Resultatlistan som PDF

  Diplom-IS-spelen 29 /11 2009

   Åsbro GoIF och Stocksäters IF arrangerade i Mässhallen, Örebro
 
    MÄN 60 M      
1Håkan Persson -71Stocksäters IF7,61
2Daniel Sandberg -78Frövi IK7,65
3Joakim Andersson -90Wedevågs IF7,68

    MÄN 400 M      
1Joakim Andersson -90Wedevågs IF55,30
2Sören Forsberg -63IF Start62,06
3Anthony Treacher -39IFK Lidingö70,21

    MÄN 1000 M      
1Tim Sundström -89KFUM Örebro2.34,9m
2Patrik Persson -83KFUM Örebro2.46,7m
3Petter Kroon -94KFUM Örebro2.48,1m
4Petter Åström -90KFUM Örebro2.48,4m
5Fredrick Djupström -68Glanshammars IF2.48,9m
6Andreas Melin -92IF Hagen2.50,8m
7Johan Ingjald -87IF Start3.06,5m
8Allan Bodare -61Glanshammars IF3.12,7m
-Andreas Karlsson -88KFUM Örebrobröt

    MÄN KULA      
1Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF9,89
2Peter Hagström -63Istrums SK9,82
3Joakim Andersson -90Wedevågs IF9,44

    P17 60 M      
1Petter Kroon -94KFUM Örebro8,22

    P17 200 M      
1Jacob Rhan -94Glanshammars IF25,26
2Joakim Johansson -93Tibro AIK FIK28,31

    P17 400 M      
1Filip Gärdefors -93KFUM Örebro55,94
2Jacob Rhan -94Glanshammars IF62,22

    P15 60 M      
1Marcus Holmström -96IF Hagen7,80
2Chris Arnoldsson -96IFK Märsta8,05
3Isak Andersson -96Upsala IF8,14
4Henrik Hultgren -95KFUM Örebro8,18
5Anton Johansson -96KFUM Örebro8,20
6Emil Nordin-Jansson -95Glanshammars IF8,54
7Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro8,81

    P15 200 M  HEAT 1    
1Albin Lager -96KFUM Örebro26,14
2Anton Johansson -96KFUM Örebro26,85
-Karl Wallén -96Istrums SKej start

    P15 200 M  HEAT 2    
1Isak Andersson -96Upsala IF26,27
2Marcus Holmström -96IF Hagen27,64
-Henrik Hultgren -95KFUM Örebroej start

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Albin Lager -96KFUM Örebro26,14
2Isak Andersson -96Upsala IF26,27
3Anton Johansson -96KFUM Örebro26,85
4Marcus Holmström -96IF Hagen27,64

    P15 800 M      
1Isak Andersson -96Upsala IF2.20,24
2Karl Wallén -96Istrums SK2.21,11
3Samuel Spjut -95Frövi IK2.36,11
4Carl Valjus -96Glanshammars IF2.39,88

    P15 TRESTEG      
1Chris Arnoldsson -96IFK Märsta11,27
2Anton Johansson -96KFUM Örebro10,64
3Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro10,25
4Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9,80
5Tobias Hagström -96Istrums SK8,76

Anton Johansson
Chris Arnoldsson
Tobias Hagström
Jesper Frykholm
Carl-Johan Renberg
1036   x    x    x    x   1064
1094  1088   -    -   1075  1127
834  822   x   852  866  876
980  954  967  954   x   963
1025   x    -    -    x    x 
    P15 KULA 4,0    
1Albin Lager -96KFUM Örebro12,34
2Chris Arnoldsson -96IFK Märsta12,27
3Tobias Hagström -96Istrums SK8,88

    P13 60 M  HEAT 1    
1Gustaf Montin -98KFUM Örebro9,04Final
2Henrik Gunnarsson -98Wedevågs IF9,37Final
3Andreas Führ -98KFUM Örebro9,43
4William Dernfält -98KFUM Örebro10,33
5Pelle Mälman -98Glanshammars IF10,77

    P13 60 M  HEAT 2    
1Pontus Jansson -98Wedevågs IF8,73Final
2Erik Andersson -97Wedevågs IF8,84Final
3Björn Lemte -98KFUM Örebro9,17Final
4Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF9,84
5Daniel Karlsson -98Åsbro GoIF10,84
6William Lannhard -98Stocksäters IF10,86
7Jesper Heljeberg -98Karlskoga FIF11,19

    P13 60 M  HEAT 3    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro8,55Final
2David Svensson -97Stocksäters IF9,31Final
3Pontus Grandelius -98KFUM Örebro9,35Final
4Albin Hård -98Karlskoga FIF9,45
5Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF9,49
6Karl Rosengren -98Stocksäters IF10,03
7Martin Persson -98Karlskoga FIF10,14

    P13 60 M  FINAL    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro8,49
2Pontus Jansson -98Wedevågs IF8,63
3Erik Andersson -97Wedevågs IF8,88
4Gustaf Montin -98KFUM Örebro8,95
5Björn Lemte -98KFUM Örebro9,07
6Henrik Gunnarsson -98Wedevågs IF9,38
7David Svensson -97Stocksäters IF9,38
8Pontus Grandelius -98KFUM Örebro9,55

    P13 200 M  HEAT 1    
1Martin Persson -98Karlskoga FIF33,99
2Karl Rosengren -98Stocksäters IF34,40

    P13 200 M  HEAT 2    
1Erik Andersson -97Wedevågs IF29,43
2Henrik Gunnarsson -98Wedevågs IF30,33
3Albin Hård -98Karlskoga FIF33,15

    P13 200 M  HEAT 3    
1Björn Lemte -98KFUM Örebro30,46
2Pontus Grandelius -98KFUM Örebro31,89
3David Svensson -97Stocksäters IF33,02

    P13 200 M  HEAT 4    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro27,77
2Pontus Jansson -98Wedevågs IF29,27
3Gustaf Montin -98KFUM Örebro30,28

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro27,77
2Pontus Jansson -98Wedevågs IF29,27
3Erik Andersson -97Wedevågs IF29,43
4Gustaf Montin -98KFUM Örebro30,28
5Henrik Gunnarsson -98Wedevågs IF30,33
6Björn Lemte -98KFUM Örebro30,46
7Pontus Grandelius -98KFUM Örebro31,89
8David Svensson -97Stocksäters IF33,02
9Albin Hård -98Karlskoga FIF33,15
10Martin Persson -98Karlskoga FIF33,99
11Karl Rosengren -98Stocksäters IF34,40

    P13 600 M      
1Gustaf Montin -98KFUM Örebro1.58,59
2Pontus Grandelius -98KFUM Örebro2.03,15
3Martin Persson -98Karlskoga FIF2.08,11
4Karl Rosengren -98Stocksäters IF2.11,86

    P13 TRESTEG ZON      
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro10,73
2Henrik Gunnarsson -98Wedevågs IF9,12
3Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF9,03
4Ludvig Renberg -99KFUM Örebro8,32
5Andreas Führ -98KFUM Örebro8,22
6Tom Johansson -99KFUM Örebro7,36
7William Dernfält -98KFUM Örebro7,36
8Jesper Heljeberg -98Karlskoga FIF6,67

Ludvig Renberg
William Gunnarsson
Jesper Heljeberg
Henrik Gunnarsson
William Dernfält
Mateusz Ostrowski
Tom Johansson
Andreas Führ
819  832   x   802  819  830
1038  x  1039   x    x  1073
656  667  641   x    x   659
881  893  898  825  910  912
 x   697  715  714  685  736
857   x   900  897  903  883
702  696  728  731  720  736
798  763  822  775  780  801
    P13 KULA 3,0    
1Linus Lindkvist -97Wedevågs IF9,62
2Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF8,45
3Pontus Jansson -98Wedevågs IF8,18
4George Holm -97IF Spartacus6,76
5Pelle Mälman -98Glanshammars IF6,48
6William Lannhard -98Stocksäters IF6,36
7Daniel Karlsson -98Åsbro GoIF6,06
8Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF6,02
9Andreas Führ -98KFUM Örebro5,91
10Karl Rosengren -98Stocksäters IF5,48
11Albin Hård -98Karlskoga FIF5,08
12Jesper Heljeberg -98Karlskoga FIF4,11

    P11 60 M  HEAT 1    
1Henrik Larsson -99IF Göta8,80Final
2Jonatan Gustafsson -99KFUM Örebro9,56Final
3Rikard Bergenarp -00Glanshammars IF9,72Final
4Olle Henningsson -99IFK Kristinehamn9,83
5Patrik Lindskog -99KFUM Örebro10,22
6Måns Lundbeck -99KFUM Örebro10,35
7Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF10,56
8Mathias Hertzman -99IFK Kristinehamn11,60

    P11 60 M  HEAT 2    
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro9,29Final
2Gustav Fälldin -99Ludvika FFI9,44Final
3Hampus Nordin-Jansson -99Glanshammars IF9,68Final
4Sebastian Carone -99KFUM Örebro9,81
5Jakob Embretzen -99KFUM Örebro10,23
6Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro10,30
7Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn10,35
8Linus Hult -00Åsbro GoIF10,90

    P11 60 M  HEAT 3    
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro9,27Final
2Ludvig Renberg -99KFUM Örebro9,43Final
3Albin Öhberg -00Åsbro GoIF9,79
4Simon Lundqvist -00KFUM Örebro9,94
5Samuel Brunnsgård -00IFK Kristinehamn10,29
6Casper Westlind -99KFUM Örebro10,34
7Filip Blückert -99Glanshammars IF11,01

    P11 60 M  FINAL    
1Henrik Larsson -99IF Göta8,82
2Jonathan Granath -00KFUM Örebro9,22
3Gustav Karlsson -00KFUM Örebro9,31
4Gustav Fälldin -99Ludvika FFI9,45
5Ludvig Renberg -99KFUM Örebro9,47
6Jonatan Gustafsson -99KFUM Örebro9,63
7Rikard Bergenarp -00Glanshammars IF9,68
8Hampus Nordin-Jansson -99Glanshammars IF9,78

    P11 200 M  HEAT 1    
1Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn36,21
2Eric Valjus -00Glanshammars IF36,61
3Mathias Hertzman -99IFK Kristinehamn41,58

    P11 200 M  HEAT 2    
1Måns Lundbeck -99KFUM Örebro36,23
2Linus Hult -00Åsbro GoIF39,51

    P11 200 M  HEAT 3    
1Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro34,70
2Casper Westlind -99KFUM Örebro34,77
3Jakob Embretzen -99KFUM Örebro36,81

    P11 200 M  HEAT 4    
1Jonatan Gustafsson -99KFUM Örebro32,72
2Olle Henningsson -99IFK Kristinehamn33,82
3Tom Johansson -99KFUM Örebro36,66

    P11 200 M  HEAT 5    
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro33,18
2Patrik Lindskog -99KFUM Örebro33,38
3Alexander Larsson -00KFUM Örebro36,44

    P11 200 M  HEAT 6    
1Henrik Larsson -99IF Göta29,80
2Ludvig Renberg -99KFUM Örebro31,61
3Gustav Fälldin -99Ludvika FFI32,06

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Henrik Larsson -99IF Göta29,80
2Ludvig Renberg -99KFUM Örebro31,61
3Gustav Fälldin -99Ludvika FFI32,06
4Jonatan Gustafsson -99KFUM Örebro32,72
5Gustav Karlsson -00KFUM Örebro33,18
6Patrik Lindskog -99KFUM Örebro33,38
7Olle Henningsson -99IFK Kristinehamn33,82
8Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro34,70
9Casper Westlind -99KFUM Örebro34,77
10Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn36,21
11Måns Lundbeck -99KFUM Örebro36,23
12Alexander Larsson -00KFUM Örebro36,44
13Eric Valjus -00Glanshammars IF36,61
14Tom Johansson -99KFUM Örebro36,66
15Jakob Embretzen -99KFUM Örebro36,81
16Linus Hult -00Åsbro GoIF39,51
17Mathias Hertzman -99IFK Kristinehamn41,58

    P11 600 M      
1Olle Henningsson -99IFK Kristinehamn2.06,75
2Alexander Larsson -00KFUM Örebro2.07,21
3Sebastian Carone -99KFUM Örebro2.07,22
4Simon Lundqvist -00KFUM Örebro2.07,99
5Eric Valjus -00Glanshammars IF2.08,39
6Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn2.25,84
7Tomas Johansson -00Wedevågs IF2.27,49
8Jack Tranderyd -00KFUM Örebro2.31,99
9Samuel Brunnsgård -00IFK Kristinehamn2.32,86
10Mathias Hertzman -99IFK Kristinehamn2.45,24

    P11 LÄNGD ZON      
1Henrik Larsson -99IF Göta4,45
2Ludwig Widarsson -99KFUM Örebro4,20
3Jonathan Granath -00KFUM Örebro3,97
4Gustav Fälldin -99Ludvika FFI3,93
5Robin Edqvist -99KFUM Örebro3,91
6Ludvig Renberg -99KFUM Örebro3,87
7Gustav Karlsson -00KFUM Örebro3,77
8Sebastian Carone -99KFUM Örebro3,66
9Olle Henningsson -99IFK Kristinehamn3,58
10Patrik Lindskog -99KFUM Örebro3,39
11Rikard Bergenarp -00Glanshammars IF3,38
12Simon Lundqvist -00KFUM Örebro3,33
13Casper Westlind -99KFUM Örebro3,28
14Hampus Nordin-Jansson -99Glanshammars IF3,28
15Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro3,24
16Tom Johansson -99KFUM Örebro3,22
17Jakob Embretzen -99KFUM Örebro3,22
18Albin Öhberg -00Åsbro GoIF3,16
19Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn3,11
20Samuel Brunnsgård -00IFK Kristinehamn3,08
21Alexander Larsson -00KFUM Örebro3,07
22Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF3,00
23Filip Blückert -99Glanshammars IF2,90
24Mathias Hertzman -99IFK Kristinehamn2,56
25Tomas Johansson -00Wedevågs IF2,54

Johan Wahlgren
Rikard Bergenarp
Simon Lundqvist
Gustav Karlsson
Robin Edqvist
Samuel Brunnsgård
Sebastian Carone
Hampus Nordin-Jansson
Henrik Larsson
Filip Blückert
Mathias Hertzman
Ludvig Renberg
Patrik Lindskog
Ludwig Widarsson
Gustav Fälldin
Casper Westlind
Jakob Embretzen
Jonathan Granath
Fredrik Lannhard
Olle Henningsson
Tom Johansson
Albin Öhberg
Alexander Larsson
Tomas Johansson
Tobias Tranderyd
309  310  311
338  329  329
333   x   283
373  358  368  343  377  376
384  391  387  385  390  375
279  253  308
366  364   x    x    x   357
328  298  305
416  406  399  416  425  445
290  275  260
256  246  220
382  344  331  381  373  387
336  339  339
369  392  415  408  397  420
372  355  393  392  383  391
328  308  325
309  305  322
393  362  379  367  355  397
292  298  300
346  353  358
319  313  322
307  303  316
304  286  307
252  254  254
324  318  306
    P11 KULA 2,0    
1Henrik Larsson -99IF Göta8,83
2Malcolm Öholm -99KFUM Örebro7,97
3Tom Johansson -99KFUM Örebro7,71
4Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF7,63
5Måns Lundbeck -99KFUM Örebro7,57
6Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro6,94
7Eric Valjus -00Glanshammars IF6,13
8Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn5,96
9Simon Lundqvist -00KFUM Örebro5,68
10Tomas Johansson -00Wedevågs IF5,24
11Mathias Hertzman -99IFK Kristinehamn4,98
12Samuel Brunnsgård -00IFK Kristinehamn4,82
13Jack Tranderyd -00KFUM Örebro4,33

    P9 60 M  HEAT 1    
1Ivan Gunnarsson -01Frövi IK10,22Final
2Amir Musa -01KFUM Örebro10,26Final
3Malte Lundmark -01KFUM Örebro10,27Final
4Melker Karlsson -01KFUM Örebro10,41Final
5Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn10,60
6Karl Johansson -01Stocksäters IF11,36
7Gustav Alkman -01KFUM Örebro12,72
8Olle Melberg -01KFUM Örebro13,15

    P9 60 M  HEAT 2    
1Carl af Forselles -01SOIK Hellas10,08Final
2Axel Nissung -01KFUM Örebro10,25Final
3Linus Callenvik -02Karlskoga FIF10,33Final
4Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro10,46Final
5Oscar Persson -01Frövi IK10,48
6Melker Forsberg -01Glanshammars IF10,75
7Victor Leylin -02KFUM Örebro11,68
8Marcus Wahman -02KFUM Örebro12,18

    P9 60 M  FINAL    
1Amir Musa -01KFUM Örebro10,02
2Carl af Forselles -01SOIK Hellas10,05
3Ivan Gunnarsson -01Frövi IK10,11
4Axel Nissung -01KFUM Örebro10,14
5Malte Lundmark -01KFUM Örebro10,27
6Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro10,35
7Melker Karlsson -01KFUM Örebro10,40
8Linus Callenvik -02Karlskoga FIF10,54

    P9 600 M  HEAT 1    
1Oscar Ingvarsson -01Frövi IK2.10,2m
2Olle Melberg -01KFUM Örebro2.33,2m
3Leo Enberg -02Stocksäters IF2.35,3m
4Karl Johansson -01Stocksäters IF2.37,6m
5Marcus Wahman -02KFUM Örebro2.41,9m
6Martin Bergström -01KFUM Örebro3.02,8m

    P9 600 M  HEAT 2    
1Carl af Forselles -01SOIK Hellas2.07,2m
2Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF2.09,8m
3Amir Musa -01KFUM Örebro2.15,0m
4Melker Karlsson -01KFUM Örebro2.15,7m
5Linus Callenvik -02Karlskoga FIF2.25,8m
6Victor Leylin -02KFUM Örebro2.29,9m
7Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn2.30,8m

    P9 600 M  SAMLAD LISTA    
1Carl af Forselles -01SOIK Hellas2.07,2m
2Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF2.09,8m
3Oscar Ingvarsson -01Frövi IK2.10,2m
4Amir Musa -01KFUM Örebro2.15,0m
5Melker Karlsson -01KFUM Örebro2.15,7m
6Linus Callenvik -02Karlskoga FIF2.25,8m
7Victor Leylin -02KFUM Örebro2.29,9m
8Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn2.30,8m
9Olle Melberg -01KFUM Örebro2.33,2m
10Leo Enberg -02Stocksäters IF2.35,3m
11Karl Johansson -01Stocksäters IF2.37,6m
12Marcus Wahman -02KFUM Örebro2.41,9m
13Martin Bergström -01KFUM Örebro3.02,8m

    P9 LÄNGD ZON      
1Carl af Forselles -01SOIK Hellas3,59
2Amir Musa -01KFUM Örebro3,38
3Malte Lundmark -01KFUM Örebro3,26
4Axel Nissung -01KFUM Örebro3,16
5Olle Melberg -01KFUM Örebro3,14
6Melker Forsberg -01Glanshammars IF3,12
7Melker Karlsson -01KFUM Örebro3,08
8Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn2,93
9Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro2,91
10Oscar Persson -01Frövi IK2,91
11Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF2,78
12Linus Callenvik -02Karlskoga FIF2,70
13Oscar Ingvarsson -01Frövi IK2,63
14Marcus Wahman -02KFUM Örebro2,57
15Victor Leylin -02KFUM Örebro2,53
16Gustav Alkman -01KFUM Örebro2,50
17Karl Johansson -01Stocksäters IF2,48
18Leo Enberg -02Stocksäters IF2,37
19Måns Wahlstedt -01KFUM Örebro2,15
20Alexander Larsson -02Ludvika FFI2,06
21Martin Bergström -01KFUM Örebro2,02

Marcus Wahman
Axel Nissung
Alexander Larsson
Karl Johansson
Måns Wahlstedt
Melker Karlsson
Linus Callenvik
Martin Bergström
Melker Forsberg
Rasmus Hugosson
Leo Enberg
Oscar Ingvarsson
Victor Leylin
Ruben Sandén Alin
Gustav Alkman
Oscar Persson
Ludwig Lill
Olle Melberg
Malte Lundmark
Amir Musa
Carl af Forselles
257  236  233
304  316  286  268  288  279
206  191  194
 x   248  247
215  189  176
308  295  284  301  285  282
270  266  263
200  202  176
 x   304  309  312  302  310
291  278  286
230  215  237
263  255  255
253  236  225
278  235  254
250  239  237
264  285  291
289  290  291  293  283  292
263  292  276  304  314   x 
320  304  318  326  313  315
338  328  326  326   x   326
353  359  349  215  352  352
    P9 KULA 2,0    
1Olle Melberg -01KFUM Örebro6,04
2Melker Forsberg -01Glanshammars IF5,32
3Oscar Ingvarsson -01Frövi IK5,305,28
4Melker Karlsson -01KFUM Örebro5,305,17
5Måns Wahlstedt -01KFUM Örebro5,28
6Karl Johansson -01Stocksäters IF5,23
7Carl af Forselles -01SOIK Hellas4,98
8Ivan Gunnarsson -01Frövi IK4,92
9Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF4,30
10Gustav Alkman -01KFUM Örebro4,47
11Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn4,16
12Alexander Larsson -02Ludvika FFI4,04
13Martin Bergström -01KFUM Örebro3,93
14Oscar Persson -01Frövi IK3,58
15Linus Callenvik -02Karlskoga FIF3,54

    KVINNOR 60 M      
1Rebecka Johansson -92Karlskoga FIF8,83

    KVINNOR 200 M      
1Catarina Hillblom -66Uppsala LK33,10

    KVINNOR + F17 400 M  HEAT 1    
1Diana Doss -93KFUM Örebro64,78
2Malin Lignell -92Stocksäters IF67,94
3Catarina Hillblom -66Uppsala LK73,03

    KVINNOR + F17 400 M  HEAT 2    
1Sandra Wagner -92KFUM Örebro55,87
2Ellen Mattsson -94Stocksäters IF62,30

    KVINNOR + F17 400 M  SAMLAD LISTA    
1Sandra Wagner -92KFUM Örebro55,87
2Ellen Mattsson -94Stocksäters IF62,30
3Diana Doss -93KFUM Örebro64,78
4Malin Lignell -92Stocksäters IF67,94
5Catarina Hillblom -66Uppsala LK73,03

    KVINNOR 1000 M      
1Yvonne Persson -88KFUM Örebro3.17,2m
2Ewa Wahlberg -55Uppsala LK3.50,4m

    KVINNOR KULA      
1Mari Kogstad -89KFUM Örebro10,86
2Malin Lignell -92Stocksäters IF7,66

    F17 60 M      
1Caroline Ståhl -93KFUM Örebro8,05
2Cecilia Furhoff -94IF Hagen8,11
3Ellen Hjort -93KFUM Örebro8,24
4Matilda Freed -93Tibro AIK FIK8,66
5Rebecca Kuluman -94IF Hagen8,72
6Sara Kristersson -94Tibro AIK FIK8,87
7Malin Gillman -94Stocksäters IF9,25

    F17 200 M  HEAT 1    
1Louise Sundström -94KFUM Örebro30,75
2Sandra Larsson -94Ludvika FFI33,17

    F17 200 M  HEAT 2    
1Cecilia Furhoff -94IF Hagen26,95
2Ellen Mattsson -94Stocksäters IF27,13

    F17 200 M  SAMLAD LISTA    
1Cecilia Furhoff -94IF Hagen26,95
2Ellen Mattsson -94Stocksäters IF27,13
3Louise Sundström -94KFUM Örebro30,75
4Sandra Larsson -94Ludvika FFI33,17

    F17 TRESTEG      
1Johanna Pettersson -94KFUM Örebro10,59
2Sara Kristersson -94Tibro AIK FIK9,37
3Sandra Larsson -94Ludvika FFI8,28

Johanna Pettersson
Sara Kristersson
Sandra Larsson
1035  1022  1044  1059  1023   x 
892  919  881  900   x   937
 x   794  744  814  801  828
    F17 KULA 3,0    
1Johanna Pettersson -94KFUM Örebro10,29
2Sandra Larsson -94Ludvika FFI10,08
3Malin Gillman -94Stocksäters IF10,03

    F15 60 M      
1Susanne Schussler -95IF Göta7,90
2Linnéa Hård -96Karlskoga FIF8,22
3Johanna Elfving -96KFUM Örebro8,41
4Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF8,49
5Diana Andreasson -96Åsbro GoIF8,60
6Josefin Norin -96Stocksäters IF8,85
7Sanna Jansson -95Wedevågs IF8,92
8Sofia Hjort -96KFUM Örebro9,47

    F15 200 M  HEAT 1    
1Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF29,44
2Andrea Gillström -96Kvarnsvedens FIK30,31
3Sanna Jansson -95Wedevågs IF32,11

    F15 200 M  HEAT 2    
1Susanne Schussler -95IF Göta26,67
2Linnéa Hård -96Karlskoga FIF27,23
3Johanna Elfving -96KFUM Örebro29,16

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Susanne Schussler -95IF Göta26,67
2Linnéa Hård -96Karlskoga FIF27,23
3Johanna Elfving -96KFUM Örebro29,16
4Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF29,44
5Andrea Gillström -96Kvarnsvedens FIK30,31
6Sanna Jansson -95Wedevågs IF32,11

    F15 600 M      
1Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF1.47,30
2Jacqueline Larsson -96IF Göta1.48,29
3Agnes Jansson -96Upsala IF1.49,46
-Ewa Wahlberg -55Uppsala LK2.08,61ut.tävl

    F15 TRESTEG      
1Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF10,44
2Linnéa Hård -96Karlskoga FIF10,18
3Julia Nygård -96IFK Nora10,18
4Andrea Gillström -96Kvarnsvedens FIK9,69

Linnéa Hård
Julia Nygård
Lovisa Frykholm
Andrea Gillström
977  1014  964  995  1018  947
1012  974  979  979  962  1018
969   x    x   979  1015  1044
 x   951   x   969   -    - 
    F15 KULA 3,0    
1Julia Nygård -96IFK Nora9,91
2Agnes Jansson -96Upsala IF8,74
3Sanna Jansson -95Wedevågs IF6,52

    F13 60 M  HEAT 1    
1Linnea Rosman -97Istrums SK8,61Final
2Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF8,81Final
3Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro9,00Final
4Hanna Johansson -97IF Göta9,07Final
5Anna Tivemo -97KFUM Örebro9,46
6Vilma Andersson Di Maio -98Karlskoga FIF9,66
7Johanna Hertzman -97IFK Kristinehamn10,66
8Linda Pettersson -97KFUM Örebro10,86

    F13 60 M  HEAT 2    
1Anna Westher -97KFUM Örebro8,31Final
2Matilda Herngren -97IF Hagen8,82Final
3Emilia Bäckström -98KFUM Örebro9,13Final
4Rebecka Salenbäck -98IFK Kristinehamn9,40
5Josefine Larsson -98Glanshammars IF9,53
6Elsa Frisén -97Stocksäters IF10,17
7Rebecka Edberg -98IK Westmannia10,31

    F13 60 M  HEAT 3    
1Agnes Larsson -97IF Göta9,07Final
2Maja Hård -98Karlskoga FIF9,38
3Klara Pallin -98Karlskoga FIF9,39
4Elin Johansson -98IFK Kristinehamn9,40
5Eunice Nilsson -98KFUM Örebro9,72
6Beatrice Larsson -98IF Göta9,74
7Maja Karlsson -98IFK Kristinehamn9,85
8Julia Björk -98KFUM Örebro10,08

    F13 60 M  FINAL    
1Anna Westher -97KFUM Örebro8,31
2Linnea Rosman -97Istrums SK8,69
3Matilda Herngren -97IF Hagen8,78
4Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF8,79
5Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro8,93
6Agnes Larsson -97IF Göta9,23
7Emilia Bäckström -98KFUM Örebro9,24
8Hanna Johansson -97IF Göta9,26

    F13 200 M  HEAT 1    
1Emma Treblanche -98KFUM Örebro34,16
2Linda Pettersson -97KFUM Örebro38,46

    F13 200 M  HEAT 2    
1Maja Karlsson -98IFK Kristinehamn33,96
2Daniella Koss -98Glanshammars IF36,98
3Johanna Hertzman -97IFK Kristinehamn42,18

    F13 200 M  HEAT 3    
1Elin Johansson -98IFK Kristinehamn32,03
2Sabina Forsberg -98Glanshammars IF32,03
3Rebecka Salenbäck -98IFK Kristinehamn32,27

    F13 200 M  HEAT 4    
1Maja Hård -98Karlskoga FIF31,72
2Klara Pallin -98Karlskoga FIF31,94
3Elin Domberg -98KFUM Örebro32,79

    F13 200 M  HEAT 5    
1Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro29,99
2Matilda Herngren -97IF Hagen30,10
3Emilia Bäckström -98KFUM Örebro30,11

    F13 200 M  HEAT 6    
1Agnes Larsson -97IF Göta30,49
2Hanna Johansson -97IF Göta30,77
3Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF31,61

    F13 200 M  HEAT 7    
1Anna Westher -97KFUM Örebro27,70
2Mikaela Waernulf -97Västerås FK28,76
3Linnea Rosman -97Istrums SK28,93

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Anna Westher -97KFUM Örebro27,70
2Mikaela Waernulf -97Västerås FK28,76
3Linnea Rosman -97Istrums SK28,93
4Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro29,99
5Matilda Herngren -97IF Hagen30,10
6Emilia Bäckström -98KFUM Örebro30,11
7Agnes Larsson -97IF Göta30,49
8Hanna Johansson -97IF Göta30,77
9Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF31,61
10Maja Hård -98Karlskoga FIF31,72
11Klara Pallin -98Karlskoga FIF31,94
12Elin Johansson -98IFK Kristinehamn32,03
13Sabina Forsberg -98Glanshammars IF32,03
14Rebecka Salenbäck -98IFK Kristinehamn32,27
15Elin Domberg -98KFUM Örebro32,79
16Maja Karlsson -98IFK Kristinehamn33,96
17Emma Treblanche -98KFUM Örebro34,16
18Daniella Koss -98Glanshammars IF36,98
19Linda Pettersson -97KFUM Örebro38,46
20Johanna Hertzman -97IFK Kristinehamn42,18

    F13 600 M      
1Elina Andersson -97Frövi IK1.52,64
2Mikaela Waernulf -97Västerås FK1.53,31
3Anna Westher -97KFUM Örebro1.54,27
4Beatrice Larsson -98IF Göta2.05,66
5Rebecka Salenbäck -98IFK Kristinehamn2.16,18

    F13 TRESTEG ZON      
1Mikaela Waernulf -97Västerås FK9,64
2Fanny Ernestam -98KFUM Örebro9,42
3Ida Skoglund -97Frövi IK9,19
4Linnea Rosman -97Istrums SK9,05
5Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro8,86
6Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF8,81
7Emilia Bäckström -98KFUM Örebro8,70
8Klara Pallin -98Karlskoga FIF8,70
9Elin Domberg -98KFUM Örebro8,35
10Hanna Johansson -97IF Göta8,29
11Rebecka Salenbäck -98IFK Kristinehamn8,05
12Vilma Andersson Di Maio -98Karlskoga FIF7,99
13Sabina Forsberg -98Glanshammars IF7,94
14Elin Johansson -98IFK Kristinehamn7,94
15Maja Hård -98Karlskoga FIF7,93
16Maja Karlsson -98IFK Kristinehamn7,23
17Lovisa Berglund -98Karlskoga FIF6,66
-Ida Sjödahl -98KFUM Örebro0,00
-Johanna Hertzman -97IFK Kristinehamn0,00

Ida Skoglund
Klara Pallin
Maja Hård
Hanna Johansson
Johanna Hertzman
Emilia Bäckström
Mikaela Waernulf
Rebecka Salenbäck
Maja Karlsson
Elin Domberg
Hanna Holmgren-Karlsson
Elin Johansson
Lovisa Berglund
Ida Sjödahl
Sabina Forsberg
Fanny Ernestam
Linnea Rosman
Alva Lindsmyr
Vilma Andersson Di Maio
900  888  912  871  880  919
847   x   839  870  850  845
785  793   x 
828   x   829
 x    x    - 
819  741  851  856  796  870
939  964  928  952   x   935
804  777  805
723  705  706
835  832  817
 x   854  871  841  877  886
766  783  794
 x   666  666
 x    x    x 
793  794  793
899  942   x   927  921  897
875   x   841  864  882  905
848  829  836  840   x   881
790  799  789
    F13 KULA 2,0    
1Agnes Larsson -97IF Göta12,33
2Ida Skoglund -97Frövi IK11,15
3Lina Gustavsson -97Fjugesta IF8,76
4Beatrice Larsson -98IF Göta8,47
5Sabina Forsberg -98Glanshammars IF8,25
6Klara Flygare -98Glanshammars IF7,92
7Elsa Frisén -97Stocksäters IF7,76
8Anna Tivemo -97KFUM Örebro7,67
9Johanna Hertzman -97IFK Kristinehamn7,58
10Emmy Andersson -97Wedevågs IF7,51
11Elin Johansson -98IFK Kristinehamn7,28
12Vilma Andersson Di Maio -98Karlskoga FIF7,03
13Rebecka Edberg -98IK Westmannia6,96
14Ellen Sköld Harrestam -98KFUM Örebro6,85
15Elin Domberg -98KFUM Örebro6,68
16Eunice Nilsson -98KFUM Örebro6,37
17Maja Karlsson -98IFK Kristinehamn6,31
18Josefine Larsson -98Glanshammars IF6,25
19Lovisa Berglund -98Karlskoga FIF5,79

    F11 60 M  HEAT 1    
1Ida Callenvik -99Karlskoga FIF9,34Final
2Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn9,38Final
3Amanda Mattsson -99Stocksäters IF9,72Final
4Smilla Antman -00IF Göta10,53
5Madeleine Finnström -00IF Spartacus10,93
6Maja Trygg -99KFUM Örebro11,03

    F11 60 M  HEAT 2    
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF9,77Final
2Maja Högberg -99Karlskoga FIF9,84
3Hanna Otterhed -99KFUM Örebro9,95
4Alwa Pettersson -00Karlskoga FIF10,00
5Emmy Andersson -99Åsbro GoIF10,12
6Hanna Högberg -99KFUM Örebro10,35

    F11 60 M  HEAT 3    
1Johanna Furhoff -99IF Hagen9,15Final
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF10,02
3Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn10,53
4Linnea Johansson -00Wedevågs IF11,32
5Moa Persson -00Stocksäters IF11,67
6Lova Skånberg-Hellström -00KFUM Örebro11,90

    F11 60 M  HEAT 4    
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF9,13Final
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro9,15Final
3Klara Magnusson -00IF Hagen9,60Final
4Clara Jönsson -99Åsbro GoIF9,92
5Filippa Söderholm -99KFUM Örebro9,99
6Kaisa Johansson -99IF Hagen10,31
7Julia Wadefjord -99KFUM Örebro10,45

    F11 60 M  FINAL    
1Johanna Furhoff -99IF Hagen8,99
2Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF9,08
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro9,18
4Ida Callenvik -99Karlskoga FIF9,27
5Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn9,41
6Klara Magnusson -00IF Hagen9,58
7Amanda Mattsson -99Stocksäters IF9,64
8Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF9,90

    F11 200 M  HEAT 1    2009-11-29
1Agnes Linnér -99Glanshammars IF38,92
2Moa Persson -00Stocksäters IF41,26
3Linnea Johansson -00Wedevågs IF42,45

    F11 200 M  HEAT 2    
1Johanna Eriksson -99Karlskoga FIF34,47
2Smilla Antman -00IF Göta35,81
3Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn35,94

    F11 200 M  HEAT 3    
1Frida Grandelius -00KFUM Örebro34,45
2Ida Olsson -99IF Hagen34,54
3Hanna Högberg -99KFUM Örebro36,18

    F11 200 M  HEAT 4    
1Ida Callenvik -99Karlskoga FIF31,73
2Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn32,93
3Amanda Mattsson -99Stocksäters IF33,33

    F11 200 M  HEAT 5    
1Alexandra Sörensen -99Falu IK30,53
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro31,65
-Hedvig Pettersson -00Kils AIKbröt

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Alexandra Sörensen -99Falu IK30,53
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro31,65
3Ida Callenvik -99Karlskoga FIF31,73
4Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn32,93
5Amanda Mattsson -99Stocksäters IF33,33
6Frida Grandelius -00KFUM Örebro34,45
7Johanna Eriksson -99Karlskoga FIF34,47
8Ida Olsson -99IF Hagen34,54
9Smilla Antman -00IF Göta35,81
10Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn35,94
11Hanna Högberg -99KFUM Örebro36,18
12Agnes Linnér -99Glanshammars IF38,92
13Moa Persson -00Stocksäters IF41,26
14Linnea Johansson -00Wedevågs IF42,45

    F11 600 M      
1Alexandra Sörensen -99Falu IK1.57,09
2Irma Comstedt -99KFUM Örebro1.59,52
3Klara Magnusson -00IF Hagen2.00,18
4Anna Hallmén -99KFUM Örebro2.03,90
5Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF2.08,70
6Smilla Antman -00IF Göta2.15,97
7Agnes Linnér -99Glanshammars IF2.23,13

    F11 LÄNGD ZON      
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro4,21
2Hedvig Pettersson -00Kils AIK4,10
3Johanna Furhoff -99IF Hagen3,95
4Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF3,84
5Klara Magnusson -00IF Hagen3,80
6Clara Jönsson -99Åsbro GoIF3,78
7Ida Olsson -99IF Hagen3,78
8Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn3,63
9Amanda Mattsson -99Stocksäters IF3,59
10Therese Knutsson -00Glanshammars IF3,58
11Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF3,57
12Irma Comstedt -99KFUM Örebro3,54
13Alwa Pettersson -00Karlskoga FIF3,52
14Hanna Högberg -99KFUM Örebro3,49
15Anna Hallmén -99KFUM Örebro3,47
16Frida Grandelius -00KFUM Örebro3,35
17Ida Callenvik -99Karlskoga FIF3,33
18Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn3,28
19Ebba Zetterström -99KFUM Örebro3,27
20Maja Högberg -99Karlskoga FIF3,21
21Agnes Linnér -99Glanshammars IF3,15
22Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF3,03
23Hanna Otterhed -99KFUM Örebro3,02
24Smilla Antman -00IF Göta2,93
25Johanna Eriksson -99Karlskoga FIF2,91
26Linnea Johansson -00Wedevågs IF2,67
27Moa Persson -00Stocksäters IF2,63
28Wilma Hallqvist -99KFUM Örebro2,46

Julia Thorstensson
Linnea Johansson
Hedvig Pettersson
Moa Persson
Fanny Runheim
Clara Jönsson
Hanna Otterhed
Maja Högberg
Anna Hallmén
Klara Magnusson
Esther Sandén Alin
Hanna Wahlström
Hanna Högberg
Wilma Hallqvist
Ebba Blomstrand
Ida Olsson
Therese Knutsson
Agnes Linnér
Alwa Pettersson
Johanna Furhoff
Alexandra Lill
Amanda Mattsson
Frida Grandelius
Irma Comstedt
Ida Callenvik
Johanna Eriksson
Smilla Antman
Ebba Zetterström
328  327  324
267  251  244
394  377  392  391  391  410
263  252  259
385  418  412  398  407  421
348  359  369  332  353  378
302  299  282
321  270  297
324  347  330
350  367  365  371  365  380
303   x    x 
357  350  354
349  325  339
239  246  238
358  360  356  369  384   x 
363  356  359  349  357  378
332  318  358
315  289  305
344  352  334
376  378  378  390  395  392
357  360  349  356  363  350
352  353  359
335  322  335
344  354  312
331  322  333
286  291  282
291  293  266
318  327  318
    F11 KULA 2,0    
1Ida Olsson -99IF Hagen8,04
2Filippa Söderholm -99KFUM Örebro7,08
3Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF6,92
4Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF6,58
5Kaisa Johansson -99IF Hagen6,27
6Frida Grandelius -00KFUM Örebro6,08
7Anna Hallmén -99KFUM Örebro5,98
8Johanna Eriksson -99Karlskoga FIF5,81
9Maja Högberg -99Karlskoga FIF5,58
10Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn5,06
11Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF4,83
12Wilma Hallqvist -99KFUM Örebro4,63
13Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn4,26
14Hanna Otterhed -99KFUM Örebro4,01

    F9 60 M  HEAT 1    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro10,01Final
2Amira Musa -01KFUM Örebro10,86Final
3Maja Hammarland -01KFUM Örebro11,15Final
4Emma Johansson -02Stocksäters IF11,34Final
5Lovisa Gustafsson -02KFUM Örebro11,55Final
6Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI11,67Final
7Pauline Johansson -02Stocksäters IF11,85
8Klara Stenman -02KFUM Örebro12,44

    F9 60 M  HEAT 2    
1Isabella Pallin -01Karlskoga FIF10,46Final
2Alva Pettersson -02Kils AIK11,01Final
3Sara Nzau -01KFUM Örebro11,68
4Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn11,69
5Elin Lager -02KFUM Örebro11,78
6Elin Persson -02Stocksäters IF11,87
7Meija Ruotsalainen -01KFUM Örebro12,24

    F9 60 M  FINAL    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,93
2Isabella Pallin -01Karlskoga FIF10,59
3Amira Musa -01KFUM Örebro10,70
4Alva Pettersson -02Kils AIK10,80
5Maja Hammarland -01KFUM Örebro11,22
6Emma Johansson -02Stocksäters IF11,40
7Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI11,52
8Lovisa Gustafsson -02KFUM Örebro11,53

    F9 600 M      
1Celine Allard-Forsberg -01Vilsta IK2.19,4m
2Amira Musa -01KFUM Örebro2.27,9m
3Isabella Pallin -01Karlskoga FIF2.28,5m
4Elvira Forsberg -02Glanshammars IF2.31,1m
5Lisa Hallmén -01KFUM Örebro2.36,2m
6Lovisa Gustafsson -02KFUM Örebro2.44,8m
7Emma Johansson -02Stocksäters IF2.51,6m
8Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn2.57,1m
9Meija Ruotsalainen -01KFUM Örebro3.19,3m

    F9 LÄNGD ZON      
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro3,29
2Isabella Pallin -01Karlskoga FIF3,20
3Maja Hammarland -01KFUM Örebro2,93
4Amira Musa -01KFUM Örebro2,90
5Elin Lager -02KFUM Örebro2,81
6Emma Johansson -02Stocksäters IF2,73
7Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI2,61
8Agnes Brunnsberg -02IFK Kristinehamn2,44
9Elvira Forsberg -02Glanshammars IF2,41
10Meija Ruotsalainen -01KFUM Örebro2,31
11Emma Stenman -02KFUM Örebro2,30
12Klara Stenman -02KFUM Örebro2,29
13Elin Persson -02Stocksäters IF2,20
14Sara Nzau -01KFUM Örebro2,19

Emily Capobianco
Isabella Pallin
Elin Lager
Agnes Brunnsberg
Klara Stenman
Emma Stenman
Meija Ruotsalainen
Elvira Forsberg
Sara Nzau
Amira Musa
Elin Persson
Cecilia Fälldin
Emma Johansson
Maja Hammarland
299  329  291  309  318  318
309  307  320  297  299  300
266  263  268  281  278  270
244  233  220  231  191  211
220  229  218
203  230  200
223  231  226
236  224  241
219  202  218
290  278  276  274  260  288
220  216  203
251  239  244  235  261  232
273  270  230  247  233  256
281  280  289  271  293  293
    F9 KULA 2,0    
1Elin Lager -02KFUM Örebro4,80
2Emma Johansson -02Stocksäters IF4,26
3Lisa Hallmén -01KFUM Örebro3,80
4Pauline Johansson -02Stocksäters IF3,63
5Alva Pettersson -02Kils AIK3,37
6Sara Nzau -01KFUM Örebro3,31
7Emma Stenman -02KFUM Örebro2,74
8Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn2,16

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram