Komplett resultatlista i pdf-format   Word-format

  Marsspelen 31 mars - 1 april, resultat dag 1   till dag 2

  Åsbro GoIF och Stocksäters IF arrangerade i Mässhallen, Örebro
 
    MÄN 60 M    
1André Larsson -88Glanshammars IF7.38
2Andreas Andersson -88Wedevågs IF7.47
3Jim Asprou -82Wedevågs IF7.85

    MÄN 800 M    
1Emil Hindrikes -89Kvarnsvedens FIK2.06,29
2Fredrik Stenfors -89IK Westmannia2.11,01

    MÄN HÖJD    
1Sebastian Johansson -89Karlskoga FIF1.86
2Jerker Porat -78KFUM Örebro1.72
3Jonatan Hammander -89KFUM Örebro1.68

    P17 60 M  HEAT 1  
1Martin Nilsson -90Linköpings GIF7.38Final
2Jakob Holm -91Stocksäters IF7.72Final
3Linus Hansson -91IFK Nora8.08Final
4Niklas Hedlund -91IFK Kristinehamn8.16
5Lucas Wijk -91IK Hakarpspojkarna8.54

    P17 60 M  HEAT 2  
1Fredrik Bergström -90KFUM Örebro7.49Final
2Daniel Andersson -91Istrums SK7.59Final
3Arvid Berglund -91Tranås AIF7.94Final
4Joakim Andersson -90Wedevågs IF8.05Final
5Andreas Asprou -90Wedevågs IF8.10Final

    P17 60 M  FINAL  
1Fredrik Bergström -90KFUM Örebro7.28
2Martin Nilsson -90Linköpings GIF7.35
3Daniel Andersson -91Istrums SK7.58
4Jakob Holm -91Stocksäters IF7.65
5Arvid Berglund -91Tranås AIF7.93
6Linus Hansson -91IFK Nora7.99
7Andreas Asprou -90Wedevågs IF8.03
8Joakim Andersson -90Wedevågs IF8.10

    P17 800 M    
1Tomas Hultgren -91Ludvika FFI2.08,52
2Arvid Berglund -91Tranås AIF2.10,29
3Jesper Vestlund -91Kils AIK2.19,18
4Andreas Asprou -90Wedevågs IF2.25,12
5Joakim Andersson -90Wedevågs IF2.26,11
6Joakim Nilsson -91Fjugesta IF2.38,74

    P17 HÖJD    
1Daniel Andersson -91Istrums SK1.78
2Petter Billinger -91KFUM Örebro1.68
3Mathias Brännström -90IF Göta1.64
4Joakim Nilsson -91Fjugesta IF1.60
5Christopher Andersson -90SOK Träff1.60
6Lucas Wijk -91IK Hakarpspojkarna1.50

    P17 KULA 5,0    
1Jakob Holm -91Stocksäters IF11.87
2Andreas Asprou -90Wedevågs IF10.81
3Niklas Hedlund -91IFK Kristinehamn9.44
4Christopher Andersson -90SOK Träff8.65

    P15 60 M    
1Jim Andersson -92Filipstads FIK7.55
2Hugo Jansson -92Glanshammars IF7.56
3Robert Filipsson -92Karlskoga FIF7.68
4Andreas Thuresson -92Finspångs AIK7.77
5Robin Gerlström -92Ludvika FFI7.95
6Ted Ellbén 92Stocksäters IF8.35
7André Nilsson -92Åsbro GoIF8.64

    P15 800 M    
1Daniel Gleimar -92Ludvika FFI2.10,20
2Albin Olausson -92Åsbro GoIF2.16,21

    P15 HÖJD    
1Tim Rådberg -92Sundbybergs IK1.81

    P15 KULA 4,0    
1Simon Jensen -92IFK Arboga10.94
2André Nilsson -92Åsbro GoIF9.87

    P14 60 M    
1Fabrel Kibondzi -93Filipstads FIK7.97
2Niclas Rickardsson -93Gefle IF8.08
3Filip Östman -93IFK Kristinehamn8.24
4Oskar Norström -93Stocksäters IF8.43
5Geir Thyresson -93Stocksäters IF8.52
6Nicklas Utterheim -93KFUM Örebro8.54
7Kristian Hjertén -93Istrums SK8.57
-Anton Wikström -93Karlskoga FIFej start

    P14 800 M    
1Filip Östman -93IFK Kristinehamn2.32,59
2Filip Larsson -93SOK Träff2.33,91
3Kristian Hjertén -93Istrums SK2.42,04

    P14 HÖJD    
1Filip Östman -93IFK Kristinehamn1.70
2John Malm -93Istrums SK1.64
3Geir Thyresson -93Stocksäters IF1.61
4Niclas Rickardsson -93Gefle IF1.57
5Fabrel Kibondzi -93Filipstads FIK1.53
6Filip Larsson -93SOK Träff1.35

    P14 STAV    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF3.23
2Axel Frisén -93Stocksäters IF3.23

    P14 KULA 4,0    
1John Malm -93Istrums SK11.03
2Daniel Axelsson -93Stocksäters IF10.77
3Niclas Rickardsson -93Gefle IF10.62
4Geir Thyresson -93Stocksäters IF10.44
5Filip Östman -93IFK Kristinehamn10.41
6Nicklas Utterheim -93KFUM Örebro9.15
7Theodor Thor -93KFUM Örebro7.36

    P13 60 M  HEAT 1  
1Johan Nilsson -94Hulåns IF8.48Final
2Erik Annerfalk -94SOK Träff8.72Final
3Jacob Rhan -94Glanshammars IF8.82Final
4Frans Perers -94IFK Hedemora9.06Final
5Olof Högberg -94Åsbro GoIF9.23Final

    P13 60 M  HEAT 2  
1Alexander Larsson -94Filipstads FIK8.35Final
2Petter Kroon -94KFUM Örebro9.05Final
3Robin Gustavsson -94Fjugesta IF9.12Final
4Tom Widell -94SOK Träff9.32
5Simon Skoglund -94Frövi IK9.44

    P13 60 M  FINAL  
1Alexander Larsson -94Filipstads FIK8.29
2Johan Nilsson -94Hulåns IF8.37
3Jacob Rhan -94Glanshammars IF8.72
4Erik Annerfalk -94SOK Träff8.86
5Petter Kroon -94KFUM Örebro9.13
6Robin Gustavsson -94Fjugesta IF9.14
7Frans Perers -94IFK Hedemora9.22
8Olof Högberg -94Åsbro GoIF9.33

    P13 800 M    
1Petter Kroon -94KFUM Örebro2.30,24
2Oskar Mellquist -94Fjugesta IF2.40,66
3Billy Dahlgren -94Filipstads FIK2.43,38

    P13 HÖJD    
1Alexander Larsson -94Filipstads FIK1.57
2Frans Perers -94IFK Hedemora1.48
3Gustav Karlsson -94KFUM Örebro1.40
4Erik Annerfalk -94SOK Träff1.40
5Pierre Strand -94Filipstads FIK1.35
6Tom Widell -94SOK Träff1.35
7Robin Gustavsson -94Fjugesta IF1.25
8Andreas Larsson -94Istrums SK1.20

    P13 KULA 3,0    
1Johan Nilsson -94Hulåns IF10.52
2Simon Skoglund -94Frövi IK9.61
3Oskar Mellquist -94Fjugesta IF9.39
4Pierre Strand -94Filipstads FIK9.28
5Frans Perers -94IFK Hedemora9.04
6Robin Gustavsson -94Fjugesta IF8.77
7Andreas Larsson -94Istrums SK7.67
8Henrik Persson -94Filipstads FIK6.13

    P12 60 M  HEAT 1  
1Emil Widén -95Österfärnebo IF8.43Final
2Henrik Hultgren -95KFUM Örebro8.86Final
3Adam Filmby -95Glanshammars IF9.05Final
4Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro9.65Final
5Ante Jälevik -95KFUM Örebro9.77
6Hampus Wahlberg -95Enköpings AIF9.80
7Rickard Hagejärd -95SOK Träff9.96

    P12 60 M  HEAT 2  
1Eddy Meyerdierks -95SOK Träff8.51Final
2Arvid Engdahl -95KFUM Örebro8.84Final
3Felix Andersson -95Stocksäters IF9.40Final
4Samuel Spjut -95Frövi IK9.76Final
5Niklas Arvidsson -95IK Westmannia9.77
6Daniel Andersson -95Sköllersta IF10.74

    P12 60 M  FINAL  
1Emil Widén -95Österfärnebo IF8.48
2Eddy Meyerdierks -95SOK Träff8.52
3Arvid Engdahl -95KFUM Örebro8.86
4Henrik Hultgren -95KFUM Örebro8.90
5Adam Filmby -95Glanshammars IF9.13
6Felix Andersson -95Stocksäters IF9.26
7Samuel Spjut -95Frövi IK9.69
8Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro9.75

    P12 800 M    
1Ante Jälevik -95KFUM Örebro2.48,93
2Niklas Arvidsson -95IK Westmannia2.49,12
3Samuel Spjut -95Frövi IK2.54,41
4Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro2.58,17
5Hampus Wahlberg -95Enköpings AIF2.59,31
6Alex Edvinsson -95Sköllersta IF3.04,13

    P12 HÖJD    
1Philip Andersson -95SOK Träff1.46
2Daniel Rickardsson -95Götlunda IF1.20
3Niklas Arvidsson -95IK Westmannia1.20
4Samuel Spjut -95Frövi IK1.15
5Daniel Andersson -95Sköllersta IF1.10

    P12 KULA 3,0    
1Emil Widén -95Österfärnebo IF11.06
2Philip Andersson -95SOK Träff10.08
3Jesper Gravé -95IFK Arboga9.16
4Rickard Jouper -95KFUM Örebro7.91
5Pontus Nilsson -95Götlunda IF7.73
6Rickard Hagejärd -95SOK Träff7.61
7Daniel Karlsson -95KFUM Örebro7.60
7Joar Thyresson -95Stocksäters IF7.40
8Felix Andersson -95Stocksäters IF6.75
9Hampus Wahlberg -95Enköpings AIF6.67
10Daniel Andersson -95Sköllersta IF5.32
11Adam Nilsson -95KFUM Örebro4.63

    P11 60 M  HEAT 1  
1Philip Granath -96Mosjö FK9.24Final
2Nicklas Karlsson -96Finspångs AIK9.29Final
3Tobias Hagström -96Istrums SK9.78Final
4Adrian Källmén -96KFUM Örebro9.88Final
5Christopher Sandberg -96Glanshammars IF10.24

    P11 60 M  HEAT 2  
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.20Final
2Anton Östebo -96Glanshammars IF9.54Final
3David von Friesendorff -96KFUM Örebro9.62Final
4Rickard von Friesendorff -96KFUM Örebro10.07Final
5Erik Perers -96IFK Hedemora10.85

    P11 60 M  FINAL  
1Philip Granath -96Mosjö FK9.12
2Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.13
3Nicklas Karlsson -96Finspångs AIK9.29
4Anton Östebo -96Glanshammars IF9.63
5David von Friesendorff -96KFUM Örebro9.64
6Tobias Hagström -96Istrums SK9.86
7Adrian Källmén -96KFUM Örebro10.05
8Rickard von Friesendorff -96KFUM Örebro10.07

    P11 800 M    
1Karl Wallén -96Istrums SK2.39,08
2Oscar Östebo -96Glanshammars IF2.40,98

    P11 HÖJD    
1Hampus Edqvist -96Mosjö FK1.30
2Karl Wallén -96Istrums SK1.26
3Emil Svantesson -96KFUM Örebro1.26
4Philip Granath -96Mosjö FK1.22
5Christopher Sandberg -96Glanshammars IF1.18
6David von Friesendorff -96KFUM Örebro1.18
6Rickard von Friesendorff -96KFUM Örebro1.18
8Didrik Thor -96Mosjö FK1.14
9Albin Lager -96KFUM Örebro1.10
10Casper Nilsson -96Götlunda IF1.05

    P11 KULA 2,0    
1Nicklas Karlsson -96Finspångs AIK9.73
2Hampus Edqvist -96Mosjö FK9.12
3William Bergenarp -96Glanshammars IF9.05
4Didrik Thor -96Mosjö FK8.66
5Albin Lager -96KFUM Örebro8.58
6Philip Granath -96Mosjö FK8.56
7Oscar Östebo -96Glanshammars IF8.22
8Tobias Hagström -96Istrums SK8.04
9Anton Östebo -96Glanshammars IF7.54
10Karl Wallén -96Istrums SK7.45
11Erik Perers -96IFK Hedemora5.35

    P10 60 M  HEAT 1  
1Hjalmar Strömfeldt -97Istrums SK8.92Final
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.32Final
3Gustav Jacobson -97Istrums SK9.48Final
4Lucas Rådström -97Kils AIK9.59Final
5Carl-Johan Johansson -97SOK Träff9.65Final
6Linus Lindkvist -97Wedevågs IF10.15
7Joakim Karlsson -97Finspångs AIK10.40
8Emil Gustavsson -97Fjugesta IF10.70

    P10 60 M  HEAT 2  
1Oscar Jansson -97IFK Kristinehamn9.36Final
2Bryson Brunsberg -97Enköpings AIF9.71Final
3Oskar Jacobson -97Istrums SK9.82Final
4Lukas Sköld -97SOK Träff9.94
5Jonas Classon -97Stocksäters IF9.99
6Oscar Uhnoo -97Karlskoga FIF10.34
7David Djursvik -99Glanshammars IF11.06
-Fredrik Widén -97Österfärnebo IFej start

    P10 60 M  FINAL  
1Hjalmar Strömfeldt -97Istrums SK8.92
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.22
3Gustav Jacobson -97Istrums SK9.39
4Oscar Jansson -97IFK Kristinehamn9.41
5Carl-Johan Johansson -97SOK Träff9.66
6Lucas Rådström -97Kils AIK9.71
7Bryson Brunsberg -97Enköpings AIF9.91
8Oskar Jacobson -97Istrums SK10.18

    P10 600 M    
1Max Thielebeule -98Fellingsbro AIK2.04,20
2Carl-Johan Johansson -97SOK Träff2.08,19
3Jonas Classon -97Stocksäters IF2.12,02
4Oscar Uhnoo -97Karlskoga FIF2.16,33

    P10 HÖJD    
1Bryson Brunsberg -97Enköpings AIF1.29
2Lucas Rådström -97Kils AIK1.29
3Hjalmar Strömfeldt -97Istrums SK1.20
4William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.16
5Gustav Jacobson -97Istrums SK1.12
6Henrik Magnusson -97SOK Träff1.12
6Oskar Jacobson -97Istrums SK1.12
8Oscar Uhnoo -97Karlskoga FIF1.00
9Emil Gustavsson -97Fjugesta IF1.00
10Oscar Jansson -97IFK Kristinehamn0.95

    P10 KULA 2,0    
1Fredrik Widén -97Österfärnebo IF9.39
2Bryson Brunsberg -97Enköpings AIF8.89
3Linus Lindkvist -97Wedevågs IF8.27
4Hjalmar Strömfeldt -97Istrums SK7.94
5Oskar Jacobson -97Istrums SK7.91
6Lucas Rådström -97Kils AIK7.46
7Lukas Sköld -97SOK Träff7.22
8Gustav Jacobson -97Istrums SK7.13
9William Gunnarsson -97KFUM Örebro7.00
10Emil Gustavsson -97Fjugesta IF6.46
11Henrik Magnusson -97SOK Träff6.43
12Jonas Classon -97Stocksäters IF5.82
13Pelle Mälman -98Glanshammars IF5.28
14Jack Saari -99Frövi IK4.09
15David Djursvik -99Glanshammars IF3.92

    MVET 60 M    Med Wava-omräkning
1Anders Johansson -66Karlskoga FIF8.227.80
2Leif Johansson -50Kils AIK8.497.24
3Anthony Treacher -39IFK Lidingö8.706.82
4Mats Lundström -65IF Göta9.388.84
5Sten-Åke Sköld -37Gillberga-Lista IF10.097.76

    MVET HÖJD    
1Thomas Stump -57Mosjö FK1.40

    MVET KULA    Med Wava-omräkning
1Bernhard Karlsson -33Valö IK13.2821.824kg
2Pekka Tähtinen -52Rånäs 4H13.0917.456kg
3Sten-Åke Sköld -37Gillberga-Lista IF10.1915.344kg
4Arto Thor -65KFUM Örebro11.6512.917.26
5Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF10.6412.577.26
6Peter Hagström -63Istrums SK10.0611.647.26

    KVINNOR 60 M    
1Julia Skugge -88Glanshammars IF7.70
2Anneli Hulldin -73Glanshammars IF8.50
3Beatrice Andreasson -89KFUM Arvika8.85

    KVINNOR LÄNGD    
1Julia Skugge -88Glanshammars IF4.63
2Beatrice Andreasson -89KFUM Arvika4.37
3Elin Sundlöf -89Glanshammars IF4.29

Julia Skugge430  453  442  431  463  461
Beatrice Andreasson396  415  432  414  435  437
Elin Sundlöf420  429  419  394  407   x 

    F17 60 M    
1Mia Haave -90IL Tyrving, NOR8.17
2Sara Einarsson -91Ludvika FFI8.24
3Anna Svensson -90Stocksäters IF8.42
4Sofie Wahlstedt -90KFUM Örebro8.62
5Maria Larsson -91IK Westmannia8.64

    F17 800 M    
1Emma Jansson -91Ludvika FFI2.28,04
2Linnea Hagström -91Råby-Rekarne FIF2.29,87
3Elin Kindberg -90KFUM Örebro2.29,99
4Anna Jansson -91Ludvika FFI2.32,68
5Amanda Sundström -91KFUM Örebro2.41,65

    F17 LÄNGD    
1Mia Haave -90IL Tyrving, NOR5.53
2Hanna Andersson -90KFUM Örebro5.20
3Anna Forslund -90Stocksäters IF5.09
4Anna Svensson -90Stocksäters IF4.90
5Sara Einarsson -91Ludvika FFI4.82
6Louise Thudén -91Motala AIF4.59
7Elin Kindberg -90KFUM Örebro4.58
8Maria Larsson -91IK Westmannia4.43

Maria Larsson443  399  431  436   x    x 
Elin Kindberg458   x   452  431   x   425
Sara Einarsson482   x   475  471  481   x 
Anna Svensson422  490   x   487  475  472
Louise Thudén459  447  437  431  449   x 
Hanna Andersson497  511  493   x   512  520
Anna Forslund484   x    x   489  492  509
Mia Haave510  529  527   x    x   553

    F15 60 M  HEAT 1  
1Caroline Sandsjoe -92IF Göta7.88Final
2Elin Hultgren -92Karlskoga FIF8.39Final
3Josefine Löf -92KFUM Örebro8.41Final
4Jenny Johansson -92Ludvika FFI8.82Final
5Jennifer Rosengren -92Åsbro GoIF8.87
6Malin Lignell -92Stocksäters IF8.98

    F15 60 M  HEAT 2  
1Sandra Barkestam -92KFUM Örebro8.12Final
2Maryann Andreasson -92KFUM Arvika8.16Final
3Mergime Jashari -92IK Westmannia8.39Final
4Sara Eklund -92Filipstads FIK8.48Final
5Alexandra By -92KFUM Arvika8.82
6Cecilia Elfving -92Stocksäters IF8.85

    F15 60 M  FINAL  
1Caroline Sandsjoe -92IF Göta7.74
2Sandra Barkestam -92KFUM Örebro8.12
3Maryann Andreasson -92KFUM Arvika8.18
4Sara Eklund -92Filipstads FIK8.36
5Josefine Löf -92KFUM Örebro8.39
6Mergime Jashari -92IK Westmannia8.40
7Elin Hultgren -92Karlskoga FIF8.43
8Jenny Johansson -92Ludvika FFI8.83

    F15 800 M    
1Helena Karlsson -92IFK Nora2.28,31
2Jenny Almqvist -92IK Westmannia2.31,14

    F15 LÄNGD    
1Caroline Sandsjoe -92IF Göta5.34
2Elin Hultgren -92Karlskoga FIF4.68
3Alexandra By -92KFUM Arvika4.62
4Alexandra Davidsson -92Filipstads FIK4.55
5Helena Karlsson -92IFK Nora4.55
6Malin Lignell -92Stocksäters IF4.47
7Jennifer Rosengren -92Åsbro GoIF4.40
8Jenny Johansson -92Ludvika FFI1.88
-Mergime Jashari -92IK Westmannia0.00
-Cecilia Elfving -92Stocksäters IF0.00

Jennifer Rosengren440  421  423   x   437   x 
Alexandra Davidsson439  448  455  443  147   - 
Helena Karlsson441  439  455  448  423  441
Elin Hultgren468  319  450  446  261  430
Caroline Sandsjoe520  534  519  527   x   506
Malin Lignell447   x    x   414  433  411
Jenny Johansson188   x    -    -    -    - 
Alexandra By x   442   x   462  438  449
Mergime Jashari x    x    x    -    -    - 
Cecilia Elfving x    x    x    -    -    - 

    F14 60 M  HEAT 1  
1Isabel Annerfalk -93SOK Träff8.19Final
2Caroline Ståhl -93KFUM Örebro8.37Final
3Malin Dahl -93SOK Träff8.54Final
4Josefin Ekberg -93IFK Kristinehamn8.65Final
5Emma Classon -93Stocksäters IF8.75
6Sara Andersson -93Wedevågs IF9.01
7Josefine Hagström -93Istrums SK9.14

    F14 60 M  HEAT 2  
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro8.30Final
2Lovisa Jansson -93IK Westmannia8.49Final
3Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro8.67Final
4Erika Nyström -93Motala AIF8.68Final
5Camilla Björkgren -93Stocksäters IF8.78
6Matilda Olsson -93Karlskoga FIF8.79
7Louise Augustsson -93Istrums SK9.96
8Emma Borneblad -93Stocksäters IF10.83

    F14 60 M  FINAL  
1Isabel Annerfalk -93SOK Träff8.19
2Ellen Hjort -93KFUM Örebro8.34
3Caroline Ståhl -93KFUM Örebro8.38
4Lovisa Jansson -93IK Westmannia8.55
5Malin Dahl -93SOK Träff8.58
6Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro8.70
7Josefin Ekberg -93IFK Kristinehamn8.73
8Erika Nyström -93Motala AIF8.79

    F14 800 M    
1Johanna Hultgren -93Ludvika FFI2.37,51
2Camilla Björkgren -93Stocksäters IF3.07,34
-Louise Augustsson -93Istrums SKbröt

    F14 STAV    
1Erika Nyström -93Motala AIF2.03

    F14 LÄNGD    
1Isabel Annerfalk -93SOK Träff4.89
2Josefin Ekberg -93IFK Kristinehamn4.66
3Caroline Ståhl -93KFUM Örebro4.62
4Malin Dahl -93SOK Träff4.56
5Emma Classon -93Stocksäters IF4.48
6Lovisa Jansson -93IK Westmannia4.46
7Josefine Hagström -93Istrums SK4.22
8Erika Nyström -93Motala AIF3.95
9Sara Andersson -93Wedevågs IF3.79
10Louise Augustsson -93Istrums SK3.53

Isabel Annerfalk x    x   477  489  468  489
Sara Andersson377   x   379   -    -    - 
Erika Nyström376  372  395  338  359  374
Lovisa Jansson425  285  404  419  415  446
Malin Dahl453  450  456  433  430  422
Josefine Hagström x   422   x    x   410  422
Louise Augustsson341  344  353   -    -    - 
Caroline Ståhl452  462   x   444  453  424
Emma Classon385  397  418  369  419  448
Josefin Ekberg431  461  466  454  424  455

    F13 60 M  HEAT 1  
1Caroline Taxén -94Enköpings AIF8.44Final
2Ylva Svensson -94Ärla IF8.54Final
3Denise Sandell -94Wedevågs IF9.05
4Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF9.06
5Sara Kristersson -94Tibro AIK FIK9.34
6Rebecca Härd -94KFUM Örebro9.72
7Alexandra Gelfgren -94KFUM Örebro10.24

    F13 60 M  HEAT 2  
1Ellinor Sundstrand -94Visby IF Gute FIK8.54Final
2Sofia Sandgren -94KFUM Örebro8.59Final
3Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF8.94Final
4Emma Ophus -94Istrums SK9.03
5Julia Hammarberg -94KFUM Örebro9.05
6Johanna Pettersson -94KFUM Örebro9.09

    F13 60 M  HEAT 3  
1Amanda Oldberg -94IK Westmannia8.40Final
2Anna Birgersson -94Karlskoga FIF8.62Final
3Emma Olsson -94Kils AIK8.95Final
4Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF9.34
5Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF9.41
6Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF9.68

    F13 60 M  FINAL  
1Caroline Taxén -94Enköpings AIF8.27
2Amanda Oldberg -94IK Westmannia8.45
3Ellinor Sundstrand -94Visby IF Gute FIK8.50
4Sofia Sandgren -94KFUM Örebro8.51
5Ylva Svensson -94Ärla IF8.62
6Anna Birgersson -94Karlskoga FIF8.66
7Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF9.06
8Emma Olsson -94Kils AIK9.12

    F13 800 M    
1Lisa Engman -94Kils AIK2.37,56
2Linda Gillström -94Kvarnsvedens FIK2.37,73
3Julia Blomberg -94Mosjö FK2.38,83
4Jessica Nilsson -94Fjugesta IF2.39,95
5Louise Sundström -94KFUM Örebro2.40,47
6Emma Olsson -94Kils AIK2.41,30
7Malin Gillman -94Stocksäters IF2.43,17

    F13 STAV    
1Jessica Nilsson -94Fjugesta IF2.23

    F13 LÄNGD ZON    
1Caroline Taxén -94Enköpings AIF5.33
2Ellinor Sundstrand -94Visby IF Gute FIK5.32
3Amanda Oldberg -94IK Westmannia4.83
4Ellen Franzén -94Mosjö FK4.73
5Denise Sandell -94Wedevågs IF4.66
6Lisa Engman -94Kils AIK4.48
7Johanna Pettersson -94KFUM Örebro4.41
8Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF4.39
9Ylva Svensson -94Ärla IF4.38
10Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF4.30
11Emma Olsson -94Kils AIK4.24
12Christin Andersson -94Filipstads FIK4.07
13Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF4.04
14Emma Sivertsson -94IFK Arboga4.04
15Josefine Öhlund -94KFUM Örebro3.89
16Julia Hammarberg -94KFUM Örebro3.87
17Sara Kristersson -94Tibro AIK FIK3.84
18Emma Ophus -94Istrums SK3.81
19Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF3.76
20Sofia Sandgren -94KFUM Örebro3.76
21Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF3.70
22Alexandra Gelfgren -94KFUM Örebro3.43
23Vega Schortz -94KFUM Örebro3.19

Sara Kristersson384  361  370   -    -    - 
Emma Olsson424  424  424   -    -    - 
Ellinor Sundstrand515  520  516  516  527  532
Johanna Pettersson440  414  419  427  441  423
Emma Ophus381  357  371   -    -    - 
Amanda Oldberg483  456  465  448  476  478
Caroline Taxén501  503  520  483  503  533
Julia Hammarberg380  371  387   -    -    - 
Malin Erlandsson376  360  376   -    -    - 
Denise Sandell442  448  455   x   466   x 
Josefine Öhlund389  373  380   -    -    - 
Alexandra Johansson409  418  430   -    -    - 
Sofia Jonsson-Röök426  439  426  420  425  439
Vega Schortz319  318  317   -    -    - 
Cecilia Erlandsson359  370  365   -    -    - 
Ellen Franzén432  439  461  473  470  427
Alexandra Gelfgren331  343  331   -    -    - 
Sofia Sandgren352  366  376   -    -    - 
Kajsa Eckerwall404  403  385   -    -    - 
Emma Sivertsson404  400  390   -    -    - 
Lisa Engman438  437  446  440  436  448
Christin Andersson405  402  407   -    -    - 
Ylva Svensson438  432  416   -    -    - 

    F12 60 M  HEAT 1  
1Hanna Hermansson -95Kils AIK8.83Final
2Andrea Holm -95IFK Sunne FIK9.22Final
3Vera Johansson -95Stocksäters IF9.35Final9.343
4Gabrielle Asprou -95Wedevågs IF9.99
5Linn Skånberg -95KFUM Örebro10.07
6Emma Björkman -95IFK Nora10.27

    F12 60 M  HEAT 2  
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro8.97Final
2Ester Ingemansson -95Finspångs AIK9.07Final
3Maja Lindroth -95Kvismaredalens IF9.23Final
4Lisa Bergdahl -95Fellingsbro AIK9.359.346
5Emma Nordlund -95IFK Nora9.50
6Josefin Forsberg -95IK Westmannia10.12

    F12 60 M  HEAT 3  
1Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF9.06Final
2Julia Kinneteg -95Finspångs AIK9.34Final
3Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro9.50
4Elin Ahlnäs -95Sköllersta IF9.72
5Elin Byström -95IK Westmannia9.82

    F12 60 M  FINAL  
1Hanna Hermansson -95Kils AIK8.81
2Emma Schagerström -95KFUM Örebro8.87
3Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF9.01
4Ester Ingemansson -95Finspångs AIK9.04
5Vera Johansson -95Stocksäters IF9.18
6Andrea Holm -95IFK Sunne FIK9.33
7Maja Lindroth -95Kvismaredalens IF9.43
8Julia Kinneteg -95Finspångs AIK9.73

    F12 800 M    
1Hanna Hermansson -95Kils AIK2.37,39
2Lisa Bergdahl -95Fellingsbro AIK2.38,11
3Emma Schagerström -95KFUM Örebro2.38,13
4Andrea Holm -95IFK Sunne FIK2.49,24
5Emma Ronquist -95Glanshammars IF3.12,70

    F12 LÄNGD ZON    
1Hanna Hermansson -95Kils AIK4.54
2Ester Ingemansson -95Finspångs AIK4.33
3Maja Lindroth -95Kvismaredalens IF4.27
4Lisa Bergdahl -95Fellingsbro AIK4.22
5Andrea Holm -95IFK Sunne FIK4.18
6Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro3.78
7Julia Kinneteg -95Finspångs AIK3.75
8Linn Skånberg -95KFUM Örebro3.60
9Josefin Forsberg -95IK Westmannia3.56
10Elin Byström -95IK Westmannia3.39
11Elin Ahlnäs -95Sköllersta IF3.39
12Vera Johansson -95Stocksäters IF3.36
13Josefine Saari -95Frövi IK3.34
14Gabrielle Asprou -95Wedevågs IF3.09

Elin Ahlnäs339  331  317   -    -    - 
Ester Ingemansson410  419  433  398  398  431
Josefine Saari334  158  247   -    -    - 
Hanna Hermansson454  451  444  440  453  453
Vera Johansson329  256  336   -    -    - 
Josefin Forsberg336  356  349   -    -    - 
Gabrielle Asprou240  279  309   -    -    - 
Maja Lindroth411  417   x   419  406  427
Julia Kinneteg358  375  344  369  364  352
Andrea Holm400  387  416  418  417  414
Rebecka Utterheim x   362  378   x   364  372
Lisa Bergdahl389  385  405  419  422  414
Elin Byström331  336  339   -    -    - 
Linn Skånberg340  357  264  349  277  360

    F11 60 M  HEAT 1  
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn8.92Final
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.22Final
3Amanda Ahmeckovic -96KFUM Örebro9.46Final
4Ida Olsson -96Hulåns IF9.61
5Rebecca Öhman -96Glanshammars IF9.98
6Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF10.32
7Emelie Uhnoo -96Karlskoga FIF10.60
8Johanna Greus -96SOK Träff10.84

    F11 60 M  HEAT 2  
1Linnea Hård -96Karlskoga FIF8.67Final
2Jessica Strömbeck -96Motala AIF8.87Final
3Isa Olofsson-Lindberg -96KFUM Örebro9.29Final
4Lovisa Stenberg -96Istrums SK9.56
5Vera Sivertsson -96IFK Arboga9.61
6Emilia Danielsson -96IK Westmannia9.68
7Jennifer Larsson -96Istrums SK10.09

    F11 60 M  HEAT 3  
1Hanna Garman -96IFK Arboga9.12Final
2Julia Eriksson -96Ljungby FIK9.14Final
3Amanda Fagerström -96Glanshammars IF9.67
4Julia Nygård -96IFK Nora9.74
5Emma Persson -96SOK Träff10.28
6Selma Ophus -96Istrums SK11.02
7Frida Pettersson -96Stocksäters IF11.18
8Desireé Vannestål -96KFUM Örebro11.22

    F11 60 M  FINAL  
1Linnea Hård -96Karlskoga FIF8.71
2Jessica Strömbeck -96Motala AIF8.86
3Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn9.00
4Hanna Garman -96IFK Arboga9.21
5Julia Eriksson -96Ljungby FIK9.22
6Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.32
7Isa Olofsson-Lindberg -96KFUM Örebro9.37
8Amanda Ahmeckovic -96KFUM Örebro9.42

    F11 800 M    
1Julia Eriksson -96Ljungby FIK2.42,80
2Amanda Gabrielsson -96Wärnamo SK2.44,02
3Linnea Hård -96Karlskoga FIF2.49,34
4Signe Flygare -96Glanshammars IF2.51,48
5Rebecca Öhman -96Glanshammars IF2.57,76
6Anna Hildingsson -96Mosjö FK3.04,87
7Jenny Nilsson -96Fjugesta IF3.05,65
8Emelie Uhnoo -96Karlskoga FIF3.10,06
9Andrea Gillström -96Kvarnsvedens FIK3.11,20
10Emilia Vestlund -96Kils AIK3.14,39
11Johanna Greus -96SOK Träff3.17,01

    F11 LÄNGD ZON    
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn4.52
2Jessica Strömbeck -96Motala AIF4.34
3Julia Eriksson -96Ljungby FIK4.25
4Julia Nygård -96IFK Nora3.95
5Signe Flygare -96Glanshammars IF3.94
6Johanna Elfving -96Stocksäters IF3.93
7Amanda Ahmeckovic -96KFUM Örebro3.80
8Hanna Garman -96IFK Arboga3.79
9Emilia Danielsson -96IK Westmannia3.72
10Vera Sivertsson -96IFK Arboga3.58
11Emma Persson -96SOK Träff3.57
12Isa Olofsson-Lindberg -96KFUM Örebro3.57
13Ida Olsson -96Hulåns IF3.53
14Emilia Vestlund -96Kils AIK3.47
15Astrid Arle -96KFUM Örebro3.44
16Lovisa Stenberg -96Istrums SK3.29
17Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF3.29
18Jennifer Larsson -96Istrums SK2.95
19Desireé Vannestål -96KFUM Örebro2.86
20Emelie Uhnoo -96Karlskoga FIF2.78
21Selma Ophus -96Istrums SK2.77
22Frida Pettersson -96Stocksäters IF2.60

Jennifer Larsson295  277  280   -    -    - 
Fredrika Eriksson Corp329  319  322   -    -    - 
Hanna Garman x    x   379  351  358   - 
Astrid Arle342  344  330   -    -    - 
Julia Eriksson425  411  417  406  394  384
Ida Olsson353  349  350   -    -    - 
Frida Pettersson260  258  250   -    -    - 
Lovisa Stenberg329  323  328   -    -    - 
Selma Ophus264  266  277   -    -    - 
Signe Flygare380  394  380  376  384  387
Vera Sivertsson346  347  358   -    -    - 
Isa Olofsson-Lindberg349  342  357   -    -    - 
Emma Persson353  357  355   -    -    - 
Amanda Ahmeckovic358  367  380  374  360  372
Elvira Richardsson417  432  452  422  418  420
Emilia Vestlund347  337  313   -    -    - 
Desireé Vannestål286  275  273   -    -    - 
Emilia Danielsson372  362  359   -    -    - 
Jessica Strömbeck421  406  430  434  284  430
Emelie Uhnoo278  272  246   -    -    - 
Johanna Elfving388  385  392  377  373  393
Julia Nygård380  384  371  378  395  379

    F10 60 M  HEAT 1  
1Anna Westher -97KFUM Örebro9.52Final
2Anna Tivemo -97KFUM Örebro9.85
3Lina Gustavsson -97Fjugesta IF9.91
4Rebecca Björkholm -97Glanshammars IF9.97
5Ebba Svantesson -97Istrums SK10.08
6Sofie Löfberg -98Stocksäters IF10.12
7Josefina Andersson -98SOK Träff11.16
8Frida Brånn -97Sköllersta IF11.39

    F10 60 M  HEAT 2  
1Elsa Helle -97Istrums SK9.76Final
2Cajsa Widén -97IK Westmannia9.82Final
3Matilda Överberg -97IK Westmannia10.24
4Lisa Piscator -97Karlskoga FIF10.29
5Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF10.95
6Frida Sundh -97Sköllersta IF10.97
7Izabelle Asprou -98Wedevågs IF11.97
8Josefin Edvinsson -97Sköllersta IF12.24

    F10 60 M  HEAT 3  
1Paulina Toresäter -97Enköpings AIF9.27Final
2Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro9.80Final
3Felicia Auvinen -97IK Westmannia10.07
4Emilia Andersson -98Stocksäters IF10.33
5Elsa Frisén -97Stocksäters IF10.84
6Linnea Nordlund -99IFK Nora11.14
7Sofia Bang -97KFUM Örebro11.60

    F10 60 M  HEAT 4  
1Irene Ekelund -97Kils AIK9.14Final
2Alice Karlsson -97Istrums SK9.83Final
3Caroline Gylling -97Stocksäters IF10.13
4Linnéa Skålberg -98Stocksäters IF11.05
5Johanna Saari -97Frövi IK11.20
6Elin Andersson -97Sköllersta IF11.47
7Johanna Bang -97KFUM Örebro11.57

    F10 60 M  HEAT 5  
1Lovisa Wahlberg -97Enköpings AIF9.52Final
2Alice Svantesson -97Istrums SK10.07
3Ida Skoglund -97Frövi IK10.59
4Lova Bergelin -97Stocksäters IF10.75
5Emilia Ståhlbom -97Sköllersta IF10.93
6Moa Meyerdierks -98SOK Träff11.06
7Gihan Salem -97KFUM Örebro11.91

    F10 60 M  FINAL  
1Paulina Toresäter -97Enköpings AIF9.09
2Irene Ekelund -97Kils AIK9.21
3Lovisa Wahlberg -97Enköpings AIF9.52
4Anna Westher -97KFUM Örebro9.52
5Alice Karlsson -97Istrums SK9.81
6Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro9.84
7Elsa Helle -97Istrums SK9.87
8Cajsa Widén -97IK Westmannia9.93

    F10 600 M    
1Cajsa Widén -97IK Westmannia2.05,42
2Lovisa Wahlberg -97Enköpings AIF2.06,87
3Lisa Piscator -97Karlskoga FIF2.08,73
4Anna Westher -97KFUM Örebro2.10,26
5Frida Sundh -97Sköllersta IF2.23,62
6Josefine Larsson -98Glanshammars IF2.40,35
-Lovisa Berglund -97KFUM Örebroej start

    F10 LÄNGD ZON    
1Paulina Toresäter -97Enköpings AIF4.04
2Irene Ekelund -97Kils AIK3.82
3Elsa Helle -97Istrums SK3.68
4Caroline Gylling -97Stocksäters IF3.65
5Alice Karlsson -97Istrums SK3.61
6Cajsa Widén -97IK Westmannia3.49
7Anna Westher -97KFUM Örebro3.47
8Lovisa Wahlberg -97Enköpings AIF3.42
9Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro3.36
10Ebba Svantesson -97Istrums SK3.29
11Lovisa Berglund -97KFUM Örebro3.22
12Frida Sundh -97Sköllersta IF3.17
13Matilda Överberg -97IK Westmannia3.14
14Emilia Andersson -98Stocksäters IF3.14
15Alice Svantesson -97Istrums SK3.09
16Ida Skoglund -97Frövi IK3.02
17Lina Gustavsson -97Fjugesta IF3.01
18Sofie Löfberg -98Stocksäters IF2.99
19Rebecca Björkholm -97Glanshammars IF2.97
20Emilia Ståhlbom -97Sköllersta IF2.96
21Linnéa Skålberg -98Stocksäters IF2.93
22Klara Flygare -98Glanshammars IF2.91
23Elin Andersson -97Sköllersta IF2.86
24Lisa Piscator -97Karlskoga FIF2.85
25Frida Brånn -97Sköllersta IF2.85
26Elsa Frisén -97Stocksäters IF2.79
27Johanna Bang -97KFUM Örebro2.72
28Josefina Andersson -98SOK Träff2.71
29Lova Bergelin -97Stocksäters IF2.66
30Gihan Salem -97KFUM Örebro2.65
31Josefin Edvinsson -97Sköllersta IF2.59
32Sofia Bang -97KFUM Örebro2.45
33Sofia Hydén -98Glanshammars IF2.29
34Johanna Saari -97Frövi IK2.28
35Izabelle Asprou -98Wedevågs IF2.10

Rebecca Björkholm273  297  286   -    -    - 
Lina Gustavsson299  301  286   -    -    - 
Gihan Salem265  259  214   -    -    - 
Alice Karlsson340  341  350  320  318  361
Elin Andersson269  258  286   -    -    - 
Emilia Ståhlbom284   x   296   -    -    - 
Alice Svantesson309  303  275   -    -    - 
Matilda Överberg287  314  309   -    -    - 
Elsa Helle348  331  344  350  365  368
Frida Sundh317  292  314   -    -    - 
Klara Flygare283  274  291   -    -    - 
Josefin Edvinsson259  217  233   -    -    - 
Caroline Gylling363  359  347  365  364  360
Ida Skoglund295  302  299   -    -    - 
Sofia Bang245  208  191   -    -    - 
Ebba Svantesson320  324  329   -    -    - 
Cajsa Widén334  347  349  330  312  302
Wilma Nilsagård334  329  336   -    -    - 
Izabelle Asprou207  195  210   -    -    - 
Johanna Bang266  244  272   -    -    - 
Josefina Andersson271  239  254   -    -    - 
Anna Westher344  327  335  342  346  347
Johanna Saari212  228  228   -    -    - 
Elsa Frisén x   278  279   -    -    - 
Frida Brånn266  266  285   -    -    - 
Irene Ekelund379  374  381  358  382  378
Sofie Löfberg278  299  275   -    -    - 
Linnéa Skålberg293  278  285   -    -    - 
Paulina Toresäter391  381  377  397  390  404
Lovisa Berglund322  310  321   -    -    - 
Lovisa Wahlberg342  335  341  322  335  338
Emilia Andersson314  295  304   -    -    - 
Sofia Hydén229  204  200   -    -    - 
Lova Bergelin210  208  266   -    -    - 
Lisa Piscator285  285  281   -    -    - 

    KVET 60 M    
1Monika Karlsson -69Åsbro GoIF8.77

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram