RESULTATLISTA I PDF-FORMAT

  Resultat Triumfglass-spelen 30 nov 2013

   Åsbro GoIF och Stocksäters IF arrangerade i Tybblelundshallen, Örebro
 
    MÄN 60 M  HEAT 1    
1Adam Ståhlberg -91Upsala IF7,26Final
2Arvid Berglund -91Tranås AIF7,62Final
3Richard Ericsson -87Oskarshamns SK7,69Final
4Anton Östebo -96Glanshammars IF7,94Final
5Isak Lindve -96Eskilstuna FI7,94Final

    MÄN 60 M  HEAT 2    
1Braulio Ribeiro -92IFK Nora7,33Final
2Peter Wallin -71IFK Märsta7,52Final
3Jesper Frykholm -96Glanshammars IF7,57Final
4Fredrik Lindberg -74IF Hagen8,09
5Tomas Eriksson -51KFUM Örebro9,12
6Fredrik Grinder -76Bohus IF9,14

    MÄN 60 M  FINAL    
1Adam Ståhlberg -91Upsala IF7,16
2Braulio Ribeiro -92IFK Nora7,34
3Jesper Frykholm -96Glanshammars IF7,57
4Peter Wallin -71IFK Märsta7,58
5Arvid Berglund -91Tranås AIF7,59
6Richard Ericsson -87Oskarshamns SK7,70
7Isak Lindve -96Eskilstuna FI8,20
-Anton Östebo -96Glanshammars IFej start

    MÄN 200 M  HEAT 1    
1Arvid Berglund -91Tranås AIF24,43
2Sergej Nikolajev -73Hässelby SK25,44
3Joakim Kinnander -95Stocksäters IF26,76

    MÄN 200 M  HEAT 2    
1Braulio Ribeiro -92IFK Nora23,45
2Jesper Frykholm -96Glanshammars IF24,10
3Peter Wallin -71IFK Märsta24,38

    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA    
1Braulio Ribeiro -92IFK Nora23,45
2Jesper Frykholm -96Glanshammars IF24,10
3Peter Wallin -71IFK Märsta24,38
4Arvid Berglund -91Tranås AIF24,43
5Sergej Nikolajev -73Hässelby SK25,44
6Joakim Kinnander -95Stocksäters IF26,76

    MÄN 1000 M      
1Gunnar Durén -63Hässelby SK2.39,30
2Arvid Berglund -91Tranås AIF2.42,89
3Magnus Wallenius -73Västerås FK2.47,39
4William Fransson -96KFUM Örebro2.52,76
5Sture Åhs -56FGF Gotland3.38,92
6Martin Larsson -71Huddinge AIS3.46,59
-Abshir Aweys -95KFUM Örebrobröt

    MÄN HÖJD      
1Kevin Duvert -98IFK Märsta1,85
2Simon Wiklund -99IK Wilske1,78
3Robin Edqvist -99KFUM Örebro1,69
4Tom Johansson -99KFUM Örebro1,66


Robin Edqvist
Tom Johansson
Simon Wiklund
Kevin Duvert
150 155 160 163 166 169 172 175 178 181 185 188
o   o   o   xo  o   xo  xxx
o   o   o   o   xxo xxx
-   -   o   -   o   -   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   xo  xo  xxo xxx
    MÄN STAV      
1Sergej Nikolajev -73Hässelby SK3,63


Sergej Nikolajev
363 373
xxo xxx
    MÄN TRESTEG      
1Isak Lindve -96Eskilstuna FI9,77
2Palle Storm -77FK Studenterna9,30

Palle Storm
Isak Lindve
 927   923   919     x   920   930
 915   977     x     x     x   960
    MÄN KULA      
1Palle Storm -77FK Studenterna8,67
2Anton Östebo -96Glanshammars IF8,26

Palle Storm
Anton Östebo
 845   842     x   867     x   864
   x   826     x   749   737     x
    P17 60 M      
1Emil Boström -97Kils AIK7,41
2Andreas Führ -98KFUM Örebro7,59
3Kevin Duvert -98IFK Märsta7,76
4David Svensson -97Stocksäters IF8,11
5Edvin Larsson -98Eskilstuna FI8,13

    P17 200 M      
1Andreas Führ -98KFUM Örebro24,50
2Kevin Duvert -98IFK Märsta24,77
3David Svensson -97Stocksäters IF26,64
-Gilite Rugerero -98IFK Noradiskv

    P17 1000 M      
1Abdiqani Khadar -97KFUM Örebro2.38,41
2William Måhl -99Vallentuna FK3.03,24

    P17 TRESTEG      
1Kevin Duvert -98IFK Märsta11,50

Kevin Duvert
1150     x  1116  1148  1133  1113
    P17 KULA 5,0      
1Kevin Duvert -98IFK Märsta9,72
2Erik Nyman -98Stocksäters IF9,25

Kevin Duvert
Erik Nyman
 969   949   972   926   929   928
 800   809   827   925   826   824
    P15 60 M      
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro7,76
2Noa Fridell -99Eskilstuna FI7,97
3Hampus Nordin Jansson -99Glanshammars IF8,17
4Jonathan Granath -00KFUM Örebro8,41
5Vilson Lleshi -99IFK Nora8,45
6Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF8,53
7Viktor Karlsson -00Wedevågs IF9,32

    P15 200 M  HEAT 1    
1Alexander Larsson -00KFUM Örebro27,21
2Viktor Karlsson -00Wedevågs IF31,54
3Albin Hagberg -00Katrineholms SK33,81

    P15 200 M  HEAT 2    
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro25,25
2Oskar Erixon -99IK Westmannia26,41
3Noa Fridell -99Eskilstuna FI27,27

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro25,25
2Oskar Erixon -99IK Westmannia26,41
3Alexander Larsson -00KFUM Örebro27,21
4Noa Fridell -99Eskilstuna FI27,27
5Viktor Karlsson -00Wedevågs IF31,54
6Albin Hagberg -00Katrineholms SK33,81

    P15 800 M      
1Gustaf Norlander -99Ärla IF2.11,63
2Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro2.12,22
3Simon Wiklund -99IK Wilske2.13,84
4Jack Karlsson -99KFUM Örebro2.14,37
5Jonatan Gustafsson -99KFUM Örebro2.19,98
6Alexander Larsson -00KFUM Örebro2.22,99
7Patrik Lindskog -99KFUM Örebro2.33,32

    P15 TRESTEG      
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro11,11
2Noa Fridell -99Eskilstuna FI10,54
3Albin Hagberg -00Katrineholms SK8,73
4Viktor Karlsson -00Wedevågs IF7,80

Noa Fridell
Gustav Karlsson
Albin Hagberg
Viktor Karlsson
 966   985   990   987  1011  1054
1103  1111  1066  1102  1073  1106
 804   873   819   821   847   843
 780   745   732   740   706   766
    P15 KULA 4,0      
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro10,68
2Vilson Lleshi -99IFK Nora10,56
3Noa Fridell -99Eskilstuna FI10,44
4Albin Hagberg -00Katrineholms SK5,98

Vilson Lleshi
Noa Fridell
Albin Hagberg
Sebastian Erlandh
 844     x   959   998  1056   962
 967   912   948  1032  1013  1044
 580   569   591   544   598   559
1047  1056     x  1068  1051     x
    P13 60 M  HEAT 1    
1David Århammar -02IF Linnéa8,44Final
2Felix Wallin -01IFK Märsta8,66Final
3Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro8,83Final
4Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF8,86Final
5Linus Strand -01KFUM Örebro9,09Final
6Albin Engqvist -02IF Hagen9,26
7Oskar Edvardsson -02IFK Nora9,69
8Gabriel Wiss Andersson -02IFK Kristinehamn9,98

    P13 60 M  HEAT 2    
1Amir Musa -01KFUM Örebro8,80Final
2Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,87Final
3Benjamin Tinglöf -01Ärla IF8,88Final
4Theodor Duvert -01IFK Märsta9,11
5Marcus Führ -01KFUM Örebro9,15
6André Särnholm -02KFUM Örebro9,24
7Leo Johansson -01IFK Kristinehamn9,30
8Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF11,12

    P13 60 M  FINAL    
1David Århammar -02IF Linnéa8,45
2Amir Musa -01KFUM Örebro8,79
3Felix Wallin -01IFK Märsta8,85
4Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,90
5Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro8,94
6Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF8,96
7Benjamin Tinglöf -01Ärla IF8,97
8Linus Strand -01KFUM Örebro9,30

    P13 200 M  HEAT 1    
1Albin Engqvist -02IF Hagen31,17
2Pontus Gustavsson -02Västerås FK31,27
3Gabriel Wiss Andersson -02IFK Kristinehamn35,34

    P13 200 M  HEAT 2    
1Felix Wallin -01IFK Märsta29,11
2Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF29,42
3Amir Musa -01KFUM Örebro29,43

    P13 200 M  HEAT 3    
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö29,37
2Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro29,63
3Linus Strand -01KFUM Örebro30,72

    P13 200 M  HEAT 4    
1Simon Martinsson -01Österhaninge IF27,85
2David Århammar -02IF Linnéa27,93
3Emil Millán Magnell -01GoIF Tjalve30,47
4Theodor Duvert -01IFK Märsta30,77

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Simon Martinsson -01Österhaninge IF27,85
2David Århammar -02IF Linnéa27,93
3Felix Wallin -01IFK Märsta29,11
4Robin Isaksson -02IFK Lidingö29,37
5Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF29,42
6Amir Musa -01KFUM Örebro29,43
7Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro29,63
8Emil Millán Magnell -01GoIF Tjalve30,47
9Linus Strand -01KFUM Örebro30,72
10Theodor Duvert -01IFK Märsta30,77
11Albin Engqvist -02IF Hagen31,17
12Pontus Gustavsson -02Västerås FK31,27
13Gabriel Wiss Andersson -02IFK Kristinehamn35,34

    P13 600 M      
1Emil Millán Magnell -01GoIF Tjalve1.48,34
2Dennis Holmstedt -02IK Westmannia1.48,98
3Melker Forsberg -01Glanshammars IF1.50,56
4Robin Isaksson -02IFK Lidingö1.50,82
5Felix Wallin -01IFK Märsta1.53,12
6Noha Ohlsson -02KFUM Örebro1.56,29

    P13 HÖJD      
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro1,44
2Theodor Duvert -01IFK Märsta1,44
3Benjamin Tinglöf -01Ärla IF1,40
4Marcus Führ -01KFUM Örebro1,36
5Simon Martinsson -01Österhaninge IF1,28
6Leo Johansson -01IFK Kristinehamn1,24
7Oskar Edvardsson -02IFK Nora1,20
8André Särnholm -02KFUM Örebro1,20


André Särnholm
Simon Martinsson
Oskar Edvardsson
Theodor Duvert
Marcus Führ
Rasmus Hugosson
Leo Johansson
Benjamin Tinglöf
110 115 120 124 128 132 136 140 144 147
o   o   xxo xxx
-   -   -   -   o   xxx
o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   xxo o   o   xxx
-   -   o   o   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   o   xo  o   xo  xo  xo  xxx
    P13 STAV      
1Benjamin Tinglöf -01Ärla IF2,13
2Simon Martinsson -01Österhaninge IF1,73


Benjamin Tinglöf
Simon Martinsson
163 173 183 193 203 213 223
o   o   xo  xxo o   o   xxx
o   xo  xxx
    P13 TRESTEG ZON      
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro10,24
2David Århammar -02IF Linnéa10,06
3Simon Martinsson -01Österhaninge IF9,84
4Pontus Gustavsson -02Västerås FK9,37
5Melker Forsberg -01Glanshammars IF9,26
6Lucas Ulegård -03Västerås FK8,92
7Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro8,82
8Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF8,76
9André Särnholm -02KFUM Örebro8,54
10Leo Johansson -01IFK Kristinehamn8,24
11Gabriel Wiss Andersson -02IFK Kristinehamn7,14

Lucas Ulegård
David Århammar
Melker Forsberg
Rasmus Hugosson
André Särnholm
Leo Johansson
Jonathan Johnsson
Simon Martinsson
Pontus Gustavsson
Karl-William Einarsson
Gabriel Wiss Andersson
 870   886   889   892   870   877
 972   978   995   969   981  1006
 926   909   873   900   892   917
1006  1024   984     x   906   947
 847   854   846
 824   811     x 
 882   878   862   849   881     x
 984   935   959   948   961   968
 907   929   931   933   849   937
 876   849   850     x   876   859
 690   714     x 
    P13 KULA 3,0      
1Theodor Duvert -01IFK Märsta9,51
2Pontus Gustavsson -02Västerås FK9,42
3Benjamin Kadic -01KFUM Örebro9,17
4Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro8,92
5Dennis Holmstedt -02IK Westmannia7,69
6Robin Isaksson -02IFK Lidingö7,53
7Amir Musa -01KFUM Örebro7,44
8Gustav Alkman -01KFUM Örebro6,22

Dennis Holmstedt
Theodor Duvert
Benjamin Kadic
Amir Musa
Robin Isaksson
Pontus Gustavsson
Gustav Alkman
Rasmus Hugosson
 638   697   751   736   769   751
 925   938   899   951   880   917
 850   813   863   917   856   855
 707   680   588   744   710   738
   x   727   706   718   665   753
 848   881   844   781   942   893
 582   603   622   616   594   601
 801   772   892   848   847   818
    P11 60 M  HEAT 1    
1Lucas Ulegård -03Västerås FK9,14Final
2Henrik Franzén -03KFUM Örebro9,59Final
3William Nilsson -03KFUM Örebro9,64Final
4Oliver Lundström -03KFUM Örebro9,81Final
5Carl Hermansson -03Bohus IF9,86Final9.856
6Philip Zetterman -03KFUM Örebro9,94

    P11 60 M  HEAT 2    
1Gustav Calring -03KFUM Örebro9,27Final
2Veljko Paripovic -03KFUM Örebro9,37Final
3Ludvig Molinder -03KFUM Örebro9,65Final
4Simon Öberg -03Västerås FK9,869.860
5Albert Axelsson -03KFUM Örebro10,20

    P11 60 M  FINAL    
1Lucas Ulegård -03Västerås FK8,97
2Gustav Calring -03KFUM Örebro9,22
3Veljko Paripovic -03KFUM Örebro9,39
4Henrik Franzén -03KFUM Örebro9,58
5Ludvig Molinder -03KFUM Örebro9,64
6Carl Hermansson -03Bohus IF9,79
7Oliver Lundström -03KFUM Örebro9,87
-William Nilsson -03KFUM Örebroej start

    P11 200 M  HEAT 1    
1Carl Hermansson -03Bohus IF32,57
2Simon Öberg -03Västerås FK33,22
3Philip Zetterman -03KFUM Örebro33,32
4Albert Axelsson -03KFUM Örebro34,54

    P11 200 M  HEAT 2    
1Lucas Ulegård -03Västerås FK30,43
2Albin Wallenius -03Västerås FK31,65
3Veljko Paripovic -03KFUM Örebro31,93
4Oliver Lundström -03KFUM Örebro32,76

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Lucas Ulegård -03Västerås FK30,43
2Albin Wallenius -03Västerås FK31,65
3Veljko Paripovic -03KFUM Örebro31,93
4Carl Hermansson -03Bohus IF32,57
5Oliver Lundström -03KFUM Örebro32,76
6Simon Öberg -03Västerås FK33,22
7Philip Zetterman -03KFUM Örebro33,32
8Albert Axelsson -03KFUM Örebro34,54

    P11 600 M      
1Albin Wallenius -03Västerås FK1.52,42
2Henrik Franzén -03KFUM Örebro1.54,98
3Vilmer Göthlin -03KFUM Örebro2.21,19

    P11 HÖJD      
1Gustav Calring -03KFUM Örebro1,19
2Albert Axelsson -03KFUM Örebro1,19
3Ludvig Molinder -03KFUM Örebro1,11
3Anton Englund -03KFUM Örebro1,11
5Tobias Erlandh -03KFUM Örebro1,03


Ludvig Molinder
Gustav Calring
Anton Englund
Tobias Erlandh
Albert Axelsson
85  90  95  99  103 107 111 115 119 122
o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xo  o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
    P11 LÄNGD ZON      
1Ludvig Molinder -03KFUM Örebro3,86
2Gustav Calring -03KFUM Örebro3,79
3Henrik Franzén -03KFUM Örebro3,77
4Tobias Erlandh -03KFUM Örebro3,68
5Olof Halfvarsson -03KFUM Örebro3,42
6Vilmer Göthlin -03KFUM Örebro3,38
7Simon Öberg -03Västerås FK3,36

Tobias Erlandh
Simon Öberg
Vilmer Göthlin
Henrik Franzén
Olof Halfvarsson
Gustav Calring
Ludvig Molinder
 368     x   358   364   366   360
 318   307   298   334   317   336
 324   338   331   315   319   315
 377     x   348     x   356     x
 311   289   323   336   331   342
 356   344   372   351   341   379
 360   386   378   384   377   383
    P11 KULA 2,0      
1Vilmer Göthlin -03KFUM Örebro6,72
2William Nilsson -03KFUM Örebro6,31
3Anton Englund -03KFUM Örebro6,26
4Olof Halfvarsson -03KFUM Örebro6,12
5Veljko Paripovic -03KFUM Örebro6,02
6Simon Öberg -03Västerås FK5,89
7Philip Zetterman -03KFUM Örebro5,84

Simon Öberg
William Nilsson
Philip Zetterman
Anton Englund
Vilmer Göthlin
Veljko Paripovic
Olof Halfvarsson
 520   479   568   589   548   535
 592   627   615   586   609   631
 530   491   522   559   459   584
 589   550   626   567   551   593
 622   640   636   672   612   615
 602   586   582   577   552   524
 532   561   496   612   588   593
    P10 60 M  HEAT 1    
1Elias Rigö -04Eskilstuna FI9,21Final
2Elvin Öhrström -04IF Linnéa9,80Final
3Vilgot Lenninger -04IF Linnéa10,12Final
4Anton Högkvist -04Åsbro GoIF10,37Final
5Simon Björkegren -04Stocksäters IF10,98
6Oskar Svensson -04KFUM Örebro11,01
7Marcus Vognild -04KFUM Örebro11,22
8Gustav Yttermalm -04KFUM Örebro11,23

    P10 60 M  HEAT 2    
1Markus Brodin -04Danderyds SK9,51Final
2Victor Welander -04KFUM Örebro9,82Final
3Viktor Lilja-Stenberg -04KFUM Örebro10,31Final
4Emil Fredensborg -04KFUM Örebro10,32Final
5Markus Karlsson -04Wedevågs IF10,59
6Arvid Egbäck -04Stocksäters IF12,13
7Casper Baunsgaard -04Västerås FK12,23

    P10 60 M  FINAL    
1Elias Rigö -04Eskilstuna FI9,11
2Markus Brodin -04Danderyds SK9,49
3Victor Welander -04KFUM Örebro9,82
4Elvin Öhrström -04IF Linnéa9,86
5Vilgot Lenninger -04IF Linnéa10,27
6Anton Högkvist -04Åsbro GoIF10,30
7Viktor Lilja-Stenberg -04KFUM Örebro10,36
8Emil Fredensborg -04KFUM Örebro10,51

    P10 200 M  HEAT 1    
1Leo Eriksson -04KFUM Örebro36,10
2Oscar Johnsson -04KFUM Örebro36,27
3Noah Tranderyd -04KFUM Örebro37,29

    P10 200 M  HEAT 2    
1Anton Högkvist -04Åsbro GoIF35,63
2Markus Karlsson -04Wedevågs IF38,76
3Anton Göthberg -04IF Spartacus41,93

    P10 200 M  HEAT 3    
1Elias Rigö -04Eskilstuna FI31,31
2Markus Brodin -04Danderyds SK31,81
3Elvin Öhrström -04IF Linnéa32,65
4Vilgot Lenninger -04IF Linnéa35,20

    P10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Elias Rigö -04Eskilstuna FI31,31
2Markus Brodin -04Danderyds SK31,81
3Elvin Öhrström -04IF Linnéa32,65
4Vilgot Lenninger -04IF Linnéa35,20
5Anton Högkvist -04Åsbro GoIF35,63
6Leo Eriksson -04KFUM Örebro36,10
7Oscar Johnsson -04KFUM Örebro36,27
8Noah Tranderyd -04KFUM Örebro37,29
9Markus Karlsson -04Wedevågs IF38,76
10Anton Göthberg -04IF Spartacus41,93

    P10 600 M      
1Elias Rigö -04Eskilstuna FI1.59,22
2Erik Zetterlund -04KFUM Örebro1.59,82
3Anton Högkvist -04Åsbro GoIF2.10,72
4Vilgot Lenninger -04IF Linnéa2.12,09
5Anton Göthberg -04IF Spartacus2.23,75

    P10 HÖJD      
1Elias Rigö -04Eskilstuna FI1,15
2Elvin Öhrström -04IF Linnéa1,11
3Casper Baunsgaard -04Västerås FK0,95
4Axel Stackling -04Stocksäters IF0,90
4Vilgot Lenninger -04IF Linnéa0,90


Casper Baunsgaard
Axel Stackling
Vilgot Lenninger
Elvin Öhrström
Elias Rigö
85  90  95  99  103 107 111 115 119
xo  o   o   xxx
o   o   xxx
o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
    P10 LÄNGD ZON      
1Elias Rigö -04Eskilstuna FI4,05
2Victor Welander -04KFUM Örebro3,68
3Vilgot Lenninger -04IF Linnéa3,46
4Markus Brodin -04Danderyds SK3,37
5Alexander Sundquist -04KFUM Örebro3,34
6Elvin Öhrström -04IF Linnéa3,33
7David Kjellström -04KFUM Örebro3,26
8Emil Fredensborg -04KFUM Örebro3,24
9Anton Högkvist -04Åsbro GoIF3,17
10Oscar Johnsson -04KFUM Örebro3,12
11Viktor Lilja-Stenberg -04KFUM Örebro3,03
12Noah Tranderyd -04KFUM Örebro2,92
13Nathaniel Miles -04IF Spartacus2,84
14Oskar Svensson -04KFUM Örebro2,84
15Gustav Yttermalm -04KFUM Örebro2,81
16Marvin Lindqvist -04KFUM Örebro2,79
17Melvin Jadeborn -04KFUM Örebro2,77
18Marcus Vognild -04KFUM Örebro2,77
19Simon Björkegren -04Stocksäters IF2,76
20Markus Karlsson -04Wedevågs IF2,71
21Martin Lövgren -04Stocksäters IF2,71
22Arvid Egbäck -04Stocksäters IF2,26

Marcus Vognild
Markus Brodin
Martin Lövgren
Noah Tranderyd
Nathaniel Miles
Gustav Yttermalm
Markus Karlsson
Arvid Egbäck
Viktor Lilja-Stenberg
Elias Rigö
Simon Björkegren
Melvin Jadeborn
Emil Fredensborg
David Kjellström
Marvin Lindqvist
Alexander Sundquist
Elvin Öhrström
Oskar Svensson
Vilgot Lenninger
Victor Welander
Anton Högkvist
Oscar Johnsson
 277   264   252
 329     x   335   324   337   336
 268   271   242
 292   275   284
 271   279   284
 281   274   230
 271   266   268
 224   226   222
 299   295   303
 403   405   401   378   381   377
   x   276   268
 272   274   277
 323   286   297   324   312   321
 326   307   311   324   316   324
 279     x   244
 329   307   306   321   322   334
 333   307   318   306   296   320
   x   284   275
 334     x   312   310   346   342
 344     x   339   343     x   368
 310   302   317
 299   303   312
    P10 KULA 2,0      
1Elias Rigö -04Eskilstuna FI7,80
2Vilgot Lenninger -04IF Linnéa6,94
3Victor Welander -04KFUM Örebro6,64
4Leo Eriksson -04KFUM Örebro6,28
5Melvin Jadeborn -04KFUM Örebro5,68
6Martin Lövgren -04Stocksäters IF5,45
7Oscar Johnsson -04KFUM Örebro5,19
8Casper Baunsgaard -04Västerås FK5,05
9Elvin Öhrström -04IF Linnéa5,03
10Axel Stackling -04Stocksäters IF4,73
11Marvin Lindqvist -04KFUM Örebro4,36

Marvin Lindqvist
Elvin Öhrström
Leo Eriksson
Martin Lövgren
Victor Welander
Casper Baunsgaard
Axel Stackling
Vilgot Lenninger
Melvin Jadeborn
Oscar Johnsson
Elias Rigö
 436   433   405
 493   479   503
 572     x   617   599   614   628
 535   545   499   482   504   443
 651   655   653   653   664   643
 474   477   505   488   470   475
 425   413   473
 617   668   652   556   620   694
 435   436   567   568   497   516
 511   485   459   519   442   486
 780   740     x   729   719   729
    P9 60 M  HEAT 1    
1Maximilian Holm -05Ärla IF9,85Final
2Max Titus -05Frövi IK10,34Final
3Olle Wennerström -06KFUM Örebro10,89
4Gabriel Svensson Åsberg -06Fjugesta IF10,98
5Alvin Norberg -06KFUM Örebro11,12
6Kalle Svensén -06KFUM Örebro12,18
7Måns Kareliussén -06Glanshammars IF12,29

    P9 60 M  HEAT 2    
1Dennis Larsson -05Fjugesta IF10,88Final10.875
2Julius Wiklund -06IK Wilske11,01
3Anton Utter -05Glanshammars IF11,09
4Oscar Welander -06KFUM Örebro11,34
5Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro11,42
6Hugo Fransson -06KFUM Örebro11,67

    P9 60 M  HEAT 3    
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro10,73Final
2Noah Simonsson -05KFUM Örebro10,75Final
3Mathias Kördel -06KFUM Örebro11,30
4Martin Wröbel -05Fjugesta IF11,56
5Johan Runesson -05Fjugesta IF11,91
6Rasmus Karlsson -05Åsbro GoIF12,29

    P9 60 M  HEAT 4    
1Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro10,02Final
2Sigge Bergentz -06KFUM Örebro10,23Final
3Oscar Heaton -05Huddinge AIS10,56Final
4Alexander Heaton -05Huddinge AIS11,00
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF11,60
6Mio Grinder -07Bohus IF11,74
7Eyvind Axelsson -06KFUM Örebro13,81

    P9 60 M  HEAT 5    
1Hugo Carlring -06KFUM Örebro10,8810.876
2Josef Lindberg -05IF Linnéa10,90
3Robin Ringström -05KFUM Örebro11,23
4Daniel Kindvall -05Fjugesta IF11,90
5Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF12,00

    P9 60 M  FINAL    
1Maximilian Holm -05Ärla IF9,93
2Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro10,11
3Max Titus -05Frövi IK10,15
4Sigge Bergentz -06KFUM Örebro10,24
5Oscar Heaton -05Huddinge AIS10,47
6Noah Simonsson -05KFUM Örebro10,57
7Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro10,59
8Dennis Larsson -05Fjugesta IF10,94

    P9 600 M  HEAT 1    
1William Lindh -05KFUM Örebro2.20,13
2Viktor Rahm -05Västerås FK2.21,69
3Buster Runheim -06KFUM Örebro2.24,78
4Emil Rastoder -06KFUM Örebro2.25,32
5Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF2.29,92
6Ville Bjuremar -06KFUM Örebro2.37,32
7Martin Wröbel -05Fjugesta IF2.39,09
8Johan Runesson -05Fjugesta IF2.39,82
9Johan Lindkvist -06Wedevågs IF2.46,96
10Måns Kareliussén -06Glanshammars IF2.48,12

    P9 600 M  HEAT 2    
1Max Titus -05Frövi IK2.10,00
2Maximilian Holm -05Ärla IF2.13,81
3Josef Lindberg -05IF Linnéa2.16,24
4Gabriel Svensson Åsberg -06Fjugesta IF2.17,06
5Oscar Heaton -05Huddinge AIS2.20,64
6Gustav Magnusson -06IF Hagen2.22,07
7Kaspar Lindberg Frykman -05KFUM Örebro2.23,07
8Anton Utter -05Glanshammars IF2.23,15
9Julius Wiklund -06IK Wilske2.26,72
10Albin Ax -06IF Hagen2.30,02
11Alexander Heaton -05Huddinge AIS2.31,61
12Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro2.32,61

    P9 600 M  SAMLAD LISTA    
1Max Titus -05Frövi IK2.10,00
2Maximilian Holm -05Ärla IF2.13,81
3Josef Lindberg -05IF Linnéa2.16,24
4Gabriel Svensson Åsberg -06Fjugesta IF2.17,06
5William Lindh -05KFUM Örebro2.20,13
6Oscar Heaton -05Huddinge AIS2.20,64
7Viktor Rahm -05Västerås FK2.21,69
8Gustav Magnusson -06IF Hagen2.22,07
9Kaspar Lindberg Frykman -05KFUM Örebro2.23,07
10Anton Utter -05Glanshammars IF2.23,15
11Buster Runheim -06KFUM Örebro2.24,78
12Emil Rastoder -06KFUM Örebro2.25,32
13Julius Wiklund -06IK Wilske2.26,72
14Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF2.29,92
15Albin Ax -06IF Hagen2.30,02
16Alexander Heaton -05Huddinge AIS2.31,61
17Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro2.32,61
18Ville Bjuremar -06KFUM Örebro2.37,32
19Martin Wröbel -05Fjugesta IF2.39,09
20Johan Runesson -05Fjugesta IF2.39,82
21Johan Lindkvist -06Wedevågs IF2.46,96
22Måns Kareliussén -06Glanshammars IF2.48,12

    P9 HÖJD      
1Julius Wiklund -06IK Wilske1,10
1Daniel Kindvall -05Fjugesta IF1,10
3Max Titus -05Frövi IK1,10
4Alexander Heaton -05Huddinge AIS1,02
5Oscar Heaton -05Huddinge AIS1,02
6Elis Wiklund -05Västerås FK0,98
7Hugo Carlring -06KFUM Örebro0,98
8Robin Ringström -05KFUM Örebro0,98
9Gustav Magnusson -06IF Hagen0,94
10Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro0,90
11Martin Wröbel -05Fjugesta IF0,85
12Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro0,85


Max Titus
Oscar Heaton
Martin Wröbel
Alexander Heaton
Julius Wiklund
Felix Wilhelmsson
Albin Gyhlenius
Gustav Magnusson
Elis Wiklund
Daniel Kindvall
Robin Ringström
Hugo Carlring
80  85  90  94  98  102 106 110 113
-   -   -   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   xxx
o   xxo xo  xo  o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   xxo xo  xxx
o   o   o   xxx
o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
-   o   xo  o   xo  o   o   xo  xxx
xxo xo  o   xo  o   xxx
o   o   xxo o   o   xxx
    P9 LÄNGD ZON      
1Maximilian Holm -05Ärla IF3,41
2Viktor Rahm -05Västerås FK3,39
3Max Titus -05Frövi IK3,35
4William Lindh -05KFUM Örebro3,27
5Oscar Heaton -05Huddinge AIS3,23
6Gustav Magnusson -06IF Hagen3,19
7Elis Wiklund -05Västerås FK3,15
8Josef Lindberg -05IF Linnéa3,07
9Sigge Bergentz -06KFUM Örebro3,01
10Dennis Larsson -05Fjugesta IF2,95
11Hugo Carlring -06KFUM Örebro2,93
12Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro2,88
13Emil Palmgren -05Nyköpings BIS2,83
14Oscar Welander -06KFUM Örebro2,76
15Ville Bjuremar -06KFUM Örebro2,76
16Olle Wennerström -06KFUM Örebro2,76
17Kaspar Lindberg Frykman -05KFUM Örebro2,72
18Julius Wiklund -06IK Wilske2,71
19Buster Runheim -06KFUM Örebro2,69
20Daniel Kindvall -05Fjugesta IF2,64
21Alvin Norberg -06KFUM Örebro2,61
22Liam Haili -06Wedevågs IF2,60
23Johan Lindkvist -06Wedevågs IF2,58
24Gabriel Svensson Åsberg -06Fjugesta IF2,57
25Albin Ax -06IF Hagen2,54
26Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF2,52
27Kalle Svensén -06KFUM Örebro2,48
28Hugo Fransson -06KFUM Örebro2,28
29Alexander Heaton -05Huddinge AIS2,14
30Eyvind Axelsson -06KFUM Örebro1,84

Sigvard Einarsson
Sigge Bergentz
Emil Palmgren
Julius Wiklund
Daniel Kindvall
Max Titus
Johan Lindkvist
Eyvind Axelsson
Hugo Fransson
Josef Lindberg
Alexander Heaton
Kalle Svensén
Albin Gyhlenius
William Lindh
Oscar Heaton
Buster Runheim
Maximilian Holm
Albin Ax
Kaspar Lindberg Frykman
Alvin Norberg
Oscar Welander
Gabriel Svensson Åsberg
Gustav Magnusson
Dennis Larsson
Olle Wennerström
Liam Haili
Viktor Rahm
Elis Wiklund
Hugo Carlring
Ville Bjuremar
 252   224   229
 301   286   274
 272     x   283
   x   271   265
 264   248   259
 303   322   335   320   324   302
 242   254   258
 176   184   178
 228   224   225
 280   294   307   298   304   299
 210   214     x 
 248   229   218
 264   288   275
 318   310   327   313   315   324
 313   323   306   321   306     x
   x   255   269
 309   323   312     x   341   334
 250   242   254
 272   233   269
 261   249     x 
 276   275   273
 257   249   227
 297   302   309   319   314   305
 295   289   295
 276   258   266
 258   255   260
 298   324     x     x   314   339
 292   306   308   315   304   308
 280   291   293
 276   268   269
    P9 KULA 2,0      
1Robin Ringström -05KFUM Örebro5,92
2Gustav Jansson -05IK Westmannia5,76
3Johan Runesson -05Fjugesta IF5,23
4Dennis Larsson -05Fjugesta IF5,01
5Ville Bjuremar -06KFUM Örebro4,92
6Liam Haili -06Wedevågs IF4,86
7Julius Wiklund -06IK Wilske4,75
8Oscar Welander -06KFUM Örebro4,71
9Kalle Svensén -06KFUM Örebro4,55
10Elis Wiklund -05Västerås FK4,36
11Oscar Heaton -05Huddinge AIS4,19
12Johan Lindkvist -06Wedevågs IF4,16
13Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro3,96
14William Lindh -05KFUM Örebro3,95
15Josef Lindberg -05IF Linnéa3,86
16Albin Ax -06IF Hagen3,68
17Mathias Kördel -06KFUM Örebro3,25
18Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF2,87

Mathias Kördel
Ville Bjuremar
Sigvard Einarsson
Dennis Larsson
Josef Lindberg
Julius Wiklund
Robin Ringström
Sigge Zetterdahl
Gustav Jansson
Kalle Svensén
Liam Haili
Oscar Welander
Elis Wiklund
Albin Ax
Johan Lindkvist
Oscar Heaton
William Lindh
Johan Runesson
 315   291   325
 468   435   467   363   483   492
 287   259   287
 465   461   501   438   422   413
 386   307   359
   x   459     x   475   401   370
 592   559   552   569   544   537
 396     x   388
 547   545   556   529   576   515
 455   395   442
 486   443     x   468   472   412
   x   471   425   449   462   443
 436   375   418
 368   359   363
   x   416   329
 344   382   419
 383   378   395
 439   401   467   497   444   523
    KVINNOR 60 M      
1Primrose Ulegård -76Västerås FK8,82

    KVINNOR 200 M      
1Jenny Rosén -72Nyköpings BIS28,75

    KVINNOR 1000 M      
1Lilly Wizén -55FGF Gotland3.30,42

    F17 60 M      
1Irene Ekelund -97Malmö AI7,45
2Linnea Rosman -97Istrums SK8,21
3Emelie Johansson -98Stocksäters IF9,38

    F17 200 M      
1Irene Ekelund -97Malmö AI23,75
2Linnea Rosman -97Istrums SK26,55
3Hanna Karlsson -97IFK Nora28,12

    F17 1000 M      
1Frida Johansson -00Karlskoga FIF3.29,28
2Malin Lundmark -01IF Göta3.57,79

    F17 STAV      
-Mikaela Arousell -98Iggesunds SK0,00


Mikaela Arousell
213
xxx
    F17 KULA 3,0      
1Sandra Vestlund -99Kils AIK11,52
2Sabina Forsberg -98Glanshammars IF11,16
3Annika Svensson -98IF Hagen10,87
4Linnea Rosman -97Istrums SK9,99
5Mikaela Arousell -98Iggesunds SK9,94
6Emelie Johansson -98Stocksäters IF7,89

Sandra Vestlund
Annika Svensson
Emelie Johansson
Mikaela Arousell
Sabina Forsberg
Linnea Rosman
1103  1092  1086  1097  1152  1102
1028  1073  1087  1043  1079  1037
 568   789   696   709     x   650
 882   935   961   994     -     -
1004  1076     x  1056  1116  1104
 967   999   953   881     x   995
    F15 60 M  HEAT 1    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro7,90Final
2Matilda Sönnergaard -99IF Linnéa8,45Final
3Isabella Bornälv -00KFUM Örebro8,54Final
4Ebba Löfholm -00KFUM Örebro9,02
5Linnea Johansson -00KFUM Örebro9,12
6Linnea Wiklund -00Västerås FK9,80

    F15 60 M  HEAT 2    
1Moa Seger -99Glanshammars IF8,04Final
2Carolina Söderbom -99Ärla IF8,06Final
3Hedvig Pettersson -00Kils AIK8,30Final
4Therese Knutsson -00Glanshammars IF8,66Final
5Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF8,71Final
6Linnéa Bodin -00KFUM Örebro9,12
7Elin Blomkvist -00IF Göta9,28

    F15 60 M  FINAL    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro7,89
2Carolina Söderbom -99Ärla IF8,05
3Moa Seger -99Glanshammars IF8,06
4Hedvig Pettersson -00Kils AIK8,34
5Matilda Sönnergaard -99IF Linnéa8,54
6Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF8,67
7Therese Knutsson -00Glanshammars IF8,68
8Isabella Bornälv -00KFUM Örebro8,69

    F15 200 M  HEAT 1    
1Ebba Löfholm -00KFUM Örebro30,05
2Cajsa Lindberg -00IF Hagen30,18
3Linnea Johansson -00KFUM Örebro31,35

    F15 200 M  HEAT 2    
1Klara Magnusson -00IF Hagen27,20
2Hanna Säfström -00KFUM Örebro28,33

    F15 200 M  HEAT 3    
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF28,14
2Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF28,35
3Therese Knutsson -00Glanshammars IF28,77

    F15 200 M  HEAT 4    
1Carolina Söderbom -99Ärla IF26,26
2Moa Seger -99Glanshammars IF26,31
3Hedvig Pettersson -00Kils AIK27,42
4Isabella Bornälv -00KFUM Örebro28,80

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Carolina Söderbom -99Ärla IF26,26
2Moa Seger -99Glanshammars IF26,31
3Klara Magnusson -00IF Hagen27,20
4Hedvig Pettersson -00Kils AIK27,42
5Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF28,14
6Hanna Säfström -00KFUM Örebro28,33
7Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF28,35
8Therese Knutsson -00Glanshammars IF28,77
9Isabella Bornälv -00KFUM Örebro28,80
10Ebba Löfholm -00KFUM Örebro30,05
11Cajsa Lindberg -00IF Hagen30,18
12Linnea Johansson -00KFUM Örebro31,35

    F15 800 M      
1Klara Magnusson -00IF Hagen2.29,29
2Jennie Eriksson -99IF Hagen2.40,73
3Cornelia Storm-Karlén -99IF Hagen2.42,28

    F15 STAV      
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF3,03
2Lydia Hemmingsson -99Upsala IF2,73
3Amanda Bollmann -00KFUM Örebro2,33
4Linnea Wiklund -00Västerås FK2,03


Amanda Bollmann
Lydia Hemmingsson
Linnea Wiklund
Ebba Blomstrand
173 183 193 203 213 223 233 243 263 273 283 293 303 311
-   -   -   -   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   xxo xxx
o   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xxx
    F15 TRESTEG      
1Hedvig Pettersson -00Kils AIK10,33
2Julia Axtelius -00Enköpings AI10,11
3Therese Knutsson -00Glanshammars IF10,05
4Matilda Sönnergaard -99IF Linnéa9,38

Therese Knutsson
Matilda Sönnergaard
Julia Axtelius
Hedvig Pettersson
   x    982   1005      x      x    973
 867      x    875    938    889    877
 987    994    905    918    952   1011
1027      -   1013   1033   1014    971
    F15 KULA 3,0      
1Julia Axtelius -00Enköpings AI11,80
2Sandra Vestlund -99Kils AIK11,45
3Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF10,27
4Kajsa Jansson -00IK Westmannia8,91
5Linnea Wiklund -00Västerås FK8,16
6Linnéa Bodin -00KFUM Örebro8,12
7Amanda Bollmann -00KFUM Örebro7,94
8Elin Blomkvist -00IF Göta7,44

Elin Blomkvist
Hanna Wahlström
Kajsa Jansson
Amanda Bollmann
Linnéa Bodin
Linnea Wiklund
Julia Axtelius
Sandra Vestlund
 720   721   724   738   742   744
   x  1027   971   918   999   918
 814   878   820   847   891   844
   -   767   580   794   717   761
 753   812   725   797   809   790
 816     x   726   668   808   785
1134  1149  1155  1133  1066  1180
1145  1097  1117  1128  1114  1116
    F13 60 M  HEAT 1    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro8,59Final
2Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK8,79Final
3Minna Seger -01Glanshammars IF8,93
4Zandra Lindén -02IFK Nora9,41
5Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn9,41
6Malin Lundmark -01IF Göta9,42
7Emma Karlsson -02Wedevågs IF9,51
8Maja Persson -02Stocksäters IF9,87

    F13 60 M  HEAT 2    
1Anna Lundmark -01IF Linnéa8,34Final
2Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro8,93
3Halimat Oseni -02IF Hagen9,05
4Disa Chin Nygårds -02IF Linnéa9,07
5Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro9,38
6Nova Santunione -01IF Linnéa9,44
7Louise Fröding -01Götlunda IF9,51
8Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF10,48

    F13 60 M  HEAT 3    
1Hilda Lindberg -01Västerås FK8,58Final
2Sara Svalberg -02IF Linnéa8,77Final
3Lina Arousell -02Iggesunds SK8,98
4Emma Palmgren -01Nyköpings BIS9,56
5Johanna Sedström -02Åsbro GoIF9,56
6Sandra Sönnergaard -02IF Linnéa9,62
7Casey Ademving -02IF Hagen9,90
8Amira Musa -01KFUM Örebro10,18

    F13 60 M  HEAT 4    
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,46Final
2Hanna Bäckman -02Danderyds SK8,81Final
3Klara Frih -02Åsbro GoIF8,92Final
4Ella Raud -01KFUM Örebro9,16
5Ida Pettersson -02KFUM Örebro9,21
6Elsa Widenström Findell -01IF Linnéa9,81
7Sofia Bengtsson -02IF Hagen9,81
8Linnea Holm -01KFUM Örebro9,98

    F13 60 M  FINAL    
1Anna Lundmark -01IF Linnéa8,33
2Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,36
3Hilda Lindberg -01Västerås FK8,58
4Emily Capobianco -01KFUM Örebro8,64
5Sara Svalberg -02IF Linnéa8,82
6Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK8,89
7Hanna Bäckman -02Danderyds SK8,90
8Klara Frih -02Åsbro GoIF8,94

    F13 200 M  HEAT 1    
1Emelie Lindgren -02Glanshammars IF34,46
2Lisa Ljung -02Glanshammars IF35,62
3Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF35,88
4Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF36,48

    F13 200 M  HEAT 2    
1Louise Fröding -01Götlunda IF32,03
2Ebba Melin -02Katrineholms SK33,20
3Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn33,76
4Maja Persson -02Stocksäters IF35,57

    F13 200 M  HEAT 3    
1Elvira Forsberg -02Glanshammars IF32,47
2Zandra Lindén -02IFK Nora32,62
3Emma Palmgren -01Nyköpings BIS32,68
4Emma Karlsson -02Wedevågs IF34,57

    F13 200 M  HEAT 4    
1Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro30,04
2Clara Bernhult -02KFUM Örebro30,54
3Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro31,14
4Elsa Wallenius -01Västerås FK32,31

    F13 200 M  HEAT 5    
1Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK29,58
2Sara Svalberg -02IF Linnéa29,61
3Lina Arousell -02Iggesunds SK29,69
4Halimat Oseni -02IF Hagen29,89

    F13 200 M  HEAT 6    
1Hanna Bäckman -02Danderyds SK29,06
2Klara Frih -02Åsbro GoIF29,41
3Lovisa Ulegård -01Västerås FK30,46
4Disa Chin Nygårds -02IF Linnéa31,02

    F13 200 M  HEAT 7    
1Hilda Lindberg -01Västerås FK27,67
2Anna Lundmark -01IF Linnéa28,06
3Emily Capobianco -01KFUM Örebro28,83
4Moa Eklundh -01KFUM Örebro29,51

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Hilda Lindberg -01Västerås FK27,67
2Anna Lundmark -01IF Linnéa28,06
3Emily Capobianco -01KFUM Örebro28,83
4Hanna Bäckman -02Danderyds SK29,06
5Klara Frih -02Åsbro GoIF29,41
6Moa Eklundh -01KFUM Örebro29,51
7Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK29,58
8Sara Svalberg -02IF Linnéa29,61
9Lina Arousell -02Iggesunds SK29,69
10Halimat Oseni -02IF Hagen29,89
11Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro30,04
12Lovisa Ulegård -01Västerås FK30,46
13Clara Bernhult -02KFUM Örebro30,54
14Disa Chin Nygårds -02IF Linnéa31,02
15Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro31,14
16Louise Fröding -01Götlunda IF32,03
17Elsa Wallenius -01Västerås FK32,31
18Elvira Forsberg -02Glanshammars IF32,47
19Zandra Lindén -02IFK Nora32,62
20Emma Palmgren -01Nyköpings BIS32,68
21Ebba Melin -02Katrineholms SK33,20
22Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn33,76
23Emelie Lindgren -02Glanshammars IF34,46
24Emma Karlsson -02Wedevågs IF34,57
25Maja Persson -02Stocksäters IF35,57
26Lisa Ljung -02Glanshammars IF35,62
27Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF35,88
28Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF36,48

    F13 600 M      
1Klara Frih -02Åsbro GoIF1.49,11
2Minna Seger -01Glanshammars IF1.55,04
3Halimat Oseni -02IF Hagen2.01,22
4Sofia Bengtsson -02IF Hagen2.01,84
5Sara Svalberg -02IF Linnéa2.06,86
6Emelie Lindgren -02Glanshammars IF2.13,99
7Casey Ademving -02IF Hagen2.17,36

    F13 HÖJD      
1Sara Svalberg -02IF Linnéa1,36
2Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1,32
3Lina Arousell -02Iggesunds SK1,28
4Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,28
5Clara Larsson -01KFUM Örebro1,20
6Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF1,15


Elvira Forsberg
Ida Pettersson
Clara Larsson
Lina Arousell
Vendela Högkvist
Sara Svalberg
110 115 120 124 128 132 136 138
o   o   o   o   xo  o   xxx
o   xo  o   xo  o   xxx
o   o   o   xxx
-   o   o   xo  o   xxx
o   o   xxx
-   o   o   o   o   xo  xo  xxx
    F13 STAV      
1=Lina Arousell -02Iggesunds SK1,93
1=Ella Raud -01KFUM Örebro1,93


Lina Arousell
Ella Raud
163 173 183 193 203
o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xo  xxx
    F13 TRESTEG ZON      
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,95
2Anna Lundmark -01IF Linnéa9,61
3Lovisa Ulegård -01Västerås FK9,40
4Sara Svalberg -02IF Linnéa9,10
5Klara Frih -02Åsbro GoIF9,10
6Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK9,06
7Lina Arousell -02Iggesunds SK8,95
8Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn8,93
9Elvira Forsberg -02Glanshammars IF8,60
10Clara Bernhult -02KFUM Örebro8,49
11Nova Santunione -01IF Linnéa8,37
12Johanna Sedström -02Åsbro GoIF8,33
13Ebba Melin -02Katrineholms SK8,25
14Elsa Widenström Findell -01IF Linnéa7,89
15Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF7,64
16Emma Karlsson -02Wedevågs IF7,47
17Miranda Björk -02KFUM Örebro7,26

Clara Bernhult
Anna Lundmark
Hanna Zakrisson
Nova Santunione
Elvira Forsberg
Agnes Brunnsgård
Miranda Björk
Lovisa Ulegård
Vendela Högkvist
Johanna Sedström
Klara Frih
Lina Arousell
Emily Capobianco
Sara Svalberg
Elsa Widenström Findell
Ebba Melin
Emma Karlsson
 826     x   849
 882     x   870   916   949   961
 904   888   859   906   895   901
 837   830   836
 860   829   838
 853   850   866   884   893   881
 726   714   704
 925   912   895   914   940   918
 760   737   764
 807   821   833
 865     x   910     x   880   898
 817   857   871   895   871     x
 995   978   944   954   969   968
 888   891   888   862   908   910
 757     -   789
 825   802   811
 747   720   730
    F13 KULA 2,0      
1Lina Arousell -02Iggesunds SK9,03
2Emma Palmgren -01Nyköpings BIS8,99
3Louise Fröding -01Götlunda IF8,79
4Sofie Bengtsson -02IF Hagen8,00
5Lovisa Ulegård -01Västerås FK7,84
6Ida Pettersson -02KFUM Örebro7,20
7Ebba Melin -02Katrineholms SK7,17
8Linnea Holm -01KFUM Örebro7,17
9Sara Svalberg -02IF Linnéa6,52
10Emelie Lindgren -02Glanshammars IF6,25
11Disa Chin Nygårds -02IF Linnéa5,66
12Casey Ademving -02IF Hagen5,15
13Lisa Ljung -02Glanshammars IF4,79
14Maaike van Huisstede Welvaart -02Stocksäters IF4,61
15Hanna Knutsson -02Glanshammars IF4,51

Lovisa Ulegård
Maaike van Huisstede W
Sofie Bengtsson
Linnea Holm
Casey Ademving
Louise Fröding
Ida Pettersson
Lina Arousell
Emma Palmgren
Sara Svalberg
Emelie Lindgren
Lisa Ljung
Ebba Melin
Hanna Knutsson
Disa Chin Nygårds
   x   784   736   727   775     x
 383   404   461
 608   637   709   768   800   772
 686   637   664   668   717   622
 461   515   430
 799     x   782   797   870   879
 720   676   615   698   714   674
 888   858   903   872   880   892
 789   723   785   899   817   865
 547   652   567
 625   605   562
 438   479   427
 696   659   668   717   712   712
 413   442   451
 566   492   561
    F11 60 M  HEAT 1    
1Fiona Eriksson -03Västerås FK9,05Final
2Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro9,18Final
3Stella Santunione -03IF Linnéa9,69Final
4Emma Thunberg -03Örebro AIK9,87Final
5Maja Johansson -03Stocksäters IF10,13
6Tuva Alton -03Fjugesta IF10,25
7Maja Sandberg -03KFUM Örebro11,01
-Selma Bräutigam -03Fjugesta IFej start

    F11 60 M  HEAT 2    
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,00Final
2Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI9,11Final
3Sara Fajerson -03Danderyds SK9,44Final
4Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF9,62Final
5Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF9,88
6Ines Lindberg -03IF Linnéa9,98
7Miranda Berman -03Glanshammars IF10,63
8Izabella Lukic -03Västerås FK11,05

    F11 60 M  FINAL    
1Fiona Eriksson -03Västerås FK8,95
2Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI8,95
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,12
4Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro9,20
5Sara Fajerson -03Danderyds SK9,40
6Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF9,69
7Stella Santunione -03IF Linnéa9,71
8Emma Thunberg -03Örebro AIK9,92

    F11 200 M  HEAT 1    
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF32,13
2Stella Santunione -03IF Linnéa33,44
3Izabella Lukic -03Västerås FK37,47
4Myra Eriksson -03Stocksäters IF39,54

    F11 200 M  HEAT 2    
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF31,37
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF31,95
3Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF33,60
4Emma Thunberg -03Örebro AIK35,62

    F11 200 M  HEAT 3    
1Sara Fajerson -03Danderyds SK30,83
2Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI31,28
3Fiona Eriksson -03Västerås FK33,26
4Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF33,68

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Sara Fajerson -03Danderyds SK30,83
2Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI31,28
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF31,37
4Klara Frykholm -03Glanshammars IF31,95
5Tindra Frykholm -03Glanshammars IF32,13
6Fiona Eriksson -03Västerås FK33,26
7Stella Santunione -03IF Linnéa33,44
8Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF33,60
9Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF33,68
10Emma Thunberg -03Örebro AIK35,62
11Izabella Lukic -03Västerås FK37,47
12Myra Eriksson -03Stocksäters IF39,54

    F11 600 M      
1Sara Fajerson -03Danderyds SK1.55,88
2Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF2.09,64
3Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF2.10,37
4Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2.11,19
5Izabella Lukic -03Västerås FK2.26,39

    F11 HÖJD      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF1,31
2Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI1,28
3Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF1,20
4Tuva Alton -03Fjugesta IF1,20
5Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,16
5Ines Lindberg -03IF Linnéa1,16
7Maja Johansson -03Stocksäters IF1,16
8Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,12
9Selma Bräutigam -03Fjugesta IF1,04
10Ylva Bergman -03Glanshammars IF1,04


Maja Johansson
Ylva Bergman
Myra Eriksson
Tindra Frykholm
Felicia Karlsson
Tuva Alton
Ines Lindberg
Selma Bräutigam
Klara Frykholm
Nikki van Huisstede W
95  100 104 108 112 116 120 124 128 131 134
o   o   o   o   xxo o   xxx
xo  xo  xo  xxx
o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   xxo xo  o   xo  xxo xxo xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   xo  x-
o   o   o   o   o   o   o   xo  o   xxo xxx
o   o   o   o   o   xxo xo  xxx
    F11 LÄNGD ZON      
1Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI4,34
2Sara Fajerson -03Danderyds SK4,31
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF4,18
4Klara Frykholm -03Glanshammars IF4,07
5Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro3,90
6Ines Lindberg -03IF Linnéa3,76
7Stella Santunione -03IF Linnéa3,69
8Fiona Eriksson -03Västerås FK3,60
9Tindra Frykholm -03Glanshammars IF3,51
10Tuva Alton -03Fjugesta IF3,20
11Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro3,19
12Myra Eriksson -03Stocksäters IF3,14
13Emma Thunberg -03Örebro AIK3,12
14Izabella Lukic -03Västerås FK2,97
15Maja Sandberg -03KFUM Örebro2,79
16Ylva Bergman -03Glanshammars IF2,77
17Selma Bräutigam -03Fjugesta IF2,74
18Miranda Berman -03Glanshammars IF2,48

Sara Fajerson
Klara Frykholm
Emma Thunberg
Jennifer Axelsson
Selma Bräutigam
Stella Santunione
Fiona Eriksson
Ines Lindberg
Tindra Frykholm
Miranda Berman
Myra Eriksson
Felicia Karlsson
Ylva Bergman
Maja Sandberg
Sanna Pernerdal
Tuva Tranderyd
Tuva Alton
Izabella Lukic
 416   431   414     x   419   427
 394   390   398   387   398   407
 294   312   307
 413   368   337   375     x   418
 246   214   274
 358   369   352   334   348   332
 330   339   360   347   336   338
 376   361   372   362   368   374
 351   342   347
 248   244   248
 314   308   304
 410   422   228   412   434   421
 265   267   277
 279   252   250
 382   383   379   377   382   390
 319   304   299
 313   307   320
 297   291   279
    F11 KULA 2,0      
1Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI9,16
2Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,61
3Ines Lindberg -03IF Linnéa7,67
4Julia Runesson -03KFUM Örebro6,14
5Izabella Lukic -03Västerås FK5,01
6Myra Eriksson -03Stocksäters IF4,89

Sanna Pernerdal
Myra Eriksson
Izabella Lukic
Ines Lindberg
Julia Runesson
Felicia Karlsson
 843   813   826   861   798   861
 469   436   439   433   474   489
   x   501   467   439   455   427
 767   749   687   656   563   719
 578   590   614   587   556   530
 746   796   829   916     x   710
    F10 60 M  HEAT 1    
1Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa9,47Final
2Filippa Rydensjö -04Ärla IF9,53Final
3Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF9,84Final
4Tilda Bernhult -04KFUM Örebro9,99Final
5Linnéa Bolin -04Glanshammars IF10,08
6Tua Wennerström -04KFUM Örebro10,20
7Irma Kroon -04Åsbro GoIF10,62
8Maja Granqvist -04KFUM Örebro10,71

    F10 60 M  HEAT 2    
1Saga Hermundstad -04IF Linnéa9,41Final
2Tyra Tjulander -04Västerås FK9,72Final
3Stina Sandberg -04KFUM Örebro10,11
4Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF10,11
5Nanna Frih -04Åsbro GoIF10,38
6Ayla Grinder -04Bohus IF10,95
7Alva Persson -04Åsbro GoIF11,13

    F10 60 M  HEAT 3    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö9,34Final
2Klara Johnsson -04KFUM Örebro9,85Final
3Frida Bäckman -04Danderyds SK10,10
4Rebecka Forsling -04Huddinge AIS10,21
5Amanda Sjödin -04Stocksäters IF10,35
6Hedda Svensén -04KFUM Örebro11,25
7Aurora Zune -04Motala AIF11,39

    F10 60 M  FINAL    
1Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa9,31
2Nike Isaksson -04IFK Lidingö9,32
3Saga Hermundstad -04IF Linnéa9,61
4Filippa Rydensjö -04Ärla IF9,62
5Tyra Tjulander -04Västerås FK9,71
6Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF9,91
7Klara Johnsson -04KFUM Örebro9,91
8Tilda Bernhult -04KFUM Örebro10,04

    F10 200 M  HEAT 1    
1Delia Lukic -05Västerås FK37,25
2Isabell Lundholm -04KFUM Örebro37,31
3Ayla Grinder -04Bohus IF39,20
4Aurora Zune -04Motala AIF40,71

    F10 200 M  HEAT 2    
1Rebecka Forsling -04Huddinge AIS34,76
2Amanda Sjödin -04Stocksäters IF36,82
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF38,31
4Maja Granqvist -04KFUM Örebro39,55

    F10 200 M  HEAT 3    
1Tyra Tjulander -04Västerås FK33,16
2Tilda Bernhult -04KFUM Örebro34,09
3Klara Johnsson -04KFUM Örebro34,74
4Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF34,96

    F10 200 M  HEAT 4    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö31,78
2Filippa Rydensjö -04Ärla IF33,44
3Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa33,45
-Saga Hermundstad -04IF Linnéaej start

    F10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö31,78
2Tyra Tjulander -04Västerås FK33,16
3Filippa Rydensjö -04Ärla IF33,44
4Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa33,45
5Tilda Bernhult -04KFUM Örebro34,09
6Klara Johnsson -04KFUM Örebro34,74
7Rebecka Forsling -04Huddinge AIS34,76
8Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF34,96
9Amanda Sjödin -04Stocksäters IF36,82
10Delia Lukic -05Västerås FK37,25
11Isabell Lundholm -04KFUM Örebro37,31
12Nanna Frih -04Åsbro GoIF38,31
13Ayla Grinder -04Bohus IF39,20
14Maja Granqvist -04KFUM Örebro39,55
15Aurora Zune -04Motala AIF40,71

    F10 600 M      
1Filippa Rydensjö -04Ärla IF2.03,89
2Nike Isaksson -04IFK Lidingö2.08,18
3Stina Larsson -04IK Wilske2.12,55
4Rebecka Forsling -04Huddinge AIS2.18,17
5Klara Johnsson -04KFUM Örebro2.22,43
6Inez Persson -04Åsbro GoIF2.25,01
7Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF2.31,97

    F10 HÖJD      
1Filippa Rydensjö -04Ärla IF1,22
2Ayla Grinder -04Bohus IF1,19
3Rebecka Forsling -04Huddinge AIS1,15
4Stina Larsson -04IK Wilske1,11
5Irma Kroon -04Åsbro GoIF1,11
6Nike Isaksson -04IFK Lidingö1,11
7Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF1,11
8Amanda Sjödin -04Stocksäters IF1,07
9Stina Sandberg -04KFUM Örebro1,07
10Tyra Tjulander -04Västerås FK1,07
11Saga Hermundstad -04IF Linnéa1,07
12Linnéa Bolin -04Glanshammars IF1,03
13Isabell Lundholm -04KFUM Örebro1,03
14Nanna Frih -04Åsbro GoIF1,03
15Maja Granqvist -04KFUM Örebro0,99
15Inez Persson -04Åsbro GoIF0,99
17Aurora Zune -04Motala AIF0,95


Stina Sandberg
Maja Granqvist
Linnéa Bolin
Irma Kroon
Tyra Tjulander
Aurora Zune
Ayla Grinder
Stina Larsson
Rebecka Forsling
Isabell Lundholm
Saga Hermundstad
Nanna Frih
Filippa Rydensjö
Amanda Sjödin
Wilma Gäverth
Inez Persson
Nike Isaksson
85  90  95  99  103 107 111 115 119 122 125
o   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xo  xo  xo  xxx
o   o   xxo xxx
-   -   o   o   xo  o   o   xo  o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   xo  o   o   xxo xxx
-   -   o   xo  xo  xxx
o   o   o   xo  xo  xxo xxx
o   o   xo  xo  xxo xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xo  xo  xxo xxx
o   o   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   xo  xxo xxx
    F10 LÄNGD ZON      
1Filippa Rydensjö -04Ärla IF3,77
2Rebecka Forsling -04Huddinge AIS3,64
3Saga Hermundstad -04IF Linnéa3,57
4Nike Isaksson -04IFK Lidingö3,55
5Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa3,40
6Klara Johnsson -04KFUM Örebro3,35
7Stina Larsson -04IK Wilske3,32
8Frida Bäckman -04Danderyds SK3,31
9Stina Sandberg -04KFUM Örebro3,30
10Tyra Tjulander -04Västerås FK3,24
11Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF3,11
12Isabell Lundholm -04KFUM Örebro3,07
13Nanna Frih -04Åsbro GoIF3,05
14Maja Granqvist -04KFUM Örebro3,04
15Ayla Grinder -04Bohus IF2,88
16Alva Persson -04Åsbro GoIF2,75
17Aurora Zune -04Motala AIF2,56
18Moa Mattsson -04KFUM Örebro2,53
19Hanna Ahlm -04Åsbro GoIF2,36
20Alma Moreau -04KFUM Örebro2,10

Wilma Gäverth
Filippa Rydensjö
Alma Moreau
Rebecka Forsling
Alva Persson
Maja Granqvist
Aurora Zune
Saga Hermundstad
Stina Sandberg
Isabell Lundholm
Tyra Tjulander
Nike Isaksson
Frida Bäckman
Edda Chin Nygårds
Stina Larsson
Ayla Grinder
Nanna Frih
Moa Mattsson
Klara Johnsson
Hanna Ahlm
 302   311   301
 377   343   367   358   375   374
 209   192   210
 359   331   333   335   364   356
 275   243   242
 304   300     x 
 256   254   255
 337   351   357   351   323   316
 316   320   330
 284   288   307
 324   304   313
 355   309   351   330   330   339
 331   314   331   321   309   301
 332   337   339   340   335   338
 318   331   330   329   273   332
 286   286   288
 299   300   305
 253   251   251
 317   313   333   323   330   335
   x   236   228
    F10 KULA 2,0      
1Rebecka Forsling -04Huddinge AIS6,50
2Tilda Bernhult -04KFUM Örebro6,18
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF6,00
4Nike Isaksson -04IFK Lidingö5,78
5Inez Persson -04Åsbro GoIF4,90
6Alva Persson -04Åsbro GoIF4,59
7Aurora Zune -04Motala AIF4,49

Rebecka Forsling
Inez Persson
Wilma Gäverth
Aurora Zune
Alva Persson
Nike Isaksson
Tilda Bernhult
 606   650   580   524   572   510
 413   445   490   451   469   478
 527   566   512   573   538   600
 444   428   449   429   403   374
 356   430   448   459   422   403
   x   495   526   548   578   521
 573   549   615   618     x   531
    F9 60 M  HEAT 1    
1Astrid Nyquist -05Västerås FK10,38Final
2Norah Lind -05Hammarby IF10,42Final
3Runa Eriksson -05Stocksäters IF10,71
4Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro11,59
5Julia Hermansson -06Bohus IF11,61
6Wera Falk -06KFUM Örebro13,16
7Kajsa Karlqvist -08Wedevågs IF13,56

    F9 60 M  HEAT 2    
1Ida Blomberg -05KFUM Örebro10,58Final
2Alice Hagberg -05Glanshammars IF11,07
3Silje Byrkjeland -06KFUM Örebro11,63
4Livia Asplund -06KFUM Örebro11,96
5Tilda Granqvist -06KFUM Örebro12,23
6Minna Aspling -07Wedevågs IF12,55

    F9 60 M  HEAT 3    
1Alvah Lind -05Hammarby IF10,51Final
2Nora Eriksson -05Frövi IK10,87
3Elise Emmoth -06Fjugesta IF11,16
4Emmie Norgren -06KFUM Örebro11,31
5Tilde Lager -06KFUM Örebro11,33
6Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro11,82
7Klara Petterssson -05KFUM Örebro11,86
8Isabella Hedlund -06KFUM Örebro12,37

    F9 60 M  HEAT 4    
1Natalie Lindgren -05Hässelby SK9,90Final
2Sara Persson -05KFUM Örebro10,61Final
3Saga Norbäck -06KFUM Örebro11,78
4Ilma Krivdic -05KFUM Örebro12,04
5Ella Söderek -06KFUM Örebro12,13
6Lea Lindgren -05Motala AIF12,44

    F9 60 M  HEAT 5    
1Ida Karlqvist -05Wedevågs IF10,62Final
2Tilde Adolfsson -05Motala AIF10,98
3Molly Eriksson -05KFUM Örebro11,08
4Alma Waller -05KFUM Örebro11,20
5Lina Persson -06Åsbro GoIF11,26
6Sigrid Pettersson -06KFUM Örebro12,80

    F9 60 M  HEAT 6    
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF9,79Final
2Thea Aversjö -06KFUM Örebro11,17
3Ida Björnberg -06KFUM Örebro11,32
4Filippa Gawelin -05Örebro AIK12,35
5Stella Holmquist -06KFUM Örebro12,84
6Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro13,50

    F9 60 M  FINAL    
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF9,51
2Natalie Lindgren -05Hässelby SK9,72
3Norah Lind -05Hammarby IF10,28
4Ida Karlqvist -05Wedevågs IF10,30
5Sara Persson -05KFUM Örebro10,45
6Ida Blomberg -05KFUM Örebro10,54
7Astrid Nyquist -05Västerås FK10,56
8Alvah Lind -05Hammarby IF10,84

    F9 600 M      
1Alice Millán Magnell -05GoIF Tjalve2.09,43
2Astrid Nyquist -05Västerås FK2.10,24
3Ida Blomberg -05KFUM Örebro2.14,91
4Alvah Lind -05Hammarby IF2.15,34
5Delia Lukic -05Västerås FK2.23,74
6Norah Lind -05Hammarby IF2.30,35
7Sara Persson -05KFUM Örebro2.30,75
8Tilde Adolfsson -05Motala AIF2.33,53
9Agnes Lindby -05Fjugesta IF2.35,79
10Silje Byrkjeland -06KFUM Örebro2.37,90
11Ida Karlqvist -05Wedevågs IF2.38,75
12Nora Eriksson -05Frövi IK2.47,93

    F9 HÖJD      
1Alvah Lind -05Hammarby IF1,10
2Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF1,06
3Astrid Nyquist -05Västerås FK1,06
4Alice Millán Magnell -05GoIF Tjalve0,98
5Norah Lind -05Hammarby IF0,90
-Natalie Lindgren -05Hässelby SK0,00
-Minna Aspling -07Wedevågs IF0,00
-Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro0,00


Astrid Nyquist
Alvah Lind
Natalie Lindgren
Minna Aspling
Meja Törnqvist
Norah Lind
Agnes Edfeldt
Alice Millán Magnell
80  85  90  94  98  102 106 110 112
o   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   xo  o   xo  o   o   xo  o   xxx
x-
xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   xo  x-
xxx
o   o   o   o   o   xxx
    F9 LÄNGD ZON      
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF3,58
2Alvah Lind -05Hammarby IF3,47
3Norah Lind -05Hammarby IF3,38
4Natalie Lindgren -05Hässelby SK3,38
5Ida Blomberg -05KFUM Örebro3,23
6Delia Lukic -05Västerås FK3,18
7Alice Hagberg -05Glanshammars IF3,01
8Sara Persson -05KFUM Örebro3,00
9Ida Karlqvist -05Wedevågs IF2,97
10Nora Eriksson -05Frövi IK2,93
11Astrid Nyquist -05Västerås FK2,92
12Alma Waller -05KFUM Örebro2,86
13Elise Emmoth -06Fjugesta IF2,77
14Tilde Lager -06KFUM Örebro2,74
15Saga Norbäck -06KFUM Örebro2,70
16Klara Petterssson -05KFUM Örebro2,70
17Tilde Adolfsson -05Motala AIF2,70
18Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro2,68
19Thea Aversjö -06KFUM Örebro2,65
20Molly Eriksson -05KFUM Örebro2,64
21Runa Eriksson -05Stocksäters IF2,64
22Lina Persson -06Åsbro GoIF2,49
23Julia Hermansson -06Bohus IF2,48
24Minna Aspling -07Wedevågs IF2,47
25Ilma Krivdic -05KFUM Örebro2,33
26Wera Falk -06KFUM Örebro2,29
27Isabella Hedlund -06KFUM Örebro2,21
28Lea Lindgren -05Motala AIF2,21
29Livia Asplund -06KFUM Örebro2,18
30Stella Holmquist -06KFUM Örebro2,16
31Lowa Gunnarsson -06KFUM Örebro2,14
32Ida Björnberg -06KFUM Örebro2,11
33Tilda Granqvist -06KFUM Örebro2,09
34Agnes Lindby -05Fjugesta IF2,07
35Kajsa Karlqvist -08Wedevågs IF2,06
36Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro2,03
37Sigrid Pettersson -06KFUM Örebro1,58

Lina Persson
Wera Falk
Delia Lukic
Minna Aspling
Sara Persson
Lea Lindgren
Livia Asplund
Thea Aversjö
Molly Eriksson
Lowa Gunnarsson
Isabella Hedlund
Norah Lind
Tilde Lager
Agnes Lindby
Elise Emmoth
Tilde Adolfsson
Klara Petterssson
Julia Hermansson
Ida Blomberg
Natalie Lindgren
Saga Norbäck
Kajsa Karlqvist
Sigrid Pettersson
Tuwa Karlsson
Runa Eriksson
Ilma Krivdic
Nora Eriksson
Ida Björnberg
Astrid Nyquist
Alvah Lind
Alice Hagberg
Alma Waller
Agnes Edfeldt
Ida Karlqvist
Stella Holmquist
Meja Törnqvist
Tilda Granqvist
   x   242   249
 206   229     x 
   x     x   299   308   318   299
   x   247   231
 276   272   300   288   299   291
 207   221   189
 211   218   214
 255   265   249
 264   263   257
 173   192   214
 221   200   216
 303   329   338   326   330   313
 264   267   274
 207   186   199
 277   250   271
 245   246   270
 254   261   270
 234   232   248
 274   291   302   310   323   315
 314   338   321   318   323   304
 270   251   262
 204   189   206
   x   153   158
 266   268     x 
 264   244   253
 218   224   233
 279   252   293
 211   210   199
 251   292   285
 343   309   317   322   340   347
 266   301   264   290   284   294
 286   207   272
   x     x   203
 275   297   292
 216   206   209
 307   327   325   343   339   358
 209   203     x 
    F9 KULA 2,0      
1Norah Lind -05Hammarby IF5,58
2Astrid Nyquist -05Västerås FK4,88
3Alvah Lind -05Hammarby IF4,42
4Ida Karlqvist -05Wedevågs IF4,30
5Klara Petterssson -05KFUM Örebro4,10
6Tilde Adolfsson -05Motala AIF4,08
7Alma Waller -05KFUM Örebro4,06
8Runa Eriksson -05Stocksäters IF4,02
9Lea Lindgren -05Motala AIF3,41
10Minna Aspling -07Wedevågs IF3,33
11Lowa Gunnarsson -06KFUM Örebro2,98
12Thea Aversjö -06KFUM Örebro2,50
13Stella Holmquist -06KFUM Örebro2,25
14Isabella Hedlund -06KFUM Örebro2,18
15Sigrid Pettersson -06KFUM Örebro2,17

Stella Holmquist
Norah Lind
Lowa Gunnarsson
Sigrid Pettersson
Isabella Hedlund
Ida Karlqvist
Astrid Nyquist
Minna Aspling
Alvah Lind
Thea Aversjö
Tilde Adolfsson
Runa Eriksson
Alma Waller
Klara Petterssson
Lea Lindgren
 214   215   225
 466   525   501   544   555   558
 290   284   298
 217   173   184
 218     x   198
 323   397   430     x   427   350
 488     x   474   413   452     x
 324   333   282
 409   418   411   439   386   442
 250   215   202
 374   408   383   376   337     -
 365   402   318   340   357   325
 361   291   324   349   356   406
 383   320   410   270   345   351
 304   341   280

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram