RESULTATLISTA I PDF-FORMAT

  Resultat Stocksätersspelen 29 maj 2014

   Stocksäters IF arrangerade på Transtensvallen i Hallsberg
 
    MÄN 100 M    Vind +2,6  
1KolŽ Lleshi -68IFK Nora12,26

    MÄN 200 M    Vind +0,3  
1Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro25,38
2KolŽ Lleshi -68IFK Nora25,42
3Gilite Rugerero - 98 IFK Nora27,07

    MÄN 800 M      
1William Fransson -96KFUM Örebro2.06,21
2Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro2.11,09
3Oscar Östebo -96Glanshammars IF2.12,98
4Abdiqani Khadar -97KFUM Örebro2.14,74

    MÄN LÄNGD      
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF6,38

Jesper Frykholm
 638 +1,3     x +0,4   636 +2,0     -        638 +2,2     x +1,8
    P17 100 M    Vind +2,6  
1David Svensson -97Stocksäters IF12,34
2Gilite Rugerero - 98 IFK Nora12,78

    P17 LÄNGD      
1David Svensson -97Stocksäters IF5,48

David Svensson
 523 +2,2     x +0,9   542 +1,7   548 +2,3     x +1,1   545 +2,9
    P17 KULA 5,0      
1Erik Nyman -98Stocksäters IF9,12

Erik Nyman
 865   902   855   877   874   912
    P15 80 M    Vind +0,4  
1Simon Lövgren -00Stocksäters IF11,81
2Albin Hagberg -00Katrineholms SK11,85
3William Rågstad -00Stocksäters IF12,01

    P15 800 M      
1Simon Wiklund -99IK Wilske2.18,74
2Simon Lövgren -00Stocksäters IF2.39,74
3Albin Hagberg -00Katrineholms SK2.50,46

    P15 HÖJD      
1Simon Wiklund -99IK Wilske1,80
2William Rågstad -00Stocksäters IF1,36


William Rågstad
Simon Wiklund
130 132 136 140 170 175 180 185
o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   xxx
    P15 LÄNGD      
1Oskar Erixon -99IK Westmannia5,79
2Simon Wiklund -99IK Wilske5,36
3Albin Hagberg -00Katrineholms SK4,00

Oskar Erixon
Albin Hagberg
Simon Wiklund
 564 +0,1     x +3,0   303 +1,1   579 +2,3   570 +1,8     x +1,1
 380 +0,0   400 +3,9   375 +1,8   371 +3,5   364 +2,6   377 +2,3
 476 +0,7   526 +2,0   361 +1,2     x +1,8   535 +2,2   536 +2,9
    P15 KULA 4,0      
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro11,47
2Albin Hagberg -00Katrineholms SK6,82

Sebastian Erlandh
Albin Hagberg
1009     x  1116  1144  1129  1147
 656   652   655   675   682   679
    P15 SPJUT 600      
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro45,35
2Simon Wiklund -99IK Wilske37,93

Sebastian Erlandh
Simon Wiklund
3882  4068  4535     x     x  4181
3793  3645  3522  3564  3763  3309
    P13 60 M  HEAT 1  Vind +0,3  
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro8,42Final
2Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro8,87Final
3Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro9,23
4Filip Bergqvist -01IF Hagen9,79
5Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF10,38
-Amir Musa -01KFUM Örebrodiskv

    P13 60 M  HEAT 2  Vind +2,4  
1Marcus Hagerud -01Mälarhöjdens IK8,53Final
2Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,66Final
3Albin Engqvist -02IF Hagen9,01Final
4Edwin Egbäck -02Stocksäters IF9,10Final
5Erik Hanell -01Stocksäters IF9,93
6Erik Hedenberg -02IF Hagen10,10

    P13 60 M  FINAL  Vind +2,1  
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro8,34
2Marcus Hagerud -01Mälarhöjdens IK8,62
3Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,67
4Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro8,82
5Albin Engqvist -02IF Hagen9,16
6Edwin Egbäck -02Stocksäters IF9,44

    P13 600 M      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö1.50,98
2Melker Forsberg -01Glanshammars IF1.53,31
3Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro1.54,67
4Valter Pettersson -02OK Tisaren1.56,12
5Noha Olsson -02KFUM Örebro1.57,82
6Ulf Thuresson -01Stocksäters IF1.58,92
7Albin Engqvist -02IF Hagen2.09,86
8Oskar Hjelte -02Stocksäters IF2.12,74
9Erik Hedenberg -02IF Hagen2.19,16
10Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF2.19,24

    P13 60 M HÄCK    Vind +2,2  
1Noha Olsson -02KFUM Örebro12,00
2Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro12,10
3Oskar Hjelte -02Stocksäters IF13,52

    P13 HÖJD      
1Simon Jonängen -01KFUM Arvika1,56
2Linus Strand -01KFUM Örebro1,36
3Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF1,16


Linus Strand
Simon Jonängen
Rasmus Rågstad
90  95  100 105 110 114 116 121 126 131 136 141 145 152 156 160
-   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   xxo o   o   x-
    P13 LÄNGD ZON      
1Simon Jonängen -01KFUM Arvika5,36
2Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro4,69
3Hugo Karlsson -01Götlunda IF4,45
4Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro4,39
5Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro4,35
6Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro4,21
7Amir Musa -01KFUM Örebro4,19
8Robin Isaksson -02IFK Lidingö4,11
9Albin Engqvist -02IF Hagen3,81
10Melker Forsberg -01Glanshammars IF3,80
11Valter Pettersson -02OK Tisaren3,79
12Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF3,29

Philip Wilhelmsson
Hugo Karlsson
Rasmus Hugosson
Simon Jonängen
Amir Musa
Robin Isaksson
Valter Pettersson
Albin Engqvist
Rasmus Rågstad
Jonathan Johnsson
Melker Forsberg
Gustaf Otterhed
 418 -2,4   421 -0,9   385 -4,2   380 -2,0     -        391 -2,1
 445 -1,9   441 -0,7   443 -2,3   441 -0,7   436 -0,8   438 -2,3
 455 -1,4   469 -0,5   446 -3,4   417 -2,1     -          - 
 536 -2,1   514 -0,2   512 -1,1   519 -2,2   504 -1,9   380 -1,2
 419 -1,9     x -0,5   416 -0,8   399 -1,1     -        405 -1,5
 364 -0,8   408 +0,0   411 -3,5     -          -          - 
 379 -0,9   360 +0,7   341 -1,9
 381 +2,1   337 +0,0   351 -1,7
 290 -1,9   300 +0,0   329 -0,2
 435 -1,8   416 -2,2   405 -2,1     -          -          - 
 359 -1,7   377 -1,9   380 -1,9
 415 -2,8   439 -1,1   408 -0,1   412 -1,3   424 -2,9   404 -2,3
    P13 KULA 3,0      
1Hugo Karlsson -01Götlunda IF11,28
2Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro10,00
3Robin Isaksson -02IFK Lidingö9,06
4Erik Hanell -01Stocksäters IF7,67
5Oskar Hjelte -02Stocksäters IF6,59
6Albin Hjelte -02Stocksäters IF6,35

Rasmus Hugosson
Albin Hjelte
Oskar Hjelte
Robin Isaksson
Erik Hanell
Hugo Karlsson
1000   978   965   870   934   933
   x   580     x     x   610   635
 659   574   603   567   605   566
 831   906   817   789   820   868
 767   741   698   623   746   642
1128  1033     x  1010  1026     x
    P13 SPJUT 400      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö31,27
2Amir Musa -01KFUM Örebro29,99
3Melker Forsberg -01Glanshammars IF24,14
4Filip Bergqvist -01IF Hagen21,59
5Erik Hanell -01Stocksäters IF18,51
6Edwin Egbäck -02Stocksäters IF13,91

Filip Bergqvist
Amir Musa
Edwin Egbäck
Erik Hanell
Robin Isaksson
Melker Forsberg
2131  1879  2030  2078  2061  2159
2646  2727  2490  2854  2999  2505
1343  1108  1262  1391  1266     -
1851  1422  1587  1194  1534  1520
2724  3079     x  3127     x     -
2222     x     x  2414  1803  1944
    P11 60 M  HEAT 1  Vind +2,1  
1William Nilsson -03KFUM Örebro9,03Final
2Pelle Karlsson -03Götlunda IF9,32Final
3Tobias Erlandh -03KFUM Örebro9,39Final
4Emil Fredensborg -04KFUM Örebro10,45

    P11 60 M  HEAT 2  Vind +1,4  
1Oliver Lundström -03KFUM Örebro9,54Final
2Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro9,54Final
3William Kindvall -03Fjugesta IF9,80Final
4Anton Högkvist -04Åsbro GoIF9,91

    P11 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1William Nilsson -03KFUM Örebro9,19
2Tobias Erlandh -03KFUM Örebro9,52
3Oliver Lundström -03KFUM Örebro9,59
4Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro9,69
5William Kindvall -03Fjugesta IF10,01
-Pelle Karlsson -03Götlunda IFej start

    P11 600 M      
1Henrik Franzén -03KFUM Örebro1.52,82
2Erik Zetterlund -04KFUM Örebro2.06,18
3Emil Larsson -04Stocksäters IF2.08,45
4Oskar Svensson -04KFUM Örebro2.18,05
-Anton Högkvist -04Åsbro GoIFej start

    P11 HÖJD      
1William Kindvall -03Fjugesta IF1,10
2Emil Larsson -04Stocksäters IF1,10
3Anton Högkvist -04Åsbro GoIF1,10
4Axel Stackling -04Stocksäters IF1,05


Axel Stackling
William Kindvall
Emil Larsson
Anton Högkvist
90  95  100 105 110 114
o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
o   o   xo  xo  xo  xxx
o   o   o   o   xxo xxx
    P11 LÄNGD ZON      
1Pelle Karlsson -03Götlunda IF3,96
2Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro3,87
3Tobias Erlandh -03KFUM Örebro3,85
4William Nilsson -03KFUM Örebro3,66
5Anton Högkvist -04Åsbro GoIF3,51
6Emil Fredensborg -04KFUM Örebro3,46
7William Kindvall -03Fjugesta IF3,44
8Oliver Lundström -03KFUM Örebro3,43
9Oscar Johnsson -04KFUM Örebro3,09

Oliver Lundström
William Nilsson
Lukas Bjuremar
Anton Högkvist
Oscar Johnsson
William Kindvall
Emil Fredensborg
Pelle Karlsson
Tobias Erlandh
 319 -2,3   340 -2,0   338 -0,6   310 -1,3     x -1,3   343 -1,3
 366 -1,9   363 -0,8   344 -1,4   340 -1,5   315 -1,0   339 +0,0
 387 -0,8   361 -0,7   367 -1,0   340 -3,5   373 -1,4   376 +0,0
 318 -0,8   318 -0,8   326 -1,1   319 -1,5   329 -2,8   351 -1,9
 286 -1,9   309 -1,0   298 -2,1
 344 -1,5     x -1,1   319 -1,8   333 -1,9   298 -1,0   286 -1,7
 337 -1,2   308 -2,2   323 -1,6   346 -0,6   328 -2,0   327 -1,2
 396 -1,6   384 -0,7   383 -4,1     x -3,4   374 -2,5   387 -1,0
 385 -0,3   374 -0,1   354 -4,0   360 -2,1     x +0,0     x -1,3
    P11 KULA 2,0      
1Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro8,87
2Tobias Erlandh -03KFUM Örebro7,59
3William Nilsson -03KFUM Örebro7,17
4Oscar Johnsson -04KFUM Örebro6,19
5Emil Fredensborg -04KFUM Örebro5,72

Lukas Bjuremar
William Nilsson
Emil Fredensborg
Tobias Erlandh
Oscar Johnsson
 887   862   795   736   821   821
 703   664   717   685   657   705
 534   572   557   561   556   552
 737   759   738   730   717   716
 551   536   572   554   619   585
    P9 60 M  HEAT 1  Vind +1,8  
1Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro9,63Final
2Max Titus -05Frövi IK9,64Final
3Johan Hedenberg -05IF Hagen10,19Final
4Gabriel Åsberg -06Fjugesta IF10,45Final
5Robin Ringström -05KFUM Örebro10,54Final
-Dennis Larsson -05Fjugesta IFbröt

    P9 60 M  HEAT 2  Vind +0,8  
1Noah Simonsson -05KFUM Örebro10,69Final
2Johan Runesson -05Fjugesta IF11,44
3Jesper Lundgren -06Stocksäters IF12,34
4Adam Rudin -06KFUM Örebro12,35
5Teodor Wallén -05Götlunda IF12,80
6Olle Persson -06Stocksäters IF13,03

    P9 60 M  FINAL  Vind +1,6  
1Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro9,57
2Max Titus -05Frövi IK9,76
3Johan Hedenberg -05IF Hagen9,89
4Gabriel Åsberg -06Fjugesta IF10,51
5Noah Simonsson -05KFUM Örebro10,57
6Robin Ringström -05KFUM Örebro10,64

    P9 400 M      
1Max Titus -05Frövi IK1.18,04
2Gabriel Åsberg -06Fjugesta IF1.20,00
3Viktor Pettersson -05OK Tisaren1.23,32
4Julius Wiklund -06IK Wilske1.28,07
5Viggo Olsson -06KFUM Örebro1.28,89
6Noah Simonsson -05KFUM Örebro1.32,84
7Johan Runesson -05Fjugesta IF1.36,66
8Adam Rudin -06KFUM Örebro1.41,54
9Daniel Kindvall -05Fjugesta IF1.43,32
10Jesper Lundgren -06Stocksäters IF1.43,73

    P9 LÄNGD ZON      
1Max Titus -05Frövi IK3,60
2Johan Hedenberg -05IF Hagen3,52
3Robin Ringström -05KFUM Örebro3,14
4Daniel Kindvall -05Fjugesta IF3,13
5Julius Wiklund -06IK Wilske3,01
6Gustav Jansson -05IK Westmannia2,75
7Adam Rudin -06KFUM Örebro2,47
8Jesper Lundgren -06Stocksäters IF2,27
9Rasmus Karlsson -05Åsbro GoIF2,19
10Teodor Wallén -05Götlunda IF2,18
11Olle Persson -06Stocksäters IF2,07

Olle Persson
Gustav Jansson
Teodor Wallén
Robin Ringström
Jesper Lundgren
Johan Hedenberg
Max Titus
Adam Rudin
Julius Wiklund
Daniel Kindvall
Rasmus Karlsson
 206 -1,6   207 -0,9   206 -2,6
 273 -1,2   270 -1,1   262 -1,6   271 -1,3   275 -1,0   268 -1,6
 218 +0,0   215 -1,2   201 -2,0
 289 -2,7   255 +0,0   293 -0,9   293 +0,0   297 -2,2   314 +0,0
 214 -1,6   227 -1,9   215 -0,2   219 -3,0   219 -2,5   218 +0,0
 323 -0,4   337 -0,5   352 +0,0   336 -0,7   350 -0,8   350 -1,0
 343 -0,4   360 -1,9   352 -2,6   336 -2,3   350 +0,0   350 -1,3
 229 -0,4   235 -1,8   225 -2,1   203 -1,3   247 +0,0   233 -1,3
 289 -0,6   281 -1,1   259 -2,9   283 +0,0   301 -0,3   298 -1,1
 287 -2,3   261 +0,0   288 -2,2   297 -2,4   280 -1,0   313 +0,5
 219 -1,9   203 -1,9   210 -2,5
    P9 KULA 2,0      
1Teodor Wallén -05Götlunda IF7,10
2Gustav Jansson -05IK Westmannia6,62
3Johan Runesson -05Fjugesta IF6,14
4Robin Ringström -05KFUM Örebro5,95
5Ville Bjuremar -06KFUM Örebro5,13
6Rasmus Karlsson -05Åsbro GoIF5,09
7Daniel Kindvall -05Fjugesta IF4,95

Daniel Kindvall
Rasmus Karlsson
Gustav Jansson
Ville Bjuremar
Teodor Wallén
Johan Runesson
Robin Ringström
 335   379   395   421   437   495
 496   415   449   417   454   509
 526   635   647   662   662   649
   x   502   513   499   481   476
 688   710   676   641   623   622
 558   614   549   559   517   535
 570   571   563   569   595   527
    KVINNOR 800 M      
1Vendela Bernström -94Vallentuna FK2.30,88

    F17 100 M    Vind +1,9  
1Kaiza Karlén -98KFUM Arvika12,63
2Moa Seger -99Glanshammars IF12,66
3Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF13,14
4Sabina Forsberg -98Glanshammars IF13,48
5Emelie Johansson -98Stocksäters IF14,51

    F17 LÄNGD      
1Kaiza Karlén -98KFUM Arvika5,97
2Sabina Forsberg -98Glanshammars IF4,98
3Josefine Larsson -98Glanshammars IF4,47
4Agnes Jansson -98IK Westmannia3,70

Kaiza Karlén
Agnes Jansson
Josefine Larsson
Sabina Forsberg
 512 +0,7     x +1,0     x +1,6   574 +1,1   578 +1,3   597 +2,4
 356 +0,9   370 +2,5   359 +1,8   361 +0,4   348 +0,5   362 +0,7
 447 +1,3     x +1,1     x +3,7   446 +0,8   440 +0,7     x +0,5
 498 +2,3     x +0,8     -          -          -          - 
    F17 KULA 3,0      
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF11,58

Sabina Forsberg
1128  1086  1158  1102  1132  1086
    F17 DISKUS 1,0      
1Rebecca Edberg -98IK Westmannia22,89
2Agnes Jansson -98IK Westmannia16,51

Rebecca Edberg
Agnes Jansson
2289     x     x     x  1991  2139
   x  1651     x     x     x     x
    F15 80 M    Vind +0,7  
1Louise Svensson -99Eskilstuna FI10,57
2Moa Eklundh -01KFUM Örebro10,65
3Hanna Säfström -00KFUM Örebro11,00
4Therese Knutsson -00Glanshammars IF11,03
5Linnea Johansson -00KFUM Örebro11,50
6Filippa Jansson O'Leary -00Stocksäters IF12,60

    F15 800 M      
1Lisa Brorson -99KFUM Örebro2.38,27

    F15 LÄNGD      
1Louise Svensson -99Eskilstuna FI4,78
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF4,70
3Hanna Säfström -00KFUM Örebro4,39
4Kajsa Jansson -00IK Westmannia4,31
5Linnea Johansson -00KFUM Örebro4,19
6Elsa Karlsson -00KFUM Örebro3,94
7Filippa Jansson O'Leary -00Stocksäters IF3,51

Louise Svensson
Elsa Karlsson
Linnea Johansson
Therese Knutsson
Hanna Säfström
Filippa Jansson O'Leary
Kajsa Jansson
 468 +2,1   475 +1,6     x +2,7   478 +2,4   347 +0,2   472 +0,1
 366 +2,2     x +2,1   370 +0,6   394 +1,2     x +0,9   381 +2,0
 249 +0,8   400 +2,0     -        378 +1,6     -        419 +2,4
 461 +0,1   452 +1,1   467 +2,2   469 +2,2   467 +0,2   470 +3,3
 431 +1,5   426 +1,2   439 +0,3   434 +0,3   425 +1,0   240 +2,7
   x +1,1   344 +0,9   282 +0,6   314 +0,5   338 +1,5   351 +0,1
 431 +1,4   431 +1,0   347 +2,2   366 +0,5   420 +0,2   424 +1,0
    F15 KULA 3,0      
1Louise Svensson -99Eskilstuna FI12,23
2Kajsa Jansson -00IK Westmannia9,28
3Amanda Bollmann -00KFUM Örebro8,65
4Elsa Karlsson -00KFUM Örebro8,59

Amanda Bollmann
Elsa Karlsson
Louise Svensson
Kajsa Jansson
 836   802   812   834   858   865
 817   830     x   825   859   837
1148  1094  1128  1223  1123  1184
   x   868   872   881   928   876
    F15 SPJUT 500      
1Louise Svensson -99Eskilstuna FI38,88
2Kajsa Jansson -00IK Westmannia29,74
3Elsa Karlsson -00KFUM Örebro24,30
4Linnéa Bodin -00KFUM Örebro18,18
5Amanda Bollmann -00KFUM Örebro14,13

Elsa Karlsson
Louise Svensson
Amanda Bollmann
Kajsa Jansson
Linnéa Bodin
   x     x  2058  2430     x  2349
3888  3550  3604  3754  3848  3785
1268     x     x  1413     x     x
   x     x  2267  2974  2510  2631
1818  1459  1536     -     -     -
    F13 60 M  HEAT 1  Vind +3,7  
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro8,32Final
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,71Final
3Maja Nilsson -02KFUM Örebro10,45
-Halimat Oseni -02IF Hagendiskv

    F13 60 M  HEAT 2  Vind +1,0  
1Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro8,58Final
2Klara Frih -02Åsbro GoIF8,84Final
3Emma Karlsson -02Wedevågs IF9,49
4Maja Persson -02Stocksäters IF9,73

    F13 60 M  HEAT 3  Vind +2,7  
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,33Final
2Zandra Lindén -02IFK Nora9,05Final
3Ebba Melin -02Katrineholms SK9,15
4Johanna Sedström -02Åsbro GoIF9,38
5Amira Musa -01KFUM Örebro9,92

    F13 60 M  FINAL  Vind +1,4  
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro8,24
2Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,44
3Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro8,61
4Klara Frih -02Åsbro GoIF8,87
5Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,91
6Zandra Lindén -02IFK Nora9,08

    F13 600 M      
1Klara Frih -02Åsbro GoIF1.47,61
2Sofie Franzén -02KFUM Örebro1.53,06
3Sofie Bengtsson -02IF Hagen1.59,65
4Emelie Lindgren -02Glanshammars IF2.09,51
5Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF2.13,12
6Sandra Ljungqvist -02IF Hagen2.17,45
-Halimat Oseni -02IF Hagenbröt

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind +1,6  
1Sofie Bengtsson -02IF Hagen11,83
2Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF12,55

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind +2,9  
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,85
2Alva Wolwan -01Upsala IF10,10
3Moa Eklundh -01KFUM Örebro11,04

    F13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,85
2Alva Wolwan -01Upsala IF10,10
3Moa Eklundh -01KFUM Örebro11,04
4Sofie Bengtsson -02IF Hagen11,83
5Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF12,55

    F13 HÖJD      
1Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1,41
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,37
2Alva Wolwan -01Upsala IF1,37
4Ebba Melin -02Katrineholms SK1,37
5Sofie Bengtsson -02IF Hagen1,33
6Helena Kuksa -02Stocksäters IF1,33
7Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF1,24
8Emelie Lindgren -02Glanshammars IF1,14


Ida Pettersson
Vendela Högkvist
Ebba Melin
Emelie Lindgren
Alva Wolwan
Elvira Forsberg
Sofie Bengtsson
Helena Kuksa
105 109 114 119 124 129 133 137 141 144
-   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
xo  o   xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xo  o   o   xxx
-   -   o   o   o   xo  xo  xxx
-   o   xo  o   o   xo  xo  xxx
    F13 LÄNGD ZON      
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro4,97
2Halimat Oseni -02IF Hagen4,42
3Klara Frih -02Åsbro GoIF4,35
4Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro4,32
5Johanna Sedström -02Åsbro GoIF4,24
6Alva Wolwan -01Upsala IF4,18
7Ida Pettersson -02KFUM Örebro4,15
8Ebba Melin -02Katrineholms SK4,08
9Elvira Forsberg -02Glanshammars IF4,03
10Clara Bernhult -02KFUM Örebro3,98
11Emma Karlsson -02Wedevågs IF3,42
12Amira Musa -01KFUM Örebro3,38
13Helena Kuksa -02Stocksäters IF3,15
14Sandra Ljungqvist -02IF Hagen2,90

Clara Bernhult
Johanna Sedström
Alva Wolwan
Helena Kuksa
Emma Karlsson
Sandra Ljungqvist
Amira Musa
Emily Capobianco
Ebba Melin
Sara Bergenbrant
Halimat Oseni
Ida Pettersson
Klara Frih
Elvira Forsberg
 392 -0,2   398 -1,3   395 -2,9
 418 -1,9   424 -1,1   396 -2,2   398 -2,1   405 -0,3   408 -2,0
 384 -1,2   418 -0,6   399 -0,8   401 -4,4   414 -0,4   395 -1,9
 315 -0,1   304 +0,1   285 +0,0
 337 -0,6   323 -2,5   342 -2,8
 290 -1,6   270 -2,5   270 +0,0
 338 -2,2   338 -3,1   323 -1,7
 474 -2,3   482 -2,3   497 -0,6   467 +0,0   473 -0,1   453 +1,0
 408 -1,5   391 -1,7   400 +0,9   399 -2,2   392 +0,0   394 -0,1
   x +0,0   432 -2,5   418 -2,1   428 -2,7   413 -1,6   431 -0,1
 409 -1,6   371 -1,9   434 -3,2   432 -3,0   422 -2,3   442 -1,1
 413 -1,9   408 -1,5   413 -1,8   386 -1,3   368 -2,0   415 -2,2
 430 -0,8   435 -1,1   433 -1,1   407 -1,4   424 -1,8   422 -2,1
 403 +0,0   390 -2,6   388 -3,3
    F13 KULA 2,0      
1Johanna Sedström -02Åsbro GoIF8,97
2Sofie Bengtsson -02IF Hagen8,91
3Elvira Forsberg -02Glanshammars IF8,86
4Alexandra Nilsson -02Götlunda IF8,13
5Emelie Lindgren -02Glanshammars IF6,85
6Maja Nilsson -02KFUM Örebro6,79
7Sandra Ljungqvist -02IF Hagen4,96

Sofie Bengtsson
Elvira Forsberg
Alexandra Nilsson
Sandra Ljungqvist
Maja Nilsson
Johanna Sedström
Emelie Lindgren
 864   822   890   849   810   891
 851   816   836   874   886   838
 708   791   801   813   805   770
 432   496   450   471   430   480
 637   679   595   606   654   580
 897   892   837   818   874   834
 653   673   647   646   685   663
    F13 SPJUT 400      
1Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF21,55
2Johanna Sedström -02Åsbro GoIF19,62
3Clara Bernhult -02KFUM Örebro19,57
4Ebba Melin -02Katrineholms SK18,65
5Maja Nilsson -02KFUM Örebro16,95
6Emelie Lindgren -02Glanshammars IF13,33

Emelie Lindgren
Maja Nilsson
Ebba Melin
Johanna Sedström
Vendela Högkvist
Clara Bernhult
1206  1081  1264  1333  1075  1188
1662  1296  1552  1695  1540  1612
1814  1468  1746  1697  1865  1566
1884  1950  1730  1928  1962  1824
1971  1978  1910  1966  2105  2155
1595  1957  1785     x  1267  1410
    F11 60 M  HEAT 1  Vind +2,1  
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö9,07Final
2Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro9,61
3Amanda Sjödin -04Stocksäters IF10,12
4Elsa Nordell -04Götlunda IF10,17
5Stina Windås -04Götlunda IF10,19

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +2,8  
1Alice Widegren -03KFUM Örebro9,07Final
2Selma Holtbäck -03KFUM Örebro9,34Final
3Jolin Ekström -03Östansjö SK9,88
4Moa Karlsson -03Åsbro GoIF10,02
5Carolina Nilson -03Götlunda IF10,85

    F11 60 M  HEAT 3  Vind +1,9  
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,99Final
2Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF9,38Final
3Tuva Alton -03Fjugesta IF10,15
4Maja Johansson -03Stocksäters IF10,26
5Tamina Lindgren -03Glanshammars IF10,44

    F11 60 M  HEAT 4  Vind +2,0  
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,79Final
2Alma Mikaelsson -04Götlunda IF9,98
3Myra Eriksson -03Stocksäters IF10,13
4Wilma Pettersson -04Stocksäters IF10,51
5Olivia Englund -04Stocksäters IF10,95

    F11 60 M  FINAL  Vind +3,9  
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,80
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,95
3Nike Isaksson -04IFK Lidingö9,05
4Alice Widegren -03KFUM Örebro9,09
5Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF9,20
6Selma Holtbäck -03KFUM Örebro9,26

    F11 600 M      
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö2.00,89
2Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2.07,42
3Jenna Mogren -04Åsbro GoIF2.10,25
4Tuva Alton -03Fjugesta IF2.11,38

    F11 HÖJD      
1Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,22
2Selma Holtbäck -03KFUM Örebro1,18
3Maja Johansson -03Stocksäters IF1,18
4Amanda Sjödin -04Stocksäters IF1,10
5Wilma Pettersson -04Stocksäters IF1,05
6Tuva Alton -03Fjugesta IF1,00
7Alva Nilsson -04KFUM Örebro0,95


Alva Nilsson
Maja Johansson
Myra Eriksson
Tuva Alton
Amanda Sjödin
Wilma Pettersson
Selma Holtbäck
90  95  100 105 110 114 118 122 126
o   o   xxx
-   o   o   o   xo  o   xxo xxx
-   xo  o   o   o   xo  o   xxo xx-
-   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   xo  o   xxx
    F11 LÄNGD ZON      
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro4,38
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF4,16
3Nike Isaksson -04IFK Lidingö3,62
4Selma Holtbäck -03KFUM Örebro3,60
5Alma Mikaelsson -04Götlunda IF3,53
6Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF3,45
7Amanda Sjödin -04Stocksäters IF3,37
8Moa Karlsson -03Åsbro GoIF3,34
9Myra Eriksson -03Stocksäters IF3,30
10Maja Johansson -03Stocksäters IF3,29
11Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro3,29
12Stina Windås -04Götlunda IF3,07
13Alva Nilsson -04KFUM Örebro3,02
14Wilma Pettersson -04Stocksäters IF2,99
15Jenna Mogren -04Åsbro GoIF2,98
16Tamina Lindgren -03Glanshammars IF2,96
17Jolin Ekström -03Östansjö SK2,95
18Elsa Nordell -04Götlunda IF2,94
19Olivia Englund -04Stocksäters IF2,59
20Carolina Nilson -03Götlunda IF2,47

Wilma Pettersson
Jennifer Axelsson
Tuva Tranderyd
Carolina Nilson
Stina Windås
Alva Nilsson
Selma Holtbäck
Maja Johansson
Tyra Nordlander
Jenna Mogren
Alma Mikaelsson
Olivia Englund
Amanda Sjödin
Myra Eriksson
Tamina Lindgren
Jolin Ekström
Nike Isaksson
Elsa Nordell
Sanna Pernerdal
Moa Karlsson
 280 -0,2   282 -2,0   299 -0,3
 395 -1,0   384 -2,1   398 -1,8   407 -0,7   404 -3,0   416 -0,8
 310 -0,4   317 -1,6   329 +0,0
 242 -1,2   247 -2,6   198 -0,3
 307 -1,0   295 -2,1   306 -3,7
 302 -0,8   290 -2,9     x -1,9
 360 -0,9   342 +0,0   352 -2,4   312 -2,7   320 -0,4   322 -1,7
 320 -1,6   329 -1,9   322 -2,7
 311 -2,9   326 -1,4   335 -2,7   336 -2,1   345 -1,6   345 -2,1
 281 -1,0   277 -0,3   298 -1,1
   x +0,0   333 -1,6   341 +0,0   322 -2,1   325 -3,4   353 -2,3
 224 -0,2   259 -2,5   239 -0,1
 333 -0,6   296 -3,9   306 +0,0   337 -1,4   325 -2,4   317 -3,2
 308 -1,3   305 -1,7   330 -2,0
 296 -0,8   279 -3,7   291 -2,2
 295 +0,0   293 -2,1   283 -2,8
 362 -1,5   331 -2,4   352 -0,3   354 +0,0   361 -1,2   342 -1,9
 294 -1,3   275 -1,2   291 -1,0
 416 -1,2   384 -2,3   427 -2,6   414 -0,5   419 -0,8   438 -1,3
 334 -1,5   329 -0,8   325 -1,4   319 -2,2   286 -1,8   320 -2,0
    F11 KULA 2,0      
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro9,86
2Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF7,49
3Alva Nilsson -04KFUM Örebro6,68
4Wilma Pettersson -04Stocksäters IF6,40
5Nike Isaksson -04IFK Lidingö6,37
6Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF6,36
7Maja Johansson -03Stocksäters IF6,15
8Alma Mikaelsson -04Götlunda IF6,11
9Myra Eriksson -03Stocksäters IF5,03
10Tamina Lindgren -03Glanshammars IF4,65
11Hanna Ahlm -04Åsbro GoIF4,16
12Olivia Englund -04Stocksäters IF4,02

Jennifer Axelsson
Myra Eriksson
Tamina Lindgren
Alva Nilsson
Nike Isaksson
Maja Johansson
Alma Mikaelsson
Sanna Pernerdal
Olivia Englund
Hanna Ahlm
Wilma Pettersson
Wilma Gäverth
 566   541   586     x   614   636
 503   492   468
 465   465   437
 462   658   668   631   600   628
 588   590   602   637   562   539
 564   560   547   615   606   589
 607   611     x   577   603   568
 890     x   815   881   940   986
 378   402   377
 356   416   415
 560   577   563   640   563   595
   x   528   682   651   749   640
    F9 60 M  HEAT 1  Vind +2,7  
1Meja Wolwan -05Upsala IF9,58Final
2Sara Persson -05KFUM Örebro9,92Final
3Elsa Johansson -05KFUM Örebro9,93Final
4Runa Eriksson -05Stocksäters IF10,85
5Ida Larsson -06KFUM Örebro11,34
6Maja Hendeberg -05Fjugesta IF11,82

    F9 60 M  HEAT 2  Vind +2,2  
1Meja Törnkvist -05Åsbro GoIF9,39Final
2Ida Karlqvist -05Wedevågs IF10,00Final
3Elise Emmoth -06Fjugesta IF10,61Final
4Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro10,65
5Stella Holmquist -06KFUM Örebro11,87

    F9 60 M  FINAL  Vind +0,7  
1Meja Törnkvist -05Åsbro GoIF9,51
2Meja Wolwan -05Upsala IF9,77
3Sara Persson -05KFUM Örebro9,99
4Elsa Johansson -05KFUM Örebro10,02
5Ida Karlqvist -05Wedevågs IF10,28
6Elise Emmoth -06Fjugesta IF10,93

    F9 400 M      
1Meja Törnkvist -05Åsbro GoIF1.17,56
2Sara Persson -05KFUM Örebro1.19,14
3Meja Wolwan -05Upsala IF1.21,74
4Esther Järliden -05KFUM Örebro1.25,52
5Angelina Mogren -05Åsbro GoIF1.25,80
6Agnes Lindby -05Fjugesta IF1.27,11
7Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro1.47,74

    F9 LÄNGD ZON      
1Meja Törnkvist -05Åsbro GoIF3,50
2Meja Wolwan -05Upsala IF3,32
3Elsa Johansson -05KFUM Örebro3,26
4Ida Karlqvist -05Wedevågs IF3,19
5Sara Persson -05KFUM Örebro3,09
6Elise Emmoth -06Fjugesta IF3,09
7Angelina Mogren -05Åsbro GoIF3,00
8Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro2,92
9Maja Hendeberg -05Fjugesta IF2,31
10Runa Eriksson -05Stocksäters IF2,29
11Stella Holmquist -06KFUM Örebro2,24
12Isabelle Pettersson -06Stocksäters IF1,93

Sara Persson
Maja Hendeberg
Meja Wolwan
Elise Emmoth
Runa Eriksson
Angelina Mogren
Isabelle Pettersson
Meja Törnkvist
Stella Holmquist
Jennifer Eldholm
Ida Karlqvist
Elsa Johansson
 301 -0,9   297 -0,9     x -3,2   301 -1,2   309 -1,3   309 -1,7
 227 -2,0   212 -1,4   231 -2,8
 325 -0,9   325 -2,3   327 -0,7   321 -1,1   309 -1,6   332 -2,2
 293 +0,0   282 -3,6   301 -1,9   299 -1,1   304 +0,0   309 -0,8
 226 -1,5   221 -2,8   229 -2,6
 284 -1,6   286 -1,0   283 -2,0   280 -1,6   288 -3,1   300 -1,9
 184 -1,8   193 -1,7   183 -0,9
 322 -2,2     x -1,8   349 -0,2   344 -0,6   346 -0,5   350 -1,9
 217 -1,7   224 -0,8   213 -1,3
 261 -2,0   268 -2,0   248 -0,4     x -2,1   215 -1,5   292 -3,0
 315 -1,5   305 -1,8   319 -1,4   305 +0,0   314 -1,2   312 -2,5
 308 -0,9   309 -1,4   308 -1,5   291 +0,0   281 -2,3   326 -0,4
    F9 KULA 2,0      
1Meja Törnkvist -05Åsbro GoIF6,57
2Ida Karlqvist -05Wedevågs IF5,43
3Meja Wolwan -05Upsala IF4,96
4Runa Eriksson -05Stocksäters IF4,08
5Ida Larsson -06KFUM Örebro3,56
6Isabelle Pettersson -06Stocksäters IF3,46
7Stella Holmquist -06KFUM Örebro2,98

Meja Törnkvist
Meja Wolwan
Ida Karlqvist
Runa Eriksson
Ida Larsson
Isabelle Pettersson
Stella Holmquist
 506   657   550   539   552   546
 433   440   450   441   454   496
 491   543   482   497   488   418
 355   408   372   386   355   309
 328   334   300   299   356   330
 330   335   311   294   303   346
 295   286   261   270   298   273

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram