Resultat Marsspelen 25-26 mars 2017

   Åsbro GoIF och Stocksäters IF arrangerade i Tybblelundshallen, Örebro
 
  Lördagsresultat    till söndagsresultat    Marsspelen pĺ Youtube
 
    MÄN 60 M  HEAT 1    2017-03-25
1Samuel Nylund -98IF Åland7,37Final
2Anders Pihlblad -98KFUM Örebro7,46Final
3Thomas Jönsson -65Gefle IF7,72Final
4Josef Gustafsson -97Ludvika FFI7,77
5Rasmus Öberg -96Istrums SK8,00
6Lauris Tumena -93Säters IF8,58

    MÄN 60 M  HEAT 2    
1Bimo Soenarso -01Malmö AI7,09Final
2Aligul Erkisi -91KFUM Örebro7,58Final
3Daniel Andersson -91Istrums SK7,61Final
4Kristoffer Kold Erlandsen -99KFUM Örebro7,62Final
5Jimmy Stenström -89SOK Träff7,76Final
6Simon Wiklund -99IK Wilskeej tid
7Christopher Andersson -90SOK Träffej tid

    MÄN 60 M  FINAL    2017-03-25
1Bimo Soenarso -01Malmö AI7,08
2Samuel Nylund -98IF Åland7,27
3Anders Pihlblad -98KFUM Örebro7,45
4Kristoffer Kold Erlandsen -99KFUM Örebro7,50
5Aligul Erkisi -91KFUM Örebro7,52
6Daniel Andersson -91Istrums SK7,58
7Thomas Jönsson -65Gefle IF7,71
-Jimmy Stenström -89SOK Träffej start

    MÄN 200 M  HEAT 1    2017-03-25
1Jimmy Stenström -89SOK Träff25,59
2Adam Trönnberg -01Istrums SK26,00
3Pavel Larsson -02Istrums SK26,05
4Adam Brückner -01Ludvika FFI26,91

    MÄN 200 M  HEAT 2    
1Erik Brax Elvmarker -97Istrums SK25,06
2Rasmus Öberg -96Istrums SK26,60
3Josef Gustafsson -97Ludvika FFI27,19
4Christopher Andersson -90SOK Träff28,14

    MÄN 200 M  HEAT 3    
1Emil Thölix -95IF Åland23,51
2Anders Pihlblad -98KFUM Örebro23,53
3Samuel Nylund -98IF Åland23,73
4Sebastian Eriksson -03Alunda SK25,34

    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA    
1Emil Thölix -95IF Åland23,51
2Anders Pihlblad -98KFUM Örebro23,53
3Samuel Nylund -98IF Åland23,73
4Erik Brax Elvmarker -97Istrums SK25,06
5Sebastian Eriksson -03Alunda SK25,34
6Jimmy Stenström -89SOK Träff25,59
7Adam Trönnberg -01Istrums SK26,00
8Pavel Larsson -02Istrums SK26,05
9Rasmus Öberg -96Istrums SK26,60
10Adam Brückner -01Ludvika FFI26,91
11Josef Gustafsson -97Ludvika FFI27,19
12Christopher Andersson -90SOK Träff28,14

    MÄN 800 M      2017-03-25
1Pontus Aldenstam -96Väsby IK2.04,88
2Per Björkman -65Stockholms FTF2.08,39
3Erik Brax Elvmarker -97Istrums SK2.09,72
4Heshlu Andemariam -97IF Start2.10,88
5Axel Sved -97Upsala IF2.11,51
6Simon Wiklund -99IK Wilske2.13,28
7Khader Hassan -98Katrineholms SK2.18,05
-Russom Habteab -99Stocksäters IFbröt

    MÄN HÖJD      2017-03-25
1Simon Wiklund -99IK Wilske2,00
2Nils Havsmon -99SOK Träff1,74
3Jimmy Stenström -89SOK Träff1,71
4Lauris Tumena -93Säters IF1,64
5Johan Björk -91Istrums SK1,60
6Christopher Andersson -90SOK Träff1,60


Christopher Andersson
Johan Björk
Lauris Tumena
Jimmy Stenström
Nils Havsmon
Simon Wiklund
145 150 155 160 164 168 171 174 177 180 183 187 190 193 197 200 203
o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   -   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   -   o   o   o   o   o   o   xxx

    P17 60 M  HEAT 1    2017-03-25
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro7,30Final
2Adam Trönnberg -01Istrums SK7,83Final
3Sebastian Norberg -00IFK Lidingö7,90
4Adam Brückner -01Ludvika FFI7,95
5Viktor Karlsson -00Wedevågs IF8,20
6Gabriel Kallio -01Västerås FK8,35

    P17 60 M  HEAT 2    
1Moi Wirunpan -01Gefle IF7,55Final
2Amir Musa -01KFUM Örebro7,62Final
3Axel Sandberg -00KFUM Örebro7,80Final
4Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro8,22
5Albin Melin -00Katrineholms SK8,60
6Hampus Johansson Källström -01Tibro AIK8,70

    P17 60 M  HEAT 3    
1Jonas Grapne -01Mälarhöjdens IK7,67Final
2Karl Hällgren -01KFUM Örebro7,69Final
3Kamyar Shakiba -01Väsby IK7,85Final
4Leonard Palmér -01Rånäs 4H8,09
5Chonpakorn Thongbua -01Gefle IF8,13
6Oscar Persson -01Frövi IK8,39

    P17 60 M  FINAL    2017-03-25
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro7,27
2Moi Wirunpan -01Gefle IF7,44
3Amir Musa -01KFUM Örebro7,57
4Karl Hällgren -01KFUM Örebro7,70
5Axel Sandberg -00KFUM Örebro7,75
6Jonas Grapne -01Mälarhöjdens IK7,79
7Adam Trönnberg -01Istrums SK7,88
8Kamyar Shakiba -01Väsby IK7,89

    P17 800 M      2017-03-25
1Muhammed Hassan -00IFK Nora2.13,72

    P17 HÖJD      2017-03-25
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro1,80
2Jack Tranderyd -00KFUM Örebro1,77
3Philip Stömne -00Valbo AIF1,71
3Marcus Führ -01KFUM Örebro1,71
5Leonard Palmér -01Rånäs 4H1,50


Jack Tranderyd
Philip Stömne
Rasmus Hugosson
Leonard Palmér
Marcus Führ
145 150 155 160 164 168 171 174 177 180
-   -   -   -   -   -   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   -   xxx
-   -   -   -   -   o   xo  o   xo  o
o   xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   xxx

    P17 KULA 5,0      2017-03-25
1Malex Åkerblom -00IFK Lidingö11,09
2Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro10,89
3Leonard Palmér -01Rånäs 4H10,50
4Arvid Askensjö -01IFK Lidingö9,98
5Viktor Karlsson -00Wedevågs IF9,96
6Jack Tranderyd -00KFUM Örebro9,31
7Hampus Johansson Källström -01Tibro AIK8,74
8Jonathan Holmefur -01KFUM Örebro8,62
9Linus Strand -01KFUM Örebro8,26
10Albin Melin -00Katrineholms SK7,67

Viktor Karlsson
Malex Åkerblom
Rasmus Hugosson
Leonard Palmér
Jack Tranderyd
Arvid Askensjö
Jonathan Holmefur
Hampus Johansson Källström
Albin Melin
Linus Strand
 892   996   968   871     x   922
1058     x  1109  1077  1069     x
1003   977  1010  1018  1089  1068
 999  1050   973  1001   950   968
 931   764   813   889   857   877
 940   903   908   931   904   998
 848   843   835   838   823   862
 833     x   874   830   854     x
 767   694   719
   x   826   767

    P15 60 M  HEAT 1    2017-03-25
1Linus Simmerlein -02Huddinge AIS7,70Final
2Måns Boshius -02IFK Lidingö7,82Final
3Leo Raksany -02Mälarhöjdens IK7,98
4Felix Olofsson -02Mälarhöjdens IK8,18
5Gustav Andersson -02IFK Lidingö8,46
6Jesper Adolfsson -02IF Hagen8,51

    P15 60 M  HEAT 2    
1Tim Singmandeewised -02Västerås FK7,51Final
2Oscar Taha -02IFK Lidingö7,56Final
3Frans Ingelstam -02Upsala IF7,70Final
4Robin Isaksson -02IFK Lidingö7,87Final
5Pavel Larsson -02Istrums SK7,88Final
6Mert Affan -02Mälarhöjdens IK8,45

    P15 60 M  HEAT 3    
1Rasmus Skoglund -02Upsala IF7,52Final
2Gabriel Axelsson -02Upsala IF8,21
3Karl-William Einarson -02Wedevågs IF8,39
4Gabriel Vigil -02Mälarhöjdens IK8,43
5Kalle Einarsson -02Mälarhöjdens IK8,62

    P15 60 M  FINAL    2017-03-25
1Tim Singmandeewised -02Västerås FK7,51
2Rasmus Skoglund -02Upsala IF7,58
3Linus Simmerlein -02Huddinge AIS7,58
4Frans Ingelstam -02Upsala IF7,66
5Måns Boshius -02IFK Lidingö7,86
6Robin Isaksson -02IFK Lidingö7,86
7Pavel Larsson -02Istrums SK7,89
-Oscar Taha -02IFK Lidingöej start

    P15 800 M      2017-03-25
1August Kallin -02Västerås FK2.13,20
2Noha Olsson -02Thorengruppen TFC2.19,73
3Karl-William Einarson -02Wedevågs IF2.33,84

    P15 HÖJD      2017-03-25
1Natthaphon Muanngoen -02Gefle IF1,75
2Julius Mördrup -02IFK Lidingö1,63
3Elias Åström -02KFUM Örebro1,57
4Gabriel Axelsson -02Upsala IF1,53


Natthaphon Muanngoen
Gabriel Axelsson
Elias Åström
Julius Mördrup
135 140 145 149 153 157 160 163 166 169 175 180
-   -   -   -   -   -   -   -   o   xxo xxo xxx
o   -   o   -   xxo xxx
-   -   -   o   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   xo  xo  xxo xxx

    P15 KULA 4,0      2017-03-25
1Nicklas Sjöblom -02Rånäs 4H13,06
2Gabriel Axelsson -02Upsala IF11,44
3Leo Raksany -02Mälarhöjdens IK10,89
4Evald Håkansson -02Karlskoga FIF10,27
5Oskar Hjelte -02Stocksäters IF9,78
6Gabriel Vigil -02Mälarhöjdens IK9,36
7Erik Lindkvist -02Wedevågs IF9,09
8Mert Affan -02Mälarhöjdens IK9,00
9Gustav Andersson -02IFK Lidingö8,46
10Karl-William Einarson -02Wedevågs IF8,02
11Kalle Einarsson -02Mälarhöjdens IK7,45
Robin Isaksson -02IFK Lidingö0,00

Gabriel Vigil
Gabriel Axelsson
Evald Håkansson
Leo Raksany
Oskar Hjelte
Kalle Einarsson
Nicklas Sjöblom
Mert Affan
Karl-William Einarson
Gustav Andersson
Robin Isaksson
Erik Lindkvist
 720   886   935   936   888   821
 970  1007  1103  1068  1144  1140
 996   986   994  1027  1013  1023
1001  1001  1089  1037  1030  1011
 938   978   930   940   944     x
 689   745   721
1276  1262     x  1306  1266  1252
 831   867   866   884   900   776
 766     x   802
 681   846   749
   x     x     x
 909   889   892   900   835   885

    P14 60 M  HEAT 1    2017-03-25
1Samuel Vinberg -03Upsala IF7,79Final
2Sebastian Eriksson -03Alunda SK7,80Final
3Ilias Rage -03Gefle IF8,05Final
4Victor Björk -03IFK Lidingö8,32Final
5Oskari Peura -03Upsala IF8,40Final
6Erik Palmaer -03Turebergs FK8,76
7Eemeli Peura -03Upsala IF8,80
8Emil Sandberg -03KFUM Örebro9,02

    P14 60 M  HEAT 2    
1Maximus Jansson -03IFK Lidingö8,04Final
2Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad8,13Final
3Lowe Appelblad -03IFK Lidingö8,15Final
4Gabriel Ant Styffe -03IFK Sunne8,44
5Oliver Rasool -03Mälarhöjdens IK8,54
6Edvin Sandström -03Tibro AIK8,66
-Ishak Sadek -03Gefle IFDQ start

    P14 60 M  FINAL    2017-03-25
1Sebastian Eriksson -03Alunda SK7,70
2Samuel Vinberg -03Upsala IF7,71
3Maximus Jansson -03IFK Lidingö7,93
4Ilias Rage -03Gefle IF8,08
5Lowe Appelblad -03IFK Lidingö8,09
6Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad8,17
7Victor Björk -03IFK Lidingö8,36
-Oskari Peura -03Upsala IFej start

    P14 800 M      2017-03-25
1Victor Björk -03IFK Lidingö2.12,95
2Henrik Franzén -03Thorengruppen TFC2.14,05
3Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF2.18,64
4Rasmus Haak -03Stenungsunds FI2.23,77
5Sebastian Ljungberg -03IFK Lidingö2.26,06
6Ishak Sadek -03Gefle IF2.26,83
7Eemeli Peura -03Upsala IF2.27,69
8Emil Sandberg -03KFUM Örebro2.37,39

    P14 HÖJD      2017-03-25
1Sebastian Ljungberg -03IFK Lidingö1,45
1Sture Källström -03Upsala IF1,45
3Edvin Sandström -03Tibro AIK1,45
4Erik Palmaer -03Turebergs FK1,45


Edvin Sandström
Sebastian Ljungberg
Sture Källström
Erik Palmaer
125 130 135 140 145 149
o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xxx
-   -   o   xo  xo  xxx

    P14 KULA 4,0      2017-03-25
1Sebastian Eriksson -03Alunda SK10,45
2Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad10,42
3Victor Björk -03IFK Lidingö9,33
4August Schmidt -03Mälarhöjdens IK8,91
5Oliver Rasool -03Mälarhöjdens IK7,88
6Ludwig Lissgärde -03Täby IS7,33

Victor Björk
Sebastian Eriksson
August Schmidt
Ludwig Lissgärde
Lukas Ellström
Oliver Rasool
 933   865   837   877   897   901
1012   967  1010     x  1017  1045
 881   880   891   890     x   841
 658     x   733   710     x   712
 958  1042   955   979   935  1040
 707   744   769   721   788   766

    P13 60 M  HEAT 1    2017-03-25
1Ludwig Jaasund -04Västerås FK8,43Final
2Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI8,58Final
3Samuel Palmér -04Rånäs 4H8,91Final
4Josef Malcher -04Alunda SK9,16Final
5Max Sundgren -04Täby IS9,28
6Emil Fredensborg -04KFUM Örebro9,44
7Markus Karlsson -04Wedevågs IF9,99

    P13 60 M  HEAT 2    
1Isak Sterner -04Täby IS8,50Final
2Patrik Pettersson -04Wedevågs IF8,50Final
3Alvin Bergvall -04IF Åland8,74Final
4Oskar Sandberg -04KFUM Örebro9,22Final
5Theo Stenborg -04IF Skade9,31
6Hjalmar Levin -04Täby IS9,52
7Alexander Magnusson -04Tibro AIK9,58
8Zakis S -04Karlskoga FIF10,17

    P13 60 M  FINAL    2017-03-25
1Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI8,31
2Ludwig Jaasund -04Västerås FK8,34
3Isak Sterner -04Täby IS8,48
4Patrik Pettersson -04Wedevågs IF8,54
5Alvin Bergvall -04IF Åland8,83
6Josef Malcher -04Alunda SK9,04
6Samuel Palmér -04Rånäs 4H9,04
8Oskar Sandberg -04KFUM Örebro9,31

    P13 800 M      2017-03-25
1Ludwig Jaasund -04Västerås FK2.29,37
2Kasper Walan -04Kils AIK2.33,15
3Emil Larsson -04Thorengruppen TFC2.39,25
4Noel Edvinsson -04IF Göta Karlstad2.49,55

    P13 HÖJD      2017-03-25
1Ludwig Jaasund -04Västerås FK1,70
2Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI1,64
3Leon Kindberg-Danielsson -04KFUM Örebro1,39
4Theo Stenborg -04IF Skade1,35
5Patrik Pettersson -04Wedevågs IF1,35
6Max Sundgren -04Täby IS1,30
7Erik Nilsson -04Karlskoga FIF1,30
8Izak Warma -04Tjalve IF1,25
9Zakis S -04Karlskoga FIF1,20
10Emil Larsson -04Thorengruppen TFC1,15


Theo Stenborg
Zakis S
Emil Larsson
Casper Bergstrand
Leon Kindberg-Danielsson
Ludwig Jaasund
Patrik Pettersson
Max Sundgren
Erik Nilsson
Izak Warma
110 115 120 125 130 135 139 143 146 149 152 155 158 161 164 167 170 172
-   -   -   o   o   o   xxx
o   xo  xo  xxx
o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xo  xxo o   xxx
-   -   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   -   o   -   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxo o   xxx
o   o   xo  o   xo  xxx
xo  xo  o   xxo xo  xxx
-   -   o   xo  xxx

    P13 KULA 3,0      2017-03-25
1Ludwig Jaasund -04Västerås FK10,90
2Kasper Walan -04Kils AIK10,80
3Torbjörn Ekestubbe -04IFK Nora9,29
4Isak Sterner -04Täby IS8,73
5Samuel Palmér -04Rånäs 4H7,92
6Emil Fredensborg -04KFUM Örebro7,38
7Theo Stenborg -04IF Skade6,53
8Markus Karlsson -04Wedevågs IF5,68

Emil Fredensborg
Samuel Palmér
Torbjörn Ekestubbe
Kasper Walan
Markus Karlsson
Theo Stenborg
Ludwig Jaasund
Isak Sterner
   x   731   730   689   691   738
   x   657   788   792   734   767
 929   906   870   838   903     x
1045  1054  1080  1077  1004  1045
 479   509   509     x     x   568
 611   585   653     x   597   628
1044  1082  1053  1030  1090  1035
 822   807   873     x   851   804

    P12 60 M  HEAT 1    2017-03-25
1Zeb Dahl -05Upsala IF9,10
2Erik Fogdeson -05Tjalve IF9,12
3Hampus Wiborg -05KFUM Örebro9,25
4Lucas Törnström -05Danderyds SK9,42
5Viktor Anheim -05Täby IS9,53
6Wilmer Daleskog -05KFUM Örebro9,54
7Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF9,63

    P12 60 M  HEAT 2    
1Joel Enander -05Täby IS8,65Final
2Gabriel Dag -05Västerås FK8,78Final
3Johan Hedenberg -05IF Hagen8,80Final
4Adrian Holma -05Täby IS8,97Final
5Daniel Forsman -05IF Göta Karlstad9,18
6Anton Eklind -05KFUM Örebro9,51
7Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF10,03

    P12 60 M  HEAT 3    
1Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK8,98Final
2Albin Edgert -05Täby IS9,05Final
3William Lindberg -05Täby IS9,07Final
4Filip Larsson -05Lidköpings IS9,15
5Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro9,32
6Marcus Barboza -05Väsby IK9,45
7Melker Lidholt -05IF Göta Karlstad9,85

    P12 60 M  HEAT 4    
1Victor Törnström -05Danderyds SK8,82Final
2William Klacksell -05Råby-Rekarne FIF9,25
3Jacob Nilsson -05Väsby IK9,57
4Neo Liewendahl -05IF Åland9,59
5Viggo Stridh -05Täby IS9,59
6Léon Hed -05Eskilstuna FI9,64
7Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro9,67

    P12 60 M  FINAL    2017-03-25
1Joel Enander -05Täby IS8,61
2Victor Törnström -05Danderyds SK8,70
3Johan Hedenberg -05IF Hagen8,76
4Gabriel Dag -05Västerås FK8,87
5Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK9,03
6Adrian Holma -05Täby IS9,05
7William Lindberg -05Täby IS9,06
8Albin Edgert -05Täby IS9,08

    P12 800 M      2017-03-25
1Victor Törnström -05Danderyds SK2.38,44
2Albin Edgert -05Täby IS2.56,04
3Viktor Anheim -05Täby IS3.11,26

    P12 HÖJD      2017-03-25
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,43
2William Lindberg -05Täby IS1,40
3Victor Törnström -05Danderyds SK1,40
4Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK1,37
5Léon Hed -05Eskilstuna FI1,37
6Joel Enander -05Täby IS1,37
7Gabriel Dag -05Västerås FK1,31
8Melker Lidholt -05IF Göta Karlstad1,31
9Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro1,31
9Viggo Stridh -05Täby IS1,31
11Albin Edgert -05Täby IS1,28
12Adrian Holma -05Täby IS1,24
13Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF1,15
14Robin Ringström -05KFUM Örebro1,10


Melker Lidholt
Gabriel Dag
Adrian Holma
Filip Knochenhauer
Léon Hed
Albin Gyhlenius
Nikolaj Jakshöj
Victor Törnström
Albin Edgert
Tim Wigh-Dahlgren
Viggo Stridh
Robin Ringström
Joel Enander
William Lindberg
100 105 110 115 120 124 128 131 134 137 140 143 145
-   o   o   xo  o   xo  xxo xo  xxx
-   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   xo  xo  xxo xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   xo  o   o   o   o   o   o   xxo o   xxo xxx
-   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   xo  o   o   o   xo  o   xo  xxx

    P12 KULA 3,0      2017-03-25
1Joel Enander -05Täby IS9,22
2Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF8,96
3Robin Ringström -05KFUM Örebro8,40
4Gustav Jansson -05IK Westmannia8,20
5Filip Larsson -05Lidköpings IS8,00
6Johan Runesson -05Fjugesta IF7,91
7Victor Törnström -05Danderyds SK7,82
8Leo Steen -05Fjugesta IF7,52
9Erik Fogdeson -05Tjalve IF7,36
10Anton Eklind -05KFUM Örebro7,22
11Jacob Nilsson -05Väsby IK7,07
12William Lindberg -05Täby IS7,06
13Viggo Stridh -05Täby IS6,88
14Lucas Törnström -05Danderyds SK6,88
15Daniel Forsman -05IF Göta Karlstad6,58
16Adrian Holma -05Täby IS6,36
17Léon Hed -05Eskilstuna FI6,17
18Albin Edgert -05Täby IS5,71
19Viktor Anheim -05Täby IS5,41
20Melker Lidholt -05IF Göta Karlstad5,13
21Neo Liewendahl -05IF Åland4,94

William Lindberg
Anton Eklind
Erik Fogdeson
Melker Lidholt
Neo Liewendahl
Albin Edgert
Johan Runesson
Leo Steen
Robin Ringström
Jacob Nilsson
Daniel Forsman
Adrian Holma
Joel Enander
Léon Hed
Viggo Stridh
Viktor Anheim
Gustav Jansson
Viktor Lögdahl
Victor Törnström
Lucas Törnström
Filip Larsson
 694   706   633
 684   706   722
 736   685   709
 482   499   513
 491   482   494
 554   571     x
 699   723   791   750   750   752
 728   752     x   590   701   725
 795   831   832   810   771   840
 707   697   682
 632     x   658
   x   636     x
 904   918   875   922   836   918
 617   552   563
 651   688   674
 501   541   512
 820   790   808   728   766   802
 815   896   806   849   855   885
 735   735   740   743   713   782
 665   659   688
 800   749   702   664   762   704

    P11 60 M  HEAT 1    2017-03-25
1Edvin Sidwall -06Täby IS8,95Final
2Oskar Landberg -06IFK Lidingö8,97Final
3Karl Ottfalk -06IFK Lidingö9,11Final
4Max Holm -06Råby-Rekarne FIF9,48
5Dino Wallin -06AIK9,78
6Olle Persson -06Stocksäters IF10,05
7Enzo Öhman -06Bromma IF10,21
8Jasper Norlander -06Glanshammars IF10,37

    P11 60 M  HEAT 2    
1Sigge Bergentz -06Thorengruppen TFC8,70Final
2Filip Olsson -06Bromma IF9,24
3Samuel Rådberg -06IF Göta Karlstad9,30
4Oskar Sterner -06Täby IS9,41
5Melvin Stenvall -06AIK9,70
6Jakob Alpen -06IFK Lidingö10,04
7Arvid Ygeby -06Upsala IF10,06
8Edvin Waessmann -06IFK Lidingö10,49

    P11 60 M  HEAT 3    
1Elliot Karlsson -06Bohus IF8,99Final
2Isak Andersson -06Bohus IF9,25
3Simon Johannesson -06IFK Lidingö9,44
4Jon Joelsson -06KFUM Örebro9,69
5Kim Wingren -06Bromma IF10,01
6Lucas Asplund -06KFUM Örebro10,33
7Ion Strandberg -06Bromma IF11,03
8Jesper Lundgren -06Stocksäters IF11,27

    P11 60 M  HEAT 4    
1Melker Jensfelt -06Malmö AI8,37Final
2Filip Eriksson -06IFK Lidingö9,07Final
3Hugo Bergendorff -06IFK Lidingö9,28
4Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC9,50
5Vilhelm Psilander -06IFK Lidingö9,53
6Erik Hagman -06Väsby IK9,82
7Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC10,03
8Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,27

    P11 60 M  HEAT 5    
1Albin Örnborg -06IF Rigor8,97Final
2Elton Holmberg -06IF Göta Karlstad9,19
3Leon Borgedahl -06Täby IS9,40
4Oscar Pettersson -06IFK Lidingö9,63
5Måns Sundell -06IF Göta Karlstad10,14
6Isak Skogwik -06Fjugesta IF10,22
7David Jonhed -06IF Göta Karlstad10,73
8Benjamin Bodin -06Säters IF11,13

    P11 60 M  FINAL    2017-03-25
1Melker Jensfelt -06Malmö AI8,54
2Sigge Bergentz -06Thorengruppen TFC8,61
3Elliot Karlsson -06Bohus IF8,70
4Edvin Sidwall -06Täby IS8,84
5Albin Örnborg -06IF Rigor8,96
6Filip Eriksson -06IFK Lidingö9,13
7Oskar Landberg -06IFK Lidingö9,14
8Karl Ottfalk -06IFK Lidingö9,27

    P11 800 M  HEAT 1    2017-03-25
1John Bäck -06Turebergs FK2.45,29
2Hampus Englund -06IFK Lidingö2.46,95
3Erik Hagman -06Väsby IK2.50,41
4Arvid Ygeby -06Upsala IF2.56,02
5Enzo Öhman -06Bromma IF2.56,11
6Oscar Björkman -06Väsby IK2.59,83
7Lucas Asplund -06KFUM Örebro3.04,53
8Jesper Lundgren -06Stocksäters IF3.22,78
9Kim Wingren -06Bromma IF3.42,26
10Ion Strandberg -06Bromma IF3.47,84

    P11 800 M  HEAT 2    
1Karl Ottfalk -06IFK Lidingö2.29,49
2Filip Jonsson -06Bohus IF2.30,37
3Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC2.41,06
4Filip Eriksson -06IFK Lidingö2.42,17
5Leon Borgedahl -06Täby IS2.46,23
6Oskar Landberg -06IFK Lidingö2.48,48
7Julius Wiklund -06IK Wilske2.49,62
8Dino Wallin -06AIK2.59,02
9Melvin Stenvall -06AIK3.07,27
-Ludvig Haag -06IFK Lidingöbröt
-Samuel Rådberg -06IF Göta Karlstadbröt

    P11 800 M  SAMLAD LISTA    
1Karl Ottfalk -06IFK Lidingö2.29,49
2Filip Jonsson -06Bohus IF2.30,37
3Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC2.41,06
4Filip Eriksson -06IFK Lidingö2.42,17
5John Bäck -06Turebergs FK2.45,29
6Leon Borgedahl -06Täby IS2.46,23
7Hampus Englund -06IFK Lidingö2.46,95
8Oskar Landberg -06IFK Lidingö2.48,48
9Julius Wiklund -06IK Wilske2.49,62
10Erik Hagman -06Väsby IK2.50,41
11Arvid Ygeby -06Upsala IF2.56,02
12Enzo Öhman -06Bromma IF2.56,11
13Dino Wallin -06AIK2.59,02
14Oscar Björkman -06Väsby IK2.59,83
15Lucas Asplund -06KFUM Örebro3.04,53
16Melvin Stenvall -06AIK3.07,27
17Jesper Lundgren -06Stocksäters IF3.22,78
18Kim Wingren -06Bromma IF3.42,26
19Ion Strandberg -06Bromma IF3.47,84

    P11 HÖJD      2017-03-25
1Julius Wiklund -06IK Wilske1,44
2Elliot Karlsson -06Bohus IF1,39
3Albin Örnborg -06IF Rigor1,30
4John Bäck -06Turebergs FK1,30
5Oskar Sterner -06Täby IS1,27
6Edvin Sidwall -06Täby IS1,27
7Isak Andersson -06Bohus IF1,27
8Olle Hart -06IFK Lidingö1,24
9Hugo Bergendorff -06IFK Lidingö1,24
10Ludvig Haag -06IFK Lidingö1,24
11Dino Wallin -06AIK1,21
11Max Holm -06Råby-Rekarne FIF1,21
13Kim Wingren -06Bromma IF1,21
14Filip Olsson -06Bromma IF1,21
15Måns Sundell -06IF Göta Karlstad1,18
16Johan Lindkvist -06Wedevågs IF1,18
17Enzo Öhman -06Bromma IF1,18
18Arvid Ygeby -06Upsala IF1,14
19Erik Hagman -06Väsby IK1,14
20Jon Joelsson -06KFUM Örebro1,14
21August Haag -06IFK Lidingö1,10
21Oscar Björkman -06Väsby IK1,10
23Samuel Rådberg -06IF Göta Karlstad1,10
24Ion Strandberg -06Bromma IF1,00
Lucas Asplund -06KFUM Örebro0,00


John Bäck
Johan Lindkvist
Isak Andersson
Ion Strandberg
Kim Wingren
Julius Wiklund
August Haag
Albin Örnborg
Dino Wallin
Elliot Karlsson
Arvid Ygeby
Filip Olsson
Måns Sundell
Enzo Öhman
Erik Hagman
Edvin Sidwall
Hugo Bergendorff
Max Holm
Jon Joelsson
Oscar Björkman
Olle Hart
Samuel Rådberg
Lucas Asplund
Ludvig Haag
Oskar Sterner
90  95  100 105 110 114 118 121 124 127 130 133 136 139 142 144 147
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xxo xo  xxx
-   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xo  xxo o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xo  o   o   o   xo  xxo xxx
-   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
-   -   o   o   o   xo  xo  xxx
-   o   o   o   xo  xo  xxo xxx
-   -   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xxo xo  xxx
-   o   o   xo  o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xxx
-   xo  o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xo  xxx
xxx
-   o   o   o   xo  o   xo  xo  xo  xxx
-   o   o   o   o   xo  xo  o   o   o   xxx

    P11 KULA 2,0      2017-03-25
1Isak Andersson -06Bohus IF9,83
2Melker Jensfelt -06Malmö AI9,06
3Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF8,68
4Elliot Karlsson -06Bohus IF8,60
5Hampus Englund -06IFK Lidingö8,60
6Liam Haili -06Wedevågs IF8,39
7Vilhelm Psilander -06IFK Lidingö8,38
8Leon Borgedahl -06Täby IS7,67
9Olle Hart -06IFK Lidingö7,45
10Benjamin Bodin -06Säters IF7,10
11Simon Johannesson -06IFK Lidingö7,10
12August Haag -06IFK Lidingö6,98
13Ludvig Haag -06IFK Lidingö6,98
14Arvid Ygeby -06Upsala IF6,89
15Jasper Norlander -06Glanshammars IF6,84
16Oskar Sterner -06Täby IS6,83
17Filip Olsson -06Bromma IF6,68
18Jon Joelsson -06KFUM Örebro6,64
19Erik Hagman -06Väsby IK6,63
20Johan Lindkvist -06Wedevågs IF6,60
21Karl Ottfalk -06IFK Lidingö6,56
22Oscar Pettersson -06IFK Lidingö6,38
23Enzo Öhman -06Bromma IF6,23
24Jakob Alpen -06IFK Lidingö6,13
25Jesper Lundgren -06Stocksäters IF6,06
26Kim Wingren -06Bromma IF6,05
27Isak Skogwik -06Fjugesta IF5,83
28Martin Tunelli -06IFK Lidingö5,73
29Olle Persson -06Stocksäters IF5,48
30Edvin Waessmann -06IFK Lidingö4,91
31David Jonhed -06IF Göta Karlstad4,21

Melker Jensfelt
Simon Johannesson
Erik Hagman
Oskar Sterner
Ludvig Haag
Jesper Lundgren
Neo Jansson
Kim Wingren
Isak Skogwik
Oscar Pettersson
Arvid Ygeby
Vilhelm Psilander
Olle Hart
David Jonhed
Olle Persson
August Haag
Edvin Waessmann
Jon Joelsson
Hampus Englund
Liam Haili
Karl Ottfalk
Jakob Alpen
Martin Tunelli
Benjamin Bodin
Enzo Öhman
Johan Lindkvist
Filip Olsson
Elliot Karlsson
Isak Andersson
Jasper Norlander
Leon Borgedahl
 906   824   832   793   900     x
 710   683   691
 599   570   663
   x   683   658
 698   672   634
 536   539   606
 776   853   868   804   775   853
 492   589   605
   x   583   530
 617   638   592
 670   689   638
 736   788   733   771   768   838
 745   740   699
 421   330   415
 528   548   537
 698   677   652
 491   461   474
 593   563   664
 860   801   756   824   832   845
 776   757   771   839   780   790
 656   605   571
   x   613   537
 537   573   562
 701   710   696
   x   583   623
 654   660   652
 649   650   668
 796   846   809   833   860   725
 896   964   909   959   932   983
 650   684   656
 756   733   751   738   731   767

    P10 60 M  HEAT 1    2017-03-25
1Jacob Rune -07Täby IS9,29Final
2Elliot Borgedahl -07Täby IS9,53Final
3Joel Ahlsson -07Stocksäters IF9,62Final
4Alwin Björk -07Glanshammars IF10,70
5Sebastian Norlander -07KFUM Örebro10,75
6David Adolfsson -07KFUM Örebro11,18
7Oskar Haak -07Stenungsunds FI12,21

    P10 60 M  HEAT 2    
1Olle Willner -07Mälarhöjdens IK9,31Final
2Albin Bolin -07Glanshammars IF9,39Final
3Hanad Afrah -07IF Göta Karlstad10,03
4Enzo Averling -07Täby IS10,29
5Vincent Ekberg -07Täby IS10,44
6Albin Wallgren -07Åsbro GoIF10,60
7Kasper Jakshöj -07Väsby IK10,68
8Jonathan Skarman -07IF Göta Karlstad10,70

    P10 60 M  HEAT 3    
1Xanthos S -07Karlskoga FIF9,34Final
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,60Final
3Leo Papinski -07Täby IS9,72Final
4Simon Åkerberg -07IF Göta Karlstad9,85
5Svante Lilja -07Täby IS10,04
6Emil Hedqvist -07IF Göta Karlstad10,11
7Jonathan Danielsson -07Säters IF12,08

    P10 60 M  FINAL    2017-03-25
1Jacob Rune -07Täby IS9,23
2Olle Willner -07Mälarhöjdens IK9,24
3Xanthos S -07Karlskoga FIF9,30
4Joel Ahlsson -07Stocksäters IF9,34
5Albin Bolin -07Glanshammars IF9,49
6Elliot Borgedahl -07Täby IS9,49
7Leo Papinski -07Täby IS9,52
8Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,74

    P10 600 M      2017-03-25
1Leo Papinski -07Täby IS1.59,87
2Svante Widlund -07KFUM Örebro2.00,07
3Elliot Borgedahl -07Täby IS2.00,15
4Gustav Palmaer -07Turebergs FK2.00,97
5Jacob Rune -07Täby IS2.02,64
6Sigvard Einarson -07Wedevågs IF2.09,80
7Albin Wallgren -07Åsbro GoIF2.12,81
8Theo Kärrlander -07Åsbro GoIF2.12,99
9Svante Lilja -07Täby IS2.17,93
10Vilgot Treskog -07Täby IS2.18,46
11Vincent Ekberg -07Täby IS2.19,54
12Enzo Averling -07Täby IS2.19,85
13Hugo Rietz -07Täby IS2.21,83

    P10 HÖJD      2017-03-25
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta1,24
2Sigvard Einarson -07Wedevågs IF1,18
3Xanthos S -07Karlskoga FIF1,15
4Emil Hedqvist -07IF Göta Karlstad1,15
5Vilgot Treskog -07Täby IS1,15
6Kasper Jakshöj -07Väsby IK1,15
7Olle Willner -07Mälarhöjdens IK1,12
8Simon Åkerberg -07IF Göta Karlstad1,12
9Leo Papinski -07Täby IS1,12
10Gustav Palmaer -07Turebergs FK1,12
11Hugo Skagerlund -07Mälarhöjdens IK1,08
12Vincent Ekberg -07Täby IS1,08
13Enzo Averling -07Täby IS1,08
14Melvin Edvardsson -07Götlunda IF1,04
15Svante Lilja -07Täby IS1,00
16William Runnquist -07KFUM Örebro0,95
17Jonathan Skarman -07IF Göta Karlstad0,90


Emil Hedqvist
William Runnquist
Melvin Edvardsson
Svante Lilja
Enzo Averling
Kasper Jakshöj
Vincent Ekberg
Jonathan Skarman
Hugo Skagerlund
Gustav Palmaer
Sigvard Einarson
Xanthos S
Kevin Sjöström
Vilgot Treskog
Leo Papinski
Olle Willner
Simon Åkerberg
85  90  95  100 104 108 112 115 118 121 124 127
-   -   o   o   o   o   xxo o   xxx
-   -   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   xxo xo  xxx
o   o   o   o   o   xo  xxo xxo xxx
-   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   xxx
-   -   xo  o   xo  xxo xxo x-
-   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   o   o   xo  o   xo  o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   xo  xo  xxo x-
-   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xxo xxx

    P10 KULA 2,0      2017-03-25
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta8,50
2Hugo Skagerlund -07Mälarhöjdens IK6,95
3Sigvard Einarson -07Wedevågs IF6,69
4Jacob Rune -07Täby IS6,61
5Melvin Edvardsson -07Götlunda IF6,59
6Hanad Afrah -07IF Göta Karlstad6,48
7Hannes Kindvall -07Fjugesta IF6,36
8Vilgot Treskog -07Täby IS6,29
9Gustav Palmaer -07Turebergs FK6,08
10Elliot Borgedahl -07Täby IS5,99
11Leo Papinski -07Täby IS5,93
12Oskar Haak -07Stenungsunds FI5,75
13Theo Kärrlander -07Åsbro GoIF5,71
14Jonathan Skarman -07IF Göta Karlstad5,69
15Max Lann -07KFUM Örebro5,32
16Enzo Averling -07Täby IS5,26
17Svante Lilja -07Täby IS5,01
18Hugo Rietz -07Täby IS4,92
19Vincent Ekberg -07Täby IS4,84
20Alwin Björk -07Glanshammars IF4,80
21Jonathan Danielsson -07Säters IF4,17

Sigvard Einarson
Hugo Rietz
Hannes Kindvall
Jonathan Danielsson
Leo Papinski
Vilgot Treskog
Gustav Palmaer
Theo Kärrlander
Hugo Skagerlund
Melvin Edvardsson
Max Lann
Enzo Averling
Svante Lilja
Jonathan Skarman
Vincent Ekberg
Jacob Rune
Alwin Björk
Oskar Haak
Kevin Sjöström
Elliot Borgedahl
Hanad Afrah
 561   641   631   627   669   659
 492   444   464
 593   636   610   552     x   561
 417   391   367
 593     x   501
 609   584   517   538   629   593
 531   593   608
 571   554   563
 646   620   664   695   654     x
 625   606   576   659   568   577
 532   498   512
   x   499   526
 453   501   471
 531   531   569
 457   474   484
 661   640   634   576   552   604
 388   480   411
 575   519   507
 793   797   766   779   850   821
 595   599   574
 642   594   648     x   563   553

    P9 60 M  HEAT 1    2017-03-25
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro9,85Final
2Simon Jonhed -08KFUM Örebro10,17Final
3Isak Larsson -08Thorengruppen TFC10,38Final
4Carl Lundgren -08KFUM Örebro10,86
5Erik Eisler -08Åsbro GoIF10,92
6Svante Jorstig -08KFUM Örebro10,94
7Lukas Haraldsson -09Alunda SK12,77

    P9 60 M  HEAT 2    
1Ivar Olsson -09Bromma IF10,08Final
2Olle Elofsson -08Fjugesta IF10,10Final
3Fergus Hagström -09Säters IF10,83
4Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF11,09
5Oliver Skarman -08IF Göta Karlstad11,14
6Simon Isenberg Erlandsson -09Bromma IF11,35
7Ragnar Spännar -09IFK Nora12,10

    P9 60 M  HEAT 3    
1Edvin Örnborg -08IF Rigor9,89Final
2Ludwig Gustafsson -08KFUM Örebro10,87
3Emil Sundberg -08Väsby IK11,06
4Linus Löfgren -08KFUM Örebro11,22
5Axel Hagman -08Väsby IK11,23
6David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF11,68
7Elias Skogwik -09Fjugesta IF12,08

    P9 60 M  HEAT 4    
1William Daun -09Katrineholms SK9,81Final
2Arvid Lifgren -09Stocksäters IF10,52Final
3Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI10,88
4Elliot Runestav -08KFUM Örebro11,35
5Melker Mangnäs -09KFUM Örebro11,86
6Albin Strååth -09KFUM Örebro12,01
7Alfred Gårdeman -09IFK Nora12,90
8Casper Appelgren -09Frövi IK13,14

    P9 60 M  FINAL    2017-03-25
1William Daun -09Katrineholms SK9,71
2Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro9,72
3Edvin Örnborg -08IF Rigor9,80
4Olle Elofsson -08Fjugesta IF9,86
5Ivar Olsson -09Bromma IF10,01
6Simon Jonhed -08KFUM Örebro10,11
7Arvid Lifgren -09Stocksäters IF10,57
8Isak Larsson -08Thorengruppen TFC10,59

    P9 600 M      2017-03-25
1Svante Gustafsson -08KFUM Örebro2.02,25
2William Daun -09Katrineholms SK2.10,01
3Svante Jorstig -08KFUM Örebro2.17,31
4Ludvig Walan -08Kils AIK2.21,91
5Adam Montén -08Thorengruppen TFC2.23,47
6Fergus Hagström -09Säters IF2.30,51
7Axel Hagman -08Väsby IK2.31,63
8Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF2.32,71
9Ivar Olsson -09Bromma IF2.33,98
10Emil Sundberg -08Väsby IK2.35,11
11Sture Eriksson -09Stocksäters IF2.36,36
12Simon Isenberg Erlandsson -09Bromma IF2.39,90
-Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FIbröt

    P9 HÖJD      2017-03-25
1David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF1,16
2Isak Larsson -08Thorengruppen TFC1,08
2Axel Hagman -08Väsby IK1,08
4Ivar Olsson -09Bromma IF1,08
5Emil Sundberg -08Väsby IK0,95
5Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI0,95
7Oliver Skarman -08IF Göta Karlstad0,85
8Fergus Hagström -09Säters IF0,85
9Albin Strååth -09KFUM Örebro0,85


Ivar Olsson
Emil Sundberg
Isak Larsson
Albin Strååth
Oliver Skarman
Fergus Hagström
Benjamin Blomqvist
Axel Hagman
David Wigh-Dahlgren
80  85  90  95  100 104 108 112 114 116 118
o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   xxo o   xxx
o   xo  o   o   o   o   o   xxx
xo  xo  xxx
o   o   xxx
xo  o   x-
o   o   xxo o   xxx
o   o   o   o   xo  o   o   xxx
o   -   o   o   o   o   o   o   xxo o   xxx

    P9 KULA 2,0      2017-03-25
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro6,98
2David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF5,35
3Axel Hagman -08Väsby IK5,33
4Isak Larsson -08Thorengruppen TFC5,23
5Erik Eisler -08Åsbro GoIF5,22
6Axel Larsson -08KFUM Örebro4,89
7Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI4,60
8Alvin Fohlén Gladh -08Trollhättans FIK4,44
9Melker Mangnäs -09KFUM Örebro4,24
10Fergus Hagström -09Säters IF4,18
11Emil Sundberg -08Väsby IK4,18
12Oliver Skarman -08IF Göta Karlstad4,12
13Ludvig Walan -08Kils AIK4,09
14Samuel Skogwik -08Fjugesta IF3,98
15Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF3,56
16Alfred Gårdeman -09IFK Nora2,95
17Ragnar Spännar -09IFK Nora2,85
18Lukas Haraldsson -09Alunda SK2,61

Ragnar Spännar
Axel Larsson
Edvin Wallgren
Benjamin Blomqvist
Alfred Gårdeman
Melker Mangnäs
Noah Karlsson Hjortborg
Emil Sundberg
Ludvig Walan
David Wigh-Dahlgren
Fergus Hagström
Axel Hagman
Alvin Fohlén Gladh
Oliver Skarman
Lukas Haraldsson
Isak Larsson
Samuel Skogwik
Erik Eisler
 263   285   254
 460   441   489   464   465   460
 297   321   356
   x   360   460   403     x   401
 286   280   295
 424   413   388
 698   675   642   604   622   641
 388   418   407
 409   397   387
 511   535   476   438   443   470
 416   418   409
 478   410   475   514   533   485
 439   431   444   415   419   433
 412   397   396
 261   254   254
 508   492   505   485   501   523
 375   379   398
 462   468   494   507   506   522

    MVET 60 M      2017-03-25
1Thomas Jönsson -65Gefle IF7,69
2Anders Brunvall -76Upsala IF7,97
3Anders Bäckman -71Danderyds SK8,26
4Joakim Larsson -72Västerås FK8,32
5Jan Dahl -63Upsala IF8,42
6Benny Carlsson -59Spårvägens FK8,56

    MVET 200 M  HEAT 1    2017-03-25
1Anders Bäckman -71Danderyds SK27,94
2Johan Waessmann -78IFK Lidingö28,96
3Benny Carlsson -59Spårvägens FK29,09
4Jan Dahl -63Upsala IF29,82

    MVET 200 M  HEAT 2    
1Anders Brunvall -76Upsala IF25,08
2Tobias Heldt -72Ludvika FFI27,28
3Joakim Larsson -72Västerås FK27,36
4Tobias Ulegård -75Västerås FK28,54

    MVET 200 M  SAMLAD LISTA    
1Anders Brunvall -76Upsala IF25,08
2Tobias Heldt -72Ludvika FFI27,28
3Joakim Larsson -72Västerås FK27,36
4Anders Bäckman -71Danderyds SK27,94
5Tobias Ulegård -75Västerås FK28,54
6Johan Waessmann -78IFK Lidingö28,96
7Benny Carlsson -59Spårvägens FK29,09
8Jan Dahl -63Upsala IF29,82

    MVET 800 M      2017-03-25
1Rodney Hundemark -69IFK Nora2.14,16
2Morten Linnes -67IFK Märsta2.24,41
3Roger Reinhold -61IF Linnéa2.24,72
4Torkel Brismar -70IFK Lidingö2.28,43
5Tauno Mertala -53IF Start2.37,80
6Martin Larsson -71Huddinge AIS3.04,07

    MVET HÖJD      2017-03-25
1Andreas Daun -80Katrineholms SK1,75
2Jan Skagerlund -72Mälarhöjdens IK1,60


Andreas Daun
Jan Skagerlund
135 140 145 149 153 157 160 163 166 169 175 180
-   -   o   o   o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
-   -   xo  o   o   xo  o   xxx

    MVET KULA      2017-03-25
1Jussi Peura -78Upsala IF10,42
2Johan Waessmann -78IFK Lidingö9,14
3Jesper Arkinger -76IFK Lidingö8,97
4James Gladh -77Trollhättans FIK8,87
5Henrik Lindström -67IFK Lidingö8,106 kg
6Peter Hart -69IFK Lidingö7,63

Henrik Lindström
Peter Hart
Jesper Arkinger
James Gladh
Jussi Peura
Johan Waessmann
   x   810   803   785   777   770
 729   760   734   737   763   706
 880   832   881   897   791   662
 786   887   872   886   877   873
 997  1042  1037     x     x   939
 874   914   888     x   830   873

    KVINNOR 60 M      2017-03-25
1Annelie Virenius Bergsjö -69Vallentuna FK8,24
2Zandra Karlsson -83Kils AIK9,02

    KVINNOR 200 M  HEAT 1    2017-03-25
1Siri Kyller -01Tibro AIK28,55
2Zandra Karlsson -83Kils AIK30,25

    KVINNOR 200 M  HEAT 2    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro26,38
2Alice Heldt-Cassel -01Ludvika FFI27,73
3Ebba Brunvall -02Upsala IF29,34
4Emma Sjuls -98IF Åland30,88

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro26,38
2Alice Heldt-Cassel -01Ludvika FFI27,73
3Siri Kyller -01Tibro AIK28,55
4Ebba Brunvall -02Upsala IF29,34
5Zandra Karlsson -83Kils AIK30,25
6Emma Sjuls -98IF Åland30,88

    KVINNOR 800 M      2017-03-25
1Agnes Jansson -98IK Westmannia2.41,77

    KVINNOR LÄNGD      2017-03-25
1Denise Sandell -94KFUM Örebro5,05
2Josefine Larsson -98Glanshammars IF4,92
3Emma Ericsson -93Huddinge AIS4,50
4Sara Angelmyr -94KFUM Örebro4,45
5Nathalie Welander -90Tibro AIK4,43

Josefine Larsson
Denise Sandell
Nathalie Welander
Emma Ericsson
Sara Angelmyr
 454   454   492   466   466     x
 501   496     x   481   491   505
 437   443   443     x   427     x
 450   406   405   435   431   431
   x     x     x     x   440   445

    F17 60 M  HEAT 1    2017-03-25
1Fannie Pousette -01Gefle IF8,10Final
2Ebba Koskinen -00IF Åland8,23Final
3Moa Sellergren -01IFK Lidingö8,61Final
4Alva Kujic -01KFUM Örebro8,61Final
5Fanny Wallden -01IFK Lidingö8,73Final
6Tilda Elmersjö -02Upsala IF8,85
7Lisa Msoffe Kumlin -01Stocksäters IF8,93

    F17 60 M  HEAT 2    
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro7,83Final
2Siri Kyller -01Tibro AIK8,42Final
3Alice Heldt-Cassel -01Ludvika FFI8,49Final
4Sofia Carlberg -01Stocksäters IF8,80
5Giovanna Sacchi -01IFK Lidingö9,10
6Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad9,10
7AnnaSara Tunelli -01IFK Lidingö9,31

    F17 60 M  FINAL    2017-03-25
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro7,91
2Fannie Pousette -01Gefle IF8,16
3Ebba Koskinen -00IF Åland8,35
4Siri Kyller -01Tibro AIK8,44
5Alice Heldt-Cassel -01Ludvika FFI8,57
6Alva Kujic -01KFUM Örebro8,61
7Moa Sellergren -01IFK Lidingö8,70
8Fanny Wallden -01IFK Lidingö8,73

    F17 800 M      2017-03-25
1Ebba Berglin -01KA2 IF2.19,57
2Emelie Eriksson -00Stora Skedvi IK2.32,65
3Moa Sellergren -01IFK Lidingö2.36,39
4Emma Eriksson -01Upsala IF2.37,37
5Hanna Enlund -01AIK2.41,00

    F17 STAV      2017-03-25
1Ebba Blomstrand -00KFUM Örebro3,50
2Fanny Wallden -01IFK Lidingö2,37
-Moa Sellergren -01IFK Lidingö0,00


Moa Sellergren
Fanny Wallden
Ebba Blomstrand
157 167 177 187 197 207 217 227 237 247 317 330 342 350 358
xx-
o   xo  o   o   o   xo  o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   xo  o   xxx

    F17 LÄNGD      2017-03-25
1Therese Knutsson -00Glanshammars IF5,18
2Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro5,15
3Moa Eklundh -01KFUM Örebro4,92
4Kajsa Jansson -00IK Westmannia4,74
5Emmy Pettersson -01Katrineholms SK4,68
6Moa Sellergren -01IFK Lidingö4,67
7Linnéa Bodin -00KFUM Örebro4,46
8Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad4,28
9Giovanna Sacchi -01IFK Lidingö4,23
10Fanny Wallden -01IFK Lidingö4,22
11Sofia Carlberg -01Stocksäters IF4,18
12Matilda Hejdström -00Tibro AIK4,00
13Amira Musa -01KFUM Örebro3,76

Linnéa Bodin
Fanny Wallden
Sofia Carlberg
Therese Knutsson
Moa Eklundh
Emmy Pettersson
Amira Musa
Ingrid Holmquist
Maja Karlsson
Matilda Hejdström
Kajsa Jansson
Moa Sellergren
Giovanna Sacchi
   x      x    439      x    409    446
 422    405    395
 400    403    418
   x    497    297    518      x      x
 481    492     x       x    473      x
 468    463     x     465    421    423
 376    370    369
   x      x    487    314    515    514
 406    422    423      x    428    401
 364    357    400
   x    419    456      x    474      x
 415    408    427    436    467    446
   x    423      x

    F15 60 M  HEAT 1    2017-03-25
1Klara Frih -02Åsbro GoIF8,20Final
2Sofia Bertilsson -02Eskilstuna FI8,45Final
3Lisa Fröberg -02IFK Lidingö8,51Final
4Emelie Frohm Hoppeler -02Mälarhöjdens IK8,66
5Ebba Brunvall -02Upsala IF8,76
6Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn8,84
7Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI9,35
8Zilan Taifun -02Upsala IF9,72

    F15 60 M  HEAT 2    
1Madeleine Aulio -02IFK Lidingö8,29Final
2Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö8,52
3Inga Willner -02Mälarhöjdens IK8,81
4Wera Molin -02Glanshammars IF8,85
5Liv Andersson -02Rånäs 4H8,85
6Lovisa Elm -02Upsala IF8,87
7Ella Borg -02Ludvika FFI9,11
8Cecilia Andersson -02Upsala IF9,41

    F15 60 M  HEAT 3    
1Elise Legzdins -02Mälarhöjdens IK8,13Final
2Josefin Wikfeldt -02Mälarhöjdens IK8,23Final
3Lovisa Jakobsson -02Ludvika FFI8,64
4Julia Widén -02Glanshammars IF8,66
5Ebba Melin -02Katrineholms SK8,70
6Tilde Axelid -02Upsala IF8,82
7Maja Persson -02Stocksäters IF8,97
8Andrea Åstrand -02Upsala IF9,98

    F15 60 M  HEAT 4    
1Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,32Final
2Ebba Lindblom -02Alunda SK8,46Final
3Tyra Morell -02Upsala IF8,79
4Emmy Nyström Jansson -02IF Göta Karlstad8,88
5Sofie Fransson -02KFUM Örebro8,91
6Hanna Gustafsson -02Ludvika FFI8,96
7Emma Dahlin -02Upsala IF9,39
8Ebba Fock -02Upsala IF9,59

    F15 60 M  FINAL    2017-03-25
1Elise Legzdins -02Mälarhöjdens IK8,05
2Josefin Wikfeldt -02Mälarhöjdens IK8,09
3Klara Frih -02Åsbro GoIF8,19
4Madeleine Aulio -02IFK Lidingö8,28
5Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,34
6Ebba Lindblom -02Alunda SK8,46
7Sofia Bertilsson -02Eskilstuna FI8,46
8Lisa Fröberg -02IFK Lidingö8,54

    F15 800 M      2017-03-25
1Klara Frih -02Åsbro GoIF2.22,10
2Johanna Mickels -02Eskilstuna FI2.24,04
3Alma Holmberg -02IFK Lidingö2.25,99
4Carolina Larson -02IFK Lidingö2.29,02
5Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö2.30,21
6Tyra Morell -02Upsala IF2.36,65
7Lisa Fröberg -02IFK Lidingö2.42,26
8Nora Axelsson -02Upsala IF2.42,50
9Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF2.47,32
10Ebba Fock -02Upsala IF2.51,21
11Matilda Eklind -02KFUM Örebro2.51,31
12Emelie Lindgren -02Glanshammars IF2.51,69

    F15 STAV      2017-03-25
1Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn2,17
2Inga Willner -02Mälarhöjdens IK1,97


Agnes Brunnsgård
Inga Willner
157 167 177 187 197 207 217 227
-   -   -   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   xo  xxx

    F15 LÄNGD      2017-03-25
1Klara Frih -02Åsbro GoIF5,14
2Josefin Wikfeldt -02Mälarhöjdens IK5,05
3Madeleine Aulio -02IFK Lidingö4,90
4Ida Pettersson -02KFUM Örebro4,89
5Ebba Melin -02Katrineholms SK4,76
6Ebba Lindblom -02Alunda SK4,67
7Lisa Fröberg -02IFK Lidingö4,63
8Sara Svalberg -02IFK Lidingö4,59
9Sofia Bertilsson -02Eskilstuna FI4,53
10Matilda Eklind -02KFUM Örebro4,50
11Alma Sjöberg -02Tibro AIK4,45
12Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn4,42
13Emmy Nyström Jansson -02IF Göta Karlstad4,36
14Ella Borg -02Ludvika FFI4,30
15Emelie Frohm Hoppeler -02Mälarhöjdens IK4,25
16Lisa Ljung -02Glanshammars IF4,22
17Lovisa Jakobsson -02Ludvika FFI4,20
18Sofie Fransson -02KFUM Örebro4,09
19Emma Dahlin -02Upsala IF4,01
20Emelie Lindgren -02Glanshammars IF3,98
21Cajsa Forsberg -02Fjugesta IF3,87
22Ebba Fock -02Upsala IF3,61
23Cecilia Andersson -02Upsala IF3,52
24Anna Rettig -02Tibro AIK3,41
25Thindra Pettersson -02Fjugesta IF3,08
Liv Andersson -02Rånäs 4H0,00

Madeleine Aulio
Lisa Fröberg
Cajsa Forsberg
Matilda Eklind
Emma Dahlin
Sofie Fransson
Ella Borg
Agnes Brunnsgård
Alma Sjöberg
Liv Andersson
Emelie Lindgren
Ebba Fock
Lovisa Jakobsson
Ebba Melin
Josefin Wikfeldt
Thindra Pettersson
Emmy Nyström Jansson
Sofia Bertilsson
Anna Rettig
Emelie Frohm Hoppeler
Sara Svalberg
Cecilia Andersson
Ebba Lindblom
Klara Frih
Ida Pettersson
Lisa Ljung
 490   490     -   480     -     -
 463   441   440     -     -     -
 387   368   354
 450   440     x
 391   375   401
 409   353   364
 430   405     x
 438   442   442
 411     x   445
   x     x     x
 398   388   386
 351   361   354
   x   420   406
 463   457   476   425   452   459
 505   482     -   497     x   344
 300   308   295
 430   436   435
 438   423   453
 268   341   329
 364   425   403
 457   443   443     x   459     x
 327   352     x
   x   459   274     x     x   467
 495   512   514   512   503     x
 486   475   475     x   489   489
 416     x   422

    F14 60 M  HEAT 1    2017-03-25
1Tova Gabrielsson -03Täby IS8,50Final
2Kristina Dahlström -03Täby IS8,70Final
3Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK9,08
4Kira Jannlund -03Mälarhöjdens IK9,17
5Victoria Egestad -03Mälarhöjdens IK9,64
6Tilde Lind -03IF Skade10,14

    F14 60 M  HEAT 2    
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,15Final
2Rebecka Hagardt -03IFK Lidingö8,73
3Nora Olofsson -03Mälarhöjdens IK8,96
4Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade9,10
5Moa Skagerlund -03Mälarhöjdens IK9,26
6Nanna Hart -03IFK Lidingö9,44
7Hanna Ulfhielm -03IF Skade9,83

    F14 60 M  HEAT 3    
1Alma Flygt -03Täby IS8,43Final
2Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI8,77
3Kajsa Manzi -03Täby IS8,86
4Myra Eriksson -03Stocksäters IF9,45
5Moa Karlsson -03Åsbro GoIF9,52
6Josefine Jerner -03IFK Lidingö9,75
7Ingrid Hammarberg -03Mälarhöjdens IK9,80

    F14 60 M  HEAT 4    
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,66Final
2Emma Weissenborn -03Täby IS8,84
3Alice Abrahamsson -03Ludvika FFI9,10
4Stina Sundell -03IF Skade9,12
5Elin Abrahamsson -03Upsala IF9,19
6Cornelia Kennerstad -03Kils AIK9,38
7Vanessa Shiva -03Upsala IF9,62

    F14 60 M  HEAT 5    
1Tove Tjeder -03Täby IS8,61Final
2Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI8,64Final
3Alexandra Mella -03Täby IS8,96
4Jessika Sandström -03Mälarhöjdens IK9,05
5Tove Widström -03Täby IS9,25
6Ellen Cederloo -03IF Skade9,42
7Patricia Thelin -03IFK Kristinehamn9,75

    F14 60 M  HEAT 6    
1Elsa Eriksson -03Upsala IF8,65Final
2Elsa Jansson-03Upsala IF8,82
3Claudia von Wetter Rosenthal -03IF Åland9,03
4Anna Krysén -03Ludvika FFI9,06
5Linn Thorsén -03Västerås FK9,08
6Nora Dahle -03IFK Lidingö9,14
7Otilia Fredriksson -03Upsala IF9,55

    F14 60 M  FINAL    2017-03-25
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,14
2Alma Flygt -03Täby IS8,46
3Tova Gabrielsson -03Täby IS8,46
4Tove Tjeder -03Täby IS8,64
5Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,69
6Kristina Dahlström -03Täby IS8,70
7Elsa Eriksson -03Upsala IF8,77
8Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI8,81

    F14 800 M  HEAT 1    2017-03-25
1Ida Genitz -03Istrums SK2.33,47
2Maja Björnsson -03Upsala IF2.38,92
3Paola Söderhielm -03Täby IS2.43,10
4Alice Abrahamsson -03Ludvika FFI2.44,54
5Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK2.49,65
6Josefine Jerner -03IFK Lidingö2.49,88
7Fanny Wijkström -03IFK Lidingö2.51,30
8Nina Bjerkliden -03Upsala IF2.52,70
9Elin Abrahamsson -03Upsala IF2.54,74
10Elin Carlborg -03Upsala IF3.09,12

    F14 800 M  HEAT 2    
1Lova Perman -03IF Göta Karlstad2.24,15
2Victoria Psilander -03IFK Lidingö2.24,81
3Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade2.27,67
4Amanda Olsson -03Säffle FIK2.30,14
5Linnea Svensson -03Tjalve IF2.30,32
6Tova Olausson -03Ludvika FFI2.36,78
7Elsa Eriksson -03Upsala IF2.38,45
8Kajsa Manzi -03Täby IS2.38,71
9Thyra Arnhult -03IFK Lidingö2.39,88
10Kristina Dahlström -03Täby IS2.50,75
11Emma Weissenborn -03Täby IS3.18,18

    F14 800 M  SAMLAD LISTA    
1Lova Perman -03IF Göta Karlstad2.24,15
2Victoria Psilander -03IFK Lidingö2.24,81
3Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade2.27,67
4Amanda Olsson -03Säffle FIK2.30,14
5Linnea Svensson -03Tjalve IF2.30,32
6Ida Genitz -03Istrums SK2.33,47
7Tova Olausson -03Ludvika FFI2.36,78
8Elsa Eriksson -03Upsala IF2.38,45
9Kajsa Manzi -03Täby IS2.38,71
10Maja Björnsson -03Upsala IF2.38,92
11Thyra Arnhult -03IFK Lidingö2.39,88
12Paola Söderhielm -03Täby IS2.43,10
13Alice Abrahamsson -03Ludvika FFI2.44,54
14Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK2.49,65
15Josefine Jerner -03IFK Lidingö2.49,88
16Kristina Dahlström -03Täby IS2.50,75
17Fanny Wijkström -03IFK Lidingö2.51,30
18Nina Bjerkliden -03Upsala IF2.52,70
19Elin Abrahamsson -03Upsala IF2.54,74
20Elin Carlborg -03Upsala IF3.09,12
21Emma Weissenborn -03Täby IS3.18,18

    F14 STAV      2017-03-25
1Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK2,47
2Moa Skagerlund -03Mälarhöjdens IK2,17
2Tove Widström -03Täby IS2,17
4Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade2,17
5Filippa Almkvist -03IFK Lidingö2,07
6Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI2,07
7Ellen Cederloo -03IF Skade2,07
8Rebecka Hagardt -03IFK Lidingö2,07
9Linn Thorsén -03Västerås FK2,07
10Kajsa Manzi -03Täby IS1,87


Rebecka Hagardt
Kajsa Manzi
Moa Skagerlund
Linn Thorsén
Filippa Almkvist
Maja Thodenius
Ellen Cederloo
Tove Widström
Alva Malmsten Nilsson
Felicia Karlsson
157 167 177 187 197 207 217 227 237 247 257
-   -   o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   xo  xxo xxx
-   -   -   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   -   xo  -   o   xxx
o   o   xo  o   xo  o   xxx
-   -   -   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   xxo xo  o   xxx
-   -   xo  o   o   o   xxx

    F14 LÄNGD pool 1      2017-03-25
1Tuva Wikman -03KFUM Arvika4,77
2Victoria Psilander -03IFK Lidingö4,65
3Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI4,58
4Tova Olausson -03Ludvika FFI4,25
5Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade4,24
6Ida Genitz -03Istrums SK4,24
7Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI4,10
8Cornelia Kennerstad -03Kils AIK4,02
9Myra Eriksson -03Stocksäters IF3,95
10Ellen Cederloo -03IF Skade3,88
11Anna Krysén -03Ludvika FFI3,87
12Tilde Lind -03IF Skade3,71
13Thyra Arnhult -03IFK Lidingö3,67
14Malva Karlsson -03IF Åland3,61
15Patricia Thelin -03IFK Kristinehamn3,44
16Nanna Hart -03IFK Lidingö3,38
17Hanna Ulfhielm -03IF Skade3,34
18Sandra Larsson -03Kils AIK3,04
Claudia von Wetter Rosenthal -03IF Åland0,00
Stina Sundell -03IF Skade0,00

Alva Malmsten Nilsson
Patricia Thelin
Malva Karlsson
Hanna Ulfhielm
Thyra Arnhult
Nanna Hart
Felicia Karlsson
Tuva Wikman
Ida Genitz
Ellen Cederloo
Claudia von Wetter Rosenthal
Sandra Larsson
Tilde Lind
Smilla Gejdeman
Cornelia Kennerstad
Tova Olausson
Anna Krysén
Stina Sundell
Victoria Psilander
Myra Eriksson
 424   403   193
 344   340   320
 356     x   361
   x   334   332
 326   367     x
 326   324   338
 436   423   442   430   453   458
 452   477   475   471   476   472
 424   398   355
 388   320   320
   x     x     x
 265   304   303
 348   342   371
 384   366   410
 398   399   402
 409   420   425
 387     x   380
   x     x     x
 456   465     x   440     -   445
 395   386   384

    F14 LÄNGD pool 2      2017-03-25
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK5,11
2Elsa Jansson-03Upsala IF4,64
3Elsa Eriksson -03Upsala IF4,62
4Alexandra Mella -03Täby IS4,56
5Tove Tjeder -03Täby IS4,47
6Jessika Sandström -03Mälarhöjdens IK4,39
7Tova Gabrielsson -03Täby IS4,39
8Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF4,38
9Alma Flygt -03Täby IS4,38
10Elin Carlborg -03Upsala IF4,30
11Elin Abrahamsson -03Upsala IF4,20
12Linn Thorsén -03Västerås FK4,19
13Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK4,13
14Tove Widström -03Täby IS4,04
15Kajsa Manzi -03Täby IS3,98
16Moa Skagerlund -03Mälarhöjdens IK3,96
17Alexandra Karlsson -03Mälarhöjdens IK3,95
18Kristina Dahlström -03Täby IS3,89
19Moa Karlsson -03Åsbro GoIF3,81
20Emma Weissenborn -03Täby IS3,80
21Paola Söderhielm -03Täby IS3,76
22Kira Jannlund -03Mälarhöjdens IK3,62
23Ingrid Hammarberg -03Mälarhöjdens IK3,36
Victoria Egestad -03Mälarhöjdens IK0,00

Jennifer Axelsson
Alexandra Karlsson
Maja Thodenius
Ebba Wulcan
Jessika Sandström
Elin Abrahamsson
Elsa Eriksson
Tove Widström
Victoria Egestad
Alexandra Mella
Elin Carlborg
Kajsa Manzi
Moa Skagerlund
Kristina Dahlström
Emma Weissenborn
Paola Söderhielm
Kira Jannlund
Ingrid Hammarberg
Moa Karlsson
Tova Gabrielsson
Tove Tjeder
Alma Flygt
Elsa Jansson-03
Linn Thorsén
 438   425   390
 379   362   395
 401   413   393
 454   454   466   468   501   511
 432   439   421
   x   406   420
 192   457   432   454   460   462
 398   389   404
   x     x     x
 413   415   456   448   437   412
 411   430   404
 394   398   394
 378   392   396
   x   389   322
 344   380   342
 374   376   371
   x   362   193
 325   335   336
 353   381   343
 353   439   419
 445   447   404   425   424   433
 404   386   438
 421   446   431   432   464   442
 419     x   407

    F13 60 M  HEAT 1    2017-03-25
1Ebba Asp -04KFUM Örebro8,21Final
2Louise Tilly -04Täby IS8,92
3Sofie af Ugglas -04Täby IS8,98
4Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,40
5Tuva Hasselquist -04KFUM Örebro9,61
6Tilda Lindén -04KFUM Örebro9,74

    F13 60 M  HEAT 2    
1Jennifer Asknäs -04Stenungsunds FI8,69
2Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne8,87
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF8,89
4Frida Bäckman -04Danderyds SK9,16
5Smilla Persson Åskog -04IF Skade9,25
6Isabell Lundholm -04Thorengruppen TFC9,36
7Wilma Darheden -04Tibro AIK9,75
8Iris Norlander -04Glanshammars IF9,77

    F13 60 M  HEAT 3    
1Nicole Nyberg -04Täby IS8,60Final
2Engla Liewendahl -04IF Åland8,83
3Linnéa Bolin -04Glanshammars IF9,04
4Lova Andersson -04KFUM Örebro9,10
5Alexandra Norberg Eriksson -04Kils AIK9,12
6Willma Hållinder -04Rånäs 4H9,29
7Rebecka Forsberg -04Falköpings AIK9,58

    F13 60 M  HEAT 4    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö8,42Final
2Maja Matsson -04Västerås FK8,47Final
3Agnes Bjerke -04Glanshammars IF8,64Final
4Hedvig Ström -04IF Skade8,74
5Linnéa Carlsson -04Kils AIK8,84
6Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS8,94
7Thea Lundgren -04Thorengruppen TFC10,01

    F13 60 M  HEAT 5    
1Fanny Karlsson -04Täby IS8,49Final
2Sara Winberg -04Täby IS8,71
3Lia Cederberg -04Täby IS8,83
4Klara Johnsson -04KFUM Örebro8,91
5Nora Jolbäck -04Lidköpings IS9,30
6Malin Fröberg -04IFK Lidingö9,41
7Oliwia Englund -04Stocksäters IF9,90
8Agnes Adamsson -04Glanshammars IF9,95

    F13 60 M  HEAT 6    
1Tyra Tjulander -04Västerås FK8,52Final
2Maja Bjelac -04IF Göta Karlstad8,63Final
3Siri Pellmé -04Stenungsunds FI9,01
4Molly Haraldsson -04Alunda SK9,01
5Filippa Ottosson -04Täby IS9,21
6Alva Lindblom -04Alunda SK9,33
7Tindra Eriksson -04Stocksäters IF9,50
8Alice Brattström -04Ludvika FFI9,66

    F13 60 M  FINAL    2017-03-25
1Ebba Asp -04KFUM Örebro8,24
2Nicole Nyberg -04Täby IS8,42
3Maja Matsson -04Västerås FK8,42
4Nike Isaksson -04IFK Lidingö8,43
5Fanny Karlsson -04Täby IS8,59
6Agnes Bjerke -04Glanshammars IF8,67
7Maja Bjelac -04IF Göta Karlstad8,68
8Tyra Tjulander -04Västerås FK8,74

    F13 800 M      2017-03-25
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö2.28,56
2Lia Cederberg -04Täby IS2.32,63
3Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF2.39,55
4Hedvig Ström -04IF Skade2.41,34
5Jasmine Gyllenhammar -04Täby IS2.44,23
6Linnéa Carlsson -04Kils AIK2.45,17
7Emilia Englund -04IFK Lidingö2.45,31
8Smilla Persson Åskog -04IF Skade2.51,34
9Thea Lundgren -04Thorengruppen TFC3.12,44

    F13 STAV      2017-03-25
1Alva Nilsson -04Thorengruppen TFC2,57
2Nicole Nyberg -04Täby IS2,47
3Tyra Tjulander -04Västerås FK2,37
4Sara Winberg -04Täby IS2,27
4Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS2,27
6Nova Ohlin -04Tjalve IF2,27
7Filippa Ottosson -04Täby IS2,07
8Fanny Karlsson -04Täby IS1,97
9Svea Eklundh -05Motala AIF1,87
10Louise Tilly -04Täby IS1,57
10Smilla Persson Åskog -04IF Skade1,57
Isabell Lundholm -04Thorengruppen TFC0,00


Filippa Ottosson
Nova Ohlin
Sara Winberg
Alva Nilsson
Louise Tilly
Fanny Karlsson
Nicole Nyberg
Smilla Persson Åskog
Svea Eklundh
Tyra Tjulander
Tasa Scheele Bhatia
Isabell Lundholm
157 167 177 187 197 207 217 227 237 247 257 262
-   -   -   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   xo  o   xxo xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xxx
o   x-
o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   xxx
xxo xo  o   o   xxx
o   xo  o   o   o   o   o   xo  xo
-   -   o   o   xxo xo  o   xo  xxx
-   -   -   -   -   xxx

    F13 LÄNGD ZON pool 1      2017-03-25
1Ebba Asp -04KFUM Örebro4,95
2Engla Liewendahl -04IF Åland4,69
3Nike Isaksson -04IFK Lidingö4,67
4Molly Haraldsson -04Alunda SK4,57
5Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne4,53
6Hedvig Ström -04IF Skade4,50
7Agnes Bjerke -04Glanshammars IF4,44
8Linnéa Carlsson -04Kils AIK4,37
9Alexandra Norberg Eriksson -04Kils AIK4,37
10Frida Bäckman -04Danderyds SK4,32
11Klara Johnsson -04KFUM Örebro4,30
12Nora Jolbäck -04Lidköpings IS4,28
13Sophie Säwe -04Kils AIK4,24
14Malin Fröberg -04IFK Lidingö4,16
15Lova Andersson -04KFUM Örebro4,01
16Rebecka Forsberg -04Falköpings AIK4,01
17Alva Lindblom -04Alunda SK4,00
18Smilla Persson Åskog -04IF Skade3,93
19Linnéa Bolin -04Glanshammars IF3,82
20Agnes Adamsson -04Glanshammars IF3,78
21Tilda Lindén -04KFUM Örebro3,61
22Ebba Karlström -04Falköpings AIK3,39

Frida Bäckman
Linnéa Bolin
Engla Liewendahl
Ebba Karlström
Klara Johnsson
Alexandra Norberg Eriksson
Sophie Säwe
Bea Vold Johannesson
Nora Jolbäck
Agnes Bjerke
Linnéa Carlsson
Alva Lindblom
Tilda Lindén
Lova Andersson
Rebecka Forsberg
Molly Haraldsson
Agnes Adamsson
Malin Fröberg
Hedvig Ström
Ebba Asp
Smilla Persson Åskog
Nike Isaksson
 432     x     x
 382   380     -
 441   454   469     x   448   457
 339   334   336
 430   407   403
 425   437   422
 424   415   415
 453     x   421
 412   420   428
 436   444   420
 430   437   408
 250   394   400
 353   361     x
 401   359   387
 386   368   401
 456   457   444
 377     x   378
 407   399   416
 444   450   436
 351   472   488   469   429   495
 393   386     x
 467   464   460   349   341   393

    F13 LÄNGD ZON pool 2      2017-03-25
1Fanny Karlsson -04Täby IS4,78
2Sara Winberg -04Täby IS4,73
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF4,70
4Irma Kron -04Åsbro GoIF4,66
5Ronja Östensen -04Tjalve IF4,58
6Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS4,54
7Jasmine Gyllenhammar -04Täby IS4,46
8Jennifer Asknäs -04Stenungsunds FI4,45
9Louise Tilly -04Täby IS4,41
10Maja Matsson -04Västerås FK4,40
11Siri Pellmé -04Stenungsunds FI4,37
12Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF4,36
13Sofie af Ugglas -04Täby IS4,32
14Willma Hållinder -04Rånäs 4H4,12
15Ida Härsjö -04Stenungsunds FI4,07
16Thyra Kvarnström -04Täby IS4,00
17Wilma Darheden -04Tibro AIK3,99
18Alice Brattström -04Ludvika FFI3,89
19Tindra Eriksson -04Stocksäters IF3,86
20Oliwia Englund -04Stocksäters IF3,59
21Thea Lundgren -04Thorengruppen TFC3,12
22Nikita Karlsson -04Wedevågs IF3,08

Nanna Frih
Irma Kron
Oliwia Englund
Thyra Kvarnström
Wilma Gäverth
Nikita Karlsson
Sara Winberg
Jasmine Gyllenhammar
Wilma Darheden
Willma Hållinder
Ida Härsjö
Thea Lundgren
Louise Tilly
Maja Matsson
Ronja Östensen
Tasa Scheele Bhatia
Tindra Eriksson
Fanny Karlsson
Sofie af Ugglas
Jennifer Asknäs
Siri Pellmé
Alice Brattström
 466   458   453   455   457   470
 440   431   463   457   466     x
 359   344   335
   x   400   392
 434   413   436
 294   296   308
 473   457   463   440   467   393
 446   446   430
 399   383   379
 412   394   385
 396   373   407
 312   297   307
 419   441   437
 439   440   423
 458   428   446   434   448   445
 438   450   454
 344   356   386
 476   471   456   478   452   426
 394   415   432
   x   426   445
 409     x   437
 381   386   389

    F12 60 M  HEAT 1    2017-03-25
1Olivia Jensfelt -05Malmö AI8,63Final
2Amanda Jerner -05IFK Lidingö9,28
3Emma Sjöblom -05Rånäs 4H9,48
4Sara Sundberg -05Väsby IK9,55
5Elin Sjöblom -05Ludvika FFI10,06
6Samra Mehanovic -05IFK Nora11,40

    F12 60 M  HEAT 2    
1Alva Lindmark -05KFUM Örebro8,82Final
2Karin Ångman -05IFK Nora8,88
3Emma Rosmark -05KFUM Örebro9,46
4Ida Kindbom -05Skeninge IK9,60
5Amelia Gadd -05Täby IS10,04
6Vera Rietz -05Täby IS10,07
7Vilma Lidholt -05IF Göta Karlstad10,26
8Alice Eriksson -05Upsala IF10,77

    F12 60 M  HEAT 3    
1Lina Ånstad -05Motala AIF8,87Final
2Emma Larsson -05Kils AIK9,49
3Emelie Lenke -05Upsala IF9,55
4Sara Persson -05KFUM Örebro9,68
5Källa Kairenius -05Täby IS9,76
6Alva Haglund Nilsson -05Upsala IF9,90
7Lovisa Åström -05KFUM Örebro11,05

    F12 60 M  HEAT 4    
1Ronja Magnusson -05Valbo AIF8,81Final
2Ellen Heldt Cassel -05Ludvika FFI9,37
3Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn9,43
4Tilda Sahlin -05Wedevågs IF9,57
5Nora Malmgren -05Motala AIF9,70
6Ängla Herold -05IFK Kristinehamn9,74
7Ebba Elfström -05Lidköpings IS9,95
8Mathilda Nehme -05Ludvika FFI10,05

    F12 60 M  HEAT 5    
1Märta Larsson -05IF Göta Karlstad8,76Final
2Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad8,92
3Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad9,05
4Ellen Jernhall -05Täby IS9,64
5Maja Särnholm -05KFUM Örebro9,73
6Charlie Feijen -05Täby IS9,94
7Philippa Kastberg -05Täby IS10,43
8Saga Gillberg -05KFUM Örebro10,83

    F12 60 M  HEAT 6    
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF8,69Final
2Vilma Djurfeldt -05Upsala IF9,10
3Tilde Adolfsson -05Motala AIF9,35
4Jeanna Ulfvin -05IF Skade9,40
5Nova Schwalbe Wilson -05IF Hagen9,46
6Klara Ekman -05Upsala IF9,53
7Tilda Åstrand -05Upsala IF9,75
8Tindra Dahlberg -05Upsala IF9,81

    F12 60 M  HEAT 7    
1Tindra Lööf -05Säffle FIK8,93
2Maja Forssten -05Upsala IF8,97
3Sara Larsson -05Kils AIK9,44
4Kellie Tran -05IK Ymer9,48
5Doris Erixon -05Stenungsunds FI9,63
6Klara Pettersson -05KFUM Örebro9,96

    F12 60 M  HEAT 8    
1Alva Hennings -05Tjalve IF8,68Final
2Frida Westfeldt -05Upsala IF9,17
3Meija Peterson -05Säffle FIK9,31
4Jennifer Thor -05Upsala IF9,61
5Malva Axén -05Motala AIF9,67
6Wilma Jansson -05Västerås FK9,86
7Helena Hvalgren -05IFK Lidingö10,10
8Svea Eklundh -05Motala AIF10,31

    F12 60 M  HEAT 9    
1Meja Wolwan -05Upsala IF8,46Final
2Elin Halldin -05Stenungsunds FI9,07
3Ella Bäckman -05Upsala IF9,42
4Molly Eriksson -05KFUM Örebro9,47
5Lisa Carlborg -05Upsala IF9,69
6Maja Wessen -05KFUM Örebro10,02
7Ingrid Lundin -05Upsala IF10,10

    F12 60 M  FINAL    2017-03-25
1Meja Wolwan -05Upsala IF8,56
2Olivia Jensfelt -05Malmö AI8,63
3Alva Hennings -05Tjalve IF8,68
4Märta Larsson -05IF Göta Karlstad8,72
5Ronja Magnusson -05Valbo AIF8,73
6Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF8,89
7Alva Lindmark -05KFUM Örebro8,94
-Lina Ånstad -05Motala AIFej start

    F12 800 M  HEAT 1    2017-03-25
1Alva Lindmark -05KFUM Örebro2.43,83
2Sara Sundberg -05Väsby IK2.46,44
3Jennifer Thor -05Upsala IF2.56,83
4Tindra Dahlberg -05Upsala IF2.58,06
5Amanda Jerner -05IFK Lidingö2.59,02
6Vera Rietz -05Täby IS2.59,34
7Klara Ekman -05Upsala IF3.01,42
8Emilia Öster -05KFUM Örebro3.03,74
9Källa Kairenius -05Täby IS3.05,34
10Charlie Feijen -05Täby IS3.08,22
11Ingrid Lundin -05Upsala IF3.26,99

    F12 800 M  HEAT 2    
1Frida Berglin -05KA2 IF2.33,23
2Emelie Olsson -05Säffle FIK2.39,46
3Tilde Adolfsson -05Motala AIF2.43,99
4Meija Peterson -05Säffle FIK2.49,37
5Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad2.50,31
6Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF2.50,34
7Meja Wolwan -05Upsala IF2.51,55
8Nora Malmgren -05Motala AIF2.54,29
9Svea Eklundh -05Motala AIF2.55,53
10Ida Kindbom -05Skeninge IK2.58,25
11Julia Eriksson -05Glanshammars IF2.58,59
12Jeanna Ulfvin -05IF Skade2.58,90

    F12 800 M  SAMLAD LISTA    
1Frida Berglin -05KA2 IF2.33,23
2Emelie Olsson -05Säffle FIK2.39,46
3Alva Lindmark -05KFUM Örebro2.43,83
4Tilde Adolfsson -05Motala AIF2.43,99
5Sara Sundberg -05Väsby IK2.46,44
6Meija Peterson -05Säffle FIK2.49,37
7Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad2.50,31
8Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF2.50,34
9Meja Wolwan -05Upsala IF2.51,55
10Nora Malmgren -05Motala AIF2.54,29
11Svea Eklundh -05Motala AIF2.55,53
12Jennifer Thor -05Upsala IF2.56,83
13Tindra Dahlberg -05Upsala IF2.58,06
14Ida Kindbom -05Skeninge IK2.58,25
15Julia Eriksson -05Glanshammars IF2.58,59
16Jeanna Ulfvin -05IF Skade2.58,90
17Amanda Jerner -05IFK Lidingö2.59,02
18Vera Rietz -05Täby IS2.59,34
19Klara Ekman -05Upsala IF3.01,42
20Emilia Öster -05KFUM Örebro3.03,74
21Källa Kairenius -05Täby IS3.05,34
22Charlie Feijen -05Täby IS3.08,22
23Ingrid Lundin -05Upsala IF3.26,99

    F12 LÄNGD ZON pool 1      2017-03-25
1Märta Larsson -05IF Göta Karlstad4,60
2Alva Lindmark -05KFUM Örebro4,58
3Ida Kindbom -05Skeninge IK4,29
4Amanda Jerner -05IFK Lidingö4,23
5Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn4,20
6Frida Berglin -05KA2 IF4,19
7Karin Ångman -05IFK Nora4,05
8Kellie Tran -05IK Ymer4,04
9Doris Erixon -05Stenungsunds FI3,98
10Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad3,97
11Ellen Heldt Cassel -05Ludvika FFI3,95
12Elin Halldin -05Stenungsunds FI3,94
13Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad3,91
14Jeanna Ulfvin -05IF Skade3,89
15Emma Sjöblom -05Rånäs 4H3,86
16Sara Persson -05KFUM Örebro3,78
17Maja Särnholm -05KFUM Örebro3,78
18Emilia Öster -05KFUM Örebro3,75
19Emma Rosmark -05KFUM Örebro3,71
20Elsa Söder -05Glanshammars IF3,71
21Vilma Lidholt -05IF Göta Karlstad3,69
22Klara Pettersson -05KFUM Örebro3,67
23Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro3,64
24Ebba Elfström -05Lidköpings IS3,62
25Ängla Herold -05IFK Kristinehamn3,61
26Molly Eriksson -05KFUM Örebro3,54
27Elin Jakobsson -05KFUM Örebro3,51
28Mathilda Nehme -05Ludvika FFI3,44
29Elin Sjöblom -05Ludvika FFI3,29
30Agnes Lindby -05Fjugesta IF3,17
31Samra Mehanovic -05IFK Nora2,94
32Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro2,87

Karin Ångman
Märta Larsson
Noomi Kihlberg
Sara Persson
Vilma Lidholt
Doris Erixon
Alva Lindmark
Agnes Lindby
Emma Rosmark
Ida Kindbom
Elin Jakobsson
Mathilda Nehme
Emma Sjöblom
Ebba Elfström
Cajsa Hermansson
Maja Särnholm
Emilia Öster
Ellen Heldt Cassel
Gabriella Pranjic
Frida Berglin
Elin Halldin
Elin Sjöblom
Klara Pettersson
Jeanna Ulfvin
Lathifa Afrah
Amanda Jerner
Elsa Söder
Irma Jonhed
Samra Mehanovic
Ängla Herold
Molly Eriksson
Kellie Tran
 383   400   405
 436   438   447   434     x   460
 287   286   277
 378   369     x
 360   346   369
 398   380   376
 456   430   411   431   458   444
 312   317   307
 371   369   363
 429   413   402
 351   342     x
 322   344   343
 386   376   365
 355   347   362
 364   350   349
 378   366   354
 373   354   375
   x   395   391
 420   411   415
 411   419   410
 388   391   394
 323   323   329
 346   360   367
 389   379   369
 376   394   397
 398     x   423
   x   363   371
 391   372   388
   x   294   279
 354   346   361
 354     x   340
 404     x   402

    F12 LÄNGD ZON pool 2      2017-03-25
1Meja Wolwan -05Upsala IF4,77
2Lina Ånstad -05Motala AIF4,75
3Alva Hennings -05Tjalve IF4,74
4Vilma Djurfeldt -05Upsala IF4,64
5Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF4,54
6Ronja Magnusson -05Valbo AIF4,46
7Nora Malmgren -05Motala AIF4,14
8Svea Eklundh -05Motala AIF4,08
9Jennifer Thor -05Upsala IF4,07
10Tindra Lööf -05Säffle FIK4,03
11Tilde Adolfsson -05Motala AIF3,99
12Lisa Carlborg -05Upsala IF3,99
13Maja Forssten -05Upsala IF3,95
14Tindra Dahlberg -05Upsala IF3,92
15Meija Peterson -05Säffle FIK3,92
16Malva Axén -05Motala AIF3,91
17Klara Ekman -05Upsala IF3,86
18Sara Sundberg -05Väsby IK3,83
19Frida Westfeldt -05Upsala IF3,80
20Ella Bäckman -05Upsala IF3,77
21Emelie Lenke -05Upsala IF3,69
22Ellen Jernhall -05Täby IS3,69
23Tilda Sahlin -05Wedevågs IF3,64
24Tilda Åstrand -05Upsala IF3,60
25Källa Kairenius -05Täby IS3,56
26Alva Haglund Nilsson -05Upsala IF3,48
27Amelia Gadd -05Täby IS3,39
28Vera Rietz -05Täby IS3,38
29Charlie Feijen -05Täby IS3,38
30Ingrid Lundin -05Upsala IF3,31
31Amanda Cederholm -05Upsala IF3,29
32Philippa Kastberg -05Täby IS3,12
33Alice Eriksson -05Upsala IF2,98
Evelina Hamos -05Täby IS0,00
Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF0,00

Ellen Jernhall
Maja Forssten
Meja Törnqvist
Ingrid Lundin
Evelina Hamos
Ella Bäckman
Jennifer Thor
Klara Ekman
Meija Peterson
Alva Hennings
Ronja Magnusson
Tilde Adolfsson
Alva Haglund Nilsson
Svea Eklundh
Charlie Feijen
Nora Malmgren
Amanda Cederholm
Hanna Sjökvist
Lisa Carlborg
Amelia Gadd
Emelie Lenke
Vilma Djurfeldt
Vera Rietz
Meja Wolwan
Tilda Sahlin
Sara Sundberg
Tindra Lööf
Frida Westfeldt
Tindra Dahlberg
Lina Ånstad
Malva Axén
Källa Kairenius
Tilda Åstrand
Alice Eriksson
Philippa Kastberg
 369   348   351
 392     x   395
 435   433   443   442   447   454
   x   331   323
   -     -     -
   x   377   328
 404   398   407
   x   386     x
 392   379   366
 474   464   458   468   471   465
 438   426   446   423   436   430
 395   399   394
 347   339   348
 408   392   388
 338   304   305
 414   389   366
 329   326   321
   -     -     -
 385   399   383
 335   339   328
 369   353   350
 448   464   451   447   446   456
 328   330   338
   x   459   451   456     x   477
 364   348   358
 376   383   382
 401   376   403
 380   372   365
   x   390   392
 438   459   449   456   464   475
 391   372   368
   x   347   356
   x   328   360
 298   253   269
 312   299   290

    F11 60 M  HEAT 1    2017-03-25
1Ida Fogdeson -06Tjalve IF9,07Final
2Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS9,19Final
3Ida Larsson -06KFUM Örebro9,61
4Tilda Eriksson -06Filipstads IF9,85
5Agnes Isenberg Erlandsson -06Bromma IF10,12
6Vera Lech -06KFUM Örebro10,44
7Hilda Hovelius -06Bromma IF11,90

    F11 60 M  HEAT 2    
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne8,76Final
2Lova Mattsson -06IFK Lidingö9,46
3Maja Söderqvist -06Fjugesta IF9,51
4Tuva Sandberg -06SOK Träff9,92
5Filippa Månsson -06IFK Lidingö10,13
6India Carlsson Reich -06IFK Lidingö10,76
7Isabelle Ahnmé -06IFK Lidingö10,89

    F11 60 M  HEAT 3    
1Elsa Kagevik -06Turebergs FK9,18Final
2Eleonora Wallin -06Täby IS9,33
3Elin Björn -06Bohus IF9,78
4Linnéa Fohlén Gladh -06Trollhättans FIK10,02
5Tilde Svensson -06IFK Lidingö10,04
6Elin Järf -06Väsby IK10,26
7Alba Fjelkner -06IFK Lidingö11,11
8Patrica Forsberg -06Falköpings AIK11,35

    F11 60 M  HEAT 4    
1Elsa Olausson -06IK Wilske9,04Final
2Hannah Hedström -06IF Göta Karlstad9,40
3Ella Thunell -06IFK Lidingö9,62
4Tilde Löwdin -06IK Stål9,78
5Emma Wendel -06Bohus IF9,92
6Fredrika Rosén -06IFK Lidingö10,09
7Malva Antoni -06IFK Lidingö10,48

    F11 60 M  HEAT 5    
1Maya Svedin -06IFK Lidingö9,23Final
2Karin Brismar -06IFK Lidingö9,31Final
3Michelle Funck -06Bromma IF9,68
4Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn9,81
5Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro9,93
6Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia9,97
7Stella Holmqvist -06KFUM Örebro10,71
8Nora Mikaelsen -06Falköpings AIK10,98

    F11 60 M  HEAT 6    
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,16Final
2Ebba Filipsson -06IFK Lidingö9,54
3Sofia Fröberg -06IFK Lidingö9,55
4Ester Arkinger -06IFK Lidingö9,59
5Alma Nyström -06Katrineholms SK10,12
6Filippa Nilsson -06Götlunda IF10,54
7Alice Ajax -06IFK Lidingö10,87

    F11 60 M  FINAL    2017-03-25
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne8,68
2Elsa Olausson -06IK Wilske8,73
3Maya Svedin -06IFK Lidingö9,04
4Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,16
5Karin Brismar -06IFK Lidingö9,25
6Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS9,26
7Ida Fogdeson -06Tjalve IF9,29
8Elsa Kagevik -06Turebergs FK9,53

    F11 800 M  HEAT 1    2017-03-25
1Emma Eriksson -06IK Westmannia3.00,59
2Tuva Sandberg -06SOK Träff3.08,73
3Elsa Wiik -06Motala AIF3.09,26
4Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn3.15,62
5Alma Nyström -06Katrineholms SK3.16,55
6Alice Hedin -06IFK Lidingö3.20,47
7Malva Antoni -06IFK Lidingö3.21,88
8Elin Järf -06Väsby IK3.24,55
9Olivia Holmström -06Bromma IF3.27,65
10Agnes Isenberg Erlandsson -06Bromma IF3.36,65

    F11 800 M  HEAT 2    
1Hannah Hedström -06IF Göta Karlstad2.49,68
2Elin Freed -06Glanshammars IF2.51,92
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn2.53,55
4Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS2.54,42
5Elsa Kagevik -06Turebergs FK2.54,54
6Karin Brismar -06IFK Lidingö2.54,67
7Maya Svedin -06IFK Lidingö2.55,07
8Sofia Fröberg -06IFK Lidingö3.02,90
9Eleonora Wallin -06Täby IS3.03,12
10Lova Mattsson -06IFK Lidingö3.07,04

    F11 800 M  SAMLAD LISTA    
1Hannah Hedström -06IF Göta Karlstad2.49,68
2Elin Freed -06Glanshammars IF2.51,92
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn2.53,55
4Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS2.54,42
5Elsa Kagevik -06Turebergs FK2.54,54
6Karin Brismar -06IFK Lidingö2.54,67
7Maya Svedin -06IFK Lidingö2.55,07
8Emma Eriksson -06IK Westmannia3.00,59
9Sofia Fröberg -06IFK Lidingö3.02,90
10Eleonora Wallin -06Täby IS3.03,12
11Lova Mattsson -06IFK Lidingö3.07,04
12Tuva Sandberg -06SOK Träff3.08,73
13Elsa Wiik -06Motala AIF3.09,26
14Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn3.15,62
15Alma Nyström -06Katrineholms SK3.16,55
16Alice Hedin -06IFK Lidingö3.20,47
17Malva Antoni -06IFK Lidingö3.21,88
18Elin Järf -06Väsby IK3.24,55
19Olivia Holmström -06Bromma IF3.27,65
20Agnes Isenberg Erlandsson -06Bromma IF3.36,65

    F11 LÄNGD ZON pool 1      2017-03-25
1Elsa Olausson -06IK Wilske4,36
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn4,33
3Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn3,90
4Elin Björn -06Bohus IF3,77
5Tilda Eriksson -06Filipstads IF3,75
6Emma Wendel -06Bohus IF3,73
7Hannah Hedström -06IF Göta Karlstad3,72
8Maja Söderqvist -06Fjugesta IF3,72
9Emma Eriksson -06IK Westmannia3,70
10Stella Önander -06KFUM Örebro3,53
11Olivia Holmström -06Bromma IF3,43
12Michelle Funck -06Bromma IF3,43
13Agnes Isenberg Erlandsson -06Bromma IF3,41
14Filippa Nilsson -06Götlunda IF3,36
15Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro3,24
16Stella Holmqvist -06KFUM Örebro3,23
17Alma Nyström -06Katrineholms SK3,14
18Linn Engström -06KFUM Örebro3,10
19Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia3,00
20Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro2,96
21Vera Lech -06KFUM Örebro2,92
22Nora Mikaelsen -06Falköpings AIK2,86
23Patrica Forsberg -06Falköpings AIK2,82
24Hilda Hovelius -06Bromma IF2,27

Stella Holmqvist
Nora Mikaelsen
Linn Engström
Vera Lech
Elsa Olausson
Filippa Börjeskog
Elin Björn
Tilda Eriksson
Agnes Edfeldt
Alma Nyström
Stella Önander
Hannah Hedström
Tove Holmberg-Nerman
Emma Wendel
Maja Söderqvist
Agnes Isenberg Erlandsson
Patrica Forsberg
Olivia Holmström
Filippa Nilsson
Hilda Hovelius
Iselin Karlsson
Emma Eriksson
Tilde Andersson
Michelle Funck
 323   319   305
 286   284   280
 310   302   294
   x   292   288
 399   428   407   410   396   436
 310   324   314
 373   369   377   371   359   370
 361   372   375
 296   283   196
 298   314   311
 347   353   353
 372   357   365
   x   300     -
 353   353   373
 372     x   361
 239   301   341
 279   272   282
 342   295   343
 335   336   304
 216   227   191
 381   387   362   383   390   386
 366   363   370
 427   433   417   419   410   419
 343   330   337

    F11 LÄNGD ZON pool 2      2017-03-25
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne4,51
2Ida Fogdeson -06Tjalve IF4,30
3Eleonora Wallin -06Täby IS3,91
4Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS3,90
5Ella Thunell -06IFK Lidingö3,76
6Elsa Kagevik -06Turebergs FK3,74
7Maya Svedin -06IFK Lidingö3,73
8Tilde Löwdin -06IK Stål3,72
9Lova Mattsson -06IFK Lidingö3,65
10Linnéa Fohlén Gladh -06Trollhättans FIK3,63
11Karin Brismar -06IFK Lidingö3,60
12Sofia Fröberg -06IFK Lidingö3,58
13Ester Arkinger -06IFK Lidingö3,45
14Ebba Filipsson -06IFK Lidingö3,44
15Fredrika Rosén -06IFK Lidingö3,33
16Elsa Wiik -06Motala AIF3,26
17Filippa Månsson -06IFK Lidingö3,24
18Elin Järf -06Väsby IK3,20
19Alba Fjelkner -06IFK Lidingö3,14
20Tilde Svensson -06IFK Lidingö3,04
21Alice Ajax -06IFK Lidingö3,03
22Malva Antoni -06IFK Lidingö3,02
23India Carlsson Reich -06IFK Lidingö2,93
24Isabelle Ahnmé -06IFK Lidingö2,92
25Alice Hedin -06IFK Lidingö2,68

Ebba Vold Johannesson
Alice Enetjärn
Ella Thunell
Ebba Filipsson
Alice Hedin
Lova Mattsson
Linnéa Fohlén Gladh
Ida Fogdeson
Sofia Fröberg
Fredrika Rosén
Alice Ajax
Tilde Svensson
India Carlsson Reich
Elsa Wiik
Filippa Månsson
Malva Antoni
Karin Brismar
Ester Arkinger
Maya Svedin
Alba Fjelkner
Tilde Löwdin
Eleonora Wallin
Elin Järf
Elsa Kagevik
Isabelle Ahnmé
 448   451   435   449   448   437
 380   375   374   384   371   390
 373   376   358
 344   340   322
 268     x     x
 365   347   359
 363   354   349
 425   416   430   397   405   416
 346   358     x
 333   279   323
 303   295   273
 304   302   299
 293   292   278
 317   326   324
 317   324   303
 288   302   273
 360     x   359
 344   345   335
 370   355   373
 302   314   301
 366   363   372
 354   377   356   368   374   391
 320   310   313
 374   363   355
 288   292   285

    F10 60 M  HEAT 1    2017-03-25
1Amanda Tran -07IK Ymer9,29Final
2Moa Kindbom -07Skeninge IK9,97
3Tyra Hållinder -07Rånäs 4H10,11
4Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro10,94
5Ebba Forsebäck -07Täby IS11,04
6Nathalie Magnusson -07Tibro AIK11,11
7Cornelia Appelgren -07Frövi IK12,07

    F10 60 M  HEAT 2    
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF9,36Final
2Olivia Okara -07KFUM Örebro9,77Final
3Emma Olofsson -07Täby IS10,20
4Lowa Doktár -07Täby IS10,24
5Isabelle Thor -07Upsala IF10,45
6Klara Sandberg -07KFUM Örebro10,74
7Signe Spännar -07IFK Nora10,89
8Frida Heljestrand -07Täby IS11,21

    F10 60 M  HEAT 3    
1Caitlyn Stömne -07Valbo AIF9,94
2Lova Bäckman -07Upsala IF10,21
3Julia Karlsson -07Fjugesta IF10,21
4Filippa Thelin -07IFK Kristinehamn10,64
5Maja Hilmersson -07Täby IS10,66
6Elise Grevfors -07Täby IS10,69
7Agnes Johansson -07Tibro AIK11,19

    F10 60 M  HEAT 4    
1Lia Hagström -07Säters IF9,46Final
2Isolde Nilsson -07IK Westmannia9,48Final
3Nora Johansson -07IK Stål9,50Final
4Emma Karlsson -07IFK Strängnäs10,19
5Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF10,45
6Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn10,47
7Gina Juvet -07Täby IS10,91
8Julia Kvarnström -07Täby IS12,02

    F10 60 M  HEAT 5    
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF9,16Final
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,59Final
3Nova Eriksson -07KFUM Örebro10,18
4Tuva Boman -07Upsala IF10,52
5Emelie Holmström -07Täby IS11,20
6Naomie Carlqvist -08Täby IS11,47
7Majken Mangnäs -07KFUM Örebro12,52

    F10 60 M  FINAL    2017-03-25
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF9,11
2Amanda Tran -07IK Ymer9,15
3Kayla Collin -07Åsbro GoIF9,44
4Isolde Nilsson -07IK Westmannia9,52
5Lia Hagström -07Säters IF9,57
6Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,63
7Nora Johansson -07IK Stål9,72
8Olivia Okara -07KFUM Örebro9,86

    F10 600 M  HEAT 1    2017-03-25
1Isolde Nilsson -07IK Westmannia2.16,87
2Isabelle Thor -07Upsala IF2.22,81
3Maja Hilmersson -07Täby IS2.34,97
4Elise Grevfors -07Täby IS2.38,82
5Emelie Holmström -07Täby IS2.48,29
6Frida Heljestrand -07Täby IS2.54,20

    F10 600 M  HEAT 2    
1Majken Söderlund Larsson -07Stenungsunds FI1.51,44
2Moa Kindbom -07Skeninge IK2.03,11
3Olivia Okara -07KFUM Örebro2.04,34
4Amanda Tran -07IK Ymer2.06,87
5Tuva Frih -07Åsbro GoIF2.08,36
6Lia Hagström -07Säters IF2.10,20
7Kim Semstrand -07IFK Nora2.10,23

    F10 600 M  SAMLAD LISTA    
1Majken Söderlund Larsson -07Stenungsunds FI1.51,44
2Moa Kindbom -07Skeninge IK2.03,11
3Olivia Okara -07KFUM Örebro2.04,34
4Amanda Tran -07IK Ymer2.06,87
5Tuva Frih -07Åsbro GoIF2.08,36
6Lia Hagström -07Säters IF2.10,20
7Kim Semstrand -07IFK Nora2.10,23
8Isolde Nilsson -07IK Westmannia2.16,87
9Isabelle Thor -07Upsala IF2.22,81
10Maja Hilmersson -07Täby IS2.34,97
11Elise Grevfors -07Täby IS2.38,82
12Emelie Holmström -07Täby IS2.48,29
13Frida Heljestrand -07Täby IS2.54,20

    F10 LÄNGD ZON pool 1      2017-03-25
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF4,09
2Amanda Tran -07IK Ymer3,92
3Tyra Hållinder -07Rånäs 4H3,78
4Moa Kindbom -07Skeninge IK3,66
5Emma Karlsson -07IFK Strängnäs3,56
6Nora Johansson -07IK Stål3,55
7Isolde Nilsson -07IK Westmannia3,31
8Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn3,27
9Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro3,26
10Sofia Berndt -07KFUM Örebro3,10
11Lova Rodesten -07KFUM Örebro3,03
12Elsa Rundkvist -07KFUM Örebro2,99
13Hilma Sevelin -07Katrineholms SK2,96
14Filippa Thelin -07IFK Kristinehamn2,96
15Ella Dahlkvist -07KFUM Örebro2,95
16Klara Sandberg -07KFUM Örebro2,82
17Saga Larsson -07KFUM Örebro2,73
18Wilma Larsson -071206KFUM Örebro2,64
19Majken Mangnäs -07KFUM Örebro2,36

Emma Karlsson
Amanda Tran
Ella Dahlkvist
Tyra Hållinder
Elsa Rundkvist
Isolde Nilsson
Lova Rodesten
Filippa Thelin
Klara Sandberg
Elin Rubertsson
Saga Larsson
Moa Kindbom
Sofia Berndt
Wilda Runeborg
Hilma Sevelin
Nora Johansson
Ingrid Steinberga
Majken Mangnäs
Wilma Larsson1206
 356   297   309
 386   392   363   358   373   389
   x   295   281
 373   348   352   365   376   378
 287   299   210
   x   331   314
 297   303   297
 296   289   279
 278   282   274
 327   326   322
 272   250   273
 346   366   361
 290   304   310
 379   387   380   387   391   409
   x   291   296
 345   355   351
 313   326   325
 236   213   230
 258   264   254

    F10 LÄNGD ZON pool 2      2017-03-25
1Majken Söderlund Larsson -07Stenungsunds FI4,00
2Lia Hagström -07Säters IF3,89
3Caitlyn Stömne -07Valbo AIF3,83
4Tuva Frih -07Åsbro GoIF3,80
5Kayla Collin -07Åsbro GoIF3,74
6Lova Bäckman -07Upsala IF3,39
7Tuva Boman -07Upsala IF3,14
8Elise Grevfors -07Täby IS3,12
9Emma Olofsson -07Täby IS3,12
10Maja Hilmersson -07Täby IS2,94
11Gina Juvet -07Täby IS2,94
12Lowa Doktár -07Täby IS2,92
13Isabelle Thor -07Upsala IF2,92
14Agnes Johansson -07Tibro AIK2,91
15Ebba Forsebäck -07Täby IS2,79
16Julia Kvarnström -07Täby IS2,63
17Emelie Holmström -07Täby IS2,52
18Frida Heljestrand -07Täby IS2,37

Caitlyn Stömne
Tuva Frih
Majken Söderlund Larsson
Emma Olofsson
Agnes Johansson
Lia Hagström
Elise Grevfors
Julia Kvarnström
Frida Heljestrand
Lova Bäckman
Kayla Collin
Ebba Forsebäck
Isabelle Thor
Tuva Boman
Maja Hilmersson
Lowa Doktár
Gina Juvet
Emelie Holmström
 373   383   381   370     x   374
 380   342   369   351   339   363
 395   393   400   384   380   397
 304   312   300
 291   285   285
 379   385   379   389   384     x
 298   312   311
 254   263     x
   x   198   237
 309   339     x
   x   374   346   362   357   362
 279   270   269
 292   270   268
 314   304   283
 294   277   287
 273   283   292
 272   276   294
 198   252     x

    F9 60 M  HEAT 1    2017-03-25
1Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro10,28Final
2Molly Mikaelsson -08Götlunda IF11,19
3Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro11,42
4Julia Eriksson -09KFUM Örebro11,57
5Ellen Adolfsson -08KFUM Örebro11,63
6Linnéa Blankner -09KFUM Örebro11,68
7Hannah Stenfelt -08KFUM Örebro12,45
8Mira Gunnarsson -09KFUM Örebro12,53

    F9 60 M  HEAT 2    
1Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF10,46Final
2Maja Östby -08KFUM Örebro10,69
3Smilla Skogfält -09SOK Träff11,01
4Molly Östlin -08Fjugesta IF11,09
5Ester Kihlberg -09KFUM Örebro11,09
6Cassandra Norlander -08KFUM Örebro11,94
7Jonna Berndt -09KFUM Örebro12,21
8Ingrid Kron -09Åsbro GoIF12,62

    F9 60 M  HEAT 3    
1Melina Engler -08Täby IS10,15Final
2Elsa Eriksson -08Rånäs 4H10,87
3Miranda Karlsson -08Åsbro GoIF11,26
4Saga Sandberg -08SOK Träff11,49
5Tindra Jakobsson -09SOK Träff11,53
6Tricia Kärrlander -09Åsbro GoIF11,59
7Emma Nyström -09Katrineholms SK11,89
8Olivia Lowe -09KFUM Örebro13,33

    F9 60 M  HEAT 4    
1Alice Schönborg -09IK Wilske10,33Final
2Wilma Tagesson -08KFUM Örebro10,40Final
3Hanna Månsson -08Väsby IK10,47Final
4Alicia Lindström -08Tibro AIK11,07
5Freja Wilén -09KFUM Örebro11,21
6Ida Standar -09Åsbro GoIF11,24
7Agnes Steinberga -09KFUM Örebro11,35
8Hedda Hed -09Eskilstuna FI11,63

    F9 60 M  HEAT 5    
1Maja Andersson -08Alunda SK10,37Final
2Paulina Sjöselius -08Thorengruppen TFC10,64
3Freja Kagevik -09Turebergs FK11,43
4Leia Kjellbom -09KFUM Örebro11,54
5Linnea Ekström -08Wedevågs IF11,95
6Lovis Öhman -09Bromma IF12,58
7Filippa Sundell -10IF Göta Karlstad13,39

    F9 60 M  HEAT 6    
1Miranda Koubek -08Stocksäters IF10,33Final
2Hanna Wahlgren -09IFK Kristinehamn10,59
3Lovisa Nässil -08Täby IS10,61
4Linnea Friström -08KFUM Örebro10,84
5Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF11,34
6Elwira Englund -08Stocksäters IF11,54
7Josefine Strand -09KFUM Örebro11,80
8Nella Wrang -09KFUM Örebro12,05

    F9 60 M  FINAL    2017-03-25
1Melina Engler -08Täby IS9,96
2Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro10,18
3Alice Schönborg -09IK Wilske10,24
4Miranda Koubek -08Stocksäters IF10,35
5Maja Andersson -08Alunda SK10,46
6Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF10,47
7Hanna Månsson -08Väsby IK10,58
8Wilma Tagesson -08KFUM Örebro10,59

    F9 600 M  HEAT 1    2017-03-25
1Hanna Wahlgren -09IFK Kristinehamn2.26,82
2Hannah Stenfelt -08KFUM Örebro2.29,13
3Tricia Kärrlander -09Åsbro GoIF2.31,10
4Ester Kihlberg -09KFUM Örebro2.36,09
5Lovisa Nässil -08Täby IS2.37,36
6Emma Nyström -09Katrineholms SK2.38,37
7Lovis Öhman -09Bromma IF2.49,50
8Olivia Lowe -09KFUM Örebro3.26,45
-Linnéa Blankner -09KFUM Örebrobröt

    F9 600 M  HEAT 2    
1Marika Söderlund Larsson -10Stenungsunds FI2.08,10
2Midea Allard -08Eskilstuna FI2.09,12
3Frida Arenvang -08Wedevågs IF2.12,10
4Melina Engler -08Täby IS2.12,52
5Maja Andersson -08Alunda SK2.15,08
6Hanna Månsson -08Väsby IK2.18,70
7Miranda Koubek -08Stocksäters IF2.20,39
8Alice Schönborg -09IK Wilske2.21,29
9Freja Kagevik -09Turebergs FK2.29,13
10Elsa Eriksson -08Rånäs 4H2.34,78
11Alicia Lindström -08Tibro AIK2.36,80

    F9 600 M  SAMLAD LISTA    
1Marika Söderlund Larsson -10Stenungsunds FI2.08,10
2Midea Allard -08Eskilstuna FI2.09,12
3Frida Arenvang -08Wedevågs IF2.12,10
4Melina Engler -08Täby IS2.12,52
5Maja Andersson -08Alunda SK2.15,08
6Hanna Månsson -08Väsby IK2.18,70
7Miranda Koubek -08Stocksäters IF2.20,39
8Alice Schönborg -09IK Wilske2.21,29
9Hanna Wahlgren -09IFK Kristinehamn2.26,82
10Hannah Stenfelt -08KFUM Örebro2.29,13
11Freja Kagevik -09Turebergs FK2.29,13
12Tricia Kärrlander -09Åsbro GoIF2.31,10
13Elsa Eriksson -08Rånäs 4H2.34,78
14Ester Kihlberg -09KFUM Örebro2.36,09
15Alicia Lindström -08Tibro AIK2.36,80
16Lovisa Nässil -08Täby IS2.37,36
17Emma Nyström -09Katrineholms SK2.38,37
18Lovis Öhman -09Bromma IF2.49,50
19Olivia Lowe -09KFUM Örebro3.26,45

    F9 LÄNGD ZON pool 1      2017-03-25
1Maja Andersson -08Alunda SK3,28
2Melina Engler -08Täby IS3,28
3Hanna Månsson -08Väsby IK3,23
4Alice Schönborg -09IK Wilske3,13
5Hanna Wahlgren -09IFK Kristinehamn2,89
6Lovisa Nässil -08Täby IS2,87
7Linnea Ekström -08Wedevågs IF2,77
8Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF2,72
9Molly Mikaelsson -08Götlunda IF2,68
10Molly Östlin -08Fjugesta IF2,59
11Hedda Hed -09Eskilstuna FI2,55
12Naomie Carlqvist -08Täby IS2,45
13Tilly Rudman -08Täby IS2,44
14Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF2,41
15Alysia Mohalland -10Upsala IF2,34
16Lovis Öhman -09Bromma IF2,29
17Emma Nyström -09Katrineholms SK2,26
18Ingrid Kron -09Åsbro GoIF2,17
19Ellen Atterhall -08Täby IS2,16
20Troja Lövkvist -09Åsbro GoIF2,12
21Ida Standar -09Åsbro GoIF2,03
22Tricia Kärrlander -09Åsbro GoIF1,97

Naomie Carlqvist
Alice Schönborg
Lovisa Nässil
Molly Mikaelsson
Ellen Atterhall
Tilly Rudman
Alysia Mohalland
Troja Lövkvist
Ida Standar
Lovis Öhman
Hanna Månsson
Ingrid Kron
Emma Nyström
Lowa Törnqvist
Hanna Wahlgren
Maja Andersson
Elin Törnqvist
Melina Engler
Molly Östlin
Tricia Kärrlander
Hedda Hed
Linnea Ekström
   x    200    245
 289    308    304    293    301    313
 232    287    278
 268    267    259
 212    205    216
 244    213    197
 229    234    213
   x    202    212
 192    203    177
   x    215    229
 316    293    313    319    315    323
   x    217    200
 225    203    226
 272    272    244
 282    284    289
 324    320    328    315    321    324
 241      x      x
 328    299    306    313    308    311
 259    241    244
 197    179      -
 253    250    255
 277    255    270

    F9 LÄNGD ZON pool 2      2017-03-25
1Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro3,39
2Wilma Tagesson -08KFUM Örebro3,34
3Marika Söderlund Larsson -10Stenungsunds FI3,29
4Agnes Steinberga -09KFUM Örebro3,09
5Tindra Jakobsson -09SOK Träff2,77
6Paulina Sjöselius -08Thorengruppen TFC2,72
7Ester Kihlberg -09KFUM Örebro2,70
8Elsa Eriksson -08Rånäs 4H2,66
9Saga Sandberg -08SOK Träff2,65
10Ellen Adolfsson -08KFUM Örebro2,55
11Freja Kagevik -09Turebergs FK2,54
12Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro2,54
13Smilla Skogfält -09SOK Träff2,50
14Freja Wilén -09KFUM Örebro2,46
15Linnea Friström -08KFUM Örebro2,45
16Josefine Strand -09KFUM Örebro2,39
17Maja Östby -08KFUM Örebro2,34
18Jonna Berndt -09KFUM Örebro2,29
19Alicia Lindström -08Tibro AIK2,26
20Olivia Lowe -09KFUM Örebro2,14
21Astrid Rodesten -10KFUM Örebro2,10
22Ellen Mannby Larsson -07KFUM Örebro2,10
Nella Wrang -09KFUM Örebro0,00
Maja Martini -10Skeninge IK0,00
Thilda Zetterberg -09KFUM Örebro0,00

Linnea Friström
Nella Wrang
Edith Evertson Thuvander
Saga Sandberg
Marika Söderlund Larsson
Astrid Rodesten
Maja Östby
Smilla Skogfält
Ester Kihlberg
Ellen Mannby Larsson
Maja Martini
Olivia Lowe
Ellen Adolfsson
Tindra Jakobsson
Jonna Berndt
Tuvalie Medberg
Elsa Eriksson
Alicia Lindström
Freja Kagevik
Thilda Zetterberg
Freja Wilén
Agnes Steinberga
Josefine Strand
Paulina Sjöselius
Wilma Tagesson
 235   230   245
   -
 315   300   297   312   295   339
 235   265   253
 307   310   300   301   309   329
 196   203   210
 234     x     x
 246   250   250
 256   269   270
 210   196   184
   -
 214   179   201
 253   255     x
 250   252   277
 207   212   229
 254   246     x
 266   246   262
 226   200   204
 252   240   254
   -
   x   246     x
 293   271   305   286   309   279
 224   239   225
 272   266   271
 290   289   323   300   317   334

    KVET 60 M      2017-03-25
1Anna Sandberg 69SOK Träff9,84
2Lena Sundberg -61IFK Tumba10,36
3Barbro Gadle -42Upsala IF15,50

    KVET 200 M      2017-03-25
1Anna Sandberg 69SOK Träff33,38
2Ulla Littenheim -47Uddevalla IS34,02

    KVET 800 M      2017-03-25
1Maria Eriksson -76IF Start2.48,12

    KVET LÄNGD      2017-03-25
1Carina Palmquist -62Villstads GIF4,23
2Camilla Sevelin -82Katrineholms SK3,84
3Kristin Nilsson -82Katrineholms SK3,84
4Lena Sundberg -61IFK Tumba3,36
5Barbro Gadle -42Upsala IF2,41

Camilla Sevelin
Carina Palmquist
Kristin Nilsson
Lena Sundberg
Barbro Gadle
 358   369   352   362   382   384
   x   423     x   407     x     x
 378   378   384   371   374   374
 317   318   336   314     x   330
 214   218   241     x   237     x

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram