Resultat Marsspelen 24-25 mars 2018

   Stocksäters IF och Åsbro GoIF arrangerade i Tybblelundshallen Örebro
 
  Lördagsresultat    till söndagsresultat
 
    MÄN 60 M      
1Braulio Ribeiro -92IFK Nora7,25
2Daniel Andersson -91Istrums SK7,32
3Ludvig Brorsson -00IK Wilske7,37
4Anton Runemar -02Täby IS7,54
5Feruz Aslamov -97Istrums SK8,05
6Simon Wiklund -99IK Wilske8,20

    MÄN 200 M      
1Braulio Ribeiro -92IFK Nora24,03
2Erik Brax Elvmarker -97Istrums SK25,22
3Feruz Aslamov -97Istrums SK26,28
4Mohamed Hassan -00IFK Nora27,22

    MÄN 800 M      
1Erik Brax Elvmarker -97Istrums SK2.07,84
2Simon Wiklund -99IK Wilske2.10,24
3Martin Jansson -91Söderhamns IF2.10,50
4Albin Alsiö -99IK Wilske2.10,69
5Noha Olsson -02Thorengruppen TFC2.11,07
6Ludvig Brorsson -00IK Wilske2.11,13
7Mohamed Hassan -00IFK Nora2.17,74

    MÄN HÖJD      
1Nils Havsmon -99SOK Träff1,86
2Daniel Andersson -91Istrums SK1,77


Nils Havsmon
Daniel Andersson
145 150 155 160 164 168 171 174 177 180 183 186 188
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   xxx

    MÄN KULA      
1Ulf Genitz -63Istrums SK7,85

Ulf Genitz
 744   785   785   775   753     -

    P17 60 M      
1Frans Ingelstam -02Upsala IF7,32
2Anton Runemar -02Täby IS7,49
3Rasmus Skoglund -02Upsala IF7,60
4Alfred Kristoffersson -01Upsala IF7,78
5Adam Bruckner -01Ludvika FFI7,89
6Karl-William Einarson -02Wedevågs IF7,94
7Oskar Hjelte -02Stocksäters IF8,16
8Hampus Johansson Källström -01Tibro AIK8,37

    P17 800 M      
1Frans Ingelstam -02Upsala IF2.10,79
2Karl-William Einarson -02Wedevågs IF2.23,99

    P17 HÖJD      
1Erik Dahlberg -02Turebergs FK1,83
2Gabriel Axelsson -02Upsala IF1,77
3Teodor Duvert -01Turebergs FK1,71


Gabriel Axelsson
Teodor Duvert
Erik Dahlberg
145 150 155 160 164 168 171 174 177 180 183 186
-   -   -   o   o   o   o   xxo o   xxx
-   -   -   -   xo  xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xxx

    P17 KULA 5,0      
1Oskar Hjelte -02Stocksäters IF10,61
2Hampus Johansson Källström -01Tibro AIK10,49
3Erik Lindkvist -02Wedevågs IF9,67
4Karl-William Einarson -02Wedevågs IF8,57

Erik Lindkvist
Hampus Johansson Källström
Oskar Hjelte
Karl-William Einarson
 825   884   927   967   897   959
   x  1049   999  1008     x   939
1061   983   979   952  1028     x
 801     x   857     x   851     x

    P15 60 M  HEAT 1    
1Sture Källström -03Upsala IF7,54Final
2Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad7,54Final
3Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad7,76Final
4Pontus Lindell -03Upsala IF7,78Final
5Andreas Swierczynski Nilsson -03Täby IS7,91Final
6George Maric -03Täby IS8,15

    P15 60 M  HEAT 2    
1Sebastian Eriksson -03Alunda SK7,55Final
2Samuel Vinberg -03Upsala IF7,66Final
3Stefan Franzén -03KFUM Örebro7,82Final
4Eemeli Peura -03Upsala IF8,04
5Ludvig Molinder -03KFUM Örebro8,72
-Agustin Hilmersson -03IK Orientej start

    P15 60 M  FINAL    
1Sture Källström -03Upsala IF7,46
2Pontus Lindell -03Upsala IF7,47
3Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad7,47
4Sebastian Eriksson -03Alunda SK7,47
5Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad7,77
6Stefan Franzén -03KFUM Örebro7,78
7Samuel Vinberg -03Upsala IF7,80
8Andreas Swierczynski Nilsson -03Täby IS7,94

    P15 800 M      
1Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF2.10,87
2Vidar Arvidsson -03Upsala IF2.15,57
3Markus Pihl -03Täby IS2.24,56
4Oskari Peura -03Upsala IF2.25,47
5Ludvig Molinder -03KFUM Örebro2.25,83
6Pelle Nilsson -03Upsala IF2.27,20
7Ali Ibrahim -03Fjugesta IF3.14,95

    P15 HÖJD      
1Agustin Hilmersson -03IK Orient1,84
2Elliot Duvert -03Turebergs FK1,84
3Erik Högberg -03Tibro AIK1,78
4Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad1,66
5Edvin Sandström -03Tibro AIK1,63
5Lowe Gylling -03Täby IS1,63
7Markus Pihl -03Täby IS1,60
8Ludwig Lissgärde -03Täby IS1,57
9Zackarias Edlund Svensson -03Tibro AIK1,40
-Ali Ibrahim -03Fjugesta IF0,00


Zackarias Edlund Svensson
Agustin Hilmersson
Ludwig Lissgärde
Edvin Sandström
Elliot Duvert
Markus Pihl
Lowe Gylling
Ali Ibrahim
Oliver Ellström
Erik Högberg
135 140 145 149 153 157 160 163 166 169 172 175 178 181 184 187
xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   xo  o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   xo  o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xo  xo  xxx
xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   xo  -   xxx
-   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xo  o   o   xxx

    P15 KULA 4,0      
1Pontus Lindell -03Upsala IF12,31
2Sebastian Eriksson -03Alunda SK11,91
3Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad11,76
4Agustin Hilmersson -03IK Orient10,60
5Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad10,14
6Ludwig Lissgärde -03Täby IS9,58

Lukas Ellström
Agustin Hilmersson
Sebastian Eriksson
Ludwig Lissgärde
Oliver Ellström
Pontus Lindell
 970  1093  1176  1128  1122  1113
1032   949   973  1060  1043  1038
1174  1108  1162  1175  1191     x
   x   848   886   958   936   922
 949  1013  1014   961   943   926
1214  1186     x  1192  1186  1231

    P14 60 M  HEAT 1    
1Patrik Pettersson -04Wedevågs IF8,12Final
2Love Lindström -04IF Göta Karlstad8,34Final
3Melvin Sandgren -04Täby IS8,63Final
4Lukas Stenfors -04Mälarhöjdens IK8,68
5Ebbe Ledin -04Glanshammars IF8,73
6Joel Ekman -04Upsala IF8,75
7Hampus Gull-Åhlund -04Bålsta IK9,38

    P14 60 M  HEAT 2    
1Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI7,89Final
2Erik Zetterlund -04KFUM Örebro8,27Final
3Patrick Hopkins -04Alunda SK8,35Final
4Max Sundgren -04Täby IS8,59Final
5Markus Stensiö -04Mälarhöjdens IK8,61Final
6Simon Ström Iyase -04Stenungsunds FI8,73
7Viktor Lundqvist -04Upsala IF9,68

    P14 60 M  FINAL    
1Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI7,87
2Patrik Pettersson -04Wedevågs IF8,13
3Patrick Hopkins -04Alunda SK8,20
4Erik Zetterlund -04KFUM Örebro8,24
5Love Lindström -04IF Göta Karlstad8,50
6Markus Stensiö -04Mälarhöjdens IK8,52
7Melvin Sandgren -04Täby IS8,59
8Max Sundgren -04Täby IS8,62

    P14 800 M      
1Hugo Öhrn -04IF Start2.18,29
2Emil Larsson -04Thorengruppen TFC2.29,82
3Marcus Söderlund -04Upsala IF2.43,34

    P14 HÖJD      
1Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI1,74
2Johan Kenneryd -04Ljungby FIK1,66
3Max Sundgren -04Täby IS1,57
4Patrick Hopkins -04Alunda SK1,53
5Lukas Stenfors -04Mälarhöjdens IK1,45
6Viktor Lundqvist -04Upsala IF1,35
7Hampus Gull-Åhlund -04Bålsta IK1,25


Max Sundgren
Hampus Gull-Åhlund
Patrick Hopkins
Johan Kenneryd
Lukas Stenfors
Viktor Lundqvist
Casper Bergstrand
125 130 135 140 145 149 153 157 160 163 166 169 172 174 177
-   o   -   o   xo  xxo xxo o   xxx
o   xxx
-   -   o   o   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   o   -   o   o   xo  o   xo  xx- x
o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  -   o   xxx

    P14 KULA 4,0      
1Patrick Hopkins -04Alunda SK10,77
2Johan Kenneryd -04Ljungby FIK9,30
3Torbjörn Ekestubbe -04IFK Nora8,87
4Melvin Sandgren -04Täby IS8,19
5Gustav Käll -04Glanshammars IF7,83
6Markus Karlsson -04Wedevågs IF5,57
7Viktor Lundqvist -04Upsala IF5,09

Johan Kenneryd
Patrick Hopkins
Markus Karlsson
Melvin Sandgren
Torbjörn Ekestubbe
Gustav Käll
Viktor Lundqvist
 881   930   910   926   906   900
   x  1042   982   889  1077   997
 548   539     x   557     x   452
 748     x   808   742   788   819
   x     x   776   813   800   887
 707   712   753   703   751   783
 504   505   509   495   508   501

    P13 60 M  HEAT 1    
1Joel Enander -05Täby IS8,17Final
2Sigmund Le Fjeld -05IL Tyrving, NOR8,39Final
3Kadel Sylla -05Hammarby IF8,87Final8.865
4Erik Fogdeson -05Tjalve IF Norrköping9,05
5Lukas Sjölund -05Mälarhöjdens IK9,41
6Johan Runesson -05Fjugesta IF9,47
7Erik Ilison -05Hammarby IF9,48

    P13 60 M  HEAT 2    
1Rasmus Lundström -05Väsby IK8,81Final
2Max Titus -05Frövi IK8,90
3Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK9,12
4Rome Löuke -05Hammarby IF9,35
5Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro9,57
6Lukas Svensson -05Väsby IK9,58
-Léon Hed -05Eskilstuna FIej start

    P13 60 M  HEAT 3    
1Gabriel Dag -05Västerås FK8,47Final
2Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro8,53Final
3Adrian Holma -05Täby IS8,878.867
4Hampus Forster -05Hammarby IF9,16
5Wilmer Daleskog -05KFUM Örebro9,44
6Noah Simonsson -05KFUM Örebro9,47
7Edwin Ask -05KFUM Örebro9,55
8Simon Asplund -05Hammarby IF9,63

    P13 60 M  HEAT 4    
1William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF8,54Final
2William Lindberg -05Täby IS8,83Final
3Viggo Stridh -05Täby IS8,93
4Hampus Wiborg -05KFUM Örebro9,17
5Petter Einarsson -05Mälarhöjdens IK9,63
-Johan Hedenberg -05IF HagenDQ start
-Albin Edgert -05Täby ISej start
-Love Arvidsson -05Hammarby IFej start

    P13 60 M  FINAL    
1Joel Enander -05Täby IS8,13
2Sigmund Le Fjeld -05IL Tyrving, NOR8,33
3Gabriel Dag -05Västerås FK8,46
4William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF8,56
5Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro8,58
6William Lindberg -05Täby IS8,81
7Kadel Sylla -05Hammarby IF8,81
8Rasmus Lundström -05Väsby IK8,99

    P13 800 M      
1Sigmund Le Fjeld -05IL Tyrving, NOR2.37,65
2Rasmus Lundström -05Väsby IK2.38,57
3Simon Asplund -05Hammarby IF2.38,85
4Max Titus -05Frövi IK2.44,35
5Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF2.46,82
6Ahmad Ahmad -05Fjugesta IF3.04,83

    P13 HÖJD      
1Léon Hed -05Eskilstuna FI1,61
2William Lindberg -05Täby IS1,52
3Viggo Stridh -05Täby IS1,49
4Kadel Sylla -05Hammarby IF1,46
5Joel Enander -05Täby IS1,46
6Adrian Holma -05Täby IS1,46
7Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,43
8Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro1,39
9Albin Edgert -05Täby IS1,39
10Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro1,35
11Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK1,35
12Felix Stenfors -05Mälarhöjdens IK1,30
13Rome Löuke -05Hammarby IF1,25
14Valter Käll -05Hammarby IF1,25
15Lukas Svensson -05Väsby IK1,20
15Hampus Forster -05Hammarby IF1,20
17Love Arvidsson -05Hammarby IF1,20
18Hampus Sjöberg -05Mälarhöjdens IK1,15
Ahmad Ahmad -05Fjugesta IF0,00


Viggo Stridh
William Lindberg
Valter Käll
Lukas Svensson
Adrian Holma
Ahmad Ahmad
Léon Hed
Hampus Sjöberg
Love Arvidsson
Felix Stenfors
Albin Gyhlenius
Filip Knochenhauer
Hampus Forster
Joel Enander
Albin Edgert
Kadel Sylla
Rome Löuke
Alfons Elmgren Hallinger
Nikolaj Jakshöj
110 115 120 125 130 135 139 143 146 149 152 155 159 161 163
-   -   o   o   o   o   o   xo  xo  o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xxo o   xxx
o   o   o   xxo xxx
o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxo xxo xxx                                       -
xxx
-   -   -   -   o   -   o   xo  o   xxo o   o   o   xo  xxx
-   xo  xxx
o   o   xo  xxx
-   o   xo  o   xxo xxx
-   -   -   xxo o   xxo o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
-   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   xo  xxo xxx
-   -   o   o   o   xo  xxo x-
-   -   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   xxo xo  o   xxx
-   -   o   o   o   xxo xxx

    P13 KULA 3,0      
1Gustav Jansson -05IK Westmannia11,81
2Joel Enander -05Täby IS11,64
3Teodor Wallén -05Götlunda IF10,16
4Niklas Lundahl -05Väsby IK9,92
5Johan Hedenberg -05IF Hagen9,88
6Viggo Stridh -05Täby IS9,54
7Robin Ringström -05KFUM Örebro9,38
8Sigmund Le Fjeld -05IL Tyrving, NOR8,89
9Johan Runesson -05Fjugesta IF8,84
10William Lindberg -05Täby IS8,40
11Kadel Sylla -05Hammarby IF8,38
12Erik Ilison -05Hammarby IF8,29
13Rome Löuke -05Hammarby IF7,37
14Valter Käll -05Hammarby IF6,94
15Love Arvidsson -05Hammarby IF6,91
16Hampus Forster -05Hammarby IF6,84
17Adrian Holma -05Täby IS6,72
18Lukas Svensson -05Väsby IK6,71
19Hampus Sjöberg -05Mälarhöjdens IK6,69
20Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF6,50
21Felix Stenfors -05Mälarhöjdens IK6,29

Rome Löuke
Kadel Sylla
Gustav Jansson
Hampus Forster
Ludvig Sjöberg
Johan Runesson
Love Arvidsson
Valter Käll
Adrian Holma
Felix Stenfors
Hampus Sjöberg
Joel Enander
Robin Ringström
Niklas Lundahl
Johan Hedenberg
Viggo Stridh
Sigmund Le Fjeld
William Lindberg
Lukas Svensson
Erik Ilison
Teodor Wallén
 609   700   737
 811   784   838
1022  1083   999  1152  1102  1181
 653   684   681
 636   650   633
 843   861   884
 641   691   652
 694   675   661
   x   621   672
 620   629   626
 620   666   669
1164  1163  1144  1162     x  1163
 885   902     x   918   938     x
 992   884   985   940     x     x
 928   908   988   979   908   899
 833   875   954   846   859   850
 851   889   821   846   801   819
 759   840   767
 640   671   670
 829   696   770
 929   934  1016   966   985   988

    P12 60 M  HEAT 1    
1William Loqvist -06Hammarby IF8,76Final
2Filip Herre -06Hammarby IF8,88Final
3Sixten Karlsson -06Väsby IK9,49
4Erik Johannesson -06IFK Lidingö9,56
5Jakob Alpen -06IFK Lidingö9,73
6Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF9,78
7Erik Alteskog -06Hammarby IF10,80

    P12 60 M  HEAT 2    
1Edvin Sidwall -06Täby IS8,62Final
2Jon Joelsson -06Thorengruppen TFC8,97
3Alfred Berglind -06Hammarby IF9,46
4Lukas Djurstedt -06Hammarby IF9,98
5Jacob Bergman -06IFK Lidingö10,20
6Yousef Ahmad -06Fjugesta IF11,10
-David Jonhed -06IF Göta Karlstadej start

    P12 60 M  HEAT 3    
1Olle Hart -06IFK Lidingö8,92
2Neo Hall -06Hammarby IF8,97
3Oscar Pettersson -06IFK Lidingö9,58
4Lucas Asplund -06Thorengruppen TFC9,70
5Simon Fogelberg -06Hammarby IF10,04
6Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,14
7Jack Atterlöf -06Hammarby IF10,71

    P12 60 M  HEAT 4    
1Elias Kapell -06Hammarby IF8,52Final
2Colin Evbidaru -06Väsby IK9,05
3Filip Eriksson -06IFK Lidingö9,06
4John Bäck -06Turebergs FK9,33
5Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC9,79
6Gustav Malmkvist -06Katrineholms SK9,83
7Carl Granström -06IFK Lidingö9,98

    P12 60 M  HEAT 5    
1William Freifelt -06Hammarby IF8,69Final
2Albin Örnborg -06IF Rigor8,88Final
3Gabriel Öhrner -06Hammarby IF9,45
4Axel Falk -06IFK Lidingö9,48
5Mattias Blomquist -06IFK Lidingö9,83
6Jasper Norlander -06Glanshammars IF9,95
7Leo Patterson -06Hammarby IF12,04

    P12 60 M  HEAT 6    
1Sigge Bergentz -06Thorengruppen TFC8,45Final
2Simon Johannesson -06IFK Lidingö8,87Final
3Karl Ottfalk -06IFK Lidingö9,07
4Liam Koops -06Hammarby IF9,45
5Emil Hansen -06Hammarby IF9,55
6Henrik Avebäck -06Hammarby IF9,71
7Liam Haili -06Wedevågs IF10,24

    P12 60 M  FINAL    
1Sigge Bergentz -06Thorengruppen TFC8,27
2Elias Kapell -06Hammarby IF8,33
3Edvin Sidwall -06Täby IS8,60
4William Loqvist -06Hammarby IF8,69
5Simon Johannesson -06IFK Lidingö8,72
6William Freifelt -06Hammarby IF8,73
7Albin Örnborg -06IF Rigor8,80
8Filip Herre -06Hammarby IF8,98

    P12 800 M  HEAT 1    
1Jon Joelsson -06Thorengruppen TFC2.55,08
2Liam Koops -06Hammarby IF2.56,16
3Lucas Asplund -06Thorengruppen TFC2.58,31
4Axel Andersson-Thor -06IFK Lidingö3.00,94
5Alfred Berglind -06Hammarby IF3.03,42
6Mattias Blomquist -06IFK Lidingö3.05,08

    P12 800 M  HEAT 2    
1Karl Ottfalk -06IFK Lidingö2.24,52
2Vilhelm Psilander -06IFK Lidingö2.32,01
3Neo Hall -06Hammarby IF2.34,06
4Sixten Karlsson -06Väsby IK2.36,41
5John Bäck -06Turebergs FK2.37,76
6Danilo Moberg -06IF Göta Karlstad2.37,94
7Filip Eriksson -06IFK Lidingö2.42,60
8Julius Wiklund -06IK Wilske2.44,53

    P12 800 M  SAMLAD LISTA    
1Karl Ottfalk -06IFK Lidingö2.24,52
2Vilhelm Psilander -06IFK Lidingö2.32,01
3Neo Hall -06Hammarby IF2.34,06
4Sixten Karlsson -06Väsby IK2.36,41
5John Bäck -06Turebergs FK2.37,76
6Danilo Moberg -06IF Göta Karlstad2.37,94
7Filip Eriksson -06IFK Lidingö2.42,60
8Julius Wiklund -06IK Wilske2.44,53
9Jon Joelsson -06Thorengruppen TFC2.55,08
10Liam Koops -06Hammarby IF2.56,16
11Lucas Asplund -06Thorengruppen TFC2.58,31
12Axel Andersson-Thor -06IFK Lidingö3.00,94
13Alfred Berglind -06Hammarby IF3.03,42
14Mattias Blomquist -06IFK Lidingö3.05,08

    P12 HÖJD      
1Julius Wiklund -06IK Wilske1,52
2Albin Örnborg -06IF Rigor1,49
3Elias Kapell -06Hammarby IF1,46
4Neo Hall -06Hammarby IF1,40
5Gustav Malmkvist -06Katrineholms SK1,40
6John Bäck -06Turebergs FK1,34
7Edvin Sidwall -06Täby IS1,34
8Filip Herre -06Hammarby IF1,34
9Vilhelm Psilander -06IFK Lidingö1,31
10Mattias Blomquist -06IFK Lidingö1,31
10William Loqvist -06Hammarby IF1,31
12Jon Joelsson -06Thorengruppen TFC1,28
13Simon Johannesson -06IFK Lidingö1,28
14Jasper Norlander -06Glanshammars IF1,20
15Gabriel Öhrner -06Hammarby IF1,20
16Jack Atterlöf -06Hammarby IF1,20
17Måns Kareliussén -06Glanshammars IF1,15
18Henrik Avebäck -06Hammarby IF1,15
18Liam Koops -06Hammarby IF1,15
18Johan Lindkvist -06Wedevågs IF1,15
21Emil Hansen -06Hammarby IF1,15
22Lucas Asplund -06Thorengruppen TFC1,15
22Alfred Berglind -06Hammarby IF1,15
24Lukas Djurstedt -06Hammarby IF1,10
25Hugo Sundström -06Hammarby IF1,10
25Erik Alteskog -06Hammarby IF1,10
27Axel Falk -06IFK Lidingö1,05
28Yousef Ahmad -06Fjugesta IF1,05


Henrik Avebäck
Edvin Sidwall
Liam Koops
Mattias Blomquist
Yousef Ahmad
Jon Joelsson
Gustav Malmkvist
Emil Hansen
Hugo Sundström
Vilhelm Psilander
Jasper Norlander
Filip Herre
Simon Johannesson
William Loqvist
Julius Wiklund
Axel Falk
Albin Örnborg
John Bäck
Lucas Asplund
Lukas Djurstedt
Gabriel Öhrner
Måns Kareliussén
Neo Hall
Elias Kapell
Erik Alteskog
Johan Lindkvist
Alfred Berglind
Jack Atterlöf
100 105 110 115 120 124 128 131 134 137 140 143 146 149 152 154
o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
xo  xxo xxx
-   -   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   xo  o   xo  xo  o   xo  xo  xxx
o   o   o   xxo xxx
o   o   xxo xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xxo o   xxo xxo xxx
-   o   o   o   xo  o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   xxo o   o   xxx
o   o   xo  xxo xxx
xo  xo  o   xxx
-   o   o   xo  o   xxx
-   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xxo o   xo  xxo o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   -   o   xo  o   xo  xxx
o   o   xxo xxx
-   -   o   xo  xxx
o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   xxo xxx

    P12 KULA 3,0      
1Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF8,76
2Hampus Hilding -06KFUM Örebro8,52
3Elias Kapell -06Hammarby IF8,32
4Colin Evbidaru -06Väsby IK8,09
5Vilhelm Psilander -06IFK Lidingö8,08
6Simon Johannesson -06IFK Lidingö7,84
7William Freifelt -06Hammarby IF7,76
8Olle Hart -06IFK Lidingö7,47
9Neo Hall -06Hammarby IF7,12
10Liam Haili -06Wedevågs IF7,04
11Filip Herre -06Hammarby IF6,88
12Axel Andersson-Thor -06IFK Lidingö6,57
13Gabriel Öhrner -06Hammarby IF6,53
14Johan Lindkvist -06Wedevågs IF6,35
15Gustav Malmkvist -06Katrineholms SK6,28
16Oscar Pettersson -06IFK Lidingö6,14
17Alfred Berglind -06Hammarby IF6,09
18William Loqvist -06Hammarby IF6,06
19Simon Fogelberg -06Hammarby IF5,76
20Jakob Alpen -06IFK Lidingö5,56
21Erik Johannesson -06IFK Lidingö5,29
22Liam Koops -06Hammarby IF5,19
23Lukas Djurstedt -06Hammarby IF5,08
24Jack Atterlöf -06Hammarby IF4,89
25William Runfeldt -06Glanshammars IF4,49
26David Jonhed -06IF Göta Karlstad4,26
27Erik Alteskog -06Hammarby IF3,92
28Hugo Sundström -06Hammarby IF3,82

Elias Kapell
Neo Hall
Simon Fogelberg
Colin Evbidaru
Neo Jansson
Jakob Alpen
Alfred Berglind
William Runfeldt
Filip Herre
Liam Koops
Erik Alteskog
Axel Andersson-Thor
William Freifelt
Gustav Malmkvist
Hugo Sundström
William Loqvist
Jack Atterlöf
Hampus Hilding
Johan Lindkvist
Vilhelm Psilander
Olle Hart
Simon Johannesson
Lukas Djurstedt
David Jonhed
Gabriel Öhrner
Oscar Pettersson
Erik Johannesson
Liam Haili
 770     x   829   832   797     x
 632   712   708
 576   523   571
 801   660   715   709   740   809
 856   876   845   857   868   857
 512   556   550
 584   590   609
   x   438   449
 598   653   688
 519   482     x
 366   392   390
 657   636   613
   x   731   701     -   776   746
 628   614   569
 382   378   382
 532   606   566
   x   449   489
 823   676   806   822   852   827
 607   629   635
 740   681   722   749   714   808
 747   733   740   642   598   688
 784   770   740   736   724   652
 508   474   497
 426   414   393
 605   646   653
 585   556   614
 529   525     x
 700   704   596

    P11 60 M  HEAT 1    
1Olle Willner -07Mälarhöjdens IK9,16Final
2Sebastian Melin -07IFK Lidingö9,37
3Leo Papinski -07Täby IS9,44
4Albin Bolin -07Glanshammars IF9,51
5Elliot Smedstad -07KFUM Örebro10,01
6Lowe Wängelin -07Upsala IF10,16
7Vincent Nevenstam -07Täby IS10,45
8Jonathan Danielsson -07Säters IF11,61

    P11 60 M  HEAT 2    
1Elias Ekman -07Upsala IF9,02Final
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,22Final
3Markus Le Fjeld -07IL Tyrving, NOR9,53
4Alfred Westius Sköld -07Täby IS9,91
5Hanad Afrah -07IF Göta Karlstad9,99
6Viktor Näslund -07KFUM Örebro10,00
7Joel Hagvall -07KFUM Örebro10,27
8Morris Andersson Fredriksson -07KFUM Örebro10,28

    P11 60 M  HEAT 3    
1Xanthos S -07Karlskoga FIF8,94Final
2Olle Leonardsson -07KFUM Örebro8,96Final
3Oscar Andersson -07IFK Lidingö9,49
4Pontus Lindskog -07IFK Lidingö9,79
5Vincent Ekberg -07Täby IS9,90
6Vilgot Treskog -07Täby IS9,92
7Anton Wallebom -07Täby IS10,46
8Sebastian Norlander -07KFUM Örebro10,51

    P11 60 M  HEAT 4    
1David Berglund -07AIK Friidrott8,88Final
2Simon Lindström -07Turebergs FK9,07Final
3Rasmus Lundahl -07Väsby IK9,15Final
4Linus Lundström -07Väsby IK9,25
5Emil Söderberg -07Täby IS9,87
6Albin Wallgren -07Åsbro GoIF10,02
7Oliver Danielsson Callin -07Upsala IF10,08
8Samuel Malsher -07Alunda SK10,36

    P11 60 M  FINAL    
1David Berglund -07AIK Friidrott8,92
2Xanthos S -07Karlskoga FIF8,92
3Elias Ekman -07Upsala IF8,94
4Olle Leonardsson -07KFUM Örebro9,07
5Olle Willner -07Mälarhöjdens IK9,14
6Rasmus Lundahl -07Väsby IK9,20
7Simon Lindström -07Turebergs FK9,25
8Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,32

    P11 800 M      
1Leo Papinski -07Täby IS2.47,11
2Gustav Bernunger -07IFK Lidingö2.53,70
3Emil Söderberg -07Täby IS2.55,17
4Sigvard Einarson -07Wedevågs IF2.55,35
5Albin Wallgren -07Åsbro GoIF3.00,55
6Pontus Lindskog -07IFK Lidingö3.00,8m
7Vincent Ekberg -07Täby IS3.01,09
8Joel Hagvall -07KFUM Örebro3.03,39
9Hanad Afrah -07IF Göta Karlstad3.10,48
10Hugo Rietz -07Täby IS3.13,22
-Vincent Nevenstam -07Täby ISbröt

    P11 HÖJD      
1David Berglund -07AIK Friidrott1,47
2Simon Lindström -07Turebergs FK1,39
3Kevin Sjöström -07IFK Märsta1,36
4Xanthos S -07Karlskoga FIF1,30
5Sigvard Einarson -07Wedevågs IF1,27
6Elliot Smedstad -07KFUM Örebro1,24
7Simon Svartengren -07KFUM Örebro1,21
8Viktor Näslund -07KFUM Örebro1,21
9Elliot Lindqvist -07Mälarhöjdens IK1,18
10Oliver Danielsson Callin -07Upsala IF1,14
10Oscar Andersson -07IFK Lidingö1,14
12Vincent Ekberg -07Täby IS1,14
13Enzo Averling -07Täby IS1,14
14Emil Söderberg -07Täby IS1,14
15Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro1,14
15Marcus Wettin -07IFK Lidingö1,14
15Linus Lundström -07Väsby IK1,14
15Markus Le Fjeld -07IL Tyrving, NOR1,14
19Hanad Afrah -07IF Göta Karlstad1,10
20Vincent Nevenstam -07Täby IS1,05


Elliot Lindqvist
Kevin Sjöström
Elliot Smedstad
Simon Svartengren
David Berglund
Emil Söderberg
Oskar Gyhlenius
Vincent Nevenstam
Marcus Wettin
Sigvard Einarson
Viktor Näslund
Hanad Afrah
Enzo Averling
Linus Lundström
Oliver Danielsson Callin
Simon Lindström
Vincent Ekberg
Xanthos S
Oscar Andersson
Markus Le Fjeld
90  95  100 105 110 114 118 121 124 127 130 133 136 139 142 145 147 150
        o   o   o   o   o   xxx
                    o   o   o   xxo o   xo  o   xo  xxx
o   o   o   o   xo  o   o   o   o   xxx
            xo  o   o   o   o   xxx
                    o   o   o   o   o   o   o   o   xo  xo  o   xxo xx-
            o   xxo xo  xxx
o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   xo  xxx
        o   o   o   xxo xxx
                o   o   o   o   o   o   xxx
        o   xo  o   xxo xo  xo  xxx
o   o   o   o   o   xxx
        o   xo  o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxo xxx
        o   o   o   o   xxx
                o   o   o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
            xo  o   o   xxx
                o   o   o   o   xo  xxo xo  xxx
        o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   xxo xxx

    P11 KULA 2,0      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,81
2Lowe Wängelin -07Upsala IF8,49
3David Berglund -07AIK Friidrott8,15
4Olle Willner -07Mälarhöjdens IK7,93
5Hanad Afrah -07IF Göta Karlstad7,73
6Linus Lundström -07Väsby IK7,55
7Sigvard Einarson -07Wedevågs IF7,31
8Rasmus Lundahl -07Väsby IK7,17
9Vincent Ekberg -07Täby IS7,16
10Xanthos S -07Karlskoga FIF7,13
11Ludvig Käll -07Glanshammars IF6,97
12Leo Papinski -07Täby IS6,97
13Vilgot Treskog -07Täby IS6,97
14Simon Lindström -07Turebergs FK6,85
15Gustav Bernunger -07IFK Lidingö6,54
16Markus Le Fjeld -07IL Tyrving, NOR6,51
17Marcus Wettin -07IFK Lidingö6,49
18Viktor Näslund -07KFUM Örebro6,17
19Alfred Westius Sköld -07Täby IS5,97
20Samuel Malsher -07Alunda SK5,91
21Oliver Danielsson Callin -07Upsala IF5,91
22Oscar Andersson -07IFK Lidingö5,70
23Enzo Averling -07Täby IS5,36
24Jonathan Danielsson -07Säters IF4,47
25Vincent Nevenstam -07Täby IS4,32

David Berglund
Oscar Andersson
Markus Le Fjeld
Ludvig Käll
Marcus Wettin
Hanad Afrah
Jonathan Danielsson
Rasmus Lundahl
Xanthos S
Samuel Malsher
Vincent Nevenstam
Olle Willner
Leo Papinski
Vincent Ekberg
Gustav Bernunger
Sigvard Einarson
Simon Lindström
Enzo Averling
Alfred Westius Sköld
Oliver Danielsson Callin
Vilgot Treskog
Linus Lundström
Viktor Näslund
Lowe Wängelin
Kevin Sjöström
 795     x   783   815
 474   547   570   500
 605   649   651   614
 618   694   697   675
 561   543   649     x
   x   731   773   633
 447   404   414   427
 596   717   628   655
 563   713   656   666
 579   563   591   570
   x   432   382   334
 637   564   661   793
 697   663     x   570
 675   663   716   612
 594   654   651   609
   x     x   680   731
 685   669     x   630
 499   536   432   514
   x   597     x     x
 544   550   542   591
   x   697   639     x
 755     x     x   731
 592   617   605   601
 779   798   810   849
 922   899   935   981

    P10 60 M  HEAT 1    
1Edvin Örnborg -08IF Rigor9,44Final
2Olle Ihse -08KFUM Örebro9,70Final
3David Elander -08KFUM Örebro9,73Final
4Jonas Bolin -08Glanshammars IF9,90Final
5Isak Larsson -08Thorengruppen TFC10,04Final
6Agaton Lindh -08KFUM Örebro10,35
7Erik Eisler -08Åsbro GoIF10,54
8Elliot Runestav -08KFUM Örebro11,02

    P10 60 M  HEAT 2    
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro9,37Final
2Gustav Ramsin -08Istrums SK9,41Final
3Ruben Hart -08IFK Lidingö9,87Final
4Elliot Nevenstam -08Täby IS10,15
5Emil Sundberg -08Väsby IK10,37
6Noah Juuska -08KFUM Örebro10,67
7Lukas Kellner -08Glanshammars IF10,87
8Melker Nilsson -08Åsbro GoIF11,47

    P10 60 M  FINAL    
1Edvin Örnborg -08IF Rigor9,32
2Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro9,34
3Gustav Ramsin -08Istrums SK9,39
4Jonas Bolin -08Glanshammars IF9,75
5David Elander -08KFUM Örebro9,78
6Olle Ihse -08KFUM Örebro9,88
7Ruben Hart -08IFK Lidingö10,02
8Isak Larsson -08Thorengruppen TFC10,08

    P10 600 M      
1Svante Jorstig -08KFUM Örebro2.02,49
2Gustav Ramsin -08Istrums SK2.04,77
3Hampus Östring -08KFUM Örebro2.08,62
4Adam Montén -08KFUM Örebro2.16,16
5Sixten Österman -08Fjugesta IF2.19,05
6Emil Sundberg -08Väsby IK2.21,99
7Melker Nilsson -08Åsbro GoIF2.23,87
8Isak Olsson -08Glanshammars IF2.32,05
9Edvard Nyrén -08KFUM Örebro2.34,07

    P10 HÖJD      
1Jonas Bolin -08Glanshammars IF1,30
2Hampus Östring -08KFUM Örebro1,27
3Olle Ekengren -08Bålsta IK1,24
4Gustav Ramsin -08Istrums SK1,24
5Arvid Nordstedt -08KFUM Örebro1,15
6Adam Montén -08KFUM Örebro1,12
7Elliot Nevenstam -08Täby IS1,12
8Isak Larsson -08Thorengruppen TFC1,04
8Emil Sundberg -08Väsby IK1,04
10Melker Nilsson -08Åsbro GoIF0,95


Isak Larsson
Olle Ekengren
Emil Sundberg
Hampus Östring
Melker Nilsson
Gustav Ramsin
Adam Montén
Elliot Nevenstam
Jonas Bolin
Arvid Nordstedt
90  95  100 104 108 112 115 118 121 124 127 130 132
o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xo  o   xo  xo  o   xxx
o   o   o   o   xxx
            o   o   o   o   o   xo  o   xo  xxx
o   o   xxx
o   o   o   xo  o   xo  o   xxo xo  xxo xxx
    o   o   xo  o   o   xxx
o   xo  o   xo  o   o   xxx
    o   o   o   o   xo  o   o   xxo xxo o   xo  xxx
    o   o   o   o   xo  o   xxx

    P10 KULA 2,0      
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro7,68
2Olle Ekengren -08Bålsta IK7,14
3Isak Larsson -08Thorengruppen TFC6,78
4David Elander -08KFUM Örebro6,48
5Pontus Värnqvist -08KFUM Örebro6,38
6Noel Säf -08KFUM Örebro6,23
7Ruben Hart -08IFK Lidingö6,02
8Isak Olsson -08Glanshammars IF5,97
9Hampus Östring -08KFUM Örebro5,66
10Elliot Nevenstam -08Täby IS5,58
11Lukas Kellner -08Glanshammars IF5,58
12Erik Eisler -08Åsbro GoIF5,13
13Emil Sundberg -08Väsby IK4,88
14Sam Ellis -08KFUM Örebro4,75

Emil Sundberg
Hampus Östring
Pontus Värnqvist
Lukas Kellner
Erik Eisler
Isak Larsson
Elliot Nevenstam
Noah Karlsson Hjortborg
Sam Ellis
Noel Säf
Isak Olsson
David Elander
Ruben Hart
Olle Ekengren
 488   481   487   488
 529   566   557   459
   x   540   638     x
 474   443   505   558
 513   496   503   503
 646   678   631   632
 558   521   511   480
 768   755   758   737
 469   472   475   465
 596   607   623   620
 525   572   550   597
   x   633   601   648
 549   589   572   602
 682   714   714   681

    P9 60 M  HEAT 1    
1Olle Jendeberg -09KFUM Örebro10,19Final
2Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF10,58Final
3Anton Pranjic -09IFK Kristinehamn10,65Final
4Zion Juuska -10KFUM Örebro10,92
5Einar Björkdahl -09IFK Nora11,48
6Leo Frisk -10SOK Träff11,54
7Anton Lann -11KFUM Örebro12,24

    P9 60 M  HEAT 2    
1William Daun -09Katrineholms SK9,64Final
2Lewis Evbidaru -09Väsby IK10,58Final
3Noa Windal -09KFUM Örebro11,28
4Simon Isenberg Erlandson -09Bromma IF11,30
5Malte Schöllin -09KFUM Örebro11,55
6Anton Bosson -09Bålsta IK11,75
7Simon Forsberg -09IK Westmannia12,43

    P9 60 M  HEAT 3    
1Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI9,99Final
2Fergus Hagström -09Säters IF10,49Final
3Johan Le Fjeld -11IL Tyrving, NOR10,74
4Melker Mangnäs -09KFUM Örebro11,16
5Anton Bergsten -09KFUM Örebro11,22
6Albin Strååth -09KFUM Örebro11,35

    P9 60 M  HEAT 4    
1Oscar Helge -09Täby IS9,99Final
2Fabian Nordlund -09KFUM Örebro10,73
3Oskar Rosenberg -09KFUM Örebro10,84
4Leon Lundborg -09Katrineholms SK11,16
5Emil Söderlund -09KFUM Örebro11,67
6Ragnar Spännar -09IFK Nora11,88
7Adrian Dällerud -09Stocksäters IF12,80

    P9 60 M  FINAL    
1William Daun -09Katrineholms SK9,42
2Oscar Helge -09Täby IS9,90
3Olle Jendeberg -09KFUM Örebro10,12
4Lewis Evbidaru -09Väsby IK10,53
5Fergus Hagström -09Säters IF10,62
6Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF10,71
7Anton Pranjic -09IFK Kristinehamn10,89
-Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FIej start

    P9 600 M      
1William Daun -09Katrineholms SK2.03,88
2Olle Jendeberg -09KFUM Örebro2.07,05
3Fabian Nordlund -09KFUM Örebro2.11,78
4Noel Seger -10Glanshammars IF2.13,81
5Oscar Helge -09Täby IS2.18,54
6Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF2.21,18
7Johan Le Fjeld -11IL Tyrving, NOR2.21,50
-Simon Isenberg Erlandson -09Bromma IFbröt
-Anton Bergsten -09KFUM Örebroej start
-Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FIej start

    P9 HÖJD      
1Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF1,20
2William Daun -09Katrineholms SK1,15
3Olle Jendeberg -09KFUM Örebro1,12
4Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI1,08
5Oscar Helge -09Täby IS1,04
5Anton Pranjic -09IFK Kristinehamn1,04
7Emil Söderlund -09KFUM Örebro1,00
7Leo Frisk -10SOK Träff1,00
9Malte Schöllin -09KFUM Örebro0,95
9Leon Lundborg -09Katrineholms SK0,95
11Fergus Hagström -09Säters IF0,95
12Noa Windal -09KFUM Örebro0,90
13Melker Mangnäs -09KFUM Örebro0,90


Emil Söderlund
Benjamin Blomqvist
Alexander Brändeborn
Malte Schöllin
Fergus Hagström
Olle Jendeberg
Leon Lundborg
Melker Mangnäs
Oscar Helge
Leo Frisk
William Daun
Anton Pranjic
Noa Windal
80  85  90  95  100 104 108 112 115 118 120 122
    o   o   o   o   xxx
        o   o   o   o   xo  xxx
        o   o   o   o   o   o   xo  xo  o   xxx
    o   o   o   xxx
o   o   o   xo  xxx
        o   xo  xo  o   o   o   xxx
    o   o   o   xxx
o   xxo xxo xxx
    o   o   xo  o   o   xxx
    o   o   o   o   xxx
            o   o   o   xxo o   o   xxx
o   o   o   xo  o   o   xxx
xo  o   o   xxx

    P9 KULA 2,0      
1Anton Pranjic -09IFK Kristinehamn6,02
2Anton Bergsten -09KFUM Örebro5,79
3Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI5,38
4Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF5,29
5Fergus Hagström -09Säters IF5,03
6Oscar Helge -09Täby IS5,02
7Leon Lundborg -09Katrineholms SK4,88
8Emil Söderlund -09KFUM Örebro4,65
9Noa Windal -09KFUM Örebro4,54
10Simon Isenberg Erlandson -09Bromma IF4,47
11Malte Schöllin -09KFUM Örebro4,38
12Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF4,30
13Ragnar Spännar -09IFK Nora4,22
14Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF3,94
15Johan Le Fjeld -11IL Tyrving, NOR3,64
16Einar Björkdahl -09IFK Nora3,38

Johan Le Fjeld
Anton Bergsten
Simon Isenberg Erlandson
Einar Björkdahl
Rasmus Ahlström
Benjamin Blomqvist
Alexander Brändeborn
Ragnar Spännar
Emil Söderlund
Edvin Wallgren
Fergus Hagström
Noa Windal
Oscar Helge
Anton Pranjic
Leon Lundborg
Malte Schöllin
 348   298   351   364
 551   579   532   535
 416   342   408   447
   x   331   322   338
 405   430   424   399
 538   508   492     x
 529   512   501     x
 362   384   422   406
   x   390   465   408
 388   391   394   394
 498   502   503   452
 421   418   454   432
 458   502   452   502
 565   546   602   596
 488   472   375   447
 379   438     x     x

    MVET 60 M      
1Andreas Daun -80Katrineholms SK7,84
2Kalle Löfroth -80KFUM Örebro8,12
3Jakob Källström -74Upsala IF8,23
4Rodney Hundemark -69IFK Nora8,37
5Tony Ehrnström -75KFUM Örebro8,69
6Tomas Eriksson -51KFUM Örebro9,81
7Krzysztof Furmaniuk -48Hellas FK10,15
8Lars Wennblom -34Hässelby SK10,15

    MVET 200 M      
1Andreas Daun -80Katrineholms SK25,43
2Rodney Hundemark -69IFK Nora26,77
3Örjan Carlborg -72Upsala IF30,83
4Krzysztof Furmaniuk -48Hellas FK35,09

    MVET 800 M      
1Rodney Hundemark -69IFK Nora2.13,78
2Erik Framme -73Hälle IF2.15,07
3Tony Ehrnström -75KFUM Örebro2.27,34
4Mats Kollbrink -70Hässelby SK2.36,52

    MVET HÖJD      
1Andreas Daun -80Katrineholms SK1,78
2Mats Kollbrink -70Hässelby SK1,66


Mats Kollbrink
Andreas Daun
135 140 145 149 153 157 160 163 166 169 172 175 178 181
-   -   -   -   -   -   xo  o   o   xxx
-   -   -   -   o   -   o   xxo o   xo  xxo o   xxo xxx

    MVET KULA      
1Bengt Petersson -61Huddinge AIS14,756.0
2Lasse Ohtamaa -80Huddinge AIS13,907.26
3Kolë Lleshi -68IFK Nora12,366.0
4Jussi Peura -78Upsala IF10,437.26
5Viktor Andersson -72IFK Lidingö9,757.26
6Mats Kollbrink -70Hässelby SK9,087.26
7Michel Oesten -74IFK Nora8,527.26
8Jesper Arkinger -76IFK Lidingö8,397.26
9Ulf Genitz -63Istrums SK8,356.0
10Henrik Karlsson -72Wedevågs IF7,857.26
11Henrik Lundström -67IFK Lidingö7,736.0
12Peter Hart -69IFK Lidingö7,427.26
13Henrik Rosén -72IFK Lidingö7,097.26

Lasse Ohtamaa
Jussi Peura
Jesper Arkinger
Michel Oesten
Viktor Andersson
Henrik Karlsson
Henrik Rosén
Mats Kollbrink
Peter Hart
Kolë Lleshi
Henrik Lundström
Ulf Genitz
Bengt Petersson
   x     x  1377  1390  1360  1387
1023  1005  1043  1000     x  1038
 803   839   791   783     x   777
 826   852   845   803     x   799
 893   933   903   915   975   894
 775   743   785   757     x     x
 709   657   700   651     -     -
 841   874   900   908     x     x
   x   718   645     x   721   742
1199  1209  1213  1221  1236  1215
 766   773   770   712   732   757
 802   805     x   817   833   835
1475     x  1427  1291  1420  1453

    KVINNOR 60 M      
1Maja Hård -98Karlskoga FIF8,45
2Alva Ohlsson -00Upsala IF9,01
3Leina Mouaddel -98KFUM Örebro9,04

    KVINNOR 200 M  HEAT 1    
1Eleonora von Wetter Rosenthal -02IF Åland29,83
2Alva Ohlsson -00Upsala IF30,10
3Hjördis Bäckman -05IF Linnéa30,93

    KVINNOR 200 M  HEAT 2    
1Maria Söderlund -99IF Åland29,60
2Leina Mouaddel -98KFUM Örebro30,17

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA    
1Maria Söderlund -99IF Åland29,60
2Eleonora von Wetter Rosenthal -02IF Åland29,83
3Alva Ohlsson -00Upsala IF30,10
4Leina Mouaddel -98KFUM Örebro30,17
5Hjördis Bäckman -05IF Linnéa30,93

    KVINNOR 800 M      
1Aleksandra Gustavsson -97Lidköpings IS2.39,88

    KVINNOR LÄNGD      
1Kajsa Jansson -00IK Westmannia4,68
2Matilda Hejdström -00Tibro AIK4,57
3Erika Lauri -91KFUM Örebro3,93

Kajsa Jansson
Matilda Hejdström
Erika Lauri
 298   342   468     x   360   375
 449   457   452     x   421   451
 378   363   375   370   381   393

    F17 60 M  HEAT 1    
1Victoria Davidsson -02Tyresö FK8,12Final
2Siri Kyller -01Tibro AIK8,29Final
3Klara Frih -02Åsbro GoIF8,45Final
4Lisa Msoffe Kumlin -01Stocksäters IF8,84Final
5Maja Persson -02Stocksäters IF8,90
6Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI9,12
7Ella Borg -02Ludvika FFI9,13

    F17 60 M  HEAT 2    
1Anni Nylund -02IF Åland8,19Final
2Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK8,28Final
3Lovisa Jacobsson -02Ludvika FFI8,66Final
4Emmy Nyström Jansson -02IF Göta Karlstad8,80Final
5Hannah Eriksson -02Thorengruppen TFC8,86
6Maja Bjurman -02Thorengruppen TFC9,10

    F17 60 M  FINAL    
1Victoria Davidsson -02Tyresö FK8,10
2Anni Nylund -02IF Åland8,11
3Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK8,25
4Siri Kyller -01Tibro AIK8,32
5Klara Frih -02Åsbro GoIF8,50
6Lovisa Jacobsson -02Ludvika FFI8,65
7Emmy Nyström Jansson -02IF Göta Karlstad8,77
8Lisa Msoffe Kumlin -01Stocksäters IF8,90

    F17 800 M      
1Klara Frih -02Åsbro GoIF2.22,90
2Emelie Lindgren -02Glanshammars IF2.51,53

    F17 STAV      
1Tilda Kapell -01Hammarby IF3,50
2Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn2,48


Agnes Brunnsgård
Tilda Kapell
238 248 258 328 340 350 362
xxo o   xxx
            xxo xxo xo  xxx

    F17 LÄNGD      
1Tilde Johansson -01Falkenbergs IK6,14
2Lisa Holmberg -02Lidköpings IS5,07
3Klara Frih -02Åsbro GoIF5,07
4Emmy Nyström Jansson -02IF Göta Karlstad4,78
5Victoria Davidsson -02Tyresö FK4,71
6Tova Holmberg -01Lidköpings IS4,58
7Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn4,51
8Hannah Eriksson -02Thorengruppen TFC4,40
9Ella Borg -02Ludvika FFI4,25
10Alva Nyberg -02Ludvika FFI3,90
11Emelie Lindgren -02Glanshammars IF3,74

Tova Holmberg
Ella Borg
Lisa Holmberg
Alva Nyberg
Agnes Brunnsgård
Emelie Lindgren
Klara Frih
Victoria Davidsson
Emmy Nyström Jansson
Tilde Johansson
Hannah Eriksson
 451     x   458   292   433   414
 414     x   425
   x   507     x   494   496   506
 382     x   390
 441   450   451   443   207   443
 347   374     x
 507   488     x     x     x     x
 461   452     x     x     x   471
 461   470   476   478   474   468
 573   572   602   603   611   614
 438     x   440     x   424     x

    F15 60 M  HEAT 1    
1Tova Gabrielsson -03Täby IS8,26Final
2Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,30Final
3Annie Norström -03Alunda SK8,31Final
4Kristina Dahlström -03Täby IS8,53
5Thilde Berglund -03IF Skade8,80
6Elin Carlborg -03Upsala IF9,21
7Moa Karlsson -03Åsbro GoIF9,56

    F15 60 M  HEAT 2    
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF8,13Final
2Siobhan Cronin -03Istrums SK8,49Final
3Sara Allgårdh -03Täby IS8,87
4Emma Weissenborn -03Täby IS8,95
5Alma Carlsson -03IF Skade9,06
6Victoria Wickman -03Alunda SK9,07
7Anna Krysén -03Ludvika FFI9,12

    F15 60 M  HEAT 3    
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF8,03Final
2Elin Wallin -03Glanshammars IF8,31Final
3Alma Flygt -03Täby IS8,35Final
4Alva Söderlind -03Täby IS9,00
5Victoria Cummings -03Täby IS9,06
6Claudia von Wetter Rosenthal -03IF Åland9,12
7Patricia Thelin -03IFK Kristinehamn9,72

    F15 60 M  FINAL    
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF7,99
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF8,03
3Tova Gabrielsson -03Täby IS8,17
4Annie Norström -03Alunda SK8,21
5Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,25
6Elin Wallin -03Glanshammars IF8,30
7Alma Flygt -03Täby IS8,36
-Siobhan Cronin -03Istrums SKej start

    F15 800 M      
1Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade2.24,74
2Tova Olausson -03Ludvika FFI2.34,46
3Kajsa Manzi -03Täby IS2.35,51
4Ida Genitz -03Istrums SK2.39,60
5Paola Söderhielm -03Täby IS2.41,00
6Kristina Dahlström -03Täby IS2.54,02
7Nanna Hart -03IFK Lidingö2.56,13
8Fanny Wijkström -03IFK Lidingö3.01,10

    F15 STAV      
1Myra Eriksson -03Stocksäters IF2,78
2Thilde Berglund -03IF Skade2,18
3Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade2,18
4Ellen Cederloo -03IF Skade1,88
-Tove Widström -03Täby IS0,00


Thilde Berglund
Ellen Cederloo
Alva Malmsten Nilsson
Myra Eriksson
Tove Widström
168 178 188 198 208 218 228 238 248 258 268 278 288
        o   xo  o   xxo xxx
xo  o   xxo xxx
    o   o   xxo xxo xxo xxx
                            o   xo  xo  o   o   xxx
                        xxx

    F15 LÄNGD      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF5,34
2Ebba Wulcan -03Säffle FIK5,20
3Tindra Frykholm -03Glanshammars IF5,19
4Alma Flygt -03Täby IS5,07
5Elsa Eriksson -03Upsala IF5,06
6Tuva Wikman -03KFUM Arvika5,00
7Annie Norström -03Alunda SK4,78
8Elin Abrahamsson -03Upsala IF4,52
9Kristina Dahlström -03Täby IS4,48
10Nina Bjerkliden -03Upsala IF4,46
11Paola Söderhielm -03Täby IS4,40
12Elin Carlborg -03Upsala IF4,37
13Ida Genitz -03Istrums SK4,36
14Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade4,33
15Kajsa Manzi -03Täby IS4,32
16Myra Eriksson -03Stocksäters IF4,24
17Lisa Bäckström -03Istrums SK4,21
18Cornelia Kennerstad -03Kils AIK4,18
19Sara Allgårdh -03Täby IS4,16
20Alexandra Mella -03Täby IS4,13
21Emma Weissenborn -03Täby IS4,08
22Vanessa Shiva -03Upsala IF3,96
23Alva Söderlind -03Täby IS3,80
24Moa Karlsson -03Åsbro GoIF3,64
25Linnéa Thelin -03IFK Kristinehamn3,43
26Patricia Thelin -03IFK Kristinehamn3,17
-Ellen Cederloo -03IF Skade0,00
-Alma Carlsson -03IF Skade0,00

Alexandra Mella
Tindra Frykholm
Elsa Eriksson
Ebba Wulcan
Ellen Cederloo
Tuva Wikman
Ida Genitz
Lisa Bäckström
Alva Söderlind
Annie Norström
Kajsa Manzi
Sara Allgårdh
Elin Carlborg
Patricia Thelin
Emma Weissenborn
Alma Carlsson
Alva Malmsten Nilsson
Myra Eriksson
Klara Frykholm
Nina Bjerkliden
Vanessa Shiva
Kristina Dahlström
Paola Söderhielm
Cornelia Kennerstad
Linnéa Thelin
Alma Flygt
Moa Karlsson
Elin Abrahamsson
 413   392     x
 501   468   486   496     x   519
   x   478   492   503   506   506
   x   490     x   500   509   520
   x     x     x
 498   479   454     x   500     x
 413   415   436
 414   421   420
 375   373   380
   x   465   471   478     x   476
   x   277   432
 405   416   414
 437   392   421
 304   317   295
   x   408   383
   x     x     x
 423   433   418
 419   395   424
 519   534     x   533     x     x
   x   435   446
   x   396   377
 433   448   445
 440   432   434
 397   418   405
 343   316   334
 469   488   479   497   507   497
 325   364   354
 450   452   427     x     x     x

    F14 60 M  HEAT 1    
1Sophie Okejeme -04Täby IS8,34Final
2Lia Cederberg -04Täby IS8,50
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF8,66
4Adja Stenson -04Mälarhöjdens IK8,79
5Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS8,82
6Jasmine Gyllenhammar -04Täby IS9,01
7Hilda Liljeström -04Mälarhöjdens IK10,53

    F14 60 M  HEAT 2    
1Sara Winberg -04Täby IS8,36Final
2Alva Nordvarg -04Upsala IF8,62
3Alice Lind -04Mälarhöjdens IK8,68
4Louise Tilly -04Täby IS8,77
5Sofie af Ugglas -04Täby IS8,90
6Emma Häggblom -04Upsala IF9,22
7Ellen Jilmstad -04Mälarhöjdens IK10,39

    F14 60 M  HEAT 3    
1Saga Hermundstad -04IF Linnéa8,33Final
2Engla Liewendahl -04IF Åland8,37Final
3Melinda Qwarforth -04KFUM Örebro8,55
4Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,03
5Tilda Lindén -04KFUM Örebro9,47
6Agnes Adamsson -04Glanshammars IF10,07

    F14 60 M  HEAT 4    
1Ebba Asp -04KFUM Örebro8,29Final
2Tilde Söderlund -04Alunda SK8,45Final
3Clara Spangenberg -04Upsala IF8,52
4Emma Carlsson -04Istrums SK8,84
5Agnes Hallgren -04Mälarhöjdens IK9,14
6Ellinor Robson -04Mälarhöjdens IK9,19
7Rebecka Forsberg -04Falköpings AIK9,39

    F14 60 M  HEAT 5    
1Fanny Karlsson -04Täby IS8,46Final
2Agnes Bjerke -04Glanshammars IF8,49Final
3Hedvig Ström -04IF Skade8,83
4Alice Brattström -04Ludvika FFI8,87
5Ida Reutersten -04Mälarhöjdens IK9,09
6Matilda Karlsson -04Väsby IK9,33
7Tuva Hasselquist -04KFUM Örebro9,68

    F14 60 M  FINAL    
1Ebba Asp -04KFUM Örebro8,18
2Saga Hermundstad -04IF Linnéa8,36
3Sophie Okejeme -04Täby IS8,36
4Tilde Söderlund -04Alunda SK8,40
5Engla Liewendahl -04IF Åland8,40
6Sara Winberg -04Täby IS8,42
7Agnes Bjerke -04Glanshammars IF8,43
8Fanny Karlsson -04Täby IS8,52

    F14 800 M      
1Lia Cederberg -04Täby IS2.26,18
2Ylva Sjöberg -04Mälarhöjdens IK2.38,95
3Jasmine Gyllenhammar -04Täby IS2.39,83
4Fanny Karlsson -04Täby IS2.48,13
5Hedvig Ström -04IF Skade2.48,66
6Lisa Laaksonen -04IF Åland2.51,94
7Matilda Karlsson -04Väsby IK2.56,35
8Alice Bone -04IK Westmannia3.02,67
9Stina Windås -04Götlunda IF3.06,76

    F14 STAV      
1Sara Winberg -04Täby IS2,98
2Alva Nilsson -04Thorengruppen TFC2,58
3Emma Häggblom -04Upsala IF2,18


Alva Nilsson
Emma Häggblom
Sara Winberg
188 198 208 218 228 238 248 258 268 278 288 298 308
                    o   o   o   xxx
o   o   o   xxo xxx
                            o   o   xo  xo  xo  xxx

    F14 LÄNGD pool 1      
1Tilde Söderlund -04Alunda SK5,09
2Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF4,84
3Engla Liewendahl -04IF Åland4,82
4Ebba Asp -04KFUM Örebro4,81
5Emma Carlsson -04Istrums SK4,70
6Agnes Bjerke -04Glanshammars IF4,58
7Saga Hermundstad -04IF Linnéa4,55
8Irma Kron -04Åsbro GoIF4,53
9Nanna Frih -04Åsbro GoIF4,49
10Hedvig Ström -04IF Skade4,30
11Alice Brattström -04Ludvika FFI4,21
12Rebecka Forsberg -04Falköpings AIK3,63
Agnes Adamsson -04Glanshammars IF0,00
Nora Jolbäck -04Lidköpings IS0,00

Agnes Adamsson
Nanna Frih
Agnes Bjerke
Saga Hermundstad
Engla Liewendahl
Ebba Asp
Alice Brattström
Tilde Söderlund
Wilma Gäverth
Emma Carlsson
Nora Jolbäck
Irma Kron
Hedvig Ström
Rebecka Forsberg
   x      x      x
   x      x    449
   x    427    458
 455    442    447
 436    482    460    459    448    471
 458    481      x      x      x    476
 406    416    421
   x      x    483    490    502    509
 450    469    484    476    483    465
 436    439    459    450    459    470
   x      x      x
   x    453    452
 430    428    423
 363    362    352

    F14 LÄNGD pool 2      
1Fanny Karlsson -04Täby IS5,18
2Sara Winberg -04Täby IS5,07
3Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS4,62
4Sofie af Ugglas -04Täby IS4,39
5Alice Lind -04Mälarhöjdens IK4,38
6Alva Nordvarg -04Upsala IF4,36
7Ida Reutersten -04Mälarhöjdens IK4,14
8Ylva Sjöberg -04Mälarhöjdens IK4,05
9Clara Spangenberg -04Upsala IF4,04
10Emma Häggblom -04Upsala IF4,03
11Adja Stenson -04Mälarhöjdens IK3,93
12Ellinor Robson -04Mälarhöjdens IK3,86
13Nelly Lukic -04Mälarhöjdens IK3,85
14Ellen Jilmstad -04Mälarhöjdens IK3,02
15Hilda Liljeström -04Mälarhöjdens IK3,00

Ida Reutersten
Clara Spangenberg
Sofie af Ugglas
Tasa Scheele Bhatia
Ellinor Robson
Emma Häggblom
Nelly Lukic
Sara Winberg
Adja Stenson
Alice Lind
Ellen Jilmstad
Ylva Sjöberg
Alva Nordvarg
Fanny Karlsson
Hilda Liljeström
   x    414    397
 401    404    401
 403    439    395
   x    462    452    384    393    375
   x    363    386
 400    403    402
 385      x      x
 489      x    482    507      x    478
   x    393    366
   x    384    438
 291    297    302
 405    401    394
   x      x    436
 456    455    518    501    515      x
   x    297    300

    F13 60 M  HEAT 1    
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad8,78Final
2Emma Larsson -05Kils AIK9,12
3Eowyn Svahn -05Wedevågs IF9,22
4Elina Stageklint -05KFUM Örebro9,52
5Philippa Kastberg -05Täby IS9,52
6Lisa Carlborg -05Upsala IF9,59
7Jumana Ibrahim -05Fjugesta IF11,51

    F13 60 M  HEAT 2    
1Ebba Sjöström -05Täby IS9,07
2Sara Persson -05KFUM Örebro9,14
3Sara Sundberg -05Väsby IK9,33
4Molly Eriksson -05KFUM Örebro9,51
5Clara Sundqvist -05Frövi IK9,65
6Julia Isaksson -05Ludvika FFI10,30
7Saga Gillberg -05KFUM Örebro10,31

    F13 60 M  HEAT 3    
1Linnea Blidborg Stenberg -05Hammarby IF8,79Final
2Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad8,79Final
3Alice Ivarsson -05Hammarby IF8,97
4Filippa Bergdahl -05KFUM Örebro9,12
5Ida Grimheden -05Mälarhöjdens IK9,36
6Julia Wheeler -05Hammarby IF9,40
7Rimna Goitom -05Hammarby IF9,41
8Maja Nydahl Ericsson -05Mälarhöjdens IK9,90

    F13 60 M  HEAT 4    
1Emelie Bäckström -05Fjugesta IF8,87
2Hjördis Bäckman -05IF Linnéa8,90
3Jeanna Ulfvin -05IF Skade9,15
4Jennifer Thor -05Upsala IF9,33
5Ingrid Erlingsson -05Mälarhöjdens IK9,48
6Alva Svensson -05Glanshammars IF9,54
7Moa Sarfors -05Mälarhöjdens IK9,63
8Ebba Elfström -05Lidköpings IS9,71

    F13 60 M  HEAT 5    
1Tova Gustafsson -05Istrums SK8,72Final
2Smilla Eriksson -05Alunda SK9,11
3Agnes Jansson -05Hammarby IF9,18
4Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn9,22
5Vera Rietz -05Täby IS9,68
6Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro9,74
7Mathilda Nehme -05Ludvika FFI9,90
8Källa Jelmini -05Mälarhöjdens IK11,38

    F13 60 M  HEAT 6    
1Melina Lidberg -05Hammarby IF8,66Final
2Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa8,68Final
3Ebba Wessman -05Frövi IK9,24
4Ellen Jernhall -05Täby IS9,28
5Emelie Lenke -05Upsala IF9,44
6Elsa Öhman -05Hammarby IF9,66
7Elin Sjöblom -05Ludvika FFI9,94
8Ellen Sandström -05Tibro AIK10,70

    F13 60 M  HEAT 7    
1Kellie Tran -05IK Ymer8,73Final
2Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF8,98
3Frida Nyström -05Hammarby IF9,20
4Wilma Helge -05Hammarby IF9,28
5Ella Gustafsson -05Hammarby IF9,30
6Källa Kairenius -05Täby IS9,48
7Malin Johansson -05IFK Kristinehamn9,81
8Amilia Eriksson -05KFUM Örebro9,82

    F13 60 M  HEAT 8    
1Märta Larsson -05IF Göta Karlstad8,57Final
2Emma Rosmark -05KFUM Örebro9,25
3Elin Jakobsson -05KFUM Örebro9,28
4Astrid Cyrus -05Hammarby IF9,39
5Ingrid Lundin -05Upsala IF9,64
6Thea Zäll Boholm -05Hammarby IF9,86
7Felicia Jansson -05Alunda SK9,94

    F13 60 M  FINAL    
1Märta Larsson -05IF Göta Karlstad8,42
2Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa8,62
3Tova Gustafsson -05Istrums SK8,63
4Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad8,71
5Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad8,73
6Melina Lidberg -05Hammarby IF8,75
7Kellie Tran -05IK Ymer8,80
8Linnea Blidborg Stenberg -05Hammarby IF8,84

    F13 800 M      
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad2.33,13
2Emelie Olsson -05Säffle FIK2.33,76
3Astrid Cyrus -05Hammarby IF2.42,37
4Jennifer Thor -05Upsala IF2.45,98
5Sara Sundberg -05Väsby IK2.46,15
6Felicia Jansson -05Alunda SK2.47,81
7Linnea Blidborg Stenberg -05Hammarby IF2.48,58
8Tova Gustafsson -05Istrums SK2.50,17
9Vera Rietz -05Täby IS2.54,62
10Emelie Lenke -05Upsala IF2.57,11
11Ingrid Lundin -05Upsala IF3.06,92

    F13 STAV      
1Greta Erlandsson -05Rånäs 4H3,30
2Alice Ivarsson -05Hammarby IF2,28
3Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF2,08
4Tyra Hedberg -06Hammarby IF2,08
5Ida Grimheden -05Mälarhöjdens IK1,88
6Iris Kihl -05Mälarhöjdens IK1,88
7Agnes Jansson -05Hammarby IF1,88
8Astrid Cyrus -05Hammarby IF1,68
9Philippa Kastberg -05Täby IS1,58
Lii Jabbour-Clarke -06Hammarby IF0,00


Tyra Hedberg
Iris Kihl
Agnes Jansson
Philippa Kastberg
Lii Jabbour-Clarke
Greta Erlandsson
Alice Ivarsson
Ida Grimheden
Linnéa Lindefalk
Astrid Cyrus
158 168 178 188 198 208 218 228 238 298 310 320 330 341
o   o   o   xo  o   xxo xxx
o   o   o   xxo xxx
o   xo  o   xxo xxx
o   xxx
xxx
                                    o   o   o   xo  xxx
    o   xo  o   xxo xo  o   xo  xxx
o   xxo xxo xo  xxx
        xo  o   o   xo  xxx
o   xo  xxx

    F13 LÄNGD ZON pool 1      
1Märta Larsson -05IF Göta Karlstad5,08
2Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa4,85
3Melina Lidberg -05Hammarby IF4,82
4Hjördis Bäckman -05IF Linnéa4,78
5Tova Gustafsson -05Istrums SK4,64
6Kellie Tran -05IK Ymer4,58
7Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad4,55
8Emelie Bäckström -05Fjugesta IF4,33
9Agnes Jansson -05Hammarby IF4,31
10Smilla Eriksson -05Alunda SK4,27
11Alice Ivarsson -05Hammarby IF4,25
12Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn4,18
13Ella Gustafsson -05Hammarby IF4,18
14Lisa Carlborg -05Upsala IF4,18
15Jennifer Thor -05Upsala IF4,07
16Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad4,07
17Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF4,06
18Frida Nyström -05Hammarby IF4,02
19Jeanna Ulfvin -05IF Skade4,00
20Malin Johansson -05IFK Kristinehamn3,94
21Felicia Jansson -05Alunda SK3,94
22Emelie Lenke -05Upsala IF3,88
23Rimna Goitom -05Hammarby IF3,87
24Ebba Wessman -05Frövi IK3,83
25Alva Svensson -05Glanshammars IF3,74
26Thea Zäll Boholm -05Hammarby IF3,65
27Wilma Helge -05Hammarby IF3,53
28Ingrid Lundin -05Upsala IF3,51
29Julia Wheeler -05Hammarby IF3,39
30Clara Sundqvist -05Frövi IK3,13

Märta Larsson
Emelie Bäckström
Mellanie Neudinger Nellmer
Agnes Jansson
Melina Lidberg
Jeanna Ulfvin
Frida Nyström
Felicia Jansson
Clara Sundqvist
Lisa Carlborg
Alice Ivarsson
Ella Gustafsson
Alva Svensson
Hjördis Bäckman
Elsa Öhman
Malin Johansson
Rimna Goitom
Ingrid Lundin
Julia Wheeler
Tova Gustafsson
Linnéa Lindefalk
Ebba Wessman
Smilla Eriksson
Jennifer Thor
Irma Jonhed
Thea Zäll Boholm
Wilma Helge
Lathifa Afrah
Gabriella Pranjic
Emelie Lenke
Kellie Tran
 479   463   466   500   494   508
 433   422   432
 435   453   483   485   466   485
 426   419   431
 472   478   482   465   473   406
 386   393   400
 381   386   402
 390   360   394
 313     x   288
 388   383   418
 382   404   425
 396   399   418
 361   359   374
 452   455   458   466   468   478
   -     -     -
 394   382   390
 387   355   381
 338   342   351
 302   338   339
 434   431   440   438   454   464
 405   403   406
 375   365   383
 413   416   427
 376   390   407
 407   387   385
 356   365   357
 353   330   298
 429   424   438   419   433   455
 394   408   418
 346   326   388
 420   420   458   450   447   453

    F13 LÄNGD ZON pool 2      
1Iris Kihl -05Mälarhöjdens IK4,69
2Ida Grimheden -05Mälarhöjdens IK4,28
3Elin Jakobsson -05KFUM Örebro4,25
4Elina Stageklint -05KFUM Örebro4,20
5Sara Sundberg -05Väsby IK4,19
6Maja Särnholm -05KFUM Örebro4,16
7Sara Persson -05KFUM Örebro4,11
8Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF4,11
9Emilia Öster -05KFUM Örebro4,10
10Eowyn Svahn -05Wedevågs IF4,02
11Emelie Olsson -05Säffle FIK3,96
12Amilia Eriksson -05KFUM Örebro3,94
13Philippa Kastberg -05Täby IS3,94
14Emma Rosmark -05KFUM Örebro3,91
15Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro3,89
16Källa Kairenius -05Täby IS3,88
17Ellen Jernhall -05Täby IS3,82
18Vera Rietz -05Täby IS3,81
19Ingrid Erlingsson -05Mälarhöjdens IK3,76
20Ebba Elfström -05Lidköpings IS3,75
21Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF3,72
22Moa Sarfors -05Mälarhöjdens IK3,67
23Maja Nydahl Ericsson -05Mälarhöjdens IK3,65
24Ebba Sjöström -05Täby IS3,65
25Mathilda Nehme -05Ludvika FFI3,55
26Madeleine Sjöberg -05KFUM Örebro3,46
27Elin Sjöblom -05Ludvika FFI3,42
28Källa Jelmini -05Mälarhöjdens IK3,27
29Ellen Sandström -05Tibro AIK3,04

Tuwa Karlsson
Källa Kairenius
Sara Persson
Elin Jakobsson
Emilia Öster
Mathilda Nehme
Hanna Sjökvist
Källa Jelmini
Elin Sjöblom
Sara Sundberg
Amilia Eriksson
Ellen Jernhall
Emelie Olsson
Ingrid Erlingsson
Moa Sarfors
Madeleine Sjöberg
Maja Nydahl Ericsson
Maja Särnholm
Ellen Sandström
Ida Grimheden
Elina Stageklint
Vera Rietz
Philippa Kastberg
Emma Rosmark
Iris Kihl
Ebba Sjöström
Angelina Mogren-Dowding
Ebba Elfström
Eowyn Svahn
 389   369   372
 380   387   388
 411   384   405
 421   406   425
 410   395   399
 355   347   340
 372   369   371
 320   326   327
 341   342   335
 419   313   417
 384   394   394
 382     x     x
 396   394   385
 359   376   372
 358   367   339
 341   338   346
 360   365   346
   x   416   403
 279   301   304
 410   420   428
 406   415   420
 375   360   381
 287   394   389
 378   391   373
 450   449   460   454   456   469
 358   287   365
 411   397   401
 373   375   366
   x   402   397

    F12 60 M  HEAT 1    
1Elin Simonsson-Rodefors -06KFUM Örebro8,96Final
2Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping9,01Final
3Lova Mattsson -06IFK Lidingö9,16
4Frida Gabrielsson -06Täby IS9,40
5Olivia Grahn -06Hammarby IF9,42
6Natalia Ahlman -06Ludvika FFI9,50
7Tilda Eriksson -06Filipstads IF10,01
8Märta Hedström -06Högbo GIF10,32

    F12 60 M  HEAT 2    
1Thilda Lipkin -06IFK Kristinehamn8,97Final
2Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS9,13
3Stina Ekengren -06Bålsta IK9,25
4Sofia Fröberg -06IFK Lidingö9,26
5Esther Sahlqvist -06Hammarby IF9,33
6Elvira Lindberg -06IFK Lidingö9,55
7Stella Önander -06KFUM Örebro9,58
8Ellen Nygren -06Hammarby IF10,35

    F12 60 M  HEAT 3    
1Linn von Hofsten -06Glanshammars IF8,80Final
2Wilma Rydström -06Hammarby IF9,30
3Ella Hansson -06Bromma IF9,44
4Ester Arkinger -06IFK Lidingö9,47
5Tuva Jonsson -06KFUM Örebro9,73
6Olivia Holmström -06Bromma IF9,86
7Julia Forsmark -06Hammarby IF9,88
8Sofie Lennegren -06IFK Lidingö10,01

    F12 60 M  HEAT 4    
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn8,91Final
2Rut Grufman -06Täby IS9,01Final
3Joline Jonsson -06Högbo GIF9,22
4Molly Zachrisson -06Hammarby IF9,57
5Agnes Larsson Lindberg -06Hammarby IF9,94
6Isabelle Ahnmé -06IFK Lidingö10,06
7Clara Brink -06IFK Lidingö10,60
8Agnes Vedung -06IFK Lidingö11,21

    F12 60 M  HEAT 5    
1Lii Jabbour-Clarke -06Hammarby IF8,92Final
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia9,09
3Vera Jansson -06Hammarby IF9,11
4Märta Wirén -06IFK Kristinehamn9,20
5Agnes Isenberg Erlandson -06Bromma IF9,50
6Della McAllister -06Hammarby IF9,65
7Filippa Månsson -06IFK Lidingö9,71
8Emma Holmeros -06Hammarby IF10,82

    F12 60 M  HEAT 6    
1Maja Simonsson -06Hammarby IF8,88Final
2Tyra Hedberg -06Hammarby IF9,02
3Emmy Wolgast -06Hammarby IF9,46
4Ella Thunell -06IFK Lidingö9,49
5Fredrika Rosén -06IFK Lidingö9,95
6Alice Thornton -06Hammarby IF10,04
7Sofia Monk -06Ludvika FFI10,77
8Elma Edenå -06Hammarby IF10,86

    F12 60 M  FINAL    
1Lii Jabbour-Clarke -06Hammarby IF8,72
2Linn von Hofsten -06Glanshammars IF8,79
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn8,84
4Maja Simonsson -06Hammarby IF8,89
5Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping8,90
6Thilda Lipkin -06IFK Kristinehamn8,95
7Rut Grufman -06Täby IS9,02
8Elin Simonsson-Rodefors -06KFUM Örebro9,04

    F12 800 M  HEAT 1    
1Emma Eriksson -06IK Westmannia2.46,92
2Wilma Rydström -06Hammarby IF2.48,89
3Sofia Fröberg -06IFK Lidingö2.50,54
4Elvira Lindberg -06IFK Lidingö2.57,99
5Astrid Ericsson -06IFK Lidingö3.00,18
6Stella Cederfeldt -06Hammarby IF3.09,47
7Agnes Isenberg Erlandson -06Bromma IF3.15,56

    F12 800 M  HEAT 2    
1Olivia Grahn -06Hammarby IF2.34,30
2Elin Freed -06Glanshammars IF2.34,94
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn2.48,68
4Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS2.49,97
5Maja Simonsson -06Hammarby IF2.53,20
6Olivia Holmström -06Bromma IF3.14,39
7Rut Grufman -06Täby IS3.14,52
8Ella Hansson -06Bromma IF3.15,67

    F12 800 M  SAMLAD LISTA    
1Olivia Grahn -06Hammarby IF2.34,30
2Elin Freed -06Glanshammars IF2.34,94
3Emma Eriksson -06IK Westmannia2.46,92
4Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn2.48,68
5Wilma Rydström -06Hammarby IF2.48,89
6Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS2.49,97
7Sofia Fröberg -06IFK Lidingö2.50,54
8Maja Simonsson -06Hammarby IF2.53,20
9Elvira Lindberg -06IFK Lidingö2.57,99
10Astrid Ericsson -06IFK Lidingö3.00,18
11Stella Cederfeldt -06Hammarby IF3.09,47
12Olivia Holmström -06Bromma IF3.14,39
13Rut Grufman -06Täby IS3.14,52
14Agnes Isenberg Erlandson -06Bromma IF3.15,56
15Ella Hansson -06Bromma IF3.15,67

    F12 LÄNGD ZON pool 1      
1Lii Jabbour-Clarke -06Hammarby IF4,66
2Stina Ekengren -06Bålsta IK4,52
3Tyra Hedberg -06Hammarby IF4,29
4Linn von Hofsten -06Glanshammars IF4,15
5Wilma Rydström -06Hammarby IF4,15
6Maja Simonsson -06Hammarby IF4,08
7Ella Hansson -06Bromma IF3,94
8Molly Zachrisson -06Hammarby IF3,93
9Agnes Isenberg Erlandson -06Bromma IF3,93
10Emmy Wolgast -06Hammarby IF3,93
11Della McAllister -06Hammarby IF3,87
12Tilda Eriksson -06Filipstads IF3,86
13Olivia Grahn -06Hammarby IF3,84
14Esther Sahlqvist -06Hammarby IF3,80
15Tuva Johansson -06Hammarby IF3,79
16Olivia Holmström -06Bromma IF3,69
17Vera Jansson -06Hammarby IF3,60
18Julia Forsmark -06Hammarby IF3,59
19Ellen Nygren -06Hammarby IF3,55
20Agnes Larsson Lindberg -06Hammarby IF3,47
21Alice Thornton -06Hammarby IF3,29
22Elma Edenå -06Hammarby IF3,18
23Patricia Forsberg -06Falköpings AIK3,06
24Stella Cederfeldt -06Hammarby IF3,02
25Emma Holmeros -06Hammarby IF2,81
Tyra Awerstedt -06Hammarby IF0,00

Agnes Larsson Lindberg
Vera Jansson
Stina Ekengren
Tilda Eriksson
Olivia Grahn
Lii Jabbour-Clarke
Tuva Johansson
Julia Forsmark
Tyra Awerstedt
Esther Sahlqvist
Agnes Isenberg Erlandson
Tyra Hedberg
Ella Hansson
Emma Holmeros
Elma Edenå
Maja Simonsson
Stella Cederfeldt
Della McAllister
Emmy Wolgast
Alice Thornton
Molly Zachrisson
Ellen Nygren
Patricia Forsberg
Linn von Hofsten
Wilma Rydström
Olivia Holmström
 334   347   317
 360   316   352
 443   442   439   445   452   441
 386   382   381
 381   384   375
 451   442   464   441   466   460
 379   363   334
 359   352   341
   -     -     -
 364   354   380
 389   393   373
 429   423   427   416   421   422
 394   393   377
 243   260   281
 303   311   318
 403   408   404
 300   277   302
 384   369   387
 375   393     x
 309   305   329
 393   385   391
 355   343   347
 285   306   281
 411   415   415
   x   415   407
 368   352   369

    F12 LÄNGD ZON pool 2      
1Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping4,65
2Rut Grufman -06Täby IS4,44
3Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS4,42
4Johanna Fernberg -06IK Westmannia4,35
5Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn4,32
6Märta Wirén -06IFK Kristinehamn4,18
7Ella Thunell -06IFK Lidingö4,16
8Joline Jonsson -06Högbo GIF4,12
9Sofia Fröberg -06IFK Lidingö4,06
10Lova Mattsson -06IFK Lidingö4,00
11Elvira Lindberg -06IFK Lidingö3,86
12Elin Simonsson-Rodefors -06KFUM Örebro3,78
13Stella Önander -06KFUM Örebro3,78
14Frida Gabrielsson -06Täby IS3,76
15Natalia Ahlman -06Ludvika FFI3,71
16Filippa Månsson -06IFK Lidingö3,69
17Ester Arkinger -06IFK Lidingö3,63
18Fredrika Rosén -06IFK Lidingö3,56
19Tuva Jonsson -06KFUM Örebro3,53
20Isabelle Ahnmé -06IFK Lidingö3,53
21Märta Hedström -06Högbo GIF3,41
22Astrid Ericsson -06IFK Lidingö3,34
23Clara Brink -06IFK Lidingö3,30
24Sofie Lennegren -06IFK Lidingö3,23
25Sofia Monk -06Ludvika FFI3,10
26Agnes Vedung -06IFK Lidingö2,89

Ella Thunell
Sofia Monk
Joline Jonsson
Ester Arkinger
Clara Brink
Astrid Ericsson
Tuva Jonsson
Alice Enetjärn
Filippa Månsson
Ida Fogdeson
Stella Önander
Johanna Fernberg
Sofia Fröberg
Sofie Lennegren
Frida Gabrielsson
Isabelle Ahnmé
Fredrika Rosén
Märta Hedström
Tilde Andersson
Agnes Vedung
Natalia Ahlman
Rut Grufman
Elvira Lindberg
Märta Wirén
Elin Simonsson-Rodefors
Lova Mattsson
 416   403   386
 310   280   250
 407   404   412
 363   350   336
 324   310   330
 334   333   321
 350   353   333
 425   436   418   431   439   442
 369   369   347
 460   450   443   426   455   465
 378   360   364
 435   420   414   422   415   431
 406   396   398
 323   319   295
 373   376   368
 353   342   338
 353   356   335
 314   308   341
 432   421   408   420   429   414
   x   285   289
 369   361   371
 424   412     x   413   427   444
 386   379   373
 418   409   394
 360   378   377
 400   382   397

    F11 60 M  HEAT 1    
1Tilde Seger -07Katrineholms SK8,93Final
2Lia Hagström -07Säters IF9,40
3Ellen Bäckström -07Istrums SK9,49
4Alice Helge -07Täby IS9,82
5Lova Bäckman -07Upsala IF9,98
6Julia Lyck -07Hammarby IF10,25
7Elin Oskarsson -07Stocksäters IF10,31
8Signe Spännar -07IFK Nora10,48

    F11 60 M  HEAT 2    
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF8,88Final
2Anna Bergin -07Hammarby IF9,299.289
3Tove Belmé -07Täby IS9,35
4Emma Olofsson -07Täby IS9,57
5Julia Karlsson -07Fjugesta IF9,88
6Wilma Larsson -07KFUM Örebro9,89
7Frida Heljestrand -07Täby IS10,45
8Julia Kvarnström -07Täby IS11,08

    F11 60 M  HEAT 3    
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF9,06Final
2Isolde Väinölä -07IK Westmannia9,13Final
3Mira Christiernsson -07IFK Lidingö9,68
4Hanna Juréen -07IFK Lidingö9,77
5Ida Borglund -07Täby IS9,89
6Felicia Ehlin -07Stocksäters IF10,17
7Hilma Sevelin -07Katrineholms SK10,57
8Kajsa Bergdahl -07KFUM Örebro10,91

    F11 60 M  HEAT 4    
1Claire Berggren -07IFK Lidingö8,92Final
2Nora Johansson -07IK Stål9,21Final
3Lova Tillaeus -07Täby IS9,38
4Lisa Barenstedt -07IFK Lidingö9,69
5Ella Lindgren -07KFUM Örebro9,89
6Isabelle Thor -07Upsala IF10,17
7Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn10,23
8Emily Bosson -07Bålsta IK10,71

    F11 60 M  HEAT 5    
1Amanda Tran -07IK Ymer8,79Final
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,29Final9.284
3Cecilia Eriksson -07IFK Nora9,46
4Nova Samuelsson -07KFUM Örebro9,85
5Elin Runemar -07Täby IS9,89
6Tuva Boman -07Upsala IF9,90
7Jenny Hoaas Jacobson -07Stocksäters IF10,73

    F11 60 M  FINAL    
1Amanda Tran -07IK Ymer8,76
2Tilde Seger -07Katrineholms SK8,81
3Claire Berggren -07IFK Lidingö8,82
4Kayla Collin -07Åsbro GoIF8,83
5Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF9,11
6Isolde Väinölä -07IK Westmannia9,13
7Nora Johansson -07IK Stål9,30
8Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,40

    F11 800 M      
1Majken Söderlund Larsson -07Stenungsunds FI2.31,49
2Claire Berggren -07IFK Lidingö2.36,38
3Julia Wändin -07IFK Lidingö2.44,78
4Tuva Frih -07Åsbro GoIF2.50,00
5Isolde Väinölä -07IK Westmannia2.58,44
6Tove Belmé -07Täby IS2.59,60
7Lisa Barenstedt -07IFK Lidingö3.05,50
8Anja Tschertou Schäder -07IFK Lidingö3.05,99
9Emily Bosson -07Bålsta IK3.20,92
-Cornelia Dahl -07Falköpings AIKbröt

    F11 LÄNGD ZON pool 1      
1Amanda Tran -07IK Ymer4,42
2Tilde Seger -07Katrineholms SK4,39
3Nora Johansson -07IK Stål4,38
4Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF4,38
5Julia Wändin -07IFK Lidingö4,17
6Cecilia Eriksson -07IFK Nora4,13
7Isolde Väinölä -07IK Westmannia4,09
8Ellen Bäckström -07Istrums SK3,85
9Mira Christiernsson -07IFK Lidingö3,70
10Anna Bergin -07Hammarby IF3,65
11Julia Karlsson -07Fjugesta IF3,62
12Hanna Juréen -07IFK Lidingö3,57
13Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn3,52
14Lisa Barenstedt -07IFK Lidingö3,43
15Filippa Thelin -07IFK Kristinehamn3,41
16Emily Bosson -07Bålsta IK3,31
17Signe Spännar -07IFK Nora3,23
18Julia Lyck -07Hammarby IF3,04

Anna Bergin
Hanna Juréen
Signe Spännar
Julia Wändin
Elin Rubertsson
Lisa Barenstedt
Amanda Tran
Wilda Runeborg
Ellen Bäckström
Mira Christiernsson
Julia Lyck
Filippa Thelin
Emily Bosson
Cecilia Eriksson
Nora Johansson
Tilde Seger
Julia Karlsson
Isolde Väinölä
 365   348   334   336
 357   329   343   343
 319   320   322   323
 417   407   406   414
 333   352   234   342
 331   330   332   343
 420   406   416   442
 414   419   418   438
 374   377   385   376
 370   339   294   332
   x     x   304   296
 326   307   321   341
 317   310   317   331
 389   386   410   413
 433   417   438   430
 413   421   383   439
 342   348   352   362
 409   404   394   402

    F11 LÄNGD ZON pool 2      
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF4,33
2Lia Hagström -07Säters IF4,18
3Tuva Frih -07Åsbro GoIF4,08
4Lova Tillaeus -07Täby IS3,87
5Alice Helge -07Täby IS3,83
6Ida Borglund -07Täby IS3,76
7Tove Belmé -07Täby IS3,67
8Emma Olofsson -07Täby IS3,50
9Lova Bäckman -07Upsala IF3,46
10Isabelle Thor -07Upsala IF3,36
11Felicia Ehlin -07Stocksäters IF3,35
12Frida Heljestrand -07Täby IS3,33
13Elsa Rundkvist -07KFUM Örebro3,28
14Tuva Boman -07Upsala IF3,21
15Idde Kramming Nerdal -07Upsala IF3,20
16Jenny Hoaas Jacobson -07Stocksäters IF2,97
17Julia Kvarnström -07Täby IS2,91

Jenny Hoaas Jacobson
Isabelle Thor
Alice Helge
Emma Olofsson
Lova Tillaeus
Tuva Boman
Julia Kvarnström
Tuva Frih
Elsa Rundkvist
Lova Bäckman
Lia Hagström
Tove Belmé
Ida Borglund
Idde Kramming Nerdal
Frida Heljestrand
Felicia Ehlin
Kayla Collin
 297   255   258   260
 318   336   311   324
 365   379   375   383
 350   343   328   347
 376   370   387   383
 321   313   320   305
 290   290   278   291
 403   406   408   398
 324   328   311   308
 330   343   311   346
 384   418   418   418
 351   363   367   359
 368   375   376   365
 288   320   295   316
 321   333   329   326
 323   333   333   335
 415   429   433   405

    F10 60 M  HEAT 1    
1Wilma Wessman -08Frövi IK9,70Final
2Svea Victorén -08KFUM Örebro9,78Final
3Hanna Vikström -08Täby IS10,36
4Stella Davidsson -08KFUM Örebro10,41
5Majken Sköld -08Täby IS10,76
6Selma Dahlmann -08Täby IS11,03
7Elwira Englund -08Stocksäters IF11,09
8Felicia Blankner -08KFUM Örebro11,14

    F10 60 M  HEAT 2    
1Ebba Borglund -08Täby IS9,43Final
2Alicia de Jounge -08Upsala IF9,58Final
3Linnea Eriksson -08IFK Lidingö9,90Final
3Miranda Koubek -08Stocksäters IF9,90
5Maja Östby -08KFUM Örebro10,36
6Emelie Blomqvist -08Frövi IK10,61
7Nora Gillberg -08KFUM Örebro10,80
8Alice Esberg -08Täby IS10,96

    F10 60 M  HEAT 3    
1Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad9,76Final
2Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro10,06
3Lovisa Nässil -08Täby IS10,19
4Alva Sundqvist -08Frövi IK10,39
5Hannah Stenfelt -08KFUM Örebro10,74
6Thelma Sjödahl -08Fjugesta IF10,97
7Cassandra Norlander -08KFUM Örebro11,61

    F10 60 M  HEAT 4    
1Melina Engler -08Täby IS9,53Final
2Maja Andersson -08Alunda SK9,88Final
3Elsa Lipkin -08IFK Kristinehamn9,93
4Selma Lindroth -08SOK Träff10,07
5Mathilde Hellgren Reichetzeder -08Täby IS10,39
6Linnea Friström -08KFUM Örebro10,46
7Svea Strömberg -08Täby IS10,61
8Alisa Sjöberg -08KFUM Örebro10,72

    F10 60 M  FINAL    
1Melina Engler -08Täby IS9,48
2Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad9,66
3Alicia de Jounge -08Upsala IF9,67
4Ebba Borglund -08Täby IS9,68
5Wilma Wessman -08Frövi IK9,69
6Svea Victorén -08KFUM Örebro9,81
7Maja Andersson -08Alunda SK9,88
8Linnea Eriksson -08IFK Lidingö10,09

    F10 600 M  HEAT 1    
1Linnea Eriksson -08IFK Lidingö2.11,09
2Stella Weissenborn -08Täby IS2.18,01
3Majken Sköld -08Täby IS2.19,56
4Selma Lindroth -08SOK Träff2.29,47
5Svea Strömberg -08Täby IS2.41,89
-Alice Esberg -08Täby ISbröt

    F10 600 M  HEAT 2    
1Midea Allard -08Västerås FK2.04,05
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF2.04,06
3Maja Andersson -08Alunda SK2.11,50
4Miranda Koubek -08Stocksäters IF2.14,07
5Lovisa Nässil -08Täby IS2.22,81
6Hannah Stenfelt -08KFUM Örebro2.22,83
7Hanna Vikström -08Täby IS2.29,57

    F10 600 M  SAMLAD LISTA    
1Midea Allard -08Västerås FK2.04,05
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF2.04,06
3Linnea Eriksson -08IFK Lidingö2.11,09
4Maja Andersson -08Alunda SK2.11,50
5Miranda Koubek -08Stocksäters IF2.14,07
6Stella Weissenborn -08Täby IS2.18,01
7Majken Sköld -08Täby IS2.19,56
8Lovisa Nässil -08Täby IS2.22,81
9Hannah Stenfelt -08KFUM Örebro2.22,83
10Selma Lindroth -08SOK Träff2.29,47
11Hanna Vikström -08Täby IS2.29,57
12Svea Strömberg -08Täby IS2.41,89

    F10 LÄNGD ZON pool 1      
1Svea Victorén -08KFUM Örebro3,72
2Wilma Wessman -08Frövi IK3,71
3Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad3,66
4Maja Andersson -08Alunda SK3,59
5Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro3,52
6Stella Davidsson -08KFUM Örebro3,39
7Alva Sundqvist -08Frövi IK3,35
8Alisa Sjöberg -08KFUM Örebro3,13
9Maja Frid -08KFUM Örebro2,94
10Cassandra Norlander -08KFUM Örebro2,82
11Maya Isa -08KFUM Örebro2,17

Maja Frid
Wilma Wessman
Alva Sundqvist
Svea Victorén
Maya Isa
Maja Andersson
Edith Evertson Thuvander
Stella Davidsson
Cassandra Norlander
Nathalie Wiman Ahlstedt
Alisa Sjöberg
 293   236   219   294
 172   371   352   352
 324   324   332   335
 359   372   369   367
 217     x   204   217
 359   344   343   352
 352   344   343   313
 339   295   297   338
 272   266   278   282
   x   365   350   366
 309   313   289   298

    F10 LÄNGD ZON pool 2      
1Alicia de Jounge -08Upsala IF3,59
2Stella Weissenborn -08Täby IS3,51
3Lovisa Nässil -08Täby IS3,48
4Melina Engler -08Täby IS3,48
5Ebba Borglund -08Täby IS3,44
6Svea Strömberg -08Täby IS3,20
7Mathilde Hellgren Reichetzeder -08Täby IS3,18
8Selma Lindroth -08SOK Träff3,17
9Miranda Koubek -08Stocksäters IF3,17
10Hanna Vikström -08Täby IS3,09
11Majken Sköld -08Täby IS3,03
12Selma Dahlmann -08Täby IS2,83
13Alice Esberg -08Täby IS2,58

Melina Engler
Lovisa Nässil
Alicia de Jounge
Mathilde Hellgren Reichetzeder
Majken Sköld
Stella Weissenborn
Alice Esberg
Selma Lindroth
Svea Strömberg
Selma Dahlmann
Ebba Borglund
Hanna Vikström
Miranda Koubek
 348   341   344   341
 345   348   344   347
 359   358   356     x
 302   310   299   318
 303     x   291   271
 348   351   334   348
 258   242   258   256
 317   310   302   312
 281   284   289   320
 273   256   265   283
 344   341   339   337
 303   301   292   309
 281   301   317   305

    F9 60 M  HEAT 1    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad9,71Final
2Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF10,38
3Astrid Bodemyr -09IFK Kristinehamn10,77
4Thalea S. -09Karlskoga FIF10,82
5Elvira Larsson -09Alunda SK10,85
6Juni Westerdahl -09Katrineholms SK11,18
7Vera Ekberg -09Täby IS11,49
8Miranda Jönsson -10Stocksäters IF11,73

    F9 60 M  HEAT 2    
1Tuva Eckerberg -09Täby IS9,76Final
2Troja Lövqvist -09Åsbro GoIF10,24Final
3Agnes Lidström -09KFUM Örebro10,71
4Filippa Smedstad -10KFUM Örebro10,85
5Hedda Hed -09Eskilstuna FI11,32
6Lowis Armgren -09Stocksäters IF11,73
7Meja Nilsson -09Åsbro GoIF12,55
8Sara Jakobsson -09KFUM Örebro12,80

    F9 60 M  HEAT 3    
1Nellie Garmland -09Katrineholms SK9,71Final
2Juni Rudberg -09Täby IS10,44
3Amanda Jörbeck -09Täby IS10,63
4Signe Tedebrand -09Eskilstuna FI10,67
5Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF10,82
6Svea Strand -09Täby IS11,04
7Olivia Berg -09KFUM Örebro11,61
8Vera Eriksson -10Filipstads IF11,91

    F9 60 M  HEAT 4    
1Chanelle Falck -09KFUM Örebro10,19Final
2Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF10,32Final
3Lovisa Daun -11Katrineholms SK10,68
4Filippa Hedlund -09KFUM Örebro10,70
5Klara Rönnbäck -09KFUM Örebro11,04
6Filippa Swärd -10Åsbro GoIF11,04
7Lydia Grabowska -09KFUM Örebro11,12
-Nellie Gibson -09Lidköpings ISej start

    F9 60 M  HEAT 5    
1Marika Söderlund Larsson -10Stenungsunds FI10,13Final
2Maja Sevelin -10Katrineholms SK10,27Final
3Ida Standar -09Åsbro GoIF10,81
4Iris Lundström -10Väsby IK11,15
5Mira Andersson Lernman -09IF Göta Karlstad11,34
6Elsa Zetterlund -09Stocksäters IF11,65
7Liv Bjurstam -09Täby IS12,75
8Filippa Stööp -09Täby IS12,82

    F9 60 M  FINAL    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad9,52
2Tuva Eckerberg -09Täby IS9,60
3Nellie Garmland -09Katrineholms SK9,64
4Chanelle Falck -09KFUM Örebro9,97
5Marika Söderlund Larsson -10Stenungsunds FI10,02
6Maja Sevelin -10Katrineholms SK10,23
7Troja Lövqvist -09Åsbro GoIF10,31
8Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF10,31

    F9 600 M  HEAT 1    
1Elvira Larsson -09Alunda SK2.20,23
2Lovisa Daun -11Katrineholms SK2.23,61
3Hedda Hed -09Eskilstuna FI2.26,01
4Vera Ekberg -09Täby IS2.34,99
5Iris Lundström -10Väsby IK2.42,08
6Signe Tedebrand -09Eskilstuna FI2.45,16
7Alyssa Herrera Shulika -09KFUM Örebro2.45,77
8Filippa Stööp -09Täby IS3.10,11

    F9 600 M  HEAT 2    
1Marika Söderlund Larsson -10Stenungsunds FI2.04,44
2My Olsson -09IF Göta Karlstad2.07,44
3Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF2.18,22
4Maja Sevelin -10Katrineholms SK2.22,29
5Astrid Bodemyr -09IFK Kristinehamn2.27,58
6Amanda Jörbeck -09Täby IS2.30,70
7Ester Kihlberg -09KFUM Örebro2.37,12

    F9 600 M  SAMLAD LISTA    
1Marika Söderlund Larsson -10Stenungsunds FI2.04,44
2My Olsson -09IF Göta Karlstad2.07,44
3Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF2.18,22
4Elvira Larsson -09Alunda SK2.20,23
5Maja Sevelin -10Katrineholms SK2.22,29
6Lovisa Daun -11Katrineholms SK2.23,61
7Hedda Hed -09Eskilstuna FI2.26,01
8Astrid Bodemyr -09IFK Kristinehamn2.27,58
9Amanda Jörbeck -09Täby IS2.30,70
10Vera Ekberg -09Täby IS2.34,99
11Ester Kihlberg -09KFUM Örebro2.37,12
12Iris Lundström -10Väsby IK2.42,08
13Signe Tedebrand -09Eskilstuna FI2.45,16
14Alyssa Herrera Shulika -09KFUM Örebro2.45,77
15Filippa Stööp -09Täby IS3.10,11

    F9 LÄNGD ZON pool 1      
1My Olsson -09IF Göta Karlstad4,00
2Nellie Garmland -09Katrineholms SK3,64
3Signe Tedebrand -09Eskilstuna FI3,26
4Maja Sevelin -10Katrineholms SK3,20
5Filippa Hedlund -09KFUM Örebro3,11
6Klara Rönnbäck -09KFUM Örebro3,10
7Lovisa Daun -11Katrineholms SK3,10
8Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro3,04
9Lydia Grabowska -09KFUM Örebro3,00
10Elvira Larsson -09Alunda SK2,91
11Ester Kihlberg -09KFUM Örebro2,87
12Astrid Bodemyr -09IFK Kristinehamn2,83
13Juni Westerdahl -09Katrineholms SK2,80
14Josefine Strand -09KFUM Örebro2,76
15Filippa Smedstad -10KFUM Örebro2,76
16Olivia Berg -09KFUM Örebro2,75
17Mira Andersson Lernman -09IF Göta Karlstad2,72
18Vera Eriksson -10Filipstads IF2,69
19Agnes Lidström -09KFUM Örebro2,61
20Hedda Hed -09Eskilstuna FI2,59
21Emma Hellden -09Fjugesta IF2,19

Filippa Smedstad
Astrid Bodemyr
Elvira Larsson
Nellie Garmland
Josefine Strand
Lovisa Daun
Maja Sevelin
Juni Westerdahl
Agnes Lidström
Tuvalie Medberg
Olivia Berg
Mira Andersson Lernman
Hedda Hed
Vera Eriksson
Klara Rönnbäck
Emma Hellden
Signe Tedebrand
Lydia Grabowska
Filippa Hedlund
Ester Kihlberg
My Olsson
 276   211   259   271
 283   277   273   271
 291   289   275   289
 354   357   364   364
 276   254   272     x
 280   296   310   261
 313   310   320   311
 280   272   271   277
 252   261   256   248
 302   304   292   280
 275   255   241   230
 272   262   265   269
 259   256   254   246
 256   253   269     x
 310   296   299   300
 219   202   198     x
 270   310   318   326
 300   282   259   286
 311   292   284   285
 275   284   279   287
 386   400   387   394

    F9 LÄNGD ZON pool 2      
1Tuva Eckerberg -09Täby IS3,86
2Marika Söderlund Larsson -10Stenungsunds FI3,55
3Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF3,36
4Amanda Jörbeck -09Täby IS3,14
5Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF3,10
6Juni Rudberg -09Täby IS3,08
7Thalea S. -09Karlskoga FIF3,01
8Svea Strand -09Täby IS2,94
9Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF2,89
10Ida Standar -09Åsbro GoIF2,80
11Elsa Zetterlund -09Stocksäters IF2,78
12Troja Lövqvist -09Åsbro GoIF2,76
13Filippa Swärd -10Åsbro GoIF2,68
14Vera Ekberg -09Täby IS2,67
15Iris Lundström -10Väsby IK2,63
16Lowis Armgren -09Stocksäters IF2,62
17Nellie Gibson -09Lidköpings IS2,55
18Liv Bjurstam -09Täby IS2,55
19Meja Nilsson -09Åsbro GoIF2,18
20Filippa Stööp -09Täby IS2,00

Rebecka Albinsson
Vera Ekberg
Elin Törnqvist
Liv Bjurstam
Ida Standar
Meja Nilsson
Juni Rudberg
Thalea S.
Filippa Swärd
Filippa Stööp
Iris Lundström
Elsa Zetterlund
Troja Lövqvist
Amanda Jörbeck
Tuva Eckerberg
Lowa Törnqvist
Svea Strand
Lowis Armgren
Marika Söderlund Larsson
Nellie Gibson
 311   315   336   324
 267   267   261   256
 273   256   278   289
 228   216   226   255
 250   260   265   280
 196   202   193   218
 274   301   258   308
 284   297   301   300
 246   259   257   268
 165   193   181   200
 257   258   245   263
 268   257   259   278
 262   270   266   276
 302   304   314     x
 386   378   349   378
 310   285   300   294
 291   281   278   294
 243   243   237   262
 355   349   345   274
 230   241   235   255

    KVET 60 M      
1Helen Hermundstad -73IF Linnéa8,44
2Lena Sundberg -61IFK Tumba10,04
3Barbro Gadle -42Upsala IF11,50

    KVET 200 M      
1Helen Hermundstad -73IF Linnéa28,46

    KVET 800 M      
1Maria Eriksson -76IF Start2.44,69

    KVET LÄNGD      
1Lena Sundberg -61IFK Tumba3,51
2Barbro Gadle -42Upsala IF3,11

Barbro Gadle
Lena Sundberg
 281   303   311   284   290   294
   x   334     x   351   348     x

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram