Resultat Stocksätersspelen 6 juni 2015

   Stocksäters IF arrangerade på Transtensvallen i Hallsberg
 
    MÄN 100 M    Vind -0,3  
1Braulio Ribeiro -92IFK Nora11,48
2Daniel Persson -90KFUM Örebro11,55

    MÄN 200 M    Vind -0,5  
1Braulio Ribeiro -92IFK Nora23,46
2Daniel Persson -90KFUM Örebro23,80
3David Svensson -97Stocksäters IF25,59

    MÄN 800 M      
1Abshir Awees -95KFUM Örebro2.00,41
2William Fransson -96KFUM Örebro2.03,97
3Patrik Johansson -65Östansjö SK2.09,52

    MÄN LÄNGD      
1Emil Bergqvist -91KFUM Örebro6,57
2David Svensson -97Stocksäters IF5,76

David Svensson
Emil Bergqvist
   x +1,7   573 +2,3   560 +2,2   573 +1,7   555 +0,7   576 +1,6
 655 +0,7   652 +1,6   657 +1,3     -          -        482 +1,7
    P17 800 M      
1William Wickholm -98KFUM Örebro2.07,79
2Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro2.08,75
3Benjamin Eklund -98IK Westmannia2.09,45
4Abdi Farah -98Stocksäters IF2.14,87

    P15 80 M    Vind 0,0  
1Simon Lövgren -00KFUM Örebro10,97
2Melvin Wahlström -01Motala AIF11,29
3Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro11,36

    P15 800 M      
1Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF2.15,44
2Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro2.21,64

    P15 HÖJD      
1Jack Tranderyd -00KFUM Örebro1,59


Jack Tranderyd
150 155 159 163
o   o   o   xxx
    P15 STAV      
1Tomas Johansson -00KFUM Örebro3,72
2Karl Johansson -01Stocksäters IF3,02
3Erik Hanell -01Stocksäters IF2,72


Tomas Johansson
Erik Hanell
Karl Johansson
252 262 272 282 292 302 312 352 362 372 382
-   -   -   -   -   -   -   xo  o   xo  xxx
o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
    P15 LÄNGD      
1Simon Lövgren -00KFUM Örebro4,47
2Karl Johansson -01Stocksäters IF4,44
3Amir Musa -01KFUM Örebro4,39
4Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro4,38

Amir Musa
Philip Wilhelmsson
Karl Johansson
Simon Lövgren
   x +0,9     x +1,3   412 +0,5   420 +0,7     x +1,2   439 +2,0
 429 +1,6     x +1,6     x +1,0   420 +2,0   407 +0,1   438 +1,8
 406 +0,4   427 +1,5   431 +0,3   432 +1,9     x +0,7   444 +3,1
 408 +1,9   437 +2,0   447 +0,8   439 +0,8   359 +2,1   425 +2,4
    P15 KULA 4,0      
1Tomas Johansson -00KFUM Örebro10,16
2Erik Hanell -01Stocksäters IF6,79

Tomas Johansson
Erik Hanell
 973  1016     x     x   978     x
 668     x   667   679     -     -
    P15 SPJUT 600      
1Amir Musa -01KFUM Örebro26,34
2Karl Johansson -01Stocksäters IF24,57
3Erik Hanell -01Stocksäters IF19,71

Karl Johansson
Amir Musa
Erik Hanell
   x  2457     x     x     x  2281
2575  2634  2463  2320  2182  2192
1971  1494  1845  1775     x  1776
    P13 60 M    Vind -1,0  
1Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro8,89
2Karl-William Einarson -02Wedevågs IF8,92
3Tobias Erlandh -03KFUM Örebro9,16
4Ludvig Molinder -03KFUM Örebro9,18

    P13 600 M      
1Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro1.43,30
2Henrik Franzén -03KFUM Örebro1.49,61
3Ludvig Molinder -03KFUM Örebro1.58,08

    P13 HÖJD      
1Oskar Hjelte -02Stocksäters IF1,30


Oskar Hjelte
110 115 120 125 130 135
o   o   o   o   xo  xxx
    P13 LÄNGD ZON  Motvind i alla hopp    
1Ludvig Molinder -03KFUM Örebro4,43
2Karl-William Einarson -02Wedevågs IF4,42
3Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro4,37
4Tobias Erlandh -03KFUM Örebro4,18
5Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro4,10
6Henrik Franzén -03KFUM Örebro3,76

Tobias Erlandh
Henrik Franzén
Karl-William Einarson
Lukas Bjuremar
Wilhelm Bergentz
Ludvig Molinder
 401   413   417   406   314   418
 376   370     -     -     -     -
   x     x   442     x     x   436
 398   344   410   298   404     x
 412   389   413   437   418   418
 425   443   437   421   442   435
    P13 KULA 3,0      
1Oskar Hjelte -02Stocksäters IF8,44
2Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro7,93
3Karl-William Einarson -02Wedevågs IF6,90

Lukas Bjuremar
Karl-William Einarson
Oskar Hjelte
 751   734   728   793   792     x
 670   690   680   620   637   623
 789   821   844   833   822   776
    P13 SPJUT 400      
1Tobias Erlandh -03KFUM Örebro25,05
2Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro23,80
3Albin Hjelte -02Stocksäters IF22,79

Albin Hjelte
Tobias Erlandh
Lukas Bjuremar
1841  1846  1843  2279  1711  2157
2116  2456     x  2505  2475     x
2380  2145     x  2273  2298  1613
    P11 60 M  HEAT 1  Vind -2,2  
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF9,82Final
2Elias Jansson -05Stocksäters IF10,47Final
3Anton Eklind -05KFUM Örebro10,82
4Martin Lövgren -04KFUM Örebro10,85

    P11 60 M  HEAT 2  Vind -1,7  
1Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro9,65Final
2Emil Fredensborg -04KFUM Örebro9,88Final
3Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro10,15Final
4Johan Runesson -05Fjugesta IF10,77Final
5Robin Ringström -05KFUM Örebro10,86

    P11 60 M  FINAL  Vind -0,8  
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF9,55
2Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro9,64
3Emil Fredensborg -04KFUM Örebro9,98
4Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro10,08
5Elias Jansson -05Stocksäters IF10,62
6Johan Runesson -05Fjugesta IF10,67

    P11 600 M      
1Anton Högkvist -04Åsbro GoIF2.12,55

    P11 HÖJD      
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,18
2Daniel Kindvall -05Fjugesta IF1,05
-Gustav Jansson -05IK Westmannia0,00


Gustav Jansson
Daniel Kindvall
Albin Gyhlenius
90  95  100 105 110 114 118 121
xxx
o   o   xo  xxo xxx
-   -   o   o   o   xo  o   xxx
    P11 LÄNGD ZON      
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF3,87
2Emil Fredensborg -04KFUM Örebro3,76
3Anton Högkvist -04Åsbro GoIF3,74
4Edvard Anshelm -05KFUM Örebro3,69
5Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro3,27
6Robin Ringström -05KFUM Örebro3,25
7Anton Eklind -05KFUM Örebro3,22
8Daniel Kindvall -05Fjugesta IF3,19
9Johan Runesson -05Fjugesta IF3,08
10Gustav Jansson -05IK Westmannia2,88

Anton Högkvist
Robin Ringström
Albin Gyhlenius
Gustav Jansson
Edvard Anshelm
Viktor Lögdahl
Anton Eklind
Daniel Kindvall
Johan Runesson
Emil Fredensborg
 358 -0,6   358 -2,8   369 -1,9   370 -0,9   374 -1,4   372 +0,0
   x -2,8     x -2,5   315 -3,4   305 -1,3   320 -1,1   325 +0,0
 298 +0,0   327 -1,8   324 -2,6   308 -0,3   308 -1,6   284 -0,2
 204 -2,8   288 -1,6   272 -1,8
 335 -2,0   352 -2,7   369 -2,3   365 -0,2     x -1,1     x -1,7
 384 -2,0   385 -2,0   387 -2,1   380 +0,0   365 -0,9   383 -0,8
 322 -2,0   289 -2,5   276 -1,1   291 +0,0   280 -0,2     x -0,7
 312 -1,8   297 -2,0   308 -2,3   309 -0,3   310 -1,6   319 -0,4
 301 -1,8   308 -1,7   250 -1,6
 353 -3,8   358 -0,9   352 -2,3   376 -1,0   366 -0,9   372 -0,2
    P11 KULA 2,0      
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF8,61
2Gustav Jansson -05IK Westmannia7,81
3Johan Runesson -05Fjugesta IF7,63
4Robin Ringström -05KFUM Örebro6,98
5Emil Fredensborg -04KFUM Örebro6,86
6Martin Lövgren -04KFUM Örebro6,48
7Simon Björkegren -04Stocksäters IF6,45
8Anton Eklind -05KFUM Örebro6,15
9Sebastian Gillström -05Fjugesta IF5,85
10Daniel Kindvall -05Fjugesta IF5,54

Robin Ringström
Simon Björkegren
Emil Fredensborg
Martin Lövgren
Daniel Kindvall
Sebastian Gillström
Viktor Lögdahl
Johan Runesson
Anton Eklind
Gustav Jansson
   x   674   659   698   678   620
 560   645     x   624   599   586
 640   631   686   674   648   602
 629   648   501   621   611   634
 522   548   554     -     -     -
 541   537   585     -     -     -
 765   750   856   861   798   802
 709   726   738   713   731   763
 572   515   615   612   610   577
   x   744   717   760   781   773
    P9 60 M  HEAT 1  Vind -1,1  
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro9,59Final
2Hugo Eriksson -07Stocksäters IF10,70Final
3Hannes Kindvall -07Fjugesta IF11,30Final
4Sigvard Einarson -07Wedevågs IF11,36
5Jesper Lundgren -06Stocksäters IF11,70

    P9 60 M  HEAT 2  Vind -1,0  
1Lukas Lindvall -07Stocksäters IF10,96Final
2Kalle Svensén -06KFUM Örebro11,09Final
3Adam Rudin -06KFUM Örebro11,66
4Leo Jansson -07Stocksäters IF12,36

    P9 60 M  HEAT 3  Vind -1,6  
1Olle Wennerström -06KFUM Örebro10,11Final
2Måns Kareliussén -06Glanshammars IF11,63
3Olle Persson -06Stocksäters IF11,96
4Karl Hanell -07Stocksäters IF12,65

    P9 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro9,62
2Olle Wennerström -06KFUM Örebro10,01
3Hugo Eriksson -07Stocksäters IF10,41
4Lukas Lindvall -07Stocksäters IF10,54
5Kalle Svensén -06KFUM Örebro11,21
6Hannes Kindvall -07Fjugesta IF11,23

    P9 400 M      
1Sigvard Einarson -07Wedevågs IF1.27,26
2Adam Rudin -06KFUM Örebro1.28,59
3Jesper Lundgren -06Stocksäters IF1.37,81

    P9 LÄNGD ZON      
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro3,67
2Olle Wennerström -06KFUM Örebro3,43
3Viggo Olsson -06KFUM Örebro3,22
4Kalle Svensén -06KFUM Örebro3,14
5Wille Gäverth -06Åsbro GoIF3,04
6Sigvard Einarson -07Wedevågs IF3,02
7Måns Kareliussén -06Glanshammars IF2,93
8Adam Rudin -06KFUM Örebro2,83
9Hannes Kindvall -07Fjugesta IF2,69
10Olle Persson -06Stocksäters IF2,56
11Karl Hanell -07Stocksäters IF2,52
12Jesper Lundgren -06Stocksäters IF2,49
13Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF2,46
14Leo Jansson -07Stocksäters IF2,43
15Olle Eriksson -06KFUM Örebro2,41

Olle Wennerström
Kasper Lögdahl
Kalle Svensén
Olle Eriksson
Sigge Bergentz
Hannes Kindvall
Jesper Lundgren
Sigvard Einarson
Wille Gäverth
Adam Rudin
Karl Hanell
Leo Jansson
Måns Kareliussén
Viggo Olsson
Olle Persson
 334 +0,0   335 +0,0   338 +0,0   343 +0,0   323 -1,9   338 +0,0
 245 +0,0   234 +0,0   246 +0,0
 272 +0,0   272 +0,0   314 +0,0   275 +0,0   282 -0,5   263 -0,2
 237 +0,0   228 +0,0   241 +0,0
 332 +0,0   337 +0,0   367 +0,0   355 +0,0   343 -0,4   345 +0,8
 269 +0,0   260 +0,0   259 +0,0
 249 +0,0   223 +0,0   216 +0,0
 284 +0,0   283 +0,0   297 +0,0   267 +0,0   302 -0,3   290 -0,5
 300 +0,0   282 +0,0   277 +0,0   295 -0,2   303 -0,3   304 -0,5
 275 +0,0   276 +0,0   269 +0,0   253 -0,1   274 -0,3   283 -0,4
   x +0,0   252 +0,0   247 +0,0
 214 +0,0   211 +0,0   243 +0,0
 270 +0,0   271 +0,0   293 +0,0     x -0,6   256 -0,2   256 -0,3
 316 +0,0   292 +0,0   322 +0,0   300 -0,2   314 +0,0   310 -0,9
 222 +0,0   204 +0,0   256 +0,0
    P9 KULA 2,0      
1Wille Gäverth -06Åsbro GoIF7,58
2Kalle Svensén -06KFUM Örebro6,21
3Hannes Kindvall -07Fjugesta IF5,42
4Sigvard Einarson -07Wedevågs IF4,75
5Jesper Lundgren -06Stocksäters IF4,73
6Olle Eriksson -06KFUM Örebro4,45
7Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF4,24
8Karl Hanell -07Stocksäters IF3,84
9Olle Persson -06Stocksäters IF3,46
10Leo Jansson -07Stocksäters IF2,53

Olle Eriksson
Jesper Lundgren
Sigvard Einarson
Leo Jansson
Kasper Lögdahl
Karl Hanell
Olle Persson
Kalle Svensén
Hannes Kindvall
Wille Gäverth
   x   445   395   361   394   431
 411   443   465   442   448   473
 471   451   448   472   422   475
 253     x   248
 411   396   417   424   397     x
 384   354   377   360     x   357
 335   346   251
 621   604   584   530   593   576
 542   494   496   463   426   461
 683   657   657   758     x   662
    KVINNOR 100 M    Vind 0,0  
1Johanna Elfving -96KFUM Örebro13,31
2Sofia Sandgren -94KFUM Örebro13,68

    KVINNOR LÄNGD      
1Sara Angelmyr -94KFUM Örebro4,86

Sara Angelmyr
   x +1,5   485 +1,9   479 +1,0   486 +1,5     x +0,0   352 +1,2
    F17 100 M    Vind 0,0  
1Moa Seger -99Glanshammars IF12,64
2Louise Svensson -99Eskilstuna FI13,21
3Emelie Johansson -98Stocksäters IF14,41

    F17 KULA 3,0      
1Louise Svensson -99Eskilstuna FI12,85
2Rebecca Edberg -98IK Westmannia9,29

Rebecca Edberg
Louise Svensson
   x   929     x     -     -     -
1194     x  1125     x  1241  1285
    F15 80 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Hanna Säfström -00KFUM Örebro10,99Final
2Isabella Bornälv -00KFUM Örebro11,11Final
3Malin Persson -01IFK Nora11,97Final
4Filippa Jansson O'Leary -00Stocksäters IF12,20
5Tova Stiberg -01KFUM Örebro13,14

    F15 80 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro11,03Final
2Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro11,16Final
3Sofia Carlberg -01Stocksäters IF11,29Final
4Amira Musa -01KFUM Örebro12,13

    F15 80 M  FINAL  Vind -0,3  
1Hanna Säfström -00KFUM Örebro10,91
2Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro11,04
3Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro11,12
4Isabella Bornälv -00KFUM Örebro11,17
5Sofia Carlberg -01Stocksäters IF11,27
6Malin Persson -01IFK Nora12,06

    F15 800 M      
1Minna Seger -01Glanshammars IF2.32,39
2Maja Hagelvik -00KFUM Örebro2.33,33
3Lisa Hallmén -01KFUM Örebro2.34,27

    F15 80 M HÄCK    Vind -3,8  
1Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro13,18
2Hanna Säfström -00KFUM Örebro13,75
3Maja Hagelvik -00KFUM Örebro15,05
4Ebba Löfholm -00KFUM Örebro16,98

    F15 HÖJD      
1Ebba Löfholm -00KFUM Örebro1,35


Ebba Löfholm
130 135 140
xxo o   xxx
    F15 LÄNGD      
1Hanna Säfström -00KFUM Örebro4,65
2Isabella Bornälv -00KFUM Örebro4,65
3Kajsa Jansson -00IK Westmannia4,60
4Jessica Persson -00KFUM Örebro4,42
5Maja Hagelvik -00KFUM Örebro4,26
6Filippa Jansson O'Leary -00Stocksäters IF4,09
7Sofia Carlberg -01Stocksäters IF4,08
8Tova Stiberg -01KFUM Örebro4,06
9Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro3,96
10Amira Musa -01KFUM Örebro3,76
11Ebba Löfholm -00KFUM Örebro3,40

Filippa Jansson O'Leary
Maja Hagelvik
Tova Stiberg
Hanna Säfström
Sofia Carlberg
Ebba Löfholm
Jessica Persson
Isabella Bornälv
Sara Bergenbrant
Kajsa Jansson
Amira Musa
   x +1,1   409 +1,7   399 +1,1   400 +1,7   408 +1,8     x +2,5
 343 +2,9   426 +2,2   424 +2,9     x +1,8   397 +3,6   368 +2,0
 332 +3,0     x +1,5   406 +2,7   390 +2,5   392 +1,9   368 +1,4
 442 +2,1   465 +0,2   458 +1,6   439 +1,5   446 +1,3     x +0,8
 359 +1,1   408 +1,0   320 +0,9   374 +2,3   368 +2,9   319 +1,4
 320 +1,7   340 +0,6   317 +1,9
 442 +2,2   431 +3,0     x +3,2   428 +4,0   417 +1,7     x +1,6
 426 +3,2   433 +2,7   434 +2,4   454 +4,1   446 +1,9   465 +2,2
 396 +1,8   285 +0,9   275 +2,5
   x +2,0   460 +3,2   448 +1,3     x +1,4     x +2,2     x +1,1
 354 +0,9   376 +1,2   375 +1,4
    F15 KULA 3,0      
1Alice Nilsson -00KFUM Örebro10,29
2Kajsa Jansson -00IK Westmannia10,05
3Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro7,97

Kajsa Jansson
Sara Bergenbrant
Alice Nilsson
   x     x     x     x     x  1005
   x     x   797   703     x     -
   x  1000     x  1029     x     x
    F15 SPJUT 500      
1Elsa Karlsson -00KFUM Örebro25,19
2Kajsa Jansson -00IK Westmannia24,60

Kajsa Jansson
Elsa Karlsson
   x     x     x     x  2460     x
2478  2435  2519     x     x     x
    F13 60 M  HEAT 1  Vind -0,9  
1Klara Frih -02Åsbro GoIF8,55Final
2Matilda Eklind -02KFUM Örebro9,23Final
3Isabella Wiklund -03Västerås FK9,64
4Linn Thorsén -03Västerås FK9,81
-Selma Holtbäck -03KFUM ÖrebroDQ start

    F13 60 M  HEAT 2  Vind -1,0  
1Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,67Final
2Frida Östlund -02IK Westmannia9,31Final
3Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF9,38
4Maja Persson -02Stocksäters IF9,39
5Vilma Bråvik -02IK Westmannia10,12

    F13 60 M  HEAT 3  Vind -2,0  
1Zandra Lindén -02IFK Nora9,04Final
2Julia Widén -02Glanshammars IF9,12Final
3Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF9,73
4Moa Karlsson -03Åsbro GoIF9,85
5Helena Kuksa -02Stocksäters IF10,38
6Maja Nilsson -02KFUM Örebro10,46

    F13 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Klara Frih -02Åsbro GoIF8,55
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,60
3Julia Widén -02Glanshammars IF8,94
4Zandra Lindén -02IFK Nora8,95
5Matilda Eklind -02KFUM Örebro9,31
6Frida Östlund -02IK Westmannia9,34

    F13 600 M      
1Klara Frih -02Åsbro GoIF1.43,50
2Sofie Franzén -02KFUM Örebro1.47,09
3Emelie Lindgren -02Glanshammars IF1.54,42
4Matilda Eklind -02KFUM Örebro1.59,32
5Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2.02,64
6Moa Karlsson -03Åsbro GoIF2.11,70
7Maja Karlsson -02Åsbro GoIF2.14,65

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,6  
1Selma Holtbäck -03KFUM Örebro11,64
2Tamina Lindgren -03Glanshammars IF12,90
-Myra Eriksson -03Stocksäters IFej start

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,2  
1Elvira Jonsson -03Västerås FK11,34
2Linn Thorsén -03Västerås FK11,69
3Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro12,38
4Emelie Lindgren -02Glanshammars IF12,93

    F13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Elvira Jonsson -03Västerås FK11,34
2Selma Holtbäck -03KFUM Örebro11,64
3Linn Thorsén -03Västerås FK11,69
4Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro12,38
5Tamina Lindgren -03Glanshammars IF12,90
6Emelie Lindgren -02Glanshammars IF12,93

    F13 HÖJD      
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,45
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,41
3Klara Frykholm -03Glanshammars IF1,38
4Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1,34
5Helena Kuksa -02Stocksäters IF1,30
5Elvira Jonsson -03Västerås FK1,30
7Isabella Wiklund -03Västerås FK1,30
8Selma Holtbäck -03KFUM Örebro1,25
-Filippa Jansson -03Stocksäters IF0,00


Tindra Frykholm
Klara Frykholm
Filippa Jansson
Elvira Forsberg
Ida Pettersson
Helena Kuksa
Isabella Wiklund
Selma Holtbäck
Elvira Jonsson
110 115 120 125 130 134 138 141 144 145
-   -   o   o   o   o   xo  o   xo  o
-   -   o   o   o   o   xxo xxx
xx-
-   o   o   xxo xo  xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xo  xxx
-   o   xo  xo  xxo xxx
xo  xxo o   xo  xxx
-   o   o   o   xo  xxx
    F13 STAV      
1Emma Johansson -02Stocksäters IF2,62
2Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1,92
3Maja Nilsson -02KFUM Örebro1,52
-Linn Thorsén -03Västerås FK0,00


Elvira Forsberg
Linn Thorsén
Maja Nilsson
Emma Johansson
152 162 172 182 192 202 222 232 242 252 262 267
o   o   xo  o   xo  xxx
xx-
o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xxx
    F13 LÄNGD ZON  Motvind i alla hopp    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF4,79
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro4,59
3Klara Frykholm -03Glanshammars IF4,52
4Johanna Sedström -02Åsbro GoIF4,21
5Emma Johansson -02Stocksäters IF4,07
6Matilda Eklind -02KFUM Örebro4,06
7Frida Östlund -02IK Westmannia4,04
8Tindra Frykholm -03Glanshammars IF3,98
9Linn Thorsén -03Västerås FK3,79
10Alexandra Nilsson -02Götlunda IF3,64
11Moa Karlsson -03Åsbro GoIF3,50
12Helena Kuksa -02Stocksäters IF3,39
13Vilma Bråvik -02IK Westmannia2,99
14Carolina Nilsson -03Götlunda IF2,77

Matilda Eklind
Frida Östlund
Tindra Frykholm
Vilma Bråvik
Alexandra Nilsson
Linn Thorsén
Ida Pettersson
Moa Karlsson
Klara Frih
Emma Johansson
Klara Frykholm
Carolina Nilsson
Johanna Sedström
Helena Kuksa
 406   394   398   376   382   400
 373   391   383   379   399   404
 373   369   398   395   395   394
 299   294   298
 328   364   354
 356   370   379
 426   420   448   446   439   459
 345   338   350
 479   473   444   451   446   441
 407   389   374   407   357   386
 402   432   439   426   437   452
 257   246   277
 421   393   415   415   418   300
 326   291   339
    F13 KULA 2,0      
1Alexandra Nilsson -02Götlunda IF9,69
2Johanna Sedström -02Åsbro GoIF9,24
3Emelie Lindgren -02Glanshammars IF8,93
4Helena Kuksa -02Stocksäters IF7,62
5Isabella Wiklund -03Västerås FK7,47
6Tamina Lindgren -03Glanshammars IF7,06
7Filippa Jansson -03Stocksäters IF5,71
8Carolina Nilsson -03Götlunda IF5,29

Helena Kuksa
Carolina Nilsson
Emelie Lindgren
Tamina Lindgren
Filippa Jansson
Alexandra Nilsson
Johanna Sedström
Isabella Wiklund
 679   753   726   659   762   647
 456   455   487   457   491   529
 836   837   893   813   845   820
 534   633   570   706   673   677
 465   321   552   565   518   571
 852   823   787   969   829   888
 797   924   908   871   898   871
   x   595   627   719   747   656
    F13 SPJUT 400      
1Emma Johansson -02Stocksäters IF25,37
2Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF25,05
3Johanna Sedström -02Åsbro GoIF18,47
4Elvira Forsberg -02Glanshammars IF17,91
5Vilma Bråvik -02IK Westmannia15,66
6Tamina Lindgren -03Glanshammars IF15,49
7Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF13,90
8Maja Nilsson -02KFUM Örebro13,62
9Isabella Wiklund -03Västerås FK11,69
10Elvira Jonsson -03Västerås FK10,94
11Helena Kuksa -02Stocksäters IF9,14

Helena Kuksa
Elvira Forsberg
Vendela Högkvist
Wilma Gäverth
Tamina Lindgren
Maja Nilsson
Isabella Wiklund
Elvira Jonsson
Vilma Bråvik
Johanna Sedström
Emma Johansson
   x   897   914
1433     x  1508     x     x  1791
2505  2439  2168  2433  2386  2290
 985  1208  1170  1149  1390  1133
1493  1158  1441  1404  1311  1549
1174     x  1071  1362  1133     x
 920  1104  1169   992     x   842
1094   854  1051
1566     x  1391  1451  1252  1481
   x  1627  1643  1749  1847  1571
2537  2371  2287  2416  2259     x
    F11 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Alva Olsson -04IK Westmannia9,42Final
2Sara Persson -05KFUM Örebro9,65Final
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,69Final
4Elsa Johansson -05KFUM Örebro9,84
5Wilma Pettersson -04Stocksäters IF10,53
6Runa Eriksson -05Stocksäters IF10,99

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -1,5  
1Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,35Final
2Irma Kron -04Åsbro GoIF9,61Final
3Tilda Bernhult -04KFUM Örebro9,67Final
4Olivia Radzikowski -04KFUM Örebro10,71
5Alva Nilsson -04KFUM Örebro10,86
6Olivia Englund -04Stocksäters IF11,12

    F11 60 M  FINAL  Vind +0,8  
1Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,29
2Alva Olsson -04IK Westmannia9,39
3Tilda Bernhult -04KFUM Örebro9,57
4Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,64
5Irma Kron -04Åsbro GoIF9,67
6Sara Persson -05KFUM Örebro9,88

    F11 600 M      
1Jenna Mogren -04Åsbro GoIF2.06,79
2Sara Persson -05KFUM Örebro2.13,80
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF2.15,77
4Angelina Mogren -05Åsbro GoIF2.20,11
5Klara Pettersson -05KFUM Örebro2.34,16

    F11 HÖJD      
1Irma Kron -04Åsbro GoIF1,36
2Jenna Mogren -04Åsbro GoIF1,30
3Sara Persson -05KFUM Örebro1,14


Sara Persson
Irma Kron
Jenna Mogren
105 110 114 118 121 124 127 130 133 136 139
o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xo  xo  xxo xxx
    F11 LÄNGD ZON      
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro4,02
2Nanna Frih -04Åsbro GoIF3,88
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF3,80
4Irma Kron -04Åsbro GoIF3,72
5Alva Olsson -04IK Westmannia3,68
6Elsa Johansson -05KFUM Örebro3,62
7Angelina Mogren -05Åsbro GoIF3,51
8Klara Pettersson -05KFUM Örebro3,33
9Alva Nilsson -04KFUM Örebro3,30
10Wilma Pettersson -04Stocksäters IF3,21
11Olivia Radzikowski -04KFUM Örebro2,92
12Olivia Englund -04Stocksäters IF2,90
13Agnes Lindby -05Fjugesta IF2,48

Wilma Gäverth
Klara Pettersson
Wilma Pettersson
Olivia Radzikowski
Olivia Englund
Tilda Bernhult
Elsa Johansson
Alva Nilsson
Nanna Frih
Angelina Mogren
Agnes Lindby
Alva Olsson
Irma Kron
 375 +0,0   368 +0,0   373 +0,0   371 +0,0   380 +0,0   364 -0,7
 333 +0,0   330 +0,0   331 +0,0   248 +0,0   322 +0,0   222 -0,3
 321 +,0,   304 +0,0   310 +0,0
 281 +0,0   292 -0,5   288 +0,0
 269 +0,0   290 +0,0   275 +0,0
 365 +0,0   379 +0,0   366 +0,0   373 +0,0   402 +0,0   402 -0,5
 343 +0,0   354 +0,0   350 +0,0   353 +0,0   362 +0,0   361 -0,8
 330 +0,0   294 +0,0   328 +0,0
 388 +0,0   379 +0,0   364 +0,0   367 +0,0   373 +0,0   372 +0,0
 339 +0,0   349 +0,0   351 +0,0   344 +0,0   333 +0,0   334 +0,0
 244 +0,0   248 -0,5   239 +0,0
 363 +0,0   349 +0,0   350 +0,0   368 +0,0   358 +0,0   354 +0,0
 294 +0,0   372 +0,0   354 +0,0   345 +0,0   315 -0,2   303 -0,7
    F11 KULA 2,0      
1Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF7,93
2Tilda Bernhult -04KFUM Örebro7,72
3Alva Nilsson -04KFUM Örebro7,40
4Wilma Pettersson -04Stocksäters IF6,79
5Runa Eriksson -05Stocksäters IF5,88
6Elsa Johansson -05KFUM Örebro5,70
7Klara Pettersson -05KFUM Örebro5,67
8Olivia Englund -04Stocksäters IF5,11

Runa Eriksson
Klara Pettersson
Olivia Englund
Tilda Bernhult
Elsa Johansson
Wilma Pettersson
Alva Nilsson
Wilma Gäverth
 548   576   501   530   588   569
 547   532   512   506   561   567
 466   493   495   498   469   511
 734   673   684   772   734   712
 486   543   467   537   570   538
 561     x   679   624   658   575
 740   680   668   665   691   600
 770   732   749   793   683   697
    F9 60 M  HEAT 1  Vind -0,9  
1Johanna Fernberg -06IK Westmannia10,11Final
2Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF10,97
3Vera Persson -06Stocksäters IF11,87
4Tyra Niklasson -06IK Westmannia13,26

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -1,0  
1Emma Eriksson -06IK Westmannia10,55Final
2Stella Holmquist -06KFUM Örebro11,23
3Michelle Bichis -06Stocksäters IF11,44
4Lillie Kron -07Åsbro GoIF12,02

    F9 60 M  HEAT 3  Vind -1,0  
1Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro10,16Final
2Ida Larsson -06KFUM Örebro10,22Final
3Thea Aversjö -06KFUM Örebro10,26Final
4Elise Emmoth -06Fjugesta IF10,45Final
5Ellen Lothigius-Gabrielsson -06Stocksäters IF10,99

    F9 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Johanna Fernberg -06IK Westmannia10,02
2Thea Aversjö -06KFUM Örebro10,20
3Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro10,31
4Ida Larsson -06KFUM Örebro10,38
5Emma Eriksson -06IK Westmannia10,57
6Elise Emmoth -06Fjugesta IF10,61

    F9 400 M      
1Emma Eriksson -06IK Westmannia1.22,40
2Ida Larsson -06KFUM Örebro1.25,90
3Filippa Nilsson -06Götlunda IF1.26,54
4Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia1.28,65
5Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro1.30,32

    F9 LÄNGD ZON      
1Elise Emmoth -06Fjugesta IF3,45
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia3,39
3Thea Aversjö -06KFUM Örebro3,30
4Filippa Nilsson -06Götlunda IF3,23
5Emma Eriksson -06IK Westmannia3,20
6Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro2,96
7Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia2,96
8Stella Holmquist -06KFUM Örebro2,82
9Lillie Kron -07Åsbro GoIF2,76
10Michelle Bichis -06Stocksäters IF2,72
11Ellen Lothigius-Gabrielsson -06Stocksäters IF2,70
12Linn Engström -06KFUM Örebro2,54
13Daga Eriksson -07Stocksäters IF2,51
14Vera Persson -06Stocksäters IF2,49
15Isabelle Pettersson -06Stocksäters IF2,04
16Tyra Niklasson -06IK Westmannia1,90

Linn Engström
Vera Persson
Elise Emmoth
Daga Eriksson
Ellen Lothigius-Gabrielsson
Emma Eriksson
Tyra Niklasson
Stella Holmquist
Michelle Bichis
Johanna Fernberg
Isabelle Pettersson
Tove Holmberg-Nerman
Filippa Nilsson
Jennifer Eldholm
Lillie Kron
Thea Aversjö
 254 -1,7   244 -2,5   238 -0,5
 249 -0,9   224 -2,0   234 -0,5
 333 +0,0   320 -0,6   325 -2,9   344 +0,0   335 +0,0   345 +0,0
 240 -0,4   231 -0,7   251 -2,2
 254 +0,0   249 -0,9   270 -1,0
 308 -1,1   296 -0,5   301 -1,2   296 -1,0   320 +0,0   304 +0,0
 190 -0,5   185 -1,5   176 -0,1
 268 -1,1   264 -1,1   282 -1,4   266 -0,2   260 -0,8   262 +0,0
 255 -1,0   252 +0,0   272 -0,3
 327 -1,2   320 -0,9   301 -1,5   329 +0,0   334 +0,0   339 +0,0
 194 -1,9   188 -1,9   204 -1,3
 286 +0,0   256 -2,7   264 -1,1   278 -1,1     x +0,0   296 +0,0
 267 -2,1   309 -2,1   292 -0,2   276 -1,4   294 +0,0   323 +0,0
 290 -0,9   267 -2,8   296 -1,0   254 +0,0   293 +0,0   272 +0,0
 276 +0,0   271 -2,7   255 -0,3
 305 -1,4   299 -2,0   286 -1,6   308 +0,0   287 +0,0   330 +0,0
    F9 KULA 2,0      
1Johanna Fernberg -06IK Westmannia5,00
2Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia4,48
3Ida Larsson -06KFUM Örebro4,26
4Filippa Nilsson -06Götlunda IF4,24
5Isabelle Pettersson -06Stocksäters IF4,23
6Daga Eriksson -07Stocksäters IF3,45
7Tyra Niklasson -06IK Westmannia2,30

Isabelle Pettersson
Ida Larsson
Tove Holmberg-Nerman
Filippa Nilsson
Tyra Niklasson
Daga Eriksson
Johanna Fernberg
 374   390   388   386   410   423
 376   383   426   378   378   418
 391   374   443   405   434   448
 400   424   385     x     x   330
   x   223     x   230   220   195
 335   297   328   321   345   326
 373   417   428     x   500   452

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram