Resultat Marsspelen 21-22/3 2015, lördag

  till söndagsresultat     Mars-spelen pĺ YouTube
 
  Stocksäters IF och Åsbro GoIF arrangerar i Tybblelundshallen, Örebro
  Tävlingsledare Börje Nordin
 
    MÄN 60 M  HEAT 1    2015-03-21
1Braulio Ribeiro -92IFK Nora7,35Final
2Jesper Mårtensson -99IK Wilske7,58Final
3Mattias Windhede -96IF Göta Karlstad7,78Final
4Anton Östebo -96Glanshammars IF7,88Final
5Rasmus Öberg -96Istrums SK7,96Final

    MÄN 60 M  HEAT 2    
1Jonathan Andersson -97IF Göta Karlstad7,55Final
2Josef Gustavsson -97Ludvika FFI7,81Final
3David Svensson -97Stocksäters IF7,97Final
4Thamer Amara -96IF Göta Karlstad8,11
5Abdullahi Hussein Aw-Ibrahim -94Stocksäters IF12,14

    MÄN 60 M  FINAL    2015-03-21
1Braulio Ribeiro -92IFK Nora7,31
2Jonathan Andersson -97IF Göta Karlstad7,47
3Jesper Mårtensson -99IK Wilske7,59
4Josef Gustavsson -97Ludvika FFI7,84
5Mattias Windhede -96IF Göta Karlstad7,86
6Anton Östebo -96Glanshammars IF7,88
7Rasmus Öberg -96Istrums SK7,95
-David Svensson -97Stocksäters IFDQ start

    MÄN 200 M  HEAT 1    2015-03-21
1Erik Brax Elvmarker -97Istrums SK24,36
2Christian Björkman -97Väsby IK25,08
3Pontus Aldestam -96Väsby IK25,56
4Mattias Eriksson -95Väsby IK26,50

    MÄN 200 M  HEAT 2    
1David Svensson -97Stocksäters IF25,78
2Rasmus Öberg -96Istrums SK26,09
3Thamer Amara -96IF Göta Karlstad26,74
4Josef Gustavsson -97Ludvika FFI27,14

    MÄN 200 M  HEAT 3    
1Braulio Ribeiro -92IFK Nora23,51
2Jonathan Andersson -97IF Göta Karlstad24,42
3Anton Östebo -96Glanshammars IF25,45
4Mattias Windhede -96IF Göta Karlstad25,65

    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA    
1Braulio Ribeiro -92IFK Nora23,51
2Erik Brax Elvmarker -97Istrums SK24,36
3Jonathan Andersson -97IF Göta Karlstad24,42
4Christian Björkman -97Väsby IK25,08
5Anton Östebo -96Glanshammars IF25,45
6Pontus Aldestam -96Väsby IK25,56
7Mattias Windhede -96IF Göta Karlstad25,65
8David Svensson -97Stocksäters IF25,78
9Rasmus Öberg -96Istrums SK26,09
10Mattias Eriksson -95Väsby IK26,50
11Thamer Amara -96IF Göta Karlstad26,74
12Josef Gustavsson -97Ludvika FFI27,14

    MÄN 800 M      2015-03-21
1Abdi Yusuf -96Hammarby IF2.00,78
2Pontus Aldestam -96Väsby IK2.01,16
3Samuel Lundell Vakkuri -95Hammarby IF2.06,05
4Abdulah Adna -98Hammarby IF2.07,24
5Erik Brax Elvmarker -97Istrums SK2.09,83
6Jonas Rosengren -72KFUM Örebro2.10,82
7Michale Alemayoh -92Hammarby IF2.15,05
8Martin Jansson -91Söderhamns IF2.17,18
9Mattias Eriksson -95Väsby IK2.18,62

    MÄN KULA      2015-03-21
1Christian Björkman -97Väsby IK9,55
2Mattias Eriksson -95Väsby IK7,72

Christian Björkman
Mattias Eriksson
 864   911   875   955   764     -
 686   741   772   684     x   745
    P17 60 M      2015-03-21
1Jesper Mårtensson -99IK Wilske7,58
2Axel Abrahamsson -98Bromma IF7,76
3Arvid Larsson -99Stocksäters IF7,87
4Daniel Björk -98KFUM Örebro8,58

    P17 800 M      2015-03-21
1Anton Ledell -99Huddinge AIS2.08,22
2Gustav Norlander -99Ärla IF2.08,49
3Samuel Nilsson Hagland -98Huddinge AIS2.11,71
4Abdi Farah -98Stocksäters IF2.18,00
5Victor Holmström -99IF Skade2.19,93
6Joel Marcusson -99Bromma IF2.27,61

    P17 HÖJD      2015-03-21
1Mattias Green -98Säffle FIK1,83
2Mikael Jansson -98KFUM Örebro1,80
3Robin Edqvist -99KFUM Örebro1,80
4Nils Havsmon -99SOK Träff1,60
4Victor Holmström -99IF Skade1,60
6Axel Abrahamsson -98Bromma IF1,60


Mattias Green
Nils Havsmon
Robin Edqvist
Mikael Jansson
Victor Holmström
Axel Abrahamsson
145 150 155 160 164 168 171 174 177 180 183 187
-   -   -   -   -   -   -   -   -   xxo xo  xxx
-   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   xo  xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   xo  xxo xxx
-   o   o   o   xxx
-   -   xxo xo  -   xxx
    P17 KULA 5,0      2015-03-21
1Axel Abrahamsson -98Bromma IF8,88
2Joel Marcusson -99Bromma IF6,40

Axel Abrahamsson
Joel Marcusson
 803   820   888     x     -     -
 600   548   564   573   625   640
    P15 60 M      2015-03-21
1Erik Thunqvist -00Bromma IF8,04
2Simon Thor -00IFK Märsta8,06
3Tomas Johansson -00KFUM Örebro8,09
4Måns Rosenbaum -00Bromma IF8,39
-Rikard Bergenarp -00Glanshammars IFDQ start

    P15 800 M      2015-03-21
1Faustin Mugabo -00Väsby IK2.13,33
2Måns Rosenbaum -00Bromma IF2.26,11
3Oskar Bergek -00Bromma IF2.33,76
-Erik Thunqvist -00Bromma IFDNF

    P15 HÖJD      2015-03-21
1Simon Thor -00IFK Märsta1,87
2Erik Thunqvist -00Bromma IF1,63
3Måns Rosenbaum -00Bromma IF1,30


Måns Rosenbaum
Simon Thor
Erik Thunqvist
130 135 140 145 149 153 157 160 163 166 169 172 175 180 183 187 189
o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   o   xo  o   xxo xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   -   xxx
    P15 KULA 4,0      2015-03-21
1Simon Thor -00IFK Märsta15,25
2Oskar Bergek -00Bromma IF7,61

Oskar Bergek
Simon Thor
 761   732   723   723   604   649
1455  1436  1431  1466  1480  1525
    P14 60 M  HEAT 1    2015-03-21
1Simon Jonängen -01KFUM Arvika7,60Final
2Noah Ander -01Bromma IF8,53Final
3Leonard Palmer -01Rånäs 4H8,62Final
4Mikael Lindman -01Bromma IF8,84
5Arthur Abrahamsson -01Bromma IF9,09
6Markus Lif -01IK Stål9,41
7Hampus Johansson Källström -01Tibro AIK9,99

    P14 60 M  HEAT 2    
1Markus Lantto -01Bromma IF7,94Final
2Fredrik Nilsson -01IF Göta Karlstad8,58Final
3Filip Ahlberg -01Bromma IF8,65Final
4Amir Musa -01KFUM Örebro8,84
5Leo Grace -01Bromma IF9,40
6Ludvig Elzvik -01Bromma IF10,09

    P14 60 M  HEAT 3    
1Gabriel Gunnarsson -01IF Göta Karlstad8,20Final
2Gabriel Larsson Stewart -01Bromma IF8,23Final
3Fredrik Söderström -01Bromma IF8,79
4Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro9,05
5Oscar Persson -01Frövi IK9,29
6Hampus Johansson -01Bromma IF9,39

    P14 60 M  FINAL    2015-03-21
1Simon Jonängen -01KFUM Arvika7,56
2Markus Lantto -01Bromma IF7,94
3Gabriel Larsson Stewart -01Bromma IF8,12
4Gabriel Gunnarsson -01IF Göta Karlstad8,27
5Fredrik Nilsson -01IF Göta Karlstad8,58
6Filip Ahlberg -01Bromma IF8,60
7Noah Ander -01Bromma IF8,65
-Leonard Palmer -01Rånäs 4HDNS

    P14 800 M      2015-03-21
1Filip Ahlberg -01Bromma IF2.19,18
2Melker Forsberg -01Glanshammars IF2.21,27
3Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro2.29,64
4Markus Lantto -01Bromma IF2.41,39
5Leo Grace -01Bromma IF2.53,11
6Samuel Luth -01SOK Träff2.57,43
7Fredrik Söderström -01Bromma IF3.00,06

    P14 HÖJD      2015-03-21
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro1,49
2Fredrik Nilsson -01IF Göta Karlstad1,45
3Arthur Abrahamsson -01Bromma IF1,40
4Noah Ander -01Bromma IF1,35
5Mikael Lindman -01Bromma IF1,35
6Leonard Palmer -01Rånäs 4H1,35
7Hampus Johansson -01Bromma IF1,30
8Gabriel Larsson Stewart -01Bromma IF1,25


Noah Ander
Rasmus Hugosson
Gabriel Larsson Stewart
Fredrik Nilsson
Arthur Abrahamsson
Mikael Lindman
Leonard Palmer
Hampus Johansson
125 130 135 140 145 149 160
xo  o   o   xxx
-   -   -   o   o   xxo xxx
xo  xxx
-   -   o   o   o   xxx
-   o   o   xo  xxx
-   o   xo  xxx
o   xo  xo  xxx
o   o   xxx
    P14 KULA 4,0      2015-03-21
1Emil Holm -01Gillberga-Lista IF10,24
2Mikael Lindman -01Bromma IF9,72
3Markus Lantto -01Bromma IF9,07
4Leonard Palmer -01Rånäs 4H9,01
5Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro8,94
6Arthur Abrahamsson -01Bromma IF7,85
7Noah Ander -01Bromma IF7,72
8Hampus Johansson Källström -01Tibro AIK7,06
9Filip Ahlberg -01Bromma IF7,06
10Oscar Persson -01Frövi IK6,72
11Fredrik Söderström -01Bromma IF6,25
12Markus Lif -01IK Stål5,92
13Ludvig Elzvik -01Bromma IF5,80

Arthur Abrahamsson
Oscar Persson
Rasmus Hugosson
Leonard Palmer
Filip Ahlberg
Fredrik Söderström
Markus Lif
Noah Ander
Emil Holm
Markus Lantto
Mikael Lindman
Ludvig Elzvik
Hampus Johansson Källström
 785   769   702   715   744   719
 666   649   672
 815   869   860   894   853   777
 836   872   721   812   901   885
 657   706   663
 595   580   625
 519   592   584
 715   700   761   769   772   723
1000   993  1024  1024   985   952
 729   768   907   790   803   788
 835   853   844   926   972   938
 580   561   541
 677   706   669   684   661   642
    P13 60 M  HEAT 1    2015-03-21
1Niklas Winnansson -02Väsby IK8,39Final
2Elias Stadelmann -02IK Norrköping FI8,64Final
3Albin Engqvist -02IF Hagen8,77
4André Särnholm -02KFUM Örebro8,91
5Emil Johansson -02Väsby IK9,25
6Julius Mördrup -02IFK Lidingö9,51
7Oskar Benson -02Bromma IF10,88

    P13 60 M  HEAT 2    
1Oscar Taha -02IFK Lidingö8,42Final
2Jesper Åström -02Bromma IF8,66
3Jakob Persson -02Bromma IF9,03
4Staffan Norlander -02Glanshammars IF9,12
5Emil Forsberg -02Katrineholms SK9,19
6Elias Lundin -02Bromma IF10,04
-Robin Isaksson -02IFK LidingöDNS

    P13 60 M  HEAT 3    
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro8,46Final
2Ludvig All -02Täby IS8,73
3Johan Ekeroth -02Bromma IF8,84
4Johan Hannegård -02IFK Lidingö9,01
5Pontus Gustavsson -02Västerås FK9,02
6Simon Ritzén -02Täby IS9,55
7Ruben Edlund -02Katrineholms SK9,75

    P13 60 M  HEAT 4    
1Niklas Sjöblom -02Rånäs 4H8,30Final
2Samuel Eriksson -02Rånäs 4H8,52Final
3Gabriel Trolin -02Väsby IK8,70
4Tor Ekström -02Bromma IF9,00
5Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF9,01
6Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF9,38
7Stelio Varrone -02Bromma IF9,50
8Adam Bergström -02Bromma IF9,51

    P13 60 M  HEAT 5    
1Oliver Papinski -02Täby IS8,43Final
2Milo Wahlgren -02Bromma IF8,47Final
3Gustaf Sjögemark -02Bromma IF8,80
4Erik Bredenwall -02Bromma IF9,70
5Elias Åström -02KFUM Örebro10,06
-Sander Anbakk -02Upsala IFDNS

    P13 60 M  FINAL    2015-03-21
1Oscar Taha -02IFK Lidingö8,09
2Samuel Eriksson -02Rånäs 4H8,31
3Niklas Winnansson -02Väsby IK8,31
4Oliver Papinski -02Täby IS8,40
5Milo Wahlgren -02Bromma IF8,45
6Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro8,51
7Niklas Sjöblom -02Rånäs 4H8,59
8Elias Stadelmann -02IK Norrköping FI8,69

    P13 800 M  HEAT 1    2015-03-21
1Ludvig All -02Täby IS2.35,37
2Tor Ekström -02Bromma IF2.42,29
3Gabriel Trolin -02Väsby IK2.49,52
4Ruben Edlund -02Katrineholms SK2.53,00
5Noel Wallér -02Täby IS2.56,89
6Adam Bergström -02Bromma IF2.56,92
7Erik Bredenwall -02Bromma IF2.59,42
8Oskar Benson -02Bromma IF3.02,19

    P13 800 M  HEAT 2    
1Oscar Taha -02IFK Lidingö2.20,68
2Samuel Eriksson -02Rånäs 4H2.26,19
3Johan Hannegård -02IFK Lidingö2.26,53
4Julius Mördrup -02IFK Lidingö2.28,13
5John Strandberg -02Bromma IF2.34,73
6Noha Ohlsson -02KFUM Örebro2.35,05
7Jesper Åström -02Bromma IF2.42,04
-Stelio Varrone -02Bromma IFDNF

    P13 800 M  SAMLAD LISTA    
1Oscar Taha -02IFK Lidingö2.20,68
2Samuel Eriksson -02Rånäs 4H2.26,19
3Johan Hannegård -02IFK Lidingö2.26,53
4Julius Mördrup -02IFK Lidingö2.28,13
5John Strandberg -02Bromma IF2.34,73
6Noha Ohlsson -02KFUM Örebro2.35,05
7Ludvig All -02Täby IS2.35,37
8Jesper Åström -02Bromma IF2.42,04
9Tor Ekström -02Bromma IF2.42,29
10Gabriel Trolin -02Väsby IK2.49,52
11Ruben Edlund -02Katrineholms SK2.53,00
12Noel Wallér -02Täby IS2.56,89
13Adam Bergström -02Bromma IF2.56,92
14Erik Bredenwall -02Bromma IF2.59,42
15Oskar Benson -02Bromma IF3.02,19

    P13 HÖJD      2015-03-21
1Samuel Eriksson -02Rånäs 4H1,59
2Jesper Åström -02Bromma IF1,49
3Dennis Holmstedt -02IK Westmannia1,46
4Oliver Papinski -02Täby IS1,43
5Emil Forsberg -02Katrineholms SK1,43
6Julius Mördrup -02IFK Lidingö1,39
7Sander Anbakk -02Upsala IF1,39
8Evald Håkansson -02Karlskoga FIF1,35
9Emil Johansson -02Väsby IK1,30
9Oskar Hjelte -02Stocksäters IF1,30
11John Strandberg -02Bromma IF1,30
12Ludvig All -02Täby IS1,30
13Stelio Varrone -02Bromma IF1,30
14Elias Lundin -02Bromma IF1,30
15Erik Bredenwall -02Bromma IF1,30
16Adam Bergström -02Bromma IF1,25
17Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF1,25
17Jakob Persson -02Bromma IF1,25
19Noel Wallér -02Täby IS1,20
20Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF1,20
21Robin Isaksson -02IFK Lidingö1,15
22Simon Ritzén -02Täby IS1,15
23Erik Lindkvist -02Wedevågs IF1,15
Oskar Benson -02Bromma IF0,00
Ruben Edlund -02Katrineholms SK0,00


Emil Johansson
John Strandberg
Jesper Åström
Adam Bergström
Sander Anbakk
Dennis Holmstedt
Andreas Karlsson
Emil Forsberg
Ludvig All
Erik Bredenwall
Oliver Papinski
Samuel Eriksson
Oskar Benson
Erik Lindkvist
Oskar Hjelte
Ruben Edlund
Evald Håkansson
Stelio Varrone
Simon Ritzén
Robin Isaksson
Julius Mördrup
Karl-William Einarsson
Jakob Persson
Noel Wallér
Elias Lundin
110 115 120 125 130 135 139 143 146 149 152 155 159 162
o   o   o   o   o   xxx
-   xo  o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   xxo o   xxo xxx
o   o   xxo o   xxx
-   -   -   -   xo  o   xxo xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   xxx
o   o   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   xxo xxo xxx
-   -   -   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   o   o   o   xo  x
-   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
xxx
xo  xxo xxx
o   o   o   o   o   xxx
xxx
-   o   o   o   o   o   xxx
o   -   xo  o   xo  xxx
o   xo  xxx
o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxx
o   o   xxo xxx
o   o   o   xxo xxx
o   o   o   xxx
o   o   o   xxo xo  xxx
    P13 KULA 3,0      2015-03-21
1Samuel Eriksson -02Rånäs 4H12,11
2Niklas Sjöblom -02Rånäs 4H10,90
3Pontus Gustavsson -02Västerås FK10,30
4Robin Isaksson -02IFK Lidingö9,55
5Evald Håkansson -02Karlskoga FIF9,36
6Stelio Varrone -02Bromma IF9,09
7Staffan Norlander -02Glanshammars IF8,99
8Johan Hannegård -02IFK Lidingö8,69
9Oliver Papinski -02Täby IS8,57
10Sebastian Isaksson -02Täby IS8,05
11Oskar Hjelte -02Stocksäters IF8,02
12Ludvig All -02Täby IS7,62
13Erik Bredenwall -02Bromma IF7,37
14Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF7,15
15John Strandberg -02Bromma IF7,02
16Emil Forsberg -02Katrineholms SK6,65
17Erik Lindkvist -02Wedevågs IF6,57
18Emil Johansson -02Väsby IK6,36
19Gustaf Sjögemark -02Bromma IF6,24
20Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF6,03
21Johan Ekeroth -02Bromma IF5,94
22Ruben Edlund -02Katrineholms SK5,87
23Elias Lundin -02Bromma IF5,70
24Oscar Taha -02IFK Lidingö5,70
25Jakob Persson -02Bromma IF5,14
26Noel Wallér -02Täby IS5,10

Elias Lundin
Erik Lindkvist
John Strandberg
Oskar Hjelte
Evald Håkansson
Oliver Papinski
Johan Ekeroth
Ruben Edlund
Staffan Norlander
Pontus Gustavsson
Noel Wallér
Jakob Persson
Samuel Eriksson
Andreas Karlsson
Gustaf Sjögemark
Niklas Sjöblom
Erik Bredenwall
Stelio Varrone
Robin Isaksson
Ludvig All
Emil Forsberg
Emil Johansson
Oscar Taha
Karl-William Einarsson
Johan Hannegård
Sebastian Isaksson
   -   570     x
 641   653   657
 702   634   678
 802   683   743
 936     x   883   906   934     x
   x   801   857
   -   578   594
 587   582   525
 845   882   787   790   899   889
1012   935  1030   954     x   956
 510     x   507
   -   514   498
1089  1168  1138  1060  1125  1211
 715   676   713
   -   624   566
1090  1063     x     x   994     x
   -   737   724
   -   857   852   800   885   909
 928   948     x   955     x     x
 747   710   762
 623   665   628
 621   636   620
 570     -     -
 603   519   601
 819   869   817   799   767   819
 736   805   739
    P12 60 M  HEAT 1    2015-03-21
1Petter Lundberg -03Bromma IF8,83Final
2David Blomberg -03Täby IS9,03Final
3Oscar Karnros -03IFK Lidingö9,19
4Agustin Hilmersson -03IK Orient9,45
5Adam Eckerberg -03Täby IS9,78
6Dave Vikhe Patil -03Linköpings GIF9,94
7Adam Hägerström -03Linköpings GIF10,16
8Jacob Håkansson -03Bromma IF10,40

    P12 60 M  HEAT 2    
1Arvid Wändesjö -03Österhaninge IF8,80Final
2Pelle Karlsson -03Götlunda IF9,07Final
3Malte Jansson -03Väsby IK9,63
4Linus Björk -03Linköpings GIF9,73
5William Nestor -03Linköpings GIF9,76
6Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF9,77
7Ante Sandström -03Bromma IF10,02
8Oliver Johansson Elvin -03Motala AIF10,26

    P12 60 M  HEAT 3    
1Noa Skomorowski -03Kvarnsvedens GoIF8,70Final
2Elias Belfrage -03IFK Lidingö9,12Final
3Hugo Holmlund -03Österhaninge IF9,22
4Hugo Karlsson -03Linköpings GIF9,38
5Sebastian Gaude -03Väsby IK9,43
6Daniel Salinas -03Ludvika FFI9,54
7Otto Björfors -03Rånäs 4H9,98
8Benjamin Berge -03Motala AIF10,17

    P12 60 M  HEAT 4    
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad8,71Final
2Freddie Kamlin -03Karlskoga FIF8,92Final
3Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF9,19
4Oliver Nilsson -03Linköpings GIF9,27
5Alexandre Moch -03Bromma IF9,65
6Simon Öberg -03Västerås FK9,67
7Karl Hultin -03IFK Lidingö10,68
8Anton Flis -03Motala AIF11,33

    P12 60 M  FINAL    2015-03-21
1Noa Skomorowski -03Kvarnsvedens GoIF8,56
2Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad8,65
3Arvid Wändesjö -03Österhaninge IF8,67
4Petter Lundberg -03Bromma IF8,76
5Freddie Kamlin -03Karlskoga FIF8,87
6Elias Belfrage -03IFK Lidingö9,19
7Pelle Karlsson -03Götlunda IF9,36
-David Blomberg -03Täby ISDNS

    P12 800 M  HEAT 1    2015-03-21
1Henrik Franzén -03KFUM Örebro2.28,53
2Linus Blom -03IF Skade2.37,15
3Sebastian Ljungberg -03IFK Lidingö2.44,22
4Daniel Salinas -03Ludvika FFI2.54,68
5Elliot Widell -03Österhaninge IF3.04,39
6Jacob Håkansson -03Bromma IF3.05,51
7Anton Flis -03Motala AIF3.09,58
8Ante Sandström -03Bromma IF3.09,60
9Jacob Fjelkner -03IFK Lidingö3.21,88

    P12 800 M  HEAT 2    
1Ludvig Molinder -03KFUM Örebro2.39,44
2Oliver Nilsson -03Linköpings GIF2.39,63
3Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF2.40,49
4Oscar Karnros -03IFK Lidingö2.51,87
5Simon Öberg -03Västerås FK2.52,16
6Alexandre Moch -03Bromma IF2.52,30
7Sebastian Gaude -03Väsby IK2.55,16
8Benjamin Berge -03Motala AIF3.03,38
-Petter Lundberg -03Bromma IFDNF

    P12 800 M  SAMLAD LISTA    
1Henrik Franzén -03KFUM Örebro2.28,53
2Linus Blom -03IF Skade2.37,15
3Ludvig Molinder -03KFUM Örebro2.39,44
4Oliver Nilsson -03Linköpings GIF2.39,63
5Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF2.40,49
6Sebastian Ljungberg -03IFK Lidingö2.44,22
7Oscar Karnros -03IFK Lidingö2.51,87
8Simon Öberg -03Västerås FK2.52,16
9Alexandre Moch -03Bromma IF2.52,30
10Daniel Salinas -03Ludvika FFI2.54,68
11Sebastian Gaude -03Väsby IK2.55,16
12Benjamin Berge -03Motala AIF3.03,38
13Elliot Widell -03Österhaninge IF3.04,39
14Jacob Håkansson -03Bromma IF3.05,51
15Anton Flis -03Motala AIF3.09,58
16Ante Sandström -03Bromma IF3.09,60
17Jacob Fjelkner -03IFK Lidingö3.21,88

    P12 HÖJD      2015-03-21
1Agustin Hilmersson -03IK Orient1,40
2Oliver Nilsson -03Linköpings GIF1,40
3Elias Belfrage -03IFK Lidingö1,34
4Hugo Karlsson -03Linköpings GIF1,34
5Sebastian Ljungberg -03IFK Lidingö1,28
6Elliot Widell -03Österhaninge IF1,28
7Oscar Karnros -03IFK Lidingö1,28
8Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad1,24
9Malte Jansson -03Väsby IK1,24
10Pelle Karlsson -03Götlunda IF1,20
10Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF1,20
10Alexandre Moch -03Bromma IF1,20
10Adam Hägerström -03Linköpings GIF1,20
14Linus Björk -03Linköpings GIF1,20
15Petter Lundberg -03Bromma IF1,20
16David Blomberg -03Täby IS1,20
17Noah Kihlberg -03KFUM Örebro1,15
17Adam Eckerberg -03Täby IS1,15
19Daniel Salinas -03Ludvika FFI1,15
19Ante Sandström -03Bromma IF1,15
19Lukas Sundström -03Katrineholms SK1,15
22Simon Öberg -03Västerås FK1,15
23William Nestor -03Linköpings GIF1,10
24Jacob Håkansson -03Bromma IF1,05


Pelle Karlsson
Oliver Nilsson
Daniel Salinas
Oscar Karnros
Agustin Hilmersson
Arvid Klingberg
Linus Björk
Petter Lundberg
Oliver Ellström
Sebastian Ljungberg
Alexandre Moch
Malte Jansson
Simon Öberg
Elliot Widell
Jacob Håkansson
William Nestor
Ante Sandström
Hugo Karlsson
Noah Kihlberg
Adam Eckerberg
Adam Hägerström
David Blomberg
Lukas Sundström
Elias Belfrage
100 105 110 115 120 124 128 131 134 137 140 143
-   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xo  xo  o   xxo o   o   o   xxx
o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   xxo xo  xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   xxo o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   xo  xxx
-   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   xo  xo  xxx
o   o   xxx
o   o   xo  xxx
o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   xo  o   xxo o   xxx
o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   xo  xxo xxx
-   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   o   xo  o   o   xxx
    P12 KULA 3,0      2015-03-21
1Arvid Wändesjö -03Österhaninge IF8,54
2Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF8,05
3Noa Skomorowski -03Kvarnsvedens GoIF7,67
4Agustin Hilmersson -03IK Orient7,40
5Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF6,78
6Oliver Johansson Elvin -03Motala AIF6,66
7Hugo Holmlund -03Österhaninge IF6,61
8David Blomberg -03Täby IS6,61
9Oliver Nilsson -03Linköpings GIF6,55
10Petter Lundberg -03Bromma IF6,49
11Rasmus Andersen -03Eskilstuna FI6,32
12Hugo Karlsson -03Linköpings GIF6,16
13William Nestor -03Linköpings GIF6,11
14Linus Björk -03Linköpings GIF6,07
15Lukas Sundström -03Katrineholms SK5,92
16Elliot Widell -03Österhaninge IF5,85
17Ante Sandström -03Bromma IF5,77
18Malte Jansson -03Väsby IK5,65
19Alexandre Moch -03Bromma IF5,32
20Adam Hägerström -03Linköpings GIF5,22
21Anton Flis -03Motala AIF4,67
22Karl Hultin -03IFK Lidingö3,99

William Nestor
Karl Hultin
Arvid Wändesjö
Oliver Johansson Elvin
Petter Lundberg
Malte Jansson
Linus Björk
Alexandre Moch
Viktor Sjökvist
Agustin Hilmersson
Hugo Karlsson
Lukas Sundström
Anton Flis
Arvid Klingberg
Adam Hägerström
Elliot Widell
Hugo Holmlund
Oliver Nilsson
Noa Skomorowski
David Blomberg
Rasmus Andersen
Ante Sandström
   x     x   611
 399     x   328
 741   782   798   771   770   854
 662   666   656   609   639   622
   x   575   649
   x   565   534
 451   559   607
 486   532   472
 678   602   643   597     x     x
 740   689   714   699   641   719
 616   615     x
 565   583   592
 467   438   424
 771   731     x   698   805   758
 436     x   522
 564   576   585
 659   629   661   636   542   636
 646   655   596
 749   724   650   753     x   767
 656   645   661   604   607   644
 632   612   589
 569   570   577
    P11 60 M  HEAT 1    2015-03-21
1Isak Sterner -04Täby IS8,91Final
2Max Lind -04Turebergs FK9,38Final
3Viktor Stenberg Lilja -04KFUM Örebro9,87
4David Steinberg -04Bromma IF9,95
5Simon Björkegren -04Stocksäters IF10,24
6Erik Werling -04Bromma IF10,38
7Viktor Lindstrand -04Turebergs FK10,43
8Torbjörn Ekestubbe -04IFK Nora11,12

    P11 60 M  HEAT 2    
1Elias Rigö -04Eskilstuna FI9,00Final
2Viktor Resmalm -04Turebergs FK9,34Final
3Samuel Palmér -04Rånäs 4H9,50Final
4Emil Fredensborg -04KFUM Örebro9,77Final
5Atle Sund -04Katrineholms SK9,90
6Erik Springfelter -04Turebergs FK9,98
7Leo Smedberg -04Turebergs FK10,30
8Albin Norlin -04Bromma IF10,47

    P11 60 M  HEAT 3    
1Love Lindström -04IF Göta Karlstad8,80Final
2Jonathan Appel -04Linköpings GIF9,38Final
3Gustaf Hallert -04Täby IS9,80
4Simon Nordh -04Bromma IF9,90
5Martin Sjödin -04Turebergs FK10,14
6Markus Karlsson -04Wedevågs IF10,18
7Oskar Svensson -04KFUM Örebro10,22
8Theo Bjork -04Bromma IF10,55

    P11 60 M  FINAL    2015-03-21
1Love Lindström -04IF Göta Karlstad8,72
2Isak Sterner -04Täby IS8,80
3Max Lind -04Turebergs FK9,35
4Jonathan Appel -04Linköpings GIF9,35
5Samuel Palmér -04Rånäs 4H9,52
6Viktor Resmalm -04Turebergs FK9,56
7Emil Fredensborg -04KFUM Örebro9,87
-Elias Rigö -04Eskilstuna FIDNS

    P11 800 M      2015-03-21
1Izak Warma -04IK Norrköping FI2.42,57
2Harald Kollstedt -04Väsby IK2.44,65
3Gustaf Hallert -04Täby IS2.53,61
4Erik Zetterlund -04KFUM Örebro2.56,47
5Erik Springfelter -04Turebergs FK2.56,54
6Erik Werling -04Bromma IF2.57,60
7Theo Bjork -04Bromma IF3.04,70
8Viktor Lindstrand -04Turebergs FK3.11,31
9David Steinberg -04Bromma IF3.15,51
10Albin Norlin -04Bromma IF3.24,65

    P11 HÖJD      2015-03-21
1Isak Sterner -04Täby IS1,36
2Izak Warma -04IK Norrköping FI1,33
3Viktor Resmalm -04Turebergs FK1,21
4Simon Björkegren -04Stocksäters IF1,21
4Adam Hellbom -04Falu IK1,21
6Simon Nordh -04Bromma IF1,21
7Anton Högkvist -04Åsbro GoIF1,21
8Albin Norlin -04Bromma IF1,18
9Samuel Palmér -04Rånäs 4H1,18
10Torbjörn Ekestubbe -04IFK Nora1,14
11Martin Sjödin -04Turebergs FK1,14
12David Steinberg -04Bromma IF1,10
12Gustaf Hallert -04Täby IS1,10
14Erik Springfelter -04Turebergs FK1,10
15Axel Stackling -04Stocksäters IF1,05
16Leo Smedberg -04Turebergs FK1,05
17Atle Sund -04Katrineholms SK1,05
18Markus Karlsson -04Wedevågs IF1,00
18Viktor Lindstrand -04Turebergs FK1,00


Atle Sund
David Steinberg
Isak Sterner
Simon Björkegren
Adam Hellbom
Anton Högkvist
Erik Springfelter
Axel Stackling
Leo Smedberg
Torbjörn Ekestubbe
Simon Nordh
Albin Norlin
Izak Warma
Markus Karlsson
Martin Sjödin
Gustaf Hallert
Viktor Lindstrand
Samuel Palmér
Viktor Resmalm
90  95  100 105 110 114 118 121 124 127 130 133 136 141
-   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   xo  o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   o   o   xxo o   xxo xx-
o   o   o   o   xxo xxx
o   o   xxo o   xxx
-   o   o   xo  xxx
-   -   -   xo  xo  o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   xxx
o   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   xo  o   o   o   o   xxx
    P11 KULA 2,0      2015-03-21
1Adam Hellbom -04Falu IK8,57
2Isak Sterner -04Täby IS7,90
3Torbjörn Ekestubbe -04IFK Nora7,71
4Elias Rigö -04Eskilstuna FI7,64
5Leo Smedberg -04Turebergs FK7,43
6Oscar Johnsson -04KFUM Örebro7,13
7Max Lind -04Turebergs FK7,09
8Samuel Palmér -04Rånäs 4H6,90
9Albin Norlin -04Bromma IF6,59
10Simon Nordh -04Bromma IF6,53
11Emil Fredensborg -04KFUM Örebro6,52
12Viktor Lindstrand -04Turebergs FK6,35
13Oskar Svensson -04KFUM Örebro6,19
14Simon Björkegren -04Stocksäters IF6,13
15David Steinberg -04Bromma IF5,99
16Marvin Lindqvist -04KFUM Örebro5,88
17Noah Tranderyd -04KFUM Örebro5,82
18Markus Karlsson -04Wedevågs IF5,81
19Martin Sjödin -04Turebergs FK5,78
20Theo Bjork -04Bromma IF5,60
21Jonathan Appel -04Linköpings GIF5,50
22Axel Stackling -04Stocksäters IF5,24
23Erik Werling -04Bromma IF4,75
24Alexander Ahlberg -04Bromma IF4,68

Markus Karlsson
Axel Stackling
David Steinberg
Elias Rigö
Simon Björkegren
Erik Werling
Alexander Ahlberg
Leo Smedberg
Martin Sjödin
Oskar Svensson
Max Lind
Isak Sterner
Torbjörn Ekestubbe
Theo Bjork
Albin Norlin
Noah Tranderyd
Samuel Palmér
Emil Fredensborg
Simon Nordh
Marvin Lindqvist
Jonathan Appel
Oscar Johnsson
Viktor Lindstrand
Adam Hellbom
 581   549   570
 511   524   515
 563   590   599
 695   737   711   728   705   764
 613   592   577
 475   459   450
 461   468     x
 682   705     x     -   634   743
   x   578   512
   x   619     x
 709   682   671     x   700   651
 734   772   790   776   756     x
   x   749   660   742   771   676
 560   534   541
   x   659     x
 566   582     x
 690   588   660   634   651   662
   x     x   652
 653   592   579
 588   583   475
 538   550   492
 713   648   652   688   671   663
 550     x   635
 819   749     x   857   849   817
    P10 60 M  HEAT 1    2015-03-21
1Rasmus Ehn -05Istrums SK9,19Final
2Victor Törnström -05Danderyds SK9,49Final
3Sam Hälleberg -05Täby IS9,51Final
4Max Titus -05Frövi IK9,55Final
5Kasper Stenberg -05Götlunda IF10,01
6Johan Rygh -05IFK Nora10,62
-Oscar Hjortsberg -05KFUM ÖrebroDNF

    P10 60 M  HEAT 2    
1Joel Enander -05Täby IS9,29Final
2Lucas Törnström -05Danderyds SK9,76
3Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro9,79
4Elias Hedrönn -05Istrums SK9,87
5Alfred Oldin -05Istrums SK9,97
6Isac Bäckman -05Motala AIF10,01
7Robin Ringström -05KFUM Örebro10,72
8Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro10,97

    P10 60 M  HEAT 3    
1Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK9,36Final
2William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF9,62
3Lukas Svensson -05Väsby IK10,13
4Hampus Wiborg -05KFUM Örebro10,19
5Måns Hjertberg -05Täby IS10,25
6Wiggo Jerbrant -05Täby IS10,27
7Erik Fogdeson -05IK Norrköping FI10,63

    P10 60 M  HEAT 4    
1Olle Jacobson -05Istrums SK9,47Final
2Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro9,58Final
3Alfred Andersson -05Istrums SK9,90
4Viktor Pettersson -05Gillberga-Lista IF9,92
5Vincent Larson -05Danderyds SK10,79
6Johan Runesson -05Fjugesta IF10,86
7Daniel Kindvall -05Fjugesta IF10,86
8Nils Carlsson -05IK Wilske12,06

    P10 60 M  FINAL    2015-03-21
1Rasmus Ehn -05Istrums SK9,13
2Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK9,22
3Sam Hälleberg -05Täby IS9,35
4Max Titus -05Frövi IK9,38
5Joel Enander -05Täby IS9,44
6Olle Jacobson -05Istrums SK9,51
7Victor Törnström -05Danderyds SK9,57
8Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro9,70

    P10 600 M  HEAT 1    2015-03-21
1Alfred Andersson -05Istrums SK2.14,19
2Rasmus Ehn -05Istrums SK2.14,24
3Måns Hjertberg -05Täby IS2.15,90
4Hampus Wiborg -05KFUM Örebro2.16,63
5Elias Hedrönn -05Istrums SK2.17,56
6Leon Hultman -05KFUM Örebro2.22,25
7Lukas Svensson -05Väsby IK2.23,43
8Wiggo Jerbrant -05Täby IS2.24,19

    P10 600 M  HEAT 2    
1Lucas Törnström -05Danderyds SK2.00,42
2Victor Törnström -05Danderyds SK2.01,07
3Vilgot Arnhult -05IFK Lidingö2.01,13
4Mio Sörling -05KFUM Örebro2.05,30
5Mattias Samuelsson -05IK Norrköping FI2.12,65
6Vincent Larson -05Danderyds SK2.14,57
-Max Titus -05Frövi IKDNF
-Joel Enander -05Täby ISDNS

    P10 600 M  SAMLAD LISTA    
1Lucas Törnström -05Danderyds SK2.00,42
2Victor Törnström -05Danderyds SK2.01,07
3Vilgot Arnhult -05IFK Lidingö2.01,13
4Mio Sörling -05KFUM Örebro2.05,30
5Mattias Samuelsson -05IK Norrköping FI2.12,65
6Alfred Andersson -05Istrums SK2.14,19
7Rasmus Ehn -05Istrums SK2.14,24
8Vincent Larson -05Danderyds SK2.14,57
9Måns Hjertberg -05Täby IS2.15,90
10Hampus Wiborg -05KFUM Örebro2.16,63
11Elias Hedrönn -05Istrums SK2.17,56
12Leon Hultman -05KFUM Örebro2.22,25
13Lukas Svensson -05Väsby IK2.23,43
14Wiggo Jerbrant -05Täby IS2.24,19

    P10 HÖJD      2015-03-21
1Olle Jacobson -05Istrums SK1,33
2Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,30
3Rasmus Ehn -05Istrums SK1,27
4Alfred Andersson -05Istrums SK1,27
5Lucas Törnström -05Danderyds SK1,18
6Alfred Oldin -05Istrums SK1,18
7Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK1,18
8Sam Hälleberg -05Täby IS1,18
9Måns Hjertberg -05Täby IS1,12
10William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF1,12
11Victor Törnström -05Danderyds SK1,12
12Max Titus -05Frövi IK1,08
12Daniel Kindvall -05Fjugesta IF1,08
14Isac Bäckman -05Motala AIF1,04
15Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro1,04
16Viktor Pettersson -05Gillberga-Lista IF1,00
16Lukas Svensson -05Väsby IK1,00
16Dennis Larsson -05Fjugesta IF1,00
19Vilgot Arnhult -05IFK Lidingö1,00
20Johan Runesson -05Fjugesta IF0,95
21Joel Enander -05Täby IS0,90


William Brändeborn
Max Titus
Nikolaj Jakshöj
Olle Jacobson
Johan Runesson
Viktor Pettersson
Isac Bäckman
Albin Gyhlenius
Rasmus Ehn
Sam Hälleberg
Joel Enander
Daniel Kindvall
Måns Hjertberg
Lucas Törnström
Filip Knochenhauer
Victor Törnström
Alfred Oldin
Alfred Andersson
Vilgot Arnhult
Lukas Svensson
Dennis Larsson
85  90  95  100 104 108 112 115 118 121 124 127 130 133 135
-   -   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xo  o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  o   o   xxo xxx
o   xxo o   xxx
-   -   o   o   -
o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   o   o   o   xxo o   o   xxo xxo xxx
-   o   o   o   o   o   o   o   xo  o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xo  o   xxo xxo xxx
-   xo  xx-
o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xo  o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   xo  o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxo xo  o   o   xo  xxx
-   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
    P10 KULA 2,0      2015-03-21
1Viktor Pettersson -05Gillberga-Lista IF7,95
2Alfred Andersson -05Istrums SK7,80
3Olle Jacobson -05Istrums SK7,60
4Gustav Jansson -05IK Westmannia7,58
5William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF7,39
6Joel Enander -05Täby IS7,11
7Robin Ringström -05KFUM Örebro7,01
8Sam Hälleberg -05Täby IS6,80
9Johan Runesson -05Fjugesta IF6,66
10Teodor Wallén -05Götlunda IF6,53
11Isac Bäckman -05Motala AIF6,50
12Victor Törnström -05Danderyds SK6,26
13Nils Carlsson -05IK Wilske6,24
14Wiggo Jerbrant -05Täby IS6,21
15Erik Fogdeson -05IK Norrköping FI6,16
16Kasper Stenberg -05Götlunda IF6,11
17Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK6,08
18Alfred Oldin -05Istrums SK5,99
19Lucas Törnström -05Danderyds SK5,77
20Lukas Svensson -05Väsby IK5,75
21Måns Hjertberg -05Täby IS5,62
22Elias Hedrönn -05Istrums SK5,60
23Vilgot Arnhult -05IFK Lidingö5,59
24Rasmus Ehn -05Istrums SK5,01
25Johan Rygh -05IFK Nora4,82

Kasper Stenberg
Alfred Oldin
Joel Enander
Alfred Andersson
Vilgot Arnhult
Victor Törnström
Viktor Pettersson
Olle Jacobson
Wiggo Jerbrant
Lukas Svensson
Isac Bäckman
Erik Fogdeson
Johan Runesson
William Brändeborn
Sam Hälleberg
Teodor Wallén
Johan Rygh
Rasmus Ehn
Nils Carlsson
Måns Hjertberg
Gustav Jansson
Elias Hedrönn
Lucas Törnström
Nikolaj Jakshöj
Robin Ringström
   x   611   538
 581   590   599
   x   621   684   707   711   563
 720   620   679   695   636   780
 485   545   559
 626   584   587
 776   658   738   693   647   795
 760   716   733   689   708   713
 458   556   621
   x   575   539
 593   584   650
 616   527   510
 637   666   643
 711   739   670   646   654   712
 680   592   634   596   674   631
   x   653   649
   x     x   482
 458   501   490
 624   612   577
 555   524   562
 692   631   664   729   758   676
 560   559   518
 517   577   561
 608   560   565
 640   652   678   701   641   673
    P9 60 M  HEAT 1    2015-03-21
1Oskar Sterner -06Täby IS10,22Final
2Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF10,58
3Melwin Edvardsson -06Götlunda IF11,62
4Theo Lindholm -06IK Westmannia11,80
5Karl Westerlind -06Säffle FIK11,90
6Alex Gisslén -06IK Wilske11,93
7Viggo Segato -07Katrineholms SK15,05

    P9 60 M  HEAT 2    
1Noah Johansson -06Kils AIK10,08Final
2Måns Ehn -07Istrums SK10,41Final
3Jacob Åhlin -06Turebergs FK10,57
4Viggo Olsson -06KFUM Örebro10,64
5Jesper Fredriksson -07Väsby IK11,25
6Hannes Kindvall -07Fjugesta IF11,36
7Jesper Lundgren -06Stocksäters IF11,60

    P9 60 M  HEAT 3    
1Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,16Final
2Wilmer Svensson -06KFUM Örebro10,80
3Max Melin -06Leksands FIK10,89
4Måns Kareliussén -06Glanshammars IF11,20
5Olle Persson -06Stocksäters IF11,78
6Kasper Jakshöj -07Väsby IK12,06
7Edvin Carlsson -10IK Wilske14,46

    P9 60 M  HEAT 4    
1Oliver Hegbart -06IFK Lidingö9,95Final
2Rudolf Eriksson -07Rånäs 4H10,40Final
3Freddy Segato -06Katrineholms SK10,53Final
4Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK10,55Final
5Liam Haili -06Wedevågs IF10,59
6Hugo Toftén -06SOK Träff10,76
7Hugo Eriksson -07Stocksäters IF10,85

    P9 60 M  FINAL    2015-03-21
1Oliver Hegbart -06IFK Lidingö9,95
2Noah Johansson -06Kils AIK9,97
3Oskar Sterner -06Täby IS10,22
4Freddy Segato -06Katrineholms SK10,34
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,38
6Rudolf Eriksson -07Rånäs 4H10,54
7Måns Ehn -07Istrums SK10,61
8Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK10,75

    P9 600 M      2015-03-21
1Oliver Hegbart -06IFK Lidingö1.58,56
2Julius Wiklund -06IK Wilske2.10,80
3Buster Runheim -06KFUM Örebro2.10,85
4Hugo Toftén -06SOK Träff2.16,33
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF2.22,84
6Alex Gisslén -06IK Wilske2.27,39
7Oskar Sterner -06Täby IS2.32,97
8Karl Westerlind -06Säffle FIK2.39,39

    P9 HÖJD      2015-03-21
1Julius Wiklund -06IK Wilske1,27
2Oskar Sterner -06Täby IS1,08
3Johan Lindkvist -06Wedevågs IF1,08
4Jacob Åhlin -06Turebergs FK1,00
5Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK0,95
6Noah Johansson -06Kils AIK0,95
7Oliver Hegbart -06IFK Lidingö0,95
8Adam Rudin -06KFUM Örebro0,90
9Max Melin -06Leksands FIK0,90
10Theo Lindholm -06IK Westmannia0,90
11Karl Westerlind -06Säffle FIK0,85
12Kasper Jakshöj -07Väsby IK0,80
-Måns Ehn -07Istrums SK0,00
-Freddy Segato -06Katrineholms SK0,00
-Viggo Segato -07Katrineholms SK0,00
-Jesper Fredriksson -07Väsby IK0,00


Oskar Sterner
Måns Ehn
Johan Lindkvist
Karl Westerlind
Jacob Åhlin
Noah Johansson
Freddy Segato
Oliver Hegbart
Mikael Tsegaye
Kasper Jakshöj
Theo Lindholm
Adam Rudin
Julius Wiklund
Viggo Segato
Max Melin
Jesper Fredriksson
80  85  90  95  100 104 108 112 115 118 121 124 127 130
-   -   o   o   o   xxo o   xxx
xxx
-   -   o   o   o   o   xo  xxx
o   xxo xxx
-   -   o   o   o   xxx
-   -   xo  o   xxx
-   -   xxx
o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   xxx
xo  xxx
-   -   xo  xxx
o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
xxx
xo  o   o   xxx
xxx
    P9 KULA 2,0      2015-03-21
1Wille Gäverth -06Åsbro GoIF6,70
2Liam Haili -06Wedevågs IF6,58
3Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK6,46
4Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF6,44
5Jasper Norlander -06Glanshammars IF6,29
6Alex Gisslén -06IK Wilske6,09
7Johan Lindkvist -06Wedevågs IF5,93
8Ville Bjuremar -06KFUM Örebro5,91
9Noah Johansson -06Kils AIK5,63
10Jacob Åhlin -06Turebergs FK5,51
11Freddy Segato -06Katrineholms SK5,37
12Melwin Edvardsson -06Götlunda IF5,04
13Max Melin -06Leksands FIK5,04
14Hannes Kindvall -07Fjugesta IF5,00
15Oskar Sterner -06Täby IS4,89
16Rudolf Eriksson -07Rånäs 4H4,77
17Adam Rudin -06KFUM Örebro4,63
18Jesper Fredriksson -07Väsby IK4,40
19Karl Westerlind -06Säffle FIK3,68
20Måns Ehn -07Istrums SK3,49
21Rasmus Högkvist -07Åsbro GoIF3,28

Adam Rudin
Johan Lindkvist
Rasmus Högkvist
Måns Ehn
Liam Haili
Oskar Sterner
Freddy Segato
Rudolf Eriksson
Wille Gäverth
Karl Westerlind
Mikael Tsegaye
Max Melin
Hannes Kindvall
Jesper Fredriksson
Ville Bjuremar
Jasper Norlander
Noah Johansson
Alex Gisslén
Melwin Edvardsson
Neo Jansson
Jacob Åhlin
 377   451   463
 525   593   544   589   562   504
 262   328   284
 320   349   342
 658   658   623   596   598   642
 465   489   377
 537     x   489
 477   385   475
 640   625   670   630   620   585
 362     x   368
 633   646   629   566     x   583
 504   475   448
 463   451   500
 440     x   348
 591   542   549   544   589   567
 602   531   569   531   612   629
 522   515   563
 605   597   553   523   609   601
 504   472   481
 578   543   603   644   618   627
 481     x   551
    MVET 60 M  HEAT 1    2015-03-21
1Anders Bäckman -71Danderyds SK8,56
2Thomas Johansson -68Linköpings GIF8,87
3Jakob Petersen Klingberg -68Kvarnsvedens GoIF8,88
4Johan Skomorowski -73Kvarnsvedens GoIF9,34
5Olof Engdahl -58Danderyds SK9,45
6Tor Trondset -35Ösmo Nynäs FIK9,76
7Bo Wikmark -59Danderyds SK10,18

    MVET 60 M  HEAT 2    
1Björn Sund -74Katrineholms SK7,98
2Erik Åhlin -71Turebergs FK8,03
3Jan Berneryd -66Danderyds SK8,19
4Sören Werling -71Bromma IF8,28
5Benny Carlsson -59Täby IS8,39
6Magnus Ingvarsson -70Turebergs FK8,51
7Thomas Stjerngren -63Danderyds SK8,76
8Urban Lif -68IK Stål8,88

    MVET 60 M  SAMLAD LISTA    
1Björn Sund -74Katrineholms SK7,98
2Erik Åhlin -71Turebergs FK8,03
3Jan Berneryd -66Danderyds SK8,19
4Sören Werling -71Bromma IF8,28
5Benny Carlsson -59Täby IS8,39
6Magnus Ingvarsson -70Turebergs FK8,51
7Anders Bäckman -71Danderyds SK8,56
8Thomas Stjerngren -63Danderyds SK8,76
9Thomas Johansson -68Linköpings GIF8,87
10Jakob Petersen Klingberg -68Kvarnsvedens GoIF8,88
11Urban Lif -68IK Stål8,88
12Johan Skomorowski -73Kvarnsvedens GoIF9,34
13Olof Engdahl -58Danderyds SK9,45
14Tor Trondset -35Ösmo Nynäs FIK9,76
15Bo Wikmark -59Danderyds SK10,18

    MVET 200 M  HEAT 1    2015-03-21
1Jan Berneryd -66Danderyds SK26,82
2Benny Carlsson -59Täby IS27,90
3Thomas Stjerngren -63Danderyds SK28,26
4Olof Engdahl -58Danderyds SK31,39

    MVET 200 M  HEAT 2    
1Mattias Nestor -70IK Akele26,66
2Sören Werling -71Bromma IF27,38
3Erik Åhlin -71Turebergs FK27,85
4Magnus Ingvarsson -70Turebergs FK28,55

    MVET 200 M  SAMLAD LISTA    
1Mattias Nestor -70IK Akele26,66
2Jan Berneryd -66Danderyds SK26,82
3Sören Werling -71Bromma IF27,38
4Erik Åhlin -71Turebergs FK27,85
5Benny Carlsson -59Täby IS27,90
6Thomas Stjerngren -63Danderyds SK28,26
7Magnus Ingvarsson -70Turebergs FK28,55
8Olof Engdahl -58Danderyds SK31,39

    MVET 800 M      2015-03-21
1Lars Olsson -70IF Göta Karlstad2.14,65
2Rodney Hundermark -69IFK Nora2.18,78
3Martin Psilander -72IFK Lidingö2.24,30

    MVET HÖJD      2015-03-21
1Christian Brun -76KFUM Örebro1,69
2Palle Storm -77FK Studenterna1,30


Christian Brun
Palle Storm
125 130 135 140 145 149 153 157 160 163 166 169 172
-   -   -   -   -   -   o   -   o   -   o   o   xxx
o   xo  xxx
    MVET KULA      2015-03-21
1Bernhard Karlsson -33Valö IK11,764.0
2Erik Henrysson -79IFK Nora11,217.26
3Fredrik Roos -77KFUM Örebro10,467.26
4Jakob Petersen Klingberg -68Kvarnsvedens GoIF10,307.26
5Urban Lif -68IK Stål10,307.26
6Palle Storm -77FK Studenterna8,977.26
7Johan Skomorowski -73Kvarnsvedens GoIF7,807.26

Erik Henrysson
Bernhard Karlsson
Jakob Petersen Klingberg
Urban Lif
Palle Storm
Fredrik Roos
Johan Skomorowski
1103  1064  1121  1035  1052  1042
1140  1156  1176  1161     x     x
   x     x  1016     x  1022  1030
 968  1007  1030  1016   978   965
 897   879   831   874   864   868
1008  1015  1046     x     x     x
 666   645   738   709   780   721
    KVINNOR 60 M  HEAT 1    2015-03-21
1Alina Lindqvist -95Väsby IK7,93Final
2Linnéa Hård -96Karlskoga FIF7,99Final
3Samantha Wikmark -92Danderyds SK8,48Final
4Sara Angelmyr -94KFUM Örebro8,54Final
5Felicia Lindberg -97Hammarby IF8,63Final
6Emilia Lif -97IK Stål11,10

    KVINNOR 60 M  HEAT 2    
1Klara Helander -95Upsala IF8,04Final
2Therése Bjureby -97Linköpings GIF8,19Final
3Johanna Elfving -96KFUM Örebro8,27Final
4Anna Fransson -97IK Wilske8,98
-Marina Fryxell -96Väsby IKDQ start

    KVINNOR 60 M  FINAL    2015-03-21
1Klara Helander -95Upsala IF8,01
2Linnéa Hård -96Karlskoga FIF8,03
3Therése Bjureby -97Linköpings GIF8,13
4Johanna Elfving -96KFUM Örebro8,32
5Felicia Lindberg -97Hammarby IF8,55
6Samantha Wikmark -92Danderyds SK8,55
7Sara Angelmyr -94KFUM Örebro8,59
-Alina Lindqvist -95Väsby IKDNS

    KVINNOR 200 M  HEAT 1    2015-03-21
1Hanna Karlsson -97IFK Nora27,83
2Alexandra Hellborg -98Österhaninge IF28,16
3Anna Fransson -97IK Wilske30,38

    KVINNOR 200 M  HEAT 2    
1Klara Helander -95Upsala IF25,76
2Therése Bjureby -97Linköpings GIF26,78
3Felicia Lindberg -97Hammarby IF27,85

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA    
1Klara Helander -95Upsala IF25,76
2Therése Bjureby -97Linköpings GIF26,78
3Hanna Karlsson -97IFK Nora27,83
4Felicia Lindberg -97Hammarby IF27,85
5Alexandra Hellborg -98Österhaninge IF28,16
6Anna Fransson -97IK Wilske30,38

    KVINNOR LÄNGD      2015-03-21
1Klara Helander -95Upsala IF5,40
2Alina Lindqvist -95Väsby IK5,15
3Felicia Lindberg -97Hammarby IF4,84
4Sara Angelmyr -94KFUM Örebro4,81
5Anna Fransson -97IK Wilske4,62

Anna Fransson
Felicia Lindberg
Alina Lindqvist
Sara Angelmyr
Klara Helander
 458   461   446   422     x   462
 452   470   457   484   476   477
 515   504     x   496   424     -
 473   475     x     x   475   481
 528   523   522   515     x   540
    F17 60 M  HEAT 1    2015-03-21
1Moa Seger -99Glanshammars IF7,98Final
2Kaiza Karlén -98KFUM Arvika8,08Final
3Alexandra Hellborg -98Österhaninge IF8,35Final
4Lisa Lorenz -99Djurmo-Sifferbo IF8,46Final
5Elin Sköld -99IK Norrköping FI8,70
6Emelie Adamek -98Väsby IK10,08

    F17 60 M  HEAT 2    
1Linn Bäcklin -99IF Göta Karlstad7,96Final
2Louise Andersson -99Gefle IF8,16Final
3Klara Hallgren -99IF Göta Karlstad8,20Final
4Matilda Blomstrand -98Wärnamo SK8,42Final
5Louise Blomberg -99Djurmo-Sifferbo IF8,73
6Emelie Johansson -98Stocksäters IF8,87

    F17 60 M  FINAL    2015-03-21
1Linn Bäcklin -99IF Göta Karlstad7,86
2Moa Seger -99Glanshammars IF7,91
3Kaiza Karlén -98KFUM Arvika8,00
4Louise Andersson -99Gefle IF8,23
5Klara Hallgren -99IF Göta Karlstad8,28
6Alexandra Hellborg -98Österhaninge IF8,32
7Lisa Lorenz -99Djurmo-Sifferbo IF8,49
8Matilda Blomstrand -98Wärnamo SK8,58

    F17 800 M      2015-03-21
1Linnea Dennerporth -99Väsby IK2.29,25
2Agnes Jansson -98IK Westmannia2.35,26
3Moa Persson -98Istrums SK2.38,76
4Miranda Eskilsson -99Hälle IF2.46,92

    F17 STAV      2015-03-21
1Matilda Blomstrand -98Wärnamo SK3,15
2Louise Blomberg -99Djurmo-Sifferbo IF2,75
3Sandra Vesterling -99IF Göta Karlstad2,55
4Ida Holmberg -99IF Göta Karlstad2,25


Matilda Blomstrand
Sandra Vesterling
Louise Blomberg
Ida Holmberg
205 215 225 235 245 255 265 275 285 295 305 315 325
-   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxo xxo xxx
-   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   xo  o   xxx
    F17 LÄNGD      2015-03-21
1Kaiza Karlén -98KFUM Arvika5,77
2Louise Andersson -99Gefle IF5,29
3Eunice Nilsson -98KFUM Örebro5,12
4Moa Seger -99Glanshammars IF5,08
5Elin Sköld -99IK Norrköping FI4,80
6Lisa Lorenz -99Djurmo-Sifferbo IF4,63

Louise Andersson
Elin Sköld
Lisa Lorenz
Eunice Nilsson
Kaiza Karlén
Moa Seger
 529   485   487     x   498   514
   x   475   480     x     x     x
 446   457   463     x   454   432
   x   312   476     x     x   512
   x     x   576   577   555     x
   x   494   498   497   500   508
    F15 60 M  HEAT 1    2015-03-21
1Hedvig Pettersson -00Kils AIK8,14Final
2Astrid Atle -00Bromma IF8,54Final
3Hanna Strandahl -00KFUM Örebro8,76Final
4Alice Eriksson -00Rånäs 4H9,14Final
5Amanda Löfdahl -00KFUM Örebro9,61

    F15 60 M  HEAT 2    
1Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad8,19Final
2Hannah Hellbom -00Falu IK8,28Final
3Cajsa Lindberg -00IF Hagen8,71Final
4Jessica Persson -00KFUM Örebro8,78Final
5Vanna Wahlbom Klarby -00Bromma IF9,19
6Niki Ekström -00Bromma IF9,60

    F15 60 M  FINAL    2015-03-21
1Hedvig Pettersson -00Kils AIK8,15
2Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad8,22
3Hannah Hellbom -00Falu IK8,23
4Astrid Atle -00Bromma IF8,50
5Cajsa Lindberg -00IF Hagen8,70
6Jessica Persson -00KFUM Örebro8,75
7Hanna Strandahl -00KFUM Örebro8,77
8Alice Eriksson -00Rånäs 4H9,01

    F15 800 M      2015-03-21
1Hannah Hellbom -00Falu IK2.26,97
2Maja Hagelvik -00KFUM Örebro2.36,59
3Mathilda Pousette -00Täby IS2.49,16

    F15 STAV      2015-03-21
1Cajsa Lindberg -00IF Hagen2,55
2Amanda Bollmann -00KFUM Örebro2,25
3Karin Peyron -00Bromma IF1,65


Amanda Bollmann
Karin Peyron
Cajsa Lindberg
155 165 175 215 225 235 245 255 265
-   -   -   xo  o   xxx
o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   xo  xxo xxx
    F15 LÄNGD      2015-03-21
1Kajsa Lindqvist -00Väsby IK5,30
2Hedvig Pettersson -00Kils AIK5,16
3Hannah Hellbom -00Falu IK5,10
4Lovisa Stadelmann -00IK Norrköping FI4,88
5Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad4,76
6Hanna Strandahl -00KFUM Örebro4,72
7Johanna Ringstam -00Gefle IF4,66
8Stina Jacobson -00Istrums SK4,62
9Linnéa Bodin -00KFUM Örebro4,41
10Astrid Atle -00Bromma IF4,40
11Mathilda Pousette -00Täby IS4,31
12Alice Eriksson -00Rånäs 4H4,21
13Filippa Jansson O'Leary -00Stocksäters IF4,21
14Karin Peyron -00Bromma IF3,88
15Vanna Wahlbom Klarby -00Bromma IF3,77
16Niki Ekström -00Bromma IF3,57

Hannah Hellbom
Hanna Strandahl
Ebba Gustavsson
Hedvig Pettersson
Linnéa Bodin
Mathilda Pousette
Johanna Ringstam
Niki Ekström
Astrid Atle
Filippa Jansson O'Leary
Vanna Wahlbom Klarby
Lovisa Stadelmann
Kajsa Lindqvist
Stina Jacobson
Alice Eriksson
Karin Peyron
 492   498   483   480   502   510
 387   462   452   436   329   472
   x   463   456   457   476     x
 506   482   497   488   504   516
   x   422   441
 431   414   402
 462   458     x   432     x   466
 346   357   349
 440   438   429
 394   421   405
   x     x   377
 470   479   468   393   475   488
 504   502   511   503   500   530
 451   433   433   439   462   439
 421   418   409
   x     x   388
    F14 60 M  HEAT 1    2015-03-21
1Emelie Jälmeneng -01IK Wilske8,39Final
2Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta Karlstad8,61Final
3Alice Bevegård -01Bromma IF8,68Final
4Vendela Ström -01IF Skade8,92
5Hedda Mejer -01Bromma IF9,15
6Emilia Larson -01Danderyds SK9,18
7Linnea Holm -01KFUM Örebro9,20
8Siri Grann -01Rånäs 4H9,22

    F14 60 M  HEAT 2    
1Elin Antonsson -01Västerås FK8,42Final
2Nicolina Eriksson -01Djurmo-Sifferbo IF8,43Final
3Alice Heldt-Cassel -01Ludvika FFI8,83
4Lina Gillberg -01Rånäs 4H8,96
5Sofia Carlberg -01Stocksäters IF9,13
6Ella Darrell -01Lerum FI9,30
7Camilla Gyllenberg -01Bromma IF9,31
8Elin Bäckström -01IF Skade10,89

    F14 60 M  HEAT 3    
1Fanny Jansson -01IFK Sunne8,17Final
2Ronja Bökmark -01Lerum FI8,71
3Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro8,77
4Nellie Millde -01Bromma IF8,86
5Mikaela Ekman -01Täby IS8,94
6Maja Åkerström -01Bromma IF9,01
7Amira Musa -01KFUM Örebro9,47
8Joanna Genova -01IF Skade9,57

    F14 60 M  HEAT 4    
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,01Final
2Amanda Finney Nilsson -01Täby IS8,46Final
3Moa Ljungqvist -01IF Hagen8,69
4Emelina Cindric -01IF Skade8,82
5Kajsa Thorselius -01Bromma IF9,05
6Louise Fröding -01Götlunda IF9,20
7Karla Ulfvin -01IF Skade9,48
8Sofia Lövqvist -01Bromma IF9,86

    F14 60 M  FINAL    2015-03-21
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro7,97
2Fanny Jansson -01IFK Sunne7,98
3Emelie Jälmeneng -01IK Wilske8,33
4Elin Antonsson -01Västerås FK8,44
5Amanda Finney Nilsson -01Täby IS8,49
6Nicolina Eriksson -01Djurmo-Sifferbo IF8,51
7Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta Karlstad8,60
8Alice Bevegård -01Bromma IF8,79

    F14 800 M      2015-03-21
1Julia Arnhult -01IFK Lidingö2.24,42
2Minna Seger -01Glanshammars IF2.28,58
3Emilia Larson -01Danderyds SK2.32,92
4Hedda Mejer -01Bromma IF2.35,90
5Kajsa Thorselius -01Bromma IF2.39,13
6Vendela Ström -01IF Skade2.46,41
-Linnea Samuelsson -01IK Norrköping FIDNF

    F14 STAV      2015-03-21
1Alva Sundin -01Täby IS2,85
2Ella Darrell -01Lerum FI2,75
3Amanda Finney Nilsson -01Täby IS2,65
4Anna Götberg -01Västerås FK2,55
5Moa Ljungqvist -01IF Hagen2,35
6Tova Stiberg -01KFUM Örebro2,35
7Alice Bevegård -01Bromma IF1,85
Hedda Mejer -01Bromma IF0,00


Tova Stiberg
Alice Bevegård
Amanda Finney Nilsson
Anna Götberg
Hedda Mejer
Ella Darrell
Alva Sundin
Moa Ljungqvist
155 165 175 185 195 205 215 225 235 245 255 265 275 285 300
-   -   -   -   -   o   o   xxo xo  xxx
o   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   xxo o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  xxo xxx
xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   xo  -   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   xo  xo  o   xxx
    F14 LÄNGD      2015-03-21
1Fanny Jansson -01IFK Sunne5,28
2Felicia Sellman -01Göteborgs KIK4,99
3Nicolina Eriksson -01Djurmo-Sifferbo IF4,94
4Alva Sundin -01Täby IS4,74
5Moa Eklundh -01KFUM Örebro4,67
6Mikaela Ekman -01Täby IS4,52
7Alice Bevegård -01Bromma IF4,41
8Vendela Ström -01IF Skade4,40
9Nellie Millde -01Bromma IF4,25
10Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro4,25
11Olivia Olausson -01Ludvika FFI4,17
12Emelina Cindric -01IF Skade4,13
13Emelie Jälmeneng -01IK Wilske4,09
14Siri Grann -01Rånäs 4H3,98
15Karla Ulfvin -01IF Skade3,97
16Lina Gillberg -01Rånäs 4H3,96
17Tova Stiberg -01KFUM Örebro3,86
18Joanna Genova -01IF Skade3,82
19Emilia Larson -01Danderyds SK3,68
20Amira Musa -01KFUM Örebro3,65
21Sofia Carlberg -01Stocksäters IF3,60
22Sofia Lövqvist -01Bromma IF3,57
23Camilla Gyllenberg -01Bromma IF3,56
24Clara Larsson -01KFUM Örebro3,39
25Elin Bäckström -01IF Skade3,07
26Hedda Mejer -01Bromma IF2,74
-Maja Åkerström -01Bromma IF0,00
-Linnea Holm -01KFUM Örebro0,00
-Elin Antonsson -01Västerås FK0,00

Joanna Genova
Tova Stiberg
Maja Åkerström
Elin Bäckström
Karla Ulfvin
Emelina Cindric
Linnea Holm
Vendela Ström
Elin Antonsson
Alva Sundin
Sofia Carlberg
Olivia Olausson
Moa Eklundh
Emelie Jälmeneng
Camilla Gyllenberg
Siri Grann
Nellie Millde
Alice Bevegård
Sofia Lövqvist
Felicia Sellman
Lina Gillberg
Nicolina Eriksson
Amira Musa
Hedda Mejer
Emilia Larson
Mikaela Ekman
Clara Larsson
Fanny Jansson
Sara Bergenbrant
 352     x   382
 386   350   381
   x     x     x
 307   297   290
 395   376   397
 413   406   378
   x     x     x
   x   385   429   440   410     x
   x     x     x
 265   468   427   427   430   474
 334   288   360
 326   374   417
 467   200   327   457   458   445
 398   364   409
 356   307   322
 360   387   398
 425   425   408
   x     x   441     x     x     x
   x   357   323
 487   499     x     x     x     x
   x   396   376
 350   459   494   485   485   485
 335   365   354
 202     x   274
 355   366   368
 423     x   433   433   452     x
   x   339   334
 445   486   498     x   519   528
 394   425   410
    F13 60 M  HEAT 1    2015-03-21
1Klara Frih -02Åsbro GoIF8,55Final
2Sofia Bertilsson -02Gillberga-Lista IF8,83
3Maja Larsson -02Kvarnsvedens GoIF8,86
4Frida Östlund -02IK Westmannia9,25
5Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF9,49
6Johanna Sedström -02Åsbro GoIF9,59
7Maja Rosenbaum -02Bromma IF9,96
8Anna Pallin -02KFUM Örebro10,32

    F13 60 M  HEAT 2    
1Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö8,66Final
2Cecilia Nybleus -02Bromma IF8,78Final
3Lova Sund -02Katrineholms SK9,03
4Hanna Gustavsson -02Ludvika FFI9,08
5Julia Pettersson -02Gillberga-Lista IF9,10
6Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI9,48
7Hedda Grönwall Nyström -02Täby IS9,72
8Thindra Pettersson -02Fjugesta IF11,28

    F13 60 M  HEAT 3    
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn8,74Final
2Ella Enander -02Täby IS8,77Final
3Lovisa Jacobsson -02Ludvika FFI8,98
4Kristin Kalleberg -02Djurmo-Sifferbo IF9,22
5Emmy Nyström-Jansson -02IF Göta Karlstad9,30
6Hanna Knutsson -02Glanshammars IF9,55
7Lisa Norell -02Lidköpings IS9,67
8Amanda Oikarinen -02IK Westmannia10,52

    F13 60 M  HEAT 4    
1Sara Svalberg -02IFK Lidingö8,79
2Halimat Oseni -02IF Hagen8,85
3Ellen Hansson -02Österhaninge IF9,14
4Ella Borg -02Ludvika FFI9,36
5Wera Molin -02Glanshammars IF9,39
6Sofie Fransson -02KFUM Örebro9,70
7Emilia Henriksson -02Bromma IF10,30
8Vilma Bråvik -02IK Westmannia10,44

    F13 60 M  HEAT 5    
1Hanna Bäckman -02Danderyds SK8,56Final
2Hanna Askling -02Bromma IF8,79
3Evelina Solem -02Österhaninge IF8,96
4Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö8,98
5Martina Nemah -02Väsby IK9,02
6Elin Ekstrand -02Rånäs 4H9,30
7Hannah Luxemburg -02Täby IS9,65
8Emma Lilje -02IF Skade9,74

    F13 60 M  HEAT 6    
1Maja Bergared -02Bromma IF8,73Final
2Liv Andersson -02Rånäs 4H9,10
3Johanna Wihlborg -02Gillberga-Lista IF9,19
4Anna Salomonsson -02Bromma IF9,22
5Maja Persson -02Stocksäters IF9,55
6Julia Strömberg -02Istrums SK9,67
7Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF9,71
8Anna Klingberg -02Kvarnsvedens GoIF9,73

    F13 60 M  HEAT 7    
1Evelina Ottosson -02Täby IS8,81
2Johanna Mickels -02Ärla IF9,03
3Ida Boström -02Frövi IK9,23
4Cajsa Forsberg -02Fjugesta IF9,39
5Aida Ekblom Carlsson -02Bromma IF9,40
6Maja Karlsson -02Åsbro GoIF10,00
7Karin Carlsson -02IK Wilske10,03
-Cornelia Fernsten -02KFUM ÖrebroDQ start

    F13 60 M  HEAT 8    
1Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,52Final
2Lisa Fröberg -02IFK Lidingö8,90
3Matilda Eklind -02KFUM Örebro9,18
4Vega Sjöström -02Bromma IF9,19
5Filippa Granåsen -02Täby IS9,48
6Alva Nyberg -02Ludvika FFI9,59
7Maja Kosgård -02Österhaninge IF9,90
8Anna Sundahl -02Katrineholms SK10,41

    F13 60 M  FINAL    2015-03-21
1Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,54
2Hanna Bäckman -02Danderyds SK8,58
3Klara Frih -02Åsbro GoIF8,64
4Maja Bergared -02Bromma IF8,69
5Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö8,74
6Cecilia Nybleus -02Bromma IF8,87
7Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn8,93
-Ella Enander -02Täby ISDNS

    F13 800 M  HEAT 1    2015-03-21
1Ellen Hansson -02Österhaninge IF2.50,07
2Emelie Lindgren -02Glanshammars IF2.55,70
3Maja Larsson -02Kvarnsvedens GoIF2.58,20
4Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF2.59,99
5Alma Sjöberg -02Tibro AIK3.01,08
6Maja Rosenbaum -02Bromma IF3.03,48
7Emilia Henriksson -02Bromma IF3.09,28
8Anna Klingberg -02Kvarnsvedens GoIF3.11,60

    F13 800 M  HEAT 2    
1Lisa Fröberg -02IFK Lidingö2.27,13
2Emilia Rydensjö -02Ärla IF2.28,11
3Klara Frih -02Åsbro GoIF2.29,56
4Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro2.32,49
5Carolina Larson -02Danderyds SK2.36,05
6Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö2.43,54
7Johanna Mickels -02Ärla IF2.45,15
8Cecilia Nybleus -02Bromma IF2.45,51
9Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö2.47,01
10Mathilda Ragnarsson -02IF Göta Karlstad3.31,48

    F13 800 M  SAMLAD LISTA    
1Lisa Fröberg -02IFK Lidingö2.27,13
2Emilia Rydensjö -02Ärla IF2.28,11
3Klara Frih -02Åsbro GoIF2.29,56
4Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro2.32,49
5Carolina Larson -02Danderyds SK2.36,05
6Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö2.43,54
7Johanna Mickels -02Ärla IF2.45,15
8Cecilia Nybleus -02Bromma IF2.45,51
9Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö2.47,01
10Ellen Hansson -02Österhaninge IF2.50,07
11Emelie Lindgren -02Glanshammars IF2.55,70
12Maja Larsson -02Kvarnsvedens GoIF2.58,20
13Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF2.59,99
14Alma Sjöberg -02Tibro AIK3.01,08
15Maja Rosenbaum -02Bromma IF3.03,48
16Emilia Henriksson -02Bromma IF3.09,28
17Anna Klingberg -02Kvarnsvedens GoIF3.11,60
18Mathilda Ragnarsson -02IF Göta Karlstad3.31,48

    F13 STAV      2015-03-21
1Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö2,05
2Sofie Bengtsson -02IF Hagen2,05
3Hanna Askling -02Bromma IF1,95
4Kristin Kalleberg -02Djurmo-Sifferbo IF1,95
5Cecilia Nybleus -02Bromma IF1,95
6Greta Erlandsson -05Rånäs 4H1,85
7Ellen Werling -02Bromma IF1,75
7Zandra Lindén -02IFK Nora1,75
7Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö1,75
10Maja Nilsson -02KFUM Örebro1,75
11Maja Bergared -02Bromma IF1,75
11Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1,75
13Alva Nilsson -04KFUM Örebro1,65


Hanna Askling
Alva Nilsson
Maja Bergared
Ellen Werling
Vendela Wahlberg
Maja Nilsson
Elvira Forsberg
Kristin Kalleberg
Zandra Lindén
Cecilia Nybleus
Elisabeth Hvalgren
Greta Erlandsson
Sofie Bengtsson
155 165 175 185 195 205 215
-   xo  o   o   o   xxx
xo  o   xxx
o   o   xo  xxx
o   xo  o   xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
xxo o   o   xxx
o   o   xo  xxx
-   o   o   xo  xo  xxx
xo  o   o   xxx
-   o   o   o   xxo xxx
xo  o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xo  o   xxx
    F13 LÄNGD ZON pool 1      2015-03-21
1Lisa Fröberg -02IFK Lidingö5,00
2Halimat Oseni -02IF Hagen4,88
3Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö4,64
4Sara Svalberg -02IFK Lidingö4,63
5Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn4,62
6Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö4,44
7Sofia Bertilsson -02Gillberga-Lista IF4,44
8Cecilia Nybleus -02Bromma IF4,38
9Sofie Bengtsson -02IF Hagen4,31
10Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn4,31
11Emmy Nyström-Jansson -02IF Göta Karlstad4,28
12Anna Salomonsson -02Bromma IF4,22
13Maja Bergared -02Bromma IF4,19
14Julia Pettersson -02Gillberga-Lista IF4,16
15Elvira Forsberg -02Glanshammars IF4,04
16Ida Boström -02Frövi IK4,03
17Emma Lilje -02IF Skade3,97
18Anna Klingberg -02Kvarnsvedens GoIF3,91
19Cajsa Forsberg -02Fjugesta IF3,86
20Frida Östlund -02IK Westmannia3,74
21Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF3,73
22Johanna Wihlborg -02Gillberga-Lista IF3,73
23Aida Ekblom Carlsson -02Bromma IF3,73
24Karin Carlsson -02IK Wilske3,72
25Lisa Ljung -02Glanshammars IF3,72
26Maja Rosenbaum -02Bromma IF3,68
27Vega Sjöström -02Bromma IF3,67
28Kristin Kalleberg -02Djurmo-Sifferbo IF3,66
29Julia Strömberg -02Istrums SK3,64
30Emilia Henriksson -02Bromma IF3,32
31Ellen Werling -02Bromma IF3,15
32Amanda Oikarinen -02IK Westmannia3,00
33Thindra Pettersson -02Fjugesta IF2,87
34Vilma Bråvik -02IK Westmannia2,71
Anna Sundahl -02Katrineholms SK0,00

Karin Carlsson
Ellen Werling
Lisa Ljung
Julia Pettersson
Agnes Brunnsgård
Cecilia Nybleus
Cajsa Forsberg
Ida Boström
Vega Sjöström
Vendela Wahlberg
Maja Rosenbaum
Lisa Fröberg
Halimat Oseni
Emma Lilje
Sofie Bengtsson
Thindra Pettersson
Emmy Nyström-Jansson
Kristin Kalleberg
Elvira Forsberg
Anna Sundahl
Sara Svalberg
Julia Strömberg
Lisa Kareliussén
Anna Klingberg
Sofia Bertilsson
Filippa Dedorsson
Maja Bergared
Aida Ekblom Carlsson
Elisabeth Hvalgren
Johanna Wihlborg
Frida Östlund
Anna Salomonsson
Emilia Henriksson
Vilma Bråvik
Amanda Oikarinen
   x   372   367
 315   308   306
 372   366   358
 416   350   416
 420   425   431
 438   412   429
 386   341   353
 392   393   403
   x   186   367
 429   441   444
 368   343   339
 489   474   486   490   500   490
 469   453   486   462   461   488
 390   391   397
   x   431   427
 275     x   287
 428   410   426
 366   358     -
 404   403   389
   x     x     x
 463   453   446   455   441   390
   x     x   364
 369   360   373
 323   360   391
 212     x   444
 454   437   429   422   458   462
 404   419   396
 353   361   373
 455   419   460   450   464   446
   x   373   365
 366     x   374
 422   418   416
 319   314   332
 270   271   224
 300   288   291
    F13 LÄNGD ZON pool 2      2015-03-21
1Klara Frih -02Åsbro GoIF5,37
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro4,88
3Clara Bernhult -02KFUM Örebro4,76
4Ella Enander -02Täby IS4,52
5Chanice Kila -02Österhaninge IF4,48
6Leah Malmgren Pommer -02Väsby IK4,42
7Matilda Eklind -02KFUM Örebro4,41
8Johanna Mickels -02Ärla IF4,32
9Ellen Hansson -02Österhaninge IF4,32
10Lovisa Jacobsson -02Ludvika FFI4,27
11Liv Andersson -02Rånäs 4H4,26
12Ella Borg -02Ludvika FFI4,23
13Johanna Sedström -02Åsbro GoIF4,18
14Evelina Solem -02Österhaninge IF4,18
15Tilda Eklund -02Österhaninge IF4,18
16Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF4,05
17Lisa Norell -02Lidköpings IS4,03
18Evelina Ottosson -02Täby IS3,90
19Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI3,87
20Hannah Luxemburg -02Täby IS3,84
21Maja Bjurman -02KFUM Örebro3,75
22Alva Nyberg -02Ludvika FFI3,73
23Linnéa Petrén -02Österhaninge IF3,70
24Alma Sjöberg -02Tibro AIK3,67
25Maja Kosgård -02Österhaninge IF3,64
26Martina Nemah -02Väsby IK3,60
27Maja Nilsson -02KFUM Örebro3,56
28Sofie Fransson -02KFUM Örebro3,22
29Filippa Granåsen -02Täby IS3,11
30Hedda Grönwall Nyström -02Täby IS3,08

Maja Nilsson
Alva Nyberg
Johanna Mickels
Evelina Ottosson
Tilda Eklund
Leah Malmgren Pommer
Ella Enander
Cecilia Fälldin
Filippa Granåsen
Johanna Sedström
Maja Kosgård
Sofie Fransson
Lisa Norell
Hannah Luxemburg
Maja Bjurman
Hedda Grönwall Nyström
Evelina Solem
Chanice Kila
Martina Nemah
Liv Andersson
Clara Bernhult
Ellen Hansson
Matilda Eklind
Linnéa Petrén
Alma Sjöberg
Ella Borg
Lovisa Jacobsson
Vendela Högkvist
Klara Frih
Ida Pettersson
 351   352   356
 344   360   373
 429   432   422
   x     x   390
 396   400   418
 436   442     x
 452   452     -
 387     x   219
 311     x   297
 393   418   415
 364   347   289
 322   299   308
 403   395   387
 384   378   378
 352   360   375
 303   308     -
 394   410   418
 410   439   448
   x     x   360
 347   424   426
 456   454   460   439   461   476
 425   432   427
 410   386   441
 358   366   370
 367   351   357
 423   419   418
 409   427   421
 392   405   389
 487   471   469   476     x   537
 446   448   459   464   488   484
    F12 60 M  HEAT 1    2015-03-21
1Siobhan Cronin -03Istrums SK9,01
2Moa Sellman -03Mölndals AIK9,20
3Nike Nordell -03IFK Lidingö9,55
4Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro9,71
5Alma Carlsson -03IF Skade9,73
6Alexandra Mella -03Täby IS9,87
7Alma Bodin Lind -03Täby IS9,91
8Anna Levin -03Linköpings GIF9,96

    F12 60 M  HEAT 2    
1Elin Wallin -03Glanshammars IF8,80Final
2Rebecka Hagardt -03IFK Lidingö9,21
3Wilma Karlsson -03Säffle FIK9,57
4Tova Gabrielsson -03Täby IS9,59
5Emilia Johansson Ijska -03Bromma IF9,64
6Klara Strömberg -03IFK Lidingö9,78
7Nora Lindberg -03Bromma IF10,03
8Linnéa Jansson -03Ludvika FFI10,10

    F12 60 M  HEAT 3    
1Frida Hjorth -03Säters IF8,15Final
2Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF9,24
3Emma Thunberg -03KFUM Örebro9,25
4Liv Vusir -03Katrineholms SK9,55
5Kristina Dahlström -03Täby IS9,55
6Linnea Svensson -03IK Norrköping FI9,63
7Ida Gustafsson -03Istrums SK9,93

    F12 60 M  HEAT 4    
1Tilda Karlsson -03Linköpings GIF8,86Final
2Smilla Gejdeman -03Gillberga-Lista IF9,02
3Filippa Almkvist -03IFK Lidingö9,71
4Myra Eriksson -03Stocksäters IF9,79
5Axina Hasselgren -03IK Westmannia9,86
6Lisa Bäckström -03Istrums SK9,94
7Elin Söderlund -03Bromma IF10,08
8Tuva Alton -03Fjugesta IF10,17

    F12 60 M  HEAT 5    
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,97
2Tova Gisslén -03IK Wilske9,13
3Kajsa Manzi -03Täby IS9,22
4Elin Petersen -03IF Göta Karlstad9,37
5Moa Karlsson -03Åsbro GoIF9,85
6Cornelia Kennerstad -03Kils AIK9,95
7Alice Abrahamsson -03Ludvika FFI10,01
8Agnes Boussard -03IF Skade10,02

    F12 60 M  HEAT 6    
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,44Final
2Nora Dahle -03IFK Lidingö8,91Final
3Selma Holtbäck -03KFUM Örebro9,14
4Elin Pettersson -03IFK Göteborg9,25
5Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad9,27
6Tilda Kjerfve -03IFK Lidingö9,66
7Nora Eriksson -03Motala AIF10,09
8Elina Lindholm -03Österhaninge IF10,25

    F12 60 M  HEAT 7    
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,58Final
2Sharifa Bukenya -03Österhaninge IF9,16
3Ida Genitz -03Istrums SK9,22
4Rebecca Sandström -03IFK Lidingö9,42
5Nanna Hart -03IFK Lidingö9,71
6Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade9,88
7Iris Brodd -03IF Skade10,21
8Klara Broström -03KFUM Örebro10,55

    F12 60 M  HEAT 8    
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF8,82Final
2Jonnah Nilsson -03Linköpings GIF8,93Final
3Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF9,24
4Tova Olausson -03Ludvika FFI9,38
5Mathilda Mertsch -03Bromma IF9,82
6Lisen Rignell -03Bromma IF9,87
7Wilma Nordgren -03Österhaninge IF9,99

    F12 60 M  FINAL    2015-03-21
1Frida Hjorth -03Säters IF8,20
2Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,43
3Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,49
4Elin Wallin -03Glanshammars IF8,78
5Tilda Karlsson -03Linköpings GIF8,85
6Nora Dahle -03IFK Lidingö8,89
7Jonnah Nilsson -03Linköpings GIF8,95
8Klara Frykholm -03Glanshammars IF8,96

    F12 800 M  HEAT 1    2015-03-21
1Elin Petersen -03IF Göta Karlstad2.48,90
2Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad2.50,93
3Fanny Wijkström -03IFK Lidingö2.51,83
4Kristina Dahlström -03Täby IS2.56,89
5Tova Olausson -03Ludvika FFI2.58,52
6Lisa Bäckström -03Istrums SK2.58,99
7Tindra Bredenwall -03Bromma IF2.59,18
8Tova Gabrielsson -03Täby IS3.02,94
9Elina Lindholm -03Österhaninge IF3.20,86
10Myra Eriksson -03Stocksäters IF3.30,41

    F12 800 M  HEAT 2    
1Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade2.44,22
2Tova Gisslén -03IK Wilske2.44,85
3Alma Bodin Lind -03Täby IS2.55,09
4Wilma Nordgren -03Österhaninge IF2.55,36
5Kajsa Manzi -03Täby IS3.03,64
6Alice Abrahamsson -03Ludvika FFI3.03,81
7Nora Lindberg -03Bromma IF3.11,22
8Agnes Boussard -03IF Skade3.16,11
9Alexandra Mella -03Täby IS3.19,94
10Rebecca Nordh -03Bromma IF3.20,72

    F12 800 M  HEAT 3    
1Ida Genitz -03Istrums SK2.41,48
2Smilla Gejdeman -03Gillberga-Lista IF2.43,29
3Wilma Karlsson -03Säffle FIK2.43,75
4Amanda Olsson -03Säffle FIK2.43,96
5Victoria Psilander -03IFK Lidingö2.45,94
6Linnea Svensson -03IK Norrköping FI2.48,64
7Thyra Arnhult -03IFK Lidingö2.48,71
8Liv Berglöf -03IFK Lidingö2.50,89
9Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2.52,48
10Izabella Lukic -03Västerås FK2.54,05
11Felicia Storm-Karlén -03Lidköpings IS2.54,64

    F12 800 M  SAMLAD LISTA    
1Ida Genitz -03Istrums SK2.41,48
2Smilla Gejdeman -03Gillberga-Lista IF2.43,29
3Wilma Karlsson -03Säffle FIK2.43,75
4Amanda Olsson -03Säffle FIK2.43,96
5Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade2.44,22
6Tova Gisslén -03IK Wilske2.44,85
7Victoria Psilander -03IFK Lidingö2.45,94
8Linnea Svensson -03IK Norrköping FI2.48,64
9Thyra Arnhult -03IFK Lidingö2.48,71
10Elin Petersen -03IF Göta Karlstad2.48,90
11Liv Berglöf -03IFK Lidingö2.50,89
12Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad2.50,93
13Fanny Wijkström -03IFK Lidingö2.51,83
14Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2.52,48
15Izabella Lukic -03Västerås FK2.54,05
16Felicia Storm-Karlén -03Lidköpings IS2.54,64
17Alma Bodin Lind -03Täby IS2.55,09
18Wilma Nordgren -03Österhaninge IF2.55,36
19Kristina Dahlström -03Täby IS2.56,89
20Tova Olausson -03Ludvika FFI2.58,52
21Lisa Bäckström -03Istrums SK2.58,99
22Tindra Bredenwall -03Bromma IF2.59,18
23Tova Gabrielsson -03Täby IS3.02,94
24Kajsa Manzi -03Täby IS3.03,64
25Alice Abrahamsson -03Ludvika FFI3.03,81
26Nora Lindberg -03Bromma IF3.11,22
27Agnes Boussard -03IF Skade3.16,11
28Alexandra Mella -03Täby IS3.19,94
29Rebecca Nordh -03Bromma IF3.20,72
30Elina Lindholm -03Österhaninge IF3.20,86
31Myra Eriksson -03Stocksäters IF3.30,41

    F12 LÄNGD ZON pool 1      2015-03-21
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF4,73
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF4,38
3Elin Pettersson -03IFK Göteborg4,28
4Elin Petersen -03IF Göta Karlstad4,27
5Victoria Psilander -03IFK Lidingö4,01
6Smilla Gejdeman -03Gillberga-Lista IF3,98
7Rebecka Hagardt -03IFK Lidingö3,97
8Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad3,93
9Liv Vusir -03Katrineholms SK3,83
10Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade3,82
11Nora Dahle -03IFK Lidingö3,81
12Emilia Johansson Ijska -03Bromma IF3,77
13Rebecca Sandström -03IFK Lidingö3,68
14Tilda Kjerfve -03IFK Lidingö3,67
15Mathilda Mertsch -03Bromma IF3,61
16Alma Carlsson -03IF Skade3,58
17Klara Strömberg -03IFK Lidingö3,55
18Nike Nordell -03IFK Lidingö3,51
19Axina Hasselgren -03IK Westmannia3,50
20Fanny Wijkström -03IFK Lidingö3,49
21Linnea Svensson -03IK Norrköping FI3,49
22Agnes Boussard -03IF Skade3,45
23Lisen Rignell -03Bromma IF3,42
24Nanna Hart -03IFK Lidingö3,35
25Thyra Arnhult -03IFK Lidingö3,32
26Nora Lindberg -03Bromma IF3,30
27Tindra Bredenwall -03Bromma IF3,28
28Tamina Lindgren -03Glanshammars IF3,13
29Anna Dahlstrand -03IFK Lidingö3,12
30Rebecca Nordh -03Bromma IF3,08
31Iris Brodd -03IF Skade2,92
32Elin Söderlund -03Bromma IF2,58

Tilda Kjerfve
Tamina Lindgren
Tindra Bredenwall
Elin Pettersson
Anna Dahlstrand
Fanny Wijkström
Alma Carlsson
Nanna Hart
Iris Brodd
Nora Dahle
Rebecca Sandström
Linnea Svensson
Rebecka Hagardt
Agnes Boussard
Axina Hasselgren
Elin Petersen
Nike Nordell
Klara Strömberg
Tindra Frykholm
Mathilda Mertsch
Emilia Johansson Ijska
Rebecca Nordh
Smilla Gejdeman
Thyra Arnhult
Elin Söderlund
Victoria Psilander
Liv Vusir
Hanna Karlsson
Lisen Rignell
Nora Lindberg
Klara Frykholm
Alva Malmsten Nilsson
 358   367   343
 272   310   313
 313     x   328
 427   428   423   407   413   417
   x   312   311
 321   349   342
 358     x   358
 308   335   332
 292   269   231
 381   312   348
 368   361   367
 349   337   336
 387   374   397
 344   344   345
 345   316   350
 427   423   416
 347   337   351
 355   343   339
 435   434   418   429   438   430
   x   349   361
 364   344   377
 268   308   293
 359   398   363
 303   332   328
 245   255   258
 401   387   386
 370   335   383
 393   363   364
 312   318   342
 301   330   317
 473   462   469   460   457   472
 332   382   347
    F12 LÄNGD ZON pool 2      2015-03-21
1Frida Hjorth -03Säters IF5,05
2Ebba Wulcan -03Säffle FIK4,71
3Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro4,59
4Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF4,58
5Moa Sellman -03Mölndals AIK4,56
6Tova Gisslén -03IK Wilske4,25
7Sharifa Bukenya -03Österhaninge IF4,16
8Tilda Karlsson -03Linköpings GIF4,10
9Kajsa Manzi -03Täby IS4,08
10Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF4,02
11Siobhan Cronin -03Istrums SK4,01
12Tova Olausson -03Ludvika FFI4,00
13Cornelia Kennerstad -03Kils AIK3,93
14Ida Genitz -03Istrums SK3,91
15Alexandra Mella -03Täby IS3,77
16Alice Abrahamsson -03Ludvika FFI3,67
17Wilma Nordgren -03Österhaninge IF3,67
18Nora Eriksson -03Motala AIF3,66
19Amanda Olsson -03Säffle FIK3,65
20Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF3,64
21Linnéa Jansson -03Ludvika FFI3,63
22Emelie Martinsson -03Österhaninge IF3,48
23Tova Gabrielsson -03Täby IS3,44
24Anna Levin -03Linköpings GIF3,39
25Lisa Bäckström -03Istrums SK3,33
26Elina Lindholm -03Österhaninge IF3,29
27Kristina Dahlström -03Täby IS3,28
28Alma Bodin Lind -03Täby IS3,15
29Klara Broström -03KFUM Örebro3,12
30Ida Svensson -03Istrums SK3,11
31Nora Winberg Stein -03Österhaninge IF2,89

Anna Levin
Frida Hjorth
Nora Eriksson
Nora Winberg Stein
Sharifa Bukenya
Tova Olausson
Jennifer Axelsson
Siobhan Cronin
Alma Bodin Lind
Kristina Dahlström
Alice Abrahamsson
Cornelia Kennerstad
Tyra Nordlander
Ebba Hedberg
Moa Sellman
Alexandra Mella
Wilma Nordgren
Amanda Olsson
Sanna Pernerdal
Linnéa Jansson
Tova Gabrielsson
Elina Lindholm
Ebba Wulcan
Ida Svensson
Lisa Bäckström
Tilda Karlsson
Ida Genitz
Klara Broström
Kajsa Manzi
Tova Gisslén
Emelie Martinsson
 327   339   322
 487   500     x   505   488   501
 348   347   366
 289   285   289
 416   401   248
 400   394   370
   x   425   432   411   458   451
 401   368   349
 315   308   309
 326   328   281
 307   356   367
 393   390   381
   x   364   350
 337   362   402
 431   424   436   431   456   440
 352   377     x
 354     x   367
 354   359   365
 456   444   454   449   459   440
 363   349   344
 318   331   344
 319   328   329
   x   459   450     x   389   471
 311     -     -
 311   322   333
 410   400   319
 386   391   374
 312   279   293
 369   408   397
 425   412   418
 343   348   339
    F11 60 M  HEAT 1    2015-03-21
1Lovisa Anbakk -04Upsala IF9,07Final
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK9,56
3Filippa Ottosson -04Täby IS9,77
4Medina Tulic -04Fjugesta IF9,79
5Stina Windås -04Götlunda IF10,09
6Stina Jonsson -04IF Skade10,78
7Alma Klinton -04KFUM Örebro11,63

    F11 60 M  HEAT 2    
1Irma Kron -04Åsbro GoIF9,30Final
2Emma Carlsson -04Istrums SK9,87
3Alma Mikaelsson -04Götlunda IF10,05
4Liv Norberg -04IK Stål10,19
5Ida Jouppi -04IK Westmannia10,33
6Alice Brattström -04Ludvika FFI10,34
7Julia Åsbom -04KFUM Örebro10,72

    F11 60 M  HEAT 3    
1Malin Axelson -04Bromma IF9,05Final
2Linnéa Bolin -04Glanshammars IF9,56
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF10,05
4Selma Roosgårdh -04Ludvika FFI10,07
5Hanna Bertilsson -04Gillberga-Lista IF10,28
6Iris Norlander -04Glanshammars IF10,50
7Mimmi Holmgren -04IK Westmannia11,44

    F11 60 M  HEAT 4    
1Louise Eliasson -04Bromma IF9,36Final
2Isabell Lundholm -04KFUM Örebro9,42
3Malin Fröberg -04IFK Lidingö10,00
4Johanna Bryntesson -04Bromma IF10,17
5Elin Olsson -04Lidköpings IS10,54
6Frida Erson -04Stocksäters IF10,97
7Olivia Englund -04Stocksäters IF11,03

    F11 60 M  HEAT 5    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö9,05Final
2Nora Jolbäck -04Lidköpings IS9,39Final
3Sara Winberg -04Täby IS9,86
4Maja Granqvist -04KFUM Örebro9,98
5Matilda Thulin -04Rånäs 4H10,02
6Alde Johansson -04IK Stål10,59
7Aurora Zune -04Motala AIF10,71

    F11 60 M  HEAT 6    
1Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,25Final
2Frida Bäckman -04Danderyds SK9,41Final
3Hedvig Ström -04IF Skade9,46
4Sophie Säwe -04Kils AIK9,64
5Ida Reinholdsson -04Ludvika FFI9,83
6Natalie Stigenberg -04IF Skade10,36
7Matilda Oikarinen -04IK Westmannia11,17

    F11 60 M  FINAL    2015-03-21
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö9,00
2Malin Axelson -04Bromma IF9,12
3Lovisa Anbakk -04Upsala IF9,12
4Nora Jolbäck -04Lidköpings IS9,37
5Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,46
6Irma Kron -04Åsbro GoIF9,47
7Louise Eliasson -04Bromma IF9,51
8Frida Bäckman -04Danderyds SK9,51

    F11 800 M  HEAT 1    2015-03-21
1Jenna Mogren -04Åsbro GoIF2.51,35
2Sara Winberg -04Täby IS2.58,05
3Johanna Bryntesson -04Bromma IF3.11,59
4Stina Jonsson -04IF Skade3.13,82
5Natalie Stigenberg -04IF Skade3.14,45
6Linnéa Carlsson -04Kils AIK3.24,55
-Matilda Thulin -04Rånäs 4HDNF

    F11 800 M  HEAT 2    
1Filippa Rydensjö -04Ärla IF2.44,34
2Louise Eliasson -04Bromma IF2.53,76
3Nike Isaksson -04IFK Lidingö2.54,05
4Emma Carlsson -04Istrums SK2.57,58
5Hedvig Ström -04IF Skade2.58,76
6Filippa Ottosson -04Täby IS3.05,02
7Nanna Frih -04Åsbro GoIF3.06,81
8Nova Ohlin -04IK Norrköping FI3.07,34

    F11 800 M  SAMLAD LISTA    
1Filippa Rydensjö -04Ärla IF2.44,34
2Jenna Mogren -04Åsbro GoIF2.51,35
3Louise Eliasson -04Bromma IF2.53,76
4Nike Isaksson -04IFK Lidingö2.54,05
5Emma Carlsson -04Istrums SK2.57,58
6Sara Winberg -04Täby IS2.58,05
7Hedvig Ström -04IF Skade2.58,76
8Filippa Ottosson -04Täby IS3.05,02
9Nanna Frih -04Åsbro GoIF3.06,81
10Nova Ohlin -04IK Norrköping FI3.07,34
11Johanna Bryntesson -04Bromma IF3.11,59
12Stina Jonsson -04IF Skade3.13,82
13Natalie Stigenberg -04IF Skade3.14,45
14Linnéa Carlsson -04Kils AIK3.24,55
15Matilda Thulin -04Rånäs 4HDNF

    F11 LÄNGD ZON pool 1      2015-03-21
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö4,18
2Malin Axelson -04Bromma IF4,05
3Sophie Säwe -04Kils AIK3,92
4Emma Carlsson -04Istrums SK3,85
5Frida Bäckman -04Danderyds SK3,81
6Nova Ohlin -04IK Norrköping FI3,77
7Alma Mikaelsson -04Götlunda IF3,68
8Linnéa Carlsson -04Kils AIK3,62
9Stina Windås -04Götlunda IF3,61
10Malin Fröberg -04IFK Lidingö3,60
11Hanna Bertilsson -04Gillberga-Lista IF3,54
12Louise Eliasson -04Bromma IF3,53
13Liv Norberg -04IK Stål3,41
14Iris Norlander -04Glanshammars IF3,41
15Hedvig Ström -04IF Skade3,36
16Medina Tulic -04Fjugesta IF3,26
17Alde Johansson -04IK Stål3,16
18Mimmi Holmgren -04IK Westmannia3,16
19Johanna Bryntesson -04Bromma IF3,01
20Stina Jonsson -04IF Skade3,01
21Juline Michaelsen -04Fjugesta IF2,96
22Ida Jouppi -04IK Westmannia2,87
23Matilda Oikarinen -04IK Westmannia2,58

Johanna Bryntesson
Louise Eliasson
Stina Jonsson
Hedvig Ström
Stina Windås
Nike Isaksson
Sophie Säwe
Ida Jouppi
Juline Michaelsen
Nova Ohlin
Linnéa Carlsson
Iris Norlander
Emma Carlsson
Frida Bäckman
Hanna Bertilsson
Liv Norberg
Matilda Oikarinen
Alde Johansson
Malin Fröberg
Mimmi Holmgren
Medina Tulic
Malin Axelson
Alma Mikaelsson
 301   300   301
 353   334   348
 298   301   283
 336   321   328
 336   344   361
 371   403   396   369   390   418
 390   392   380   378   378   382
 287   277   282
 285   296   294
 373   377     x
 357   362   350
 334   341     x
 385   376   364   373   378   373
 381   370   338
 352   354   339
 341   341   327
 246   257   258
 316   314   313
 360   351   343
 289   316   313
 326   259   324
 385   396   382   374   398   405
 335   257   368
    F11 LÄNGD ZON pool 2      2015-03-21
1Filippa Rydensjö -04Ärla IF4,31
2Irma Kron -04Åsbro GoIF4,13
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF4,01
4Nora Jolbäck -04Lidköpings IS3,99
5Tilda Bernhult -04KFUM Örebro3,84
6Sara Winberg -04Täby IS3,76
7Lovisa Anbakk -04Upsala IF3,76
8Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS3,73
9Alice Brattström -04Ludvika FFI3,59
10Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF3,45
11Ida Reinholdsson -04Ludvika FFI3,45
12Matilda Thulin -04Rånäs 4H3,40
13Maja Granqvist -04KFUM Örebro3,38
14Alva Nilsson -04KFUM Örebro3,37
15Nea Skomorowski -04Kvarnsvedens GoIF3,34
16Filippa Ottosson -04Täby IS3,34
17Selma Roosgårdh -04Ludvika FFI3,32
18Alva Hertin -04KFUM Örebro3,27
19Elin Olsson -04Lidköpings IS3,25
20Wilma Pettersson -04Stocksäters IF3,14
21Alma Klinton -04KFUM Örebro3,13
22Frida Erson -04Stocksäters IF3,00
23Aurora Zune -04Motala AIF2,95
24Julia Åsbom -04KFUM Örebro2,82
25Emma Johansson -04Åsbro GoIF2,62

Irma Kron
Nea Skomorowski
Alva Hertin
Filippa Rydensjö
Matilda Thulin
Tasa Scheele Bhatia
Nanna Frih
Filippa Ottosson
Alma Klinton
Ida Reinholdsson
Sara Winberg
Wilma Gäverth
Tilda Bernhult
Emma Johansson
Alva Nilsson
Alice Brattström
Elin Olsson
Selma Roosgårdh
Wilma Pettersson
Julia Åsbom
Frida Erson
Lovisa Anbakk
Maja Granqvist
Nora Jolbäck
Aurora Zune
 413   372   385   377   404   392
 327   332   334
 326   325   327
 414   405   286   411   293   431
 329   339   340
 373     x     x
 377   389   393   385   401   400
 334   313   330
 304   313   304
 327   345   338
 371   336   376
 343   343   345
 356     x   384
 262   211   245
 337   321   320
 350   353   359
 295   297   325
 320   325   332
 314   306   311
 282   275   279
 300   295   278
 368   376   356
 261   338   338
 399   377     x   397   390   391
 295   288   292
    F10 60 M  HEAT 1    2015-03-21
1Lina Ånstad -05Linköpings GIF9,28Final
2Ebba Wessman -05Frövi IK9,90Final
3Ida Henriksson -05Karlskoga FIF10,09
4Hanna Andersson -05IK Stål10,22
5Greta Erlandsson -05Rånäs 4H10,40
6Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF10,64
-Klara Pettersson -05KFUM ÖrebroDNS

    F10 60 M  HEAT 2    
1Jeanna Ulfvin -05IF Skade9,99
2Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö10,02
3Ida Kindbom -05Skeninge IK10,12
4Alva Hultgren -05KFUM Örebro10,29
5Helena Hvalgren -05IFK Lidingö10,81
6Elin Jakobsson -05KFUM Örebro11,10
7Clara Sundqvist -05Frövi IK11,46

    F10 60 M  HEAT 3    
1Sara Persson -05KFUM Örebro9,34Final
2Alva Lindmark -05KFUM Örebro9,45Final
3Agnes Lindby -05Fjugesta IF10,23
4Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro10,64
5Märta Frih -05KFUM Örebro10,83
6Runa Eriksson -05Stocksäters IF11,19
7Maja Sörling -05KFUM Örebro12,31

    F10 60 M  HEAT 4    
1Alice Magnell-Millán -05IK Norrköping FI9,68Final
2Emma Sjöblom -05Rånäs 4H9,96
3Svea Eklundh -05Motala AIF10,21
4Molly Eriksson -05KFUM Örebro10,49
5Sara Sundberg -05Väsby IK10,78
6Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro10,89
7Stina Westerlund -05KFUM Örebro11,83

    F10 60 M  HEAT 5    
1Tova Gustafsson -05Istrums SK9,85Final
2Nora Eriksson -05Frövi IK9,95Final
3Malva Axén -05Motala AIF9,95Final
4Ebba Elfström -05Lidköpings IS10,61
5Emilia Öster -05KFUM Örebro11,16
6Felicia Arvidsson -05Glanshammars IF11,20

    F10 60 M  FINAL    2015-03-21
1Lina Ånstad -05Linköpings GIF9,17
2Sara Persson -05KFUM Örebro9,38
3Alva Lindmark -05KFUM Örebro9,47
4Alice Magnell-Millán -05IK Norrköping FI9,83
5Tova Gustafsson -05Istrums SK9,92
6Malva Axén -05Motala AIF9,96
7Nora Eriksson -05Frövi IK9,96
8Ebba Wessman -05Frövi IK10,08

    F10 600 M  HEAT 1    2015-03-21
1Lina Ånstad -05Linköpings GIF2.12,18
2Ida Henriksson -05Karlskoga FIF2.17,98
3Emma Sjöblom -05Rånäs 4H2.25,03
4Emilia Öster -05KFUM Örebro2.29,43
5Malva Axén -05Motala AIF2.31,28
6Helena Hvalgren -05IFK Lidingö2.32,74
7Emma Larsson -05Kils AIK2.33,19
8Wilma Pettersson -05Åsbro GoIF2.34,73
9Klara Pettersson -05KFUM Örebro2.35,00

    F10 600 M  HEAT 2    
1Alice Magnell-Millán -05IK Norrköping FI1.56,21
2Delia Lukic -05Västerås FK2.06,68
3Sara Persson -05KFUM Örebro2.09,05
4Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö2.11,23
5Svea Eklundh -05Motala AIF2.12,27
6Angelina Mogren -05Åsbro GoIF2.13,40
7Ida Kindbom -05Skeninge IK2.13,79
8Tova Gustafsson -05Istrums SK2.14,98
9Jeanna Ulfvin -05IF Skade2.17,66

    F10 600 M  SAMLAD LISTA    
1Alice Magnell-Millán -05IK Norrköping FI1.56,21
2Delia Lukic -05Västerås FK2.06,68
3Sara Persson -05KFUM Örebro2.09,05
4Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö2.11,23
5Lina Ånstad -05Linköpings GIF2.12,18
6Svea Eklundh -05Motala AIF2.12,27
7Angelina Mogren -05Åsbro GoIF2.13,40
8Ida Kindbom -05Skeninge IK2.13,79
9Tova Gustafsson -05Istrums SK2.14,98
10Jeanna Ulfvin -05IF Skade2.17,66
11Ida Henriksson -05Karlskoga FIF2.17,98
12Emma Sjöblom -05Rånäs 4H2.25,03
13Emilia Öster -05KFUM Örebro2.29,43
14Malva Axén -05Motala AIF2.31,28
15Helena Hvalgren -05IFK Lidingö2.32,74
16Emma Larsson -05Kils AIK2.33,19
17Wilma Pettersson -05Åsbro GoIF2.34,73
18Klara Pettersson -05KFUM Örebro2.35,00

    F10 LÄNGD ZON      2015-03-21
1Lina Ånstad -05Linköpings GIF3,97
2Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö3,82
3Elsa Johansson -05KFUM Örebro3,79
4Alice Magnell-Millán -05IK Norrköping FI3,77
5Alva Lindmark -05KFUM Örebro3,56
6Ida Kindbom -05Skeninge IK3,56
7Hanna Andersson -05IK Stål3,52
8Klara Pettersson -05KFUM Örebro3,44
9Svea Eklundh -05Motala AIF3,43
10Angelina Mogren -05Åsbro GoIF3,38
11Tova Gustafsson -05Istrums SK3,34
12Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro3,33
13Malva Axén -05Motala AIF3,33
14Greta Erlandsson -05Rånäs 4H3,30
15Jeanna Ulfvin -05IF Skade3,27
16Emma Larsson -05Kils AIK3,21
17Molly Eriksson -05KFUM Örebro3,20
18Alva Hultgren -05KFUM Örebro3,06
19Sara Sundberg -05Väsby IK3,05
20Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF3,04
21Emelie Olsson -05Säffle FIK3,02
22Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro3,01
23Sara Persson -05KFUM Örebro3,01
24Emma Sjöblom -05Rånäs 4H2,98
25Ida Henriksson -05Karlskoga FIF2,92
26Märta Frih -05KFUM Örebro2,77
27Emilia Öster -05KFUM Örebro2,76
28Agnes Lindby -05Fjugesta IF2,75
29Ebba Elfström -05Lidköpings IS2,74
30Nora Eriksson -05Frövi IK2,72
31Maja Hendeberg -05Fjugesta IF2,66
32Helena Hvalgren -05IFK Lidingö2,66
33Stina Westerlund -05KFUM Örebro2,59
34Maja Sörling -05KFUM Örebro2,11

Helena Hvalgren
Klara Pettersson
Ida Kindbom
Alva Lindmark
Sara Sundberg
Elsa Johansson
Emilia Öster
Alice Magnell-Millán
Greta Erlandsson
Stina Westerlund
Ebba Elfström
Amanda Svensk Jerner
Nora Eriksson
Noomi Kihlberg
Angelina Mogren
Hanna Andersson
Märta Frih
Cajsa Hermansson
Sara Persson
Hanna Sjökvist
Emma Sjöblom
Malva Axén
Emelie Olsson
Jeanna Ulfvin
Alva Hultgren
Lina Ånstad
Maja Hendeberg
Maja Sörling
Agnes Lindby
Emma Larsson
Svea Eklundh
Molly Eriksson
Tova Gustafsson
Ida Henriksson
 266   245   237
 344   334   334     x   334   286
 354   338   346   354   356   347
 353   355   341   347   348   356
 305   295   297
 357   375   361   344   377   379
 276     x   276
 347   350   367   352   369   377
 330   318
   x   250   259
 274   260     x
 364   369   369     x   317   382
   x     x   272
 274   269   301
 291   305   338
 330   335   350   338   349   352
 255   277   274
 333   319   324
 301     x
 304   267   260
 285     x   298
 333   313   318
 298   302   288
 325   311   327
 306   271     x
 391   380   390   397   385   390
 233   266   246
 207   210   211
 275   254   255
 309   306   321
 339   329   343
 305   312   320
 334   333   333
 292   279   292
    F9 60 M  HEAT 1    2015-03-21
1Nora Johansson -07IK Stål10,33Final
2Moa Kindbom -07Skeninge IK10,61
3Emilia Heldemar -06IK Stål11,00
4Ellen Lothigius -06Stocksäters IF11,01
5Julia Karlsson -07Fjugesta IF11,20
6Isa Zune -07Motala AIF11,64
7Ida Hedman -07Fjugesta IF11,71

    F9 60 M  HEAT 2    
1Maja Johansson -06Kils AIK9,81Final
2Elise Emmoth -06Fjugesta IF10,37Final
3Alma Nyström -06Katrineholms SK11,00
4Rebecca Luth -07SOK Träff11,19
5Tilda Granqvist -06KFUM Örebro12,00
6Fanny Eiremo -06IFK Nora12,53
7Alva Sundqvist -08Frövi IK12,64

    F9 60 M  HEAT 3    
1Tea Anderberg -06Säffle FIK10,34Final
2Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad10,57
3Maja Söderquist -06Fjugesta IF10,81
4Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn10,96
5Vera Lech -06KFUM Örebro11,24
6Evelina Appel -07Linköpings GIF11,93
7Wera Falk -06KFUM Örebro12,23

    F9 60 M  HEAT 4    
1Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro10,59
2Emma Eriksson -06IK Westmannia10,72
3Tuva Frih -07Åsbro GoIF10,80
4Hilma Edlund -06Katrineholms SK10,99
5Stella Holmquist -06KFUM Örebro11,45
6Tea Arlebo -06KFUM Örebro11,66
7Siri Anderberg -08Säffle FIK11,83

    F9 60 M  HEAT 5    
1Ida Fogdeson -06IK Norrköping FI9,90Final
2Moa Karlsson -06Säffle FIK10,47Final
3Thyra Lundström -06Kils AIK10,49Final
4Nelly Bergstrand -07IK Stål10,58
5Ellen Bäckström -07Istrums SK10,91
6Ella Von Valden -06IK Westmannia11,36
7Daga Eriksson -07Stocksäters IF12,08

    F9 60 M  HEAT 6    
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn10,16Final
2Ida Larsson -06KFUM Örebro10,59
3Lilja Gustander -06KFUM Örebro10,92
4Alma Sundlöf -06IK Westmannia11,83
5Lilly Sartz -07Stocksäters IF11,85
6Linnea Ekström -08Wedevågs IF12,21

    F9 60 M  FINAL    2015-03-21
1Ida Fogdeson -06IK Norrköping FI9,74
2Maja Johansson -06Kils AIK10,05
3Nora Johansson -07IK Stål10,15
4Tea Anderberg -06Säffle FIK10,19
5Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn10,22
6Elise Emmoth -06Fjugesta IF10,36
7Thyra Lundström -06Kils AIK10,56
8Moa Karlsson -06Säffle FIK10,61

    F9 600 M  HEAT 1    2015-03-21
1Alma Nyström -06Katrineholms SK2.18,70
2Emilia Heldemar -06IK Stål2.21,78
3Hilma Edlund -06Katrineholms SK2.25,68
4Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn2.29,73
5Ella Von Valden -06IK Westmannia2.29,82
6Tea Arlebo -06KFUM Örebro2.30,29
7Lilja Gustander -06KFUM Örebro2.33,23
8Stellan Jansson -06KFUM Örebro2.34,78
9Siri Anderberg -08Säffle FIK2.42,32
10Linnea Ekström -08Wedevågs IF2.51,75

    F9 600 M  HEAT 2    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK2.08,78
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn2.13,09
3Tea Anderberg -06Säffle FIK2.15,50
4Maja Johansson -06Kils AIK2.19,99
5Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad2.24,20
6Tuva Frih -07Åsbro GoIF2.26,13
7Emma Eriksson -06IK Westmannia2.26,53
8Moa Karlsson -06Säffle FIK2.26,60
9Vera Lech -06KFUM Örebro2.36,52

    F9 600 M  SAMLAD LISTA    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK2.08,78
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn2.13,09
3Tea Anderberg -06Säffle FIK2.15,50
4Alma Nyström -06Katrineholms SK2.18,70
5Maja Johansson -06Kils AIK2.19,99
6Emilia Heldemar -06IK Stål2.21,78
7Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad2.24,20
8Hilma Edlund -06Katrineholms SK2.25,68
9Tuva Frih -07Åsbro GoIF2.26,13
10Emma Eriksson -06IK Westmannia2.26,53
11Moa Karlsson -06Säffle FIK2.26,60
12Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn2.29,73
13Ella Von Valden -06IK Westmannia2.29,82
14Tea Arlebo -06KFUM Örebro2.30,29
15Lilja Gustander -06KFUM Örebro2.33,23
16Stellan Jansson -06KFUM Örebro2.34,78
17Vera Lech -06KFUM Örebro2.36,52
18Siri Anderberg -08Säffle FIK2.42,32
19Linnea Ekström -08Wedevågs IF2.51,75

    F9 LÄNGD ZON pool 1      2015-03-21
1Elise Emmoth -06Fjugesta IF3,57
2Ida Fogdeson -06IK Norrköping FI3,40
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn3,38
4Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad3,32
5Sofia Fröberg -06IFK Lidingö3,31
6Nora Johansson -07IK Stål3,05
7Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn3,02
8Emma Eriksson -06IK Westmannia2,96
9Emilia Heldemar -06IK Stål2,91
10Nelly Bergstrand -07IK Stål2,90
11Ella Von Valden -06IK Westmannia2,77
12Ellen Bäckström -07Istrums SK2,70
13Hilma Edlund -06Katrineholms SK2,67
14Alma Nyström -06Katrineholms SK2,57
15Lova Knutsson -06Glanshammars IF2,51
16Ida Hedman -07Fjugesta IF2,43
17Evelina Appel -07Linköpings GIF2,43
18Fanny Eiremo -06IFK Nora2,17
19Alma Sundlöf -06IK Westmannia2,09

Ida Hedman
Nelly Bergstrand
Ella Von Valden
Elise Emmoth
Nora Johansson
Emma Eriksson
Hilma Edlund
Lova Knutsson
Elsa Petersen
Emilia Heldemar
Evelina Appel
Tilde Andersson
Iselin Karlsson
Sofia Fröberg
Alma Nyström
Fanny Eiremo
Alma Sundlöf
Ida Fogdeson
Ellen Bäckström
 243   215   241
 290   283   263
 266   234   277
 357   322   338   346   332   356
 305   282     x
 296   256   272
 242   267   257
 239   234   251
 313   281   288   303   316   332
 283   264   291
 243   229   238
 308   288   305   313   332   338
 297   281   302
 300   314   310   307   330   331
 257   256   255
 217   216   196
 208     x   209
 325   310     x   313   340   334
 264   264   270
    F9 LÄNGD ZON pool 2      2015-03-21
1Thyra Lundström -06Kils AIK3,36
2Maja Johansson -06Kils AIK3,30
3Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro3,20
4Tea Anderberg -06Säffle FIK3,06
5Moa Kindbom -07Skeninge IK3,04
6Thea Aversjö -06KFUM Örebro3,04
7Tuva Frih -07Åsbro GoIF3,00
8Stella Holmquist -06KFUM Örebro2,95
9Moa Karlsson -06Säffle FIK2,90
10Michelle Bichis -06Stocksäters IF2,74
11Alice Larsson -06KFUM Örebro2,73
12Rebecca Luth -07SOK Träff2,68
13Ida Larsson -06KFUM Örebro2,64
14Ellen Lothigius -06Stocksäters IF2,61
15Linn Engström -06KFUM Örebro2,55
16Tilda Granqvist -06KFUM Örebro2,55
17Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro2,52
18Tea Arlebo -06KFUM Örebro2,45
19Agnes Osterman -06KFUM Örebro2,43
20Daga Eriksson -07Stocksäters IF2,38
21Siri Anderberg -08Säffle FIK2,36
22Lilly Sartz -07Stocksäters IF2,32
23Linnea Ekström -08Wedevågs IF2,26
24Isa Zune -07Motala AIF2,02
-Lilja Gustander -06KFUM Örebro0,00

Maja Johansson
Lilja Gustander
Isa Zune
Moa Kindbom
Daga Eriksson
Filippa Börjeskog
Tea Anderberg
Tilda Granqvist
Rebecca Luth
Lilly Sartz
Stella Holmquist
Agnes Edfeldt
Linn Engström
Thyra Lundström
Alice Larsson
Michelle Bichis
Tuva Frih
Ellen Lothigius
Tea Arlebo
Siri Anderberg
Thea Aversjö
Ida Larsson
Agnes Osterman
Moa Karlsson
Linnea Ekström
 312   311   330   317   321   323
   x     x     x
 202   178   193
 304   302   298
 238   224   234
 320   320   300   314   310     x
 280   280   306
 242   226   255
 268   261   238
 232   232   232
 295   267   287
 243   252   242
 251   255   244
 310   309   311   309   328   336
 273   251   261
 265   266   274
 289   300   272
 261   257   250
 245   238   228
 203   236   212
 292   298   304
 202   264   252
 238   236   243
 282   290   290
 226   205   220
    KVET 60 M      2015-03-21
1Carina Sundberg -73Väsby IK9,45

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram