Resultat Närkes DM 10000 m 3 aug 2019

  Klassindelad lista
 
  Varvtider för alla löpare
 
  Stocksäters IF arrangerade på Transtensvallen i Hallsberg
 
    MK 10000 M A-HEAT      
1Jonas Nilsson -92Örebro AIK32.09,35
2David Kjellén -95IF Göta (ej DM)33.34,57
3Per Arvidsson -86IF Start34.09,72
4Jacob Halvarsson -88Karlslunds IF35.18,50
5Fredrik Johnsson -75 M40Örebro AIK35.52,38
6Johan Ingjald -87IF Start35.58,99
7Mathias Viktorsson -82 M35LK Gränslöst36.04,65
8Oskar Hansson -97KFUM Örebro36.25,77
9Elias Zika -81 M35IF Start37.10,17
10Liduina van Sitteren -89Örebro AIK37.13,27
11Karin Forsberg -80 K35KFUM Örebro37.14,54
12Pär Englund -77 M40Wedevågs IF37.24,63
13Sören Forsberg -63 M55Örebro AIK37.40,35
14Magnus Mossberg -71 M45Kopparbergs IF37.57,06

    MK 10000 M B-HEAT      
1Rodney Hundermark -69 M50IFK Nora38.17,66
2Peter Ström -70 M45Kumla SF39.50,07
3Robert Vestman -82 M35Almby IK40.00,28
4Lars-Erik Almberg -69 M50Glanshammars IF40.20,12
5Petra Hanaeus -72 K45IF Start40.21,91
6Johan Gunnarsson -72 M45Glanshammars IF40.37,51
7Gabriel Andersson -75 M40Östansjö SK40.51,04
8Fredrik Hartman -68 M50Örebro AIK41.04,92
9Peter Törnqvist -69 M50Östansjö SK41.15,79
10Kent Mossbäck -72 M45Örebro AIK41.49,69
11Claes Nilsson -77 M40Vretstorps IF41.55,61
-Pontus Lundgren -91Åsbro GoIFDNF

    MK 10000 M C-HEAT      
1Mikael Hansson -63 M55IF Start41.38,57
2Anders Johansson -72 M45Kvismaredalens IF42.21,91
3Malin Sjödin -72 K45Östansjö SK43.22,40
4Mikael Bergqvist -76 M40Svillinge IF43.50,62
5Bo Persson -48 M70Almby IK44.00,42
6Lars Lanneborn -67 M50Örebro AIK45.09,36
7Therese Persson -73 K45Örebro AIK45.28,07
8Mikael Sandberg -75 M40Örebro AIK45.35,56
9Hans Backström -53 M65Östansjö SK45.46,19
10Klas Flygare -65 M50Glanshammars IF46.06,04
11Rose Marie Enmalm -54 K65IF Start46.44,76
12Göte Pettersson -57 M60Örebro AIK46.53,62
13Kim Semstrand -07IFK Nora47.21,87
14Lars Karlsson -64 M55Östansjö SK47.31,54
15Magnus Björk -91Åsbro GoIF47.38,67
16Thomas Söderkvist -68 M50Kumla SF48.43,30

    MK 10000 M D-HEAT      
1Sven-Olof Olofsson -46 M70Östansjö SK48.22,86
2Roger Adolfsson -47 M70Åsbro GoIF48.36,92
3Susanne Malmqvist -52 K65IF Start48.56,76
4Annica Sjölund -67 K50IF Start48.57,96
5Stig Jonsson -62 M55Laxå OK49.38,11
6Sanna Nilsson -86IFK Nora49.43,45
7Ove Karasiak -53 M65Åsbro GoIF49.46,89
8Bengt Nilsson -49 M70Östansjö SK49.51,04
9Ljiljana Persson -53 K65Almby IK51.28,07
10Martin Nilsson -84 M35IFK Nora53.29,0m
11Sture Bodare -44 M75Glanshammars IF53.49,00
12Birgitta Jansson -42 K75Storådalens SK58.41,50
13Sven-Olov Dahlgren -44 M75Kopparbergs IF67.14,45
14Mattias Larsson -72 M45Östansjö SK67.42,78
15Arne Evertsson -41 M75Storådalens SK84.34,0m

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram