RESULTATLISTA I PDF-FORMAT

  Resultat Triumfglass-spelen 29 nov 2014

   Åsbro GoIF och Stocksäters IF arrangerade i Tybblelundshallen, Örebro
   Tävlingsledare: Börje Nordin
 
    MÄN 60 M      
1Braulio Ribeiro -92IFK Nora7,42
2Peter Wallin -71IFK Märsta7,57
3Dag Dacke -65IFK Märsta7,71
4Anton Östebo -96Glanshammars IF7,97
5David Svensson -97Stocksäters IF8,00
6Anthony Treacher -39IFK Lidingö9,10
7Tomas Eriksson -51KFUM Örebro9,27
8Lars Wennblom -34Hässelby SK9,46

    MÄN 200 M  HEAT 1    
1Anthony Treacher -39IFK Lidingö30,78
2Lars Wennblom -34Hässelby SK31,84M80Europarek.
3Ingvar Lindqvist -38IFK Lidingö35,02

    MÄN 200 M  HEAT 2    
1Braulio Ribeiro -92IFK Nora23,53
2Peter Wallin -71IFK Märsta24,00
3Anton Östebo -96Glanshammars IF25,42
4Sergej Nikolajev -73Hässelby SK25,68

    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA    
1Braulio Ribeiro -92IFK Nora23,53
2Peter Wallin -71IFK Märsta24,00
3Anton Östebo -96Glanshammars IF25,42
4Sergej Nikolajev -73Hässelby SK25,68
5Anthony Treacher -39IFK Lidingö30,78
6Lars Wennblom -34Hässelby SK31,84
7Ingvar Lindqvist -38IFK Lidingö35,02

    MÄN 1000 M      
1Abshir Aweys -95KFUM Örebro2.41,54
2William Fransson -96KFUM Örebro2.43,22
3Oscar Östebo -96Glanshammars IF2.47,65
4Rodney Hundermark -69IFK Nora3.01,69
5Sören Forsberg -63IF Start3.07,10
6Nils Nestor -52Hässelby SK3.22,29

    MÄN HÖJD      
1Kevin Duvert -98IFK Märsta1,95
2Simon Wiklund -99IK Wilske1,95
3Robin Edqvist -99KFUM Örebro1,77
4William Rågstad -00Stocksäters IF1,50


Robin Edqvist
Simon Wiklund
Kevin Duvert
William Rågstad
135 140 145 150 155 160 165 170 175 177 180 183 186 189 192 195 198
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xxo o   xxx
o   o   o   o   xxx
    MÄN STAV      
1Lars Wennblom -34Hässelby SK2,54M80Europarek.
-Sergej Nikolajev -73Hässelby SK0,00


Lars Wennblom
Sergej Nikolajev
214 224 234 244 254 264 354
o   -   o   o   o   x-
                        xxx
    MÄN KULA      
1Anton Johansson -96KFUM Örebro12,29
2Ola Roos -71Mölndals AIK11,93
3Fredrik Roos -77KFUM Örebro10,85
4Mats Matsson -72Västerås FK10,69
5Palle Storm -77FK Studenterna8,63

Anton Johansson
Ola Roos
Mats Matsson
Fredrik Roos
Palle Storm
1229  1209  1217     x  1104     x
1144     x     x  1154  1193     x
1047  1069  1030  1017  1009   975
1085   971  1051  1017     x     x
 834     x   863     x   819   830
    P17 60 M      
1Kevin Duvert -98IFK Märsta7,68
2Olle Ohrmér -99Nyköpings BIS7,93
3Arvid Larsson -99Stocksäters IF8,11

    P17 200 M      
1Kevin Duvert -98IFK Märsta24,47
2Olle Ohrmér -99Nyköpings BIS25,76
-Dag Dacke -65 utom tävlIFK Märsta25,49

    P17 1000 M      
1Jonathan Edemalm -99Eskilstuna FI2.47,97
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro2.49,07
3Abdi Farah -98Stocksäters IF2.58,79
-Kevin Duvert -98IFK Märstabröt

    P17 TRESTEG      
1Oskar Erixon -99IK Westmannia12,49
2Thomas Rydh-Sternbeck -99Österhaninge IF11,61

Oskar Erixon
Thomas Rydh-Sternbeck
1249  1210  1245  1231  1188     -
1161     x     -     -     -     -
    P17 KULA 5,0      
1Kevin Duvert -98IFK Märsta10,77

Kevin Duvert
1020  1047  1077     x  1060     x
    P15 60 M  HEAT 1    
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro8,16Final
2Oskar Palmén -00Karlskoga FIF8,43Final
3Felix Wallin -01IFK Märsta8,59
4Viktor Karlsson -00Wedevågs IF8,99
5Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro9,08

    P15 60 M  HEAT 2    
1Daniel Grenegård -00IF Göta7,90Final
2Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF8,16Final
3Kalle Hällgren -01KFUM Örebro8,17Final
4Jack Tranderyd -00KFUM Örebro8,36Final
5Melvin Wahlström -01Motala AIF8,88
6Erik Hanell -01Stocksäters IF9,35

    P15 60 M  HEAT 3    
1Tomas Johansson -00KFUM Örebro7,99Final
2Calle Henrysson -01IFK Märsta8,55Final
3Simon Lövgren -00KFUM Örebro8,78
4William Rågstad -00Stocksäters IF8,91
5Linus Strand -01KFUM Örebro8,98
6Gustav K Karlsson -00KFUM Örebro9,40

    P15 60 M  FINAL    
1Daniel Grenegård -00IF Göta7,88
2Tomas Johansson -00KFUM Örebro8,04
3Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF8,21
4Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro8,26
5Kalle Hällgren -01KFUM Örebro8,28
6Jack Tranderyd -00KFUM Örebro8,45
7Oskar Palmén -00Karlskoga FIF8,57
8Calle Henrysson -01IFK Märsta8,58

    P15 200 M  HEAT 1    
1Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro29,17
2Linus Strand -01KFUM Örebro29,38
3Viktor Karlsson -00Wedevågs IF31,77

    P15 200 M  HEAT 2    
1Tomas Johansson -00KFUM Örebro25,90
2Kalle Hällgren -01KFUM Örebro27,69
3Calle Henrysson -01IFK Märsta27,87

    P15 200 M  HEAT 3    
1Alexander Larsson -00KFUM Örebro25,47
2Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro27,42
3Felix Wallin -01IFK Märsta28,41
4Theodor Duvert -01IFK Märsta28,94

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Alexander Larsson -00KFUM Örebro25,47
2Tomas Johansson -00KFUM Örebro25,90
3Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro27,42
4Kalle Hällgren -01KFUM Örebro27,69
5Calle Henrysson -01IFK Märsta27,87
6Felix Wallin -01IFK Märsta28,41
7Theodor Duvert -01IFK Märsta28,94
8Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro29,17
9Linus Strand -01KFUM Örebro29,38
10Viktor Karlsson -00Wedevågs IF31,77

    P15 800 M      
1Alexander Larsson -00KFUM Örebro2.17,15
2Oscar Taha -02IFK Lidingö2.23,96
3Ulf Thuresson -01Stocksäters IF2.44,76

    P15 STAV      
1Simon Thor -00IFK Märsta4,00
2Tomas Johansson -00KFUM Örebro3,64
3Theodor Duvert -01IFK Märsta2,64
4Erik Hanell -01Stocksäters IF2,44
5Jack Tranderyd -00KFUM Örebro2,34
6Melvin Wahlström -01Motala AIF2,04


Erik Hanell
Melvin Wahlström
Simon Thor
Jack Tranderyd
Theodor Duvert
Tomas Johansson
184 194 204 214 224 234 244 254 264 274 324 334 344 354 364 374 384 400 410
        o   o   o   o   xo  xxx
o   xxo o   xxx
                                        xo  xo  xo  xxo xxo o   o   xo  xxx
                xo  o   -   xxx
        o   o   o   o   o   xxo xxo xxx
                                        xo  xxo o   o   xxo xxx
    P15 TRESTEG      
1Simon Thor -00IFK Märsta12,05
2Daniel Grenegård -00IF Göta11,69
3Oskar Palmén -00Karlskoga FIF10,69
4Viktor Karlsson -00Wedevågs IF8,68

Viktor Karlsson
Simon Thor
Oskar Palmén
Daniel Grenegård
 786   809   783     x   760   868
   x  1170     x  1205     x     x
1041  1069  1045  1021  1018     -
1094  1169  1158  1153     -     -
    P15 KULA 4,0      
1Simon Thor -00IFK Märsta13,82
2Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro12,19
3Theodor Duvert -01IFK Märsta9,64
4Calle Henrysson -01IFK Märsta7,79
5Jack Tranderyd -00KFUM Örebro7,09

Calle Henrysson
Sebastian Erlandh
Theodor Duvert
Jack Tranderyd
Simon Thor
 677   779   719     x     x     x
1149     x  1219     x  1141     x
 937   927   964     x   948     -
 709   698   574     -     -     -
1338  1382  1325  1248  1308     -
    P13 60 M  HEAT 1    
1Oscar Taha -02IFK Lidingö8,58FinalA
2Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,86FinalB
3Albin Engqvist -02IF Hagen9,08FinalB
4Tobias Erlandh -03KFUM Örebro9,21
5Gustav Andersson -02IFK Lidingö9,85
6Benjamin Berge -03Motala AIF10,21

    P13 60 M  HEAT 2    
1Mattias Waernulf -02Västerås FK8,45FinalA
2Jonathan Westerberg -02IFK Lidingö8,53FinalA
3William Nilsson -03KFUM Örebro8,80FinalB
4Eric Hägge Lundberg -02IFK Lidingö9,19FinalB
5Noel Tavares Jansen -03IF Linnéa9,29
-Veljko Paripovic -03KFUM ÖrebroDQ F4.3.15

    P13 60 M  HEAT 3    
1Zion Eriksson -02Täby IS7,80FinalA
2Liam Wiklander -03IK Norrköping FI8,78FinalB
3Joel Bergqvist -03Stocksäters IF9,63
3Oliver Smidskog -02Västerås FK9,63
5Max Öquist -02IFK Lidingö9,65
6Samuel Agtorn -03Västerås FK9,75
7Evald Håkansson -02Karlskoga FIF10,11

    P13 60 M  HEAT 4    
1David Århammar -02IF Linnéa8,40FinalA
2Viktor Palmén -02Karlskoga FIF8,77FinalA
3Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF8,83FinalB
4Max Malmsten -02IFK Lidingö9,14FinalB
5Jesper Rygh -03IFK Nora9,46
6Oliver Johansson Elvin -03Motala AIF10,25

    P13 60 M  HEAT 5    
1Elias Stadelmann -02IK Norrköping FI8,49FinalA
2Måns Boshuis -02IFK Lidingö8,66FinalA
3Oliver Unosson -02Fjugesta IF8,95FinalB
4Ludvig Neuburg -02IFK Lidingö9,23
5Kevin Bodén -02Motala AIF9,49
6Philip Zetterman -03KFUM Örebro9,59
7Julius Mördrup -02IFK Lidingö10,13
8Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF10,21

    P13 60 M  A-FINAL    
1Zion Eriksson -02Täby IS7,91
2David Århammar -02IF Linnéa8,31
3Elias Stadelmann -02IK Norrköping FI8,53
4Mattias Waernulf -02Västerås FK8,57
5Oscar Taha -02IFK Lidingö8,59
6Jonathan Westerberg -02IFK Lidingö8,67
7Måns Boshuis -02IFK Lidingö8,79
8Viktor Palmén -02Karlskoga FIF8,84

    P13 60 M  B-FINAL    
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,70
2Liam Wiklander -03IK Norrköping FI8,74
3Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF8,80
4Oliver Unosson -02Fjugesta IF8,99
5Albin Engqvist -02IF Hagen9,07
6Max Malmsten -02IFK Lidingö9,13
7Eric Hägge Lundberg -02IFK Lidingö9,18
-William Nilsson -03KFUM Örebroej start

    P13 200 M  HEAT 1    
1Ludvig Neuburg -02IFK Lidingö30,52
2Philip Zetterman -03KFUM Örebro32,21
3Benjamin Berge -03Motala AIF37,38

    P13 200 M  HEAT 2    
1Kevin Bodén -02Motala AIF30,80
2Gustav Andersson -02IFK Lidingö31,89
3Noel Tavares Jansen -03IF Linnéa32,57

    P13 200 M  HEAT 3    
1David Parmryd -02IF Linnéa30,64
2Noha Ohlsson -02KFUM Örebro30,78
3Oliver Smidskog -02Västerås FK31,88
4Isak Lindberg -03IF Hagen34,35

    P13 200 M  HEAT 4    
1Måns Boshuis -02IFK Lidingö29,52
2Ludvig Molinder -03KFUM Örebro29,92
3Max Öquist -02IFK Lidingö31,45
4Julius Mördrup -02IFK Lidingö32,05

    P13 200 M  HEAT 5    
1Liam Wiklander -03IK Norrköping FI29,60
2Viktor Palmén -02Karlskoga FIF29,79
3Albin Engqvist -02IF Hagen30,56

    P13 200 M  HEAT 6    
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro28,85
2Max Malmsten -02IFK Lidingö29,15
3Albin Wallenius -03Västerås FK29,69
4Pontus Gustavsson -02Västerås FK29,85

    P13 200 M  HEAT 7    
1Jonathan Westerberg -02IFK Lidingö27,88
2Elias Stadelmann -02IK Norrköping FI27,91
3Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF29,43
4Eric Hägge Lundberg -02IFK Lidingö29,88

    P13 200 M  HEAT 8    
1Zion Eriksson -02Täby IS25,31
2Oscar Taha -02IFK Lidingö26,73
3David Århammar -02IF Linnéa28,01
4Robin Isaksson -02IFK Lidingö29,12

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Zion Eriksson -02Täby IS25,31
2Oscar Taha -02IFK Lidingö26,73
3Jonathan Westerberg -02IFK Lidingö27,88
4Elias Stadelmann -02IK Norrköping FI27,91
5David Århammar -02IF Linnéa28,01
6Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro28,85
7Robin Isaksson -02IFK Lidingö29,12
8Max Malmsten -02IFK Lidingö29,15
9Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF29,43
10Måns Boshuis -02IFK Lidingö29,52
11Liam Wiklander -03IK Norrköping FI29,60
12Albin Wallenius -03Västerås FK29,69
13Viktor Palmén -02Karlskoga FIF29,79
14Pontus Gustavsson -02Västerås FK29,85
15Eric Hägge Lundberg -02IFK Lidingö29,88
16Ludvig Molinder -03KFUM Örebro29,92
17Ludvig Neuburg -02IFK Lidingö30,52
18Albin Engqvist -02IF Hagen30,56
19David Parmryd -02IF Linnéa30,64
20Noha Ohlsson -02KFUM Örebro30,78
21Kevin Bodén -02Motala AIF30,80
22Max Öquist -02IFK Lidingö31,45
23Oliver Smidskog -02Västerås FK31,88
24Gustav Andersson -02IFK Lidingö31,89
25Julius Mördrup -02IFK Lidingö32,05
26Philip Zetterman -03KFUM Örebro32,21
27Noel Tavares Jansen -03IF Linnéa32,57
28Isak Lindberg -03IF Hagen34,35
29Benjamin Berge -03Motala AIF37,38

    P13 600 M  HEAT 1    
1Eric Hägge Lundberg -02IFK Lidingö1.53,67
2Ludvig Molinder -03KFUM Örebro1.56,06
3Viktor Palmén -02Karlskoga FIF1.59,70
4Max Öquist -02IFK Lidingö2.02,85
5Gustav Andersson -02IFK Lidingö2.08,07
6Albin Hjelte -02Stocksäters IF2.08,20
7Vilmer Göthlin -03KFUM Örebro2.08,83

    P13 600 M  HEAT 2    
1Dennis Holmstedt -02IK Westmannia1.35,75
2Robin Isaksson -02IFK Lidingö1.44,70
3Henrik Franzén -03KFUM Örebro1.47,24
4Albin Wallenius -03Västerås FK1.48,28
5Kevin Bodén -02Motala AIF1.48,43
6Julius Mördrup -02IFK Lidingö1.51,37
7Max Malmsten -02IFK Lidingö1.52,20
8Noha Ohlsson -02KFUM Örebro1.53,55

    P13 600 M  SAMLAD LISTA    
1Dennis Holmstedt -02IK Westmannia1.35,75
2Robin Isaksson -02IFK Lidingö1.44,70
3Henrik Franzén -03KFUM Örebro1.47,24
4Albin Wallenius -03Västerås FK1.48,28
5Kevin Bodén -02Motala AIF1.48,43
6Julius Mördrup -02IFK Lidingö1.51,37
7Max Malmsten -02IFK Lidingö1.52,20
8Noha Ohlsson -02KFUM Örebro1.53,55
9Eric Hägge Lundberg -02IFK Lidingö1.53,67
10Ludvig Molinder -03KFUM Örebro1.56,06
11Viktor Palmén -02Karlskoga FIF1.59,70
12Max Öquist -02IFK Lidingö2.02,85
13Gustav Andersson -02IFK Lidingö2.08,07
14Albin Hjelte -02Stocksäters IF2.08,20
15Vilmer Göthlin -03KFUM Örebro2.08,83

    P13 HÖJD      
1Zion Eriksson -02Täby IS1,53
2Elliot Duvert -03IFK Märsta1,50
3Måns Boshuis -02IFK Lidingö1,44
4Julius Mördrup -02IFK Lidingö1,32
4Kevin Bodén -02Motala AIF1,32
6Oliver Unosson -02Fjugesta IF1,28
7Evald Håkansson -02Karlskoga FIF1,28
8Max Malmsten -02IFK Lidingö1,28
9Robin Isaksson -02IFK Lidingö1,24
9Samuel Agtorn -03Västerås FK1,24
11Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF1,24
12Oskar Hjelte -02Stocksäters IF1,24
13Erik Lindkvist -02Wedevågs IF1,20


Rasmus Rågstad
Max Malmsten
Julius Mördrup
Elliot Duvert
Erik Lindkvist
Oskar Hjelte
Kevin Bodén
Oliver Unosson
Evald Håkansson
Måns Boshuis
Zion Eriksson
Robin Isaksson
Samuel Agtorn
110 115 120 124 128 132 136 140 144 147 150 153
o   xo  o   o   xxx
-   -   -   xo  xxo xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xo  o   o   xxx
xo  o   o   xxx
o   o   xxo xo  xxx
-   o   o   o   o   o   xxx
o   xo  xo  o   o   xxx
o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxo o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xo  o   o   o
-   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
    P13 STAV      
1Måns Roos -02Mölndals AIK2,24
2Joel Bergqvist -03Stocksäters IF1,84
3Ludvig Neuburg -02IFK Lidingö1,74
3Måns Boshuis -02IFK Lidingö1,74
5Tobias Erlandh -03KFUM Örebro1,64
6Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro1,64
7Max Malmsten -02IFK Lidingö1,54


Ludvig Neuburg
Måns Boshuis
Måns Roos
Max Malmsten
Lukas Bjuremar
Tobias Erlandh
Joel Bergqvist
144 154 164 174 184 194 204 214 224 234
o   o   o   xo  -   xxx
o   o   o   xo  -
            o   -   o   o   o   o   xxx
xo  xxo xxx
xo  xo  xo  xxx
o   o   o   xxx
        o   o   o   xxx
    P13 TRESTEG ZON      
1David Århammar -02IF Linnéa10,91
2Måns Boshuis -02IFK Lidingö10,14
3Elias Stadelmann -02IK Norrköping FI10,06
4Pontus Gustavsson -02Västerås FK9,83
5Robin Isaksson -02IFK Lidingö9,58
6Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF9,28
7André Särnholm -02KFUM Örebro9,26
8Ludvig Molinder -03KFUM Örebro9,00
9Noha Ohlsson -02KFUM Örebro8,75
10David Parmryd -02IF Linnéa8,53
11Henrik Franzén -03KFUM Örebro8,30
12Oliver Smidskog -02Västerås FK8,26
13Julius Mördrup -02IFK Lidingö8,13
14Tobias Erlandh -03KFUM Örebro8,10
15Samuel Agtorn -03Västerås FK8,07
16Max Malmsten -02IFK Lidingö7,95
17Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro7,90
18Erik Lindkvist -02Wedevågs IF7,49
19Benjamin Berge -03Motala AIF7,12
-Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF0,00

Noha Ohlsson
Ludvig Molinder
Rasmus Rågstad
Max Malmsten
Lukas Bjuremar
André Särnholm
Pontus Gustavsson
Henrik Franzén
Tobias Erlandh
Benjamin Berge
David Århammar
Elias Stadelmann
Robin Isaksson
Samuel Agtorn
Julius Mördrup
Oliver Smidskog
David Parmryd
Karl-William Einarsson
Erik Lindkvist
Måns Boshuis
 875   873   875
 881   865   824   824   864   900
   x     -     -
 790   795   714
 789   790   785
 926   893   903   896   915     -
 983   956   966     -     -     -
 830   827   814
 810   797     x
 712   697     x
1091  1070     -  1025  1083  1019
   x  1003   995  1004  1006   950
 926   895   904   933   958   936
 801   807   793
 813   797   792
 808   826   826
 805   834   853
 921   910   898   881   928     x
 730   749   726
 972   971   809   961   970  1014
    P13 KULA 3,0      
1Måns Roos -02Mölndals AIK10,95
2Pontus Gustavsson -02Västerås FK9,26
3Evald Håkansson -02Karlskoga FIF8,81
4Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,81
5Eric Hägge Lundberg -02IFK Lidingö8,23
6Liam Wiklander -03IK Norrköping FI7,71
7Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro7,50
8Max Malmsten -02IFK Lidingö7,49
9Ludvig Neuburg -02IFK Lidingö7,17
10Jonathan Westerberg -02IFK Lidingö6,98
11Erik Lindkvist -02Wedevågs IF6,69
12Oliver Johansson Elvin -03Motala AIF6,60
13Gustav Andersson -02IFK Lidingö6,46
14Oskar Hjelte -02Stocksäters IF6,10
15Julius Mördrup -02IFK Lidingö6,10
16Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF6,02
17Jesper Rygh -03IFK Nora6,01
18Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF5,72
19Benjamin Berge -03Motala AIF3,35

Gustav Andersson
Erik Lindkvist
Oliver Johansson Elvin
Oskar Hjelte
Liam Wiklander
Måns Roos
Jonathan Westerberg
Max Malmsten
Rasmus Rågstad
Benjamin Berge
Robin Isaksson
Eric Hägge Lundberg
Julius Mördrup
Evald Håkansson
Pontus Gustavsson
Jesper Rygh
Ludvig Neuburg
Lukas Bjuremar
Karl-William Einarsson
 638   646   603
 578   650   669
 591   578   660
 610   575   544
 603   717   730   769   771   770
1074  1066  1059  1095  1081  1085
 691   698   633
   x   713   718   696   698   749
 518   546   572
 335   329   316
 735   768   825   811   881   791
 761   823   763   761   759   773
 610     -     -
 840   871   849   830   867   881
   x   904     x     x     x   926
 535   601   489
 698   661   717
 651   584   750   677   623   698
 602   544   549
    P11 60 M  HEAT 1    
1Isak Olausson -04IK Wilske9,51Final
2Alexander Boström -04Frövi IK9,53Final
3Alvin Reinebo -04KFUM Örebro9,61Final
4Viktor Stenberg-Lilja -04KFUM Örebro9,84Final
5Markus Karlsson -04Wedevågs IF9,95
6Oscar Johnsson -04KFUM Örebro10,58
7Viktor Dahlblom -04Västerås FK10,66

    P11 60 M  HEAT 2    
1Walter Thornberg -04Mälarhöjdens IK9,27Final
2Elvin Öhrström -04IF Linnéa9,42Final
3Carl Johansson -04Åsbro GoIF9,61Final
4Emil Fredensborg -04KFUM Örebro9,62Final
5Vilgot Lenninger -04IF Linnéa9,94
6Edvin Öjebrandt -04KFUM Örebro10,15
7Simon Björkegren -04Stocksäters IF10,29

    P11 60 M  FINAL    
1Walter Thornberg -04Mälarhöjdens IK9,25
2Alvin Reinebo -04KFUM Örebro9,36
3Elvin Öhrström -04IF Linnéa9,37
4Alexander Boström -04Frövi IK9,38
5Isak Olausson -04IK Wilske9,40
6Carl Johansson -04Åsbro GoIF9,50
7Emil Fredensborg -04KFUM Örebro9,75
8Viktor Stenberg-Lilja -04KFUM Örebro9,98

    P11 200 M  HEAT 1    
1Leo Eriksson -04KFUM Örebro34,14
2Markus Karlsson -04Wedevågs IF35,62
3Oscar Johnsson -04KFUM Örebro35,67

    P11 200 M  HEAT 2    
1Vilgot Lenninger -04IF Linnéa34,31
2Edvin Öjebrandt -04KFUM Örebro34,88
-Carl Johansson -04Åsbro GoIFej start

    P11 200 M  HEAT 3    
1Alvin Reinebo -04KFUM Örebro30,72
2Elvin Öhrström -04IF Linnéa31,11
3Walter Thornberg -04Mälarhöjdens IK31,32
-Isak Olausson -04IK Wilskebröt

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Alvin Reinebo -04KFUM Örebro30,72
2Elvin Öhrström -04IF Linnéa31,11
3Walter Thornberg -04Mälarhöjdens IK31,32
4Leo Eriksson -04KFUM Örebro34,14
5Vilgot Lenninger -04IF Linnéa34,31
6Edvin Öjebrandt -04KFUM Örebro34,88
7Markus Karlsson -04Wedevågs IF35,62
8Oscar Johnsson -04KFUM Örebro35,67

    P11 600 M      
1Elvin Öhrström -04IF Linnéa2.07,00
2Vilgot Lenninger -04IF Linnéa2.11,32

    P11 HÖJD      
1Walter Thornberg -04Mälarhöjdens IK1,34
2Alexander Boström -04Frövi IK1,24
3Elvin Öhrström -04IF Linnéa1,24
4Vilgot Lenninger -04IF Linnéa1,16
5Axel Stackling -04Stocksäters IF1,04


Vilgot Lenninger
Alexander Boström
Elvin Öhrström
Walter Thornberg
Axel Stackling
95  100 104 108 112 116 120 124 128 130 132 134 136
o   o   o   xo  o   xxo xxx
-   o   o   xo  o   xo  o   o   xxx
o   o   o   o   xo  o   xxo xo  xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   o   xo  o   xo  xxx
xo  xo  xo  xxx
    P11 LÄNGD ZON      
1Walter Thornberg -04Mälarhöjdens IK3,96
2Alexander Boström -04Frövi IK3,92
3Elvin Öhrström -04IF Linnéa3,92
4Leo Eriksson -04KFUM Örebro3,65
5Isak Olausson -04IK Wilske3,62
6Vilgot Lenninger -04IF Linnéa3,61
7Simon Björkegren -04Stocksäters IF3,47
8Oscar Johnsson -04KFUM Örebro3,27
9Markus Karlsson -04Wedevågs IF3,18

Isak Olausson
Simon Björkegren
Leo Eriksson
Walter Thornberg
Elvin Öhrström
Markus Karlsson
Oscar Johnsson
Vilgot Lenninger
Alexander Boström
 336   340   362   359   347   350
 335   329   347   337   329   339
 364   330   365   347   357   356
 362   374   384   381   396   376
 392   383   377   351   377   366
 315   318   306
 320   309   327   310   300   311
 361     x   346   337   346     x
 345   372   362   371   392   388
    P11 KULA 2,0      
1Alexander Boström -04Frövi IK8,52
2Vilgot Lenninger -04IF Linnéa7,92
3Leo Eriksson -04KFUM Örebro7,25
4Emil Fredensborg -04KFUM Örebro7,20
5Simon Björkegren -04Stocksäters IF5,71
6Marvin Lindqvist -04KFUM Örebro5,63
7Axel Stackling -04Stocksäters IF5,57
8Viktor Dahlblom -04Västerås FK5,45

Axel Stackling
Alexander Boström
Simon Björkegren
Emil Fredensborg
Vilgot Lenninger
Leo Eriksson
Viktor Dahlblom
Marvin Lindqvist
 499   557   520   507   535   484
 750   778   852   749   743   736
 571   566   471   551   537   559
 690   718   720   651   639   657
 726   694   709   623     x   792
 700   715   674   672   725   701
 517   545   531   512   520   539
 480   551   500   517   515   563
    P10 60 M  HEAT 1    
1Linus Jönsson -05IK Norrköping FI9,51Final
2Isac Bäckman -05Motala AIF10,10Final
3Ed Permstäde -05Glanshammars IF10,18Final
4Sebastian Brodin -05Glanshammars IF10,21
5Erik Ask -05Västerås FK10,22
6Mio Sörling -05KFUM Örebro10,71

    P10 60 M  HEAT 2    
1Edvin Unger -05IF Linnéa9,35Final
2Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro9,83Final
3Jakob Århammar -05IF Linnéa9,93Final
4Josef Lindberg -05IF Linnéa10,09Final
5Hampus Wiborg -05KFUM Örebro10,24
6Axel Starsmark -05KFUM Örebro10,51

    P10 60 M  HEAT 3    
1Max Titus -05Frövi IK9,72Final
2Oscar Hjortsberg -05Glanshammars IF10,50
3Martin Wrobel -05Fjugesta IF10,50
4Anton Eklind -05KFUM Örebro10,51
5Leon Bodén -05Motala AIF11,04

    P10 60 M  FINAL    
1Edvin Unger -05IF Linnéa9,23
2Linus Jönsson -05IK Norrköping FI9,31
3Max Titus -05Frövi IK9,57
4Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro9,76
5Jakob Århammar -05IF Linnéa10,07
6Josef Lindberg -05IF Linnéa10,10
7Isac Bäckman -05Motala AIF10,16
8Ed Permstäde -05Glanshammars IF10,24

    P10 200 M  HEAT 1    
1Josef Lindberg -05IF Linnéa34,98
2Mio Sörling -05KFUM Örebro36,09
3Martin Wrobel -05Fjugesta IF37,09
4Leon Hultman -05KFUM Örebro37,10

    P10 200 M  HEAT 2    
1Johan Lindkvist -06Wedevågs IF35,48
2Kaspar Frykman-Lindberg -05KFUM Örebro36,13
3Erik Ask -05Västerås FK36,43
4Hampus Wiborg -05KFUM Örebro36,44

    P10 200 M  HEAT 3    
1Jakob Århammar -05IF Linnéa33,72
2Isac Bäckman -05Motala AIF34,15
3Oliver Vesterlund -05IK Norrköping FI34,59
4Sebastian Brodin -05Glanshammars IF35,00

    P10 200 M  HEAT 4    
1Edvin Unger -05IF Linnéa31,94
2Linus Jönsson -05IK Norrköping FI32,89
3Max Titus -05Frövi IK33,26
4Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro35,83

    P10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Edvin Unger -05IF Linnéa31,94
2Linus Jönsson -05IK Norrköping FI32,89
3Max Titus -05Frövi IK33,26
4Jakob Århammar -05IF Linnéa33,72
5Isac Bäckman -05Motala AIF34,15
6Oliver Vesterlund -05IK Norrköping FI34,59
7Josef Lindberg -05IF Linnéa34,98
8Sebastian Brodin -05Glanshammars IF35,00
9Johan Lindkvist -06Wedevågs IF35,48
10Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro35,83
11Mio Sörling -05KFUM Örebro36,09
12Kaspar Frykman-Lindberg -05KFUM Örebro36,13
13Erik Ask -05Västerås FK36,43
14Hampus Wiborg -05KFUM Örebro36,44
15Martin Wrobel -05Fjugesta IF37,09
16Leon Hultman -05KFUM Örebro37,10

    P10 600 M      
1Max Titus -05Frövi IK2.11,05
2Sebastian Brodin -05Glanshammars IF2.12,91
3Mio Sörling -05KFUM Örebro2.14,09
4Leon Bodén -05Motala AIF2.20,86
5Leon Hultman -05KFUM Örebro2.22,50
6Johan Runesson -05Fjugesta IF2.36,57
7Daniel Kindvall -05Fjugesta IF2.42,41

    P10 HÖJD      
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,22
2Erik Ask -05Västerås FK1,19
3Max Titus -05Frövi IK1,15
4Oliver Vesterlund -05IK Norrköping FI1,15
5Isac Bäckman -05Motala AIF1,11
6Robin Ringström -05KFUM Örebro0,99
7Leon Bodén -05Motala AIF0,99
8Daniel Kindvall -05Fjugesta IF0,95


Max Titus
Albin Gyhlenius
Erik Ask
Isac Bäckman
Robin Ringström
Oliver Vesterlund
Leon Bodén
Daniel Kindvall
85  90  95  99  103 107 111 115 119 122 125
-   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   xo  o   o   o   xxo o   xo  xxx
o   xo  o   o   o   xo  o   xo  o   xxx
o   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xxx
    P10 LÄNGD ZON      
1Max Titus -05Frövi IK3,99
2Edvin Unger -05IF Linnéa3,85
3Oliver Vesterlund -05IK Norrköping FI3,76
4Erik Ask -05Västerås FK3,63
5Isac Bäckman -05Motala AIF3,61
6Josef Lindberg -05IF Linnéa3,54
7Jakob Århammar -05IF Linnéa3,52
8Linus Jönsson -05IK Norrköping FI3,33
9Johan Runesson -05Fjugesta IF3,22
10Kaspar Frykman-Lindberg -05KFUM Örebro3,20
11Hampus Wiborg -05KFUM Örebro3,07
12Robin Ringström -05KFUM Örebro3,07
13Leon Hultman -05KFUM Örebro3,00
14Martin Wrobel -05Fjugesta IF2,98
15Anton Eklind -05KFUM Örebro2,91
-Axel Starsmark -05KFUM Örebro0,00

Oliver Vesterlund
Kaspar Frykman-Lindberg
Hampus Wiborg
Edvin Unger
Leon Hultman
Johan Runesson
Isac Bäckman
Robin Ringström
Anton Eklind
Martin Wrobel
Linus Jönsson
Axel Starsmark
Erik Ask
Josef Lindberg
Max Titus
Jakob Århammar
 313   341   356   349   376   346
   x   320   309
 294   307   294
 366   352   377   385   378   374
 235   264   300
 322   302   315
 360   360   361   346     x   339
 289   307     x
 284   291   279
 298     x     x
   x     x   327   333     x     x
   x     x     x
 348   333   348   337   363     x
 328   336   348   340   336   354
 384   395     x   387   374   399
 324     x     x   350   352     x
    P10 KULA 2,0      
1Gustav Jansson -05IK Westmannia7,37
2Leon Bodén -05Motala AIF6,87
3Isac Bäckman -05Motala AIF6,79
4Anton Eklind -05KFUM Örebro6,43
5Robin Ringström -05KFUM Örebro6,38
6Johan Runesson -05Fjugesta IF6,22
7Edvin Unger -05IF Linnéa5,99
8Oliver Vesterlund -05IK Norrköping FI5,91
9Erik Ask -05Västerås FK5,58
10Sebastian Gillström -05Fjugesta IF5,27
11Daniel Kindvall -05Fjugesta IF4,41

Leon Bodén
Daniel Kindvall
Johan Runesson
Robin Ringström
Edvin Unger
Isac Bäckman
Sebastian Gillström
Erik Ask
Oliver Vesterlund
Gustav Jansson
Anton Eklind
 651   687   666   678   665   632
 434     x   441
 538   611   622   571   571   611
 578   522   638   601   557   597
 599   576   510   495   545   565
 679   590   581   442   415   529
 527   510   483
 551   538   558
 562   582   571   514   571   591
 647   663   727   737   709   713
 527   581   615   530     x   643
    P9 60 M  HEAT 1    
1Mattias Kördel -06KFUM Örebro10,39FinalA
2Hampus Hillding -06KFUM Örebro10,71FinalA
3Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro11,01FinalB
4Isak Skogwik -06Fjugesta IF11,21FinalB
5Hugo Karlsson -06KFUM Örebro11,26FinalB
6Victor Andersson -06KFUM Örebro11,54

    P9 60 M  HEAT 2    
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro10,24FinalA
2Emil Lindberg -07Västerås FK10,63FinalA
3Viggo Olsson -06KFUM Örebro10,83FinalB
4Gustav Matsson -07Västerås FK11,00FinalB
5Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro11,52
6Olle Persson -06Stocksäters IF11,95

    P9 60 M  HEAT 3    
1Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,49FinalA
2Jasper Norlander -06Glanshammars IF10,77FinalB
3Tobias Zettergren -06KFUM Örebro10,98FinalB
4Hugo Eriksson -07Stocksäters IF11,17FinalB
5Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF11,33
6Jesper Lundgren -06Stocksäters IF11,96

    P9 60 M  HEAT 4    
1Oli Melander -06KFUM Örebro10,28FinalA
2Nils Wallin -06Glanshammars IF10,41FinalA
3Ville Bjuremar -06KFUM Örebro10,68FinalA
4Isak Roos -07Mölndals AIK11,44
5Hannes Kindvall -07Fjugesta IF11,65
6Isak Jönsson -08KFUM Örebro12,31

    P9 60 M  A-FINAL    
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro9,83
2Oli Melander -06KFUM Örebro10,17
3Mattias Kördel -06KFUM Örebro10,31
4Nils Wallin -06Glanshammars IF10,31
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,44
6Hampus Hillding -06KFUM Örebro10,55
7Emil Lindberg -07Västerås FK10,56
8Ville Bjuremar -06KFUM Örebro10,94

    P9 60 M  B-FINAL    
1Viggo Olsson -06KFUM Örebro10,57
2Tobias Zettergren -06KFUM Örebro10,62
3Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro10,99
4Gustav Matsson -07Västerås FK11,13
5Jasper Norlander -06Glanshammars IF11,23
6Hugo Karlsson -06KFUM Örebro11,31
7Isak Skogwik -06Fjugesta IF11,58
-Hugo Eriksson -07Stocksäters IFej start

    P9 600 M      
1Julius Wiklund -06IK Wilske2.14,77
2Buster Runheim -06KFUM Örebro2.15,68
3Emil Rastoder -06KFUM Örebro2.18,84
4Svante Widlund -07KFUM Örebro2.19,93
5Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF2.22,18
6Oli Melander -06KFUM Örebro2.29,39
7Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro2.33,65
8Edvin Halldin -06KFUM Örebro2.37,25
9Jesper Lundgren -06Stocksäters IF2.37,80
-Jasper Norlander -06Glanshammars IFbröt

    P9 HÖJD      
1Julius Wiklund -06IK Wilske1,17
2Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro1,06
3Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF1,06
4Ville Bjuremar -06KFUM Örebro1,02
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF0,98
6Jasper Norlander -06Glanshammars IF0,90
7Wilmer Larsson -07IK Wilske0,85


Wilmer Larsson
Johan Lindkvist
Jasper Norlander
Sigge Zetterdahl
Sigvard Einarsson
Ville Bjuremar
Julius Wiklund
80  85  90  94  98  102 106 110 113 115 117 119
o   xo  xxx
-   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxo xo  xo  xxx
o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
    P9 LÄNGD ZON      
1Hampus Hillding -06KFUM Örebro3,37
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF3,29
3Oli Melander -06KFUM Örebro3,23
4Sigge Bergentz -06KFUM Örebro3,18
5Julius Wiklund -06IK Wilske3,17
6Viggo Olsson -06KFUM Örebro3,16
7Tobias Zettergren -06KFUM Örebro3,15
8Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF2,96
9Gustav Matsson -07Västerås FK2,82
10Hugo Karlsson -06KFUM Örebro2,65
11Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro2,55
12Isak Skogwik -06Fjugesta IF2,50
13Jesper Lundgren -06Stocksäters IF2,49
14Edvin Halldin -06KFUM Örebro2,34
15Hannes Kindvall -07Fjugesta IF2,33
16Olle Persson -06Stocksäters IF2,28
17Wilmer Larsson -07IK Wilske2,22
18Noel Torell -06KFUM Örebro1,92

Jesper Lundgren
Wilmer Larsson
Noel Torell
Oli Melander
Gustav Matsson
Edvin Halldin
Tobias Zettergren
Olle Persson
Hampus Hillding
Viggo Olsson
Isak Skogwik
Oskar Gyhlenius
Hannes Kindvall
Sigvard Einarsson
Johan Lindkvist
Julius Wiklund
Hugo Karlsson
Sigge Bergentz
 249   223   214
 222   213   201
   x   186   192
 219   288   322   316   307   323
 270   282   280
 234   223   226
 288   302   272   288   312   315
 221   228   211
 317     x   333   330   321   337
 316   305   310   305   313   306
 250   238   240
 255   242   250
 231     x   233
 286   279   293   280   296     x
 324   321     x   329     x   316
 312   290   303   317   290   316
 254   223   265
 296   254   283   289   314   318
    P9 KULA 2,0      
1Wille Gäverth -06Åsbro GoIF6,97
2Kalle Svensén -06KFUM Örebro6,09
3Jasper Norlander -06Glanshammars IF6,08
4Ville Bjuremar -06KFUM Örebro5,67
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF5,55
6Tobias Zettergren -06KFUM Örebro5,08
7Victor Andersson -06KFUM Örebro4,90
8Hannes Kindvall -07Fjugesta IF4,69
9Hugo Karlsson -06KFUM Örebro4,02
10Wilmer Larsson -07IK Wilske3,97
11Isak Roos -07Mölndals AIK3,32

Wilmer Larsson
Jasper Norlander
Hannes Kindvall
Ville Bjuremar
Johan Lindkvist
Hugo Karlsson
Kalle Svensén
Wille Gäverth
Isak Roos
Tobias Zettergren
Victor Andersson
 371   397   395
   x   572   608     x   585   554
 440   407   469   392   428   425
 505   541   495   567   543     x
 525   462   525   555   523   488
 402   352   370
 609   548   550   576   566   597
 619   582   599   581   611   697
 332   310   284
   x   419   496   508   416   478
 490   445   383   357   454   433
    KVINNOR 60 M      
1Primrose Ulegård -76Västerås FK8,45
2Anna Fransson -97IK Wilske9,09
3Zandra Karlsson -83Kils AIK9,48

    KVINNOR 200 M      
1Primrose Ulegård -76Västerås FK28,30
2Jenny Rosén -72Nyköpings BIS28,44
3Anna Fransson -97IK Wilske31,45
4Zandra Karlsson -83Kils AIK32,15

    KVINNOR 1000 M      
1Josefin Gerdevåg -81KFUM Örebro3.01,06
2Erika Bergentz -73KFUM Örebro3.01,30K40Sv.rek.

    KVINNOR HÖJD      
1Linnéa Bodin -00KFUM Örebro1,55
2Nova Santunione -01IF Linnéa1,35


Nova Santunione
Linnéa Bodin
110 115 120 125 130 135 140 150 155 158
o   o   o   o   o   o   x--
-   -   -   -   -   -   o   o   xo  xxx
    KVINNOR TRESTEG      
1Anna Fransson -97IK Wilske9,64

Anna Fransson
   x    946      x    944    939    964
    KVINNOR KULA      
1Liselott Karlsson -72Lidköpings IS9,73
2Primrose Ulegård -76Västerås FK8,47
3Ulrika Matsson -76Västerås FK6,14

Primrose Ulegård
Liselott Karlsson
Ulrika Matsson
 847   826     x     -     -     -
 943   909   937   895   952   973
 585   613   502   614   531   522
    F17 60 M      
1Moa Seger -99Glanshammars IF8,03
2Eunice Nilsson -98KFUM Örebro8,44
3Maria Husby -99KFUM Örebro8,98
4Emelie Johansson -98Stocksäters IF9,01

    F17 200 M      
1Moa Seger -99Glanshammars IF26,25
2Eunice Nilsson -98KFUM Örebro28,37

    F17 1000 M      
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF3.15,42
2Lisa Brorson -99KFUM Örebro3.26,05
3Emma Jansson -98IK Westmannia3.28,50
4Agnes Jansson -98IK Westmannia3.33,38

    F17 TRESTEG      
1Emelina Wirebro -99Motala AIF9,49

Emelina Wirebro
   x      x    949      x      x      x
    F17 KULA 3,0      
1Julia Johansson Elvin -99Motala AIF10,17
2Rebecca Edberg -98IK Westmannia10,00

Julia Johansson Elvin
Rebecca Edberg
 953   993     x  1017   993   983
   x   965     x  1000   958   956
    F15 60 M  HEAT 1    
1Hilda Lindberg -01Västerås FK8,44Final
2Elin Antonsson -01Västerås FK8,56Final
3Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro8,73
4Linnea Johansson -00KFUM Örebro8,97
5Johanna Jarskog -01IF Linnéa9,24
6Elsa Widenström Findell -01IF Linnéa9,51

    F15 60 M  HEAT 2    
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,13Final
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF8,44Final
3Isabella Bornälv -00KFUM Örebro8,54Final
4Moa Ljungqvist -01IF Hagen8,80
5Ebba Löfholm -00KFUM Örebro8,92

    F15 60 M  HEAT 3    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro8,29Final
2Emelie Jälmeneng -01IK Wilske8,55Final
3Hanna Säfström -00KFUM Örebro8,61Final
4Hanna Strandahl -00KFUM Örebro8,74
5Linnea Holm -01KFUM Örebro9,19
6Jonna Sparring -01IF Linnéa9,58

    F15 60 M  FINAL    
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,14
2Emily Capobianco -01KFUM Örebro8,23
3Hilda Lindberg -01Västerås FK8,50
4Therese Knutsson -00Glanshammars IF8,52
5Isabella Bornälv -00KFUM Örebro8,54
6Elin Antonsson -01Västerås FK8,57
7Emelie Jälmeneng -01IK Wilske8,60
8Hanna Säfström -00KFUM Örebro8,63

    F15 200 M  HEAT 1    
1Moa Ljungqvist -01IF Hagen30,20
2Malin Lundmark -01IF Göta30,51
3Karolina Göthberg -01KFUM Örebro32,97

    F15 200 M  HEAT 2    
1Hanna Säfström -00KFUM Örebro28,02
2Emelie Jälmeneng -01IK Wilske28,49
3Jessica Persson -00KFUM Örebro28,96
4Cajsa Lindberg -00IF Hagen29,01

    F15 200 M  HEAT 3    
1Hilda Lindberg -01Västerås FK27,25
2Ebba Blomstrand -00KFUM Örebro27,61
3Elin Antonsson -01Västerås FK27,72
4Moa Eklundh -01KFUM Örebro27,85

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Hilda Lindberg -01Västerås FK27,25
2Ebba Blomstrand -00KFUM Örebro27,61
3Elin Antonsson -01Västerås FK27,72
4Moa Eklundh -01KFUM Örebro27,85
5Hanna Säfström -00KFUM Örebro28,02
6Emelie Jälmeneng -01IK Wilske28,49
7Jessica Persson -00KFUM Örebro28,96
8Cajsa Lindberg -00IF Hagen29,01
9Moa Ljungqvist -01IF Hagen30,20
10Malin Lundmark -01IF Göta30,51
11Karolina Göthberg -01KFUM Örebro32,97

    F15 800 M      
1Elsa Wallenius -01Västerås FK2.32,78
2Minna Seger -01Glanshammars IF2.37,21
3Jessica Persson -00KFUM Örebro2.41,76
4Malin Lundmark -01IF Göta2.48,58
5Johanna Jarskog -01IF Linnéa2.53,97
6Linnea Johansson -00KFUM Örebro3.05,93

    F15 STAV      
1Cajsa Lindberg -00IF Hagen2,34


Cajsa Lindberg
204 214 224 234 244
xo  -   xxo xo  xxx
    F15 TRESTEG      
1Therese Knutsson -00Glanshammars IF10,13
2Johanna Jarskog -01IF Linnéa8,41

Johanna Jarskog
Therese Knutsson
 749    813    790    745    836    841
1001    974   1013   1001      x    997
    F15 KULA 3,0      
1Linnéa Bodin -00KFUM Örebro9,50
2Alice Nilsson -00KFUM Örebro9,44
3Kajsa Jansson -00IK Westmannia9,39
4Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro8,55
5Malin Lundmark -01IF Göta7,85
6Moa Ljungqvist -01IF Hagen7,43
7Emelie Jälmeneng -01IK Wilske6,80
8Linnea Holm -01KFUM Örebro6,65

Malin Lundmark
Sara Bergenbrant
Emelie Jälmeneng
Linnea Holm
Linnéa Bodin
Moa Ljungqvist
Kajsa Jansson
Alice Nilsson
 760   741   714   633   644   785
 670   679   661   728   688   855
   x   677   665   667   667   680
 591   555   636   658   614   665
 950   896   880     x     x   895
 618   671   743   713   565   680
 895     x   935   910   939     x
 944   917     x   866   923   922
    F13 60 M  HEAT 1    
1Hanna Bäckman -02Danderyds SK8,67FinalA
2Halimat Oseni -02IF Hagen8,74FinalB 8,738
3Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö9,07FinalB
4Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS9,14
5Alice Widegren -03KFUM Örebro9,27
6Cajsa Forsberg -02Fjugesta IF9,32
7Tindra Frykholm -03Glanshammars IF9,36
8Ylva Bergman -03Glanshammars IF11,30

    F13 60 M  HEAT 2    
1Adama Diop -02IF Linnéa8,58FinalA
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn8,87FinalB
3Zandra Lindén -02IFK Nora9,13
4Klara Frykholm -03Glanshammars IF9,17
5Sofie Fransson -02KFUM Örebro9,76
6Nora Eriksson -03Motala AIF10,06
7Maja Bjurman -02KFUM Örebro10,22
8Jonna Dahlblom -02Västerås FK10,86

    F13 60 M  HEAT 3    
1Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö8,72FinalA
2Sara Svalberg -02IFK Lidingö8,79FinalB
3Johanna Wirebro -02Motala AIF9,28
4Ines Lindberg -03IF Linnéa9,39
5Johanna Sedström -02Åsbro GoIF9,47
6Myra Eriksson -03Stocksäters IF9,69
7Maja Karlsson -02Åsbro GoIF10,03
8Tuva Alton -03Fjugesta IF10,18

    F13 60 M  HEAT 4    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF8,54FinalA
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,70FinalA
3Disa Chin Nygårds -02IF Linnéa8,73FinalA
4Elsa Preber -02IFK Lidingö9,42
5Wera Molin -02Glanshammars IF9,59
6Moa Karlsson -03Åsbro GoIF9,80
7Miranda Bergman -03Glanshammars IF10,71
8Leah Wahlström -02Motala AIF11,06

    F13 60 M  HEAT 5    
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,74FinalA 8,733
2Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK8,78FinalB
3Lisa Fröberg -02IFK Lidingö8,90FinalB
4Matilda Eklind -02KFUM Örebro9,15
5Stella Santunione -03IF Linnéa9,44
6Maja Schönborg -03IK Wilske9,67
7Alessia Balla -03Finspångs AIK10,41
8Maja Sandberg -03KFUM Örebro11,32

    F13 60 M  HEAT 6    
1Madeleine Aulio -02IFK Lidingö8,67FinalA
2Julia Hultebring -02Motala AIF9,05FinalB
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,06FinalB
4Maja Åkerblom -02Västerås FK9,59
5Maja Persson -02Stocksäters IF9,73
6Hanna Knutsson -02Glanshammars IF9,78
7Ellen Westberg -03Västerås FK10,41
8Maja Nilsson -02KFUM Örebro10,75

    F13 60 M  A-FINAL    
1Madeleine Aulio -02IFK Lidingö8,58
2Hanna Bäckman -02Danderyds SK8,58
3Klara Frih -02Åsbro GoIF8,60
4Adama Diop -02IF Linnéa8,64
5Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,65
6Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,74
7Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö8,75
8Disa Chin Nygårds -02IF Linnéa8,76

    F13 60 M  B-FINAL    
1Halimat Oseni -02IF Hagen8,65
2Lisa Fröberg -02IFK Lidingö8,88
3Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn8,92
4Sara Svalberg -02IFK Lidingö8,96
5Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö9,06
6Julia Hultebring -02Motala AIF9,07
7Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,35
-Hanna Zakrisson -02Finspångs AIKej start

    F13 200 M  HEAT 1    
1Matilda Eklind -02KFUM Örebro30,92
2Alessia Balla -03Finspångs AIK34,98
3Tamina Lindgren -03Glanshammars IF36,68

    F13 200 M  HEAT 2    
1Maja Persson -02Stocksäters IF33,46
2Lisa Ljung -02Glanshammars IF34,45
3Maja Bjurman -02KFUM Örebro35,49
4Nora Eriksson -03Motala AIF35,92

    F13 200 M  HEAT 3    
1Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro32,57
2Tuva Alton -03Fjugesta IF34,23
3Myra Eriksson -03Stocksäters IF35,09
4Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF35,46

    F13 200 M  HEAT 4    
1Jenny Jonsson -02Lidköpings IS30,53
2Cajsa Forsberg -02Fjugesta IF31,94
3Stella Santunione -03IF Linnéa32,09
4Maja Schönborg -03IK Wilske33,57

    F13 200 M  HEAT 5    
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro29,48
2Julia Hultebring -02Motala AIF30,27
3Ida Genitz -03Istrums SK30,43
4Elsa Preber -02IFK Lidingö30,88

    F13 200 M  HEAT 6    
1Disa Chin Nygårds -02IF Linnéa29,03
2Clara Bernhult -02KFUM Örebro29,76
3Maja Åkerblom -02Västerås FK33,66

    F13 200 M  HEAT 7    
1Hanna Bäckman -02Danderyds SK28,40
2Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö28,58
3Halimat Oseni -02IF Hagen28,96
4Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö29,09

    F13 200 M  HEAT 8    
1Lisa Fröberg -02IFK Lidingö27,94
2Klara Frih -02Åsbro GoIF28,25
3Madeleine Aulio -02IFK Lidingö28,69
4Sara Svalberg -02IFK Lidingö29,07

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Lisa Fröberg -02IFK Lidingö27,94
2Klara Frih -02Åsbro GoIF28,25
3Hanna Bäckman -02Danderyds SK28,40
4Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö28,58
5Madeleine Aulio -02IFK Lidingö28,69
6Halimat Oseni -02IF Hagen28,96
7Disa Chin Nygårds -02IF Linnéa29,03
8Sara Svalberg -02IFK Lidingö29,07
9Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö29,09
10Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro29,48
11Clara Bernhult -02KFUM Örebro29,76
12Julia Hultebring -02Motala AIF30,27
13Ida Genitz -03Istrums SK30,43
14Jenny Jonsson -02Lidköpings IS30,53
15Elsa Preber -02IFK Lidingö30,88
16Matilda Eklind -02KFUM Örebro30,92
17Cajsa Forsberg -02Fjugesta IF31,94
18Stella Santunione -03IF Linnéa32,09
19Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro32,57
20Maja Persson -02Stocksäters IF33,46
21Maja Schönborg -03IK Wilske33,57
22Maja Åkerblom -02Västerås FK33,66
23Tuva Alton -03Fjugesta IF34,23
24Lisa Ljung -02Glanshammars IF34,45
25Alessia Balla -03Finspångs AIK34,98
26Myra Eriksson -03Stocksäters IF35,09
27Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF35,46
28Maja Bjurman -02KFUM Örebro35,49
29Nora Eriksson -03Motala AIF35,92
30Tamina Lindgren -03Glanshammars IF36,68

    F13 600 M      
1Klara Frih -02Åsbro GoIF1.49,09
2Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö1.52,17
3Sofie Bengtsson -02IF Hagen1.54,49
4Ida Genitz -03Istrums SK1.54,99
5Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS1.56,79
6Elsa Preber -02IFK Lidingö2.02,44
7Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2.06,48
8Maja Schönborg -03IK Wilske2.09,86

    F13 HÖJD      
1Jenny Jonsson -02Lidköpings IS1,53
2Disa Chin Nygårds -02IF Linnéa1,47
3Lisa Fröberg -02IFK Lidingö1,44
4Johanna Wirebro -02Motala AIF1,44
5Madeleine Aulio -02IFK Lidingö1,40
5Julia Hultebring -02Motala AIF1,40
7Sofie Bengtsson -02IF Hagen1,36
7Klara Frykholm -03Glanshammars IF1,36
7Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn1,36
10Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö1,36
11Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,36
12Sara Svalberg -02IFK Lidingö1,32
13Ida Genitz -03Istrums SK1,28
13Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö1,28
15Maja Åkerblom -02Västerås FK1,28
15Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,28
17Johanna Sedström -02Åsbro GoIF1,24
18Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,20
19Emelie Lindgren -02Glanshammars IF1,15
19Elsa Preber -02IFK Lidingö1,15
19Jonna Dahlblom -02Västerås FK1,15


Ida Genitz
Sofie Bengtsson
Madeleine Aulio
Jenny Jonsson
Maja Åkerblom
Disa Chin Nygårds
Julia Hultebring
Klara Frykholm
Emelie Lindgren
Filippa Dedorsson
Tindra Frykholm
Elsa Preber
Lisa Fröberg
Elisabeth Hvalgren
Ida Pettersson
Sara Svalberg
Jonna Dahlblom
Johanna Wirebro
Myra Eriksson
Vendela Wahlberg
Johanna Sedström
110 115 120 124 128 132 136 140 144 147 150 153 155
o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxx
-   o   o   xo  o   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   o   x
-   o   o   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   xo  o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   xxo xxo xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxx
o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   xxo xxx
o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   xo  o   xo  xxx
o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xo  o   xxx
-   o   o   o   xxx
    F13 STAV      
1Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö1,84
2Alva Nilsson -04KFUM Örebro1,84
3Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö1,64
4Lina Nordenmark -03Västerås FK1,44
5Maja Nilsson -02KFUM Örebro1,44
-Sara Svalberg -02IFK Lidingö0,00


Alva Nilsson
Lina Nordenmark
Vendela Wahlberg
Elisabeth Hvalgren
Maja Nilsson
Sara Svalberg
144 154 164 174 184 194
o   o   o   o   xo  xxx
o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
xo  xxx
xxx
    F13 TRESTEG ZON      
1Lisa Fröberg -02IFK Lidingö10,62
2Jenny Jonsson -02Lidköpings IS10,15
3Madeleine Aulio -02IFK Lidingö10,05
4Adama Diop -02IF Linnéa9,95
5Sara Svalberg -02IFK Lidingö9,69
6Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn9,50
7Johanna Wirebro -02Motala AIF9,33
8Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,28
9Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö9,28
10Klara Frykholm -03Glanshammars IF8,84
11Johanna Sedström -02Åsbro GoIF8,52
12Clara Bernhult -02KFUM Örebro8,39
13Elsa Preber -02IFK Lidingö8,39
14Ines Lindberg -03IF Linnéa8,38
15Tindra Frykholm -03Glanshammars IF8,38
16Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS8,34
17Myra Eriksson -03Stocksäters IF8,25
18Stella Santunione -03IF Linnéa8,09
19Maja Schönborg -03IK Wilske7,96
20Nora Eriksson -03Motala AIF7,80
21Wera Molin -02Glanshammars IF7,78
22Miranda Bergman -03Glanshammars IF7,55
23Hanna Knutsson -02Glanshammars IF7,04
24Jonna Dahlblom -02Västerås FK6,77
25Ylva Bergman -03Glanshammars IF6,53

Adama Diop
Madeleine Aulio
Hanna Knutsson
Clara Bernhult
Jenny Jonsson
Myra Eriksson
Ylva Bergman
Lisa Fröberg
Johanna Sedström
Tindra Frykholm
Stella Santunione
Jennifer Axelsson
Vendela Wahlberg
Miranda Bergman
Jonna Dahlblom
Johanna Wirebro
Klara Frykholm
Nora Eriksson
Sara Svalberg
Lovisa Pettersson
Wera Molin
Ines Lindberg
Maja Schönborg
Elsa Preber
Filippa Dedorsson
   x    969    995    942    969    978
 966    954    956    969    986   1005
 704      x    683
 839    830    835
 944    940    978    974    983   1015
   x    808    825
 616      x    653
1062   1059   1017   1017   1022   1026
 852    835    813
 838    822    835
   x    809    805
 917    917    928    905    900      x
 895    896    928
 755    745      x
   x    661    677
 933    927    903    924    902    929
 884    849    859
 774    780    779
 939    948    969    937    938    941
 819    834    797
 768    765    778
 836    830    838
 753    796      x
   x    822    839
 942    929    950    934    919    949
    F13 KULA 2,0      
1Jenny Jonsson -02Lidköpings IS11,30
2Johanna Wirebro -02Motala AIF10,24
3Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn9,96
4Sofie Bengtsson -02IF Hagen9,95
5Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro9,83
6Johanna Sedström -02Åsbro GoIF8,89
7Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS8,51
8Ida Boström -02Frövi IK8,16
9Matilda Eklind -02KFUM Örebro8,10
10Sara Svalberg -02IFK Lidingö7,96
11Emelie Lindgren -02Glanshammars IF7,43
12Lisa Fröberg -02IFK Lidingö7,26
13Maja Nilsson -02KFUM Örebro7,21
14Nora Eriksson -03Motala AIF6,60
15Madeleine Aulio -02IFK Lidingö6,42
16Tamina Lindgren -03Glanshammars IF6,05
17Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö5,73
18Elsa Preber -02IFK Lidingö5,37
19Johanna Halldin -03KFUM Örebro4,11

Ida Boström
Sofie Bengtsson
Emelie Lindgren
Nora Eriksson
Madeleine Aulio
Elisabeth Hvalgren
Lisa Fröberg
Matilda Eklind
Sara Svalberg
Jenny Jonsson
Johanna Halldin
Maja Nilsson
Johanna Sedström
Tamina Lindgren
Johanna Wirebro
Elsa Preber
Sanna Pernerdal
Lovisa Pettersson
Filippa Dedorsson
 739   816   766   749   758   740
 949   944   995   866   897   920
 743   741   714
 626   624   660
 642   615   642
 573   516   538
 726   702   717
 732   810   715
 705   796   769
1055  1036  1130  1080  1005  1027
 411   386   355
 682   684   721
 832     x   852   889   813   866
 530   501   605
 948  1010   984     x   941  1024
 473   529   537
 983   951   923   952   886   968
 851   791   771     x   783   783
 996   872   923   930   991   985
    F11 60 M  HEAT 1    
1Saga Hermundstad -04IF Linnéa9,23FinalA
2Klara Johnsson -04KFUM Örebro9,51FinalA 9,507
3Johanna Hundermark -04IFK Nora9,67FinalB
4Matilda Eriholm -04Västerås FK9,77FinalB
5Nelly Reichwald -04IF Linnéa10,00
6Wilma Pettersson -04Stocksäters IF10,76
7Oliwia Englund -04Stocksäters IF11,02

    F11 60 M  HEAT 2    
1Ebba Asp -04KFUM Örebro9,29FinalA
2Tyra Tjulander -04Västerås FK9,41FinalA
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,42FinalA
4Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF9,51FinalB 9,508
5Linnea Bolin -04Glanshammars IF9,53FinalB
6Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,94
7Maja Granqvist -04KFUM Örebro10,50

    F11 60 M  HEAT 3    
1Nova Fogelqvist -04Motala AIF9,40FinalA
2Irma Kron -04Åsbro GoIF9,62FinalB
3Agnes Bjerke -04Glanshammars IF9,73FinalB
4Stina Sandberg -04KFUM Örebro9,73FinalB
5Isabell Lundholm -04KFUM Örebro9,79
6Iris Norlander -04Glanshammars IF10,55
7Emma Johansson -04Åsbro GoIF11,66

    F11 60 M  HEAT 4    
1Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa9,14FinalA
2Maja Matsson -04Västerås FK9,25FinalA
3Frida Bäckman -04Danderyds SK9,53FinalB
4Alice Åsell -04Västerås FK9,82
5Alva Nilsson -04KFUM Örebro10,51
6Frida Ersson -04Stocksäters IF11,02

    F11 60 M  A-FINAL    
1Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa9,12
2Saga Hermundstad -04IF Linnéa9,18
3Maja Matsson -04Västerås FK9,24
4Nova Fogelqvist -04Motala AIF9,28
5Tyra Tjulander -04Västerås FK9,35
6Ebba Asp -04KFUM Örebro9,37
7Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,43
8Klara Johnsson -04KFUM Örebro9,47

    F11 60 M  B-FINAL    
1Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF9,50
2Frida Bäckman -04Danderyds SK9,56
3Irma Kron -04Åsbro GoIF9,59
4Linnea Bolin -04Glanshammars IF9,74
5Agnes Bjerke -04Glanshammars IF9,75
6Matilda Eriholm -04Västerås FK9,75
7Stina Sandberg -04KFUM Örebro9,76
8Johanna Hundermark -04IFK Nora10,14

    F11 200 M  HEAT 1    
1Irma Kron -04Åsbro GoIF32,95
2Stina Larsson -04IK Wilske34,32
3Nelly Reichwald -04IF Linnéa34,96

    F11 200 M  HEAT 2    
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro31,97
2Frida Bäckman -04Danderyds SK33,01
3Klara Johnsson -04KFUM Örebro33,55
4Linnea Bolin -04Glanshammars IF33,63

    F11 200 M  HEAT 3    
1Nanna Frih -04Åsbro GoIF32,68
2Alice Åsell -04Västerås FK32,98
3Matilda Eriholm -04Västerås FK33,16
4Nova Fogelqvist -04Motala AIF33,66

    F11 200 M  HEAT 4    
1Saga Hermundstad -04IF Linnéa31,70
2Tyra Tjulander -04Västerås FK31,80
3Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa32,17
4Jenna Mogren -04Åsbro GoIF34,36

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Saga Hermundstad -04IF Linnéa31,70
2Tyra Tjulander -04Västerås FK31,80
3Tilda Bernhult -04KFUM Örebro31,97
4Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa32,17
5Nanna Frih -04Åsbro GoIF32,68
6Irma Kron -04Åsbro GoIF32,95
7Alice Åsell -04Västerås FK32,98
8Frida Bäckman -04Danderyds SK33,01
9Matilda Eriholm -04Västerås FK33,16
10Klara Johnsson -04KFUM Örebro33,55
11Linnea Bolin -04Glanshammars IF33,63
12Nova Fogelqvist -04Motala AIF33,66
13Stina Larsson -04IK Wilske34,32
14Jenna Mogren -04Åsbro GoIF34,36
15Nelly Reichwald -04IF Linnéa34,96

    F11 600 M      
1Nanna Frih -04Åsbro GoIF2.14,43
2Jenna Mogren -04Åsbro GoIF2.15,88
3Maja Granqvist -04KFUM Örebro2.30,44

    F11 HÖJD      
1Matilda Eriholm -04Västerås FK1,24
2Saga Hermundstad -04IF Linnéa1,24
3Stina Larsson -04IK Wilske1,20
3Irma Kron -04Åsbro GoIF1,20
5Alice Åsell -04Västerås FK1,20
6Jenna Mogren -04Åsbro GoIF1,20
7Isabell Lundholm -04KFUM Örebro1,16
8Agnes Bjerke -04Glanshammars IF1,12
9Maja Granqvist -04KFUM Örebro1,08


Saga Hermundstad
Maja Granqvist
Stina Larsson
Agnes Bjerke
Irma Kron
Alice Åsell
Isabell Lundholm
Matilda Eriholm
Jenna Mogren
95  100 104 108 112 116 120 124 128
-   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   xo  o   xxx
-   o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   o   o   o   o   xxo o   xxx
    F11 LÄNGD ZON      
1Ebba Asp -04KFUM Örebro4,26
2Saga Hermundstad -04IF Linnéa4,02
3Matilda Eriholm -04Västerås FK3,95
4Maja Matsson -04Västerås FK3,90
5Irma Kroon -04Åsbro GoIF3,89
6Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa3,87
7Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF3,79
8Alice Åsell -04Västerås FK3,74
9Nanna Frih -04Åsbro GoIF3,71
10Nova Fogelqvist -04Motala AIF3,66
11Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF3,63
12Agnes Bjerke -04Glanshammars IF3,58
13Stina Sandberg -04KFUM Örebro3,57
14Klara Johnsson -04KFUM Örebro3,45
15Johanna Hundermark -04IFK Nora3,29
16Alma Olsson -04Glanshammars IF3,27
17Nelly Reichwald -04IF Linnéa3,24
18Wilma Pettersson -04Stocksäters IF3,08
19Iris Norlander -04Glanshammars IF3,03
20Ebba Ström -04KFUM Örebro2,95
21Julia Åkesson Lodin -04Glanshammars IF2,92
22Frida Ersson -04Stocksäters IF2,90
23Emma Johansson -04Åsbro GoIF2,60
24Oliwia Englund -04Stocksäters IF2,53

Frida Ersson
Iris Norlander
Nanna Frih
Agnes Bjerke
Alice Åsell
Julia Åkesson Lodin
Oliwia Englund
Moa Törnqvist
Ebba Asp
Nelly Reichwald
Irma Kroon
Stina Sandberg
Wilma Pettersson
Johanna Hundermark
Alma Olsson
Wilma Gäverth
Emma Johansson
Maja Matsson
Klara Johnsson
Nova Fogelqvist
Saga Hermundstad
Ebba Ström
Edda Chin Nygårds
Matilda Eriholm
   x    290    284
   x    303    295
 368    361    371
 358    340    333
 365    363    374    366    352    361
 292    271    263
 253    245    237
 368    364    379    373    361    379
 426    415    389    403    402    405
 312    318    324
 345    388    376    387    389    375
 357    335    242
 308    305    298
 329    328    324
 327    305    298
 363    354    362
 260    242    240
 390    384    377    382    376    374
 345    328    323
 362    339    366
 402    390    389    376    394    382
 295    274    285
 369    382    377    380    387    384
 395    373    364    383    372    394
    F11 KULA 2,0      
1Matilda Eriholm -04Västerås FK7,55
2Alva Nilsson -04KFUM Örebro6,99
3Tilda Bernhult -04KFUM Örebro6,85
4Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF6,63
5Iris Norlander -04Glanshammars IF6,09
6Alice Åsell -04Västerås FK5,91
7Wilma Pettersson -04Stocksäters IF5,86
8Nova Fogelqvist -04Motala AIF5,20
9Oliwia Englund -04Stocksäters IF4,25
10Ebba Ström -04KFUM Örebro4,01

Wilma Pettersson
Tilda Bernhult
Oliwia Englund
Nova Fogelqvist
Iris Norlander
Alice Åsell
Ebba Ström
Alva Nilsson
Wilma Gäverth
Matilda Eriholm
 534   556   544   573   586   479
 665   685   621   631   646   666
 330   408   425
 475   482   453   478   520   502
 609     x   446   572   408   540
 591     x   519   546     x   472
 401   307   387
   x   632   601   688   681   699
 551   605   663   590   608   538
 701     x   625   731   656   755
    F10 60 M  HEAT 1    
1Sofia Hasler -05Västerås FK9,44FinalA
2Hjördis Bäckman -05IF Linnéa9,96FinalA
3Agnes Lindby -05Fjugesta IF10,24FinalB
4Astrid Svensson -05Motala AIF10,55FinalB
5Anine Israelsson -05KFUM Örebro11,63
6Lovisa Åström -05KFUM Örebro12,65

    F10 60 M  HEAT 2    
1Sara Persson -05KFUM Örebro9,74FinalA
2Nora Eriksson -05Frövi IK9,96FinalA
3Ida Kindbom -05Skeninge IK10,37FinalB
4Tilda Mogren -05Åsbro GoIF10,56FinalB
5Runa Eriksson -05Stocksäters IF10,84

    F10 60 M  HEAT 3    
1Julia Wilhelmsson -05Åsbro GoIF9,81FinalA
2Esther Järliden -05KFUM Örebro9,91FinalA
3Norah Lind -05Hammarby IF10,46FinalB
4Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro10,54FinalB
5Emma Rosmark -05KFUM Örebro10,67
6Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro10,95
7Elin Jakobsson -05KFUM Örebro11,03

    F10 60 M  HEAT 4    
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF9,17FinalA
2Elsa Johansson -05KFUM Örebro9,79FinalA
3Alvah Lind -05Hammarby IF10,18FinalB
4Svea Eklundh -05Motala AIF10,46FinalB
5Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF10,70
6Molly Eriksson -05KFUM Örebro10,79

    F10 60 M  A-FINAL    
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF9,23
2Sofia Hasler -05Västerås FK9,24
3Sara Persson -05KFUM Örebro9,65
4Elsa Johansson -05KFUM Örebro9,83
5Esther Järliden -05KFUM Örebro9,85
6Julia Wilhelmsson -05Åsbro GoIF9,89
7Hjördis Bäckman -05IF Linnéa10,00
8Nora Eriksson -05Frövi IK10,29

    F10 60 M  B-FINAL    
1Ida Kindbom -05Skeninge IK10,25
2Agnes Lindby -05Fjugesta IF10,40
3Tilda Mogren -05Åsbro GoIF10,72
4Svea Eklundh -05Motala AIF10,75
5Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro10,78
6Astrid Svensson -05Motala AIF10,94
-Norah Lind -05Hammarby IFej start
-Alvah Lind -05Hammarby IFej start

    F10 200 M  HEAT 1    
1Angelina Mogren -05Åsbro GoIF35,64
2Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro38,11
3Elin Jakobsson -05KFUM Örebro38,57
4Astrid Svensson -05Motala AIF39,91

    F10 200 M  HEAT 2    
1Ida Kindbom -05Skeninge IK35,42
2Hjördis Bäckman -05IF Linnéa35,74
3Nora Eriksson -05Frövi IK36,58
4Emma Rosmark -05KFUM Örebro37,56

    F10 200 M  HEAT 3    
1Elsa Johansson -05KFUM Örebro33,95
2Ida Blomberg -05KFUM Örebro34,68
3Esther Järliden -05KFUM Örebro34,69
4Alvah Lind -05Hammarby IF34,72

    F10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Elsa Johansson -05KFUM Örebro33,95
2Ida Blomberg -05KFUM Örebro34,68
3Esther Järliden -05KFUM Örebro34,69
4Alvah Lind -05Hammarby IF34,72
5Ida Kindbom -05Skeninge IK35,42
6Angelina Mogren -05Åsbro GoIF35,64
7Hjördis Bäckman -05IF Linnéa35,74
8Nora Eriksson -05Frövi IK36,58
9Emma Rosmark -05KFUM Örebro37,56
10Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro38,11
11Elin Jakobsson -05KFUM Örebro38,57
12Astrid Svensson -05Motala AIF39,91

    F10 600 M      
1Sara Persson -05KFUM Örebro2.12,18
2Ida Kindbom -05Skeninge IK2.12,77
3Ida Blomberg -05KFUM Örebro2.12,94
4Angelina Mogren -05Åsbro GoIF2.13,32
5Agnes Lindby -05Fjugesta IF2.16,59
6Ellinor Parmryd -05IF Linnéa2.19,53

    F10 HÖJD      
1Sara Persson -05KFUM Örebro1,15
2Alvah Lind -05Hammarby IF1,15
3Norah Lind -05Hammarby IF1,15
4Ida Kindbom -05Skeninge IK1,11
4Elsa Söder -05Glanshammars IF1,11
6Sofia Hasler -05Västerås FK1,11
7Hjördis Bäckman -05IF Linnéa1,07
8Angelina Mogren -05Åsbro GoIF1,07
9Emma Rosmark -05KFUM Örebro0,99
10Svea Eklundh -05Motala AIF0,99
11Tilda Mogren -05Åsbro GoIF0,90
12Astrid Svensson -05Motala AIF0,85
-Tyra Johansson -05Fjugesta IF0,00


Norah Lind
Sara Persson
Svea Eklundh
Sofia Hasler
Emma Rosmark
Angelina Mogren
Astrid Svensson
Tyra Johansson
Alvah Lind
Ida Kindbom
Elsa Söder
Hjördis Bäckman
Tilda Mogren
85  90  95  99  103 107 111 115 119
-   -   o   xo  xo  xo  o   xo  xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   xxo o   xxx
-   -   o   xo  o   xxo o   xxx
o   o   xo  o   xxx
o   o   o   xxo o   xxo xxx
xxo x--
xxx
-   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xo  o   o   xxx
o   o   x--
    F10 LÄNGD ZON      
1Sofia Hasler -05Västerås FK4,01
2Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF4,01
3Elsa Johansson -05KFUM Örebro3,70
4Alvah Lind -05Hammarby IF3,59
5Elsa Söder -05Glanshammars IF3,53
6Hjördis Bäckman -05IF Linnéa3,52
7Ida Kindbom -05Skeninge IK3,50
8Klara Pettersson -05KFUM Örebro3,41
9Julia Wilhelmsson -05Åsbro GoIF3,23
10Maja Särnholm -05KFUM Örebro3,22
11Astrid Svensson -05Motala AIF3,20
12Alma Waller -05KFUM Örebro3,19
13Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro3,17
14Nora Eriksson -05Frövi IK3,15
15Norah Lind -05Hammarby IF3,14
16Svea Eklundh -05Motala AIF3,13
17Tilda Mogren -05Åsbro GoIF3,02
18Esther Järliden -05KFUM Örebro2,96
19Ellinor Parmryd -05IF Linnéa2,85
20Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF2,80
21Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro2,68
22Märta Frih -05KFUM Örebro2,66
23Agnes Lindby -05Fjugesta IF2,36
24Anine Israelsson -05KFUM Örebro2,35
25Lovisa Åström -05KFUM Örebro2,13
26Tyra Johansson -05Fjugesta IF2,05

Meja Törnqvist
Klara Pettersson
Ellinor Parmryd
Nora Eriksson
Lovisa Åström
Märta Frih
Esther Järliden
Tyra Johansson
Elsa Söder
Alvah Lind
Agnes Lindby
Tuwa Karlsson
Alma Waller
Maja Särnholm
Hjördis Bäckman
Norah Lind
Astrid Svensson
Cajsa Hermansson
Hanna Sjökvist
Tilda Mogren
Elsa Johansson
Sofia Hasler
Ida Kindbom
Svea Eklundh
Anine Israelsson
Julia Wilhelmsson
 382   377   383   401   395   388
 323   326   341   328   330   304
 285   268   282
 315   303   306
 211   213   197
 243   266   265
 279   296   296
 205   200   187
 350   345   350   344   327   353
 356   314   359   345   339   358
 222   236   202
 268   263   255
   x   319   309
 322   314   318
 323   318   352   333   336   346
 291   243   314
 307   320   309
 317   309   292
 254   280   273
 290   302   299
 354   353   350   349   333   370
 401   384   379   391   388   400
 305   319   332   346   328   350
 313   308   293
 235     x   224
 287   323   316
    F10 KULA 2,0      
1Norah Lind -05Hammarby IF7,12
2Alvah Lind -05Hammarby IF5,75
3Elsa Söder -05Glanshammars IF5,73
4Ida Kindbom -05Skeninge IK5,67
5Alma Waller -05KFUM Örebro5,21
6Klara Pettersson -05KFUM Örebro5,01
7Ellinor Parmryd -05IF Linnéa4,95
8Runa Eriksson -05Stocksäters IF4,78
9Astrid Svensson -05Motala AIF3,89
10Anine Israelsson -05KFUM Örebro3,51
11Hjördis Bäckman -05IF Linnéa3,27

Alvah Lind
Ellinor Parmryd
Klara Pettersson
Hjördis Bäckman
Alma Waller
Runa Eriksson
Astrid Svensson
Norah Lind
Elsa Söder
Anine Israelsson
Ida Kindbom
 556   541   551   483   556   575
 431   461   495   481   485   467
 501   461     x   486   463     x
   x   327   309
 442   469   472   454   484   521
 379   405   450   381   442   478
 389   382   386
 623   685   712   689   673   709
 567   534   521   573   541   552
 320   258   351
 509   567   524   517   519   526
    F9 60 M  HEAT 1    
1Elsa Olausson -06IK Wilske9,61FinalA
2Linn von Hofsten -06Glanshammars IF10,10FinalA
3Elsa Kling -06KFUM Örebro10,92FinalB
4Ida Hedman -07Fjugesta IF12,06
5Siri Lönnström -06KFUM Örebro12,13
6Wilma Mogren -06Åsbro GoIF12,21
7Lilly Sartz -07Stocksäters IF12,52
8Anna Ström -06Stocksäters IF12,88

    F9 60 M  HEAT 2    
1Johanna Fernberg -06IK Westmannia10,38FinalA
2Ellen Lothigius -06Stocksäters IF11,31FinalB
3Leia Brolin -06IK Hakarpspojkarna11,37FinalB
4Tindra Karlsson -07Åsbro GoIF11,41FinalB
5Stella Holmquist -06KFUM Örebro11,95
6Wera Falk -06KFUM Örebro11,97
7Lovide Kindström -06KFUM Örebro13,65

    F9 60 M  HEAT 3    
1Agnes Sörestad -06Motala AIF9,98FinalA
2Moa Kindbom -07Skeninge IK10,75FinalA
3Elise Emmoth -06Fjugesta IF10,80FinalA
4Tuva Frih -07Åsbro GoIF10,81FinalA
5Fanny Eriksson -06KFUM Örebro11,49FinalB
6Love Knutsson -06Glanshammars IF11,82FinalB
7Alma Sundlöf -06IK Westmannia11,85FinalB
8Alice Schönborg -09IK Wilske12,31

    F9 60 M  HEAT 4    
1Thea Aversjö -06KFUM Örebro10,88FinalA
2Filippa Börjesson -06KFUM Örebro10,99FinalB
3Tilda Granqvist -06KFUM Örebro11,97
4Vera Alton -07Fjugesta IF12,65
5Thea Bäckman -07Motala AIF12,87
6Alvira Kindström -08KFUM Örebro14,90

    F9 60 M  A-FINAL    
1Elsa Olausson -06IK Wilske9,51
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia10,04
3Agnes Sörestad -06Motala AIF10,05
4Linn von Hofsten -06Glanshammars IF10,12
5Moa Kindbom -07Skeninge IK10,65
6Tuva Frih -07Åsbro GoIF10,77
7Elise Emmoth -06Fjugesta IF10,87
8Thea Aversjö -06KFUM Örebro10,88

    F9 60 M  B-FINAL    
1Elsa Kling -06KFUM Örebro10,80
2Filippa Börjesson -06KFUM Örebro10,89
3Fanny Eriksson -06KFUM Örebro11,22
4Tindra Karlsson -07Åsbro GoIF11,28
5Ellen Lothigius -06Stocksäters IF11,38
6Alma Sundlöf -06IK Westmannia11,54
7Leia Brolin -06IK Hakarpspojkarna11,58
8Love Knutsson -06Glanshammars IF11,89

    F9 600 M      
1Moa Kindbom -07Skeninge IK2.14,93
2Elsa Olausson -06IK Wilske2.18,40
3Stella Jansson -06KFUM Örebro2.37,34
4Tilda Granqvist -06KFUM Örebro2.47,14
5Alice Schönborg -09IK Wilske2.48,57

    F9 HÖJD      
1Elsa Olausson -06IK Wilske1,10
2Thea Aversjö -06KFUM Örebro1,02
3Linn von Hofsten -06Glanshammars IF1,02
4Moa Kindbom -07Skeninge IK0,98
5Agnes Sörestad -06Motala AIF0,94
6Stella Holmquist -06KFUM Örebro0,90
7Wera Falk -06KFUM Örebro0,90
8Tilda Granqvist -06KFUM Örebro0,85
9Elin Freed -06Glanshammars IF0,80
10Leia Brolin -06IK Hakarpspojkarna0,80
-Siri Lönnström -06KFUM Örebro0,00
-Ida Hedman -07Fjugesta IF0,00


Elsa Olausson
Agnes Sörestad
Linn von Hofsten
Stella Holmquist
Wera Falk
Leia Brolin
Tilda Granqvist
Siri Lönnström
Moa Kindbom
Thea Aversjö
Ida Hedman
Elin Freed
80  85  90  94  98  102 106 110 113
o   o   o   o   o   o   o   o   x
o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xxo o   xxo xxx
o   o   xo  xxx
o   xo  xo  xxx
xo  xxx
o   xo  xxx
xxx
o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xo  o   o   xxx
xxx
o   xxx
    F9 LÄNGD ZON      
1Elsa Olausson -06IK Wilske3,72
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia3,45
3Agnes Sörestad -06Motala AIF3,37
4Elise Emmoth -06Fjugesta IF3,27
5Moa Kindbom -07Skeninge IK3,19
6Therese Pettersson -07Lidköpings IS3,05
7Filippa Börjesson -06KFUM Örebro2,96
8Leia Brolin -06IK Hakarpspojkarna2,95
9Tuva Frih -07Åsbro GoIF2,81
10Thea Aversjö -06KFUM Örebro2,80
11Stella Holmquist -06KFUM Örebro2,73
12Fanny Eriksson -06KFUM Örebro2,67
13Elsa Kling -06KFUM Örebro2,67
14Love Knutsson -06Glanshammars IF2,59
15Stella Jansson -06KFUM Örebro2,56
16Wera Falk -06KFUM Örebro2,53
17Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro2,46
18Tindra Karlsson -07Åsbro GoIF2,40
19Wilma Mogren -06Åsbro GoIF2,39
20Ida Hedman -07Fjugesta IF2,38
21Stella Önander -06KFUM Örebro2,33
22Daga Eriksson -07Stocksäters IF2,29
23Alma Sundlöf -06IK Westmannia2,28
24Lilly Sartz -07Stocksäters IF2,23
25Elvira Hellsten -07Fjugesta IF2,23
26Alice Schönborg -09IK Wilske2,20
27Agnes Osterman -06KFUM Örebro2,19
28Karolina Andersson -07Fjugesta IF2,18
29Ella Stenberg -07Fjugesta IF2,10

Lilly Sartz
Filippa Börjesson
Ida Hedman
Alice Schönborg
Elise Emmoth
Karolina Andersson
Fanny Eriksson
Alma Sundlöf
Stella Önander
Elsa Olausson
Johanna Fernberg
Agnes Osterman
Agnes Edfeldt
Tindra Karlsson
Therese Pettersson
Daga Eriksson
Love Knutsson
Agnes Sörestad
Tuva Frih
Ella Stenberg
Moa Kindbom
Elvira Hellsten
Elsa Kling
Stella Jansson
Wera Falk
Thea Aversjö
Stella Holmquist
Wilma Mogren
Leia Brolin
 223   217   223
 274   285   296   285   281   282
 238   220   237
 220   217   207
 307   327   311   326   326   309
 218   205   211
   x   265   267
 227   228   227
 233   227   215
 343   336   357   353   370   372
 321   319   321   340   344   345
 218   193   219
 222   246   240
 240   211   206
 279   284   283   299   305     x
 189   216   229
 231   240   259
 310   311   302   314   332   337
 277   281   276
 206   201   210
 296   303   299   319   317   312
 213   223   215
 261   267   243
 252     x   256
 228   246   253
 263   265   280
 273   264   265
 231     x   239
 295   278   266   270   283   272
    F9 KULA 2,0      
1Filippa Börjesson -06KFUM Örebro5,59
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia5,00
3Agnes Sörestad -06Motala AIF4,83
4Elin Freed -06Glanshammars IF4,78
5Alma Sundlöf -06IK Westmannia4,10
6Therese Pettersson -07Lidköpings IS3,83
7Moa Kindbom -07Skeninge IK3,35
8Agnes Osterman -06KFUM Örebro3,35
9Elvira Hellsten -07Fjugesta IF3,15
10Tove Bergman -07Glanshammars IF2,96
11Daga Eriksson -07Stocksäters IF2,87
12Love Knutsson -06Glanshammars IF2,87
13Alva Florén -06KFUM Örebro2,83
14Thea Bäckman -07Motala AIF2,71
15Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro2,52
16Vera Alton -07Fjugesta IF2,45
17Siri Lönnström -06KFUM Örebro2,30

Tove Bergman
Elin Freed
Moa Kindbom
Agnes Sörestad
Daga Eriksson
Therese Pettersson
Alma Sundlöf
Alva Florén
Agnes Osterman
Johanna Fernberg
Elvira Hellsten
Thea Bäckman
Siri Lönnström
Agnes Edfeldt
Love Knutsson
Filippa Börjesson
Vera Alton
 280   281   296
 449   478   430   416   413   438
 317   335   323     x   313     x
 483   435   435   440   430   416
   x   272   287
 364   369   369   349   383   373
 410     x     x   298   402   360
 256   274   283
 297   335   284   313   317   311
 458   449   445   484   474   500
 288   315   242
 271   239     x
 227   195   230
 185   252   226
 287   186   234
 551   559   542   536   526   423
 226   245   243

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram