Marsspelen 12-13 mars 2016

   Åsbro GoIF och Stocksäters IF arrangerade i Tybblelundshallen, Örebro
 
  Söndagsresultat    till lördagsresultat    Marsspelen pĺ YouTube
 
    MÄN 3000 M      2016-03-13
1Pontus Aldestam -96Väsby IK9.41,96   3.11  6.33
2Ulf Hallmén -68Hagaby GoIF9.45,95   3.20  6.41
3Simon Wiklund -99IK Wilske9.50,50   3.19  6.42
4Konstantin Avramidis -86IFK Lidingö9.51,95   3.20  6.43
5Tobias Wallin -91IF Göta Karlstad10.03,79   3.17  6.41
6Johan Ingjald -87IF Start10.07,48   3.19  6.43

    MÄN LÄNGD      2016-03-13
1Anton Östebo -96Glanshammars IF6,50
2Frank Ude -96Falu IK2,51

Frank Ude
Anton Östebo
 251     -     -     -     -     -
   x   627   646   650     x   632
    P17 200 M      2016-03-13
1Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro24,82
2Magnus Stenfelt -99Gefle IF27,99
3Pontus Olofsson -00Mälarhöjdens IK28,30

    P17 1500 M      2016-03-13
1Michael Welday -99Stocksäters IF4.24,27
2Elliot Glans -99Bålsta IK4.24,69
3Faustin Mugabo -00Väsby IK4.39,26

    P17 60 M HÄCK      2016-03-13
1Simon Wiklund -99IK Wilske9,43

    P17 STAV      2016-03-13
1Pontus Olofsson -00Mälarhöjdens IK1,96


Pontus Olofsson
156 166 176 186 196 206
o   o   o   xo  o   xxx
    P17 LÄNGD      2016-03-13
1Ernesto Turro Herrera -00IFK Lidingö5,90
2Adam Ekelöf -00Väsby IK5,60
3Samuel Karlsson -00Eskilstuna FI5,33
4Magnus Stenfelt -99Gefle IF4,83

Samuel Karlsson
Ernesto Turro Herrera
Magnus Stenfelt
Adam Ekelöf
 300     x     x     x   513   533
 590   584   587
 470     x     x   474     x   483
   x   535     x     x     x   560
    P15 200 M  HEAT 1    2016-03-13
1Leonard Palmer -01Rånäs 4H27,19
2Leo Johansson -01IFK Kristinehamn28,25
3Jonas Grapne -01Mälarhöjdens IK28,51
4Joar Olsson -01Gefle IF29,56

    P15 200 M  HEAT 2    
1Marcus Führ -01KFUM Örebro27,09
2Linus Strand -01KFUM Örebro28,25
-Edvin Åberg -01IK Norrköping FIDQ linje

    P15 200 M  HEAT 3    
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro24,18
2Moi Wirunpan -01Gefle IF25,46
3Kalle Hällgren -01KFUM Örebro26,03

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro24,18
2Moi Wirunpan -01Gefle IF25,46
3Kalle Hällgren -01KFUM Örebro26,03
4Marcus Führ -01KFUM Örebro27,09
5Leonard Palmer -01Rånäs 4H27,19
6Leo Johansson -01IFK Kristinehamn28,25
7Linus Strand -01KFUM Örebro28,25
8Jonas Grapne -01Mälarhöjdens IK28,51
9Joar Olsson -01Gefle IF29,56

    P15 1500 M      2016-03-13
1Julius Mördrup -02IFK Lidingö4.47,53
2Sebastian Thulin -01Rånäs 4H5.30,04

    P15 60 M HÄCK      2016-03-13
1Leo Johansson -01IFK Kristinehamn10,19
2Linus Strand -01KFUM Örebro10,40
3Jonas Grapne -01Mälarhöjdens IK11,03

    P15 STAV      2016-03-13
1Erik Hanell -01Stocksäters IF3,56
2Karl Johansson -01Stocksäters IF3,26
3Sebastian Thulin -01Rånäs 4H2,16


Erik Hanell
Sebastian Thulin
Karl Johansson
166 176 186 196 206 216 226 306 316 326 336 346 356 361
-   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   xo  o   xo  xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   xxo o   xo  xxx
    P15 LÄNGD      2016-03-13
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro5,96
2Moi Wirunpan -01Gefle IF5,91
3Fredrik Nilsson -01IF Göta Karlstad5,31
4Leonard Palmer -01Rånäs 4H5,30
5Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro4,88
6Amir Musa -01KFUM Örebro4,66
7Edvin Åberg -01IK Norrköping FI4,54
8Sebastian Thulin -01Rånäs 4H4,29
9Joar Olsson -01Gefle IF4,24
10Jonas Grapne -01Mälarhöjdens IK3,38
11Linus Strand -01KFUM Örebro2,12

Sebastian Thulin
Linus Strand
Amir Musa
Fredrik Nilsson
Moi Wirunpan
Philip Wilhelmsson
Edvin Åberg
Rasmus Hugosson
Jonas Grapne
Joar Olsson
Leonard Palmer
 429   420   411   424   391   426
 209   212     x
 466   445     x     x   228   448
 503   506   497   508   502   531
 578     x   548   555     x   591
 477   488     x   477   300   461
 454     x   440   422     x     x
 596   581   576   566     x
   x   318   338
 395   384   424
 514   530   521   519   522     x
    P14 200 M  HEAT 1    2016-03-13
1Zef Lleshi -02IFK Nora27,94
2Leo Raksany -02Mälarhöjdens IK28,43
3Kalle Einarsson -02Mälarhöjdens IK32,12

    P14 200 M  HEAT 2    
1Jonathan Howser -02Täby IS27,75
2Noha Ohlsson -02KFUM Örebro30,09

    P14 200 M  HEAT 3    
1Gabriel Vigil -02Mälarhöjdens IK30,79
2Mert Affan -02Mälarhöjdens IK31,38
-Rasmus Göransson -02Täby ISDQ linje

    P14 200 M  HEAT 4    
1Emil Johansson -02Väsby IK26,70
2Gustav Andersson -02IFK Lidingö28,73
3Karl-William Einarson -02Wedevågs IF29,72

    P14 200 M  HEAT 5    
1Sebastian Isaksson -02Täby IS25,86
2Oliver Papinski -02Täby IS26,71
3Eric Björfors -02Rånäs 4H26,80
4Anton Runemar -02Täby IS27,07

    P14 200 M  HEAT 6    
1Oscar Taha -02IFK Lidingö24,72
2Niklas Sjöblom -02Rånäs 4H25,28
3Samuel Eriksson -02Rånäs 4H27,33
4Måns Boshius -02IFK Lidingö27,38

    P14 200 M  SAMLAD LISTA    
1Oscar Taha -02IFK Lidingö24,72
2Niklas Sjöblom -02Rånäs 4H25,28
3Sebastian Isaksson -02Täby IS25,86
4Emil Johansson -02Väsby IK26,70
5Oliver Papinski -02Täby IS26,71
6Eric Björfors -02Rånäs 4H26,80
7Anton Runemar -02Täby IS27,07
8Samuel Eriksson -02Rånäs 4H27,33
9Måns Boshius -02IFK Lidingö27,38
10Jonathan Howser -02Täby IS27,75
11Zef Lleshi -02IFK Nora27,94
12Leo Raksany -02Mälarhöjdens IK28,43
13Gustav Andersson -02IFK Lidingö28,73
14Karl-William Einarson -02Wedevågs IF29,72
15Noha Ohlsson -02KFUM Örebro30,09
16Gabriel Vigil -02Mälarhöjdens IK30,79
17Mert Affan -02Mälarhöjdens IK31,38
18Kalle Einarsson -02Mälarhöjdens IK32,12

    P14 60 M HÄCK  HEAT 1    2016-03-13
1Emil Johansson -02Väsby IK10,32
2Jonathan Howser -02Täby IS11,40
3Simon Stjärnfelt -02IF Åland11,57
4Gustav Andersson -02IFK Lidingö11,62
5Felix Olofsson -02Mälarhöjdens IK12,40
-Rasmus Göransson -02Täby ISbröt

    P14 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö9,68
2Samuel Eriksson -02Rånäs 4H10,06
3Måns Boshius -02IFK Lidingö10,22
4Elias Åström -02KFUM Örebro11,52
5Noha Ohlsson -02KFUM Örebro11,76
-Ludvig All -02Täby ISej start

    P14 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö9,68
2Samuel Eriksson -02Rånäs 4H10,06
3Måns Boshius -02IFK Lidingö10,22
4Emil Johansson -02Väsby IK10,32
5Jonathan Howser -02Täby IS11,40
6Elias Åström -02KFUM Örebro11,52
7Simon Stjärnfelt -02IF Åland11,57
8Gustav Andersson -02IFK Lidingö11,62
9Noha Ohlsson -02KFUM Örebro11,76
10Felix Olofsson -02Mälarhöjdens IK12,40

    P14 STAV      2016-03-13
1Samuel Eriksson -02Rånäs 4H3,06
2Jonathan Howser -02Täby IS2,56
3Robin Isaksson -02IFK Lidingö2,16
4Karl-William Einarson -02Wedevågs IF2,06
5Mert Affan -02Mälarhöjdens IK1,66


Samuel Eriksson
Karl-William Einarson
Mert Affan
Jonathan Howser
Robin Isaksson
156 166 176 186 196 206 216 226 246 256 266 286 306 316
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxo xxx
xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   xxo o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   xxx
    P14 LÄNGD      2016-03-13
1Niklas Sjöblom -02Rånäs 4H5,47
2Oliver Papinski -02Täby IS5,41
3Måns Boshius -02IFK Lidingö5,22
4Sebastian Isaksson -02Täby IS5,16
5Emil Johansson -02Väsby IK4,85
6Leo Raksany -02Mälarhöjdens IK4,52
7Jonathan Howser -02Täby IS4,46
8Gustav Andersson -02IFK Lidingö4,41
9Karl-William Einarson -02Wedevågs IF4,30
10Rasmus Göransson -02Täby IS4,26
11Felix Olofsson -02Mälarhöjdens IK4,17
12Elias Åström -02KFUM Örebro4,07
13Kalle Einarsson -02Mälarhöjdens IK4,04
14Simon Stjärnfelt -02IF Åland4,04
15Mert Affan -02Mälarhöjdens IK3,97
16Gabriel Vigil -02Mälarhöjdens IK3,91
17Simon Ritzén -02Täby IS2,44
Ludvig All -02Täby IS0,00

Sebastian Isaksson
Oliver Papinski
Gabriel Vigil
Mert Affan
Emil Johansson
Elias Åström
Simon Stjärnfelt
Karl-William Einarson
Simon Ritzén
Ludvig All
Leo Raksany
Kalle Einarsson
Måns Boshius
Gustav Andersson
Jonathan Howser
Rasmus Göransson
Niklas Sjöblom
Felix Olofsson
 480   477   491   497   516   145
 508   535     x   505   537   541
   x   391   367
   x     x   397
 445   464     x   475     x   485
 383   388   407
 404   399   397
   x   420   430
   x   244
   x     -
 421   452   431   228     x   420
 385   404   403
 372     x   497   509     x   522
 441   428     x     x     x     x
 437   446   398
 378   398   426
 544   343   237   496   228   547
   x   300   417
    P13 200 M  HEAT 1    2016-03-13
1Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad29,07
2Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS31,05
3Oscar Lundqvist -03IF Hagen32,43

    P13 200 M  HEAT 2    
1Emil Sörqvist -03Huddinge AIS29,89
2Sebastian Gaude -03Väsby IK30,24
3Gabriel Ant Styffe -03IFK Sunne30,87
4Viggo Göransson -03IF Skade34,73

    P13 200 M  HEAT 3    
1David Gyllenswärd -03IFK Lidingö28,13
2Adam Eckerberg -03Täby IS29,14
3August Schmidt -03Mälarhöjdens IK32,09
-Johan Sundgren -03Huddinge AISDQ linje

    P13 200 M  HEAT 4    
1Victor Björk -03IFK Lidingö29,01
2Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF29,83
3Tobias Erlandh -03KFUM Örebro30,23
-Erik Palmaer -03Turebergs FKDQ linje

    P13 200 M  HEAT 5    
1David Thid -03Huddinge AIS26,91
2Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad27,16
3Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF28,78
4Casper Elliot -03Huddinge AIS29,56

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1David Thid -03Huddinge AIS26,91
2Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad27,16
3David Gyllenswärd -03IFK Lidingö28,13
4Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF28,78
5Victor Björk -03IFK Lidingö29,01
6Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad29,07
7Adam Eckerberg -03Täby IS29,14
8Casper Elliot -03Huddinge AIS29,56
9Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF29,83
10Emil Sörqvist -03Huddinge AIS29,89
11Tobias Erlandh -03KFUM Örebro30,23
12Sebastian Gaude -03Väsby IK30,24
13Gabriel Ant Styffe -03IFK Sunne30,87
14Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS31,05
15August Schmidt -03Mälarhöjdens IK32,09
16Oscar Lundqvist -03IF Hagen32,43
17Viggo Göransson -03IF Skade34,73

    P13 60 M HÄCK      2016-03-13
1Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS10,98
2Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF11,10
3Erik Palmaer -03Turebergs FK11,21
4Otto Björfors -03Rånäs 4H12,24
5Daniel Salinas -03Ludvika FFI13,21
-Malte Jansson -03Väsby IKej start

    P13 STAV      2016-03-13
1David Thid -03Huddinge AIS2,26
2Otto Björfors -03Rånäs 4H2,26
3Adam Eckerberg -03Täby IS1,96
4Casper Elliot -03Huddinge AIS1,86
5Erik Palmaer -03Turebergs FK1,76
-Johan Sundgren -03Huddinge AIS0,00


Casper Elliot
Johan Sundgren
Erik Palmaer
Otto Björfors
Adam Eckerberg
David Thid
156 166 176 186 196 206 216 226 236
o   o   xo  o   xxx
xxx
o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xxx
    P13 LÄNGD ZON      2016-03-13
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad4,99
2Noa Skomorowski -03Kvarnsvedens GoIF4,89
3Oscar Capobianco -03KFUM Örebro4,83
4Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF4,74
5Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS4,69
6Casper Elliot -03Huddinge AIS4,54
7Erik Palmaer -03Turebergs FK4,47
8Sebastian Gaude -03Väsby IK4,45
9Emil Sörqvist -03Huddinge AIS4,44
10Tobias Erlandh -03KFUM Örebro4,33
11August Schmidt -03Mälarhöjdens IK4,28
12Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro4,23
13Daniel Salinas -03Ludvika FFI4,21
14Oscar Lundqvist -03IF Hagen4,17
15Benjamin Berge -03Motala AIF4,00
16Viggo Göransson -03IF Skade3,97
17Ludwig Lissgärde -03Täby IS3,95
18Otto Björfors -03Rånäs 4H3,75
19Filip Åström -03KFUM Örebro3,24

Filip Åström
Daniel Salinas
Tobias Erlandh
Oscar Lundqvist
Ludwig Lissgärde
Arvid Klingberg
Noa Skomorowski
Joakim Hellbratt
Sebastian Gaude
Viggo Göransson
August Schmidt
Oliver Ellström
Casper Elliot
Erik Palmaer
Lukas Bjuremar
Otto Björfors
Benjamin Berge
Emil Sörqvist
Oscar Capobianco
 319   324   322
 417   416   421
 425   430   433
   x   417     x
 395   387   395
 451   464   474   468   472   474
   x   477   469   489   485   477
 438   456   432   469   460   461
 445     x   418   444   404   418
 397   373   362
 428   402   407
 485   491     x   489   479   499
 421   437   454   420   412   417
   x   430   447     x   424   408
 423   414   416
 364   375     x
 400     x   381
 439   420   444
 483     x   463   465     x   441
    P12 200 M  HEAT 1    2016-03-13
1Anton Högkvist -04Åsbro GoIF32,82
2Theo Stenborg -04IF Skade32,90
3Hjalmar Levin -04Täby IS33,12
4Arvid Glavare Karlsson -04Täby IS34,86

    P12 200 M  HEAT 2    
1Izak Warma -04IK Norrköping FI30,56
2Samuel Palmér -04Rånäs 4H31,31
3Viktor Stenberg-Lilja -04KFUM Örebro31,83
4Jonathan Jonsson -04Rånäs 4H32,37

    P12 200 M  HEAT 3    
1Love Lindström -04IF Göta Karlstad29,98
2Jonathan Appel -04Linköpings GIF31,22
-Elias Rigö -04Eskilstuna FIej start
-Isak Sterner -04Täby ISej start

    P12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Love Lindström -04IF Göta Karlstad29,98
2Izak Warma -04IK Norrköping FI30,56
3Jonathan Appel -04Linköpings GIF31,22
4Samuel Palmér -04Rånäs 4H31,31
5Viktor Stenberg-Lilja -04KFUM Örebro31,83
6Jonathan Jonsson -04Rånäs 4H32,37
7Anton Högkvist -04Åsbro GoIF32,82
8Theo Stenborg -04IF Skade32,90
9Hjalmar Levin -04Täby IS33,12
10Arvid Glavare Karlsson -04Täby IS34,86

    P12 60 M HÄCK  HEAT 1    2016-03-13
1Anton Högkvist -04Åsbro GoIF12,42
2Leon Danielsson Kindberg -04KFUM Örebro12,71
3Albin Stenström -04KFUM Örebro13,20
4Hjalmar Levin -04Täby IS14,08

    P12 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Isak Sterner -04Täby IS11,28
2Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI11,49
3Jonathan Appel -04Linköpings GIF12,93
4Love Lindström -04IF Göta Karlstad14,44
-Elias Rigö -04Eskilstuna FIej start

    P12 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Isak Sterner -04Täby IS11,28
2Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI11,49
3Anton Högkvist -04Åsbro GoIF12,42
4Leon Danielsson Kindberg -04KFUM Örebro12,71
5Jonathan Appel -04Linköpings GIF12,93
6Albin Stenström -04KFUM Örebro13,20
7Hjalmar Levin -04Täby IS14,08
8Love Lindström -04IF Göta Karlstad14,44
9Elias Rigö -04Eskilstuna FIej start

    P12 LÄNGD ZON      2016-03-13
1Elias Rigö -04Eskilstuna FI5,00
2Love Lindström -04IF Göta Karlstad4,52
3Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI4,29
4John Nordlander -04KFUM Örebro4,26
5Samuel Palmér -04Rånäs 4H4,21
6Leon Danielsson Kindberg -04KFUM Örebro4,13
7Anton Högkvist -04Åsbro GoIF4,01
8Izak Warma -04IK Norrköping FI3,97
9Jonathan Appel -04Linköpings GIF3,88
10Jonathan Jonsson -04Rånäs 4H3,88
11Albin Stenström -04KFUM Örebro3,74
12Theo Stenborg -04IF Skade3,55
13David Källström -04KFUM Örebro3,54
14Hjalmar Levin -04Täby IS3,28
15Adam Sjölin -04KFUM Örebro3,11
16Arvid Glavare Karlsson -04Täby IS2,82

Izak Warma
Albin Stenström
Arvid Glavare Karlsson
Jonathan Jonsson
Casper Bergstrand
Theo Stenborg
Love Lindström
Leon Danielsson Kindberg
Elias Rigö
Adam Sjölin
Hjalmar Levin
John Nordlander
Samuel Palmér
Anton Högkvist
David Källström
Jonathan Appel
 397   187     -
 354   343   374
   x   273   282
 383   370   388
 425   423   427   429   423   322
 353     x   355
 452   448   407   428   440   430
 413   412   409   407   379     x
 479   500   474   457
   x   307   311
 328   315   291
 344   402   393   409   422   426
 415   400   406   408   421   419
 401   391   391   381   394   400
 350   354   324
 385   388   388
    P11 200 M  HEAT 1    2016-03-13
1Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF33,82
2August Olding -05Täby IS34,03
3Felix Elliot -05Huddinge AIS38,26

    P11 200 M  HEAT 2    
1Hampus Wiborg -05KFUM Örebro32,70
2Oliver Vesterlund -05IK Norrköping FI33,76
3Nino Bolinder -05KFUM Örebro36,18

    P11 200 M  HEAT 3    
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro32,91
2Anton Eklind -05KFUM Örebro33,03
3Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF35,26

    P11 200 M  HEAT 4    
1Joel Enander -05Täby IS30,47
2William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF31,04
3Erik Fogdeson -05IK Norrköping FI31,36
4Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK31,72

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Joel Enander -05Täby IS30,47
2William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF31,04
3Erik Fogdeson -05IK Norrköping FI31,36
4Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK31,72
5Hampus Wiborg -05KFUM Örebro32,70
6Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro32,91
7Anton Eklind -05KFUM Örebro33,03
8Oliver Vesterlund -05IK Norrköping FI33,76
9Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF33,82
10August Olding -05Täby IS34,03
11Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF35,26
12Nino Bolinder -05KFUM Örebro36,18
13Felix Elliot -05Huddinge AIS38,26

    P11 60 M HÄCK  HEAT 1    2016-03-13
1Oliver Vesterlund -05IK Norrköping FI11,49
2Erik Fogdeson -05IK Norrköping FI11,56
3Anton Eklind -05KFUM Örebro11,82
4Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro12,19
5Daniel Kindvall -05Fjugesta IF12,56
6Johan Runesson -05Fjugesta IF12,82
7Felix Elliot -05Huddinge AIS14,39

    P11 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Joel Enander -05Täby IS10,45
2Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK10,62
3Hannes Jantunen -05Råby-Rekarne FIF11,92
4Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF12,77
5Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF12,77
6Nino Bolinder -05KFUM Örebro13,09
7August Olding -05Täby IS13,14
8Robin Ringström -05KFUM Örebro13,38

    P11 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Joel Enander -05Täby IS10,45
2Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK10,62
3Oliver Vesterlund -05IK Norrköping FI11,49
4Erik Fogdeson -05IK Norrköping FI11,56
5Anton Eklind -05KFUM Örebro11,82
6Hannes Jantunen -05Råby-Rekarne FIF11,92
7Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro12,19
8Daniel Kindvall -05Fjugesta IF12,56
9Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF12,77
10Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF12,77
11Johan Runesson -05Fjugesta IF12,82
12Nino Bolinder -05KFUM Örebro13,09
13August Olding -05Täby IS13,14
14Robin Ringström -05KFUM Örebro13,38
15Felix Elliot -05Huddinge AIS14,39

    P11 LÄNGD ZON      2016-03-13
1Joel Enander -05Täby IS4,32
2William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF4,07
3Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK4,03
4Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro3,99
5Filip Larsson -05Lidköpings IS3,93
6Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro3,72
7Hampus Wiborg -05KFUM Örebro3,64
8Oliver Vesterlund -05IK Norrköping FI3,56
9Anton Eklind -05KFUM Örebro3,50
10Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF3,48
11Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF3,43
12Hannes Jantunen -05Råby-Rekarne FIF3,37
13Mio Sörling -05KFUM Örebro3,36
14August Olding -05Täby IS3,27
15Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro3,26
16Johan Runesson -05Fjugesta IF3,19
17Robin Ringström -05KFUM Örebro3,13
18Felix Elliot -05Huddinge AIS2,87

Mio Sörling
Filip Larsson
Oliver Vesterlund
Anton Eklind
Hannes Jantunen
Felix Elliot
Johan Runesson
William Brändeborn
August Olding
Tim Wigh-Dahlgren
Robin Ringström
Albin Gyhlenius
Joel Enander
Filip Knochenhauer
Nikolaj Jakshöj
Ludvig Sjöberg
Hampus Wiborg
Felix Wilhelmsson
 336   318   336
 388   386   366   378   383   393
 330   345   356   343   335   338
 337   350   325
 280   335   337
 287   279   286
 319   271   311
 382   406   389   396   401   407
 297   304   327
 343   326   337
 313   306     x
 353   347   372   361     x   363
 418   422   432   422     x   411
   x   326     x
 397   382   387     x   350   403
 336   348   335
 330   345   354   348   364   306
 374   387   388   399   376   387
    P10 200 M  HEAT 1    2016-03-13
1Folke Eriksson -06Fjugesta IF34,00
2Rudolf Eriksson -07Rånäs 4H35,27
3Elliot Borgedahl -07Täby IS35,28

    P10 200 M  HEAT 2    
1Sixten Karlsson -06Väsby IK34,17
2Leon Borgedahl -06Täby IS34,63
3Erik Hagman -06Väsby IK35,39
4Oskar Sterner -06Täby IS35,47

    P10 200 M  HEAT 3    
1Theo Pelgander -06KFUM Örebro36,07
2Lucas Asplund -06KFUM Örebro36,85
3Jasper Norlander -06Glanshammars IF37,29
4Olle Persson -06Stocksäters IF39,09

    P10 200 M  HEAT 4    
1Amel Gacic -06KFUM Örebro33,25
2Jon Joelsson -06KFUM Örebro33,58
3Erik Sethsson -07IK Sisu34,71
4Viggo Olsson -06KFUM Örebro34,97

    P10 200 M  HEAT 5    
1Elliot Karlsson -06Bohus IF31,38
2John Bäck -06Turebergs FK31,68
3Isak Andersson -06Bohus IF32,88
4Julius Wiklund -06IK Wilske33,70

    P10 200 M  HEAT 6    
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro30,82
2Filip Jonsson -06Bohus IF30,84
3Oliver Hegbart -06IFK Lidingö31,21
-Elias Dahlström -06Täby ISej start

    P10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro30,82
2Filip Jonsson -06Bohus IF30,84
3Oliver Hegbart -06IFK Lidingö31,21
4Elliot Karlsson -06Bohus IF31,38
5John Bäck -06Turebergs FK31,68
6Isak Andersson -06Bohus IF32,88
7Amel Gacic -06KFUM Örebro33,25
8Jon Joelsson -06KFUM Örebro33,58
9Julius Wiklund -06IK Wilske33,70
10Folke Eriksson -06Fjugesta IF34,00
11Sixten Karlsson -06Väsby IK34,17
12Leon Borgedahl -06Täby IS34,63
13Erik Sethsson -07IK Sisu34,71
14Viggo Olsson -06KFUM Örebro34,97
15Rudolf Eriksson -07Rånäs 4H35,27
16Elliot Borgedahl -07Täby IS35,28
17Erik Hagman -06Väsby IK35,39
18Oskar Sterner -06Täby IS35,47
19Theo Pelgander -06KFUM Örebro36,07
20Lucas Asplund -06KFUM Örebro36,85
21Jasper Norlander -06Glanshammars IF37,29
22Olle Persson -06Stocksäters IF39,09

    P10 60 M HÄCK  HEAT 1    2016-03-13
1Filip Jonsson -06Bohus IF12,11
2Leon Borgedahl -06Täby IS12,30
3Liam Haili -06Wedevågs IF13,45
4Jesper Lundgren -06Stocksäters IF15,44
5Olle Persson -06Stocksäters IF15,81

    P10 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Julius Wiklund -06IK Wilske11,64
2Erik Hagman -06Väsby IK12,34
3Ville Bjuremar -06KFUM Örebro12,48
4Theo Pelgander -06KFUM Örebro13,74
5Lucas Asplund -06KFUM Örebro14,40
-Johan Lindkvist -06Wedevågs IFbröt

    P10 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Elliot Karlsson -06Bohus IF10,96
2John Bäck -06Turebergs FK10,97
3Isak Andersson -06Bohus IF11,45
4Elias Dahlström -06Täby IS11,82
5Oskar Sterner -06Täby IS12,29
6Oliver Hegbart -06IFK Lidingö12,35

    P10 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Elliot Karlsson -06Bohus IF10,96
2John Bäck -06Turebergs FK10,97
3Isak Andersson -06Bohus IF11,45
4Julius Wiklund -06IK Wilske11,64
5Elias Dahlström -06Täby IS11,82
6Filip Jonsson -06Bohus IF12,11
7Oskar Sterner -06Täby IS12,29
8Leon Borgedahl -06Täby IS12,30
9Erik Hagman -06Väsby IK12,34
10Oliver Hegbart -06IFK Lidingö12,35
11Ville Bjuremar -06KFUM Örebro12,48
12Liam Haili -06Wedevågs IF13,45
13Theo Pelgander -06KFUM Örebro13,74
14Lucas Asplund -06KFUM Örebro14,40
15Jesper Lundgren -06Stocksäters IF15,44
16Olle Persson -06Stocksäters IF15,81

    P10 LÄNGD ZON      2016-03-13
1Elliot Karlsson -06Bohus IF4,41
2John Bäck -06Turebergs FK4,22
3Isak Andersson -06Bohus IF3,89
4Elias Dahlström -06Täby IS3,87
5Filip Jonsson -06Bohus IF3,80
6Julius Wiklund -06IK Wilske3,74
7Oliver Hegbart -06IFK Lidingö3,66
8Leon Borgedahl -06Täby IS3,62
9Amel Gacic -06KFUM Örebro3,56
10Oskar Sterner -06Täby IS3,54
11Jon Joelsson -06KFUM Örebro3,47
12Hampus Hillding -06KFUM Örebro3,46
13Johan Lindkvist -06Wedevågs IF3,44
14Erik Hagman -06Väsby IK3,35
15Viggo Olsson -06KFUM Örebro3,32
16Ville Bjuremar -06KFUM Örebro3,27
17Liam Haili -06Wedevågs IF3,21
18Måns Kareliussén -06Glanshammars IF3,05
19Adam Rudin -06KFUM Örebro3,03
20Folke Eriksson -06Fjugesta IF2,94
21Lucas Asplund -06KFUM Örebro2,70
22Jesper Lundgren -06Stocksäters IF2,56
23Olle Persson -06Stocksäters IF2,51

Johan Lindkvist
Filip Jonsson
Erik Hagman
Julius Wiklund
Olle Persson
Elliot Karlsson
Lucas Asplund
Jesper Lundgren
Viggo Olsson
Folke Eriksson
Adam Rudin
John Bäck
Elias Dahlström
Liam Haili
Oskar Sterner
Amel Gacic
Hampus Hillding
Ville Bjuremar
Oliver Hegbart
Måns Kareliussén
Isak Andersson
Jon Joelsson
Leon Borgedahl
 344   300     x
 380   374   360   347   360   376
 335   324   315
 360   356   356   353   374   372
 243   251   234
 420   424   431   424   431   441
 270   266   267
 256   248   233
 328   311   332
 294   278   290
 297   301   303
 407   408     x   383   391   422
 376   369   387   377   219     x
 321   313   225
 343   332   354
 355   352   356
 346   320   326
 296   327   317
 362   366   361     x     x   345
 298   301   305
 380   377   389   384   256   388
 332   347   335
 362   361   351   350   349   338
    P9 60 M HÄCK  HEAT 1    2016-03-13
1Gustav Palmaer -07Turebergs FK12,20
2Elliot Borgedahl -07Täby IS12,75
3Joel Bäck -08Turebergs FK13,54
4Kasper Jakshöj -07Väsby IK13,93
5Emil Sundberg -08Väsby IK14,46
6Hugo Rietz -07Täby IS14,81
7Rasmus Högkvist -07Åsbro GoIF14,85

    P9 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Jacob Rune -07Täby IS12,35
2Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro13,15
3Vincent Ekberg -07Täby IS13,48
4Jakob Ellis -07Täby IS13,52
5Oskar Vesterlund -07IK Norrköping FI13,54
6David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF14,45
7Axel Hagman -08Väsby IK14,78
8Erik Sethsson -07IK Sisu15,72

    P9 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Gustav Palmaer -07Turebergs FK12,20
2Jacob Rune -07Täby IS12,35
3Elliot Borgedahl -07Täby IS12,75
4Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro13,15
5Vincent Ekberg -07Täby IS13,48
6Jakob Ellis -07Täby IS13,52
7Joel Bäck -08Turebergs FK13,54
8Oskar Vesterlund -07IK Norrköping FI13,54
9Kasper Jakshöj -07Väsby IK13,93
10David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF14,45
11Emil Sundberg -08Väsby IK14,46
12Axel Hagman -08Väsby IK14,78
13Hugo Rietz -07Täby IS14,81
14Rasmus Högkvist -07Åsbro GoIF14,85
15Erik Sethsson -07IK Sisu15,72

    P9 LÄNGD ZON      2016-03-13
1Jacob Rune -07Täby IS3,42
2Erik Sethsson -07IK Sisu3,34
3Elliot Borgedahl -07Täby IS3,29
4Rudolf Eriksson -07Rånäs 4H3,25
5Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro3,15
6Svante Gustafsson -08KFUM Örebro3,04
7Kasper Jakshöj -07Väsby IK3,00
8Vincent Ekberg -07Täby IS2,92
9Gustav Palmaer -07Turebergs FK2,91
10Karl Hanell -07Stocksäters IF2,87
11Leo Jansson -07Stocksäters IF2,81
12Joel Bäck -08Turebergs FK2,77
13Erik Eisler -08Åsbro GoIF2,74
14David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF2,74
15Oskar Vesterlund -07IK Norrköping FI2,72
16Jakob Ellis -07Täby IS2,71
17Hannes Kindvall -07Fjugesta IF2,66
18Emil Sundberg -08Väsby IK2,57
19Axel Hagman -08Väsby IK2,49
20Filip Stackling -08Stocksäters IF2,37
21Alvin Fohlén Gladh -77Trollhättans FIK2,36
22Rasmus Högkvist -07Åsbro GoIF2,34
23Hugo Rietz -07Täby IS2,32

Vincent Ekberg
Gustav Palmaer
Noah Karlsson Hjortborg
Hannes Kindvall
David Wigh-Dahlgren
Jakob Ellis
Hugo Rietz
Oskar Vesterlund
Joel Bäck
Elliot Borgedahl
Axel Hagman
Filip Stackling
Rudolf Eriksson
Rasmus Högkvist
Karl Hanell
Erik Eisler
Svante Gustafsson
Erik Sethsson
Emil Sundberg
Leo Jansson
Jacob Rune
Alvin Fohlén Gladh
Kasper Jakshöj
 289   286   292   287   290   279
 275   248   291
 310   302   315   304   295   305
 265   253   266
 244   260   274
 271   262   257
 232   217   189
   x   272     x
 241   277   264
 309   309   329   319   308   324
 229   238   249
 215   221   237
 310   285     x   309   315   325
 234   228   204
 284     x   287
 274   261   271
 292   304   294   286   287   287
 324   334   264   318   318   319
 232   257   212
 281   251   270
 304   311     x   320   324   342
 236   228   227
 282   300     x   282   276   299
    MVET 3000 M      2016-03-13
1Elias Zika -81IF Start10.06,98   3.22  6.48
2Lars Lundegård -65IF Göta Karlstad10.09,58   3.22  6.51
3Lars Olsson -70IF Göta Karlstad10.22,29   3.28  6.58
4Leif Helgman -61IF Göta Karlstad10.45,32   3.29  7.05
5Håkan Jonsson -74IFK Kristinehamn10.49,32   3.37  7.17
6Lennart Eriksson -66IF Göta Karlstad10.50,91   3.37  7.16
7Martin Larsson -71Huddinge AIS12.26,16   4.11  8.22

    MVET STAV      2016-03-13
1Panagiotis Avramidis -65Hanvikens SK3,16


Panagiotis Avramidis
316 326
o   xxx
    MVET LÄNGD      2016-03-13
1Anders Bäckman -71Danderyds SK5,47
2Sture Holmberg -51Huddinge AIS4,88
3Anthony Treacher -39IFK Lidingö3,92

Sture Holmberg
Anders Bäckman
Anthony Treacher
 483   480   488   460
 521   526   527   547   543   537
   x   361     x   392     x   391
    KVINNOR 3000 M      2016-03-13
1Nadja Strandberg -96Västerås FK10.49,94   3.23  7.05

    KVINNOR HÖJD      2016-03-13
1Linda Nilsson -91SOK Träff1,30


Linda Nilsson
120 125 130 135
o   o   o   xxx
    KVINNOR KULA      2016-03-13
1Klara Helander -95Upsala IF9,59

Klara Helander
 959   942   938   944   940   913
    F17 200 M  HEAT 1    2016-03-13
1Moa Eriksson -99Gefle IF31,62
2Ingrid-Johanna Larsson -99Gefle IF32,30

    F17 200 M  HEAT 2    
1Louise Andersson -99Gefle IF28,71
2Saga Axelsson -00Gefle IF29,78
-Josefin Möller -99Gefle IFbröt

    F17 200 M  SAMLAD LISTA    
1Louise Andersson -99Gefle IF28,71
2Saga Axelsson -00Gefle IF29,78
3Moa Eriksson -99Gefle IF31,62
4Ingrid-Johanna Larsson -99Gefle IF32,30

    F17 1500 M      2016-03-13
1Emilia Engström -00Falu IK5.22,58
2Maja Kaisjö Mikkonen .99Falu IK5.24,14

    F17 60 M HÄCK      2016-03-13
1Elin Bärjegård -99Leksands FIK9,53
2Agnes Hill -00Kvarnsvedens GoIF9,62

    F17 HÖJD      2016-03-13
1Kajsa Lindqvist -00Väsby IK1,62
2Filippa Backman -00Gefle IF1,55
3Maja Jernetz -00SOK Träff1,48


Filippa Backman
Maja Jernetz
Kajsa Lindqvist
130 135 140 144 148 152 155 158 162 165
-   -   -   -   o   o   o   xxx
-   -   -   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   xo  xxx
    F17 KULA 3,0      2016-03-13
1Julia Axtelius -00Enköpings AI13,28
2Amanda Lejros -99KFUM Örebro12,55
3Moa Eriksson -99Gefle IF9,47
4Maria Söderlund -99IF Åland9,02
5Alba Lindfors -00Mälarhöjdens IK8,06
6Selin Orahan -00Mälarhöjdens IK7,62

Selin Orahan
Moa Eriksson
Maria Söderlund
Julia Axtelius
Amanda Lejros
Alba Lindfors
 716   728   762   740     x   682
 947     x     x   867   919   887
 858   878   898   902   881   869
   x  1313  1328     x  1292     x
1179  1255  1238  1187     -     -
 687   702   748   794   806   689
    F15 200 M  HEAT 1    2016-03-13
1Emelina Cindric -01Gefle IF28,65
2Jolin Kihlström -01Gefle IF31,31
-Agnes Erlingsson -01Mälarhöjdens IKDQ linje

    F15 200 M  HEAT 2    
1Maja Söderlund -01Gefle IF29,36
2Johanna Möller -01Gefle IF30,35
3Moa Henriksson -01Mälarhöjdens IK31,24

    F15 200 M  HEAT 3    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro26,76
2Alice Heldt-Cassel -01Ludvika FFI27,85
3Vendela Ström -01IF Skade28,36
-Freja Nygren -01IF Skadeej start

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro26,76
2Alice Heldt-Cassel -01Ludvika FFI27,85
3Vendela Ström -01IF Skade28,36
4Emelina Cindric -01Gefle IF28,65
5Maja Söderlund -01Gefle IF29,36
6Johanna Möller -01Gefle IF30,35
7Moa Henriksson -01Mälarhöjdens IK31,24
8Jolin Kihlström -01Gefle IF31,31

    F15 1500 M      2016-03-13
1Thyra Arnhult -03IFK Lidingö5.53,07

    F15 60 M HÄCK      2016-03-13
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,20
2Moa Eklundh -01KFUM Örebro9,41
3Freja Nygren -01IF Skade10,55
4Ella Schöllin -01IK Norrköping FI10,85
-Evelina Ottosson -02Täby IS9,93ut.tävl

    F15 HÖJD      2016-03-13
1Freja Nygren -01IF Skade1,52
2Isa Larsson -01Bohus IF1,44
3Moa Henriksson -01Mälarhöjdens IK1,40
4Maja Hammarland -01KFUM Örebro1,35
5Hanna Wallin -01IF Skade1,30
-Lovisa Malmstad -01Mälarhöjdens IK0,00


Moa Henriksson
Maja Hammarland
Hanna Wallin
Lovisa Malmstad
Isa Larsson
Freja Nygren
120 125 130 135 140 144 148 152 157
-   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   xxo xxx
-   o   o   xx-
xxx
-   -   -   o   o   xxo xxx
-   -   -   o   xo  o   o   xxo xxx
    F15 KULA 3,0      2016-03-13
1Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad10,38
2Klara Nolemo -01Gefle IF9,95
3Linnea Holm -01KFUM Örebro8,25
4Vendela Ström -01IF Skade7,86
5Hanna Ollinen -01Ludvika FFI6,65
6Moa Henriksson -01Mälarhöjdens IK6,44
7Lovisa Malmstad -01Mälarhöjdens IK6,13
8Agnes Erlingsson -01Mälarhöjdens IK5,06

Lovisa Malmstad
Linnea Holm
Moa Henriksson
Vendela Ström
Klara Nolemo
Amanda Fridberg
Agnes Erlingsson
Hanna Ollinen
 607   551   605   590   613   585
 817     x   767   825   753   783
 616   608   610   644   538   606
 759   733   786   773   785   761
 915   937   959   963   995   967
 930     x  1038     x   971   977
 506   482   475   489   499   481
 526   536   665   657   596   597
    F14 200 M  HEAT 1    2016-03-13
1Josefine Wikfeldt -02Mälarhöjdens IK28,50
2Elin Ekstrand -02Rånäs 4H30,4m
3Lisa Norell -02Lidköpings IS31,7m

    F14 200 M  HEAT 2    
1Emelie From Hoppeler -02Mälarhöjdens IK29,83
2Emma Johansson -02Stocksäters IF29,91
-Olivia Hallsten -02Rånäs 4Hej start

    F14 200 M  HEAT 3    
1Emelie Lindgren -02Glanshammars IF31,66
2Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF31,79
3Alexandra Nilsson -02Götlunda IF32,89

    F14 200 M  HEAT 4    
1Elsa Preber -02IFK Lidingö29,13
2Maja Persson -02Stocksäters IF30,19
3Liv Andersson -02Rånäs 4H30,37
4Anna Klingberg -02Kvarnsvedens GoIF32,07

    F14 200 M  HEAT 5    
1Ida Pettersson -02KFUM Örebro28,87
2Matilda Eklind -02KFUM Örebro29,17
3Maja Larsson -02Kvarnsvedens GoIF30,18
4Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn30,19

    F14 200 M  HEAT 6    
1Tilde Inelind -02Kils AIK28,69
2Johanna Mickels -02Ärla IF28,92
3Stella Vetro -02Katrineholms SK30,25
4Lisa Fröberg -02IFK Lidingö30,40

    F14 200 M  HEAT 7    
1Sofie Franzén -02KFUM Örebro28,31
2Madeleine Aulio -02IFK Lidingö28,53
3Caroline Cedergren -02Spårvägens FK28,56

    F14 200 M  HEAT 8    
1Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro27,63
2Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö28,28
3Evelina Ottosson -02Täby IS29,33

    F14 200 M  HEAT 9    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF27,05
2Junianna Larsen Brolin -02Täby IS27,34
3Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö27,35
4Tyra Landin -02Västerås FK28,92

    F14 200 M  SAMLAD LISTA    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF27,05
2Junianna Larsen Brolin -02Täby IS27,34
3Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö27,35
4Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro27,63
5Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö28,28
6Sofie Franzén -02KFUM Örebro28,31
7Josefine Wikfeldt -02Mälarhöjdens IK28,50
8Madeleine Aulio -02IFK Lidingö28,53
9Caroline Cedergren -02Spårvägens FK28,56
10Tilde Inelind -02Kils AIK28,69
11Ida Pettersson -02KFUM Örebro28,87
12Johanna Mickels -02Ärla IF28,92
13Tyra Landin -02Västerås FK28,92
14Elsa Preber -02IFK Lidingö29,13
15Matilda Eklind -02KFUM Örebro29,17
16Evelina Ottosson -02Täby IS29,33
17Emelie From Hoppeler -02Mälarhöjdens IK29,83
18Emma Johansson -02Stocksäters IF29,91
19Maja Larsson -02Kvarnsvedens GoIF30,18
20Maja Persson -02Stocksäters IF30,19
21Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn30,19
22Stella Vetro -02Katrineholms SK30,25
23Liv Andersson -02Rånäs 4H30,37
24Lisa Fröberg -02IFK Lidingö30,40
25Elin Ekstrand -02Rånäs 4H30,4m
26Emelie Lindgren -02Glanshammars IF31,66
27Lisa Norell -02Lidköpings IS31,7m
28Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF31,79
29Anna Klingberg -02Kvarnsvedens GoIF32,07
30Alexandra Nilsson -02Götlunda IF32,89

    F14 60 M HÄCK  HEAT 1    2016-03-13
1Josefine Wikfeldt -02Mälarhöjdens IK10,28
2Lisa Fröberg -02IFK Lidingö11,28
3Emma Lilje -02IF Skade11,56
4Eleonora Rosenthal -02IF Åland11,57
5Emelie From Hoppeler -02Mälarhöjdens IK12,41
6Emelie Lindgren -02Glanshammars IF12,52

    F14 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö10,19
2Stella Vetro -02Katrineholms SK10,27
3Elsa Andersson -02IF Åland10,63
4Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF11,47
5Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn11,48
-Cecilia Fälldin -02Ludvika FFIej start

    F14 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Tilde Inelind -02Kils AIK9,60
2Junianna Larsen Brolin -02Täby IS9,76
3Ella Enander -02Täby IS9,94
4Evelina Ottosson -02Täby IS10,04
5Madeleine Aulio -02IFK Lidingö10,23
6Lina Arousell -02Iggesunds SK10,28
7Liv Andersson -02Rånäs 4H10,31
-Tyra Landin -02Västerås FKbröt

    F14 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Tilde Inelind -02Kils AIK9,60
2Junianna Larsen Brolin -02Täby IS9,76
3Ella Enander -02Täby IS9,94
4Evelina Ottosson -02Täby IS10,04
5Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö10,19
6Madeleine Aulio -02IFK Lidingö10,23
7Stella Vetro -02Katrineholms SK10,27
8Josefine Wikfeldt -02Mälarhöjdens IK10,28
9Lina Arousell -02Iggesunds SK10,28
10Liv Andersson -02Rånäs 4H10,31
11Elsa Andersson -02IF Åland10,63
12Lisa Fröberg -02IFK Lidingö11,28
13Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF11,47
14Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn11,48
15Emma Lilje -02IF Skade11,56
16Eleonora Rosenthal -02IF Åland11,57
17Emelie From Hoppeler -02Mälarhöjdens IK12,41
18Emelie Lindgren -02Glanshammars IF12,52

    F14 HÖJD      2016-03-13
1Helena Kuksa -02Åsbro GoIF1,52
2Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö1,48
3Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,48
4Madeleine Aulio -02IFK Lidingö1,48
5Sara Svalberg -02IFK Lidingö1,44
6Ella Enander -02Täby IS1,40
7Stella Vetro -02Katrineholms SK1,40
8Lisa Fröberg -02IFK Lidingö1,40
9Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn1,40
10Josefine Wikfeldt -02Mälarhöjdens IK1,35
11Moa Pesonen -02IF Åland1,35
12Olivia Hallsten -02Rånäs 4H1,35
13Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn1,30
13Emma Stenman -02KFUM Örebro1,30
15Alva Nyberg -02Ludvika FFI1,30
16Anna Klingberg -02Kvarnsvedens GoIF1,25
17Ella Borg -02Ludvika FFI1,25
18Lisa Ljung -02Glanshammars IF1,20


Sara Svalberg
Ida Pettersson
Ella Enander
Anna Klingberg
Agnes Brunnsgård
Josefine Wikfeldt
Lisa Ljung
Ella Borg
Madeleine Aulio
Filippa Dedorsson
Alva Nyberg
Emma Stenman
Helena Kuksa
Moa Pesonen
Olivia Hallsten
Vendela Wahlberg
Stella Vetro
Lisa Fröberg
120 125 130 135 140 144 148 152 156
-   -   -   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   xxo o   xxx
-   -   o   xo  o   xxx
o   o   xxx
-   o   o   xxo xxo xxx
o   o   o   o   xxx
o   xxx
xo  xxo xxx
-   -   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   xxx
o   xo  xo  xxx
o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xxo xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   xo  xxx
-   o   o   xo  xo  xxx
    F14 KULA 3,0      2016-03-13
1Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad10,79
2Lina Arousell -02Iggesunds SK9,66
3Ella Enander -02Täby IS9,59
4Lovisa Ewerblad -03Danderyds SK9,45
5Anna Klingberg -02Kvarnsvedens GoIF9,06
6Junianna Larsen Brolin -02Täby IS8,93
7Alexandra Nilsson -02Götlunda IF8,86
8Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn8,24
9Stella Vetro -02Katrineholms SK7,82
10Olivia Hallsten -02Rånäs 4H7,70
11Tilda Zetterlund -02Rånäs 4H7,53
12Sofie Fransson -02KFUM Örebro7,35
13Johanna Sedström -02Åsbro GoIF7,22
14Matilda Eklind -02KFUM Örebro7,21
15Lisa Fröberg -02IFK Lidingö7,19
16Madeleine Aulio -02IFK Lidingö7,09
17Lovisa Jakobsson -02Ludvika FFI7,08
18Helena Kuksa -02Åsbro GoIF7,06
19Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF6,89
20Emelie Lindgren -02Glanshammars IF6,69
21Klara Frih -02Åsbro GoIF6,67
22Sara Svalberg -02IFK Lidingö6,61
23Alva Nyberg -02Ludvika FFI6,49
24Emma Lilje -02IF Skade6,46
25Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö6,17
26Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn6,16
27Lisa Norell -02Lidköpings IS6,13
28Ada Jusufarmic -02Mälarhöjdens IK4,39

Alva Nyberg
Lina Arousell
Emma Lilje
Sofie Fransson
Stella Vetro
Lovisa Ewerblad
Tilda Zetterlund
Lisa Fröberg
Junianna Larsen Brolin
Johanna Sedström
Alexandra Nilsson
Sara Svalberg
Olivia Hallsten
Lisa Norell
Ella Enander
Lovisa Jakobsson
Vendela Högkvist
Madeleine Aulio
Matilda Eklind
Amanda Fridberg
Anna Klingberg
Emelie Lindgren
Vendela Wahlberg
Klara Frih
Ada Jusufarmic
Agnes Brunnsgård
Filippa Dedorsson
Helena Kuksa
 613   649   644
   x   922   945   966   964   942
 646   606   646
 672   684   735
 782   775   764
 888   945   910   908   855     x
 753     x   670
 704   719   718
 805   871   808   893   834   872
 692   712   722
 867   769     x   886   802   860
 661   561   607
   x     x   770
 579   600   613
 883   915   878   950   879   959
 708   645   667
 654   658   689
 638   709   707
 721   667   617
1079   966   956     x  1013   927
 885   840   826   889   820   906
 669   662   590
 575   617   616
 667   653   638
 439   357   378
 610   556   616
 728   648   794   736     x   824
 674   698   706
    F13 200 M  HEAT 1    2016-03-13
1Hanna Ulfhielm -03IF Skade35,43
2Tilde Lindh -03IF Skade37,44
-Vilda Börjesson -03Rånäs 4Hej start

    F13 200 M  HEAT 2    
1Valentina Lindfors -03Mälarhöjdens IK31,97
2Mathilda Mertsch -03Bromma IF32,98
3Cornelia Kennerstad -03Kils AIK33,21

    F13 200 M  HEAT 3    
1Jenna Wikén -03IFK Lidingö31,56
2Victoria Egestad -03Mälarhöjdens IK33,90
3Noella Beik -03KFUM Örebro35,25
4Linn Widfeldt -03IK Norrköping FI38,53

    F13 200 M  HEAT 4    
1Agnes Boussard -03IF Skade31,56
2Tamina Lindgren -03Glanshammars IF34,70
-Chelsea Aketch -03Mälarhöjdens IKDQ linje
-Alexandra Mella -03Täby ISej start

    F13 200 M  HEAT 5    
1Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade30,45
2Tove Widström -03Täby IS31,30
3Ellen Höglund-Cederloo -03IF Skade32,73
-Ingrid Hammarberg -03Mälarhöjdens IKDQ linje

    F13 200 M  HEAT 6    
1Nanna Hart -03IFK Lidingö31,55
2Paola Söderhielm -03Täby IS31,62
3Jessika Sandström -03Mälarhöjdens IK33,26
-Alma Carlsson -03IF SkadeDQ linje

    F13 200 M  HEAT 7    
1Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK30,04
2Kristina Dahlström -03Täby IS30,44
3Tilda Kjerfve -03IFK Lidingö31,38
4Josefine Svensk Jerner -03IFK Lidingö31,49

    F13 200 M  HEAT 8    
1Tova Gabrielsson -03Täby IS29,78
2Rebecca Sandström -03IFK Lidingö30,08
3Elin Petersen -03IF Göta Karlstad30,31
4Fanny Wijkström -03IFK Lidingö30,56

    F13 200 M  HEAT 9    
1Rakel Wahlberg -03IFK Lidingö29,55
2Sara Ringqvist -03IFK Lidingö29,83
3Kajsa Manzi -03Täby IS30,17
4Victoria Psilander -03IFK Lidingö30,50

    F13 200 M  HEAT 10    
1Elin Wallin -03Glanshammars IF29,33
2Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI29,51
3Emma Weissenborn -03Täby IS29,58
4Tove Tjeder -03Täby IS29,66

    F13 200 M  HEAT 11    
1Frida Hjorth -03Säters IF27,65
2Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad28,17
3Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro28,64
4Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI29,12

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Frida Hjorth -03Säters IF27,65
2Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad28,17
3Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro28,64
4Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI29,12
5Elin Wallin -03Glanshammars IF29,33
6Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI29,51
7Rakel Wahlberg -03IFK Lidingö29,55
8Emma Weissenborn -03Täby IS29,58
9Tove Tjeder -03Täby IS29,66
10Tova Gabrielsson -03Täby IS29,78
11Sara Ringqvist -03IFK Lidingö29,83
12Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK30,04
13Rebecca Sandström -03IFK Lidingö30,08
14Kajsa Manzi -03Täby IS30,17
15Elin Petersen -03IF Göta Karlstad30,31
16Kristina Dahlström -03Täby IS30,44
17Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade30,45
18Victoria Psilander -03IFK Lidingö30,50
19Fanny Wijkström -03IFK Lidingö30,56
20Tove Widström -03Täby IS31,30
21Tilda Kjerfve -03IFK Lidingö31,38
22Josefine Svensk Jerner -03IFK Lidingö31,49
23Nanna Hart -03IFK Lidingö31,55
24Jenna Wikén -03IFK Lidingö31,56
25Agnes Boussard -03IF Skade31,56
26Paola Söderhielm -03Täby IS31,62
27Valentina Lindfors -03Mälarhöjdens IK31,97
28Ellen Höglund-Cederloo -03IF Skade32,73
29Mathilda Mertsch -03Bromma IF32,98
30Cornelia Kennerstad -03Kils AIK33,21
31Jessika Sandström -03Mälarhöjdens IK33,26
32Victoria Egestad -03Mälarhöjdens IK33,90
33Tamina Lindgren -03Glanshammars IF34,70
34Noella Beik -03KFUM Örebro35,25
35Hanna Ulfhielm -03IF Skade35,43
36Tilde Lindh -03IF Skade37,44
37Linn Widfeldt -03IK Norrköping FI38,53

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1    2016-03-13
1Vilda Börjesson -03Rånäs 4H11,36
2Saga Svaleryd -03IF Skade11,83
3Kristina Dahlström -03Täby IS12,35
4Paola Söderhielm -03Täby IS12,69
5Ellen Höglund-Cederloo -03IF Skade13,17

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Valentina Lindfors -03Mälarhöjdens IK11,30
2Emma Weissenborn -03Täby IS11,39
3Rebecca Sandström -03IFK Lidingö12,32
4Alexandra Mella -03Täby IS12,33
5Kira Jannlund -03Mälarhöjdens IK13,96
6Hanna Ulfhielm -03IF Skade14,00

    F13 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Myra Eriksson -03Stocksäters IF11,17
2Elin Petersen -03IF Göta Karlstad11,20
3Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK11,30
4Tove Widström -03Täby IS11,46
5Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro11,56
6Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade12,04
7Mathilda Mertsch -03Bromma IF12,72
8Tamina Lindgren -03Glanshammars IF12,78

    F13 60 M HÄCK  HEAT 4    
1Frida Hjorth -03Säters IF9,71
2Kajsa Manzi -03Täby IS10,25
3Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad10,27
4Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF10,32
5Tove Tjeder -03Täby IS10,68
6Victoria Psilander -03IFK Lidingö10,77
7Tova Gabrielsson -03Täby IS10,81
8Nora Olofsson -03Mälarhöjdens IK11,03

    F13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Frida Hjorth -03Säters IF9,71
2Kajsa Manzi -03Täby IS10,25
3Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad10,27
4Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF10,32
5Tove Tjeder -03Täby IS10,68
6Victoria Psilander -03IFK Lidingö10,77
7Tova Gabrielsson -03Täby IS10,81
8Nora Olofsson -03Mälarhöjdens IK11,03
9Myra Eriksson -03Stocksäters IF11,17
10Elin Petersen -03IF Göta Karlstad11,20
11Valentina Lindfors -03Mälarhöjdens IK11,30
12Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK11,30
13Vilda Börjesson -03Rånäs 4H11,36
14Emma Weissenborn -03Täby IS11,39
15Tove Widström -03Täby IS11,46
16Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro11,56
17Saga Svaleryd -03IF Skade11,83
18Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade12,04
19Rebecca Sandström -03IFK Lidingö12,32
20Alexandra Mella -03Täby IS12,33
21Kristina Dahlström -03Täby IS12,35
22Paola Söderhielm -03Täby IS12,69
23Mathilda Mertsch -03Bromma IF12,72
24Tamina Lindgren -03Glanshammars IF12,78
25Ellen Höglund-Cederloo -03IF Skade13,17
26Kira Jannlund -03Mälarhöjdens IK13,96
27Hanna Ulfhielm -03IF Skade14,00

    F13 HÖJD      2016-03-13
1Tova Olausson -03Ludvika FFI1,41
2Tove Tjeder -03Täby IS1,41
3Emma Weissenborn -03Täby IS1,38
3Victoria Psilander -03IFK Lidingö1,38
5Alexandra Mella -03Täby IS1,38
6Agnes Andersson -03Frövi IK1,38
7Vilda Börjesson -03Rånäs 4H1,34
8Valentina Lindfors -03Mälarhöjdens IK1,34
9Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,34
10Tova Gabrielsson -03Täby IS1,34
10Nanna Hart -03IFK Lidingö1,34
12Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK1,30
12Nora Olofsson -03Mälarhöjdens IK1,30
12Tove Widström -03Täby IS1,30
15Emma Helander -03Eskilstuna FI1,30
15Elin Petersen -03IF Göta Karlstad1,30
17Kajsa Manzi -03Täby IS1,30
18Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade1,25
18Sara Ringqvist -03IFK Lidingö1,25
20Rakel Wahlberg -03IFK Lidingö1,25
21Josefine Alstad -03IFK Kristinehamn1,25
22Jessika Sandström -03Mälarhöjdens IK1,20
22Cornelia Kennerstad -03Kils AIK1,20
22Alexandra Karlsson -03Mälarhöjdens IK1,20
25Paola Söderhielm -03Täby IS1,20
26Fanny Wijkström -03IFK Lidingö1,15
27Victoria Egestad -03Mälarhöjdens IK1,15
28Kristina Dahlström -03Täby IS1,15
29Kira Jannlund -03Mälarhöjdens IK1,15
-Ingrid Hammarberg -03Mälarhöjdens IK0,00


Ingrid Hammarberg
Victoria Egestad
Emma Weissenborn
Tove Tjeder
Tova Gabrielsson
Valentina Lindfors
Alva Malmsten Nilsson
Myra Eriksson
Alexandra Mella
Rakel Wahlberg
Victoria Psilander
Josefine Alstad
Emma Helander
Jessika Sandström
Kajsa Manzi
Vilda Börjesson
Kira Jannlund
Agnes Andersson
Cornelia Kennerstad
Alexandra Karlsson
Paola Söderhielm
Elin Petersen
Tova Olausson
Fanny Wijkström
Kristina Dahlström
Maja Thodenius
Nora Olofsson
Tove Widström
Sara Ringqvist
Nanna Hart
110 115 120 125 130 134 138 141 144
xxx
o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   xxo xo  xxx
-   o   o   o   xxo xxo xxx
-   o   o   xo  xo  o   xxx
-   xo  o   o   xxx
-   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   xo  xo  xxx
-   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xxx
-   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xx- -
xo  xxo xxx
-   o   o   o   xo  o   xxo xxx
o   o   o   x-
o   o   o   xxx
-   xxo o   xxx
-   o   o   o   xo  xxx
-   -   xo  o   o   xxo o   o   xxx
o   o   xx-
-   xxo xxx
-   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xxx
xo  o   o   o   xxx
o   o   xo  xo  o   xxo xxx
    F13 KULA 2,0      2016-03-13
1Valentina Lindfors -03Mälarhöjdens IK11,69
2Lovisa Ewerblad -03Danderyds SK11,32
3Frida Hjorth -03Säters IF10,90
4Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro10,82
5Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI9,68
6Kajsa Manzi -03Täby IS9,48
7Tove Tjeder -03Täby IS8,86
8Anna Krysén -03Ludvika FFI8,39
9Josefine Alstad -03IFK Kristinehamn8,29
10Rebecca Sandström -03IFK Lidingö8,25
11Julia Runesson -03KFUM Örebro8,21
12Emma Weissenborn -03Täby IS7,82
13Ingrid Hammarberg -03Mälarhöjdens IK7,38
14Tove Widström -03Täby IS7,38
15Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK7,33
16Ellen Höglund-Cederloo -03IF Skade7,33
17Alexandra Mella -03Täby IS7,24
18Tova Gabrielsson -03Täby IS7,21
19Tamina Lindgren -03Glanshammars IF7,08
20Agnes Boussard -03IF Skade7,07
21Sara Ringqvist -03IFK Lidingö6,99
22Nora Olofsson -03Mälarhöjdens IK6,92
23Nora Dahle -03IFK Lidingö6,91
24Jenna Wikén -03IFK Lidingö6,83
25Chelsea Aketch -03Mälarhöjdens IK6,71
26Saga Svaleryd -03IF Skade6,65
27Alma Carlsson -03IF Skade6,62
28Alexandra Karlsson -03Mälarhöjdens IK6,60
29Rakel Wahlberg -03IFK Lidingö6,54
30Claudia Rosenthal -03IF Åland6,48
31Tilda Kjerfve -03IFK Lidingö6,42
32Sandra Larsson -03Kils AIK6,40
33Tilde Lindh -03IF Skade6,14
34Victoria Egestad -03Mälarhöjdens IK6,14
35Hanna Ulfhielm -03IF Skade5,53
36Kira Jannlund -03Mälarhöjdens IK5,47
37Mathilda Mertsch -03Bromma IF5,44
38Linn Widfeldt -03IK Norrköping FI5,44
39Carolina Nilsson -03Götlunda IF5,39
40Jessika Sandström -03Mälarhöjdens IK5,09

Alma Carlsson
Julia Runesson
Ellen Höglund-Cederloo
Sandra Larsson
Victoria Egestad
Ingrid Hammarberg
Carolina Nilsson
Maja Thodenius
Alexandra Karlsson
Sanna Pernerdal
Sara Ringqvist
Tamina Lindgren
Linn Widfeldt
Lovisa Ewerblad
Rebecca Sandström
Tove Tjeder
Claudia Rosenthal
Tova Gabrielsson
Agnes Boussard
Valentina Lindfors
Felicia Karlsson
Nora Dahle
Saga Svaleryd
Tilda Kjerfve
Alexandra Mella
Tove Widström
Chelsea Aketch
Emma Weissenborn
Kira Jannlund
Nora Olofsson
Josefine Alstad
Frida Hjorth
Rakel Wahlberg
Mathilda Mertsch
Jenna Wikén
Anna Krysén
Kajsa Manzi
Tilde Lindh
Hanna Ulfhielm
Jessika Sandström
 585   636   662
 752   821   802
 733   658   715
 640   632   543
   x   529   614
 693   736   738
 533   539   496
 733   671   718
 660     x   642
1080  1082  1055  1030  1059   989
 655   651   699
 679   672   708
 500   544   497
1091  1132  1126  1064  1107  1115
 809   799   825
 820   876   886   834   839   785
 605   648   585
 708   721     x
 679   674   707
1071  1048  1120  1143  1108  1169
 968     x   884   888     x   955
 691   676   681
 665   621   643
 528   635   642
 702   724   706
   x   686   738
 632   637   671
 712   782   637
 547   480   523
 611   658   692
 823   752   829
1032  1036  1053   975  1090   966
 609   654   646
 505   544   486
 666   676   683
 839   752   833   794   784   827
 839   913   948   921   938   925
 589   614   603
 553   542   535
 494   471   509
    F12 200 M  HEAT 1    2016-03-13
1Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS31,71
2Smilla Persson Åskog -04IF Skade31,88
3Johanna Mertsch -04Bromma IF34,11

    F12 200 M  HEAT 2    
1Siri Lilja -04Täby IS33,77
2Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK34,10
3Thyra Kvarnström -04Täby IS34,78

    F12 200 M  HEAT 3    
1Mathilda Thulin -04Rånäs 4H33,29
2Alde Johansson -04IK Stål33,89
3Wilma Hållinder -04Rånäs 4H34,47

    F12 200 M  HEAT 4    
1Irma Marklund -04Råby-Rekarne FIF31,12
2Melinda Qwarforth -04Fjugesta IF32,27
3Liv Norberg -04IK Stål32,55
4Elin Jarborn -04Täby IS34,65

    F12 200 M  HEAT 5    
1Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF31,85
2Nora Jolbäck -04Lidköpings IS32,60
3Emma Carlsson -04Istrums SK32,99
4Amanda Svensson -04IF Skade33,37

    F12 200 M  HEAT 6    
1Emma Karlsson Svedstam -04Råby-Rekarne FIF31,13
2Sara Winberg -04Täby IS32,07
3Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF32,16
4Alicia Larsten -04IFK Lidingö32,69

    F12 200 M  HEAT 7    
1Irma Kron -04Åsbro GoIF30,99
2Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö31,13
3Matilda Karlsson -04Väsby IK31,61
4Filippa Ottosson -04Täby IS31,66

    F12 200 M  HEAT 8    
1Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad29,65
2Lykke Iacobaeus -04Värmdö IF30,03
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF31,01
4Hedvig Ström -04IF Skade31,03

    F12 200 M  HEAT 9    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö28,17
2Ida Sjöberg -04Mölndals AIK28,76
3Elvira Tanderud -04Trollhättans FIK29,29
4Tyra Tjulander -04Västerås FK29,64

    F12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö28,17
2Ida Sjöberg -04Mölndals AIK28,76
3Elvira Tanderud -04Trollhättans FIK29,29
4Tyra Tjulander -04Västerås FK29,64
5Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad29,65
6Lykke Iacobaeus -04Värmdö IF30,03
7Irma Kron -04Åsbro GoIF30,99
8Nanna Frih -04Åsbro GoIF31,01
9Hedvig Ström -04IF Skade31,03
10Irma Marklund -04Råby-Rekarne FIF31,12
11Emma Karlsson Svedstam -04Råby-Rekarne FIF31,13
12Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö31,13
13Matilda Karlsson -04Väsby IK31,61
14Filippa Ottosson -04Täby IS31,66
15Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS31,71
16Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF31,85
17Smilla Persson Åskog -04IF Skade31,88
18Sara Winberg -04Täby IS32,07
19Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF32,16
20Melinda Qwarforth -04Fjugesta IF32,27
21Liv Norberg -04IK Stål32,55
22Nora Jolbäck -04Lidköpings IS32,60
23Alicia Larsten -04IFK Lidingö32,69
24Emma Carlsson -04Istrums SK32,99
25Mathilda Thulin -04Rånäs 4H33,29
26Amanda Svensson -04IF Skade33,37
27Siri Lilja -04Täby IS33,77
28Alde Johansson -04IK Stål33,89
29Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK34,10
30Johanna Mertsch -04Bromma IF34,11
31Wilma Hållinder -04Rånäs 4H34,47
32Elin Jarborn -04Täby IS34,65
33Thyra Kvarnström -04Täby IS34,78

    F12 60 M HÄCK  HEAT 1    2016-03-13
1Isabell Lundholm -04KFUM Örebro10,72
2Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS11,51
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF11,55
4Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK12,62

    F12 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Hedvig Ström -04IF Skade11,33
2Lykke Iacobaeus -04Värmdö IF12,31
3Amanda Svensson -04IF Skade12,40
4Filippa Ottosson -04Täby IS12,54
5Stella Stenman -04KFUM Örebro12,68

    F12 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF11,49
2Stina Larsson -04IK Wilske11,68
3Emma Karlsson Svedstam -04Råby-Rekarne FIF12,01
4Sara Winberg -04Täby IS12,04
5Alice Brattström -04Ludvika FFI12,38
6Ida Reinholdsson -04Ludvika FFI13,11
7Alicia Larsten -04IFK Lidingö13,12
8Jessica Sethsson -04IK Sisu13,16

    F12 60 M HÄCK  HEAT 4    
1Tyra Tjulander -04Västerås FK10,79
2Nora Jolbäck -04Lidköpings IS10,81
3Irma Kron -04Åsbro GoIF10,90
4Matilda Åkerman -04IFK Halmstad10,98
5Tilda Bernhult -04KFUM Örebro11,22
6Irma Marklund -04Råby-Rekarne FIF11,32
7Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö11,58
8Nike Isaksson -04IFK Lidingö11,88

    F12 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Isabell Lundholm -04KFUM Örebro10,72
2Tyra Tjulander -04Västerås FK10,79
3Nora Jolbäck -04Lidköpings IS10,81
4Irma Kron -04Åsbro GoIF10,90
5Matilda Åkerman -04IFK Halmstad10,98
6Tilda Bernhult -04KFUM Örebro11,22
7Irma Marklund -04Råby-Rekarne FIF11,32
8Hedvig Ström -04IF Skade11,33
9Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF11,49
10Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS11,51
11Nanna Frih -04Åsbro GoIF11,55
12Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö11,58
13Stina Larsson -04IK Wilske11,68
14Nike Isaksson -04IFK Lidingö11,88
15Emma Karlsson Svedstam -04Råby-Rekarne FIF12,01
16Sara Winberg -04Täby IS12,04
17Lykke Iacobaeus -04Värmdö IF12,31
18Alice Brattström -04Ludvika FFI12,38
19Amanda Svensson -04IF Skade12,40
20Filippa Ottosson -04Täby IS12,54
21Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK12,62
22Stella Stenman -04KFUM Örebro12,68
23Ida Reinholdsson -04Ludvika FFI13,11
24Alicia Larsten -04IFK Lidingö13,12
25Jessica Sethsson -04IK Sisu13,16

    F12 HÖJD      2016-03-13
1Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF1,43
2Irma Kron -04Åsbro GoIF1,43
3Alma Mikaelsson -04Götlunda IF1,43
4Emma Karlsson Svedstam -04Råby-Rekarne FIF1,40
5Isabell Lundholm -04KFUM Örebro1,37
6Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS1,37
7Stina Larsson -04IK Wilske1,34
8Matilda Åkerman -04IFK Halmstad1,34
9Nora Jolbäck -04Lidköpings IS1,34
10Irma Marklund -04Råby-Rekarne FIF1,28
11Emma Carlsson -04Istrums SK1,28
11Sophie Säwe -04Kils AIK1,28
13Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad1,24
14Galadriel Andersson -04SOK Träff1,24
15Liv Norberg -04IK Stål1,20
15Sara Winberg -04Täby IS1,20
17Vilma Stolpe -04Götlunda IF1,15
17Lykke Iacobaeus -04Värmdö IF1,15
17Alde Johansson -04IK Stål1,15
20Amanda Svensson -04IF Skade1,15
21Elin Jarborn -04Täby IS1,10


Emma Carlsson
Liv Norberg
Isabell Lundholm
Alma Mikaelsson
Amanda Svensson
Elin Jarborn
Matilda Åkerman
Irma Kron
Vilma Stolpe
Emma Karlsson Svedstam
Klara Lindholm
Lykke Iacobaeus
Jenna Mogren-Dowding
Galadriel Andersson
Alde Johansson
Stina Larsson
Irma Marklund
Sara Winberg
Sophie Säwe
Nora Jolbäck
Tasa Scheele Bhatia
100 105 110 115 120 124 128 131 134 137 140 143 146
o   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xo  o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   xxo xxo o   xo  xxo xxx
o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   xo  xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   x-
-   -   -   -   o   xo  o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xo  xo  o   xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   o   xo  o   xxo xxo xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
    F12 KULA 2,0      2016-03-13
1Emma Karlsson Svedstam -04Råby-Rekarne FIF9,61
2Tilda Bernhult -04KFUM Örebro9,42
3Emma Carlsson -04Istrums SK8,99
4Nike Isaksson -04IFK Lidingö8,19
5Sophie Säwe -04Kils AIK7,85
6Sara Winberg -04Täby IS7,79
7Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS7,73
8Alma Mikaelsson -04Götlunda IF7,50
9Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF7,47
10Galadriel Andersson -04SOK Träff7,47
11Tyra Tjulander -04Västerås FK7,45
12Vilma Stolpe -04Götlunda IF7,06
13Hedvig Ström -04IF Skade6,93
14Smilla Persson Åskog -04IF Skade6,64
15Iris Norlander -04Glanshammars IF6,62
16Nikita Karlsson -04Wedevågs IF6,51
17Jessica Sethsson -04IK Sisu6,27
18Alde Johansson -04IK Stål5,86
19Oliwia Englund -04Stocksäters IF5,68
20Liv Norberg -04IK Stål5,67
21Thyra Kvarnström -04Täby IS5,59
22Elin Olsson -04Lidköpings IS5,18
23Alicia Larsten -04IFK Lidingö5,11
24Wilma Hållinder -04Rånäs 4H4,97
25Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö4,95
-Alva Nilsson -04KFUM Örebro0,00

Vilma Stolpe
Oliwia Englund
Wilma Gäverth
Elin Olsson
Sophie Säwe
Alicia Larsten
Alva Nilsson
Nikita Karlsson
Iris Norlander
Liv Norberg
Hedvig Ström
Tyra Tunander Cedrenius
Sara Winberg
Jessica Sethsson
Wilma Hållinder
Emma Karlsson Svedstam
Emma Carlsson
Alma Mikaelsson
Thyra Kvarnström
Galadriel Andersson
Alde Johansson
Nike Isaksson
Smilla Persson Åskog
Tyra Tjulander
Tasa Scheele Bhatia
Tilda Bernhult
 699   706   660
 568   564     x
 747   712   717
 459     x   518
 695   643   763   709   785   700
 436   491   511
   x     x     x
 651   578   619
 662   646     x
 567   526   527
 693   655   652
 434   477   495
 750   657   756   714   779   673
 627   577     x
 449   474   497
 865   889   902   948   870   961
 797   868   755   899   844   858
 692   697   750   737   706   741
 481   535   559
 689   747   627
   x     x   586
 805   813   810   819   777   806
 664   649   516
 743   709   745
 755   747   773   767     x   726
 921   763   783   826   889   942
    F11 200 M  HEAT 1    2016-03-13
1Ebba Zachrisson -05Lidköpings IS34,07
2Vera Rietz -05Täby IS34,27
3Clara Sundqvist -05Frövi IK38,98

    F11 200 M  HEAT 2    
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad31,99
2Philippa Kastberg -05Täby IS36,05
3Linnea Lind -05KFUM Örebro40,13

    F11 200 M  HEAT 3    
1Emma Sjöblom -05Rånäs 4H32,95
2Ebba Elfström -05Lidköpings IS35,01
3Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro35,60

    F11 200 M  HEAT 4    
1Sara Sundberg -05Väsby IK33,97
2Emilia Öster -05KFUM Örebro35,57
3Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro36,82
4Helena Hvalgren -05IFK Lidingö38,24

    F11 200 M  HEAT 5    
1Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF33,07
2Jeanna Ulfvin -05IF Skade33,62
3Hanna Trygg -05KFUM Örebro33,79
4Svea Eklundh -05Motala AIF35,53

    F11 200 M  HEAT 6    
1Alva Lindmark -05KFUM Örebro31,06
2Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö32,02
3Sara Persson -05KFUM Örebro33,07
4Cornelia Larsten -05IFK Lidingö33,13

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Alva Lindmark -05KFUM Örebro31,06
2Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad31,99
3Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö32,02
4Emma Sjöblom -05Rånäs 4H32,95
5Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF33,07
6Sara Persson -05KFUM Örebro33,07
7Cornelia Larsten -05IFK Lidingö33,13
8Jeanna Ulfvin -05IF Skade33,62
9Hanna Trygg -05KFUM Örebro33,79
10Sara Sundberg -05Väsby IK33,97
11Ebba Zachrisson -05Lidköpings IS34,07
12Vera Rietz -05Täby IS34,27
13Ebba Elfström -05Lidköpings IS35,01
14Svea Eklundh -05Motala AIF35,53
15Emilia Öster -05KFUM Örebro35,57
16Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro35,60
17Philippa Kastberg -05Täby IS36,05
18Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro36,82
19Helena Hvalgren -05IFK Lidingö38,24
20Clara Sundqvist -05Frövi IK38,98
21Linnea Lind -05KFUM Örebro40,13

    F11 60 M HÄCK  HEAT 1    2016-03-13
1Klara Pettersson -05KFUM Örebro11,77
2Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF12,60
3Vera Rietz -05Täby IS12,80
4Philippa Kastberg -05Täby IS13,12
5Linnea Lind -05KFUM Örebro14,34
6Lovisa Åström -05KFUM Örebro15,28
-Elin Jakobsson -05KFUM Örebrobröt

    F11 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Alice Löfgren -05Lidköpings IS11,00
2Jeanna Ulfvin -05IF Skade11,69
3Alva Lindmark -05KFUM Örebro11,82
4Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro12,77
5Sara Larsson -05Kils AIK12,80
6Emma Sjöblom -05Rånäs 4H12,93
7Emma Larsson -05Kils AIK13,03
8Helena Hvalgren -05IFK Lidingö14,06

    F11 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö10,96
2Svea Eklundh -05Motala AIF10,98
3Cornelia Larsten -05IFK Lidingö11,72
4Ida Kindbom -05Skeninge IK12,38
5Maja Särnholm -05KFUM Örebro12,54
6Tuva Andersson -05Västerås FK13,05
7Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro13,30
8Clara Sundqvist -05Frövi IK13,93

    F11 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö10,96
2Svea Eklundh -05Motala AIF10,98
3Alice Löfgren -05Lidköpings IS11,00
4Jeanna Ulfvin -05IF Skade11,69
5Cornelia Larsten -05IFK Lidingö11,72
6Klara Pettersson -05KFUM Örebro11,77
7Alva Lindmark -05KFUM Örebro11,82
8Ida Kindbom -05Skeninge IK12,38
9Maja Särnholm -05KFUM Örebro12,54
10Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF12,60
11Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro12,77
12Vera Rietz -05Täby IS12,80
13Sara Larsson -05Kils AIK12,80
14Emma Sjöblom -05Rånäs 4H12,93
15Emma Larsson -05Kils AIK13,03
16Tuva Andersson -05Västerås FK13,05
17Philippa Kastberg -05Täby IS13,12
18Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro13,30
19Clara Sundqvist -05Frövi IK13,93
20Helena Hvalgren -05IFK Lidingö14,06
21Linnea Lind -05KFUM Örebro14,34
22Lovisa Åström -05KFUM Örebro15,28

    F11 HÖJD      2016-03-13
1Lova Wilde -05IF Göta Karlstad1,33
2Ida Kindbom -05Skeninge IK1,30
3Sara Persson -05KFUM Örebro1,30
4Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF1,27
5Ebba Zachrisson -05Lidköpings IS1,24
6Ebba Elfström -05Lidköpings IS1,21
7Cornelia Larsten -05IFK Lidingö1,21
8Sara Larsson -05Kils AIK1,18
9Svea Eklundh -05Motala AIF1,18
10Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro1,10
10Alice Löfgren -05Lidköpings IS1,10
10Jeanna Ulfvin -05IF Skade1,10
13Vera Rietz -05Täby IS1,10
14Tuva Andersson -05Västerås FK1,10
14Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö1,10
16Alva Lindmark -05KFUM Örebro1,10
17Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro1,05
18Philippa Kastberg -05Täby IS1,00


Noomi Kihlberg
Sara Larsson
Alice Löfgren
Ebba Zachrisson
Ebba Elfström
Angelina Mogren-Dowding
Tuva Andersson
Cornelia Larsten
Philippa Kastberg
Jeanna Ulfvin
Alva Lindmark
Vera Rietz
Tuwa Karlsson
Ida Kindbom
Svea Eklundh
Sara Persson
Amanda Svensk Jerner
Lova Wilde
90  95  100 105 110 114 118 121 124 127 130 133 135
-   -   o   o   o   xxx
-   -   -   xo  o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xxo xo  xxx
o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xxx
-   -   o   o   xxo xxx
o   o   xo  o   o   xxx
xo  xxo o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   o   o   o   xxo xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xxo xo  xxx
-   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   o   xo  o   o   xxx
    F11 KULA 2,0      2016-03-13
1Emma Larsson -05Kils AIK7,76
2Ida Kindbom -05Skeninge IK6,89
3Runa Eriksson -05Stocksäters IF6,72
4Ebba Zachrisson -05Lidköpings IS6,47
5Klara Pettersson -05KFUM Örebro6,35
6Svea Eklundh -05Motala AIF6,28
7Philippa Kastberg -05Täby IS6,20
8Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö5,91
9Jeanna Ulfvin -05IF Skade5,69
10Emilia Öster -05KFUM Örebro5,55
11Tuva Andersson -05Västerås FK5,44
12Emma Söderlund -05IK Westmannia5,41
13Sara Sundberg -05Väsby IK5,32
14Cornelia Larsten -05IFK Lidingö5,29
15Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro5,20
16Helena Hvalgren -05IFK Lidingö4,79
17Clara Sundqvist -05Frövi IK4,28

Philippa Kastberg
Emilia Öster
Clara Sundqvist
Amanda Svensk Jerner
Ebba Zachrisson
Helena Hvalgren
Noomi Kihlberg
Cornelia Larsten
Sara Sundberg
Ida Kindbom
Jeanna Ulfvin
Runa Eriksson
Klara Pettersson
Svea Eklundh
Emma Söderlund
Emma Larsson
Tuva Andersson
 590   557   595   598   560   620
 555   537   427
 358   423   428
 523   523   590   581   580   591
 647   645   593   627   632   647
 479   478   478
 471   520   508
 529   459   490
 532   520   521
 627   689   619   627   633   676
 569   562   561
 627     x   648   613   617   672
 635   610   617   598   567   581
 571   611   611   580   580   628
 541   481   462
 672   740   709     x   663   776
 544   501     x
    F10 200 M  HEAT 1    2016-03-13
1Emilia Heldemar -06IK Stål36,34
2Linnéa Fohlén Gladh -06Trollhättans FIK37,67
3Clara Widfeldt -06IK Norrköping FI39,85

    F10 200 M  HEAT 2    
1Engla Guttman -06Säffle FIK35,31
2Thyra Lundström -06Kils AIK36,28
3Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn39,78
4Tindra Höglund -06IFK Kristinehamn42,60

    F10 200 M  HEAT 3    
1Emma Eriksson -06IK Westmannia34,61
2Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn34,84
3Filippa Nilsson -06Götlunda IF37,99

    F10 200 M  HEAT 4    
1Ida Larsson -06KFUM Örebro35,31
2Tilda Eriksson -06Filipstads IF35,61
3Alma Sundlöf -06IK Westmannia42,30
4Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn42,42

    F10 200 M  HEAT 5    
1Tilde Löwdin -06IK Stål33,51
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia33,64
3Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro34,10
4Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad34,82

    F10 200 M  HEAT 6    
1Ida Fogdeson -06IK Norrköping FI32,39
2Ella Axelson -06Danderyds SK32,54
3Elsa Kagevik -06Turebergs FK34,48
4Maja Johansson -06Kils AIK34,91

    F10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Ida Fogdeson -06IK Norrköping FI32,39
2Ella Axelson -06Danderyds SK32,54
3Tilde Löwdin -06IK Stål33,51
4Johanna Fernberg -06IK Westmannia33,64
5Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro34,10
6Elsa Kagevik -06Turebergs FK34,48
7Emma Eriksson -06IK Westmannia34,61
8Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad34,82
9Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn34,84
10Maja Johansson -06Kils AIK34,91
11Engla Guttman -06Säffle FIK35,31
12Ida Larsson -06KFUM Örebro35,31
13Tilda Eriksson -06Filipstads IF35,61
14Thyra Lundström -06Kils AIK36,28
15Emilia Heldemar -06IK Stål36,34
16Linnéa Fohlén Gladh -06Trollhättans FIK37,67
17Filippa Nilsson -06Götlunda IF37,99
18Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn39,78
19Clara Widfeldt -06IK Norrköping FI39,85
20Alma Sundlöf -06IK Westmannia42,30
21Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn42,42
22Tindra Höglund -06IFK Kristinehamn42,60

    F10 60 M HÄCK  HEAT 1    2016-03-13
1Elsa Kagevik -06Turebergs FK11,90
2Ida Fogdeson -06IK Norrköping FI12,31
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn12,59
4Engla Guttman -06Säffle FIK13,23
5Anna Ström -06Stocksäters IF14,38
6Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro14,42

    F10 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Thyra Lundström -06Kils AIK11,76
2Stella Önander -06KFUM Örebro12,98
3Maja Johansson -06Kils AIK13,42
4Emilia Heldemar -06IK Stål13,47
5Tindra Höglund -06IFK Kristinehamn15,56
-Tilda Granqvist -06KFUM Örebrobröt

    F10 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn12,39
2Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro12,75
3Thea Aversjö -06KFUM Örebro12,93
4Johanna Thelin -06IFK Kristinehamn14,09
5Stella Holmquist -06KFUM Örebro14,63
6Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn14,77
7Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn15,09

    F10 60 M HÄCK  HEAT 4    
1Tilde Löwdin -06IK Stål11,54
2Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad11,95
3Elise Emmoth -06Fjugesta IF12,28
4Ella Axelson -06Danderyds SK12,34
5Emma Eriksson -06IK Westmannia13,14
6Tilda Eriksson -06Filipstads IF15,82
-Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmanniabröt

    F10 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Tilde Löwdin -06IK Stål11,54
2Thyra Lundström -06Kils AIK11,76
3Elsa Kagevik -06Turebergs FK11,90
4Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad11,95
5Elise Emmoth -06Fjugesta IF12,28
6Ida Fogdeson -06IK Norrköping FI12,31
7Ella Axelson -06Danderyds SK12,34
8Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn12,39
9Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn12,59
10Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro12,75
11Thea Aversjö -06KFUM Örebro12,93
12Stella Önander -06KFUM Örebro12,98
13Emma Eriksson -06IK Westmannia13,14
14Engla Guttman -06Säffle FIK13,23
15Maja Johansson -06Kils AIK13,42
16Emilia Heldemar -06IK Stål13,47
17Johanna Thelin -06IFK Kristinehamn14,09
18Anna Ström -06Stocksäters IF14,38
19Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro14,42
20Stella Holmquist -06KFUM Örebro14,63
21Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn14,77
22Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn15,09
23Tindra Höglund -06IFK Kristinehamn15,56
24Tilda Eriksson -06Filipstads IF15,82

    F10 HÖJD      2016-03-13
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn1,26
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia1,21
3Engla Guttman -06Säffle FIK1,15
4Thea Aversjö -06KFUM Örebro1,15
5Thyra Lundström -06Kils AIK1,12
6Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn1,12
7Stella Holmquist -06KFUM Örebro1,08
7Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad1,08
9Filippa Nilsson -06Götlunda IF1,08
10Maja Johansson -06Kils AIK1,08
11Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro1,04
12Tindra Höglund -06IFK Kristinehamn1,04
13Elsa Kagevik -06Turebergs FK1,00
14Emilia Heldemar -06IK Stål1,00
15Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn0,95
16Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn0,90
17Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia0,90
18Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro0,85
18Tilda Granqvist -06KFUM Örebro0,85


Engla Guttman
Elsa Kagevik
Johanna Fernberg
Tove Holmberg-Nerman
Tilde Andersson
Maja Johansson
Filippa Nilsson
Amanda Eriksson
Agnes Alexandersson
Agnes Edfeldt
Tilda Granqvist
Thyra Lundström
Stella Holmquist
Emilia Heldemar
Iselin Karlsson
Tindra Höglund
Elsa Petersen
Thea Aversjö
Filippa Börjeskog
85  90  95  100 104 108 112 115 118 121 124 126 128
o   o   o   o   xo  o   o   o   xxx
o   o   xxo o   xxx
-   o   o   o   o   o   o   o   xxo o   xxx
o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   xxo xo  xxx
-   o   o   o   o   xo  xxx
xxo o   xo  xxx
o   o   xxx
o   xxx
o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxo xxx
o   xxo o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   xo  xxo xxo xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xo  xo  o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
    F10 KULA 2,0      2016-03-13
1Thyra Lundström -06Kils AIK6,66
2Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro6,63
3Ida Fogdeson -06IK Norrköping FI6,40
4Linnéa Fohlén Gladh -06Trollhättans FIK6,32
5Johanna Fernberg -06IK Westmannia6,15
6Tilda Eriksson -06Filipstads IF5,89
7Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn5,49
8Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia5,41
9Elsa Kagevik -06Turebergs FK5,31
10Tilde Löwdin -06IK Stål5,31
11Ida Larsson -06KFUM Örebro4,85
12Stella Holmquist -06KFUM Örebro4,81
13Filippa Nilsson -06Götlunda IF4,78
14Emma Eriksson -06IK Westmannia4,75
15Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn4,73
16Maja Johansson -06Kils AIK4,70
17Emilia Heldemar -06IK Stål4,49
18Johanna Thelin -06IFK Kristinehamn4,48
19Alma Sundlöf -06IK Westmannia4,24
20Agnes Osterman -06KFUM Örebro4,12
21Tilda Granqvist -06KFUM Örebro4,06
22Engla Guttman -06Säffle FIK4,04
23Stella Önander -06KFUM Örebro3,84
24Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn3,64
25Tindra Höglund -06IFK Kristinehamn3,46

Ida Fogdeson
Engla Guttman
Thyra Lundström
Filippa Nilsson
Maja Johansson
Agnes Osterman
Tilda Granqvist
Linnéa Fohlén Gladh
Johanna Thelin
Filippa Börjeskog
Emilia Heldemar
Ida Larsson
Tilde Löwdin
Alma Sundlöf
Iselin Karlsson
Elsa Kagevik
Agnes Alexandersson
Tindra Höglund
Stella Holmquist
Johanna Fernberg
Stella Önander
Emma Eriksson
Tove Holmberg-Nerman
Tilda Eriksson
Amanda Eriksson
 519   583   590   640   540   597
   x   404   402
 638     x   647   666   651   629
 435   478     x
 404   441   470
 361   412   349
 324   359   406
 632   606   600   629   607   593
 349   428   448
 638   663   592   652   536   590
 434     x   449
 425   421   485
 381   504   531
 387   424   401
 528   535   529   528   549   439
 529   501   531
 357   364   329
 346   328   318
   x   415   481
 568   597   578   615   573   584
 384   373   363
 475   470   466
 481   500   534   526   539   541
 540   545   589   558   524   542
 433   447   473
    F9 60 M HÄCK  HEAT 1    2016-03-13
1Moa Kindbom -07Skeninge IK12,43
2Nelly Bergstrand -07IK Stål12,57
3Sigrid Floréus -07Valbo AIF12,67
4Emma Olofsson -07Täby IS13,06
5Tindra Guttman -09Säffle FIK14,08
6Lova Doktár -07Täby IS14,40
7Elin Wåhlin -07Kils AIK14,83
8Tindra Karlsson -07Wedevågs IF23,82

    F9 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF11,89
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF12,92
3Timea Löwdin -08IK Stål13,66
4Maja Hilmersson -07Täby IS14,00
5Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn14,91
6Lilly Sartz -07Stocksäters IF14,91
7Linnea Ekström -08Wedevågs IF15,15
8Julia Kvarnström -07Täby IS16,32

    F9 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF11,89
2Moa Kindbom -07Skeninge IK12,43
3Nelly Bergstrand -07IK Stål12,57
4Sigrid Floréus -07Valbo AIF12,67
5Tuva Frih -07Åsbro GoIF12,92
6Emma Olofsson -07Täby IS13,06
7Timea Löwdin -08IK Stål13,66
8Maja Hilmersson -07Täby IS14,00
9Tindra Guttman -09Säffle FIK14,08
10Lova Doktár -07Täby IS14,40
11Elin Wåhlin -07Kils AIK14,83
12Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn14,91
13Lilly Sartz -07Stocksäters IF14,91
14Linnea Ekström -08Wedevågs IF15,15
15Julia Kvarnström -07Täby IS16,32
16Tindra Karlsson -07Wedevågs IF23,82

    F9 HÖJD      2016-03-13
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF1,19
2Tyra Hållinder -07Rånäs 4H1,12
2Moa Kindbom -07Skeninge IK1,12
4Nelly Bergstrand -07IK Stål1,08
5Tindra Guttman -09Säffle FIK1,04
6Lova Doktár -07Täby IS0,95
7Sigrid Floréus -07Valbo AIF0,95
8Maja Hilmersson -07Täby IS0,90
9Timea Löwdin -08IK Stål0,90
10Elin Wåhlin -07Kils AIK0,85
10Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn0,85
12Julia Kvarnström -07Täby IS0,85
13Filippa Thelin -07IFK Kristinehamn0,85
13Linnea Ekström -08Wedevågs IF0,85


Maja Hilmersson
Timea Löwdin
Sigrid Floréus
Julia Kvarnström
Tyra Hållinder
Tindra Guttman
Nelly Bergstrand
Moa Kindbom
Elin Wåhlin
Filippa Thelin
Wilda Runeborg
Linnea Ekström
Lova Doktár
Elin Rubertsson
80  85  90  95  100 104 108 112 115 117 119 121
o   o   o   xxx
o   o   xxo xxx
o   o   xo  xxo xxx
o   xo  xxx
o   o   o   o   xo  o   o   xxo xxx
o   o   o   xo  xo  xxo xxx
-   o   o   o   xo  xo  xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   xxx
o   xxo xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   xo  o   o   xxx
o   xxo xxx
o   o   xo  xo  xxx
o   o   xxx
    F9 KULA 2,0      2016-03-13
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF5,75
2Elin Runemar -07Åkersberga SK4,80
3Elin Wåhlin -07Kils AIK4,62
4Sigrid Floréus -07Valbo AIF4,58
5Nelly Bergstrand -07IK Stål4,42
6Moa Kindbom -07Skeninge IK4,41
7Lillie Kron -07Åsbro GoIF4,39
8Filippa Thelin -07IFK Kristinehamn4,34
9Maja Hilmersson -07Täby IS4,19
10Evelina Appel -07Linköpings GIF3,90
11Emma Olofsson -07Täby IS3,85
12Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn3,56
13Linnea Ekström -08Wedevågs IF3,54
14Julia Kvarnström -07Täby IS3,50
15Tyra Hållinder -07Rånäs 4H3,49
16Tindra Guttman -09Säffle FIK3,33
17Timea Löwdin -08IK Stål3,24
18Cornelia Appelgren -07Frövi IK3,23
19Lova Doktár -07Täby IS2,92
20Molly Mikaelsson -08Götlunda IF2,58
21Emelie Blomqvist -08Frövi IK1,96

Elin Rubertsson
Lillie Kron
Emma Olofsson
Linnea Ekström
Nelly Bergstrand
Tindra Guttman
Lova Doktár
Timea Löwdin
Moa Kindbom
Elin Wåhlin
Emelie Blomqvist
Cornelia Appelgren
Sigrid Floréus
Tyra Hållinder
Wilda Runeborg
Evelina Appel
Filippa Thelin
Elin Runemar
Molly Mikaelsson
Julia Kvarnström
Maja Hilmersson
 354   356   334
 340   439   397   415   356   431
 363   385   343
 336   323   354
 402   274   431   429   343   442
   x   333   332
 292     x   284
 275   324   290
 428   441   422   403   387   401
 420   441   446   411   386   462
 180   183   196
 323   268   271
 380   421   458   400   428   421
 349   344     x
 526   550   511   545     x   575
 388   390     x
 428   340   372   434   408   369
 436   457   480   381   449   426
   x   258     x
 300   350   311
 419   396   397
    KVET 3000 M      2016-03-13
1Linda Take -73IF Göta Karlstad10.50,15
2Maria Eriksson -76IF Start11.48,85

    KVET 60 M HÄCK      2016-03-13
1Linda Åkerman -71IFK Halmstad9,66
2Annelie Virenius Bergsjö -69Vallentuna FK10,00

    KVET HÖJD      2016-03-13
1Annelie Virenius Bergsjö -69Vallentuna FK1,40
2Linda Åkerman -71IFK Halmstad1,25


Linda Åkerman
Annelie Virenius
120 125 130 135 140 144
o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xxx
    KVET KULA 4,0      2016-03-13
1Annelie Virenius Bergsjö -69Vallentuna FK8,32
2Klara Schmidt -73Mälarhöjdens IK7,81
3Carina Sundberg -73Väsby IK6,61
4Veronica Fohlén -77Trollhättans FIK6,51
5Åsa Hagman -71Väsby IK6,46
6Lisbeth Jakshöj -76Väsby IK6,31
7Elizabeth LindqvistVäsby IK5,28

Åsa Hagman
Klara Schmidt
Veronica Fohlén
Lisbeth Jakshöj
Carina Sundberg
Annelie Virenius Bergsjö
Elizabeth Lindqvist
 646   495   634   585   531   623
 766   774     x   747   760   781
 645   645   629   643   651   600
   x   588   588   595   602   631
 621   661   624   623   661   630
 808   741   808   832   783   774
 494   528   433   477   459   450

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram