RESULTATLISTA I PDF-FORMAT    NA-reportage

  Resultat Stocksätersspelen 3 juni 2012

  Stocksäters IF arrangerade på Transtensvallen i Hallsberg
  Tävlingsledare: Örjan Frisén
 
    MÄN 100 M    Vind -1,4  
1Phanomsak Lansa -94Stocksäters IF12,21

    MÄN 200 M    Vind +1,5  
1Lucas Järpsjö -97Mariestads AIF26,21
2Sebastian Knutsson -95Mariestads AIF26,57

    MÄN 800 M      
1Tomas Hultgren -91KFUM Örebro2.00,96
2Jonathan Waern -86KFUM Örebro2.03,52

    MÄN 3000 M      
1Johan Ingjald -87IF Start10.15,22

    MÄN HÖJD      
1Phanomsak Lansa -94Stocksäters IF1,55

    MÄN LÄNGD      
1Phanomsak Lansa -94Stocksäters IF5,210,0

    P17 100 M    Vind -1,4  
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF12,15
2Sebastian Knutsson -95Mariestads AIF12,40

    P17 800 M      
1Oscar Östebo -96Glanshammars IF2.21,49

    P17 LÄNGD      
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF5,80-0,8
2Anton Östebo -96Glanshammars IF5,29-0,3

    P17 KULA 5,0      
1Albin Lager -96KFUM Örebro12,44

    P17 DISKUS 1,5      
1Albin Lager -96KFUM Örebro44,54

    P15 100 M    Vind +0,3  
1Lucas Järpsjö -97Mariestads AIF12,35
2Gustav Svedberg -98Karlskoga FIF13,35
3Pelle Mälman -98Glanshammars IF13,64
4David Svensson -97Stocksäters IF13,79
5Andreas Holm -98KFUM Örebro15,13

    P15 800 M      
1Gustav Svedberg -98Karlskoga FIF2.41,63
2Simon Persson -98KFUM Örebro2.49,59

    P15 100 M HÄCK    Vind -0,2  
1Gustav Svedberg -98Karlskoga FIF20,41

    P15 LÄNGD      
1David Svensson -97Stocksäters IF4,16+0,1
2Andreas Holm -98KFUM Örebro3,65-0,9
3Simon Persson -98KFUM Örebro3,64-0,5

    P15 KULA 4,0      
1Pelle Mälman -98Glanshammars IF10,70

    P15 SPJUT 600      
1Pelle Mälman -98Glanshammars IF26,80
2Simon Persson -98KFUM Örebro21,37

    P13 80 M    Vind -1,4  
1Filip Skoog -99Västerås FK11,28
2Oskar Eriksson -99IK Westmannia11,41
3Gustav Karlsson -00KFUM Örebro11,53
4Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF12,10
5Simon Lövgren -00Stocksäters IF13,28
6William Rågstad -00Stocksäters IF13,58

    P13 800 M      
1Aron Borg -99Götlunda IF2.21,15

    P13 HÖJD      
1Oskar Eriksson -99IK Westmannia1,49
2=Robin Edqvist -99KFUM Örebro1,41
2=Filip Skoog -99Västerås FK1,41
4Aron Borg -99Götlunda IF1,41

    P13 LÄNGD ZON      
1Oskar Eriksson -99IK Westmannia4,820,0
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro4,75+0,8
3William Rågstad -00Stocksäters IF3,66+0,6
4Simon Lövgren -00Stocksäters IF3,37-0,1

    P13 KULA 3,0      
1Oskar Eriksson -99IK Westmannia10,51
2Robin Edqvist -99KFUM Örebro9,92
3Isak Johansson -00Stocksäters IF7,70
4Jonas Berg -00Kvismaredalens IF7,33

    P13 SPJUT 400      
1Aron Borg -99Götlunda IF36,26
2Filip Skoog -99Västerås FK32,24
3Robin Edqvist -99KFUM Örebro31,49
4Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro31,36
5Melker Forsberg -01Glanshammars IF20,75
6Jonas Berg -00Kvismaredalens IF20,23

    P11 60 M  HEAT 1  Vind +0,3  
1Daniel Malmgren -01Stocksäters IF9,36Final
2Amir Musa -01KFUM Örebro9,56Final
3Erik Franzén -01KFUM Örebro9,63Final
4Erik Löfstedt -01KFUM Örebro10,34

    P11 60 M  HEAT 2  Vind +0,4  
1Linus Strand -01KFUM Örebro9,38Final
2Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro9,46Final
3Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro9,59Final
4Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro9,81

    P11 60 M  FINAL  Vind -0,7  
1Daniel Malmgren -01Stocksäters IF9,30
2Linus Strand -01KFUM Örebro9,36
3Amir Musa -01KFUM Örebro9,49
4Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro9,51
5Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro9,52
6Erik Franzén -01KFUM Örebro9,61

    P11 600 M      
1Melker Forsberg -01Glanshammars IF2.05,21
2Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF2.05,61
3Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro2.08,01
4Erik Löfstedt -01KFUM Örebro2.12,31

    P11 HÖJD      
1Daniel Malmgren -01Stocksäters IF1,36
2Hugo Karlsson -01Götlunda IF1,14
3Even Tame -02IFK Nora0,85

    P11 LÄNGD ZON      
1Daniel Malmgren -01Stocksäters IF4,12+1,8
2Amir Musa -01KFUM Örebro3,94+0,8
3Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro3,91+0,8
4Linus Strand -01KFUM Örebro3,87+0,8
5Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro3,83+1,9
6Hugo Karlsson -01Götlunda IF3,79+2,13,70 +0,9
7Melker Forsberg -01Glanshammars IF3,76+0,1
8Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro3,68+0,3
9Erik Löfstedt -01KFUM Örebro3,420,0
10Even Tame -02IFK Nora2,460,0

    P11 KULA 2,0      
1Hugo Karlsson -01Götlunda IF10,01
2Daniel Malmgren -01Stocksäters IF8,80
3Amir Musa -01KFUM Örebro8,31
4Even Tame -02IFK Nora5,35

    P9 60 M    Vind +0,1  
1Pelle Karlsson -03Götlunda IF10,24
2Gabriel Pettersson Askling -03KFUM Örebro10,47
3Ryan Malmgren -03Stocksäters IF11,14
4Anton Högkvist -04Åsbro GoIF11,32
5Noel Helmersson -04Stocksäters IF12,34
6Alfons Lundquist -04Stocksäters IF12,96

    P9 400 M      
1Gabriel Pettersson Askling -03KFUM Örebro1.24,72
2Anton Högkvist -04Åsbro GoIF1.32,56
3Noel Helmersson -04Stocksäters IF1.41,16

    P9 LÄNGD ZON      
1Pelle Karlsson -03Götlunda IF3,53-0,9
2Gabriel Pettersson Askling -03KFUM Örebro3,020,0
3Ryan Malmgren -03Stocksäters IF2,86+0,4
4Anton Högkvist -04Åsbro GoIF2,75-1,0
5Alfons Lundquist -04Stocksäters IF2,46+0,1
6Noel Helmersson -04Stocksäters IF2,38+0,5

    P9 KULA 2,0      
1Ryan Malmgren -03Stocksäters IF6,45
2Pelle Karlsson -03Götlunda IF6,05
3Gabriel Pettersson Askling -03KFUM Örebro5,00
4Noel Helmersson -04Stocksäters IF4,21

    KVINNOR 100 M  HEAT 1  Vind +2,2  
1Linda Frödin Glad -93Gefle IF12,81
2Elin Johansson -93Mariestads AIF13,33
3Josefine Andreen -94IFK Nora13,98
4Emma Sivertsson -94Eskilstuna FI15,04

    KVINNOR 100 M  HEAT 2  Vind +2,4  
1Elin Östlund -91KFUM Örebro12,36
2Hanna Wiss -91KFUM Örebro12,49
3Madeleine Eriksson -93Gefle IF12,75
4Emilie Strandberg -94Eskilstuna FI13,22

    KVINNOR 100 M  SAMLAD LISTA    
1Elin Östlund -91KFUM Örebro12,36
2Hanna Wiss -91KFUM Örebro12,49
3Madeleine Eriksson -93Gefle IF12,75
4Linda Frödin Glad -93Gefle IF12,81
5Emilie Strandberg -94Eskilstuna FI13,22
6Elin Johansson -93Mariestads AIF13,33
7Josefine Andreen -94IFK Nora13,98
8Emma Sivertsson -94Eskilstuna FI15,04

    KVINNOR ÖBERGS MINNE    Vind -0,8  
1Elin Östlund -91KFUM Örebro12,32
2Hanna Wiss -91KFUM Örebro12,56
3Madeleine Eriksson -93Gefle IF12,66
4Emilie Strandberg -94Eskilstuna FI13,18
5Elin Johansson -93Mariestads AIF13,25
-Linda Frödin Glad -93Gefle IFej start

    KVINNOR 200 M  HEAT 1  Vind -0,5  
1Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF28,67
2Diana Andreasson -96Åsbro GoIF28,94
3Hanna Otterhed -99KFUM Örebro31,80

    KVINNOR 200 M  HEAT 2  Vind -0,2  
1Moa Seger -99Glanshammars IF28,19
2Josefine Andreen -94IFK Nora29,78
3Sabina Forsberg -98Glanshammars IF29,78
4Linnea Nordlund -99IFK Nora29,89

    KVINNOR 200 M  HEAT 3  Vind +0,2  
1Linda Frödin Glad -93Gefle IF26,24
2Emilie Strandberg -94Eskilstuna FI27,42
3Malin Lignell -92Stocksäters IF27,54
4Elin Johansson -93Mariestads AIF27,76
5Hanna Karlsson -97IFK Nora27,94
6Johanna Elfving -96KFUM Örebro29,07

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA    
1Linda Frödin Glad -93Gefle IF26,24
2Emilie Strandberg -94Eskilstuna FI27,42
3Malin Lignell -92Stocksäters IF27,54
4Elin Johansson -93Mariestads AIF27,76
5Hanna Karlsson -97IFK Nora27,94
6Moa Seger -99Glanshammars IF28,19
7Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF28,67
8Diana Andreasson -96Åsbro GoIF28,94
9Johanna Elfving -96KFUM Örebro29,07
10Josefine Andreen -94IFK Nora29,78
11Sabina Forsberg -98Glanshammars IF29,78
12Linnea Nordlund -99IFK Nora29,89
13Hanna Otterhed -99KFUM Örebro31,80

    KVINNOR 3000 M      
1Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö FK11.10,62

    KVINNOR LÄNGD      
1Hanna Wiss -91KFUM Örebro5,580,0
2Emma Sivertsson -94Eskilstuna FI4,14+2,93,95 +1,9

    F19 300 M HÄCK      
1Madeleine Eriksson -93Gefle IF44,78
2Stina M Jansson -94Gefle IF46,42
-Malin Lignell -92Stocksäters IF50,57ut.tävl

    F17 100 M    Vind +3,2  
1Johanna Elfving -96KFUM Örebro13,83
2Diana Andreasson -96Åsbro GoIF13,88

    F17 LÄNGD      
1Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF4,81+1,8
2Elin Erixon -96IK Westmannia4,51+0,5
3Diana Andreasson -96Åsbro GoIF4,17+1,0

    F17 KULA 3,0      
1Elin Erixon -96IK Westmannia9,51

    F15 100 M    Vind +0,4  
1Linnea Andersson -97Glanshammars IF13,61
2Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF13,67
3Eunice Nilsson -98KFUM Örebro14,31
4Ellen Sköldberg -98IK Westmannia15,09
5Lovisa Larsson -98KFUM Örebro16,07

    F15 80 M HÄCK    Vind +0,1  
1Eunice Nilsson -98KFUM Örebro14,44

    F15 HÖJD      
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF1,48

    F15 LÄNGD      
1Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF4,54+1,0
2Josefine Larsson -98Glanshammars IF4,38+1,6
3Eunice Nilsson -98KFUM Örebro4,34+1,3
4Ellen Sköldberg -98IK Westmannia3,980,0
5Lovisa Larsson -98KFUM Örebro3,35+0,5

    F15 KULA 3,0      
1Amanda Malmehed -98Linköpings GIF10,84
2Sabina Forsberg -98Glanshammars IF9,93
3Rebecca Edberg -98IK Westmannia9,64

    F15 SPJUT 400      
1Amanda Malmehed -98Linköpings GIF26,03
2Rebecca Edberg -98IK Westmannia24,47

    F13 80 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF11,06Final
2Linnea Nordlund -99IFK Nora11,34Final
3Ella Hedborg -99KFUM Örebro12,06Final
4Hanna Otterhed -99KFUM Örebro12,24

    F13 80 M  HEAT 2  Vind +1,2  
1Therese Knutsson -00Glanshammars IF12,13Final
2Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF12,23Final
3Elin Nyqvist -99KFUM Örebro12,38
4Hanna Säfström -00KFUM Örebro12,80
-Ella Moberg -99Västerås FKdiskv.

    F13 80 M  HEAT 3  Vind -1,1  
1Moa Seger -99Glanshammars IF10,91Final
2Lisa Klasenius -00KFUM Örebro12,32
3Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro12,45
4Ebba Löfholm -00KFUM Örebro13,83
5Alice Nilsson -00KFUM Örebro13,94

    F13 80 M  FINAL  Vind +1,8  
1Moa Seger -99Glanshammars IF10,90
2Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF11,29
3Linnea Nordlund -99IFK Nora11,56
4Ella Hedborg -99KFUM Örebro12,15
5Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF12,26
6Therese Knutsson -00Glanshammars IF12,35

    F13 600 M      
1Tilda Lundström -99Eskilstuna FI1.53,74
2Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF1.55,75
3Lisa Brorson -99KFUM Örebro2.02,20

    F13 60 M HÄCK    Vind +1,6  
1Ella Moberg -99Västerås FK10,55
2Linnea Nordlund -99IFK Nora10,71
3Ebba Löfholm -00KFUM Örebro13,89

    F13 HÖJD      
1Hanna Rynler -99Västerås FK1,54
2Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro1,41
3Ella Moberg -99Västerås FK1,41
4Hanna Säfström -00KFUM Örebro1,19
5Ebba Löfholm -00KFUM Örebro1,09
6Anna Billman -00Stocksäters IF1,09

    F13 LÄNGD ZON      
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro4,950,0
2Linnea Nordlund -99IFK Nora4,57+0,7
3Ella Moberg -99Västerås FK4,52+0,4
4Hanna Rynler -99Västerås FK4,49+0,8
5Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF4,180,0
6Frida Grandelius -00KFUM Örebro4,09+0,4
7Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF4,090,0
8Lisa Klasenius -00KFUM Örebro3,95+0,1
9Lisa Brorson -99KFUM Örebro3,86-0,4
10Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro3,79+0,8
11Hanna Säfström -00KFUM Örebro3,560,0
12Ella Hedborg -99KFUM Örebro3,54+0,3
13Anna Billman -00Stocksäters IF3,470,0
14Elsa Karlsson -00KFUM Örebro3,190,0

    F13 KULA 2,0      
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF10,78
2Hanna Rynler -99Västerås FK9,35
3Frida Grandelius -00KFUM Örebro8,88
4Lisa Klasenius -00KFUM Örebro8,21
5Alice Nilsson -00KFUM Örebro7,63
6Elsa Karlsson -00KFUM Örebro7,15
7Felicia Sandberg -00KFUM Örebro6,22

    F13 SPJUT 400      
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF29,13
2Frida Grandelius -00KFUM Örebro22,60
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro21,00
4Elsa Karlsson -00KFUM Örebro19,02
5Alice Nilsson -00KFUM Örebro16,33
6Ella Hedborg -99KFUM Örebro14,34
7Elin Nyqvist -99KFUM Örebro10,48
8Lisa Brorson -99KFUM Örebro10,32
9Felicia Sandberg -00KFUM Örebro10,14

    F11 60 M  HEAT 1  Vind -0,4  
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,08Final
2Julia Sjömark -02Glanshammars IF9,74Final
3Emilia Malmehed -01Linköpings GIF10,05
4Vera Hertzman -01Glanshammars IF10,21
5Josefin Stenman -02Stocksäters IF10,45

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -0,1  
1Minna Seger -01Glanshammars IF9,53Final
2Zandra Lindén -02IFK Nora9,66Final
3Clara Bernhult -02KFUM Örebro9,74Final
4Johanna Sedström -02Åsbro GoIF10,42
5Linnea Holm -01KFUM Örebro10,45
6Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF10,86

    F11 60 M  HEAT 3  Vind -0,1  
1Klara Frih -02Åsbro GoIF9,52Final
2Amira Musa -01KFUM Örebro10,49
3Maja Persson -02Stocksäters IF10,76
4Clara Larsson -01KFUM Örebro10,99
5Maja Nilsson -02KFUM Örebro11,72

    F11 60 M  FINAL  Vind +1,1  
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,11
2Klara Frih -02Åsbro GoIF9,33
3Minna Seger -01Glanshammars IF9,66
4Julia Sjömark -02Glanshammars IF9,80
5Zandra Lindén -02IFK Nora9,89
6Clara Bernhult -02KFUM Örebro10,01

    F11 600 M      
1Minna Seger -01Glanshammars IF2.13,80
2Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF2.23,57
3Emelie Lindgren -02Glanshammars IF2.24,54

    F11 HÖJD      
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro1,31
2Klara Frih -02Åsbro GoIF1,22
3Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1,18
4Emilia Malmehed -01Linköpings GIF1,18
5Johanna Sedström -02Åsbro GoIF1,10

    F11 LÄNGD ZON      
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro4,17+1,0
2Emilia Malmehed -01Linköpings GIF3,58+1,5
3Klara Frih -02Åsbro GoIF3,52-0,3
4Julia Sjömark -02Glanshammars IF3,49-0,9
5Minna Seger -01Glanshammars IF3,48+0,7
6Johanna Sedström -02Åsbro GoIF3,46-0,9
7Elvira Forsberg -02Glanshammars IF3,40+0,4
8Zandra Lindén -02IFK Nora3,36-0,2
9Clara Bernhult -02KFUM Örebro3,25-1,0
10Vera Hertzman -01Glanshammars IF3,13-0,7
11Stina Hagberg -02Glanshammars IF3,070,0
12Clara Larsson -01KFUM Örebro2,97-0,3
13Amira Musa -01KFUM Örebro2,95+0,1
14Josefin Stenman -02Stocksäters IF2,93-0,4
15Emelie Lindgren -02Glanshammars IF2,69-0,3
16Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF2,68-1,0
17Linnea Holm -01KFUM Örebro2,65-0,1
18Maja Persson -02Stocksäters IF2,56-0,9
19Maja Nilsson -02KFUM Örebro1,93-3,1

    F11 KULA 2,0      
1Emilia Malmehed -01Linköpings GIF9,20
2Elvira Forsberg -02Glanshammars IF6,01
3Johanna Sedström -02Åsbro GoIF5,93
4Maja Nilsson -02KFUM Örebro5,66
5Linnea Holm -01KFUM Örebro5,28
6Clara Larsson -01KFUM Örebro5,12
7Amira Musa -01KFUM Örebro5,06
8Emelie Lindgren -02Glanshammars IF4,94
9Maja Persson -02Stocksäters IF4,64
10Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF4,24
11Zandra Lindén -02IFK Nora3,81

    F9 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Selma Holtbäck -03Sköllersta IF10,06Final
2Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS10,37Final
3Myra Eriksson -03Stocksäters IF10,98
4Nanna Frih -04Åsbro GoIF11,22
5Alva Nilsson -04KFUM Örebro11,56
6Vilma Svedberg -03Karlskoga FIF12,58

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -0,8  
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF10,07Final
2Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro10,18Final
3Maja Johansson -03Stocksäters IF10,52Final
4Tilda Bernhult -04KFUM Örebro10,72Final
5Amanda Sjödin -04Stocksäters IF11,53

    F9 60 M  FINAL  Vind +0,7  
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF10,17
2Selma Holtbäck -03Sköllersta IF10,18
3Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro10,45
4Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS10,75
5Maja Johansson -03Stocksäters IF10,83
6Tilda Bernhult -04KFUM Örebro10,99

    F9 400 M      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF1.20,15
2Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS1.27,50
3Maja Johansson -03Stocksäters IF1.31,32
4Amanda Sjödin -04Stocksäters IF1.43,87
5Vilma Svedberg -03Karlskoga FIF1.54.0m

    F9 LÄNGD ZON      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF3,38+0,1
2Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro3,34+2,33,16 0,0
3Selma Holtbäck -03Sköllersta IF3,290,0
4Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS3,22+1,5
5Tindra Frykholm -03Glanshammars IF3,07+0,6
6Tilda Bernhult -04KFUM Örebro3,04+2,12,99 0,0
7Myra Eriksson -03Stocksäters IF2,74+2,22,70 +0, 6
8Nanna Frih -04Åsbro GoIF2,700,0
9Amanda Sjödin -04Stocksäters IF2,66+0,1
10Maja Johansson -03Stocksäters IF2,620,0
11Alva Nilsson -04KFUM Örebro2,61+2,12,55 +0,9
12Alice Hagberg -05Glanshammars IF2,48+1,6

    F9 KULA 2,0      
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro5,53
2Maja Johansson -03Stocksäters IF4,77
3Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS4,394,35
4Tilda Bernhult -04KFUM Örebro4,394,11
5Alva Nilsson -04KFUM Örebro4,26
6Tindra Frykholm -03Glanshammars IF3,95
7Myra Eriksson -03Stocksäters IF3,48
8Amanda Sjödin -04Stocksäters IF3,41

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram