Resultat Marsspelen 25-26 mars 2017

   Åsbro GoIF och Stocksäters IF arrangerade i Tybblelundshallen, Örebro
 
  Söndagsresultat    till lördagsresultat    Marsspelen pĺ Youtube
 
    MÄN 3000 M      2017-03-26
1Oskar Majling -86Hässelby SK9.00,52
2David Kjellén -95IF Göta Karlstad9.27,66
3Heshlu Andemariam -97IF Start9.41,54
4Per Arvidsson -86IF Start9.51,60
5Erik Jaldell -98IF Göta Karlstad10.02,54
6Erik Högkvist -89Örebro AIK10.05,96
7Simon Wiklund -99IK Wilske10.08,64
8Johan Ingjald -87IF Start10.26,35

    P19 60 M HÄCK      2017-03-26
1Simon Wiklund -99IK Wilske9,90

    MÄN LÄNGD      2017-03-26
1Markus Thorsell -99Råby-Rekarne FIF6,21
2Kristoffer Kold Erlandsen -99KFUM Örebro6,01
3Jimmy Stenström -89SOK Träff5,90

Jimmy Stenström
Markus Thorsell
Kristoffer Kold Erlandsen
   x   558   545     x   557   590
   x   605   621     x     -   608
 601   489   597   582   575     x

    P17 200 M  HEAT 1    2017-03-26
1Lucas Hefte -00Danderyds SK24,52
2Johan Vanerell -00Danderyds SK25,88
3Melker Drackner -01Lidköpings IS27,06

    P17 200 M  HEAT 2    
1Sebastian Norberg -00IFK Lidingö25,51
2Philip Robertsson -01Lidköpings IS26,56
3Chonpakorn Thongbua -01Gefle IF27,14

    P17 200 M  HEAT 3    
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro23,05
2Moi Wirunpan -01Gefle IF24,44
3Karl Hällgren -01KFUM Örebro26,07

    P17 200 M  SAMLAD LISTA    
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro23,05
2Moi Wirunpan -01Gefle IF24,44
3Lucas Hefte -00Danderyds SK24,52
4Sebastian Norberg -00IFK Lidingö25,51
5Johan Vanerell -00Danderyds SK25,88
6Karl Hällgren -01KFUM Örebro26,07
7Philip Robertsson -01Lidköpings IS26,56
8Melker Drackner -01Lidköpings IS27,06
9Chonpakorn Thongbua -01Gefle IF27,14

    P17 60 M HÄCK      2017-03-26
1Philip Stömne -00Valbo AIF8,63
2Melker Drackner -01Lidköpings IS9,65

    P17 STAV      2017-03-26
1Erik Hanell -01KFUM Örebro3,57
2Arvid Askensjö -01IFK Lidingö2,77


Erik Hanell
Arvid Askensjö
277 287 297 357 367
-   -   -   o   xxx
o   -   xx-

    P17 LÄNGD      2017-03-26
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro6,58
2Moi Wirunpan -01Gefle IF6,28
3Amir Musa -01KFUM Örebro5,78
4Hannes Hollstedt -00IFK Kristinehamn5,62
5Leonard Palmér -01Rånäs 4H5,41
6Philip Robertsson -01Lidköpings IS5,31
7Karl Hällgren -01KFUM Örebro5,29
8Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro5,17
9Oscar Persson -01Frövi IK4,98
10Albin Melin -00Katrineholms SK4,98
11Chonpakorn Thongbua -01Gefle IF4,77
12Sebastian Norberg -00IFK Lidingö4,77

Hannes Hollstedt
Moi Wirunpan
Sebastian Norberg
Amir Musa
Karl Hällgren
Chonpakorn Thongbua
Albin Melin
Oscar Persson
Philip Robertsson
Leonard Palmér
Philip Wilhelmsson
Rasmus Hugosson
 549     x   562     x   504     x
   x   611   609   617     x   628
 477   456   459
 578   565     -   556     x     x
 520   497   496   529   504   521
 469   477   456
 498     x     x
 462   494   498
 502     x   508   531     x     x
 532   541   541   535     x     -
 512   514   517   514     x     x
 601   626   658     -   628     -

    P15 200 M  HEAT 1    2017-03-26
1Mert Affan -02Mälarhöjdens IK27,92
2Kalle Einarsson -02Mälarhöjdens IK28,36
3Oliver Smidskog -02Västerås FK29,96

    P15 200 M  HEAT 2    
1David Mörck -02Västerås FK25,82
2Leo Raksany -02Mälarhöjdens IK26,43
3Karl-William Einarson -02Wedevågs IF27,63

    P15 200 M  HEAT 3    
1Julius Mördrup -02IFK Lidingö26,39
2Felix Olofsson -02Mälarhöjdens IK27,14
3Gustav Andersson -02IFK Lidingö28,02

    P15 200 M  HEAT 4    
1Tim Singmandeewised -02Västerås FK24,50
2Frans Ingelstam -02Upsala IF25,17
3Dennis Holmstedt -02IK Westmannia25,38
4Mattias Waernulf -02Västerås FK25,92

    P15 200 M  HEAT 5    
1Oscar Taha -02IFK Lidingö24,02
2Linus Simmerlein -02Huddinge AIS24,50
3Robin Isaksson -02IFK Lidingö24,99
4Anton Runemar -02Täby IS25,01

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Oscar Taha -02IFK Lidingö24,02
2Tim Singmandeewised -02Västerås FK24,50
3Linus Simmerlein -02Huddinge AIS24,50
4Robin Isaksson -02IFK Lidingö24,99
5Anton Runemar -02Täby IS25,01
6Frans Ingelstam -02Upsala IF25,17
7Dennis Holmstedt -02IK Westmannia25,38
8David Mörck -02Västerås FK25,82
9Mattias Waernulf -02Västerås FK25,92
10Julius Mördrup -02IFK Lidingö26,39
11Leo Raksany -02Mälarhöjdens IK26,43
12Felix Olofsson -02Mälarhöjdens IK27,14
13Karl-William Einarson -02Wedevågs IF27,63
14Mert Affan -02Mälarhöjdens IK27,92
15Gustav Andersson -02IFK Lidingö28,02
16Kalle Einarsson -02Mälarhöjdens IK28,36
17Oliver Smidskog -02Västerås FK29,96

    P15 1500 M      2017-03-26
1Julius Mördrup -02IFK Lidingö4.27,33
2Kevin Bodén -02Motala AIF4.29,90
3Wilhelm Bergentz -02Thorengruppen TFC4.31,11
4Rasmus Haak -03Stenungsunds FI4.45,47
5Noha Olsson -02Thorengruppen TFC4.50,77

    P15 60 M HÄCK      2017-03-26
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö9,34
2Måns Boshius -02IFK Lidingö9,46
3David Mörck -02Västerås FK9,67
4Elias Åström -02KFUM Örebro10,45
-Oliver Smidskog -02Västerås FKbröt

    P15 LÄNGD      2017-03-26
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö5,72
2Måns Boshius -02IFK Lidingö5,43
3Leo Raksany -02Mälarhöjdens IK5,35
4Frans Ingelstam -02Upsala IF5,34
5Karl-William Einarson -02Wedevågs IF5,15
6Elias Åström -02KFUM Örebro5,00
7Gabriel Axelsson -02Upsala IF4,99
8Felix Olofsson -02Mälarhöjdens IK4,76
9Kalle Einarsson -02Mälarhöjdens IK4,72
10Gustav Andersson -02IFK Lidingö4,59
11Mert Affan -02Mälarhöjdens IK4,51
12Evald Håkansson -02Karlskoga FIF4,45
13Noha Olsson -02Thorengruppen TFC4,41
14Oliver Smidskog -02Västerås FK4,36
15Gabriel Vigil -02Mälarhöjdens IK4,27

Gabriel Axelsson
Leo Raksany
Oliver Smidskog
Karl-William Einarson
Frans Ingelstam
Robin Isaksson
Elias Åström
Gabriel Vigil
Evald Håkansson
Noha Olsson
Kalle Einarsson
Mert Affan
Gustav Andersson
Felix Olofsson
Måns Boshius
 471   477   472   486   499     x
 528   502   531   518   535     x
 436     x     x
   x   509   505   515     x   502
 317   523   494   509   520   534
 544   572   563   550     -     -
   x   500     x   491     x     x
 427   422   414
   x   445     -
 441   431   435
 472   304     x
 420     x   451
 459     x     x
 476     x     x     x     x     x
 543     x   538     x     x   515

    P14 200 M  HEAT 1    2017-03-26
1Samuel Vinberg -03Upsala IF26,15
2Oliver Rasool -03Mälarhöjdens IK28,86
3Noah Kihlberg -03KFUM Örebro30,62

    P14 200 M  HEAT 2    
1Emil Sörqvist -03Huddinge AIS28,61
2Emil Sandberg -03KFUM Örebro29,16
3Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS29,78
4Pelle Karlsson -03Götlunda IF29,98

    P14 200 M  HEAT 3    
1Maximus Jansson -03IFK Lidingö26,39
2Lowe Appelblad -03IFK Lidingö27,40
3Anton Essén -03IK Orient28,06
-Eemeli Peura -03Upsala IFej start

    P14 200 M  HEAT 4    
1Victor Björk -03IFK Lidingö26,35
2Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF26,91
3Oskari Peura -03Upsala IF27,08
-Ishak Sadek -03Gefle IFDQ linje

    P14 200 M  SAMLAD LISTA    
1Samuel Vinberg -03Upsala IF26,15
2Victor Björk -03IFK Lidingö26,35
3Maximus Jansson -03IFK Lidingö26,39
4Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF26,91
5Oskari Peura -03Upsala IF27,08
6Lowe Appelblad -03IFK Lidingö27,40
7Anton Essén -03IK Orient28,06
8Emil Sörqvist -03Huddinge AIS28,61
9Oliver Rasool -03Mälarhöjdens IK28,86
10Emil Sandberg -03KFUM Örebro29,16
11Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS29,78
12Pelle Karlsson -03Götlunda IF29,98
13Noah Kihlberg -03KFUM Örebro30,62

    P14 60 M HÄCK      2017-03-26
1Oskari Peura -03Upsala IF9,50
2Markus Westh -03Lidköpings IS9,79
3Noah Kihlberg -03KFUM Örebro10,38
4Erik Palmaer -03Turebergs FK10,97

    P14 STAV      2017-03-26
1Joel Bergquist -03Stocksäters IF2,77
2Erik Palmaer -03Turebergs FK2,57


Joel Bergquist
Erik Palmaer
227 237 247 257 267 277 287
-   -   -   -   xxo xo  xxx
o   o   o   o   xxx

    P14 LÄNGD      2017-03-26
1Sture Källström -03Upsala IF5,02
2Samuel Vinberg -03Upsala IF4,94
3Markus Westh -03Lidköpings IS4,71
4Frits Moström -03IF Göta Karlstad4,59
5Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS4,53
6Anton Essén -03IK Orient4,50
7Ludwig Lissgärde -03Täby IS4,50
8Lowe Appelblad -03IFK Lidingö4,44
9Emil Sörqvist -03Huddinge AIS4,35
10Oliver Rasool -03Mälarhöjdens IK4,35
11August Schmidt -03Mälarhöjdens IK3,25

Samuel Vinberg
Frits Moström
Anton Essén
Joakim Hellbratt
Oliver Rasool
Emil Sörqvist
Markus Westh
Lowe Appelblad
Sture Källström
Ludwig Lissgärde
August Schmidt
 476   494   453   478   462   463
 459   452   440   434   445   435
 433   423   446   450     x   409
 448   453   450   437   435   431
 435     x   400
 360   427   435
 469   385   263   399   471   436
 397     x   444   385   411   444
 491   493     x   486   479   502
 434   444   419   450   421     x
   x   317   325

    P13 200 M  HEAT 1    2017-03-26
1Oskar Sandberg -04KFUM Örebro29,96
2Zakis S -04Karlskoga FIF36,17
-Hjalmar Levin -04Täby ISbröt
-Samuel Palmér -04Rånäs 4Hej start

    P13 200 M  HEAT 2    
1Anton Johansson -04IF Göta Karlstad29,84
2Theo Stenborg -04IF Skade30,08
3Max Sundgren -04Täby IS31,33
4Alexander Magnusson -04Tibro AIK33,06

    P13 200 M  HEAT 3    
1Isak Sterner -04Täby IS28,27
2Patrik Pettersson -04Wedevågs IF28,59
3Alvin Bergvall -04IF Åland29,40
-Josef Malcher -04Alunda SKDQ linje

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Isak Sterner -04Täby IS28,27
2Patrik Pettersson -04Wedevågs IF28,59
3Alvin Bergvall -04IF Åland29,40
4Anton Johansson -04IF Göta Karlstad29,84
5Oskar Sandberg -04KFUM Örebro29,96
6Theo Stenborg -04IF Skade30,08
7Max Sundgren -04Täby IS31,33
8Alexander Magnusson -04Tibro AIK33,06
9Zakis S -04Karlskoga FIF36,17

    P13 60 M HÄCK  HEAT 1    2017-03-26
1Max Sundgren -04Täby IS11,50
2Hjalmar Levin -04Täby IS13,18
3Zakis S -04Karlskoga FIF13,56

    P13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI9,72
2Ludwig Jaasund -04Västerås FK9,83
3Isak Sterner -04Täby IS9,99
4Izak Warma -04Tjalve IF11,24
5Josef Malcher -04Alunda SK11,49
6Patrik Pettersson -04Wedevågs IF11,80

    P13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI9,72
2Ludwig Jaasund -04Västerås FK9,83
3Isak Sterner -04Täby IS9,99
4Izak Warma -04Tjalve IF11,24
5Josef Malcher -04Alunda SK11,49
6Max Sundgren -04Täby IS11,50
7Patrik Pettersson -04Wedevågs IF11,80
8Hjalmar Levin -04Täby IS13,18
9Zakis S -04Karlskoga FIF13,56

    P13 STAV      2017-03-26
1Max Sundgren -04Täby IS2,07
2Theo Stenborg -04IF Skade1,97
3Hjalmar Levin -04Täby IS1,57


Hjalmar Levin
Theo Stenborg
Max Sundgren
157 167 177 187 197 207 217
o   xxx
o   o   o   o   xxo xxx
o   xo  o   xo  xo  xxo xxx

    P13 LÄNGD ZON      2017-03-26
1Ludwig Jaasund -04Västerås FK5,14
2Isak Sterner -04Täby IS5,02
3Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI4,78
4Alvin Bergvall -04IF Åland4,53
5Anton Johansson -04IF Göta Karlstad4,42
6Samuel Palmér -04Rånäs 4H4,37
7Oskar Sandberg -04KFUM Örebro4,34
8Max Sundgren -04Täby IS4,34
9Josef Malcher -04Alunda SK4,18
10Theo Stenborg -04IF Skade4,13
11Izak Warma -04Tjalve IF4,02
12David Kjellström -04KFUM Örebro4,01
13Oscar Johnsson -04KFUM Örebro3,77
14Hjalmar Levin -04Täby IS3,77
15Zakis S -04Karlskoga FIF3,38

Alvin Bergvall
Izak Warma
Isak Sterner
Anton Johansson
Oskar Sandberg
Zakis S
David Kjellström
Casper Bergstrand
Ludwig Jaasund
Samuel Palmér
Oscar Johnsson
Theo Stenborg
Max Sundgren
Hjalmar Levin
Josef Malcher
 427   443   453   445   446   445
   x   402   281
 502   486     x     x   477     -
 442   385   434     x   406   360
 403   434   419   405   408   429
 312   318   338
 401   383   367
 478   432   465   442     x     x
 514   499   474   479   477   465
 434   426   431     x   421   437
 362   377   339
 411   413   389
 420   395   434   411   405   417
 377   351   356
 418   407   413

    P12 200 M  HEAT 1    2017-03-26
1Viktor Anheim -05Täby IS32,09
2Wilmer Daleskog -05KFUM Örebro32,19
-Léon Hed -05Eskilstuna FIej start

    P12 200 M  HEAT 2    
1Hampus Wiborg -05KFUM Örebro32,01
2Anton Eklind -05KFUM Örebro32,52
3Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF33,38

    P12 200 M  HEAT 3    
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro30,80
2Zeb Dahl -05Upsala IF31,43
3Viggo Stridh -05Täby IS31,83
4Marcus Barboza -05Väsby IK32,62

    P12 200 M  HEAT 4    
1Victor Törnström -05Danderyds SK28,60
2Joel Enander -05Täby IS28,63
3Adrian Holma -05Täby IS29,80
4Albin Edgert -05Täby IS31,37

    P12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Victor Törnström -05Danderyds SK28,60
2Joel Enander -05Täby IS28,63
3Adrian Holma -05Täby IS29,80
4Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro30,80
5Albin Edgert -05Täby IS31,37
6Zeb Dahl -05Upsala IF31,43
7Viggo Stridh -05Täby IS31,83
8Hampus Wiborg -05KFUM Örebro32,01
9Viktor Anheim -05Täby IS32,09
10Wilmer Daleskog -05KFUM Örebro32,19
11Anton Eklind -05KFUM Örebro32,52
12Marcus Barboza -05Väsby IK32,62
13Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF33,38

    P12 60 M HÄCK  HEAT 1    2017-03-26
1Wilmer Daleskog -05KFUM Örebro12,05
2Anton Eklind -05KFUM Örebro12,46
3Eddie Edvinsson -05Mariestads AIF12,59
4Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF12,93
5Marcus Barboza -05Väsby IK12,99
6Viktor Anheim -05Täby IS13,03
7Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF16,07

    P12 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Joel Enander -05Täby IS10,58
2Victor Törnström -05Danderyds SK11,50
3Albin Edgert -05Täby IS11,81
4Filip Larsson -05Lidköpings IS11,87
5Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK12,50
6William Klacksell -05Råby-Rekarne FIF12,87
7Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro12,90
8Daniel Kindvall -05Fjugesta IF12,94

    P12 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Joel Enander -05Täby IS10,58
2Victor Törnström -05Danderyds SK11,50
3Albin Edgert -05Täby IS11,81
4Filip Larsson -05Lidköpings IS11,87
5Wilmer Daleskog -05KFUM Örebro12,05
6Anton Eklind -05KFUM Örebro12,46
7Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK12,50
8Eddie Edvinsson -05Mariestads AIF12,59
9William Klacksell -05Råby-Rekarne FIF12,87
10Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro12,90
11Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF12,93
12Daniel Kindvall -05Fjugesta IF12,94
13Marcus Barboza -05Väsby IK12,99
14Viktor Anheim -05Täby IS13,03
15Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF16,07

    P12 LÄNGD ZON      2017-03-26
1Gabriel Dag -05Västerås FK4,77
2Adrian Holma -05Täby IS4,71
3Joel Enander -05Täby IS4,61
4Victor Törnström -05Danderyds SK4,46
5William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF4,39
6Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK4,16
7Eddie Edvinsson -05Mariestads AIF4,09
8Anton Eklind -05KFUM Örebro4,06
9Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro4,01
10Filip Larsson -05Lidköpings IS4,01
11Zeb Dahl -05Upsala IF3,94
12Erik Fogdeson -05Tjalve IF3,90
13Hampus Wiborg -05KFUM Örebro3,85
14Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF3,78
15Léon Hed -05Eskilstuna FI3,74
16Albin Edgert -05Täby IS3,73
17Viggo Stridh -05Täby IS3,73
18Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro3,65
19Jacob Nilsson -05Väsby IK3,64
20Daniel Kindvall -05Fjugesta IF3,62
21Marcus Barboza -05Väsby IK3,62
22Neo Liewendahl -05IF Åland3,49
23Johan Runesson -05Fjugesta IF3,36
24William Klacksell -05Råby-Rekarne FIF3,35
25Robin Ringström -05KFUM Örebro3,28
26Viktor Anheim -05Täby IS3,26

Hampus Wiborg
Filip Knochenhauer
Gabriel Dag
Eddie Edvinsson
Tim Wigh-Dahlgren
Léon Hed
Viktor Anheim
Zeb Dahl
Neo Liewendahl
William Brändeborn
Robin Ringström
Nikolaj Jakshöj
William Klacksell
Filip Larsson
Erik Fogdeson
Adrian Holma
Marcus Barboza
Albin Edgert
Viggo Stridh
Johan Runesson
Anton Eklind
Victor Törnström
Daniel Kindvall
Jacob Nilsson
Albin Gyhlenius
Joel Enander
 371   374   385
 393   385   401
 440   448   454   448   455   477
 404   400   403   409   392     x
 369   370   378
 314   374   362
 326   299   318
   x   374   394
 335   335   349
 432   424   419   433   420   439
 299   306   328
 406   410   399   413   316   416
   x   335     -
 334   401   393
 390     x   278
 443   426   296   454   433   471
 362   296   341
 363   372   373
   x   373   364
 322   336   324
 395   406   384   402   390   389
 422   430   432   446   437   446
 336   362   354
 364   348   350
 339   347   365
   x     x   424     x   452   461

    P11 200 M  HEAT 1    2017-03-26
1Filip Eriksson -06IFK Lidingö30,62
2Rasmus Karlsson -06IF Göta Karlstad33,43
3Erik Hagman -06Väsby IK33,50

    P11 200 M  HEAT 2    
1Oscar Pettersson -06IFK Lidingö32,64
2Oscar Björkman -06Väsby IK35,66
-Leo Nilsson -06IF Göta Karlstadej start

    P11 200 M  HEAT 3    
1Olle Hart -06IFK Lidingö31,51
2Leon Borgedahl -06Täby IS31,89
3Ludvig Haag -06IFK Lidingö33,74
4David Jonhed -06IF Göta Karlstad40,93

    P11 200 M  HEAT 4    
1Liam Lundberg -06Tibro AIK30,98
2Jakob Alpen -06IFK Lidingö33,83
3Kim Wingren -06Bromma IF35,54
4Ion Strandberg -06Bromma IF45,65

    P11 200 M  HEAT 5    
1Oskar Sterner -06Täby IS32,36
2Melvin Stenvall -06AIK33,39
3Benjamin Bodin -06Säters IF39,03
-Hugo Bergendorff -06IFK Lidingöej start

    P11 200 M  HEAT 6    
1Oskar Landberg -06IFK Lidingö29,80
2Elton Holmberg -06IF Göta Karlstad32,32
3Filip Olsson -06Bromma IF32,91
4Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC33,51

    P11 200 M  HEAT 7    
1Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC31,42
2Hampus Englund -06IFK Lidingö32,13
3Jon Joelsson -06KFUM Örebro32,82
4Dino Wallin -06AIK32,93

    P11 200 M  HEAT 8    
1Sigge Bergentz -06Thorengruppen TFC29,03
2John Bäck -06Turebergs FK30,14
3Albin Örnborg -06IF Rigor30,18
4Vilhelm Psilander -06IFK Lidingö31,09

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Sigge Bergentz -06Thorengruppen TFC29,03
2Oskar Landberg -06IFK Lidingö29,80
3John Bäck -06Turebergs FK30,14
4Albin Örnborg -06IF Rigor30,18
5Filip Eriksson -06IFK Lidingö30,62
6Liam Lundberg -06Tibro AIK30,98
7Vilhelm Psilander -06IFK Lidingö31,09
8Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC31,42
9Olle Hart -06IFK Lidingö31,51
10Leon Borgedahl -06Täby IS31,89
11Hampus Englund -06IFK Lidingö32,13
12Elton Holmberg -06IF Göta Karlstad32,32
13Oskar Sterner -06Täby IS32,36
14Oscar Pettersson -06IFK Lidingö32,64
15Jon Joelsson -06KFUM Örebro32,82
16Filip Olsson -06Bromma IF32,91
17Dino Wallin -06AIK32,93
18Melvin Stenvall -06AIK33,39
19Rasmus Karlsson -06IF Göta Karlstad33,43
20Erik Hagman -06Väsby IK33,50
21Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC33,51
22Ludvig Haag -06IFK Lidingö33,74
23Jakob Alpen -06IFK Lidingö33,83
24Kim Wingren -06Bromma IF35,54
25Oscar Björkman -06Väsby IK35,66
26Benjamin Bodin -06Säters IF39,03
27David Jonhed -06IF Göta Karlstad40,93
28Ion Strandberg -06Bromma IF45,65

    P11 60 M HÄCK  HEAT 1    2017-03-26
1Liam Lundberg -06Tibro AIK11,24
2Jakob Alpen -06IFK Lidingö12,15
3August Haag -06IFK Lidingö12,22
4Liam Haili -06Wedevågs IF12,26
5Edvin Waessmann -06IFK Lidingö14,24

    P11 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Julius Wiklund -06IK Wilske10,91
2Filip Jonsson -06Bohus IF11,01
3Erik Hagman -06Väsby IK11,47
4Olle Hart -06IFK Lidingö11,49
5Simon Gerdin -06IF Göta Karlstad11,61
6Måns Sundell -06IF Göta Karlstad12,46
7Martin Tunelli -06IFK Lidingö12,71
8Leo Nilsson -06IF Göta Karlstad14,51

    P11 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Isak Andersson -06Bohus IF10,47
2Filip Olsson -06Bromma IF10,48
3Oskar Sterner -06Täby IS10,61
4Max Holm -06Råby-Rekarne FIF10,87
5Oscar Pettersson -06IFK Lidingö10,93
6Leon Borgedahl -06Täby IS10,96
7Hugo Bergendorff -06IFK Lidingö11,07
8Dino Wallin -06AIK13,24

    P11 60 M HÄCK  HEAT 4    
1Albin Örnborg -06IF Rigor9,92
2Edvin Sidwall -06Täby IS10,42
3John Bäck -06Turebergs FK10,60
4Oskar Landberg -06IFK Lidingö10,76
5Melker Jensfelt -06Malmö AI10,77
6Filip Eriksson -06IFK Lidingö12,00
7Elton Holmberg -06IF Göta Karlstad12,19
-Elliot Karlsson -06Bohus IFej start

    P11 60 M HÄCK  HEAT 5    
1Kim Wingren -06Bromma IF11,99
2Ville Bjuremar -06KFUM Örebro12,09
3Lucas Asplund -06KFUM Örebro12,93
4Ion Strandberg -06Bromma IF14,01

    P11 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Albin Örnborg -06IF Rigor9,92
2Edvin Sidwall -06Täby IS10,42
3Isak Andersson -06Bohus IF10,47
4Filip Olsson -06Bromma IF10,48
5John Bäck -06Turebergs FK10,60
6Oskar Sterner -06Täby IS10,61
7Oskar Landberg -06IFK Lidingö10,76
8Melker Jensfelt -06Malmö AI10,77
9Max Holm -06Råby-Rekarne FIF10,87
10Julius Wiklund -06IK Wilske10,91
11Oscar Pettersson -06IFK Lidingö10,93
12Leon Borgedahl -06Täby IS10,96
13Filip Jonsson -06Bohus IF11,01
14Hugo Bergendorff -06IFK Lidingö11,07
15Liam Lundberg -06Tibro AIK11,24
16Erik Hagman -06Väsby IK11,47
17Olle Hart -06IFK Lidingö11,49
18Simon Gerdin -06IF Göta Karlstad11,61
19Kim Wingren -06Bromma IF11,99
20Filip Eriksson -06IFK Lidingö12,00
21Ville Bjuremar -06KFUM Örebro12,09
22Jakob Alpen -06IFK Lidingö12,15
23Elton Holmberg -06IF Göta Karlstad12,19
24August Haag -06IFK Lidingö12,22
25Liam Haili -06Wedevågs IF12,26
26Måns Sundell -06IF Göta Karlstad12,46
27Martin Tunelli -06IFK Lidingö12,71
28Lucas Asplund -06KFUM Örebro12,93
29Dino Wallin -06AIK13,24
30Ion Strandberg -06Bromma IF14,01
31Edvin Waessmann -06IFK Lidingö14,24
32Leo Nilsson -06IF Göta Karlstad14,51

    P11 LÄNGD ZON pool 1      2017-03-26
1Elliot Karlsson -06Bohus IF4,68
2Hampus Hillding -06KFUM Örebro4,50
3Isak Andersson -06Bohus IF4,16
4Filip Jonsson -06Bohus IF4,11
5Julius Wiklund -06IK Wilske4,07
6Filip Olsson -06Bromma IF4,01
7Kim Wingren -06Bromma IF3,90
8Jon Joelsson -06KFUM Örebro3,84
9Melvin Stenvall -06AIK3,64
10Simon Gerdin -06IF Göta Karlstad3,55
11Rasmus Karlsson -06IF Göta Karlstad3,51
12Elton Holmberg -06IF Göta Karlstad3,37
13Måns Sundell -06IF Göta Karlstad3,18
14Isak Skogwik -06Fjugesta IF3,12
15Ville Bjuremar -06KFUM Örebro3,10
16Lucas Asplund -06KFUM Örebro2,96
17Ion Strandberg -06Bromma IF2,72
18Leo Nilsson -06IF Göta Karlstad2,69
19David Jonhed -06IF Göta Karlstad2,24

Rasmus Karlsson
Julius Wiklund
David Jonhed
Jon Joelsson
Ville Bjuremar
Ion Strandberg
Simon Gerdin
Isak Skogwik
Filip Jonsson
Melvin Stenvall
Elliot Karlsson
Lucas Asplund
Kim Wingren
Elton Holmberg
Isak Andersson
Hampus Hillding
Leo Nilsson
Filip Olsson
Måns Sundell
 351   335   351
 390   394   407
 224   203   218
 357   377   384
 308   310   308
 272     x   266
 355   331   314
 291   312   291
 411   391   375   369     -   371
 364   341   358
 445   447   421   451   467   468
 292   296   296
 361   347   390
 331   337   328
 416   411   398   404   410   415
 434   426   429     x   450   448
   x   269   228
 397   401   387
 318   297     x

    P11 LÄNGD ZON pool 2      2017-03-26
1Melker Jensfelt -06Malmö AI4,47
2Albin Örnborg -06IF Rigor4,44
3John Bäck -06Turebergs FK4,24
4Oskar Landberg -06IFK Lidingö4,16
5Leon Borgedahl -06Täby IS4,08
6Liam Lundberg -06Tibro AIK4,05
7Hugo Bergendorff -06IFK Lidingö3,89
8Max Holm -06Råby-Rekarne FIF3,78
9Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF3,73
10Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC3,61
11Oskar Sterner -06Täby IS3,57
12Liam Haili -06Wedevågs IF3,50
13Erik Hagman -06Väsby IK3,47
14Ludvig Haag -06IFK Lidingö3,43
15Arvid Ygeby -06Upsala IF3,39
16August Haag -06IFK Lidingö3,33
17Edvin Waessmann -06IFK Lidingö3,23
18Oscar Pettersson -06IFK Lidingö3,16
19Benjamin Bodin -06Säters IF2,95
20Olle Persson -06Stocksäters IF2,74
21Edvin Sidwall -06Täby IS2,10

August Haag
Albin Örnborg
Viggo Olsson
Leon Borgedahl
Liam Haili
Oskar Landberg
Neo Jansson
Hugo Bergendorff
Arvid Ygeby
John Bäck
Benjamin Bodin
Oscar Pettersson
Edvin Sidwall
Oskar Sterner
Erik Hagman
Ludvig Haag
Melker Jensfelt
Max Holm
Liam Lundberg
Olle Persson
Edvin Waessmann
 333     x   324
 395   406   421   444   437     x
 361   341   340
 362   408   398
 333   350   335
 409   416   401   398     x     x
 362   355   373
   x   373   389
 339   317   315
 419   421   393   424   419   411
 295   285   293
 316     x   313
   x   210     x
 357   302   338
 319   347   332
 343   330   256
 420   423   416   198   430   447
 378   365   378
 382   366   405
 257   274   252
 323     x   312

    P10 200 M  HEAT 1    2017-03-26
1Joel Ahlsson -07Stocksäters IF32,03
2Elliot Borgedahl -07Täby IS33,20
3Sigvard Einarson -07Wedevågs IF35,82

    P10 200 M  HEAT 2    
1Gustav Palmaer -07Turebergs FK33,06
2Vincent Ekberg -07Täby IS36,04
3Ludvig Höglund -07Upsala IF36,11
4Jonathan Danielsson -07Säters IF42,90

    P10 200 M  HEAT 3    
1Leo Papinski -07Täby IS31,75
2Olle Willner -07Mälarhöjdens IK33,08
3Hugo Skagerlund -07Mälarhöjdens IK34,13
4Svante Lilja -07Täby IS34,33

    P10 200 M  HEAT 4    
1Svante Widlund -07KFUM Örebro32,93
2Svante Gustafsson -08KFUM Örebro33,77
3Albin Wallgren -07Åsbro GoIF35,27
4Hugo Rietz -07Täby IS37,48

    P10 200 M  HEAT 5    
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta31,93
2Edvin Örnborg -08IF Rigor33,44
3Hanad Afrah -07IF Göta Karlstad33,70
4Enzo Averling -07Täby IS36,04

    P10 200 M  HEAT 6    
1Isak Aren -07Eskilstuna FI30,60
2Jacob Rune -07Täby IS31,03
3Simon Lindström -07Turebergs FK31,89
4Xanthos S -07Karlskoga FIF31,96

    P10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Isak Aren -07Eskilstuna FI30,60
2Jacob Rune -07Täby IS31,03
3Leo Papinski -07Täby IS31,75
4Simon Lindström -07Turebergs FK31,89
5Kevin Sjöström -07IFK Märsta31,93
6Xanthos S -07Karlskoga FIF31,96
7Joel Ahlsson -07Stocksäters IF32,03
8Svante Widlund -07KFUM Örebro32,93
9Gustav Palmaer -07Turebergs FK33,06
10Olle Willner -07Mälarhöjdens IK33,08
11Elliot Borgedahl -07Täby IS33,20
12Edvin Örnborg -08IF Rigor33,44
13Hanad Afrah -07IF Göta Karlstad33,70
14Svante Gustafsson -08KFUM Örebro33,77
15Hugo Skagerlund -07Mälarhöjdens IK34,13
16Svante Lilja -07Täby IS34,33
17Albin Wallgren -07Åsbro GoIF35,27
18Sigvard Einarson -07Wedevågs IF35,82
19Vincent Ekberg -07Täby IS36,04
20Enzo Averling -07Täby IS36,04
21Ludvig Höglund -07Upsala IF36,11
22Hugo Rietz -07Täby IS37,48
23Jonathan Danielsson -07Säters IF42,90

    P10 60 M HÄCK  HEAT 1    2017-03-26
1Hugo Skagerlund -07Mälarhöjdens IK11,65
2Sigvard Einarson -07Wedevågs IF11,87
3Vilgot Treskog -07Täby IS12,91
4Hugo Rietz -07Täby IS14,54
5Oskar Haak -07Stenungsunds FI15,34

    P10 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Simon Lindström -07Turebergs FK11,33
2Enzo Averling -07Täby IS12,67
3Vincent Ekberg -07Täby IS12,95
4Svante Lilja -07Täby IS13,00
5Kasper Jakshöj -07Väsby IK13,25
6Albin Wallgren -07Åsbro GoIF13,45
7Sebastian Norlander -07KFUM Örebro13,63

    P10 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,89
2Jacob Rune -07Täby IS10,95
3Gustav Palmaer -07Turebergs FK11,84
4Isak Aren -07Eskilstuna FI11,92
5Leo Papinski -07Täby IS12,02
6Elliot Borgedahl -07Täby IS12,19
7Xanthos S -07Karlskoga FIF12,68
-Olle Willner -07Mälarhöjdens IKej start

    P10 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,89
2Jacob Rune -07Täby IS10,95
3Simon Lindström -07Turebergs FK11,33
4Hugo Skagerlund -07Mälarhöjdens IK11,65
5Gustav Palmaer -07Turebergs FK11,84
6Sigvard Einarson -07Wedevågs IF11,87
7Isak Aren -07Eskilstuna FI11,92
8Leo Papinski -07Täby IS12,02
9Elliot Borgedahl -07Täby IS12,19
10Enzo Averling -07Täby IS12,67
11Xanthos S -07Karlskoga FIF12,68
12Vilgot Treskog -07Täby IS12,91
13Vincent Ekberg -07Täby IS12,95
14Svante Lilja -07Täby IS13,00
15Kasper Jakshöj -07Väsby IK13,25
16Albin Wallgren -07Åsbro GoIF13,45
17Sebastian Norlander -07KFUM Örebro13,63
18Hugo Rietz -07Täby IS14,54
19Oskar Haak -07Stenungsunds FI15,34

    P10 LÄNGD ZON      2017-03-26
1Isak Aren -07Eskilstuna FI4,29
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta4,10
3Simon Lindström -07Turebergs FK4,04
4Jacob Rune -07Täby IS3,91
5Xanthos S -07Karlskoga FIF3,84
6Leo Papinski -07Täby IS3,81
7Olle Willner -07Mälarhöjdens IK3,59
8Vilgot Treskog -07Täby IS3,54
9Sigvard Einarson -07Wedevågs IF3,46
10Elliot Borgedahl -07Täby IS3,37
11Hanad Afrah -07IF Göta Karlstad3,22
12Sebastian Norlander -07KFUM Örebro3,21
13Vincent Ekberg -07Täby IS3,18
14Kasper Jakshöj -07Väsby IK3,02
15Enzo Averling -07Täby IS3,01
16Hugo Rietz -07Täby IS2,99
17Svante Lilja -07Täby IS2,94
18Albin Wallgren -07Åsbro GoIF2,84
19Jonathan Danielsson -07Säters IF2,69
20Gustav Bitting -07KFUM Örebro2,51
21Oskar Haak -07Stenungsunds FI2,43

Isak Aren
Oskar Haak
Jonathan Danielsson
Vilgot Treskog
Enzo Averling
Sigvard Einarson
Elliot Borgedahl
Kasper Jakshöj
Sebastian Norlander
Olle Willner
Leo Papinski
Hugo Rietz
Hanad Afrah
Jacob Rune
Simon Lindström
Kevin Sjöström
Albin Wallgren
Vincent Ekberg
Gustav Bitting
Xanthos S
Svante Lilja
 429   420   412   418   403   412
 229   218   243
 269   245   239
 354   312   317     x   350     x
 300   301   293
 346     x   339
 330     x   337
   x   292   302
 317   321   301
 359   328   327   345   351   334
 381     x   364   349   348     x
 275   299   278
 322   317   282
 391   390   387   373   373   382
 385   380   389   373   381   404
 384   398   404   399   410     x
 274   270   284
 313   318     x
 251   237     -
 362   375   379   363   374   384
 285   294   247

    P9 60 M HÄCK  HEAT 1    2017-03-26
1Olle Ekengren -08Bålsta IK13,20
2Sture Eriksson -09Stocksäters IF13,99
3David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF14,06
4Emil Sundberg -08Väsby IK14,10

    P9 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Edvin Örnborg -08IF Rigor12,01
2William Daun -09Katrineholms SK12,27
3Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro13,13
4Ivar Olsson -09Bromma IF13,30
5Fergus Hagström -09Säters IF13,61
6Axel Hagman -08Väsby IK14,43
7Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI14,52

    P9 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Edvin Örnborg -08IF Rigor12,01
2William Daun -09Katrineholms SK12,27
3Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro13,13
4Olle Ekengren -08Bålsta IK13,20
5Ivar Olsson -09Bromma IF13,30
6Fergus Hagström -09Säters IF13,61
7Sture Eriksson -09Stocksäters IF13,99
8David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF14,06
9Emil Sundberg -08Väsby IK14,10
10Axel Hagman -08Väsby IK14,43
11Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI14,52

    P9 LÄNGD ZON      2017-03-26
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro3,77
2Edvin Örnborg -08IF Rigor3,58
3Svante Gustafsson -08KFUM Örebro3,47
4William Daun -09Katrineholms SK3,44
5Olle Elofsson -08Fjugesta IF3,37
6Ivar Olsson -09Bromma IF3,36
7Isak Larsson -08Thorengruppen TFC3,20
8Erik Eisler -08Åsbro GoIF3,05
9Olle Ekengren -08Bålsta IK3,02
10Emil Sundberg -08Väsby IK2,98
11Fergus Hagström -09Säters IF2,96
12Arvid Lifgren -09Stocksäters IF2,88
13Oliver Runestav -09KFUM Örebro2,77
14Axel Hagman -08Väsby IK2,76
15Alfons Isaksson -08KFUM Örebro2,70
16Alvin Fohlén Gladh -08Trollhättans FIK2,65
17Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF2,63
18Samuel Skogwik -08Fjugesta IF2,62
19Sture Eriksson -09Stocksäters IF2,60
20Alex Nordh -09KFUM Örebro2,56
21Albin Strååth -09KFUM Örebro2,51
22David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF2,47
23Ludwig Gustafsson -08KFUM Örebro2,39
24Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI2,33
25Melker Mangnäs -09KFUM Örebro2,27
26Lukas Haraldsson -09Alunda SK2,14
27Elias Skogwik -09Fjugesta IF1,90

Isak Larsson
Erik Eisler
Samuel Skogwik
Noah Karlsson Hjortborg
Arvid Lifgren
Fergus Hagström
Olle Ekengren
Elias Skogwik
Emil Sundberg
Oliver Runestav
Olle Elofsson
Alex Nordh
William Daun
Edvin Wallgren
Axel Hagman
Melker Mangnäs
Svante Gustafsson
Ludwig Gustafsson
Sture Eriksson
David Wigh-Dahlgren
Alfons Isaksson
Lukas Haraldsson
Ivar Olsson
Albin Strååth
Alvin Fohlén Gladh
Edvin Örnborg
Benjamin Blomqvist
 320     x   289   247   315   297
 286     x   305   302     x     x
 262   255   239
 361   377   365   353   372   368
 287   280   288
 296   260     x
 283   302   301
 190   164   165
 287   286   298
 270   267   277
 337   330   321   321   328   322
 251   256   254
 344   327   225     x   324   334
 263   251   252
   x   276   267
 227   139   215
 338   322   332   347   336   334
 239   217     x
 235   235   260
 247   247   238
 260   270   269
 182   214   178
 329   306     x   295   336   318
 237   251   236
 254   265   261
 340   333     x   297     x   358
 220   233   228

    MVET 3000 M      2017-03-26
1Elias Zika -81IF Start9.53,57
2Arturs Steinbergs -74KFUM Örebro9.59,66
3Marcus Höglund -76Uppsala LK10.02,68
4Karl-Martin Nordling -77IF Göta Karlstad10.18,06
5Patrik Karlsson -62Team Skavsåret IF10.23,70
6Håkan Jonsson -74IFK Kristinehamn10.33,14
7Jonas Janegren -79IF Start11.13,85
8Örjan Carlborg -72Upsala IF11.15,63
9Tauno Mertala -53IF Start11.29,76

    MVET 60 M HÄCK      2017-03-26
1Jan Dahl -63Upsala IF13,32M50
2Björn Oback -44IFK Tumba13,43M70

    MVET STAV      2017-03-26
1Joakim Larsson -72Västerås FK2,87
2Jan Skagerlund -72Mälarhöjdens IK2,57


Joakim Larsson
Jan Skagerlund
237 247 257 267 277 287 297
o   o   o   o   xo  xxo xxx
xo  -   o   xxx

    MVET LÄNGD      2017-03-26
1Anders Bäckman -71Danderyds SK5,31
2Jan Dahl -63Upsala IF4,17

Jan Dahl
Anders Bäckman
   x     x   417     x     x     x
   x   463   486   510   531   528

    KVINNOR 3000 M      2017-03-26
1Mikaela Kemppi -73Örebro AIK10.18,22
2Aleksandra Gustavsson -97Lidköpings IS11.26,30
3Ida Kellström -97Roma IF11.42,17
4Emma Jansson -98IK Westmannia12.31,52
5Cornelia Storm-Karlén -99IF Hagen13.33,95

    KVINNOR HÖJD      2017-03-26
1Johanna Pettersson -94KFUM Örebro1,58
2Hanna Olsson -99Säffle FIK1,44


Hanna Olsson
Johanna Pettersson
130 135 140 144 148 152 155 158 160
-   o   o   xxo xxx
-   -   xo  o   xo  o   xxo xxo xxx

    KVINNOR KULA      2017-03-26
1Nathalie Welander -90Tibro AIK9,86

Nathalie Welander
 958   986     x     x   933   950

    F17 200 M  HEAT 1    2017-03-26
1Alva Kujic -01KFUM Örebro28,33
2Lisa Msoffe Kumlin -01Stocksäters IF30,23
3Emma Eriksson -01Upsala IF30,34

    F17 200 M  HEAT 2    
1Hanna Enlund -01AIK26,38
2Moa Eklundh -01KFUM Örebro26,60
3Moa Sellergren -01IFK Lidingö28,81
4Fanny Wallden -01IFK Lidingö29,15

    F17 200 M  SAMLAD LISTA    
1Hanna Enlund -01AIK26,38
2Moa Eklundh -01KFUM Örebro26,60
3Alva Kujic -01KFUM Örebro28,33
4Moa Sellergren -01IFK Lidingö28,81
5Fanny Wallden -01IFK Lidingö29,15
6Lisa Msoffe Kumlin -01Stocksäters IF30,23
7Emma Eriksson -01Upsala IF30,34

    F17 1500 M + F15 HEAT 1      2017-03-26
1Ebba Berglin -01KA2 IF4.55,64F17
2Amanda Olsson -03Säffle FIK4.55,96F15
3Johanna Mickels -02Eskilstuna FI4.56,24F15
4Alma Holmberg -02IFK Lidingö5.04,16F15
5Emelie Eriksson -00Stora Skedvi IK5.06,58F17
6Linnea Svensson -03Tjalve IF5.10,00F15
7Carolina Larson -02IFK Lidingö5.15,57F15
8Kajsa Kassman -02IK Akele5.30,27F15

    F17 60 M HÄCK      2017-03-26
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,23
2Fanny Wallden -01IFK Lidingö10,78
3AnnaSara Tunelli -01IFK Lidingö11,33

    F17 HÖJD      2017-03-26
1Emmy Pettersson -01Katrineholms SK1,52
2Amanda Nilsson -01KFUM Arvika1,48
3Kajsa Jansson -00IK Westmannia1,44


Kajsa Jansson
Emmy Pettersson
Amanda Nilsson
130 135 140 144 148 152 155
-   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   xo  xo  xxx
-   -   -   o   xxo xxx

    F17 KULA 3,0      2017-03-26
1Lina Larsson -00Säters IF11,53
2Linnéa Bodin -00KFUM Örebro11,10
3Ebba Löfholm -00KFUM Örebro9,97
4Kajsa Jansson -00IK Westmannia9,43
5Tova Holmberg -01Lidköpings IS8,91
6Elsa Gertsson -01Tibro AIK7,96
7Elin Bäckström -01IF Skade7,88

Elin Bäckström
Kajsa Jansson
Linnéa Bodin
Tova Holmberg
Ebba Löfholm
Elsa Gertsson
Lina Larsson
 738   788   771   767   756   775
 943     x     x   921     x     x
1093     x  1110     x  1091     x
 891   866   875   821   868   758
   x   951     x   894   940   997
 725   796   726   594   683   658
1104  1122  1024  1153  1086  1044

    F17 ÅLAND 200 M      2017-03-26
1Ebba Koskinen -00IF Åland27,95
2Emma Sjuls -98IF Åland31,06
3Engla Liewendahl -04IF Åland31,38

    F15 200 M  HEAT 1    2017-03-26
1Lovisa Elm -02Upsala IF30,73
2Inga Willner -02Mälarhöjdens IK30,84
3Zilan Taifun -02Upsala IF32,92

    F15 200 M  HEAT 2    
1Alma Holmberg -02IFK Lidingö29,20
2Tilda Elmersjö -02Upsala IF30,30
3Tilde Axelid -02Upsala IF30,79
4Maja Bjurman -02Thorengruppen TFC31,69

    F15 200 M  HEAT 3    
1Emelie Frohm Hoppeler -02Mälarhöjdens IK28,94
2Carolina Larson -02IFK Lidingö30,45
3Emma Dahlin -02Upsala IF31,25
4Ebba Fock -02Upsala IF32,05

    F15 200 M  HEAT 4    
1Maja Persson -02Stocksäters IF29,96
2Hannah Eriksson -02Thorengruppen TFC31,13
3Cecilia Andersson -02Upsala IF31,82
4Andrea Åstrand -02Upsala IF34,13

    F15 200 M  HEAT 5    
1Julia Widén -02Glanshammars IF29,05
2Lisa Holmberg -02Lidköpings IS29,54
3Matilda Eklind -02KFUM Örebro29,84
-Tyra Morell -02Upsala IFej start

    F15 200 M  HEAT 6    
1Elise Legzdins -02Mälarhöjdens IK26,38
2Klara Frih -02Åsbro GoIF26,53
3Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö27,16
4Tyra Landin -02Västerås FK28,02

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Elise Legzdins -02Mälarhöjdens IK26,38
2Klara Frih -02Åsbro GoIF26,53
3Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö27,16
4Tyra Landin -02Västerås FK28,02
5Emelie Frohm Hoppeler -02Mälarhöjdens IK28,94
6Julia Widén -02Glanshammars IF29,05
7Alma Holmberg -02IFK Lidingö29,20
8Lisa Holmberg -02Lidköpings IS29,54
9Matilda Eklind -02KFUM Örebro29,84
10Maja Persson -02Stocksäters IF29,96
11Tilda Elmersjö -02Upsala IF30,30
12Carolina Larson -02IFK Lidingö30,45
13Lovisa Elm -02Upsala IF30,73
14Tilde Axelid -02Upsala IF30,79
15Inga Willner -02Mälarhöjdens IK30,84
16Hannah Eriksson -02Thorengruppen TFC31,13
17Emma Dahlin -02Upsala IF31,25
18Maja Bjurman -02Thorengruppen TFC31,69
19Cecilia Andersson -02Upsala IF31,82
20Ebba Fock -02Upsala IF32,05
21Zilan Taifun -02Upsala IF32,92
22Andrea Åstrand -02Upsala IF34,13

    F15 1500 M HEAT 2      2017-03-26
1Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade5.13,96
2Maja Björnsson -03Upsala IF5.26,16
3Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF5.42,97
4Ebba Fock -02Upsala IF5.55,48
5Hedvig Ström -04IF Skade5.57,25
6Anna Rettig -02Tibro AIK6.14,49
7Emelie Lindgren -02Glanshammars IF6.20,71

    F15 60 M HÄCK  HEAT 1    2017-03-26
1Klara Frih -02Åsbro GoIF9,67
2Elise Legzdins -02Mälarhöjdens IK10,52
3Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI11,06
4Cecilia Andersson -02Upsala IF12,22
-Josefin Wikfeldt -02Mälarhöjdens IKej start

    F15 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Madeleine Aulio -02IFK Lidingö9,60
2Lisa Fröberg -02IFK Lidingö9,79
3Lisa Holmberg -02Lidköpings IS9,80
4Sara Svalberg -02IFK Lidingö10,47
-Liv Andersson -02Rånäs 4Hbröt

    F15 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Madeleine Aulio -02IFK Lidingö9,60
2Klara Frih -02Åsbro GoIF9,67
3Lisa Fröberg -02IFK Lidingö9,79
4Lisa Holmberg -02Lidköpings IS9,80
5Sara Svalberg -02IFK Lidingö10,47
6Elise Legzdins -02Mälarhöjdens IK10,52
7Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI11,06
8Cecilia Andersson -02Upsala IF12,22

    F15 HÖJD      2017-03-26
1Lisa Holmberg -02Lidköpings IS1,58
2Jenny Jonsson -02Lidköpings IS1,52
3Ebba Melin -02Katrineholms SK1,48
4Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,48
5Madeleine Aulio -02IFK Lidingö1,48
6Sara Svalberg -02IFK Lidingö1,48
7Lisa Fröberg -02IFK Lidingö1,48
8Emma Stenman -02Thorengruppen TFC1,44
9Helena Kuksa -02Åsbro GoIF1,40
10Linnéa Petrén -02Österhaninge IF1,35
11Ella Borg -02Ludvika FFI1,30
12Emelie Frohm Hoppeler -02Mälarhöjdens IK1,30


Ella Borg
Lisa Holmberg
Helena Kuksa
Madeleine Aulio
Ida Pettersson
Emelie Frohm Hoppeler
Jenny Jonsson
Sara Svalberg
Lisa Fröberg
Emma Stenman
Ebba Melin
Linnéa Petrén
130 135 140 144 148 152 155 158 161
o   xxx
-   -   o   o   o   o   xo  xxo xxx
-   -   xxo xxx
-   -   o   o   xo  xxx
-   -   o   xo  o   xxx
xo  xxx
-   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   xxo xxx
-   -   o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xxx
o   o   xxx

    F15 KULA 3,0      2017-03-26
1Irma Karamehmedovic -02Gefle IF11,77
2Jenny Jonsson -02Lidköpings IS11,45
3Maja Bjurman -02Thorengruppen TFC9,56
4Lydia Bolmenäs -02Tibro AIK9,01
5Lisa Fröberg -02IFK Lidingö8,70
6Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI8,50
7Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF8,45
8Ebba Melin -02Katrineholms SK8,43
9Johanna Sedström -02Åsbro GoIF8,26
10Elise Legzdins -02Mälarhöjdens IK8,25
11Klara Frih -02Åsbro GoIF8,10
12Alexandra Nilsson -02Götlunda IF8,00
13Lovisa Jakobsson -02Ludvika FFI7,89
14Emelie Lindgren -02Glanshammars IF7,83
15Maja Nilsson -02Thorengruppen TFC7,69
16Helena Kuksa -02Åsbro GoIF7,53
17Andrea Åstrand -02Upsala IF7,42
18Sara Svalberg -02IFK Lidingö7,42
19Alma Sjöberg -02Tibro AIK7,03
20Matilda Eklind -02KFUM Örebro7,00
21Hanna Gustafsson -02Ludvika FFI6,91
22Cecilia Andersson -02Upsala IF6,83
23Eila Jansson -02Gefle IF6,81
24Emma Dahlin -02Upsala IF6,12

Matilda Eklind
Alma Sjöberg
Lovisa Jakobsson
Emma Dahlin
Hanna Gustafsson
Elise Legzdins
Cecilia Andersson
Klara Frih
Sara Svalberg
Eila Jansson
Johanna Sedström
Irma Karamehmedovic
Andrea Åstrand
Lydia Bolmenäs
Ebba Melin
Jenny Jonsson
Maja Nilsson
Emelie Lindgren
Cecilia Fälldin
Alexandra Nilsson
Maja Bjurman
Helena Kuksa
Vendela Högkvist
Lisa Fröberg
 660   647   700
 703   656   671
 789   757     x
 582   612     x
 612   691   685
 779   825   765
 635   654   683
 763   810   764
   x   697   742
 532   665   681
 826   785   733
1073  1166  1037  1082  1177  1135
 698   737   742
 845   797   882   831   901   892
 807   843   775   790   780   788
1143  1066  1103  1145  1094  1080
 755   729   769
 713   783   754
 827   800   824   772   785   850
   x     x   800
 880   830   880   956   934   880
 749   753   726
 845   741   771   751   801   784
 796   814   850   870   854   846

    F14 200 M  HEAT 1    2017-03-26
1Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK30,18
2Jessika Sandström -03Mälarhöjdens IK30,57
3Tove Widström -03Täby IS31,31

    F14 200 M  HEAT 2    
1Paola Söderhielm -03Täby IS30,65
2Thyra Arnhult -03IFK Lidingö30,66
3Vanessa Shiva -03Upsala IF32,51
-Otilia Fredriksson -03Upsala IFDQ linje

    F14 200 M  HEAT 3    
1Kajsa Manzi -03Täby IS29,13
2Rebecka Hagardt -03IFK Lidingö29,47
3Elina Becker -03Stenungsunds FI31,57
4Malva Karlsson -03IF Åland33,35

    F14 200 M  HEAT 4    
1Nora Olofsson -03Mälarhöjdens IK29,91
2Stina Sundell -03IF Skade30,35
3Hanna Ulfhielm -03IF Skade33,40
4Tilde Lind -03IF Skade34,53

    F14 200 M  HEAT 5    
1Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI27,94
2Moa Skagerlund -03Mälarhöjdens IK30,86
3Elin Carlborg -03Upsala IF31,67
4Nanna Hart -03IFK Lidingö32,07

    F14 200 M  HEAT 6    
1Kristina Dahlström -03Täby IS29,27
2Alice Abrahamsson -03Ludvika FFI30,39
3Nora Dahle -03IFK Lidingö31,05
4Josefine Jerner -03IFK Lidingö32,40

    F14 200 M  HEAT 7    
1Victoria Psilander -03IFK Lidingö28,90
2Elin Abrahamsson -03Upsala IF30,34
3Fanny Wijkström -03IFK Lidingö30,54
4Ellen Cederloo -03IF Skade30,92

    F14 200 M  HEAT 8    
1Alma Flygt -03Täby IS28,65
2Tove Tjeder -03Täby IS28,69
3Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI29,70
4Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade30,41

    F14 200 M  HEAT 9    
1Tova Gabrielsson -03Täby IS28,42
2Emma Weissenborn -03Täby IS29,33
3Anna Krysén -03Ludvika FFI29,78
4Claudia von Wetter Rosenthal -03IF Åland30,66

    F14 200 M  HEAT 10    
1Annie Norström -03Alunda SK27,08
2Elsa Jansson-03Upsala IF28,08
3Elin Wallin -03Glanshammars IF28,35
4Elsa Eriksson -03Upsala IF29,15

    F14 200 M  SAMLAD LISTA    
1Annie Norström -03Alunda SK27,08
2Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI27,94
3Elsa Jansson-03Upsala IF28,08
4Elin Wallin -03Glanshammars IF28,35
5Tova Gabrielsson -03Täby IS28,42
6Alma Flygt -03Täby IS28,65
7Tove Tjeder -03Täby IS28,69
8Victoria Psilander -03IFK Lidingö28,90
9Kajsa Manzi -03Täby IS29,13
10Elsa Eriksson -03Upsala IF29,15
11Kristina Dahlström -03Täby IS29,27
12Emma Weissenborn -03Täby IS29,33
13Rebecka Hagardt -03IFK Lidingö29,47
14Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI29,70
15Anna Krysén -03Ludvika FFI29,78
16Nora Olofsson -03Mälarhöjdens IK29,91
17Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK30,18
18Elin Abrahamsson -03Upsala IF30,34
19Stina Sundell -03IF Skade30,35
20Alice Abrahamsson -03Ludvika FFI30,39
21Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade30,41
22Fanny Wijkström -03IFK Lidingö30,54
23Jessika Sandström -03Mälarhöjdens IK30,57
24Paola Söderhielm -03Täby IS30,65
25Thyra Arnhult -03IFK Lidingö30,66
26Claudia von Wetter Rosenthal -03IF Åland30,66
27Moa Skagerlund -03Mälarhöjdens IK30,86
28Ellen Cederloo -03IF Skade30,92
29Nora Dahle -03IFK Lidingö31,05
30Tove Widström -03Täby IS31,31
31Elina Becker -03Stenungsunds FI31,57
32Elin Carlborg -03Upsala IF31,67
33Nanna Hart -03IFK Lidingö32,07
34Josefine Jerner -03IFK Lidingö32,40
35Vanessa Shiva -03Upsala IF32,51
36Malva Karlsson -03IF Åland33,35
37Hanna Ulfhielm -03IF Skade33,40
38Tilde Lind -03IF Skade34,53

    F14 60 M HÄCK  HEAT 1    2017-03-26
1Nora Olofsson -03Mälarhöjdens IK10,28
2Emma Weissenborn -03Täby IS11,30
3Myra Eriksson -03Stocksäters IF11,31
4Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK11,50
-Hanna Ulfhielm -03IF Skadebröt

    F14 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Annie Norström -03Alunda SK10,06
2Victoria Psilander -03IFK Lidingö10,20
3Tove Tjeder -03Täby IS10,77
4Kristina Dahlström -03Täby IS11,07
5Tove Widström -03Täby IS11,20
6Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade11,49
7Patricia Thelin -03IFK Kristinehamn13,44

    F14 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF9,74
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,92
3Rebecka Hagardt -03IFK Lidingö9,96
4Kajsa Manzi -03Täby IS10,25
5Alma Flygt -03Täby IS10,27
6Tova Gabrielsson -03Täby IS10,35
7Klara Frykholm -03Glanshammars IF10,53
8Alexandra Mella -03Täby IS11,56

    F14 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF9,74
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,92
3Rebecka Hagardt -03IFK Lidingö9,96
4Annie Norström -03Alunda SK10,06
5Victoria Psilander -03IFK Lidingö10,20
6Kajsa Manzi -03Täby IS10,25
7Alma Flygt -03Täby IS10,27
8Nora Olofsson -03Mälarhöjdens IK10,28
9Tova Gabrielsson -03Täby IS10,35
10Klara Frykholm -03Glanshammars IF10,53
11Tove Tjeder -03Täby IS10,77
12Kristina Dahlström -03Täby IS11,07
13Tove Widström -03Täby IS11,20
14Emma Weissenborn -03Täby IS11,30
15Myra Eriksson -03Stocksäters IF11,31
16Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade11,49
17Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK11,50
18Alexandra Mella -03Täby IS11,56
19Patricia Thelin -03IFK Kristinehamn13,44

    F14 HÖJD      2017-03-26
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF1,52
2Alexandra Mella -03Täby IS1,48
3Tove Tjeder -03Täby IS1,48
4Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,44
4Tova Gabrielsson -03Täby IS1,44
6Moa Skagerlund -03Mälarhöjdens IK1,44
7Tova Olausson -03Ludvika FFI1,44
8Elsa Eriksson -03Upsala IF1,44
9Stina Sundell -03IF Skade1,44
10Victoria Psilander -03IFK Lidingö1,40
11Alice Abrahamsson -03Ludvika FFI1,35
11Elina Becker -03Stenungsunds FI1,35
13Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK1,35
14Paola Söderhielm -03Täby IS1,35
15Tove Widström -03Täby IS1,35
15Kristina Dahlström -03Täby IS1,35
17Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,35
18Nora Olofsson -03Mälarhöjdens IK1,30
18Emma Weissenborn -03Täby IS1,30
20Nanna Hart -03IFK Lidingö1,30
21Kajsa Manzi -03Täby IS1,30
22Cornelia Kennerstad -03Kils AIK1,25
23Alexandra Karlsson -03Mälarhöjdens IK1,25
24Filippa Almkvist -03IFK Lidingö1,25
25Fanny Wijkström -03IFK Lidingö1,20
Kira Jannlund -03Mälarhöjdens IK0,00


Victoria Psilander
Moa Skagerlund
Tindra Frykholm
Nora Olofsson
Kajsa Manzi
Cornelia Kennerstad
Alice Abrahamsson
Tova Gabrielsson
Tove Widström
Elina Becker
Alexandra Karlsson
Kira Jannlund
Tova Olausson
Nanna Hart
Kristina Dahlström
Stina Sundell
Myra Eriksson
Fanny Wijkström
Tove Tjeder
Filippa Almkvist
Paola Söderhielm
Emma Weissenborn
Alexandra Mella
Maja Thodenius
Klara Frykholm
Elsa Eriksson
120 125 130 135 140 144 148 152 157
o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
-   o   xxo x-
o   o   -
o   o   o   o   xx-
-   -   -   o   o   o   xxx
-   o   xo  xxo xxx
-   o   o   o   xxx
o   xo  xxx
xxx
-   -   o   xo  xxo xo  xxx
o   o   xo  xxx
-   o   xo  xxo xxx
-   o   xo  xo  xo  xxo x-
-   xo  xxo xxo xxx
xxo xxx
-   -   -   o   o   xo  xxo xxx
xxo xo  xxx
-   o   xxo xo  xxx
-   -   o   xx-
-   -   -   o   o   o   o   xxx
-   xo  o   o   x-
-   -   -   -   -   -   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xxo xxx

    F14 KULA 3,0      2017-03-26
1Victoria Wickman -03Alunda SK10,85
2Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI9,88
3Kajsa Manzi -03Täby IS9,20
4Alma Flygt -03Täby IS9,10
5Tove Tjeder -03Täby IS9,02
6Nina Bjerkliden -03Upsala IF8,78
7Amanda Olsson -03Säffle FIK8,13
8Anna Krysén -03Ludvika FFI7,99
9Tova Gabrielsson -03Täby IS7,70
10Tove Widström -03Täby IS7,68
11Alexandra Mella -03Täby IS7,57
12Ellen Cederloo -03IF Skade7,37
13Alexandra Karlsson -03Mälarhöjdens IK7,25
14Kristina Dahlström -03Täby IS7,15
15Filippa Almkvist -03IFK Lidingö7,11
16Emma Weissenborn -03Täby IS6,95
17Kira Jannlund -03Mälarhöjdens IK6,60
18Tilda Kjerfve -03IFK Lidingö6,48
19Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK6,30
20Stina Sundell -03IF Skade6,23
21Sandra Larsson -03Kils AIK6,19
22Ingrid Hammarberg -03Mälarhöjdens IK6,18
23Fanny Wijkström -03IFK Lidingö6,03
24Tilde Lind -03IF Skade5,89
25Thyra Arnhult -03IFK Lidingö5,50
26Hanna Ulfhielm -03IF Skade5,12

Emma Weissenborn
Fanny Wijkström
Hanna Ulfhielm
Filippa Almkvist
Thyra Arnhult
Tove Tjeder
Tova Gabrielsson
Kajsa Manzi
Sandra Larsson
Maja Thodenius
Felicia Karlsson
Victoria Wickman
Alexandra Mella
Tilde Lind
Kira Jannlund
Anna Krysén
Tilda Kjerfve
Tove Widström
Stina Sundell
Ellen Cederloo
Alexandra Karlsson
Ingrid Hammarberg
Kristina Dahlström
Nina Bjerkliden
Amanda Olsson
Alma Flygt
 695   648   617
 603   586   530
 503   512   452
 657   711   683
 545   532   550
 831   853   764   884   812   902
 721   770   733
 716   810   917   920   814     x
 619     x   610
 582   630   567
 988   874     x     x     x   942
 997   973  1010  1085   885   928
 755   757     x
 475   589     x
 633   618   660
 786   767   776   799   782   793
 648   629   630
 696   768   710
 512   536   623
 689   737   725
 591   725   710
 489   524   618
 617   542   715
 819   868   826   829   841   878
 768   813   767   808   800   789
 866   853   823   835   862   910

    F13 200 M  HEAT 1    2017-03-26
1Sofie af Ugglas -04Täby IS30,18
2Thyra Kvarnström -04Täby IS31,08
3Emilia Englund -04IFK Lidingö31,18
-Maja Bjelac -04IF Göta Karlstadej start

    F13 200 M  HEAT 2    
1Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS29,78
2Alexandra Norberg Eriksson -04Kils AIK30,86
3Iris Norlander -04Glanshammars IF31,37
4Amanda Svensson -04IF Skade32,25

    F13 200 M  HEAT 3    
1Siri Pellmé -04Stenungsunds FI30,16
2Emma Häggblom -04Upsala IF30,60
3Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF30,73
4Emma Karlsson-Svedestam -04Råby-Rekarne FIF31,20

    F13 200 M  HEAT 4    
1Melinda Qwarforth -04Fjugesta IF30,33
2Nora Jolbäck -04Lidköpings IS30,72
3Irma Kron -04Åsbro GoIF30,76
4Linnéa Bolin -04Glanshammars IF31,14

    F13 200 M  HEAT 5    
1Lia Cederberg -04Täby IS28,86
2Sara Winberg -04Täby IS29,65
3Klara Johnsson -04KFUM Örebro29,88
4Filippa Ottosson -04Täby IS29,91

    F13 200 M  HEAT 6    
1Fanny Karlsson -04Täby IS28,72
2Molly Haraldsson -04Alunda SK29,00
3Jasmine Gyllenhammar -04Täby IS29,31
4Linnéa Carlsson -04Kils AIK29,96

    F13 200 M  HEAT 7    
1Ebba Asp -04KFUM Örebro27,35
2Tyra Tjulander -04Västerås FK27,54
3Nike Isaksson -04IFK Lidingö27,64
4Tilde Söderlund -04Alunda SK28,68

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Ebba Asp -04KFUM Örebro27,35
2Tyra Tjulander -04Västerås FK27,54
3Nike Isaksson -04IFK Lidingö27,64
4Tilde Söderlund -04Alunda SK28,68
5Fanny Karlsson -04Täby IS28,72
6Lia Cederberg -04Täby IS28,86
7Molly Haraldsson -04Alunda SK29,00
8Jasmine Gyllenhammar -04Täby IS29,31
9Sara Winberg -04Täby IS29,65
10Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS29,78
11Klara Johnsson -04KFUM Örebro29,88
12Filippa Ottosson -04Täby IS29,91
13Linnéa Carlsson -04Kils AIK29,96
14Siri Pellmé -04Stenungsunds FI30,16
15Sofie af Ugglas -04Täby IS30,18
16Melinda Qwarforth -04Fjugesta IF30,33
17Emma Häggblom -04Upsala IF30,60
18Nora Jolbäck -04Lidköpings IS30,72
19Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF30,73
20Irma Kron -04Åsbro GoIF30,76
21Alexandra Norberg Eriksson -04Kils AIK30,86
22Thyra Kvarnström -04Täby IS31,08
23Linnéa Bolin -04Glanshammars IF31,14
24Emilia Englund -04IFK Lidingö31,18
25Emma Karlsson-Svedestam -04Råby-Rekarne FIF31,20
26Iris Norlander -04Glanshammars IF31,37
27Amanda Svensson -04IF Skade32,25

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1    2017-03-26
1Lia Cederberg -04Täby IS10,57
2Sophie Säwe -04Kils AIK11,60
3Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF11,68
4Rebecka Forsberg -04Falköpings AIK12,09
5Stina Windås -04Götlunda IF13,81
-Oliwia Englund -04Stocksäters IFej start

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö10,27
2Sofie af Ugglas -04Täby IS10,47
3Melinda Qwarforth -04Fjugesta IF10,47
4Louise Tilly -04Täby IS10,62
5Irma Kron -04Åsbro GoIF10,71
6Fanny Karlsson -04Täby IS11,06
7Amanda Svensson -04IF Skade11,69

    F13 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Tyra Tjulander -04Västerås FK9,73
2Nova Ohlin -04Tjalve IF9,87
3Nicole Nyberg -04Täby IS9,92
4Nora Jolbäck -04Lidköpings IS10,06
5Tilde Söderlund -04Alunda SK10,12
6Sara Winberg -04Täby IS10,18
7Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS10,34
8Hedvig Ström -04IF Skade10,46

    F13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Tyra Tjulander -04Västerås FK9,73
2Nova Ohlin -04Tjalve IF9,87
3Nicole Nyberg -04Täby IS9,92
4Nora Jolbäck -04Lidköpings IS10,06
5Tilde Söderlund -04Alunda SK10,12
6Sara Winberg -04Täby IS10,18
7Nike Isaksson -04IFK Lidingö10,27
8Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS10,34
9Hedvig Ström -04IF Skade10,46
10Sofie af Ugglas -04Täby IS10,47
11Melinda Qwarforth -04Fjugesta IF10,47
12Lia Cederberg -04Täby IS10,57
13Louise Tilly -04Täby IS10,62
14Irma Kron -04Åsbro GoIF10,71
15Fanny Karlsson -04Täby IS11,06
16Sophie Säwe -04Kils AIK11,60
17Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF11,68
18Amanda Svensson -04IF Skade11,69
19Rebecka Forsberg -04Falköpings AIK12,09
20Stina Windås -04Götlunda IF13,81

    F13 HÖJD      2017-03-26
1Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS1,52
2Irma Kron -04Åsbro GoIF1,44
2Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF1,44
4Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad1,44
5Tilde Söderlund -04Alunda SK1,44
6Emma Karlsson-Svedestam -04Råby-Rekarne FIF1,41
7Nicole Nyberg -04Täby IS1,41
8Nova Ohlin -04Tjalve IF1,41
9Jasmine Gyllenhammar -04Täby IS1,38
10Emma Häggblom -04Upsala IF1,38
11Hedvig Ström -04IF Skade1,34
11Louise Tilly -04Täby IS1,34
11Molly Haraldsson -04Alunda SK1,34
14Agnes Bjerke -04Glanshammars IF1,34
15Sophie Säwe -04Kils AIK1,34
16Willma Hållinder -04Rånäs 4H1,34
17Sara Winberg -04Täby IS1,30
18Ida Härsjö -04Stenungsunds FI1,30
19Ebba Karlström -04Falköpings AIK1,25
20Lia Cederberg -04Täby IS1,15


Ebba Karlström
Lia Cederberg
Sara Winberg
Emma Karlsson-Svedestam
Emma Häggblom
Tasa Scheele Bhatia
Agnes Bjerke
Irma Kron
Jasmine Gyllenhammar
Hedvig Ström
Nicole Nyberg
Klara Lindholm
Louise Tilly
Sophie Säwe
Jenna Mogren-Dowding
Molly Haraldsson
Ida Härsjö
Nova Ohlin
Willma Hållinder
Tilde Söderlund
110 115 120 125 130 134 138 141 144 147 150 152 156
o   o   xo  o   xxx
o   o   xxx
-   -   -   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   xxo o   xxx
-   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   xo  o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   xo  xxo o   -
-   -   -   -   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
-   -   o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   o   xo  xxo o   xxo xxx

    F13 KULA 2,0      2017-03-26
1Tilda Bernhult -04Thorengruppen TFC12,24
2Alva Nilsson -04Thorengruppen TFC10,85
3Emma Karlsson-Svedestam -04Råby-Rekarne FIF10,30
4Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF10,06
5Tilde Söderlund -04Alunda SK9,98
6Hedvig Ström -04IF Skade9,81
7Vilma Stolpe -04Götlunda IF9,71
8Nike Isaksson -04IFK Lidingö9,22
9Sofie af Ugglas -04Täby IS9,14
10Molly Haraldsson -04Alunda SK8,87
11Sophie Säwe -04Kils AIK8,63
12Iris Norlander -04Glanshammars IF8,40
13Nikita Karlsson -04Wedevågs IF7,95
14Lia Cederberg -04Täby IS7,88
15Nora Jolbäck -04Lidköpings IS7,58
16Smilla Persson Åskog -04IF Skade7,55
17Amanda Svensson -04IF Skade7,43
18Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF7,37
19Malin Fröberg -04IFK Lidingö7,13
20Emma Häggblom -04Upsala IF6,51
21Thyra Kvarnström -04Täby IS6,05
22Emilia Englund -04IFK Lidingö5,08

Tilde Söderlund
Wilma Gäverth
Sophie Säwe
Nikita Karlsson
Iris Norlander
Malin Fröberg
Thyra Kvarnström
Emma Karlsson-Svedestam
Smilla Persson Åskog
Nora Jolbäck
Emilia Englund
Sofie af Ugglas
Alva Nilsson
Tilda Bernhult
Nike Isaksson
Lia Cederberg
Molly Haraldsson
Jenna Mogren-Dowding
Amanda Svensson
Vilma Stolpe
Emma Häggblom
Hedvig Ström
   x   936     x   941   957   998
 927   986   971  1006   997   991
 863   804   748
 771   765   795
 802   840   784
 703   713   644
 567   565   605
 967   922   994  1030   965  1024
 693   678   755
 726   736   758
 493   504   508
 850   884   914
   x   911  1085  1045  1016   955
1224  1147  1136  1112     x  1053
   x   922     x   887     x   869
 767   788   782
 852   864   887
 614   737   723
 675   743   692
 928   971   936   948   754   961
 551   582   651
 887   941   981   906   926   912

    F12 200 M  HEAT 1    2017-03-26
1Ellen Jernhall -05Täby IS32,38
2Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro34,08
3Källa Kairenius -05Täby IS34,10
4Maja Wessen -05KFUM Örebro34,98

    F12 200 M  HEAT 2    
1Tilde Adolfsson -05Motala AIF30,74
2Ebba Eklund -05IF Hagen31,56
3Elin Jakobsson -05KFUM Örebro33,52
4Charlie Feijen -05Täby IS34,03

    F12 200 M  HEAT 3    
1Märta Larsson -05IF Göta Karlstad29,36
2Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad29,49
3Nora Malmgren -05Motala AIF31,28
4Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF31,56

    F12 200 M  HEAT 4    
1Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad31,03
2Tilda Sahlin -05Wedevågs IF32,39
3Meja Törn -05Lidköpings IS36,29
4Alice Eriksson -05Upsala IF36,93

    F12 200 M  HEAT 5    
1Julia Eriksson -05Glanshammars IF32,87
2Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro33,21
3Vera Rietz -05Täby IS33,49
-Sara Larsson -05Kils AIKDQ linje

    F12 200 M  HEAT 6    
1Ängla Herold -05IFK Kristinehamn33,22
2Tuva Andersson -05Västerås FK34,89
3Ingrid Lundin -05Upsala IF36,45
4Ilva Gunnarsson -05Glanshammars IF36,54

    F12 200 M  HEAT 7    
1Alice Löfgren -05Lidköpings IS32,04
2Ebba Zachrisson -05Lidköpings IS33,50
3Jeanna Ulfvin -05IF Skade33,70
4Philippa Kastberg -05Täby IS34,49

    F12 200 M  HEAT 8    
1Sara Sundberg -05Väsby IK32,07
2Sara Persson -05KFUM Örebro32,44
3Tilda Åstrand -05Upsala IF33,58
4Helena Hvalgren -05IFK Lidingö35,17

    F12 200 M  HEAT 9    
1Elin Halldin -05Stenungsunds FI31,16
2Ida Kindbom -05Skeninge IK33,20
3Wilma Jansson -05Västerås FK33,23
4Svea Eklundh -05Motala AIF34,01

    F12 200 M  HEAT 10    
1Jennifer Thor -05Upsala IF31,68
2Amanda Jerner -05IFK Lidingö31,73
3Emma Rosmark -05KFUM Örebro32,36
4Klara Ekman -05Upsala IF33,30

    F12 200 M  HEAT 11    
1Tindra Dahlberg -05Upsala IF31,54
2Meija Peterson -05Säffle FIK31,87
3Emelie Lenke -05Upsala IF33,00
4Elsa Söder -05Glanshammars IF33,08

    F12 200 M  HEAT 12    
1Vilma Djurfeldt -05Upsala IF30,55
2Frida Westfeldt -05Upsala IF30,85
3Ellen Heldt Cassel -05Ludvika FFI31,60
4Ella Bäckman -05Upsala IF31,60

    F12 200 M  HEAT 13    
1Alva Hennings -05Tjalve IF28,82
2Ronja Magnusson -05Valbo AIF29,71
3Maja Forssten -05Upsala IF29,91
4Frida Berglin -05KA2 IF30,61

    F12 200 M  HEAT 14    
1Meja Wolwan -05Upsala IF28,66
2Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF29,01
3Tindra Lööf -05Säffle FIK29,19
4Alva Lindmark -05KFUM Örebro29,37

    F12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Meja Wolwan -05Upsala IF28,66
2Alva Hennings -05Tjalve IF28,82
3Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF29,01
4Tindra Lööf -05Säffle FIK29,19
5Märta Larsson -05IF Göta Karlstad29,36
6Alva Lindmark -05KFUM Örebro29,37
7Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad29,49
8Ronja Magnusson -05Valbo AIF29,71
9Maja Forssten -05Upsala IF29,91
10Vilma Djurfeldt -05Upsala IF30,55
11Frida Berglin -05KA2 IF30,61
12Tilde Adolfsson -05Motala AIF30,74
13Frida Westfeldt -05Upsala IF30,85
14Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad31,03
15Elin Halldin -05Stenungsunds FI31,16
16Nora Malmgren -05Motala AIF31,28
17Tindra Dahlberg -05Upsala IF31,54
18Ebba Eklund -05IF Hagen31,56
19Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF31,56
20Ellen Heldt Cassel -05Ludvika FFI31,60
21Ella Bäckman -05Upsala IF31,60
22Jennifer Thor -05Upsala IF31,68
23Amanda Jerner -05IFK Lidingö31,73
24Meija Peterson -05Säffle FIK31,87
25Alice Löfgren -05Lidköpings IS32,04
26Sara Sundberg -05Väsby IK32,07
27Emma Rosmark -05KFUM Örebro32,36
28Ellen Jernhall -05Täby IS32,38
29Tilda Sahlin -05Wedevågs IF32,39
30Sara Persson -05KFUM Örebro32,44
31Julia Eriksson -05Glanshammars IF32,87
32Emelie Lenke -05Upsala IF33,00
33Elsa Söder -05Glanshammars IF33,08
34Ida Kindbom -05Skeninge IK33,20
35Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro33,21
36Ängla Herold -05IFK Kristinehamn33,22
37Wilma Jansson -05Västerås FK33,23
38Klara Ekman -05Upsala IF33,30
39Vera Rietz -05Täby IS33,49
40Ebba Zachrisson -05Lidköpings IS33,50
41Elin Jakobsson -05KFUM Örebro33,52
42Tilda Åstrand -05Upsala IF33,58
43Jeanna Ulfvin -05IF Skade33,70
44Svea Eklundh -05Motala AIF34,01
45Charlie Feijen -05Täby IS34,03
46Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro34,08
47Källa Kairenius -05Täby IS34,10
48Philippa Kastberg -05Täby IS34,49
49Tuva Andersson -05Västerås FK34,89
50Maja Wessen -05KFUM Örebro34,98
51Helena Hvalgren -05IFK Lidingö35,17
52Meja Törn -05Lidköpings IS36,29
53Ingrid Lundin -05Upsala IF36,45
54Ilva Gunnarsson -05Glanshammars IF36,54
55Alice Eriksson -05Upsala IF36,93

    F12 60 M HÄCK  HEAT 1    2017-03-26
1Molly Eriksson -05KFUM Örebro11,75
2Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF12,06
3Emelie Lenke -05Upsala IF12,29
4Källa Kairenius -05Täby IS12,52
5Philippa Kastberg -05Täby IS13,60
6Sofi Viklund -05Stocksäters IF14,62

    F12 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Märta Larsson -05IF Göta Karlstad11,02
2Sara Persson -05KFUM Örebro11,42
3Vera Rietz -05Täby IS12,67
4Tindra Dahlberg -05Upsala IF12,77
5Sara Larsson -05Kils AIK12,87
6Alice Eriksson -05Upsala IF13,73

    F12 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Mira Kindberg-Danielsson -05KFUM Örebro11,04
2Doris Erixon -05Stenungsunds FI11,86
3Ellen Jernhall -05Täby IS12,71
4Tuva Andersson -05Västerås FK12,91
5Klara Ekman -05Upsala IF12,95
6Meja Törn -05Lidköpings IS13,04

    F12 60 M HÄCK  HEAT 4    
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad11,14
2Nora Malmgren -05Motala AIF11,44
3Meija Peterson -05Säffle FIK11,53
4Tilda Åstrand -05Upsala IF12,60
5Emma Larsson -05Kils AIK12,76
6Charlie Feijen -05Täby IS13,55
7Ängla Herold -05IFK Kristinehamn13,75

    F12 60 M HÄCK  HEAT 5    
1Tindra Lööf -05Säffle FIK11,12
2Svea Eklundh -05Motala AIF11,23
3Ida Kindbom -05Skeninge IK11,54
4Emma Hjelm -05Västerås FK11,59
5Jeanna Ulfvin -05IF Skade11,77
6Frida Westfeldt -05Upsala IF11,79
7Alva Lindmark -05KFUM Örebro12,36
8Elin Jakobsson -05KFUM Örebro13,34

    F12 60 M HÄCK  HEAT 6    
1Meja Wolwan -05Upsala IF10,31
2Alice Löfgren -05Lidköpings IS10,60
3Ida Fogdeson -06Tjalve IF10,85
4Alva Hennings -05Tjalve IF11,07
5Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad11,61
6Amanda Jerner -05IFK Lidingö12,78
7Amelia Gadd -05Täby IS13,17
-Helena Hvalgren -05IFK Lidingöej start

    F12 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Meja Wolwan -05Upsala IF10,31
2Alice Löfgren -05Lidköpings IS10,60
3Ida Fogdeson -06Tjalve IF10,85
4Märta Larsson -05IF Göta Karlstad11,02
5Mira Kindberg-Danielsson -05KFUM Örebro11,04
6Alva Hennings -05Tjalve IF11,07
7Tindra Lööf -05Säffle FIK11,12
8Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad11,14
9Svea Eklundh -05Motala AIF11,23
10Sara Persson -05KFUM Örebro11,42
11Nora Malmgren -05Motala AIF11,44
12Meija Peterson -05Säffle FIK11,53
13Ida Kindbom -05Skeninge IK11,54
14Emma Hjelm -05Västerås FK11,59
15Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad11,61
16Molly Eriksson -05KFUM Örebro11,75
17Jeanna Ulfvin -05IF Skade11,77
18Frida Westfeldt -05Upsala IF11,79
19Doris Erixon -05Stenungsunds FI11,86
20Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF12,06
21Emelie Lenke -05Upsala IF12,29
22Alva Lindmark -05KFUM Örebro12,36
23Källa Kairenius -05Täby IS12,52
24Tilda Åstrand -05Upsala IF12,60
25Vera Rietz -05Täby IS12,67
26Ellen Jernhall -05Täby IS12,71
27Emma Larsson -05Kils AIK12,76
28Tindra Dahlberg -05Upsala IF12,77
29Amanda Jerner -05IFK Lidingö12,78
30Sara Larsson -05Kils AIK12,87
31Tuva Andersson -05Västerås FK12,91
32Klara Ekman -05Upsala IF12,95
33Meja Törn -05Lidköpings IS13,04
34Amelia Gadd -05Täby IS13,17
35Elin Jakobsson -05KFUM Örebro13,34
36Charlie Feijen -05Täby IS13,55
37Philippa Kastberg -05Täby IS13,60
38Alice Eriksson -05Upsala IF13,73
39Ängla Herold -05IFK Kristinehamn13,75
40Sofi Viklund -05Stocksäters IF14,62

    F12 HÖJD      2017-03-26
1Meja Wolwan -05Upsala IF1,43
2Sara Larsson -05Kils AIK1,43
3Ida Kindbom -05Skeninge IK1,40
4Vilma Djurfeldt -05Upsala IF1,40
5Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF1,34
6Emma Hjelm -05Västerås FK1,34
7Doris Erixon -05Stenungsunds FI1,34
8Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn1,31
9Tindra Lööf -05Säffle FIK1,31
10Ebba Eklund -05IF Hagen1,31
10Mira Kindberg-Danielsson -05KFUM Örebro1,31
10Klara Ekman -05Upsala IF1,31
13Jennifer Thor -05Upsala IF1,31
13Sara Persson -05KFUM Örebro1,31
15Nora Malmgren -05Motala AIF1,31
16Märta Larsson -05IF Göta Karlstad1,28
17Elin Halldin -05Stenungsunds FI1,28
17Ebba Zachrisson -05Lidköpings IS1,28
19Ellen Jernhall -05Täby IS1,28
20Tindra Dahlberg -05Upsala IF1,28
21Ellen Heldt Cassel -05Ludvika FFI1,28
22Meija Peterson -05Säffle FIK1,24
23Emelie Olsson -05Säffle FIK1,24
24Tova Wåhlander -05IK Westmannia1,24
24Svea Wikstrand -05IF Hagen1,24
26Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad1,20
26Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad1,20
26Ängla Herold -05IFK Kristinehamn1,20
29Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro1,20
30Monic Edvinsson -05Mariestads AIF1,20
31Tuva Andersson -05Västerås FK1,15
31Frida Westfeldt -05Upsala IF1,15
33Sofi Viklund -05Stocksäters IF1,15
33Vera Rietz -05Täby IS1,15
35Källa Kairenius -05Täby IS1,15
36Ingrid Lundin -05Upsala IF1,15
37Philippa Kastberg -05Täby IS1,15
38Elin Sjöblom -05Ludvika FFI1,15
39Alva Haglund Nilsson -05Upsala IF1,15
40Mathilda Nehme -05Ludvika FFI1,10
41Emelie Lenke -05Upsala IF1,10
42Alice Eriksson -05Upsala IF1,00
43Tilda Åstrand -05Upsala IF1,00


Gabriella Pranjic
Jennifer Thor
Emma Hjelm
Källa Kairenius
Doris Erixon
Tuva Andersson
Elin Halldin
Ebba Zachrisson
Emelie Olsson
Lathifa Afrah
Angelina Mogren-Dowding
Irma Jonhed
Ebba Eklund
Frida Westfeldt
Nora Malmgren
Tova Wåhlander
Sara Larsson
Vilma Djurfeldt
Meija Peterson
Noomi Kihlberg
Ida Kindbom
Philippa Kastberg
Ellen Heldt Cassel
Meja Wolwan
Monic Edvinsson
Tindra Lööf
Sara Persson
Märta Larsson
Tindra Dahlberg
Mira Kindberg-Danielsson
Tilda Åstrand
Svea Wikstrand
Alva Haglund Nilsson
Mathilda Nehme
Ellen Jernhall
Ängla Herold
Alice Eriksson
Klara Ekman
Sofi Viklund
Ingrid Lundin
Vera Rietz
Elin Sjöblom
Emelie Lenke
100 105 110 115 120 124 128 131 134 137 140 143 146
o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xxo xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxo o   xxx
o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   xo  o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xxo xxx
-   -   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xo  xxx
o   o   xxo o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xo  xxo xo  xxx
-   -   o   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  xo  o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xo  o   o   xxx
-   -   o   o   xxo xo  xxx
o   o   xo  o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   xo  o   xxo xxx
-   -   o   o   o   xo  o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   xxo xo  xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   o   o   o   xxo o   xxx
xo  xxx
o   o   o   o   xo  xxo xxx
o   xxo o   xxo xxx
o   o   o   xxx
-   -   xo  o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xo  xxx
o   x-
o   o   o   o   o   xo  xo  o   xxx
-   o   o   o   xxx
o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
o   xo  o   xxo xxx
o   xo  xxo xxx

    F12 KULA 2,0      2017-03-26
1Emma Larsson -05Kils AIK10,32
2Malva Axén -05Motala AIF10,13
3Anna Strunke -05Turebergs FK9,06
4Klara Ekman -05Upsala IF8,57
5Emelie Olsson -05Säffle FIK8,45
6Tindra Dahlberg -05Upsala IF8,34
7Ella Bäckman -05Upsala IF8,12
8Ronja Magnusson -05Valbo AIF8,10
9Philippa Kastberg -05Täby IS7,94
10Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF7,73
11Ida Kindbom -05Skeninge IK7,61
12Runa Eriksson -05Stocksäters IF7,50
13Märta Larsson -05IF Göta Karlstad7,46
14Svea Eklundh -05Motala AIF7,32
15Ebba Zachrisson -05Lidköpings IS7,22
16Elsa Söder -05Glanshammars IF7,07
17Emma Hjelm -05Västerås FK6,96
18Tilde Adolfsson -05Motala AIF6,96
19Nora Malmgren -05Motala AIF6,93
20Wilma Jansson -05Västerås FK6,91
21Klara Pettersson -05KFUM Örebro6,85
22Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro6,82
23Elin Halldin -05Stenungsunds FI6,79
24Monic Edvinsson -05Mariestads AIF6,78
25Tova Wåhlander -05IK Westmannia6,77
26Helena Hvalgren -05IFK Lidingö6,72
27Tilda Åstrand -05Upsala IF6,61
28Emilia Öster -05KFUM Örebro6,54
29Sara Sundberg -05Väsby IK6,47
30Emma Sjöblom -05Rånäs 4H6,45
31Alva Lindmark -05KFUM Örebro6,38
32Tuva Andersson -05Västerås FK6,37
33Meja Törn -05Lidköpings IS6,35
34Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad6,32
35Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad6,23
36Amanda Jerner -05IFK Lidingö6,22
37Jeanna Ulfvin -05IF Skade6,19
38Svea Wikstrand -05IF Hagen6,00
39Sofi Viklund -05Stocksäters IF5,76
40Charlie Feijen -05Täby IS5,64
41Amanda Cederholm -05Upsala IF5,60
42Maja Forssten -05Upsala IF5,59
43Samra Mehanovic -05IFK Nora5,58
44Emelie Lenke -05Upsala IF5,55
45Ida Andersson -05IF Hagen5,44
46Ilva Gunnarsson -05Glanshammars IF5,38
47Alice Eriksson -05Upsala IF5,25
48Jennifer Thor -05Upsala IF5,15
49Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro5,06
50Ebba Eklund -05IF Hagen5,05
51Frida Westfeldt -05Upsala IF5,03
52Alva Haglund Nilsson -05Upsala IF4,96
53Lisa Carlborg -05Upsala IF4,93

Tova Wåhlander
Jeanna Ulfvin
Irma Jonhed
Sofi Viklund
Lathifa Afrah
Runa Eriksson
Malva Axén
Elin Halldin
Ebba Eklund
Jennifer Thor
Sara Sundberg
Tilda Åstrand
Lisa Carlborg
Tuva Andersson
Ilva Gunnarsson
Monic Edvinsson
Emma Larsson
Ella Bäckman
Helena Hvalgren
Noomi Kihlberg
Anna Strunke
Frida Westfeldt
Emelie Olsson
Ebba Zachrisson
Märta Larsson
Tuwa Karlsson
Meja Törn
Alice Eriksson
Alva Haglund Nilsson
Amanda Cederholm
Svea Eklundh
Tilde Adolfsson
Wilma Jansson
Amanda Jerner
Ida Andersson
Nora Malmgren
Emma Sjöblom
Emilia Öster
Charlie Feijen
Ronja Magnusson
Emelie Lenke
Philippa Kastberg
Maja Forssten
Svea Wikstrand
Elsa Söder
Klara Pettersson
Angelina Mogren-Dowding
Emma Hjelm
Tindra Dahlberg
Samra Mehanovic
Klara Ekman
Ida Kindbom
Alva Lindmark
 677   671   671
 510   586   619
 488   632   526
 458   541   576
 576   528   623
 707   712   750
1013   927   914   910   975   887
 645   679   662
 505   416   493
 506   515   508
 647   563   598
 601   661   638
 451   477   493
   x   637     x
 538   531   520
 678   575   674
1004   991   956   971  1025  1032
 714   734   806   787   772   812
 585   607   672
 616   682   515
 833   895   790   855   837   906
 452   503   483
 802   845   775   780   791   825
 690   722   701
 712   746   736
 506   506   471
 579   596   635
 525   521   462
 468   467   496
 560   499   531
 732     x   693
 613   696   663
 636     x   691
 594   622   579
 544     x   534
 657   693   652
 607   645   539
 633   615   654
   x   564   554
 810   726   673   703     x     x
 495   555   549
 794   759   752
 559   537   527
 600     x   589
 619   634   707
 685   648   622
 742   768   773
 665   689   696
 810   803   834   817   830   795
 545   558     x
 688   826   752   789   857   812
   x   761     x
 602   638   579

    F11 200 M  HEAT 1    2017-03-26
1Eleonora Wallin -06Täby IS31,98
2Ella Thunell -06IFK Lidingö32,84
3Ester Arkinger -06IFK Lidingö33,08
4Ella von Walden -06IK Westmannia33,11

    F11 200 M  HEAT 2    
1Maya Svedin -06IFK Lidingö31,74
2Ebba Filipsson -06IFK Lidingö33,49
3Malva Antoni -06IFK Lidingö36,88

    F11 200 M  HEAT 3    
1Elsa Kagevik -06Turebergs FK31,3331.323
2Lova Mattsson -06IFK Lidingö33,22
3Alice Hedin -06IFK Lidingö37,22
4Alice Ajax -06IFK Lidingö38,48

    F11 200 M  HEAT 4    
1Karin Brismar -06IFK Lidingö31,3331.323
2Alva Gertsson -06Tibro AIK35,91
3Tuva Runesson -06KFUM Örebro48,12
-Alba Fjelkner -06IFK Lidingöej start

    F11 200 M  HEAT 5    
1Maja Söderqvist -06Fjugesta IF32,72
2Isabelle Ahnmé -06IFK Lidingö37,86
3India Carlsson Reich -06IFK Lidingö38,38
-Emma Eriksson -06IK Westmanniaej start

    F11 200 M  HEAT 6    
1Michelle Funck -06Bromma IF34,49
2Tilde Svensson -06IFK Lidingö35,13
3Fredrika Rosén -06IFK Lidingö35,69
4Olivia Holmström -06Bromma IF36,74

    F11 200 M  HEAT 7    
1Alise Aboltina -06KFUM Örebro32,65
2Tilde Söberg Lager -06KFUM Örebro32,81
3Filippa Månsson -06IFK Lidingö34,86
4Agnes Isenberg Erlandsson -06Bromma IF35,00

    F11 200 M  HEAT 8    
1Ida Larsson -06KFUM Örebro33,82
2Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn34,71
3Vera Lech -06KFUM Örebro36,23
4Elsa Wiik -06Motala AIF36,96

    F11 200 M  HEAT 9    
1Agnes Sörestad -06Motala AIF29,97
2Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS30,20
3Sofia Fröberg -06IFK Lidingö32,85
4Matilda Martini -06Skeninge IK34,63

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Agnes Sörestad -06Motala AIF29,97
2Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS30,20
3Elsa Kagevik -06Turebergs FK31,3331.323
3Karin Brismar -06IFK Lidingö31,3331.323
5Maya Svedin -06IFK Lidingö31,74
6Eleonora Wallin -06Täby IS31,98
7Alise Aboltina -06KFUM Örebro32,65
8Maja Söderqvist -06Fjugesta IF32,72
9Tilde Söberg Lager -06KFUM Örebro32,81
10Ella Thunell -06IFK Lidingö32,84
11Sofia Fröberg -06IFK Lidingö32,85
12Ester Arkinger -06IFK Lidingö33,08
13Ella von Walden -06IK Westmannia33,11
14Lova Mattsson -06IFK Lidingö33,22
15Ebba Filipsson -06IFK Lidingö33,49
16Ida Larsson -06KFUM Örebro33,82
17Michelle Funck -06Bromma IF34,49
18Matilda Martini -06Skeninge IK34,63
19Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn34,71
20Filippa Månsson -06IFK Lidingö34,86
21Agnes Isenberg Erlandsson -06Bromma IF35,00
22Tilde Svensson -06IFK Lidingö35,13
23Fredrika Rosén -06IFK Lidingö35,69
24Alva Gertsson -06Tibro AIK35,91
25Vera Lech -06KFUM Örebro36,23
26Olivia Holmström -06Bromma IF36,74
27Malva Antoni -06IFK Lidingö36,88
28Elsa Wiik -06Motala AIF36,96
29Alice Hedin -06IFK Lidingö37,22
30Isabelle Ahnmé -06IFK Lidingö37,86
31India Carlsson Reich -06IFK Lidingö38,38
32Alice Ajax -06IFK Lidingö38,48
33Tuva Runesson -06KFUM Örebro48,12

    F11 60 M HÄCK  HEAT 1    2017-03-26
1Olivia Holmström -06Bromma IF12,05
2Alise Aboltina -06KFUM Örebro12,54
3Tilde Svensson -06IFK Lidingö13,54
4Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn13,73
5Agnes Isenberg Erlandsson -06Bromma IF14,03
-Alva Gertsson -06Tibro AIKbröt

    F11 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Linn von Hofsten -06Glanshammars IF11,47
2Fredrika Rosén -06IFK Lidingö12,73
3Elsa Wiik -06Motala AIF12,81
4Tilda Eriksson -06Filipstads IF12,90
5Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro13,73
6India Carlsson Reich -06IFK Lidingö13,87
7Stella Holmqvist -06KFUM Örebro14,34

    F11 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Stina Ekengren -06Bålsta IK10,69
2Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn11,49
3Emma Eriksson -06IK Westmannia12,11
4Stella Önander -06KFUM Örebro12,14
5Filippa Månsson -06IFK Lidingö12,55
6Ella von Walden -06IK Westmannia12,83
7Isabelle Ahnmé -06IFK Lidingö14,35
-Alba Fjelkner -06IFK Lidingöbröt

    F11 60 M HÄCK  HEAT 4    
1Ester Arkinger -06IFK Lidingö11,00
2Elsa Kagevik -06Turebergs FK11,04
3Tilde Löwdin -06IK Stål11,23
4Ella Thunell -06IFK Lidingö11,35
5Maja Söderqvist -06Fjugesta IF11,83
6Sofia Fröberg -06IFK Lidingö12,06
7Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro16,41
-Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmanniabröt

    F11 60 M HÄCK  HEAT 5    
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn10,55
2Agnes Sörestad -06Motala AIF10,57
3Ida Fogdeson -06Tjalve IF10,67
4Karin Brismar -06IFK Lidingö10,74
5Eleonora Wallin -06Täby IS11,09
6Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS11,23
7Elin Björn -06Bohus IF11,67
8Matilda Martini -06Skeninge IK11,84

    F11 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn10,55
2Agnes Sörestad -06Motala AIF10,57
3Ida Fogdeson -06Tjalve IF10,67
4Stina Ekengren -06Bålsta IK10,69
5Karin Brismar -06IFK Lidingö10,74
6Ester Arkinger -06IFK Lidingö11,00
7Elsa Kagevik -06Turebergs FK11,04
8Eleonora Wallin -06Täby IS11,09
9Tilde Löwdin -06IK Stål11,23
10Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS11,23
11Ella Thunell -06IFK Lidingö11,35
12Linn von Hofsten -06Glanshammars IF11,47
13Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn11,49
14Elin Björn -06Bohus IF11,67
15Maja Söderqvist -06Fjugesta IF11,83
16Matilda Martini -06Skeninge IK11,84
17Olivia Holmström -06Bromma IF12,05
18Sofia Fröberg -06IFK Lidingö12,06
19Emma Eriksson -06IK Westmannia12,11
20Stella Önander -06KFUM Örebro12,14
21Alise Aboltina -06KFUM Örebro12,54
22Filippa Månsson -06IFK Lidingö12,55
23Fredrika Rosén -06IFK Lidingö12,73
24Elsa Wiik -06Motala AIF12,81
25Ella von Walden -06IK Westmannia12,83
26Tilda Eriksson -06Filipstads IF12,90
27Tilde Svensson -06IFK Lidingö13,54
28Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn13,73
29Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro13,73
30India Carlsson Reich -06IFK Lidingö13,87
31Agnes Isenberg Erlandsson -06Bromma IF14,03
32Stella Holmqvist -06KFUM Örebro14,34
33Isabelle Ahnmé -06IFK Lidingö14,35
34Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro16,41

    F11 HÖJD      2017-03-26
1Stina Ekengren -06Bålsta IK1,35
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn1,30
3Emma Eriksson -06IK Westmannia1,27
4Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS1,24
5Lova Mattsson -06IFK Lidingö1,24
6Emma Wendel -06Bohus IF1,21
7Linnéa Fohlén Gladh -06Trollhättans FIK1,21
8Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn1,21
8Elin Björn -06Bohus IF1,21
10Ester Arkinger -06IFK Lidingö1,21
11Agnes Sörestad -06Motala AIF1,21
12Matilda Martini -06Skeninge IK1,21
13Maja Söderqvist -06Fjugesta IF1,18
14Ella Thunell -06IFK Lidingö1,18
15Maya Svedin -06IFK Lidingö1,18
16Agnes Isenberg Erlandsson -06Bromma IF1,18
17Elsa Wiik -06Motala AIF1,14
17Karin Brismar -06IFK Lidingö1,14
19Tilde Löwdin -06IK Stål1,10
20Ebba Filipsson -06IFK Lidingö1,10
21Filippa Nilsson -06Götlunda IF1,10
22Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn1,10
23Fredrika Rosén -06IFK Lidingö1,10
24Olivia Holmström -06Bromma IF1,05
24Stella Holmqvist -06KFUM Örebro1,05
26Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia1,05
26Stella Önander -06KFUM Örebro1,05
28Filippa Månsson -06IFK Lidingö1,00
28Eleonora Wallin -06Täby IS1,00
28Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro1,00
31Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn0,95


Elsa Wiik
Tilde Andersson
Tove Holmberg-Nerman
Agnes Alexandersson
Olivia Holmström
Stella Önander
Filippa Månsson
Agnes Isenberg Erlandsson
Maja Söderqvist
Ebba Filipsson
Iselin Karlsson
Maya Svedin
Elin Björn
Lova Mattsson
Emma Eriksson
Tilde Löwdin
Linnéa Fohlén Gladh
Emma Wendel
Stina Ekengren
Matilda Martini
Alice Enetjärn
Stella Holmqvist
Eleonora Wallin
Ella Thunell
Karin Brismar
Agnes Edfeldt
Ester Arkinger
Filippa Nilsson
Fredrika Rosén
Agnes Sörestad
Amanda Eriksson
90  95  100 105 110 114 118 121 124 127 130 133 135 137
-   -   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   xo  xxx
o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
-   o   o   xo  xxx
-   -   o   xxx
o   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   xo  o   xo  o   xxo o   xxx
-   o   o   xo  o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   xo  o   o   xo  o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   xo  xxo xo  xxx
-   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xo  xxo xxo xxx
-   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   x-
-   o   o   x-
-   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xo  o   xo  xxx
-   o   xo  xo  xo  xxx
-   -   o   xxo xxo xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   xo  o   xxo xxx

    F11 KULA 2,0      2017-03-26
1Linnéa Fohlén Gladh -06Trollhättans FIK9,51
2Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia8,04
3Elin Björn -06Bohus IF7,91
4Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro7,63
5Emma Wendel -06Bohus IF7,42
6Ida Fogdeson -06Tjalve IF7,12
7Ebba Filipsson -06IFK Lidingö6,84
8Klara Eriksson -06IK Westmannia6,54
9Tilda Eriksson -06Filipstads IF6,40
10Ella von Walden -06IK Westmannia6,31
11Alva Gertsson -06Tibro AIK6,30
12Filippa Månsson -06IFK Lidingö6,27
13Elsa Kagevik -06Turebergs FK6,23
14Maya Svedin -06IFK Lidingö6,00
15Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn5,76
16Michelle Funck -06Bromma IF5,61
17Alice Hedin -06IFK Lidingö5,45
18Ida Larsson -06KFUM Örebro5,38
19Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn5,34
20Elsa Wiik -06Motala AIF5,32
21Stella Holmqvist -06KFUM Örebro5,19
22Sofia Fröberg -06IFK Lidingö5,07
23Malva Antoni -06IFK Lidingö5,02
24Patrica Forsberg -06Falköpings AIK4,59
25Nora Mikaelsen -06Falköpings AIK4,51
26Tilde Svensson -06IFK Lidingö4,42
27Agnes Isenberg Erlandsson -06Bromma IF4,34
28Olivia Holmström -06Bromma IF4,33
29Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn4,05

Tove Holmberg-Nerman
Iselin Karlsson
Emma Wendel
Tilda Eriksson
Agnes Alexandersson
Elin Björn
Ida Larsson
Filippa Börjeskog
Amanda Eriksson
Sofia Fröberg
Malva Antoni
Alva Gertsson
Linnéa Fohlén Gladh
Michelle Funck
Elsa Kagevik
Nora Mikaelsen
Maya Svedin
Filippa Månsson
Ida Fogdeson
Elsa Wiik
Tilde Svensson
Ebba Filipsson
Klara Eriksson
Patrica Forsberg
Olivia Holmström
Stella Holmqvist
Agnes Isenberg Erlandsson
Alice Hedin
Ella von Walden
 723   722   727   769   804   738
 572   576   571
 701   661   724   690   710   742
 613   640   622
 405   355   396
 768   766   730   648   740   791
 466   538   538
 682   729   629   687   749   763
 509   534   523
 443   492   507
 502   350   427
 554   630   593
 900   869   863   897   951   914
 561   435   504
 590   623   613
   x   427   451
 600   545   598
 599   627   617
 691   664   712   557   699   662
 490   490   532
 415   375   442
 637   661   675   679   672   684
 601   629   654   624   625   653
   x   443   459
 410   386   433
 510   519   481
 344   434   399
 545   539   533
 558   631   625

    F10 200 M  HEAT 1    2017-03-26
1Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad36,93
2Emelie Holmström -07Täby IS40,34
3Tricia Kärrlander -09Åsbro GoIF42,47

    F10 200 M  HEAT 2    
1Caitlyn Stömne -07Valbo AIF34,77
2Nathalie Magnusson -07Tibro AIK37,87
3Elise Grevfors -07Täby IS41,20

    F10 200 M  HEAT 3    
1Tyra Hållinder -07Rånäs 4H35,35
2My Widsing -07Tibro AIK35,98
3Lova Bäckman -07Upsala IF36,14
4Tuva Boman -07Upsala IF38,39

    F10 200 M  HEAT 4    
1Isabelle Thor -07Upsala IF36,24
2Maja Hilmersson -07Täby IS37,20
3Svea Zackrisson -07Lidköpings IS38,23
4Sofia Berndt -07KFUM Örebro39,61

    F10 200 M  HEAT 5    
1Lowa Doktár -07Täby IS35,61
2Lova Rodesten -07KFUM Örebro37,27
3Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro40,21
-Gina Juvet -07Täby ISej start

    F10 200 M  HEAT 6    
1Isolde Nilsson -07IK Westmannia32,02
2Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn36,73
3Elsa Rundkvist -07KFUM Örebro38,87
4Frida Heljestrand -07Täby IS41,84

    F10 200 M  HEAT 7    
1Nora Johansson -07IK Stål33,00
2Emma Olofsson -07Täby IS36,04
3Julia Kvarnström -07Täby IS44,18
4Cornelia Appelgren -07Frövi IK45,31

    F10 200 M  HEAT 8    
1Lia Hagström -07Säters IF32,59
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF33,06
3Nova Andersson -07IF Hagen33,85
4Moa Kindbom -07Skeninge IK34,37

    F10 200 M  HEAT 9    
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF30,65
2Kayla Collin -07Åsbro GoIF30,76
3Majken Söderlund Larsson -07Stenungsunds FI31,92
4Olivia Okara -07KFUM Örebro32,44

    F10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF30,65
2Kayla Collin -07Åsbro GoIF30,76
3Majken Söderlund Larsson -07Stenungsunds FI31,92
4Isolde Nilsson -07IK Westmannia32,02
5Olivia Okara -07KFUM Örebro32,44
6Lia Hagström -07Säters IF32,59
7Nora Johansson -07IK Stål33,00
8Tuva Frih -07Åsbro GoIF33,06
9Nova Andersson -07IF Hagen33,85
10Moa Kindbom -07Skeninge IK34,37
11Caitlyn Stömne -07Valbo AIF34,77
12Tyra Hållinder -07Rånäs 4H35,35
13Lowa Doktár -07Täby IS35,61
14My Widsing -07Tibro AIK35,98
15Emma Olofsson -07Täby IS36,04
16Lova Bäckman -07Upsala IF36,14
17Isabelle Thor -07Upsala IF36,24
18Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn36,73
19Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad36,93
20Maja Hilmersson -07Täby IS37,20
21Lova Rodesten -07KFUM Örebro37,27
22Nathalie Magnusson -07Tibro AIK37,87
23Svea Zackrisson -07Lidköpings IS38,23
24Tuva Boman -07Upsala IF38,39
25Elsa Rundkvist -07KFUM Örebro38,87
26Sofia Berndt -07KFUM Örebro39,61
27Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro40,21
28Emelie Holmström -07Täby IS40,34
29Elise Grevfors -07Täby IS41,20
30Frida Heljestrand -07Täby IS41,84
31Tricia Kärrlander -09Åsbro GoIF42,47
32Julia Kvarnström -07Täby IS44,18
33Cornelia Appelgren -07Frövi IK45,31

    F10 60 M HÄCK  HEAT 1    2017-03-26
1Majken Söderlund Larsson -07Stenungsunds FI11,36
2Tyra Hållinder -07Rånäs 4H12,14
3Elin Runemar -07Täby IS12,67
4Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro12,82
5My Widsing -07Tibro AIK14,06
6Julia Kvarnström -07Täby IS15,07
7Emelie Holmström -07Täby IS16,19

    F10 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Lia Hagström -07Säters IF12,01
2Moa Kindbom -07Skeninge IK12,02
3Isabelle Thor -07Upsala IF13,13
4Gina Juvet -07Täby IS13,23
5Elise Grevfors -07Täby IS14,14
6Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn14,15
7Sofia Berndt -07KFUM Örebro14,59

    F10 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF11,35
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF11,53
3Lova Bäckman -07Upsala IF12,91
4Agnes Kjellgren -07IFK Kristinehamn12,97
5Lowa Doktár -07Täby IS14,09
6Amanda Persson -07SLK Oxelösund16,62
-Emma Olofsson -07Täby ISej start

    F10 60 M HÄCK  HEAT 4    
1Caitlyn Stömne -07Valbo AIF11,11
2Alma Jolbäck -07Lidköpings IS12,97
3Tuva Boman -07Upsala IF13,55
4Isolde Nilsson -07IK Westmannia14,04
5Svea Zackrisson -07Lidköpings IS14,28
6Maja Hilmersson -07Täby IS14,45
7Frida Heljestrand -07Täby IS15,47
-Lillie Kron -07Åsbro GoIFej start

    F10 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Caitlyn Stömne -07Valbo AIF11,11
2Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF11,35
3Majken Söderlund Larsson -07Stenungsunds FI11,36
4Tuva Frih -07Åsbro GoIF11,53
5Lia Hagström -07Säters IF12,01
6Moa Kindbom -07Skeninge IK12,02
7Tyra Hållinder -07Rånäs 4H12,14
8Elin Runemar -07Täby IS12,67
9Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro12,82
10Lova Bäckman -07Upsala IF12,91
11Agnes Kjellgren -07IFK Kristinehamn12,97
12Alma Jolbäck -07Lidköpings IS12,97
13Isabelle Thor -07Upsala IF13,13
14Gina Juvet -07Täby IS13,23
15Tuva Boman -07Upsala IF13,55
16Isolde Nilsson -07IK Westmannia14,04
17My Widsing -07Tibro AIK14,06
18Lowa Doktár -07Täby IS14,09
19Elise Grevfors -07Täby IS14,14
20Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn14,15
21Svea Zackrisson -07Lidköpings IS14,28
22Maja Hilmersson -07Täby IS14,45
23Sofia Berndt -07KFUM Örebro14,59
24Julia Kvarnström -07Täby IS15,07
25Frida Heljestrand -07Täby IS15,47
26Emelie Holmström -07Täby IS16,19
27Amanda Persson -07SLK Oxelösund16,62

    F10 HÖJD      2017-03-26
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF1,33
2Caitlyn Stömne -07Valbo AIF1,30
3Lia Hagström -07Säters IF1,21
4Majken Söderlund Larsson -07Stenungsunds FI1,18
5Nova Andersson -07IF Hagen1,15
6Lillie Kron -07Åsbro GoIF1,15
7Frida Sävenstrand -07Glanshammars IF1,15
8Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro1,12
9Moa Kindbom -07Skeninge IK1,08
10Emma Olofsson -07Täby IS1,04
10Hilma Sevelin -07Katrineholms SK1,04
10Tyra Hållinder -07Rånäs 4H1,04
13Nora Johansson -07IK Stål1,04
14Agnes Kjellgren -07IFK Kristinehamn1,04
15Frida Heljestrand -07Täby IS1,04
16My Widsing -07Tibro AIK1,04
17Elise Grevfors -07Täby IS1,04
18Emelie Holmström -07Täby IS1,00
19Gina Juvet -07Täby IS0,95
19Svea Zackrisson -07Lidköpings IS0,95
21Lowa Doktár -07Täby IS0,95
22Filippa Thelin -07IFK Kristinehamn0,95


Caitlyn Stömne
Gina Juvet
Nora Johansson
Emma Olofsson
Svea Zackrisson
Wilda Runeborg
Lowa Doktár
Moa Kindbom
Frida Sävenstrand
Olivia Sjöholm
Agnes Kjellgren
Elise Grevfors
Filippa Thelin
Frida Heljestrand
Majken Söderlund Larsson
Nova Andersson
Lia Hagström
Lillie Kron
My Widsing
Emelie Holmström
Hilma Sevelin
Tyra Hållinder
80  85  90  95  100 104 108 112 115 118 121 124 127 130 133 135
-   -   -   -   o   -   o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   o   o   o   xxx
-   -   xo  o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xo  o   o   xxx
-   o   xo  o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   xo  xxo xo  xo  xxx
-   -   -   -   xo  o   xxo xo  xxx
o   xo  o   o   xo  o   xxx
-   o   o   xo  o   xxo xxx
o   xo  xo  o   xxx
-   -   -   o   xo  xo  xxx
-   -   o   o   o   o   o   xo  xo  xo  xxx
-   -   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   xo  o   o   o   o   o   xxo o   xxx
-   -   o   xo  xo  xo  xxx
-   -   -   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xxx

    F10 KULA 2,0      2017-03-26
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF7,42
2Lia Hagström -07Säters IF7,29
3Elin Runemar -07Täby IS6,99
4Caitlyn Stömne -07Valbo AIF6,63
5Emma Olofsson -07Täby IS6,54
6Alma Jolbäck -07Lidköpings IS6,06
7Lillie Kron -07Åsbro GoIF5,93
8Lova Bäckman -07Upsala IF5,63
9Moa Kindbom -07Skeninge IK5,50
10Nora Johansson -07IK Stål5,41
11Ewelina Ask -07KFUM Örebro5,41
12Hilma Sevelin -07Katrineholms SK5,23
13Nova Andersson -07IF Hagen5,07
14Isolde Nilsson -07IK Westmannia5,01
15Maja Hilmersson -07Täby IS4,86
16Elise Grevfors -07Täby IS4,84
17My Widsing -07Tibro AIK4,79
18Frida Heljestrand -07Täby IS4,70
19Sofia Berndt -07KFUM Örebro4,62
20Emelie Holmström -07Täby IS4,61
21Agnes Kjellgren -07IFK Kristinehamn4,49
22Lova Rodesten -07KFUM Örebro4,38
23Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn4,35
24Majken Mangnäs -07KFUM Örebro4,34
25Filippa Thelin -07IFK Kristinehamn4,26
26Lowa Doktár -07Täby IS4,11
27Amanda Persson -07SLK Oxelösund4,09
-Daga Eriksson -07Stocksäters IF0,00

Majken Mangnäs
Lova Rodesten
Isolde Nilsson
Filippa Thelin
Hilma Sevelin
Elise Grevfors
Elin Runemar
Agnes Kjellgren
Maja Hilmersson
Emma Olofsson
Lowa Doktár
Nova Andersson
Lillie Kron
Caitlyn Stömne
Alma Jolbäck
Ewelina Ask
Amanda Persson
Daga Eriksson
Lia Hagström
Nora Johansson
Lova Bäckman
Emelie Holmström
Wilda Runeborg
Frida Heljestrand
My Widsing
Elin Rubertsson
Sofia Berndt
Moa Kindbom
 390   434   424
 396   374   438
 497   448   501
 415   426   417
 523   463   511
 461   484   465
 675   699   677   634   645     x
 432   449   432
 483   486   434
 591   524   453   559   548   654
 411   398   372
 461   507   499
 587   569   593   502   584   592
 635   630   605   572     x   663
 603   591   573   596   606   591
 466   486   541
 400   409   375
   x     -     -
 699     x   652   682   722   729
 526   537   541
 557   538   517   558   523   563
 461     x   415
 668   726   713   682   705   742
 458   470   426
 479   454   398
 435   399   421
   x   394   462
 519   504   550

    F9 60 M HÄCK  HEAT 1    2017-03-26
1Elnah Wennström -08Fjugesta IF13,29
2Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad13,50
3Linnea Ekström -08Wedevågs IF14,27
4Ingrid Kron -09Åsbro GoIF14,78
5Tricia Kärrlander -09Åsbro GoIF15,32
6Jonna Berndt -09KFUM Örebro16,64
7Ellen Alexandersson -09IFK Kristinehamn18,98
-Hedda Hed -09Eskilstuna FIej start

    F9 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Melina Engler -08Täby IS12,83
2Maja Andersson -08Alunda SK13,35
3Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro13,39
4Marika Söderlund Larsson -10Stenungsunds FI13,77
5Frida Arenvang -08Wedevågs IF13,79
6Wilma Tagesson -08KFUM Örebro13,81
7Freja Kagevik -09Turebergs FK14,51
8Freja Wilén -09KFUM Örebro15,72

    F9 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Melina Engler -08Täby IS12,83
2Elnah Wennström -08Fjugesta IF13,29
3Maja Andersson -08Alunda SK13,35
4Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro13,39
5Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad13,50
6Marika Söderlund Larsson -10Stenungsunds FI13,77
7Frida Arenvang -08Wedevågs IF13,79
8Wilma Tagesson -08KFUM Örebro13,81
9Linnea Ekström -08Wedevågs IF14,27
10Freja Kagevik -09Turebergs FK14,51
11Ingrid Kron -09Åsbro GoIF14,78
12Tricia Kärrlander -09Åsbro GoIF15,32
13Freja Wilén -09KFUM Örebro15,72
14Jonna Berndt -09KFUM Örebro16,64
15Ellen Alexandersson -09IFK Kristinehamn18,98

    F9 HÖJD      2017-03-26
1Maja Andersson -08Alunda SK1,08
2Lovisa Nässil -08Täby IS1,04
3Elnah Wennström -08Fjugesta IF1,00
4Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad0,95
5Hedda Hed -09Eskilstuna FI0,90
5Marika Söderlund Larsson -10Stenungsunds FI0,90
7Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad0,90
8Agnes Steinberga -09KFUM Örebro0,90
8Melina Engler -08Täby IS0,90
10Wilma Tagesson -08KFUM Örebro0,90
11Ester Kihlberg -09KFUM Örebro0,85
12Freja Kagevik -09Turebergs FK0,85
13Tilly Rudman -08Täby IS0,80
13Maja Martini -10Skeninge IK0,80
15Ellen Alexandersson -09IFK Kristinehamn0,70
16Filippa Sundell -10IF Göta Karlstad0,70
-Ellen Atterhall -08Täby IS0,00


Agnes Steinberga
Ester Kihlberg
Hedda Hed
Nathalie Wiman Ahlstedt
Filippa Sundell
Tilly Rudman
Wilma Tagesson
Marika Söderlund Larsson
Maja Martini
Freja Kagevik
Ellen Alexandersson
Tilda Granevald
Lovisa Nässil
Melina Engler
Ellen Atterhall
Elnah Wennström
Maja Andersson
60  70  80  85  90  95  100 104 108 110
o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
o   xxo xxx
-   -   o   xxx
-   -   o   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
o   o   xo  xo  xxx
o   xo  xxx
-   -   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   xo  o   o   o   xxx
-   -   o   xo  xo  xxx
-   -   xxx
-   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xxo xxx

    F9 KULA 2,0      2017-03-26
1Wilma Tagesson -08KFUM Örebro5,43
2Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad5,16
3Linnea Ekström -08Wedevågs IF5,04
4Maja Andersson -08Alunda SK4,78
5Frida Arenvang -08Wedevågs IF4,55
6Elnah Wennström -08Fjugesta IF4,06
7Ellen Alexandersson -09IFK Kristinehamn4,04
8Melina Engler -08Täby IS3,60
9Tricia Kärrlander -09Åsbro GoIF3,48
10Freja Kagevik -09Turebergs FK3,45
11Linnea Börjeskog -09KFUM Örebro3,41
12Ellen Atterhall -08Täby IS3,27
13Naomie Carlqvist -08Täby IS3,25
14Hedda Hed -09Eskilstuna FI3,21
15Ester Kihlberg -09KFUM Örebro3,18
16Tilly Rudman -08Täby IS3,13
17Felicia Blankner -08KFUM Örebro3,10
18Astrid Wennström -09Fjugesta IF3,07
19Ella Strunke -10Turebergs FK2,79

Hedda Hed
Freja Kagevik
Felicia Blankner
Wilma Tagesson
Maja Andersson
Linnea Ekström
Melina Engler
Linnea Börjeskog
Tilly Rudman
Ellen Alexandersson
Astrid Wennström
Ella Strunke
Elnah Wennström
Nathalie Wiman Ahlstedt
Ellen Atterhall
Naomie Carlqvist
Tricia Kärrlander
Ester Kihlberg
Frida Arenvang
 231   321   303
 345   318   285
 292   310   274
 526   543   500   476   524   488
 404   428   478   475   461   463
 481     x   441   504   445   401
 353   318   295     x   353   360
 318   341   331
 313     x   233
 341     x   354   379   404     x
 307   307   297
 206   279   255
 368   393   372   385   394   406
 516   474   478   468   467   476
 292   327     x
 310   325     x
 348   317   316
 318   314   298
 367   398   397   455   415   398

    KVET 3000 M      2017-03-26
1Maria Eriksson -76IF Start11.56,28

    KVET 60 M HÄCK      2017-03-26
1Annelie Virenius Bergsjö -69Vallentuna FK9,54

    KVET KULA      2017-03-26
1Sandra Pettersson -73IFK Lidingö8,93
2Ingrid Martini -77Skeninge IK6,85
3Veronica Fohlén -77Trollhättans FIK6,60
4Åsa Tunelli -70IFK Lidingö5,55
5Diana Mogren-Dowding -71Åsbro GoIF5,36

Åsa Tunelli
Diana Mogren-Dowding
Ingrid Martini
Veronica Fohlén
Sandra Pettersson
 545     x   462   543   521   555
 473   491   484   510   536   517
   x   651   633   685   685   680
 660   658   655   645   605   600
 825   838   893   786   877   819

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram