Resultatlista i pdf-format

  Resultat Stocksätersspelen 5 juni

   Stocksäters IF arrangerade på Transtensvallen i Hallsberg
 
    MÄN 100 M    Vind +1,7  
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF11,24
2Pontus Lundin -90KFUM Örebro11,87
3Viktor Söderberg -87KFUM Örebro11,88
4Daniel Sandberg -78Frövi IK12,00
5Håkan Persson -71Stocksäters IF12,09

    MÄN 200 M    Vind +1,5  
1Viktor Söderberg -87KFUM Örebro23,63
2Robin Forsell -94KFUM Örebro23,97
3Jacob Rhan -94Glanshammars IF24,03

    MÄN 800 M      
1Albin Olausson -92KFUM Örebro1.54,88
2Tomas Bjurström -87KFUM Örebro1.56,67
3Per Sjögren -79KFUM Örebro1.58,15
4Arvid Berglund -91Tranås AIF1.59,36
5Jonathan Waern -86KFUM Örebro1.59,86
6Lars Drageryd -89KFUM Örebro2.01,66
7Petter Åström -90KFUM Örebro2.03,40

    MÄN 3000 M      
1Nicklas Källmén -75KFUM Örebro9.10,57
2Fredrick Djupström -68Glanshammars IF9.26,44
3Christer Johansson -63Glanshammars IF10.20,57
4Johan de Reuver -70Glanshammars IF10.21,30
5Johan Gunnarsson -72Glanshammars IF10.45,41
6Allan Bodare -61Glanshammars IF10.47,76
7Klas Flygare -65Glanshammars IF11.19,89
8Sture Bodare -44Glanshammars IF12.15,71

    MÄN LÄNGD      
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF6,88-0,9
2Gabriel Berg -82KFUM Örebro6,440,0
3Håkan Persson -71Stocksäters IF4,19-1,6

    P17 100 M    Vind +1,7  
1Geir Thyresson -93Stocksäters IF12,74

    P17 800 M      
1Petter Kroon -94KFUM Örebro2.08,86
2Geir Thyresson -93Stocksäters IF2.22,74

    P17 HÖJD      
1Geir Thyresson -93Stocksäters IF1,70

    P17 STAV      
1Simon Gunnarsson -93Västerås FK3,75
2Axel Frisén -93Stocksäters IF3,65

    P17 LÄNGD      
1Simon Gunnarsson -93Västerås FK5,98-1,3
2Geir Thyresson -93Stocksäters IF5,67+0,3
3Axel Frisén -93Stocksäters IF4,870,0

    P15 HÖJD      
1Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro1,60
2Hampus Edqvist -96KFUM Örebro1,53
3=Jens Roslund -96Stocksäters IF1,45
3=Anton Östebo -96Glanshammars IF1,45

    P15 STAV      
1Jens Roslund -96Stocksäters IF3,40

    P15 LÄNGD      
1Albin Lager -96KFUM Örebro5,25-1,2
2William Bergenarp -96Glanshammars IF5,230,0
3Anton Johansson -96KFUM Örebro4,94-2,1
4Anton Östebo -96Glanshammars IF4,79-1,2
5Jesper Frykholm -96Glanshammars IF4,69-2,5
6Jens Roslund -96Stocksäters IF4,69-0,3
7Hampus Edqvist -96KFUM Örebro4,65-1,9
8Adam Filmby -95Glanshammars IF2,41-0,1

    P15 KULA 4,0      
1Albin Lager -96KFUM Örebro12,74
2Anton Johansson -96KFUM Örebro11,77

    P15 SPJUT 600      
1Albin Lager -96KFUM Örebro42,09
2Anton Johansson -96KFUM Örebro36,13
3Hampus Edqvist -96KFUM Örebro34,41
4Jesper Frykholm -96Glanshammars IF28,68
5Adam Filmby -95Glanshammars IF11,48

    P13 80 M    Vind 0,0  
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro10,83
2Simon Isaksson -98IK Westmannia11,80
3Pontus Grandelius -98KFUM Örebro11,81
4David Svensson -97Stocksäters IF12,16
5Adam Segerlund -97Stocksäters IF13,16

    P13 600 M      
1Benjamin Eklund -98IK Westmannia1.51,0m

    P13 60 M HÄCK    Vind +1,2  
1Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro12,25
2Simon Persson -98KFUM Örebro12,80

    P13 HÖJD      
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro1,50
2Simon Isaksson -98IK Westmannia1,30
3Benjamin Eklund -98IK Westmannia1,30
4David Svensson -97Stocksäters IF1,26

    P13 LÄNGD ZON      
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro5,09
2Benjamin Eklund -98IK Westmannia4,17
3Simon Isaksson -98IK Westmannia4,01
4Pontus Grandelius -98KFUM Örebro3,90
5David Svensson -97Stocksäters IF3,70
6Simon Persson -98KFUM Örebro3,41
7Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF3,41

    P13 KULA 3,0      
1Pelle Mälman -98Glanshammars IF7,11
2Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF6,86
3Erik Nyman -98Stocksäters IF6,58

    P13 SPJUT 400      
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro33,57
2Benjamin Eklund -98IK Westmannia21,72
3Simon Persson -98KFUM Örebro19,95
4Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF19,68
5Tom Johansson -99KFUM Örebro18,21
6Pelle Mälman -98Glanshammars IF17,86

    P11 60 M    Vind +3,0  
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro8,86
2Oscar Erixon -99IK Westmannia8,88
3Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF9,45
4John Enberg -00Stocksäters IF9,89
5Gustav Rohde -99Hammarby IF10,22
6Sam Lindström -00Stocksäters IF11,13

    P11 600 M      
1Oscar Erixon -99IK Westmannia1.54,9m
2Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF1.56,1m
3Gustav Rohde -99Hammarby IF2.04,6m
4Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro2.10,6m

    P11 HÖJD      
1Robin Edqvist -99KFUM Örebro1,45
2Tom Johansson -99KFUM Örebro1,30
3Anton Larsson -00KFUM Örebro1,30
4Albin Rohde -99Hammarby IF1,10
5Gustav Rohde -99Hammarby IF1,05

    P11 LÄNGD ZON      
1Oscar Erixon -99IK Westmannia4,48
2Jonathan Granath -00KFUM Örebro4,16
3Ludvig Widarsson -99KFUM Örebro4,12
4Robin Edqvist -99KFUM Örebro4,06
5Anton Larsson -00KFUM Örebro3,95
6Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF3,75
7Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF3,66
8Albin Rohde -99Hammarby IF3,66
9Tom Johansson -99KFUM Örebro3,62
10John Enberg -00Stocksäters IF3,44
11Gustav Rohde -99Hammarby IF3,41
12Sam Lindström -00Stocksäters IF2,95

    P11 KULA 2,0      
1Robin Edqvist -99KFUM Örebro9,44
2Ludvig Widarsson -99KFUM Örebro8,58
3Anton Larsson -00KFUM Örebro8,41
4Tom Johansson -99KFUM Örebro8,08
5Jonas Berg -00Kvismaredalens IF6,21
6John Enberg -00Stocksäters IF6,17

    P9 60 M  HEAT 1  Vind +0,9  
1Oscar Persson -01Frövi IK10,47Final
2Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF10,88Final
3Erik Löfstedt -01KFUM Örebro11,06Final
4Leo Enberg -02Stocksäters IF11,10Final

    P9 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Ivan Gunnarsson -01Frövi IK10,34Final
2Karl Johansson -01Stocksäters IF11,60Final
3Axel Segerlund -02Stocksäters IF12,60

    P9 60 M  FINAL  Vind +0,6  
1Ivan Gunnarsson -01Frövi IK10,07
2Oscar Persson -01Frövi IK10,42
3Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF10,58
4Erik Löfstedt -01KFUM Örebro11,02
5Leo Enberg -02Stocksäters IF11,02
6Karl Johansson -01Stocksäters IF11,47

    P9 400 M      
1Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF1.20,94
2Leo Enberg -02Stocksäters IF1.29,29
3Erik Löfstedt -01KFUM Örebro1.31,97

    P9 LÄNGD ZON      
1Ivan Gunnarsson -01Frövi IK3,42-0,7
2Oscar Persson -01Frövi IK3,17-1,3
3Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF3,14+1,0
4Erik Löfstedt -01KFUM Örebro3,040,0
5Karl Johansson -01Stocksäters IF2,80-2,0

    P9 KULA 2,0      
1Ivan Gunnarsson -01Frövi IK6,15
2Karl Johansson -01Stocksäters IF6,04
3Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF5,09

    KVINNOR 100 M      
1Evelin Hindrikes -91Kvarnsvedens FIK13,37

    KV 100 M Öbergs minne    Vind +1,4  
1Nikita Burton -94Eskilstuna FI13,12
2Louise Harker -94KFUM Örebro13,22
3Johanna Elfving -96KFUM Örebro13,49

    KVINNOR 200 M    Vind +1,3  
1Nikita Burton -94Eskilstuna FI25,92
2Sara Jernfält -93KFUM Örebro27,18
3Louise Harker -94KFUM Örebro28,68
4Hanna Nilsson -93KFUM Örebro29,38

    KVINNOR 3000 M      
1Karin Sennvall -80KFUM Örebro10.04,43

    KVINNOR HÖJD      
1Frida Sjöström -92IK Westmannia1,64

    KVINNOR LÄNGD      
1Mergime Jashari -92IK Westmannia5,25-1,5

    KVINNOR KULA      
1Mergime Jashari -92IK Westmannia9,41

    KVINNOR DISKUS      
1Malin Linder -94Filipstads IF FIK28,80
2Malin Lignell -92Stocksäters IF26,58
3Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF20,91

    F19 300 M HÄCK      
1Malin Lignell -92Stocksäters IF49,64
2Malin Linder -94Filipstads IF FIK57,29

    F17 100 M  HEAT 1  Vind +0,3  
1Nikita Burton -94Eskilstuna FI12,92Final
2Ellen Hjort -93KFUM Örebro13,10Final
3Sofia Sandgren -94KFUM Örebro13,54Final
4Hanna Nilsson -93KFUM Örebro13,90

    F17 100 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Isabell Annerfalk -93IF Hagen12,75Final
2Ellen Mattsson -94Stocksäters IF13,11Final
3Louise Harker -94KFUM Örebro13,65Final
4Sara Angelmyr -94IFK Nora13,93
5My Arvidsson -94KFUM Örebro15,48

    F17 100 M  FINAL  Vind +1,5  
1Isabell Annerfalk -93IF Hagen12,71
2Nikita Burton -94Eskilstuna FI12,91
3Ellen Mattsson -94Stocksäters IF12,97
4Ellen Hjort -93KFUM Örebro13,22
5Louise Harker -94KFUM Örebro13,46
6Sofia Sandgren -94KFUM Örebro13,59

    F17 800 M      
1Linda Gillström -94Kvarnsvedens FIK2.30,07

    F17 300 M HÄCK      
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF45,91
2Maja Dahlqvist -94Kvarnsvedens FIK46,39

    F17 HÖJD      
1Petra Levtshuk -94KFUM Örebro1,48
2Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro1,44
3Sara Angelmyr -94IFK Nora1,35

    F17 STAV      
1Malin Gillman -94Stocksäters IF3,00
2Emma Bengtsson -94KFUM Örebro2,75
3Malin Linder -94Filipstads IF FIK2,75

    F17 LÄNGD      
1Emma Bengtsson -94KFUM Örebro4,86-0,3
2Malin Gillman -94Stocksäters IF4,51-1,0
3Sara Angelmyr -94IFK Nora4,41-0,9

    F17 DISKUS 1,0      
1Malin Linder -94Filipstads IF FIK28,64

    KVINNOR SLÄGGA 4,0      
1Malin Linder -94Filipstads IF FIK26,31
2Malin Lignell -92Stocksäters IF15,64

    F15 100 M    Vind -1,5  
1Johanna Elfving -96KFUM Örebro13,40
2Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF13,59
3Emma Nordlund -95IFK Nora13,71
4Diana Andreasson -96Åsbro GoIF14,02
5Kayla Mokédé -95KFUM Örebro14,59
6Sofia Hjort -96KFUM Örebro15,31

    F15 800 M      
1Klara Eklund -96IK Westmannia2.45,26

    F15 80 M HÄCK    Vind 0,0  
1Julia Nygård -96IFK Nora13,68

    F15 HÖJD      
1Josefin Forsberg -95IK Westmannia1,48
2Julia Nygård -96IFK Nora1,40
3Johanna Elfving -96KFUM Örebro1,35

    F15 STAV      
1Emma Ronquist -95Glanshammars IF2,25

    F15 LÄNGD      
1Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF4,84-0,7
2Emma Nordlund -95IFK Nora4,79-1,3
3Julia Nygård -96IFK Nora4,68-1,3
4Johanna Elfving -96KFUM Örebro4,570,0
5Diana Andreasson -96Åsbro GoIF4,350,0
6Kayla Mokédé -95KFUM Örebro4,330,0
7Josefin Forsberg -95IK Westmannia4,18-0,8
8Elin Erixon -96IK Westmannia4,030,0
9Klara Eklund -96IK Westmannia3,91-1,4

    F15 KULA 3,0      
1Elin Erixon -96IK Westmannia8,05
2Ebba Sjöström -96IK Westmannia7,97

    F15 SPJUT 400      
1Ebba Sjöström -96IK Westmannia18,79

    F13 80 M  HEAT 1  Vind +0,5  
1Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF11,62Final
2Linnea Andersson -97Glanshammars IF11,71Final
3Eunice Nilsson -98KFUM Örebro12,66
4Emelie Johansson -98Stocksäters IF13,10
5Evelina Rudolfsson -98KFUM Örebro13,64

    F13 80 M  HEAT 2  Vind -0,4  
1Ida Skoglund -97Frövi IK11,71Final
2Josefine Larsson -98Glanshammars IF12,06
3Lina Roslund -97Stocksäters IF12,45
4Ellen Sköldberg -98IK Westmannia13,11

    F13 80 M  HEAT 3  Vind +1,6  
1Fanny Ernestam -98KFUM Örebro11,29Final
2Julia Persson -98IK Westmannia11,81Final
3Emilia Andersson -98Stocksäters IF11,90Final
4Hanna Piscator -98KFUM Örebro13,35

    F13 80 M  FINAL  Vind +1,9  
1Fanny Ernestam -98KFUM Örebro11,28
2Ida Skoglund -97Frövi IK11,42
3Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF11,52
4Linnea Andersson -97Glanshammars IF11,71
5Emilia Andersson -98Stocksäters IF11,90
6Julia Persson -98IK Westmannia11,94

    F13 600 M      
1Emma Jansson -98IK Westmannia1.57,51
2Hanna Piscator -98KFUM Örebro2.04,11
3Elsa Frisén -97Stocksäters IF2.04,15
4Eunice Nilsson -98KFUM Örebro2.04,31
5Agnes Jansson -98IK Westmannia2.07,90

    F13 60 M HÄCK    Vind +1,2  
1Emma Jansson -98IK Westmannia12,40
2Agnes Jansson -98IK Westmannia12,99
3Emelie Johansson -98Stocksäters IF13,02
4Evelina Rudolfsson -98KFUM Örebro13,25

    F13 HÖJD      
1Cajsa Widén -97IK Westmannia1,50
2Elin Domberg -98KFUM Örebro1,30
3Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF1,30
4Emma Jansson -98IK Westmannia1,30
5Klara Flygare -98Glanshammars IF1,25
6Agnes Jansson -98IK Westmannia1,25
7Josefine Larsson -98Glanshammars IF1,20

    F13 LÄNGD ZON      
1Fanny Ernestam -98KFUM Örebro4,66+0,8
2Ida Skoglund -97Frövi IK4,55+0,7
3Cajsa Widén -97IK Westmannia4,49+1,4
4Lovisa Berglund -97KFUM Örebro4,41
5Julia Persson -98IK Westmannia4,28+0,5
6Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF4,19
7Linnea Andersson -97Glanshammars IF4,18
8Josefine Larsson -98Glanshammars IF4,120,0
9Emilia Andersson -98Stocksäters IF4,04
10Elin Domberg -98KFUM Örebro3,91
11Klara Flygare -98Glanshammars IF3,78
12Ellen Sköldberg -98IK Westmannia3,44
13Evelina Rudolfsson -98KFUM Örebro3,31

    F13 KULA 2,0      
1Ida Skoglund -97Frövi IK11,87
2Linn Forssell -97Motala AIF9,90
3Lina Roslund -97Stocksäters IF9,68
4Klara Flygare -98Glanshammars IF8,72
5Julia Persson -98IK Westmannia8,48
6Elsa Frisén -97Stocksäters IF8,11
7Elin Domberg -98KFUM Örebro7,94

    F13 SPJUT 400      
1Ida Skoglund -97Frövi IK30,01
2Emilia Andersson -98Stocksäters IF20,03
3Cajsa Widén -97IK Westmannia18,85
4Elsa Frisén -97Stocksäters IF18,34
5Julia Persson -98IK Westmannia17,53
6Emma Jansson -98IK Westmannia15,80
7Agnes Jansson -98IK Westmannia13,10
8Eunice Nilsson -98KFUM Örebro13,10

    F11 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Amanda Mattsson -99Stocksäters IF9,29Final
2Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF9,66
3Maja Hagelvik -00KFUM Örebro9,90
4Nathalie Hacksell -99IFK Nora9,93
5Amanda Andersson -00KFUM Örebro10,54
6Minna Johansson -00Stocksäters IF10,89

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +1,8  
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF8,91Final
2Frida Grandelius -00KFUM Örebro9,57Final
3Jessica Persson -00KFUM Örebro9,84
4Therese Knutsson -00Glanshammars IF9,86
5Elsa Karlsson -00KFUM Örebro11,24

    F11 60 M  HEAT 3  Vind 0,0  
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro9,08Final
2Linnea Nordlund -99IFK Nora9,43Final
3Emmy Andersson -99Åsbro GoIF9,60
4Ebba Löfholm -00KFUM Örebro10,23
5Linnéa Bodin -00KFUM Örebro10,46

    F11 60 M  HEAT 4  Vind 0,0  
1Josefin Edström -99Stocksäters IF9,66
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF9,83
3Arizona Eriksson -00KFUM Örebro9,88
4Mathilda Eklund -00IK Westmannia10,05
5Hanna Bäck -00Stocksäters IF11,31
6Alice Nilsson -00KFUM Örebro11,32

    F11 60 M  HEAT 5  Vind 0,0  
1Moa Seger -99Glanshammars IF9,00Final
2Agnes Linnér -99Glanshammars IF10,22
3Hanna Strandahl -00KFUM Örebro10,33
4Hanna Otterhed -99KFUM Örebro10,35
5Felicia Sandberg -00KFUM Örebro11,58

    F11 60 M  FINAL  Vind +2,0  
1Moa Seger -99Glanshammars IF8,78
2Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF8,87
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro8,97
4Amanda Mattsson -99Stocksäters IF9,26
5Linnea Nordlund -99IFK Nora9,43
6Frida Grandelius -00KFUM Örebro9,57

    F11 600 M      
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF2.00,63
2Mathilda Eklund -00IK Westmannia2.02,02
3Jessica Persson -00KFUM Örebro2.06,95
4Kajsa Jansson -00IK Westmannia2.08,82
5Linnea Nordlund -99IFK Nora2.10,52
6Arizona Eriksson -00KFUM Örebro2.10,98
7Maja Hagelvik -00KFUM Örebro2.12,88

    F11 HÖJD      
1Hanna Rynler -99Västerås FK1,43
2Hanna Högberg -99KFUM Örebro1,30
3Linnea Nordlund -99IFK Nora1,26
4Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF1,22
5Amanda Mattsson -99Stocksäters IF1,14
5Jessica Persson -00KFUM Örebro1,14
7Kajsa Jansson -00IK Westmannia1,14
8Hanna Strandahl -00KFUM Örebro1,14
9Agnes Linnér -99Glanshammars IF1,10
10Linnéa Bodin -00KFUM Örebro1,10
11Mathilda Eklund -00IK Westmannia1,10
12Felicia Sandberg -00KFUM Örebro0,80

    F11 LÄNGD ZON      
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro4,31
2Moa Seger -99Glanshammars IF4,00
3Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF3,98
4Linnea Nordlund -99IFK Nora3,96
5Hanna Rynler -99Västerås FK3,77
6Frida Grandelius -00KFUM Örebro3,70
7Amanda Mattsson -99Stocksäters IF3,67
8Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF3,60
9Hanna Högberg -99KFUM Örebro3,59
10Kajsa Jansson -00IK Westmannia3,58
11Therese Knutsson -00Glanshammars IF3,58
12Mathilda Eklund -00IK Westmannia3,54
13Josefin Edström -99Stocksäters IF3,52
14Arizona Eriksson -00KFUM Örebro3,32
15Agnes Linnér -99Glanshammars IF3,27
16Emmy Andersson -99Åsbro GoIF3,26
17Hanna Strandahl -00KFUM Örebro3,24
18Amanda Andersson -00KFUM Örebro3,09
19Hanna Otterhed -99KFUM Örebro3,05
20Ebba Löfholm -00KFUM Örebro3,01
21Nathalie Hacksell -99IFK Nora2,97
22Filippa Carenbäck -00KFUM Örebro2,91
23Alice Nilsson -00KFUM Örebro2,87
24Alice Espelund -00KFUM Örebro2,87
25Minna Johansson -00Stocksäters IF2,84
26Elsa Karlsson -00KFUM Örebro2,81
27Hanna Bäck -00Stocksäters IF2,67

    F11 KULA 2,0      
1Hanna Rynler -99Västerås FK7,96
2Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF7,51
3Kajsa Jansson -00IK Westmannia7,287,21
4Frida Grandelius -00KFUM Örebro7,287,04
5Hanna Högberg -99KFUM Örebro6,94
6Linnea Nordlund -99IFK Nora6,42
7Linnéa Bodin -00KFUM Örebro6,42
8Mathilda Eklund -00IK Westmannia6,31
9Alice Espelund -00KFUM Örebro5,41
10Clara Larsson -00Stocksäters IF5,10
11Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF4,79
12Alice Nilsson -00KFUM Örebro4,52
13Elsa Karlsson -00KFUM Örebro4,24
14Ebba Löfholm -00KFUM Örebro4,17
15Nathalie Hacksell -99IFK Nora4,05
16Felicia Sandberg -00KFUM Örebro3,99

    F9 60 M  HEAT 1  Vind +2,0  
1Minna Seger -01Glanshammars IF10,61Final
2Zara Strandgren -01Kvismaredalens IF10,79Final
3Elin Persson -02Stocksäters IF11,47Final
4Emma Johansson -02Stocksäters IF11,48

    F9 60 M  HEAT 2  Vind +1,6  
1Vera Hertzman -01Glanshammars IF11,24Final
2Ellen Eriksson -01Stocksäters IF11,25Final
3Elin Ståhl -02KFUM Örebro11,28Final
4Josefin Stenman -02Stocksäters IF11,47

    F9 60 M  FINAL  Vind +2,0  
1Minna Seger -01Glanshammars IF10,61
2Zara Strandgren -01Kvismaredalens IF10,88
3Vera Hertzman -01Glanshammars IF10,95
4Ellen Eriksson -01Stocksäters IF11,09
5Elin Ståhl -02KFUM Örebro11,21
6Elin Persson -02Stocksäters IF11,38

    F9 400 M      
1Minna Seger -01Glanshammars IF1.29,33
2Emma Johansson -02Stocksäters IF1.29,72
3Elin Lager -02KFUM Örebro1.38,49

    F9 LÄNGD ZON      
1Zara Strandgren -01Kvismaredalens IF3,260,0
2Elin Persson -02Stocksäters IF3,11+1,2
3Emma Johansson -02Stocksäters IF2,90-0,2
4Elin Lager -02KFUM Örebro2,86+0,4
5Elin Ståhl -02KFUM Örebro2,71-0,7
6Vera Hertzman -01Glanshammars IF2,47-1,7
7Denise Bernhammar -02Stocksäters IF2,20-0,6

    F9 KULA 2,0      
1Emma Johansson -02Stocksäters IF5,05
2Valantina Mourad -01Kvismaredalens IF5,04
3Elin Lager -02KFUM Örebro4,83
4Denise Bernhammar -02Stocksäters IF4,17

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram