Mars-spelen 9-10 april 2005, dag 1      till dag 2

   Åsbro GoIF/Stocksäters IF arrangerade i Mässhallen, Örebro
 
   I veterangrenarna visas också resultat efter omräkning med ålderskoefficient.

    MÄN 60 M  HEAT 1  
1Patrik Lado -82KFUM Örebro7.30Final
2Jonathan Waern -86Stocksäters IF7.50Final
3Niklas Gärdefors -86KFUM Örebro7.51Final
4Erik Gustafsson -84KFUM Örebro7.68Final
5Anders Terning -87Wedevågs IF7.82Final

    MÄN 60 M  HEAT 2  
1Tomas Bjurström -87KFUM Örebro7.52Final
2Pontus Eliason -87Wedevågs IF7.56Final
3Stefan Lindkvist -87Wedevågs IF7.81Final
4Emil Albrektsson -87Upsala IF7.88
5Oscar Andersson -87KFUM Örebro8.19

    MÄN 60 M  FINAL  
1Patrik Lado -82KFUM Örebro7.27
2Tomas Bjurström -87KFUM Örebro7.45
3Jonathan Waern -86Stocksäters IF7.48
4Pontus Eliason -87Wedevågs IF7.60
5Erik Gustafsson -84KFUM Örebro7.65
6Anders Terning -87Wedevågs IF7.83
7Stefan Lindkvist -87Wedevågs IF7.86
-Niklas Gärdefors -86KFUM Örebroej start

    MÄN 800 M    
1Emil Albrektsson -87Upsala IF2.08,96
2Camilo Martinez -86Huddinge AIS2.11,61
3Fredrik Rosengren -86Huddinge AIS2.19,09
4Johan Askeholm -87Huddinge AIS2.29,70
5Emil Johansson -84Istrums SK2.30,75
6Abdul Ali Diis -80Glanshammars IF2.36,43

    MÄN HÖJD    
1Daniel Jarl -79IFK Lund1.95
2Oscar Andersson -87KFUM Örebro1.66
3Emil Johansson -84Istrums SK1.41

    P19 KULA 6,0    
1Niklas Gärdefors -86KFUM Örebro13.35
2Jonathan Waern -86Stocksäters IF11.75
3Anders Terning -87Wedevågs IF10.62
4Tomas Bjurström -87KFUM Örebro10.45

    P17 60 M  HEAT 1  
1Jesper Wingqvist -88IF Göta7.67Final
2Sergej Skagerberg -89Nynäshamns FK7.73Final
3Martin Andersson -88Gillberga-Lista IF8.09
4Björn Erlandsson -89Kvismaredalens IF8.28
5Mattias Pettersson -89Ludvika FFI8.45
6Simon Bergqvist -89KFUM Örebro8.62

    P17 60 M  HEAT 2  
1Fredrik Kristoffersson -89IF Vingarna7.58Final
2Freddie Gärdh -89Skeninge IK7.77Final
3Dennis Persson -89Ludvika FFI7.97Final
4David Andtbacka -89IF Hagen8.02Final
5Pontus Waern -88Stocksäters IF8.12
6Jonas Forsman -89GoIF Tjalve8.19

    P17 60 M  HEAT 3  
1André Larsson -88Glanshammars IF7.49Final
2William Pirsech -89Åsbro GoIF8.06Final
3Andreas Larsson -89IFK Sunne8.51
4Amir Hatab -89Mosjö SK8.52
-Rikard Karlsson -89Kils AIKej start

    P17 60 M  FINAL  
1André Larsson -88Glanshammars IF7.44
2Jesper Wingqvist -88IF Göta7.53
3Fredrik Kristoffersson -89IF Vingarna7.54
4Freddie Gärdh -89Skeninge IK7.74
5Dennis Persson -89Ludvika FFI7.86
6William Pirsech -89Åsbro GoIF7.98
7David Andtbacka -89IF Hagen8.12
-Sergej Skagerberg -89Nynäshamns FKdiskv F4.3.11

    P17 800 M    
1Andreas Karlsson -88KFUM Örebro2.08,24
2Björn Erlandsson -89Kvismaredalens IF2.09,24
3Esbjörn Backlund -89Ösmo GIF2.13,45
4Martin Andersson -88Gillberga-Lista IF2.14,67
5Mattias Karlsson -89Åsbro GoIF2.17,82

    P17 HÖJD    
1Viktor Ohlsson -89Gillberga-Lista IF1.80
2Freddie Gärdh -89Skeninge IK1.66
3Andreas Larsson -89IFK Sunne1.61
4Mattias Pettersson -89Ludvika FFI1.56

    P17 KULA 5,0    
1Pontus Waern -88Stocksäters IF13.50
2Dennis Persson -89Ludvika FFI11.18
3Amir Hatab -89Mosjö SK9.31

    P15 60 M  HEAT 1  
1Martin Bergqvist -90IK Westmannia7.69Final
2Dennis Elgström -90Hallstahammars SK7.77Final
3Christoffer Frandsen -90Tibro AIK7.85Final
4Andreas Larsson -90IFK Kristinehamn8.03Final
5Pontus Gustavsson -90Kinnarp-Slutarps IF8.10
6Karl Larsson -90IFK Gnesta8.22
7Kristoffer Holmgren -90Kisa SK8.38
8Shad Askari -90KFUM Örebro8.69

    P15 60 M  HEAT 2  
1Fredrik Bergström -90KFUM Örebro7.54Final
2Linus Gamnis -90Säffle FIK7.67Final
3Pontus Lundin -90KFUM Örebro7.81Final
4Emil Johansson -90Kils AIK7.98Final
5Patrick Ahonen -90Kvismaredalens IF8.04
6Eric Andersson -90Wedevågs IF8.12
7Christoffer Andersson -90Tibro AIK8.88
8Anton Schyberg -90IF Hagen9.19

    P15 60 M  FINAL  
1Fredrik Bergström -90KFUM Örebro7.46
2Linus Gamnis -90Säffle FIK7.60
3Martin Bergqvist -90IK Westmannia7.73
4Dennis Elgström -90Hallstahammars SK7.85
5Christoffer Frandsen -90Tibro AIK7.85
6Pontus Lundin -90KFUM Örebro7.87
7Emil Johansson -90Kils AIK8.00
8Andreas Larsson -90IFK Kristinehamn8.16

    P15 800 M    
1Mattias Hallström -90KFUM Örebro2.22,09
2Linus Gamnis -90Säffle FIK2.23,74
3Karl Larsson -90IFK Gnesta2.30,38
4Joakim Andersson -90Frövi IK2.31,46

    P15 HÖJD    
1Simon Gustafsson -90Katrineholms SK1.72
2Kristoffer Holmgren -90Kisa SK1.69
3Markus Johansson -90Säffle FIK1.69
4Emil Johansson -90Kils AIK1.61
5Andreas Larsson -90IFK Kristinehamn1.61
6Christoffer Andersson -90Tibro AIK1.56
7Christoffer Frandsen -90Tibro AIK1.51

    P15 KULA 4,0    
1Simon Gustafsson -90Katrineholms SK16.12
2Eric Andersson -90Wedevågs IF12.77
3Markus Johansson -90Säffle FIK12.52
4Andreas Larsson -90IFK Kristinehamn11.16
5Mattias Hallström -90KFUM Örebro9.30
6Shad Askari -90KFUM Örebro7.43

    P14 60 M    
1Fredrik Karlsson -91Kils AIK7.67
2Erik Smedhs -91IFK Mora7.83
3Rickard Lindell -91Säffle FIK8.05
4Jakob Holm -91Stocksäters IF8.08
5Simon Suontausta -91KFUM Örebro8.17
6Sebastian Waern -91Stocksäters IF8.26
7Niklas Hedlund -91IFK Kristinehamn8.27
8Emil Bergqvist -91IK Westmannia8.40

    P14 800 M    
1Klas Persson -91IFK Gnesta2.27,70
2Tomas Hultgren -91Ludvika FFI2.37,88
3Niklas Hedlund -91IFK Kristinehamn2.41,95
4Joakim Nilsson -91Fjugesta IF2.59,81
-Johan Miller -91IF Götaej start

    P14 HÖJD    
1Fredrik Karlsson -91Kils AIK1.69
2Rickard Lindell -91Säffle FIK1.66
3Emil Bergqvist -91IK Westmannia1.60
4Simon Suontausta -91KFUM Örebro1.54
5Joakim Nilsson -91Fjugesta IF1.41
6Linus Ekblad -91Glanshammars IF1.36

    P14 KULA 4,0    
1Rickard Lindell -91Säffle FIK11.12
2Sebastian Waern -91Stocksäters IF10.35
3Jakob Holm -91Stocksäters IF10.09
4Niklas Hedlund -91IFK Kristinehamn8.94
5Pontus Strand -91Filipstads IF FIK8.73
6Marcus Wennlund -91Filipstads IF FIK7.79
7Oskar Bergqvist -91KFUM Örebro5.42

    P13 60 M  HEAT 1  
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF8.21Final
2Filip Lööv -92Kils AIK8.62Final
3Olle Torstensson -92KFUM Örebro8.65Final
4Ludvig Gustafsson -92Tiveds IF8.78Final
5Albin Axelsson -92IF Göta8.91
6Adam Nyberg -92Glanshammars IF9.16
7Johannes Särnblad -92KFUM Örebro9.20

    P13 60 M  HEAT 2  
1Oskar Jansson -92IFK Sunne8.35Final
2Erik Inge -92Gillberga-Lista IF8.37Final
3Robert Filipsson -92Karlskoga FIF8.43Final
4Anton Thimfors -92IF Göta8.48Final
5Niklas Strand -92Filipstads IF FIK9.07
6Andreas Karlsson -92IF Göta9.17
7Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF9.24

    P13 60 M  FINAL  
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF8.10
2Oskar Jansson -92IFK Sunne8.33
3Erik Inge -92Gillberga-Lista IF8.38
4Robert Filipsson -92Karlskoga FIF8.38
5Anton Thimfors -92IF Göta8.56
6Filip Lööv -92Kils AIK8.62
7Olle Torstensson -92KFUM Örebro8.69
-Ludvig Gustafsson -92Tiveds IFej start

    P13 800 M    
1Erik Inge -92Gillberga-Lista IF2.27,30
2Axel Danielsson -92KFUM Arvika2.35,44
3Albin Axelsson -92IF Göta2.36,54
4Andreas Karlsson -92IF Göta2.44,23
5Adam Lennell -92Glanshammars IF2.54,29

    P13 HÖJD    
1Niklas Strand -92Filipstads IF FIK1.47
2Olle Torstensson -92KFUM Örebro1.44
3Axel Danielsson -92KFUM Arvika1.44
4Filip Lööv -92Kils AIK1.41
5Ted Ellbén -92Stocksäters IF1.41
6Albin Axelsson -92IF Göta1.36
7Oskar Wange -92Glanshammars IF1.31
8Philip Gustafsson -92Katrineholms SK1.31
9Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF1.26

    P13 KULA 3,0    
1Philip Gustafsson -92Katrineholms SK11.05
2Oskar Jansson -92IFK Sunne10.86
3Axel Danielsson -92KFUM Arvika9.62
4Ted Ellbén -92Stocksäters IF8.65
5Adrian Pauli -92Istrums SK8.60
6Albin Axelsson -92IF Göta8.32
7Matti Engström -92Filipstads IF FIK7.50

    P12 60 M  HEAT 1  
1Nils Måhlén -93Sundbybergs IK8.82Final
2Filip Gärdefors -93KFUM Örebro8.91Final
3Tim Maalsnes -93IF Göta9.08Final
4Filip Östman -93IFK Kristinehamn9.18
5Kevin Gustavsson-Palm -93Glanshammars IF9.74
6Daniel Olsson -93IF Göta10.11
7Jonathan Antique-Henningsson -93Frövi IK10.39

    P12 60 M  HEAT 2  
1Andreas Trajkovski Sörensen -93KIF Köbenhavn, DEN8.37Final
2Joakim Djuvfeldt -93IF Göta8.82Final
3Jonatan Almeen -93Mosjö SK9.16
4Jesper Weslien -93IF Göta9.18
5Johannes Pettersson -93KFUM Örebro9.21
6Mattias Gustavsson -93IFK Kristinehamn9.69
7Nicklas Utterheim -93KFUM Örebro10.16

    P12 60 M  HEAT 3  
1Pontus Fridberg -93IFK Kristinehamn8.60Final
2Oskar Norström -93Stocksäters IF8.93Final
3Jesper Alfraeus -93IF Göta8.96Final
4Joakim Truong -93Karlskoga FIF9.21
5Niklas Andersson -93Tibro AIK9.55
6Marcus Bjaaland -93Sköllersta IF9.56
7Filip Larsson -93Tibro AIK10.01
8Albin Götborg -93IFK Kristinehamn10.16

    P12 60 M  FINAL  
1Andreas Trajkovski Sörensen -93KIF Köbenhavn, DEN8.30
2Pontus Fridberg -93IFK Kristinehamn8.50
3Nils Måhlén -93Sundbybergs IK8.69
4Joakim Djuvfeldt -93IF Göta8.90
5Jesper Alfraeus -93IF Göta8.94
6Filip Gärdefors -93KFUM Örebro9.07
7Oskar Norström -93Stocksäters IF9.07
8Tim Maalsnes -93IF Göta9.15

    P12 800 M  HEAT 1  
1Jesper Alfraeus -93IF Göta2.39,86
2Tim Maalsnes -93IF Göta2.43,34
3Jesper Weslien -93IF Göta2.43,70
4Niklas Andersson -93Tibro AIK2.46,20
5Marcus Bjaaland -93Sköllersta IF2.57,98
6Kevin Gustavsson-Palm -93Glanshammars IF3.06,29

    P12 800 M  HEAT 2  
1Nils Måhlén -93Sundbybergs IK2.31,76
2Carl Modig -93KFUM Örebro2.38,14
3Filip Larsson -93Tibro AIK2.47,87
4Daniel Olsson -93IF Göta2.58,04
5Ahmed Mezergui -93Frövi IK3.00,98
6Anton Lindgren -93IK Westmannia3.07,69

    P12 800 M  SAMLAD LISTA  
1Nils Måhlén -93Sundbybergs IK2.31,76
2Carl Modig -93KFUM Örebro2.38,14
3Jesper Alfraeus -93IF Göta2.39,86
4Tim Maalsnes -93IF Göta2.43,34
5Jesper Weslien -93IF Göta2.43,70
6Niklas Andersson -93Tibro AIK2.46,20
7Filip Larsson -93Tibro AIK2.47,87
8Marcus Bjaaland -93Sköllersta IF2.57,98
9Daniel Olsson -93IF Göta2.58,04
10Ahmed Mezergui -93Frövi IK3.00,98
11Kevin Gustavsson-Palm -93Glanshammars IF3.06,29
12Anton Lindgren -93IK Westmannia3.07,69

    P12 HÖJD    
1Johannes Pettersson -93KFUM Örebro1.44
2Filip Östman -93IFK Kristinehamn1.44
3Filip Gärdefors -93KFUM Örebro1.41
4Oskar Norström -93Stocksäters IF1.35
5Carl Modig -93KFUM Örebro1.30
6Filip Larsson -93Tibro AIK1.25
7Tim Maalsnes -93IF Göta1.25
7Jesper Weslien -93IF Göta1.25
7Albin Götborg -93IFK Kristinehamn1.25
10Mattias Pauli -93Istrums SK1.20
10Mattias Gustavsson -93IFK Kristinehamn1.20
12Jesper Alfraeus -93IF Göta1.15
13Axel Frisén -93Stocksäters IF1.15
14Ahmed Mezergui -93Frövi IK1.10

    P12 KULA 3,0    
1Pontus Fridberg -93IFK Kristinehamn8.54
2Mattias Gustavsson -93IFK Kristinehamn7.75
3Filip Östman -93IFK Kristinehamn7.65
4Niklas Andersson -93Tibro AIK7.62
5Jonatan Almeen -93Mosjö SK7.53
6Jonas Pettersson -93Rockhammars IK7.06
7Albin Götborg -93IFK Kristinehamn6.69
8Jonathan Antique-Henningsson -93Frövi IK6.57
9Nicklas Utterheim -93KFUM Örebro6.38
10Mattias Pauli -93Istrums SK6.16
11Jesper Weslien -93IF Göta5.82
12Axel Frisén -93Stocksäters IF5.35

    P11 60 M  HEAT 1  
1Anton Wirén -94KFUM Örebro9.14Final
2Dan Eriksson -94Gefle IF9.20Final
3Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF9.62
4Frans Perers -94IFK Hedemora9.79
5Simon Skoglund -94Frövi IK10.05
6Benjamin Örneus -94KFUM Örebro10.05
7Johan Lindhe -94IFK Kristinehamn10.13

    P11 60 M  HEAT 2  
1David Svensson -94Istrums SK8.96Final
2Erik Annerfalk -94Tibro AIK9.14Final
3Viktor Borg -94IF Göta9.18Final
4Jesper Svensson -94Tibro AIK9.19Final
5Charlie Marlowe -94KFUM Örebro9.61Final
6Pierre Strand -94Filipstads IF FIK9.63
7Rasmus Edetun -94Glanshammars IF11.53

    P11 60 M  HEAT 3  
1Emanuel Johansson -94IF Hagen9.44Final
2Alexander Fagerström -94Glanshammars IF9.76
3Emil Andersson -94Tibro AIK9.85
4Edvin Heggemann -94KFUM Örebro10.16
5Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF10.27
6Victor Åkerblom -94Glanshammars IF11.18

    P11 60 M  FINAL  
1David Svensson -94Istrums SK9.03
2Viktor Borg -94IF Göta9.04
3Anton Wirén -94KFUM Örebro9.09
4Jesper Svensson -94Tibro AIK9.21
5Erik Annerfalk -94Tibro AIK9.23
6Dan Eriksson -94Gefle IF9.25
7Emanuel Johansson -94IF Hagen9.33
8Charlie Marlowe -94KFUM Örebro9.45

    P11 800 M    
1Anton Wirén -94KFUM Örebro2.47,90
2Johan Lindhe -94IFK Kristinehamn2.48,11
3David Svensson -94Istrums SK2.48,90
4Petter Kroon -94KFUM Örebro2.49,37
5Emanuel Johansson -94IF Hagen2.52,73
6Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF3.02,75
-Charlie Marlowe -94KFUM Örebroej start

    P11 HÖJD    
1Edvin Heggemann -94KFUM Örebro1.37
2Frans Perers -94IFK Hedemora1.34
3Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF1.34
4Dan Eriksson -94Gefle IF1.28
5Erik Annerfalk -94Tibro AIK1.25
6Emil Andersson -94Tibro AIK1.25
7Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF1.25
8Charlie Marlowe -94KFUM Örebro1.16
9Pierre Strand -94Filipstads IF FIK1.16
10Per Palmqvist -94Istrums SK1.09
10Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF1.09
12Rasmus Edetun -94Glanshammars IF0.97

    P11 KULA 2,0    
1Dan Eriksson -94Gefle IF10.50
2Robin Forsell -94KFUM Örebro10.39
3Albin Öhrn -94IF Spartacus9.28
4Pierre Strand -94Filipstads IF FIK8.90
5Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF8.62
6Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF8.29
7Jesper Svensson -94Tibro AIK7.70
8Kim Wiktorsson -94Tibro AIK7.64
9Simon Skoglund -94Frövi IK7.58
10David Svensson -94Istrums SK7.37
11Frans Perers -94IFK Hedemora7.34
12Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF6.94
13Victor Åkerblom -94Glanshammars IF6.45
14Per Palmqvist -94Istrums SK5.52

    P10 60 M  HEAT 1  
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.65Final
2Markus Fridberg -95IFK Kristinehamn9.69Final
3Samuel Spjut -95Frövi IK10.02
4Jonas Classon -97Stocksäters IF10.45
5Manuel Antique-Henningsson -96Frövi IK10.63
6Daniel Andersson -95Sköllersta IF11.10
7Oskar Åkerblom -96Glanshammars IF11.34
8Didrik Eriksson -96KFUM Örebro11.42

    P10 60 M  HEAT 2  
1Philip Granath -96Mosjö SK9.69Final
2Daniel Nordberg -96Wedevågs IF10.03
3Ante Jälevik -95KFUM Örebro10.28
4Victor Jarnulf -96KFUM Örebro10.70
5Sebastian Eklund -95Fjugesta IF11.17
6Edvin Öhrn -96KFUM Örebro11.21
7Joakim Engström -95Katrineholms SK11.44

    P10 60 M  HEAT 3  
1Jesper Gravé -95IFK Arboga9.71Final
2Peter Trajkovski Sörensen -96KIF Köbenhavn, DEN9.92Final
3Fredrik Orrsveden -95Sundbybergs IK10.10
4Fredrik Adamsson -95Frövi IK10.24
5Anton Östebo -96Glanshammars IF10.28
6Tobias Hagström -96Istrums SK10.31
7Tobias Björling -95Frövi IK11.86

    P10 60 M  HEAT 4  
1Eddy Maydericks -95Tibro AIK9.16Final
2Carl Gustafsson -95Tiveds IF9.73Final
3Adam Filmby -95Glanshammars IF9.90Final
4Vincent Almgren -96KFUM Örebro10.15
5Oliver Kihlberg -96KFUM Örebro10.45
6Adam Axelsson -96Stocksäters IF11.26
7Kristoffer Andersson -95Frövi IK11.29

    P10 60 M  FINAL  
1Eddy Maydericks -95Tibro AIK9.19
2Philip Granath -96Mosjö SK9.65
3Jesper Gravé -95IFK Arboga9.72
4Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.72
5Markus Fridberg -95IFK Kristinehamn9.83
6Adam Filmby -95Glanshammars IF9.88
7Peter Trajkovski Sörensen -96KIF Köbenhavn, DEN9.90
8Carl Gustafsson -95Tiveds IF9.97

    P10 600 M    
1Samuel Spjut -95Frövi IK2.03,74
2Daniel Nordberg -96Wedevågs IF2.06,10
3Peter Trajkovski Sörensen -96KIF Köbenhavn, DEN2.08,45
4Oscar Östebo -96Glanshammars IF2.09,61
5Ante Jälevik -95KFUM Örebro2.15,78
6Daniel Andersson -95Sköllersta IF2.23,95
7Joakim Engström -95Katrineholms SK2.24,08
8Tobias Hagström -96Istrums SK2.29,12
9Kristoffer Andersson -95Frövi IK2.34,08
10Tobias Björling -95Frövi IK2.34,86

    P10 HÖJD    
1Eddy Maydericks -95Tibro AIK1.28
2Philip Andersson -95Tibro AIK1.25
3Jesper Gravé -95IFK Arboga1.25
4Manuel Antique-Henningsson -96Frövi IK1.13
5Philip Granath -96Mosjö SK1.05
6Sebastian Eklund -95Fjugesta IF0.99
7Vincent Almgren -96KFUM Örebro0.99
8Ante Jälevik -95KFUM Örebro0.93
9Jonas Classon -97Stocksäters IF0.87

    P10 KULA 2,0    
1Jesper Gravé -95IFK Arboga8.20
2Carl Gustafsson -95Tiveds IF8.16
3Philip Andersson -95Tibro AIK7.14
4Daniel Karlsson -95KFUM Örebro7.01
5Henrik Ericson -95Istrums SK6.44
6Tobias Hagström -96Istrums SK6.14
7Joakim Engström -95Katrineholms SK5.82
8Adam Filmby -95Glanshammars IF5.76
9Didrik Eriksson -96KFUM Örebro5.72
10Linus Lindkvist -97Rockhammars IK5.69
11Vincent Almgren -96KFUM Örebro5.55
12Fredrik Adamsson -95Frövi IK5.37
13Oscar Östebo -96Glanshammars IF5.29
14Kristoffer Andersson -95Frövi IK4.79
15Jonas Classon -97Stocksäters IF4.51

    MÄN VET 60 M  HEAT 1  
1Glenn Karlsson -48Nyköpings BIS8.45
2Leif Johansson -50Kils AIK8.70
3Rune Tallgren -49IF Göta8.72
4Tomas Eriksson -51KFUM Örebro8.80
5Curt Carlsson -32IFK Linköping9.22

    MÄN VET 60 M  HEAT 2  
1Thomas Pettersson -61IFK Kristinehamn7.83
2Ronnie Eriksson -69Kils AIK7.98
3Dariusz Struska -63Karlskoga FIF8.15
4Niklas Jälevik -64KFUM Örebro8.30
5Daniel Magnusson -67KFUM Örebro8.31
6James Hagwall -61IF Örnen8.67
7Mats Eliasson -64Katrineholms SK8.75

    MÄN VET 60 M  SAMLAD LISTA  
1Thomas Pettersson -61IFK Kristinehamn7.837.28
2Ronnie Eriksson -69Kils AIK7.987.83
3Dariusz Struski -63Karlskoga FIF8.157.68
4Niklas Jälevik -64KFUM Örebro8.307.88
5Daniel Magnusson -67KFUM Örebro8.318.04
6Glenn Karlsson -48Nyköpings BIS8.457.21
7James Hagwall -61IF Örnen8.678.06
8Leif Johansson -50Kils AIK8.707.52
9Rune Tallgren -49IF Göta8.727.49
10Mats Eliasson -64Katrineholms SK8.758.30
11Tomas Eriksson -51KFUM Örebro8.807.66
12Curt Carlsson -32IFK Linköping9.226.88

    MÄN VET 800 M    
1Nils Olsson -44Huddinge AIS2.37,112.04,43
2Leif Johansson -50Kils AIK3.01,882.32,14

    MÄN VET HÖJD    
1Dariusz Struski -63Karlskoga FIF1.611.86
2Ronnie Eriksson -69Kils AIK1.561.69
2Kenneth Norström -60Stocksäters IF1.561.86
4Anders Ekwall -56Bellevue IK1.561.94
5Gunnar Palmqvist -62Istrums SK1.511.76

    MÄN VET KULA    
1Patrick Ekström-Jöe -63Järvsö IF11.527.2612.77
2Jan-Ove Schalén -40IK Tjelvar11.465.017.31
3Bo Sundström -40IK Heros FIK10.685.016.13
4Ronnie Eriksson -69Kils AIK10.227.2610.22
5Torgny Lindkvist -62Rockhammars IK10.177.2611.52
6Peter Hagström -63Istrums SK10.077.2611.16
7Frank Canderskog -54Katrineholms SK9.466.011.58
8Gunnar Palmqvist -62Istrums SK9.297.2610.52

    KVINNOR 60 M    
1Sandra Sääw -87Stocksäters IF8.37
2Frida Yttergren -86FGF Gotland8.45

    KVINNOR 800 M    
1Mimmie Enström -74Huddinge AIS2.42,78

    KVINNOR LÄNGD    
1Sandra Sääw -87Stocksäters IF5.02
2Boel Tetens -88FGF Gotland4.95
3Frida Yttergren -86FGF Gotland4.88

Frida Yttergren488  386  472  300  436  409
Sandra Sääw x   500  481  479   x   502
Boel Tetens495  284   -   461  474  487

    F17 60 M  HEAT 1  
1Isabelle Eurenius -89Sollefteå GIF7.97Final
2Sarah Vickman -89KFUM Örebro8.37Final
3Anna Lergård -88Istrums SK8.43Final
4Sandra Wallström -89Ärla IF8.66
5Joanna Nydén -89Wedevågs IF8.73
6Emma Lahtinen -88IFK Kristinehamn9.06

    F17 60 M  HEAT 2  
1Julia Skugge -88Glanshammars IF8.07Final
2Karin Johansson -88KFUM Örebro8.39Final
3Johanna Aalto -89IFK Kristinehamn8.48Final
4Boel Tetens -88FGF Gotland8.49Final
5Lovisa Lindhe -89IFK Kristinehamn8.63Final
6Sanna Canderskog -88Katrineholms SK8.75
7Carolina Ericson -89Istrums SK8.76

    F17 60 M  FINAL  
1Julia Skugge -88Glanshammars IF7.75
2Isabelle Eurenius -89Sollefteå GIF7.92
3Karin Johansson -88KFUM Örebro8.39
4Sarah Vickman -89KFUM Örebro8.40
5Anna Lergård -88Istrums SK8.45
6Johanna Aalto -89IFK Kristinehamn8.58
7Lovisa Lindhe -89IFK Kristinehamn8.66
-Boel Tetens -88FGF Gotlandej start

    F17 800 M    
1Kjersti Engen -88Lörenskog FIL, NOR2.40,42
2Anna Lergård -88Istrums SK2.45,45
3Linn Olofsson -89Stocksäters IF2.46,08
4Carolina Ericson -89Istrums SK2.47,94
5Emelie Pauli -89Istrums SK2.58,31

    F17 LÄNGD    
1Isabelle Eurenius -89Sollefteå GIF5.31
2Boel Tetens -88FGF Gotland4.96
3Karin Andersson -89KFUM Örebro4.91
4Johanna Aalto -89IFK Kristinehamn4.91
5Lovisa Lindhe -89IFK Kristinehamn4.86
6Angelica Brus -89KFUM Örebro4.82
7Sandra Wallström -89Ärla IF4.73
8Anna Lergård -88Istrums SK4.70
9Sarah Vickman -89KFUM Örebro4.53
10Emma Lahtinen -88IFK Kristinehamn4.42
11Linnea Persson -89Bålsta IK4.37
12Joanna Nydén -89Wedevågs IF4.33
13Karin Johansson -88KFUM Örebro4.30
14Emelie Pauli -89Istrums SK4.05

Boel Tetens466  474  444  453  368  496
Karin Johansson430  425   x    -    -    - 
Emma Lahtinen431  422  442   -    -    - 
Johanna Aalto x    x   458  480  491  443
Anna Lergård470  462   x   462   x    x 
Isabelle Eurenius531  513  495  496   x   522
Angelica Brus469  458  467  462   x   482
Karin Andersson467  484   x    x    x   491
Lovisa Lindhe486  462   x    x    x   482
Sandra Wallström x   456  473  439   x    x 
Sarah Vickman426  433  453   -    -    - 
Joanna Nydén431  433  425   -    -    - 
Linnea Persson437  429  280   -    -    - 
Emelie Pauli x   405  373   -    -    - 

    F15 60 M  HEAT 1  
1Erika Pettersson -90Kils AIK7.98Final
2Frida Linde -90Täby IS8.27Final
3Sara Cavretti -90KFUM Örebro8.32Final
4Andrea Smedberg -90KFUM Örebro8.76
5Elin Erixon -90Åsbro GoIF8.84
6Malin Rydberg -90Garphyttans IF9.33

    F15 60 M  HEAT 2  
1Anna Stångberg -90Upsala IF8.02Final
2Andrea Nybäck -90IK Westmannia8.14Final
3Hanna Andersson -90Garphyttans IF8.36Final
4Cornelia Wisung -90Ljungsbro FK8.43
5Malvina Edqvist -90KFUM Örebro8.75

    F15 60 M  HEAT 3  
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF8.04Final
2Emma Johansson -90Mosjö SK8.23Final
3Malin Wahlström -90Åsbro GoIF8.60
4Hanna Jakobsen -90KFUM Örebro8.64
5Elin Kindberg -90KFUM Örebro8.73
6Linn Andersson -90Stocksäters IF9.24

    F15 60 M  FINAL  
1Erika Pettersson -90Kils AIK7.90
2Anna Stångberg -90Upsala IF7.95
3Andrea Nybäck -90IK Westmannia8.07
4Ellen Sääw -90Stocksäters IF8.09
5Emma Johansson -90Mosjö SK8.22
6Frida Linde -90Täby IS8.27
7Hanna Andersson -90Garphyttans IF8.35
8Sara Cavretti -90KFUM Örebro8.45

    F15 800 M    
1Hanna Jakobsen -90KFUM Örebro2.38,27
2Bobo Ben Abdallah -90IK Westmannia2.38,67
3Elin Kindberg -90KFUM Örebro2.38,97
4Zara Nilsson -90KFUM Örebro2.41,89

    F15 LÄNGD    
1Frida Linde -90Täby IS5.17
2Andrea Nybäck -90IK Westmannia4.99
3Stina Larsson -90Katrineholms SK4.85
4Sara Cavretti -90KFUM Örebro4.76
5Hanna Andersson -90Garphyttans IF4.75
6Anna Forslund -90Stocksäters IF4.68
7Bobo Ben Abdallah -90IK Westmannia4.40
8Elin Erixon -90Åsbro GoIF4.34
9Andrea Smedberg -90KFUM Örebro4.31
10Cornelia Wisung -90Ljungsbro FK4.12
11Malin Wahlström -90Åsbro GoIF4.02
12Malvina Edqvist -90KFUM Örebro3.55

Stina Larsson x   424  460  427  469  485
Hanna Andersson x   475  464  425   x   422
Andrea Smedberg431  397  416   -    -    - 
Bobo Ben Abdallah440  424  420  372   x   431
Frida Linde500  504  517  503  496  331
Elin Erixon430  434  428   x    x   426
Sara Cavretti x   442  422  476   x   462
Andrea Nybäck439  499  481  458  459  486
Malin Wahlström402  402  229   -    -    - 
Anna Forslund444  450  450  468  463  440
Malvina Edqvist355   x   182   -    -    - 
Cornelia Wisung412  391  386   -    -    - 

    F14 60 M  HEAT 1  
1Frida Simfors -91IK Hakarpspojkarna8.13Final
2Marine Jonsson -91IF Göta8.23Final
3Mia Axelsson -91IFK Kristinehamn8.39Final
4Carita Hansson -91FGF Gotland8.76
5Victoria Carlsson -91IF Göta8.88
6Chatrine Gustavsson -91IFK Kristinehamn9.11
7Nathalie Blomqvist -91Sundbybergs IK9.20
8Anna Wreding -91Åsbro GoIF10.57

    F14 60 M  HEAT 2  
1Gabriella Bager -91KFUM Örebro8.13Final
2Sara Einarsson -91Ludvika FFI8.48Final
3Lisen Alfredsson -91IF Göta8.53
4Sara Ljunggren -91KFUM Örebro8.53
5Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF8.66
6Erika Andersson -91IFK Kristinehamn8.73
7Sandra Alm -91Åsbro GoIF9.89

    F14 60 M  HEAT 3  
1Emilia Segerdahl -91IF Göta8.18Final
2Sabina Winqvist -91Göteborgs KIK8.23Final
3Joanna Wilkås -91KFUM Örebro8.58
4Therese Lindhe -91IFK Kristinehamn8.70
5Olivia Arle -91KFUM Örebro8.76
6Emelie Schagerholm -91IF Göta9.04
7Maria Johansson -91IK Westmannia9.17
8Rebecka Johansson -91Kvismaredalens IF9.55

    F14 60 M  HEAT 4  
1Elin Östlund -91KFUM Örebro8.27Final
2Maria Larsson -91IK Westmannia8.53
3Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK8.70
4Anna Karlsson -91Stocksäters IF9.20
5Teresia Snäckerström -91FGF Gotland9.26
6Jorun Lindgren -91IK Westmannia9.35
7Ida Johansson -91Åsbro GoIF9.51

    F14 60 M  FINAL  
1Elin Östlund -91KFUM Örebro8.04
2Emilia Segerdahl -91IF Göta8.09
3Gabriella Bager -91KFUM Örebro8.10
4Frida Simfors -91IK Hakarpspojkarna8.11
5Sabina Winqvist -91Göteborgs KIK8.19
6Marine Jonsson -91IF Göta8.30
7Mia Axelsson -91IFK Kristinehamn8.40
8Sara Einarsson -91Ludvika FFI8.57

    F14 800 M    
1Emelie Forsell -91KFUM Örebro2.35,42
2Therese Lindhe -91IFK Kristinehamn2.35,86
3Carita Hansson -91FGF Gotland2.38,15
4Erika Andersson -91IFK Kristinehamn2.38,93
5Emma Janson -91Ludvika FFI2.40,48
6Amanda Sundström -91KFUM Örebro2.44,59
7Sofia Adolfsson -91Garphyttans IF2.55,69
8Louise Thudén -91Motala AIF2.56,66

    F14 LÄNGD    
1Frida Simfors -91IK Hakarpspojkarna5.24
2Eleonor Nakunzi -92Sundbybergs IK5.23
3Emilia Segerdahl -91IF Göta5.18
4Elin Östlund -91KFUM Örebro4.98
5Amanda Wegerman -91Västerås FK4.93
6Lisen Alfredsson -91IF Göta4.91
7Joanna Wilkås -91KFUM Örebro4.83
8Mia Axelsson -91IFK Kristinehamn4.56
9Emma Göthlin -91Stocksäters IF4.51
10Marine Jonsson -91IF Göta4.50
11Carita Hansson -91FGF Gotland4.43
12Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF4.34
13Chatrine Gustavsson -91IFK Kristinehamn4.32
14Elin Ivarson -91Ludvika FFI4.32
15Victoria Carlsson -91IF Göta4.29
16Maria Johansson -91IK Westmannia4.29
17Therese Lindhe -91IFK Kristinehamn4.28
18Erika Andersson -91IFK Kristinehamn4.28
19Sara Einarsson -91Ludvika FFI4.24
20Maria Larsson -91IK Westmannia4.24
21Olivia Arle -91KFUM Örebro4.23
22Sara Ljunggren -91KFUM Örebro4.23
23Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro3.91
24Clara Lindroth -91Kvismaredalens IF3.89
25Nathalie Blomqvist -91Sundbybergs IK3.88
26Sofia Adolfsson -91Garphyttans IF3.86
27Ida Johansson -91Åsbro GoIF3.67
28Rebecka Johansson -91Kvismaredalens IF3.66
29Emelie Forsell -91KFUM Örebro3.52
30Katarina Dahlgren -91Åsbro GoIF3.03

Erika Andersson428  400   -    -    -    - 
Maria Johansson396  429  411   -    -    - 
Maria Larsson424  369  375   -    -    - 
Katarina Dahlgren303   x   295   -    -    - 
Mia Axelsson442  424  456   x   431  442
Emilia Segerdahl x    x   493  479   x   518
Clara Lindroth389  365  374   -    -    - 
Charlotte Björkgren434  410  430   -    -    - 
Eleonor Nakunzi290   x   501  508   x   523
Carita Hansson x   443  413   -    -    - 
Marine Jonsson448  428  450   -    -    - 
Elin Ivarson432  321  418   -    -    - 
Amanda Wegerman493  471   x    x    x   474
Joanna Wilkås461  433  482  468  483  475
Victoria Carlsson109  429  428   -    -    - 
Nathalie Blomqvist388   x   354   -    -    - 
Jessica Hjelmhagen391  374  365   -    -    - 
Therese Lindhe428  412   x    -    -    - 
Sara Ljunggren423  392  402   -    -    - 
Chatrine Gustavsson432  428   x    -    -    - 
Emma Göthlin445   x   451   -    -    - 
Ida Johansson367  344  335   -    -    - 
Olivia Arle423   x   411   -    -    - 
Frida Simfors505  475  498  499  507  524
Sara Einarsson408  424  424   -    -    - 
Lisen Alfredsson x   443  454  465  474  491
Elin Östlund x   480  415  483  494  498
Emelie Forsell317   -   352   -    -    - 
Rebecka Johansson327  357  366   -    -    - 
Sofia Adolfsson386  360  370   -    -    - 

    F13 60 M  HEAT 1  
1Josefine Löf -92KFUM Örebro8.35Final
2Jennifer Rosengren -92Åsbro GoIF8.65avstod final
3Kajsa Barr -92Sundbybergs IK9.02
4Matilda Ehne -92IF Göta9.25
5Therese Karlsson -92Karlskoga FIF9.36
6Jessica Gottmarsson -92IF Göta9.36
7Emelie Eriksson -92Ludvika FFI9.83

    F13 60 M  HEAT 2  
1Caroline Sandsjoe -92IF Göta8.49Final
2Mergime Jashari -92IK Westmannia8.63Final
3Sandra Barkestam -92KFUM Örebro8.68Final
4Amanda Björklund -92IF Göta8.81
5Lili Gustafsson -92Tiveds IF9.36
6Kristina Erlandsson -92Kvismaredalens IF9.62
-Karin Norberg -92IF Götaej start

    F13 60 M  HEAT 3  
1Frida Tedenby -92IK Tiwaz8.59Final
2Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF8.67Final
3Jenny Boberg -92Åsbro GoIF8.92
4Alexandra Engström -92Katrineholms SK9.20
5Ylva Johansson -92Sundbybergs IK9.21
6Cecilia Elfving -92Stocksäters IF9.74
-Johanna Dahllöf -92IF Götaej start

    F13 60 M  HEAT 4  
1Elin Hultgren -92Karlskoga FIF8.33Final
2Sofie Hallström -92KFUM Örebro8.69
3Fanny Robler -92Sundbybergs IK8.78
4Jenny Almqvist -92IK Westmannia8.98
5Sofia Peterson -92Katrineholms SK9.17
6Emelie Gylling -92Åsbro GoIF9.58
7Rebecka Johansson -92Karlskoga FIF9.75

    F13 60 M  HEAT 5  
1Eleonor Nakunzi -92Sundbybergs IK8.28Final
2Julia Frejd -92KFUM Örebro8.91
3Sofia Karlsson -92Skeninge IK9.05
4Sandra Sätherberg -92IF Göta9.09
5Sandra Svallin -92Åsbro GoIF9.28
6Emma Fredriksson -92IK Westmannia9.56
7Ida Thörn -92Kvismaredalens IF9.60

    F13 60 M  FINAL  
1Josefine Löf -92KFUM Örebro8.17
2Eleonor Nakunzi -92Sundbybergs IK8.21
3Elin Hultgren -92Karlskoga FIF8.35
4Caroline Sandsjoe -92IF Göta8.43
5Frida Tedenby -92IK Tiwaz8.58
6Sandra Barkestam -92KFUM Örebro8.62
7Mergime Jashari -92IK Westmannia8.66
8Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF8.83

    F13 800 M  HEAT 1  
1Jenny Almqvist -92IK Westmannia2.37,52
2Karin Olsson -92Ludvika FFI2.46,90
3Alexandra Engström -92Katrineholms SK2.50,77
4Frida Sjöström -92IK Westmannia2.51,44
5Malin Lignell -92Stocksäters IF3.01,69
6Jessica Rydelius -92Sköllersta IF3.18,55

    F13 800 M  HEAT 2  
1Sandra Wagner -92KFUM Örebro2.34,41
2Hanna Borg -92IF Göta2.36,80
3Elisabeth Danielsson -92Sundbybergs IK2.37,15
4Sandra Sätherberg -92IF Göta2.42,42
5Kajsa Barr -92Sundbybergs IK2.42,95
6Louise Danielsson -92KFUM Arvika2.43,98
7Sandra Svallin -92Åsbro GoIF2.56,42

    F13 800 M  SAMLAD LISTA  
1Sandra Wagner -92KFUM Örebro2.34,41
2Hanna Borg -92IF Göta2.36,80
3Elisabeth Danielsson -92Sundbybergs IK2.37,15
4Jenny Almqvist -92IK Westmannia2.37,52
5Sandra Sätherberg -92IF Göta2.42,42
6Kajsa Barr -92Sundbybergs IK2.42,95
7Louise Danielsson -92KFUM Arvika2.43,98
8Karin Olsson -92Ludvika FFI2.46,90
9Alexandra Engström -92Katrineholms SK2.50,77
10Frida Sjöström -92IK Westmannia2.51,44
11Sandra Svallin -92Åsbro GoIF2.56,42
12Malin Lignell -92Stocksäters IF3.01,69
13Jessica Rydelius -92Sköllersta IF3.18,55

    F13 LÄNGD ZON    
1Mergime Jashari -92IK Westmannia5.04
2Frida Tedenby -92IK Tiwaz4.90
3Sofie Hallström -92KFUM Örebro4.82
4Elin Hultgren -92Karlskoga FIF4.77
5Karin Norberg -92IF Göta4.72
6Caroline Sandsjoe -92IF Göta4.57
7Fanny Robler -92Sundbybergs IK4.54
8Jennifer Rosengren -92Åsbro GoIF4.54
9Julia Frejd -92KFUM Örebro4.38
10Amanda Björklund -92IF Göta4.36
11Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF4.34
12Louise Danielsson -92KFUM Arvika4.30
13Jenny Almqvist -92IK Westmannia4.26
14Matilda Ehne -92IF Göta4.26
15Elisabeth Danielsson -92Sundbybergs IK4.22
16Sofia Peterson -92Katrineholms SK4.11
17Emma Andersson -92Garphyttans IF4.10
18Sandra Barkestam -92KFUM Örebro4.04
19Malin Lignell -92Stocksäters IF4.02
20Frida Sjöström -92IK Westmannia4.01
21Johanna Dahllöf -92IF Göta3.99
22Jenny Boberg -92Åsbro GoIF3.96
23Hanna Johansson -92IFK Arboga3.96
24Rebecka Johansson -92Karlskoga FIF3.95
25Therese Karlsson -92Karlskoga FIF3.88
26Hanna Lindén -92KFUM Örebro3.88
27Alexandra Engström -92Katrineholms SK3.87
28Sandra Svallin -92Åsbro GoIF3.83
29Sofia Karlsson -92Skeninge IK3.81
30Jessica Gottmarsson -92IF Göta3.79
31Emma Fredriksson -92IK Westmannia3.78
32Cecilia Elfving -92Stocksäters IF3.75
33Lili Gustafsson -92Tiveds IF3.64
34Emelie Gylling -92Åsbro GoIF3.59
35Emelie Eriksson -92Ludvika FFI3.56
36Ida Thörn -92Kvismaredalens IF3.46
37Jessica Rydelius -92Sköllersta IF3.36
38Neira Gazic -92IF Göta3.00

Amanda Björklund430  432  436   -    -    - 
Emelie Gylling359  344  343   -    -    - 
Sandra Svallin383  360  360   -    -    - 
Hanna Johansson396  372  371   -    -    - 
Johanna Dahllöf390  399  392   -    -    - 
Rebecka Johansson395  384  376   -    -    - 
Fanny Robler453  444  454  441   x   436
Sofie Hallström477  482  479  450  477  466
Frida Sjöström401  381  395   -    -    - 
Hanna Lindén388  380  343   -    -    - 
Matilda Ehne426  416  409   -    -    - 
Emma Fredriksson378  378  374   -    -    - 
Jenny Almqvist418  414  426   -    -    - 
Elin Hultgren459  455  463  465  473  477
Jessica Rydelius336  298  322   -    -    - 
Emelie Eriksson352  356   x    -    -    - 
Alexandra Engström384  367  387   -    -    - 
Therese Karlsson388  378  385   -    -    - 
Lili Gustafsson364  345   x    -    -    - 
Jennifer Rosengren446  443   x   444  450  454
Sofia Peterson411  405  249   -    -    - 
Sandra Barkestam379  404  390   -    -    - 
Jessica Gottmarsson379  371  365   -    -    - 
Linda Albrektsson434  401  420   -    -    - 
Malin Lignell402  396  396   -    -    - 
Karin Norberg392  448  422  437  456  472
Sofia Karlsson381  371  323   -    -    - 
Neira Gazic300  281  284   -    -    - 
Ida Thörn346  344  325   -    -    - 
Cecilia Elfving374  375  362   -    -    - 
Louise Danielsson430  430  412   -    -    - 
Jenny Boberg347  396  383   -    -    - 
Julia Frejd438  433  436   -    -    - 
Mergime Jashari504  503  486  485  489  495
Caroline Sandsjoe442  449  457  430  426  441
Elisabeth Danielsson412  410  422   -    -    - 
Frida Tedenby486  490  479  475  475  465
Emma Andersson403  410  396   -    -    - 

    F12 60 M  HEAT 1  
1Nathalie Björnfot -93Karlskoga FIF8.96Final
2Sara Jernfält -93KFUM Örebro9.02
3Hanna Nilsson -93KFUM Örebro9.05
4Josefin Jonsson -93Sundbybergs IK9.66
5Amanda Eliasson -93Fjugesta IF9.85
6Johanna Frandsen -93Tibro AIK10.41
7Nina Shirafkor -93IF Göta10.45
8Jessica Eriksson -93Sundbybergs IK10.75

    F12 60 M  HEAT 2  
1Isabel Annerfalk -93Tibro AIK8.65Final
2Rebecca Ekman -93Falköpings AIK8.72Final
3Camilla Björkgren -93Stocksäters IF8.88Final
4Julia Kimback -93FGF Gotland8.93Final
5Stina Karlsson -93Sundbybergs IK9.54
6Amanda Rönsén -93Sundbybergs IK9.75
7My Sjöberg -93IFK Kristinehamn10.34
8Johanna Hermansson -93Karlskoga FIF10.78

    F12 60 M  HEAT 3  
1Maria Krogh -93Falköpings AIK8.73Final
2Rebecca Nilsson -93Ullevi FK8.97
3Josefine Ekberg -93IFK Kristinehamn8.98
4Dominika Struska -93Karlskoga FIF9.20
5Emma Wegerman -93Västerås FK9.21
6Emma Classon -93Stocksäters IF9.32
7Sidsel Wessmark -93IF Göta9.37
-Caroline Gyllenbern -93Turebergs FKej start

    F12 60 M  HEAT 4  
1Malin Dahl -93Tibro AIK8.85Final
2Ellen Hjorth -93KFUM Örebro9.20
3Hedda Fehrm -93Sundbybergs IK9.42
4Veronica Örtenberg -93Mosjö SK9.45
5Lin Nilsson -93IFK Sunne9.58
6Josefine Hagström -93Istrums SK9.85
7Elise Fahlander -93IF Spartacus10.13

    F12 60 M  HEAT 5  
1Julia Ljungqvist -93FGF Gotland9.04Final
2Hanna Fredman -93KFUM Örebro9.15
3Emmelie Westerlind -93Sundbybergs IK9.17
4Malin Jonasson -93Sundbybergs IK9.26
5Josefin Eliasson -93Katrineholms SK9.64
6Carolin Andersson -93IFK Kristinehamn9.69
7Sara Andersson -93Karlskoga FIF9.79
8Matilda Waern -93Stocksäters IF9.83

    F12 60 M  FINAL  
1Isabel Annerfalk -93Tibro AIK8.69
2Camilla Björkgren -93Stocksäters IF8.84
3Rebecca Ekman -93Falköpings AIK8.84
4Maria Krogh -93Falköpings AIK8.85
5Malin Dahl -93Tibro AIK8.89
6Nathalie Björnfot -93Karlskoga FIF9.01
7Julia Kimback -93FGF Gotland9.04
8Julia Ljungqvist -93FGF Gotland9.29

    F12 800 M    
1Malin Dahl -93Tibro AIK2.43,32
2Emilia Gullbrand -93Sköldinge IF2.43,70
3Rebecca Ekman -93Falköpings AIK2.47,68
4Astrid Danielsson -93Sundbybergs IK2.52,00
5Victoria Orrsveden -93Sundbybergs IK2.55,42
6Amanda Rönsén -93Sundbybergs IK3.08,83
7Jessica Blomstrand -93Mosjö SK3.22,66
8Malin Köpberg -93Stocksäters IF3.31,56
-Josefin Jonsson -93Sundbybergs IKbröt
-Lin Nilsson -93IFK Sunneej start
-Alexandra Palmqvist -93Istrums SKej start

    F12 LÄNGD ZON    
1Emma Wegerman -93Västerås FK4.41
2Josefine Ekberg -93IFK Kristinehamn4.38
3Isabel Annerfalk -93Tibro AIK4.30
4Emmelie Westerlind -93Sundbybergs IK4.23
5Malin Jonasson -93Sundbybergs IK4.17
6Maria Krogh -93Falköpings AIK4.11
7Hedda Fehrm -93Sundbybergs IK4.09
8Hanna Nilsson -93KFUM Örebro4.07
9Lin Nilsson -93IFK Sunne4.07
10Camilla Björkgren -93Stocksäters IF4.06
11Stina Karlsson -93Sundbybergs IK4.05
12Julia Kimback -93FGF Gotland4.04
13Dominika Struska -93Karlskoga FIF3.98
14Rebecca Nilsson -93Ullevi FK3.98
15Julia Ljungqvist -93FGF Gotland3.87
16Ellen Hjorth -93KFUM Örebro3.86
17Hanna Larsson -93IK Westmannia3.84
18Josefin Eliasson -93Katrineholms SK3.80
19Sara Andersson -93Karlskoga FIF3.79
20Veronica Örtenberg -93Mosjö SK3.79
21Victoria Orrsveden -93Sundbybergs IK3.77
22Sara Jernfält -93KFUM Örebro3.72
23Amanda Eliasson -93Fjugesta IF3.71
24Josefin Jonsson -93Sundbybergs IK3.68
25Emma Classon -93Stocksäters IF3.56
26Sidsel Wessmark -93IF Göta3.51
27Josefine Hagström -93Istrums SK3.51
28Carolin Andersson -93IFK Kristinehamn3.50
29Linnea Kallis -93Frövi IK3.47
30My Sjöberg -93IFK Kristinehamn3.46
31Matilda Waern -93Stocksäters IF3.44
32Amanda Rönsén -93Sundbybergs IK3.43
33Alexandra Palmqvist -93Istrums SK3.24
34Elise Fahlander -93IF Spartacus3.18
35Jessica Eriksson -93Sundbybergs IK3.10
36Johanna Hermansson -93Karlskoga FIF2.84

Sara Jernfält372   x   347   -    -    - 
Camilla Björkgren400  406  382   -    -    - 
Stina Karlsson383  405  380   -    -    - 
Rebecca Nilsson x   387  398   -    -    - 
Alexandra Palmqvist324  312  307   -    -    - 
Matilda Waern329  323  344   -    -    - 
Sara Andersson379  371  367   -    -    - 
Lin Nilsson407  382  379   -    -    - 
Amanda Rönsén343  322  341   -    -    - 
Emma Classon356  340  350   -    -    - 
My Sjöberg346  336  335   -    -    - 
Emmelie Westerlind417  391  394  387  392  423
Julia Ljungqvist387  365  385   -    -    - 
Dominika Struska395  392  398   -    -    - 
Veronica Örtenberg361  370  379   -    -    - 
Elise Fahlander318  298  294   -    -    - 
Josefin Eliasson380  354  363   -    -    - 
Malin Jonasson417  377  407  400  413  405
Carolin Andersson350  339  345   -    -    - 
Amanda Eliasson352  351  371   -    -    - 
Victoria Orrsveden377  361  365   -    -    - 
Emma Wegerman426  426  422  417  430  441
Julia Kimback404  396  391   -    -    - 
Josefine Ekberg422  424  424  414  414  438
Jessica Eriksson x   292  310   -    -    - 
Johanna Hermansson271  284  278   -    -    - 
Isabel Annerfalk x   430  422  424   x    x 
Ellen Hjorth374  380  386   -    -    - 
Maria Krogh409  403  411  401  326  407
Josefin Jonsson x   368  357   -    -    - 
Hanna Nilsson402  407  391   -    -    - 
Linnea Kallis347  259  328   -    -    - 
Hedda Fehrm409  403  405   x   388  399
Hanna Larsson x   384  353   -    -    - 
Josefine Hagström341  346  351   -    -    - 
Sidsel Wessmark346  351  347   -    -    - 

    F11 60 M  HEAT 1  
1Sofia Linde -95Täby IS9.06Final
2Rebecka Wallroth Nordlander -94Turebergs FK9.40
3Rebecca Fredriksson -94Kvismaredalens IF9.40
4Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF9.74
5Agnes Sjöström -94IK Westmannia10.02
6Jacqueline Karlsson -94Katrineholms SK10.31
7Ida Augustsson -94Stocksäters IF10.40
8Sofia Persson -94Stocksäters IF10.90

    F11 60 M  HEAT 2  
1Evelina Erlandsson -94IFK Gnesta9.12Final
2Stina Starke -94Täby IS9.24Final
3Amanda Olsson -94Fjugesta IF9.32Final
4Linnea Rehnberg -94KFUM Örebro9.74
5Julia Gustafsson -94Frövi IK9.86
6Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF10.41
7Angelica Öhrn -94Mosjö SK10.51
8Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF10.70

    F11 60 M  HEAT 3  
1Ellinor Sundstrand -94Visby IF Gute9.07Final
2Denise Sandell -94Wedevågs IF9.12Final
3Matilda Ribaeus -94IF Göta9.33
4Linn Simonsson -94IFK Arboga9.53
5Louise Harker -94Mosjö SK9.77
6Chantal Nakunzi -94Sundbybergs IK9.82
7Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF9.92
8Emma Bengtsson -94KFUM Örebro10.51

    F11 60 M  HEAT 4  
1Caroline Taxén -94Enköpings AIF9.01Final
2Anna Birgersson -94Karlskoga FIF9.28Final
3Sofia Jäger Stenborg -94Sundbybergs IK9.59
4Mia Karlsson -94IF Göta9.68
5Julia Hammarberg -94KFUM Örebro9.71
6Emma Frisk -94IF Spartacus9.81
7Anna Filipsson -94Karlskoga FIF9.84
8Klara Grånäs -94Danderyds SK10.19

    F11 60 M  FINAL  
1Sofia Linde -95Täby IS8.86
2Caroline Taxén -94Enköpings AIF8.91
3Ellinor Sundstrand -94Visby IF Gute8.97
4Denise Sandell -94Wedevågs IF9.23
5Evelina Erlandsson -94IFK Gnesta9.27
6Amanda Olsson -94Fjugesta IF9.28
7Anna Birgersson -94Karlskoga FIF9.30
8Stina Starke -94Täby IS9.40

    F11 800 M    
1Jessica Nilsson -94Fjugesta IF2.49,18
2Agnes Sjöström -94IK Westmannia2.49,20
3Chantal Nakunzi -94Sundbybergs IK2.54,80
4Malin Gillman -94Stocksäters IF3.02,18
5Louise Sundström -94KFUM Örebro3.04,38
6Jacqueline Karlsson -94Katrineholms SK3.15,35
7Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö SK3.22,54
-Linnea Rehnberg -94KFUM Örebrobröt

    F11 LÄNGD ZON    
1Ellinor Sundstrand -94Visby IF Gute4.56
2Sofia Linde -95Täby IS4.41
3Caroline Taxén -94Enköpings AIF4.29
4Denise Sandell -94Wedevågs IF4.22
5Evelina Erlandsson -94IFK Gnesta4.12
6Linn Simonsson -94IFK Arboga4.07
7Stina Starke -94Täby IS3.99
8Rebecca Fredriksson -94Kvismaredalens IF3.96
9Amanda Hermansson -94IFK Gnesta3.86
10Amanda Olsson -94Fjugesta IF3.82
11Agnes Sjöström -94IK Westmannia3.71
12Mia Karlsson -94IF Göta3.70
13Matilda Ribaeus -94IF Göta3.69
14Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF3.65
15Julia Gustafsson -94Frövi IK3.63
16Chantal Nakunzi -94Sundbybergs IK3.63
17Rebecka Wallroth Nordlander -94Turebergs FK3.61
18Linnea Rehnberg -94KFUM Örebro3.57
19Sofia Jäger Stenborg -94Sundbybergs IK3.55
20Erica Glimsholt -94IFK Arboga3.53
21Jessica Nilsson -94Fjugesta IF3.42
22Klara Grånäs -94Danderyds SK3.40
23Emma Bengtsson -94KFUM Örebro3.35
24Louise Harker -94Mosjö SK3.31
25Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF3.27
26Isabelle Wange -94Glanshammars IF3.26
27Anna Birgersson -94Karlskoga FIF3.20
28Linn Nordqvist -94Fjugesta IF3.03
29Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF2.95
30Jacqueline Karlsson -94Katrineholms SK2.91

Amanda Olsson353  371  382   -    -    - 
Agnes Sjöström371  371  368   -    -    - 
Rebecca Fredriksson396   x   381  383  341  381
Anna Birgersson x   320  306   -    -    - 
Kajsa Eckerwall327   x   298   -    -    - 
Emma Bengtsson329  333  335   -    -    - 
Rebecka Wallroth Nordlander360  361  359   -    -    - 
Isabelle Wange315  326  303   -    -    - 
Evelina Erlandsson404  388  412  389  396  396
Jessica Nilsson325  337  342   -    -    - 
Jacqueline Karlsson291  283  283   -    -    - 
Stina Starke x   399  385  382  387  375
Sofia Linde441  412  410  403  363  416
Ellinor Sundstrand456  436  442  445  447  445
Alexandra Johansson356  356  365   -    -    - 
Matilda Ribaeus369  358  369   -    -    - 
Denise Sandell404  381  402  422  414  407
Cecilia Erlandsson261  249  295   -    -    - 
Linnea Rehnberg332  333  357   -    -    - 
Amanda Hermansson386  368  344   -    -    - 
Louise Harker331  318  315   -    -    - 
Erica Glimsholt351  326  353   -    -    - 
Mia Karlsson331  370  362   -    -    - 
Klara Grånäs340  330  306   -    -    - 
Sofia Jäger Stenborg334  348  355   -    -    - 
Chantal Nakunzi363  337  339   -    -    - 
Julia Gustafsson363  360  349   -    -    - 
Caroline Taxén429  388  400  398  414  412
Linn Simonsson400  397  391  389  401  407
Linn Nordqvist292  292  303   -    -    - 

    F10 60 M  HEAT 1  
1Alexia Holse -95Linköpings GIF9.60Final
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF10.04
3Maja Lindroth -95Kvismaredalens IF10.21
4Elin Pettersson -96KFUM Örebro10.46
5Emelie Holm -96KFUM Örebro10.62
6Elin Brunoson -96Istrums SK11.36
7Maria Lindh -96KFUM Örebro11.87
8Josefine Johansson -96Stocksäters IF11.98

    F10 60 M  HEAT 2  
1Hanna Hermansson -95Kils AIK9.18Final
2Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF10.26
3Johanna Lindholm -95Mosjö SK10.47
4Nellie Paulsson -96KFUM Örebro11.44
5Elin Garberg -96Stocksäters IF11.77
6Maria Bobeck -95KFUM Örebro12.15
7Linda Carlberg -96Stocksäters IF12.35
8Emelie Andersson -95Frövi IK13.36

    F10 60 M  HEAT 3  
1Clara Bideby -95Glanshammars IF9.68Final
2Evelina Simonsen -95IFK Kristinehamn10.10
3Emilie Mörtzell -95IK Westmannia10.59
4Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro10.68
5Ebba Nordström -96KFUM Örebro11.27
6Mimmi Bjaaland -95Sköllersta IF11.28
7Louise Hedenskog -96KFUM Örebro12.18
8Josefin Pettersson -96KFUM Örebro13.76

    F10 60 M  HEAT 4  
1Julia Karlsson -95IF Göta9.70Final
2Alexandra Jonasson -95Stocksäters IF9.93Final
3Jennie Hedman -95KFUM Örebro9.94Final
4Vera Sivertsson -96IFK Arboga10.10
5Andrea Fahlander -95IF Spartacus10.50
6Emma Ljunggren -95KFUM Örebro11.24
7Jenny Nilsson -96Fjugesta IF11.92
8Sandra Öhrn -96Istrums SK14.42

    F10 60 M  HEAT 5  
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro9.45Final
2Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn9.85Final
3Amanda Fagerström -96Glanshammars IF10.00
4Sara Martinsson -95KFUM Örebro10.39
5Frida Lundberg -95KFUM Örebro10.58
6Stina Johansson -96KFUM Örebro11.65
7Alicia Skagerström -95Frövi IK11.93
8Fredrika Palmqvist -96Istrums SK12.21

    F10 60 M  FINAL  
1Hanna Hermansson -95Kils AIK9.19
2Emma Schagerström -95KFUM Örebro9.41
3Alexia Holse -95Linköpings GIF9.49
4Julia Karlsson -95IF Göta9.59
5Clara Bideby -95Glanshammars IF9.63
6Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn9.87
7Jennie Hedman -95KFUM Örebro9.90
8Alexandra Jonasson -95Stocksäters IF9.90

    F10 600 M    
1Hanna Hermansson -95Kils AIK2.00,92
2Emma Schagerström -95KFUM Örebro2.03,29
3Elin Pettersson -96KFUM Örebro2.17,40
4Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn2.19,53
5Evelina Simonsen -95IFK Kristinehamn2.26,38
6Jennie Hedman -95KFUM Örebro2.29,96
7Stina Johansson -96KFUM Örebro2.30,70
8Nellie Paulsson -96KFUM Örebro2.33,84
9Josefin Pettersson -96KFUM Örebro3.05,38

    F10 LÄNGD ZON    
1Hanna Hermansson -95Kils AIK4.12
2Alexia Holse -95Linköpings GIF4.08
3Maja Lindroth -95Kvismaredalens IF3.61
4Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn3.52
5Clara Bideby -95Glanshammars IF3.51
6Julia Karlsson -95IF Göta3.51
7Vera Sivertsson -96IFK Arboga3.43
8Evelina Simonsen -95IFK Kristinehamn3.43
9Julia Nygård -96IFK Nora3.38
10Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF3.34
11Jennie Hedman -95KFUM Örebro3.26
12Sara Martinsson -95KFUM Örebro3.16
13Andrea Fahlander -95IF Spartacus3.12
14Johanna Elfving -96Stocksäters IF3.02
15Emilie Mörtzell -95IK Westmannia2.98
16Astrid Arle -96KFUM Örebro2.93
17Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro2.91
18Nellie Paulsson -96KFUM Örebro2.83
19Elin Brunoson -96Istrums SK2.78
20Maria Bobeck -95KFUM Örebro2.78
21Alicia Skagerström -95Frövi IK2.73
22Mimmi Bjaaland -95Sköllersta IF2.71
23Elin Pettersson -96KFUM Örebro2.59
24Elin Garberg -96Stocksäters IF2.51
25Fredrika Palmqvist -96Istrums SK2.42
26Louise Hedenskog -96KFUM Örebro2.24
27Stina Johansson -96KFUM Örebro2.23
28Linda Carlberg -96Stocksäters IF2.22
29Cecilia Djupström -95Glanshammars IF2.20
30Jenny Nilsson -96Fjugesta IF2.19
31Josefine Johansson -96Stocksäters IF2.12
32Emelie Andersson -95Frövi IK1.96
33Josefin Pettersson -96KFUM Örebro1.92
34Sandra Öhrn -96Istrums SK1.72

Astrid Arle293  266  287   -    -    - 
Josefine Johansson212  197  206   -    -    - 
Julia Karlsson342  341  351  331  327  334
Andrea Fahlander312  307  308   -    -    - 
Cecilia Djupström220  214  200   -    -    - 
Louise Hedenskog198  224  217   -    -    - 
Emelie Andersson196  191  193   -    -    - 
Julia Nygård338  307  328   -    -    - 
Stina Johansson x   223  216   -    -    - 
Jenny Nilsson x   217  219   -    -    - 
Elin Garberg251  239  243   -    -    - 
Maria Bobeck278   x    x    -    -    - 
Clara Bideby351  327  312  325  333  345
Sara Martinsson316  305  315   -    -    - 
Emilie Mörtzell298  283  286   -    -    - 
Alexia Holse402  402  408  395  398  402
Mimmi Bjaaland271   x   260   -    -    - 
Sandra Öhrn162  172  168   -    -    - 
Evelina Simonsen329  309  343  294  319  302
Rebecka Utterheim290  291  286   -    -    - 
Johanna Elfving293  288  302   -    -    - 
Josefin Pettersson171  192  176   -    -    - 
Maja Lindroth346  344  338  338  326  361
Alicia Skagerström273  269  248   -    -    - 
Elvira Richardsson350  336  350  327  352  328
Elin Pettersson254  237  259   -    -    - 
Lovisa Frykholm314  334  323   -    -    - 
Jennie Hedman316  326   x    -    -    - 
Hanna Hermansson400  409  387  412  383  393
Nellie Paulsson283  274   x    -    -    - 
Elin Brunoson270   x   278   -    -    - 
Linda Carlberg222  220  219   -    -    - 
Fredrika Palmqvist225  242  237   -    -    - 
Vera Sivertsson318  313  343  311  333  330

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram