Marsspelen 4-5 april 2009, resultat dag 2     till dag 1

  Åsbro GoIF och Stocksäters IF arrangerade i Mässhallen, Örebro
 
  60 M HÄCK för PF10 och PF11 löptes över 6 st 60 cm höga häckar.
 
    MÄN 200 M  HEAT 1  
1Anton Eriksson -91Linköpings GIF25.42
2Markus Hopponen -82Turebergs FK33.29

    MÄN 200 M  HEAT 2  
1Mikael Storm -91Eksjö Södra IK23.65
2Patrik Ahonen -90KFUM Örebro24.58

    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA  
1Mikael Storm -91Eksjö Södra IK23.65
2Patrik Ahonen -90KFUM Örebro24.58
3Anton Eriksson -91Linköpings GIF25.42
4Markus Hopponen -82Turebergs FK33.29

    MÄN 3000 M    
1André Rangelind -91IFK Likenäs9.40,41
2Alfred Wreeby -93Mosjö FK10.54,41

    MÄN 60 M HÄCK    
1Erik Ehrlin -90Ärla IF8.96
2Joakim Andersson -90Wedevågs IF9.96
3Erik Karlsson -88IFK Tumba10.34

    MÄN LÄNGD    
1Gabriel Berg -82KFUM Örebro6.56
2Erik Henrysson -79KFUM Örebro6.51
3Joakim Andersson -90Wedevågs IF6.28
4Johan Stjernqvist -89KFUM Örebro6.18
5Petter Billinger -91KFUM Örebro5.79
6Erik Karlsson -88IFK Tumba5.38
7Erik Ehrlin -90Ärla IF4.59

Joakim Andersson
Erik Henrysson
Petter Billinger
Erik Ehrlin
Erik Karlsson
Johan Stjernqvist
Gabriel Berg
 x   628   x   625   x   207
619  168  607   x   651  632
556  509  579   x   540  547
459  442   x    x   442   x 
529  512  520  501   -   538
 x   598   x    x   618  613
609   x   650  656   x   416
    P17 200 M  HEAT 1  
1André Nilsson -92Åsbro GoIF27.68
-Pelle Nilsson -93Nordanstigs FIdiskv F4.2.9

    P17 200 M  HEAT 2  
1Kristoffer Fridman -93Nordanstigs FI26.64
2Axel Frisén -93Stocksäters IF27.25

    P17 200 M  HEAT 3  
1Joakim Djuvfeldt -93IF Göta23.88
2Filip Gärdefors -93KFUM Örebro24.52
3Sven Visser -93SK Bore26.45

    P17 200 M  SAMLAD LISTA  
1Joakim Djuvfeldt -93IF Göta23.88
2Filip Gärdefors -93KFUM Örebro24.52
3Sven Visser -93SK Bore26.45
4Kristoffer Fridman -93Nordanstigs FI26.64
5Axel Frisén -93Stocksäters IF27.25
6André Nilsson -92Åsbro GoIF27.68

    P17 60 M HÄCK    
1Niclas Rickardsson -93Gefle IF8.85
2Mattias Karlsson -92Enköpings AI8.86
3Filip Gärdefors -93KFUM Örebro9.02
4Oskar Norström -93Stocksäters IF9.25
5Dennis Bergetoft -92KFUM Örebro9.32
6Axel Frisén -93Stocksäters IF10.73

    P17 STAV    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF4.20
2Axel Frisén -93Stocksäters IF3.80
-Joakim Andersson -90Wedevågs IF3.10utom tävl
-Jörgen Drageryd -50KFUM Örebro2.50utom tävl

    P17 LÄNGD    
1Mattias Karlsson -92Enköpings AI6.24
2Niclas Rickardsson -93Gefle IF6.11
3Asanka Lantra -92 Linköpings GIF5.90
4Sven Visser -93SK Bore5.54
5Kristoffer Fridman -93Nordanstigs FI5.01
6André Nilsson -92Åsbro GoIF4.93

Sven Visser
Niclas Rickardsson
André Nilsson
Kristoffer Fridman
Asanka Lantra
Mattias Karlsson
 x   554   x   537   x    x 
581  589  577   x    x   611
464  455  492  493  491  479
 x    x   472  501   x   493
 x    x   590  579  577  578
605  617  624  614  603  484
    P15 200 M  HEAT 1  
1Jacob Rhan -94Glanshammars IF26.37
2Samuel Viveland -94Linköpings GIF27.24
3Robin Gustavsson -94Fjugesta IF28.34

    P15 200 M  HEAT 2  
1Robin Forsell -94KFUM Örebro25.20
2Tim Wunger -94Enköpings AI26.38
3Rickard Willman -94Västerås FK26.78

    P15 200 M  HEAT 3  
1Emil Thessén -94Västerås FK25.45
2Albin Ekberg -94Istrums SK26.04
3Daniel Kamlin -94Karlskoga FIF27.03

    P15 200 M  SAMLAD LISTA  
1Robin Forsell -94KFUM Örebro25.20
2Emil Thessén -94Västerås FK25.45
3Albin Ekberg -94Istrums SK26.04
4Jacob Rhan -94Glanshammars IF26.37
5Tim Wunger -94Enköpings AI26.38
6Rickard Willman -94Västerås FK26.78
7Daniel Kamlin -94Karlskoga FIF27.03
8Samuel Viveland -94Linköpings GIF27.24
9Robin Gustavsson -94Fjugesta IF28.34

    P15 1500 M    
1Petter Kroon -94KFUM Örebro4.32,97
2Victor Brunholtz -94Nordanstigs FI4.58,46

    P15 60 M HÄCK    
1Rickard Willman -94Västerås FK8.90
2Pierre Strand -94Filipstads FIK9.60
3Martin Hinnersson -94Linköpings GIF11.54

    P15 STAV    
1Tim Wunger -94Enköpings AI3.50

    P15 LÄNGD    
1Rickard Willman -94Västerås FK5.80
2Isac Persson -94Enköpings AI5.64
3Tim Wunger -94Enköpings AI5.58
4Robin Forsell -94KFUM Örebro5.33
5Ludvig Öhrling -94Linköpings GIF5.26
6Samuel Viveland -94Linköpings GIF5.04
7Daniel Kamlin -94Karlskoga FIF5.03
8Robin Gustavsson -94Fjugesta IF4.86

Ludvig Öhrling
Robin Gustavsson
Samuel Viveland
Isac Persson
Rickard Willman
Tim Wunger
Robin Forsell
Daniel Kamlin
526  516   x   220   x    x 
 x   484  486  480   x   473
 x   504   x   489   x   480
538  541  564  545  561  564
 x   580   x    x    x   503
551  545   x   545  552  558
533  529  526   -    -    - 
473  503  484  473  475  496
    P14 200 M  HEAT 1  
1Samuel Spjut -95Frövi IK30.71
-Lucas Karlsson -95Linköpings GIFdiskv F4.2.9

    P14 200 M  HEAT 2  
1Oscar Öholm -95KFUM Örebro29.15
2Felix Andersson -95Stocksäters IF29.25
3Daniel Fridman -95Nordanstigs FI29.83

    P14 200 M  HEAT 3  
1Filip Schützer -95IF Göta26.79
2Felix Norén -95Katrineholms SK27.18
3Johan Andersson -95Linköpings GIF27.69

    P14 200 M  SAMLAD LISTA  
1Filip Schützer -95IF Göta26.79
2Felix Norén -95Katrineholms SK27.18
3Johan Andersson -95Linköpings GIF27.69
4Oscar Öholm -95KFUM Örebro29.15
5Felix Andersson -95Stocksäters IF29.25
6Daniel Fridman -95Nordanstigs FI29.83
7Samuel Spjut -95Frövi IK30.71

    P14 60 M HÄCK    
1Felix Norén -95Katrineholms SK9.49
2Anton Österlund -95IFK Tumba9.67
3Fredrik Samuelsson -95Hässelby SK9.72
4Adam Filmby -95Glanshammars IF11.97
5Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro12.37
6Lucas Karlsson -95Linköpings GIF13.44

    P14 STAV    
1Joar Thyresson -95Stocksäters IF2.80
2Fredrik Samuelsson -95Hässelby SK2.70

    P14 LÄNGD    
1Fredrik Samuelsson -95Hässelby SK5.03
2Anton Österlund -95IFK Tumba4.95
3Adam Filmby -95Glanshammars IF4.43
4Emil Nordin-Jansson -95Glanshammars IF4.24
5Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro4.21
6Felix Andersson -95Stocksäters IF4.02
7Daniel Fridman -95Nordanstigs FI4.01
8Samuel Spjut -95Frövi IK3.92
9Lucas Karlsson -95Linköpings GIF3.52

Adam Filmby
Anton Österlund
Lucas Karlsson
Felix Andersson
Fredrik Samuelsson
Emil Nordin-Jansson
Daniel Fridman
Samuel Spjut
Carl-Johan Renberg
438  443   x    x   285  280
495   x   469   -   445  466
 x    x   352   -    -    - 
358  402  398  401  392  381
495   x   503   -    -    - 
401  415  424  408  410  377
327  401  368  368  365  325
380   x   369  390  360  392
396  378  386   x   389  421
    P13 200 M  HEAT 1  
1William Bergenarp -96Glanshammars IF29.33
2Jonathan Hoinard -96Katrineholms SK31.55

    P13 200 M  HEAT 2  
1Kevin Kågemyr -96Linköpings GIF30.03
2Anton Wijk -96Upsala IF31.31

    P13 200 M  HEAT 3  
1Arvid Rönnkvist -96Linköpings GIF28.11
2Adam Agouda -96Linköpings GIF28.31
3Daniel Nordberg -96Wedevågs IF29.29

    P13 200 M  HEAT 4  
1Axel Sherlock -96Väsby IK26.94
2Tobias Jonsson -96Dals Södra FFI28.56
3Maximilian Markl -96IK Westmannia29.62

    P13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Axel Sherlock -96Väsby IK26.94
2Arvid Rönnkvist -96Linköpings GIF28.11
3Adam Agouda -96Linköpings GIF28.31
4Tobias Jonsson -96Dals Södra FFI28.56
5Daniel Nordberg -96Wedevågs IF29.29
6William Bergenarp -96Glanshammars IF29.33
7Maximilian Markl -96IK Westmannia29.62
8Kevin Kågemyr -96Linköpings GIF30.03
9Anton Wijk -96Upsala IF31.31
10Jonathan Hoinard -96Katrineholms SK31.55

    P13 60 M HÄCK    
1Alexander Thunberg -96IK Stål9.89
2André Zune -96Motala AIF10.32
3Oscar Hinnersson -96Linköpings GIF10.65
4Kevin Kågemyr -96Linköpings GIF11.09
5Anton Wijk -96Upsala IF12.61
6Pontus Aldenstam -96Väsby IK13.12

    P13 STAV    
1André Zune -96Motala AIF2.30
2Philip Granath -96Mosjö FK2.00
3Jens Roslund -96Mosjö FK1.90
4Jakob Samuelsson -98Hässelby SK1.80

    P13 LÄNGD ZON    
1Axel Sherlock -96Väsby IK5.31
2Albin Lager -96KFUM Örebro5.26
3Tobias Jonsson -96Dals Södra FFI5.04
4Alexander Thunberg -96IK Stål5.03
5Oscar Hinnersson -96Linköpings GIF4.85
6Daniel Nordberg -96Wedevågs IF4.75
7Philip Granath -96Mosjö FK4.71
8William Bergenarp -96Glanshammars IF4.67
9Jesper Frykholm -96Glanshammars IF4.57
10André Zune -96Motala AIF4.31
11Pontus Aldenstam -96Väsby IK4.22
12Anton Wijk -96Upsala IF4.03
13Tobias Hagström -96Istrums SK4.03
14Jonathan Hoinard -96Katrineholms SK3.62

William Bergenarp
Jonathan Hoinard
Jesper Frykholm
Philip Granath
Albin Lager
Tobias Jonsson
Oscar Hinnersson
Anton Wijk
Tobias Hagström
André Zune
Alexander Thunberg
Axel Sherlock
Daniel Nordberg
Pontus Aldenstam
462  455  467  456   x   462
 x   357  362   -    -    - 
452  457  447   -    -    - 
471  455  456  454  446  451
502   x   497  495  526  498
486  491  488  482  485  504
485  453  440  444  477  456
403  396  383   -    -    - 
403  376  387   -    -    - 
407  349  431   -    -    - 
503   x   500  502  365   x 
531  516  408   x   412   - 
465  453  317  439  424  475
417  422  413   -    -    - 
    P12 200 M  HEAT 1  
1Adrian Kamlin -97Karlskoga FIF30.30
2Gustav Jacobson -97Istrums SK30.64
3Carl-Johan Johansson -97SOK Träff32.15

    P12 200 M  HEAT 2  
1Oscar Jacobsson -97Istrums SK31.32
2Oscar Ronquist -97Glanshammars IF32.16
3Adam Kagebeck -97Linköpings GIF35.91

    P12 200 M  HEAT 3  
1Hjalmar Strömfeldt -97Istrums SK29.19
2Elias Martinsson -97Brattås CK30.73
3Lukas Skiöld -97SOK Träff33.61

    P12 200 M  HEAT 4  
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro28.61
2Jakob Mast-Larsson -97IF Göta29.15
3Josef Bergström Raouf -97Upsala IF29.72

    P12 200 M  SAMLAD LISTA  
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro28.61
2Jakob Mast-Larsson -97IF Göta29.15
3Hjalmar Strömfeldt -97Istrums SK29.19
4Josef Bergström Raouf -97Upsala IF29.72
5Adrian Kamlin -97Karlskoga FIF30.30
6Gustav Jacobson -97Istrums SK30.64
7Elias Martinsson -97Brattås CK30.73
8Oscar Jacobsson -97Istrums SK31.32
9Carl-Johan Johansson -97SOK Träff32.15
10Oscar Ronquist -97Glanshammars IF32.16
11Lukas Skiöld -97SOK Träff33.61
12Adam Kagebeck -97Linköpings GIF35.91

    P12 60 M HÄCK  HEAT 1  
1Gustav Jacobson -97Istrums SK11.35
2Oscar Jacobsson -97Istrums SK11.64
3Samuel Kagebeck -97Linköpings GIF12.62
4Oscar Ronquist -97Glanshammars IF12.66
5David Svensson -97Stocksäters IF13.35
6Adam Kagebeck -97Linköpings GIF15.55

    P12 60 M HÄCK  HEAT 2  
1Edwin Sahlin -97Råby-Rekarne FIF10.73
2Elias Martinsson -97Brattås CK10.74
3Hjalmar Strömfeldt -97Istrums SK11.97
4Lukas Skiöld -97SOK Träff13.69
-Daniel Skalk -97Gefle IFbröt

    P12 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA  
1Edwin Sahlin -97Råby-Rekarne FIF10.73
2Elias Martinsson -97Brattås CK10.74
3Gustav Jacobson -97Istrums SK11.35
4Oscar Jacobsson -97Istrums SK11.64
5Hjalmar Strömfeldt -97Istrums SK11.97
6Samuel Kagebeck -97Linköpings GIF12.62
7Oscar Ronquist -97Glanshammars IF12.66
8David Svensson -97Stocksäters IF13.35
9Lukas Skiöld -97SOK Träff13.69
10Adam Kagebeck -97Linköpings GIF15.55

    P12 LÄNGD ZON    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro5.00
2Edwin Sahlin -97Råby-Rekarne FIF4.88
3Jakob Mast-Larsson -97IF Göta4.67
4Hjalmar Strömfeldt -97Istrums SK4.59
5Elias Martinsson -97Brattås CK4.57
6Gustav Jacobson -97Istrums SK4.57
7Adrian Kamlin -97Karlskoga FIF4.31
8Carl-Johan Johansson -97SOK Träff4.29
9Adrian Bergenarp -97Glanshammars IF4.12
10Oscar Jacobsson -97Istrums SK4.09
11David Svensson -97Stocksäters IF3.75
12Samuel Kagebeck -97Linköpings GIF3.71
13Adam Kagebeck -97Linköpings GIF3.71
14Eric Frandsen -97SOK Träff3.04

Eric Frandsen
Oscar Jacobsson
Hjalmar Strömfeldt
Adrian Kamlin
Adrian Bergenarp
Edwin Sahlin
William Gunnarsson
David Svensson
Samuel Kagebeck
Elias Martinsson
Gustav Jacobson
Jakob Mast-Larsson
Adam Kagebeck
Carl-Johan Johansson
304   x   270   -    -    - 
386  409  383   -    -    - 
442  432  459  438  451  456
426  428  423  414  416  431
392  412  395   -    -    - 
476  485  479  460  481  488
481  483  465  487  500  494
375  359  373   -    -    - 
360  346  371   -    -    - 
444  457  450  445  445  441
445  430  457  440  435  430
467  455  444  456  455  466
351  352  371   -    -    - 
429  424  415  307  407  403
    P11 200 M  HEAT 1  
1Vilhelm Hertel -98Högbo GIF33.03
2Albin Fahgén -98Ludvika FFI35.36
3Job Larsson -98IFK Kristinehamn36.08

    P11 200 M  HEAT 2  
1Tobias Söderberg -98IF Göta34.23
2Martin Askengren -98KFUM Örebro34.95
3Erik Nilsson -98Linköpings GIF35.48

    P11 200 M  HEAT 3  
1Alexander Ivehammar -98Linköpings GIF34.63
2Tobias Djuvfeldt -98IF Göta35.20
3Felix Ehrlin -98Ärla IF36.04

    P11 200 M  HEAT 4  
1André Holgersson -98Linköpings GIF33.00
2Hjalmar Stibéus -98Linköpings GIF33.39
3Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF33.81

    P11 200 M  HEAT 5  
1Anton Söderberg -98Linköpings GIF31.82
2Joel Börjesson -98Linköpings GIF32.66
3David Persson -98IF Göta34.82

    P11 200 M  HEAT 6  
1Niklas Bergman Larsson -98Linköpings GIF31.04
2Albin Hård -98Karlskoga FIF34.95
3Sackarias Wohlin -98Stensjöns IF35.18

    P11 200 M  HEAT 7  
1Pontus Jansson -98Wedevågs IF30.49
2Daniel Jansson -98IF Göta30.69
3Jakob Samuelsson -98Hässelby SK31.23

    P11 200 M  HEAT 8  
1Max Hrelja -98Linköpings GIF29.38
2David Svensson -98IFK Tumba29.70
3Alexander Hoinard -98Katrineholms SK30.38

    P11 200 M  SAMLAD LISTA  
1Max Hrelja -98Linköpings GIF29.38
2David Svensson -98IFK Tumba29.70
3Alexander Hoinard -98Katrineholms SK30.38
4Pontus Jansson -98Wedevågs IF30.49
5Daniel Jansson -98IF Göta30.69
6Niklas Bergman Larsson -98Linköpings GIF31.04
7Jakob Samuelsson -98Hässelby SK31.23
8Anton Söderberg -98Linköpings GIF31.82
9Joel Börjesson -98Linköpings GIF32.66
10André Holgersson -98Linköpings GIF33.00
11Vilhelm Hertel -98Högbo GIF33.03
12Hjalmar Stibéus -98Linköpings GIF33.39
13Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF33.81
14Tobias Söderberg -98IF Göta34.23
15Alexander Ivehammar -98Linköpings GIF34.63
16David Persson -98IF Göta34.82
17Martin Askengren -98KFUM Örebro34.95
18Albin Hård -98Karlskoga FIF34.95
19Sackarias Wohlin -98Stensjöns IF35.18
20Tobias Djuvfeldt -98IF Göta35.20
21Albin Fahgén -98Ludvika FFI35.36
22Erik Nilsson -98Linköpings GIF35.48
23Felix Ehrlin -98Ärla IF36.04
24Job Larsson -98IFK Kristinehamn36.08

    P11 60 M HÄCK 60,0  HEAT 1  
1Erik Nilsson -98Linköpings GIF11.45
2Jonathan Angergård -98KFUM Örebro11.48
3Alexander Ivehammar -98Linköpings GIF11.82
4Job Larsson -98IFK Kristinehamn12.75
5Sackarias Wohlin -98Stensjöns IF13.32
6Markus Ydreskog -98Linköpings GIF13.36

    P11 60 M HÄCK 60,0  HEAT 2  
1Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF11.61
2Joel Börjesson -98Linköpings GIF11.73
3Tobias Söderberg -98IF Göta11.82
4André Holgersson -98Linköpings GIF11.88
5Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF12.39
6Tobias Djuvfeldt -98IF Göta12.88

    P11 60 M HÄCK 60,0  HEAT 3  
1Jakob Samuelsson -98Hässelby SK10.67
2Niklas Bergman Larsson -98Linköpings GIF10.77
3Manuel Södergren -98Falu IK11.30
4Anton Söderberg -98Linköpings GIF11.60
5David Persson -98IF Göta12.09
6Albin Hård -98Karlskoga FIF12.21

    P11 60 M HÄCK 60,0  HEAT 4  
1Max Hrelja -98Linköpings GIF10.08
2Pontus Jansson -98Wedevågs IF10.53
3David Svensson -98IFK Tumba10.64
4Daniel Jansson -98IF Göta10.91
5Alexander Hoinard -98Katrineholms SK10.95
6Andreas Fuhr -98KFUM Örebro12.98

    P11 60 M HÄCK 60,0  SAMLAD LISTA  
1Max Hrelja -98Linköpings GIF10.08
2Pontus Jansson -98Wedevågs IF10.53
3David Svensson -98IFK Tumba10.64
4Jakob Samuelsson -98Hässelby SK10.67
5Niklas Bergman Larsson -98Linköpings GIF10.77
6Daniel Jansson -98IF Göta10.91
7Alexander Hoinard -98Katrineholms SK10.95
8Manuel Södergren -98Falu IK11.30
9Erik Nilsson -98Linköpings GIF11.45
10Jonathan Angergård -98KFUM Örebro11.48
11Anton Söderberg -98Linköpings GIF11.60
12Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF11.61
13Joel Börjesson -98Linköpings GIF11.73
14Alexander Ivehammar -98Linköpings GIF11.82
15Tobias Söderberg -98IF Göta11.82
16André Holgersson -98Linköpings GIF11.88
17David Persson -98IF Göta12.09
18Albin Hård -98Karlskoga FIF12.21
19Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF12.39
20Job Larsson -98IFK Kristinehamn12.75
21Tobias Djuvfeldt -98IF Göta12.88
22Andreas Fuhr -98KFUM Örebro12.98
23Sackarias Wohlin -98Stensjöns IF13.32
24Markus Ydreskog -98Linköpings GIF13.36

    P11 LÄNGD ZON    
1Max Hrelja -98Linköpings GIF4.58
2Niklas Bergman Larsson -98Linköpings GIF4.28
3Daniel Jansson -98IF Göta4.18
4Jakob Samuelsson -98Hässelby SK4.11
5David Svensson -98IFK Tumba4.10
6Manuel Södergren -98Falu IK4.03
7Joel Börjesson -98Linköpings GIF4.03
8Alexander Hoinard -98Katrineholms SK3.94
9Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF3.82
10Pontus Jansson -98Wedevågs IF3.82
11André Holgersson -98Linköpings GIF3.75
12Andreas Fuhr -98KFUM Örebro3.73
13Sackarias Wohlin -98Stensjöns IF3.69
14Max Nero -98IF Göta3.66
15Jonathan Angergård -98KFUM Örebro3.63
16Felix Ehrlin -98Ärla IF3.62
17David Persson -98IF Göta3.59
18Tobias Söderberg -98IF Göta3.54
19Vilhelm Hertel -98Högbo GIF3.52
20Joel Mattsson -98Tierps IF3.45
21Albin Hård -98Karlskoga FIF3.43
22Erik Nilsson -98Linköpings GIF3.41
23Job Larsson -98IFK Kristinehamn3.35
24Markus Ydreskog -98Linköpings GIF3.23
25Tobias Djuvfeldt -98IF Göta3.11
26Allan Alzahawi -98Linköpings GIF2.94
27Anton Hedström -98Sköllersta IF2.73

Jonathan Angergård
Tobias Söderberg
David Svensson
Pontus Jansson
David Persson
Albin Hård
Vilhelm Hertel
Markus Ydreskog
Jakob Samuelsson
Daniel Jansson
Allan Alzahawi
Sackarias Wohlin
Joel Mattsson
Max Nero
Anton Hedström
Joel Börjesson
Max Hrelja
Manuel Södergren
Tobias Djuvfeldt
Mateusz Ostrowski
Alexander Hoinard
André Holgersson
Felix Ehrlin
Niklas Bergman Larsson
Job Larsson
Andreas Fuhr
Erik Nilsson
353  363  335   -    -    - 
354  347  337   -    -    - 
389  404  401  403  410  378
382  370  344   -    -    - 
359  358  348   -    -    - 
303  308  343   -    -    - 
344  352  350   -    -    - 
 x   323  317   -    -    - 
394  411  389   x   383  403
405  400  375  418  404  404
285  294  280   -    -    - 
368  369  351   -    -    - 
 x   345  313   -    -    - 
366  361  362   -    -    - 
273  247  261   -    -    - 
403  390  390  397   x   387
429  437  428  426  458  437
392  385  394  389  403  397
311  287  289   -    -    - 
372  382  370   -    -    - 
394  370  384  376  384  367
375  352  344   -    -    - 
327  362  322   -    -    - 
428  418  396  383  401  397
335  313  291   -    -    - 
373  369  305   -    -    - 
338  341  339   -    -    - 
    P10 200 M  HEAT 1  
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro33.87
2Oscar Larsson -00Kvismaredalens IF42.06
3Jesper Karlsson -00Kvismaredalens IF43.82

    P10 200 M  HEAT 2  
1Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro36.53
2Oliver Uttgren -00Tanums IF37.29
3Kevin Gustavsson -99IFK Nora41.58

    P10 200 M  HEAT 3  
1Patrik Lindskog -99KFUM Örebro34.48
2Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn36.21
3Oscar Olsson -99Tierps IF37.68

    P10 200 M  HEAT 4  
1John Starberg -99Linköpings GIF36.33
2Alexander Larsson -00KFUM Örebro36.61
3Nils Karlsson -00Linköpings GIF36.73

    P10 200 M  HEAT 5  
1Sebastian Eriksson -99Falu IK34.63
2Simon Wiklund -99IK Wilske35.77
3Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro35.93

    P10 200 M  HEAT 6  
1Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF33.38
2Peter Jörnlind -99Falu IK34.18
3Linus Fogelberg -99Linköpings GIF35.84

    P10 200 M  HEAT 7  
1Ludvig Renberg -99KFUM Örebro32.48
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro32.61
3Jesper Mårtensson -99IK Wilske33.36

    P10 200 M  HEAT 8  
1Henrik Larsson -99IF Göta31.67
2Gustav Fälldin -99Ludvika FFI31.90
3Oskar Erixon -99IK Westmannia32.04

    P10 200 M  SAMLAD LISTA  
1Henrik Larsson -99IF Göta31.67
2Gustav Fälldin -99Ludvika FFI31.90
3Oskar Erixon -99IK Westmannia32.04
4Ludvig Renberg -99KFUM Örebro32.48
5Jack Karlsson -99KFUM Örebro32.61
6Jesper Mårtensson -99IK Wilske33.36
7Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF33.38
8Gustav Karlsson -00KFUM Örebro33.87
9Peter Jörnlind -99Falu IK34.18
10Patrik Lindskog -99KFUM Örebro34.48
11Sebastian Eriksson -99Falu IK34.63
12Simon Wiklund -99IK Wilske35.77
13Linus Fogelberg -99Linköpings GIF35.84
14Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro35.93
15Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn36.21
16John Starberg -99Linköpings GIF36.33
17Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro36.53
18Alexander Larsson -00KFUM Örebro36.61
19Nils Karlsson -00Linköpings GIF36.73
20Oliver Uttgren -00Tanums IF37.29
21Oscar Olsson -99Tierps IF37.68
22Kevin Gustavsson -99IFK Nora41.58
23Oscar Larsson -00Kvismaredalens IF42.06
24Jesper Karlsson -00Kvismaredalens IF43.82

    P10 60 M HÄCK 60,0  HEAT 1  
1Tom Johansson -99KFUM Örebro11.97
2Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro13.08
3Nils Karlsson -00Linköpings GIF13.08
4Jonas Berg -00Kvismaredalens IF14.60
5Oscar Larsson -00Kvismaredalens IF14.76

    P10 60 M HÄCK 60,0  HEAT 2  
1Jack Saari -99Frövi IK12.08
2Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro12.38
3John Starberg -99Linköpings GIF12.40
4Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF13.50
5Kevin Gustavsson -99IFK Nora15.10
6Jesper Karlsson -00Kvismaredalens IF15.39

    P10 60 M HÄCK 60,0  HEAT 3  
1Simon Wiklund -99IK Wilske11.51
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro12.04
3Sebastian Eriksson -99Falu IK12.11
4Peter Jörnlind -99Falu IK12.57
5Linus Fogelberg -99Linköpings GIF12.74
6Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn13.17

    P10 60 M HÄCK 60,0  HEAT 4  
1Gustav Fälldin -99Ludvika FFI11.32
2Henrik Larsson -99IF Göta11.39
3Ludvig Renberg -99KFUM Örebro11.41
4Oskar Erixon -99IK Westmannia11.68
5Jesper Mårtensson -99IK Wilske11.99
6Anton Larsson -00KFUM Örebro12.84

    P10 60 M HÄCK 60,0  SAMLAD LISTA  
1Gustav Fälldin -99Ludvika FFI11.32
2Henrik Larsson -99IF Göta11.39
3Ludvig Renberg -99KFUM Örebro11.41
4Simon Wiklund -99IK Wilske11.51
5Oskar Erixon -99IK Westmannia11.68
6Tom Johansson -99KFUM Örebro11.97
7Jesper Mårtensson -99IK Wilske11.99
8Jack Karlsson -99KFUM Örebro12.04
9Jack Saari -99Frövi IK12.08
10Sebastian Eriksson -99Falu IK12.11
11Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro12.38
12John Starberg -99Linköpings GIF12.40
13Peter Jörnlind -99Falu IK12.57
14Linus Fogelberg -99Linköpings GIF12.74
15Anton Larsson -00KFUM Örebro12.84
16Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro13.08
17Nils Karlsson -00Linköpings GIF13.08
18Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn13.17
19Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF13.50
20Jonas Berg -00Kvismaredalens IF14.60
21Oscar Larsson -00Kvismaredalens IF14.76
22Kevin Gustavsson -99IFK Nora15.10
23Jesper Karlsson -00Kvismaredalens IF15.39

    P10 LÄNGD ZON    
1Henrik Larsson -99IF Göta4.22
2Oskar Erixon -99IK Westmannia3.86
3Gustav Karlsson -00KFUM Örebro3.84
4Jesper Mårtensson -99IK Wilske3.84
5Ludvig Widarsson -99KFUM Örebro3.83
6Ludvig Renberg -99KFUM Örebro3.83
7Gustav Fälldin -99Ludvika FFI3.81
8Jonathan Granath -00Mosjö FK3.70
9Anton Larsson -00KFUM Örebro3.65
10Simon Wiklund -99IK Wilske3.64
11Jack Karlsson -99KFUM Örebro3.45
12John Starberg -99Linköpings GIF3.42
13Tom Johansson -99KFUM Örebro3.42
14Linus Fogelberg -99Linköpings GIF3.41
15Leon Hammar -99Ludvika FFI3.39
16Patrik Lindskog -99KFUM Örebro3.38
17Sebastian Eriksson -99Falu IK3.26
18Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn3.19
19Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro3.14
20Mattis Lundström -01Sköllersta IF3.13
21Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro3.06
22Nils Karlsson -00Linköpings GIF2.91
23Gustav Nygren -00Linköpings GIF2.82
24Emil Helgstrand -99KFUM Örebro2.67
25Alexander Larsson -00KFUM Örebro2.56
26Kevin Gustavsson -99IFK Nora2.37
27Jonas Berg -00Kvismaredalens IF2.35
28Oscar Larsson -00Kvismaredalens IF2.17
29Rikard Johansson -01Stocksäters IF2.09

Patrik Lindskog
Gustav Fälldin
Oskar Erixon
Rikard Johansson
John Starberg
Linus Fogelberg
Jonas Berg
Tobias Tranderyd
Henrik Larsson
Gustav Nygren
Alexander Larsson
Sebastian Eriksson
Jesper Mårtensson
Ludvig Renberg
Leon Hammar
Jonathan Granath
Nils Karlsson
Emil Helgstrand
Jack Karlsson
Ludvig Widarsson
Kevin Gustavsson
Mattis Lundström
Anton Larsson
Oscar Larsson
Tom Johansson
Johan Wahlgren
Gustav Karlsson
Simon Wiklund
Daniel Gustavsson
300  276  338   -    -    - 
377  364  372  346  370  381
376   x   386  365  385  372
 x   195  209   -    -    - 
332  312  342   -    -    - 
341  331  312   -    -    - 
219  235  232   -    -    - 
301  310  314   -    -    - 
356  374  395  369  404  422
282   x   278   -    -    - 
255  252  256   -    -    - 
326  318  325   -    -    - 
360  370  330  336  384  371
383  375  368  375  365  370
339  334  315   -    -    - 
370  365  342  359  365  363
291  276  277   -    -    - 
217  267  234   -    -    - 
341  345  345   -    -    - 
372  377   x   373  367  383
190  179  237   -    -    - 
313  296  309   -    -    - 
365  363  353   -    -    - 
189   x   217   -    -    - 
321  313  342   -    -    - 
294  287  319   -    -    - 
374  371  376  359  384  383
364  363  352   -    -    - 
272  306  296   -    -    - 
    MVET 200 M  HEAT 1  
1Lars Andersson -56KFUM Örebro28.57
2Anthony Treacher -39IFK Lidingö29.31

    MVET 200 M  HEAT 2  
1Peter Gabrielsson -62Huddinge AIS26.35
2Peter Engström -63Huddinge AIS27.19

    MVET 200 M  SAMLAD LISTA  
1Peter Gabrielsson -62Huddinge AIS26.35
2Peter Engström -63Huddinge AIS27.19
3Lars Andersson -56KFUM Örebro28.57
4Anthony Treacher -39IFK Lidingö29.31

    MVET 3000 M    
1Sven Lindeberg -63IS Göta10.08,59
2Kenneth Karlsson -66Åsbro GoIF10.35,86

    MVET 60 M HÄCK  Åldersspecifika häckregler  
1Erik Norén -47IK Wilske9.95
2Mikael Wallin -63Spårvägens FK11.01
3Lars Andersson -56KFUM Örebro11.92
4Mikael Magnusson -66IFK Tumba12.21

    MVET LÄNGD    
1Anthony Treacher -39IFK Lidingö4.47

    KVINNOR 200 M    
1Emelie Forsell -91KFUM Örebro28.32

    KVINNOR 3000 M    
1Victoria Rehn -92Högbo GIF11.05,77
2Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö FK11.49,10

    KVINNOR 60 M HÄCK    
1Rebecca Högberg -84KFUM Örebro10.72
2Maja Söderholm -85KFUM Örebro10.78

    KVINNOR HÖJD    
1Jessica Magnusson -91Falköpings AIK1.48
2Maja Söderlund -90Tierps IF1.44

    KVINNOR KULA    
1Karin Andersson -89KFUM Örebro11.55
2Nathalie Magnusson -90Tibro AIK FIK9.74
3Sandra Sääw -87KFUM Örebro9.45
4Sofie Sandberg -85KFUM Örebro9.20
5Maja Söderholm -85KFUM Örebro8.87
6Rebecca Högberg -84KFUM Örebro8.68
7Maja Söderlund -90Tierps IF8.28

    F17 200 M  HEAT 1  
1Sara Carlsén -93Nordanstigs FI32.20

    F17 200 M  HEAT 2  
1Rebecca Andersson -93IFK Nora28.74
2Malin Lignell -92Stocksäters IF29.43
3Parthena Gavra -92IFK Tumba30.40

    F17 200 M  HEAT 3  
1Frida Nordenberg -92IFK Mora FIK27.60
2Sofie Pettersson -93Katrineholms SK28.05
3Camilla Björkgren -93Stocksäters IF29.02

    F17 200 M  HEAT 4  
1Sandra Wagner -92KFUM Örebro25.82
2Sara Jernfält -93KFUM Örebro25.95
3Ida Linder -93IFK Tumba27.76

    F17 200 M  SAMLAD LISTA  
1Sandra Wagner -92KFUM Örebro25.82
2Sara Jernfält -93KFUM Örebro25.95
3Frida Nordenberg -92IFK Mora FIK27.60
4Ida Linder -93IFK Tumba27.76
5Sofie Pettersson -93Katrineholms SK28.05
6Rebecca Andersson -93IFK Nora28.74
7Camilla Björkgren -93Stocksäters IF29.02
8Malin Lignell -92Stocksäters IF29.43
9Parthena Gavra -92IFK Tumba30.40
10Sara Carlsén -93Nordanstigs FI32.20

    F17 1500 M    
1Jenny Almqvist -92IK Westmannia5.21,00

    F17 60 M HÄCK    
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro9.47
3Rebecca Andersson -93IFK Nora10.00
-Frida Nordenberg -92IFK Mora FIKbröt

    F17 HÖJD    
1Sofie Hallström -92KFUM Örebro1.55
2Josefine Eliasson -93Katrineholms SK1.52

    F17 KULA 3,0    
1Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF10.79
2Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro10.09
3Angelica Olsson -93Katrineholms SK9.66
4Sofie Hallström -92KFUM Örebro9.41
5Malin Lignell -92Stocksäters IF9.20
6Lovisa Söderlund -92Tierps IF8.70
7Rebecca Andersson -93IFK Nora8.40

    F15 200 M  HEAT 1  
1Sara Törnros -94Linköpings GIF31.76
2Hanna Lilliecreutz -94Linköpings GIF32.18

    F15 200 M  HEAT 2  
1Klara Huitema -94Linköpings GIF30.59
2Malin Gillman -94Stocksäters IF30.66
3Helena Gavra -94IFK Tumba31.21

    F15 200 M  HEAT 3  
1Sara Angelmyr -94IFK Nora29.95
2Rosita Martinsson -94Brattås CK30.17
3Louise Sundström -94KFUM Örebro31.05

    F15 200 M  HEAT 4  
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF26.93
2Sofia Sandgren -94KFUM Örebro28.58
3Johanna Pettersson -94KFUM Örebro30.47

    F15 200 M  SAMLAD LISTA  
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF26.93
2Sofia Sandgren -94KFUM Örebro28.58
3Sara Angelmyr -94IFK Nora29.95
4Rosita Martinsson -94Brattås CK30.17
5Johanna Pettersson -94KFUM Örebro30.47
6Klara Huitema -94Linköpings GIF30.59
7Malin Gillman -94Stocksäters IF30.66
8Louise Sundström -94KFUM Örebro31.05
9Helena Gavra -94IFK Tumba31.21
10Sara Törnros -94Linköpings GIF31.76
11Hanna Lilliecreutz -94Linköpings GIF32.18

    F15 1500 M    
1Julia Blomberg -94Mosjö FK5.19,99
2Erika Anderskär -94IF Göta5.42,67
3Maria Carlsén -94Nordanstigs FI5.43,32

    F15 60 M HÄCK  HEAT 1  
1Angelica Öhrn -94Mosjö FK10.17
2Sara Angelmyr -94IFK Nora10.28
3Jennifer Forsberg -94Väsby IK10.54
4Emma Bengtsson -94KFUM Örebro11.64

    F15 60 M HÄCK  HEAT 2  
1Josefin Palm -94Gefle IF9.07
2Josefine Sandelius -94Hammarby IF9.47
3Lisa Engman -94Kils AIK9.49
4Anna Birgersson -94Karlskoga FIF9.55
5Ellen Mattsson -94Stocksäters IF9.79

    F15 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA  
1Josefin Palm -94Gefle IF9.07
2Josefine Sandelius -94Hammarby IF9.47
3Lisa Engman -94Kils AIK9.49
4Anna Birgersson -94Karlskoga FIF9.55
5Ellen Mattsson -94Stocksäters IF9.79
6Angelica Öhrn -94Mosjö FK10.17
7Sara Angelmyr -94IFK Nora10.28
8Jennifer Forsberg -94Väsby IK10.54
9Emma Bengtsson -94KFUM Örebro11.64

    F15 HÖJD    
1Petra Levtshuk -94Mosjö FK1.55
2Fanny Roos -94Istrums SK1.44
3Thirza Poot -94Filipstads FIK1.44
4Ellinor Berggren -94Linköpings GIF1.44
5Jenny Liedström -94Istrums SK1.20

    F15 KULA 3,0    
1Ida Sundkvist -94IK Westmannia10.74
2Jennifer Forsberg -94Väsby IK10.34
3Johanna Pettersson -94KFUM Örebro9.90
4Malin Gillman -94Stocksäters IF9.73
5Erica Lignell -94Stocksäters IF8.12

    F14 200 M  HEAT 1  
1Lisa Sandström -95IFK Sunne29.40
2Kayla Mokede -95KFUM Örebro30.68
3Sanna Jansson -95Wedevågs IF33.01

    F14 200 M  HEAT 2  
1Hannah Rossland -95IFK Tumba28.84
2Emma Nordlund -95IFK Nora29.68
3Sofia Höglund -95Högbo GIF30.42

    F14 200 M  HEAT 3  
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro27.19
-Sofia Borg -95Linköpings GIFej start
-Susanne Schussler -95IFK Sunnebröt

    F14 200 M  SAMLAD LISTA  
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro27.19
2Hannah Rossland -95IFK Tumba28.84
3Lisa Sandström -95IFK Sunne29.40
4Emma Nordlund -95IFK Nora29.68
5Sofia Höglund -95Högbo GIF30.42
6Kayla Mokede -95KFUM Örebro30.68
7Sanna Jansson -95Wedevågs IF33.01

    F14 60 M HÄCK  HEAT 1  
1Hanna Österberg -95IF Göta10.14
2Hannah Rossland -95IFK Tumba10.45
3Sarah Larsson -95IF Göta10.77
4Sofia Johansson -95Linköpings GIF11.43
5Josefin Forsberg -95IK Westmannia11.53

    F14 60 M HÄCK  HEAT 2  
1Frida Johansson -95IF Göta9.40
2Linnéa Hård -96Karlskoga FIF9.67
3Emma Schagerström -95KFUM Örebro9.86
4Sofia Borg -95Linköpings GIF10.03
5Ditte Skalk -95Gefle IF10.15
6Susanne Schussler -95IFK Sunne10.53

    F14 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA  
1Frida Johansson -95IF Göta9.40
2Linnéa Hård -96Karlskoga FIF9.67
3Emma Schagerström -95KFUM Örebro9.86
4Sofia Borg -95Linköpings GIF10.03
5Hanna Österberg -95IF Göta10.14
6Ditte Skalk -95Gefle IF10.15
7Hannah Rossland -95IFK Tumba10.45
8Susanne Schussler -95IFK Sunne10.53
9Sarah Larsson -95IF Göta10.77
10Sofia Johansson -95Linköpings GIF11.43
11Josefin Forsberg -95IK Westmannia11.53

    F14 HÖJD    
1Felicia Olsson -95Tierps IF1.55
2Alina Lindqvist -95Väsby IK1.52
3Matilda Åström -95Gefle IF1.52
4Hanna Österberg -95IF Göta1.44
5Louise Huldin -95Hammarby IF1.44
6Sara Larsson -95IF Göta1.44
7Josefin Forsberg -95IK Westmannia1.40
8Elin Byström -95IK Westmannia1.35
8Kayla Mokede -95KFUM Örebro1.35
10Sofia Borg -95Linköpings GIF1.35
11Emma Ronquist -95Glanshammars IF1.35
12Sofia Johansson -95Linköpings GIF1.30
13Hanna Welling -95Väsby IK1.30
14Sofia Höglund -95Högbo GIF1.30

    F14 KULA 3,0    
1Maria Nilsson -95Bokenäs IF11.00
2Matilda Åström -95Gefle IF10.65
3Julia Karlsson -95IF Göta9.88
4Josefin Hoonk -95Götlunda IF9.56
5Frida Johansson -95IF Göta9.43
6Sara Larsson -95IF Göta8.97
7Sofia Johansson -95Linköpings GIF7.78
8Linnéa Sandelin -95IK Westmannia6.73
9Sofia Höglund -95Högbo GIF6.67
10Sarah Larsson -95IF Göta6.17
11Sanna Jansson -95Wedevågs IF5.40

    F13 200 M  HEAT 1  
1Amanda Carlsson -96Linköpings GIF31.49
2Sofia Hjort -96KFUM Örebro31.74

    F13 200 M  HEAT 2  
1Hanna Hertel -96Högbo GIF31.02
2Sandra Bergenulf -96Falu IK32.23

    F13 200 M  HEAT 3  
1Julia Ivehammar -96Linköpings GIF31.14
2Johanna Lindell -96IK Westmannia31.16
3Jessica Huldin -96Hammarby IF33.03

    F13 200 M  HEAT 4  
1Ruth Tekle -96Väsby IK29.42
2Antonia Alfredsson -96Linköpings GIF30.67
3Emilia Danielsson -96IK Westmannia33.41

    F13 200 M  HEAT 5  
1Jacqueline Larsson -96IF Göta30.35
2Stina Lagerroth -96SOK Träff31.25
3Elin Erixon -96IK Westmannia31.68

    F13 200 M  HEAT 6  
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn28.38
2Signe Flygare -96Glanshammars IF29.35
3Emelie Mårtensson -96IK Wilske29.45

    F13 200 M  HEAT 7  
1Emilia Kjellberg -96IFK Sunne27.39
2Linnéa Hård -96Karlskoga FIF27.66
3Johanna Elfving -96KFUM Örebro28.53

    F13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Emilia Kjellberg -96IFK Sunne27.39
2Linnéa Hård -96Karlskoga FIF27.66
3Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn28.38
4Johanna Elfving -96KFUM Örebro28.53
5Signe Flygare -96Glanshammars IF29.35
6Ruth Tekle -96Väsby IK29.42
7Emelie Mårtensson -96IK Wilske29.45
8Jacqueline Larsson -96IF Göta30.35
9Antonia Alfredsson -96Linköpings GIF30.67
10Hanna Hertel -96Högbo GIF31.02
11Julia Ivehammar -96Linköpings GIF31.14
12Johanna Lindell -96IK Westmannia31.16
13Stina Lagerroth -96SOK Träff31.25
14Amanda Carlsson -96Linköpings GIF31.49
15Elin Erixon -96IK Westmannia31.68
16Sofia Hjort -96KFUM Örebro31.74
17Sandra Bergenulf -96Falu IK32.23
18Jessica Huldin -96Hammarby IF33.03
19Emilia Danielsson -96IK Westmannia33.41

    F13 60 M HÄCK    
1Emilia Kjellberg -96IFK Sunne10.31
2Emelie Mårtensson -96IK Wilske10.35
3Amanda Carlsson -96Linköpings GIF11.88
4Julia Ivehammar -96Linköpings GIF12.26

    F13 HÖJD    
1Izabelle Kjellberg -96IF Göta1.57
2Emilia Kjellberg -96IFK Sunne1.52
3Julia Nygård -96IFK Nora1.46
4Linnéa Hård -96Karlskoga FIF1.42
5Fanny Bergetoft -96KFUM Örebro1.42
6Julia Billehag -96Linköpings GIF1.38
7Emma Skålberg -96Stocksäters IF1.34
8Elin Kanerva -96Falu IK1.30
8Hanna Hertel -96Högbo GIF1.30
10Hanna Grinneby -96IK Westmannia1.30
11Johanna Lindell -96IK Westmannia1.25
11Linnéa Fahgén -96Ludvika FFI1.25
13Jessica Huldin -96Hammarby IF1.20

    F13 KULA 2,0    
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF12.36
2Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn12.01
3Elin Kanerva -96Falu IK11.33
4Julia Nygård -96IFK Nora10.53
5Antonia Alfredsson -96Linköpings GIF10.11
6Stina Lagerroth -96SOK Träff9.35
7Elvira Lindén -96IFK Nora8.92
8Sandra Bergenulf -96Falu IK8.41
9Elin Erixon -96IK Westmannia8.12
10Julia Ivehammar -96Linköpings GIF7.86
11Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF7.78
12Emilia Danielsson -96IK Westmannia7.65
13Ebba Vind -96Linköpings GIF6.27

    F12 200 M  HEAT 1  
1Linn Peura -97Flens FS32.69
2Sabine Steen -97IFK Kristinehamn35.86

    F12 200 M  HEAT 2  
1Nora Alashiri -97Flens FS32.66
2Louise Berghem -97Istrums SK33.55
3Frida Larsson -97Åsbro GoIF34.90

    F12 200 M  HEAT 3  
1Elsa Helle -97Istrums SK31.21
2Felicia Auvinen -97IK Westmannia31.79
3Madeleine Andersson -97Linköpings GIF32.27

    F12 200 M  HEAT 4  
1Ebba Svantesson -97Istrums SK29.78
2Eveline Olsson -97Leksands FIK30.85
3Fanny Carlsson -97IFK Kristinehamn33.62

    F12 200 M  HEAT 5  
1Alice Svantesson -97Istrums SK30.41
2Moa Carlsson -97IFK Kristinehamn33.65
3Erica Edström -97IFK Kristinehamn35.53

    F12 200 M  HEAT 6  
1Linnea Quist -97IF Göta31.45
2Jenny Jansson -97IF Göta34.26
-Ellinor Funck -97IF Götaej start

    F12 200 M  HEAT 7  
1Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn31.12
2Linnéa Edebrant -97Linköpings GIF31.21
3Hanna Johansson -97IF Göta32.00

    F12 200 M  HEAT 8  
1Anna Olsson -97Kils AIK30.16
2Linnea Rosman -97Istrums SK30.37
3Lovisa Östervall -97IFK Tumba30.90

    F12 200 M  HEAT 9  
1Johanna Gustavsson -97Motala AIF28.62
2Paulina Toresäter -97Enköpings AI29.63
3Lisa Sörlin-Engström -97Herrljunga SK30.20

    F12 200 M  HEAT 10  
1Irene Ekelund -97Kils AIK28.49
2Hanna Heinemann -97IF Göta28.94
3Emelie Öberg -97Linköpings GIF30.22

    F12 200 M  SAMLAD LISTA  
1Irene Ekelund -97Kils AIK28.49
2Johanna Gustavsson -97Motala AIF28.62
3Hanna Heinemann -97IF Göta28.94
4Paulina Toresäter -97Enköpings AI29.63
5Ebba Svantesson -97Istrums SK29.78
6Anna Olsson -97Kils AIK30.16
7Lisa Sörlin-Engström -97Herrljunga SK30.20
8Emelie Öberg -97Linköpings GIF30.22
9Linnea Rosman -97Istrums SK30.37
10Alice Svantesson -97Istrums SK30.41
11Eveline Olsson -97Leksands FIK30.85
12Lovisa Östervall -97IFK Tumba30.90
13Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn31.12
14Elsa Helle -97Istrums SK31.21
15Linnéa Edebrant -97Linköpings GIF31.21
16Linnea Quist -97IF Göta31.45
17Felicia Auvinen -97IK Westmannia31.79
18Hanna Johansson -97IF Göta32.00
19Madeleine Andersson -97Linköpings GIF32.27
20Nora Alashiri -97Flens FS32.66
21Linn Peura -97Flens FS32.69
22Louise Berghem -97Istrums SK33.55
23Fanny Carlsson -97IFK Kristinehamn33.62
24Moa Carlsson -97IFK Kristinehamn33.65
25Jenny Jansson -97IF Göta34.26
26Frida Larsson -97Åsbro GoIF34.90
27Erica Edström -97IFK Kristinehamn35.53
28Sabine Steen -97IFK Kristinehamn35.86

    F12 60 M HÄCK  HEAT 1  
1Elsa Helle -97Istrums SK12.04
2Linnea Rosman -97Istrums SK12.21
3Fanny Carlsson -97IFK Kristinehamn12.73
4Alice Karlsson -97Istrums SK12.75
5Moa Carlsson -97IFK Kristinehamn12.85
6Erica Edström -97IFK Kristinehamn14.60

    F12 60 M HÄCK  HEAT 2  
1Elsa Frisén -97Stocksäters IF12.33
2Nora Alashiri -97Flens FS12.39
3Jenny Jansson -97IF Göta12.90
4Ellinor Funck -97IF Göta13.08
5Linnea Quist -97IF Göta13.08
6Linn Peura -97Flens FS13.29
7Sabine Steen -97IFK Kristinehamn13.67
-Amanda Lindell -97Hökensås URbröt

    F12 60 M HÄCK  HEAT 3  
1Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro11.32
2Minna Svärd -98Kils AIK11.90
3Hanna Johansson -97IF Göta12.37
4Emelie Öberg -97Linköpings GIF12.45
5Louise Berghem -97Istrums SK12.72
6Felicia Auvinen -97IK Westmannia12.84
7Agnes Larsson -97IF Göta13.52
8Frida Larsson -97Åsbro GoIF13.57

    F12 60 M HÄCK  HEAT 4  
1Lovisa Östervall -97IFK Tumba10.65
2Irene Ekelund -97Kils AIK10.71
3Paulina Toresäter -97Enköpings AI11.44
4Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn12.14
5Alice Svantesson -97Istrums SK12.24
6Ebba Svantesson -97Istrums SK12.32
7Jasmin Ljung -97Katrineholms SK13.69
-Anna Westher -97KFUM Örebroej start

    F12 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA  
1Lovisa Östervall -97IFK Tumba10.65
2Irene Ekelund -97Kils AIK10.71
3Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro11.32
4Paulina Toresäter -97Enköpings AI11.44
5Minna Svärd -98Kils AIK11.90
6Elsa Helle -97Istrums SK12.04
7Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn12.14
8Linnea Rosman -97Istrums SK12.21
9Alice Svantesson -97Istrums SK12.24
10Ebba Svantesson -97Istrums SK12.32
11Elsa Frisén -97Stocksäters IF12.33
12Hanna Johansson -97IF Göta12.37
13Nora Alashiri -97Flens FS12.39
14Emelie Öberg -97Linköpings GIF12.45
15Louise Berghem -97Istrums SK12.72
16Fanny Carlsson -97IFK Kristinehamn12.73
17Alice Karlsson -97Istrums SK12.75
18Felicia Auvinen -97IK Westmannia12.84
19Moa Carlsson -97IFK Kristinehamn12.85
20Jenny Jansson -97IF Göta12.90
21Ellinor Funck -97IF Göta13.08
22Linnea Quist -97IF Göta13.08
23Linn Peura -97Flens FS13.29
24Agnes Larsson -97IF Göta13.52
25Frida Larsson -97Åsbro GoIF13.57
26Sabine Steen -97IFK Kristinehamn13.67
27Jasmin Ljung -97Katrineholms SK13.69
28Erica Edström -97IFK Kristinehamn14.60

    F12 HÖJD    
1Anna Karlsson-Tufuga -97SK Bore1.48
2=Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro1.45
2=Lovisa Östervall -97IFK Tumba1.45
4Elsa Helle -97Istrums SK1.39
5Alice Svantesson -97Istrums SK1.36
6Johanna Gustavsson -97Motala AIF1.36
7Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn1.36
8Linnea Rosman -97Istrums SK1.32
8Hanna Heinemann -97IF Göta1.32
10Alice Karlsson -97Istrums SK1.32
11Louise Berghem -97Istrums SK1.32
12Nora Alashiri -97Flens FS1.28
13Elin Edgren -97SK Bore1.28
14Ellinor Funck -97IF Göta1.24
15Erica Edström -97IFK Kristinehamn1.20
16Ebba Svantesson -97Istrums SK1.20
17Moa Carlsson -97IFK Kristinehamn1.20
18Linn Peura -97Flens FS1.20
19Elin Nord -97Högbo GIF1.15
19Eveline Olsson -97Leksands FIK1.15
19Madeleine Andersson -97Linköpings GIF1.15
22Sabine Steen -97IFK Kristinehamn1.15
23Hanna Johansson -97IF Göta1.15
24Frida Larsson -97Åsbro GoIF1.10
25Fanny Carlsson -97IFK Kristinehamn1.10

    F12 KULA 2,0    
1Agnes Larsson -97IF Göta10.33
2Johanna Gustavsson -97Motala AIF10.08
3Anna Olsson -97Kils AIK9.86
4Anna Karlsson-Tufuga -97SK Bore9.81
5Matina Atti-Danka -97KFUM Örebro9.77
6Ida Skoglund -97Frövi IK9.66
7Linnéa Edebrant -97Linköpings GIF9.52
8Paulina Toresäter -97Enköpings AI8.90
9Alice Karlsson -97Istrums SK8.59
10Lina Gustavsson -97Fjugesta IF8.44
11Elin Edgren -97SK Bore8.24
12Louise Berghem -97Istrums SK7.95
13Linn Peura -97Flens FS7.88
14Nora Alashiri -97Flens FS7.70
15Emelie Öberg -97Linköpings GIF7.52
16Jenny Jansson -97IF Göta7.03
17Elsa Frisén -97Stocksäters IF6.97
18Lina Roslund -97Mosjö FK6.95
19Elin Nord -97Högbo GIF6.83
20Sabine Steen -97IFK Kristinehamn6.81
21Felicia Auvinen -97IK Westmannia6.81
22Fanny Carlsson -97IFK Kristinehamn6.54
23Jasmin Ljung -97Katrineholms SK6.45
24Moa Carlsson -97IFK Kristinehamn6.20
25Erica Edström -97IFK Kristinehamn5.07

    F11 200 M  HEAT 1  
1Elin Johansson -98IFK Kristinehamn35.11
2Lovisa Gustafsson -98Åsbro GoIF37.69

    F11 200 M  HEAT 2  
1Moa Loftman -98IF Göta34.08
2Evelina Malm-Ljunggren -98IF Göta34.56
3Sandra Höglund -98Högbo GIF36.99

    F11 200 M  HEAT 3  
1Maja Gustafsson -98Västerås FK33.97
2Elina Lorentzon -98Linköpings GIF36.28
3Moa Hedström -98Högbo GIF36.68

    F11 200 M  HEAT 4  
1Julia Bertils -98Västerås FK33.67
2Rebecca Edberg -98IK Westmannia34.16
3Lovisa Berglund -98Karlskoga FIF37.81

    F11 200 M  HEAT 5  
1Annie Agouda -98Linköpings GIF33.15
2Alice Södergren -98Åsbro GoIF33.83
3Irmeli Wohlin -98Stensjöns IF34.86

    F11 200 M  HEAT 6  
1Vilma Wikh -98Linköpings GIF32.27
2Alva VanDoorn -98Motala AIF33.25
3Grete Wahl -98KFUM Örebro33.99

    F11 200 M  HEAT 7  
1Emilia Bäckström -98KFUM Örebro33.13
2Klara Pallin -98Karlskoga FIF34.54
3Beatrice Larsson -98IF Göta35.11

    F11 200 M  HEAT 8  
1Josefine Berg -98Högbo GIF32.47
2Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF32.66
3Klara Flygare -98Glanshammars IF33.01

    F11 200 M  HEAT 9  
1Ella Wunger -98Enköpings AI32.94
2Maja Hård -98Karlskoga FIF32.95
3Emilia Andersson -98Stocksäters IF34.00

    F11 200 M  HEAT 10  
1Rebecka Svedberg -98Linköpings GIF31.19
2Ebba Gustavsson -98Motala AIF31.19
3Julia Persson -98IK Westmannia31.48

    F11 200 M  HEAT 11  
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba30.72
2Minna Svärd -98Kils AIK31.23
3Sara Sjögren -98Stenungsunds FI31.41

    F11 200 M  HEAT 12  
1Emma Söderström -98Göteborgs KIK29.75
2Miranda Uttgren -98Tanums IF30.47
3Linnéa Broström -98Linköpings GIF30.59

    F11 200 M  SAMLAD LISTA  
1Emma Söderström -98Göteborgs KIK29.75
2Miranda Uttgren -98Tanums IF30.47
3Linnéa Broström -98Linköpings GIF30.59
4Mathilda Eriksson -98IFK Tumba30.72
5Rebecka Svedberg -98Linköpings GIF31.19
6Ebba Gustavsson -98Motala AIF31.19
7Minna Svärd -98Kils AIK31.23
8Sara Sjögren -98Stenungsunds FI31.41
9Julia Persson -98IK Westmannia31.48
10Vilma Wikh -98Linköpings GIF32.27
11Josefine Berg -98Högbo GIF32.47
12Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF32.66
13Ella Wunger -98Enköpings AI32.94
14Maja Hård -98Karlskoga FIF32.95
15Klara Flygare -98Glanshammars IF33.01
16Emilia Bäckström -98KFUM Örebro33.13
17Annie Agouda -98Linköpings GIF33.15
18Alva VanDoorn -98Motala AIF33.25
19Julia Bertils -98Västerås FK33.67
20Alice Södergren -98Åsbro GoIF33.83
21Maja Gustafsson -98Västerås FK33.97
22Grete Wahl -98KFUM Örebro33.99
23Emilia Andersson -98Stocksäters IF34.00
24Moa Loftman -98IF Göta34.08
25Rebecca Edberg -98IK Westmannia34.16
26Klara Pallin -98Karlskoga FIF34.54
27Evelina Malm-Ljunggren -98IF Göta34.56
28Irmeli Wohlin -98Stensjöns IF34.86
29Elin Johansson -98IFK Kristinehamn35.11
30Beatrice Larsson -98IF Göta35.11
31Elina Lorentzon -98Linköpings GIF36.28
32Moa Hedström -98Högbo GIF36.68
33Sandra Höglund -98Högbo GIF36.99
34Lovisa Gustafsson -98Åsbro GoIF37.69
35Lovisa Berglund -98Karlskoga FIF37.81

    F11 60 M HÄCK 60,0  HEAT 1  
1Stina Gustafsson -98SOK Träff12.95
2Natasja Koghalin -98IF Göta13.07
3Emelie Johansson -98Stocksäters IF13.41
4Filippa Carlsson -98Linköpings GIF14.60

    F11 60 M HÄCK 60,0  HEAT 2  
1Emma Jonsson -98Linköpings GIF12.06
2Elina Lorentzon -98Linköpings GIF12.55
3Emma Jansson -98IK Westmannia12.91
4Moa Hedström -98Högbo GIF13.29

    F11 60 M HÄCK 60,0  HEAT 3  
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF10.86
2Ida Jönsson -98IF Göta10.89
3Josefine Berg -98Högbo GIF10.91
4Annie Agouda -98Linköpings GIF12.13
5Frida Deltin -98Wärnamo SK12.40
6Maja Gustavsson -98Västerås FK13.42

    F11 60 M HÄCK 60,0  HEAT 4  
1Julia Mossberg -98IF Göta11.64
2Amanda Malmehed -98Linköpings GIF12.69
3Elin Johansson -98IFK Kristinehamn12.87
4Agnes Jansson -98IK Westmannia12.88
5Victoria Sandsjoe -98IF Göta13.16
6Irmeli Wohlin -98Stensjöns IF13.20

    F11 60 M HÄCK 60,0  HEAT 5  
1Emilia Bäckström -98KFUM Örebro10.92
2Alice Södergren -98Åsbro GoIF11.56
3Julia Bertils -98Västerås FK11.96
4Maja Hård -98Karlskoga FIF12.08
5Beatrice Larsson -98IF Göta12.23
6Rebecca Edberg -98IK Westmannia12.73

    F11 60 M HÄCK 60,0  HEAT 6  
1Minna Svärd -98Kils AIK10.54
2Emilia Andersson -98Stocksäters IF11.16
3Vilma Wikh -98Linköpings GIF11.30
4Alva VanDoorn -98Motala AIF11.62
5Klara Pallin -98Karlskoga FIF11.63
6Jessica Mattsson -98Tierps IF11.79

    F11 60 M HÄCK 60,0  HEAT 7  
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba10.48
2Sara Sjögren -98Stenungsunds FI10.56
3Ebba Gustavsson -98Motala AIF10.60
4Emma Söderström -98Göteborgs KIK10.64
5Rebecka Svedberg -98Linköpings GIF10.92
6Julia Persson -98IK Westmannia11.39

    F11 60 M HÄCK 60,0  SAMLAD LISTA  
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba10.48
2Minna Svärd -98Kils AIK10.54
3Sara Sjögren -98Stenungsunds FI10.56
4Ebba Gustavsson -98Motala AIF10.60
5Emma Söderström -98Göteborgs KIK10.64
6Sabina Forsberg -98Glanshammars IF10.86
7Ida Jönsson -98IF Göta10.89
8Josefine Berg -98Högbo GIF10.91
9Emilia Bäckström -98KFUM Örebro10.92
10Rebecka Svedberg -98Linköpings GIF10.92
11Emilia Andersson -98Stocksäters IF11.16
12Vilma Wikh -98Linköpings GIF11.30
13Julia Persson -98IK Westmannia11.39
14Alice Södergren -98Åsbro GoIF11.56
15Alva VanDoorn -98Motala AIF11.62
16Klara Pallin -98Karlskoga FIF11.63
17Julia Mossberg -98IF Göta11.64
18Jessica Mattsson -98Tierps IF11.79
19Julia Bertils -98Västerås FK11.96
20Emma Jonsson -98Linköpings GIF12.06
21Maja Hård -98Karlskoga FIF12.08
22Annie Agouda -98Linköpings GIF12.13
23Beatrice Larsson -98IF Göta12.23
24Frida Deltin -98Wärnamo SK12.40
25Elina Lorentzon -98Linköpings GIF12.55
26Amanda Malmehed -98Linköpings GIF12.69
27Rebecca Edberg -98IK Westmannia12.73
28Elin Johansson -98IFK Kristinehamn12.87
29Agnes Jansson -98IK Westmannia12.88
30Emma Jansson -98IK Westmannia12.91
31Stina Gustafsson -98SOK Träff12.95
32Natasja Koghalin -98IF Göta13.07
33Victoria Sandsjoe -98IF Göta13.16
34Irmeli Wohlin -98Stensjöns IF13.20
35Moa Hedström -98Högbo GIF13.29
36Emelie Johansson -98Stocksäters IF13.41
37Maja Gustavsson -98Västerås FK13.42
38Filippa Carlsson -98Linköpings GIF14.60

    F11 HÖJD    
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba1.42
2Sara Sjögren -98Stenungsunds FI1.39
3Ebba Gustavsson -98Motala AIF1.39
4Rebecka Svedberg -98Linköpings GIF1.30
4Klara Flygare -98Glanshammars IF1.30
6Emma Söderström -98Göteborgs KIK1.30
7Elin Johansson -98IFK Kristinehamn1.26
8Julia Mossberg -98IF Göta1.26
9Sabina Forsberg -98Glanshammars IF1.26
10Agnes Jansson -98IK Westmannia1.22
10Klara Pallin -98Karlskoga FIF1.22
12Ida Jönsson -98IF Göta1.18
12Maja Hård -98Karlskoga FIF1.18
14Moa Loftman -98IF Göta1.18
15Linnea Skålberg -98Stocksäters IF1.18
16Sandra Höglund -98Högbo GIF1.14
17Emma Jansson -98IK Westmannia1.14
18Alva VanDoorn -98Motala AIF1.14
18Amanda Malmehed -98Linköpings GIF1.14
20Frida Deltin -98Wärnamo SK1.10
20Irmeli Wohlin -98Stensjöns IF1.10
22Josefine Larsson -98Glanshammars IF1.10
22Alice Södergren -98Åsbro GoIF1.10
24Rebecca Edberg -98IK Westmannia1.10
25Hanan Musa -98KFUM Örebro1.05

    F11 KULA 2,0    
1Sara Sjögren -98Stenungsunds FI9.37
2Ebba Gustavsson -98Motala AIF9.24
3Mathilda Eriksson -98IFK Tumba9.00
4Amanda Malmehed -98Linköpings GIF8.86
5Julia Persson -98IK Westmannia7.73
6Grete Wahl -98KFUM Örebro7.55
7Jessica Mattsson -98Tierps IF7.49
8Victoria Sandsjoe -98IF Göta7.29
9Rebecca Edberg -98IK Westmannia7.22
10Elin Johansson -98IFK Kristinehamn7.12
11Klara Flygare -98Glanshammars IF7.11
12Beatrice Larsson -98IF Göta6.91
13Ella Wunger -98Enköpings AI6.89
14Wilma Toivola -98Glanshammars IF6.84
15Emma Söderström -98Göteborgs KIK6.79
16Josefine Andrén -98SOK Träff6.57
17Maja Gustafsson -98Västerås FK6.52
18Annie Agouda -98Linköpings GIF6.38
19Alva VanDoorn -98Motala AIF6.32
20Emilia Andersson -98Stocksäters IF6.23
21Emma Jonsson -98Linköpings GIF6.11
22Vilma Wikh -98Linköpings GIF6.01
23Linnea Skålberg -98Stocksäters IF5.95
24Julia Bertils -98Västerås FK5.93
25Moa Loftman -98IF Göta5.92
26Stina Gustafsson -98SOK Träff5.57
27Ida Jönsson -98IF Göta5.38
28Frida Deltin -98Wärnamo SK5.30
29Sandra Höglund -98Högbo GIF5.27
30Lovisa Berglund -98Karlskoga FIF5.13
31Cecilia Jangebrink-Skavmo -98IFK Tumba4.97
32Kajsa Anjala-Ljungqvist -98Glanshammars IF4.73
33Elina Lorentzon -98Linköpings GIF4.56
34Lovisa Gustafsson -98Åsbro GoIF4.52

    F10 200 M  HEAT 1  
1Felicia Hellkvist -99SOK Träff38.54
2Lina Jernberg -99IFK Kristinehamn39.05

    F10 200 M  HEAT 2  
1Stina Johansson -99KFUM Örebro37.14
2Emilia Malmehed -01Linköpings GIF39.08
3Amanda Ivehammar -01Linköpings GIF42.87

    F10 200 M  HEAT 3  
1Caroline Olsmats -00Danderyds SK38.18
2Natalie Hacksell -99IFK Nora38.39
3Amanda Thor -00Hässelby SK39.55

    F10 200 M  HEAT 4  
1Elin Rahm -99Linköpings GIF38.34
2Tyra Lindbäck -00Linköpings GIF38.68
3Hanna Berghem -00Istrums SK38.69

    F10 200 M  HEAT 5  
1Amanda Jansson -99IK Westmannia35.73
2Julia Hjertén -99Istrums SK36.41
3Eleonora Olsmats -99Danderyds SK36.70

    F10 200 M  HEAT 6  
1Felicia Bäck -00IK Westmannia35.23
2Anna Borg -00Linköpings GIF36.07
3Ellinor Östervall -99IFK Tumba36.31

    F10 200 M  HEAT 7  
1Kajsa Lindqvist -00Väsby IK36.55
2Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn36.56
3Linnéa Bodin -00KFUM Örebro37.25

    F10 200 M  HEAT 8  
1Arizona Eriksson -00KFUM Örebro34.96
2Emelie Svensson -00IFK Tumba36.15
3Lisa Brorson -99KFUM Örebro38.25

    F10 200 M  HEAT 9  
1Linnea Nordlund -99IFK Nora33.67
2Karin Linderkers -99Leksands FIK34.46
3Malin Eriksson -00IFK Tumba35.72

    F10 200 M  HEAT 10  
1Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn33.69
2Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF34.28
3Emmy Andersson -99Åsbro GoIF34.64

    F10 200 M  HEAT 11  
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro32.06
2Ida Thunberg -99IK Stål32.33
3Louise Svensson -99Flens FS34.51

    F10 200 M  SAMLAD LISTA  
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro32.06
2Ida Thunberg -99IK Stål32.33
3Linnea Nordlund -99IFK Nora33.67
4Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn33.69
5Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF34.28
6Karin Linderkers -99Leksands FIK34.46
7Louise Svensson -99Flens FS34.51
8Emmy Andersson -99Åsbro GoIF34.64
9Arizona Eriksson -00KFUM Örebro34.96
10Felicia Bäck -00IK Westmannia35.23
11Malin Eriksson -00IFK Tumba35.72
12Amanda Jansson -99IK Westmannia35.73
13Anna Borg -00Linköpings GIF36.07
14Emelie Svensson -00IFK Tumba36.15
15Ellinor Östervall -99IFK Tumba36.31
16Julia Hjertén -99Istrums SK36.41
17Kajsa Lindqvist -00Väsby IK36.55
18Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn36.56
19Eleonora Olsmats -99Danderyds SK36.70
20Stina Johansson -99KFUM Örebro37.14
21Linnéa Bodin -00KFUM Örebro37.25
22Caroline Olsmats -00Danderyds SK38.18
23Lisa Brorson -99KFUM Örebro38.25
24Elin Rahm -99Linköpings GIF38.34
25Natalie Hacksell -99IFK Nora38.39
26Felicia Hellkvist -99SOK Träff38.54
27Tyra Lindbäck -00Linköpings GIF38.68
28Hanna Berghem -00Istrums SK38.69
29Lina Jernberg -99IFK Kristinehamn39.05
30Emilia Malmehed -01Linköpings GIF39.08
31Amanda Thor -00Hässelby SK39.55
32Amanda Ivehammar -01Linköpings GIF42.87

    F10 60 M HÄCK 60,0  HEAT 1  
1Emilia Malmehed -01Linköpings GIF13.76
2Hanna Berghem -00Istrums SK14.09
3Ellinor Strand -00Filipstads FIK14.81
4Lina Jernberg -99IFK Kristinehamn14.87
-Stina Jacobsson -00Istrums SKbröt

    F10 60 M HÄCK 60,0  HEAT 2  
1Julia Hjertén -99Istrums SK12.27
2Tyra Lindbäck -00Linköpings GIF12.99
3Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn13.28
4Linda Deltin -00Wärnamo SK13.61
5Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn13.79
6Natalie Hacksell -99IFK Nora14.01

    F10 60 M HÄCK 60,0  HEAT 3  
1Ella Moberg -99Västerås FK12.00
2Clara Jönsson -99Åsbro GoIF12.72
3Anna Sahlin -99Råby-Rekarne FIF12.72
4Felicia Hellkvist -99SOK Träff13.39
5Eleonora Olsmats -99Danderyds SK14.81
6Ella Mårtensson -99Linköpings GIF15.35

    F10 60 M HÄCK 60,0  HEAT 4  
1Karin Linderkers -99Leksands FIK11.99
2Louise Svensson -99Flens FS12.15
3Ellinor Östervall -99IFK Tumba12.85
4Kajsa Lindqvist -99Väsby IK13.26
5Anna Borg -00Linköpings GIF13.51
6Stina Johansson -99KFUM Örebro14.15

    F10 60 M HÄCK 60,0  HEAT 5  
1Ida Thunberg -99IK Stål10.50
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro11.56
3Moa Seger -99Glanshammars IF11.89
4Malin Eriksson -00IFK Tumba11.94
5Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF12.03
6Linnea Nordlund -99IFK Nora13.10

    F10 60 M HÄCK 60,0  SAMLAD LISTA  
1Ida Thunberg -99IK Stål10.50
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro11.56
3Moa Seger -99Glanshammars IF11.89
4Malin Eriksson -00IFK Tumba11.94
5Karin Linderkers -99Leksands FIK11.99
6Ella Moberg -99Västerås FK12.00
7Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF12.03
8Louise Svensson -99Flens FS12.15
9Julia Hjertén -99Istrums SK12.27
10Clara Jönsson -99Åsbro GoIF12.72
11Anna Sahlin -99Råby-Rekarne FIF12.72
12Ellinor Östervall -99IFK Tumba12.85
13Tyra Lindbäck -00Linköpings GIF12.99
14Linnea Nordlund -99IFK Nora13.10
15Kajsa Lindqvist -99Väsby IK13.26
16Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn13.28
17Felicia Hellkvist -99SOK Träff13.39
18Anna Borg -00Linköpings GIF13.51
19Linda Deltin -00Wärnamo SK13.61
20Emilia Malmehed -01Linköpings GIF13.76
21Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn13.79
22Natalie Hacksell -99IFK Nora14.01
23Hanna Berghem -00Istrums SK14.09
24Stina Johansson -99KFUM Örebro14.15
25Ellinor Strand -00Filipstads FIK14.81
26Eleonora Olsmats -99Danderyds SK14.81
27Lina Jernberg -99IFK Kristinehamn14.87
28Ella Mårtensson -99Linköpings GIF15.35

    F10 HÖJD    
1Karin Linderkers -99Leksands FIK1.32
2Anna Ahopelto -99Västerås FK1.29
3Ida Thunberg -99IK Stål1.29
4Ella Moberg -99Västerås FK1.29
5Louise Svensson -99Flens FS1.20
6Filippa Söderholm -99KFUM Örebro1.20
7Maria Husby -99KFUM Örebro1.16
8Ingrid Holmqvist -00KFUM Örebro1.16
9Felicia Hellkvist -99SOK Träff1.16
10Kajsa Lindqvist -99Väsby IK1.16
11Linnea Nordlund -99IFK Nora1.12
12Hanna Hentschel -99Ösmo GIF1.08
12Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF1.08
12Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn1.08
15Josefine Edström -99Stocksäters IF1.08
16Lina Jernberg -99IFK Kristinehamn1.08
17Malin Eriksson -00IFK Tumba1.08
18Julia Hjertén -99Istrums SK1.08
19Anna Borg -00Linköpings GIF1.08
20Linnéa Bodin -00KFUM Örebro1.04
21Tilda Larsson -99Åsbro GoIF1.04
22Amanda Jansson -99IK Westmannia1.04
23Alva Angergård -00KFUM Örebro0.95
23Amanda Mattsson -99Stocksäters IF0.95
25Natalie Hacksell -99IFK Nora0.95
26Amanda Thor -00Hässelby SK0.95
26Arizona Eriksson -00KFUM Örebro0.95
28Linda Deltin -00Wärnamo SK0.90
28Julia Avonds -00KFUM Örebro0.90
30Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn0.90
31Tyra Lindbäck -00Linköpings GIF0.90
32Stina Jacobsson -00Istrums SK0.90
33Wilma Hallqvist -99KFUM Örebro0.90
33Hanna Berghem -00Istrums SK0.90
35Ellinor Strand -00Filipstads FIK0.85
35Hannah Hoonk -99Götlunda IF0.85
37Caroline Olsmats -00Danderyds SK0.80
-Felicia Sandberg -00KFUM Örebro0.00

    F10 KULA 2,0    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro7.22
2Ida Thunberg -99IK Stål6.99
3Anna Ahopelto -99Västerås FK6.49
4Louise Svensson -99Flens FS6.47
5Malin Eriksson -00IFK Tumba5.82
6Eleonora Olsmats -99Danderyds SK5.78
7Filippa Söderholm -99KFUM Örebro5.69
8Elin Rahm -99Linköpings GIF5.44
9Linnea Nordlund -99IFK Nora5.18
10Amanda Jansson -99IK Westmannia5.03
11Hanna Hentschel -99Ösmo GIF4.96
12Kajsa Jansson -00IK Westmannia4.89
13Tyra Lindbäck -00Linköpings GIF4.86
14Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn4.77
15Ellinor Östervall -99IFK Tumba4.77
16Hannah Hoonk -99Götlunda IF4.69
17Anna Borg -00Linköpings GIF4.69
18Linnéa Bodin -00KFUM Örebro4.61
19Ella Mårtensson -99Linköpings GIF4.27
20Stina Jacobsson -00Istrums SK4.25
21Ellinor Strand -00Filipstads FIK4.25
22Emelie Svensson -00IFK Tumba4.22
23Amanda Thor -00Hässelby SK4.14
24Ebba Löfholm -00KFUM Örebro4.11
25Amanda Bollman -00KFUM Örebro3.95
26Emilia Malmehed -01Linköpings GIF3.92
27Hanna Berghem -00Istrums SK3.74
28Johanna Torstensson -01KFUM Örebro3.31
29Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn3.23
30Felicia Sandberg -00KFUM Örebro3.19
31Sofia Igeroth -00KFUM Örebro3.17
32Amanda Ivehammar -01Linköpings GIF3.12
33Julia Avonds -00KFUM Örebro2.86
34Alexandra Jangebrink-Skavmo -01IFK Tumba2.21

    KVET KULA    
1Tina Trensmar -66Huddinge AIS10.03
2Jessica Olhsson -69Bokenäs IF7.89
3Marie Olhsson -65Bokenäs IF7.47
4Marita Ekström-Nilsson -60Bokenäs IF7.33

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram