RESULTATLISTA I PDF-FORMAT

  Resultat Triumfglass-spelen 25/11 2012

   Åsbro GoIF och Stocksäters IF arrangerade i Tybblelundshallen, Örebro
 
    MÄN 60 M      
1Ivan Toma -95IF Göta7,40

    MÄN 1000 M      
1Abshir Aweys -95KFUM Örebro2.40,49
2Jonathan Waern -86KFUM Örebro2.41,01
3Sebastian Månsson -90KFUM Örebro2.47,94
4Lasse Ohtamaa -80Väsby IK2.49,22
5Johan Ingjald -87IF Start2.55,28
6Nils Nestor -52Hässelby SK3.08,31

    MÄN TRESTEG      
1Mattias Sunneborn -70Spårvägens FK14,19

Mattias Sunneborn
1367  1381  1398  1419   x   1416
    MÄN KULA      
1Magnus Håkansson -70Valbo AIF13,86
2Lasse Ohtamaa -80Väsby IK13,78
3Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF10,31

Magnus Håkansson
Torgny Lindkvist
Lasse Ohtamaa
1306   x    1338  1335  1367  1386
 x     985   x    1031   x    1010
1253  1354  1366  1350  1340  1378
    MÄN KVINNOR 60 M EXTRA      
1Ivan Toma -95IF Göta7,42
2Irene Ekelund -97Kils AIK7,50
3Maria Ollinen -92Glanshammars IF8,05
4Susanne Schussler -95IF Göta8,13
5David Svensson -97Stocksäters IF8,48
6Josefine Andréen -94IFK Nora8,68

    P17 60 M      
1David Svensson -97Stocksäters IF8,29

    P17 200 M      
1Eric Axtelius -97Enköpings AI25,35
2Michael Welsapar -97Enköpings AI26,04
3David Svensson -97Stocksäters IF28,67

    P17 1000 M      
1Abdiqani Khadar -97KFUM Örebro2.59,65
2Erik Widmark -96IF Hagen3.07,00

    P17 TRESTEG      
1Michael Welsapar -97Enköpings AI12,54
2Eric Axtelius -97Enköpings AI12,19

Eric Axtelius
Michael Welsapar
 x   1192  1209  1219  1197  1210
1079  1151  1172  1174   x   1254
    P15 60 M  HEAT 1    
1Pontus Jansson -98Wedevågs IF7,97Final
2Andreas Führ -98KFUM Örebro8,11Final
3Filip Skoog -99Västerås FK8,13Final
4Gustav Svedberg -98Karlskoga FIF8,27Final
5Kevin Shepherd -99Habo FIF-048,94Final
-Ali Ismail -98KFUM Örebrodiskv

    P15 60 M  HEAT 2    
2Henrik Larsson -99IF Göta7,83Final
3John Liljegren -99IF Hagen7,91Final
5Mikael Jansson -98KFUM Örebro8,40Final
6Andreas Holm -98KFUM Örebro9,26

    P15 60 M  FINAL    
1Henrik Larsson -99IF Göta7,76
2John Liljegren -99IF Hagen7,89
3Pontus Jansson -98Wedevågs IF7,95
4Andreas Führ -98KFUM Örebro8,09
5Gustav Svedberg -98Karlskoga FIF8,34
6Mikael Jansson -98KFUM Örebro8,48
7Kevin Shepherd -99Habo FIF-049,04
-Filip Skoog -99Västerås FKej start

    P15 200 M  HEAT 1    
1Gustav Svedberg -98Karlskoga FIF26,17
2Ali Ismail -98KFUM Örebro26,66

    P15 200 M  HEAT 2    
1Henrik Larsson -99IF Göta25,35
2John Liljegren -99IF Hagen25,53
3Andreas Führ -98KFUM Örebro25,86

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Henrik Larsson -99IF Göta25,35
2John Liljegren -99IF Hagen25,53
3Andreas Führ -98KFUM Örebro25,86
4Gustav Svedberg -98Karlskoga FIF26,17
5Ali Ismail -98KFUM Örebro26,66

    P15 800 M      
1John Liljegren -99IF Hagen2.22,06
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro2.25,62

    P15 STAV      
1Filip Skoog -99Västerås FK2,92

    P15 TRESTEG      
1Filip Skoog -99Västerås FK11,27
2Mikael Jansson -98KFUM Örebro10,16

Mikael Jansson
Filip Skoog
1004  1016  1002  973  988  - 
1127  1034   -    -    -    - 
    P15 KULA 4,0      
1Edvin Larsson -98Eskilstuna FI13,27
2Kevin Shepherd -99Habo FIF-049,52

Edvin Larsson
Kevin Shepherd
1235  1214  1277  1327  1292  1276
 859   815   873   898   883   952
    P13 60 M  HEAT 1    
1Philip Stömne -00Valbo AIF8,50Final
2Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF8,97Final
3Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro9,51
4William Rågstad -00Stocksäters IF9,87
5Malte Sjöman -01Katrineholms SK10,17
6Albin Hagberg -00Katrineholms SK10,44

    P13 60 M  HEAT 2    
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro8,50Final
2Daniel Malmgren -01Stocksäters IF8,94Final
3Erik Bassman -00KFUM Örebro9,53
4Liban Yassin -01KFUM Örebro9,65
5Simon Lövgren -00Stocksäters IF9,98
6Oskar Palmén -00Karlskoga FIF10,08

    P13 60 M  HEAT 3    
1Amir Musa -01KFUM Örebro9,06Final
2Isak Johansson -00Stocksäters IF9,18Final
3Viktor Karlsson -00Wedevågs IF9,27Final
4Oskar Arensmeier -00Frövi IK9,32Final
5Jakob Lindberg -00IF Hagen10,17
6Gustav A Karlsson -00KFUM Örebro10,82

    P13 60 M  FINAL    
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro8,39
2Philip Stömne -00Valbo AIF8,42
3Daniel Malmgren -01Stocksäters IF8,90
4Amir Musa -01KFUM Örebro9,08
5Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF9,21
6Isak Johansson -00Stocksäters IF9,31
7Viktor Karlsson -00Wedevågs IF9,37
8Oskar Arensmeier -00Frövi IK9,39

    P13 200 M  HEAT 1    
1Felix Bergström -00KFUM Örebro33,68
2Albin Hagberg -00Katrineholms SK36,48
3Nils Eriksson -00KFUM Örebro37,63

    P13 200 M  HEAT 2    
1Jack Tranderyd -00KFUM Örebro31,34
2Daniel Zubicky -00KFUM Örebro32,00
3Oskar Palmén -00Karlskoga FIF34,28

    P13 200 M  HEAT 3    
1Viktor Karlsson -00Wedevågs IF32,19
2Simon Lövgren -00Stocksäters IF33,97
3Jakob Lindberg -00IF Hagen35,57

    P13 200 M  HEAT 4    
1Melker Forsberg -01Glanshammars IF30,42
2Isak Johansson -00Stocksäters IF31,86
3Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro31,88
4Liban Yassin -01KFUM Örebro32,17

    P13 200 M  HEAT 5    
1Philip Stömne -00Valbo AIF27,38
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro27,75
3Amir Musa -01KFUM Örebro30,68
4Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro31,67

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Philip Stömne -00Valbo AIF27,38
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro27,75
3Melker Forsberg -01Glanshammars IF30,42
4Amir Musa -01KFUM Örebro30,68
5Jack Tranderyd -00KFUM Örebro31,34
6Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro31,67
7Isak Johansson -00Stocksäters IF31,86
8Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro31,88
9Daniel Zubicky -00KFUM Örebro32,00
10Liban Yassin -01KFUM Örebro32,17
11Viktor Karlsson -00Wedevågs IF32,19
12Felix Bergström -00KFUM Örebro33,68
13Simon Lövgren -00Stocksäters IF33,97
14Oskar Palmén -00Karlskoga FIF34,28
15Jakob Lindberg -00IF Hagen35,57
16Albin Hagberg -00Katrineholms SK36,48
17Nils Eriksson -00KFUM Örebro37,63

    P13 600 M      
1Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro1.41,27
2Philip Stömne -00Valbo AIF1.44,00
3Alexander Larsson -00KFUM Örebro1.47,63
4Jack Tranderyd -00KFUM Örebro1.53,99
5Melker Forsberg -01Glanshammars IF1.59,74
6Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro2.00,82
7Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro2.07,03
8Albin Hagberg -00Katrineholms SK2.18,00
9Jakob Lindberg -00IF Hagen2.24,12

    P13 HÖJD      
1Daniel Malmgren -01Stocksäters IF1,53
2Philip Stömne -00Valbo AIF1,50
3Samuel Karlsson -00Eskilstuna FI1,44
4Isak Johansson -00Stocksäters IF1,40
5Jack Tranderyd -00KFUM Örebro1,32
6Aron Karlsson -00KFUM Örebro1,32
7William Rågstad -00Stocksäters IF1,28
8Malte Sjöman -01Katrineholms SK1,20
9Daniel Zubicky -00KFUM Örebro1,15
9Nils Eriksson -00KFUM Örebro1,15


Samuel Karlsson
Philip Stömne
Aron Karlsson
Jack Tranderyd
William Rågstad
Daniel Zubicky
Daniel Malmgren
Nils Eriksson
Malte Sjöman
Isak Johansson
110 115 120 124 128 132 136 140 144 147 150 153 156
 -  o   o   o   xo  o   o   xxo o   xxx
 -  o    -  o    -  xo   -  o   xo  xxo xxo x-- xx
 -   -  o   o   xo  o   xxx
 -  o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxo xxx
 -  o   xxx
o   o   o   o   o   o   xo  o   xo  o   xxo o   xxx
o   o   xxx
o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xo  xxo o   xxx
    P13 STAV      
1Philip Stömne -00Valbo AIF2,02
2Aron Karlsson -00KFUM Örebro1,92

    P13 TRESTEG ZON      
1Philip Stömne -00Valbo AIF10,59
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro10,19
3Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro9,54
4Samuel Karlsson -00Eskilstuna FI9,25
5Oskar Arensmeier -00Frövi IK9,16
6Amir Musa -01KFUM Örebro8,86
7Melker Forsberg -01Glanshammars IF8,75
8Oskar Palmén -00Karlskoga FIF8,44
9Malte Sjöman -01Katrineholms SK7,75

Gustav Karlsson
Melker Forsberg
Oskar Palmén
Malte Sjöman
Amir Musa
Oskar Arensmeier
Philip Stömne
Samuel Karlsson
Sebastian Erlandh
10,19  9,98  9,68   -   9,69   - 
8,68  8,75  8,62  8,66  8,67  8,57
8,44  8,03  7,76  7,40  7,39  7,94
7,75  7,70    x 
8,86  8,75  6,95  8,77  8,39  8,84
9,16  8,92  8,99   x     x     - 
10,59 10,38   -    -     -     - 
9,25  8,91  9,18   x    9,04  8,77
9,54  9,15  9,12  9,33  9,49  9,43
    P13 KULA 3,0      
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro10,18
2Isak Johansson -00Stocksäters IF8,42
3Jonas Berg -00Kvismaredalens IF7,62
4Philip Stömne -00Valbo AIF7,42
5Daniel Malmgren -01Stocksäters IF7,16
6Tomas Johansson -00Wedevågs IF6,96
7Amir Musa -01KFUM Örebro6,67
8Viktor Karlsson -00Wedevågs IF6,25
9Albin Hagberg -00Katrineholms SK5,64
10Daniel Zubicky -00KFUM Örebro5,57
11William Rågstad -00Stocksäters IF5,42
12William Ewerblad -01Danderyds SK4,93

Albin Hagberg
William Ewerblad
Viktor Karlsson
Daniel Zubicky
Tomas Johansson
Isak Johansson
Philip Stömne
Sebastian Erlandh
William Rågstad
Daniel Malmgren
Jonas Berg
Amir Musa
537  558  564
446  493  487
554  513  596  611  625  566
557  479   x 
696  659   x   680  451   x 
830  842  736  794  757  781
725  715  742  739  722  740
926   x   933   x   974  1018
542  525  535
716  656  680  619  702  715
744  754  762  758  736  702
598  633  660  571  667  653
    P11 60 M  HEAT 1    
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro9,12Final
2Rasmus Forsell -02KFUM Örebro9,24Final
3Alfons Haals -02Västerås FK9,54Final
4André Särnholm -02KFUM Örebro9,62Final
5Albin Engqvist -02IF Hagen9,65Final
6Edwin Egbäck -02Stocksäters IF10,11
7Evald Håkansson -02Karlskoga FIF10,20

    P11 60 M  HEAT 2    
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF9,32Final
2Eric Björfors -02Rånäs 4H9,59Final
3Max Bergström -02KFUM Örebro9,82Final
4Zef Lleshi -02IFK Nora10,15
5Oliver Smidskog -02Västerås FK10,20
6David Hillver -02KFUM Örebro10,20
7Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF10,89
8Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF11,06

    P11 60 M  FINAL    
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro9,13
2Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF9,20
3Rasmus Forsell -02KFUM Örebro9,25
4André Särnholm -02KFUM Örebro9,45
5Eric Björfors -02Rånäs 4H9,48
6Alfons Haals -02Västerås FK9,55
7Albin Engqvist -02IF Hagen9,76
8Max Bergström -02KFUM Örebro10,12

    P11 200 M  HEAT 1    
1Noah Olsson -02KFUM Örebro32,79
2Filip Andersson -02Fjugesta IF36,01
3Martin Nilsson -02Fjugesta IF37,86
4Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF43,00

    P11 200 M  HEAT 2    
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF32,36
2Oliver Smidskog -02Västerås FK34,86
3David Hillver -02KFUM Örebro35,54
4Evald Håkansson -02Karlskoga FIF35,57

    P11 200 M  HEAT 3    
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro30,88
2Alfons Haals -02Västerås FK32,12
3Eric Björfors -02Rånäs 4H32,51
4Albin Engqvist -02IF Hagen32,86

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro30,88
2Alfons Haals -02Västerås FK32,12
3Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF32,36
4Eric Björfors -02Rånäs 4H32,51
5Noah Olsson -02KFUM Örebro32,79
6Albin Engqvist -02IF Hagen32,86
7Oliver Smidskog -02Västerås FK34,86
8David Hillver -02KFUM Örebro35,54
9Evald Håkansson -02Karlskoga FIF35,57
10Filip Andersson -02Fjugesta IF36,01
11Martin Nilsson -02Fjugesta IF37,86
12Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF43,00

    P11 600 M      
1Eric Björfors -02Rånäs 4H2.04,29
2Noah Olsson -02KFUM Örebro2.04,38
3Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF2.04,88

    P11 HÖJD      
1Evald Håkansson -02Karlskoga FIF1,20
2André Särnholm -02KFUM Örebro1,16
3Filip Andersson -02Fjugesta IF1,12
4Max Bergström -02KFUM Örebro1,08
5Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF1,04
6Eric Björfors -02Rånäs 4H1,04
7Albin Engqvist -02IF Hagen1,00


André Särnholm
Max Bergström
Filip Andersson
Rasmus Rågstad
Evald Håkansson
Albin Engqvist
Eric Björfors
95  100 104 108 112 116 120 124
o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxx
o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   xxx
o   xo  xo  xxx
    P11 LÄNGD ZON      
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro4,05
2André Särnholm -02KFUM Örebro3,98
3Linus Callenvik -02Karlskoga FIF3,94
4Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF3,93
5Rasmus Forsell -02KFUM Örebro3,92
6Noah Olsson -02KFUM Örebro3,67
7Alfons Haals -02Västerås FK3,67
8Eric Björfors -02Rånäs 4H3,62
9Evald Håkansson -02Karlskoga FIF3,53
10Oliver Smidskog -02Västerås FK3,37
11David Hillver -02KFUM Örebro3,37
12Martin NilssonFjugesta IF3,22
13Edwin Egbäck -02Stocksäters IF3,11
14Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF2,61
15Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF2,44

David Hillver
Noah Olsson
Evald Håkansson
Edwin Egbäck
Jonathan Johnsson
Andreas Karlsson
Karl-William Einarsson
Rasmus Forsell
Alfons Haals
Linus Callenvik
Rasmus Rågstad
André Särnholm
Eric Björfors
Oliver Smidskog
Martin Nilsson
337  303  300
356  364  356  351  358  367
349  324  353
311  302   x 
366  405  371  391  401  365
259  261  250
369  369  393  393  364  393
317   x   372  362   x   392
355  271  367   x    x   360
393  387  386  376  391  394
 x   244  242
376  394  398  395  394  394
332  360  303  325  362  347
333  330  337
 x   322  307
    P11 KULA 2,0      
1Evald Håkansson -02Karlskoga FIF8,40
2Zef Lleshi -02IFK Nora7,49
3Martin Nilsson -02Fjugesta IF7,20
4Filip Andersson -02Fjugesta IF6,94
5Edwin Egbäck -02Stocksäters IF5,83
6Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF5,53

Filip Andersson
Evald Håkansson
Edwin Egbäck
Zef Lleshi
Martin Nilsson
Andreas Karlsson
589  641  615  615  653  694
818  840  813  741  705  726
477  583  545  550  513  506
749  727   x   727  705  672
624  640  661  603  622  720
436  536  508  482  432  553
    P10 60 M  HEAT 1    
1Lucas Ulegård -03Västerås FK9,17Final
2Carl Hermansson -03Tingbergs AIS10,03Final
3Henrik Franzén -03KFUM Örebro10,10Final
4Johannes Berglund -03Karlskoga FIF10,13Final
5Isak Lindberg -03IF Hagen11,00
6Ludwig Andersson-Gustafsson -03KFUM Örebro12,02
7Johan Thuresson -03KFUM Örebro12,71

    P10 60 M  HEAT 2    
1Oskar Lundqvist -03IF Hagen9,95Final
2Arvid Arensmeier -03Frövi IK9,98Final
3William Nestor -03Linköpings GIF10,21Final
4William Nilsson -03KFUM Örebro10,89Final
5Martin Kero -03KFUM Örebro11,18
6Anton Englund -03KFUM Örebro11,19
7Alexander Bornerud -03KFUM Örebro11,42

    P10 60 M  FINAL    
1Lucas Ulegård -03Västerås FK9,44
2Oskar Lundqvist -03IF Hagen10,07
3Henrik Franzén -03KFUM Örebro10,13
4Johannes Berglund -03Karlskoga FIF10,14
5Arvid Arensmeier -03Frövi IK10,17
6Carl Hermansson -03Tingbergs AIS10,25
7William Nestor -03Linköpings GIF10,38
8William Nilsson -03KFUM Örebro10,66

    P10 200 M  HEAT 1    
1Oliver Lundström -03KFUM Örebro32,84
2Ludvig Molinder -03KFUM Örebro34,70
3Emil Ahlin -03KFUM Örebro36,36

    P10 200 M  HEAT 2    
1Tobias Erlandh -03KFUM Örebro36,07
2Isak Lindberg -03IF Hagen37,58
3Alexander Bornerud -03KFUM Örebro41,66

    P10 200 M  HEAT 3    
1Lucas Ulegård -03Västerås FK31,42
2Henrik Franzén -03KFUM Örebro34,45
3William Nestor -03Linköpings GIF38,12
4Oskar Lundqvist -03IF Hagen47,52

    P10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Lucas Ulegård -03Västerås FK31,42
2Oliver Lundström -03KFUM Örebro32,84
3Henrik Franzén -03KFUM Örebro34,45
4Ludvig Molinder -03KFUM Örebro34,70
5Tobias Erlandh -03KFUM Örebro36,07
6Emil Ahlin -03KFUM Örebro36,36
7Isak Lindberg -03IF Hagen37,58
8William Nestor -03Linköpings GIF38,12
9Alexander Bornerud -03KFUM Örebro41,66
10Oskar Lundqvist -03IF Hagen47,52

    P10 600 M      
1Henrik Franzén -03KFUM Örebro2.04,38
2Ludvig Molinder -03KFUM Örebro2.16,25
3Johannes Berglund -03Karlskoga FIF2.26,45

    P10 HÖJD      
1Ludvig Molinder -03KFUM Örebro1,11
2Anton Englund -03KFUM Örebro1,03
3Emil Ahlin -03KFUM Örebro0,99
-Ludwig Andersson-Gustafsson -03KFUM Örebro0,00


Ludvig Molinder
Anton Englund
Ludwig Andersson-G
Emil Ahlin
85  90  95  99  103 107 111 113
o   o   o   o   xo  o   xo  xxx
o   o   o   o   xxo xxx
xxx
o   o   xo  o   xxx
    P10 LÄNGD ZON      
1Lucas Ulegård -03Västerås FK3,88
2Oskar Lundqvist -03IF Hagen3,68
3Tobias Erlandh -03KFUM Örebro3,57
4Ryan Malmgren -03Stocksäters IF3,40
5Arvid Arensmeier -03Frövi IK3,38
6Johannes Berglund -03Karlskoga FIF3,37
7William Nestor -03Linköpings GIF3,34
8Oliver Lundström -03KFUM Örebro3,19
9Carl Hermansson -03Tingbergs AIS3,14
10William Nilsson -03KFUM Örebro2,99
11Isak Lindberg -03IF Hagen2,82
12Martin Kero -03KFUM Örebro2,65

William Nestor
William Nilsson
Johannes Berglund
Ryan Malmgren
Arvid Arensmeier
Lucas Ulegård
Carl Hermansson
Oliver Lundström
Tobias Erlandh
Isak Lindberg
Oskar Lundqvist
Martin Kero
334  331  334  332   x   328
 x   299  294
306  337   x   323  328  327
307  334  324  330  322  340
332  338  320  321  320  329
388  329  375  381  375  374
310  314  255
318  316  313  317  302  319
357  353  344  337  337  347
282  263  273
368  330  339  325  325  348
265  257  255
    P10 KULA 2,0      
1Ryan Malmgren -03Stocksäters IF6,46
2Lucas Ulegård -03Västerås FK6,20
3Tobias Erlandh -03KFUM Örebro5,71
4Olof Halfvarsson -03KFUM Örebro5,53
5Ludwig Andersson-Gustafsson -03KFUM Örebro5,29
6William Nilsson -03KFUM Örebro4,87
7Anton Englund -03KFUM Örebro4,34
8Martin Kero -03KFUM Örebro3,57

Tobias Erlandh
Ludwig Andersson-G
Lucas Ulegård
Martin Kero
Ryan Malmgren
Olof Halfvarsson
William Nilsson
Anton Englund
550  496   x   554  547  571
504  476  453  435  505  529
548  615  620  555  619  577
357  323  317  303   x   316
622  583  599  603   x   646
 x   524   x   553  537  507
 x   460  487  429  469  459
434  349  403  355  406  377
    P9 60 M  HEAT 1    
1Victor Welander -04KFUM Örebro10,22Final
2Isak Roos -04KFUM Örebro10,52Final
3Daniel Kördel -04KFUM Örebro10,85Final
4Linus Karlsson -04KFUM Örebro10,99Final
5Dennis Larsson -05Fjugesta IF11,53
6Martin Wröbel -05Fjugesta IF12,63

    P9 60 M  HEAT 2    
1Alexander Boström -04Frövi IK10,12Final
2Jonathan Källström -04KFUM Örebro10,83Final
3Markus Karlsson -04Wedevågs IF11,06Final
4Viktor Lilja -04KFUM Örebro11,27
5Martin Lövgren -04Stocksäters IF11,41

    P9 60 M  HEAT 3    
1Erik Zetterlund -04KFUM Örebro10,68Final
2Oscar Johnsson -04KFUM Örebro11,40
3Noah Tranderyd -04KFUM Örebro11,55
4Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF12,70
5Johan Runesson -05Fjugesta IF13,30

    P9 60 M  FINAL    
1Victor Welander -04KFUM Örebro10,04
2Alexander Boström -04Frövi IK10,07
3Isak Roos -04KFUM Örebro10,34
4Daniel Kördel -04KFUM Örebro10,56
5Erik Zetterlund -04KFUM Örebro10,61
6Jonathan Källström -04KFUM Örebro10,80
7Markus Karlsson -04Wedevågs IF11,07
8Linus Karlsson -04KFUM Örebro11,16

    P9 600 M      
1Erik Zetterlund -04KFUM Örebro2.17,59
2Emil Larsson -04Stocksäters IF2.20,79
3Jonathan Källström -04KFUM Örebro2.29,23
4Robin Helmersson -06Stocksäters IF2.35,82
5Dennis Larsson -05Fjugesta IF2.43,71
6Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF2.44,05
7Martin Wröbel -05Fjugesta IF2.54,34

    P9 HÖJD      
1Isak Roos -04KFUM Örebro1,02
2Alexander Boström -04Frövi IK0,98
3Elis Wiklund -05Västerås FK0,85
4Axel Stackling -04Stocksäters IF0,85
5Martin Wröbel -05Fjugesta IF0,80


Isak Roos
Martin Wröbel
Axel Stackling
Elis Wiklund
Alexander Boström
75  80  85  90  94  98  102  106
o   o   o   o   xo  o   o    xxx
o   o   xxx
o   xo  xxo xxx
o   xo  xo  xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
    P9 LÄNGD ZON      2012-11-25
1Alexander Boström -04Frövi IK3,26
2Isak Roos -04KFUM Örebro3,13
3Emil Larsson -04Stocksäters IF2,93
4Daniel Kördel -04KFUM Örebro2,84
5Dennis Larsson -05Fjugesta IF2,84
6Linus Karlsson -04KFUM Örebro2,73
7Leo Eriksson -04KFUM Örebro2,69
8Oscar Johnsson -04KFUM Örebro2,65
9Viktor Lilja -04KFUM Örebro2,64
10Noa Gustavsson -06IFK Stocksund2,52
11Noel Helmersson -04Stocksäters IF2,51
12Markus Karlsson -04Wedevågs IF2,51
13Noah Tranderyd -04KFUM Örebro2,43
14Alfons Lundquist -04Stocksäters IF2,32
15Martin Lövgren -04Stocksäters IF2,29
16Robin Helmersson -06Stocksäters IF2,22
17Axel Stackling -04Stocksäters IF2,14
18Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF2,00
19Johan Runesson -05Fjugesta IF1,87

Axel Stackling
Martin Lövgren
Viktor Lilja
Daniel Kördel
Alexander Boström
Isak Roos
Noah Tranderyd
Linus Karlsson
Noel Helmersson
Emil Larsson
Alfons Lundquist
Noa Gustavsson
Markus Karlsson
Oscar Johnsson
Sigvard Einarsson
Robin Helmersson
Leo Eriksson
Dennis Larsson
Johan Runesson
 x    214   202
229   214   218
264   260   240
266   253   251   281   284   265
323   313   326   321   307   303
313   279   308   312   313   311
243   220   237
273   265   255   231   262   265
233   251   243
271   285   290   293   291   290
232   207   219
252   212   211
 x    251   220
244   244   265   247   244    x 
200   185   192
221   222   212
269    x    211   210   269    x 
271   255   280   277   271   284
179   136   187
    P9 KULA 2,0      
1Alexander Boström -04Frövi IK6,04
2Victor Welander -04KFUM Örebro6,04
3Leo Eriksson -04KFUM Örebro5,06
4Noah Tranderyd -04KFUM Örebro4,87
5Oscar Johnsson -04KFUM Örebro4,79
6Noel Helmersson -04Stocksäters IF4,77
7Emil Larsson -04Stocksäters IF4,22
8Linus Karlsson -04KFUM Örebro4,21
9Elis Wiklund -05Västerås FK4,09
10Axel Stackling -04Stocksäters IF3,57
11Markus Karlsson -04Wedevågs IF3,19
12Viktor Lilja -04KFUM Örebro3,06
13Johan Runesson -05Fjugesta IF2,97

Noah Tranderyd
Oscar Johnsson
Axel Stackling
Victor Welander
Alexander Boström
Johan Runesson
Markus Karlsson
Linus Karlsson
Emil Larsson
Leo Eriksson
Noel Helmersson
Viktor Lilja
Elis Wiklund
375  338  462  412  439  487
479  433  478  443  394  419
268  357  307
527   x   563  555  604  467
561  604  596  590  518  534
270  297  262
309  298  319
374  421  419  369  354  352
401  368  411  384  422  407
396  430  482  476   x   506
423  446  477   x   452  394
306  272  304
409  398  351
    KVINNOR 60 M      
1Maria Ollinen -92Glanshammars IF7,99
2Susanne Schussler -95IF Göta8,05
3Lisa Carlsson -94Falu IK8,48
4Josefine Andréen -94IFK Nora8,68

    KVINNOR 200 M      
1Susanne Schussler -95IF Göta26,99
2Josefine Andréen -94IFK Nora29,43

    KVINNOR 1000 M      
1Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF3.06,57

    KVINNOR KULA      
1Lisa Carlsson -94Falu IK12,18

Lisa Carlsson
1218  1146  1158  1198   x     x 
    F17 60 M      
1Irene Ekelund -97Kils AIK7,54

    F17 200 M      
1Irene Ekelund -97Kils AIK24,19
2Hanna Karlsson -97IFK Nora27,99

    F15 60 M  HEAT 1    
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF8,48Final
2Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF8,61Final
3Eunice Nilsson -98KFUM Örebro8,77Final
4Judith Sjöman -99Katrineholms SK8,80Final
5Amanda Aasa -99Habo FIF-049,35
6Frida Schölde -99KFUM Örebro9,49

    F15 60 M  HEAT 2    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro8,28Final
2Fredrika Sjölander -98IF Hagen8,61Final
3Ida Callenvik -99Karlskoga FIF8,65Final
4Sara Svensson -98IF Hagen9,10Final
5Ida Olsson -99IF Hagen9,24
6Wilma Berg -98Karlskoga FIF9,44
7Lovisa Larsson -98KFUM Örebro9,86

    F15 60 M  FINAL    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro8,22
2Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF8,60
3Fredrika Sjölander -98IF Hagen8,64
4Judith Sjöman -99Katrineholms SK8,78
5Ida Callenvik -99Karlskoga FIF8,81
6Eunice Nilsson -98KFUM Örebro8,83
7Sara Svensson -98IF Hagen9,02
-Hanna Wahlström -99Åsbro GoIFej start

    F15 200 M  HEAT 1    
1Sara Svensson -98IF Hagen29,82
2Amanda Aasa -99Habo FIF-0432,60
3Louise Karlsson -99Habo FIF-0436,73
-Frida Schölde -99KFUM Örebrodiskv linje

    F15 200 M  HEAT 2    
1Fredrika Sjölander -98IF Hagen29,24
2Eunice Nilsson -98KFUM Örebro29,64
3Ella Moberg -99Västerås FK30,07
4Lisa Brorson -99KFUM Örebro32,59

    F15 200 M  HEAT 3    
1Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF28,25
2Maja Hård -98Karlskoga FIF28,34
3Ida Callenvik -99Karlskoga FIF28,86
4Judith Sjöman -99Katrineholms SK29,37

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF28,25
2Maja Hård -98Karlskoga FIF28,34
3Ida Callenvik -99Karlskoga FIF28,86
4Fredrika Sjölander -98IF Hagen29,24
5Judith Sjöman -99Katrineholms SK29,37
6Eunice Nilsson -98KFUM Örebro29,64
7Sara Svensson -98IF Hagen29,82
8Ella Moberg -99Västerås FK30,07
9Lisa Brorson -99KFUM Örebro32,59
10Amanda Aasa -99Habo FIF-0432,60
11Louise Karlsson -99Habo FIF-0436,73

    F15 600 M      
1Maja Hård -98Karlskoga FIF2.00,34
2Lisa Brorson -99KFUM Örebro2.01,07

    F15 STAV      
1Louise Karlsson -99Habo FIF-041,72

    F15 TRESTEG      
1Judith Sjöman -99Katrineholms SK9,99
2Ella Moberg -99Västerås FK9,79
3Eunice Nilsson -98KFUM Örebro9,57
4Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF9,47
5Josefin Larsson -98Glanshammars IF9,37

Ella Moberg
Alva Lindsmyr
Josefin Larsson
Judith Sjöman
Eunice Nilsson
973  958  972  979  950  955
918  943  945  947   -   937
 x   937  924   -   927   x 
977  978  998  979  982  999
853   x   957   x    -    x 
    F15 KULA 3,0      
1Ida Olsson -99IF Hagen10,51
2Rebecca Edberg -98IK Westmannia9,73
3Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF9,60
4Amanda Aasa -99Habo FIF-048,54
5Judith Sjöman -99Katrineholms SK7,82
6Louise Karlsson -99Habo FIF-046,67

Judith Sjöman
Hanna Wahlström
Louise Karlsson
Ida Olsson
Rebecca Edberg
Amanda Aasa
745  719  716  731  641  782
941  924  960  931  907  890
635  667  621  562  631  623
1028  x   1051 1026 1005 1009
889   x    949  973   x    x 
845  808  784  845  854    -
    F13 60 M  HEAT 1    
1Isabella Bornälv -00Frövi IK8,61Final
2Ebba Medin -00IF Hagen9,04Final
3Astrid Eggesjö -01Västerås FK9,059,049
4Lisa Klasenius -00KFUM Örebro9,33
5Tilde Alm -00KFUM Örebro9,40
6Smilla Örling -01Spårvägens FK9,44
7Ida Fredin -00KFUM Örebro9,93
8Clara Larsson -01KFUM Örebro10,29

    F13 60 M  HEAT 2    
1Hedvig Pettersson -00IF Göta8,77Final
2Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,91Final
3Therese Knutsson -00Glanshammars IF8,98Final
4Lovisa Ulegård -01Västerås FK9,05Final9,047
5Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,14
6Linnea Johansson -00Wedevågs IF9,48
7Ebba Löfholm -00KFUM Örebro9,65
8Sofia Lundström -00KFUM Örebro10,21

    F13 60 M  HEAT 3    
1Elin Antonsson -01Västerås FK8,80Final
2Jessica Persson -00KFUM Örebro9,23
3Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro9,44
4Maja Carlsson -00Djurmo-Sifferbo IF9,59
5Jennifer Söderberg -00KFUM Örebro9,68
6Filippa Berglund -00Karlskoga FIF9,81
7Amelie Norbäck -01KFUM Örebro10,06
8Emma Blaxmo -00Fjugesta IF10,31

    F13 60 M  HEAT 4    
1Hilda Lindberg -01Västerås FK8,93Final
2Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF9,13
3Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro9,15
4Zara Lawrence-Brown -00IF Hagen9,63
5Liva Gustavsson -01Spårvägens FK10,05
6Amira Musa -01KFUM Örebro10,14
7Linnéa Holm -01KFUM Örebro10,29
8Emma Johansson -00Fjugesta IF10,72

    F13 60 M  FINAL    
1Isabella Bornälv -00Frövi IK8,62
2Hedvig Pettersson -00IF Göta8,82
3Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,83
4Elin Antonsson -01Västerås FK8,87
5Ebba Medin -00IF Hagen8,99
6Therese Knutsson -00Glanshammars IF9,03
7Hilda Lindberg -01Västerås FK9,07
8Lovisa Ulegård -01Västerås FK9,28

    F13 200 M  HEAT 1    2012-11-25
1Zara Lawrence-Brown -00IF Hagen32,69
2Filippa Berglund -00Karlskoga FIF33,58
3Liva Gustavsson -01Spårvägens FK34,20
4Amelie Norbäck -01KFUM Örebro35,15

    F13 200 M  HEAT 2    
1Tilde Alm -00KFUM Örebro31,25
2Smilla Örling -01Spårvägens FK32,38
3Linnea Johansson -00Wedevågs IF32,47
4Filippa Karaga -01KFUM Örebro32,66

    F13 200 M  HEAT 3    
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro30,62
2Lovisa Ulegård -01Västerås FK30,71
3Lisa Klasenius -00KFUM Örebro30,93
4Jessica Persson -00KFUM Örebro31,37

    F13 200 M  HEAT 4    
1Isabella Bornälv -00Frövi IK29,46
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF29,82
3Emily Capobianco -01KFUM Örebro30,26
4Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF30,37

    F13 200 M  HEAT 5    
1Klara Magnusson -00IF Hagen28,59
2Elin Antonsson -01Västerås FK28,90
3Hedvig Pettersson -00IF Göta29,29
4Hilda Lindberg -01Västerås FK29,67

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Klara Magnusson -00IF Hagen28,59
2Elin Antonsson -01Västerås FK28,90
3Hedvig Pettersson -00IF Göta29,29
4Isabella Bornälv -00Frövi IK29,46
5Hilda Lindberg -01Västerås FK29,67
6Therese Knutsson -00Glanshammars IF29,82
7Emily Capobianco -01KFUM Örebro30,26
8Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF30,37
9Moa Eklundh -01KFUM Örebro30,62
10Lovisa Ulegård -01Västerås FK30,71
11Lisa Klasenius -00KFUM Örebro30,93
12Tilde Alm -00KFUM Örebro31,25
13Jessica Persson -00KFUM Örebro31,37
14Smilla Örling -01Spårvägens FK32,38
15Linnea Johansson -00Wedevågs IF32,47
16Filippa Karaga -01KFUM Örebro32,66
17Zara Lawrence-Brown -00IF Hagen32,69
18Filippa Berglund -00Karlskoga FIF33,58
19Liva Gustavsson -01Spårvägens FK34,20
20Amelie Norbäck -01KFUM Örebro35,15

    F13 600 M      
1Klara Magnusson -00IF Hagen1.48,09
2Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF1.53,85
3Minna Seger -01Glanshammars IF1.58,93
4Lisa Hallmén -01KFUM Örebro2.02,52
5Filippa Berglund -00Karlskoga FIF2.06,55

    F13 HÖJD      
1Hedvig Pettersson -00IF Göta1,47
2Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro1,47
3Linnéa Bodin -00KFUM Örebro1,44
4Julia Axtelius -00Enköpings AI1,40
5Linnea Wiklund -00Västerås FK1,36
6Astrid Eggesjö -01Västerås FK1,36
7Anna Götberg -01Västerås FK1,32
8Maja Carlsson -00Djurmo-Sifferbo IF1,32
9Ebba Löfholm -00KFUM Örebro1,32
10Jennifer Söderberg -00KFUM Örebro1,32
11Filippa Karaga -01KFUM Örebro1,28
12Alice Nilsson -00KFUM Örebro1,24
13Elsa Karlsson -00KFUM Örebro1,24
14Liva Gustavsson -01Spårvägens FK1,15
15Smilla Örling -01Spårvägens FK1,15


Julia Axtelius
Ingrid Holmquist
Linnéa Bodin
Elsa Karlsson
Astrid Eggesjö
Smilla Örling
Jennifer Söderberg
Anna Götberg
Liva Gustavsson
Linnea Wiklund
Filippa Karaga
Alice Nilsson
Maja Carlsson
Ebba Löfholm
Hedvig Pettersson
110 115 120 124 128 132 136 140 144 147 150
 -   -   -   -  o   o   xo  o   xxx
 -   -   -   -   -  o   o   o   xxo o   xxx
 -   -   -   -   -  xo  o   o   xxo xxx
o   o   o   xxo xxx
 -   -   -  o   xo  o   xo  xxx
o   xo  xxx
 -  o   o   o   o   xxo xxx
 -   -   -  o   o   o   xxx
o   o   xxx
 -  o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xo  xxo xxx
o   xo  o   xo  xxx
 -   -  o   o   o   xo  xxx
 -  o   o   xo  o   xo  xxx
 -   -   -   -   -  o   o   o   xo  o   xxx
    F13 STAV      
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF2,82
2Linnéa Bodin -00KFUM Örebro2,02
3Anna Götberg -01Västerås FK1,82
3Linnea Wiklund -00Västerås FK1,82
5Elsa Karlsson -00KFUM Örebro1,82
6Astrid Eggesjö -01Västerås FK1,82
7Amanda Bollman -00KFUM Örebro1,72
8Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro1,62

    F13 TRESTEG ZON      
1Hedvig Pettersson -00IF Göta9,99
2Julia Axtelius -00Enköpings AI9,79
3Elin Antonsson -01Västerås FK9,29
4Hilda Lindberg -01Västerås FK9,06
5Emily Capobianco -01KFUM Örebro8,99
6Therese Knutsson -00Glanshammars IF8,98
7Lovisa Ulegård -01Västerås FK8,95
8Hanna Säfström -00KFUM Örebro8,79
9Maja Carlsson -00Djurmo-Sifferbo IF8,27
10Minna Seger -01Glanshammars IF7,72
11Amanda Bollman -00KFUM Örebro7,67
12Alice Nilsson -00KFUM Örebro7,41
13Filippa Berglund -00Karlskoga FIF7,01

Hedvig Pettersson
Alice Nilsson
Lovisa Ulegård
Minna Seger
Julia Axtelius
Hilda Lindberg
Amanda Bollman
Maja Carlsson
Elin Antonsson
Filippa Berglund
Therese Knutsson
Emily Capobianco
Hanna Säfström
981  980  999  997  998  994
741  724  690
895  883  865  874  852  859
746  762  772
979  956  934  927   -    - 
832  866  894  871  897  906
753  767  766
806  818  827
925  929  916  913  907  912
694  701   x 
876   x   875   x   898  898
887  881  899  888  878  897
879  867  859  865  794  862
    F13 KULA 2,0      
1Julia Axtelius -00Enköpings AI12,28
2Ebba Medin -00IF Hagen9,92
3Alice Nilsson -00KFUM Örebro9,30
4Hedvig Pettersson -00IF Göta9,13
5Linnéa Bodin -00KFUM Örebro9,00
6Anna Götberg -01Västerås FK8,38
7Amanda Bollman -00KFUM Örebro8,37
8Maja Carlsson -00Djurmo-Sifferbo IF8,30
9Elsa Karlsson -00KFUM Örebro8,04
10Moa Jansson -01KFUM Örebro7,03
11Jennifer Söderberg -00KFUM Örebro6,97
12Filippa Karaga -01KFUM Örebro6,95
13Lovisa Ulegård -01Västerås FK6,49
14Clara Larsson -01KFUM Örebro5,95
15Emma Blaxmo -00Fjugesta IF5,76
16Sanna Lindberg -01IF Hagen5,04
17Amira Musa -01KFUM Örebro4,70
18Emma Johansson -00Fjugesta IF4,62
19Linnéa Holm -01KFUM Örebro4,43

Anna Götberg
Maja Carlsson
Amira Musa
Lovisa Ulegård
Linnéa Bodin
Amanda Bollman
Hedvig Pettersson
Sanna Lindberg
Moa Jansson
Ebba Medin
Clara Larsson
Alice Nilsson
Julia Axtelius
Jennifer Söderberg
Filippa Karaga
Elsa Karlsson
Emma Blaxmo
Linnéa Holm
Emma Johansson
837  792  766  817  838  801
789  815  815  780  830  769
457  470  464
 x   570  649
803  845  875  833  726  900
782  772  826  828  801  837
888  913  907  884  853  896
504  419  481
670  685  703
929  979  962  964  992  907
550  595  578
 x   790  930  886  883  891
1085 1162 1135 1227 1201 1228
697  673  581
695  687  641
804   x    x 
576  512  539
443  376  423
462   x   442
    F11 60 M  HEAT 1    
1Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro9,33Final
2Hanna Bäckman -02Danderyds SK9,55Final
3Ida Boström -02Frövi IK10,07
4Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn10,33
5Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF10,74
6Maja Bjurman -02KFUM Örebro10,89
7Maja Nilsson -02KFUM Örebro11,38

    F11 60 M  HEAT 2    
1Tyra Landin -02Västerås FK9,28Final
2Sofie Franzén -02KFUM Örebro9,60Final
3Clara Bernhult -02KFUM Örebro9,79
4Ebba Melin -02Katrineholms SK9,84
5Ebba Brunvall -02Upsala IF10,05
6Maja Persson -02Stocksäters IF10,54
7Lina Funk -02KFUM Örebro11,03

    F11 60 M  HEAT 3    
1Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK9,42Final
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn9,56Final
3Emma Karlsson -02Wedevågs IF9,70
4Cornelia Kvelland -02KFUM Örebro10,56
5Elin Persson -02Stocksäters IF10,69
6Josefin Stenman -02Stocksäters IF10,73
7Hannah Eriksson -02KFUM Örebro10,74

    F11 60 M  HEAT 4    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF9,34Final
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro9,50Final
3Zandra Lindén -02IFK Nora9,82
4Johanna Sedström -02Åsbro GoIF10,02
5Cajsa Forsberg -02Fjugesta IF10,03
6Sofie Fransson -02KFUM Örebro10,53
7Linn Danielsson -02KFUM Örebro11,00

    F11 60 M  FINAL    
1Tyra Landin -02Västerås FK9,18
2Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro9,21
3Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK9,22
4Klara Frih -02Åsbro GoIF9,30
5Ida Pettersson -02KFUM Örebro9,51
6Hanna Bäckman -02Danderyds SK9,52
7Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn9,60
8Sofie Franzén -02KFUM Örebro9,71

    F11 200 M  HEAT 1    
1Sofie Bengtsson -02IF Hagen34,71
2Maja Bjurman -02KFUM Örebro36,85
-Elvira Lindqvist -02KFUM Örebroej start

    F11 200 M  HEAT 2    
1Emelie Lindgren -02Glanshammars IF36,03
2Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF37,53
-Elin Lager -02KFUM Örebroej start

    F11 200 M  HEAT 3    
1Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn35,63
2Cornelia Kvelland -02KFUM Örebro37,85
3Hannah Eriksson -02KFUM Örebro38,34
4Josefin Stenman -02Stocksäters IF39,20

    F11 200 M  HEAT 4    
1Clara Bernhult -02KFUM Örebro32,55
2Emma Karlsson -02Wedevågs IF34,68
3Ebba Brunvall -02Upsala IF34,79
4Zandra Lindén -02IFK Nora35,14

    F11 200 M  HEAT 5    
1Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro31,38
2Sofie Franzén -02KFUM Örebro32,71
3Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn33,05
4Elvira Forsberg -02Glanshammars IF33,83

    F11 200 M  HEAT 6    
1Tyra Landin -02Västerås FK30,78
2Klara Frih -02Åsbro GoIF30,87
3Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK32,23
-Hanna Bäckman -02Danderyds SKej start

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Tyra Landin -02Västerås FK30,78
2Klara Frih -02Åsbro GoIF30,87
3Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro31,38
4Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK32,23
5Clara Bernhult -02KFUM Örebro32,55
6Sofie Franzén -02KFUM Örebro32,71
7Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn33,05
8Elvira Forsberg -02Glanshammars IF33,83
9Emma Karlsson -02Wedevågs IF34,68
10Sofie Bengtsson -02IF Hagen34,71
11Ebba Brunvall -02Upsala IF34,79
12Zandra Lindén -02IFK Nora35,14
13Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn35,63
14Emelie Lindgren -02Glanshammars IF36,03
15Maja Bjurman -02KFUM Örebro36,85
16Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF37,53
17Cornelia Kvelland -02KFUM Örebro37,85
18Hannah Eriksson -02KFUM Örebro38,34
19Josefin Stenman -02Stocksäters IF39,20

    F11 600 M      
1Tyra Landin -02Västerås FK2.01,09
2Klara Frih -02Åsbro GoIF2.01,60
3Sofie Franzén -02KFUM Örebro2.06,40
4Miranda Björk -02KFUM Örebro2.13,11
5Ebba Melin -02Katrineholms SK2.23,17
6Lina Funk -02KFUM Örebro2.23,18
7Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF2.23,44

    F11 HÖJD      
1Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1,20
2Ebba Melin -02Katrineholms SK1,20
3Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK1,16
4Sofie Bengtsson -02IF Hagen1,16
5Elin Persson -02Stocksäters IF1,16
6Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,12
7Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn1,12
8Emma Stenman -02KFUM Örebro1,12
9Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn1,12
10Klara Stenman -02KFUM Örebro1,08
11Johanna Sedström -02Åsbro GoIF1,08
12Tyra Landin -02Västerås FK1,08
13Cajsa Forsberg -02Fjugesta IF1,00
14Maja Nilsson -02KFUM Örebro0,95


Elvira Forsberg
Tyra Landin
Elin Persson
Ebba Melin
Cajsa Forsberg
Hanna Zakrisson
Emma Stenman
Ida Pettersson
Sofie Bengtsson
Filippa Dedorsson
Moa Karlsson Wallin
Johanna Sedström
Klara Stenman
Maja Nilsson
95  100 104 108 112 116 120 124
 -  o   o   o   o   o   o   xxx
 -   -  xo  xo  xxx
o   o   o   xxo o   xo  xxx
o   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   xo  xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxo xxx
 -  o   o   o   o   xxx
 -  o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   xo  xxo xxo xxx
o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   xxx
xxo xxx
    F11 LÄNGD ZON      
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn4,18
2Tyra Landin -02Västerås FK4,10
3Hanna Bäckman -02Danderyds SK4,04
4Ida Pettersson -02KFUM Örebro4,01
5Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK4,00
6Ebba Melin -02Katrineholms SK3,96
7Johanna Sedström -02Åsbro GoIF3,80
8Clara Bernhult -02KFUM Örebro3,65
9Julia Sjömark -02Glanshammars IF3,59
10Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn3,52
11Zandra Lindén -02IFK Nora3,33
12Elin Lager -02KFUM Örebro3,30
13Sofie Fransson -02KFUM Örebro3,29
14Ebba Brunvall -02Upsala IF3,24
15Miranda Björk -02KFUM Örebro3,24
16Emma Karlsson -02Wedevågs IF3,16
17Ida Boström -02Frövi IK3,13
18Cornelia Kvelland -02KFUM Örebro3,09
19Klara Stenman -02KFUM Örebro3,08
20Maja Bjurman -02KFUM Örebro3,03
21Linn Danielsson -02KFUM Örebro2,97
22Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF2,96
23Emelie Lindgren -02Glanshammars IF2,96
24Josefin StenmanStocksäter IF2,88

Cornelia Kvelland
Moa Karlsson Wallin
Hanna Zakrisson
Johanna Sedström
Zandra Lindén
Klara Stenman
Clara Bernhult
Filippa Dedorsson
Tyra Landin
Linn Danielsson
Sofie Fransson
Ebba Brunvall
Maja Bjurman
Elin Lager
Hanna Bäckman
Emma Karlsson
Ida Pettersson
Miranda Björk
Vendela Högkvist
Julia Sjömark
Ebba Melin
Ida Boström
Emelie Lindgren
Josefin Stenman
309  299   x 
352  335  336
380  364  374  386  378  400
373  377  380  368  309  374
333  332  331
300  308  304
365  353  351  358  338  337
404  389  399  408  385  418
395  373  365  403  410  398
297  238   x 
323  329  328
321  317  324
 x   303  284
322  329  330
386  388  357  360  384  404
316  307  288
382  386  375  400  401  359
324  310  303
296  290  290
358  345  359
390  383  325  379  390  396
300  262  313
278  296  287
288  281  274
    F11 KULA 2,0      
1Elin Lager -02KFUM Örebro8,30
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn7,46
3Elvira Forsberg -02Glanshammars IF6,93
4Sofie Bengtsson -02IF Hagen6,84
5Johanna Sedström -02Åsbro GoIF6,84
6Emelie Lindgren -02Glanshammars IF5,80
7Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn5,75
8Ebba Melin -02Katrineholms SK5,01
9Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF4,55
10Maja Nilsson -02KFUM Örebro4,42
11Sofie Fransson -02KFUM Örebro4,07
12Maja Persson -02Stocksäters IF2,96

Maja Nilsson
Vendela Högkvist
Elin Lager
Elvira Forsberg
Sofie Bengtsson
Ebba Melin
Emelie Lindgren
Sofie Fransson
Filippa Dedorsson
Maja Persson
Moa Karlsson Wallin
Johanna Sedström
442   x     x 
455  444  371
778  830  747  816  790  780
612  624  680  650  693   x 
603  672  660  626  669  684
495  494  485  430  445  501
528  547  580  545  526  552
343  407  356
746  716  731  658  630  705
246  296  296
519  513  538  514  538  575
601  616  652  667  649  684
    F10 60 M  HEAT 1    
1Sanna Pernedal -03KFUM Örebro9,79Final
2Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF10,16Final
3Maja Johansson -03Stocksäters IF10,62Final
4Milda Gullbrand -03Karlskoga FIF10,85Final
5Myra Eriksson -03Stocksäters IF10,87Final
6Linn Rehnberg -03Karlskoga FIF12,12

    F10 60 M  HEAT 2    
1Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI9,89Final
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,95Final
3Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF10,12Final
4Tuva Alton -03Fjugesta IF10,97
5Michaela Fjällerud -03Fjugesta IF11,17
6Elin Krona -03Karlskoga FIF11,18
7Maja Sandberg -03KFUM Örebro12,00

    F10 60 M  FINAL    
1Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI9,55
2Sanna Pernedal -03KFUM Örebro9,64
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,88
4Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF10,19
5Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF10,21
6Maja Johansson -03Stocksäters IF10,48
7Milda Gullbrand -03Karlskoga FIF10,78
8Myra Eriksson -03Stocksäters IF11,21

    F10 200 M  HEAT 1    
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF33,53
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF34,05
3Milda Gullbrand -03Karlskoga FIF39,01
4Elin Krona -03Karlskoga FIF39,12

    F10 200 M  HEAT 2    
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF34,28
2Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF35,56
3Maja Johansson -03Stocksäters IF38,03

    F10 200 M  HEAT 3    
1Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI34,31
2Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF34,52
3Linn Rehnberg -03Karlskoga FIF43,71

    F10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF33,53
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF34,05
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF34,28
4Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI34,31
5Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF34,52
6Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF35,56
7Maja Johansson -03Stocksäters IF38,03
8Milda Gullbrand -03Karlskoga FIF39,01
9Elin Krona -03Karlskoga FIF39,12
10Linn Rehnberg -03Karlskoga FIF43,71

    F10 600 M      
1Lovisa Ewerblad -03Danderyds SK2.03,83
2Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF2.10,20
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF2.12,76
4Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2.14,09
5Maja Johansson -03Stocksäters IF2.21,95

    F10 HÖJD      
1Lovisa Ewerblad -03Danderyds SK1,15
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,15
3Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF1,11
4Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF1,07
5Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,07
6Maja Johansson -03Stocksäters IF1,03
7Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI1,03
8Tuva Alton -03Fjugesta IF0,99
9Julia Runesson -03KFUM Örebro0,85


Maja Johansson
Julia Runesson
Lovisa Ewerblad
Ebba Hedberg
Tindra Frykholm
Nikki van Huisstede Welvaart
Felicia Karlsson
Myra Eriksson
Tuva Alton
85  90  95  99  103  107  111 115 119
 -  o   o   o   o   xxx
xo  xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxx
 -   -  o   o   o   o   xxo xxo xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
 -  xo  o   xxo xxo xxx
o   o   xxo xo  o   o   xxx
o   o   o   xo  xxx
    F10 LÄNGD ZON      
1Sanna Pernedal -03KFUM Örebro3,84
2Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF3,76
3Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI3,65
4Klara Frykholm -03Glanshammars IF3,60
5Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF3,28
6Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF3,28
7Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro3,05
8Tuva Alton -03Fjugesta IF2,78
9Milda Gullbrand -03Karlskoga FIF2,68
10Myra Eriksson -03Stocksäters IF2,63
11Elin Krona -03Karlskoga FIF2,40
12Maja Sandberg -03KFUM Örebro2,22
13Linn Rehnberg -03Karlskoga FIF2,06

Klara Frykholm
Sanna Pernedal
Tuva Tranderyd
Elin Krona
Linn Rehnberg
Tuva Alton
Maja Sandberg
Felicia Karlsson
Jennifer Axelsson
Myra Eriksson
Ebba Hedberg
Nikki van Huisstede Welvaart
Milda Gullbrand
360  357  344  333  344  324
371  371  379  378  384  382
290  277  296  298  305  295
236  240  237
206  205  187
276  252  269  278  278  261
219  211  222
365  357  356  344  351  358
318  321  322  312  321  328
263  257  220
365  350  376  354  341  360
 x   319  308  328  255  318
268  263  268
    F10 KULA 2,0      
1Lovisa Ewerblad -03Danderyds SK6,50
2Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI6,33
3Sanna Pernedal -03KFUM Örebro6,08
4Julia Runesson -03KFUM Örebro5,29
5Maja Johansson -03Stocksäters IF5,23
6Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF4,93
7Milda Gullbrand -03Karlskoga FIF4,65
8Elin Krona -03Karlskoga FIF4,54
9Myra Eriksson -03Stocksäters IF3,26

Maja Johansson
Elin Krona
Felicia Karlsson
Myra Eriksson
Milda Gullbrand
Sanna Pernedal
Ebba Hedberg
Julia Runesson
Lovisa Ewerblad
466  428  518  482  509  523
437  343  429  430  417  454
566  567  564  630  624  633
326  266  301
426  433  413   x   465  420
540  553  526  478  608  569
346  439   x   493  385  471
520  504  504  529  508  441
637  650  650   x   632  617
    F9 60 M  HEAT 1    
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro10,18Final
2Nanna Frih -04Åsbro GoIF10,46Final
3Norah Lind -05Hanvikens SK10,51Final
4Stina Sandberg -04KFUM Örebro10,64Final
5Amanda Sjödin -04Stocksäters IF10,90Final
6Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF10,99Final
7Alva Nilsson -04KFUM Örebro11,29

    F9 60 M  HEAT 2    
1Frida Bäckman -04Danderyds SK10,42Final
2Klara Johnsson -04KFUM Örebro10,60Final
3Alvah Lind -05Hanvikens SK11,32
4Muna Makdoumi -04KFUM Örebro11,35
5Inez Persson -04Åsbro GoIF11,37
6Runa Eriksson -05Stocksäters IF11,77
7Alma Moreau -04KFUM Örebro13,00

    F9 60 M  FINAL    
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro10,28
2Frida Bäckman -04Danderyds SK10,38
3Klara Johnsson -04KFUM Örebro10,49
4Norah Lind -05Hanvikens SK10,51
5Nanna Frih -04Åsbro GoIF10,54
6Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF10,55
7Amanda Sjödin -04Stocksäters IF10,85
-Stina Sandberg -04KFUM Örebroej start

    F9 600 M      
1Klara Johnsson -04KFUM Örebro2.24,81
2Norah Lind -05Hanvikens SK2.26,62
3Alvah Lind -05Hanvikens SK2.27,37
4Lovisa Svedskog -04KFUM Örebro3.00,49

    F9 HÖJD      
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro1,10
2Alvah Lind -05Hanvikens SK0,98
3Norah Lind -05Hanvikens SK0,94
4Amanda Sjödin -04Stocksäters IF0,94
5Inez Persson -04Åsbro GoIF0,90
5Ella Ledin -04KFUM Örebro0,90
7Stina Sandberg -04KFUM Örebro0,90
8Runa Eriksson -05Stocksäters IF0,85
8Isabell Lundholm -04KFUM Örebro0,85
8Nanna Frih -04Åsbro GoIF0,85
11Muna Makdoumi -04KFUM Örebro0,85


Stina Sandberg
Runa Eriksson
Amanda Sjödin
Muna Makdoumi
Isabell Lundholm
Inez Persson
Tilda Bernhult
Norah Lind
Alvah Lind
Nanna Frih
Ella Ledin
75  80  85  90  94  98  102 106 110
o   xxo o   xo  xxx
o   o   o   xxx
xo  o   o   xo  xo  xxx
o   o   xo  xxx
o   o   o   xxx
o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   o   o   o   o
o   xo  o   o   xo  xxx
o   o   o   xxo xxo xo  xxx
o   o   o   xxx
o   o   o   xo  xxx
    F9 LÄNGD ZON      
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro3,31
2Frida Bäckman -04Danderyds SK3,24
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF3,15
4Norah Lind -05Hanvikens SK3,15
5Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF3,04
6Isabell Lundholm -04KFUM Örebro2,86
7Stina Sandberg -04KFUM Örebro2,80
8Stella Stenman -04KFUM Örebro2,77
9Amanda Sjödin -04Stocksäters IF2,77
10Ella Ledin -04KFUM Örebro2,75
11Alvah Lind -05Hanvikens SK2,73
12Alva Nilsson -04KFUM Örebro2,65
13Inez Persson -04Åsbro GoIF2,60
14Runa Eriksson -05Stocksäters IF2,48
15Anna Rensmo -04KFUM Örebro2,36
16Ebba Egeryd -04KFUM Örebro2,33
17Moa Mattsson -04KFUM Örebro2,16
18Alma Moreau -04KFUM Örebro1,94

Anna Rensmo
Stina Sandberg
Stella Stenman
Ella Ledin
Nanna Frih
Isabell Lundholm
Runa Eriksson
Alva Nilsson
Wilma Gäverth
Frida Bäckman
Alma Moreau
Moa Mattsson
Norah Lind
Tilda Bernhult
Alvah Lind
Amanda Sjödin
Ebba Egeryd
Inez Persson
220  199  236
259  217  280  262  271   x 
 x   277  269   x    x    x 
273  264  275
302  306  315  304  297  286
273  286  284  276   x    x 
232   x   248
258  260  265
271  270  304  283  289  297
315  297  324  323  310  296
189  194  190
216   x    x 
290  289   x   315  304   x 
312  331  321  312  312  302
217  269  273
277  258   x 
226  225  233
260  258  256
    F9 KULA 2,0      
1Alva Nilsson -04KFUM Örebro4,79
2Norah Lind -05Hanvikens SK4,64
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF4,56
4Ella Ledin -04KFUM Örebro4,45
5Isabell Lundholm -04KFUM Örebro4,44
6Inez Persson -04Åsbro GoIF4,11
7Ebba Egeryd -04KFUM Örebro3,75
8Alvah Lind -05Hanvikens SK3,71
9Amanda Sjödin -04Stocksäters IF3,66
10Anna Rensmo -04KFUM Örebro3,44
11Nanna Frih -04Åsbro GoIF3,06
12Moa Mattsson -04KFUM Örebro2,86
13Alma Moreau -04KFUM Örebro2,60

Inez Persson
Moa Mattsson
Amanda Sjödin
Isabell Lundholm
Alva Nilsson
Nanna Frih
Ebba Egeryd
Alvah Lind
Norah Lind
Ella Ledin
Alma Moreau
Anna Rensmo
Wilma Gäverth
351  405  398  375  411  410
272  286  285
 x   344  366
402  394  419  444  362  429
437  458  434  479  455  460
303  267  306
375  337  352  348   x   311
359  371  344  346  364  312
430  457  445  451  462  464
350  389  361  445  420  429
260  212  203
344  320  319
406  456   x   399  347  423

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram