Stocksätersspelen i Hallsberg 14 juni

  Stocksäters IF arrangerade på Transtensvallen
 
  Resultatlista kompletterad med hopp- och kastserier (pdf)
 
    MÄN 100 M    Vind +3,4  
1Daniel Sandberg -78Frövi IK11,70

    MÄN 800 M      
1Henrik Astfors -87Västerås FK1.54,18
2Martin Stjernlöf -87Turebergs FK1.55,87
3Kristoffer Fransson -89Turebergs FK1.56,28
4Daniel Gleimar -92Ludvika FFI1.57,84
5Tomas Bjurström -87KFUM Örebro1.58,40
6Albin Olausson -92Åsbro GoIF1.58,57
7Jakob Lillberg -92Västerås FK1.59,71
8Selman Özkan -91Hammarby IF2.01,80
9Tomas Hultgren -91Ludvika FFI2.02,09

    MÄN 3000 M      
1Niklas Jonsson -92Hammarby IF9.17,42
2Filip Segerberg -90Hammarby IF9.18,10
3Fredrick Djupström -68Glanshammars IF9.26,06
4Fredrik Grimborg -90IF Linden9.28,16
5Patrik Nilsson -91Hammarby IF9.48,68
6Christopher Ljung -92Hammarby IF10.06,64
7Fredrik Ekenberg -92KFUM Örebro10.19,58

    MÄN LÄNGD      
1Börje Nordin -50Åsbro GoIF5,25+1,9

    P17 100 M    Vind +3,4  
1Robin Nordkvist -93Huddinge AIS11,55
2Oskar Norström -93Stocksäters IF11,79
3Geir Thyresson -93Stocksäters IF12,49
4Axel Frisén -93Stocksäters IF12,86

    P17 300 M HÄCK      
1Viktor Eriksson -92Turebergs FK44,13

    P17 HÖJD      
1Oskar Norström -93Stocksäters IF1,87
2Robin Nordkvist -93Huddinge AIS1,81
3Geir Thyresson -93Stocksäters IF1,75

    P17 STAV      
1Oskar Norström -93Stocksäters IF4,22
2Axel Frisén -93Stocksäters IF3,62
-Dennis Fransson-Bergetoft -92KFUM Örebro0,00

    P17 LÄNGD      
1Gustav Fridh -93Huddinge AIS5,89+3,15,79 0,0

    P17 KULA 5,0      
1Geir Thyresson -93Stocksäters IF9,80

    P15 100 M    Vind +2,8  
1Fredrick Ekholm -94Huddinge AIS11,45
2Emil Nordin-Jansson -95Glanshammars IF13,74
3Adam Filmby -95Glanshammars IF13,88
4Oskar Öholm -95KFUM Örebro14,04

    P15 800 M      
1Nicklas Arvidsson -95IK Westmannia2.37,31

    P15 HÖJD      
1Fredrick Ekholm -94Huddinge AIS1,90
2Joar Thyresson -95Stocksäters IF1,55
-Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro0,00

    P15 STAV      
1Joar Thyresson -95Stocksäters IF2,82

    P15 LÄNGD      
1Emil Nordin-Jansson -95Glanshammars IF4,28+2,94,07 +1,9
2Adam Filmby -95Glanshammars IF4,20+2,44,13 +0,5

    P15 SPJUT 600      
1Christian Hämäläinen -94Råby-Rekarne FIF44,56
2Fredrick Ekholm -94Huddinge AIS37,10

    P13 80 M    Vind +3,5  
1Albin Lager -96KFUM Örebro10,36
2William Bergenarp -96Glanshammars IF11,21
3David Svensson -97Stocksäters IF11,98

    P13 600 M      
1Maximilian Markl -96IK Westmannia1.48,18
2Christian Edström -96Stocksäters IF2.09,24

    P13 60 M HÄCK    Vind +3,3  
1Maximilian Markl -96IK Westmannia11,97

    P13 HÖJD      
1Albin Lager -96KFUM Örebro1,64
2Hampus Edqvist -96Mosjö FK1,40

    P13 LÄNGD ZON      
1William Bergenarp -96Glanshammars IF4,73+1,3
2Jesper Frykholm -96Glanshammars IF4,40+2,34,39 +2,0
3Maximilian Markl -96IK Westmannia4,40+1,5
4David Svensson -97Stocksäters IF3,97+1,8

    P13 KULA 3,0      
1Hampus Edqvist -96Mosjö FK10,17
2William Bergenarp -96Glanshammars IF9,60

    P13 SPJUT 400      
1Albin Lager -96KFUM Örebro42,44
2Hampus Edqvist -96Mosjö FK32,52
3William Bergenarp -96Glanshammars IF28,53

    P11 60 M  HEAT 1  Vind +1,4  
1Ludvig Renberg -99KFUM Örebro9,45Final
2Martin Askengren -98KFUM Örebro10,10Final
3Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro10,40Final
4Kevin Gustafsson -99IFK Nora11,42

    P11 60 M  HEAT 2  Vind +1,0  
1Gustaf Montin -98KFUM Örebro9,28Final
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro9,65Final
3Hampus Nordin-Jansson -99Glanshammars IF10,17Final

    P11 60 M  FINAL  Vind +2,6  
1Gustaf Montin -98KFUM Örebro9,32
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro9,45
3Ludvig Renberg -99KFUM Örebro9,75
4Hampus Nordin-Jansson -99Glanshammars IF10,17
5Martin Askengren -98KFUM Örebro10,19
6Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro10,51

    P11 600 M      
1Jack Karlsson -99KFUM Örebro1.58,16
2Gustaf Montin -98KFUM Örebro2.01,13
3Ludvig Renberg -99KFUM Örebro2.10,78
4Kevin Gustafsson -99IFK Nora2.31,29

    P11 HÖJD      
1Robin Edqvist -99Mosjö FK1,33
2Ludvig Renberg -99KFUM Örebro1,18
3Kevin Gustafsson -99IFK Nora1,00

    P11 LÄNGD ZON      
1Gustaf Montin -98KFUM Örebro4,18+2,94,00 +1,7
2Ludvig Renberg -99KFUM Örebro3,75+2,0
3Martin Askengren -98KFUM Örebro3,60+1,5
4Samuel Andersson -99IFK Nora3,42+3,63,37 +2,0
5Hampus Nordin-Jansson -99Glanshammars IF3,40+2,23,35 +1,3
6Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro3,25+1,9
7Kevin Gustafsson -99IFK Nora3,00+0,3

    P11 KULA 2,0      
1Ludvig Renberg -99KFUM Örebro7,65
2Erik Nyman -98Stocksäters IF6,90
3Kevin Gustafsson -99IFK Nora5,24

    P9 60 M    Vind +2,1  
1Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF9,92
2Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF10,20
3Melker Karlsson -01KFUM Örebro10,34
4Filip Ernkrans -00Stocksäters IF11,24
5Oskar Larsson -00Kvismaredalens IF11,35

    P9 400 M      
1Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF1.16,53
2Melker Karlsson -01KFUM Örebro1.23,09

    P9 LÄNGD ZON      
1Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF3,48+2,53,35 +1,7
2Oskar Larsson -00Kvismaredalens IF2,74+2,52,71 +2,0
3Filip Ernkrans -00Stocksäters IF2,66+1,7

    P9 KULA 2,0      
1Jonas Berg -00Kvismaredalens IF5,39
2Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF4,91

    KVINNOR 100 M    Vind +0,5  
1Julia Skugge -88Glanshammars IF11,83

    K 100 M ÖBERGS MINNE    Vind +1,9  
1Julia Skugge -88Glanshammars IF11,80
2Ellen Mattsson -94Stocksäters IF12,95
3Louise Harker -94Mosjö FK13,44
4Emma Nordlund -95IFK Nora13,64

    KVINNOR 200 M    Vind +0,6  
1Rebecca Högberg -84KFUM Örebro25,02
2Johanna Winnansson -93Turebergs FK28,39

    KVINNOR 800 M      
1Emma Jansson -91Ludvika FFI2.22,40

    KVINNOR LÄNGD      
1Sandra Sääw -87KFUM Örebro5,38+4,55,14 +1,4

    KVINNOR DISKUS      
1Sandra Andersson -90KFUM Arvika46,73
2Matilda Gunnarsson -90Västerås FK44,87

    F17 100 M    Vind +0,5  
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro12,91
2Camilla Björkgren -93Stocksäters IF13,44
3Diana Doss -93KFUM Örebro13,75
4Emma Classon -93Stocksäters IF13,86

    F17 800 M      
1Jenny Almqvist -92IK Westmannia2.24,36
2Johanna Hultgren -93Ludvika FFI2.36,67

    F17 300 M HÄCK  HEAT 1    
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF46,31
2Johanna Tysell -93Turebergs FK48,55
3Ellen Hjort -93KFUM Örebro49,89
4Malin Lignell -92Stocksäters IF53,71

    F17 300 M HÄCK  HEAT 2    
1Rebecca Andersson -93IFK Nora52,07
2Diana Doss -93KFUM Örebro53,40

    F17 300 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF46,31
2Johanna Tysell -93Turebergs FK48,55
3Ellen Hjort -93KFUM Örebro49,89
4Rebecca Andersson -93IFK Nora52,07
5Diana Doss -93KFUM Örebro53,40
6Malin Lignell -92Stocksäters IF53,71

    F17 HÖJD      
1Frida Sjöström -92IK Westmannia1,63
2Sofie Hallström -92KFUM Örebro1,48

    F17 KULA 3,0      
1Jennie Söderholm -93Västerås FK13,04
2Maria Wennlund -93Filipstads FIK11,51
3Rebecca Andersson -93IFK Nora8,61

    F17 DISKUS 1,0      
1Heidi Schmidt -93Täby IS40,10
2Maria Wennlund -93Filipstads FIK35,47
3Jennie Söderholm -93Västerås FK32,30
4Malin Lignell -92Stocksäters IF23,02
5Emma Claesson -93Stocksäters IF18,73

    F15 100 M    Vind +1,7  
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF12,96
2Louise Harker -94Mosjö FK13,34
3Emma Nordlund -95IFK Nora13,46
4Sofia Sandgren -94KFUM Örebro13,54
5Sara Angelmyr -94IFK Nora13,86

    F15 800 M      
1Agnes Sjöström -94IK Westmannia2.19,59
2Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF2.22,97
3Julia Blomberg -94Mosjö FK2.30,55
4Filippa Afzelius -94Mosjö FK2.33,44
5Josefin Forsberg -95IK Westmannia3.00,15

    F15 80 M HÄCK    Vind +2,9  
1Sara Angelmyr -94IFK Nora13,00

    F15 HÖJD      
1Petra Levtshuk -94Mosjö FK1,55
2Agnes Sjöström -94IK Westmannia1,44
3Josefin Forsberg -95IK Westmannia1,40

    F15 STAV      
1Malin Gillman -94Stocksäters IF2,72
2Jessica Nilsson -94Stocksäters IF2,52
3Emma Bengtson -94KFUM Örebro2,52
4Malin Linder -94IFK Kristinehamn2,22

    F15 LÄNGD      
1Emma Nordlund -95IFK Nora4,70+1,8
2Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF4,70+1,7
3Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF4,56+1,7
4Emma Bengtsson -94KFUM Örebro4,53+2,14,42 +0,9
5Sandra Larsson -94Ludvika FFI4,53+1,9
6Sara Angelmyr -94IFK Nora4,48+1,7
7Malin Gillman -94Stocksäters IF4,05+1,8
8Josefin Forsberg -95IK Westmannia3,81+2,0

    F15 KULA 3,0      
1Sandra Larsson -94Ludvika FFI10,30
2Malin Gillman -94Stocksäters IF9,65
3Erica Lignell -94Stocksäters IF7,21

    F15 SPJUT 400      
1Malin Linder -94IFK Kristinehamn27,99
2Sandra Larsson -94Ludvika FFI26,28
3Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF22,93
4Erica Lignell -94Stocksäters IF18,29

    F13 80 M  HEAT 1  Vind +2,4  
1Matilda Herngren -97IF Hagen11,30Final
2Anna Hildingsson -96Glanshammars IF11,40Final
3Sofia Hultgren -97Ludvika FFI11,75Final
4Victoria Tesell -96Stocksäters IF12,07Final
5Sofia Hjort -96KFUM Örebro12,30
6Hanna Skytt -96Stocksäters IF13,91

    F13 80 M  HEAT 2  Vind +1,8  
1Anna Westher -97KFUM Örebro10,70Final
2Johanna Elfving -96KFUM Örebro10,72Final
3Lovisa Berglund -97KFUM Örebro12,21
4Frida Larsson -97Åsbro GoIF13,02
5Elin Skytt -97Stocksäters IF13,67

    F13 80 M  FINAL  Vind +1,7  
1Anna Westher -97KFUM Örebro10,80
2Johanna Elfving -96KFUM Örebro10,97
3Matilda Herngren -97IF Hagen11,36
4Anna Hildingsson -96Glanshammars IF11,48
5Sofia Hultgren -97Ludvika FFI11,70
6Victoria Tesell -96Stocksäters IF12,07

    F13 600 M      
1Signe Flygare -96Glanshammars IF1.49,42
2Sofia Hultgren -97Ludvika FFI1.51,91
3Anna Westher -97KFUM Örebro1.53,18

    F13 60 M HÄCK    Vind +3,3  
1Anna Westher -97KFUM Örebro10,31
2Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro11,01
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro11,55
4Elsa Frisén -97Stocksäters IF12,64
5Frida Larsson -97Åsbro GoIF13,84

    F13 HÖJD      
1Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro1,45

    F13 LÄNGD ZON      
1Signe Flygare -96Glanshammars IF4,70+2,34,55 +2,0
2Johanna Elfving -96KFUM Örebro4,60+1,7
3Anna Hildingsson -96Glanshammars IF4,34+1,3
4Matilda Herngren -97IF Hagen4,28+3,04,24 +0,7
5Victoria Tesell -96Stocksäters IF4,27+4,54,20 +1,2
6Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro4,17+4,01,79 +1,3
7Lovisa Berglund -97KFUM Örebro4,16+1,9
8Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF3,83+3,93,78 +0,5
9Elin Skytt -97Stocksäters IF3,38+1,3

    F13 KULA 2,0      
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF11,77
2Ebba Sjöström -96IK Westmannia8,36
3Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF8,14
4Matilda Herngren -97IF Hagen6,82
5Hanna Skytt -96Stocksäters IF5,51

    F13 SPJUT 400      
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF25,63
2Elsa Frisén -97Stocksäters IF16,28
3Emilia Andersson -98Stocksäters IF15,87
4Rebecca Edberg -98IK Westmannia13,30

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +3,3  
1Johanna Furhoff -99IF Hagen9,08Final
2Emilia Andersson -98Stocksäters IF9,24Final
3Klara Flygare -98Glanshammars IF9,50
4Amanda Jansson -99IK Westmannia10,02
5Julia Jovander -99Stocksäters IF10,72

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +1,3  
1Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF9,22Final
2Julia Persson -98IK Westmannia9,38Final
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro9,40Final
4Linnea Nordlund -99IFK Nora9,66
5Agnes Linnér -99Glanshammars IF10,66

    F11 60 M  HEAT 3  Vind +1,1  
1Fanny Ernestam -98KFUM Örebro9,09Final
2Sofie Löfberg -98Stocksäters IF9,50
3Emmy Andersson -99Åsbro GoIF9,86
4Sabina Forsberg -98Glanshammars IF9,88
5Caroline Käck -99Stocksäters IF11,58

    F11 60 M  FINAL  Vind +3,5  
1Fanny Ernestam -98KFUM Örebro9,10
2Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF9,14
3Johanna Furhoff -99IF Hagen9,14
4Fanny Runheim -99KFUM Örebro9,25
5Emilia Andersson -98Stocksäters IF9,36
6Julia Persson -98IK Westmannia9,49

    F11 600 M      
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF2.07,66
2Emma Jansson -98IK Westmannia2.09,68
3Agnes Linnér -99Glanshammars IF2.23,94

    F11 HÖJD      
1Alice Evebring -99IF Hagen1,22
2Julia Persson -98IK Westmannia1,18
3Emma Jansson -98IK Westmannia1,18
4Johanna Furhoff -99IF Hagen1,18
5Josefine Larsson -98Glanshammars IF1,14
6Josefin Edström -99Stocksäters IF1,14
7Ida Olsson -99IF Hagen1,14
8Sofie Löfberg -98Stocksäters IF1,14
9Rebecca Edberg -98IK Westmannia1,00
10Linnea Nordlund -99IFK Nora0,95
11Caroline Käck -99Stocksäters IF0,90

    F11 LÄNGD ZON      
1Fanny Ernestam -98KFUM Örebro4,33+1,3
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro4,23+1,9
3Josefine Larsson -98Glanshammars IF4,18+3,94,07 +1,9
4Emilia Andersson -98Stocksäters IF4,10+3,23,86 +0,4
5Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF4,08+2,93,78 +1,1
6Julia Persson -98IK Westmannia4,07+1,0
7Johanna Furhoff -99IF Hagen4,03+3,63,64 +1,7
8Klara Flygare -98Glanshammars IF3,90+0,1
9Emma Jansson -98IK Westmannia3,84+3,33,71 +1,3
10Ida Olsson -99IF Hagen3,78+2,13,70 +1,7
11Alice Evebring -99IF Hagen3,72+1,9
12Sabina Forsberg -98Glanshammars IF3,60+2,93,59 +1,5
13Josefin Edström -99Stocksäters IF3,42+2,0
14Agnes Linnér -99Glanshammars IF3,33+3,03,16 +1,7
15Linnea Nordlund -99IFK Nora3,14+2,12,41 +1,9

    F11 KULA 2,0      
1Klara Flygare -98Glanshammars IF7,40
2Julia Persson -98IK Westmannia7,28
3Ida Olsson -99IF Hagen7,13
4Rebecca Edberg -98IK Westmannia6,79
5Josefine Larsson -98Glanshammars IF6,26
6Alice Evebring -99IF Hagen5,69
7Linnea Nordlund -99IFK Nora5,56
8Amanda Jansson -99IK Westmannia5,47
9Maria Karlsson -99Stocksäters IF3,18

    F9 60 M    Vind +2,2  
1Klara Magnusson -00IF Hagen9,65
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF9,77
3Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF10,22

    F9 400 M      
1Klara Magnusson -00IF Hagen1.17,18
2Kajsa Jansson -00IK Westmannia1.24,73
3Filippa Markl -00IK Westmannia1.27,55

    F9 LÄNGD ZON      
1Klara Magnusson -00IF Hagen3,83+2,43,78 +1,2
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF3,62+2,0
3Kajsa Jansson -00IK Westmannia3,38+0,6
4Therese Knutsson -00Glanshammars IF3,33+1,5
5Filippa Markl -00IK Westmannia2,77+2,42,76 +2,0
6Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS2,33+0,4

    F9 KULA 2,0      
1Kajsa Jansson -00IK Westmannia5,26
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF4,99
3Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF4,87
4Filippa Markl -00IK Westmannia4,34

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram