Startlista Närkes DM 5000 m 18/6 2014

  MK 5000 M A-HEAT 20.45
101 Per Sjögren -79 (M35) KFUM Örebro 15.30
102 Mattias Nätterlund -86 Örebro AIK 16.01
103 Peter Wiker -72 (M40) Hällefors LK 16.14
104 Johan Röjler -81 Östansjö SK 16.30
105 Linus Ryefalk -80 Örebro AIK 16.50
106 Peter Edholm -77 (M35) Riviera Friidrott (ej DM) 16.52
107 Magnus Wikeling -73 (M40) IFK Arboga (ej DM) 17.00
108 Johan Ingjald -87 IF Start 17.10
109 Fredrik Härdfeldt -80 Örebro AIK 17.10
110 Mikaela Kemppi -73 (K40) Örebro AIK 18.00
111 Sören Forsberg -63 (M50) IF Start 18.00
113 Elias Zika -81 IF Start 18.21
114 Jesper Damström -70 (M40) Örebro AIK 18.52
115 Magnus Värnqvist -74 (M40) Örebro AIK 19.00
116 Karl Nilsson -79 (M35) Örebro AIK 19.00
117 Johan Gunnarsson -72 (M40) Glanshammars IF 19.00
118 Jakob Nilsson -84 Örebro AIK 16.17
119 Dan Bäck -75 (M35) Kumla SF 17.30
120 Patrik Johansson -65 (M45) Östansjö SK 17.00

  MK 5000 M B-HEAT 20.10
112 Johan Lundell -75 (M35) Glanshammars IF 18.00
201 Emil Franzén -95 Östansjö SK 19.00
202 Gabriella Eliason -75 (K35) IF Start 19.14
203 Daniel Johansson -85 Aspa IK 19.15
204 Stefan Sager -77 (M35) Örebro AIK 19.15
205 Edita Martuceviciute -85 IF Start 19.26
206 Jonas Öhrn -69 (M45) IF Start 19.30
207 Ola Andersson -68 (M45) Örebro AIK 19.30
208 Roger Bäckbring -65 (M45) Östansjö SK 19.30
209 Antje Torstensson -75 (K35) KFUM Örebro 19.30
210 Anders Malmstigen -62 (M50) Glanshammars IF 19.57
211 Kenneth Karlsson -66 (M45) Åsbro GoIF 20,30
212 Johan Östman -76 (M35) IF Start 20.00
213 Daniel Andersson -77 (M35) IF Start 20.00
214 Jan Ermefjäll -57 (M55) Örebro AIK 20.00
215 Fredrik Karlsson -92 Aspa IK 20.00
216 Mats Rydberg -61 (M50) Östansjö SK 20.00
217 Maria Eriksson -76 (K35) IF Start 20.18
218 Charlotte Nilsson -66 (K45) IF Start 20.30
219 Terje Kristiansen -68 (M45) Östansjö SK 20.30
220 Marie Dasler -68 (K45) IF Start 20.46
221 Joakim Oskarsson -61 (M50) IFK Nora 21.00
222 Stefan Skytt -63 (M50) Östansjö SK 21.00
223 Krister Romedahl -50 (M60) IF Spartacus 21.00
224 Henrik Sjöström -72 (M40) Storådalens SK 19.00
225 Kenth Pettersson -70 (M40) Örebro AIK 19.00
226 Rickard Ahlberg -70 (M40) Örebro AIK

  MK 5000 M C-HEAT 19.35
301 Fredrik Hartman -68 (M45) Örebro AIK 21.00
302 Kent Ekblad -57 (M55) Glanshammars IF 21.00
303 Lars Karlsson -64 (M50) Östansjö SK 21.30
304 Anette Blückert -72 (K40) Östansjö SK 21.32
305 Mats Stenmarck -50 (M60) IF Start 21.35
306 Andreas Jonsson -90 Östansjö SK 21.45
307 Stig Jonsson -62 (M50) Laxå OK 21.45
308 Rose-Marie Enmalm -54 (K60) IF Start 21.50
309 Sven Nilsson -58 (M55) IF Start 21.57
310 Thomas Johansson -53 (M60) Almby IK 22.00
311 Jimmy Holm -68 (M45) Laxå OK 22.00
312 Klas Flygare -65 (M45) Glanshammars IF 22.00
313 Leif Andersson -57 (M55) IF Start 22.00
314 Anna Pettersson -70 (K40) IF Start 22.00
315 Per Börjesson -54 (M60) Östansjö SK 22.00
316 Ove Karasiak -53 (M60) Åsbro GoIF 22.00
317 Thomas Lindström -55 (M55) Åsbro GoIF 22.00
318 Anders Edlund -64 (M50) Östansjö SK 22.00
319 Jan Buske -72 (M40) Kumla SF 21.00
320 Per Kungsberger -65 (M45) Östansjö SK

  MK 5000 M D-HEAT 18.55
401 Elin Pettersson -86 Örebro AIK 22.09
402 Filip Öhrn -99 IF Start 22.14
403 Anders Arnelind -62 (M50) IF Start 22.15
404 Robert Larsson -86 Örebro AIK 22.20
405 Pansy Ståhl -72 (K40) IF Start 22.20
406 Bengt Nilsson -49 (M65) Östansjö SK 22.30
407 Karin Karlsson -76 (K35) Örebro AIK 23.00
408 Anders Malmskär -67 (M45) Aspa IK 23.00
409 Mats Franzén -65 (M45) Östansjö SK 23.00
410 Daniel Borg -74 (M40) IFK Nora 23.30
411 Eric Malm -49 (M65) IFK Nora 23.30
412 Susanne Malmqvist -52 (K60) IF Start 23.40
413 Sören Spjuth -61 (M50) Aspa IK 24.00
414 Minna-Linn Olofsson Halme -89 Östansjö SK 24.00
415 Annelie Pettersson -68 (K45) Örebro AIK 24.00
416 Peter Comét -56 (M55) IFK Nora 24.00

  MK 5000 M E-HEAT 18.00
501 Gunnar Johansson -43 (M70) Åsbro GoIF 24.00
502 Sture Bodare -44 (M70) Glanshammars IF 24.00
503 Kent Johansson -68 (M45) Östansjö SK 24.00
504 Jan Myrtorp -41 (M70) Brohyttans IF 25.00
505 Jenny Malmcrona -74 (K40) Östansjö SK 25.00
506 Birgitta Jansson -42 (K70) Storådalens SK 25.00
507 Leila Toivonen -61 (K50) Storådalens SK 25.00
508 Bo Wilhelmsson -60 (M50) Åsbro GoIF 25.00
509 Amanjeet Sandhu -63 (M50) Åsbro GoIF 25.00
510 Sven-Olof Dahlgren -44 (M70) Kopparbergs IF 25.00
511 Breenata James -96 Östansjö SK 27.00
512 Mattias Nilsson -71 (M40) IF Start 27.00
513 Catharina Wahlstedt -44 (K70) IF Start 27.00
514 Anna Miliander -71 (K40) Östansjö SK 27.30
515 Tommy Paulsson -64 (M50) Östansjö SK 28.00
516 Torbjörn Kjellén -56 (M55) Östansjö SK 30.00
517 Carina Wahlström -61 (K50) Aspa IK 30.00
518 Arne Evertsson -41 (M70) Storådalens SK 32.00
519 Ingegerd Eklund -41 (K70) Brohyttans IF 35.00
520 Sven Andersson -34 (M80) Östansjö SK 38.00
521 Samuel Eriksson -38 (M75) Brohyttans IF 42.00
522 Anna-Lena Bergström -57 (K55) Nature Running 50.00
523 Tanja Halme -62 (K50) Östansjö SK 24.00
524 Angela Börjesson -59 (K55) Östansjö SK