Resultatlista i pdf-format

  Resultat Triumfglass-spelen 28 nov

   Åsbro-Stocksäter-KFUM arrangerade i Tybblelundshallen i Örebro
 
    MÄN 60 M  HEAT 1    
1Jacob Rhan -94Glanshammars IF7,60Final
2Anton Schölin -92Finspångs AIK7,66Final
3Dag Dacke -65Rånäs 4H7,73Final
4Joakim Andersson -90KFUM Örebro7,75Final

    MÄN 60 M  HEAT 2    
1Judel Kibondo -86Sundbybergs IK7,43Final
2Albin Larsson -93Istrums SK7,54Final
3Mladjen Dzadovic -87Sundbybergs IK8,26Final
4Rogério Hansson -81Alingsås IF8,27Final
5Leif Johansson -50Kils AIK8,84

    MÄN 60 M  FINAL    
1Judel Kibondo -86Sundbybergs IK7,28
2Albin Larsson -93Istrums SK7,52
3Anton Schölin -92Finspångs AIK7,65
4Jacob Rhan -94Glanshammars IF7,68
5Joakim Andersson -90KFUM Örebro7,80
6Dag Dacke -65Rånäs 4H7,89
7Rogério Hansson -81Alingsås IF8,23
8Mladjen Dzadovic -87Sundbybergs IK8,30

    MÄN 200 M  HEAT 1    
1Dag Dacke -65Rånäs 4H26,51
2Axel Frisén -93Stocksäters IF27,46
3Rogério Hansson -81Alingsås IF28,84
4Leif Johansson -50Kils AIK30,79

    MÄN 200 M  HEAT 2    
1Judel Kibondo -86Sundbybergs IKej tid
2Filip Gärdefors -93KFUM Örebroej tid
3Albin Larsson -93Istrums SKej tid
4Anton Schölin -92Finspångs AIKej tid

    MÄN 400 M      
1Joakim Andersson -90KFUM Örebro55,65
2Dag Dacke -65Rånäs 4H56,51
3Rogério Hansson -81Alingsås IF62,37

    MÄN 1000 M      
1Johan Ingjald -87IF Start3.04,79
2Martin Larsson -71Huddinge AIS3.41,50

    MÄN TRESTEG      
1Mladjen Dzadovic -87Sundbybergs IK12,65

Mladjen Dzadovic
1208  1233   -   1265  1243  1248
    MÄN KULA    
1Magnus Håkansson -70Valbo AIF12,94
2Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF10,50
3Hampus Bergman -87KFUM Örebro10,14
4Peter Hagström -63Istrums SK9,60
5Joakim Andersson -90KFUM Örebro9,35

    MÄN VIKT 15,88      
1Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF10,27
2Peter Hagström -63Istrums SK7,97

    P17 60 M      
1Gustav Schölin -94Finspångs AIK7,67

    P17 200 M      
1Jacob Rhan -94Glanshammars IF24,06
2Robin Forsell -94KFUM Örebro24,08
3Gustav Schölin -94Finspångs AIK24,45
4Samuel Spjut -95Frövi IK26,96

    P17 1000 M      
1Samuel Spjut -95Frövi IK3.05,00

    P15 60 M  HEAT 1    
1Anton Johansson -96KFUM Örebro7,82Final
2Radyar Mohammad -96Istrums SK7,90Final
3William Gunnarsson -97KFUM Örebro8,37Final
4Oscar Jacobsson -97Västerås FK8,38Final
5David Svensson -97Stocksäters IF9,23
6Thomas Rönnmark -97IFK Tumba9,44

    P15 60 M  HEAT 2    
1Markus Holmström -96IF Hagen7,55Final
2Albin Lager -96KFUM Örebro8,11Final
3Jens Roslund -96Stocksäters IF8,14Final
4Erik Andersson -97Wedevågs IF8,49Final
5Anton Östebo -96Glanshammars IF8,53

    P15 60 M  FINAL    
1Markus Holmström -96IF Hagen7,46
2Radyar Mohammad -96Istrums SK7,77
3Anton Johansson -96KFUM Örebro7,87
4Jens Roslund -96Stocksäters IF8,25
5Oscar Jacobsson -97Västerås FK8,30
6Erik Andersson -97Wedevågs IF8,34
7William Gunnarsson -97KFUM Örebro8,52
-Albin Lager -96KFUM Örebroej start

    P15 200 M  HEAT 1    
1Oskar Jacobson -97Istrums SK28,02
2David Svensson -97Stocksäters IF31,44
3Thomas Rönnmark -97IFK Tumba32,83

    P15 200 M  HEAT 2    
1Jens Roslund -96Stocksäters IF26,84
2Oscar Jacobsson -97Västerås FK27,05
3Anton Östebo -96Glanshammars IF27,78
4Erik Andersson -97Wedevågs IF27,83

    P15 200 M  HEAT 3    
1Markus Holmström -96IF Hagen25,00
2Radyar Mohammad -96Istrums SK25,48
3Gustav Jacobson -97Istrums SK26,87
4William Gunnarsson -97KFUM Örebro26,87

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Markus Holmström -96IF Hagen25,00
2Radyar Mohammad -96Istrums SK25,48
3Jens Roslund -96Stocksäters IF26,84
4Gustav Jacobson -97Istrums SK26,87
5William Gunnarsson -97KFUM Örebro26,87
6Oscar Jacobsson -97Västerås FK27,05
7Anton Östebo -96Glanshammars IF27,78
8Erik Andersson -97Wedevågs IF27,83
9Oskar Jacobson -97Istrums SK28,02
10David Svensson -97Stocksäters IF31,44
11Thomas Rönnmark -97IFK Tumba32,83

    P15 800 M      
1Karl Wallén -96Istrums SK2.13,34
2Oscar Östebo -96Glanshammars IF2.24,43
3Oskar Jacobson -97Istrums SK2.42,47
4Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn3.07,33

    P15 TRESTEG      
1Anton Johansson -96KFUM Örebro11,70
2Gustav Jacobson -97Istrums SK10,97
3Sebastian Ruthström -97Danderyds SK10,90
4William Gunnarsson -97KFUM Örebro10,71
5Thomas Rönnmark -97IFK Tumba9,05
6Oskar Jacobson -97Istrums SK8,39

Oskar Jacobson
William Gunnarsson
Thomas Rönnmark
Anton Johansson
Gustav Jacobson
Sebastian Ruthström
839   -   750   -    -    - 
1053  1039  1020  1071  1051  1050
 x   892  905   -    -    - 
1115  1135  1170   x   1128  1137
 x   1089  1097  1074   -   1091
1048   -   1068  1090  1061  1074
    P15 KULA 4,0    
1Albin Lager -96KFUM Örebro14,45
2Anton Johansson -96KFUM Örebro12,69
3Chris Arnoldsson -96Turebergs FK12,42
4Tobias Hagström -96Istrums SK11,71
5Sebastian Ruthström -97Danderyds SK10,65
6Fazal Syed -96Eskilstuna FI8,55
7Linus Lindkvist -97Wedevågs IF8,52

    P15 VIKT 9,08      
1Chris Arnoldsson -96Turebergs FK18,86
2Sebastian Ruthström -97Danderyds SK9,33
3Tobias Hagström -96Istrums SK9,29
4Linus Lindkvist -97Wedevågs IF8,71

    P13 60 M  HEAT 1    
1Henrik Larsson -99IF Göta8,51Final
2Björn Lemte -98KFUM Örebro8,76Final
3Ludvig Widarsson -99KFUM Örebro9,26Final
4Jack Karlsson -99KFUM Örebro9,33Final
5Jerker Dacke -98Rånäs 4H9,42Final
6William Dernfält -98KFUM Örebro10,00
7Lukas Zettergren -98IFK Kristinehamn10,00

    P13 60 M  HEAT 2    
1Pontus Jansson -98Wedevågs IF8,28Final
2Daniel Persson -98Bromma IF8,44Final
3Andreas Führ -98KFUM Örebro9,27Final
4Edvin Larsson -98Eskilstuna FI9,76
5Patrik Lindskog -99KFUM Örebro9,81
6Tom Johansson -99KFUM Örebro9,83
7Carl Alm -99Tibro AIK FIK10,77
8Mathias Hertzman -99IFK Kristinehamn10,91

    P13 60 M  FINAL    
1Henrik Larsson -99IF Göta8,22
2Pontus Jansson -98Wedevågs IF8,31
3Daniel Persson -98Bromma IF8,42
4Björn Lemte -98KFUM Örebro8,82
5Ludvig Widarsson -99KFUM Örebro9,33
6Jack Karlsson -99KFUM Örebro9,35
7Andreas Führ -98KFUM Örebro9,53
8Jerker Dacke -98Rånäs 4H9,68

    P13 200 M  HEAT 1    
1Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro32,42
2Simon Persson -98KFUM Örebro33,31
3Carl Alm -99Tibro AIK FIK36,77

    P13 200 M  HEAT 2    
1Ludvig Renberg -99KFUM Örebro30,92
2Patrik Lindskog -99KFUM Örebro32,37
3Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro33,17
4Lukas Zettergren -98IFK Kristinehamn35,01

    P13 200 M  HEAT 3    
1Henrik Larsson -99IF Göta27,27
2Pontus Jansson -98Wedevågs IF27,28
3Daniel Persson -98Bromma IF27,92
4Björn Lemte -98KFUM Örebro28,54

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Henrik Larsson -99IF Göta27,27
2Pontus Jansson -98Wedevågs IF27,28
3Daniel Persson -98Bromma IF27,92
4Björn Lemte -98KFUM Örebro28,54
5Ludvig Renberg -99KFUM Örebro30,92
6Patrik Lindskog -99KFUM Örebro32,37
7Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro32,42
8Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro33,17
9Simon Persson -98KFUM Örebro33,31
10Lukas Zettergren -98IFK Kristinehamn35,01
11Carl Alm -99Tibro AIK FIK36,77

    P13 600 M      
1Björn Lemte -98KFUM Örebro1.50,51
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro1.51,69
3Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn1.57,74
4Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro1.58,66
5Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro2.00,83
6Lukas Zettergren -98IFK Kristinehamn2.27,62
7Mathias Hertzman -99IFK Kristinehamn2.30,01

    P13 TRESTEG ZON      
1Henrik Larsson -99IF Göta9,50
2Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF9,37
3Philip Stömne -00Valbo AIF9,32
4Tom Johansson -99KFUM Örebro8,69
5Andreas Führ -98KFUM Örebro8,66
6Jack Karlsson -99KFUM Örebro8,62
7Robin Edqvist -99KFUM Örebro8,43
8Mikael Jansson -98KFUM Örebro8,16
9William Dernfält -98KFUM Örebro8,07
10Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn7,82
11Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro7,41

Tom Johansson
Philip Stömne
Daniel Gustavsson
Mikael Jansson
Mateusz Ostrowski
Henrik Larsson
Jack Karlsson
Johan Wahlgren
Andreas Führ
Robin Edqvist
William Dernfält
847  851  854  829  826  869
918  918  932   -    -    - 
741  740  731
804  816  785   x   803  805
937  915   x   905  886  865
912  950  944  915  906   x 
829  842  813  849   x   862
761  747  782
866  831  834  821  843  844
828  843   x   831  808  820
807  752  778
    P13 KULA 3,0    
1Edvin Larsson -98Eskilstuna FI9,14
2Henrik Larsson -99IF Göta8,05
3Robin Edqvist -99KFUM Örebro7,84
4Ludvig Renberg -99KFUM Örebro7,62
5Daniel Karlsson -98Åsbro GoIF7,02
6Ludvig Widarsson -99KFUM Örebro6,69
7Tom Johansson -99KFUM Örebro6,50
8Mikael Jansson -98KFUM Örebro6,24
9Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn5,77
10Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro5,21
11Jonathan Hallberg -99KFUM Örebro5,04
12Carl Alm -99Tibro AIK FIK4,62
13Mathias Hertzman -99IFK Kristinehamn4,62

    P11 60 M  HEAT 1    
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro8,88Final
2Philip Stömne -00Valbo AIF8,98Final
3Edvin Schölin -00Finspångs AIK9,15Final
4Malte Lundmark -01KFUM Örebro9,62Final
5Samuel Brunnsgård -00IFK Kristinehamn9,83Final
6Alexander Larsson -00KFUM Örebro10,08
7Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro10,13

    P11 60 M  HEAT 2    
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro9,02Final
2Ivan Gunnarsson -01Frövi IK9,75Final
3Amir Musa -01KFUM Örebro9,75Final
4Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF9,86
5John Enberg -00Stocksäters IF9,98
6Felix Öberg -00KFUM Örebro10,34
7Leo Johansson -01IFK Kristinehamn10,63
8Karl Johansson -01Stocksäters IF11,36

    P11 60 M  FINAL    
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro8,81
2Philip Stömne -00Valbo AIF8,93
3Gustav Karlsson -00KFUM Örebro9,07
4Edvin Schölin -00Finspångs AIK9,16
5Malte Lundmark -01KFUM Örebro9,56
6Amir Musa -01KFUM Örebro9,73
7Samuel Brunnsgård -00IFK Kristinehamn9,93
8Ivan Gunnarsson -01Frövi IK10,01

    P11 200 M  HEAT 1    
1Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro36,12
2Karl Johansson -01Stocksäters IF41,79

    P11 200 M  HEAT 2    
1Erik Löfstedt -01KFUM Örebro36,71
2Albin Hagberg -00Katrineholms SK38,59
3Leo Johansson -01IFK Kristinehamn39,44
4Melwin Kemoff -??KFUM Örebro42,62

    P11 200 M  HEAT 3    
1Alexander Larsson -00KFUM Örebro33,21
2Samuel Brunnsgård -00IFK Kristinehamn34,87
3John Enberg -00Stocksäters IF35,01
4Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro35,38

    P11 200 M  HEAT 4    
1Malte Lundmark -01KFUM Örebro33,40
2Ivan Gunnarsson -01Frövi IK33,40
3Melker Forsberg -01Glanshammars IF35,34
4Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF36,35

    P11 200 M  HEAT 5    
1Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro30,17
2Philip Stömne -00Valbo AIF30,24
3Gustav Karlsson -00KFUM Örebro30,43
4Edvin Schölin -00Finspångs AIK30,98

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro30,17
2Philip Stömne -00Valbo AIF30,24
3Gustav Karlsson -00KFUM Örebro30,43
4Edvin Schölin -00Finspångs AIK30,98
5Alexander Larsson -00KFUM Örebro33,21
6Malte Lundmark -01KFUM Örebro33,40
7Ivan Gunnarsson -01Frövi IK33,40
8Samuel Brunnsgård -00IFK Kristinehamn34,87
9John Enberg -00Stocksäters IF35,01
10Melker Forsberg -01Glanshammars IF35,34
11Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro35,38
12Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro36,12
13Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF36,35
14Erik Löfstedt -01KFUM Örebro36,71
15Albin Hagberg -00Katrineholms SK38,59
16Leo Johansson -01IFK Kristinehamn39,44
17Karl Johansson -01Stocksäters IF41,79
18Melwin Kemoff -??KFUM Örebro42,62

    P11 600 M      
1Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro1.52,72
2Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF1.54,12
3Alexander Larsson -00KFUM Örebro2.00,55
4Edvin Schölin -00Finspångs AIK2.04,06
5Philip Stömne -00Valbo AIF2.05,93
6Melker Forsberg -01Glanshammars IF2.17,32
7Erik Löfstedt -01KFUM Örebro2.23,60
8Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF2.28,80
9Karl Johansson -01Stocksäters IF2.36,28

    P11 LÄNGD ZON      
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro4,57
2Philip Stömne -00Valbo AIF4,33
3Gustav Karlsson -00KFUM Örebro4,28
4Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF3,93
5Amir Musa -01KFUM Örebro3,88
6Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF3,76
7Malte Lundmark -01KFUM Örebro3,71
8Samuel Brunnsgård -00IFK Kristinehamn3,65
9John Enberg -00Stocksäters IF3,55
10Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro3,36
11Melker Forsberg -01Glanshammars IF3,35
12Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro3,34
13Ivan Gunnarsson -01Frövi IK3,32
14Samuel Lindén -01KFUM Örebro3,27
15Olle Melberg -01KFUM Örebro3,25
16Albin Hagberg -00Katrineholms SK3,10
17Leo Johansson -01IFK Kristinehamn3,07
18Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF3,01
19Erik Löfstedt -01KFUM Örebro2,98
20Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro2,96
21Karl Johansson -01Stocksäters IF2,59
22Melwin Kemoff -??KFUM Örebro2,47

Samuel Brunnsgård
Gustav Karlsson
Philip Stömne
Amir Musa
Karl Johansson
Malte Lundmark
Rickard Bergenarp
Gustaf Otterhed
Jonathan Granath
Ivan Gunnarsson
Olle Tyrsmo
John Enberg
Sebastian Erlandh
Leo Johansson
Melwin Kemoff
Olle Melberg
Philip Wilhelmsson
Melker Forsberg
Erik Löfstedt
Samuel Lindén
Albin Hagberg
Ruben Sandén Alin
351  365  365  352  358  354
415  425   x   415  428  428
426  428  433  432  429  428
360  388  365  355  373  370
259  228  251
353  356  334  345  345  371
381  393  365  367  201  385
336  292  320
 x   457  444  441  438   - 
327  332  320
376  373   x   375  370   x 
355  317  338
320  334   - 
307  255  301
199  169  247
325  292  262
294  292  296
335  324  328
292  298  290
298  312  327
300  286  310
285  298  301
    P11 KULA 2,0    
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro9,77
2Anton Larsson -00KFUM Örebro7,98
3Philip Stömne -00Valbo AIF7,57
4Olle Melberg -01KFUM Örebro7,12
5Jonas Berg -00Kvismaredalens IF6,91
6Amir Musa -01KFUM Örebro6,55
7John Enberg -00Stocksäters IF6,46
8Ivan Gunnarsson -01Frövi IK6,30
9Samuel Brunnsgård -00IFK Kristinehamn5,89
10Måns Wahlstedt -01KFUM Örebro5,60
11Karl Johansson -01Stocksäters IF5,56
12Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF4,91
13Melwin Kemoff -??KFUM Örebro4,66
14Leo Johansson -01IFK Kristinehamn3,48

    P9 60 M  HEAT 1    
1Linus Callenvik -02Karlskoga FIF9,99Final
2Filip Höijer -02Frövi IK10,69Final
3Carl Hermansson -03Tingbergs AIS10,82Final
4Max Öberg -02KFUM Örebro11,02Final
5Noha Olsson -02KFUM Örebro11,08Final
6Hugo Svantesson -03Istrums SK11,13
7Oscar Capobianco -03KFUM Örebro11,29
8Isak Magnusson -03IF Hagen11,29

    P9 60 M  HEAT 2    
1Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn10,20Final
2Leo Enberg -02Stocksäters IF10,95Final
3Victor Leylin -02KFUM Örebro11,00Final
4Elias Skoglund -02Frövi IK11,16
5Elis Forsberg -02KFUM Örebro11,42
6Nicodemus Milton -03IK Wilske11,66
7Albin Eriksson -02KFUM Örebro12,85

    P9 60 M  FINAL    
1Linus Callenvik -02Karlskoga FIF10,05
2Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn10,30
3Filip Höijer -02Frövi IK10,49
4Carl Hermansson -03Tingbergs AIS10,65
5Leo Enberg -02Stocksäters IF10,91
6Max Öberg -02KFUM Örebro10,97
7Noha Olsson -02KFUM Örebro10,98
8Victor Leylin -02KFUM Örebro11,14

    P9 600 M      
1Manne Frih -02KFUM Örebro2.13,98
2Filip Höijer -02Frövi IK2.14,52
3Linus Callenvik -02Karlskoga FIF2.15,87
4Hugo Svantesson -03Istrums SK2.18,53
5Noha Olsson -02KFUM Örebro2.20,57
6Martin Hyvärinen -02KFUM Örebro2.23,98
7Isak Magnusson -03IF Hagen2.29,07
8Elis Forsberg -02KFUM Örebro2.32,17
9Leo Enberg -02Stocksäters IF2.46,84

    P9 LÄNGD ZON      
1Linus Callenvik -02Karlskoga FIF3,37
2Jacob Thyberg -02KFUM Örebro3,33
3Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn3,25
4Filip Höijer -02Frövi IK3,13
5Victor Leylin -02KFUM Örebro3,13
6Noha Olsson -02KFUM Örebro3,07
7Isak Magnusson -03IF Hagen3,00
8Manne Frih -02KFUM Örebro2,99
9Oscar Capobianco -03KFUM Örebro2,84
10Max Öberg -02KFUM Örebro2,74
11Hugo Svantesson -03Istrums SK2,63
12Nicodemus Milton -03IK Wilske2,62
13Carl Hermansson -03Tingbergs AIS2,57
14Leo Enberg -02Stocksäters IF2,53
15Elias Skoglund -02Frövi IK2,46
16Elis Forsberg -02KFUM Örebro2,23
17Albin Eriksson -02KFUM Örebro1,90
18Alexander Larsson -02Ludvika FFI1,87

Alexander Larsson
Linus Callenvik
Leo Enberg
Carl Hermansson
Isak Magnusson
Jacob Thyberg
Elias Skoglund
Nicodemus Milton
Manne Frih
Max Öberg
Filip Höijer
Albin Eriksson
Noha Olsson
Oscar Capobianco
Ludwig Lill
Elis Forsberg
Hugo Svantesson
Victor Leylin
183  187  185
 x    x   337  326  335  331
 x   253  244
256   x   257
298  300  248  298  298  284
297  263  291  299  308  333
244  229  246
252  248  262
291  299  294  283   x   293
274  239  190
282  280  293  306  313  306
 x   190  186
299  298  307  291  280  275
273  278  284
307  325   x   318   x   299
223  218  197
239  263  221
297  313  301  288  297  296
    P9 KULA 2,0    
1Elias Skoglund -02Frövi IK5,59
2Linus Callenvik -02Karlskoga FIF5,46
3Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn5,19
4Elis Forsberg -02KFUM Örebro5,04
5Jacob Thyberg -02KFUM Örebro4,78
6Alexander Larsson -02Ludvika FFI4,38
7Leo Enberg -02Stocksäters IF4,23

    MVET KULA      
1Tomas Classon -62Huddinge AIS11,16

    MVET VIKT      
1Kenneth Jansson -49IFK Helsingborg19,04M609,08kg
2Kjell Larnesjö -49Nyköpings BIS16,76M609,08kg
3Håkan Jakobsson -44FGF Gotland14,84M659,08kg
4Tomas Classon -62Huddinge AIS12,36M4515,88kg
5Magnus Håkansson -70Valbo AIF11,61M4015,88kg
6Bo Sundström -40IK Heros FIK11,06M707,26kg
7Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF10,01M4515,88kg

    KVINNOR 60 M      
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro8,26
2Tina Nordstrand -81Sundbybergs IK8,48
3Malin Dacke -68Rånäs 4H10,20
-Josefine Hagström -93Istrums SKdiskv

    KVINNOR 200 M      
1Frida Nordenberg -92IFK Mora FIK28,21
2Malin Dacke -68Rånäs 4H35,86

    KVINNOR 1000 M      
1Antje Torstensson -75KFUM Örebro3.19,39

    KVINNOR TRESTEG      
1Tina Nordstrand -81Sundbybergs IK10,08

Tina Nordstrand
1008   990   978   968   941   933
    KVINNOR KULA    
1Lisa Einarsson -96Eds SK10,58
2Frida Nordenberg -92IFK Mora FIK8,64
3Malin Dacke -68Rånäs 4H7,31

    F17 60 M      
1Sofia Sandgren -94KFUM Örebro8,37
2Emma Nordlund -95IFK Nora8,54
3Daniela Karlsson -96Västerås FK8,58
4Sara Kristersson -94Tibro AIK FIK9,07

    F17 200 M      
1Sofia Sandgren -94KFUM Örebro27,73
2Sara Angelmyr -94KFUM Örebro28,67
3Emma Nordlund -95IFK Nora29,78

    F17 800 M      
1Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF2.22,59

    F17 TRESTEG      
1Johanna Pettersson -94KFUM Örebro10,42
2Emma Bengtsson -94KFUM Örebro10,30
3Sara Angelmyr -94KFUM Örebro10,22
4Hanne Karlsson -97IFK Kristinehamn9,59
5Sara Kristersson -94Tibro AIK FIK9,11

Sara Angelmyr
Sara Kristersson
Johanna Pettersson
Emma Bengtsson
Hanne Karlsson
 x   965  1010  1022  978  989
894  881  788  879  911  891
1000  1009  1022  1004  1020  1042
990  989  1030  986  993  924
948  959  920  912  915   x 
    F17 KULA 3,0    
1Johanna Pettersson -94KFUM Örebro9,90
2Sandra Larsson -94Ludvika FFI9,39
3Sara Kristersson -94Tibro AIK FIK8,70

    F17 VIKT 9,08      
1Anna-Clara Rydberg -94SK Bore11,96
2Malin Linder -94SK Bore9,84
3Sandra Larsson -94Ludvika FFI8,47

    F15 60 M  HEAT 1    
1Johanna Elfving -96KFUM Örebro8,31Final
2Ella Frödin -97Västerås FK8,35Final
3Diana Andreasson -96Åsbro GoIF8,51Final
4Sandra Östby -97IFK Tumba8,66Final
5Hanna Holmgren -97KFUM Örebro8,70
6Klara Pettersson -97Västerås FK8,88
7Camilla Söderlund -97Västerås FK8,89
8Johanna Hertzman -97IFK Kristinehamn10,67

    F15 60 M  HEAT 2    
1Alice Svantesson -97Istrums SK8,28Final
2Anna Westher -97KFUM Örebro8,34Final
3Agnes Larsson -97IF Göta8,47Final
4Ebba Svantesson -97Istrums SK8,53Final
5Emma Forsen -97Västerås FK8,80
6Jessica Willman -97Västerås FK9,23
7Sabine Steen -97IFK Kristinehamn9,58

    F15 60 M  FINAL    
1Johanna Elfving -96KFUM Örebro8,24
2Alice Svantesson -97Istrums SK8,30
3Ella Frödin -97Västerås FK8,33
4Anna Westher -97KFUM Örebro8,42
5Agnes Larsson -97IF Göta8,53
6Ebba Svantesson -97Istrums SK8,66
7Sandra Östby -97IFK Tumba8,73
-Diana Andreasson -96Åsbro GoIFdiskv

    F15 200 M  HEAT 1    
1Hanne Karlsson -97IFK Kristinehamn29,28
2Camilla Söderlund -97Västerås FK30,80
3Sabine Steen -97IFK Kristinehamn34,39
4Anna Wilhelmsson -97Västerås FK34,46

    F15 200 M  HEAT 2    
1Hanna Holmgren -97KFUM Örebro28,86
2Emma Forsen -97Västerås FK29,58
3Klara Pettersson -97Västerås FK29,74
-Sandra Östby -97IFK Tumbaej start

    F15 200 M  HEAT 3    
1Agnes Larsson -97IF Göta27,80
2Ella Frödin -97Västerås FK28,53
3Daniela Karlsson -96Västerås FK28,73
4Diana Andreasson -96Åsbro GoIF29,11

    F15 200 M  HEAT 4    
1Alice Svantesson -97Istrums SK26,96
2Ebba Svantesson -97Istrums SK27,26
3Anna Westher -97KFUM Örebro27,47
4Johanna Elfving -96KFUM Örebro27,99

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Alice Svantesson -97Istrums SK26,96
2Ebba Svantesson -97Istrums SK27,26
3Anna Westher -97KFUM Örebro27,47
4Agnes Larsson -97IF Göta27,80
5Johanna Elfving -96KFUM Örebro27,99
6Ella Frödin -97Västerås FK28,53
7Daniela Karlsson -96Västerås FK28,73
8Hanna Holmgren -97KFUM Örebro28,86
9Diana Andreasson -96Åsbro GoIF29,11
10Hanne Karlsson -97IFK Kristinehamn29,28
11Emma Forsen -97Västerås FK29,58
12Klara Pettersson -97Västerås FK29,74
13Camilla Söderlund -97Västerås FK30,80
14Sabine Steen -97IFK Kristinehamn34,39
15Anna Wilhelmsson -97Västerås FK34,46

    F15 600 M      
1Ebba Svantesson -97Istrums SK1.47,26
2Nicole Sörensen -96Falu IK1.48,03
3Alice Svantesson -97Istrums SK1.49,69
4Julia Nygård -96IFK Nora1.49,76

    F15 TRESTEG      
1Julia Nygård -96IFK Nora10,35
2Mikaela Waernulf -97Västerås FK10,17
3Sandra Östby -97IFK Tumba9,72
4Ida Skoglund -97Frövi IK9,42
5Daniela Karlsson -96Västerås FK9,39
6Hanna Holmgren -97KFUM Örebro9,05
7Diana Andreasson -96Åsbro GoIF8,77
8Sabine Steen -97IFK Kristinehamn7,99

Sandra Östby
Mikaela Waernulf
Sabine Steen
Hanna Holmgren
Ida Skoglund
Julia Nygård
Diana Andreasson
Daniela Karlsson
 x   970  972  964  934  956
 x    x   1017  995   x   1002
 x   799  799  798  779   x 
905  894  894  885  869  851
921  907  869  866  886  942
992  1020  987  997  1013  1035
877  858  848  861  858  870
 x   939  916  934   x   918
    F15 KULA 3,0    
1Lisa Einarsson -96Eds SK12,25
2Agnes Larsson -97IF Göta11,43
3Ida Skoglund -97Frövi IK9,50
4Klara Pettersson -97Västerås FK8,78
5Ella Frödin -97Västerås FK7,76
6Mikaela Waernulf -97Västerås FK7,65
7Jessica Willman -97Västerås FK7,29
8Sabine Steen -97IFK Kristinehamn6,45
9Johanna Hertzman -97IFK Kristinehamn6,38
10Camilla Söderlund -97Västerås FK5,95

    F15 VIKT 7,26      
1Julia Marklund -96SK Bore12,40
2Lisa Einarsson -96Eds SK9,15
3Mathilda Eriksson -98IFK Tumba7,89

    F13 60 M  HEAT 1    
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF8,86Final
2Emilia Andersson -98Stocksäters IF9,21Final
3Rebecka Salenbäck -98IFK Kristinehamn9,22Final
4Nathalia Aspensten -99IF Hagen9,52
5Lovisa Larsson -98KFUM Örebro10,06
-Filippa Stridh -98KFUM Örebroej start

    F13 60 M  HEAT 2    
1Alexandra Sörensen -99Falu IK8,90Final
2Amanda Mattsson -99Stocksäters IF9,28
3Natalie Hacksell -99IFK Nora10,00
4Cornelia Milton -99IK Wilske10,09
5Celina Sahlqvist -99Åsbro GoIF10,18
-Clara Jönsson -99Åsbro GoIFej start
-Alma Lindberg -99Västerås FKej start

    F13 60 M  HEAT 3    
1Tove Olsson -98IFK Tumba9,04Final
2Moa Seger -99Glanshammars IF9,23Final
3Elin Palmér -98KFUM Örebro9,26
4Viktorija Bunjevac -98IFK Kristinehamn9,37
5Ida Olsson -99IF Hagen9,55
6Maria Husby -99KFUM Örebro9,73
7Ella Hedborg -99KFUM Örebro10,05

    F13 60 M  HEAT 4    
1Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF8,93Final
2Alice Evebring -99IF Hagen9,41
3Alma Stridh -99KFUM Örebro9,43
4Emmy Andersson -99Åsbro GoIF9,49
5Emilia Nyberg-Johansson -99Åsbro GoIF9,71
6Linnea Nordlund -99IFK Nora9,76
7Emelie Johansson -98Stocksäters IF10,01

    F13 60 M  HEAT 5    
1Johanna Furhoff -99IF Hagen9,02Final
2Victoria Sandsjoe -98IF Göta9,38
3Elin Johansson -98IFK Kristinehamn9,49
4Julia Björck -98KFUM Örebro9,58
5Kaisa Johansson -99IF Hagen10,06
6Hanna Otterhed -99KFUM Örebro10,16

    F13 60 M  FINAL    
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF8,77
2Alexandra Sörensen -99Falu IK8,89
3Johanna Furhoff -99IF Hagen8,96
4Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF9,02
5Tove Olsson -98IFK Tumba9,07
6Emilia Andersson -98Stocksäters IF9,22
7Rebecka Salenbäck -98IFK Kristinehamn9,38
-Moa Seger -99Glanshammars IFej start

    F13 200 M  HEAT 1    
1My Aggefors -99IFK Tumba31,88
2Ida Sjödahl -98KFUM Örebro34,82
-Filippa Stridh -98KFUM Örebroej start

    F13 200 M  HEAT 2    
1Irma Comstedt -99KFUM Örebro31,09
2Linnea Nordlund -99IFK Nora31,65
3Cornelia Milton -99IK Wilske34,67
4Hanna Otterhed -99KFUM Örebro35,05

    F13 200 M  HEAT 3    
1Victoria Sandsjoe -98IF Göta31,58
2Eunice Nilsson -98KFUM Örebro31,92
3Emmy Andersson -99Åsbro GoIF32,24
4Nathalia Aspensten -99IF Hagen32,82

    F13 200 M  HEAT 4    
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF30,61
2Amanda Mattsson -99Stocksäters IF31,00
3Elin Palmér -98KFUM Örebro31,07
4Rebecka Salenbäck -98IFK Kristinehamn32,45

    F13 200 M  HEAT 5    
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba29,01
2Tove Olsson -98IFK Tumba30,35
3Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF30,83
-Alexandra Sörensen -99Falu IKej start

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba29,01
2Tove Olsson -98IFK Tumba30,35
3Sabina Forsberg -98Glanshammars IF30,61
4Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF30,83
5Amanda Mattsson -99Stocksäters IF31,00
6Elin Palmér -98KFUM Örebro31,07
7Irma Comstedt -99KFUM Örebro31,09
8Victoria Sandsjoe -98IF Göta31,58
9Linnea Nordlund -99IFK Nora31,65
10My Aggefors -99IFK Tumba31,88
11Eunice Nilsson -98KFUM Örebro31,92
12Emmy Andersson -99Åsbro GoIF32,24
13Rebecka Salenbäck -98IFK Kristinehamn32,45
14Nathalia Aspensten -99IF Hagen32,82
15Cornelia Milton -99IK Wilske34,67
16Ida Sjödahl -98KFUM Örebro34,82
17Hanna Otterhed -99KFUM Örebro35,05

    F13 600 M      
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF1.52,78
2Beatrice Larsson -98IF Göta1.52,94
3Irma Comstedt -99KFUM Örebro2.00,04
4Rebecka Salenbäck -98IFK Kristinehamn2.11,33
5Ida Sjödahl -98KFUM Örebro2.18,29
6Eunice Nilsson -98KFUM Örebro2.28,18

    F13 TRESTEG ZON      
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba10,44
2Alexandra Sörensen -99Falu IK9,51
3Sabina Forsberg -98Glanshammars IF9,31
4Beatrice Larsson -98IF Göta9,24
5Tove Olsson -98IFK Tumba8,97
6Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF8,94
7Elin Johansson -98IFK Kristinehamn8,78
8Viktorija Bunjevac -98IFK Kristinehamn8,64
9Klara Flygare -98Glanshammars IF8,59
10Emilia Andersson -98Stocksäters IF8,52
11My Aggefors -99IFK Tumba8,52
12Rebecka Salenbäck -98IFK Kristinehamn8,49
13Elin Palmér -98KFUM Örebro8,41
14Eunice Nilsson -98KFUM Örebro8,33
15Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF8,33
16Maja Gustavsson -98Västerås FK8,26
17Cornelia Milton -99IK Wilske7,90
18Clara Jönsson -99Åsbro GoIF7,70
19Ida Sjödahl -98KFUM Örebro7,68
20Lovisa Larsson -98KFUM Örebro7,50
21Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF7,41
22Celina Sahlqvist -99Åsbro GoIF7,27
23Emilia Nyberg-Johansson -99Åsbro GoIF7,20

Cornelia Milton
Elin Johansson
Celina Sahlqvist
Maja Gustavsson
Rebecka Salenbäck
Ida Sjödahl
Viktorija Bunjevac
My Aggefors
Clara Jönsson
Ebba Blomstrand
Beatrice Larsson
Alva Lindsmyr
Eunice Nilsson
Emilia Andersson
Emilia Nyberg-Johansson
Lovisa Larsson
Mathilda Eriksson
Alexandra Sörensen
Elin Palmér
Klara Flygare
Tove Olsson
Hanna Wahlström
Sabina Forsberg
790  773  744
878  822   -    -    -    - 
695  718  727
783  809  826
805  849  828
 x   764  768
864  828  864   x   822  831
852   -   822
767  770  764
741   x    x 
924   -    -    -    -    - 
865  857  891  836  894  884
 x   831  833
849  823  852
706  707  720
750  744  738
1044  1035  1021  901  1039  911
906  913  932  906  924  951
841  817  800
829  836  859
897  865   x   823  887  849
833  815  797
917  909  918  913  931   - 
    F13 KULA 2,0    
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba10,93
2Ida Olsson -99IF Hagen8,87
3Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF8,54
4Klara Flygare -98Glanshammars IF8,50
5Beatrice Larsson -98IF Göta8,42
6Tove Olsson -98IFK Tumba8,30
7Maja Gustavsson -98Västerås FK8,25
8Elin Johansson -98IFK Kristinehamn8,24
9Viktorija Bunjevac -98IFK Kristinehamn7,92
10Alma Lindberg -99Västerås FK7,71
11Victoria Sandsjoe -98IF Göta7,50
12Johanna Furhoff -99IF Hagen7,12
13Kaisa Johansson -99IF Hagen7,09
14Linnea Nordlund -99IFK Nora7,05
15Alice Evebring -99IF Hagen7,01
16Cornelia Milton -99IK Wilske6,98
17Emilia Nyberg-Johansson -99Åsbro GoIF6,63
18Maria Husby -99KFUM Örebro6,60
19Celina Sahlqvist -99Åsbro GoIF5,85
20Clara Jönsson -99Åsbro GoIF5,10

    F11 60 M  HEAT 1    
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF9,40Final
2Arizona Eriksson -00KFUM Örebro9,63Final
3Karin Palmér -01KFUM Örebro10,15
4Amira Musa -01KFUM Örebro10,50
5Clara Larsson -01KFUM Örebro10,60

    F11 60 M  HEAT 2    
1Hedvig Pettersson -00IF Göta9,03Final
2Zara Strandgren -01Kvismaredalens IF10,19
3Wilma Stenman -00Stocksäters IF10,32
4Ebba Löfholm -00KFUM Örebro10,36
5Filippa Karaga -01KFUM Örebro10,42
6Alice Nilsson -00KFUM Örebro11,38
7Felicia Sandberg -00KFUM Örebro12,31

    F11 60 M  HEAT 3    
1Hilda Lindberg -01Västerås FK9,65Final
2Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF9,89Final
3Jessica Persson -00KFUM Örebro9,93Final
4Ella Raud -01KFUM Örebro10,40
5Maja Turunen -00Stocksäters IF10,93
6Amanda Gräsberg -01Stocksäters IF11,49

    F11 60 M  HEAT 4    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,58Final
2Linnéa Bodin -00KFUM Örebro9,86Final
3Amanda Andersson -00KFUM Örebro10,39
4Hanna Osmaniyan -00Stocksäters IF10,90
5Emilia Pettersson -01KFUM Örebro12,06
6Tilde Jansson -01Kvismaredalens IF12,16

    F11 60 M  FINAL    
1Hedvig Pettersson -00IF Göta9,00
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF9,36
3Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,42
4Hilda Lindberg -01Västerås FK9,68
5Arizona Eriksson -00KFUM Örebro9,73
6Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF9,75
7Jessica Persson -00KFUM Örebro9,93
8Linnéa Bodin -00KFUM Örebro9,94

    F11 200 M  HEAT 1    
1Tea Tagesson -00KFUM Örebro34,83
2Julia Gripström -01Frövi IK36,84

    F11 200 M  HEAT 2    
1Mathilda Germundsson -00Finspångs AIK35,37
2Filippa Karaga -01KFUM Örebro35,85
3Wilma Stenman -00Stocksäters IF36,41
4Ebba Löwenberg-Hammarström -01KFUM Örebro39,07

    F11 200 M  HEAT 3    
1Arizona Eriksson -00KFUM Örebro32,94
2Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF33,51
3Hilda Lindberg -01Västerås FK33,68
-Amanda Bollman -00KFUM Örebroej start

    F11 200 M  HEAT 4    
1Hedvig Pettersson -00IF Göta30,69
2Malin Eriksson -00IFK Tumba32,80
3Emily Capobianco -01KFUM Örebro33,13
4Jessica Persson -00KFUM Örebro33,39

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Hedvig Pettersson -00IF Göta30,69
2Malin Eriksson -00IFK Tumba32,80
3Arizona Eriksson -00KFUM Örebro32,94
4Emily Capobianco -01KFUM Örebro33,13
5Jessica Persson -00KFUM Örebro33,39
6Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF33,51
7Hilda Lindberg -01Västerås FK33,68
8Tea Tagesson -00KFUM Örebro34,83
9Mathilda Germundsson -00Finspångs AIK35,37
10Filippa Karaga -01KFUM Örebro35,85
11Wilma Stenman -00Stocksäters IF36,41
12Julia Gripström -01Frövi IK36,84
13Ebba Löwenberg-Hammarström -01KFUM Örebro39,07

    F11 600 M      
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF2.08,57
2Jessica Persson -00KFUM Örebro2.12,37
3Mathilda Germundsson -00Finspångs AIK2.12,67
4Julia Gripström -01Frövi IK2.21,85
5Alice Nilsson -00KFUM Örebro2.49,38

    F11 LÄNGD ZON      
1Hedvig Pettersson -00IF Göta4,14
2Emily Capobianco -01KFUM Örebro4,09
3Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF3,94
4Linnéa Bodin -00KFUM Örebro3,84
5Hilda Lindberg -01Västerås FK3,75
6Karin Palmér -01KFUM Örebro3,68
7Mathilda Germundsson -00Finspångs AIK3,62
8Amanda Andersson -00KFUM Örebro3,38
9Arizona Eriksson -00KFUM Örebro3,38
10Caisa Arvesved -01IF Hagen3,37
11Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF3,35
12Wilma Stenman -00Stocksäters IF3,17
13Ella Raud -01KFUM Örebro3,09
14Ida Andersson -01KFUM Örebro3,09
15Alice Arvesved -01IF Hagen3,03
16Tea Tagesson -00KFUM Örebro2,99
17Amira Musa -01KFUM Örebro2,98
18Alice Nilsson -00KFUM Örebro2,96
19Maja Turunen -00Stocksäters IF2,93
20Zara Strandgren -01Kvismaredalens IF2,83
21Tilde Jansson -01Kvismaredalens IF2,79
22Klara Dacke -00Rånäs 4H2,74
23Clara Larsson -01KFUM Örebro2,70
24Felicia Sandberg -00KFUM Örebro2,55
25Amanda Bollman -00KFUM Örebro2,53
26Amanda Gräsberg -01Stocksäters IF2,43

Amira Musa
Alice Arvesved
Tilde Jansson
Amanda Andersson
Tea Tagesson
Karin Palmér
Wilma Stenman
Ebba Blomstrand
Clara Larsson
Felicia Sandberg
Amanda Bollman
Maja Turunen
Linnéa Bodin
Esther Sandén Alin
Caisa Arvesved
Hedvig Pettersson
Alice Nilsson
Mathilda Germundsson
Arizona Eriksson
Hilda Lindberg
Ella Raud
Amanda Gräsberg
Ida Andersson
Emily Capobianco
Zara Strandgren
Klara Dacke
298  293  292
303  274   x 
279  245  265
338  335  312  317  318  310
291  299  286
347  359  350  361  368  357
317  285  294
295  380  372  377  394  391
 x   270  267
255  235  230
253  246  193
273  293  274
355  358  384  360  356  367
335  331  313
337  326  310
414  378  372  376  377  390
291  296  295
353  337  361  324  360  362
338  323  330
360  366  373  353  374  375
309  286  306
228  230  243
309  301  297
385  376  385  378  393  409
283  283  269
267  264  274
    F11 KULA 2,0    
1Hedvig Pettersson -00IF Göta8,60
2Malin Eriksson -00IFK Tumba7,78
3Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF7,17
4Linnéa Bodin -00KFUM Örebro6,63
5Wilma Stenman -00Stocksäters IF6,15
6Karin Palmér -01KFUM Örebro5,78
7Filippa Karaga -01KFUM Örebro5,36
8Amanda Bollman -00KFUM Örebro5,36
9Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF4,94
10Emily Capobianco -01KFUM Örebro4,55
11Ebba Löfholm -00KFUM Örebro4,50
12Ebba Löwenberg-Hammarström -01KFUM Örebro4,46
13Valantina Mourad -01Kvismaredalens IF4,36
14Clara Larsson -01KFUM Örebro4,12
15Felicia Sandberg -00KFUM Örebro4,05
16Ida Andersson -01KFUM Örebro4,03
17Tilde Jansson -01Kvismaredalens IF4,03
18Zara Strandgren -01Kvismaredalens IF4,02
19Ida Granath -01Stocksäters IF3,88
20Amira Musa -01KFUM Örebro3,84
21Emilia Pettersson -01KFUM Örebro3,64

    F9 60 M  HEAT 1    
1Alva Pettersson -02IF Göta10,45Final
2Sofie Franzén -02KFUM Örebro10,85Final
3Josefin Stenman -02Stocksäters IF11,24
4Emma Stenman -02KFUM Örebro12,00
5Alice Stridh -??KFUM Örebro12,42

    F9 60 M  HEAT 2    
1Elin Ståhl -02KFUM Örebro10,77Final
2Johanna Sedström -02Åsbro GoIF10,87Final
3Olivia Malm -02KFUM Örebro10,98Final
4Elvira Forsberg -02Glanshammars IF11,03
5Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro11,28
6Cornelia Kvelland -02KFUM Örebro11,93
7Stella Strandgren -04Kvismaredalens IF12,74

    F9 60 M  HEAT 3    
1Ida Pettersson -02KFUM Örebro10,69Final
2Elin Persson -02Stocksäters IF10,98Final
3Agnes Brunnsberg -02IFK Kristinehamn10,99Final
4Emma Johansson -02Stocksäters IF11,03
5Kerstin Nordqvist -03KFUM Örebro11,22
6Elsa Isaksson -03IF Hagen11,27

    F9 60 M  FINAL    
1Alva Pettersson -02IF Göta10,29
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro10,37
3Elin Persson -02Stocksäters IF10,92
4Elin Ståhl -02KFUM Örebro10,93
5Sofie Franzén -02KFUM Örebro10,96
6Agnes Brunnsberg -02IFK Kristinehamn11,12
7Olivia Malm -02KFUM Örebro11,15
-Johanna Sedström -02Åsbro GoIFej start

    F9 600 M      
1Elvira Forsberg -02Glanshammars IF2.21,88
2Emma Johansson -02Stocksäters IF2.29,65
3Miranda Björk -02KFUM Örebro2.30,21
4Olivia Malm -02KFUM Örebro2.33,49
5Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2.39,92
6Agnes Brunnsberg -02IFK Kristinehamn2.43,40
7Maja Nilsson -02KFUM Örebro3.00,79

    F9 LÄNGD ZON      
1Alva Pettersson -02IF Göta3,30
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro3,19
3Elin Ståhl -02KFUM Örebro3,11
4Elin Persson -02Stocksäters IF3,06
5Agnes Brunnsberg -02IFK Kristinehamn3,03
6Ebba Hagberg -02Katrineholms SK3,02
7Emma Johansson -02Stocksäters IF2,90
8Elin Lager -02KFUM Örebro2,87
9Elvira Forsberg -02Glanshammars IF2,70
10Olivia Malm -02KFUM Örebro2,66
11Elsa Isaksson -03IF Hagen2,64
12Johanna Sedström -02Åsbro GoIF2,62
13Maja Nilsson -02KFUM Örebro2,48
14Miranda Björk -02KFUM Örebro2,46
15Cornelia Kvelland -02KFUM Örebro2,36
16Åsa Dacke -02Rånäs 4H2,34
17Kerstin Nordqvist -03KFUM Örebro2,30
18Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2,25
19Emma Stenman -02KFUM Örebro2,20
20Stella Strandgren -04Kvismaredalens IF2,14
21Alice Stridh -??KFUM Örebro2,13
22Klara Stenman -02KFUM Örebro2,01

Alva Pettersson
Elin Lager
Elsa Isaksson
Miranda Björk
Maja Nilsson
Elin Ståhl
Ida Pettersson
Johanna Sedström
Elvira Forsberg
Elin Persson
Kerstin Nordqvist
Emma Stenman
Åsa Dacke
Ebba Hagberg
Klara Stenman
Agnes Brunnsberg
Emma Johansson
Alice Stridh
Cornelia Kvelland
Tuva Tranderyd
Olivia Malm
Stella Strandgren
 x    x   325  330  322   x 
278  247  248  267  287  281
264   x   260
246  239  240
248  214  240
309  265  268  292  311  310
319  291  301  301  303  284
256  249  262
263  270  265
306  284  273  287  276   x 
230  208  224
220  193  195
231  226  234
296  245  278  302  282  278
 x    x   201
303  281  281  287  300  302
286  268  274  268  290  266
182  169  213
228  227  236
 x   206  225
266  234   x 
200  214  197
    F9 KULA 2,0    
1Elin Lager -02KFUM Örebro4,86
2Emma Johansson -02Stocksäters IF4,65
3Olivia Malm -02KFUM Örebro4,64
4Johanna Sedström -02Åsbro GoIF4,13
5Elsa Isaksson -03IF Hagen4,04
6Kajsa Karlsson -02Stocksäters IF3,35
7Maja Nilsson -02KFUM Örebro3,21

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram