Marsspelen 25-26 mars, resultat dag 1   till dag 2

  Åsbro GoIF och Stocksäters IF arrangerade i Mässhallen, Örebro
 
    MÄN 60 M  HEAT 1  
1Robert Larsson Roos -87Råby-Rekarne FIF7.08Final
2Fredrik Bergström -90KFUM Örebro7.27Final
3Mattias Lundin -87KFUM Örebro7.41Final
4Fredric Axelsson -84Rånäs 4H7.56Final
5Judel Kibondo -86Sundbybergs IK7.65
6Christian Boo -77Bromma IF7.74

    MÄN 60 M  HEAT 2  
1Magnus Westberg -85Huddinge AIS7.30Final
2Tomas Bjurström -87KFUM Örebro7.47Final
3André Larsson -88Glanshammars IF7.47Final
4Alexander Lundholm -88IFK Tumba7.55Final
5Andreas Andersson -88Wedevågs IF7.88
6Martin Andersson -88Gillberga-Lista IF7.96

    MÄN 60 M  FINAL  
1Robert Larsson Roos -87Råby-Rekarne FIF7.05
2Magnus Westberg -85Huddinge AIS7.24
3André Larsson -88Glanshammars IF7.40
4Alexander Lundholm -88IFK Tumba7.41
5Mattias Lundin -87KFUM Örebro7.44
6Tomas Bjurström -87KFUM Örebro7.46
7Fredric Axelsson -84Rånäs 4H7.58
-Fredrik Bergström -90KFUM Örebrodiskv

    MÄN 800 M    
1Jonathan Waern -86Stocksäters IF2.00,07
2Johan Forslund -87Stocksäters IF2.00,08
3Tim Sundström -89KFUM Örebro2.02,71
4Andreas Karlsson -88KFUM Örebro2.03,85
5Jakob Olars -84Kumla SF2.08,69
6Martin Andersson -88Gillberga-Lista IF2.15,59
7Andreas Andersson -88Wedevågs IF2.15,67

    MÄN HÖJD    
1Daniel Jarl -79IFK Lund1.91
2Jerker Porat -78KFUM Örebro1.81
3Hannes Sundell -88Ljungsbro FK1.72

164 168 172 175 178 181 184 187 191 195     
Hannes Sundello   o   o   xxx           
Jerker Porat-   o   o   o   o   xxo xxx        
Daniel Jarl-   -   o   -   -   o   o   o   o   xxx

    MÄN KULA    
1Pontus Waern -88Stocksäters IF11.41

    P17 60 M    
1Pontus Lundin -90KFUM Örebro7.39
2Martin Bergqvist -90IK Westmannia7.50
3Christoffer Frandsen -90Tibro AIK FIK7.61
4Daniel Fagerström -89IFK Tumba7.73
5Björn Erlandsson -89KFUM Örebro7.95
6Jonas Forsman -89GoIF Tjalve7.98
-Fredrik Bergström -90KFUM Örebrodiskv

    P17 800 M    
1Lukas Melander -90Åsbro GoIF2.17,84
2Lars Drageryd -89KFUM Örebro2.18,10
3Anton Nyrenström Gidehag -90Sundbybergs IK2.19,30
4Christoffer Andersson -90SOK Träff2.35,97

    P17 HÖJD    
1Erik Olsson -89SK Bore1.78
2Freddie Gärdh -89Skeninge IK1.75
3Christoffer Frandsen -90Tibro AIK FIK1.55
4Christoffer Andersson -90SOK Träff1.50
-Mattias Karlsson -89Åsbro GoIF0.00

140 145 150 155 160 164 168 172 175 178 181    
Christoffer Anderssono   o   o   xxx           
Mattias Karlsson-   -   -   xx-           
Erik Olsson-   -   -   -   -   -   -   -   o   xo  xxx
Freddie Gärdh-   -   -   -   -   o   o   xo  xo  xxx
Christoffer Frandsen-   o   o   o   xxx          

    P15 60 M    
1Jakob Holm -91Stocksäters IF7.90
2Michael Lindgren -91Sundbybergs IK8.06
3Sebastian Waern -91Stocksäters IF8.09
4Niclas Hedlund -91IFK Kristinehamn8.47
5Johan Pirsech -91Åsbro GoIF8.54
6Christopher Gördén -91IFK Kristinehamn8.59
7Johan Lindell -91IFK Kristinehamn8.59
8Feres Dehchar -91Sundbybergs IK8.76

    P15 800 M    
1Feres Dehchar -91Sundbybergs IK2.35,28
2Niclas Hedlund -91IFK Kristinehamn2.37,69

    P15 HÖJD    
1Christopher Gördén -91IFK Kristinehamn1.57
2Joakim Nilsson -91Fjugesta IF1.53
3Linus Ekblad -91Glanshammars IF1.45
4Johan Lindell -91IFK Kristinehamn1.40

135 140 145 149 153 157 161        
Johan Lindello   xxo xxx            
Linus Ekblado   o   o   xxx           
Joakim Nilsson-   o   o   o   xo  xxx         
Christopher Gördén-   -   -   -   xxo xxo xxx        

    P15 KULA 4,0    
1Erik Sundlöf -91Glanshammars IF14.39
2Sebastian Waern -91Stocksäters IF11.83
3Jakob Holm -91Stocksäters IF11.55
4Christopher Gördén -91IFK Kristinehamn11.37
5Niclas Hedlund -91IFK Kristinehamn9.79
6Johan Lindell -91IFK Kristinehamn8.89
7Joakim Nilsson -91Fjugesta IF8.76

    P14 60 M  HEAT 1  
1Anton Gustavsson -92IFK Arboga7.77Final
2Magnus Åkerström -92IF Hagen7.94Final
3Ted Ellbén 92Stocksäters IF8.54Final
4Elvin Norlén -92Bromma IF8.91Final

    P14 60 M  HEAT 2  
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF7.95Final
2Deniz Nordahl -92Sundbybergs IK8.18Final
3Mattias Lundqvist -92IF Göta8.29Final
4Kenny Åhlfeldt -92Bromma IF9.30Final
5Pelle Sahlqvist -92Bromma IF9.52

    P14 60 M  FINAL  
1Anton Gustavsson -92IFK Arboga7.77
2Hugo Jansson -92Glanshammars IF7.80
3Magnus Åkerström -92IF Hagen7.97
4Deniz Nordahl -92Sundbybergs IK8.21
5Mattias Lundqvist -92IF Göta8.30
6Ted Ellbén 92Stocksäters IF8.53
7Kenny Åhlfeldt -92Bromma IF9.26
-Elvin Norlén -92Bromma IFej start

    P14 800 M    
1Erik Inge -92Råby-Rekarne FIF2.16,35
2Alexander Holm -92GoIF Tjalve2.24,30
3Pelle Sahlqvist -92Bromma IF2.51,13

    P14 HÖJD    
1Tim Rådberg -92Sundbybergs IK1.75
2Andreas Borg -92Åsbro GoIF1.53
3Anton Gustavsson -92IFK Arboga1.53
4Michael Simonsen -92IFK Kristinehamn1.53
5Ted Ellbén 92Stocksäters IF1.53
6Erik Inge -92Råby-Rekarne FIF1.49
7Niklas Strand -92Filipstads FIK1.40
8Elvin Norlén -92Bromma IF1.40

    P14 KULA 4,0    
1Michael Simonsen -92IFK Kristinehamn10.57
2Tim Rådberg -92Sundbybergs IK10.36
3Niklas Strand -92Filipstads FIK9.40
4Kenny Åhlfeldt -92Bromma IF6.71

    P13 60 M  HEAT 1  
1Andreas Trajkovski Sörensen -93KIF Köbenhavn, DEN8.20Final
2Oskar Norström -93Stocksäters IF8.58Final
3Nils Måhlén -93Sundbybergs IK8.62Final
4Filip Östman -93IFK Kristinehamn8.82Final
5Fredrik Robertsson -93Frövi IK9.25
6Jesper Svensson -93IFK Kristinehamn9.30
7Niklas Utterheim -93KFUM Örebro9.51

    P13 60 M  HEAT 2  
1Pontus Fridberg -93IFK Kristinehamn8.15Final
2Erik Stjärnfeldt -93Råby-Rekarne FIF8.44Final
3Andréas Kallström -93IK Westmannia9.05Final
4Oscar Thunberg -93Glanshammars IF9.19Final
5Leo Lagerkvist -93Bromma IF9.34
6Mattias Gustavsson -93IFK Kristinehamn9.57
7Albin Götborg -93IFK Kristinehamn9.65
8Axel Frisén -93Stocksäters IF9.90

    P13 60 M  FINAL  
1Andreas Trajkovski Sörensen -93KIF Köbenhavn, DEN8.02
2Pontus Fridberg -93IFK Kristinehamn8.13
3Erik Stjärnfeldt -93Råby-Rekarne FIF8.51
4Filip Östman -93IFK Kristinehamn8.67
5Oskar Norström -93Stocksäters IF8.69
6Nils Måhlén -93Sundbybergs IK8.69
7Andréas Kallström -93IK Westmannia9.03
8Oscar Thunberg -93Glanshammars IF9.27

    P13 800 M    
1Jesper Weslien -93IF Göta2.35,54
2Filip Larsson -93SOK Träff2.46,14
3Jesper Svensson -93IFK Kristinehamn2.53,13
4Ahmed Mezergui -93Frövi IK2.54,33

    P13 HÖJD    
1Filip Östman -93IFK Kristinehamn1.54
2Oskar Norström -93Stocksäters IF1.51
3Erik Stjärnfeldt -93Råby-Rekarne FIF1.44
4Pontus Nyman -93Sundbybergs IK1.44
5Jesper Weslien -93IF Göta1.35
6Filip Larsson -93SOK Träff1.30
7Albin Götborg -93IFK Kristinehamn1.30
8Andréas Kallström -93IK Westmannia1.30
9Mattias Gustavsson -93IFK Kristinehamn1.25
9Theodor Eriksson-Kekki -93KFUM Örebro1.25
11Niklas Andersson -93SOK Träff1.25
12Adam Jönsson -93Sundbybergs IK1.20

    P13 KULA 3,0    
1Erik Stjärnfeldt -93Råby-Rekarne FIF11.31
2Pontus Fridberg -93IFK Kristinehamn10.26
3Niklas Andersson -93SOK Träff9.39
4Filip Östman -93IFK Kristinehamn9.16
5Fredrik Robertsson -93Frövi IK8.62
6Tobias Blomquist -93Linköpings GIF8.28
7Mattias Gustavsson -93IFK Kristinehamn8.27
8Niklas Utterheim -93KFUM Örebro8.11
9Theodor Eriksson-Kekki -93KFUM Örebro7.58
10Axel Frisén -93Stocksäters IF7.42
11Albin Götborg -93IFK Kristinehamn7.39
12Jesper Svensson -93IFK Kristinehamn6.72

    P12 60 M  HEAT 1  
1Joel Carlsson -94KFUM Örebro8.80Final
2Petter Gustafsson -94IK Hakarpspojkarna9.04Final
3Charlie Marlowe -94KFUM Örebro9.40Final
4Simon Skoglund -94Frövi IK9.62
5Pierre Strand -94Filipstads FIK9.95
6Tony Holmgran -94Frövi IK11.08

    P12 60 M  HEAT 2  
1Anton Wirén -94KFUM Örebro8.88Final
2Johan Nilsson -94Hulåns IF9.02Final
3Frans Perers -94IFK Hedemora9.37Final
4Benjamin Örneus -94KFUM Örebro9.48Final
5Jacob Rahn -94Glanshammars IF9.59Final

    P12 60 M  FINAL  
1Anton Wirén -94KFUM Örebro8.85
2Joel Carlsson -94KFUM Örebro8.88
3Petter Gustafsson -94IK Hakarpspojkarna9.04
4Johan Nilsson -94Hulåns IF9.06
5Frans Perers -94IFK Hedemora9.29
6Charlie Marlowe -94KFUM Örebro9.43
7Benjamin Örneus -94KFUM Örebro9.52
8Jacob Rahn -94Glanshammars IF9.68

    P12 800 M    
1Robin Forsell -94KFUM Örebro2.31,06
2Anton Wirén -94KFUM Örebro2.41,60
3Philip Börjel -94Frövi IK2.46,56
4Love Regefalk -94Bromma IF2.50,70
5Daniel Regefalk -94Bromma IF2.58,91

    P12 HÖJD    
1Petter Gustafsson -94IK Hakarpspojkarna1.46
2Frans Perers -94IFK Hedemora1.43
3Edvin Heggemann -94KFUM Örebro1.40
4Robin Forsell -94KFUM Örebro1.36
5Charlie Marlowe -94KFUM Örebro1.28
6Pierre Strand -94Filipstads FIK1.20

    P12 KULA 3,0    
1Robin Forsell -94KFUM Örebro10.07
2Simon Skoglund -94Frövi IK8.23
3Johan Nilsson -94Hulåns IF7.81
4Frans Perers -94IFK Hedemora7.12
5Pierre Strand -94Filipstads FIK6.59
6Joel Carlsson -94KFUM Örebro6.55
7Edvin Heggemann -94KFUM Örebro6.37
8Tony Holmgran -94Frövi IK6.06
9Andreas Larsson -94Istrums SK5.91

    P11 60 M  HEAT 1  
1Fredrik Samuelsson -95Hässelby SK9.06Final
2Henrik Hultgren -95KFUM Örebro9.18Final
3Samuel Spjut -95Frövi IK9.46Final
4Jesper Gravé -95IFK Arboga9.52Final
5Markus Fridberg -95IFK Kristinehamn9.58
6Andreas Vinghed -95Sundbybergs IK9.89
7Nicklas Arvidsson -95IK Westmannia9.99
8Petter Händel -95KFUM Örebro10.78

    P11 60 M  HEAT 2  
1Eskil Grahn -95Tranås AIF9.04Final
2Oscar Andersson -95Tyresö FK9.08Final
3Alexander Persson -95IF Göta9.35Final
4Kasper Kajermo -95Tyresö FK9.47Final
5Trolle Smedberg -95KFUM Örebro9.71
6Jonatan Wickström -95Stocksäters IF9.92
7Ante Jälevik -95KFUM Örebro10.03

    P11 60 M  FINAL  
1Eskil Grahn -95Tranås AIF8.81
2Fredrik Samuelsson -95Hässelby SK8.91
3Oscar Andersson -95Tyresö FK9.14
4Henrik Hultgren -95KFUM Örebro9.15
5Jesper Gravé -95IFK Arboga9.44
6Kasper Kajermo -95Tyresö FK9.46
7Alexander Persson -95IF Göta9.49
8Samuel Spjut -95Frövi IK9.62

    P11 800 M    
1Kasper Kajermo -95Tyresö FK2.45,34
2Samuel Spjut -95Frövi IK2.45,37
3Ante Jälevik -95KFUM Örebro2.49,21
4Jonatan Wickström -95Stocksäters IF2.57,44
5Nicklas Arvidsson -95IK Westmannia3.01,45
6Andreas Vinghed -95Sundbybergs IK3.02,62

    P11 HÖJD    
1Fredrik Samuelsson -95Hässelby SK1.33
2Alexander Persson -95IF Göta1.33
3Jesper Gravé -95IFK Arboga1.30
4Philip Andersson -95SOK Träff1.26
5Oscar Andersson -95Tyresö FK1.26
6Jonatan Wickström -95Stocksäters IF1.22
7Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro1.18
7Andreas Vinghed -95Sundbybergs IK1.18
9Ante Jälevik -95KFUM Örebro1.14
10Kasper Kajermo -95Tyresö FK1.14
11Samuel Spjut -95Frövi IK1.10

    P11 KULA 2,0    
1Fredrik Samuelsson -95Hässelby SK10.39
2Philip Andersson -95SOK Träff9.14
3Daniel Karlsson -95KFUM Örebro8.31
4Jesper Gravé -95IFK Arboga8.29
5Markus Fridberg -95IFK Kristinehamn8.04
6Andreas Vinghed -95Sundbybergs IK7.88
7Oscar Andersson -95Tyresö FK7.35
8Alexander Persson -95IF Göta7.00

    P10 60 M  HEAT 1  
1Axel Sherlock -96Väsby IK9.14Final
2Nicklas Karlsson -96Finspångs AIK9.58Final
3Pontus Aldenstam -96Väsby IK9.95Final9.941
4Tobias Hagström -96Istrums SK10.03
5Oliver Kihlberg -96KFUM Örebro10.55
6Erik Perers -96IFK Hedemora11.31
7Didrik Eriksson-Kekki -96KFUM Örebro11.34

    P10 60 M  HEAT 2  
1Daniel Nordberg -96Wedevågs IF9.54Final
2Peter Trajkovski Sörensen -96KIF Köbenhavn, DEN9.67Final
3Karl Wallén -96Istrums SK9.959.950
4Linus Lindkvist -97Wedevågs IF10.17
5Arvid Enliden -96IK Hakarpspojkarna10.34
6Niclas Haag -96Frövi IK10.80

    P10 60 M  HEAT 3  
1Philip Granath -96Mosjö SK9.45Final
2Jim Ljungqvist -96Tibro AIK FIK9.73Final
3William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.91Final
4Max Tyrsmo -96Glanshammars IF10.20
5Olle Ahlsson -96Mosjö SK10.45
6Hampus Gustafsson -97Frövi IK11.09

    P10 60 M  FINAL  
1Axel Sherlock -96Väsby IK9.06
2Philip Granath -96Mosjö SK9.48
3Daniel Nordberg -96Wedevågs IF9.55
4Jim Ljungqvist -96Tibro AIK FIK9.65
5Nicklas Karlsson -96Finspångs AIK9.68
6Peter Trajkovski Sörensen -96KIF Köbenhavn, DEN9.96
7William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.99
8Pontus Aldenstam -96Väsby IK10.13

    P10 600 M  HEAT 1  
1Karl Wallén -96Istrums SK1.58,60
2Jim Ljungqvist -96Tibro AIK FIK2.03,83
3Pontus Aldenstam -96Väsby IK2.07,21
4Philip Granath -96Mosjö SK2.13,15
5Tobias Hagström -96Istrums SK2.19,14
6Niclas Haag -96Frövi IK2.25,89
7Adam Gillman -97Stocksäters IF2.27,41

    P10 600 M  HEAT 2  
1Daniel Nordberg -96Wedevågs IF1.59,70
2Axel Sherlock -96Väsby IK2.02,32
3William Gunnarsson -97KFUM Örebro2.03,43
4Peter Trajkovski Sörensen -96KIF Köbenhavn, DEN2.04,11
5Oscar Östebo -96Glanshammars IF2.04,67
6Emil Svantesson -96KFUM Örebro2.08,08
7Anton Östebo -96Glanshammars IF2.09,99
8Max Thielebeule -98Fellingsbro AIK2.10,57

    P10 600 M  SAMLAD LISTA  
1Karl Wallén -96Istrums SK1.58,60
2Daniel Nordberg -96Wedevågs IF1.59,70
3Axel Sherlock -96Väsby IK2.02,32
4William Gunnarsson -97KFUM Örebro2.03,43
5Jim Ljungqvist -96Tibro AIK FIK2.03,83
6Peter Trajkovski Sörensen -96KIF Köbenhavn, DEN2.04,11
7Oscar Östebo -96Glanshammars IF2.04,67
8Pontus Aldenstam -96Väsby IK2.07,21
9Emil Svantesson -96KFUM Örebro2.08,08
10Anton Östebo -96Glanshammars IF2.09,99
11Max Thielebeule -98Fellingsbro AIK2.10,57
12Philip Granath -96Mosjö SK2.13,15
13Tobias Hagström -96Istrums SK2.19,14
14Niclas Haag -96Frövi IK2.25,89
15Adam Gillman -97Stocksäters IF2.27,41

    P10 HÖJD    
1Axel Sherlock -96Väsby IK1.32
2Arvid Enliden -96IK Hakarpspojkarna1.23
3Hampus Edkvist -96Mosjö SK1.23
4Jim Ljungqvist -96Tibro AIK FIK1.16
5Philip Granath -96Mosjö SK1.16
6Emil Svantesson -96KFUM Örebro1.16
7Max Tyrsmo -96Glanshammars IF1.12
8Albin Lager -96KFUM Örebro1.12
9Pontus Aldenstam -96Väsby IK1.08
10William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.04
11Olle Ahlsson -96Mosjö SK1.04
12Niclas Haag -96Frövi IK1.00
13Didrik Eriksson-Kekki -96KFUM Örebro1.00
14Jakob Samuelsson -98Hässelby SK1.00
15Adam Gillman -97Stocksäters IF1.00
16Erik Perers -96IFK Hedemora0.95

    P10 KULA 2,0    
1Olle Ahlsson -96Mosjö SK7.49
2Hampus Edkvist -96Mosjö SK7.47
3Nicklas Karlsson -96Finspångs AIK7.24
4Didrik Eriksson-Kekki -96KFUM Örebro7.18
5Tobias Hagström -96Istrums SK7.13
6William Bergenarp -96Glanshammars IF6.89
7Peter Trajkovski Sörensen -96KIF Köbenhavn, DEN6.84
8Arvid Enliden -96IK Hakarpspojkarna6.59
9Oliver Kihlberg -96KFUM Örebro6.03
10Emil Svantesson -96KFUM Örebro6.01
11Axel Sherlock -96Väsby IK5.97
12Jakob Samuelsson -98Hässelby SK5.78
13Linus Lindkvist -97Wedevågs IF5.62
14Emil Fjellheim -97Fellingsbro AIK5.61
15Niclas Haag -96Frövi IK5.25
16Calle Berg -98Frövi IK5.20
17Pontus Aldenstam -96Väsby IK4.89
18Adam Gillman -97Stocksäters IF4.84

    MVET 60 M  HEAT 1  
1Flemming Lindström -50Rånäs 4H8.40
2Glenn Karlsson -48Nyköpings BIS8.56
3Rune Tallgren -49IF Göta8.74
4Tomas Eriksson -51KFUM Örebro8.78
5Frank Canderskog -54Katrineholms SK8.96
6Sten-Åke Sköld -37Gillberga-Lista IF9.54

    MVET 60 M  HEAT 2  
1Johan Helenius -60Alunda SK7.94
2Mikael Wallin -66Spårvägens FK8.16
3Mikael Nord -61Högbo GIF8.17
4Anders Johansson -66Karlskoga FIF8.27
5Björn Skoglund -69Frövi IK8.43
6Ulf Burestam -57Huddinge AIS9.02

    MVET 60 M  SAMLAD LISTA  
1Johan Helenius -60Alunda SK7.947.293
2Mikael Wallin -66Spårvägens FK8.167.79
3Mikael Nord -61Högbo GIF8.177.556
4Anders Johansson -66Karlskoga FIF8.277.90
5Flemming Lindström -50Rånäs 4H8.407.221
6Björn Skoglund -69Frövi IK8.438.21
7Glenn Karlsson -48Nyköpings BIS8.567.252
8Rune Tallgren -49IF Göta8.747.465
9Tomas Eriksson -51KFUM Örebro8.787.59
10Frank Canderskog -54Katrineholms SK8.967.90
11Ulf Burestam -57Huddinge AIS9.028.12
12Sten-Åke Sköld -37Gillberga-Lista IF9.547.414

    MVET 800 M    
1Bengt Jansson -61IF Start2.21,942.08,544
2Sivert Lignell -53IF Start2.29,602.07,233
3Keith Johansson -44Gefle IF2.33,152.00,101
4Gunnar Fredh -45IK Wilske2.36,332.03,812

    MVET HÖJD    
1Kenneth Norström -60Stocksäters IF1.641.972
2Carl-Erik Särndal -37IFK Lund1.532.351

135 140 145 149 153 157 161 164 166      
Kenneth Norström-   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
Carl-Erik Särndalo   o   o   o   xxo xxx         

    MVET KULA    
1Bernhard Karlsson -33Valö IK13.0621.014kg
2Jan Schallen -40FGF Gotland11.2517.385kg
3Bo Sundström -40IK Heros FIK10.5916.365kg
4Sten-Åke Sköld -37Gillberga-Lista IF8.6414.245kg
5Patrick Ekström-Jöe -63Huddinge AIS11.0012.467,26kg
6Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF10.7612.457,26kg
7Peter Hagström -63Istrums SK10.0211.357,26kg
8Frank Canderskog -54Katrineholms SK8.6310.806kg
9Mikael Wallin -66Spårvägens FK9.7010.287,26kg

    KVINNOR 60 M    
1Julia Skugge -88Glanshammars IF7.84
2Anna Ryhed -88Filipstads FIK8.33
3Karin Johansson -88KFUM Örebro8.39
4Sanna Canderskog -88Katrineholms SK8.75

    KVINNOR LÄNGD    
1Anna Palmerius -78GoIF Tjalve5.12
2Linda Gårlin -86GoIF Tjalve4.95
3Amelie Gustafsson -88Katrineholms SK4.69
4Malin Berggren -88GoIF Tjalve4.68
-Karin Johansson -88KFUM Örebro0.00

Malin Berggren228  456  343  465  456  468
Amelie Gustafsson x   466  460  469  440  447
Anna Palmerius503  512  510  508  440   x 
Karin Johansson x    x    x    x    -    - 
Linda Gårlin486   x   493   x   495  455

    F17 60 M  HEAT 1  
1Louise Kronlund -90Västerås FK8.01Final
2Frida Linde -90Täby IS8.08Final
3Anna Wettler -89KFUM Örebro8.45Final
4Cornelia Wisung -90Ljungsbro FK8.45Final
5Johanna Aalto -89IFK Kristinehamn8.60
6Elin Andersson -89Karlskoga FIF8.94

    F17 60 M  HEAT 2  
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF7.84Final
2Emma Johansson -90Mosjö SK8.12Final
3Sara Cavretti -90KFUM Örebro8.28Final
4Anna Svensson -90Stocksäters IF8.46Final
5Kajsa Kaufeldt -90Rånäs 4H8.70
6Sofie Wahlstedt -90KFUM Örebro8.75
7Victoria Björnemalm -90Ludvika FFI8.81

    F17 60 M  FINAL  
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF7.85
2Louise Kronlund -90Västerås FK8.05
3Frida Linde -90Täby IS8.05
4Emma Johansson -90Mosjö SK8.28
5Sara Cavretti -90KFUM Örebro8.36
6Cornelia Wisung -90Ljungsbro FK8.43
7Anna Wettler -89KFUM Örebro8.44
8Anna Svensson -90Stocksäters IF8.58

    F17 800 M    
1Maria Westher -90Karlskoga FIF2.23,97
2Hanna Jakobsen -90KFUM Örebro2.24,77
3Elin Kindberg -90KFUM Örebro2.28,64

    F17 LÄNGD    
1Frida Linde -90Täby IS5.37
2Angelica Brus -89KFUM Örebro5.07
3Anna Forslund -90Stocksäters IF5.06
4Stina Larsson -90Katrineholms SK5.02
5Ellen Sääw -90Stocksäters IF5.00
6Johanna Aalto -89IFK Kristinehamn4.85
7Anna Svensson -90Stocksäters IF4.85
8Emma Johansson -90Mosjö SK4.78
9Sara Cavretti -90KFUM Örebro4.72
10Cornelia Wisung -90Ljungsbro FK4.56
11Elin Kindberg -90KFUM Örebro4.37
12Elin Andersson -89Karlskoga FIF4.33
13Aline Ngalima -89Sundbybergs IK4.27
14Victoria Björnemalm -90Ludvika FFI4.18
15Kajsa Kaufeldt -90Rånäs 4H4.16

Kajsa Kaufeldt410  365  416   -    -    - 
Anna Forslund497  476  463  492  503  506
Angelica Brus507  496  494  486  490  493
Victoria Björnemalm395  418  393   -    -    - 
Elin Kindberg424  437  424   -    -    - 
Anna Svensson x   485  475  479   x    x 
Frida Linde374  497  537  490  399   x 
Sara Cavretti453  472  454   -    -    - 
Aline Ngalima x    x   427   -    -    - 
Johanna Aalto458  484  478  485   x   484
Elin Andersson384  422  433   -    -    - 
Ellen Sääw478  495  500  496   x   493
Emma Johansson476  460   x   478   x   468
Cornelia Wisung414   x   456   -    -    - 
Stina Larsson481  494  478  481  497  502

    F15 60 M  HEAT 1  
1Elin Östlund -91KFUM Örebro8.03Final
2Sara Einarsson -91Ludvika FFI8.45Final
3Maria Larsson -91IK Westmannia8.46Final
4Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF8.52Final
5Olivia Arle -91KFUM Örebro8.57Final
6Hanna Karling -91Istrums SK8.81

    F15 60 M  HEAT 2  
1Marine Jonsson -91IF Göta8.01Final
2Malin Eriksson -91KFUM Örebro8.09Final
3Johanna Andersson -91Stocksäters IF8.53Final
4Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK8.67
5Marica Persson -91IFK Mora FIK8.69
6Grete Wisung -91Ljungsbro FK9.23

    F15 60 M  FINAL  
1Elin Östlund -91KFUM Örebro7.86
2Marine Jonsson -91IF Göta7.92
3Malin Eriksson -91KFUM Örebro8.17
4Sara Einarsson -91Ludvika FFI8.48
5Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF8.56
6Maria Larsson -91IK Westmannia8.58
7Olivia Arle -91KFUM Örebro8.61
8Johanna Andersson -91Stocksäters IF8.62

    F15 800 M    
1Emma Jansson -91Ludvika FFI2.32,30
2Anna Jansson -91Ludvika FFI2.34,78
3Amanda Sundström -91KFUM Örebro2.35,44
4Sandra Alm -91Åsbro GoIF3.07,02

    F15 LÄNGD    
1Elin Östlund -91KFUM Örebro5.12
2Marine Jonsson -91IF Göta5.01
3Malin Eriksson -91KFUM Örebro4.97
4Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK4.68
5Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF4.66
6Emma Göthlin -91Stocksäters IF4.65
7Maria Larsson -91IK Westmannia4.65
8Olivia Arle -91KFUM Örebro4.55
9Sara Einarsson -91Ludvika FFI4.54
10Nathalie Blomqvist -91Sundbybergs IK4.41
11Hanna Karling -91Istrums SK4.34
12Marica Persson -91IFK Mora FIK4.02
13Grete Wisung -91Ljungsbro FK3.81
14Johanna Andersson -91Stocksäters IF3.06

Marine Jonsson485  454  443  440  491  501
Beatrice Örtenberg468   x   462  303  328   x 
Grete Wisung370  381  324   -    -    - 
Maria Larsson433  465  450  427  441  462
Olivia Arle451  422  455   x   453  445
Marica Persson402  389  390   -    -    - 
Elin Östlund488  491  486  496  495  512
Emma Göthlin434  462  455  459  465   x 
Malin Eriksson471  465  497  465  465  473
Hanna Karling393  434  431   -    -    - 
Nathalie Blomqvist441   x   388   -    -    - 
Sara Einarsson454   x    x    -    -    - 
Charlotte Björkgren433  466  465  445  453  430
Johanna Andersson306  299   x    -    -    - 

    F14 60 M  HEAT 1  
1Eleonor Nakunzi -92Sundbybergs IK8.09Final
2Josefine Löf -92KFUM Örebro8.31Final
3Sandra Barkestam -92KFUM Örebro8.54Final
4Malin Berge -92Bromma IF8.59
5Sara Nyroos -92IK Heros FIK9.10
6Sara Kristiansson -92Bromma IF9.10
7Ellen Helker-Nygren -92IFK Mora FIK9.30

    F14 60 M  HEAT 2  
1Anna Bergström -92Bromma IF8.11Final
2Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF8.47Final
3Sara Eklund -92Filipstads FIK8.58
4Sofie Hallström -92KFUM Örebro8.66
5Malin Nyberg -92Bromma IF8.66
6Pauline Frisk -92IK Heros FIK9.25
7Therese Karlsson -92Karlskoga FIF9.41
8Jessica Fredheim -92Bromma IF9.57

    F14 60 M  HEAT 3  
1Caroline Sandsjoe -92IF Göta8.14Final
2Frida Nordenberg -92IFK Mora FIK8.41Final
3Mergime Jashari -92IK Westmannia8.43Final
4Fanny Robler -92Sundbybergs IK8.58
5Cecilia Elfving -92Stocksäters IF8.98
6Ylva Johansson -92Sundbybergs IK9.36
7Johanna Edén -92Bromma IF9.43

    F14 60 M  FINAL  
1Eleonor Nakunzi -92Sundbybergs IK8.05
2Anna Bergström -92Bromma IF8.12
3Caroline Sandsjoe -92IF Göta8.18
4Josefine Löf -92KFUM Örebro8.22
5Frida Nordenberg -92IFK Mora FIK8.41
6Sandra Barkestam -92KFUM Örebro8.47
7Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF8.52
8Mergime Jashari -92IK Westmannia8.52

    F14 800 M    
1Kajsa Barr -92Sundbybergs IK2.30,55
2Elisabeth Danielsson -92Sundbybergs IK2.31,18
3Jenny Almqvist -92IK Westmannia2.31,75
4Therese Westher -92Karlskoga FIF2.31,80
5Karin Olsson -92Ludvika FFI2.34,94
6Helena Karlsson -92IFK Nora2.38,78
7Sandra Wagner -92KFUM Örebro2.39,11
8Malin Nyberg -92Bromma IF2.48,28
9Sandra Svallin -92Åsbro GoIF2.52,00
10Malin Lignell -92Stocksäters IF2.53,94
11Pauline Frisk -92IK Heros FIK2.59,51
12Sara Nyroos -92IK Heros FIK3.07,17

    F14 LÄNGD    
1Eleonor Nakunzi -92Sundbybergs IK5.26
2Mergime Jashari -92IK Westmannia5.11
3Fanny Robler -92Sundbybergs IK4.71
4Hanna Bergenbrant -92KFUM Örebro4.55
5Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF4.54
6Caroline Sandsjoe -92IF Göta4.49
7Anna Bergström -92Bromma IF4.42
8Elisabeth Danielsson -92Sundbybergs IK4.41
9Julia Frejd -92KFUM Örebro4.36
10Alexandra Davidsson -92Filipstads FIK4.34
11Malin Nyberg -92Bromma IF4.32
12Frida Nordenberg -92IFK Mora FIK4.25
13Kajsa Barr -92Sundbybergs IK4.14
14Sandra Wagner -92KFUM Örebro4.08
15Cecilia Elfving -92Stocksäters IF4.07
16Malin Berge -92Bromma IF4.05
17Ellen Helker-Nygren -92IFK Mora FIK4.02
18Jessica Fredheim -92Bromma IF3.81
19Therese Karlsson -92Karlskoga FIF3.76
20Malin Lignell -92Stocksäters IF3.74
21Sara Kristiansson -92Bromma IF3.68
22Hanna Johansson -92IFK Arboga3.55
23Johanna Edén -92Bromma IF3.42

Ellen Helker-Nygren186  384  402   -    -    - 
Sara Kristiansson368  232   x    -    -    - 
Alexandra Davidsson407  424  434   -    -    - 
Mergime Jashari x   501   x   496  511  498
Hanna Bergenbrant421  430  451   x   441  455
Frida Nordenberg398  395  425   -    -    - 
Therese Karlsson x   376  367   -    -    - 
Sandra Wagner408  377  275   -    -    - 
Kajsa Barr367  379  414   -    -    - 
Malin Lignell x    x   374   -    -    - 
Anna Bergström438  442  436  424  418  428
Linda Albrektsson450  454   x   425  434   x 
Fanny Robler x   449  367   x   471  468
Julia Frejd436  421   x    -    -    - 
Johanna Edén342  275  271   -    -    - 
Malin Berge386  405  397   -    -    - 
Cecilia Elfving x   407  378   -    -    - 
Jessica Fredheim359  381  376   -    -    - 
Hanna Johansson335  345  355   -    -    - 
Malin Nyberg432  384  388   -    -    - 
Elisabeth Danielsson338  400  441   x    -    - 
Eleonor Nakunzi x   523   -    -   526   x 
Caroline Sandsjoe374  449  384  249  382  417

    F13 60 M  HEAT 1  
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro8.67Final
2Dominika Struska -93Karlskoga FIF8.77
3Blenda Kabondo -93Bromma IF8.89
4Rebecca Andersson -93IFK Nora9.15
5Linn Nilsson -93IFK Sunne FIK9.35
6Josefin Edwall -93Bromma IF9.36
7Johanna Frandsen -93Tibro AIK FIK10.77

    F13 60 M  HEAT 2  
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro8.61Final
2Evelina Morén -93Hulåns IF8.71Final
3Josefine Ekberg -93IFK Kristinehamn8.80
4Anna Lidén -93Åsbro GoIF9.45
5Josefine Hagström -93Istrums SK9.47
6Stina Karlsson -93Sundbybergs IK9.50
7Amanda Rönsén -93Sundbybergs IK9.57

    F13 60 M  HEAT 3  
1Tove Starfelt -93Bromma IF8.67Final
2Matilda Olsson -93Karlskoga FIF9.21
3Amanda Olsson -93Karlskoga FIF9.40
4Astrid Danielsson -93Sundbybergs IK9.54
5Josefin Jonsson -93Sundbybergs IK10.07
6Linda Allansson -93Stocksäters IF10.78
7Sara Söderstedt -93Filipstads FIK16.19

    F13 60 M  HEAT 4  
1Lisa Wettermark -93Motala AIF8.40Final
2Alice Grudd -93IFK Mora FIK8.40Final
3Carolin Andersson -93IFK Kristinehamn9.08
4Philippa Bååth -93Bromma IF9.17
5Malin Jonasson -93Sundbybergs IK9.17
6Frida Gustavsson -93Bromma IF9.31
7Erika Nyström -93Motala AIF9.46

    F13 60 M  HEAT 5  
1Camilla Björkgren -93Stocksäters IF8.58Final
2Lovisa Jansson -93IK Westmannia8.71Final
3Emmelie Westerlind -93Sundbybergs IK9.01
4Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro9.12
5Emelie Norberg -93Stocksäters IF10.05
6Elinor Wickström -93Stocksäters IF10.84
7Nellie Källbom -93Stocksäters IF11.21

    F13 60 M  FINAL  
1Alice Grudd -93IFK Mora FIK8.39
2Lisa Wettermark -93Motala AIF8.50
3Camilla Björkgren -93Stocksäters IF8.60
4Ellen Hjort -93KFUM Örebro8.61
5Tove Starfelt -93Bromma IF8.71
6Sara Jernfält -93KFUM Örebro8.73
7Lovisa Jansson -93IK Westmannia8.74
8Evelina Morén -93Hulåns IF8.83

    F13 800 M    
1Tove Starfelt -93Bromma IF2.30,74
2Fanny Dahlgren -93Filipstads FIK2.34,20
3Dominika Struska -93Karlskoga FIF2.40,55
4Josefin Jonsson -93Sundbybergs IK2.45,20
5Evelina Morén -93Hulåns IF2.50,07
6Erika Fjellheim -93Fellingsbro AIK2.51,93
7Amanda Rönsén -93Sundbybergs IK2.52,25
8Josefin Edwall -93Bromma IF3.01,68

    F13 LÄNGD ZON    
1Alice Grudd -93IFK Mora FIK4.88
2Josefine Ekberg -93IFK Kristinehamn4.63
3Rebecca Andersson -93IFK Nora4.62
4Lovisa Jansson -93IK Westmannia4.47
5Camilla Björkgren -93Stocksäters IF4.43
6Frida Gustavsson -93Bromma IF4.41
7Philippa Bååth -93Bromma IF4.39
8Sara Jernfält -93KFUM Örebro4.36
9Tove Starfelt -93Bromma IF4.34
10Linnéa Bergehäger -93IK Westmannia4.18
11Emmelie Westerlind -93Sundbybergs IK4.12
12Carolin Andersson -93IFK Kristinehamn4.12
13Linn Nilsson -93IFK Sunne FIK4.10
14Josefin Edwall -93Bromma IF4.07
15Stina Karlsson -93Sundbybergs IK4.06
16Malin Jonasson -93Sundbybergs IK3.98
17Blenda Kabondo -93Bromma IF3.92
18Erika Nyström -93Motala AIF3.89
19Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro3.86
20Josefine Hagström -93Istrums SK3.81
21Josefin Jonsson -93Sundbybergs IK3.71
22Amanda Rönsén -93Sundbybergs IK3.58
23Astrid Danielsson -93Sundbybergs IK3.38
24Linda Allansson -93Stocksäters IF3.12

Philippa Bååth439  434  428  414  425  410
Frida Gustavsson441  422  431  410  422  421
Carolin Andersson412  303  379   -    -    - 
Linnéa Bergehäger418  389  283   -    -    - 
Malin Jonasson398  396  392   -    -    - 
Erika Nyström389  382  376   -    -    - 
Tove Starfelt434  417  413   -    -    - 
Amanda Rönsén358  334  330   -    -    - 
Josefin Jonsson352  371  354   -    -    - 
Alice Grudd488  476  483  478  475   - 
Josefin Edwall398  396  407   -    -    - 
Emmelie Westerlind401  389  412   -    -    - 
Rebecca Andersson462  437  437  444  452  439
Lovisa Jansson x   416  443   x    x   447
Linda Allansson312  287  296   -    -    - 
Blenda Kabondo384  383  392   -    -    - 
Angelica Gelfgren386  378  324   -    -    - 
Sara Jernfält434  417  430  420  436  420
Astrid Danielsson338  331  309   -    -    - 
Linn Nilsson406   x   410   -    -    - 
Josefine Ekberg448  447  460  463  461  450
Camilla Björkgren437  443  423  424  438  312
Josefine Hagström373  381  372   -    -    - 
Stina Karlsson406  399  406   -    -    - 

    F12 60 M  HEAT 1  
1Amanda Oldberg -94IK Westmannia8.92Final
2Anna Birgersson -94Karlskoga FIF9.08Final
3Sofia Jäger Stenberg -94Sundbybergs IK9.19
4Petra Levtshuk -94Mosjö SK9.24
5Fredrika Agestam -94Bromma IF9.46
6Alice Thorsén -94KFUM Örebro9.63
7Josefine Öhlund -94KFUM Örebro9.96
8Malin Gillman -94Stocksäters IF10.02

    F12 60 M  HEAT 2  
1Lovisa Nyrenström Gidehag -94Sundbybergs IK8.76Final
2Cecilia Frölund -94Bromma IF8.90Final
3Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF9.21
4Johanna Pettersson -94KFUM Örebro9.22
5Louise Harker -94Mosjö SK9.39
6Emma Bengtsson -94KFUM Örebro9.52
7Louise Sundström -94KFUM Örebro9.60
8Jessica Nilsson -94Fjugesta IF9.62

    F12 60 M  HEAT 3  
1Caroline Taxén -94Enköpings AIF8.94Final
2Denise Sandell -94Wedevågs IF8.97Final
3Julia Hammarberg -94KFUM Örebro9.30
4Hedda Regefalk -94Bromma IF9.40
5Erica Wide -94Bromma IF9.53
6Chantal Nakunzi -94Sundbybergs IK9.55
7Erica Glimsholt -94IFK Arboga9.80
8Emma Ophus -94Istrums SK12.42

    F12 60 M  HEAT 4  
1Ellinor Sundstrand -94Visby IF Gute FIK8.66Final
2Sofia Sandgren -94KFUM Örebro9.01Final
3Paulina Lasome -94SoIK Hellas9.27
4Rebecka Fredriksson -94Kvismaredalens IF9.30
5Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF9.32
6Sara Berglöf -94Sundbybergs IK9.94
7Alexandra Gelfgren -94KFUM Örebro10.03

    F12 60 M  FINAL  
1Ellinor Sundstrand -94Visby IF Gute FIK8.59
2Lovisa Nyrenström Gidehag -94Sundbybergs IK8.72
3Amanda Oldberg -94IK Westmannia8.84
4Caroline Taxén -94Enköpings AIF8.92
5Sofia Sandgren -94KFUM Örebro8.98
6Cecilia Frölund -94Bromma IF9.01
7Denise Sandell -94Wedevågs IF9.17
8Anna Birgersson -94Karlskoga FIF9.50

    F12 800 M    
1Fredrika Agestam -94Bromma IF2.41,50
2Julia Gustafsson -94Frövi IK2.44,36
3Louise Sundström -94KFUM Örebro2.44,64
4Josefine Öhlund -94KFUM Örebro2.47,47
5Rebecca Härd -94KFUM Örebro2.50,13
6Erica Wide -94Bromma IF2.57,93
7Linda Gillström -94Kvarnsvedens FIK2.59,05
8Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö SK2.59,16
9Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF2.59,16

    F12 LÄNGD ZON    
1Ellinor Sundstrand -94Visby IF Gute FIK4.79
2Ellen Franzén -94Mosjö SK4.65
3Caroline Taxén -94Enköpings AIF4.63
4Denise Sandell -94Wedevågs IF4.51
5Sofia Jäger Stenberg -94Sundbybergs IK4.30
6Lovisa Nyrenström Gidehag -94Sundbybergs IK4.28
7Chantal Nakunzi -94Sundbybergs IK4.16
8Johanna Pettersson -94KFUM Örebro4.15
9Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF4.15
10Julia Gustafsson -94Frövi IK4.10
11Amanda Oldberg -94IK Westmannia4.10
12Fredrika Agestam -94Bromma IF4.06
13Hedda Regefalk -94Bromma IF4.04
14Alice Thorsén -94KFUM Örebro4.02
15Petra Levtshuk -94Mosjö SK4.02
16Paulina Lasome -94SoIK Hellas4.01
17Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF3.97
18Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF3.95
19Rebecka Fredriksson -94Kvismaredalens IF3.89
20Erica Glimsholt -94IFK Arboga3.77
21Erica Wide -94Bromma IF3.66
22Anna Birgersson -94Karlskoga FIF3.66
23Cecilia Frölund -94Bromma IF3.63
24Emma Bengtsson -94KFUM Örebro3.63
25Julia Hammarberg -94KFUM Örebro3.56
26Louise Harker -94Mosjö SK3.54
27Sofia Sandgren -94KFUM Örebro3.45
28Sara Berglöf -94Sundbybergs IK3.28
29Alexandra Gelfgren -94KFUM Örebro2.97
30Emma Ophus -94Istrums SK2.88

Alexandra Gelfgren286  292  297   -    -    - 
Erica Wide366  366  361   -    -    - 
Rebecka Fredriksson389  373   x    -    -    - 
Emma Ophus288  280  275   -    -    - 
Louise Harker354  336  338   -    -    - 
Emma Bengtsson363  338  360   -    -    - 
Kajsa Eckerwall397  377  365   -    -    - 
Paulina Lasome390  401  395   -    -    - 
Amanda Oldberg399  410  385   -    -    - 
Sara Berglöf328  322  315   -    -    - 
Julia Gustafsson410  403  405   -    -    - 
Erica Glimsholt377  339  374   -    -    - 
Sofia Jonsson-Röök394  412  415   -    -    - 
Lovisa Nyrenström Gidehag428  409  408  403  410  421
Petra Levtshuk402  381  374   -    -    - 
Ellen Franzén420  446  462  458  465  425
Ellinor Sundstrand463  441  479  477   x   479
Alice Thorsén398  402  387   -    -    - 
Fredrika Agestam400  406  384   -    -    - 
Johanna Pettersson413  404  415  406  414  394
Hedda Regefalk390  404  401   -    -    - 
Sofia Sandgren x    x   345   -    -    - 
Julia Hammarberg356   x   350   -    -    - 
Cecilia Frölund361  355  363   -    -    - 
Denise Sandell442  442  451  437  344  436
Anna Birgersson366  349  331   -    -    - 
Alexandra Johansson379  395  389   -    -    - 
Chantal Nakunzi414  416  396  387  404  402
Caroline Taxén444   x    x   463  426  434
Sofia Jäger Stenberg395  415  425   x   426  430

    F11 60 M  HEAT 1  
1Hanna Hermansson -95Kils AIK8.83Final
2Emma Schagerström -95KFUM Örebro8.89Final
3Lisa Bergdahl -95Fellingsbro AIK9.45Final
4Matilda Björklund -95KFUM Örebro9.78Final
5Zarah Rönsén -95Sundbybergs IK10.39
6Josefine Saari -95Frövi IK10.62
7Emma Ronquist -95Glanshammars IF10.87

    F11 60 M  HEAT 2  
1Julia Karlsson -95IF Göta9.10Final
2Elin Johansson -95Wedevågs IF9.46Final
3Julia Kinneteg -95Finspångs AIK9.76Final
4Evelina Simonsen -95IFK Kristinehamn9.82Final
5Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro10.16
6Moa Olsson -95Hulåns IF10.35
7Vera Johansson -95Stocksäters IF10.95
8Angelica Lövelius -95IK Westmannia12.84

    F11 60 M  FINAL  
1Hanna Hermansson -95Kils AIK8.75
2Emma Schagerström -95KFUM Örebro8.92
3Julia Karlsson -95IF Göta9.19
4Elin Johansson -95Wedevågs IF9.38
5Matilda Björklund -95KFUM Örebro9.56
6Lisa Bergdahl -95Fellingsbro AIK9.72
7Julia Kinneteg -95Finspångs AIK9.82
8Evelina Simonsen -95IFK Kristinehamn10.00

    F11 800 M    
1Hanna Hermansson -95Kils AIK2.51,59
2Emma Schagerström -95KFUM Örebro2.51,79
3Lisa Bergdahl -95Fellingsbro AIK2.52,98
4Elvira Rickardsson -96IFK Kristinehamn3.01,06
5Evelina Simonsen -95IFK Kristinehamn3.15,59
6Moa Olsson -95Hulåns IF3.20,67
7Zarah Rönsén -95Sundbybergs IK3.42,59

    F11 LÄNGD ZON    
1Hanna Hermansson -95Kils AIK4.60
2Emma Schagerström -95KFUM Örebro4.21
3Julia Karlsson -95IF Göta4.18
4Elin Johansson -95Wedevågs IF4.18
5Lisa Bergdahl -95Fellingsbro AIK3.88
6Matilda Björklund -95KFUM Örebro3.80
7Olivia Thörn -95KFUM Örebro3.64
8Julia Kinneteg -95Finspångs AIK3.59
9Evelina Simonsen -95IFK Kristinehamn3.29
10Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro3.23
11Zarah Rönsén -95Sundbybergs IK3.17
12Josefine Saari -95Frövi IK3.05
13Vera Johansson -95Stocksäters IF2.84
14Angelica Lövelius -95IK Westmannia1.76

Josefine Saari305  285  283   -    -    - 
Julia Kinneteg359  355  332  358  272  345
Emma Schagerström413  421   x   384  407  413
Rebecka Utterheim323  316  238   -    -    - 
Lisa Bergdahl388  351  343  356  355  364
Julia Karlsson400  410  413  418  407  408
Matilda Björklund375  338  380  349  370  357
Elin Johansson412  398  418   x   401   x 
Evelina Simonsen292  329   x    -    -    - 
Hanna Hermansson460  437  437  447  381  412
Zarah Rönsén317  288  303   -    -    - 
Olivia Thörn364  347  314  319  327  340
Angelica Lövelius x   176  174   -    -    - 
Vera Johansson244  284  248   -    -    - 

    F10 60 M  HEAT 1  
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.61Final
2Elin Wohlfart -96IK Stål9.78
3Anna Tivemo -97KFUM Örebro10.01
4Stina Johansson -96KFUM Örebro10.76
5Wilma Fransilla -96KFUM Örebro10.82
6Frida Pettersson -96Stocksäters IF11.44
7Josefin Pettersson -96KFUM Örebro13.07

    F10 60 M  HEAT 2  
1Pernilla Robertsson -96Frövi IK9.34Final
2Amanda Fagerström -96Glanshammars IF9.70Final
3Astrid Arle -96KFUM Örebro10.42
4Linnéa Karlsson -96IFK Arboga10.70
5Ida Skoglund -97Frövi IK11.39
6Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF11.59
7Selma Ophus -96Istrums SK12.04

    F10 60 M  HEAT 3  
1Elvira Rickardsson -96IFK Kristinehamn9.56Final
2Julia Nygård -96IFK Nora10.00
3Lisa Lönner -96Eslövs AI10.63
4Elvira Stenberg -96Stocksäters IF10.76
5Olivia Weslien -97IF Göta10.82
6Elin Garberg -96Stocksäters IF11.12
7Lova Bergelin -97Stocksäters IF11.67

    F10 60 M  HEAT 4  
1Mikaela Johannesson -96IK Heros FIK9.13Final
2Cornelia Berg -96Frövi IK9.44Final
3Julia Wide -96Bromma IF9.78
4Amanda Ahmeckovic -96KFUM Örebro9.82
5Isa Olofsson-Lindberg -96KFUM Örebro10.12
6Ebba Nordström -96KFUM Örebro10.24
7Moa Ullgren -96Finspångs AIK10.27

    F10 60 M  HEAT 5  
1Hanna Garman -96IFK Arboga9.20Final
2Anna Jansson -96Kils AIK9.88
3Nellie Paulsson -96KFUM Örebro10.33
4Julia Ryhed -97KFUM Örebro10.53
5Johanna Saari -96Frövi IK11.32
6Elsa Frisén -97Stocksäters IF11.60
-Malin Melin -96IK Heros FIKej start

    F10 60 M  HEAT 6  
1Jessica Strömbäck -96Motala AIF9.38Final
2Ida Olsson -96Hulåns IF9.86
3Julia Jansson -96Kils AIK9.93
4Cecilia Hagsten -96KFUM Örebro10.39
5Angelica Kallström -96IK Westmannia10.41
6Jennifer Larsson -96Istrums SK10.86

    F10 60 M  FINAL  
1Mikaela Johannesson -96IK Heros FIK9.00
2Hanna Garman -96IFK Arboga9.08
3Jessica Strömbäck -96Motala AIF9.37
4Elvira Rickardsson -96IFK Kristinehamn9.40
5Cornelia Berg -96Frövi IK9.41
6Pernilla Robertsson -96Frövi IK9.44
7Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.81
8Amanda Fagerström -96Glanshammars IF9.89

    F10 600 M  HEAT 1  
1Anna Tivemo -97KFUM Örebro2.19,35
2Olivia Weslien -97IF Göta2.19,66
3Ebba Nordström -96KFUM Örebro2.22,52
4Amanda Ahmeckovic -96KFUM Örebro2.27,09
5Julia Ryhed -97KFUM Örebro2.29,94
6Frida Pettersson -96Stocksäters IF2.31,92

    F10 600 M  HEAT 2  
1Elin Wohlfart -96IK Stål2.11,23
2Signe Flygare -96Glanshammars IF2.11,73
3Lisa Lönner -96Eslövs AI2.12,32
4Ida Olsson -96Hulåns IF2.12,71
5Julia Nygård -96IFK Nora2.13,59
6Pernilla Robertsson -96Frövi IK2.19,92
7Jenny Nilsson -96Fjugesta IF2.29,92
-Julia Wide -96Bromma IFej start

    F10 600 M  SAMLAD LISTA  
1Elin Wohlfart -96IK Stål2.11,23
2Signe Flygare -96Glanshammars IF2.11,73
3Lisa Lönner -96Eslövs AI2.12,32
4Ida Olsson -96Hulåns IF2.12,71
5Julia Nygård -96IFK Nora2.13,59
6Anna Tivemo -97KFUM Örebro2.19,35
7Olivia Weslien -97IF Göta2.19,66
8Pernilla Robertsson -96Frövi IK2.19,92
9Ebba Nordström -96KFUM Örebro2.22,52
10Amanda Ahmeckovic -96KFUM Örebro2.27,09
11Jenny Nilsson -96Fjugesta IF2.29,92
12Julia Ryhed -97KFUM Örebro2.29,94
13Frida Pettersson -96Stocksäters IF2.31,92

    F10 LÄNGD ZON    
1Elvira Rickardsson -96IFK Kristinehamn4.22
2Mikaela Johannesson -96IK Heros FIK4.04
3Pernilla Robertsson -96Frövi IK3.89
4Julia Wide -96Bromma IF3.79
5Julia Nygård -96IFK Nora3.74
6Elin Wohlfart -96IK Stål3.70
7Hanna Garman -96IFK Arboga3.68
8Ida Olsson -96Hulåns IF3.65
9Cornelia Berg -96Frövi IK3.44
10Anna Jansson -96Kils AIK3.43
11Johanna Elfving -96Stocksäters IF3.41
12Moa Ullgren -96Finspångs AIK3.37
13Isa Olofsson-Lindberg -96KFUM Örebro3.31
14Lisa Lönner -96Eslövs AI3.27
15Astrid Arle -96KFUM Örebro3.27
16Julia Jansson -96Kils AIK3.21
17Angelica Kallström -96IK Westmannia3.20
18Amanda Ahmeckovic -96KFUM Örebro3.18
19Ebba Nordström -96KFUM Örebro3.14
20Nellie Paulsson -96KFUM Örebro3.12
21Wilma Fransilla -96KFUM Örebro3.10
22Jenny Nilsson -96Fjugesta IF3.06
23Julia Ryhed -97KFUM Örebro3.05
24Linnéa Karlsson -96IFK Arboga3.01
25Cecilia Hagsten -96KFUM Örebro2.99
26Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF2.93
27Olivia Weslien -97IF Göta2.92
28Stina Johansson -96KFUM Örebro2.86
29Elin Garberg -96Stocksäters IF2.81
30Elvira Stenberg -96Stocksäters IF2.81
31Elsa Frisén -97Stocksäters IF2.67
32Ida Skoglund -97Frövi IK2.51
33Selma Ophus -96Istrums SK2.43
34Lova Bergelin -97Stocksäters IF2.37
35Jennifer Larsson -96Istrums SK2.27
36Josefin Pettersson -96KFUM Örebro2.03

Julia Jansson321  315  316   -    -    - 
Elsa Frisén260   x   267   -    -    - 
Anna Jansson331  323  343   -    -    - 
Julia Ryhed305  288  268   -    -    - 
Josefin Pettersson x   202  203   -    -    - 
Wilma Fransilla302  310  300   -    -    - 
Julia Nygård362  361  336  348  342  374
Nellie Paulsson250  312  285   -    -    - 
Johanna Elfving313  341  341   -    -    - 
Cecilia Hagsten299  271  268   -    -    - 
Angelica Kallström317  305  320   -    -    - 
Isa Olofsson-Lindberg331  320  306   -    -    - 
Elin Wohlfart366  344  370  332  362  330
Cornelia Berg344  328  320   -    -    - 
Mikaela Johannesson338  386  396  376  404  380
Selma Ophus243  214  222   -    -    - 
Linnéa Karlsson290  275  301   -    -    - 
Ida Olsson357  332  340  345  365  339
Julia Wide370  344  369  358  379  371
Fredrika Eriksson Corp286  293  276   -    -    - 
Jennifer Larsson227  215  223   -    -    - 
Lisa Lönner318  326  327   -    -    - 
Astrid Arle313  317  327   -    -    - 
Elvira Rickardsson422  404  399  402  392  418
Stina Johansson286  282  267   -    -    - 
Elvira Stenberg262  249  281   -    -    - 
Ebba Nordström299  314  302   -    -    - 
Hanna Garman342   x   364  353  349  368
Ida Skoglund249  243  251   -    -    - 
Moa Ullgren305  299  337   -    -    - 
Amanda Ahmeckovic318  313  311   -    -    - 
Olivia Weslien258  244  292   -    -    - 
Elin Garberg x   281  267   -    -    - 
Pernilla Robertsson333  360  370  389  384  377
Lova Bergelin237  205  205   -    -    - 
Jenny Nilsson306  296  287   -    -    - 

    KVET 60 M    
1Gisela Wisung -64Ljungsbro FK9.158.623
2Ann-Britt Eriksson -49IF Start9.398.011
3Ulla Bodén -42FGF Gotland10.208.272

    KVET 800 M    
1Ewa Wahlberg -55Uppsala LK2.38,082.16,68
-Ann-Britt Eriksson -49IF Startbröt

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram