Resultatlista i pdf-format   Poäng i Kraftmätningen

  Resultat Stocksätersspelen 29/5 2011

   Stocksäters IF arrangerade på Transtensvallen i Hallberg
 
    MÄN 100 M    Vind -1,6  
1Oskar Norström -93Stocksäters IF11,90

    MÄN 200 M    Vind +0,5  
1Jonathan Waern -86KFUM Örebro24,59
2Adam Helgesson -95Stocksäters IF25,75

    MÄN 800 M      
1Tim Sundström -89KFUM Örebro1.57,73
2Arvid Berglund -91Tranås AIF2.03,74
3Sören Persson -65IF Göta2.05,31
-Jonathan Waern -86KFUM Örebrobröt

    MÄN 3000 M      
1Thomas Juhlén -82IF Göta10.00,93
2Lennart Eriksson -66IF Göta10.23,91

    P17 100 M    Vind -1,6  
1Erik Annerfalk -94IF Hagen11,43
2Adam Helgesson -95Stocksäters IF12,39

    P17 800 M      
1Nicklas Arvidsson -95IK Westmannia2.14,03
2Oskar Öholm -95KFUM Örebro2.22,96

    P15 100 M    Vind -0,5  
1Anton Johansson -96KFUM Örebro12,26
2Philip Gustafsson -97Stocksäters IF13,51
3David Svensson -97Stocksäters IF14,96
-Isabel Annerfalk -93IF Hagen12,82utom tävl

    P15 800 M      
1Mathieu Nilsson -96IF Göta2.17,28
2Josef O'Leary -97Stocksäters IF2.40,49
3Emil Ring -97IF Göta2.48,42

    P15 100 M HÄCK    Vind -0,3  
1Mathieu Nilsson -96IF Göta15,32
2Jakob Masth-Larsson -97IF Göta15,40
3Emil Ring -97IF Göta20,57

    P15 HÖJD      
1Mathieu Nilsson -96IF Göta1,76
2Max Nero -98IF Göta1,44
3Emil Ring -97IF Göta1,24


Max Nero
Mathieu Nilsson
Emil Ring
120 124 128 132 136 140 144 148 160 168 172 176 180
        o   o   o   xo  o   xxx
                                o   o   o   xxo xxx
o   xo  xxx
    P15 LÄNGD      
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF5,63
2Jakob Masth-Larsson -97IF Göta5,11
3Max Nero -98IF Göta4,28
4Emil Ring -97IF Göta4,21
5David Svensson -97Stocksäters IF3,90

Jakob Masth-Larsson
David Svensson
Jesper Frykholm
Max Nero
Emil Ring
 x        511 +2,4  506 +3,7  478 +0,5   -         - 
376 +1,6  390 +2,5  364 +3,6  313 +0,9   -         - 
563 +4,1  525 +3,2  528 +2,8   -         -         - 
427 +3,9  428 +5,3  410 +4,5  400 +0,9   -         - 
421 +1,6  403 +3,4  404 +3,7   -         -         - 
    P15 KULA 4,0      
1Anton Johansson -96KFUM Örebro14,24
2Jakob Masth-Larsson -97IF Göta8,81
3Mathieu Nilsson -96IF Göta8,09
4Max Nero -98IF Göta8,00
5Emil Ring -97IF Göta7,66

Jakob Masth-Larsson
Max Nero
Mathieu Nilsson
Anton Johansson
Emil Ring
881    842   782   -     -     - 
800    767   790   -     -     - 
 x     807   805   809   x     763
 x    1307   x    1379  1400  1424
766    754   753   -     -     - 
    P15 SPJUT 600      
1Anton Johansson -96KFUM Örebro40,13
2Jakob Masth-Larsson -97IF Göta25,59
3Mathieu Nilsson -96IF Göta22,69
4Max Nero -98IF Göta16,36
5Emil Ring -97IF Göta15,72

Emil Ring
Jakob Masth-Larsson
Mathieu Nilsson
Anton Johansson
Max Nero
 x    1474  1572   -     -     - 
2559  2367  2548  2034  2122  2473
2078   x    2269   -     -     - 
3980  3814  4013  3230  3889   x 
1636  1568  1598   -     -     - 
    P13 80 M    Vind -0,9  
1Henrik Larsson -99IF Göta10,93
2Oskar Erixon -99IK Westmannia11,77
3Simon Isaksson -98IK Westmannia12,08
4Alexander Isemo -99KFUM Örebro13,40
5Vilson Lleshi -99IFK Nora13,71

    P13 600 M      
1Benjamin Eklund -98IK Westmannia1.48,58
2Gustav Ivarsson -99KFUM Örebro2.01,38
3Simon Persson -98KFUM Örebro2.04,11

    P13 60 M HÄCK    Vind -2,4  
1Henrik Larsson -99IF Göta10,96

    P13 HÖJD      
1Henrik Larsson -99IF Göta1,41
2Oskar Erixon -99IK Westmannia1,41
3Benjamin Eklund -98IK Westmannia1,36
4Gustav Ivarsson -99KFUM Örebro1,36


Benjamin Eklund
Henrik Larsson
Oskar Erixon
Gustav Ivarsson
111 116 121 126 131 136 141 145
o   o   o   o   xo  o   xxx
        o   o   o   xo  xxo xxx
    o   o   xo  o   xxo xxo xxx
    o   o   o   o   xo  xxx
    P13 LÄNGD ZON      
1Henrik Larsson -99IF Göta4,73
2Oskar Erixon -99IK Westmannia4,35
3Benjamin Eklund -98IK Westmannia4,07
4Simon Isaksson -98IK Westmannia3,96
5Alexander Isemo -99KFUM Örebro3,69
6Andreas Holm -98KFUM Örebro3,57
7Simon Persson -98KFUM Örebro3,53
8Gustav Ivarsson -99KFUM Örebro3,29
9Vilson Lleshi -99IFK Nora3,29

Andreas Holm
Benjamin Eklund
Oskar Erixon
Vilson Lleshi
Gustav Ivarsson
Simon Persson
Henrik Larsson
Alexander Isemo
Simon Isaksson
323 -5,4  346 -0,7  357 -1,7  333 -4,3  298 -3,2  326 -2,0
407 -1,9  395 -2,1  397 -2,5  396 -2,7  406 -3,2   x 
 x        411 -2,7  435 -1,6  430 -0,8  420 -1,7  400 -0,7
329 -3,4   x        299 -0,7
320 -3,3  329 -2,6  320 -1,9   x         -         - 
353 -3,8  349 -0,9  342 -1,5  339 -2,1  347 -1,8  341 -3,0
452 -4,4  432 -3,3  473 -2,8  306 -1,7  433 -2,7   - 
344 -3,2  339 -1,7  345 -1,9  369 -2,5   x         x 
375 -2,6  370 -1,9  385 -2,3  382 -1,7  361 -1,0  396 -0,9
    P13 KULA 3,0      
1Henrik Larsson -99IF Göta9,58
2Oskar Erixon -99IK Westmannia9,55
3Erik Nyman -98Stocksäters IF8,38
4Daniel Karlsson -98Åsbro GoIF8,28
5Vilson Lleshi -99IFK Nora7,02
6Gustav Ivarsson -99KFUM Örebro6,72
7Alexander Isemo -99KFUM Örebro6,45

Oskar Erixon
Henrik Larsson
Alexander Isemo
Vilson Lleshi
Erik Nyman
Gustav Ivarsson
Daniel Karlsson
875  870  945  955  845  925
862  835   x   917  958  903
 x   642  635  591  645  617
633  663  647  659  702  662
750  831  754  798  726  838
626  626  640  588  578  672
810  814  767  828  758  826
    P13 SPJUT 400      
1Henrik Larsson -99IF Göta23,11
2Simon Persson -98KFUM Örebro21,07
3Benjamin Eklund -98IK Westmannia20,90
4Simon Isaksson -98IK Westmannia20,63
5Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro19,26
6Erik Nyman -98Stocksäters IF17,38
7Andreas Holm -98KFUM Örebro15,58
8Daniel Karlsson -98Åsbro GoIF15,23

Henrik Larsson
Erik Nyman
Simon Isaksson
Simon Persson
Andreas Holm
Benjamin Eklund
Sebastian Erlandh
Daniel Karlsson
2311   x    2285   x     x     x 
1669  1738  1697   x    1707  1422
1669   x    1745  1666  1723  2063
1880  1486  1797  1748  1841  2107
 995  1280  1558  1466   x     x 
 x    2090  2090   x    1970   x 
1926   -     -     -     -     - 
 952  1503  1232  1390  1523  1519
    P11 60 M  HEAT 1  Vind +1,0  
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro8,91Final
2Daniel Malmgren -01Stocksäters IF9,62Final
3Aron Karlsson -00KFUM Örebro10,35Final
4Simon Lövgren -00Stocksäters IF10,35
5Erik Löfstedt -01KFUM Örebro10,55

    P11 60 M  HEAT 2  Vind +1,7  
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro9,00Final
2Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF9,21Final
3Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro10,10Final
4Albin Demo -01Stocksäters IF12,97

    P11 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro8,96
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro9,11
3Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF9,31
4Daniel Malmgren -01Stocksäters IF9,64
5Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro10,10
6Aron Karlsson -00KFUM Örebro10,36

    P11 600 M      
1Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF1.56,10
2Erik Löfstedt -01KFUM Örebro2.22,74
3Hilding Anger Axelsson -00KFUM Örebro2.23,07

    P11 HÖJD      
1Joakim Wadstein -00IK Norrköping FI1,30
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro1,26
2Daniel Malmgren -01Stocksäters IF1,26
4Hilding Anger Axelsson -00KFUM Örebro1,00
-Erik Löfstedt -01KFUM Örebro0,00


Hilding Anger Axelsson
Gustav Karlsson
Daniel Malmgren
Erik Löfstedt
Joakim Wadstein
95  100 105 110 114 118 122 126 130 133
xo  xxo xxx
            o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
xxx
                o   o   o   o   xo  x-
    P11 LÄNGD ZON      
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro4,36
2Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF4,04
3Daniel Malmgren -01Stocksäters IF3,92
4Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro3,62
5Aron Karlsson -00KFUM Örebro3,59
6Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro3,46
7Hilding Anger Axelsson -00KFUM Örebro3,32
8Erik Löfstedt -01KFUM Örebro3,18
9Benjamin Kadic -01KFUM Örebro3,09
10Melker Forsberg -01Glanshammars IF3,07
11Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF3,06
12Albin Demo -01Stocksäters IF2,22

Sebastian Erlandh
Olle Tyrsmo
Erik Löfstedt
Daniel Malmgren
Melker Forsberg
Gustav Karlsson
Albin Demo
Gustaf Otterhed
Benjamin Kadic
Ruben Sandén Alin
Aron Karlsson
Hilding Anger Axelsson
362 -1,1  347 -0,7   x         x        336 -0,5  351 +1,0
 x        404 -0,6  385 +0,0  387 +0,0   x        259 -0,8
308 -0,7  318 +0,0  265 -1,4  278 -0,4  220 +0,6  302 -0,1
349 -1,6  358 +0,0  346 -0,1  361 -0,6  384 +0,1  392 +1,3
298 -4,5  307 -1,2   x 
419 -0,3  415 -0,2  417 -0,2  406 +0,0  412 +0,8  436 +0,2
203 -2,1  206 -1,3  222 -0,7
346 -0,1  330 +0,2  329 -0,7  329 -1,0  337 +1,0  329 -0,4
309 +0,0   x        307 -0,5
298 -2,2  283 +0,2  306 -0,4
 x        338 -0,1  359 +0,0  328 -0,8  350 +0,9  358 -0,7
321 -1,2  295 -1,0  318 -0,7  308 -0,5  332 +1,5  325 -0,7
    P11 KULA 2,0      
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro9,34
2Daniel Malmgren -01Stocksäters IF7,99
3Jonas Berg -00Kvismaredalens IF7,78
4Benjamin Kadic -01KFUM Örebro7,03
5Melker Forsberg -01Glanshammars IF6,77
6Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF6,49
7Simon Lövgren -00Stocksäters IF5,50

Ruben Sandén Alin
Melker Forsberg
Daniel Malmgren
Benjamin Kadic
Sebastian Erlandh
Jonas Berg
Simon Lövgren
614  648  649  572  604  514
634  611  651  677  641  669
789  707  799   x   687  654
703  538  668  686  703  606
831  854  913  919  934   x 
778  775  655  709  710  724
511  540  537  535  544  550
    P9 60 M    Vind -3,1  
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro9,85
2Zef Lleshi -02IFK Nora10,59
3Alexander Tiedermann -02Stocksäters IF10,90
4Elis Forsberg -02KFUM Örebro11,84
5Philip Svensson -02Stocksäters IF12,56

    P9 400 M      
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro1.21,96
2Zef Lleshi -02IFK Nora1.26,26
3Elis Forsberg -02KFUM Örebro1.31,10

    P9 LÄNGD ZON      
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro3,40
2Zef Lleshi -02IFK Nora2,88
3Alexander Tiedermann -02Stocksäters IF2,70
4Philip Svensson -02Stocksäters IF2,58
5Elis Forsberg -02KFUM Örebro2,52
6Ryan Malmgren -03Stocksäters IF2,50

Ryan Malmgren
Elis Forsberg
Zef Lleshi
Alexander Tiedermann
Philip Svensson
Jonathan Johnsson
215 -0,3  243 -0,3  229 +0,0  246 -0,1   x        250 +2,0
224 -1,1  252 -0,8  245 -0,3  246 +0,1  229 +0,0  220 +0,3
282 -0,9   x        288 +0,8  276 +0,3  281 -0,3   x 
269 -0,4  270 -0,8  243 -0,7  243 -0,7  237 -1,2  264 +0,3
248 +1,1  246 +1,7  258 +0,1  247 +0,0  248 -0,8  242 +0,0
340 +1,8   x        333 +0,2  311 +0,0  273 +1,8  336 +0,0
    P9 KULA 2,0      
1Ryan Malmgren -03Stocksäters IF5,55
2Elis Forsberg -02KFUM Örebro5,15
3Zef Lleshi -02IFK Nora5,03
4Philip Svensson -02Stocksäters IF4,99
5Alexander Tiedermann -02Stocksäters IF4,55

Alexander Tiedermann
Elis Forsberg
Ryan Malmgren
Zef Lleshi
Philip Svensson
399   x   455  394  429  376
515  473  515  509  504  492
461  529  482  554  552  555
501  503  451  491  422  496
461  461  457  410  483  499
    KVINNOR 100 M    Vind +2,6  
1Hanna Wiss -91KFUM Örebro12,27
2Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro12,96

    KVINNOR 200 M    Vind -2,0  
1Hanna Wiss -91KFUM Örebro25,18
2Rebecca Högberg -84Hammarby IF25,48
3Diana Andreasson -96Åsbro GoIF28,67
4Emma Nordlund -95IFK Nora29,03
5Linnea Nordlund -99IFK Nora29,28
6Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF29,73

    KVINNOR 3000 M      
1Mikaela Kemppi -73Örebro AIK11.00,43

    KVINNOR HÖJD      
1Malin Eriksson -91KFUM Örebro1,48


Malin Eriksson
144 148 152
o   xo  xxx
    KVINNOR LÄNGD      
1Malin Eriksson -91KFUM Örebro5,24

Malin Eriksson
 x    x   524  +1,2   -    -    - 
    KVINNOR KULA      
1Malin Eriksson -91KFUM Örebro10,27

Malin Eriksson
1021  932  974  1027  927  1006
    KVINNOR DISKUS      
1Sandra Andersson -90Ullevi FK51,53
2Malin Lignell -92Stocksäters IF27,09

Malin Lignell
Sandra Andersson
2639  2338   x    2461  2577  2709
4435  4487  5153  4941  4601  5077
    ÖBERGS MINNE 100 M    Vind -0,6  
1Hanna Wiss -91KFUM Örebro12,23
2Isabel Annerfalk -93IF Hagen12,94
3Ellen Mattsson -94Stocksäters IF12,96
4Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro13,05
5Anna Westher -97KFUM Örebro13,11
6Clara Josefsson -97KFUM Örebro13,57

    F19 300 M HÄCK      
1Josefin Edwall -93Bromma IF47,96
2Malin Lignell -92Stocksäters IF48,99

    F17 100 M    Vind +2,6  
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF12,83
2Emma Nordlund -95IFK Nora13,59

    F17 800 M      
1Agnes Sjöström -94IK Westmannia2.20,14
2Linda Gillström -94Kvarnsvedens FIK2.55,60

    F17 300 M HÄCK      
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF45,88
2Anna Westher -97KFUM Örebro49,98

    F17 HÖJD      
1Petra Levtshuk -94KFUM Örebro1,48
2Josefin Forsberg -95IK Westmannia1,44


Petra Levtshuk
Josefin Forsberg
136 140 144 148 152
        o   o   xxx
o   o   xxo xxx
    F17 LÄNGD      
1Emma Nordlund -95IFK Nora4,41

Emma Nordlund
441 +1,9  432 +2,7  433 +3,7   -         -         - 
    F17 KULA 3,0      
1Ida Sundkvist -94IK Westmannia11,06

Ida Sundkvist
1013  1040  1079  989  1012  1106
    F17 DISKUS 1,0      
1Ida Sundkvist -94IK Westmannia22,34

Ida Sundkvist
 x    2189   x    2234   x    2232
    F15 100 M    Vind -0,5  
1Anna Westher -97KFUM Örebro13,11
2Johanna Elfving -96KFUM Örebro13,13
3Clara Josefsson -97KFUM Örebro13,48
4Diana Andreasson -96Åsbro GoIF13,73
5Elin Erixon -96IK Westmannia14,64
6Jaira Rickard -97Stocksäters IF14,64

    F15 800 M      
1Linnea Quist -97IF Göta2.34,18
2Johanna Billberg -96IF Göta3.10,21
3Hanna Heinemann -97IF Göta3.15,87

    F15 80 M HÄCK    Vind -0,4  
1Moa Ullgren -96GoIF Tjalve13,53
2Johanna Billberg -96IF Göta13,99
3Agnes Larsson -97IF Göta15,84
4Sallie Lund -97IF Göta15,95

    F15 HÖJD      
1Julia Nygård -96IFK Nora1,44
2Sallie Lund -97IF Göta1,36
3=Johanna Billberg -96IF Göta1,28
3=Hanna Johansson -97IF Göta1,28
5Jaira Rickard -97Stocksäters IF1,28
6Linnea Quist -97IF Göta1,24
7Agnes Larsson -97IF Göta1,24


Linnea Quist
Sallie Lund
Jaira Rickard
Julia Nygård
Johanna Billberg
Hanna Johansson
Agnes Larsson
120 124 128 132 136 140 144 148
o   xo  xxx
        o   o   o   xxx
o   o   xxo -   xxx
                xo  xo  xo  xxx
o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
xxo xxo xxx
    F15 LÄNGD      
1Johanna Billberg -96IF Göta4,49
2Hanna Heinemann -97IF Göta4,47
3Linnea Quist -97IF Göta4,33
4Elin Erixon -96IK Westmannia4,21
5Hanna Johansson -97IF Göta4,06
6Sallie Lund -97IF Göta3,97

Linnea Quist
Hanna Johansson
Johanna Billberg
Hanna Heinemann
Sallie Lund
Elin Erixon
376 +2,0  347 +2,8  433 +3,3  423 +0,0   -         - 
406 +2,7  197 +2,4  406 +2,2  372 +1,0   -         - 
 x        449 +3,1  444 +2,1  421 +0,8   -         - 
401 +1,9  447 +1,9  421 +1,9  402 +0,0   -         - 
397 +2,0  328 +2,8  377 +1,7   -         -         - 
 x        273 +2,4  421 +4,6  279 +0,0  381 +0,0   - 
    F15 KULA 3,0      
1Agnes Larsson -97IF Göta12,68
2Moa Ullgren -96GoIF Tjalve11,26
3Elin Erixon -96IK Westmannia9,15
4Hanna Johansson -97IF Göta7,93
5Hanna Heinemann -97IF Göta7,08
6Johanna Billberg -96IF Göta6,74

Agnes Larsson
Hanna Johansson
Moa Ullgren
Elin Erixon
Hanna Heinemann
Johanna Billberg
1268  1200  1198  1215  1183  1242
 539   793   672   -     -     - 
 991  1069  1083  1097  1126  1104
 904   915   858   874   x     875
 660   708   685   -     -     - 
 599   674   582   -     -     - 
    F15 SPJUT 400      
1Hanna Heinemann -97IF Göta26,65
2Agnes Larsson -97IF Göta23,16
3Johanna Billberg -96IF Göta21,43
4Hanna Johansson -97IF Göta13,92
5Sallie Lund -97IF Göta7,30

Sallie Lund
Hanna Johansson
Agnes Larsson
Hanna Heinemann
Johanna Billberg
 730   x     x     -     -     - 
1251  1392  1291   -     -     - 
1931  2316  2228   -     -     - 
2173  2361  2665  2511  2305  2266
2143  1949  1679   -     -     - 
    PF15 6x200 M      
1IF Göta 2.46,56
2Blandat sparringlag 2.58,71

    F13 80 M  HEAT 1  Vind -1,3  
1Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF11,44Final
2Linnea Nordlund -99IFK Nora11,72Final
3Eunice Nilsson -98KFUM Örebro11,87Final
4Josefine Larsson -98Glanshammars IF11,97Final
5Emilia Johansson -99Åsbro GoIF12,64
6Nora Omari -99KFUM Örebro13,91

    F13 80 M  HEAT 2  Vind -1,7  
1Moa Seger -99Glanshammars IF11,39Final
2Amanda Mattsson -99Stocksäters IF11,98Final
3Emelie Andersson -98KFUM Örebro12,51
4Emelie Johansson -98Stocksäters IF12,70
5Hanna Otterhed -99KFUM Örebro12,73
6Sandra Östberg -99KFUM Örebro12,81

    F13 80 M  FINAL  Vind -3,0  
1Moa Seger -99Glanshammars IF11,40
2Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF11,51
3Linnea Nordlund -99IFK Nora11,82
4Amanda Mattsson -99Stocksäters IF11,97
5Josefine Larsson -98Glanshammars IF12,11
6Eunice Nilsson -98KFUM Örebro12,12

    F13 600 M      
1Emma Jansson -98IK Westmannia1.57,95
2Agnes Jansson -98IK Westmannia2.02,35
3Hanna Otterhed -99KFUM Örebro2.17,24

    F13 60 M HÄCK    Vind -2,4  
1Amanda Mattsson -99Stocksäters IF11,44
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF12,14
3Emelie Johansson -98Stocksäters IF13,44
4Alice Nilsson -00KFUM Örebro14,78

    F13 HÖJD      
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF1,41
2Hanna Högberg -99KFUM Örebro1,29
3Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF1,29
4Emma Jansson -98IK Westmannia1,24
5Agnes Jansson -98IK Westmannia1,19


Sabina Forsberg
Emma Jansson
Agnes Jansson
Hanna Högberg
Alva Lindsmyr
114 119 124 129 133 137 141 145
        o   o   o   o   xo  xxx
o   xo  o   xxx
    xo  xxx
o   o   o   o   xxx
o   o   o   xo  -   xxx
    F13 LÄNGD ZON      
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF4,57
2Josefine Larsson -98Glanshammars IF4,36
3Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF4,32
4Amanda Mattsson -99Stocksäters IF4,26
5Moa Seger -99Glanshammars IF4,10
6Hanna Högberg -99KFUM Örebro4,09
7Emilia Johansson -99Åsbro GoIF3,82
8Emelie Andersson -98KFUM Örebro3,73
9Linnea Nordlund -99IFK Nora3,55
10Elin Nyqvist -99KFUM Örebro3,37
11Wilma Cederfeldt -99KFUM Örebro2,74

Wilma Cederfeldt
Alva Lindsmyr
Sabina Forsberg
Linnea Nordlund
Amanda Mattsson
Josefine Larsson
Hanna Högberg
Moa Seger
Elin Nyqvist
Emilia Johansson
Emelie Andersson
 x        274 -0,8  252 +2,4
406 +0,1  407 +0,0  365 +0,6  421 -0,6  430 -1,7  432 -1,1
457 +0,5  435 +0,6  410 +1,1  418 -2,1  432 -0,7   x 
338 +0,0  355 +0,0  268 -0,5
402 -0,2  410 -1,0  411 -2,0  426 -2,2  405 -1,7  408 +0,0
 x         x        419 -0,3  436 -0,7   x        423 -0,3
381 +0,8  395 +2,4  382 +0,1  390 -0,3  402 -0,6  409 +0,2
397 +1,1  401 +0,8  410 -1,5  398 -1,5  399 -0,9  397 -1,0
316 -0,1  295 +1,0  337 -0,9
382 -1,0  332 +1,1  342 -0,6  323 -1,1  353 -0,8  346 +1,4
371 +0,3  349 +0,8  341 -0,9  371 -1,0  373 -0,2  309 -0,3
    F13 KULA 2,0      
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF9,99
2Rebecca Edberg -98IK Westmannia9,79
3Eunice Nilsson -98KFUM Örebro9,19
4Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF9,11
5Josefine Larsson -98Glanshammars IF8,83
6Emilia Johansson -99Åsbro GoIF7,03
7Wilma Cederfeldt -99KFUM Örebro6,54

Hanna Wahlström
Sabina Forsberg
Wilma Cederfeldt
Eunice Nilsson
Emilia Johansson
Rebecca Edberg
Josefine Larsson
859  831  869  909  911  811
957  969  977  998  999  974
654  638  598  617  596  587
811  919  907  803  852  836
632  633  595  703  623  613
869  979  925  945   x   894
749  788  828  883  828  790
    F13 SPJUT 400      
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF24,45
2Rebecca Edberg -98IK Westmannia21,02
3Eunice Nilsson -98KFUM Örebro20,85
4Kajsa Jansson -00IK Westmannia20,36
5Emma Jansson -98IK Westmannia17,70
6Agnes Jansson -98IK Westmannia17,35
7Ellinor Strand -00Filipstads IF13,68

Agnes Jansson
Kajsa Jansson
Eunice Nilsson
Hanna Wahlström
Emma Jansson
Rebecca Edberg
Ellinor Strand
1474  1271  1406  1735  1514   x 
1625  1639  1762  2036  1881  1968
1920  1363  1418  1572  2085  1674
2125  2060  2078  2208   x    2445
1733  1481  1667  1674  1729  1770
2102   x    1843  1818   x     x 
 x     x    1368  1361   x    1122
    F11 60 M  HEAT 1  Vind -2,7  
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF9,32Final
2Frida Grandelius -00KFUM Örebro9,37Final
3Julia Avonds -00KFUM Örebro10,21
4Zara Strandgren -01Kvismaredalens IF10,70
5Amanda Bollman -00KFUM Örebro11,79

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -1,8  
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,43Final
2Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF9,70Final
3Anna Billman -00Stocksäters IF10,17
4Ebba Löfholm -00KFUM Örebro10,71
5Amanda Gräsberg -01Stocksäters IF11,24
6Elsa Karlsson -00KFUM Örebro11,32

    F11 60 M  HEAT 3  Vind -1,0  
1Lisa Klasenius -00KFUM Örebro9,70Final
2Arizona Eriksson -00KFUM Örebro9,84Final
3Rebecka Danielsson -00KFUM Örebro10,04
4Ellen Eriksson -00Stocksäters IF10,36
5Alice Nilsson -00KFUM Örebro11,02
6Linnéa Holm -01KFUM Örebro11,11

    F11 60 M  FINAL  Vind -0,6  
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF9,20
2Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,22
3Lisa Klasenius -00KFUM Örebro9,51
4Frida Grandelius -00KFUM Örebro9,51
5Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF9,64
6Arizona Eriksson -00KFUM Örebro9,72

    F11 600 M      
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IFej tid
2Mathilda Eklund -00IK Westmanniaej tid
3Hanna Säfström -00KFUM Örebroej tid
4Julia Avonds -00KFUM Örebroej tid

    F11 HÖJD      
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF1,26
2Kajsa Jansson -00IK Westmannia1,22
3Emily Capobianco -01KFUM Örebro1,14
4Ebba Löfholm -00KFUM Örebro1,05
4Julia Avonds -00KFUM Örebro1,05
6Mathilda Eklund -00IK Westmannia1,05
7Maja Turunen -00Stocksäters IF1,05
8Anna Billman -00Stocksäters IF1,05
9Hanna Säfström -00KFUM Örebro0,95
10Elsa Karlsson -00KFUM Örebro0,95


Ebba Löfholm
Hanna Säfström
Anna Billman
Mathilda Eklund
Ebba Blomstrand
Emily Capobianco
Elsa Karlsson
Julia Avonds
Maja Turunen
Kajsa Jansson
90  95  100 105 110 114 118 122 126 131
            o   xxx
o   o   xxx
    o   o   xxo xxx
        o   xo  xxx
                    o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   o   xxx
o   xxo xxx
    o   o   o   xxx
    o   xo  xo  xxx
            o   o   o   o   o   xxx
    F11 LÄNGD ZON      
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro4,04
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF3,94
3Kajsa Jansson -00IK Westmannia3,94
4Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF3,77
5Lisa Klasenius -00KFUM Örebro3,58
6Anna Billman -00Stocksäters IF3,55
7Frida Grandelius -00KFUM Örebro3,54
8Mathilda Eklund -00IK Westmannia3,53
9Arizona Eriksson -00KFUM Örebro3,26
10Wilma Stenman -00Stocksäters IF3,24
11Rebecka Danielsson -00KFUM Örebro3,19
12Zara Strandgren -01Kvismaredalens IF3,02
13Alice Nilsson -00KFUM Örebro3,01
14Filippa Carenbäck -00KFUM Örebro2,86
15Maja Turunen -00Stocksäters IF2,85
16Amanda Gräsberg -01Stocksäters IF2,83
17Elsa Karlsson -00KFUM Örebro2,70
18Amanda Bollman -00KFUM Örebro2,69
19Ida Granath -01Stocksäters IF2,44
20Linnéa Holm -01KFUM Örebro2,38

Emily Capobianco
Maja Turunen
Rebecka Danielsson
Anna Billman
Lisa Klasenius
Frida Grandelius
Elsa Karlsson
Arizona Eriksson
Linnéa Holm
Amanda Bollman
Zara Strandgren
Alice Nilsson
Mathilda Eklund
Ebba Blomstrand
Wilma Stenman
Ida Granath
Filippa Carenbäck
Amanda Gräsberg
Kajsa Jansson
Esther Sandén Alin
403 +1,9  397 -0,8  393 +2,5  385 -0,9  393 +0,0  404 -0,6
279 -0,5  285 +0,9  278 +0,7
305 -0,3  319 -0,2  295 +1,3
333 +0,4  325 -0,3  321 +0,0  324 -0,5  339 +0,0  355 +0,0
342 -1,2  297 -0,5  358 +1,8  338 -0,5  326 -0,3  349 +0,2
353 -0,1  354 +0,8  321 +2,9  325 -0,6  280 -0,4  344 -1,3
259 -0,9  244 -1,3  270 +1,5
326 -0,9  324 -0,3  303 +1,5
238 +0,6  229 +1,8  236 +0,2
268 -0,1  269 +2,4   x 
302 -1,1  300 +3,3  289 -0,9
292 -1,3  293 +3,6  301 +0,4
353 -0,3   x        329 +0,5   x        317 -0,8   x 
394 -0,3  393 +2,1  389 -0,4  366 -1,3  380 -1,6  393 -0,1
308 -0,9   x        324 -0,8
244 -0,7  217 +1,5  232 -1,3
281 -0,6  286 +2,3  276 -1,2
258 +0,0  272 +0,3  283 -0,9
369 -0,9  394 +1,7  367 -0,4  360 +0,0  367 -0,7  369 -0,5
377 -0,9  348 -0,5  354 +0,3  357 -1,4  372 +0,0  369 +0,0
    F11 KULA 2,0      
1Kajsa Jansson -00IK Westmannia9,14
2Frida Grandelius -00KFUM Örebro8,89
3Mathilda Eklund -00IK Westmannia7,10
4Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF6,71
5Lisa Klasenius -00KFUM Örebro6,70
6Arizona Eriksson -00KFUM Örebro6,48
7Wilma Stenman -00Stocksäters IF6,36
8Ellinor Strand -00Filipstads IF6,28
9Amanda Bollman -00KFUM Örebro5,23
10Ebba Löfholm -00KFUM Örebro5,12
11Hanna Säfström -00KFUM Örebro5,09
12Filippa Carenbäck -00KFUM Örebro3,97

Frida Grandelius
Mathilda Eklund
Ebba Löfholm
Ellinor Strand
Esther Sandén Alin
Kajsa Jansson
Arizona Eriksson
Lisa Klasenius
Wilma Stenman
Hanna Säfström
Filippa Carenbäck
Amanda Bollman
781  833  829  841  814  889
710  669  677  675  703  631
512  483  455
605  567  571  628  611  602
601  596  602  575  622  671
796  796  898  844  914  840
459  526  484  648  607  578
536  596  638  659  649  670
621  540  579  621  595  636
 x   509   x 
397   x   308
479  523  515
    F9 60 M  HEAT 1  Vind -0,3  
1Julia Sjömark -02Glanshammars IF10,24Final
2Johanna Sedström -02Åsbro GoIF10,53Final
3Selma Holtbäck -03Sköllersta IF11,16
4Josefin Stenman -02Stocksäters IF11,38
5Felicia Carenbäck -02KFUM Örebro12,70

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -0,3  
1Matilda Strand -02Filipstads IF10,41Final
2Elin Ståhl -02KFUM Örebro10,83Final
3Tindra Frykholm -03Glanshammars IF10,84Final
4Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF10,94Final

    F9 60 M  FINAL  Vind -0,6  
1Julia Sjömark -02Glanshammars IF10,37
2Matilda Strand -02Filipstads IF10,65
3Johanna Sedström -02Åsbro GoIF10,72
4Elin Ståhl -02KFUM Örebro11,02
5Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF11,15
6Tindra Frykholm -03Glanshammars IF11,16

    F9 400 M      
1Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF1.32,10
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF1.33,33
3Johanna Sedström -02Åsbro GoIF1.33,39

    F9 LÄNGD ZON      
1Johanna Sedström -02Åsbro GoIF3,32
2Julia Sjömark -02Glanshammars IF3,16
3Selma Holtbäck -03Sköllersta IF3,15
4Matilda Strand -02Filipstads IF3,13
5Klara Frykholm -03Glanshammars IF3,06
6Tindra Frykholm -03Glanshammars IF3,04
7Elin Ståhl -02KFUM Örebro2,92
8Emelie Oesten-Lindgren -02Glanshammars IF2,61
9Felicia Carenbäck -02KFUM Örebro2,25

Tindra Frykholm
Matilda Strand
Selma Holtbäck
Felicia Carenbäck
Julia Sjömark
Klara Frykholm
Elin Ståhl
Emelie Oesten-Lindgren
Johanna Sedström
 x        244 +0,1  277 -0,3  298 +1,9  197 +1,0  304 +3,8
304 +0,0  313 -0,2  305 +0,0  304 +3,6  308 +1,2  295 +0,5
304 +0,3  280 +0,0  315 +1,4   -         -        300 -1,0
222 -0,3  225 -0,8  213 +0,0
284 -0,4  296 +0,2  292 +1,6  290 +2,5  310 +1,4  316 -1,2
294 +0,0  289 -0,2  284 +0,0  306 +0,7  306 +1,0  302 +0,0
279 -0,2  274 -0,6  292 -0,3  266 +2,4  290 +0,0  276 +0,4
261 +0,0  260 +0,6  260 -0,9  217 +0,7  236 +0,2  195 -0,5
332 -0,7  324 -0,3  309 +0,0  315 +1,1  321 +1,0  318 -0,8
    F9 KULA 2,0      
1Johanna Sedström -02Åsbro GoIF5,39
2Felicia Carenbäck -02KFUM Örebro3,50

Felicia Carenbäck
Johanna Sedström
290  201  315  279  292  350
435  452  471  539  496  469

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram
d>