Resultat Stocksätersspelen och Kraftmätningen 2 juni 2013

  Stocksäters IF arrangerade på Transtensvallen i Hallsberg
 
  RESULTATLISTA I PDF-FORMAT       Kraftmätningsprotokoll
 
  Reportage på Sydnärkenytt
 
    MÄN 800 M      
1Abshir Aweys -95KFUM Örebro1.59,05
2Abdiqani Khadar -97KFUM Örebro2.00,48

    MÄN 3000 M      
1Carl Valjus -96Glanshammars IF9.42,47
2Adam Gillman -97Garphyttans IF10.00,38
3Johan Ingjald -87IF Start10.03,95

    P17 400 M HÄCK 84 cm      
1Isak Andersson -96Upsala IF54,32
2Jakob Masth-Larsson -97IF Göta54,89

    P17 100 M    Vind +1,0  
1Jakob Masth-Larsson -97IF Göta11,46
2Mathieu Nilsson -96IF Göta11,60
3Anton Johansson -96KFUM Örebro11,69
4Anton Östebo -96Glanshammars IF12,40
5David Svensson -97Stocksäters IF13,23

    P17 300 M HÄCK      
1David Svensson -97Stocksäters IF49,80

    P17 HÖJD      
1Anton Johansson -96KFUM Örebro1,59


Anton Johansson
156 159 162
o   o   - 
    P17 LÄNGD      
1Mathieu Nilsson -96IF Göta6,48

Mathieu Nilsson
 648 +0,0   623 +1,0   642 +0,0   641 +0,8   636 +0,0   647 +0,0
    P17 KULA 5,0      
1Anton Johansson -96KFUM Örebro16,25

Anton Johansson
1504  1499  1625  1466   x    1498
    P15 100 M    Vind +1,0  
1Erik Nyman -98Stocksäters IF13,73

    P15 800 M  HEAT 1    
1Tobias Söderberg -98IF Göta2.29,40
2Alexander Ivehammar -98Linköpings GIF 12.33,66
3Max Nero -98IF Göta2.33,85
4Mattias Heinemann -99IF Göta2.35,07
5Noa Fridell -99Eskilstuna FI2.35,70
6Henrik Nordlander -98IF Göta2.35,98
7Carl Odelberg Johnson -99Linköpings GIF 12.36,59
8Viktor Bergkvist -00Linköpings GIF 22.51,65
9Oskar Svanström -00Bromma IF2.53,58
10Leo Herzog -99Linköpings GIF 22.54,49

    P15 800 M  HEAT 2    
1Andreas Söderlund-Olsson -98Linköpings GIF 12.17,60
2Fredrik Sjöman -98Bromma IF2.17,96
3Victor Hermansson -99Eskilstuna FI2.20,01
4Niklas Bergman Larsson -98Linköpings GIF 12.22,05
5Arvid Oscarsson -99Linköpings GIF 12.22,36
6Eric Shagerlund -98Eskilstuna FI2.23,82
7Simon Persson -98KFUM Örebro2.24,26
8Emil Theden -98Bromma IF2.24,29
9Axel Abrahamsson -98Bromma IF2.24,85
10Patrik Lindskog -99KFUM Örebro2.31,95
11Hayman Bassim -99Eskilstuna FI3.02,06

    P15 800 M  SAMLAD LISTA    
1Andreas Söderlund-Olsson -98Linköpings GIF 12.17,60
2Fredrik Sjöman -98Bromma IF2.17,96
3Victor Hermansson -99Eskilstuna FI2.20,01
4Niklas Bergman Larsson -98Linköpings GIF 12.22,05
5Arvid Oscarsson -99Linköpings GIF 12.22,36
6Eric Shagerlund -98Eskilstuna FI2.23,82
7Simon Persson -98KFUM Örebro2.24,26
8Emil Theden -98Bromma IF2.24,29
9Axel Abrahamsson -98Bromma IF2.24,85
10Tobias Söderberg -98IF Göta2.29,40
11Patrik Lindskog -99KFUM Örebro2.31,95
12Alexander Ivehammar -98Linköpings GIF 12.33,66
13Max Nero -98IF Göta2.33,85
14Mattias Heinemann -99IF Göta2.35,07
15Noa Fridell -99Eskilstuna FI2.35,70
16Henrik Nordlander -98IF Göta2.35,98
17Carl Odelberg Johnson -99Linköpings GIF 12.36,59
18Viktor Bergkvist -00Linköpings GIF 22.51,65
19Oskar Svanström -00Bromma IF2.53,58
20Leo Herzog -99Linköpings GIF 22.54,49
21Hayman Bassim -99Eskilstuna FI3.02,06

    P15 100 M HÄCK  HEAT 1  Vind 0,0  
1Daniel Grenegård -00IF Göta16,85
2Andreas Söderlund-Olsson -98Linköpings GIF 117,18
3Arvid Oscarsson -99Linköpings GIF 119,58
4Leo Herzog -99Linköpings GIF 219,85

    P15 100 M HÄCK  HEAT 2  Vind +0,9  
1Max Hrelja -98Linköpings GIF 113,43
2Tobias Söderberg -98IF Göta15,44
3Victor Larsson -98Bromma IF16,70
4Hayman Bassim -99Eskilstuna FI20,72
-Jakob Gustavsson -99Linköpings GIF 2ej start

    P15 100 M HÄCK  HEAT 3  Vind +1,4  
1Max Nero -98IF Göta16,58
2Claes Lagerfelt -99Linköpings GIF 118,48
3Axel Abrahamsson -98Bromma IF18,81
4Jakob Eriksson -98IF Göta20,59
5Fredrik Sjöman -98Bromma IF21,69

    P15 100 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Max Hrelja -98Linköpings GIF 113,43
2Tobias Söderberg -98IF Göta15,44
3Max Nero -98IF Göta16,58
4Victor Larsson -98Bromma IF16,70
5Daniel Grenegård -00IF Göta16,85
6Andreas Söderlund-Olsson -98Linköpings GIF 117,18
7Claes Lagerfelt -99Linköpings GIF 118,48
8Axel Abrahamsson -98Bromma IF18,81
9Arvid Oscarsson -99Linköpings GIF 119,58
10Leo Herzog -99Linköpings GIF 219,85
11Jakob Eriksson -98IF Göta20,59
12Hayman Bassim -99Eskilstuna FI20,72
13Fredrik Sjöman -98Bromma IF21,69

    P15 HÖJD      
1Niklas Bergman Larsson -98Linköpings GIF 11,82
2Max Hrelja -98Linköpings GIF 11,68
3Claes Lagerfelt -99Linköpings GIF 11,68
4Tobias Söderberg -98IF Göta1,65
5Victor Larsson -98Bromma IF1,62
6Edvin Larsson -98Eskilstuna FI1,56
7Robin Edqvist -99KFUM Örebro1,52
8Mattias Heinemann -99IF Göta1,48
9Gustav Ivarsson -99KFUM Örebro1,48
9Andreas Söderlund-Olsson -98Linköpings GIF 11,48
11Axel Abrahamsson -98Bromma IF1,48
12Max Nero -98IF Göta1,44
13Samuel Karlsson -00Eskilstuna FI1,44
14Arvid Oscarsson -99Linköpings GIF 11,44
15Henrik Larsson -99IF Göta1,40
16Noa Fridell -99Eskilstuna FI1,40
17Daniel Persson -98Bromma IF1,36
18Vilson Lleshi -99IFK Nora1,36
19Filip Söderberg -00Bromma IF1,32
20Hayman Bassim -99Eskilstuna FI1,32
 
Av någon okänd anledning frångick funktionärerna det fastställda höjningsschemat
efter 156. Höjderna därefter borde ha varit 160, 164, 168, 172, 176, 180 och 184.


Henrik Larsson
Filip Söderberg
Arvid Oscarsson
Victor Larsson
Edvin Larsson
Niklas Bergman Larsson
Noa Fridell
Gustav Ivarsson
Hayman Bassim
Samuel Karlsson
Andreas Söderlund-Olsson
Max Hrelja
Axel Abrahamsson
Max Nero
Claes Lagerfelt
Vilson Lleshi
Daniel Persson
Tobias Söderberg
Robin Edqvist
Mattias Heinemann
120 124 128 132 136 140 144 148 152 156 159 162 165 168 171
            o   o   o   xxx
    o   o   xo  xxx
            o   xo  o   xo  xxx
                                o   o   o   xo  xxx
                    o   o   o   o   o   - 
                        o   o   o   o   o   o   o   o   o
            o   xo  xo  xxx
        o   o   o   o   xo  xxo xxx
o   xo  o   xo  xxx
        o   o   o   o   xo  xxx
                    o   xo  xxo xx-
                        o   o   xo  o   o   o   xo  o   xxx
                xo  o   xxo xxo xxx
                o   o   o   - 
                            o   o   o   o   o   xxo xxo xxx
        xxo o   o   xxx
            o   o   xxx
                    o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
                    o   o   o   xo  xxx
        o   o   o   o   o   o   xxx

Niklas Bergman Larsson
174 176 178 180 182 184
o   o   o   xo  o   xxx
    P15 STAV      
1Tom Johansson -99KFUM Örebro2,75


Tom Johansson
245 255 265 275 285
o   o   o   xo  xxx
    P15 LÄNGD      
1Max Hrelja -98Linköpings GIF 16,08
2Daniel Persson -98Bromma IF5,30
3Niklas Bergman Larsson -98Linköpings GIF 15,22
4Edvin Larsson -98Eskilstuna FI5,06
5Max Nero -98IF Göta5,06
6Noa Fridell -99Eskilstuna FI5,05
7Tobias Söderberg -98IF Göta4,90
8Victor Larsson -98Bromma IF4,82
9Carl Glas -99Bromma IF4,57
10Daniel Grenegård -00IF Göta4,52
11Henrik Nordlander -98IF Göta4,37
12Jakob Eriksson -98IF Göta4,31
13Claes Lagerfelt -99Linköpings GIF 14,16
14Samuel Karlsson -00Eskilstuna FI4,13
15Arvid Oscarsson -99Linköpings GIF 13,91
16Erik Skoglund -99Linköpings GIF 23,88
17Oskar Svanström -00Bromma IF3,63
18Filip Söderberg -00Bromma IF3,58
19Leo Herzog -99Linköpings GIF 23,55
20Hayman Bassim -99Eskilstuna FI3,26
21Viktor Bergkvist -00Linköpings GIF 23,23

Oskar Svanström
Hayman Bassim
Niklas Bergman Larsson
Max Nero
Carl Glas
Erik Skoglund
Tobias Söderberg
Filip Söderberg
Samuel Karlsson
Jakob Eriksson
Daniel Grenegård
Leo Herzog
Henrik Nordlander
Victor Larsson
Viktor Bergkvist
Max Hrelja
Daniel Persson
Edvin Larsson
Arvid Oscarsson
Noa Fridell
Claes Lagerfelt
 363 +0,0   341 +0,0   358 +0,0
 326 +0,0   309 +0,0   310 +0,0
 522 +0,0   503 +0,0     x 
 361 +0,0     x        506 +0,4
 426 +0,0   457 +0,0     x 
 361 +0,0   388 +0,0   385 +0,0
 483 +0,0   490 +0,0   468 +0,0
 358 +0,0     x        332 +0,0
 413 +0,0     x        392 +0,0
 427 +0,0   431 +0,0   400 +0,0
 438 +0,0   452 +0,0   354 +0,0
 355 +0,1   349 +0,0     x 
 425 +0,5   424 +0,0   437 +0,0
 465 +0,0   440 +0,0   482 +0,0
 321 +0,0     x        323 +0,0
 556 +0,0   608 +0,0   561 +0,0
 530 +0,0   528 +0,0   510 +0,0
 506 +0,0   503 +0,0   499 +0,0
 391 +0,0   384 +0,0     - 
   x        505 +0,0     x 
 411 +0,0   416 +0,0   311 +0,0
    P15 KULA 4,0      
1Edvin Larsson -98Eskilstuna FI14,23
2Jakob Eriksson -98IF Göta13,67
3Niklas Bergman Larsson -98Linköpings GIF 111,06
4Max Hrelja -98Linköpings GIF 111,02
5Carl Odelberg Johnson -99Linköpings GIF 110,46
6Carl Glas -99Bromma IF10,14
7Max Nero -98IF Göta9,74
8Tobias Djuvfeldt -98IF Göta9,56
9Claes Lagerfelt -99Linköpings GIF 19,03
10Erik Nyman -98Stocksäters IF8,95
11Henrik Larsson -99IF Göta8,89
12Fredrik Sjöman -98Bromma IF8,80
13Pontus Tolf -99Linköpings GIF 28,78
14Vilson Lleshi -99IFK Nora8,76
15Andreas Söderlund-Olsson -98Linköpings GIF 18,19
16Alexander Ivehammar -98Linköpings GIF 18,04
17Daniel Persson -98Bromma IF7,98
18Arvid Oscarsson -99Linköpings GIF 17,85
19Noa Fridell -99Eskilstuna FI7,76
20Henrik Nordlander -98IF Göta7,50
21Emil Theden -98Bromma IF7,07
22Jakob Gustavsson -99Linköpings GIF 26,97

Henrik Larsson
Edvin Larsson
Tobias Djuvfeldt
Noa Fridell
Henrik Nordlander
Emil Theden
Carl Glas
Arvid Oscarsson
Claes Lagerfelt
Jakob Eriksson
Pontus Tolf
Fredrik Sjöman
Andreas Söderlund-Olsson
Alexander Ivehammar
Carl Odelberg Johnson
Jakob Gustavsson
Niklas Bergman Larsson
Max Hrelja
Max Nero
Daniel Persson
Vilson Lleshi
Erik Nyman
 879   889   855
 x    1397  1423
 940   943   956
 738   711   776
 750   720   x 
 621   687   707
1014   893   877
 738   780   785
 903   830   855
1367  1324   x 
 861   878   877
 769   880   x 
 x     792   819
 781   804   742
1039  1046   987
 693   697   690
1024  1038  1106
1085  1082  1102
 974   963   886
 752   787   798
 833   807   876
 854   895   868
    P15 SPJUT 600      
1Rasmus Eriksson -98Kils AIK57,63
2Jakob Eriksson -98IF Göta47,48
3Edvin Larsson -98Eskilstuna FI40,31
4Tobias Djuvfeldt -98IF Göta38,77
5Niklas Bergman Larsson -98Linköpings GIF 137,73
6Robin Edqvist -99KFUM Örebro34,10
7Daniel Grenegård -00IF Göta33,24
8Fredrik Sjöman -98Bromma IF32,85
9Max Nero -98IF Göta27,27
10Noa Fridell -99Eskilstuna FI27,02
11Alexander Ivehammar -98Linköpings GIF 126,99
12Tobias Söderberg -98IF Göta26,57
13Hayman Bassim -99Eskilstuna FI25,60
14Claes Lagerfelt -99Linköpings GIF 124,98
15Pontus Tolf -99Linköpings GIF 224,75
16Carl Odelberg Johnson -99Linköpings GIF 124,73
17Henrik Larsson -99IF Göta23,39
18Arvid Oscarsson -99Linköpings GIF 123,36
19Vilson Lleshi -99IFK Nora23,27
20Max Hrelja -98Linköpings GIF 123,25
21Jakob Gustavsson -99Linköpings GIF 222,85
22Andreas Söderlund-Olsson -98Linköpings GIF 122,46
23Gustav Ivarsson -99KFUM Örebro22,16
24Samuel Karlsson -00Eskilstuna FI21,15
25Carl Glas -99Bromma IF19,86
26Emil Theden -98Bromma IF19,71
27Erik Skoglund -99Linköpings GIF 217,68
28Viktor Bergkvist -00Linköpings GIF 216,79
29Leo Herzog -99Linköpings GIF 216,46
30Victor Larsson -98Bromma IF15,14

Claes Lagerfelt
Daniel Grenegård
Samuel Karlsson
Viktor Bergkvist
Henrik Larsson
Jakob Gustavsson
Alexander Ivehammar
Leo Herzog
Max Nero
Arvid Oscarsson
Andreas Söderlund-Olsson
Erik Skoglund
Emil Theden
Carl Glas
Jakob Eriksson
Pontus Tolf
Hayman Bassim
Carl Odelberg Johnson
Max Hrelja
Niklas Bergman Larsson
Fredrik Sjöman
Victor Larsson
Tobias Söderberg
Tobias Djuvfeldt
Edvin Larsson
Noa Fridell
Vilson Lleshi
Gustav Ivarsson
Robin Edqvist
Rasmus Eriksson
 x    2085  2498
3190  3324  2889
 x    2074  2115
1198  1207  1679
 x    2102  2339
2285  2126   x 
 x    2699   x 
1646  1326  1426
2530  2727  2607
2148  2275  2336
 x    2246  2124
1650  1768   x 
1400  1971   x 
 x    1435  1986
4283  4748  4523
2106  2350  2475
1957  2428  2560
2473  2384  2323
 x    2325   x 
3426  3341  3773
3285  2858  2715
1514   x     x 
2657  2633   x 
3475   x    3877
4031  3806  3949
 x    2702   x 
2230   x    2327
 x    2125  2216
3293  3311  3410
5374  5763  4985
    PF15 6x200 M      
1Linköpings GIF 12.33,76
Max Hrelja - Rebecka Svedberg - Niklas Bergman Larsson - Linnea Broström - Arvid Oscarsson - Jenny Lestander
2IF Göta2.35,03
Mattias Heinemann - Hedvig Pettersson - Max Nero - Linn Bäcklin - Henrik Larsson - Minna Svärd
3Bromma IF2.38,76
Carl Glas - Karin Östberg - Emil Thedén - Emma Bevegård - Daniel Persson - Wilma Dahlgren
4Eskilstuna FI2.49,10
Eric Shagerlund - Louise Svensson - Noa Fridell - Tilda Lundström - Victor Hermansson - Amalia Modh
5Linköpings GIF 23.05,85
Anton Nilsson - Bea Svensson - Viktor Bergkvist - Klara Johansson - Leo Herzog - Ebba Agefjäll

    P13 80 M  HEAT 1  Vind -0,9  
1Amir Musa -01KFUM Örebro11,65Final
2Marcus Führ -01KFUM Örebro11,86Final
3Albin Öhberg -00Åsbro GoIF11,94Final
4Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro12,14

    P13 80 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Daniel Malmgren -01Stocksäters IF11,49Final
2Linus Strand -01KFUM Örebro11,86Final
3Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro11,95Final
4Simon Lövgren -00Stocksäters IF12,78

    P13 80 M  FINAL  Vind +0,2  
1Daniel Malmgren -01Stocksäters IF11,30
2Linus Strand -01KFUM Örebro11,79
3Amir Musa -01KFUM Örebro11,81
4Marcus Führ -01KFUM Örebro12,05
5Albin Öhberg -00Åsbro GoIF12,08
6Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro12,15

    P13 600 M      
1Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro1.59,26
2Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF2.00,02
3Albin Öhberg -00Åsbro GoIF2.11,72

    P13 60 M HÄCK    Vind +1,0  
1Melker Forsberg -01Glanshammars IF11,15
2Linus Strand -01KFUM Örebro14,08

    P13 HÖJD      
1Daniel Malmgren -01Stocksäters IF1,51
2Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro1,37
3Daniel Zubicky -00KFUM Örebro1,33


Rasmus Hugosson
Daniel Malmgren
Daniel Zubicky
109 114 119 124 129 133 137 141 145 148 151 154
o   o   o   o   o   o   o
        o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   xo  xxo xxx
    P13 LÄNGD ZON      
1Daniel Malmgren -01Stocksäters IF4,72
2Jonathan Granath -00KFUM Örebro4,56
3Amir Musa -01KFUM Örebro4,26
4Daniel Zubicky -00KFUM Örebro4,20
5Melker Forsberg -01Glanshammars IF4,19
6Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro4,19
7Linus Strand -01KFUM Örebro4,12
8Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro3,97
9Simon Lövgren -00Stocksäters IF3,29

Jonathan Granath
Gustaf Otterhed
Daniel Malmgren
Amir Musa
Melker Forsberg
Philip Wilhelmsson
Daniel Zubicky
Simon Lövgren
Linus Strand
 433   419   431   434   456   416
 419   400   409   386   395   404
 448   429   458   472   464   440
 422   421   426   407   405   421
 417   419   397   364   406   409
 396   397   394   367   364   390
 420   321   418   294   320   390
 329   299   318
 385   396   386   378   412   371
    P13 KULA 3,0      
1Isak Johansson -00Stocksäters IF9,04
2Benjamin Kadic -01KFUM Örebro7,36
3Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF5,78

Isak Johansson
Ruben Sandén Alin
Benjamin Kadic
 848   895   904   819   856   821
 504   530   578   516   535   540
 667   736   682   710   667   675
    P13 SPJUT 400      
1Amir Musa -01KFUM Örebro24,20
2Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro23,30
3Melker Forsberg -01Glanshammars IF23,13
4Benjamin Kadic -01KFUM Örebro19,13
5Daniel Zubicky -00KFUM Örebro18,86
6Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF17,87
7Ryan Malmgren -03Stocksäters IF16,65

Melker Forsberg
Ruben Sandén Alin
Amir Musa
Daniel Zubicky
Ryan Malmgren
Benjamin Kadic
Rasmus Hugosson
2313  2070  2195  2211  2313  2249
1787   x    1481  1428  1477  1322
2420  2397  2145  2146  1878  2285
1822  1886  1778  1488  1493  1663
1173  1200  1336  1665   918   x 
 x    1594  1913   x     x    1653
2017  2266  2156  2330  2061  1923
    P11 60 M    Vind 0,0  
1Zef Lleshi -02IFK Nora9,41
2Karl Ekshagen -02Åsbro GoIF9,89
3William Nilsson -03KFUM Örebro10,11

    P11 600 M      
1Noha Olsson -02KFUM Örebro2.00,33

    P11 LÄNGD ZON      
1Noha Olsson -02KFUM Örebro3,88
2Zef Lleshi -02IFK Nora3,77
3Karl Ekshagen -02Åsbro GoIF3,58
4Ryan Malmgren -03Stocksäters IF3,35
5William Nilsson -03KFUM Örebro2,91

William Nilsson
Karl Ekshagen
Ryan Malmgren
Zef Lleshi
Noha Olsson
 291   267   291   291   255   272
 319   322   345   346   358   345
 323     x   333   335   323   322
 353   361   353   373   362   377
 361   359   358   375   371   388
    P11 KULA 2,0      
1Zef Lleshi -02IFK Nora7,72
2Ryan Malmgren -03Stocksäters IF6,48
3William Nilsson -03KFUM Örebro6,21

Ryan Malmgren
William Nilsson
Zef Lleshi
 631   632   617   648   639   555
 587   567   x     588   596   621
 772   771   769   752   751   707
    P9 60 M    Vind -0,7  
1Oscar Johnsson -04KFUM Örebro10,99
2Martin Lövgren -04Stocksäters IF11,14
3Buster Runheim -06KFUM Örebro11,36
4Alfons Lundqvist -04Stocksäters IF11,49

    P9 LÄNGD ZON      
1Oscar Johnsson -04KFUM Örebro2,97
2Buster Runheim -06KFUM Örebro2,80
3Alfons Lundqvist -04Stocksäters IF2,70
4Martin Lövgren -04Stocksäters IF2,66
5Axel Stackling -04Stocksäters IF2,32

Buster Runheim
Alfons Lundqvist
Martin Lövgren
Oscar Johnsson
Axel Stackling
 277   276   280   221   234     x
 242   242   226   237   243   270
 260   266   245   203   231   258
 274   293   265   297   288     x
 228   224   232   225   203   198
    P9 KULA 2,0      
1Oscar Johnsson -04KFUM Örebro5,24
2Axel Stackling -04Stocksäters IF4,54
3Alfons Lundqvist -04Stocksäters IF4,52

Axel Stackling
Alfons Lundqvist
Oscar Johnsson
 454   438   378   318   441   441
 420   431   452   422   x     346
 524   522   485   441   448   478
    KVINNOR 100 M    Vind -0,5  
1Malin Eriksson -91KFUM Örebro12,33
2Susanne Schussler -95IF Göta12,50
3Therese Bjureby -97Linköpings GIF13,21
4Sarah Larsson -95IF Göta13,92

    ÖBERGS MINNE 100 M    Vind -0,1  
1Malin Eriksson -91KFUM Örebro12,52
2Susanne Schussler -95IF Göta12,67
3Moa Seger -99Glanshammars IF13,03
4Therese Bjureby -97Linköpings GIF13,45
5Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF13,67

    KVINNOR 400 M      
1Caroline Kihlblom -94Huddinge AIS57,04
2Moa Seger -99Glanshammars IF59,64
3Sabina Forsberg -98Glanshammars IF61,38

    KVINNOR 400 M HÄCK      
1Johanna Dyremark -97IFK Tumba61,15

    F17 300 M HÄCK      
1Tove Olsson -98IFK Tumba47,08
2Amanda Mattsson -99Stocksäters IF54,22
3Emelie Johansson -98Stocksäters IF62,79
-Sarah Larsson -95IF Göta53,10ut tävl

    F17 HÖJD      
1Therese Bjureby -97Linköpings GIF1,58


Therese Bjureby
140 144 148 152 156 158 160
o   o   o   o   o   xxo - 
    (Samtidigt med P13)      
-Johanna Dyremark -97IFK Tumba1,65

    F17 KULA 3,0      
1Agnes Larsson -97IF Göta15,70

Agnes Larsson
1502  1472  1389  1392  1570   x 
    F15 100 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF13,73
2Eunice Nilsson -98KFUM Örebro13,98
3Hanna Otterhed -99KFUM Örebro14,76
4Bianca Green -98Stocksäters IF14,80

    F15 100 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Linn Bäcklin -99IF Göta12,61
2Moa Seger -99Glanshammars IF12,94
3Alexandra Larsson -98IF Göta13,20
4Elin Domberg -98KFUM Örebro14,03
5Linnea Edlund -98Stocksäters IF14,52
6Emelie Johansson -98Stocksäters IF15,27

    F15 800 M  HEAT 1    
1Wilma Dahlgren -99Bromma IF2.38,09
2Agnes Elfvingsson -98Linköpings GIF 12.49,69
3Linn Bäcklin -99IF Göta2.50,45
4Moa Hansson -98IF Göta2.53,01
5Linnea Lind -99Linköpings GIF 12.53,84
6Martina Bergqvist -99IF Göta2.58,84
7Karin Peyron -00Bromma IF3.14,90
8Camilla Appel -99IF Göta3.15,22
9Olivia Malmqvist -98Bromma IF3.21,19

    F15 800 M  HEAT 2    
1Linnea Broström -98Linköpings GIF 12.26,49
2Minna Svärd -98IF Göta2.34,62
3Tilda Lundström -99Eskilstuna FI2.34,84
4Bea Svensson -98Linköpings GIF 22.40,33
5Hanna Wahlström -98Linköpings GIF 12.42,79
6Victoria Sandsjoe -98IF Göta2.44,98
7Frida Wistfors -99Linköpings GIF 12.45,61
8Karin Östberg -98Bromma IF2.54,23
9Emma Bevegård -98Bromma IF2.55,29

    F15 800 M  SAMLAD LISTA    
1Linnea Broström -98Linköpings GIF 12.26,49
2Minna Svärd -98IF Göta2.34,62
3Tilda Lundström -99Eskilstuna FI2.34,84
4Wilma Dahlgren -99Bromma IF2.38,09
5Bea Svensson -98Linköpings GIF 22.40,33
6Hanna Wahlström -98Linköpings GIF 12.42,79
7Victoria Sandsjoe -98IF Göta2.44,98
8Frida Wistfors -99Linköpings GIF 12.45,61
9Agnes Elfvingsson -98Linköpings GIF 12.49,69
10Linn Bäcklin -99IF Göta2.50,45
11Moa Hansson -98IF Göta2.53,01
12Linnea Lind -99Linköpings GIF 12.53,84
13Karin Östberg -98Bromma IF2.54,23
14Emma Bevegård -98Bromma IF2.55,29
15Martina Bergqvist -99IF Göta2.58,84
16Karin Peyron -00Bromma IF3.14,90
17Camilla Appel -99IF Göta3.15,22
18Olivia Malmqvist -98Bromma IF3.21,19

    F15 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind 0,0  2013-06-02
1Sandra Vesterling -99IF Göta14,79
2Martina Bergqvist -99IF Göta15,98
3Ebba Agefjäll -00Linköpings GIF 216,04
4Emelie Johansson -98Stocksäters IF17,61
-Moa Hansson -98IF Götaej start

    F15 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,6  
1Rebecka Svedberg -98Linköpings GIF 113,45
2Jonna Uttman -99IF Göta13,82
3Louise Svensson -99Eskilstuna FI14,05
4Camilla Appel -99IF Göta15,46

    F15 80 M HÄCK  HEAT 3  Vind 0,0  
1Jenny Lestander -98Linköpings GIF 113,09
2Linnea Lind -99Linköpings GIF 113,69
3Wilma Dahlgren -99Bromma IF14,39
4Karin Peyron -00Bromma IF15,78
-Frida Wistfors -99Linköpings GIF 1ej start
-Olivia Malmqvist -98Bromma IFej start

    F15 80 M HÄCK  HEAT 4  Vind -0,1  
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba12,12
2Minna Svärd -98IF Göta12,29
3Tove Olsson -98IFK Tumba12,41
4Alexandra Larsson -98IF Göta12,64
5Eunice Nilsson -98KFUM Örebro13,33
6Emma Bevegård -98Bromma IF14,8m

    F15 80 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba12,12
2Minna Svärd -98IF Göta12,29
3Tove Olsson -98IFK Tumba12,41
4Alexandra Larsson -98IF Göta12,64
5Jenny Lestander -98Linköpings GIF 113,09
6Eunice Nilsson -98KFUM Örebro13,33
7Rebecka Svedberg -98Linköpings GIF 113,45
8Linnea Lind -99Linköpings GIF 113,69
9Jonna Uttman -99IF Göta13,82
10Louise Svensson -99Eskilstuna FI14,05
11Wilma Dahlgren -99Bromma IF14,39
12Sandra Vesterling -99IF Göta14,79
13Emma Bevegård -98Bromma IF14,8m
14Camilla Appel -99IF Göta15,46
15Karin Peyron -00Bromma IF15,78
16Martina Bergqvist -99IF Göta15,98
17Ebba Agefjäll -00Linköpings GIF 216,04
18Emelie Johansson -98Stocksäters IF17,61

    F15 HÖJD      
1Rebecka Svedberg -98Linköpings GIF 11,56
2Jenny Lestander -98Linköpings GIF 11,44
3Karin Östberg -98Bromma IF1,40
4Jonna Uttman -99IF Göta1,40
4Frida Wistfors -99Linköpings GIF 11,40
6Amalia Modh -00Eskilstuna FI1,40
7My Aggefors -99IFK Tumba1,36
8Sandra Vesterling -99IF Göta1,32
8Wilma Dahlgren -99Bromma IF1,32
10Camilla Appel -99IF Göta1,32
10Martina Bergqvist -99IF Göta1,32
12Klara Johansson -99Linköpings GIF 21,32
13Olivia Malmqvist -98Bromma IF1,28
14Ebba Agefjäll -00Linköpings GIF 21,16


Jonna Uttman
Amalia Modh
Frida Wistfors
Sandra Vesterling
Jenny Lestander
Wilma Dahlgren
Karin Östberg
Camilla Appel
Martina Bergqvist
My Aggefors
Ebba Agefjäll
Klara Johansson
Rebecka Svedberg
Olivia Malmqvist
112 116 120 124 128 132 136 140 144 148 156 160
                o   -   o   xo  xxx
                    xo  xo  xxo xxx
                    o   o   xo
            o   o   xo  xxx
                                o   xxx
        o   o   o   xo  xxx
        o   o   o   o   xo  o   xxx
        o   o   o   xxo xxx
            o   o   xxo xxx
                o   -   xo  xxx
xo  xo  xxx
o   o   o   o   xo  xxo xxx
                                o   o   xxo xxx
    o   o   o   o   xxx
    F15 STAV      
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF3,05


Ebba Blomstrand
265 275 285 295 305 315
o   o   o   xo  o   xxx
    F15 LÄNGD      
1Alexandra Larsson -98IF Göta5,22
2Mathilda Eriksson -98IFK Tumba5,16
3Jenny Lestander -98Linköpings GIF 15,09
4Sabina Forsberg -98Glanshammars IF5,07
5Minna Svärd -98IF Göta5,01
6Rebecka Svedberg -98Linköpings GIF 14,93
7Linnea Broström -98Linköpings GIF 14,55
8Hedvig Pettersson -00IF Göta4,53
9Elin Domberg -98KFUM Örebro4,48
10Hanna Wahlström -98Linköpings GIF 14,42
11Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF4,35
12Eunice Nilsson -98KFUM Örebro4,32
13Karin Östberg -98Bromma IF4,30
14Louise Svensson -99Eskilstuna FI4,27
15Martina Bergqvist -99IF Göta4,25
16Linn Bäcklin -99IF Göta4,19
17Linnea Lind -99Linköpings GIF 14,08
18Ebba Agefjäll -00Linköpings GIF 24,08
19Agnes Elfvingsson -98Linköpings GIF 14,05
20Sandra Vesterling -99IF Göta4,03
21Jonna Uttman -99IF Göta4,00
22Amanda Mattsson -99Stocksäters IF3,98
23Camilla Appel -99IF Göta3,90
24Linnea Edlund -98Stocksäters IF3,86
25Klara Johansson -99Linköpings GIF 23,81
26Amalia Modh -00Eskilstuna FI3,72
27Karin Peyron -00Bromma IF3,67
28Ellen Mårtensson -99Linköpings GIF 23,54
29Ida Holmberg -99IF Göta3,53
30Bea Svensson -98Linköpings GIF 23,52
31Bianca Green -98Stocksäters IF3,43
32Petra Gyllenberg -98Bromma IF2,88

Ebba Agefjäll
Agnes Elfvingsson
Louise Svensson
Camilla Appel
Bea Svensson
Klara Johansson
Karin Peyron
Alexandra Larsson
Ellen Mårtensson
Jonna Uttman
Minna Svärd
Hanna Wahlström
Jenny Lestander
Linnea Broström
Petra Gyllenberg
Sandra Vesterling
Ida Holmberg
Martina Bergqvist
Karin Östberg
Hedvig Pettersson
Rebecka Svedberg
Amalia Modh
Linnea Lind
Linn Bäcklin
Bianca Green
Elin Domberg
Eunice Nilsson
Linnea Edlund
Alva Lindsmyr
Amanda Mattsson
Mathilda Eriksson
Sabina Forsberg
 408 +0,8   383 +0,3   353 +0,9
 403 +1,0   396 +0,5   405 +1,4
 427 +0,0     x +0,0   411 +1,3
 367 +0,0   390 +0,0   380 +0,8
 352 +0,0   347 +1,2   331 +0,2
 381 +0,0   372 +0,0   360 +1,3
 367 +0,0   353 +0,0     - 
 522 -0,4   500 +0,0   488 +0,0
 354 +0,1   338 +0,0     - 
   x +1,8   383 +1,1   400 +0,0
 501 +0,0     x +0,0   474 +0,1
   x +0,0   442 +0,0   432 +0,7
   x +0,0   509 +0,9   507 +0,0
 450 -0,3   441 +0,0   455 +0,0
 288 -0,6     -          - 
 210 -1,5   398 +0,0   403 +0,9
 352 -0,4   353 +0,0     x +0,0
 418 -0,2   414 +0,4   425 +0,8
 430 -0,3   428 +0,5     - 
 453 -0,3   439 +0,8   444 +0,0
   x +0,0     x +0,5   493 +0,9
 372 +0,0   316 +0,0   336 +0,5
 404 -0,8   408 +0,3   398 +0,4
 419 +0,0   404 +0,0   402 +0,0
 343 +0,0   314 +0,0   339 +0,1
 448 +0,0   431 +0,0   432 +1,5
   x -0,1   432 +0,0     x +1,1
   x +0,6   369 +0,8   386 +1,4
 435 +0,0   309 +1,0   428 +0,0
   x +0,0   398 +0,0   397 +1,0
 516 +0,0   493 +0,0   506 +1,2   501 +0,0     x +0,1   381 -1,2
 469 -1,0   447 +0,0   484 +0,5     x +1,4   507 +0,8     - 
    F15 KULA 3,0      
1Amanda Malmehed -98Linköpings GIF 112,93
2Louise Svensson -99Eskilstuna FI10,88
3My Aggefors -99IFK Tumba10,82
4Rebecka Svedberg -98Linköpings GIF 18,79
5Linnea Lind -99Linköpings GIF 18,73
6Martina Bergqvist -99IF Göta8,70
7Hedvig Pettersson -00IF Göta8,66
8Victoria Sandsjoe -98IF Göta8,59
9Moa Hansson -98IF Göta8,27
10Ida Byström -98Linköpings GIF 18,11
11Olivia Malmqvist -98Bromma IF7,82
12Ebba Agefjäll -00Linköpings GIF 27,75
13Camilla Appel -99IF Göta7,72
14Petra Gyllenberg -98Bromma IF7,70
15Jenny Lestander -98Linköpings GIF 17,70
16Sandra Vesterling -99IF Göta7,57
17Frida Wistfors -99Linköpings GIF 17,50
18Klara Johansson -99Linköpings GIF 27,40
19Jonna Uttman -99IF Göta7,27
20Hanna Wahlström -98Linköpings GIF 17,04
21Ellen Mårtensson -99Linköpings GIF 26,82
22Agnes Elfvingsson -98Linköpings GIF 16,78
23Emma Bevegård -98Bromma IF6,74
24Ida Holmberg -99IF Göta6,70
25Linnea Broström -98Linköpings GIF 16,57
26Amalia Modh -00Eskilstuna FI6,25
27Bea Svensson -98Linköpings GIF 25,58

Hedvig Pettersson
Frida Wistfors
Rebecka Svedberg
Amanda Malmehed
Louise Svensson
Hanna Wahlström
Linnea Lind
Camilla Appel
Victoria Sandsjoe
Klara Johansson
Martina Bergqvist
Sandra Vesterling
Agnes Elfvingsson
Ida Byström
Petra Gyllenberg
Ida Holmberg
Moa Hansson
Ellen Mårtensson
Linnea Broström
Jenny Lestander
Olivia Malmqvist
Emma Bevegård
Jonna Uttman
Bea Svensson
Amalia Modh
Ebba Agefjäll
My Aggefors
 866   809   851
 750   708   748
 879   x     858
1293  1249  1186
1036  1052  1088
 683   704   692
 873   756   833
 696   772   727
 721   843   859
 689   x     740
 765   870   654
 735   757   750
 651   678   636
 x     811   792
 770   764   754
 659   670   639
 731   798   827
 682   662   x 
 639   637   657
 696   770   740
 782   676   751
 674   630   661
 727   703   x 
 x     558   x 
 625   x     612
 x     733   775
 998  1035  1046  1065  1048  1082
    F15 SPJUT 400      
1Louise Svensson -99Eskilstuna FI35,45
2My Aggefors -99IFK Tumba35,23
3Mathilda Eriksson -98IFK Tumba33,96
4Hedvig Pettersson -00IF Göta29,55
5Amanda Malmehed -98Linköpings GIF 128,13
6Sabina Forsberg -98Glanshammars IF27,48
7Ebba Agefjäll -00Linköpings GIF 226,82
8Rebecka Svedberg -98Linköpings GIF 126,70
9Jenny Lestander -98Linköpings GIF 126,05
10Camilla Appel -99IF Göta24,97
11Victoria Sandsjoe -98IF Göta24,95
12Ida Byström -98Linköpings GIF 124,73
13Ellen Mårtensson -99Linköpings GIF 224,66
14Hanna Wahlström -98Linköpings GIF 123,14
15Moa Hansson -98IF Göta22,42
16Linnea Lind -99Linköpings GIF 121,69
17Tove Olsson -98IFK Tumba21,31
18Olivia Malmqvist -98Bromma IF20,79
19Karin Östberg -98Bromma IF17,05
20Ida Holmberg -99IF Göta16,40
21Agnes Elfvingsson -98Linköpings GIF 115,82
22Frida Wistfors -99Linköpings GIF 115,10
23Petra Gyllenberg -98Bromma IF14,99
24Emma Bevegård -98Bromma IF14,47
25Linnea Broström -98Linköpings GIF 114,43
26Bea Svensson -98Linköpings GIF 211,33

Frida Wistfors
Ida Holmberg
Victoria Sandsjoe
Ebba Agefjäll
Olivia Malmqvist
Agnes Elfvingsson
Petra Gyllenberg
Ellen Mårtensson
Ida Byström
Louise Svensson
Moa Hansson
Karin Östberg
Linnea Broström
Jenny Lestander
Hedvig Pettersson
Emma Bevegård
Hanna Wahlström
Rebecka Svedberg
Camilla Appel
Bea Svensson
Linnea Lind
Amanda Malmehed
Mathilda Eriksson
My Aggefors
Sabina Forsberg
Tove Olsson
1510   x     x 
 x    1640  1465
2495  2480  2327
2085  2682  2315
1975  2079  2009
 x     x    1582
1251  1499  1039
2315  2466  2460
2262  1874  2473
3545  3513   - 
1942  1958  2242
1705  1469  1515
1396  1340  1443
2605  2591  2042
 x    2955   x 
 x    1447  1321
 x    1915  2314
2568  2412  2670
2375  2497  2409
 x    1133   927
2169  1663  1518
2813   x     x 
 x    2943   x    3065  3396   x 
3135  3077  3330  3173  2968  3523
 x     x    2748  2643  2630  2432
2131  2108   - 
    F13 80 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF11,51Final
2Emily Capobianco -01KFUM Örebro11,54Final
3Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro11,63Final
4Ebba Löfholm -00KFUM Örebro12,02Final

    F13 80 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF11,01Final
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF11,40Final
3Amira Musa -01KFUM Örebro13,21

    F13 80 M  FINAL  Vind +0,7  
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF11,09
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF11,46
3Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF11,51
4Emily Capobianco -01KFUM Örebro11,75
5Ebba Löfholm -00KFUM Örebro12,05
-Ingrid Holmquist -00KFUM Örebroej start

    F13 600 M      
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF1.44,20
2Hanna Säfström -00KFUM Örebro1.49,01
3Elsa Karlsson -00KFUM Örebro2.07,26

    F13 60 M HÄCK    Vind 0,0  
1Malin Eriksson -00IFK Tumba10,47
2Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro10,48
3Emily Capobianco -01KFUM Örebro10,94
4Hanna Säfström -00KFUM Örebro11,33
5Amanda Bollmann -00KFUM Örebro12,99

    F13 HÖJD      
1Ebba Löfholm -00KFUM Örebro1,37
1Malin Eriksson -00IFK Tumba1,37
3Hanna Säfström -00KFUM Örebro1,24


Ebba Löfholm
Malin Eriksson
Hanna Säfström
114 119 124 129 133 137 141
        o   o   o   o   xxx
        o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
    F13 LÄNGD ZON      
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF4,56
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF4,45
3Emily Capobianco -01KFUM Örebro4,43
4Malin Eriksson -00IFK Tumba4,28
5Ebba Löfholm -00KFUM Örebro4,03
6Anna Billman -00Stocksäters IF4,00
7Amira Musa -01KFUM Örebro3,30

Amira Musa
Anna Billman
Emily Capobianco
Esther Sandén Alin
Ebba Löfholm
Therese Knutsson
Malin Eriksson
 307   299   311   330   313   321
 388   400   382   379   382   381
 420   418     x   432   443   433
 446   439   451   445   415   456
 386   361   396   384   396   403
 445   441   429   312     x   419
   x   428   398   426   412   419
    F13 KULA 2,0      
1Malin Eriksson -00IFK Tumba11,57
2Alice Nilsson -00KFUM Örebro11,09
3Amanda Bollmann -00KFUM Örebro9,75
4Elsa Karlsson -00KFUM Örebro9,09
5Felicia Sandberg -00KFUM Örebro7,13
6Amira Musa -01KFUM Örebro5,42

Alice Nilsson
Felicia Sandberg
Malin Eriksson
Amira Musa
Amanda Bollmann
Elsa Karlsson
 995  1109  1043   997  1088  1043
 713   673   623   660   690   625
1103   x    1112  1157  1050   x 
 517   507   542   532   492   528
 918   975   957   945   896   909
 900   904   909   890   x     x 
    F13 SPJUT 400      
1Elsa Karlsson -00KFUM Örebro25,07
2Alice Nilsson -00KFUM Örebro21,12
3Amanda Bollmann -00KFUM Örebro16,67
4Maaike Welvaart -02Stocksäters IF8,35

Amanda Bollmann
Maaike Welvaart
Alice Nilsson
Elsa Karlsson
1505  1525  1667  1493  1505  1636
 640   690   660   835   509   818
1803  2048  2112  1875  1877  1947
2380  2345   x     x    2500  2507
    F11 60 M  HEAT 1  Vind -0,1  
1Ida Pettersson -02KFUM Örebro9,43Final
2Johanna Sedström -02Åsbro GoIF9,61Final
3Selma Holtbäck -03KFUM Örebro9,68Final
4Maja Persson -02Stocksäters IF10,01
5Linnéa Gran -02Fjugesta IF10,51

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -1,4  
1Sanna Pernedal -03KFUM Örebro9,60Final
2Alice Widegren -03KFUM Örebro9,79
3Nikki Welvaart -03Stocksäters IF10,16
4Myra Eriksson -03Stocksäters IF10,58
5Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF10,79

    F11 60 M  HEAT 3  Vind -0,2  
1Zandra Lindén -02IFK Nora9,49Final
2Clara Bernhult -02KFUM Örebro9,62Final
3Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF9,71
4Maja Johansson -03Stocksäters IF10,24
5Tuva Alton -03Fjugesta IF10,73
6Maja Nilsson -02KFUM Örebro10,95

    F11 60 M  FINAL  Vind -0,2  
1Zandra Lindén -02IFK Nora9,33
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro9,38
3Johanna Sedström -02Åsbro GoIF9,55
4Clara Bernhult -02KFUM Örebro9,62
5Sanna Pernedal -03KFUM Örebro9,66
6Selma Holtbäck -03KFUM Örebro9,88

    F11 600 M      
1Nikki Welvaart -03Stocksäters IF2.08,21
2Emelie Lindgren -02Glanshammars IF2.08,98
3Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF2.14,63
4Zandra Lindén -02IFK Nora2.18,06

    F11 HÖJD      
1Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,26
2Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1,26
3Selma Holtbäck -03KFUM Örebro1,18
4Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF1,14
5Nikki Welvaart -03Stocksäters IF1,14
6Tuva Alton -03Fjugesta IF1,10
7Maja Johansson -03Stocksäters IF1,10
8Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,00
9Sofie Fransson -02KFUM Örebro0,95
10Maaike Welvaart -02Stocksäters IF0,90


Maja Johansson
Tuva Alton
Maaike Welvaart
Nikki Welvaart
Sofie Fransson
Myra Eriksson
Ida Pettersson
Vendela Högkvist
Selma Holtbäck
Elvira Forsberg
80  85  90  95  100 105 110 114 118 122 126 130
            o   o   xo  xo  xxx
        o   o   xxo xo  o   xxx
xxo xo  xo  xxx
            o   o   xo  xo  xxo xxx
        xo  o   xxx
        o   xo  o   xxx
                o   o   o   o   o   o   o   xxx
        o   o   o   xo  xxo xo  xxx
        o   o   o   o   o   o   xo  xxx
                o   o   o   o   xo  o   xxo xxx
    F11 LÄNGD ZON      
1Johanna Sedström -02Åsbro GoIF3,88
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro3,70
3Clara Bernhult -02KFUM Örebro3,62
4Zandra Lindén -02IFK Nora3,57
5Sanna Pernedal -03KFUM Örebro3,53
6Elvira Forsberg -02Glanshammars IF3,50
7Maja Johansson -03Stocksäters IF3,49
8Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF3,37
9Sofie Fransson -02KFUM Örebro3,30
10Alice Widegren -03KFUM Örebro3,23
11Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF3,21
12Nikki Welvaart -03Stocksäters IF3,18
13Myra Eriksson -03Stocksäters IF3,12
14Linnéa Gran -02Fjugesta IF2,98
15Tuva Alton -03Fjugesta IF2,96
16Maja Nilsson -02KFUM Örebro2,79
17Maja Persson -02Stocksäters IF2,71
18Maaike Welvaart -02Stocksäters IF2,51

Tyra Nordlander
Johanna Sedström
Maja Persson
Myra Eriksson
Sofie Fransson
Linnéa Gran
Nikki Welvaart
Clara Bernhult
Elvira Forsberg
Ida Pettersson
Sanna Pernedal
Alice Widegren
Maaike Welvaart
Tuva Alton
Vendela Högkvist
Zandra Lindén
Maja Johansson
Maja Nilsson
 332   337     x   305   276     x
 359   388   388   359   372   384
 268   268   271
 278   274   312
 325   330   328
 272   298   289
 318     x     x 
 309   348   362     x   352   351
 323   348   350   349   340   336
 356   360   352   342   368   370
 353   332   338   332   350   348
 323     x   284
 230   249   251
 296   290   288
 321   308   301
 356   357   347   337   345   339
 349   338   333   315   311   307
 247   247   279
    F11 KULA 2,0      
1Johanna Sedström -02Åsbro GoIF7,56
2Sanna Pernedal -03KFUM Örebro7,32
3Elvira Forsberg -02Glanshammars IF7,18
4Ida Pettersson -02KFUM Örebro6,24
5Emelie Lindgren -02Glanshammars IF6,08
6Maja Nilsson -02KFUM Örebro5,77
7Sofie Fransson -02KFUM Örebro5,62
8Clara Bernhult -02KFUM Örebro5,56
9Nikki Welvaart -03Stocksäters IF5,18
10Maja Johansson -03Stocksäters IF5,17
11Maaike Welvaart -02Stocksäters IF4,66
12Maja Persson -02Stocksäters IF4,38

Emelie Lindgren
Johanna Sedström
Maja Persson
Clara Bernhult
Ida Pettersson
Nikki Welvaart
Maaike Welvaart
Sofie Fransson
Elvira Forsberg
Maja Nilsson
Sanna Pernedal
Maja Johansson
 572   572   596   568   608   595
 700   743   756   752   -     - 
 435   392   438
 503   556   521   -     -     - 
 566   624   591   552   534   541
 494   516   518
 368   387   466
 552   562   517   555   554   555
 643   x     653   627   549   718
 548   555   549   554   577   574
 667   695   732   -     -     - 
 x     510   517
    F9 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö9,47Final
2Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF10,26Final
3Iris Sandén Alin -04Stocksäters IF10,39Final
4Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF10,66Final
5Oliwia Englund -04Stocksäters IF11,92

    F9 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro10,03Final
2Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF10,57Final
3Wilma Pettersson -04Stocksäters IF10,91
4Runa Eriksson -05Stocksäters IF11,15
5Alva Nilsson -04KFUM Örebro11,45

    F9 60 M  FINAL  Vind -0,7  
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö9,61
2Tilda Bernhult -04KFUM Örebro9,98
3Iris Sandén Alin -04Stocksäters IF10,31
4Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF10,39
5Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF10,58
6Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF10,66

    F9 400 M      
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö1.19,58
2Iris Sandén Alin -04Stocksäters IF1.23,18
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF1.31,88
4Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF1.32,91
5Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF1.50,95

    F9 LÄNGD ZON      
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö3,53
2Tilda Bernhult -04KFUM Örebro3,34
3Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF3,19
4Iris Sandén Alin -04Stocksäters IF3,07
5Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF3,01
6Wilma Pettersson -04Stocksäters IF2,91
7Emma Johansson -04Åsbro GoIF2,61
8Oliwia Englund -04Stocksäters IF2,57
9Alva Nilsson -04KFUM Örebro2,57

Oliwia Englund
Meja Törnqvist
Tilda Bernhult
Emma Johansson
Nike Isaksson
Iris Sandén Alin
Alva Nilsson
Wilma Gäverth
Wilma Pettersson
 257   231   222   228   234   222
 308   293   298   313   319   292
 334   294   318   320   333   325
 245   261   244   232   236     x
 294   341   346   337   342   353
 291   301   307   306   277   298
 257   217   226
 279   295   301   300   296   295
 290   289   291   281   286     x
    F9 KULA 2,0      
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro6,15
2Alva Nilsson -04KFUM Örebro5,66
3Nike Isaksson -04IFK Lidingö5,33
4Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF4,91
5Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF4,78
6Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF4,73

Alva Nilsson
Moa Törnqvist
Meja Törnqvist
Tilda Bernhult
Nike Isaksson
Wilma Gäverth
 557   534   566   555   563   538
 427   409   398   470   410   491
 405   351   x     436   473   449
 536   573   599   615   547   561
 533   508   504   475   480   506
 454   478   437   447   450   446

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram