodesten
Elsa Rosmark
 311   320   297   328   292   325
 178   187   186
 227   259   250
 286   278   285   294   291   290
 285   255   287   245   275   294
 250   250   256
 268   234   227
 245   233   252
 276   279   297   297   311   310
 207   212   226
 289   268   280     x   290     x
 267   206   240
 184   171   216
 232   235   220
 313   317     x   332   351   339
 285   274   270
 190   182   181
 239   251   250
 329   330   323   323   350   332
 197   183     x
 306     x   296   285   339   327
 245   235   223
   x     x     x
 261   241   261
 208   213   207
 263   246   252
 279   286   266
 244   253   249
 269   251   259
 188   186   202
 280   269   260
 251   261   266
 256   270   283
 240   251     x
    F9 KULA 2,0      
1Therese Pettersson -07Lidköpings IS5,07
2Midea Allard -08Eskilstuna FI5,06
3Moa Kindbom -07Skeninge IK4,25
4Isa Zune -07Motala AIF4,18
5Maja Sjödin -07Stocksäters IF4,00
6Nelly Bergstrand -07IK Stål3,97
7Elsa Unger -07IF Linnéa3,75
8Linnea Ekström -08Wedevågs IF3,55
9Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn3,35
10Wilma Tagesson -08KFUM Örebro3,33
11Wilma Wessman -08Frövi IK2,99
12Stella Holmstedt -07KFUM Örebro2,66
13Linnea Börjeskog -09KFUM Örebro2,25
14Linnea Friström -09KFUM Örebro2,13

Maja Sjödin
Nelly Bergstrand
Linnea Börjeskog
Midea Allard
Moa Kindbom
Elin Rubertsson
Linnea Ekström
Elsa Unger
Isa Zune
Wilma Tagesson
Therese Pettersson
Stella Holmstedt
Wilma Wessman
Linnea Friström
 257   377   400
 338   397   354   323   368   371
 191   192   225
 488   506   454   436   480   450
 425   352   378   404   388   391
 335     x   304
 355   341   327   347     x   304
 360   272   327   375   281   347
 351   418     x   345   366   378
 333   319   258
   x   457   465   505   499   507
   x   227   266
 299   247   257
 211   185   213

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram