Marsspelsreportage pŚ SYDNńRKENYTT     RESULTATLISTA I PDF-FORMAT

  Resultat Marsspelen 23-24/3 2013

  Stocksäters IF och Åsbro GoIF arrangerade i Tybblelundshallen, Örebro
  Tšvlingsledare: BŲrje Nordin
 
    MÄN 60 M  HEAT 1    2013-03-23
1Dennis Elms-Jansson -95Huddinge AIS7,34Final
2Magnus Jangerud -81KFUM Örebro7,43Final
3Jonathan Malmberg -92KFUM Örebro7,44Final
4Hampus Larsson -93Katrineholms SK7,84Final
5Andreas F T Gjesdal -95IL Koll, NOR8,07Final

    MÄN 60 M  HEAT 2    
1Albin Larsson -93Istrums SK7,48Final
2Oskar Ray-Frayssinet -94Huddinge AIS7,58Final
3Eirik Bakke Jensen -95IL Koll, NOR8,33Final
4Jens Persson -94IK Heros FIK8,45
-Angel GalŠn -72Danderyds SKDQ F4.3.15

    MÄN 60 M  FINAL    2013-03-23
1Dennis Elms-Jansson -95Huddinge AIS7,35
2Jonathan Malmberg -92KFUM Örebro7,39
3Albin Larsson -93Istrums SK7,45
4Oskar Ray-Frayssinet -94Huddinge AIS7,55
5Andreas F T Gjesdal -95IL Koll, NOR8,10
6Eirik Bakke Jensen -95IL Koll, NOR8,34
-Magnus Jangerud -81KFUM ÖrebroDQ F4.3.15
-Hampus Larsson -93Katrineholms SKej start

    MÄN 200 M  HEAT 1    2013-03-23
1Andreas F T Gjesdal -95IL Koll, NOR25,59
2Joakim Kinnander -95Stocksäters IF26,89
3Eirik Bakke Jensen -95IL Koll, NOR27,67

    MÄN 200 M  HEAT 2    
1Dennis Elms-Jansson -95Huddinge AIS23,40
2Albin Larsson -93Istrums SK24,19
3Oskar Ray-Frayssinet -94Huddinge AIS24,98
4Abshir Awees -95KFUM Örebro25,16

    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA    
1Dennis Elms-Jansson -95Huddinge AIS23,40
2Albin Larsson -93Istrums SK24,19
3Oskar Ray-Frayssinet -94Huddinge AIS24,98
4Abshir Awees -95KFUM Örebro25,16
5Andreas F T Gjesdal -95IL Koll, NOR25,59
6Joakim Kinnander -95Stocksäters IF26,89
7Eirik Bakke Jensen -95IL Koll, NOR27,67

    MÄN 800 M      2013-03-23
1Bienvenue Musore -90Tyresö FK1.57,35
2Abshir Awees -95KFUM Örebro2.02,20
3Dennis Lindberg -93Grytgöls IK2.03,68
4Robin Johansson -94Ärla IF2.03,72
5Sören Persson -65IF Göta2.04,94
6Hjalmar Svensson -94SOK Träff2.06,02
7Arvid Berglund -91Tranås AIF2.06,54

    MÄN 3000 M      2013-03-24
1Ali Pirgholizadeh -94Eskilstuna FI8.59,52
2Erik Framme -73Hälle IF9.05,51
3Johan Ingjald -87IF Start9.58,56
4Elias Zika -81IF Start10.13,62

    MÄN 60 M HÄCK      2013-03-24
1Johan Björk -91Istrums SK11,33

    MÄN HÖJD      2013-03-23
1Hampus Larsson -93Katrineholms SK1,80
2Philip Andersson -95SOK Träff1,80
3Sebastian Johansson -89Karlskoga FIF1,71


Sebastian Johansson
Philip Andersson
Hampus Larsson
168 171 174 177 180 183 187
xo  o   xxx
o   o   xo  o   o   xxx
o   -   o   -   o   -   xxx
    MÄN STAV      2013-03-24
1Andreas F T Gjesdal -95IL Koll, NOR3,73
2Johan Björk -91Istrums SK2,93


Andreas F T Gjesdal
Johan Björk
293 303 353 373 393
        o   o   xxx
xo  xxx
    MÄN LÄNGD      2013-03-24
1Philip Andersson -95SOK Träff5,54
2Andreas F T Gjesdal -95IL Koll, NOR5,20

Andreas F T Gjesdal
Philip Andersson
 514   502   498   520   513   511
 537   554   554     x   512   540
    MÄN KULA      2013-03-23
1Fred Stenberg -70Gefle IF12,96

Fred Stenberg
1248  1251  1296  1248  1287  1263
    P17 60 M  HEAT 1    2013-03-23
1Victor Pettersson -97IF Göta7,49Final
2Jesper Karlsson Prütz -96IFK Kristinehamn7,87Final
3Christian Tinoy -96SOK Träff8,05
4Mattias Salo -97Gillberga-Lista IF8,20
5David Svensson -97Stocksäters IF8,26

    P17 60 M  HEAT 2    
1Anton Johansson -96KFUM Örebro7,52Final
2Martin Nikolai KanestrÝm -96Lambertseter IF, NOR7,60Final
3Albin Johansson -97Högbo GIF7,80Final
4Johannes Bergh -97IL Koll, NOR7,88Final
5Anton Östebo -96Glanshammars IF7,96Final
6Simon Throgen -97Karlskoga FIF8,01Final
7Josef Gustavsson -97Ludvika FFI8,21

    P17 60 M  FINAL    2013-03-23
1Victor Pettersson -97IF Göta7,45
2Martin Nikolai KanestrÝm -96Lambertseter IF, NOR7,46
3Anton Johansson -96KFUM Örebro7,55
4Albin Johansson -97Högbo GIF7,79
5Johannes Bergh -97IL Koll, NOR7,83
6Jesper Karlsson Prütz -96IFK Kristinehamn7,86
7Anton Östebo -96Glanshammars IF7,92
8Simon Throgen -97Karlskoga FIF8,08

    P17 200 M  HEAT 1    2013-03-24
1Christian Tinoy -96SOK Träff26,87
2Josef Gustavsson -97Ludvika FFI28,30

    P17 200 M  HEAT 2    
1Albin Johansson -97Högbo GIF24,86
2Jesper Karlsson Prütz -96IFK Kristinehamn25,35
3Anton Östebo -96Glanshammars IF25,36

    P17 200 M  HEAT 3    
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF24,23
2Martin Nikolai KanestrÝm -96Lambertseter IF, NOR24,29
3Anton Johansson -96KFUM Örebro24,58
4Johannes Bergh -97IL Koll, NOR25,34

    P17 200 M  SAMLAD LISTA    
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF24,23
2Martin Nikolai KanestrÝm -96Lambertseter IF, NOR24,29
3Anton Johansson -96KFUM Örebro24,58
4Albin Johansson -97Högbo GIF24,86
5Johannes Bergh -97IL Koll, NOR25,34
6Jesper Karlsson Prütz -96IFK Kristinehamn25,35
7Anton Östebo -96Glanshammars IF25,36
8Christian Tinoy -96SOK Träff26,87
9Josef Gustavsson -97Ludvika FFI28,30

    P17 800 M      2013-03-23
1Abdiqani Khadar -97KFUM Örebro2.03,85
2Martin Jacobsson -97Tyresö FK2.14,49
3Benjamin Eklund -98IK Westmannia2.16,37
4Erik Elvmarker -97Istrums SK2.16,58

    P17 1500 M      2013-03-24
1Abdiqani Khadar -97KFUM Örebro4.25,10

    P17 60 M HÄCK      2013-03-24
1Martin Nikolai KanestrÝm -96Lambertseter IF, NOR8,84
2Eric Axtelius -97Enköpings AI9,16
3Johannes Bergh -97IL Koll, NOR9,48

    P17 HÖJD      2013-03-23
1Simon Throgen -97Karlskoga FIF1,80
2Victor Pettersson -97IF Göta1,71
3Jesper Karlsson Prütz -96IFK Kristinehamn1,68
4Oscar Mattsson -97Kisa SK1,60


Simon Throgen
Victor Pettersson
Jesper Karlsson Prütz
Oscar Mattsson
150 155 160 164 168 171 174 177 180 183
-   -   -   o   xo  o   xxo o   o   xxx
-   o   -   o   xo  o   xxx
o   o   o   xo  o   xxx
-   -   o   xxx
    P17 STAV      2013-03-24
1Johannes Bergh -97IL Koll, NOR3,23


Johannes Bergh
283 303 313 323 333
xo  xo  o   xxo xxx
    P17 LÄNGD      2013-03-24
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF6,23
2Victor Pettersson -97IF Göta5,89
3Anton Johansson -96KFUM Örebro5,82
4Anton Östebo -96Glanshammars IF5,72
5Eric Axtelius -97Enköpings AI5,55
6Oscar Mattsson -97Kisa SK5,51
7Jesper Karlsson Prütz -96IFK Kristinehamn5,39
8David Svensson -97Stocksäters IF4,97
9Christian Tinoy -96SOK Träff4,97
10Mattias Salo -97Gillberga-Lista IF4,83
11Oliwer Johnsson -97Gillberga-Lista IF4,44
12Josef Gustavsson -97Ludvika FFI4,32

Oscar Mattsson
Oliwer Johnsson
Jesper Karlsson Prütz
David Svensson
Victor Pettersson
Mattias Salo
Christian Tinoy
Anton Östebo
Eric Axtelius
Josef Gustavsson
Jesper Frykholm
Anton Johansson
 551   530     x   548     x   382
 410   420   444
 539   532   524   524     x   513
 489   497   488   275     -     -
 567   569   589     x   569   579
   x   483   478
   x   483   497
 558   568     x   554   572   572
 555   376     x     x     x   536
 380   426   432
 623   617     x     -     -   431
 574   582     x   561     x   576
    P17 KULA 5,0      2013-03-23
1Anton Johansson -96KFUM Örebro14,96
2Tobias Hagström -96Istrums SK12,69
3Albin Johansson -97Högbo GIF12,06
4Mattias Salo -97Gillberga-Lista IF9,87
5Oliwer Johnsson -97Gillberga-Lista IF7,62

Mattias Salo
Oliwer Johnsson
Anton Johansson
Tobias Hagström
Albin Johansson
 972   970   941   987   914   887
 736   738   762   743   732   736
1403  1476  1268  1496  1475     -
1148  1223     x  1269  1187     x
   x  1206  1198     -     -     -
    P15 60 M      2013-03-23
1Andreas Führ -98KFUM Örebro7,93
2Pontus Jansson -98Wedevågs IF7,98
3Audun Bakke Jensen -98IL Koll, NOR7,99
4Lowe Råsberg -98Hässelby SK8,15
5Tobias Söderberg -98IF Göta8,23
6Jakob Eriksson -98IF Göta8,73

    P15 200 M      2013-03-24
1Pontus Jansson -98Wedevågs IF25,91
2Gustav Svedberg -98Karlskoga FIF26,00
3Tobias Söderberg -98IF Göta26,58

    P15 800 M      2013-03-23
1Benjamin Eklund -98IK Westmannia2.16,37
2Simon Persson -98KFUM Örebro2.28,90

    P15 1500 M      2013-03-24
1August Mollén -99IK Norrköping FI4.41,69
2Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro4.57,43
3Simon Persson -98KFUM Örebro5.01,24
4Aleks Warma -98IK Norrköping FI5.23,49

    P15 60 M HÄCK      2013-03-24
1Gustav Svedberg -98Karlskoga FIF9,29
2Tobias Söderberg -98IF Göta9,59

    P15 HÖJD      2013-03-23
1Tobias Söderberg -98IF Göta1,60
2Benjamin Eklund -98IK Westmannia1,53
3Aleks Warma -98IK Norrköping FI1,49


Benjamin Eklund
Tobias Söderberg
Aleks Warma
125 130 135 140 145 149 153 157 160 163
 -  -   -   o   xo  o   o   xxx
 -  o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   xxx
    P15 STAV      2013-03-24
1Audun Bakke Jensen -98IL Koll, NOR3,93
2Henrik Nordlander -98IF Göta2,93


Audun Bakke Jensen
Henrik Nordlander
263 273 283 293 303 343 363 383 393 403
                    xo  xo  o   xxo xxx
o   o   o   xo  xxx
    P15 LÄNGD      2013-03-24
1Audun Bakke Jensen -98IL Koll, NOR5,31
2Tobias Söderberg -98IF Göta4,90

Tobias Söderberg
Audun Bakke Jensen
 477     x   472   490   482   480
 502   477   531   520   499     x
    P15 KULA 4,0      2013-03-23
1Jakob Eriksson -98IF Göta13,27
2Lowe Råsberg -98Hässelby SK10,33
3Daniel Karlsson -98Åsbro GoIF9,14
4Erik Nyman -98Stocksäters IF9,01

Lowe Råsberg
Jakob Eriksson
Daniel Karlsson
Erik Nyman
 883   987  1009   997   983  1033
1220     x  1156  1295  1291  1327
 897   854   839   863   837   914
 813   833   901   834   871   886
    P14 60 M      2013-03-23
1Oskar Erixon -99IK Westmannia8,50
2Gustav Mattsson -99Kisa SK9,06

    P14 200 M      2013-03-24
1Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro26,92

    P14 800 M      2013-03-23
1Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro2.18,12
2Patrik Lindskog -99KFUM Örebro2.33,67

    P14 HÖJD      2013-03-23
1Robin Edqvist -99KFUM Örebro1,57
2Oskar Erixon -99IK Westmannia1,53


Robin Edqvist
Oskar Erixon
125 130 135 140 145 149 153 157 160
-   -   -   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   o   xo  xxo xo  xxx
    P14 STAV      2013-03-24
1Tom Johansson -99KFUM Örebro2,53


Tom Johansson
233 243 253 263
o   o   xxo xxx
    P14 LÄNGD      2013-03-24
1Oskar Erixon -99IK Westmannia5,16
2Gustav Mattsson -99Kisa SK4,33
3Elias Salo -99Gillberga-Lista IF3,58

Elias Salo
Gustav Mattsson
Oskar Erixon
 343   358   292     x   327   328
 411   433   233   414   403   387
   x   514   516     x     -     x
    P14 KULA 4,0      2013-03-23
1Elias Salo -99Gillberga-Lista IF7,22

Elias Salo
 722   667   599   695   606   576
    P13 60 M      2013-03-23
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro8,32
2Philip Stömne -00Valbo AIF8,43
3Fabian Jansson -00Väsby IK8,58
4Isak Johansson -00Stocksäters IF9,17
5Albin Öhberg -00Åsbro GoIF9,31
6Hannes Hollstedt -00IFK Kristinehamn9,71
7William Rågstad -00Stocksäters IF9,94
8Izac Åhlén -00Väsby IK11,10

    P13 200 M  HEAT 1    2013-03-24
1Daniel Grenegård -00IF Göta28,47
2Daniel Zubicky -00KFUM Örebro30,40
3Felix Bergström -00KFUM Örebro31,66
4Albin Öhberg -00Åsbro GoIF31,74

    P13 200 M  HEAT 2    
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro26,83
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro27,41
3Philip Stömne -00Valbo AIF27,61
4Fabian Jansson -00Väsby IK28,25

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro26,83
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro27,41
3Philip Stömne -00Valbo AIF27,61
4Fabian Jansson -00Väsby IK28,25
5Daniel Grenegård -00IF Göta28,47
6Daniel Zubicky -00KFUM Örebro30,40
7Felix Bergström -00KFUM Örebro31,66
8Albin Öhberg -00Åsbro GoIF31,74

    P13 800 M      2013-03-23
1Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF2.35,96

    P13 60 M HÄCK      2013-03-24
1Philip Stömne -00Valbo AIF9,92
2Daniel Grenegård -00IF Göta10,26
3Gustav Karlsson -00KFUM Örebro10,35
4Daniel Zubicky -00KFUM Örebro12,17

    P13 HÖJD      2013-03-23
1Philip Stömne -00Valbo AIF1,52
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro1,49
3Daniel Zubicky -00KFUM Örebro1,35
4Isak Johansson -00Stocksäters IF1,30
5=William Rågstad -00Stocksäters IF1,25
5=Hannes Hollstedt -00IFK Kristinehamn1,25
7Albin Öhberg -00Åsbro GoIF1,25
8Jack Tranderyd -00KFUM Örebro1,25


Albin Öhberg
William Rågstad
Isak Johansson
Jack Tranderyd
Daniel Zubicky
Philip Stömne
Gustav Karlsson
Hannes Hollstedt
110 115 120 125 130 135 139 143 146 149 152 160
o   o   o   xo  xxx
o   o   xo  o   xxx
o   o   o   xo  xo  x--
o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   o   -   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   xo  o   xxx
    P13 STAV      2013-03-24
1Philip Stömne -00Valbo AIF2,23
2Andreas Carlsson -01Väsby IK1,73


Andreas Carlsson
Philip Stömne
163 173 183 193 203 213 223 233
o   xo  xxx
    o   o   o   o   o   xxo xxx
    P13 LÄNGD ZON      2013-03-24
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro5,39
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro4,91
3Daniel Grenegård -00IF Göta4,82
4Philip Stömne -00Valbo AIF4,81
5Isak Johansson -00Stocksäters IF4,54
6Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF4,53
7Fabian Jansson -00Väsby IK4,44
8Daniel Zubicky -00KFUM Örebro4,03
9Felix Bergström -00KFUM Örebro3,56
10Izac Åhlén -00Väsby IK2,53

Olle Tyrsmo
Daniel Zubicky
Daniel Grenegård
Jonathan Granath
Fabian Jansson
Gustav Karlsson
Philip Stömne
Isak Johansson
Felix Bergström
Izac Åhlén
   x   422   422     x   443   453
 288     x   403   389   395   277
 469   459   476   469   299   482
 515   506   503   504   519   539
 433   419   419   444   412     x
 271   491   469     -   490   485
 481   469     -   455     -   476
 392   449   440   422   440   454
 345   335   356
 253   223   230
    P13 KULA 3,0      2013-03-23
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro10,89
2Jonas Berg -00Kvismaredalens IF8,75
3Isak Johansson -00Stocksäters IF8,47
4Philip Stömne -00Valbo AIF7,63
5Fabian Jansson -00Väsby IK7,49
6Hannes Hollstedt -00IFK Kristinehamn6,47
7Izac Åhlén -00Väsby IK3,58

Fabian Jansson
Philip Stömne
Isak Johansson
Jonas Berg
Izac Åhlén
Sebastian Erlandh
Hannes Hollstedt
 721   749   746   740   738     x
 683   711   743   706   707   763
 794   731   749   732   839   847
 777   769   697   807   875   751
   x   312   358   354   337   339
 979     x  1073  1089     x     x
 614   640     x   647   508   596
    P12 60 M  HEAT 1    2013-03-23
1Daniel Malmgren -01Stocksäters IF8,85Final
2Amir Musa -01KFUM Örebro9,16Final
3Melker Forsberg -01Glanshammars IF9,31Final
4Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro9,53
5Adrian Hedenqvist -01Väsby IK9,53
6Oscar Keirouz -01KFUM Örebro9,65

    P12 60 M  HEAT 2    
1Simon Jonängen -01KFUM Arvika8,71Final
2Chanwit Inklub -01KFUM Örebro9,22Final
3Otto Cervin -01Gillberga-Lista IF9,32
4William Johansson -01Kvismaredalens IF10,58
5Tim Wannfors -01Kvismaredalens IF10,72

    P12 60 M  HEAT 3    
1Simon Martinsson -01Österhaninge IF8,94Final
2Andreas Carlsson -01Väsby IK9,17Final
3Linus Strand -01KFUM Örebro9,30Final
4Oscar Persson -01Frövi IK9,65
5Benjamin Kadic -01KFUM Örebro10,35
6Markus Lif -01IK Stål11,62

    P12 60 M  FINAL    2013-03-23
1Simon Jonängen -01KFUM Arvika8,50
2Simon Martinsson -01Österhaninge IF8,80
3Daniel Malmgren -01Stocksäters IF8,81
4Amir Musa -01KFUM Örebro8,99
5Andreas Carlsson -01Väsby IK9,08
6Chanwit Inklub -01KFUM Örebro9,26
7Linus Strand -01KFUM Örebro9,35
8Melker Forsberg -01Glanshammars IF9,40

    P12 200 M  HEAT 1    2013-03-24
1Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro31,20
2Linus Strand -01KFUM Örebro31,24
3Richard Take -01IF Göta31,44
4Oscar Persson -01Frövi IK33,30

    P12 200 M  HEAT 2    
1Simon Jonängen -01KFUM Arvika28,52
2Simon Martinsson -01Österhaninge IF28,56
3Amir Musa -01KFUM Örebro29,87
4Andreas Carlsson -01Väsby IK29,89

    P12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Simon Jonängen -01KFUM Arvika28,52
2Simon Martinsson -01Österhaninge IF28,56
3Amir Musa -01KFUM Örebro29,87
4Andreas Carlsson -01Väsby IK29,89
5Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro31,20
6Linus Strand -01KFUM Örebro31,24
7Richard Take -01IF Göta31,44
8Oscar Persson -01Frövi IK33,30

    P12 800 M      2013-03-23
1Andreas Carlsson -01Väsby IK2.26,93
2Simon Martinsson -01Österhaninge IF2.29,28
3Richard Take -01IF Göta2.46,66

    P12 60 M HÄCK      2013-03-24
1Simon Martinsson -01Österhaninge IF10,50
2Melker Forsberg -01Glanshammars IF10,58
3Andreas Carlsson -01Väsby IK11,61
4Filip Bergqvist -01IF Hagen12,96

    P12 HÖJD      2013-03-23
1Daniel Malmgren -01Stocksäters IF1,48
2Albin Lundgren -01Götlunda IF1,34
3Andreas Carlsson -01Väsby IK1,34


Daniel Malmgren
Andreas Carlsson
Albin Lundgren
100 105 110 115 120 124 128 131 134 137 140 144 148 153
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   xo  xxo xxx
-   -   o   o   o   o   xo  o   xo  xxx
    P12 LÄNGD ZON      2013-03-24
1Simon Jonängen -01KFUM Arvika4,96
2Simon Martinsson -01Österhaninge IF4,55
3Chanwit Inklub -01KFUM Örebro4,41
4Melker Forsberg -01Glanshammars IF4,26
5Andreas Carlsson -01Väsby IK4,19
6Amir Musa -01KFUM Örebro4,18
7Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro4,15
8Emil Holm -01Gillberga-Lista IF4,06
9Otto Cervin -01Gillberga-Lista IF4,02
10Oscar Persson -01Frövi IK3,94
11Hugo Karlsson -01Götlunda IF3,76
12Simon Axelsson -01Karlskoga FIF3,63
13Filip Bergqvist -01IF Hagen3,59
14Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro3,56
15Richard Take -01IF Göta3,51
16Adrian Hedenqvist -01Väsby IK3,30
17Tor Stolpe -01Götlunda IF2,69
18Markus Lif -01IK Stål2,64

Gustaf Otterhed
Simon Jonängen
Simon Martinsson
Emil Holm
Filip Bergqvist
Melker Forsberg
Hugo Karlsson
Markus Lif
Amir Musa
Simon Axelsson
Otto Cervin
Tor Stolpe
Adrian Hedenqvist
Oscar Persson
Andreas Carlsson
Philip Wilhelmsson
Chanwit Inklub
Richard Take
 356     -     - 
 496   480   450   484   470   469
 447   455   437   405   446   442
 393   401   406   390     -     -
 359   357   358
 405   396   401   406   414   426
 299   376   371
 245   264   264
 402   418   379   413   404   396
 363   354   322
 395   402   390
 269   230     x 
 330   309   315
 372   381   394
 408   357   408   419   414   412
 415   391   390   393   373   377
 388   377   419   414   425   441
 351   348   321
    P12 KULA 3,0      2013-03-23
1Hugo Karlsson -01Götlunda IF8,35
2Emil Holm -01Gillberga-Lista IF8,05
3Benjamin Kadic -01KFUM Örebro7,93
4Melker Forsberg -01Glanshammars IF7,39
5Amir Musa -01KFUM Örebro7,31
6Albin Lundgren -01Götlunda IF6,89
7Andreas Carlsson -01Väsby IK6,23
8Oscar Persson -01Frövi IK5,90
9Tor Stolpe -01Götlunda IF4,77
10Markus Lif -01IK Stål3,84

Emil Holm
Hugo Karlsson
Andreas Carlsson
Markus Lif
Tor Stolpe
Amir Musa
Albin Lundgren
Oscar Persson
Melker Forsberg
Benjamin Kadic
 741   804   784   775   742   805
 828   835   804   790   772   754
 575   611   524   622   623   606
 372   349   384
 448   450   477
 695   700     x   704   682   731
 687   645   657   689   668     x
 548   575   515   505   590   542
 739   654   730   729   661   658
 770   733   735   788   766   793
    P11 60 M  HEAT 1    2013-03-23
1Zion Eriksson -02IK Stål8,60Final
2Evald Håkansson -02Karlskoga FIF10,01Final
3Johan Melinder -02Väsby IK10,16Final
4Joel Andersson -02Leksands FIK10,62
5Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF10,75

    P11 60 M  HEAT 2    
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro9,24Final
2Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF9,25Final
3Erik Möllerberg -02Väsby IK9,33Final
4Max Bergström -02KFUM Örebro9,73Final
5Rasmus Samuelsson -02IFK Göteborg10,06Final
6Edvin Egbäck -02Stocksäters IF10,24

    P11 60 M  FINAL    2013-03-23
1Zion Eriksson -02IK Stål8,45
2Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro9,13
3Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF9,14
4Erik Möllerberg -02Väsby IK9,43
5Max Bergström -02KFUM Örebro9,90
6Rasmus Samuelsson -02IFK Göteborg9,97
7Johan Melinder -02Väsby IK10,02
8Evald Håkansson -02Karlskoga FIF10,13

    P11 200 M  HEAT 1    2013-03-24
1Johan Melinder -02Väsby IK33,87
2Edvin Egbäck -02Stocksäters IF35,58
3Jörgen Gullstrand -02SOK Träff44,56

    P11 200 M  HEAT 2    
1Jonas Norlander -02IF Göta31,57
2Evald Håkansson -02Karlskoga FIF35,13
3Joel Andersson -02Leksands FIK36,50

    P11 200 M  HEAT 3    
1Noha Olsson -02KFUM Örebro32,36
2Rasmus Samuelsson -02IFK Göteborg34,55
3Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF42,03

    P11 200 M  HEAT 4    
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro30,65
2August Kallin -02Västerås FK30,71
3Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF31,35
4Erik Möllerberg -02Väsby IK31,46

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro30,65
2August Kallin -02Västerås FK30,71
3Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF31,35
4Erik Möllerberg -02Väsby IK31,46
5Jonas Norlander -02IF Göta31,57
6Noha Olsson -02KFUM Örebro32,36
7Johan Melinder -02Väsby IK33,87
8Rasmus Samuelsson -02IFK Göteborg34,55
9Evald Håkansson -02Karlskoga FIF35,13
10Edvin Egbäck -02Stocksäters IF35,58
11Joel Andersson -02Leksands FIK36,50
12Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF42,03
13Jörgen Gullstrand -02SOK Träff44,56

    P11 800 M      2013-03-23
1Erik Möllerberg -02Väsby IK2.43,67
2Johan Melinder -02Väsby IK2.46,64
3Noha Olsson -02KFUM Örebro2.47,26
4Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro2.47,32
5Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF2.53,72
6Albin Hjelte -02Stocksäters IF3.14,56

    P11 60 M HÄCK  HEAT 1    2013-03-24
1Johan Melinder -02Väsby IK12,25
2Noha Olsson -02KFUM Örebro12,31
3Joel Andersson -02Leksands FIK12,57
4Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF14,08

    P11 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro10,95
2August Kallin -02Västerås FK11,31
3Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF11,52
4Erik Möllerberg -02Väsby IK11,72
5Rasmus Samuelsson -02IFK Göteborg12,58

    P11 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro10,95
2August Kallin -02Västerås FK11,31
3Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF11,52
4Erik Möllerberg -02Väsby IK11,72
5Johan Melinder -02Väsby IK12,25
6Noha Olsson -02KFUM Örebro12,31
7Joel Andersson -02Leksands FIK12,57
8Rasmus Samuelsson -02IFK Göteborg12,58
9Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF14,08

    P11 HÖJD      2013-03-23
1Zion Eriksson -02IK Stål1,37
2Rasmus Samuelsson -02IFK Göteborg1,18
3Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF1,14
4Joel Andersson -02Leksands FIK1,14
5Evald Håkansson -02Karlskoga FIF1,10
6Max Bergström -02KFUM Örebro1,10
7Albin Hjelte -02Stocksäters IF1,00


Max Bergström
Zion Eriksson
Joel Andersson
Rasmus Samuelsson
Rasmus Rågstad
Evald Håkansson
Albin Hjelte
90  95  100 105 110 114 118 121 124 127 130 137 140
o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   -   -   o   o   x 
-   -   o   o   xo  xxo xxx
-   -   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xxx
-   -   o   xxx
    P11 LÄNGD ZON      2013-03-24
1Zion Eriksson -02IK Stål4,95
2Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro4,19
3Jonas Norlander -02IF Göta4,08
4August Kallin -02Västerås FK3,97
5Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF3,95
6Erik Möllerberg -02Väsby IK3,77
7Noha Olsson -02KFUM Örebro3,74
8Evald Håkansson -02Karlskoga FIF3,73
9Rasmus Samuelsson -02IFK Göteborg3,69
10Joel Andersson -02Leksands FIK3,17
11Edvin Egbäck -02Stocksäters IF3,17
12Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF2,87
13Jörgen Gullstrand -02SOK Träff2,45

Karl-William Einarsson
Noha Olsson
Andreas Karlsson
Rasmus Samuelsson
Erik Möllerberg
Jörgen Gullstrand
August Kallin
Zion Eriksson
Joel Andersson
Edvin Egbäck
Jonas Norlander
Evald Håkansson
Jonathan Johnsson
 390   392   390   385   390   395
 370   360   373   354   349   374
 272   287   283
 351   355   369
 368   367   377   362   348   360
 206   184   245
 360   397   374   371   392   377
 462   444   470   455   495   485
 317   315   311
 311   317     x 
 395   388   372   386   393   408
 359   341   373   363   247   346
 402   411   409   399   408   419
    P11 KULA 2,0      2013-03-23
1Evald Håkansson -02Karlskoga FIF8,63
2Rasmus Samuelsson -02IFK Göteborg7,01
3Joel Andersson -02Leksands FIK6,70
4Erik Möllerberg -02Väsby IK6,58
5Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF5,93
6Johan Melinder -02Väsby IK4,98

Erik Möllerberg
Joel Andersson
Johan Melinder
Rasmus Samuelsson
Karl-William Einarsson
Evald Håkansson
 599   639   658   629   591   610
 597   624   568   670   629   620
 498   484   473   497   460   458
 673   696   686   690   701   693
   x     x     x   593   547   560
 779   828   819   817   763   863
    P10 60 M  HEAT 1    2013-03-23
1Simen Gimnes -03Asker Friidrett, NOR9,65Final
2Veljko Paripovic -03KFUM Örebro9,82Final
3Tobias Erlandh -03KFUM Örebro10,12Final
4Anton Högkvist -04Åsbro GoIF10,63
5Albin Ludvigsson -03Glanshammars IF10,68
6Hubert Spanedal -04KFUM Örebro10,93
7Martin Törnqvist -04Stocksäters IF11,90

    P10 60 M  HEAT 2    
1Oliver Ellström -03IF Göta9,46Final
2Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens FIK9,91Final
3William Nilsson -03KFUM Örebro10,57Final
4Anton Englund -03KFUM Örebro11,09
5Arvid Hollstedt -03IFK Kristinehamn11,72
6Ebbe Ledin -04Glanshammars IF12,49

    P10 60 M  HEAT 3    
1Malte Jansson -03Väsby IK9,75Final
2Ludvig Molinder -03KFUM Örebro10,17Final
3Emil Ahlin -03KFUM Örebro10,69
4Oscar Johnsson -04KFUM Örebro10,91
5Max Fröberg -04Karlskoga FIF11,00
6Victor Valjus -04Glanshammars IF12,23

    P10 60 M  FINAL    2013-03-23
1Oliver Ellström -03IF Göta9,44
2Simen Gimnes -03Asker Friidrett, NOR9,59
3Veljko Paripovic -03KFUM Örebro9,60
4Malte Jansson -03Väsby IK9,78
5Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens FIK9,93
6Ludvig Molinder -03KFUM Örebro10,06
7Tobias Erlandh -03KFUM Örebro10,24
8William Nilsson -03KFUM Örebro10,36

    P10 200 M  HEAT 1    2013-03-24
1Viktor Pettersson -05Gillberga-Lista IF36,92
2Anton Högkvist -04Åsbro GoIF38,25
3Patrik Hjelseth -03Glanshammars IF40,61

    P10 200 M  HEAT 2    
1Emrik Fröding -03Götlunda IF35,10
2Izak Warma -04IK Norrköping FI35,51
3Victor Valjus -04Glanshammars IF42,82

    P10 200 M  HEAT 3    
1Simen Gimnes -03Asker Friidrett, NOR31,71
2Oliver Lundström -03KFUM Örebro32,30
3Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens FIK33,66
4Malte Jansson -03Väsby IK34,19

    P10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Simen Gimnes -03Asker Friidrett, NOR31,71
2Oliver Lundström -03KFUM Örebro32,30
3Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens FIK33,66
4Malte Jansson -03Väsby IK34,19
5Emrik Fröding -03Götlunda IF35,10
6Izak Warma -04IK Norrköping FI35,51
7Viktor Pettersson -05Gillberga-Lista IF36,92
8Anton Högkvist -04Åsbro GoIF38,25
9Patrik Hjelseth -03Glanshammars IF40,61
10Victor Valjus -04Glanshammars IF42,82

    P10 600 M      2013-03-23
1Oliver Ellström -03IF Göta2.04,43
2Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens FIK2.05,13
3Izak Warma -04IK Norrköping FI2.05,71
4Tobias Erlandh -03KFUM Örebro2.12,28
5Ludvig Molinder -03KFUM Örebro2.13,02
6Anton Högkvist -04Åsbro GoIF2.23,13
7Patrik Hjelseth -03Glanshammars IF2.29,13

    P10 60 M HÄCK      2013-03-24
1Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens FIK12,18
2Viktor Pettersson -05Gillberga-Lista IF12,66
3Izak Warma -04IK Norrköping FI12,91
4Malte Jansson -03Väsby IK12,98
5Anton Englund -03KFUM Örebro13,07
6Anton Högkvist -04Åsbro GoIF13,53

    P10 HÖJD      2013-03-23
1Malte Jansson -03Väsby IK1,12
2Anton Englund -03KFUM Örebro1,12
3Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens FIK1,08
4Ludvig Molinder -03KFUM Örebro1,04
5Izak Warma -04IK Norrköping FI1,04
6Tobias Erlandh -03KFUM Örebro1,00
7Simen Gimnes -03Asker Friidrett, NOR1,00
8Emil Ahlin -03KFUM Örebro0,95
9Patrik Hjelseth -03Glanshammars IF0,85


Ludvig Molinder
Arvid Klingberg
Emil Ahlin
Simen Gimnes
Anton Englund
Patrik Hjelseth
Izak Warma
Malte Jansson
Tobias Erlandh
80  85  90  95  100 104 108 112 115
-   -   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   xo  xo  xo  xxx
-   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   xxx
-   -   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
    P10 LÄNGD ZON      2013-03-24
1Simen Gimnes -03Asker Friidrett, NOR3,69
2Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens FIK3,54
3Oliver Lundström -03KFUM Örebro3,47
4Emrik Fröding -03Götlunda IF3,40
5Malte Jansson -03Väsby IK3,26
6Anton Högkvist -04Åsbro GoIF3,01
7Viktor Pettersson -05Gillberga-Lista IF2,98
8William Nilsson -03KFUM Örebro2,87
9Victor Valjus -04Glanshammars IF2,41

Simen Gimnes
Victor Valjus
Oliver Lundström
Viktor Pettersson
William Nilsson
Arvid Klingberg
Anton Högkvist
Malte Jansson
Emrik Fröding
 348   332   338   341   330   369
 236   239   237   239   241   240
 324   318   326   337   326   347
 282     x   268   282   298   290
   x   244   273   257   270   287
 341   333   324   345   341   354
 294   297   276   301   258   274
 319   307   326     x   321   306
 318   327   340   313   319   315
    P10 KULA 2,0      2013-03-23
1Ryan Malmgren -03Stocksäters IF6,79
2Pelle Karlsson -03Götlunda IF6,51
3Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens FIK6,38
4Ludwig Andersson Gustafsson -03KFUM Örebro5,98
5William Nilsson -03KFUM Örebro5,80
6Oliver Ellström -03IF Göta5,79
7Melker Lundgren -03Götlunda IF4,89
8Oscar Johnsson -04KFUM Örebro4,38
9Arvid Hollstedt -03IFK Kristinehamn4,28
10Anton Högkvist -04Åsbro GoIF3,80
11Ebbe Ledin -04Glanshammars IF3,67

Arvid Hollstedt
Anton Högkvist
Oscar Johnsson
William Nilsson
Pelle Karlsson
Arvid Klingberg
Oliver Ellström
Ebbe Ledin
Ryan Malmgren
Ludwig Andersson Gustafsson
Melker Lundgren
   x   296   428
 377   335   380
 432   437     x   438   429   433
 500   526   580     x   527     x
 619   649   651   649   633   627
 590   607   633   638   588   607
 553   527     x   492   579   563
 359   367   327
 643   634   675   660   634   679
 529   508   543   568   553   598
 445   411   414   433   489   488
    MVET 60 M  HEAT 1    2013-03-23
1Leif Johansson -50Kils AIK8,88
2Anthony Treacher -39IFK Lidingö9,11
3Tomas Eriksson -51KFUM Örebro9,12
4Olof Engdahl -58Danderyds SK9,31
5Bengt Isaksson -42Mariestads AIF9,56
6Bo Wikmark -57Danderyds SK9,73
7Ingvar Lindqvist -38IFK Lidingö9,99

    MVET 60 M  HEAT 2    
1Angel GalŠn -72Danderyds SK7,68
2Magnus Thorstensson -77IF Göta8,34
3Pål Larsen -69Säters IF FIK8,49
4Magnus Cervin -77Gillberga-Lista IF8,52
5Jan Berneryd -66Danderyds SK8,60
6Urban Lif -68IK Stål8,68

    MVET 60 M  SAMLAD LISTA    
1Angel GalŠn -72Danderyds SK7,68
2Magnus Thorstensson -77IF Göta8,34
3Pål Larsen -69Säters IF FIK8,49
4Magnus Cervin -77Gillberga-Lista IF8,52
5Jan Berneryd -66Danderyds SK8,60
6Urban Lif -68IK Stål8,68
7Leif Johansson -50Kils AIK8,88
8Anthony Treacher -39IFK Lidingö9,11
9Tomas Eriksson -51KFUM Örebro9,12
10Olof Engdahl -58Danderyds SK9,31
11Bengt Isaksson -42Mariestads AIF9,56
12Bo Wikmark -57Danderyds SK9,73
13Ingvar Lindqvist -38IFK Lidingö9,99

    MVET 200 M  HEAT 1    2013-03-23
1Magnus Thorstensson -77IF Göta27,13
2Niklas Ringstam -69IF Skade27,19
3Magnus Cervin -77Gillberga-Lista IF28,47

    MVET 200 M  HEAT 2    
1Anthony Treacher -39IFK Lidingö30,91
2Olof Engdahl -58Danderyds SK31,52
3Ingvar Lindqvist -38IFK Lidingö33,75
-Bo Wikmark -57Danderyds SKej start

    MVET 200 M  HEAT 3    
1Angel GalŠn -72Danderyds SK25,02
2Ulf Hed -70Gillberga-Lista IF28,51
3Jan Berneryd -66Danderyds SK28,86
4Leif Johansson -50Kils AIK30,04

    MVET 200 M  SAMLAD LISTA    
1Angel GalŠn -72Danderyds SK25,02
2Magnus Thorstensson -77IF Göta27,13
3Niklas Ringstam -69IF Skade27,19
4Magnus Cervin -77Gillberga-Lista IF28,47
5Ulf Hed -70Gillberga-Lista IF28,51
6Jan Berneryd -66Danderyds SK28,86
7Leif Johansson -50Kils AIK30,04
8Anthony Treacher -39IFK Lidingö30,91
9Olof Engdahl -58Danderyds SK31,52
10Ingvar Lindqvist -38IFK Lidingö33,75

    MVET 800 M      2013-03-23
1Magnus Wallenius -73Västerås FK2.07,44
2Lars Olsson -70IF Göta2.14,74
3Pär Östman -68Säters IF FIK3.03,47

    MVET 3000 M      2013-03-24
1Ulf Hallmén -68Hagaby GoIF9.50,11
2Jonas Öhrn -69IF Start11.10,47

    MVET HÖJD      2013-03-23
1Peter Höglund -59IFK Kristinehamn1,75
2Anders Ekwall -56Bellevue IK1,49
3Ulf Hed -70Gillberga-Lista IF1,40


Anders Ekwall
Ulf Hed
Peter Höglund
125 130 135 140 145 149 153 166 169 172 175 178 180
-   -   -   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xxx
                            -   xxo -   xo  -   xxx
    MVET LÄNGD      2013-03-24
1Magnus Cervin -77Gillberga-Lista IF4,79
2Ulf Hed -70Gillberga-Lista IF4,50
3Anthony Treacher -39IFK Lidingö4,16
4Urban Lif -68IK Stål4,00

Anthony Treacher
Magnus Cervin
Urban Lif
Ulf Hed
   x     x     x     x   381   416
 238   427   471     x   479   419
   x   400   383   391   396   386
 450   409   411     -     -     -
    MVET KULA      2013-03-23
1Fred Stenberg -70Gefle IF13,237.26 kg
2Magnus Håkansson -70Valbo AIF12,817.26 kg
3Urban Lif -68IK Stål10,467.26 kg
4Peter Hagström -63Istrums SK10,346.0 kg

Peter Hagström
Fred Stenberg
Magnus Håkansson
Urban Lif
 985   990   996   976     x  1034
1270     x  1323     x     x  1298
   x  1281     x     x     x     x
1022   983  1007  1046  1042  1003
    KVINNOR 60 M      2013-03-23
1Hanna Arvidsson -94Istrums SK8,00
2Sara Angelmyr -94KFUM Örebro8,40
3Madeleine Lenhagen -89Kongahälla AIK8,47
4Josefine Andreen -94IFK Nora8,58

    KVINNOR 200 M      2013-03-23
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro26,27
2Linnea Rosman -97Istrums SK26,45
3Hanna Arvidsson -94Istrums SK27,33
4Sara Angelmyr -94KFUM Örebro27,58

    KVINNOR 800 M      2013-03-23
1Satu Mäkelä -86IK Akele2.30,46
2Louise Sundström -94KFUM Örebro2.33,38

    KVINNOR 60 M HÄCK      2013-03-24
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro9,32

    KVINNOR STAV      2013-03-23
1Malin Vik Gregor -95FIK Orion, NOR3,63
2Louise Gabrielsson -95Huddinge AIS3,03


Louise Gabrielsson
Malin Vik Gregor
303 323 343 363 373
o   xxx
        xo  xo  xxx
    KVINNOR LÄNGD      2013-03-23
1Julia Gustafsson -94KFUM Örebro5,14
2Sara Angelmyr -94KFUM Örebro5,00
3Josefine Andreen -94IFK Nora4,79

Josefine Andreen
Julia Gustafsson
Sara Angelmyr
 452   479   424   459   430   451
   x     x   474   514     x   505
 474     x     x   500     x   475
    KVINNOR KULA      2013-03-24
1Ida Kroon -95IF Skade5,12

Ida Kroon
 482   443   507   458   510   512
    F17 60 M      2013-03-23
1Louise Liljeblad -97Mölndals AIK7,98
2Linnéa Hård -96Karlskoga FIF8,15
3Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn8,44
4Sabine Steen -97IFK Kristinehamn8,65
5Fanny Eriksson -97Djurmo-Sifferbo IF8,74
6Louise Berghem -97Istrums SK8,77
7Emilia Lif -97IK Stål10,84

    F17 200 M      2013-03-24
1Hanna Karlsson -97IFK Nora27,58
2Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn27,80
3Therese Bjureby -97Linköpings GIF28,11
-Malin Lignell -92Stocksäters IF27,50ut.tävl

    F17 800 M      2013-03-23
1Carolina Johnson -96Linköpings GIF2.21,97
2Louise Berghem -97Istrums SK2.34,38
3Linnea Rosman -97Istrums SK2.34,74

    F17 60 M HÄCK      2013-03-24
1Linnéa Hård -96Karlskoga FIF9,17
2Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn9,22
3Linnea Rosman -97Istrums SK9,34
4Therese Bjureby -97Linköpings GIF9,84
5Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn9,91
6Sabine Steen -97IFK Kristinehamn10,23

    F17 HÖJD      2013-03-24
1Therese Bjureby -97Linköpings GIF1,52
2Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn1,52
3Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn1,52
4Sabine Steen -97IFK Kristinehamn1,44


Lisa Piscator
Therese Bjureby
Sabine Steen
Elvira Richardsson
130 135 140 144 148 152 155
            o   o   xxo xxx
                o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
        o   o   xo  xxo xxx
    F17 STAV      2013-03-23
1Fanny Eriksson -97Djurmo-Sifferbo IF2,53
-Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn0,00


Lisa Piscator
Fanny Eriksson
213 233 243 253 263
                xxx
o   xo  o   o   xxx
    F17 LÄNGD      2013-03-23
1Louise Liljeblad -97Mölndals AIK5,08
2Louise Berghem -97Istrums SK4,79
3Fanny Eriksson -97Djurmo-Sifferbo IF4,26
4Sabine Steen -97IFK Kristinehamn4,19
5Emilia Lif -97IK Stål2,99

Louise Berghem
Sabine Steen
Fanny Eriksson
Louise Liljeblad
Emilia Lif
   x    468    436    479    465      - 
   x      x    417    419    419      x 
 416      x    426    392    422    411
 500      x    508    505    506    507
 274    273    299    273    286    273
    F17 KULA 3,0      2013-03-24
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF8,65
2Emelie Bergkvist -96IF Skade6,70
3Emilia Lif -97IK Stål5,19

Jenny Nilsson
Emilia Lif
Emelie Bergkvist
 838   839   865   817   848   817
 504   519     x   518   514   479
 651   601   670   646   643   607
    F15 60 M  HEAT 1    2013-03-23
1Hedda Ringman -98IK Norrköping FI8,10Final
2Viktorija Bunjevac -98IFK Kristinehamn8,40Final
3Eunice Nilsson -98KFUM Örebro8,52Final
4Josefine Berg -98Högbo GIF8,55Final
5Julia Wihlborg -98Gillberga-Lista IF8,75Final
6Linnea Edlund -98Stocksäters IF9,20
7Bianca Green -98Stocksäters IF9,41

    F15 60 M  HEAT 2    
1Elin Johansson -98IFK Kristinehamn8,29Final
2Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF8,55Final
3Matilda Blomstrand -98Wärnamo SK8,84Final
4Emelie Johansson -98Stocksäters IF9,32
5Lovisa Larsson -98KFUM Örebro9,66
-Elin Domberg -98KFUM Örebroej start

    F15 60 M  FINAL    2013-03-23
1Hedda Ringman -98IK Norrköping FI8,02
2Elin Johansson -98IFK Kristinehamn8,32
3Viktorija Bunjevac -98IFK Kristinehamn8,46
4Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF8,50
5Josefine Berg -98Högbo GIF8,57
6Eunice Nilsson -98KFUM Örebro8,65
7Julia Wihlborg -98Gillberga-Lista IF8,74
8Matilda Blomstrand -98Wärnamo SK8,91

    F15 200 M      2013-03-24
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF27,21
2Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF27,97
3Eunice Nilsson -98KFUM Örebro28,70
4Julia Wihlborg -98Gillberga-Lista IF28,89

    F15 800 M      2013-03-23
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF2.25,85
2Lovisa Martinsson -98IF Göta2.26,37
-Julia Persson -98IK Westmanniabröt

    F15 60 M HÄCK      2013-03-24
1Josefine Berg -98Högbo GIF9,61
2Eunice Nilsson -98KFUM Örebro9,94
3Viktorija Bunjevac -98IFK Kristinehamn10,02
-Felicia Engberg -98Leksands FIKDQ F4.3.15

    F15 HÖJD      2013-03-24
1Elin Johansson -98IFK Kristinehamn1,65
2=Sabina Forsberg -98Glanshammars IF1,55
2=Viktorija Bunjevac -98IFK Kristinehamn1,55
4Sandra Höglund -98Högbo GIF1,40
5Felicia Engberg -98Leksands FIK1,30


Sabina Forsberg
Viktorija Bunjevac
Elin Johansson
Felicia Engberg
Sandra Höglund
130 135 140 144 148 152 155 158 162 165 168
    -   o   o   xo  o   xxo xxx
-   -   o   xo  o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xo  xxo xxx
o   xxx
o   o   o   x 
    F15 STAV      2013-03-23
1Elin Domberg -98KFUM Örebro3,13
Matilda Blomstrand -98Wärnamo SK0,00


Elin Domberg
Matilda Blomstrand
233 273 283 293 303 313 323
    o   o   xxo o   xxo xxx
xxx
    F15 LÄNGD      2013-03-23
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF5,05
2Elin Johansson -98IFK Kristinehamn4,97
3Lovisa Martinsson -98IF Göta4,87
4Viktorija Bunjevac -98IFK Kristinehamn4,78
5Eunice Nilsson -98KFUM Örebro4,69
6Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF4,64
7Matilda Blomstrand -98Wärnamo SK4,41
8Wilma Toivola -98Glanshammars IF4,37
9Sandra Höglund -98Högbo GIF4,36
10Josefine Larsson -98Glanshammars IF4,14
11Emma Ehnberg -98KFUM Örebro3,76
12Linnea Edlund -98Stocksäters IF3,71
13Ida Sjödahl -98KFUM Örebro3,68
14Tindra Bergman -98Väsby IK3,60
15Lovisa Larsson -98KFUM Örebro3,35
16Felicia Engberg -98Leksands FIK3,21

Sabina Forsberg
Matilda Blomstrand
Felicia Engberg
Wilma Toivola
Eunice Nilsson
Elin Johansson
Alva Lindsmyr
Josefine Larsson
Ida Sjödahl
Viktorija Bunjevac
Lovisa Martinsson
Emma Ehnberg
Sandra Höglund
Tindra Bergman
Lovisa Larsson
Linnea Edlund
 480   489   474   494   505   485
 441   429   432   422   406   430
   x   321     x 
 437   430   418   414     x     x
   x   453   468   447     x   469
 466     x   486   497   485   494
 432   451   452   456   453   464
 414   408     x 
 368   358   359
 361   461   434   449   435   478
 474   487   486     x     x   465
 372   376   359
 430   429   436
 353   351   360
 335   266     x 
 366   371   357
    F15 KULA 3,0      2013-03-24
1Ida Olsson -99IF Hagen10,70
2Rebecca Edberg -98IK Westmannia9,83
3Bianca Green -98Stocksäters IF5,51

Rebecca Edberg
Bianca Green
Ida Olsson
 901   950   963   919   983     x
 530   512   551   526   439   485
   x  1036  1070   982     x  1040
    F14 60 M  HEAT 1    2013-03-23
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro7,98Final
2Elin Bärjegård -99Leksands FIK8,55Final
3Alva Cederholm -99IK Stål8,82Final
4Emma Holm -99Gillberga-Lista IF8,96Final
5Erika Granström -99Gillberga-Lista IF8,97Final
6Frida Bertilsson -99Gillberga-Lista IF9,49
7Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn9,49

    F14 60 M  HEAT 2    
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF8,14Final
2Ida Thunberg -99IK Stål8,20Final
3Maria Husby -99KFUM Örebro9,08Final
4Sandra Vesterling -99IF Göta9,24
5Hanna Otterhed -99KFUM Örebro9,28
6Ida Holmberg -99IF Göta9,37
7Frida Schölde -99KFUM Örebro9,42

    F14 60 M  FINAL    2013-03-23
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro7,96
2Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF8,18
3Ida Thunberg -99IK Stål8,23
4Elin Bärjegård -99Leksands FIK8,59
5Alva Cederholm -99IK Stål8,82
6Emma Holm -99Gillberga-Lista IF8,96
7Maria Husby -99KFUM Örebro8,99
8Erika Granström -99Gillberga-Lista IF9,05

    F14 200 M  HEAT 1    2013-03-24
1Lisa Brorson -99KFUM Örebro30,78
2Ida Holmberg -99IF Göta30,98
3Frida Schölde -99KFUM Örebro31,83
4Amanda Juvas -99Väsby IK33,29

    F14 200 M  HEAT 2    
1Agnes Johansson -99Högbo GIF28,93
2Alva Cederholm -99IK Stål29,61
3Hanna Otterhed -99KFUM Örebro30,15
4Sandra Vesterling -99IF Göta30,73

    F14 200 M  HEAT 3    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro25,85
2Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF27,04
3Linnea Nordlund -99IFK Nora27,78
4Elin Bärjegård -99Leksands FIK28,71

    F14 200 M  SAMLAD LISTA    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro25,85
2Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF27,04
3Linnea Nordlund -99IFK Nora27,78
4Elin Bärjegård -99Leksands FIK28,71
5Agnes Johansson -99Högbo GIF28,93
6Alva Cederholm -99IK Stål29,61
7Hanna Otterhed -99KFUM Örebro30,15
8Sandra Vesterling -99IF Göta30,73
9Lisa Brorson -99KFUM Örebro30,78
10Ida Holmberg -99IF Göta30,98
11Frida Schölde -99KFUM Örebro31,83
12Amanda Juvas -99Väsby IK33,29

    F14 800 M      2013-03-23
1Anna Hallmén -99KFUM Örebro2.32,48
2Agnes Johansson -99Högbo GIF2.36,24
3Lisa Brorson -99KFUM Örebro2.39,48
4Martina Bergqvist -99IF Göta2.53,73

    F14 60 M HÄCK      2013-03-24
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro8,97
2Ida Thunberg -99IK Stål9,18
3Linnea Nordlund -99IFK Nora9,77
4Elin Bärjegård -99Leksands FIK9,82
5Alva Cederholm -99IK Stål10,30
6Martina Bergqvist -99IF Göta10,71
7Camilla Appel -99IF Göta11,37
-Sandra Vesterling -99IF Götabröt

    F14 HÖJD      2013-03-24
1Linn Östling -99SOK Träff1,44
2Jonna Uttman -99IF Göta1,44
3=Martina Bergqvist -99IF Göta1,40
3=Erika Granström -99Gillberga-Lista IF1,40
5Sandra Vesterling -99IF Göta1,35
6Sofia Jonasson -99Väsby IK1,30
7Amanda Juvas -99Väsby IK1,30


Martina Bergqvist
Amanda Juvas
Sandra Vesterling
Erika Granström
Linn Östling
Sofia Jonasson
Jonna Uttman
115 120 125 130 135 140 144 148
    o   o   o   o   o   xxx
    o   o   xo  xxx
        o   o   xo  xxx
            o   o   o   xxx
                o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
            o   o   xo  xo  xxx
    F14 STAV      2013-03-23
1Ida Thunberg -99IK Stål2,73
2Frida Bertilsson -99Gillberga-Lista IF1,63


Ida Thunberg
Frida Bertilsson
163 173 193 223 233 243 253 263 273 283
        o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   xxx
    F14 LÄNGD      2013-03-23
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro5,21
2Ida Thunberg -99IK Stål4,79
3Alva Cederholm -99IK Stål4,71
4Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF4,58
5Elin Bärjegård -99Leksands FIK4,44
6Sandra Vesterling -99IF Göta4,24
7Camilla Appel -99IF Göta4,23
8Martina Bergqvist -99IF Göta4,18
9Emma Holm -99Gillberga-Lista IF4,08
10Erika Granström -99Gillberga-Lista IF4,03
11Filippa Frisell -99Väsby IK3,95
12Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn3,87
13Ida Holmberg -99IF Göta3,71
14Sofia Jonasson -99Väsby IK3,52
15Amanda Juvas -99Väsby IK3,35

Sandra Vesterling
Alva Cederholm
Emma Holm
Amanda Juvas
Elin Bärjegård
Fanny Runheim
Ida Thunberg
Julia Thorstensson
Ida Holmberg
Erika Granström
Sofia Jonasson
Filippa Frisell
Martina Bergqvist
Camilla Appel
Hanna Wahlström
 406   424   416   394     -     -
 438   425   444   448     x   471
 404   404   408
 335   329   333
 432   435   418   438     x   444
   x   504     x   504   521     x
 479     x   464     -     -     -
   x   349   387
 367   371   355
 374   399   403
 351   339   352
 385   370   395
 411   409   418   394     x   408
 391   423   391   407   392   396
 440   435   426   396   458   451
    F14 KULA 3,0      2013-03-24
1Ida Olsson -99IF Hagen10,96
2Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF10,63
3Ida Thunberg -99IK Stål10,32
4Elin Bärjegård -99Leksands FIK8,71
5Elin Liljeblad -99Varbergs GIF8,15
6Alva Cederholm -99IK Stål7,78
7Frida Bertilsson -99Gillberga-Lista IF6,91
8Emma Holm -99Gillberga-Lista IF6,41
9Filippa Frisell -99Väsby IK6,15

Ida Olsson
Ida Thunberg
Hanna Wahlström
Emma Holm
Elin Liljeblad
Elin Bärjegård
Filippa Frisell
Alva Cederholm
Frida Bertilsson
1032  1066  1096     x     x  1056
   x   974   953   964  1010  1032
1008  1036  1008  1063  1033     x
 641   631   629   632   627   627
 815     x   805     x   795     x
 851   768   853   871   848   773
 615   561   605
 754   753   740   778   763   768
 659   614   626   650   626   691
    F13 60 M  HEAT 1    2013-03-23
1Ebba Gustavsson -00IF Göta8,62Final
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF8,74Final
3Emma Almqvist -00Karlskoga FIF9,02Final
4Johanna Ringstam -00IF Skade9,30
5Wilma Throgen -00Karlskoga FIF9,35
6Lina Larsson -00Säters IF FIK9,89
7Elsa Karlsson -00KFUM Örebro9,93

    F13 60 M  HEAT 2    
1Hedvig Pettersson -00IF Göta8,32Final
2Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF8,90Final
3Tilde Alm -00KFUM Örebro9,23
4Ebba Löfholm -00KFUM Örebro9,34
5Hanna Strandahl -00KFUM Örebro9,36
6Jennifer Lazar -00Väsby IK9,80
7Amanda Löfdahl -00KFUM Örebro10,08

    F13 60 M  HEAT 3    
1Isabella Bornälv -00Frövi IK8,52Final
2Lovisa Ellström -00IF Göta8,89Final
3Saga Axelsson -00IF Skade9,05Final
4Jessica Persson -00KFUM Örebro9,11
5Alexandra Sjöberg -00Gillberga-Lista IF9,27
6Sofie Larsson -00Väsby IK9,38
7Linnea Johansson -00Wedevågs IF9,52
8Maja Jernetz -00SOK Träff9,56

    F13 60 M  FINAL    2013-03-23
1Hedvig Pettersson -00IF Göta8,39
2Ebba Gustavsson -00IF Göta8,49
3Isabella Bornälv -00Frövi IK8,53
4Therese Knutsson -00Glanshammars IF8,79
5Lovisa Ellström -00IF Göta8,82
6Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF9,00
7Emma Almqvist -00Karlskoga FIF9,13
8Saga Axelsson -00IF Skade9,13

    F13 200 M  HEAT 1    2013-03-24
1Saga Axelsson -00IF Skade29,74
2Johanna Ringstam -00IF Skade30,74
3Ebba Löfholm -00KFUM Örebro30,95

    F13 200 M  HEAT 2    
1Hanna Säfström -00KFUM Örebro29,05
2Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF29,14
3Tilde Alm -00KFUM Örebro30,83
4Linnea Johansson -00Wedevågs IF31,93

    F13 200 M  HEAT 3    
1Hedvig Pettersson -00IF Göta27,86
2Ebba Gustavsson -00IF Göta28,54
3Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF28,56
4Ebba Medin -00IF Hagen29,93

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Hedvig Pettersson -00IF Göta27,86
2Ebba Gustavsson -00IF Göta28,54
3Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF28,56
4Hanna Säfström -00KFUM Örebro29,05
5Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF29,14
6Saga Axelsson -00IF Skade29,74
7Ebba Medin -00IF Hagen29,93
8Johanna Ringstam -00IF Skade30,74
9Tilde Alm -00KFUM Örebro30,83
10Ebba Löfholm -00KFUM Örebro30,95
11Linnea Johansson -00Wedevågs IF31,93

    F13 800 M      2013-03-23
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF2.30,70
2Jessica Persson -00KFUM Örebro2.38,42
3Lovisa Ellström -00IF Göta2.49,89

    F13 60 M HÄCK      2013-03-24
1Johanna Ringstam -00IF Skade10,72
2Elin Blomkvist -00IF Göta11,67
3Lina Larsson -00Säters IF FIK12,20
4Ebba Löfholm -00KFUM Örebro12,91
5Jennifer Söderberg -00KFUM Örebro13,24

    F13 HÖJD      2013-03-24
1Ebba Löfholm -00KFUM Örebro1,38
2Johanna Ringstam -00IF Skade1,34
3Maja Jernetz -00SOK Träff1,30


Ebba Löfholm
Maja Jernetz
Johanna Ringstam
115 120 125 130 134 138 141
        o   xo  o   o   xxx
o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   xo  o   xxx
    F13 STAV      2013-03-23
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF3,03
2Linnéa Bodin -00KFUM Örebro2,53
3Nicolina Eriksson -01Djurmo-Sifferbo IF2,03
4Jennifer Söderberg -00KFUM Örebro2,03
5Hanna Säfström -00KFUM Örebro1,93


Jennifer Söderberg
Hanna Säfström
Ebba Blomstrand
Linnéa Bodin
Nicolina Eriksson
173 183 193 203 213 223 233 243 253 263 273 283 293 303 313
o   o   o   xo  xxx
xxo o   o   xxx
                                o   o   o   o   xo  xo  xxx
            o   o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   xo  o   xxx
    F13 LÄNGD ZON      2013-03-23
1Hedvig Pettersson -00IF Göta5,02
2Isabella Bornälv -00Frövi IK4,71
3Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF4,62
4Therese Knutsson -00Glanshammars IF4,60
5Johanna Ringstam -00IF Skade4,37
6Hanna Strandahl -00KFUM Örebro4,23
7Lovisa Ellström -00IF Göta4,21
8Emma Almqvist -00Karlskoga FIF4,21
9Jennifer Söderberg -00KFUM Örebro3,97
10Maja Jernetz -00SOK Träff3,91
11Ebba Gustavsson -00IF Göta3,84
12Ebba Löfholm -00KFUM Örebro3,82
13Wilma Throgen -00Karlskoga FIF3,74
14Saga Axelsson -00IF Skade3,65
15Lina Larsson -00Säters IF FIK3,59
16Elsa Karlsson -00KFUM Örebro3,55
17Sofie Larsson -00Väsby IK3,33
18Jennifer Lazar -00Väsby IK2,65

Johanna Ringstam
Ebba Löfholm
Jennifer Lazar
Lovisa Ellström
Saga Axelsson
Ebba Gustavsson
Esther Sandén Alin
Maja Jernetz
Hedvig Pettersson
Wilma Throgen
Emma Almqvist
Lina Larsson
Hanna Strandahl
Sofie Larsson
Isabella Bornälv
Elsa Karlsson
Therese Knutsson
Jennifer Söderberg
 421   417   425   427   437   431
 356   381   382
 178   265   242
 421   415   315   411   402   421
 363   365     - 
   x     x   384
 441   451   443   457   462   454
 391   381   288
 498   502   492   498   368   489
 374   310   283
 414   421   405   416     x   399
 350   358   359
 405   410   403   416   410   423
 333   333   276
 466   437   471   460   462   461
 320   234   355
 445   446     x     x   460     x
   x   364   397
    F13 KULA 2,0      2013-03-24
1Julia Axtelius -00Enköpings AI12,79
2Ebba Medin -00IF Hagen11,45
3Hedvig Pettersson -00IF Göta10,91
4Emma Almqvist -00Karlskoga FIF10,36
5Linnéa Bodin -00KFUM Örebro9,03
6Elin Blomkvist -00IF Göta8,72
7Alexandra Sjöberg -00Gillberga-Lista IF8,48
8Lina Larsson -00Säters IF FIK8,12
9Johanna Ringstam -00IF Skade7,26
10Saga Axelsson -00IF Skade6,93
11Felicia Sandberg -00KFUM Örebro6,46

Emma Almqvist
Felicia Sandberg
Saga Axelsson
Hedvig Pettersson
Ebba Medin
Linnéa Bodin
Alexandra Sjöberg
Johanna Ringstam
Julia Axtelius
Lina Larsson
Elin Blomkvist
 952  1036  1026   982  1007  1020
 595   646   553
 693   660   663
1054  1005  1031  1091  1055  1074
 961  1085  1126  1068  1145  1078
 825   870   903   854   869   876
 793   737   848   786   694   824
 724   695   726
1245  1182  1130  1251  1279  1237
 788   774   788   812   775     x
 872   850   860   815   835   797
    F12 60 M  HEAT 1    2013-03-23
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,80Final
2Emelia Cindric -01IF Skade8,83Final
3Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta9,16
4Fanny Östman -01Säters IF FIK9,41
5Olivia Olausson -01Ludvika FFI9,43
6Nikolina Krsticevic Tranberg -01IF Skade9,91
7Linnéa Holm -01KFUM Örebro10,23

    F12 60 M  HEAT 2    
1Tilde Johansson -01Falkenbergs IK8,74Final
2Tilde Larsen -01Säters IF FIK9,03Final
3Malin Lundmark -01IF Göta9,07Final
4Vendela Ström -01IF Skade9,38
5Alma Skoog -01Karlskoga FIF9,64
6Amira Musa -01KFUM Örebro10,13
7Elin Bäckström -01IF Skade12,00

    F12 60 M  HEAT 3    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro8,77Final
2Nicolina Eriksson -01Djurmo-Sifferbo IF8,94Final
3Sabina Grabus -01Götlunda IF9,13Final
4Amanda Ivehammar -01Linköpings GIF9,40
5Louise Fröding -01Götlunda IF9,65
6Freja Nygren -01IF Skade9,65
7Joanna Genova -01IF Skade10,30

    F12 60 M  FINAL    2013-03-23
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,54
2Tilde Johansson -01Falkenbergs IK8,55
3Emelia Cindric -01IF Skade8,79
4Nicolina Eriksson -01Djurmo-Sifferbo IF8,86
5Emily Capobianco -01KFUM Örebro8,93
6Tilde Larsen -01Säters IF FIK9,01
7Sabina Grabus -01Götlunda IF9,08
8Malin Lundmark -01IF Göta9,15

    F12 200 M  HEAT 1    2013-03-24
1Maja Hellqvist -01Lidköpings IS29,97
2Olivia Olausson -01Ludvika FFI32,19
3Vendela Ström -01IF Skade32,75

    F12 200 M  HEAT 2    
1Vendela Persson -01Götlunda IF32,36
2Lovisa Jonsson -01Karlskoga FIF34,97
3Nikolina Krsticevic Tranberg -01IF Skade36,01

    F12 200 M  HEAT 3    
1Freja Nygren -01IF Skade33,07
2Fanny Östman -01Säters IF FIK33,32
3Joanna Genova -01IF Skade36,20

    F12 200 M  HEAT 4    
1Filippa Karaga -01KFUM Örebro33,80
2Ebba Henriksson -01Karlskoga FIF34,75
3Elin Karlsson -01Karlskoga FIF36,57
4Elin Bäckström -01IF Skade42,60

    F12 200 M  HEAT 5    
1Matilda Jönsson -01IK Norrköping FI29,80
2Malin Lundmark -01IF Göta30,34
3Nicolina Eriksson -01Djurmo-Sifferbo IF30,36
4Tilde Larsen -01Säters IF FIK31,16

    F12 200 M  HEAT 6    
1Tilde Johansson -01Falkenbergs IK28,11
2Moa Eklundh -01KFUM Örebro29,31
3Emily Capobianco -01KFUM Örebro29,33
4Emelia Cindric -01IF Skade30,06

    F12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Tilde Johansson -01Falkenbergs IK28,11
2Moa Eklundh -01KFUM Örebro29,31
3Emily Capobianco -01KFUM Örebro29,33
4Matilda Jönsson -01IK Norrköping FI29,80
5Maja Hellqvist -01Lidköpings IS29,97
6Emelia Cindric -01IF Skade30,06
7Malin Lundmark -01IF Göta30,34
8Nicolina Eriksson -01Djurmo-Sifferbo IF30,36
9Tilde Larsen -01Säters IF FIK31,16
10Olivia Olausson -01Ludvika FFI32,19
11Vendela Persson -01Götlunda IF32,36
12Vendela Ström -01IF Skade32,75
13Freja Nygren -01IF Skade33,07
14Fanny Östman -01Säters IF FIK33,32
15Filippa Karaga -01KFUM Örebro33,80
16Ebba Henriksson -01Karlskoga FIF34,75
17Lovisa Jonsson -01Karlskoga FIF34,97
18Nikolina Krsticevic Tranberg -01IF Skade36,01
19Joanna Genova -01IF Skade36,20
20Elin Karlsson -01Karlskoga FIF36,57
21Elin Bäckström -01IF Skade42,60

    F12 800 M      2013-03-23
1Elsa Wallenius -01Västerås FK2.36,08
2Amanda Ivehammar -01Linköpings GIF2.36,92
3Wilma Larsson -01Eskilstuna FI2.39,04
4Minna Seger -01Glanshammars IF2.46,85
5Freja Nygren -01IF Skade2.47,22
6Alma Skoog -01Karlskoga FIF2.47,28
7Vendela Ström -01IF Skade2.51,92
8Malin Lundmark -01IF Göta2.58,34
9Johanna Widing -01Karlskoga FIF3.04,73
-Joanna Genova -01IF Skadebröt
-Angelina Rydensjö -01Ärla IFbröt

    F12 60 M HÄCK  HEAT 1    2013-03-24
1Olivia Olausson -01Ludvika FFI12,02
2Maja Hellqvist -01Lidköpings IS12,43
3Nikolina Krsticevic Tranberg -01IF Skade12,94
4Vendela Ström -01IF Skade12,98
5Lovisa Jonsson -01Karlskoga FIF13,95
6Elin Karlsson -01Karlskoga FIF13,97
7Isabella Lindner -01Frövi IK14,79

    F12 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Tilde Johansson -01Falkenbergs IK10,11
2Matilda Jönsson -01IK Norrköping FI10,71
3Tilde Larsen -01Säters IF FIK10,82
4Emily Capobianco -01KFUM Örebro10,96
5Fanny Östman -01Säters IF FIK11,75
6Emelia Cindric -01IF Skade12,06
7Angelina Rydensjö -01Ärla IF13,35
8Freja Nygren -01IF Skade13,60

    F12 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Tilde Johansson -01Falkenbergs IK10,11
2Matilda Jönsson -01IK Norrköping FI10,71
3Tilde Larsen -01Säters IF FIK10,82
4Emily Capobianco -01KFUM Örebro10,96
5Fanny Östman -01Säters IF FIK11,75
6Olivia Olausson -01Ludvika FFI12,02
7Emelia Cindric -01IF Skade12,06
8Maja Hellqvist -01Lidköpings IS12,43
9Nikolina Krsticevic Tranberg -01IF Skade12,94
10Vendela Ström -01IF Skade12,98
11Angelina Rydensjö -01Ärla IF13,35
12Freja Nygren -01IF Skade13,60
13Lovisa Jonsson -01Karlskoga FIF13,95
14Elin Karlsson -01Karlskoga FIF13,97
15Isabella Lindner -01Frövi IK14,79

    F12 HÖJD      2013-03-24
1Nicolina Eriksson -01Djurmo-Sifferbo IF1,34
2Johanna Levander -01Ludvika FFI1,28
3Vendela Ström -01IF Skade1,24
4Maja Hellqvist -01Lidköpings IS1,24
5=Emelia Cindric -01IF Skade1,20
5=Matilda Jönsson -01IK Norrköping FI1,20
5=Olivia Olausson -01Ludvika FFI1,20
5=Tilde Larsen -01Säters IF FIK1,20
9=Fanny Östman -01Säters IF FIK1,20
9=Freja Nygren -01IF Skade1,20
11=Filippa Karaga -01KFUM Örebro1,15
11=Lovisa Jonsson -01Karlskoga FIF1,15
11=Malin Östling -01SOK Träff1,15
14Nikolina Krsticevic Tranberg -01IF Skade1,10
15Elin Bäckström -01IF Skade1,00


Emelia Cindric
Filippa Karaga
Fanny Östman
Nikolina Krsticevic
Nicolina Eriksson
Matilda Jönsson
Vendela Ström
Lovisa Jonsson
Maja Hellqvist
Olivia Olausson
Elin Bäckström
Freja Nygren
Johanna Levander
Tilde Larsen
Malin Östling
100 105 110 115 120 124 128 131 134 138
o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xxx
-   o   -   xo  o   xxx
o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   xo  xo  xxo xxx
-   -   -   o   o   xxx
o   o   xo  o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
-   o   o   xo  xxo xxo xxx
o   o   o   o   o   xxx
xo  xxx
o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   xo  o   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   x-
o   o   o   o   xxx
    F12 LÄNGD ZON      2013-03-23
1Tilde Johansson -01Falkenbergs IK5,00
2Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta4,41
3Tilde Larsen -01Säters IF FIK4,40
4Emily Capobianco -01KFUM Örebro4,31
5Nicolina Eriksson -01Djurmo-Sifferbo IF4,23
6Amanda Ivehammar -01Linköpings GIF4,21
7Sabina Grabus -01Götlunda IF4,14
8Moa Eklundh -01KFUM Örebro4,02
9Olivia Olausson -01Ludvika FFI3,98
10Fanny Östman -01Säters IF FIK3,94
11Freja Nygren -01IF Skade3,94
12Angelina Rydensjö -01Ärla IF3,90
13Emelia Cindric -01IF Skade3,83
14Vendela Ström -01IF Skade3,72
15Louise Fröding -01Götlunda IF3,65
16Nikolina Krsticevic Tranberg -01IF Skade3,56
17Alma Skoog -01Karlskoga FIF3,53
18Joanna Genova -01IF Skade3,51
19Clara Larsson -01KFUM Örebro3,45
20Johanna Widing -01Karlskoga FIF3,43
21Alva Almén -01Gillberga-Lista IF3,43
22Johanna Levander -01Ludvika FFI3,38
23Amira Musa -01KFUM Örebro3,31
24Linnéa Holm -01KFUM Örebro3,28
25Hanna Ollinen -01Ludvika FFI3,10
26Elin Bäckström -01IF Skade2,56

Tilde Larsen
Linnéa Holm
Nikolina Krsticevic
Joanna Genova
Johanna Levander
Olivia Olausson
Moa Eklundh
Fanny Östman
Amira Musa
Emelia Cindric
Alva Almén
Clara Larsson
Alma Skoog
Nicolina Eriksson
Emily Capobianco
Tilde Johansson
Amanda Ivehammar
Johanna Widing
Vendela Ström
Hanna Ollinen
Elin Bäckström
Olivia Österling
Louise Fröding
Freja Nygren
Angelina Rydensjö
Sabina Grabus
 432   412   413   420   440   439
 288   302   328
 356   315   341
 336   343   351
 338   328   323
 398   386   377
 387   381   402   377   381   398
 388   389   394
 331   298   305
 379   383   316
 333   341   343
 345   345   337
 353   348   353
 415   410   418   407   409   423
 394   420   413   397   431   431
 500   479   489   478   496   494
 421   392   416     -     -     -
 343   326   342
 370   368   372
 310   306   304
 240   242   256
   x   422   418   398   441   439
 360   365   360
 394   376   380
 377   389   390
 404   414   365   407   398   398
    F12 KULA 2,0      2013-03-24
1Tilde Johansson -01Falkenbergs IK10,06
2Fanny Östman -01Säters IF FIK9,50
3Emelia Cindric -01IF Skade8,01
4Elin Karlsson -01Karlskoga FIF7,40
5Johanna Levander -01Ludvika FFI7,34
6Ebba Henriksson -01Karlskoga FIF7,22
7Filippa Karaga -01KFUM Örebro7,05
8Vendela Ström -01IF Skade7,05
9Alva Almén -01Gillberga-Lista IF6,37
10Malin Östling -01SOK Träff6,34
11Elin Bäckström -01IF Skade6,27
12Isabella Lindner -01Frövi IK5,89
13Clara Larsson -01KFUM Örebro5,86
14Freja Nygren -01IF Skade5,62
15Joanna Genova -01IF Skade5,51
16Nikolina Krsticevic Tranberg -01IF Skade5,44
17Amira Musa -01KFUM Örebro5,08
18Hanna Ollinen -01Ludvika FFI4,84

Isabella Lindner
Alva Almén
Tilde Johansson
Ebba Henriksson
Clara Larsson
Filippa Karaga
Hanna Ollinen
Johanna Levander
Vendela Ström
Emelia Cindric
Freja Nygren
Elin Karlsson
Elin Bäckström
Malin Östling
Fanny Östman
Nikolina Krsticevic Tranberg
Amira Musa
Joanna Genova
 589   572   504
 630   637   627
 939   862   938   951   973  1006
 706   712   712   716   722   676
 586     x   563
 666   696   700   705   674   674
 475   484   469
   x   715   675   707   694   734
 629   578   661   582   705   649
 735   801   750   698   764   735
 428   476   562
 655   654   740   683   676   689
 610   607   627
 634   602   584
 834   950   885   819   834   871
 479     x   544
 475   508   473
 503   551   532
    F11 60 M  HEAT 1    2013-03-23
1Sofia Bertilsson -02Gillberga-Lista IF9,12Final
2Andrine Reichel -02Leksands FIK9,21Final
3Ebba Brunvall -02Upsala IF9,89
4Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI10,06
5Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn10,27
6Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF10,98
7Belle Alsterskog -02Glanshammars IF11,15

    F11 60 M  HEAT 2    
1Ella Borg -02Ludvika FFI9,37Final
2Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK9,40Final
3Zandra Lindén -02IFK Nora9,73
4Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF10,50
5Maja Persson -02Stocksäters IF10,60
6Hedda Ahlström -02IF Skade10,81
7Emma Lilje -02IF Skade10,89

    F11 60 M  HEAT 3    
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn9,13Final
2Anna Back Nilsson -02Leksands FIK9,31Final
3Alva Pettersson -02IF Göta9,64
4Matilda Weckström -02IF Skade10,04
5Anna Morén -02Ludvika FFI10,27
6Alva Wikström -02IF Skade10,32
7Hanna Gustavsson -02Ludvika FFI10,42

    F11 60 M  HEAT 4    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF9,11Final
2Hanna Bäckman -02Danderyds SK9,15Final
3Hanna Knutsson -02Glanshammars IF10,10
4Elin Ståhl -02KFUM Örebro10,14
5Frida Essborg -02Kvarnsvedens FIK10,20
6Julia Pettersson -02Gillberga-Lista IF10,23
7Anna Klingberg -02Kvarnsvedens FIK10,60

    F11 60 M  HEAT 5    
1Molly Johansson -02Falkenbergs IK9,53
2Julia Sjömark -02Glanshammars IF9,68
3Thea Sofie KanestrÝm -02Lambertseter IF, NOR10,31
4Lisa Ljung -02Glanshammars IF10,68
5Maja Nilsson -02KFUM Örebro11,04
6Saga Meuser -02IF Skade12,72

    F11 60 M  FINAL    2013-03-23
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn9,03
2Klara Frih -02Åsbro GoIF9,06
3Sofia Bertilsson -02Gillberga-Lista IF9,11
4Hanna Bäckman -02Danderyds SK9,24
5Andrine Reichel -02Leksands FIK9,31
6Ella Borg -02Ludvika FFI9,32
7Anna Back Nilsson -02Leksands FIK9,38
-Hanna Zakrisson -02Finspångs AIKej start

    F11 200 M  HEAT 1    2013-03-24
1Halimat Oseni -02IF Hagen33,17
2Anna Morén -02Ludvika FFI35,88
3Maja Nilsson -02KFUM Örebro40,03

    F11 200 M  HEAT 2    
1Anna Klingberg -02Kvarnsvedens FIK34,26
2Hedda Ahlström -02IF Skade38,35
3Emma Lilje -02IF Skade40,75

    F11 200 M  HEAT 3    
1Thea Sofie KanestrÝm -02Lambertseter IF, NOR34,54
2Alva Wikström -02IF Skade35,68
3Hanna Gustavsson -02Ludvika FFI39,79

    F11 200 M  HEAT 4    
1Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn35,71
2Emelie Lindgren -02Glanshammars IF35,99
3Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF37,62

    F11 200 M  HEAT 5    
1Anna Back Nilsson -02Leksands FIK33,38
2Ebba Brunvall -02Upsala IF33,84
3Johanna Wihlborg -02Gillberga-Lista IF35,16
4Frida Essborg -02Kvarnsvedens FIK37,24

    F11 200 M  HEAT 6    
1Ellen Nordback -02Upsala IF31,91
2Elvira Forsberg -02Glanshammars IF33,81
3Ebba Melin -02Katrineholms SK34,09
4Matilda Weckström -02IF Skade38,81

    F11 200 M  HEAT 7    
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn31,20
2Sofia Bertilsson -02Gillberga-Lista IF31,65
3Andrine Reichel -02Leksands FIK32,34
4Ella Borg -02Ludvika FFI33,17

    F11 200 M  HEAT 8    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF30,33
2Hanna Bäckman -02Danderyds SK30,36
3Emilia Rydensjö -02Ärla IF31,40
4Molly Johansson -02Falkenbergs IK31,81

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF30,33
2Hanna Bäckman -02Danderyds SK30,36
3Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn31,20
4Emilia Rydensjö -02Ärla IF31,40
5Sofia Bertilsson -02Gillberga-Lista IF31,65
6Molly Johansson -02Falkenbergs IK31,81
7Ellen Nordback -02Upsala IF31,91
8Andrine Reichel -02Leksands FIK32,34
9Halimat Oseni -02IF Hagen33,17
10Ella Borg -02Ludvika FFI33,17
11Anna Back Nilsson -02Leksands FIK33,38
12Elvira Forsberg -02Glanshammars IF33,81
13Ebba Brunvall -02Upsala IF33,84
14Ebba Melin -02Katrineholms SK34,09
15Anna Klingberg -02Kvarnsvedens FIK34,26
16Thea Sofie KanestrÝm -02Lambertseter IF, NOR34,54
17Johanna Wihlborg -02Gillberga-Lista IF35,16
18Alva Wikström -02IF Skade35,68
19Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn35,71
20Anna Morén -02Ludvika FFI35,88
21Emelie Lindgren -02Glanshammars IF35,99
22Frida Essborg -02Kvarnsvedens FIK37,24
23Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF37,62
24Hedda Ahlström -02IF Skade38,35
25Matilda Weckström -02IF Skade38,81
26Hanna Gustavsson -02Ludvika FFI39,79
27Maja Nilsson -02KFUM Örebro40,03
28Emma Lilje -02IF Skade40,75

    F11 800 M      2013-03-23
1Molly Johansson -02Falkenbergs IK2.55,71
2Klara Frih -02Åsbro GoIF2.56,04
3Emilia Rydensjö -02Ärla IF2.58,29
4Andrine Reichel -02Leksands FIK3.05,47
5Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF3.11,13
6Ebba Brunvall -02Upsala IF3.11,16
7Matilda Weckström -02IF Skade3.19,91
8Emma Lilje -02IF Skade3.36,16

    F11 60 M HÄCK  HEAT 1    2013-03-24
1Lovisa Jacobsson -02Ludvika FFI11,27
2Anna Klingberg -02Kvarnsvedens FIK12,35
3Miranda Björk -02KFUM Örebro12,48
4Anna Morén -02Ludvika FFI12,60
5Maja Nilsson -02KFUM Örebro13,54
6Klara Stenman -02KFUM Örebro13,61
7Hanna Gustavsson -02Ludvika FFI14,15
8Emma Lilje -02IF Skade14,70

    F11 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Emilia Rydensjö -02Ärla IF11,86
2Sofie Bengtsson -02IF Hagen11,95
3Alva Nyberg -02Ludvika FFI12,15
4Ebba Brunvall -02Upsala IF12,20
5Ebba Melin -02Katrineholms SK12,45
6Julia Pettersson -02Gillberga-Lista IF12,66
7Emma Stenman -02KFUM Örebro14,44

    F11 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Anna Back Nilsson -02Leksands FIK10,81
2Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK11,11
3Elvira Forsberg -02Glanshammars IF12,12
4Johanna Wihlborg -02Gillberga-Lista IF12,22
5Halimat Oseni -02IF Hagen12,31
6Zandra Lindén -02IFK Nora12,46
7Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn12,69
8Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF12,78

    F11 60 M HÄCK  HEAT 4    
1Andrine Reichel -02Leksands FIK10,68
2Ellen Nordback -02Upsala IF10,72
3Molly Johansson -02Falkenbergs IK10,99
4Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn11,56
5Ella Borg -02Ludvika FFI11,92
6Sofia Bertilsson -02Gillberga-Lista IF11,97
7Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI12,40

    F11 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Andrine Reichel -02Leksands FIK10,68
2Ellen Nordback -02Upsala IF10,72
3Anna Back Nilsson -02Leksands FIK10,81
4Molly Johansson -02Falkenbergs IK10,99
5Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK11,11
6Lovisa Jacobsson -02Ludvika FFI11,27
7Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn11,56
8Emilia Rydensjö -02Ärla IF11,86
9Ella Borg -02Ludvika FFI11,92
10Sofie Bengtsson -02IF Hagen11,95
11Sofia Bertilsson -02Gillberga-Lista IF11,97
12Elvira Forsberg -02Glanshammars IF12,12
13Alva Nyberg -02Ludvika FFI12,15
14Ebba Brunvall -02Upsala IF12,20
15Johanna Wihlborg -02Gillberga-Lista IF12,22
16Halimat Oseni -02IF Hagen12,31
17Anna Klingberg -02Kvarnsvedens FIK12,35
18Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI12,40
19Ebba Melin -02Katrineholms SK12,45
20Zandra Lindén -02IFK Nora12,46
21Miranda Björk -02KFUM Örebro12,48
22Anna Morén -02Ludvika FFI12,60
23Julia Pettersson -02Gillberga-Lista IF12,66
24Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn12,69
25Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF12,78
26Maja Nilsson -02KFUM Örebro13,54
27Klara Stenman -02KFUM Örebro13,61
28Hanna Gustavsson -02Ludvika FFI14,15
29Emma Stenman -02KFUM Örebro14,44
30Emma Lilje -02IF Skade14,70

    F11 HÖJD      2013-03-24
1Molly Johansson -02Falkenbergs IK1,36
2Andrine Reichel -02Leksands FIK1,36
3Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn1,33
4Ebba Melin -02Katrineholms SK1,24
5Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1,24
6Anna Back Nilsson -02Leksands FIK1,21
7=Sofie Bengtsson -02IF Hagen1,18
7=Lovisa Jacobsson -02Ludvika FFI1,18
9Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,18
10Anna Klingberg -02Kvarnsvedens FIK1,18
11Thea Sofie KanestrÝm -02Lambertseter IF, NOR1,18
12Sofia Bertilsson -02Gillberga-Lista IF1,14
13=Alva Nyberg -02Ludvika FFI1,10
13=Ella Borg -02Ludvika FFI1,10
15Frida Essborg -02Kvarnsvedens FIK1,10
16Halimat Oseni -02IF Hagen1,05
17=Anna Pallin -02KFUM Örebro1,00
17=Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn1,00
19Emma Lilje -02IF Skade1,00
20Julia Pettersson -02Gillberga-Lista IF0,95


Ebba Melin
Anna Back Nilsson
Anna Pallin
Andrine Reichel
Emma Lilje
Alva Nyberg
Filippa Dedorsson
Anna Klingberg
Ella Borg
Halimat Oseni
Molly Johansson
Sofie Bengtsson
Thea Sofie KanestrÝm
Elvira Forsberg
Moa Karlsson Wallin
Frida Essborg
Lovisa Jacobsson
Ida Pettersson
Julia Pettersson
Sofia Bertilsson
90  95  100 105 110 114 118 121 124 127 130 133 136 139
-   -   -   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xo  xxo x-
o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xo  o   o   o   xxo o   xxo xxo xo  xxx
-   o   o   o   o   xxo o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
o   o   xxo o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xxx
o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   xxx
-   o   o   o   o   o   xxx
    F11 LÄNGD ZON      2013-03-23
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn4,30
2Anna Back Nilsson -02Leksands FIK4,28
3Andrine Reichel -02Leksands FIK4,25
4Klara Frih -02Åsbro GoIF4,16
5Sofia Bertilsson -02Gillberga-Lista IF4,02
6Hanna Bäckman -02Danderyds SK4,00
7Molly Johansson -02Falkenbergs IK4,00
8Ella Borg -02Ludvika FFI3,95
9Emilia Rydensjö -02Ärla IF3,79
10Lovisa Jacobsson -02Ludvika FFI3,70
11Anna Klingberg -02Kvarnsvedens FIK3,69
12Elvira Forsberg -02Glanshammars IF3,65
13Julia Sjömark -02Glanshammars IF3,63
14Thea Sofie KanestrÝm -02Lambertseter IF, NOR3,62
15Alva Pettersson -02IF Göta3,60
16Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn3,60
17Zandra Lindén -02IFK Nora3,55
18Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI3,45
19Alva Nyberg -02Ludvika FFI3,44
20Julia Pettersson -02Gillberga-Lista IF3,39
21Alva Wikström -02IF Skade3,33
22Frida Essborg -02Kvarnsvedens FIK3,28
23Johanna Wihlborg -02Gillberga-Lista IF3,27
24Anna Morén -02Ludvika FFI3,21
25Ebba Brunvall -02Upsala IF3,15
26Sofie Fransson -02KFUM Örebro3,12
27Emma Lilje -02IF Skade3,11
28Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF3,10
29Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF3,09
30Lisa Ljung -02Glanshammars IF3,06
31Matilda Weckström -02IF Skade3,02
32Elin Ståhl -02KFUM Örebro2,91
33Belle Alsterskog -02Glanshammars IF2,86
34Hanna Gustavsson -02Ludvika FFI2,83
35Felicia Carenbäck -02KFUM Örebro2,80
36Hedda Ahlström -02IF Skade2,54
37Maja Persson -02Stocksäters IF2,43
38Saga Meuser -02IF Skade2,11

Anna Back Nilsson
Saga Meuser
Filippa Dedorsson
Anna Morén
Alva Pettersson
Molly Johansson
Moa Karlsson Wallin
Frida Essborg
Julia Pettersson
Vendela Högkvist
Felicia Carenbäck
Cecilia Fälldin
Zandra Lindén
Belle Alsterskog
Hedda Ahlström
Ebba Brunvall
Hanna Gustavsson
Andrine Reichel
Emma Lilje
Lovisa Jacobsson
Elin Ståhl
Sofia Bertilsson
Lisa Kareliussén
Hanna Bäckman
Johanna Wihlborg
Alva Nyberg
Klara Frih
Matilda Weckström
Ella Borg
Lisa Ljung
Emilia Rydensjö
Elvira Forsberg
Maja Persson
Alva Wikström
Anna Klingberg
Sofie Fransson
Julia Sjömark
Thea Sofie KanestrÝm
 428   422   416   410   405   399
 211   187   196
 422   430   419   411   414   423
 314   321   321
 360   352   343
 388   381   351   384   400   399
 342   351   360
 328   307   308
 332   323   339
 310   299   309
 280   256   240
 345   333   314
 355   352   337
 286   282   286
 248   254   241
 302   315   308
 254   241   283
 392   381   425   376   277   380
 311   303   305
 370   354   368
 291     -     - 
 375   391   401   367   338   402
 309   297   296
 400   400   395   396   400   369
 327   315   310
 344   319   336
 387   385   416   396   399   401
 250   255   302
 395   378   332   377   394   379
 302   306   300
 368   360   379
 329   365   356
 234   243   228
 333   321   333
 360   363   369
 308   312   312
 363   338   350
 358   362   317
    F11 KULA 2,0      2013-03-24
1Molly Johansson -02Falkenbergs IK9,09
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn8,21
3Anna Back Nilsson -02Leksands FIK8,15
4Andrine Reichel -02Leksands FIK7,85
5Johanna Sedström -02Åsbro GoIF7,11
6Sofie Bengtsson -02IF Hagen7,07
7Thea Sofie KanestrÝm -02Lambertseter IF, NOR6,85
8Lovisa Jacobsson -02Ludvika FFI6,52
9Julia Pettersson -02Gillberga-Lista IF6,22
10Maja Nilsson -02KFUM Örebro6,12
11Sofia Bertilsson -02Gillberga-Lista IF5,86
12Emma Lilje -02IF Skade5,73
13Alva Wikström -02IF Skade5,58
14Anna Klingberg -02Kvarnsvedens FIK5,53
15Cecilia Edvardsson -02Åsbro GoIF5,50
16Ebba Brunvall -02Upsala IF5,46
17Emelie Lindgren -02Glanshammars IF5,41
18Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI5,31
19Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn5,30
20Johanna Wihlborg -02Gillberga-Lista IF5,01
21Frida Essborg -02Kvarnsvedens FIK4,94
22Saga Meuser -02IF Skade4,34

Anna Klingberg
Thea Sofie KanestrÝm
Moa Karlsson Wallin
Ebba Brunvall
Sofie Bengtsson
Anna Back Nilsson
Andrine Reichel
Johanna Sedström
Maja Nilsson
Saga Meuser
Sofia Bertilsson
Johanna Wihlborg
Molly Johansson
Frida Essborg
Emelie Lindgren
Alva Wikström
Lovisa Jacobsson
Julia Pettersson
Emma Lilje
Cecilia Edvardsson
Filippa Dedorsson
Cecilia Fälldin
 511   537   553
 644   626   681   581     x   685
 530   477   501
 546   542   535
 619   631   670   707   662   663
 723   769   790   790   762   815
 711   699   757   785   692   709
 690   711   701   673   698   641
 565   566   612
 434   384   420
 568   586   576
 432   450   501
 835   862   886   909   832   831
   x   494   431
 541   541   540
 454   435   558
 630   641   652   576   558   575
 569   553   622
 535   573   542
 536   543   550
 720   739   764   821   813   790
 521   509   531
    F10 60 M  HEAT 1    2013-03-23
1Smilla Gejdeman -03Gillberga-Lista IF9,78Final
2Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro9,96Final
3Tova Olausson -03Ludvika FFI10,03
4Emelie Martinsson -03Österhaninge IF10,36
5Alice Öhberg -04Åsbro GoIF10,62
6Malin Jansson -03Karlskoga FIF10,89
7Maja Granqvist -04KFUM Örebro11,72

    F10 60 M  HEAT 2    
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,32Final
2Tilda Håkansson -03Leksands FIK10,01
3Maja Johansson -03Stocksäters IF10,29
4Nanna Frih -04Åsbro GoIF10,37
5Linnea Jansson -03Ludvika FFI10,56
6Matilda Karlsson -04Väsby IK11,29
7Alicia Hurst -04Väsby IK11,41

    F10 60 M  HEAT 3    
1Jasmine Eriksson -03Säters IF FIK9,88Final
2Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens FIK9,979,962
3Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF10,06
4Alice Abrahamsson -03Ludvika FFI10,28
5Iris Sandén Alin -04Stocksäters IF10,57
6Myra Eriksson -03Stocksäters IF10,60

    F10 60 M  HEAT 4    
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro9,60Final
2Emma Thunberg -03Örebro AIK9,97Final9,961
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF10,92
4Wilma Spåls Blink -04Väsby IK11,12
5Linnéa Larsen -03Säters IF FIK11,17
6Ella Sköld -03KFUM Örebro11,23

    F10 60 M  HEAT 5    
1Frida Hjorth -03Säters IF FIK9,25Final
2Alice Widegren -03KFUM Örebro9,93Final
3Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF10,50
4Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF10,56
5Vintra Furudahl -03KFUM Örebro11,43
6Stina Jonsson -04IF Skade11,44
7Sara Essborg -04Kvarnsvedens FIK11,78

    F10 60 M  FINAL     2013-03-23
1Frida Hjorth -03Säters IF FIK9,11
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,27
3Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro9,52
4Smilla Gejdeman -03Gillberga-Lista IF9,59
5Emma Thunberg -03Örebro AIK9,89
6Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro9,89
7Alice Widegren -03KFUM Örebro9,91
8Jasmine Eriksson -03Säters IF FIK10,00

    F10 200 M  HEAT 1    2013-03-24
1Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF37,73
2Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF38,68
3Filippa Gavelin -05Örebro AIK46,29

    F10 200 M  HEAT 2    
1Tova Olausson -03Ludvika FFI36,07
2Iris Sandén Alin -04Stocksäters IF36,57
3Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF39,52

    F10 200 M  HEAT 3    
1Stina Sandberg -04KFUM Örebro36,35
2Linnea Jansson -03Ludvika FFI37,36
3Inez Persson -04Åsbro GoIF39,34
4Maja Sandberg -03KFUM Örebro40,73

    F10 200 M  HEAT 4    
1Tilda Håkansson -03Leksands FIK35,21
2Emelie Martinsson -03Österhaninge IF35,75
3Alice Abrahamsson -03Ludvika FFI35,93
4Maja Johansson -03Stocksäters IF36,05

    F10 200 M  HEAT 5    
1Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF34,17
2Emma Thunberg -03Örebro AIK34,34
3Alice Widegren -03KFUM Örebro35,24
4Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta44,62

    F10 200 M  HEAT 6    
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF32,08
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF32,95
3Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens FIK33,99
4Filippa Rydensjö -04Ärla IF34,40

    F10 200 M  HEAT 7    
1Frida Hjorth -03Säters IF FIK31,65
2Smilla Gejdeman -03Gillberga-Lista IF32,36
-Klara Frykholm -03Glanshammars IFej start
-Lovisa Ewerblad -03Danderyds SKej start

    F10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Frida Hjorth -03Säters IF FIK31,65
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF32,08
3Smilla Gejdeman -03Gillberga-Lista IF32,36
4Tindra Frykholm -03Glanshammars IF32,95
5Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens FIK33,99
6Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF34,17
7Emma Thunberg -03Örebro AIK34,34
8Filippa Rydensjö -04Ärla IF34,40
9Tilda Håkansson -03Leksands FIK35,21
10Alice Widegren -03KFUM Örebro35,24
11Emelie Martinsson -03Österhaninge IF35,75
12Alice Abrahamsson -03Ludvika FFI35,93
13Maja Johansson -03Stocksäters IF36,05
14Tova Olausson -03Ludvika FFI36,07
15Stina Sandberg -04KFUM Örebro36,35
16Iris Sandén Alin -04Stocksäters IF36,57
17Linnea Jansson -03Ludvika FFI37,36
18Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF37,73
19Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF38,68
20Inez Persson -04Åsbro GoIF39,34
21Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF39,52
22Maja Sandberg -03KFUM Örebro40,73
23Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta44,62
24Filippa Gavelin -05Örebro AIK46,29

    F10 600 M      2013-03-23
1Lovisa Ewerblad -03Danderyds SK1.59,66
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF2.05,64
3Smilla Gejdeman -03Gillberga-Lista IF2.07,01
4Filippa Rydensjö -04Ärla IF2.09,44
5Alice Abrahamsson -03Ludvika FFI2.14,20
6Linnea Jansson -03Ludvika FFI2.19,72
7Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2.20,21
8Tilda Håkansson -03Leksands FIK2.23,88
9Emma Thunberg -03Örebro AIK2.24,48
10Stina Jonsson -04IF Skade2.25,30
11Malin Jansson -03Karlskoga FIF2.33,79
12Nanna Frih -04Åsbro GoIF2.34,31
-Alicia Hurst -04Väsby IKbröt

    F10 60 M HÄCK  HEAT 1    2013-03-24
1Tilda Håkansson -03Leksands FIK12,37
2Jasmine Eriksson -03Säters IF FIK13,14
3Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF13,52
4Linnea Jansson -03Ludvika FFI13,55
5Myra Eriksson -03Stocksäters IF13,98
6Stina Sandberg -04KFUM Örebro14,33
7Tova Olausson -03Ludvika FFI14,86

    F10 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens FIK11,70
2Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF12,33
3Maja Johansson -03Stocksäters IF12,83
4Alice Abrahamsson -03Ludvika FFI13,48
5Maja Sandberg -03KFUM Örebro14,77
6Galadriel Andersson -04SOK Träff15,63

    F10 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Frida Hjorth -03Säters IF FIK11,08
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF12,08
3Lovisa Ewerblad -03Danderyds SK12,26
4Filippa Rydensjö -04Ärla IF12,63
5Linnéa Larsen -03Säters IF FIK13,20
6Emelie Martinsson -03Österhaninge IF13,58
7Alice Widegren -03KFUM Örebro13,65
8Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta14,28

    F10 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Frida Hjorth -03Säters IF FIK11,08
2Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens FIK11,70
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF12,08
4Lovisa Ewerblad -03Danderyds SK12,26
5Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF12,33
6Tilda Håkansson -03Leksands FIK12,37
7Filippa Rydensjö -04Ärla IF12,63
8Maja Johansson -03Stocksäters IF12,83
9Jasmine Eriksson -03Säters IF FIK13,14
10Linnéa Larsen -03Säters IF FIK13,20
11Alice Abrahamsson -03Ludvika FFI13,48
12Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF13,52
13Linnea Jansson -03Ludvika FFI13,55
14Emelie Martinsson -03Österhaninge IF13,58
15Alice Widegren -03KFUM Örebro13,65
16Myra Eriksson -03Stocksäters IF13,98
17Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta14,28
18Stina Sandberg -04KFUM Örebro14,33
19Maja Sandberg -03KFUM Örebro14,77
20Tova Olausson -03Ludvika FFI14,86
21Galadriel Andersson -04SOK Träff15,63

    F10 HÖJD      2013-03-24
1Frida Hjorth -03Säters IF FIK1,30
2Lovisa Ewerblad -03Danderyds SK1,27
3Klara Frykholm -03Glanshammars IF1,15
4Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF1,12
5Alice Abrahamsson -03Ludvika FFI1,12
6Smilla Gejdeman -03Gillberga-Lista IF1,12
7Maja Johansson -03Stocksäters IF1,08
8Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro1,04
9Tova Olausson -03Ludvika FFI1,04
10Tuva Alton -03Fjugesta IF1,00
11=Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,00
11=Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens FIK1,00
13=Stina Sandberg -04KFUM Örebro1,00
13=Galadriel Andersson -04SOK Träff1,00
15Jasmine Eriksson -03Säters IF FIK0,95
16Linnéa Larsen -03Säters IF FIK0,95
17Tindra Frykholm -03Glanshammars IF0,90
18Alice Öhberg -04Åsbro GoIF0,90
19=Linnea Jansson -03Ludvika FFI0,85
19=Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta0,85
19=Inez Persson -04Åsbro GoIF0,85
-Stina Jonsson -03IF Skade0,00


Alice Abrahamsson
Stina Sandberg
Tindra Frykholm
Sanna Pernerdal
Maja Johansson
Galadriel Andersson
Stina Jonsson
Linnéa Larsen
Smilla Gejdeman
Lovisa Ewerblad
Tuva Alton
Frida Hjorth
Tova Olausson
Klara Frykholm
Alice Öhberg
Linnea Jansson
Myra Eriksson
Ebba Hedberg
Nikki van Huisstede
Jasmine Eriksson
Anna-Clara Bengtsson
Inez Persson
80  85  90  95  100 104 108 112 115 118 121 124 127 130 132
o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   xo  o   xo  xxo xxx
-   -   o   xxx
-   o   o   xo  o   o   xxx
-   -   xo  o   o   xo  o   xxx
-   -   o   xxo xxo xxx
xxx
o   o   o   xxo xxx
-       o   o   o   xo  o   xxo xxx
-                   o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxx
-                               o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxo o   xxx
-       o   o   o   o   xo  xo  xxo xxx
o   o   xxo xxx
o   o   xxx
-   o   o   o   xo  xxx
-       o   o   xo  xxx
-       o   o   o   xo  o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
-   o   xxx
o   o   xxx
    F10 LÄNGD ZON      2013-03-23
1Frida Hjorth -03Säters IF FIK3,92
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF3,84
3Klara Frykholm -03Glanshammars IF3,80
4Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro3,75
5Filippa Rydensjö -04Ärla IF3,72
6Smilla Gejdeman -03Gillberga-Lista IF3,66
7Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens FIK3,60
8Tova Olausson -03Ludvika FFI3,41
9Emelie Martinsson -03Österhaninge IF3,41
10Maja Johansson -03Stocksäters IF3,31
11Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro3,25
12Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF3,16
13Linnea Jansson -03Ludvika FFI3,09
14Alice Abrahamsson -03Ludvika FFI3,08
15Tilda Håkansson -03Leksands FIK3,05
16Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF2,93
17Myra Eriksson -03Stocksäters IF2,89
18Jasmine Eriksson -03Säters IF FIK2,88
19Nanna Frih -04Åsbro GoIF2,87
20Linnéa Larsen -03Säters IF FIK2,86
21Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF2,75
22Stina Jonsson -03IF Skade2,66
23Sara Essborg -04Kvarnsvedens FIK2,61
24Maja Granqvist -04KFUM Örebro2,58
25Wilma Spåls Blink -04Väsby IK2,53
26Matilda Karlsson -04Väsby IK2,50
27Malin Jansson -03Karlskoga FIF2,47
28Ella Sköld -03KFUM Örebro2,44
29Alicia Hurst -04Väsby IK2,39
30Alice Öhberg -04Åsbro GoIF2,14

Jasmine Eriksson
Linnéa Larsen
Smilla Gejdeman
Maja Johansson
Alicia Hurst
Sanna Pernerdal
Meja Törnqvist
Jennifer Axelsson
Ebba Hedberg
Klara Frykholm
Nikki van Huisstede
Tova Olausson
Ella Sköld
Wilma Spåls Blink
Alice Öhberg
Matilda Karlsson
Wilma Gäverth
Linnea Jansson
Frida Hjorth
Sara Essborg
Nanna Frih
Stina Jonsson
Tuva Tranderyd
Emelie Martinsson
Alice Abrahamsson
Filippa Rydensjö
Myra Eriksson
Maja Granqvist
Tilda Håkansson
Malin Jansson
 288   245   267
 273   268   286
 357   366   338   327   347   352
 331   325   315
 239   234   228
 354   341   344   374   367   375
 210   293   286
 363   363   325     x   384   379
 360   343   326   349   351   357
 373   366   364   366   363   380
 316   304   301
 341   334   330   331   333   326
 244   233   243
 253   242   253
 162   171   214
 227   247   250
 275   270   263
 309   283   300
 375   369   392   375   377   389
 257   261   260
 278   287   286
 249   253   266
 325   292   290
 331   329   341
 308   298   300
 372   351   357   352   356   359
 273   266   289
 258   235   236
 289   290   305
 247   226   233
    F10 KULA 2,0      2013-03-24
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro7,08
2Frida Hjorth -03Säters IF FIK6,92
3Lovisa Ewerblad -03Danderyds SK6,88
4Jasmine Eriksson -03Säters IF FIK6,79
5Jennifer Andersson -03IK Westmannia6,58
6Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens FIK5,69
7Stina Jonsson -03IF Skade5,51
8Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF5,45
9Maja Johansson -03Stocksäters IF5,37
10Linnéa Larsen -03Säters IF FIK4,63
11Inez Persson -04Åsbro GoIF4,62
12Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF4,49
13Sara Essborg -04Kvarnsvedens FIK4,33
14Emelie Martinsson -03Österhaninge IF4,31
15Moa Törnquist -04Åsbtro GoIF4,21
16Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF3,82
17Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta3,66
18Myra Eriksson -03Stocksäters IF3,54
19Galadriel Andersson -04SOK Träff3,34

Emelie Martinsson
Frida Hjorth
Lovisa Ewerblad
Myra Eriksson
Maja Johansson
Linnéa Larsen
Inez Persson
Wilma Gäverth
Jennifer Andersson
Nikki van Huisstede
Sara Essborg
Galadriel Andersson
Jasmine Eriksson
Stina Jonsson
Meja Törnqvist
Anna-Clara Bengtsson
Ebba Hedberg
Sanna Pernerdal
Moa Törnquist
 431   331     x 
 655   655   627   642   685   692
 632   605   649   673   670   688
 354   334   342
 483   517   537
 451   463   454
 390   415   462
 354   363   382
 602   608   587   648   615   658
 472   519   545   494   520   504
 418   417   433
   x   295   334
 561   671   652   679     x   668
 480   511   551   538   525   526
 379   449   434
 294   349   366
 523   514   569   486   539   532
 708   700   687   682   627   629
 351   421   370
    KVET 60 M      2013-03-23
1Barbro Bobäck -44Säters IF FIK9,83

    KVET 800 M      2013-03-23
1Linda Take -73IF Göta2.29,06

    KVET 3000 M      2013-03-24
1Linda Take -73IF Göta11.01,89

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram