Resultat Närkespelen 10 juni 2017

   Stocksäters IF och Åsbro GoIF arrangerade på Transtensvallen i Hallsberg
 
    MÄN 100 M  HEAT 1  Vind +0,4  
1Amir Musa -01KFUM Örebro11,89Final
2Marcus Führ -01KFUM Örebro12,13Final
3Anton Östebo -96Linköpings GIF12,26
4Karl Hällgren -01KFUM Örebro12,35
5Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro13,02
6Albin Melin -00Katrineholms SK13,59

    MÄN 100 M  HEAT 2  Vind +0,8  
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro11,57Final
2Ayob Hilwan -96Thorengruppen TFC11,88Final
3Kristoffer Kold Erlandsen -99KFUM Örebro11,91Final
4Axel Sandberg -00KFUM Örebro12,11Final
5Jack Tranderyd -00KFUM Örebro12,57
6Jonathan Holmefur -01KFUM Örebro12,61

    MÄN 100 M  FINAL  Vind -0,5  
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro11,22
2Ayob Hilwan -96Thorengruppen TFC11,81
3Kristoffer Kold Erlandsen -99KFUM Örebro11,87
4Amir Musa -01KFUM Örebro11,88
5Axel Sandberg -00KFUM Örebro12,13
-Marcus Führ -01KFUM Örebroej start

    MÄN 3000 M      
1Michael Welday -99Stocksäters IF9.24,30
2Per Arvidsson -86IF Start9.24,64
3Mohamed Hassan -99IF Start9.53,63
4David Berg -89IF Start9.59,65
5Daniel Johansson -86Wedevågs IF10.04,36

    MÄN HÖJD      
1Marcus Führ -01KFUM Örebro1,88
-Jack Tranderyd -00KFUM Örebro0,00


Jack Tranderyd
Marcus Führ
160 171 177 180 183 186 188 190
xxx
-   o   xo  xxo o   o   xo  xxx

    MÄN LÄNGD      
1Kristoffer Kold Erlandsen -99KFUM Örebro6,28
2Anton Östebo -96Linköpings GIF6,04
3Amir Musa -01KFUM Örebro5,99
4Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro5,43
5Karl Hällgren -01KFUM Örebro5,18
6Albin Melin -00Katrineholms SK4,87
7Viktor Karlsson -00Wedevågs IF4,70

Viktor Karlsson
Albin Melin
Amir Musa
Philip Wilhelmsson
Kristoffer Kold Erlandsen
Anton Östebo
Karl Hällgren
   x +0,0   287 +1,4   470 +0,8   435 +0,9   277 +1,1     x +1,0
 472 +0,7   465 +1,3   468 +1,4   452 +0,0   487 +,07   477 +1,0
 599 +1,6   588 +1,4   564 +2,3     -        570 +0,8     x +1,5
 528 +0,5   521 +1,6   520 +1,3   543 +0,7   518 +1,2     x +0,0
   x +0,6     x +0,5   589 +1,8   596 +0,0   597 +0,0   628 +2,3
   x +1,3     x +0,0   589 +0,1   604 +1,1   582 +0,0   594 +0,1
 518 +1,1   500 +1,1   500 +1,9   516 +1,4     x +0,0   493 +0,0

    MÄN KULA      
1Johan Eisler -76Åsbro GoIF10,03
2Fredrik Eriksson -75Stocksäters IF8,81
3Viktor Karlsson -00Wedevågs IF7,99

Johan Eisler
Fredrik Eriksson
Viktor Karlsson
1003   994   994   995     x   885
 790   867   849     x   881     x
 799     x   739   771     x     x

    MÄN DISKUS      
1Johan Eisler -76Åsbro GoIF25,95
2Fredrik Eriksson -75Stocksäters IF21,50
3Viktor Karlsson -00Wedevågs IF21,33

    P15 80 M  HEAT 1  Vind +1,0  
1Stefan Franzén -03KFUM Örebro10,18Final
2Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad10,26Final
3Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF10,66Final
4Karl-William Einarson -02Wedevågs IF10,88Final

    P15 80 M  HEAT 2  Vind -0,5  
1Tim Singmandeewised -02Västerås FK9,81Final
2Oskar Hjelte -02Stocksäters IF10,89Final
3Oliver Smidskog -02Västerås FK11,65

    P15 80 M  FINAL  Vind +0,1  
1Tim Singmandeewised -02Västerås FK9,76
2Stefan Franzén -03KFUM Örebro10,14
3Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad10,24
4Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF10,76
5Karl-William Einarson -02Wedevågs IF10,91
6Oskar Hjelte -02Stocksäters IF11,05

    P15 800 M      
1Wilhelm Bergentz -02Thorengruppen TFC2.12,10
2Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF2.17,73
3Noha Olsson -02Thorengruppen TFC2.18,06
4Filip Åström -03KFUM Örebro3.14,95
-Karl-William Einarson -02Wedevågs IFej start

    P15 80 M HÄCK    Vind -0,7  
1Elias Åström -02KFUM Örebro13,87
2Oliver Smidskog -02Västerås FK15,35

    P15 HÖJD      
1Elias Åström -02KFUM Örebro1,49
2Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF1,45


Elias Åström
Rasmus Rågstad
135 140 145 149 153
-   o   o   o   xxx
o   o   xo  xxx

    P15 STAV      
1Joel Bergquist -03Stocksäters IF2,83
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad2,83
-Karl Johansson -01Stocksäters IF0,00ut.tävl.


Karl Johansson
Joel Bergquist
Oliver Ellström
263 273 283 293 353
-   -   -   -   xxx
-   o   o   xxx
o   o   o   xxx

    P15 LÄNGD      
1Tim Singmandeewised -02Västerås FK5,43
2Karl-William Einarson -02Wedevågs IF5,22
3Stefan Franzén -03KFUM Örebro4,81
4Oliver Smidskog -02Västerås FK4,56
5Filip Åström -03KFUM Örebro3,33

Karl-William Einarson
Tim Singmandeewised
Filip Åström
Stefan Franzén
Oliver Smidskog
 470 +2,3   507 +0,4   488 +1,8   483 +1,2   483 +0,0   522 +0,1
   x +1.6     x +0,0     x +1,3   535 +0,2   539 +0,0   543 +0,0
 333 +1,4     -          -          -          -          -
 444 +1.0   458 +0,2   480 +0,4   481 +1,5   448 +0,9   480 +0,0
 443 +2.0   426 +0,0   452 +1,9     x +0,3   441 +1,1   456 +0,0

    P15 KULA 4,0      
1Oskar Hjelte -02Stocksäters IF10,38
2Erik Lindkvist -02Wedevågs IF10,05
3Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad8,84
4Karl-William Einarson -02Wedevågs IF8,44

Oskar Hjelte
Karl-William Einarson
Oliver Ellström
Erik Lindkvist
1021  1038   999   993  1022   978
   x   844   791   815   842   839
 845   869   884   877     x     x
 975   988  1005  1002   963   919

    P15 DISKUS 1,0      
1Karl-William Einarson -02Wedevågs IF34,69
2Erik Lindkvist -02Wedevågs IF34,09
3Oskar Hjelte -02Stocksäters IF32,85
4Pelle Karlsson -03Götlunda IF26,15

    P13 60 M    Vind -1,8  
1Patrik Pettersson -04Wedevågs IF8,56
2Mehran Rostami -04Fjugesta IF10,01

    P13 60 M HÄCK    Vind -0,9  
1Patrik Pettersson -04Wedevågs IF11,81

    P13 HÖJD      
1Patrik Pettersson -04Wedevågs IF1,24


Patrik Pettersson
110 115 120 124 128
o   xo  o   xo  xxx

    P13 LÄNGD ZON      
1Patrik Pettersson -04Wedevågs IF4,55
2Markus Karlsson -04Wedevågs IF3,39

Patrik Pettersson
Markus Karlsson
 440 -0,9     x -0,8   441 -1,6   455 +0,0   455 +0,0   441 -0,1
 336 -0,5   327 -0,5   331 -0,7     x +0,0   339 +0,0   336 -0,1

    P13 KULA 3,0      
1Mehran Rostami -04Fjugesta IF6,41
2Markus Karlsson -04Wedevågs IF5,86

Mehran Rostami
Markus Karlsson
 588   619   638   607   641   589
 509   521   511   576   586   461

    P13 DISKUS 0,6      
1Markus Karlsson -04Wedevågs IF17,17

    P12 60 M    Vind -1,8  
1Calle Lindstedt -05Motala AIF9,03
2Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro9,08
3Hampus Wiborg -05KFUM Örebro9,23
4Albin Mälman -05Götlunda IF10,37

    P12 800 M      
1Calle Lindstedt -05Motala AIF2.35,11
2Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF2.36,81
3Hampus Wiborg -05KFUM Örebro3.13,58

    P12 60 M HÄCK    Vind -0,9  
1Calle Lindstedt -05Motala AIF11,58
2Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro13,19

    P12 HÖJD      
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,40
2Calle Lindstedt -05Motala AIF1,24


Calle Lindstedt
Albin Gyhlenius
110 115 120 124 128 131 134 137 140 143
o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xo  o   o   o   xxx

    P12 STAV      
1Linus Jönsson -05Tjalve IF3,03


Linus Jönsson
263 273 283 293 303 313
o   o   o   o   o   xxx

    P12 LÄNGD ZON      
1Calle Lindstedt -05Motala AIF4,34
2Hampus Wiborg -05KFUM Örebro4,02
3Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro3,80
4Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF3,77
5Johan Runesson -05Fjugesta IF3,52
6Albin Mälman -05Götlunda IF3,41

Ludvig Sjöberg
Albin Gyhlenius
Hampus Wiborg
Albin Mälman
Calle Lindstedt
Johan Runesson
 377 -0,8   377 -0,8   365 +0,0   281 -1,9   259 +0,0   376 -1,2
 380 +0,0   359 -1,4   367 -0,1   362 -1,8   362 -1,0   363 -1,2
 384 +0,0   394 +0,0   392 +0,0   371 -1,9   402 +0,0   391 +0,0
 341 +0,0   314 -0,1   320 +0,0   318 -1,8   321 +0,0   307 +0,0
 411 -0,3   417 -1,7   417 -1,5   328 -0,4   407 +0,0   434 -0,1
 352 -0,6   350 -1,9   350 -1,6   347 -1,4   343 +0,0   264 -0,3

    P12 KULA 3,0      
1Robin Ringström -05KFUM Örebro8,94
2Johan Runesson -05Fjugesta IF8,64
3Calle Lindstedt -05Motala AIF8,06

Calle Lindstedt
Johan Runesson
Robin Ringström
 806   747   731   784   777     -
 838   820   797   790   810   864
   x   869   894   877   885   800

    P12 DISKUS 0,6      
1Robin Ringström -05KFUM Örebro24,93
2Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF24,38
3Calle Lindstedt -05Motala AIF22,34
4Johan Runesson -05Fjugesta IF22,17
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF16,00
-Liam Haili -06Wedevågs IF0,00

    P11 60 M  HEAT 1  Vind -0,4  
1Sigge Bergentz -06Thorengruppen TFC8,85Final
2Jon Joelsson -06KFUM Örebro10,02Final
3Linus Thomsen -06Stocksäters IF10,30Final
4Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,37Final

    P11 60 M  HEAT 2  Vind -1,1  
1Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC10,10Final
2Liam Haili -06Wedevågs IF10,47Final
3Jasper Norlander -06Glanshammars IF10,58
4Jesper Lundgren -06Stocksäters IF11,61

    P11 60 M  FINAL  Vind -0,4  
1Sigge Bergentz -06Thorengruppen TFC8,83
2Jon Joelsson -06KFUM Örebro9,81
3Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC10,06
4Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,15
5Linus Thomsen -06Stocksäters IF10,30
6Liam Haili -06Wedevågs IF10,65

    P11 600 M      
1Sigge Bergentz -06Thorengruppen TFC1.58,52
2Linus Thomsen -06Stocksäters IF2.15,44
3Jesper Lundgren -06Stocksäters IF2.26,70

    P11 HÖJD      
1Jon Joelsson -06KFUM Örebro1,27
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF1,12
3Måns Kareliussén -06Glanshammars IF1,08


Jon Joelsson
Måns Kareliussén
Johan Lindkvist
95  100 104 108 112 115 118 121 124 127 129
-   o   o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   o   xxo xxx

    P11 LÄNGD ZON      
1Jon Joelsson -06KFUM Örebro3,94
2Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC3,63
3Liam Haili -06Wedevågs IF3,50
4Måns Kareliussén -06Glanshammars IF3,29
5Jesper Lundgren -06Stocksäters IF2,72

Måns Kareliussén
Jesper Lundgren
Jon Joelsson
Liam Haili
Viggo Olsson
 329 +0,0     x +0,8   306 +0,0   316 +1,9   303 +0,3   322 +1,8
 272 +0,5     x +0,0     x +0,6     x +2,0     x +0,1   261 +0,0
   x +0,4   364 +0,0   382 +0,8   373 +1,7   394 +1,6   385 +0,8
 350 +1,3   320 +0,7   207 +0,0   331 +2,1   324 +0,0   331 +0,2
 351 +2,6   363 +0,7   362 +0,7   353 +0,0   362 +1,5   339 +1,1

    P11 KULA 2,0      
1Liam Haili -06Wedevågs IF8,07
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF8,00
3Jasper Norlander -06Glanshammars IF7,43
4Jesper Lundgren -06Stocksäters IF6,30

Jasper Norlander
Liam Haili
Jesper Lundgren
Johan Lindkvist
 702   693   743   666   713   630
 680     x   749     x   807   787
 601   620   630   603   594   605
 749   695   751   761   800   738

    P10 60 M  HEAT 1  Vind -1,5  
1Olle Liljegren -07Mälarö SOK9,61Final
2Philip Persson -07Danderyds SK9,79Final
3Albin Wallgren -07Åsbro GoIF10,63
4Elias Holm -07Stocksäters IF11,44

    P10 60 M  HEAT 2  Vind -1,4  
1Xanthos -07Karlskoga FIF9,55Final
2Oliver Persson -07Danderyds SK9,92Final
3Danny Frykholm -07KFUM Örebro10,03Final
4Simon Svartengren -07KFUM Örebro10,04Final

    P10 60 M  FINAL  Vind -1,0  
1Xanthos -07Karlskoga FIF9,44
2Olle Liljegren -07Mälarö SOK9,51
3Philip Persson -07Danderyds SK9,80
4Oliver Persson -07Danderyds SK10,08
5Simon Svartengren -07KFUM Örebro10,12
6Danny Frykholm -07KFUM Örebro10,20

    P10 600 M      
1Philip Persson -07Danderyds SK2.01,10
2Oliver Persson -07Danderyds SK2.03,62
3Sigvard Einarson -07Wedevågs IF2.04,26
4Albin Wallgren -07Åsbro GoIF2.04,67
5Danny Frykholm -07KFUM Örebro2.06,44
6Olle Liljegren -07Mälarö SOK2.10,04
7Theo Kärrlander -07Åsbro GoIF2.19,62
8Simon Svartengren -07KFUM Örebro2.20,40
9Xanthos -07Karlskoga FIF2.26,38

    P10 HÖJD      
1Sigvard Einarson -07Wedevågs IF1,21
2Xanthos -07Karlskoga FIF1,15
3Simon Svartengren -07KFUM Örebro1,12


Simon Svartengren
Sigvard Einarson
Xanthos
90  95  100 104 108 112 115 118 121 124
o   o   o   o   xo  o   xxx
        o   o   xo  xo  o   o   o   xxx
    o   o   o   o   xo  xo  xxx

    P10 LÄNGD ZON      
1Xanthos -07Karlskoga FIF4,02
2Olle Liljegren -07Mälarö SOK3,72
3Philip Persson -07Danderyds SK3,57
4Sigvard Einarson -07Wedevågs IF3,55
5Danny Frykholm -07KFUM Örebro3,54
6Oliver Persson -07Danderyds SK3,22
7Albin Wallgren -07Åsbro GoIF3,21
8Theo Kärrlander -07Åsbro GoIF3,05

Xanthos
Theo Kärrlander
Olle Liljegren
Philip Persson
Sigvard Einarson
Danny Frykholm
Albin Wallgren
Oliver Persson
 378 +0,0   398 +1,7   395 +1,2   394 +0,1   374 +1,2   402 +0,5
 299 +0,0   301 +1,3   291 +1,3   305 +0,0   286 +1,5   296 +1,3
 372 +0,4   364 +1,9   366 +1,0   360 +0,0   372 +2,0   366 +0,2
 357 +0,7   357 +2,1   350 +0,6   339 +0,0   339 +0,6   346 +0,0
 343 +1,4   355 +1,3   340 +1,3   329 +0,0   344 +1,0   329 +0,2
 354 +0,4   343 +2,3     x +0,0   329 +0,0   326 +0,0   335 +1,8
 321 +0,0   297 +1,2   309 +0,0   290 +0,7     x +0,3   311 +2,2
 306 +1,5   322 +0,0   316 +0,0   309 +1,7   322 +1,5   306 +1,4

    P10 KULA 2,0      
1Sigvard Einarson -07Wedevågs IF7,18
2Theo Kärrlander -07Åsbro GoIF6,13
3Xanthos -07Karlskoga FIF6,10
4Philip Persson -07Danderyds SK6,07
5Oliver Persson -07Danderyds SK5,84
6Elias Holm -07Stocksäters IF5,57
7Albin Wallgren -07Åsbro GoIF4,98

Albin Wallgren
Elias Holm
Philip Persson
Sigvard Einarson
Theo Kärrlander
Xanthos
Oliver Persson
 454   430   449   445   472   498
 518   517   555   557   503   499
 515   548   546   568   607   554
 680   718   622   652   666   609
 549   609   543   524   562   613
 607   593   410   610   582   525
 464   439   480   504   562   584

    P9 60 M  HEAT 1  Vind -1,4  
1David Elander -08KFUM Örebro10,29Final
2Erik Eisler -08Åsbro GoIF10,79Final
3Axel Sjöholm -10Garphyttans IF11,57
4Albin Strååth -09KFUM Örebro11,74
5Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF12,02
6Melker Mangnäs -09KFUM Örebro12,59

    P9 60 M  HEAT 2  Vind -0,9  
1Jonas Bolin -08Glanshammars IF10,15Final
2Arvid Lifgren -09Stocksäters IF10,29Final
3Axel Frödin -09KFUM Örebro11,80
4Nemo Rylander -09KFUM Örebro11,82
5Ragnar Spännar -09IFK Nora12,25
6Edvin Samuelsson -09Glanshammars IF12,34

    P9 60 M  HEAT 3  Vind -0,3  
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro10,00Final
2Sture Eriksson -09Stocksäters IF10,74Final
3Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF11,16
4Jakob Skoog -09Glanshammars IF12,78
5Lukas Lagerson -09Glanshammars IF13,19
6Viktor Frost -09Glanshammars IF13,97

    P9 60 M  FINAL  Vind -0,9  
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro9,86
2David Elander -08KFUM Örebro10,09
3Jonas Bolin -08Glanshammars IF10,15
4Arvid Lifgren -09Stocksäters IF10,31
5Erik Eisler -08Åsbro GoIF10,70
6Sture Eriksson -09Stocksäters IF10,90

    P9 400 M      
1Svante Gustafsson -08KFUM Örebro1.18,29
2Svante Jorstig -08KFUM Örebro1.22,09
3Adam Montén -08Thorengruppen TFC1.24,91
4Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF1.30,40
5Sture Eriksson -09Stocksäters IF1.31,02
6Ragnar Spännar -09IFK Nora1.46,95

    P9 HÖJD      
1Erik Eisler -08Åsbro GoIF1,08


Erik Eisler
90  95  100 104 108 112
o   o   o   o   o   xxx

    P9 LÄNGD ZON      
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro3,71
2David Elander -08KFUM Örebro3,48
3Svante Gustafsson -08KFUM Örebro3,43
4Erik Eisler -08Åsbro GoIF3,31
5Jonas Bolin -08Glanshammars IF3,23
6Arvid Lifgren -09Stocksäters IF2,96
7Adam Montén -08Thorengruppen TFC2,94
8Albin Strååth -09KFUM Örebro2,80
9Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF2,68
10Sture Eriksson -09Stocksäters IF2,66
11Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF2,60
12Edvin Samuelsson -09Glanshammars IF2,51
13Melker Mangnäs -09KFUM Örebro2,50
14Axel Frödin -09KFUM Örebro2,36
15Lukas Lagerson -09Glanshammars IF1,99
16Jakob Skoog -09Glanshammars IF1,98
17Viktor Frost -09Glanshammars IF1,94
18Nemo Rylander -09KFUM Örebro1,63

Rasmus Ahlström
Axel Frödin
Svante Gustafsson
Arvid Lifgren
Erik Eisler
Edvin Samuelsson
Jonas Bolin
Sture Eriksson
Edvin Wallgren
Viktor Frost
David Elander
Jakob Skoog
Noah Karlsson Hjortborg
Nemo Rylander
Adam Montén
Lukas Lagerson
Albin Strååth
Melker Mangnäs
 236 +0,0   224 +0,0   260 +0,0
   x +0,0   236 +0,0   195 +0,0
 332 +0,0   341 -0,2   328 +1,0   318 +0,0   343 +0,0   341 +0,0
 260 +0,2   245 +0,0   272 +0,2   257 +0,0   282 +0,0   296 +0,0
 331 +0,0   326 +0,0     x +0,4   305 +0,0   327 +0,0   304 +0,2
 251 +0,0   229 +0,0   237 +0,1
 270 +0,0   305 +0,0   294 +0,0   317 +0,0   319 +0,3   323 +0,3
 266 +0,0   262 +0,0   266 +0,0
   x +0,0   268 +0,0   264 +0,0
 194 +0,0   171 +0,0   184 +0,0
 348 +0,0   346 -0,2   342 +0,0   337 +0,0   339 +0,0   342 +0,2
 174 +0,0   198 +0,0     x +0,0
 348 +0,0   345 +0,0   371 +0,0   364 +0,0   359 +0,0   355 +0,0
 126 -0,5   163 +0,0     x +0,0
 294 +0,0   287 +0,0   280 -0,1   279 -0,1   264 +0,0   293 +0,0
 199 +0,0   169 +0,0   171 +0,0
 274 +0,0     x +0,0   259 +0,0   269 +0,0   268 +0,0   280 +0,9
 244 +0,0   236 +0,0   250 +0,0

    P9 KULA 2,0      
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro8,19
2Axel Larsson -08KFUM Örebro5,73
3Erik Eisler -08Åsbro GoIF5,41
4Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF4,89
5Axel Frödin -09KFUM Örebro4,74
6Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF4,14
7Adam Montén -08Thorengruppen TFC4,07
8Edvin Samuelsson -09Glanshammars IF3,96
9Jakob Skoog -09Glanshammars IF3,77
10Lukas Lagerson -09Glanshammars IF3,54
11Melker Mangnäs -09KFUM Örebro3,43
12Viktor Frost -09Glanshammars IF2,23

Viktor Frost
Jakob Skoog
Axel Frödin
Erik Eisler
Edvin Wallgren
Adam Montén
Edvin Samuelsson
Noah Karlsson Hjortborg
Rasmus Ahlström
Axel Larsson
Melker Mangnäs
Lukas Lagerson
 223   207   215
 377   348   358
 474     x     x   450   448     x
 450   531   497   541   520   487
 414   390   341   336   365   362
 407   362     x   376   335     x
 372   362   396   372   365   353
 811   819   767   709   734   664
 461   489   418   464   462   460
 532   523   540   439   524   573
 319   343   337
 311   328   354

    KVINNOR 100 M  HEAT 1  Vind +1,0  
1Klara Frih -02Åsbro GoIF13,14Final
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF13,68Final
3Lisa Msoffe Kumlin -01Stocksäters IF14,08Final
4Kajsa Jansson -00IK Westmannia14,84

    KVINNOR 100 M  HEAT 2  Vind +1,3  
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro12,65Final
2Livia Tibbling -05Tjalve IF13,29Final
3Alva Kojic -01KFUM Örebro14,04Final
4Maja Persson -02Stocksäters IF14,42

    KVINNOR 100 M  FINAL  Vind +0,5  
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro12,71
2Klara Frih -02Åsbro GoIF13,26
3Livia Tibbling -05Tjalve IF13,63
4Alva Kojic -01KFUM Örebro14,04
5Lisa Msoffe Kumlin -01Stocksäters IF14,08
-Therese Knutsson -00Glanshammars IFej start

    KVINNOR 3000 M      
1Maria Eriksson -76IF Start11.49,60
2Emelie Lindgren -02Glanshammars IF13.47,16

    KVINNOR HÖJD      
1Linnéa Bodin -00KFUM Örebro1,55
2Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro1,55
3Kajsa Jansson -00IK Westmannia1,44


Kajsa Jansson
Ingrid Holmquist
Linnéa Bodin
130 135 140 144 148 152 155 158
o   o   o   xxo xxx
-   -   -   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   o   o   o   xo  xxx

    KVINNOR LÄNGD      
1Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro5,06
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF4,80
3Kajsa Jansson -00IK Westmannia4,59
4Linnéa Bodin -00KFUM Örebro4,37
5Amira Musa -01KFUM Örebro3,88

Therese Knutsson
Amira Musa
Ingrid Holmquist
Linnéa Bodin
Kajsa Jansson
 473 +0,0   480 +0,0     x +0,0   480 +0,1   469 +0,0     x +0,1
 369 +0,0   381 +0,1   376 +0,0   368 +0,0   388 +0,1   366 +0,0
 364 +0,1   352 +0,0   491 +0,0   506 +0,0     x +0,0     x +0,0
 415 +0,0     x +0,0     x +0,0     x +0,1   421 +0,0   437 +0,0
 448 +0,0   459 +0,1   359 +0,0   421 +0,0   449 +0,0   329 +0,0

    F17 KULA 3,0      
1Linnéa Bodin -00KFUM Örebro10,68
2Kajsa Jansson -00IK Westmannia9,99
3Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro8,87

Linnéa Bodin
Ingrid Holmquist
Kajsa Jansson
1068     x     x     x     x     x
 885   887   847   880   848   832
 983   950   999   958     x   949

    F15 80 M  HEAT 1  Vind -0,1  
1Ida Pettersson -02KFUM Örebro10,62Final
2Elin Wallin -03Glanshammars IF10,81Final
3Livia Tibbling -05Tjalve IF10,83Final
4Emma Karlsson -02Wedevågs IF11,69
5Maja Bjurman -02Thorengruppen TFC12,09

    F15 80 M  HEAT 2  Vind +0,4  
1Klara Frih -02Åsbro GoIF10,83Final
2Julia Widén -02Glanshammars IF11,30Final
3Alicia Gånge -02Västerås FK11,44Final
4Maja Persson -02Stocksäters IF11,73
5Moa Karlsson -03Åsbro GoIF12,55

    F15 80 M  FINAL  Vind -0,1  
1Ida Pettersson -02KFUM Örebro10,70
2Klara Frih -02Åsbro GoIF10,79
3Livia Tibbling -05Tjalve IF11,08
4Julia Widén -02Glanshammars IF11,37
5Alicia Gånge -02Västerås FK11,65
-Elin Wallin -03Glanshammars IFbröt

    F15 800 M      
1Klara Frih -02Åsbro GoIF2.17,93
2Ida Genitz -03Istrums SK2.32,87
3Signe Lindqvist -02Tjalve IF2.33,09
4Julia Widén -02Glanshammars IF2.41,00
5Emelie Lindgren -02Glanshammars IF2.41,91

    F15 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,6  
1Elvira Jonsson -03Västerås FK14,23
2Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn14,41
3Myra Eriksson -03Stocksäters IF15,32
4Maja Bjurman -02Thorengruppen TFC16,59

    F15 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,5  
1Clara Bernhult -02Thorengruppen TFC12,75
2Klara Frih -02Åsbro GoIF12,83
3Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad13,33
4Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF13,62

    F15 80 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Clara Bernhult -02Thorengruppen TFC12,75
2Klara Frih -02Åsbro GoIF12,83
3Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad13,33
4Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF13,62
5Elvira Jonsson -03Västerås FK14,23
6Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn14,41
7Myra Eriksson -03Stocksäters IF15,32
8Maja Bjurman -02Thorengruppen TFC16,59

    F15 HÖJD      
1Elvira Jonsson -03Västerås FK1,52
2Ebba Melin -02Katrineholms SK1,48
3Helena Kuksa -02Åsbro GoIF1,44
4Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,44
5Emma Stenman -02Thorengruppen TFC1,40
6Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,40
7Alicia Gånge -02Västerås FK1,35
8Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn1,35


Ida Pettersson
Elvira Jonsson
Agnes Brunnsgård
Ebba Melin
Emma Stenman
Alicia Gånge
Helena Kuksa
Myra Eriksson
130 135 140 144 148 152 155
-   o   o   xxo xx-
-   -   o   o   o   xo  xxx
xo  xo  xxx
-   -   o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
o   o   xx-
-   o   o   xo  xxx
o   o   xo  xxx

    F15 STAV      
1Emma Johansson -02Stocksäters IF3,03
2Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad2,63
3Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,83


Emma Johansson
Myra Eriksson
Hanna Karlsson
173 183 193 243 253 263 273 283 293 303 313
-   -   -   -   -   -   -   o   xo  xo  xxx
o   o   xxx
            o   xxo xo  xxx

    F15 LÄNGD      
1Clara Bernhult -02Thorengruppen TFC5,02
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF5,01
3Klara Frih -02Åsbro GoIF5,01
4Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad5,00
5Ebba Melin -02Katrineholms SK4,68
6Lisa Ljung -02Glanshammars IF4,22
7Myra Eriksson -03Stocksäters IF4,11
8Emma Karlsson -02Wedevågs IF3,98
9Alicia Gånge -02Västerås FK3,88
10Moa Karlsson -03Åsbro GoIF3,60

Klara Frih
Hanna Karlsson
Emma Karlsson
Lisa Ljung
Clara Bernhult
Myra Eriksson
Ebba Melin
Moa Karlsson
Alicia Gånge
Jennifer Axelsson
 458 +0,9   474 +1,6   480 +0,7   426 +1,2     x +1.0   501 +0,1
 458 +0,7   462 +1,5   465 +1,1   450 +0,7   482 +1,4   500 +1,2
 391 +0,5   398 +1,9   389 +1,1   343 +1,1   393 +1,4   395 +0,4
   x +0,0   422 +1,6     x +1,1   408 +0,8   404 +0,8   419 +1,0
 252 +0,7     x +1,3   475 +1,1   199 +0,1   465 +1,1   502 +0,1
 402 +1,1   411 +1,1   392 +1,1     x +1,4   369 +0,8     x +1,1
 468 +0,8   463 +1,7   468 +0,9   409 +0,1   450 +0,9   449 +1,2
 345 +0,3   321 +1,3   360 +0,3
 322 +1,2   375 +1,0   388 +0,5
 472 +0,2   489 +0,8   501 +0,8   466 +0,6   476 +0,0     x

    F15 KULA 3,0      
1Maja Bjurman -02Thorengruppen TFC9,19
2Maja Nilsson -02Thorengruppen TFC8,54
3Emelie Lindgren -02Glanshammars IF8,26
4Ebba Melin -02Katrineholms SK7,88
5Helena Kuksa -02Åsbro GoIF7,69
6Myra Eriksson -03Stocksäters IF6,03
7Maja Persson -02Stocksäters IF5,99

Maja Bjurman
Maja Persson
Emelie Lindgren
Myra Eriksson
Maja Nilsson
Helena Kuksa
Ebba Melin
 854   919   904   869   726   867
 516   553   571   547   557   599
   x   826   813   743   793   760
 595   603   585   556   562   593
 760   791   854   789   763   777
 732   769   719   717   762   728
 748   760   788   771   747   775

    F15 DISKUS 0,75      
1Nora Eriksson -03Motala AIF26,40
2Emma Karlsson -02Wedevågs IF24,37
3Maja Nilsson -02Thorengruppen TFC23,24
4Klara Frih -02Åsbro GoIF20,70
5Helena Kuksa -02Åsbro GoIF19,53
6Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF17,39

    F13 60 M  HEAT 1  Vind -0,5  
1Nanna Frih -04Åsbro GoIF8,74Final
2Klara Johnsson -04KFUM Örebro8,86Final
3Tuva Hasselquist -04KFUM Örebro9,54Final
4Tilda Lindén -04KFUM Örebro9,75
5Annie Källå -04Fjugesta IF9,90
-Irma Kron -04Åsbro GoIFej start

    F13 60 M  HEAT 2  Vind -0,1  
1Agnes Bjerke -04Glanshammars IF8,69Final
2Linnéa Bolin -04Glanshammars IF9,08Final
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,22Final
4Iris Norlander -04Glanshammars IF9,70
5Tindra Eriksson -04Stocksäters IF9,78
6Nikita Karlsson -04Wedevågs IF11,07

    F13 60 M  FINAL  Vind +0,6  
1Agnes Bjerke -04Glanshammars IF8,62
2Nanna Frih -04Åsbro GoIF8,81
3Klara Johnsson -04KFUM Örebro8,97
4Linnéa Bolin -04Glanshammars IF9,06
5Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,32
6Tuva Hasselquist -04KFUM Örebro9,73

    F13 800 M      
1Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF2.45,32

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,7  
1Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF11,07
2Tindra Eriksson -04Stocksäters IF13,10
3Nikita Karlsson -04Wedevågs IF14,74

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,9  
1Tilda Bernhult -04Thorengruppen TFC10,60
2Isabell Lundholm -04Thorengruppen TFC10,64
3Irma Kron -04Åsbro GoIF10,74
4Nanna Frih -04Åsbro GoIF11,49

    F13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Tilda Bernhult -04Thorengruppen TFC10,60
2Isabell Lundholm -04Thorengruppen TFC10,64
3Irma Kron -04Åsbro GoIF10,74
4Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF11,07
5Nanna Frih -04Åsbro GoIF11,49
6Tindra Eriksson -04Stocksäters IF13,10
7Nikita Karlsson -04Wedevågs IF14,74

    F13 200 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,4  
1Nanna Frih -04Åsbro GoIF33,40
2Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF33,65
3Svea Eklundh -05Motala AIF36,18

    F13 200 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,6  
1Lina Ånstad -05Motala AIF32,86
2Irma Kron -04Åsbro GoIF33,20
3Isabell Lundholm -04Thorengruppen TFC34,39

    F13 200 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Lina Ånstad -05Motala AIF32,86
2Irma Kron -04Åsbro GoIF33,20
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF33,40
4Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF33,65
5Isabell Lundholm -04Thorengruppen TFC34,39
6Svea Eklundh -05Motala AIF36,18

    F13 HÖJD      
1Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF1,50
2Irma Kron -04Åsbro GoIF1,40
3Agnes Bjerke -04Glanshammars IF1,34


Jenna Mogren-Dowding
Irma Kron
Agnes Bjerke
124 128 131 134 137 140 143 146 147 148 150 152
o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxo o   xxx
-   -   xo  xxo o   xxo xxx
o   xo  o   xo  xxx

    F13 STAV      
1Isabell Lundholm -04Thorengruppen TFC2,43
2Alva Nilsson -04Thorengruppen TFC2,33


Isabell Lundholm
Alva Nilsson
223 233 243 253
xo  xo  o   xxx
xo  o   xxx

    F13 LÄNGD ZON      
1Nanna Frih -04Åsbro GoIF4,99
2Irma Kron -04Åsbro GoIF4,61
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF4,58
4Klara Johnsson -04KFUM Örebro4,41
5Linnéa Bolin -04Glanshammars IF3,93
6Tuva Hasselquist -04KFUM Örebro3,69
7Tindra Eriksson -04Stocksäters IF3,54
8Tilda Lindén -04KFUM Örebro3,48
9Nikita Karlsson -04Wedevågs IF3,01

Linnéa Bolin
Tindra Eriksson
Tilda Lindén
Nanna Frih
Irma Kron
Tuva Hasselquist
Nikita Karlsson
Klara Johnsson
Wilma Gäverth
 393 +0,0   391 +0,0   364 +1,6   392 +1,2   360 +0,0   387 +0,1
 354 +1,4   347 +1,3   343 +0,0   349 +0,7   342 +0,3   330 +0,2
   x +1,1   348 +2,6   344 +1,5   341 +0,4   336 +0,2   338 +1,3
 486 +0,5   480 +2,0   476 +0,8   499 +0,9   490 +0,5   489 +1,1
 366 +0,8   461 +1,3   458 +0,2   459 +1,0   443 +1,1   458 +1,0
 369 +0,0     x +1,3   359 +1,0   358 +0,2   355 +1,4   342 +1,3
 281 +0,7   301 +1,6     x +1,0     -          -          -
 436 +1,1   418 +1,6   414 +1,5   410 +0,0   413 +0,7   441 +0,4
 452 +1,2   448 +2,6   449 +1,2   446 +0,0   451 +0,1   458 +1,2

    F13 KULA 2,0      
1Tilda Bernhult -04Thorengruppen TFC12,70
2Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF10,65
3Iris Norlander -04Glanshammars IF9,15
4Nikita Karlsson -04Wedevågs IF8,34
5Oliwia Englund -04Stocksäters IF7,01

Iris Norlander
Tilda Bernhult
Wilma Gäverth
Nikita Karlsson
Oliwia Englund
 884   915   854   844   828   761
1112  1128     x  1153  1270  1252
 959  1025     x   990     x  1065
 745   627   667   834   801   809
 668   639   628   701   633   686

    F13 DISKUS 0,6      
1Tilda Bernhult -04Thorengruppen TFC29,07
2Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF26,02
3Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF19,67
4Nanna Frih -04Åsbro GoIF18,93
5Nikita Karlsson -04Wedevågs IF16,25

    F12 60 M  HEAT 1  Vind +0,7  
1Lina Ånstad -05Motala AIF8,82Final
2Tilde Adolfsson -05Motala AIF9,03Final
3Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro9,79
4Anna Liljegren -05Mälarö SOK10,04
5Ilva Gunnarsson -05Glanshammars IF10,73

    F12 60 M  HEAT 2  Vind -1,5  
1Alva Lindmark -05KFUM Örebro8,86Final
2Malva Axén -05Motala AIF9,32Final
3Filippa Bergdahl -05KFUM Örebro9,80
4Sara Persson -05KFUM Örebro9,82

    F12 60 M  HEAT 3  Vind +0,2  
1Livia Tibbling -05Tjalve IF8,66Final
2Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF8,75Final
3Maja Särnholm -05KFUM Örebro9,71
4Molly Eriksson -05KFUM Örebro9,77
5Elin Jakobsson -05KFUM Örebro9,81
6Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF10,40

    F12 60 M  FINAL  Vind +0,1  
1Livia Tibbling -05Tjalve IF8,65
2Lina Ånstad -05Motala AIF8,66
3Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF8,78
4Alva Lindmark -05KFUM Örebro8,91
5Tilde Adolfsson -05Motala AIF9,08
6Malva Axén -05Motala AIF9,35

    F12 800 M      
1Tilde Adolfsson -05Motala AIF2.32,82
2Alva Lindmark -05KFUM Örebro2.39,08
3Svea Eklundh -05Motala AIF2.47,07
4Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF2.52,86
5Ida Kindbom -05Skeninge IK2.54,88
6Emilia Öster -05KFUM Örebro3.06,99
7Malva Axén -05Motala AIF3.14,96

    F12 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,4  
1Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF12,21
2Tilde Adolfsson -05Motala AIF12,46
3Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro12,58

    F12 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,6  
1Ida Kindbom -05Skeninge IK11,82
2Molly Eriksson -05KFUM Örebro12,00
3Elin Jakobsson -05KFUM Örebro13,27
4Sara Persson -05KFUM Örebro13,47

    F12 60 M HÄCK  HEAT 3  Vind -0,8  
1Lina Ånstad -05Motala AIF10,91
2Malva Axén -05Motala AIF11,17
3Svea Eklundh -05Motala AIF11,18
4Alva Lindmark -05KFUM Örebro11,65

    F12 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Lina Ånstad -05Motala AIF10,91
2Malva Axén -05Motala AIF11,17
3Svea Eklundh -05Motala AIF11,18
4Alva Lindmark -05KFUM Örebro11,65
5Ida Kindbom -05Skeninge IK11,82
6Molly Eriksson -05KFUM Örebro12,00
7Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF12,21
8Tilde Adolfsson -05Motala AIF12,46
9Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro12,58
10Elin Jakobsson -05KFUM Örebro13,27
11Sara Persson -05KFUM Örebro13,47

    F12 HÖJD      
1Ida Kindbom -05Skeninge IK1,40
2Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF1,40
3Sara Persson -05KFUM Örebro1,37
4Svea Eklundh -05Motala AIF1,28
5Malva Axén -05Motala AIF1,20


Sara Persson
Svea Eklundh
Malva Axén
Angelina Mogren-Dowding
Ida Kindbom
110 115 120 124 128 131 134 137 140 143
-   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   o   o   o   xxo xxx
o   xo  xo  x-
-   -   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   o   o   xxo o   o   o   xxx

    F12 STAV      
1Svea Eklundh -05Motala AIF1,43
-Malva Axén -05Motala AIF0,00


Svea Eklundh
Malva Axén
143 153
xo  xxx
xxx

    F12 LÄNGD ZON      
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF4,61
2Livia Tibbling -05Tjalve IF4,58
3Lina Ånstad -05Motala AIF4,57
4Alva Lindmark -05KFUM Örebro4,46
5Malva Axén -05Motala AIF4,18
6Tilde Adolfsson -05Motala AIF4,17
7Ida Kindbom -05Skeninge IK3,93
8Svea Eklundh -05Motala AIF3,87
9Maja Särnholm -05KFUM Örebro3,71
10Emilia Öster -05KFUM Örebro3,70
11Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro3,67
12Elin Jakobsson -05KFUM Örebro3,62
13Molly Eriksson -05KFUM Örebro3,57
14Anna Liljegren -05Mälarö SOK3,57
15Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF3,19
16Ilva Gunnarsson -05Glanshammars IF2,96

Elin Jakobsson
Malva Axén
Maja Särnholm
Anna Liljegren
Hanna Sjökvist
Meja Törnqvist
Tuwa Karlsson
Tilde Adolfsson
Lina Ånstad
Alva Lindmark
Ilva Gunnarsson
Svea Eklundh
Molly Eriksson
Emilia Öster
Ida Kindbom
Livia Tibbling
 349 +0,0   357 +0,0   362 +0,0
 412 +0,0   418 +0,0   408 +0,0   401 +0,0   399 +0,0     -
 362 +0,0   353 +0,0   371 +0,0
 319 +0,1   339 +0,0   357 +0,0
 317 +0,0   319 +0,0   311 +0,0
 440 +0,2   439 +0,0   438 -1,8   441 +0,0   461 +0,0   427 +0,0
 367 -0,9   338 +0,0   324 +0,0
 417 -0,5   414 +0,0   415 +0,9   413 +0,3   402 +0,0   414 +0,0
 433 +0,0   233 +0,0   446 +0,0   426 +0,0   457 +0.3   448 +0,2
 422 +0,0   404 +0,0   420 +0,0   442 +0,0   432 +0,0   446 +0,0
 296 +0,0   284 +0,0   290 +1,1
 372 +0,0   387 +0,0   373 +0,1     -          -          -
   x +0,0   357 +0,1   354 +0,0
 370 +0,1   357 +0,0   338 +0,0
 384 +0,1   393 +0,0   370 +0,0   370 +0,0     -          -
 458 +0,0     -        445 +0,0   430 +0,3     -        405 +0,1

    F12 KULA 2,0      
1Malva Axén -05Motala AIF10,47
2Ida Kindbom -05Skeninge IK8,57
3Runa Eriksson -05Stocksäters IF8,13
4Emilia Öster -05KFUM Örebro8,01
5Svea Eklundh -05Motala AIF7,81

Runa Eriksson
Malva Axén
Svea Eklundh
Ida Kindbom
Emilia Öster
 734   813   790   794   696   807
1039  1015   996  1027  1037  1047
 716   755   754   767   781   780
 857   824   818   755   793   857
 801   761   786   773   677   786

    F12 DISKUS 0,6      
1Malva Axén -05Motala AIF25,71
2Klara Johansson -06Säffle FIK24,75
3Lina Ånstad -05Motala AIF24,60
4Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF18,40
5Svea Eklundh -05Motala AIF17,29
6Tilde Adolfsson -05Motala AIF16,54
7Runa Eriksson -05Stocksäters IF15,84

    F11 60 M    Vind -0,7  
1Linn von Hofsten -06Glanshammars IF9,46
2Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS9,47
3Maja Söderqvist -06Fjugesta IF9,65
4Ida Larsson -06KFUM Örebro9,92
5Ella von Walden -06IK Westmannia10,01
6Stella Holmqvist -06KFUM Örebro10,61

    F11 600 M      
1Elin Freed -06Glanshammars IF1.53,89
2Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS1.59,66
3Ella von Walden -06IK Westmannia2.21,55

    F11 HÖJD      
1Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS1,33
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia1,30
3Maja Söderqvist -06Fjugesta IF1,21
4Ella von Walden -06IK Westmannia1,08
4Stella Holmqvist -06KFUM Örebro1,08


Ella von Walden
Alice Enetjärn
Maja Söderqvist
Stella Holmqvist
Johanna Fernberg
95  100 104 108 112 115 118 121 124 127 130 133 135
o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   o   o   xxo xxo xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   x--
-   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx

    F11 LÄNGD ZON      
1Johanna Fernberg -06IK Westmannia4,04
2Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS3,92
3Maja Söderqvist -06Fjugesta IF3,90
4Linn von Hofsten -06Glanshammars IF3,42
5Ida Larsson -06KFUM Örebro3,23
6Ella von Walden -06IK Westmannia3,22
7Stella Holmqvist -06KFUM Örebro3,19
8Lova Knutsson -06Glanshammars IF3,07

Maja Söderqvist
Ida Larsson
Linn von Hofsten
Lova Knutsson
Ella von Walden
Stella Holmqvist
Johanna Fernberg
Alice Enetjärn
 385 -1,4   384 -0,8   385 +0,6   376 +0,6   389 +0,0   390 +0,0
 306 -2,0   291 -1,5   298 -0,7   300 +0,0   294 +0,0   323 -1,5
 313 -1,7   293 -1,4   316 -0,7   320 +0,0   337 +0,0   342 -1,5
   x -1,5   287 -1,5   290 +0,0   307 -1,2     x -2,2     x -0,4
 322 -1,4   317 -1,1   304 +0,0   317 +0,0     x -1,0   312 -2,1
 301 -1,3   301 +0,0   294 +0,0   281 +0,0   283 -1,6   319 -1,7
 373 -1,1   393 -1,1   393 +0,9   404 +0,0   398 -1,4   398 -1,3
 379 -0,6   367 -0,5   391 +0,0   392 -1,6   385 -1,0   385 -1,5

    F11 KULA 2,0      
1Klara Johansson -06Säffle FIK10,11
2Ella von Walden -06IK Westmannia7,59
3Johanna Fernberg -06IK Westmannia7,09
4Ida Larsson -06KFUM Örebro6,57

Klara Johansson
Johanna Fernberg
Ella von Walden
Ida Larsson
 984  1008  1011   920   929   920
 663   709   698   677   681   643
 602   557   660   658   712   759
 624   650   644   552   622   657

    F10 60 M  HEAT 1  Vind -2,0  
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,68Final
2Nova Eriksson -07KFUM Örebro10,39Final
3Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF10,53Final10.521
4Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro10,54
5Signe Spännar -07IFK Nora10,84
6Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro11,03

    F10 60 M  HEAT 2  Vind -1,0  
1Moa Kindbom -07Skeninge IK10,18Final
2Alva Brunström -07IFK Nora10,36Final
3Julia Karlsson -07Fjugesta IF10,45Final
4Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn10,5310.522
5Wilma Larsson -07KFUM Örebro10,59
6Ella Lindgren -07KFUM Örebro10,95

    F10 60 M  FINAL  Vind -0,8  
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,61
2Moa Kindbom -07Skeninge IK10,22
3Alva Brunström -07IFK Nora10,25
4Nova Eriksson -07KFUM Örebro10,26
5Julia Karlsson -07Fjugesta IF10,43
6Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF10,43

    F10 600 M      
1Moa Kindbom -07Skeninge IK1.56,30
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF1.58,49
3Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro2.18,03
4Kim Semstrand -07IFK Nora2.18,23
5Alva Brunström -07IFK Nora2.24,14

    F10 HÖJD      
1Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro1,18
2Moa Kindbom -07Skeninge IK1,08
3Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro1,04
4Lillie Kron -07Åsbro GoIF0,95


Lillie Kron
Ingrid Steinberga
Moa Kindbom
Olivia Sjöholm
85  90  95  100 104 108 112 115 118 121
o   o   o   xxx
-   o   xo  xo  xo  xxx
-   -   -   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxo o   xxx

    F10 LÄNGD ZON      
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF3,66
2Moa Kindbom -07Skeninge IK3,63
3Alva Brunström -07IFK Nora3,43
4Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn3,39
5Julia Karlsson -07Fjugesta IF3,33
6Kim Semstrand -07IFK Nora3,27
7Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro3,16
8Signe Spännar -07IFK Nora3,14

Kim Semstrand
Moa Kindbom
Tuva Frih
Julia Karlsson
Elin Rubertsson
Alva Brunström
Ingrid Steinberga
Signe Spännar
 325 +0,0   327 -0,3     x +0,0   307 -0,9   316 +0,0   327 +0,0
 355 -0,8   355 -1,2   351 -0,4   356 +0,0   363 +0,0   356 +0,0
 366 -1,4   357 +0,0   364 -0,2   338 -1,4   358 -0,2     x -0,7
 333 -1,2   299 -1,7   315 +0,0   302 -1,6   329 +0,0   328 +0,0
 326 -1,5   335 +0,0   339 -1,0   313 -1,0   329 +0,0   332 +0,0
 322 -0,9   340 -0,6   302 -1,4   336 -1,2   340 +0,0   343 +0,0
 297 +0,0   316 -0,3     x -1,3   286 -1,8   300 +0,0   302 +0,0
 282 -1,2   296 +0,0   309 +0,0   313 -0,9   303 +0,0   314 +0,0

    F10 KULA 2,0      
1Lillie Kron -07Åsbro GoIF6,47
2Daga Eriksson -07Stocksäters IF5,56
3Signe Spännar -07IFK Nora4,75
4Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn4,71

Signe Spännar
Daga Eriksson
Lillie Kron
Elin Rubertsson
 424     x   418   417   429   475
 434   392   556   484   433   408
 573   540   647   622   605   596
 386   468   468   471   448   416

    F9 60 M  HEAT 1  Vind -1,3  
1Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad10,23Final
2Miranda Koubek -08Stocksäters IF10,43Final
3Lova Törnvist -09Åsbro GoIF11,01
4Elwira Englund -08Stocksäters IF11,85
5Leonie Käll -09Glanshammars IF12,14

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -1,3  
1Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro10,29Final
2Alva Edin -08Götlunda IF11,12
3Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF11,47
4Emma Haglund Larsson -10Åsbro GoIF12,56
5Natalie Melin Thelander -09Glanshammars IF13,00

    F9 60 M  HEAT 3  Vind -0,8  
1Midea Allard -08Eskilstuna FI10,83Final
2Miranda Karlsson -08Åsbro GoIF11,36
3Lovis Brunström -09IFK Nora11,54
4Edith Lunander -09Glanshammars IF12,03
5Agnes Claesson -08Stocksäters IF12,16

    F9 60 M  HEAT 4  Vind -0,2  
1Tindra Jansson -08IFK Nora10,89Final
2Lisa Liljegren -09Mälarö SOK11,78
3Tricia Kärrlander -09Åsbro GoIF11,81
4Agnes Steinberga -09KFUM Örebro12,04
-Alva Lilja -09Glanshammars IFej start

    F9 60 M  HEAT 5  Vind -0,4  
1Tuva Lindstedt -08Motala AIF9,92Final
2Linnea Friström -08KFUM Örebro10,91
3Elnah Wennström -08Fjugesta IF10,94
4Alicia Ståhlberg -09KFUM Örebro11,45
5Astrid Wennström -09Fjugesta IF11,96
6Freja Wilén -09KFUM Örebro12,68

    F9 60 M  FINAL  Vind -1,1  
1Tuva Lindstedt -08Motala AIF9,91
2Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad10,28
3Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro10,32
4Miranda Koubek -08Stocksäters IF10,41
5Tindra Jansson -08IFK Nora10,72
6Midea Allard -08Eskilstuna FI10,78

    F9 400 M      
1Midea Allard -08Eskilstuna FI1.22,98
2Miranda Koubek -08Stocksäters IF1.24,17
3Tuva Lindstedt -08Motala AIF1.26,27
4Lova Törnvist -09Åsbro GoIF1.29,84
5Alexandra Fernberg -08IK Westmannia1.33,25
6Tricia Kärrlander -09Åsbro GoIF1.37,43
7Klara Johansson -09Stocksäters IF1.38,65
8Lisa Liljegren -09Mälarö SOK1.39,31
-Lovis Brunström -09IFK Noraej start

    F9 HÖJD      
1Midea Allard -08Eskilstuna FI1,16
2Tuva Lindstedt -08Motala AIF1,08
3Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad1,00
4Alexandra Fernberg -08IK Westmannia0,95
4Agnes Steinberga -09KFUM Örebro0,95
6Elnah Wennström -08Fjugesta IF0,90
7Ida Standar -09Åsbro GoIF0,80


Midea Allard
Alexandra Fernberg
Agnes Steinberga
Tuva Lindstedt
Moa Karlsson
Ida Standar
Elnah Wennström
80  85  90  95  100 104 108 112 116 120
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxo xxx
xo  xxx
-   -   xo  xxx

    F9 LÄNGD ZON      
1Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad3,46
2Midea Allard -08Eskilstuna FI3,29
3Tuva Lindstedt -08Motala AIF3,23
4Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro3,23
5Alva Edin -08Götlunda IF3,06
6Alexandra Fernberg -08IK Westmannia3,05
7Lova Törnvist -09Åsbro GoIF2,78
8Agnes Steinberga -09KFUM Örebro2,78
9Lovis Brunström -09IFK Nora2,65
10Elnah Wennström -08Fjugesta IF2,64
11Lisa Liljegren -09Mälarö SOK2,60
12Ida StandarÅsbro GoIF2,50
13Freja Wilén -09KFUM Örebro2,47
14Leonie Käll -09Glanshammars IF2,42
15Alva Lilja -09Glanshammars IF2,33
16Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF2,28
17Natalie Melin Thelander -09Glanshammars IF2,26
18Emma Haglund Larsson -10Åsbro GoIF2,21
19Alicia Ståhlberg -09KFUM Örebro2,21
20Edith Lunander -09Glanshammars IF1,98

Lisa Liljegren
Elin Törnqvist
Freja Wilén
Midea Allard
Alva Edin
Natalie Melin Thelander
Elnah Wennström
Alexandra Fernberg
Lova Törnvist
Alva Lilja
Tuva Lindstedt
Moa Karlsson
Edith Lunander
Lovis Brunström
Emma Haglund Larsson
Edith Evertson Thuvander
Alicia Ståhlberg
Leonie Käll
Agnes Steinberga
Ida Standar
 218 +0,0   238 +0,0   260 +0,0
 228 -0,7     x +0,0   227 +0,0
   x +0,0     x -1,7   247 -1.1
 305 +0,0   300 -1,2   316 +0,0   323 -1,1   322 -0,2   329 -0,5
 193 +0,0   295 -1,2   298 -0,9   302 -0,5   306 -1,8   304 -1,5
 226 +0,0   209 -0,9   217 -1,4
 245 -0,8   259 +1,1   264 -1,1
 269 -0,9   291 -1,6   299 -0,8   271 -1,0   302 -1,3   305 -0,8
 271 -0,9   260 -1,6   275 -0,7   257 -1,1   273 -1,8   278 -0,5
 232 +0,0   233 -1,7   229 -1,0
 306 -0,7   312 -1,6   297 -0,4   309 -0,6   321 -1,5   323 +0,0
 325 -1,7   291 -0,9   255 -0,5   330 -1,8   332 -1,6   346 -0,8
 198 -1,7   190 -0,5   185 -0,8
 265 -0,9   259 -1,0   255 -0,2
 217 -1,9   221 -0,6   173 -1,0
 302 +0,0   290 +0,0   296 -0,2   317 -1,0   318 -1,3   323 -1,1
 201 +0,0   221 -1,0   213 -1,3
 197 +0,0     x -0,7   242 -0,9
 249 -1,2   259 -0,5   268 -0,2   266 -1,5   257 -1,4   278 -1,9
 250 -0,9   225 -1,0   216 -0,9

    F9 KULA 2,0      
1Midea Allard -08Eskilstuna FI6,48
2Tuva Lindstedt -08Motala AIF6,10
3Alexandra Fernberg -08IK Westmannia5,08
4Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad4,74
5Klara Johansson -09Stocksäters IF4,58
6Alva Edin -08Götlunda IF4,44
7Alva Lilja -09Glanshammars IF3,78
8Astrid Wennström -09Fjugesta IF3,28
9Lova Törnvist -09Åsbro GoIF3,16
10Leonie Käll -09Glanshammars IF3,08
11Natalie Melin Thelander -09Glanshammars IF3,06
12Ingrid Kron -09Åsbro GoIF3,01
13Edith Lunander -09Glanshammars IF2,56

Moa Karlsson
Lova Törnvist
Alexandra Fernberg
Klara Johansson
Alva Lilja
Tuva Lindstedt
Edith Lunander
Alva Edin
Astrid Wennström
Leonie Käll
Natalie Melin Thelander
Midea Allard
Ingrid Kron
 441   435   474   434   414   430
 251   286   316
 467   500   461   473   508   489
   x   396   440   401   452   458
 357   358     x   378   361   316
 500   505   517   610   576   532
 214   256   248
 426   328   424   320   440   444
 328   304   275   296   298   305
 283   265   308
 291   306   275
 648   605   575   595   579     x
 252   301   296

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram