Resultat Närkespelen 3 juni 2018

   Stocksäters IF och Åsbro GoIF arrangerade på Transtensvallen i Hallsberg
 
    MÄN 3000 M      
1Michael Welday -99Stocksäters IF9.37,12
2Noha Olsson -02Thorengruppen TFC9.45,57
3Gabriel Andersson - 75Östansjö SK10.45,61

    MÄN KULA      
1Johan Eisler -76Åsbro GoIF10,21
2Fredrik Eriksson -75Stocksäters IF8,76
3Oskar Hjelte -02Stocksäters IF8,23

Johan Eisler
Oskar Hjelte
Fredrik Eriksson
1021   991   958  1015   993   943
 812   810   819   786   823   812
 876   869   831     x   824   810

    MÄN DISKUS      
1Oskar Hjelte -02Stocksäters IF26,65
2Johan Eisler -76Åsbro GoIF26,05
3Michel Oesten -74IFK Nora22,80
4Fredrik Eriksson -75Stocksäters IF20,40
5Mikael Jacobson -81Stocksäters IF16,10

    P15 80 M    Vind -0,3  
1Patrik Pettersson -04Wedevågs IF10,28
2Viktor Stenberg Lilja -04Thorengruppen TFC10,98

    P15 80 M HÄCK    Vind -0,4  
1Izak Warma -04Tjalve IF Norrköping18,52

    P15 300 M HÄCK      
1Izak Warma -04Tjalve IF Norrköping55,58

    P15 STAV      
1Joel Bergquist -03Stocksäters IF3,10
2Josef Külen -04Tjalve IF Norrköping2,60
3Johan Jurander -03Motala AIF2,50


Josef Külen
Joel Bergquist
Johan Jurander
240 250 260 270 300 310 320
o   o   xxo xxx
-   -   -   -   xo  xo  xxx
o   o   xxx

    P15 LÄNGD      
1Patrik Pettersson -04Wedevågs IF4,82
2Gustav Käll -04Glanshammars IF4,70
3Josef Külen -04Tjalve IF Norrköping3,85

Gustav Käll
Patrik Pettersson
Josef Külen
 441 +1,1     x +0,1   406 +0,0   393 -0,2     x -0,1   470 -0,2
 461 +0,0   349 +1,2   432 +0,0   466 -0,4   414 +0,5   482 +0,0
 385 -0,1   381 +0,0   385 +0,0   350 -0,5   381 +1,0   385 -0,2

    P15 KULA 4,0      
1Pelle Karlsson -03Götlunda IF9,52
2Patrik Pettersson -04Wedevågs IF7,91
3Gustav Käll -04Glanshammars IF7,82

Patrik Pettersson
Gustav Käll
Pelle Karlsson
   x   758   701   791   685   706
   x   773   782   770   780   763
   x   891   952   858   922   895

    P15 DISKUS 1,0      
1Pelle Karlsson -03Götlunda IF29,23
2Izak Warma -04Tjalve IF Norrköping20,92

    P13 60 M    Vind -0,7  
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro8,54
2Isak Selin -05Motala AIF8,57
3Hampus Wiborg -05KFUM Örebro8,90
4Max Titus -05Frövi IK8,95
5Noah Simonsson -05KFUM Örebro9,43

    P13 800 M      
1Isak Selin -05Motala AIF2.40,30

    P13 60 M HÄCK    Vind -0,4  
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro10,58
2Linus Jönsson -05Tjalve IF Norrköping10,65
3Hampus Wiborg -05KFUM Örebro12,08

    P13 200 M HÄCK    Vind -0,8  
1Anton Eklind -05KFUM Örebro30,92

    P13 HÖJD      
1Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro1,43
2Max Titus -05Frövi IK1,40
3Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,34


Albin Gyhlenius
Alfons Elmgren Hallinger
Max Titus
105 110 115 120 124 128 131 134 137 140 143 145
-   -   -   -   o   o   -   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xo  o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   xo  o   xxo xxo xxx

    P13 STAV      
1Linus Jönsson -05Tjalve IF Norrköping3,42
2Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro2,50
3Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro2,00


Albin Gyhlenius
Linus Jönsson
Alfons Elmgren Hallinger
140 150 160 170 180 190 200 210 220 230 240 250 260 310 320 330 342 350
xo  o   xo  o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   xxo o   xo  xxx

    P13 LÄNGD ZON      
1Isak Selin -05Motala AIF4,54
2Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro4,44
3Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro4,34
4Hampus Wiborg -05KFUM Örebro4,25
5Noah Simonsson -05KFUM Örebro4,16

Noah Simonsson
Hampus Wiborg
Alfons Elmgren Hallinger
Isak Selin
Albin Gyhlenius
 407 +1,3   416 +1,4   414 +0,8     x +1,7   403 +0,9     x +0,9
 221 +2,5   411 +0,0   425 +1,3   410 -0,7     x +3,3   417 +0,0
   x +1,6     x +0,0   396 +1,9   400 +0,0   434 +1,7     x +0,0
 454 +1,0     x +0,2   431 +0,0   411 -0,2   434 +0,9   387 +0,0
 429 +2,0   444 +0,4   413 +0,3     -          -          -

    P13 KULA 3,0      
1Teodor Wallén -05Götlunda IF10,57
2Johan Runesson -05Fjugesta IF8,97
3Robin Ringström -05KFUM Örebro8,88

Teodor Wallén
Robin Ringström
Johan Runesson
1057   974  1037  1029   960  1010
 886   843   822     x     x   888
   x   781   860   852   861   897

    P13 DISKUS 0,6      
1Johan Runesson -05Fjugesta IF29,70
2Robin Ringström -05KFUM Örebro20,46

    P12 60 M  HEAT 1  Vind -0,7  
1George Kennedy -06Thorengruppen TFC9,42Final
2Lucas Asplund -06Thorengruppen TFC9,62Final
3Jasper Norlander -06Glanshammars IF10,01Final
4Måns Kareliussén -06Glanshammars IF10,43

    P12 60 M  HEAT 2  Vind -0,6  
1Jon Joelsson -06Thorengruppen TFC9,27Final
2Vincent Efremov -06Åsbro GoIF9,54Final
3Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC10,10Final

    P12 60 M  FINAL  Vind +1,1  
1Jon Joelsson -06Thorengruppen TFC8,98
2George Kennedy -06Thorengruppen TFC9,16
3Vincent Efremov -06Åsbro GoIF9,19
4Lucas Asplund -06Thorengruppen TFC9,35
5Jasper Norlander -06Glanshammars IF10,06
6Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC10,20

    P12 800 M      
1Lucas Asplund -06Thorengruppen TFC2.50,92

    P12 HÖJD      
1Hampus Hillding -06KFUM Örebro1,40
2Måns Kareliussén -06Glanshammars IF1,24
3Jon Joelsson -06Thorengruppen TFC1,24
4Lucas Asplund -06Thorengruppen TFC1,20
5Jasper Norlander -06Glanshammars IF1,15
6Raymon Welday -06Stocksäters IF1,00


Jon Joelsson
Hampus Hillding
Jasper Norlander
Måns Kareliussén
Raymon Welday
Lucas Asplund
100 105 110 115 120 124 128 131 134 137 140 143
-   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xo  o   xxx
xo  xxx
-   o   o   o   o   xxx

    P12 STAV      
1Max Lann -07KFUM Örebro1,50


Max Lann
140 150 160
o   xo  xxx

    P12 LÄNGD ZON      
1Hampus Hillding -06KFUM Örebro5,05
2Jon Joelsson -06Thorengruppen TFC4,08
3Måns Kareliussén -06Glanshammars IF3,38
4Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC3,38
5Sebastian Lindgren -06IFK Nora3,21
6Raymon Welday -06Stocksäters IF3,07

Viggo Olsson
Måns Kareliussén
Jon Joelsson
Hampus Hillding
Sebastian Lindgren
Raymon Welday
 331 +0,8   332 +1,5   333 +0,0   327 -0,2   329 +1,2   338 +1,2
 330 -1,8   338 -1,7   328 -0,4   333 -0,2   337 +0,0     x +0,7
 357 +1,3   331 +0,0   225 +2,0   395 +0,0   367 +1,2   408 +1,1
 486 +2,6   486 +0,0   488 +1,9   489 +0,4   505 +3,1   493 +0,4
 317 +2,4   321 +0,0     -          -          -          -
 304 +1,8   307 +1,1   275 +2,6   263 -0,7   281 +1,4     x -0,2

    P12 KULA 3,0      
1Hampus Hillding -06KFUM Örebro10,00
2Vincent Efremov -06Åsbro GoIF7,37
3Liam Haili -06Wedevågs IF7,04
-Raymon Welday -06Stocksäters IF0,00

Raymon Welday
Liam Haili
Hampus Hillding
Vincent Efremov
   x     -     -     -     -     -
 688   692   704   682   642   704
 925   905   822   900  1000   926
 725   691   628   707   640   737

    P12 DISKUS 0,6      
1Liam Haili -06Wedevågs IF24,87

    P11 60 M  HEAT 1  Vind +0,1  
1Olle Leonardsson -07KFUM Örebro9,07Final
2Erik Sethsson -07IK Sisu9,25Final
3Max Lann -07KFUM Örebro10,12Final
-Axel Moberg -07KFUM Örebroej start

    P11 60 M  HEAT 2  Vind -0,3  
1Simon Svartengren -07KFUM Örebro9,54Final
2Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro9,88Final
3Albin Wallgren -07Åsbro GoIF10,07Final

    P11 60 M  FINAL  Vind +0,2  
1Olle Leonardsson -07KFUM Örebro9,15
2Erik Sethsson -07IK Sisu9,36
3Simon Svartengren -07KFUM Örebro9,57
4Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro10,14
5Max Lann -07KFUM Örebro10,22
6Albin Wallgren -07Åsbro GoIF10,26

    P11 600 M      
1Erik Sethsson -07IK Sisu1.55,82
2Albin Wallgren -07Åsbro GoIF2.06,41

    P11 HÖJD      
1Simon Svartengren -07KFUM Örebro1,31
2Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro1,12


Oskar Gyhlenius
Simon Svartengren
100 104 108 112 115 118 121 125 128 131 134
o   xo  xo  o   xxx
o   o   o   o   o   o   xo  xo  o   xxo xxx

    P11 LÄNGD ZON      
1Erik Sethsson -07IK Sisu4,14
2Ludvig Käll -07Glanshammars IF3,73
3Albin Wallgren -07Åsbro GoIF3,53
4Max Lann -07KFUM Örebro3,43
5Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro3,34

Albin Wallgren
Max Lann
Ludvig Käll
Erik Sethsson
Oskar Gyhlenius
 352 +0,1   353 +1,2     x +0,4   352 -0,2     x +0,6   353 +0,1
   x +0,0   339 +0,9   339 +0,0     x +0,0   343 +1,9   341 +0,0
 363 +0,0   362 -0,1   346 +0,0   351 +0,4   356 +1,8   373 +0,0
 402 +1,0   401 +0,4   414 +0,1   386 +0,1   405 +0,5   386 +0,0
 320 +0,8   326 +0,0   327 +1,2   311 +0,0   329 +0,0   334 +0,0

    P11 KULA 2,0      
1Ludvig Käll -07Glanshammars IF7,65
2Max Lann -07KFUM Örebro7,28
3Simon Svartengren -07KFUM Örebro5,72

Max Lann
Simon Svartengren
Ludvig Käll
   x   692   728   710   715     x
 512   474   572   535   535   464
 643   706   660   714   718   765

    P10 60 M    Vind +0,3  
1Erik Eisler -08Åsbro GoIF10,50
2Isak Olsson -08Glanshammars IF10,68
3Ludvig Lunander -08Glanshammars IF12,10

    P10 600 M      
1Svante Jorstig -08KFUM Örebro2.02,21
2Noah Selin -08Motala AIF2.07,46

    P10 HÖJD      
1Victor Skoglund -08Karlskoga FIF1,15
2Erik Eisler -08Åsbro GoIF1,08


Erik Eisler
Victor Skoglund
90  95  100 104 108 112 115 118
o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xo  xxo xxx

    P10 LÄNGD ZON      
1Victor Skoglund -08Karlskoga FIF3,54
2Noah Selin -08Motala AIF3,21
3Henrik Stenberg -08Stocksäters IF3,10
4Isak Olsson -08Glanshammars IF2,87
5Ludvig Lunander -08Glanshammars IF2,52

Noah Selin
Ludvig Lunander
Victor Skoglund
Isak Olsson
Henrik Stenberg
 293 +0,1   317 +0,3   313 +0,1   318 +1,3   321 +0,0   298 -1,3
 242 +0,3   248 -0,1   240 +1,1   239 +0,9   252 +0,7   231 +0,0
 354 +0,0   335 +1,3   341 +0,0   338 +1,1   344 +0,0   338 +0,0
 287 +0,0   282 +1,5   282 +1,5   282 +0,8   276 +0,0   264 +0,0
 302 +0,0   292 +1,9   283 +0,5   293 +1,2   291 +0,0   310 +0,0

    P10 KULA 2,0      
1Ludvig Lunander -08Glanshammars IF6,43
2Isak Olsson -08Glanshammars IF5,86
3Erik Eisler -08Åsbro GoIF5,33

Erik Eisler
Ludvig Lunander
Isak Olsson
 513   472     x   533   444   473
 585   570   602   639   608   643
   x   541   560   580   586   550

    P9 60 M  HEAT 1  Vind +0,8  
1Arvid Lifgren -09Stocksäters IF9,32Final
2Olle Jendeberg -09KFUM Örebro9,80Final
3Anthon Efremov -09Åsbro GoIF10,03Final
4Noel Seger -10Glanshammars IF10,32Final
5Noa Windal -09KFUM Örebro10,37Final
6Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF11,08

    P9 60 M  HEAT 2  Vind +0,9  
1Oskar Rosenberg -09KFUM Örebro10,17Final
2Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF10,50
3Aksel Lundström -10Stocksäters IF10,94
4Anton Lann -11KFUM Örebro11,43
5Oscar Karlsson -10Fjugesta IF11,58

    P9 60 M  FINAL  Vind -0,4  
1Arvid Lifgren -09Stocksäters IF9,55
2Olle Jendeberg -09KFUM Örebro9,98
3Oskar Rosenberg -09KFUM Örebro10,11
4Anthon Efremov -09Åsbro GoIF10,26
5Noel Seger -10Glanshammars IF10,42
6Noa Windal -09KFUM Örebro10,63

    P9 400 M      
1Noa Windal -09KFUM Örebro1.26,59
2Anthon Efremov -09Åsbro GoIF1.27,57
3Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF1.28,07

    P9 HÖJD      
1Olle Jendeberg -09KFUM Örebro1,18
2Noa Windal -09KFUM Örebro1,04
3Felix Bjurling -09Glanshammars IF1,04
4Noel Seger -10Glanshammars IF1,04


Noa Windal
Felix Bjurling
Olle Jendeberg
Noel Seger
80  85  90  95  100 104 108 112 115 118 121
o   o   xo  xo  xxo o   xxx
-   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   o   xxo o   xo  xxo xxx

    P9 LÄNGD ZON      
1Olle Jendeberg -09KFUM Örebro3,90
2Arvid Lifgren -09Stocksäters IF3,63
3Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF3,40
4Oskar Rosenberg -09KFUM Örebro3,34
5Anthon Efremov -09Åsbro GoIF3,25
6Noa Windal -09KFUM Örebro3,13
7Felix Bjurling -09Glanshammars IF3,10
8Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF2,96
9Oscar Karlsson -10Fjugesta IF2,37

Olle Jendeberg
Felix Bjurling
Edvin Wallgren
Arvid Lifgren
Oskar Rosenberg
Rasmus Ahlström
Noa Windal
Oscar Karlsson
Anthon Efremov
 354 +0,0   348 +0,0   357 +0,0   390 +1,0   324 +0,7   349 -0,9
 307 +0,0   293 +0,0   299 +0,0   310 +0,0   291 +0,6   297 -2,0
   x +0,0   323 +0,0   303 +0,0     x +0,0   340 +2,0   328 -2,1
 357 +0,0   341 -0,3   347 +0,3   363 +0,0   344 +0,1   354 -2,1
   x +1,3   281 -0,3   294 -0,3   327 +0,9   334 -1,5   326 -2,0
 289 +1,6   255 -0,8   271 -0,9   296 +0,0   290 +0,0   280 -0,7
 303 +2,0   308 -0,1   308 -0,3   300 +0,0   303 +0,0   313 -0,1
 237 -0,6   229 -0,3   227 -0,9
 298 +0,7   325 -0,1   304 -0,2   310 +0,1   295 -2,0   295 +0,0

    P9 KULA 2,0      
1Felix Bjurling -09Glanshammars IF6,09
2Oskar Rosenberg -09KFUM Örebro5,33
3Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF5,16
4Oscar Karlsson -10Fjugesta IF4,51

Oskar Rosenberg
Oscar Karlsson
Rasmus Ahlström
Felix Bjurling
 533   476   452   455   482     x
 408   345   356     x   451   430
 514   514   516   476   500   495
 543   561   609   608   584   575

    KVINNOR 100 M    Vind 0,0  
1Ebba Asp -04KFUM Örebro12,87
2Maja Persson -02Stocksäters IF13,91
3Hannah Eriksson -02Thorengruppen TFC13,96
4Klara Frih -02Åsbro GoIF14,20
5Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF14,78

    KVINNOR 3000 M      
1Karin Forsberg -80KFUM Örebro10.36,26
2Maria Eriksson -76IF Start11.25,87
3Antje Torstensson -75KFUM Örebro11.50,87
-Klara Frih -02Åsbro GoIFbröt

    KVINNOR LÄNGD      
1Denise Sandell -94KFUM Örebro4,97
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro4,93
3Sara Angelmyr -94KFUM Örebro4,87
4Sofia Carlberg -01Stocksäters IF4,78
5Johanna Pettersson -94KFUM Örebro4,62
6Lisa Ljung -02Glanshammars IF4,52
7Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF4,26
8Isabelle Sandelin -85KFUM Örebro3,66

Lisa Ljung
Ida Pettersson
Sofia Carlberg
Sara Angelmyr
Johanna Pettersson
Denise Sandell
Lisa Kareliussén
Isabelle Sandelin
 410 +1,6   422 +0,0   452 +1,3   433 +0,0   434 +1,0     x +1,8
   x +0,0     x +1,8     x +0,0   477 -0,1   493 -0,1     x +1,8
 437 +0,6   459 +1,5   459 +0,0   466 -0,3   478 +1,7   474 +0,0
 460 +1,1   457 +1,0   446 +0,0   487 +0,0   458 +1,4   487 +0,0
 423 +0,3   445 -1,3   447 +0,0   438 -1,6   443 +1,0   462 +1,5
 488 +0,8   476 -1,3   478 -0,5   497 +2,3   496 +0,6   486 -0,2
 426 +1,2   424 +1,1   399 +0,0   365 +0,6     x +1,6     x +2,6
 351 +1,2   366 +0,0   358 -0,4   348 +0,1     -        355 +1,6

    KVINNOR KULA      
1Emelie Lindgren -02IFK Nora7,21
2Ulrika Lindgren -76IFK Nora6,88

Ulrika Lindgren
Emelie Lindgren
 567   667   688     x   659     x
 660   685   721   665     x   689

    KVINNOR DISKUS      
1Emma Yngve -99Motala AIF30,64
2Denise Sandell -94KFUM Örebro24,17
3Sara Angelmyr -94KFUM Örebro22,76
4Emelie Lindgren -02IFK Nora21,20
5Maja Nilsson -02Thorengruppen TFC20,35
6Ulrika Lindgren -76IFK Nora18,50
7Isabelle Sandelin -85KFUM Örebro17,82

    F15 80 M  HEAT 1  Vind +0,2  
1Ebba Asp -04KFUM Örebro10,54Final
2Nova Fogelqvist -04Motala AIF11,14Final
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF11,19Final
4Stella Kolbrink Blomberg -04Motala AIF11,39
5Isabell Lundholm -04Thorengruppen TFC11,96
6Tuva Hasselquist -04KFUM Örebro12,40

    F15 80 M  HEAT 2  Vind +2,8  
1Agnes Bjerke -04Glanshammars IF10,79Final
2Linnéa Bolin -04Glanshammars IF10,88Final
3Melinda Qwarforth -04KFUM Örebro11,08Final
4Moa Karlsson -03Åsbro GoIF11,93
5Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF12,11
6Tilda Lindén -04KFUM Örebro12,21

    F15 80 M  FINAL  Vind -0,2  
1Ebba Asp -04KFUM Örebro10,67
2Agnes Bjerke -04Glanshammars IF10,91
3Linnéa Bolin -04Glanshammars IF11,02
4Melinda Qwarforth -04KFUM Örebro11,24
5Nova Fogelqvist -04Motala AIF11,31
6Nanna Frih -04Åsbro GoIF11,33

    F15 800 M      
1Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF2.48,30

    F15 80 M HÄCK    Vind -0,4  
1Linn Andersson -03Tjalve IF Norrköping13,07
2Melinda Qwarforth -04KFUM Örebro13,49
3Myra Eriksson -03Stocksäters IF13,51
4Irma Kron -04Åsbro GoIF13,83

    F15 300 M HÄCK      
1Linn Andersson -03Tjalve IF Norrköping49,91
2Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF52,99
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF56,07

    F15 HÖJD      
1Linn Andersson -03Tjalve IF Norrköping1,58
2Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF1,55
3Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,48
4Irma Kron -04Åsbro GoIF1,40


Jenna Mogren-Dowding
Irma Kron
Myra Eriksson
Linn Andersson
135 140 144 148 152 155 158 165
o   o   o   xo  xo  xo  xxx
-   xo  xxx
o   o   xo  xxo xxx
-   -   o   -   o   o   xxo xx-

    F15 STAV      
1Isabell Lundholm -04Thorengruppen TFC2,80
2Myra Eriksson -03Stocksäters IF2,70
3Alva Nilsson -04Thorengruppen TFC2,50


Isabell Lundholm
Myra Eriksson
Alva Nilsson
250 260 270 280 290
-   o   o   xxo xxx
xo  xxo o   xxx
xo  xxx

    F15 LÄNGD      
1Stella Kolbrink Blomberg -04Motala AIF4,59
2Nanna Frih -04Åsbro GoIF4,58
3Nova Fogelqvist -04Motala AIF4,52
4Ebba Asp -04KFUM Örebro4,43
5Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF4,39
6Linnéa Bolin -04Glanshammars IF4,29
7Irma Kron -04Åsbro GoIF4,14
8Moa Karlsson -03Åsbro GoIF3,69

Stella Kolbrink Blomberg
Nanna Frih
Wilma Gäverth
Linnéa Bolin
Nova Fogelqvist
Moa Karlsson
Irma Kron
Ebba Asp
 437 -0,8   340 +0,1   452 +0,0   454 +0,0   436 -0,5   459 -0,3
 440 +0,0     x -0,4   454 -0,4   447 +0,0   454 -0,7   458 -0,7
 408 +0,6   431 +0,0   439 -0,6   426 +0,2   425 -0,4   434 -1,1
 429 +0,0   412 +0,1   410 +0,0   407 +0,0   425 -0,2   420 -0,9
 413 +0,8   427 +0,3   436 -1,1     x -0,8   438 -0,6   452 +0,0
 369 -0,8   363 -0,9   355 -1,0   320 -0,5     x +0,0   349 -1,1
 414 +1,4   393 -1,1     x +0,0   393 +0,0     x +0,0     x +1,4
 437 +0,0   429 -1,1   428 +0,0   442 +0,0   443 +0,0   436 -1,1

    F15 KULA 3,0      
1Alva Nilsson -04Thorengruppen TFC10,08
2Iris Norlander -04Glanshammars IF9,22
3Stella Kolbrink Blomberg -04Motala AIF8,50
4Nova Fogelqvist -04Motala AIF6,81

Iris Norlander
Nova Fogelqvist
Alva Nilsson
Stella Kolbrink Blomberg
 826   922     x   837   856   853
 634   681   679     x   657   663
1004   978   878     x  1008   962
 804   772   773   850   832   788

    F15 DISKUS 0,75      
1Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF25,90
2Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF20,43
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF18,18
4Nova Fogelqvist -04Motala AIF17,97
5Stella Kolbrink Blomberg -04Motala AIF17,95
6Myra Eriksson -03Stocksäters IF13,96

    F13 60 M  HEAT 1  Vind +0,6  
1Lina Ånstad -05Motala AIF8,69Final
2Emma Hjelm -05Motala AIF8,84Final
3Elin Jakobsson -05KFUM Örebro9,15Final
4Thelma Gullberg -05Motala AIF9,22Final
5Maja Särnholm -05KFUM Örebro9,39
6Svea Eklundh -05Motala AIF9,45

    F13 60 M  HEAT 2  Vind +0,2  
1Tilde Adolfsson -05Motala AIF8,93Final
2Malva Axén -05Motala AIF8,99Final
3Emma Rosmark -05KFUM Örebro9,32
4Filippa Bergdahl -05KFUM Örebro9,35
4Eowyn Svahn -05Wedevågs IF9,35
6Ida Kindbom -05Motala AIF9,48

    F13 60 M  FINAL  Vind +0,6  
1Lina Ånstad -05Motala AIF8,64
2Emma Hjelm -05Motala AIF8,79
3Tilde Adolfsson -05Motala AIF8,88
4Malva Axén -05Motala AIF9,03
5Thelma Gullberg -05Motala AIF9,20
6Elin Jakobsson -05KFUM Örebro9,38

    F13 800 M      
1Tilde Adolfsson -05Motala AIF2.34,38
2Svea Eklundh -05Motala AIF2.44,63
3Thelma Gullberg -05Motala AIF2.47,30
4Ida Kindbom -05Motala AIF2.50,24

    F13 60 M HÄCK    Vind 0,0  
1Emma Hjelm -05Motala AIF9,99
2Malva Axén -05Motala AIF10,04
3Svea Eklundh -05Motala AIF10,09
4Thelma Gullberg -05Motala AIF10,56

    F13 200 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,8  
1Emma Hjelm -05Motala AIF33,71
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn34,68
3Thelma Gullberg -05Motala AIF36,35

    F13 200 M HÄCK  HEAT 2  Vind +1,0  
1Malva Axén -05Motala AIF35,58
2Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF35,68

    F13 200 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Emma Hjelm -05Motala AIF33,71
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn34,68
3Malva Axén -05Motala AIF35,58
4Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF35,68
5Thelma Gullberg -05Motala AIF36,35

    F13 HÖJD      
1Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF1,43
2Emma Hjelm -05Motala AIF1,37
3Ida Kindbom -05Motala AIF1,37
4Malva Axén -05Motala AIF1,20


Angelina Mogren-Dowding
Ida Kindbom
Emma Hjelm
Malva Axén
120 124 128 131 134 137 140 143 147
-   o   o   o   xo  o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   o   xxx
o   xxx

    F13 STAV      
1Svea Eklundh -05Motala AIF2,40


Svea Eklundh
200 220 230 240 250
xo  xo  o   o   xxx

    F13 LÄNGD ZON      
1Emma Hjelm -05Motala AIF4,55
2Malva Axén -05Motala AIF4,53
3Lina Ånstad -05Motala AIF4,47
4Tilde Adolfsson -05Motala AIF4,40
5Svea Eklundh -05Motala AIF4,38
6Ida Kindbom -05Motala AIF4,27
7Eowyn Svahn -05Wedevågs IF4,17
8Thelma Gullberg -05Motala AIF4,13
9Elin Jakobsson -05KFUM Örebro4,09
10Emilia Öster -05KFUM Örebro4,08
11Emma Rosmark -05KFUM Örebro4,02
12Maja Särnholm -05KFUM Örebro3,96
13Alma Sandberg -05KFUM Örebro2,87

Emma Hjelm
Emilia Öster
Emma Rosmark
Thelma Gullberg
Elin Jakobsson
Lina Ånstad
Ida Kindbom
Alma Sandberg
Maja Särnholm
Svea Eklundh
Malva Axén
Tilde Adolfsson
Eowyn Svahn
 446 +2,2   455 +1,2   417 +0,3   424 +1,1   427 +0,0   445 +0,0
 408 +2,5   404 +2,5   403 +0,8
 402 +1,4   342 +0,0   307 +1,2
 413 -0,8   397 +0,8     x +2,2     -          -          -
   x +0,0   409 -0,1     x +1,7
   -          -        447 +1,9     -          -          -
 415 +0,0   411 +0,0   427 +1,9     -          -          -
 287 +0,0     -          -
 396 -0,3   389 +0,2   377 +1,6
 430 +0,9   438 +1,7   426 +0,1     -          -          -
   x +0,0   441 +1,6   453 +0,0   430 +0,0   442 -0,5   443 +0,7
 438 +0,6   440 +3,3   421 +2,6     -          -          -
 407 +1,1   417 +2,4   258 +0,8   396 +0,1   389 -0,5   415 +1,8

    F13 KULA 2,0      
1Malva Axén -05Motala AIF12,65
2Svea Eklundh -05Motala AIF10,25
3Emilia Öster -05KFUM Örebro9,49
4Ida Kindbom -05Motala AIF9,45
5Emma Hjelm -05Motala AIF9,10
6Thelma Gullberg -05Motala AIF7,55
7Alma Sandberg -05KFUM Örebro7,39

Ida Kindbom
Emilia Öster
Malva Axén
Alma Sandberg
Svea Eklundh
Thelma Gullberg
Emma Hjelm
 889   872   894   945   938   909
 930   909   939   926   948   949
1188  1149  1265  1251     x  1249
 624     x   739   722   643   625
 953  1000  1020   994  1025   969
 755   752   745   744   755   728
 839   881   910   855   858   899

    F13 DISKUS 0,6      
1Svea Eklundh -05Motala AIF28,11
2Lina Ånstad -05Motala AIF24,86
3Malva Axén -05Motala AIF24,69
4Thelma Gullberg -05Motala AIF20,94
5Ida Kindbom -05Motala AIF19,32
6Tilde Adolfsson -05Motala AIF18,97
7Emma Hjelm -05Motala AIF15,22
8Alma Sandberg -05KFUM Örebro13,88

    F12 60 M  HEAT 1  Vind -0,8  
1Elin Simonsson-Rodefors -06KFUM Örebro8,88Final
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,03Final
3Johanna Fernberg -06IK Westmannia9,14Final
4Stella Holmqvist -06KFUM Örebro10,19

    F12 60 M  HEAT 2  Vind +0,1  
1Linn von Hofsten -06Glanshammars IF8,78Final
2Ida Larsson -06KFUM Örebro9,09Final
3Maja Söderquist -06Fjugesta IF9,34Final
4Tyra Skoog -06Katrineholms SK9,66
5Alva Öman -06Upsala IF9,79

    F12 60 M  FINAL  Vind -0,2  
1Linn von Hofsten -06Glanshammars IF8,79
2Elin Simonsson-Rodefors -06KFUM Örebro8,98
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,14
4Johanna Fernberg -06IK Westmannia9,17
5Ida Larsson -06KFUM Örebro9,29
6Maja Söderquist -06Fjugesta IF9,50

    F12 800 M      
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn2.43,70
2Tyra Skoog -06Katrineholms SK2.50,34
3Emma Eriksson -06IK Westmannia2.52,60
4Tilde Söberg-Lager -06KFUM Örebro2.53,50
5Ronja Lind -06Åsbro GoIF2.54,82

    F12 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,6  
1Stella Önander -06KFUM Örebro12,77
-Linn von Hofsten -06Glanshammars IFbröt
-Agnes Edfeldt -06KFUM Örebroej start

    F12 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind +0,7  
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn10,61
2Maja Söderquist -06Fjugesta IF11,47
3Alva Öman -06Upsala IF12,73
4Stella Holmqvist -06KFUM Örebro13,65

    F12 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn10,61
2Maja Söderquist -06Fjugesta IF11,47
3Alva Öman -06Upsala IF12,73
4Stella Önander -06KFUM Örebro12,77
5Stella Holmqvist -06KFUM Örebro13,65

    F12 HÖJD      
1Johanna Fernberg -06IK Westmannia1,40
2=Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia1,31
2=Maja Söderquist -06Fjugesta IF1,31
4Emma Eriksson -06IK Westmannia1,31


Tove Holmberg-Nerman
Maja Söderquist
Johanna Fernberg
Emma Eriksson
110 115 120 124 128 131 134 137 140 143
-   -   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   xo  xxx

    F12 STAV      
1Alva Öman -06Upsala IF1,80


Alva Öman
170 180 200
o   xo  xxx

    F12 LÄNGD ZON      
1Johanna Fernberg -06IK Westmannia4,24
2Linn von Hofsten -06Glanshammars IF4,18
3Maja Söderquist -06Fjugesta IF4,10
4Elin Simonsson-Rodefors -06KFUM Örebro4,10
5Emma Eriksson -06IK Westmannia3,97
6Stella Önander -06KFUM Örebro3,92
7Ida Larsson -06KFUM Örebro3,63
8Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia3,59
9Linnea Nervy -06KFUM Örebro3,51
10Stella Holmqvist -06KFUM Örebro3,37

Johanna Fernberg
Ida Larsson
Stella Önander
Emma Eriksson
Maja Söderquist
Stella Holmqvist
Linnea Nervy
Elin Simonsson-Rodefors
Tove Holmberg-Nerman
Linn von Hofsten
 418 +0,0   424 -0,7   404 +0,0   404 -2,2   400 -1,3   410 +0,8
 361 +0,8   363 +0,0   360 +0,0   327 +1,2   348 +0,0   334 -2,4
 388 +0,0   392 -0,8   374 +0,0   380 +0,3   380 +0,0   369 -2,9
 392 +0,0   379 -0,5   374 -0,2   389 -0,1   389 +0,0   397 -2,9
 407 +0,2   410 +0,0   410 +0,0   409 +0,0   400 +0,0   409 +0,4
 335 +0,6   337 +0,0   302 +0,0
 351 -0,9   336 +0,0     x
 392 -0,9   383 -1,8   385 -1,4   385 -0,2   393 +0,0   410 +1,9
 359 -0,6     -        350 +0,0     -          -          -
 374 +0,0   378 -1,6   385 +0,0   378 -1,6   418 +0,0   394 +0,0

    F12 KULA 2,0      
1Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia7,86
2Linnea Nervy -06KFUM Örebro7,70
3Tilde Söberg-Lager -06KFUM Örebro5,94

Tove Holmberg-Nerman
Linnea Nervy
Tilde Söberg-Lager
 705   755   786   727   690   740
 770   638   750     x   665   713
 548   581   533     x   574   594

    F12 DISKUS 0,6      
1Ida Larsson -06KFUM Örebro18,50
2Stella Önander -06KFUM Örebro17,34
3Stella Holmqvist -06KFUM Örebro15,81

    F11 60 M  HEAT 1  Vind -1,3  
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF8,99Final
2Ebba Lindén -07Åsbro GoIF9,33Final
3Nova Samuelsson -07KFUM Örebro10,03
4Julia Karlsson -07Fjugesta IF10,06
5Moa Kindbom -07Motala AIF10,18
6Kerstin Ivarsson -07KFUM Örebro10,36

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +0,8  
1Isolde Väinölä -07IK Westmannia9,11Final
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,34Final
3Alice Lundström -07Stocksäters IF9,79Final
4Wilma Larsson -07KFUM Örebro9,83Final
5Jenny Hoaas Jacobson -07Stocksäters IF10,12
6Elin Oskarsson -07Stocksäters IF10,29

    F11 60 M  FINAL  Vind +1,6  
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF8,69
2Isolde Väinölä -07IK Westmannia9,16
3Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,23
4Ebba Lindén -07Åsbro GoIF9,28
5Alice Lundström -07Stocksäters IF9,76
6Wilma Larsson -07KFUM Örebro9,78

    F11 600 M      
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF1.59,09
2Moa Kindbom -07Motala AIF2.01,18
3Alice Lundström -07Stocksäters IF2.02,78
4Isolde Väinölä -07IK Westmannia2.18,64

    F11 HÖJD      
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF1,35
2Moa Kindbom -07Motala AIF1,15


Moa Kindbom
Kayla Collin
112 115 118 125 128 132 135 139
xo  xxo xx
o   o   o   o   o   xxo xxo xxx

    F11 LÄNGD ZON      
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF4,25
2Isolde Väinölä -07IK Westmannia3,93
3Tuva Frih -07Åsbro GoIF3,92
4Wilma Larsson -07KFUM Örebro3,72
5Ebba Lindén -07Åsbro GoIF3,57
6Moa Kindbom -07Motala AIF3,54
7Julia Karlsson -07Fjugesta IF3,52
8Jenny Hoaas Jacobson -07Stocksäters IF3,28
9Nova Samuelsson -07KFUM Örebro3,00
10Kerstin Ivarsson -07KFUM Örebro2,94
11Iris Svensson -07Glanshammars IF2,74

Jenny Hoaas Jacobson
Isolde Väinölä
Julia Karlsson
Wilma Larsson
Iris Svensson
Kerstin Ivarsson
Tuva Frih
Ebba Lindén
Moa Kindbom
Kayla Collin
Nova Samuelsson
 315 +0,0   314 +0,0   304 -1,4   312 -1,3   328 +1,3   296 +0,0
 371 +2,1   372 -0,1   347 -1,0   355 -1,5   364 +0,0   393 +0,0
 350 +1,6   345 +0,0   344 -5,1   341 -1,6   328 +0,0   352 +0,1
 357 +0,0   345 +0,0   345 -1,0   354 -0,8   352 +0,0   372 +0,2
 246 +0,0   274 -0,9   257 -0,8
 268 -2,1   291 +0,6   294 +0,0
 387 -1,8   392 +2,0   371 +0,0   385 -2,7   369 +0,0   382 +2,8
 349 -1,5   326 +0,5   357 +1,0   353 -4,0   340 +0,0   347 +0,7
 354 -1,5   346 +0,0   342 +0,7   318 -3,1   353 +1,3   341 +0,2
 425 -0,9   417 +0,0   382 +0,0   403 -1.3   410 +2,1     x +0,0
 283 +0,0   300 +0,2   298 +0,1

    F11 KULA 2,0      
1Julia Karlsson -07Fjugesta IF7,85
2Moa Kindbom -07Motala AIF6,53
3Ebba Lindén -07Åsbro GoIF6,01
4Wilma Larsson -07KFUM Örebro5,75
5Kerstin Ivarsson -07KFUM Örebro4,73
6Iris Svensson -07Glanshammars IF4,08

Kerstin Ivarsson
Julia Karlsson
Moa Kindbom
Ebba Lindén
Iris Svensson
Wilma Larsson
 448   473   407   451   466   451
 755   735   671   735   733   785
 653   588   551   551   586     x
 529     x   545   466   601   569
 349   330   313   373   408   377
 538   524   564   575   516   540

    F10 60 M    Vind 0,0  
1Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF10,23
2Alexandra Fernberg -08IK Westmannia10,35
3Elenah Wennström -08Fjugesta IF10,67
4Nellie Rosell -08Stocksäters IF11,22
5Agnes Claesson -08Stocksäters IF11,29

    F10 600 M      
1Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF2.31,80

    F10 HÖJD      
1Elenah Wennström -08Fjugesta IF1,04
2Alexandra Fernberg -08IK Westmannia1,00


Elenah Wennström
Alexandra Fernberg
85  90  95  100 104 108
o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   xxx

    F10 LÄNGD ZON      
1Alexandra Fernberg -08IK Westmannia3,38
2Elenah Wennström -08Fjugesta IF3,08
3Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF3,00
4Agnes Claesson -08Stocksäters IF2,72
5Nellie Rosell -08Stocksäters IF2,50

Elenah Wennström
Nellie Rosell
Doris Blomqvist-Blom
Alexandra Fernberg
Agnes Claesson
 303 +0,0   295 -0,2   296 +0,0   300 +0,0   308 -1,6   228 +2,1
 237 +0,0   250 -1,2   211 +0,0   246 -0,7   235 -1,3   245 +0,0
 300 +0,0   290 +0,0     x +0,1   276 +1,0   280 +0,0   287 +0,0
 338 +0,0   317 -0,1   313 +2,0   318 +1,1   316 +0,0   333 +0,2
   x -0,1   244 +1,0   249 -0,6   262 +1,5   251 +0,0   272 +0,2

    F10 KULA 2,0      
1Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF5,52
2Alexandra Fernberg -08IK Westmannia5,09
3Agnes Claesson -08Stocksäters IF3,86

Alexandra Fernberg
Doris Blomqvist-Blom
Agnes Claesson
 444   509   466   442   454   458
 552   539   485   502   496   431
   x   287   386   359     x   307

    F9 60 M  HEAT 1  Vind -0,8  
1Chanelle Falck -09KFUM Örebro10,05Final
2Klara Johansson -09Stocksäters IF10,44Final
3Elvira Lindén -10Åsbro GoIF10,88Final
4Edith Lunander -09Glanshammars IF11,28
5Astrid Borneland -09Åsbro GoIF12,99

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -0,8  
1Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF10,82Final
2Elsa Zetterlund -09Åsbro GoIF11,36
3Leonie Käll -09Glanshammars IF11,78
4Milla Svensson -09Glanshammars IF14,91

    F9 60 M  HEAT 3  Vind +0,7  
1Freja Wilén -09KFUM Örebro10,57Final
2Ida Standar -09Åsbro GoIF10,90
3Ebba Niemelä -09Glanshammars IF11,09
4Tilde Nilsson -09Åsbro GoIF11,60
5Lina Stenberg -10Stocksäters IF11,84

    F9 60 M  HEAT 4  Vind +0,3  
1Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF10,43Final
2Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro11,08
3Josefine Strand -09KFUM Örebro11,21
4Astrid Wennström -09Fjugesta IF11,28
5Lova Nilsson -09Åsbro GoIF11,74

    F9 60 M  FINAL  Vind +0,4  
1Chanelle Falck -09KFUM Örebro10,06
2Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF10,35
3Klara Johansson -09Stocksäters IF10,49
4Freja Wilén -09KFUM Örebro10,71
5Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF10,75
6Elvira Lindén -10Åsbro GoIF10,85

    F9 400 M      
1Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF1.28,42
2Klara Johansson -09Stocksäters IF1.29,18
3Milla Svensson -09Glanshammars IF1.30,96
4Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro1.32,02
5Alva Lilja -09Glanshammars IF1.33,90
6Leonie Käll -09Glanshammars IF1.34,61
-Lina Stenberg -10Stocksäters IFbröt

    F9 HÖJD      
1Klara Johansson -09Stocksäters IF1,15
2Milla Svensson -09Glanshammars IF1,12
3Freja Wilén -09KFUM Örebro1,04
4=Ebba Niemelä -09Glanshammars IF1,00
4=Ida Standar -09Åsbro GoIF1,00
6Edith Lunander -09Glanshammars IF0,85
7Elsa Zetterlund -09Åsbro GoIF0,85


Freja Wilén
Ebba Niemelä
Elsa Zetterlund
Edith Lunander
Milla Svensson
Ida Standar
Klara Johansson
80  85  90  95  100 104 108 112 115 117
o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   o   o   o   o   xxx
o   xo  xxx
o   o   xxx
-   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   xxx
o   xo  o   o   o   xxo xxo o   xxo xxx

    F9 LÄNGD ZON      
1Klara Johansson -09Stocksäters IF3,58
2Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF3,29
3Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro3,27
4Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF3,23
5Ida Standar -09Åsbro GoIF3,12
6Freja Wilén -09KFUM Örebro2,94
7Elsa Zetterlund -09Åsbro GoIF2,87
8Alva Lilja -09Glanshammars IF2,84
9Josefine Strand -09KFUM Örebro2,83
10Leonie Käll -09Glanshammars IF2,68
11Elvira Lindén -10Åsbro GoIF2,60
12Astrid Wennström -09Fjugesta IF2,56
13Edith Lunander -09Glanshammars IF2,54
14Tilde Nilsson -09Åsbro GoIF2,49
15Lilly Stenberg -10Stocksäters IF2,23
16Lina Stenberg -10Stocksäters IF2,21
17Corinne Käll -10Glanshammars IF2,16

Klara Johansson
Corinne Käll
Elsa Zetterlund
Ida Standar
Lina Stenberg
Elin Törnqvist
Lilly Stenberg
Tilde Nilsson
Astrid Wennström
Leonie Käll
Tuvalie Medberg
Elvira Lindén
Edith Lunander
Freja Wilén
Josefine Strand
Alva Lilja
Lowa Törnqvist
 358 +0,3   279 +0,9   312 +1,5   318 +0,6   327 +1,4   302 +0,1
 216 +0,0   206 +1,7   202 +0,0
 284 +0,0   287 +0,0   278 +0,0   275 +0,8   216 +0,2   284 +0,4
 312 +0,6   295 +0,0   300 +0,6   300 +0,3   303 +0,3     x +0,1
 221 +0,5     x +0,6   210 +0,1
 289 +0,4   296 +1,2   270 +0,3   323 +0,0   297 +0,0   299 +0,1
 213 +0,9     x +0,9   223 +0,0
   x +0,0   249 +0,1   227 +1,2
 256 +0,0   223 +0,1   235 +1,3
 268 +0,0   255 +0,0   265 +0,0
 314 +0,0   310 +0,2   299 +1,3   313 +0,0   327 +0,0   315 +0,0
   x +0,5     x +0,2   260 +0,2
 254 +0,5     x +0,2   251 +0,0
 288 +0,8   294 +0,1   278 +0,1   294 +0,0     x +0,9   232 +1,2
 279 +1,0   261 +0,0   283 +0,0
 284 +1,6   274 +0,9   261 +0,9   281 +1,4   273 +0,0   260 +0,0
 324 +0,0   323 +0,0   329 +0,1   325 +0,9   316 +0,1   322 +1,1

    F9 KULA 2,0      
1Ebba Niemelä -09Glanshammars IF6,15
2Chanelle Falck -09KFUM Örebro5,85
3Alva Lilja -09Glanshammars IF4,65
4Edith Lunander -09Glanshammars IF4,42
5Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF3,96
6Lova Nilsson -09Åsbro GoIF3,77
7Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro3,49
8Lilly Stenberg -10Stocksäters IF2,97
9Corinne Käll -10Glanshammars IF2,37

Ebba Niemelä
Tuvalie Medberg
Alva Lilja
Chanelle Falck
Lova Nilsson
Edith Lunander
Elin Törnqvist
Lilly Stenberg
Corinne Käll
 562   552   568   551   615   558
 306   289   318   349   324   316
 412   389   405   465     x   444
 532   518   523   585   554   551
 356   330   339   326   344   377
 442   411   416     x   396   398
 339   360   331   396   301   341
   x   281   295   247   297   257
 237   227   226

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram