Resultat Stocksätersspelen 4 juni 2016

   Stocksäters IF arrangerade på Transtensvallen i Hallsberg
 
    MÄN 100 M    Vind +0,9  
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF11,73
2Hans Widström -53Stocksäters IF14,37

    MÄN 200 M    Vind +1,1  
1Melker Forsberg -01Glanshammars IF26,48
2Hans Widström -53Stocksäters IF29,14

    MÄN 800 M      
1William Wickholm -98KFUM Örebro2.01,18

    P17 100 M    Vind +0,9  
1Hampus Nordin Jansson -99Glanshammars IF12,16
2Jonathan Elvenfjärd -00Mariestads AIF12,79
3Albin Melin -00Katrineholms SK13,27

    P17 800 M      
1Jonatan Gustafsson -99KFUM Örebro2.00,73
2Alexander Larsson -00KFUM Örebro2.00,85
3Michael Welday -99Stocksäters IF2.02,02
4Olle Tyrsmo -00KFUM Örebro2.05,40
5Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro2.06,58

    P17 LÄNGD      
1Albin Melin -00Katrineholms SK4,71

Albin Melin
 448 -1,1   455 -1,5   466 +0,0   467 +0,0   470 +0,2   471 +2,1
    P17 KULA 5,0      
1Jonathan Elvenfjärd -00Mariestads AIF9,32
2Albin Melin -00Katrineholms SK7,04

Albin Melin
Jonathan Elvenfjärd
 631   660   704   687   613   619
 921   877   899   932   892   883
    P15 80 M  HEAT 1  Vind +1,9  
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro9,43Final
2Jonathan Holmefur -01KFUM Örebro10,50Final
3Linus Strand -01KFUM Örebro10,65Final
4Oscar Persson -01Frövi IK11,28

    P15 80 M  HEAT 2  Vind +2,5  
1Marcus Hagerud -01Spårvägens FK9,84Final
2Kalle Hällgren -01KFUM Örebro10,07Final
3Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro10,56Final
4Elias Åström -02KFUM Örebro11,20

    P15 80 M  FINAL  Vind -0,2  
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro9,49
2Marcus Hagerud -01Spårvägens FK10,00
3Kalle Hällgren -01KFUM Örebro10,38
4Jonathan Holmefur -01KFUM Örebro10,72
5Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro10,84
6Linus Strand -01KFUM Örebro10,88

    P15 800 M      
1Melker Forsberg -01Glanshammars IF2.12,05
2Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro2.17,15

    P15 80 M HÄCK    Vind -1,5  
1Elias Åström -02KFUM Örebro16,95

    P15 HÖJD      
1Elias Åström -02KFUM Örebro1,52


Elias Åström
131 135 140 144 148 152 156
o   o   o   o   o   xo  xxx
    P15 STAV      
1Erik Hanell -01Stocksäters IF3,46
2Karl Johansson -01Stocksäters IF3,16


Erik Hanell
Karl Johansson
306 316 326 336 346 357
o   -   xo  o   xxo xxx
-   o   xxx
    P15 LÄNGD      
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro6,26
2Erik Hanell -01Stocksäters IF5,01
3Karl Johansson -01Stocksäters IF4,92
4Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro4,84
5Oscar Persson -01Frövi IK4,77
6Elias Åström -02KFUM Örebro4,49

Rasmus Hugosson
Erik Hanell
Philip Wilhelmsson
Oscar Persson
Elias Åström
Karl Johansson
 595 +0,2   578 -0,4   601 -0,3     x        626 +1,5     x
 488 -0,2   469 +0,0   496 +0,0   501 -0,2   471 +2,2     x
 402 -0,9   465 +0,0   439 +0,6   393 +1,8   467 +1,8   484 +0,9
 444 -2,5   462 +0,0   452 -0,4   451 +1,5   418 +0,2   477 +0,2
 414 +0,0   410 +0,0   420 +0,0   426 +1,9   444 +2,1   449 +0,3
 471 +1,3   486 -0,9     x        492 +1,7   492 +0,2   484 +1,9
    P15 KULA 4,0      
1Oskar Hjelte -02Stocksäters IF9,26
2Oscar Persson -01Frövi IK8,40

Oskar Hjelte
Oscar Persson
 882   869   850   872   926     x
 840   793   836   809   780   797
    P15 SPJUT 600      
1Oskar Hjelte -02Stocksäters IF29,00
2Karl Johansson -01Stocksäters IF24,74

Karl Johansson
Oskar Hjelte
2474     x  2150  2384  2323     x
2900     x  2418  2414  2813  2607
    P13 60 M    Vind 0,0  
1Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF8,71
2Pelle Karlsson -03Götlunda IF9,09
3Vilhelm Bergman-Bäckström -03Mariestads AIF9,13
4Markus Kamsties -03Stocksäters IF9,50
5Leon Danielsson-Kindberg -04KFUM Örebro9,52
6Simon Björkegren -04Stocksäters IF10,02

    P13 600 M      
1Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF1.42,53
2Henrik Franzén -03KFUM Örebro1.43,80
3Vilhelm Bergman-Bäckström -03Mariestads AIF1.53,54

    P13 HÖJD      
1Leon Danielsson-Kindberg -04KFUM Örebro1,28


Leon Danielsson-Kindberg
105 110 113 120 124 128 131
o   o   o   o   o   xo  xxx
    P13 LÄNGD ZON      
1Vilhelm Bergman-Bäckström -03Mariestads AIF4,39
2Markus Kamsties -03Stocksäters IF4,26
3Leon Danielsson-Kindberg -04KFUM Örebro4,21
4Simon Björkegren -04Stocksäters IF4,06

Leon Danielsson-Kindberg
Vilhelm Bergman-Bäckström
Markus Kamsties
Simon Björkegren
 421 +2,1   412 +0,5   415 +1,7     -        408 +0,6   401 +0,3
 427 +1,8   426 +2,6   430 +1,3   421 +1,7   430 +0,7   439 +1,5
 412 +1,9   377 +2,4   402 +1,0   269 +1,1   426 +1,6   400 +0,6
 406 +1,0   402 +0,0   400 +2,2     x        404 +2,2   397 +1,7
    P13 KULA 3,0      
1Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF8,10

Viktor Sjökvist
 803   792   810   770   694   700
    P13 SPJUT 400      
1Tobias Erlandh -03KFUM Örebro30,67
2Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF22,59
3Pelle Karlsson -03Götlunda IF20,11
4Gustav Jansson -05IK Westmannia19,30

Pelle Karlsson
Tobias Erlandh
Gustav Jansson
Viktor Sjökvist
1974  1909  1996  2011  1951  1848
   x  2934  2517  2428     x  3067
1930  1678     x  1726  1915  1612
1564  2259  1789  1806  1356  1532
    P11 60 M  HEAT 1  Vind +1,5  
1Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro8,99Final
2Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF9,83Final
3Jon Joelsson -06KFUM Örebro9,92
4Lucas Asplund -06KFUM Örebro10,76
5Jesper Lundgren -06Stocksäters IF11,65

    P11 60 M  HEAT 2  Vind +1,7  
1Hampus Wiborg -05KFUM Örebro9,26Final
2Eddie Edvinsson -05Mariestads AIF9,31Final
3Andrei Popa -06Mariestads AIF9,86Final
4Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro9,91Final
5Olle Persson -06Stocksäters IF10,34
6Edvin Lerjestam -06Stocksäters IF11,26

    P11 60 M  FINAL  Vind +1,1  
1Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro9,02
2Hampus Wiborg -05KFUM Örebro9,22
3Eddie Edvinsson -05Mariestads AIF9,35
4Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro9,89
5Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF9,90
-Andrei Popa -06Mariestads AIFbröt

    P11 600 M      
1Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF2.04,91
2Hampus Wiborg -05KFUM Örebro2.18,36
3Jon Joelsson -06KFUM Örebro2.18,50
4Lucas Asplund -06KFUM Örebro2.18,82

    P11 HÖJD      
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,27
2Andrei Popa -06Mariestads AIF1,24
3Robin Ringström -05KFUM Örebro1,10
4Eddie Edvinsson -05Mariestads AIF1,05
5Edvin Lerjestam -06Stocksäters IF1,00


Robin Ringström
Andrei Popa
Eddie Edvinsson
Edvin Lerjestam
Albin Gyhlenius
85  90  95  100 105 110 114 118 121 124 127 132
        o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   o   o   xo  o   o   xo  xxx
        o   o   o   xxx
o   o   o   xxo xxx
                        o   xo  o   xo  o   xxx
    P11 LÄNGD ZON      
1Hampus Wiborg -05KFUM Örebro3,97
2Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro3,90
3Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro3,84
4Eddie Edvinsson -05Mariestads AIF3,81
5Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF3,75
6Andrei Popa -06Mariestads AIF3,56
7Ville Bjuremar -06KFUM Örebro3,45
8Robin Ringström -05KFUM Örebro3,44
9Jon Joelsson -06KFUM Örebro3,42
10Edvin Persson Tsakanyan -05Stocksäters IF3,34
11Lucas Asplund -06KFUM Örebro2,89
12Jasper Norlander -06Glanshammars IF2,85
13Jesper Lundgren -06Stocksäters IF2,74
14Edvin Lerjestam -06Stocksäters IF2,70
15Olle Persson -06Stocksäters IF2,59

Ludvig Sjöberg
Hampus Wiborg
Andrei Popa
Jon Joelsson
Jesper Lundgren
Felix Wilhelmsson
Albin Gyhlenius
Lucas Asplund
Olle Persson
Edvin Persson Tsakanyan
Ville Bjuremar
Eddie Edvinsson
Jasper Norlander
Robin Ringström
Edvin Lerjestam
 356 -1,4   296 -1,5   370 +2,1   358 +1,1   359 +0,0   375 +0,0
 389 -1,1   366 -1,7   364 +1,0   382 -1,4   375 +0,0   397 -1,6
 332 -1,5   321 +0,0   356 +0,0     x -1,0   342 -1,0   344 -1,8
 337 -1,1   328 +0,0   342 -0,9
 274 -0,8   260 -0,2   250 +0,0
 390 +0,0   358 +0,0   372 -0,1   381 +0,0   376 +1,0     x -0,5
 360 +0,4   355 +0,0   384 +0,0   372 -1,1     x +0,0   351 -1,3
 289 +0,0   271 -1,0   246 +0,0
 251 +0,4   244 +1,0   259 -0,3
 334 -2,1   244 +0,3   259 +0,2
 345 -1,7   339 +2,1   293 +0,8   326 +0,4     x +0,0   327 -1,0
 380 -1,1   376 +2,0   377 +0,7   380 -0,4   376 +0,0   381 -1,5
 285 -0,8     x -0,9   267 +0,0
 344 +0,0   302 +0,0   339 -1,5   341 -0,9   329 -1,3   333 -0,9
 266 -0,7   270 +0,0   262 -0,2
    P11 KULA 2,0      
1Robin Ringström -05KFUM Örebro9,55
2Gustav Jansson -05IK Westmannia8,82
3Ville Bjuremar -06KFUM Örebro6,93
4Jasper Norlander -06Glanshammars IF6,49
5Jesper Lundgren -06Stocksäters IF6,07
6Olle Persson -06Stocksäters IF5,36

Jasper Norlander
Jesper Lundgren
Robin Ringström
Gustav Jansson
Ville Bjuremar
Olle Persson
 590   637   596     x   600   649
   x   594     x   607   566   548
 935   853     x   923   899   955
 866   882   862     x     x     x
 685   647   644   652   65   693
 467   476   536   491   491   536
    P9 60 M  HEAT 1  Vind +0,2  
1Hugo Eriksson -07Stocksäters IF10,24Final
2Simon Svartengren -07KFUM Örebro10,54Final
3Isac Triumf -07KFUM Örebro10,73Final
4Edvin Holmberg -08Stocksäters IF11,55

    P9 60 M  HEAT 2  Vind -0,7  
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK9,57Final
2David Elander -08KFUM Örebro10,59Final
3Leo Jansson -07Stocksäters IF11,41Final
4Karl Hanell -07Stocksäters IF11,56

    P9 60 M  FINAL  Vind +1,3  
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK9,34
2Hugo Eriksson -07Stocksäters IF10,26
3David Elander -08KFUM Örebro10,42
4Simon Svartengren -07KFUM Örebro10,52
5Isac Triumf -07KFUM Örebro10,56
6Leo Jansson -07Stocksäters IF11,22

    P9 400 M      
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK1.13,56
2Simon Svartengren -07KFUM Örebro1.28,97
3Isac Triumf -07KFUM Örebro1.29,62
4Leo Jansson -07Stocksäters IF1.38,62

    P9 LÄNGD ZON      
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK4,01
2David Elander -08KFUM Örebro3,23
3Karl Hanell -07Stocksäters IF3,18
4Leo Jansson -07Stocksäters IF2,95
5Edvin Holmberg -08Stocksäters IF2,86

David Elander
Leo Jansson
Karl Hanell
Edvin Holmberg
Theodor Yngström
 316 -1,0   323 +0,0   314 +0,0   302 -2,7   304 -0,8   312 -0,9
 280 +1,4   273 -0,2   273 +0,0   264 -0,7   290 -0,9   295 -1,3
 310 -0,9   314 +0,0   286 -0,9   301 -1,8   318 -1,4   308 -0,1
 269 +0,0   252 +0,8   286 -0,8   270 -0,7   284 +0,4   276 -0,4
 381 +0,8   368 -1,3   390 -0,8   380 -1,5   381 -1,1   401 -1,7
    P9 KULA 2,0      
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK5,72
2Leo Jansson -07Stocksäters IF4,37
3Edvin Holmberg -08Stocksäters IF4,37

Leo Jansson
Edvin Holmberg
Theodor Yngström
 375   400   437     x   410   390
   x   397   357   405   406   437
 506   484     x   572   545   544
    KVINNOR 100 M    Vind +1,1  
1Klara Frih -02Åsbro GoIF13,17
2Emelie Johansson -98Stocksäters IF14,60
-Johanna Elfving -96KFUM Örebrobröt

    KVINNOR 800 M      
1Emma Jansson -98IK Westmannia2.33,67
2Agnes Jansson -98IK Westmannia2.39,20

    F17 100 M    Vind +1,1  
1Therese Knutsson -00Glanshammars IF13,37
2Kajsa Jansson -00IK Westmannia14,50

    F17 LÄNGD      
1Therese Knutsson -00Glanshammars IF4,97
2Kajsa Jansson -00IK Westmannia4,84

Therese Knutsson
Kajsa Jansson
 491 +0,5   486 +1,2   481 +1,1   491 +1,7   497 +0,0   480 -0,2
 484 +0,3     x        464 +2,4   470 +1,8   464 +0,0   451 -1,2
    F17 KULA 3,0      
1Kajsa Jansson -00IK Westmannia9,85
2Linnea Oskarsson -00Stocksäters IF9,39

Linnea Oskarsson
Kajsa Jansson
 818   813   939   857   860   824
 971   966   985     x     x     x
    F15 80 M  HEAT 1  Vind -0,1  
1Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro10,80Final
2Klara Frih -02Åsbro GoIF10,82Final
3Ida Pettersson -02KFUM Örebro11,02Final
4Ebba Melin -02Katrineholms SK11,30Final
5Maja Persson -02Stocksäters IF11,52
6Sofie Fransson -02KFUM Örebro12,02

    F15 80 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro10,34Final
2Sofie Franzén -02KFUM Örebro10,91Final
3Sofia Carlberg -01Stocksäters IF11,41
4Matilda Eklind -02KFUM Örebro11,82
5Alexandra Nilsson -02Götlunda IF12,35
6Maja Burman -02KFUM Örebro12,53

    F15 80 M  FINAL  Vind -1,6  
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro10,48
2Klara Frih -02Åsbro GoIF10,87
3Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro10,87
4Sofie Franzén -02KFUM Örebro10,97
5Ida Pettersson -02KFUM Örebro11,10
6Ebba Melin -02Katrineholms SK11,51

    F15 800 M      
1Sofie Franzén -02KFUM Örebro2.39,78
2Emelie Lindgren -02Glanshammars IF2.49,40

    F15 80 M HÄCK    Vind -1,5  
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro12,41
2Moa Eklundh -01KFUM Örebro13,00
3Clara Bernhult -02KFUM Örebro13,04

    F15 HÖJD      
1Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,44
2Helena Kuksa -02Åsbro GoIF1,40
3Ebba Melin -02Katrineholms SK1,40
4Emma Stenman -02KFUM Örebro1,31
5Klara Stenman -02KFUM Örebro1,20


Emma Stenman
Ebba Melin
Helena Kuksa
Klara Stenman
Ida Pettersson
120 124 128 131 135 140 144 148
o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   o   o   o   xxx
o   xxx
-   -   o   o   o   o   xo  xxx
    F15 STAV      
1Emma Johansson -02Stocksäters IF3,16
2Klara Stenman -02KFUM Örebro1,86


Emma Johansson
Klara Stenman
156 166 176 186 196 286 296 306 316 326
                    xo  o   xo  xo  xxx
o   o   o   xo  xxx
    F15 LÄNGD      
1Clara Bernhult -02KFUM Örebro5,20
2Klara Frih -02Åsbro GoIF5,12
3Ida Pettersson -02KFUM Örebro4,84
4Emma Johansson -02Stocksäters IF4,69
5Matilda Eklind -02KFUM Örebro4,52
6Ebba Melin -02Katrineholms SK4,49
7Sofia Carlberg -01Stocksäters IF4,37
8Maja Persson -02Stocksäters IF4,19
9Sofie Fransson -02KFUM Örebro4,02
-Emily Capobianco -01KFUM Örebro0,00

Klara Frih
Ida Pettersson
Clara Bernhult
Sofia Carlberg
Sofie Fransson
Maja Persson
Emily Capobianco
Ebba Melin
Matilda Eklind
Emma Johansson
 490 +2,4   457 +1,5     x        445 +2,6   512 +1,7   508 +0,0
 474 +1,9   484 +0,0   481 +1,6   466 +0,0     -        483 -0,2
 504 +0,4   520 +1,2   491 +2,8   481 +1,0   468 +0,0   470 +0,0
 397 +1,1     x        417 +1,6   374 -0,8   437 +0,7   409 +0,0
 387 +1,2   402 +0,6   401 +1,3
 394 +0,7     x        419 +1,5   406 +2,1   387 +1,6   396 +0,0
   x          x          x
 448 +1,3   314 +0,0   449 +0,0   411 +1,9     x        143 -0,2
 404 -0,1   400 +0,7   428 +0,3   452 +1,0   441 +0,1     x
 453 +0,0   459 +0,9   469 +0,1   433 +0,0   461 +0,1     x
    F15 KULA 3,0      
1Alexandra Nilsson -02Götlunda IF9,05
2Maja Burman -02KFUM Örebro7,79
3Helena Kuksa -02Åsbro GoIF7,55
4Sofie Fransson -02KFUM Örebro7,43
5Maja Nilsson -02KFUM Örebro7,32
6Emelie Lindgren -02Glanshammars IF7,13
7Emma Stenman -02KFUM Örebro7,11

Alexandra Nilsson
Maja Nilsson
Helena Kuksa
Emelie Lindgren
Maja Burman
Emma Stenman
Sofie Fransson
 800     x   905   837     x   820
 643     x   625   732   658     x
 730   755   708   738   754   736
 688   708   690   705   713   679
 771     x   625   757   779   685
 711   647   609   623   632   668
 739   743   719   698   714   659
    F15 SPJUT 500      
1Emma Johansson -02Stocksäters IF26,61
2Matilda Eklind -02KFUM Örebro22,44
3Ebba Melin -02Katrineholms SK22,33
4Emelie Lindgren -02Glanshammars IF16,50
5Maja Nilsson -02KFUM Örebro15,86

Emma Johansson
Emelie Lindgren
Ebba Melin
Matilda Eklind
Maja Nilsson
2661  2378     x     x     x     x
1650     x  1403  1540  1371  1353
2014  2111  2233  1931  1858     x
   x     x  1827     x  1722  2244
1272  1307  1341  1443  1586  1333
    F13 60 M  HEAT 1  Vind +1,4  
1Myra Eriksson -03Stocksäters IF9,03Final
2Linn Thorsén -03Västerås FK9,34Final
3Elvira Jonsson -03Västerås FK9,39Final
4Tindra Eriksson -04Stocksäters IF10,07

    F13 60 M  HEAT 2  Vind +0,5  
1Elin Wallin -03Glanshammars IF8,54Final
2Silvia Popa -03Mariestads AIF8,94Final
3Iris Norlander -04Glanshammars IF9,76
4Moa Karlsson -03Åsbro GoIF9,78
5Oliwia Englund -04Stocksäters IF10,32

    F13 60 M  HEAT 3  Vind 0,0  
1Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,32Final
2Isabella Wiklund -03Västerås FK9,44
3Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro9,45
4Alma Olsson -04Glanshammars IF9,61

    F13 60 M  FINAL  Vind +1,0  
1Elin Wallin -03Glanshammars IF8,50
2Silvia Popa -03Mariestads AIF8,91
3Myra Eriksson -03Stocksäters IF8,99
4Linn Thorsén -03Västerås FK9,23
5Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,33
6Elvira Jonsson -03Västerås FK9,47

    F13 600 M      
1Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF1.57,33
2Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro1.58,61
3Alma Olsson -04Glanshammars IF2.05,97
4Nadja Einevik -03Storådalens SK2.06,06

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind +2,1  
1Silvia Popa -03Mariestads AIF10,13
2Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF11,58
3Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro11,67

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind +1,5  
1Irma Kron -04Åsbro GoIF10,62
2Elin Wallin -03Glanshammars IF10,67
3Tilda Bernhult -04KFUM Örebro11,05
4Myra Eriksson -03Stocksäters IF11,32

    F13 60 M HÄCK  HEAT 3  Vind +2,3  
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF10,43
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF10,43
3Elvira Jonsson -03Västerås FK10,48
4Tindra Eriksson -04Stocksäters IF13,73

    F13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Silvia Popa -03Mariestads AIF10,13
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF10,43
3Tindra Frykholm -03Glanshammars IF10,43
4Elvira Jonsson -03Västerås FK10,48
5Irma Kron -04Åsbro GoIF10,62
6Elin Wallin -03Glanshammars IF10,67
7Tilda Bernhult -04KFUM Örebro11,05
8Myra Eriksson -03Stocksäters IF11,32
9Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF11,58
10Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro11,67
11Tindra Eriksson -04Stocksäters IF13,73

    F13 HÖJD      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF1,55
2Elvira Jonsson -03Västerås FK1,46
3Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,43
4Alma Mikaelsson -04Götlunda IF1,43
5Ella Valentin -03KFUM Örebro1,40
6Irma Kron -04Åsbro GoIF1,40
7Agnes Andersson -03Frövi IK1,37
7Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF1,37
9Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,31
10Isabella Wiklund -03Västerås FK1,31
11Linn Thorsén -03Västerås FK1,24


Tindra Frykholm
Myra Eriksson
Klara Frykholm
Elvira Jonsson
Irma Kron
Linn Thorsén
Agnes Andersson
Ella Valentin
Jenna Mogren-Dowding
Isabella Wiklund
Alma Mikaelsson
120 124 128 131 134 137 140 143 146 149 153 155 157
        o   o   o   xo  xxo xo  xxx
o   o   o   o   xxx
                o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   xo  o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xo  xo  x-
xxo xo  xxx
o   o   o   o   xo  xxo xxx
        o   o   xo  o   o   xxx
o   xo  o   o   o   xxo xxx
o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
    F13 STAV      
1Alva Nilsson -04KFUM Örebro2,16
2Linn Thorsén -03Västerås FK1,76
3Stella Stenman -04KFUM Örebro1,66


Alva Nilsson
Stella Stenman
Linn Thorsén
156 166 176 186 196 206 216 226
o   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   xxx
o   o   xo  xxx
    F13 LÄNGD ZON      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF5,06
2Moa Sellman -03Mölndals AIK4,93
3Tindra Frykholm -03Glanshammars IF4,77
4Silvia Popa -03Mariestads AIF4,56
5Elin Wallin -03Glanshammars IF4,55
6Irma Kron -04Åsbro GoIF4,50
7Tilda Bernhult -04KFUM Örebro4,35
8Nanna Frih -04Åsbro GoIF4,12
9Alma Mikaelsson -04Götlunda IF4,11
10Moa Karlsson -03Åsbro GoIF3,78
11Alma Olsson -04Glanshammars IF3,78
12Iris Norlander -04Glanshammars IF3,72
13Stella Stenman -04KFUM Örebro3,59
14Oliwia Englund -04Stocksäters IF3,34
15Carolina Nilsson -03Götlunda IF2,95

Moa Karlsson
Alma Olsson
Nanna Frih
Silvia Popa
Moa Sellman
Klara Frykholm
Tilda Bernhult
Alma Mikaelsson
Iris Norlander
Stella Stenman
Oliwia Englund
Tindra Frykholm
Carolina Nilsson
Irma Kron
Elin Wallin
 358 +0,0   378 -1,9   371 +0,4
 368 -0,7   378 -0,2   360 +1,1
 395 -1,4   374 -0,6   392 +1,6   403 -0,6   408 +1,7   412 +2,0
 434 +0,0   441 -1,3   432 +0,3   387 -1,3   347 +2,4   456 +1,4
 466 -3,5     x        492 +1,5   350 -1,6   478 +0,3   493 +0,0
 506 -0,2   497 +0,3   504 +1,4   481 +0,0   476 +0,0   502 +1,7
 409 -0,4   403 -0,8   417 +2,2   409 -0,6   421 -0,3   435 +1,1
 371 -0,7   393 -0,2   411 +2,2
 364 -0,1   363 -0,3   372 +3,6
 359 -0,5     -          -
 298 -1,1   334 +1,0   334 -0,4
 433 -0,6   436 +1,2   424 +0,0   439 +1,1   461 +2,0   477 +1,1
   x          x        295 -2,3
 416 -1,3   440 -1,2   439 -1,1   447 +2,0   432 +2,5   450 +2,0
 429 -1,2   424 +1,7   455 -0,7   431 +3,0   452 +1,4   436 +1,8
    F13 KULA 2,0      
1Alva Nilsson -04KFUM Örebro9,16
2Iris Norlander -04Glanshammars IF9,11
3Isabella Wiklund -03Västerås FK9,01
4Juline Michaelsen -04Fjugesta IF7,98
5Filippa Jansson -03Stocksäters IF7,25
6Oliwia Englund -04Stocksäters IF6,71

Iris Norlander
Alva Nilsson
Filippa Jansson
Oliwia Englund
Juline Michaelsen
Isabella Wiklund
 797   826   822   830   801   911
 779   836   916   824     x     x
 686   725   661   678   697   661
 575   520   671   571   576   584
 798   796   793   787     x   724
 819   901   870     x   895     x
    F13 SPJUT 400      
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro20,19
2Alva Nilsson -04KFUM Örebro18,21
3Juline Michaelsen -04Fjugesta IF14,83
4Carolina Nilsson -03Götlunda IF13,52

Juline Michaelsen
Tilda Bernhult
Alva Nilsson
Carolina Nilsson
1340  1278  1362  1440  1360  1483
1708  1577  2019  1814  1578  1810
1814     x  1723  1821  1783  1602
1241  1271  1263  1140  1352  1344
    F11 60 M  HEAT 1  Vind +1,4  
1Märtha Persson -05Stocksäters IF9,40Final
2Sara Persson -05KFUM Örebro9,52Final
3Ida Larsson -06KFUM Örebro10,02
4Molly Eriksson -05KFUM Örebro10,17
5Linnea Lind -05KFUM Örebro10,28
6Selma Holmstrand -05Stocksäters IF10,81

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +0,6  
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF8,86Final
2Wilma Claesson -05Stocksäters IF9,90
3Elin Jakobsson -05KFUM Örebro10,11
4Ella von Walden -06IK Westmannia10,16
5Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF10,35
6Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro10,47

    F11 60 M  HEAT 3  Vind 0,0  
1Alva Lindmark -05KFUM Örebro9,11Final
2Ebba Wessman -05Frövi IK9,46Final
3Mira Danielsson-Kindberg -05KFUM Örebro9,51Final
4Klara Pettersson -05KFUM Örebro10,11
5Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro10,24
6Ellen Lothigius Gabrielsson -06Stocksäters IF10,72

    F11 60 M  FINAL  Vind +2,1  
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF8,79
2Alva Lindmark -05KFUM Örebro9,05
3Ebba Wessman -05Frövi IK9,30
4Mira Danielsson-Kindberg -05KFUM Örebro9,34
5Märtha Persson -05Stocksäters IF9,41
6Sara Persson -05KFUM Örebro9,55

    F11 600 M      
1Alva Lindmark -05KFUM Örebro2.00,09
2Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF2.00,87
3Tilde Lager -06KFUM Örebro2.04,42
4Emilia Öster -05KFUM Örebro2.09,67
5Filippa Nilsson -06Götlunda IF2.24,40
6Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro2.35,86

    F11 HÖJD      
1Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF1,31
2Sara Persson -05KFUM Örebro1,24
3Johanna Fernberg -06IK Westmannia1,21
4Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia1,08
5Filippa Nilsson -06Götlunda IF1,00


Sara Persson
Angelina Mogren-Dowding
Filippa Nilsson
Johanna Fernberg
Tove Holmberg-Nerman
85  90  95  100 104 108 112 115 118 121 124 127 131 134
                            xxo o   xo  o   xxx
                            o   o   o   o   xxo xxo xxx
        o   xo  xxx
    o   o   o   o   o   o   xxo xo  xxo xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
    F11 LÄNGD ZON      
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF4,36
2Alva Lindmark -05KFUM Örebro4,02
3Johanna Fernberg -06IK Westmannia3,98
4Ebba Wessman -05Frövi IK3,94
5Emilia Öster -05KFUM Örebro3,61
6Klara Pettersson -05KFUM Örebro3,56
7Elin Jakobsson -05KFUM Örebro3,51
8Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro3,43
9Mira Danielsson-Kindberg -05KFUM Örebro3,41
10Ella von Walden -06IK Westmannia3,26
11Molly Eriksson -05KFUM Örebro3,25
12Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro3,21
13Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF3,18
14Filippa Nilsson -06Götlunda IF3,10
15Ida Larsson -06KFUM Örebro3,06
16Anna Ström -06Stocksäters IF3,04
17Ellen Lothigius Gabrielsson -06Stocksäters IF2,99
18Selma Holmstrand -05Stocksäters IF2,87
19Linnea Lind -05KFUM Örebro2,82

Ida Larsson
Meja Törnqvist
Molly Eriksson
Ella von Walden
Ebba Wessman
Anna Ström
Tuwa Karlsson
Ellen Lothigius Gabrielsson
Klara Pettersson
Linnea Lind
Mira Danielsson-Kindberg
Emilia Öster
Filippa Nilsson
Cajsa Hermansson
Selma Holmstrand
Alva Lindmark
Hanna Sjökvist
Elin Jakobsson
Johanna Fernberg
 285 +0,0   306 +1,2   278 +1,4
 434 +0,3   436 +0,9   424 +0,4   419 +0,0   406 -1,3   430 +0,0
 319 +0,3   325 +0,0   309 +0,4
 326 -1,2   315 -0,8   315 +0,0
 384 -0,7   394 +0,0   362 -0,3   370 -1,7   374 -0,7   360 -2,0
 295 +0,0   284 -1,0   304 +0,0
 321 -0,4   319 -0,2   310 +0,0
 289 -1,1   281 -1,0   299 -1,3
 345 +0,0   353 -1,5   327 -0,7   356 -0,8     x -0,1     x -0,8
 282 -1,7   275 -0,9   256 -1,6
 341 -2,4   320 +0,0   336 +0,0
 345 -1,7   347 +0,0   341 +0,0   350 -1,1   361 +0,0   342 -2,8
 310 -1,0   294 -0,6   276 +0,0
 314 -0,3   313 -0,3   343 +0,9   342 -0,3   336 -0,6   328 -2,7
 287 -0,4   242 -0,8   238 -0,6
 402 +0,0   386 -0,4   372 -1,5   372 +0,1   350 +0,0   389 -1,5
 307 -1,1   318 +1,2   317 -0,8
 331 +1,9   341 -0,1   338 +0,0   351 -1,3   348 +0,0   348 -0,3
 376 +1,9   376 +1,8   384 -0,7   398 +0,0   391 +0,0   388 -0,3
    F11 KULA 2,0      
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF7,49
2Emilia Öster -05KFUM Örebro6,94
3Johanna Fernberg -06IK Westmannia6,62
4Klara Pettersson -05KFUM Örebro5,66
5Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia5,57
6Ella von Walden -06IK Westmannia5,30
7Ida Larsson -06KFUM Örebro5,25
8Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro4,81

Ella von Walden
Meja Törnqvist
Emilia Öster
Klara Pettersson
Tove Holmberg-Nerman
Tuwa Karlsson
Ida Larsson
Johanna Fernberg
 454   449   480   523   530   469
 649   749   674   686   745   746
 597   630   582   653   694   615
 563   488   539     x   566   544
 503   456   557   502   469   523
 481   469     x   290   413   474
 448   518   493   452   447   525
 620   662   563   610   645   645
    F9 60 M  HEAT 1  Vind +1,6  
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF9,65Final
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF10,10Final
3Levina Åkerberg -07Storådalens SK10,18Final
4Lilly Sartz -07Stocksäters IF10,44Final
5Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF10,59Final

    F9 60 M  HEAT 2  Vind +1,8  
1Wilma Wessman -08Frövi IK10,13Final
2Leia Gyllstrand -07Storådalens SK10,72
3Miranda Koubek -08Stocksäters IF10,79
4Daga Eriksson -07Stocksäters IF11,52
5Elwira Englund -08Stocksäters IF11,89
6Emelie Blomqvist -08Frövi IK12,34

    F9 60 M  FINAL  Vind +1,6  
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF9,52
2Wilma Wessman -08Frövi IK9,92
3Levina Åkerberg -07Storådalens SK9,97
4Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,99
5Lilly Sartz -07Stocksäters IF10,52
6Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF10,63

    F9 400 M      
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF1.17,65
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF1.18,57
3Wilma Wessman -08Frövi IK1.22,88
4Kim Semstrand -07IFK Nora1.25,79
5Levina Åkerberg -07Storådalens SK1.27,24
6Klara Karlsson -07KFUM Örebro1.27,80
7Miranda Koubek -08Stocksäters IF1.28,77
8Leia Gyllstrand -07Storådalens SK1.31,71
9Lilly Sartz -07Stocksäters IF1.34,57

    F9 LÄNGD ZON      
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF3,64
2Levina Åkerberg -07Storådalens SK3,41
3Tuva Frih -07Åsbro GoIF3,35
4Lillie Kron -07Åsbro GoIF3,27
5Wilma Wessman -08Frövi IK3,24
6Leia Gyllstrand -07Storådalens SK3,15
7Lilly Sartz -07Stocksäters IF3,03
8Molly Mikaelsson -08Götlunda IF2,77
9Alexandra Fernberg -08IK Westmannia2,69
10Emelie Blomqvist -08Frövi IK1,85

Wilma Wessman
Leia Gyllstrand
Kayla Collin
Molly Mikaelsson
Emelie Blomqvist
Tuva Frih
Lilly Sartz
Alexandra Fernberg
Lillie Kron
Levina Åkerberg
 281 -1,9   294 -0,8     x -1,7     x -1,4   320 -0,9   324 -1,5
   x -1,8   287 -1,3   274 -0,3   310 +0,0   287 -1,7   315 -1,2
 354 -2,1   351 -1,4   337 -1,4   345 -0,4   361 -1,0   364 -1,9
 267 -0,3   276 -1,8   269 -1,4   277 -1,1   258 -0,4   276 -1,3
 185 -0,8     x -0,7   169 -0,6
 324 -1,7   324 -1,4   311 -1,2   314 +0,6   335 -1,5   311 -1,3
 286 -1,4   272 -1,8   291 -1,0   295 +1,3   303 -1,1   293 +0,3
 259 -0,1   269 -1,1   266 -0,1
 314 -1,2     x +0,0     x +0,0   327 +0,0   285 -2,4   317 -0,4
 331 -0,9   337 -1,7   341 +0,0   337 -0,8   334 -1,5   317 -1,4
    F9 KULA 2,0      
1Lillie Kron -07Åsbro GoIF5,15
2Molly Mikaelsson -08Götlunda IF3,80
3Daga Eriksson -07Stocksäters IF3,44
4Alexandra Fernberg -08IK Westmannia3,20

Daga Eriksson
Alexandra Fernberg
Molly Mikaelsson
Lillie Kron
 280   313   311   344   332   316
 270   306   299     x   320   303
 369   356   380   350   369   366
 515   515   505   462   494   493

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram