Resultat Närkespelen 21 september 2019

   Stocksäters IF och Åsbro GoIF arrangerade på Transtensvallen i Hallsberg
 
    MÄN 100 M    Vind +0,4  
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö11,45
2Rasmus Blomstrand -98Stocksäters IF11,66
3Karl-William Einarson -02Wedevågs IF12,11
4Oskar Hjelte -02Stocksäters IF12,57
5Rodney Hundermark -69IFK Nora13,31

    MÄN 800 M  (löpte tillsammans med P15)    
1William Wickholm -98KFUM Örebro1.58,46
2Rodney Hundermark -69IFK Nora2.11,67
3Pär Johansson -74Örebro AIK2.14,43
4Arturs Steinbergs -74Glanshammars IF2.21,92

    MÄN 3000 M      
1Jack Karlsson -99KFUM Örebro8.47,40
2Michael Welday -99Stocksäters IF9.01,35
3Alexander Larsson -00KFUM Örebro9.13,96
4Axel Sandberg -00KFUM Örebro9.24,70
5Oskar Hansson -97KFUM Örebro9.44,85
6Jakob Nilsson -84Örebro AIK9.58,82

    MÄN HÖJD      
1Mats Nagle -60IFK Märsta1,58


Mats Nagle
148 152 155 158 161
o   o   o   xo  xxx

    MÄN STAV      
1Karl Johansson -01Stocksäters IF3,90
2Robin Isaksson -02IFK Lidingö3,80
3Karl-William Einarson -02Wedevågs IF3,30


Karl-William Einarson
Robin Isaksson
Karl Johansson
300 310 320 330 340 350 370 380 390 405
xo  o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   xxx
-   -   -   -   -   xo  o   -   xxo xxx

    MÄN LÄNGD      
1Karl-William Einarson -02Wedevågs IF6,03

Karl-William Einarson
 572 +1,1     x +0,4   593 +01   603 +2,1   589 +0,1   598 +0,0

    MÄN KULA      
1Johan Eisler -76Åsbro GoIF10,39
2Oskar Hjelte -02Stocksäters IF8,53
3Michel Oesten -74IFK Nora8,10

Oskar Hjelte
Johan Eisler
Michel Oesten
 818   823     -   853   826   780
 984  1037  1039  1029   987   999
 810     x   797   787   753   796

    MÄN DISKUS      
1Johan Eisler -76Åsbro GoIF25,66
2Oskar Hjelte -02Stocksäters IF23,97
3Michel Oesten -74IFK Nora22,59

    P15 80 M    Vind +0,6  
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro10,11
2Hampus Wiborg -05KFUM Örebro11,45
-Viktor Rahm -05Västerås FKDQ start

    P15 800 M  (löpte tillsammans med MÄN)    
1Alexander Davidsson Eriksson -04Danderyds SK2.09,33

    P15 300 M HÄCK  (löpte tillsammans med F15)    
1Alexander Davidsson Eriksson -04Danderyds SK45,16

    P15 HÖJD      
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,52


Albin Gyhlenius
140 148 152 155
o   o   xo  xxx

    P15 STAV      
1Viktor Rahm -05Västerås FK3,50
2Richard Leijonflycht -04Tjalve IF Norrköping3,40
3Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro3,30
4Josef Külen -04Tjalve IF Norrköping3,20
-Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro0,00


Richard Leijonflycht
Albin Gyhlenius
Viktor Rahm
Alfons Elmgren Hallinger
Josef Külen
270 280 290 310 320 330 340 350 360
-   -   -   -   -   o   xo  xxx
xxx
-   -   -   xo  o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   o   o   xxx
-   o   xo  o   xxo xxx

    P15 LÄNGD      
1Daniel Kindvall -05Fjugesta IF4,54
2Hampus Wiborg -05KFUM Örebro4,41

Daniel Kindvall
Hampus Wiborg
 453 +0,1   446 +1,5     x +1,4     x +0,3   448 +0,0   454 +0,6
 436 +0,0   441 +0,6   430 +1,1   432 +0,8     x +2,6   427 +0,0

    P15 KULA 4,0      
1Daniel Kindvall -05Fjugesta IF10,64

Daniel Kindvall
 855   925   865   982   940  1064

    P15 DISKUS 1,0      
1Robin Ringström -05KFUM Örebro24,04
2Daniel Kindvall -05Fjugesta IF23,59

    P13 60 M    Vind -0,3  
1Hampus Hillding -06KFUM Örebro8,13
2Olle Persson -06Stocksäters IF9,21

    P13 HÖJD      
1Gustav Malmkvist -06Katrineholms SK1,57


Gustav Malmkvist
140 146 152 157 162
o   o   o   xxo xxx

    P13 STAV      
1Gustav Malmkvist -06Katrineholms SK2,00
-Hampus Hillding -06KFUM Örebro0,00


Hampus Hillding
Gustav Malmkvist
140 150 160 170 180 190 200 210 260
-   -   -   -   -   -   -   -   xxx
o   o   o   xxo xxo xxo o   xxx

    P13 LÄNGD ZON      
1Gustav Malmkvist -06Katrineholms SK4,77

Gustav Malmkvist
 442 +0,1   405 +0,0   464 +0,0   474 +0,0   459 +1,6   477 +0,0

    P13 KULA 3,0      
1Vincent Efremov -06Åsbro GoIF9,05

Vincent Efremov
 797   905   905   839   833   848

    P13 DISKUS 0,6      
1Gustav Malmkvist -06Katrineholms SK15,12

    P12 60 M    Vind -0,5  
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK8,52
2Elliot Satten -07Katrineholms SK9,60
3Albin Wallgren -07Åsbro GoIF9,78
4Morris Andersson Fredriksson -07KFUM Örebro10,25
5Mikael Dagernäs -07KFUM Örebro10,33

    P12 800 M      
1Elliot Satten -07Katrineholms SK2.41,57
2Albin Wallgren -07Åsbro GoIF2.43,23
3Morris Andersson Fredriksson -07KFUM Örebro3.11,29

    P12 60 M HÄCK    Vind -0,6  
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK11,03
2Elliot Satten -07Katrineholms SK12,06
3Sigvard Einarson -07Wedevågs IF12,06

    P12 HÖJD      
1Samuel Berglund -07KFUM Örebro1,40
2Morris Andersson Fredriksson -07KFUM Örebro1,24


Samuel Berglund
Morris Andersson Fredriksson
110 115 120 124 128 131 134 137 140 143
-   -   o   o   o   o   xo  xo  o   xxx
o   o   o   xxo xxx

    P12 STAV      
1Sigvard Einarson -07Wedevågs IF2,30
2Elliot Satten -07Katrineholms SK1,90
-Max Lann -07KFUM Örebro0,00


Max Lann
Elliot Satten
Sigvard Einarson
140 150 160 170 180 190 200 210 220 230 240
-   -   -   -   -   -   xxx
o   o   o   xo  xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   xo  xo  xxx

    P12 LÄNGD ZON      
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK4,61
2Elliot Satten -07Katrineholms SK4,06
3Albin Wallgren -07Åsbro GoIF3,70
4Max Lann -07KFUM Örebro3,67
5Mikael Dagernäs -07KFUM Örebro3,39

Elliot Satten
Max Lann
Theodor Yngström
Albin Wallgren
Mikael Dagernäs
 387 +0,0   182 +0,6   405 +0,0   401 +0,0   406 +0,1   372 +0,4
 359 +0,2   361 +0,0   351 +0,0   367 +0,0   357 +0,0   342 +0,0
 454 +0,0   446 +0,0   450 +0,0   455 -0,5   454 +0,4   461 +0,0
 370 +0,0   357 +0,0   365 +0,0   355 -1,0   334 +1,8   368 +0,0
 339 +0,3   322 +0,0     x +0,0     x +0,0     x +0,7   324 +0,0

    P12 KULA 3,0      
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK7,69
2Hannes Kindvall -07Fjugesta IF7,26
3Max Lann -07KFUM Örebro7,10
4Morris Andersson Fredriksson -07KFUM Örebro6,75

Hannes Kindvall
Max Lann
Theodor Yngström
Morris Andersson Fredriksson
   x   608   683   700   676   726
 710   687   640   605     -     -
 757   769   731   757   728   766
 675   648   652   668   659   650

    P12 DISKUS 0,6      
1Sigvard Einarson -07Wedevågs IF23,15
2Hannes Kindvall -07Fjugesta IF21,70
3Elliot Satten -07Katrineholms SK15,70

    P11 60 M    Vind -0,6  
1Svante Gustafsson -08KFUM Örebro9,36
2Henrik Stenberg -08Stocksäters IF9,99
3Gunnar Wistrand -08Åsbro GoIF10,54
4Erik Eisler -08Åsbro GoIF10,74
5Isak Olsson -08Glanshammars IF10,77

    P11 600 M  (löpte tillsammans med P10)    
1Svante Gustafsson -08KFUM Örebro1.49,66
2Svante Jorstig -08KFUM Örebro1.55,85

    P11 HÖJD      
1Victor Skoglund -08Karlskoga FIF1,21
2Svante Jorstig -08KFUM Örebro1,18
3Henrik Stenberg -08Stocksäters IF1,10
4Gunnar Wistrand -08Åsbro GoIF1,00


Svante Jorstig
Henrik Stenberg
Victor Skoglund
Gunnar Wistrand
90  95  100 105 110 114 118 121 124
o   o   o   o   xo  xo  xxo xxx
o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   xxx

    P11 LÄNGD ZON      
1Victor Skoglund -08Karlskoga FIF3,69
2Isak Olsson -08Glanshammars IF3,20
3Gunnar Wistrand -08Åsbro GoIF3,10

Gunnar Wistrand
Isak Olsson
Victor Skoglund
 294 +0,0   252 +0,0   294 +2,2   310 +0,0   282 +0,4   295 +1,3
 320 +0,0   307 +0,4   312 +0,5   308 +0,0   315 +1,9   310 +1,3
 369 +0,2   347 +0,0   362 +0,6   355 +0,9   356 +2,2   360 +1,1

    P11 KULA 2,0      
1Isak Olsson -08Glanshammars IF8,22
2Victor Skoglund -08Karlskoga FIF7,87
3Erik Eisler -08Åsbro GoIF7,42

Victor Skoglund
Erik Eisler
Isak Olsson
 711   774   741   787   753   765
 729   742   735   684   686   714
 787   822   807   796   783   710

    P10 60 M  HEAT 1  Vind -0,1  
1Anthon Efremov -09Åsbro GoIF9,67Final
2Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF9,85Final
3Felix Bjurling -09Glanshammars IF10,03Final
4Noa Windal -09KFUM Örebro10,29

    P10 60 M  HEAT 2  Vind +0,7  
1Wilmer Åkerlund -09Västerås FK9,31Final
2Beppe Rundqvist -09Åsbro GoIF9,97Final
3Felix Sjöstedt -09Glanshammars IF10,18Final

    P10 60 M  FINAL  Vind -0,2  
1Wilmer Åkerlund -09Västerås FK9,32
2Anthon Efremov -09Åsbro GoIF9,64
3Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF9,89
4Beppe Rundqvist -09Åsbro GoIF9,90
5Felix Bjurling -09Glanshammars IF10,45
-Felix Sjöstedt -09Glanshammars IFDNS

    P10 600 M  (löpte tillsammans med P11)    
1Sture Eriksson -09Stocksäters IF2.00,61
2Beppe Rundqvist -09Åsbro GoIF2.01,75
3Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF2.11,34

    P10 HÖJD      
1Wilmer Åkerlund -09Västerås FK1,28
2Anthon Efremov -09Åsbro GoIF1,18
3Noa Windal -09KFUM Örebro1,04


Anthon Efremov
Wilmer Åkerlund
Noa Windal
90  95  100 104 108 112 115 118 121 126 128 130
o   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxx

    P10 LÄNGD ZON      
1Wilmer Åkerlund -09Västerås FK4,18
2Anthon Efremov -09Åsbro GoIF3,70
3Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF3,52
4Felix Bjurling -09Glanshammars IF3,43
5Beppe Rundqvist -09Åsbro GoIF3,18
6Vilgot Sjögren -09Glanshammars IF3,13

Beppe Rundqvist
Anthon Efremov
Vilgot Sjögren
Felix Bjurling
Wilmer Åkerlund
Edvin Wallgren
 283 +0,0   318 +1,1   312 +0,0   284 +0,0     -          -
 353 +0,0   346 -0,2   346 -0,3   370 +1,6   334 +0,2     -
 288 -1,0   294 +0,0   291 +0,0   313 +0,0   299 -0,3   285 -0,1
 231 +0,8   247 +0,6   291 +0,1   343 -0,1   332 +1,3     -
 408 +0,5   404 +0,0   413 -0,1   418 +0,1   406 +0,0     -
 330 +0,0   345 +0,1   352 +0,0   336 +0,0     -          -

    P10 KULA 2,0      
1Felix Sjöstedt -09Glanshammars IF7,29
2Felix Bjurling -09Glanshammars IF6,64
3Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF5,67
4Vilgot Sjögren -09Glanshammars IF4,98

Vilgot Sjögren
Felix Sjöstedt
Rasmus Ahlström
Felix Bjurling
 498   496   459   458   423     x
 687   729   655   586   603   625
 567   482   513   534   559   524
 662   664   610   658   620   630

    P9 60 M  HEAT 1  Vind -0,8  
1Alfred Olsson -10KFUM Örebro9,99Final
2Axel Sjöholm -10KFUM Örebro10,06Final
3Hugo Victorén -11KFUM Örebro10,35
4Bastian Rudin -10KFUM Örebro10,37
5William Wellsén -10Stocksäters IF10,82
6Oscar Engström -10KFUM Örebro11,32

    P9 60 M  HEAT 2  Vind -0,8  
1August Grek -10KFUM Örebro9,70Final
2Sixten Didriksson -10KFUM Örebro10,20Final
3Emil Sjöholm -10KFUM Örebro10,24Final
4William Davidsson Eriksson -10Danderyds SK10,27
5Vincent Brodén -11Glanshammars IF10,79

    P9 60 M  HEAT 3  Vind 0,0  
1Edvin Lindén -11Åsbro GoIF9,71Final
2Oskar Sjöberg -10Fjugesta IF10,25
3Sixten Ilbäcks -10Glanshammars IF10,33
4Edvin Samuelsson -10Glanshammars IF10,49
5Levi Remmegård -10KFUM Örebro11,65

    P9 60 M  FINAL  Vind -0,3  
1August Grek -10KFUM Örebro9,68
2Edvin Lindén -11Åsbro GoIF9,82
3Alfred Olsson -10KFUM Örebro9,95
4Axel Sjöholm -10KFUM Örebro10,00
5Sixten Didriksson -10KFUM Örebro10,20
6Emil Sjöholm -10KFUM Örebro10,27

    P9 400 M      
1Noel Seger -10Glanshammars IF1.16,79
2August Grek -10KFUM Örebro1.17,65
3William Davidsson Eriksson -10Danderyds SK1.17,72
4Sixten Didriksson -10KFUM Örebro1.19,75
5Edvin Lindén -11Åsbro GoIF1.20,65
6Karl Vinblad -10KFUM Örebro1.23,14
7Vincent Brodén -11Glanshammars IF1.36,08
8Sixten Ilbäcks -10Glanshammars IF1.36,57
9Edvin Melander -10KFUM Örebro1.44,91

    P9 HÖJD      
1=Noel Seger -10Glanshammars IF1,15
1=Alfred Olsson -10KFUM Örebro1,15
3Sixten Didriksson -10KFUM Örebro1,08


Sixten Didriksson
Noel Seger
Alfred Olsson
80  85  90  95  100 104 108 112 115 118
o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xo  o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx

    P9 LÄNGD ZON      
1Sixten Didriksson -10KFUM Örebro3,73
2August Grek -10KFUM Örebro3,64
3Emil Sjöholm -10KFUM Örebro3,60
4Hugo Victorén -11KFUM Örebro3,51
5Ivar Steinbergs -11Glanshammars IF3,44
6William Davidsson Eriksson -10Danderyds SK3,34
7Sixten Ilbäcks -10Glanshammars IF3,26
8Karl Vinblad -10KFUM Örebro3,15
9Edvin Samuelsson -10Glanshammars IF3,02
10Edvin Lindén -11Åsbro GoIF3,02
11Isak Kindvall -10Fjugesta IF2,71
12Oskar Sjöberg -10Fjugesta IF2,54
13Filip Rydén -11Glanshammars IF1,71

Oskar Sjöberg
Ivar Steinbergs
Isak Kindvall
William Davidsson Eriksson
Hugo Victorén
Edvin Samuelsson
August Grek
Sixten Didriksson
Sixten Ilbäcks
Filip Rydén
Edvin Lindén
Karl Vinblad
Emil Sjöholm
 254 +0,0   241 +0,0     x +0,7
 289 -0,3   320 +0,0   334 +0,9   317 +0,2   331 +0,6   344 +0,4
 256 -0,5   271 +0,4   243 -0,3
 311 +0,0   325 +0,0   334 +0,0   323 +2,0   320 +1,6   323 +1,9
 311 -0,3   326 -0,2   295 -1,0   321 +1,6   328 +0,0   351 +2,0
 302 -0,1   292 -0,2   296 +0,3
 336 +0,0   330 -0,1   353 +0,3   339 +0,0   341 -0,1   364 +1,7
 343 +0,2   350 +0,0   364 +0,8   345 +0,0   370 +1,5   373 +1,5
 306 +0,0   289 -0,1     x +0,0     x +0,0   326 +1,1   326 +1,9
 171 +0,0     x -0,5   167 -0,6
   x -0,3   284 -0,6   302 -0,9
   x -0,3   315 +0,0   305 -0,3   289 +0,0   267 +0,0   270 +2,3
 315 +0,1   334 +0,0   328 +0,0   343 +2,6   341 +0,3   360 +1,3

    P9 KULA 2,0      
1Hugo Victorén -11KFUM Örebro7,09
2Ivar Steinbergs -11Glanshammars IF6,83
3Edvin Samuelsson -10Glanshammars IF6,36
4William Davidsson Eriksson -10Danderyds SK6,20
5Alfred Olsson -10KFUM Örebro5,25
6Levi Remmegård -10KFUM Örebro4,73
7Bastian Rudin -10KFUM Örebro4,67
8Isak Kindvall -10Fjugesta IF4,38
9William Wellsén -10Stocksäters IF3,81
10Filip Rydén -11Glanshammars IF3,06

William Davidsson Eriksson
Ivar Steinbergs
Edvin Samuelsson
Bastian Rudin
Levi Remmegård
Isak Kindvall
Filip Rydén
Hugo Victorén
Alfred Olsson
William Wellsén
 599     x   571   620   604   607
   x   671   683   647   647   600
   x   616   636   566   577   607
 379   390   397   467   455   427
 461     x   414     x   473   397
 377     x   419   435   438   418
   x   296   306
 709   659   692   626   650   610
 500   471   514   514   484   525
 381     x     x

    KVINNOR 100 M  HEAT 1  Vind +0,4  
1Nova Fogelqvist -04Motala AIF13,07Final
2Fredrika Pettersson -02Hammarby IF13,31Final
3Anneli Hulldin -73Glanshammars IF13,87Final
4Lisa Msoffe Kumlin -01Stocksäters IF13,98Final

    KVINNOR 100 M  HEAT 2  Vind +1,1  
1Lina Ånstad -05Motala AIF13,28Final
2Myra Eriksson -03Stocksäters IF13,42Final
3Maja Persson -02Stocksäters IF14,05
4Emma Sidwall -02Danderyds SK14,11

    KVINNOR 100 M  FINAL  Vind -0,5  
1Lina Ånstad -05Motala AIF13,07
2Nova Fogelqvist -04Motala AIF13,16
3Fredrika Pettersson -02Hammarby IF13,41
4Anneli Hulldin -73Glanshammars IF14,05
5Lisa Msoffe Kumlin -01Stocksäters IF14,15
-Myra Eriksson -03Stocksäters IFDNS

    KVINNOR 800 M  (löpte tillsammans med F13 och F12)    
1Emelie Lindgren -02IFK Nora3.00,03

    KVINNOR 3000 M  (löpte tillsammans med MÄN)    
1Liduina van Sitteren -89Örebro AIK10.19,85
2Klara Frih -02Åsbro GoIF10.53,83

    KVINNOR HÖJD      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF1,64
2Elsa Hårrskog -01IFK Mora1,55
3Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,52
4Helena Kuksa -02Åsbro GoIF1,48


Klara Frykholm
Helena Kuksa
Elsa Hårrskog
Tindra Frykholm
135 140 144 148 152 155 158 161 164 170
-   -   -   -   -   o   o   -   o   xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   o   o   xxx

    KVINNOR STAV      
1Myra Eriksson -03Stocksäters IF3,45
2Emma Johansson -02Stocksäters IF3,20


Myra Eriksson
Emma Johansson
300 310 320 330 340 345 351
xo  -   xo  xo  xxo xo  xxx
o   o   xo  xxx

    KVINNOR LÄNGD      
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF5,20
2Sofia Carlberg -01Stocksäters IF5,11
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF5,06
4Klara Frykholm -03Glanshammars IF5,05
5Myra Eriksson -03Stocksäters IF4,85
6Sara Angelmyr -94KFUM Örebro4,79
7Fredrika Pettersson -02Hammarby IF4,72
8Elsa Hårrskog -01IFK Mora4,66

Tindra Frykholm
Fredrika Pettersson
Elsa Hårrskog
Sara Angelmyr
Sofia Carlberg
Klara Frykholm
Myra Eriksson
Jennifer Axelsson
   x +0,0     x -1,4     x +1,1     x -1,4   517 +0,4   520 +1,3
 468 +0,0   460 -1,2   472 +1,1     -          -          -
   x -0,5   466 +0,0   462 +0,0   437 -0,5   361 +0,0   464 +0,1
 446 +1,3   444 +0,0   464 +1,3   414 +0,1   435 +0,0   479 +1,4
 501 -2,0   508 +0,0   511 +0,9     x -0,1   498 +0,1     x +1,5
 498 +0,0   499 +0,1   499 +1,5     x +0,1   488 +0,0   505 +1,3
 485 +0,0   477 +0,0   477 +2,1   484 +0,0   479 +0,0     x +0,3
 446 -0,4   147 +0,3   464 +0,0   477 +1,2   506 +0,5   310 +0,2

    KVINNOR KULA      
1Alexandra Nyman -86KFUM Örebro8,19
2Ulrika Lindgren -76IFK Nora7,79
3Helena Kuksa -02Åsbro GoIF6,30

Alexandra Nyman
Helena Kuksa
Ulrika Lindgren
 779   819   760   795   773   784
 611   630     -     -     -     -
 779   761   758   765   745   745

    KVINNOR DISKUS      
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF26,90
2Sara Angelmyr -94KFUM Örebro25,94
3Alexandra Nyman -86KFUM Örebro22,61
4Ulrika Lindgren -76IFK Nora21,10

    F15 80 M    Vind +1,2  
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö10,25
2Lina Ånstad -05Motala AIF10,53
3Nova Fogelqvist -04Motala AIF10,59
4Nanna Frih -04Åsbro GoIF11,12
5Malva Axén -05Motala AIF11,32

    F15 80 M HÄCK    Vind -0,4  
1Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö12,72
2Malva Axén -05Motala AIF12,99
3Meja Kjellberg Larsson -04Lidköpings IS13,72
4Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF15,59

    F15 300 M HÄCK  (löpte tillsammans med P15)    
1Svea Eklundh -05Motala AIF52,23

    F15 HÖJD      
1Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF1,44
2Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF1,44
3Nike Isaksson -04IFK Lidingö1,40
4Malva Axén -05Motala AIF1,35


Angelina Mogren-Dowding
Malva Axén
Jenna Mogren-Dowding
Nike Isaksson
130 135 140 144 148
o   o   xo  o   xxx
o   o   xxx
-   o   o   o   xxx
o   o   o   xxx

    F15 STAV      
1Maja Forss -04Tjalve IF Norrköping2,80
2Svea Eklundh -05Motala AIF2,80


Maja Forss
Svea Eklundh
250 260 270 280 290
o   xo  xo  xo  xxx
-   xxo -   xxo xxx

    F15 LÄNGD      
1Nova Fogelqvist -04Motala AIF5,12
2Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö5,12
3Lina Ånstad -05Motala AIF5,03
4Malva Axén -05Motala AIF4,72
5Nanna Frih -04Åsbro GoIF4,52
6Meja Kjellberg Larsson -04Lidköpings IS4,45

Meja Kjellberg Larsson
Nova Fogelqvist
Nanna Frih
Lina Ånstad
Malva Axén
Tyra Tunander Cedrenius
   x -0,7     x +1,4   433 +0,0   437 +0,4     x +0,0   445 +0,6
 445 +0,0   460 +0,0   471 +0,0   483 +0,2   499 +1,3   512 +0,0
 443 -0,5   438 +0,0   437 -1,0   427 +0,1   452 +0,2   443 +0,0
 478 +0,0   477 +0,0   480 -0,6     -        503 +1,6   498 +0,7
   x +0,0   309 +0,0     x -0,5   302 +0,1   447 +0,1   472 +0,1
 365 +0,0   487 +0,4   482 -0,6   495 +0,4   512 +0,3   480 -0,1

    F15 KULA 3,0      
1Malva Axén -05Motala AIF13,11
2Nora Jolbäck -04Lidköpings IS10,04
3Nike Isaksson -04IFK Lidingö9,73

Malva Axén
Nora Jolbäck
Nike Isaksson
   x  1205  1171  1165  1311  1205
 874  1004   978   987   999     x
 973   916   937     x   971     x

    F15 DISKUS 0,75      
1Nora Jolbäck -04Lidköpings IS32,58
2Svea Eklundh -05Motala AIF28,65
3Malva Axén -05Motala AIF25,47
4Meja Kjellberg Larsson -04Lidköpings IS24,52
5Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF23,87
6Nanna Frih -04Åsbro GoIF22,42
7Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF19,99

    F13 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF8,66Final
2Hilma Grundström -06Linköpings GIF8,86Final
3Ida Larsson -06KFUM Örebro9,13Final
4Stella Holmquist -06KFUM Örebro10,00
-Linn von Hofsten -06Glanshammars IFDNS

    F13 60 M  HEAT 2  Vind +0,3  
1Elin Simonsson-Rodefors -06KFUM Örebro8,82Final
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia8,89Final
3Matilda Martini -06Motala AIF9,28Final
4Maja Sanfredsson -06Mariestads AIF9,54
5Segen Abraham -06Stocksäters IF10,03

    F13 60 M  FINAL  Vind -0,4  
1Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF8,65
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia8,84
3Hilma Grundström -06Linköpings GIF8,89
4Elin Simonsson-Rodefors -06KFUM Örebro8,89
5Ida Larsson -06KFUM Örebro9,21
-Matilda Martini -06Motala AIFDNS

    F13 800 M  (löpte tillsammans med KVINNOR och F12)    
1Emma Eriksson -06IK Westmannia2.38,67
2Matilda Martini -06Motala AIF2.40,37

    F13 60 M HÄCK    Vind +1,1  
1Stella Holmquist -06KFUM Örebro12,85

    F13 200 M HÄCK    Vind +0,4  
1Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF32,80
2Matilda Martini -06Motala AIF35,64

    F13 HÖJD      
1Johanna Fernberg -06IK Westmannia1,40
2Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF1,37
3Elin Simonsson-Rodefors -06KFUM Örebro1,37
4Stella Holmquist -06KFUM Örebro1,24


Johanna Fernberg
Stella Holmquist
Linnéa Skoglund
Elin Simonsson-Rodefors
100 105 110 115 120 124 128 131 134 137 140 143
-   -   -   -   -   -   -   o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   xo  o   xxo xo  -   -

    F13 LÄNGD ZON      
1Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF4,85
2Hilma Grundström -06Linköpings GIF4,71
3Johanna Fernberg -06IK Westmannia4,44
4Linn von Hofsten -06Glanshammars IF4,32
5Stella Holmquist -06KFUM Örebro3,80
6Maja Sanfredsson -06Mariestads AIF3,57

Maja Sanfredsson
Linn von Hofsten
Hilma Grundström
Johanna Fernberg
Linnéa Skoglund
Stella Holmquist
 355 +1,4   340 +0,5   357 +0,0   345 +0,3     x +0,0     -
 419 +2,1   432 +0,0   391 +0,0   418 +0,1   410 +0,1     -
 466 +0,2   471 +0,5   461 +0,0   463 +0,2   454 +0,0     -
   x +1,9     x +0,6   444 +0,1   419 +0,0     -          -
 485 +1,7   474 +0,9   470 +0,0   350 +0,0   470 +0,0     -
 360 +1,4   379 +0,0   380 +0,0     -          -          -

    F13 KULA 2,0      
1Hilma Grundström -06Linköpings GIF10,63
2Ida Larsson -06KFUM Örebro8,57
3Matilda Martini -06Motala AIF8,07
4Maja Sanfredsson -06Mariestads AIF6,81

Maja Sanfredsson
Matilda Martini
Hilma Grundström
Ida Larsson
 633   654   615   602   635   681
 795   807   771     -     -     -
1001   976   926   988  1063  1030
 857   855   847   807   848   845

    F13 DISKUS 0,6      
1Johanna Fernberg -06IK Westmannia22,15
2Maja Sanfredsson -06Mariestads AIF19,53
3Ida Larsson -06KFUM Örebro18,45
4Matilda Martini -06Motala AIF17,72
-Hilma Grundström -06Linköpings GIF0,00

    F12 60 M  HEAT 1  Vind -0,9  
1Isolde Väinölä -07IK Westmannia8,86Final
2Ebba Lindén -07Åsbro GoIF9,00Final
3Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro9,46
4Olivia Okara -07KFUM Örebro9,55
5Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn9,88
6Jonna Häggström -07KFUM Örebro10,34

    F12 60 M  HEAT 2  Vind -0,3  
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF8,87Final
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,00Final
3Wilma Larsson -07KFUM Örebro9,42Final
4Alice Lundström -07Stocksäters IF9,43Final
5Frida Westberg -07Turebergs FK9,50
6Ingrid Steinberga -07Glanshammars IF10,03

    F12 60 M  FINAL  Vind -0,2  
1Isolde Väinölä -07IK Westmannia8,74
2Kayla Collin -07Åsbro GoIF8,92
3Ebba Lindén -07Åsbro GoIF9,06
4Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,10
5Alice Lundström -07Stocksäters IF9,43
6Wilma Larsson -07KFUM Örebro9,50

    F12 800 M  (löpte tillsammans med KVINNOR och F13)    
1Alice Lundström -07Stocksäters IF2.43,85
2Kim Semstrand -07IFK Nora2.44,70
3Tuva Frih -07Åsbro GoIF2.44,74

    F12 60 M HÄCK    Vind +1,2  
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF10,16
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF10,52
3Frida Westberg -07Turebergs FK11,17
4Greta Andrinsson -07Glanshammars IF14,08

    F12 HÖJD      
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF1,40
2Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro1,31
3Wilma Larsson -07KFUM Örebro1,28
4Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn1,20
5Greta Andrinsson -07Glanshammars IF1,20
6Ingrid Steinberga -07Glanshammars IF1,15


Ingrid Steinberga
Elin Rubertsson
Olivia Sjöholm
Wilma Larsson
Kayla Collin
Greta Andrinsson
105 110 115 120 124 128 131 134 137 140 143
-   -   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   o   o   x-
o   o   o   xxo xxx

    F12 STAV      
1Klara Johansson -09Stocksäters IF2,00


Klara Johansson
150 160 170 180 190 200 210
o   o   o   o   xxo o   xxx

    F12 LÄNGD ZON      
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF4,76
2Isolde Väinölä -07IK Westmannia4,74
3Ebba Lindén -07Åsbro GoIF4,36
4Tuva Frih -07Åsbro GoIF4,34
5Olivia Okara -07KFUM Örebro4,15
6Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn4,07
7Frida Westberg -07Turebergs FK4,05
8Wilma Larsson -07KFUM Örebro3,98
9Hilma Sevelin -07Katrineholms SK3,72
10Jonna Häggström -07KFUM Örebro3,51
11Greta Andrinsson -07Glanshammars IF3,32

Ebba Lindén
Isolde Väinölä
Wilma Larsson
Jonna Häggström
Frida Westberg
Tuva Frih
Olivia Okara
Greta Andrinsson
Kayla Collin
Elin Rubertsson
Hilma Sevelin
   x +1,4   421 +0,0   423 +0,5   382 +0,0     -        436 -0,6
 420 +0,7   438 +0,0   464 +1,2   436 +0,0     -        474 +0,0
 385 +1,1   386 +0,0   390 +0,6   388 +0,0     -        398 -0,4
 343 +0,0     x        351 +0,0
 391 +0,0   405 +0,0   396 +0,1   396 +0,1   392 +0,0     -
 421 +0,0   419 +0,0   395 +0,0   408 +0,0   434 +0,0     x +0,0
 396 +0,0   382 +0,0   415 +0,0   409 +1,0     -        412 +0,0
 325 +0,0   332 +0,0   320 +0,0
 471 +1,4   467 +0,1   457 +0,0   446 +1,0     -        476 +0,0
 407 +0,6   209 +0,2   403 +0,1   375 +0,0     -        390 +0,0
 372 +0,0   360 +0,0   349 +0,0

    F12 KULA 2,0      
1Julia Karlsson -07Fjugesta IF11,63
2Alma Jolbäck -07Lidköpings IS10,86
3Isolde Väinölä -07IK Westmannia9,77
4Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF8,55
5Frida Westberg -07Turebergs FK8,08
6Hilma Sevelin -07Katrineholms SK8,02

Frida Westberg
Julia Karlsson
Hilma Sevelin
Alma Jolbäck
Amanda Sjöberg
Isolde Väinölä
 699   764   808   800     x   759
1116     x     x  1107  1121  1163
   -   802   729     x   706   700
1086     x  1031   997  1084  1007
 784   837   828   855   854   781
 945   977   900   970   857   885

    F12 DISKUS 0,6      
1Isolde Väinölä -07IK Westmannia28,63
2Julia Karlsson -07Fjugesta IF27,39
3Alma Jolbäck -07Lidköpings IS26,91
4Ida Gustafsson -08IK Hakarpspojkarna19,56
5Hilma Sevelin -07Katrineholms SK17,15
6Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI13,07
7Greta Andrinsson -07Glanshammars IF12,63

    F11 60 M    Vind -0,2  
1Ida Lindgren -08Eskilstuna FI9,10
2Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF9,26
3Miranda Koubek -08Stocksäters IF9,36
4Ida Gustafsson -08IK Hakarpspojkarna9,49

    F11 600 M  (löpte tillsammans med F10)    
1Frida Arenvang -08Wedevågs IF1.55,62
2Miranda Koubek -08Stocksäters IF2.07,84
3Ida Gustafsson -08IK Hakarpspojkarna2.09,54
4Ida Lindgren -08Eskilstuna FI2.11,00
5Alexandra Fernberg -08IK Westmannia2.22,14

    F11 HÖJD      
1Alexandra Fernberg -08IK Westmannia1,27
2Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF1,21
3Ida Lindgren -08Eskilstuna FI1,14


Alexandra Fernberg
Ida Lindgren
Doris Blomqvist-Blom
105 110 114 118 121 124 127 130
-   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
o   o   o       o   xxx

    F11 LÄNGD ZON      
1Alexandra Fernberg -08IK Westmannia4,01
2Ida Gustafsson -08IK Hakarpspojkarna3,88
3Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF3,86
4Ida Lindgren -08Eskilstuna FI3,81
5Miranda Koubek -08Stocksäters IF3,33

Ida Gustafsson
Doris Blomqvist-Blom
Alexandra Fernberg
Ida Lindgren
Miranda Koubek
 370 +0,3   371 +0,0   374 +0,0   378 +0,2   388 +2,6   383 +0,8
 380 +0,0   360 +0,6   376 +1,8   360 +0,2   367 +2,5   386 +0,4
 381 +0,2   378 +0,0   385 +1,1   386 +0,3   401 +2,2   388 +0,0
 356 +0,3   356 +0,0   369 +0,4   357 +0,0   371 +1,4   381 +0,0
 333 +0,3   322 +1,3   314 +0,0   311 +1,0     x +1,6   322 +0,5

    F11 KULA 2,0      
1Ida Gustafsson -08IK Hakarpspojkarna7,53
2Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF7,33
3Alexandra Fernberg -08IK Westmannia5,59

Alexandra Fernberg
Doris Blomqvist-Blom
Ida Gustafsson
 522   538   559   526   494   552
 733   673   702   638   678   633
 704   692   700   699   712   753

    F10 60 M  HEAT 1  Vind -0,7  
1Stina Östholm -09Eskilstuna FI9,86Final
2Alva Lilja -09Glanshammars IF10,39Final
3Tyra Carlsson -09Stocksäters IF11,33
4Maja Trelje -09IFK Mariefred11,77

    F10 60 M  HEAT 2  Vind +0,1  
1Klara Johansson -09Stocksäters IF9,55Final
2Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF9,92Final
3Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro10,39Final
4Leonie Käll -09Glanshammars IF10,82Final
5Astrid Grip -09IFK Mariefred11,22

    F10 60 M  FINAL  Vind -0,7  
1Klara Johansson -09Stocksäters IF9,52
2Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF9,75
3Stina Östholm -09Eskilstuna FI9,88
4Alva Lilja -09Glanshammars IF10,25
5Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro10,37
6Leonie Käll -09Glanshammars IF10,88

    F10 600 M  (löpte tillsammans med F11)    
1Stina Östholm -09Eskilstuna FI2.11,72
2Astrid Lindén -09KFUM Örebro2.11,80
3Astrid Grip -09IFK Mariefred2.43,32

    F10 HÖJD      
1Klara Johansson -09Stocksäters IF1,18
2=Stina Östholm -09Eskilstuna FI1,08
2=Ebba Johansson -09Glanshammars IF1,08
4=Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI1,08
4=Freja Wilén -09KFUM Örebro1,08
6Agnes Steinberga -09Glanshammars IF1,08
7Emma Sandberg -09Glanshammars IF1,00
8Maja Trelje -09IFK Mariefred0,90
9Astrid Grip -09IFK Mariefred0,85


Astrid Grip
Stina Östholm
Vendela Dekreon
Emma Sandberg
Freja Wilén
Agnes Steinberga
Klara Johansson
Maja Trelje
Ebba Johansson
85  90  95  100 104 108 112 115 118 121
xxo x-
-   -   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   xo  xxo xxx
-   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   o   -   o   o   xo  x-
o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   xxx

    F10 LÄNGD ZON      
1Klara Johansson -09Stocksäters IF4,03
2Stina Östholm -09Eskilstuna FI3,77
3Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF3,73
4Freja Wilén -09KFUM Örebro3,48
5Astrid Lindén -09KFUM Örebro3,43
6Alva Lilja -09Glanshammars IF3,43
7Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI3,28
8Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro3,27
9Astrid Grip -09IFK Mariefred2,78
10Leonie Käll -09Glanshammars IF2,72
11Tyra Carlsson -09Stocksäters IF2,63
12Ebba Johansson -09Glanshammars IF2,62
13Maja Trelje -09IFK Mariefred2,48

Leonie Käll
Astrid Lindén
Alva Lilja
Ebba Johansson
Tyra Carlsson
Freja Wilén
Vendela Dekreon
Tuvalie Medberg
Klara Johansson
Maja Trelje
Astrid Grip
Stina Östholm
Lowa Törnqvist
 272 +1,4   229 +0,0   262 +0,0
 330 +1,6   326 +0,0   343 +0,0   334 +0,8   321 +0,0     -
 302 +1,3   319 +0,0   315 +0,0   322 +1,7   334 +0,0   343 +0,0
 249 +1,1   206 -0,2   262 +0,0
 263 +0,8   240 -0,1   261 +0,0
 326 +1,6   336 -0,2   347 +0,0   347 +1,8   348 +0,0   336 +0,0
 318 +1,2   305 +0,0   323 +0,0   328 +0,0   314 +0,0   299 +0,2
 301 +0,8   327 +0,0   308 +0,0   308 +1,2   313 -0,3   324 +0,0
 381 +1,0   379 +0,0   403 +1,0   392 +0,2   385 +0,0   381 +0,9
 193 +0,3   201 +0,0   248 -0,2
 278 +0,0   273 +0,0   267 -0,3
 363 +0,0   357 +0,0   372 +0,0   377 +0,4     -        371 +0,0
 360 +0,0   364 +0,0   373 +0,0   364 +1,2   334 +0,3     x +0,0

    F10 KULA 2,0      
1Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI7,68
2Ebba Johansson -09Glanshammars IF6,97
3Emma Sandberg -09Glanshammars IF6,37
4Alva Lilja -09Glanshammars IF6,00
5Agnes Steinberga -09Glanshammars IF5,95
6Maja Trelje -09IFK Mariefred5,06
7Astrid Grip -09IFK Mariefred5,02
8Leonie Käll -09Glanshammars IF4,67

Emma Sandberg
Astrid Grip
Agnes Steinberga
Ebba Johansson
Alva Lilja
Maja Trelje
Leonie Käll
Vendela Dekreon
 592   524   604   501     x   637
 491   502     x     x   386     x
 595   545   523   517   542   577
 697   649   690   667   666     x
 600   598   542   590   561   564
 341   506   319   384   376     x
 455   426   467   451   458   405
 742   739   762   732   768   758

    F9 60 M  HEAT 1  Vind -0,3  
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK10,08Final
2Ellen Adolfsson -11Motala AIF10,53Final
3Maja Martini -10Motala AIF10,80Final
4Freja Dalesjö -11Stocksäters IF10,99
5Linnea Wellsén -10Stocksäters IF11,07

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -0,7  
1Elvira Lindén -10Åsbro GoIF9,78Final
2Nellie Hemmingsson -10Motala AIF10,16Final
3Cornelia Svahn -11Stocksäters IF10,45Final
4Esmeralda Eriksson -10Stocksäters IF11,75
5Corinne Käll -10Glanshammars IF13,07
-Malva Dalesjö -13Stocksäters IFDNS

    F9 60 M  FINAL  Vind -0,3  
1Elvira Lindén -10Åsbro GoIF9,78
2Maja Sevelin -10Katrineholms SK9,99
3Nellie Hemmingsson -10Motala AIF10,27
4Cornelia Svahn -11Stocksäters IF10,51
5Ellen Adolfsson -11Motala AIF10,72
6Maja Martini -10Motala AIF10,73

    F9 400 M      
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK1.17,27
2Maja Martini -10Motala AIF1.31,16
3Ellen Adolfsson -11Motala AIF1.34,11

    F9 HÖJD      
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK1,24
2Maja Martini -10Motala AIF1,08
3Vendela Sivén -11Stocksäters IF1,04
4Freja Dalesjö -11Stocksäters IF0,95
5Linnea Wellsén -10Stocksäters IF0,95


Vendela Sivén
Maja Sevelin
Freja Dalesjö
Linnea Wellsén
Maja Martini
80  85  90  95  100 104 108 112 115 118 121 124 127
o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xo  o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
o   xo  o   o   xxx
o   o   o   o   o   xo  o   xxx

    F9 LÄNGD ZON      
1Elvira Lindén -10Åsbro GoIF3,68
2Maja Sevelin -10Katrineholms SK3,60
3Maja Martini -10Motala AIF3,16
4Vendela Sivén -11Stocksäters IF3,16
5Cornelia Svahn -11Stocksäters IF3,09
6Ellen Adolfsson -11Motala AIF3,06
7Ellinor Sjögren -11Glanshammars IF2,82
8Freja Dalesjö -11Stocksäters IF2,77
9Nellie Hemmingsson -10Motala AIF2,69
10Judith Ander -10Stocksäters IF2,57
11Lilly Stenberg -10Stocksäters IF2,37
12Esmeralda Eriksson -10Stocksäters IF2,37
13Corinne Käll -10Glanshammars IF2,35

Maja Martini
Judith Ander
Cornelia Svahn
Corinne Käll
Ellen Adolfsson
Elvira Lindén
Lilly Stenberg
Nellie Hemmingsson
Freja Dalesjö
Ellinor Sjögren
Vendela Sivén
Maja Sevelin
Esmeralda Eriksson
   x +1,0   314 +1,6     x +0,7   316 +1,5   307 +0,0     -
 239 +0,2   239 +1,9   257 +0,9
 309 +1,0   267 +0,9   285 +1,0   239 +0,2   266 +0,7   283 +0,0
 216 +1,4   231 +1,3   235 +0,8
 295 +0,0   304 +2,3   291 +1,5   306 +0,1   284 +0,0     -
 348 +0,4   353 +1,5   351 +1,5   337 +1,6   331 +0,0   368 +0,0
 237 +1,3   226 +0,3   225 +1,1
   x +0,6   269 +0,3   269 +0,6
 269 +0,0   268 +0,5   276 +1,4   277 +1,1   246 +2,5     x +0,0
 267 +0,0   258 +0,0   274 +0,8   250 +0,5   282 +1,3   255 +0,0
 296 +0,0   290 +0,0   288 +0,3   289 +1,2   280 +1,6   316 +0,0
 360 +0,9   346 +0,1   344 +0,0   354 +0,0     -          -
 237 +0,1     x +0,4   215 +0,1

    F9 KULA 2,0      
1Maja Martini -10Motala AIF5,63
2Nellie Hemmingsson -10Motala AIF5,12
3Maja Sevelin -10Katrineholms SK5,00
4Ellen Adolfsson -11Motala AIF4,18
5Rut Carlsson Nyman -10KFUM Örebro3,19
6Corinne Käll -10Glanshammars IF3,17

Maja Martini
Nellie Hemmingsson
Corinne Käll
Rut Carlsson Nyman
Ellen Adolfsson
Maja Sevelin
 516   504   479   550   528   563
 457   460   417   512     x   511
 292   285   302   317   259   251
 297   317   308   293   317   319
 295   332   350   336   418   407
 500   468   473   475   472     x

    IFK-LOPP 60 M    Vind -1,0  
1Nova Holler -09IFK Hallsberg9,49
2Felicia Ehlin -07IFK Hallsberg9,72
3Nora Andersson -07IFK Hallsberg10,30

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram